Home
2016 Meets
2015 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL - F               HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 6/25/2015 10:26 AM
                     2015 SHER vs MTSP Meters - 6/24/2015                      
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sherwood Swim Team  'A'                           1:43.77    1:53.34    7  
     1) Koehler, Finn 8                 2) Spickard, April 8              
     3) Whetstone, Savannah 8           4) Mackey, Christian 8            
  2 Mountain Springs Swim Team  'A'                        NT    2:04.97  
     1) Connell, Jane 7                 2) Bennett, Rowe 7                
     3) Tumminello, Cici 8              4) Cockrell, Collyns 8            
 -- Sherwood Swim Team  'B'                           2:23.43   X2:16.31  
     1) McKnelly, Elizabeth 7           2) Merrell, Kate 7                
     3) Detwiler, Jane 8                4) Donatelli, Abigail 7           
 -- Mountain Springs Swim Team  'B'                        NT   X2:39.59  
     1) Henrich, Anna Beth 8            2) Balch, Evelyn 6                
     3) Dooley, Anna 7                  4) Boyd, Zadie 8                  
 -- Mountain Springs Swim Team  'C'                        NT   X2:39.78  
     1) Sparks, Caroline 7              2) Hall, Olivia 8                 
     3) Pommerenck, Meredith 8          4) Hulgan, Megan 7                
 -- Sherwood Swim Team  'C'                           3:11.11   X3:34.53  
     1) Havin, Lizzy 7                  2) Koehler, Riley 6               
     3) Whetstone, Addison 5            4) Lenahan, Ainsley 8             
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sherwood Swim Team  'A'                           2:03.71    2:15.09    7  
     1) Whetstone, Isaac 6              2) Camp, David 8                  
     3) Detwiler, George 6              4) Hammer, Matthew 8              
  2 Mountain Springs Swim Team  'A'                        NT    2:26.25  
     1) Pendergrass, Charles 6          2) Timberlake, Andrew 8           
     3) Sowell, Joseph 8                4) Roberts, Nathan 7              
 
Event 3  Girls 9-10 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sherwood Swim Team  'A'                           3:15.79    3:16.73    7  
     1) Henderson, Kat 9                2) Clark, Caroline 10             
     3) Spickard, Sarah 10              4) Wirth, Alyssa 10               
  2 Mountain Springs Swim Team  'A'                        NT    3:24.10  
     1) Johnston, Emma 10               2) Connell, Norah 10              
     3) Spangler, Anna Katherine 10     4) Wilder, Walden 10              
 -- Sherwood Swim Team  'B'                           3:42.94   X3:52.00  
     1) Laue, Abigail 9                 2) Jensen, Hannah 10              
     3) Rorick, Caitlyn 10              4) Detwiler, Evelyn 10            
 -- Sherwood Swim Team  'C'                           4:05.02   X4:06.28  
     1) Laue, Jaclyn 9                  2) Kyemba, Sophia 10              
     3) Shaw, Maddie 10                 4) Erwin, Isabella 10             
 -- Mountain Springs Swim Team  'B'                        NT   X4:18.84  
     1) Foy, Abby 9                     2) Little, Campbell 9             
     3) Defiore, Ellie 9                4) Kesting, Emma Grace 10         
 -- Mountain Springs Swim Team  'C'                        NT   X4:25.77  
     1) Roberts, Noah 9                 2) Tillery, Lucy 9                
     3) Hannah, Erin 10                 4) Henrich, Nancy Kate 9          
 
Event 4  Boys 9-10 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mountain Springs Swim Team  'A'                        NT    3:19.78    7  
     1) Peffer, Nolan 10                2) Dillard, Andrew 10             
     3) Engberg, Ethan 9                4) York, Peyton 10                
  2 Sherwood Swim Team  'A'                           3:54.65    3:58.57  
     1) Purser, Hayden 10               2) Purser, Gibson 10              
     3) Johnson, Nathan 10              4) Segerson, Ryland 10            
 -- Mountain Springs Swim Team  'C'                        NT   X4:52.63  
     1) Cazier, William 9               2) Timberlake, Charlie 10         
     3) Johnson, Luke 10                4) Towry, Warren 10               
 -- Mountain Springs Swim Team  'B'                        NT   X5:48.97  
     1) Pendergrass, Matthew 9          2) Tidwell, Howard 10             
     3) Boyd, Matthew 9                 4) Carroll, Cruce 9               
 
Event 5  Girls 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mountain Springs Swim Team  'A'                        NT    2:45.87    7  
     1) Cazier, Alexandra 11            2) Schaefer, Genevieve 12         
     3) Brandon, Sophie 12              4) Brandon, Claire 12             
  2 Sherwood Swim Team  'A'                           2:54.18    2:55.29  
     1) Devine, Starling 12             2) Reese, Jessica 11              
     3) Henderson, Ali 12               4) Goode, Summer 12               
 -- Sherwood Swim Team  'B'                           3:34.22   X3:34.47  
     1) White, Anna 11                  2) Johnson, Emma 12               
     3) Hammer, Emily 12                4) Schroeder, Abigail 12          
 
Event 6  Boys 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sherwood Swim Team  'A'                           2:48.43    2:47.33    7  
     1) Rorick, Michael 12              2) Jensen, Matthew 12             
     3) Holtcamp, Mason 12              4) Amborski, Matthew 12           
  2 Mountain Springs Swim Team  'A'                        NT    3:08.31  
     1) Bennett, Jamieson 11            2) Garding, Nikolai 12            
     3) Bouldin, Trey 12                4) Comulada, Gavin 12             
 
Event 7  Girls 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sherwood Swim Team  'A'                           2:21.86    2:21.21    7  
     1) Rinehart, Elise 14              2) Tarsitano, Christina 14        
     3) Holtcamp, Mackenzie 14          4) Wirth, Emily 13                
 -- Sherwood Swim Team  'B'                           3:23.36   X3:03.34  
     1) Anderson, Mandy 12              2) Clark, Katie 14                
     3) Mackey, Kaleigh 13              4) Evans, Laura 14                
 -- Mountain Springs Swim Team  'A'                        NT         DQ  
     1) Weakley, Regan 14               2) York, Priscilla 13             
     3) Bouldin, Lily 14                4) Weitenbeck, Abbey 14           
 
Event 8  Boys 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Mountain Springs Swim Team  'A'                        NT         DQ  
     1) Johnston, Drew 13               2) Hauenstein, Reid 14            
     3) Adams, Reece 13                 4) Shook, Sam 13                  
 
Event 9  Girls 15-17 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mountain Springs Swim Team  'A'                        NT    2:28.40    7  
     1) York, Hannah 15                 2) Garding, Madelene 15           
     3) Campbell, Devin 15              4) Fulcher, Sadie 17              
  2 Sherwood Swim Team  'A'                           2:30.11    2:29.12  
     1) Hammer, Kayla 16                2) Tomlin, Morgan 15              
     3) Weis, Emily 17                  4) Ward, Emily 17                 
 
Event 10  Boys 15-17 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sherwood Swim Team  'A'                           2:08.12    2:13.97    7  
     1) DeVaney, Isaac 17               2) DeVaney, Collier 15            
     3) Amborski, Robert 15             4) Clark, Carey 16                
 -- Mountain Springs Swim Team  'A'                        NT         DQ  
     1) Johnston, Sam 15                2) Patton, Daniel 15              
     3) Morris, Harry 16                4) Tillery, Joseph 15             
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Reese             6 Stingrays              32.88      27.63    5  
  2 Mullins, Skylar            6 Stingrays              33.40      34.84    3  
  3 Johnston, Norah            6 Stingrays                 NT      36.31    1  
  4 Olander, Anabel            5 Sherwood               38.30      37.03  
  5 Bowling, Alexis            6 Sherwood               40.88      41.59  
  6 Folk, Scarlett             5 Sherwood               44.70      56.09  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Dooley, Sophia             5 Stingrays              35.16     X39.43  
 -- Cockrell, Cassidy          6 Stingrays              40.74     X40.81  
 -- Whetstone, Addison         5 Sherwood               50.41     X42.32  
 -- Mackey, McKinley           5 Sherwood               46.54     X48.83  
 -- Tidwell, Miriam            4 Stingrays            1:03.63     X52.13  
 -- Havin, Anna                5 Sherwood             1:01.00     X55.75  
 -- Spangler, Aleksandra       5 Stingrays              54.33     X59.03  
 -- Marler, Katherine          6 Stingrays              59.53   X1:11.97  
 -- Schroeder, Ella            6 Sherwood             1:59.48   X1:16.81  
 -- McKnelly, Madelyn          4 Sherwood             1:01.75   X1:48.10  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cozelos, Aiden             6 Sherwood               31.02      27.37    5  
  2 Pendergrass, Charles       6 Stingrays              32.01      28.31    3  
  3 Detwiler, George           6 Sherwood               34.82      37.56    1  
  4 Hulgan, Ryan               6 Stingrays              43.38      43.91  
  5 Jackson, Shaun             5 Sherwood             1:06.37      58.53  
  6 Cazier, Clayton            4 Stingrays                 NT    1:59.50  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Lenahan, Garret            5 Sherwood               41.13   X1:04.02  
 -- Xinos, Nicholas            6 Sherwood                  NT   X1:05.03  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mackey, Christian          8 Sherwood               23.77      22.17    5  
  2 Cockrell, Collyns          8 Stingrays              22.89      23.91    3  
  3 Merrell, Kate              7 Sherwood               24.15      23.97    1  
  4 Tumminello, Cici           8 Stingrays              21.57      24.50  
  5 Connell, Jane              7 Stingrays              24.08      24.81  
  6 Donatelli, Abigail         7 Sherwood               26.85      27.72  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Balch, Evelyn              6 Stingrays                 NT      27.56  
 -- Henrich, Anna Beth         8 Stingrays              29.06     X30.19  
 -- Dooley, Anna               7 Stingrays              29.77     X30.78  
 -- Jones, Maggie              7 Stingrays              36.60     X31.12  
 -- Hulgan, Megan              7 Stingrays              30.67     X35.64  
 -- Boyd, Zadie                8 Stingrays              34.17     X36.56  
 -- Lenahan, Ainsley           8 Sherwood               41.37     X39.47  
 -- Havin, Lizzy               7 Sherwood               45.00     X39.81  
 -- Haynie, Addie              7 Stingrays              36.91     X46.28  
 -- Cozelos, Josie             7 Sherwood               53.14     X47.33  
 -- Flynn, Katie               7 Sherwood               48.06     X47.84  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sowell, Joseph             8 Stingrays              19.98      20.75    5  
  2 Hammer, Matthew            8 Sherwood               26.11      25.09    3  
  3 Camp, David                8 Sherwood               30.46      28.50    1  
  4 Roberts, Nathan            7 Stingrays              29.83      29.47  
  5 Schmitz, Christopher       8 Stingrays              33.16      33.29  
 
Event 23  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wirth, Alyssa             10 Sherwood               39.04      38.13    5  
  2 Johnston, Emma            10 Stingrays              40.46      42.32    3  
  3 Spickard, Sarah           10 Sherwood               43.01      42.84    1  
  4 Wilder, Walden            10 Stingrays              41.66      44.31  
  5 Roberts, Noah              9 Stingrays              45.29      45.90  
  6 Laue, Abigail              9 Sherwood               47.94      49.56  
 
Event 25  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Foy, Abby                  9 Stingrays              48.21     X48.22  
 -- Defiore, Ellie             9 Stingrays              48.28     X49.22  
 -- Hannah, Erin              10 Stingrays              50.49     X51.24  
 -- Kyemba, Sophia            10 Sherwood                  NT     X53.22  
 -- Henrich, Nancy Kate        9 Stingrays              54.80     X53.88  
 -- Kesting, Emma Grace       10 Stingrays              57.34     X57.88  
 -- Little, Campbell           9 Stingrays              59.34   X1:00.17  
 -- Erwin, Isabella           10 Sherwood             1:17.29   X1:02.31  
 -- Tillery, Lucy              9 Stingrays            1:05.56   X1:23.06  
 
Event 26  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 York, Peyton              10 Stingrays              38.78      40.44    5  
  2 Peffer, Nolan             10 Stingrays              38.06      40.85    3  
  3 Purser, Hayden            10 Sherwood               48.97      48.50    1  
  4 Dillard, Andrew           10 Stingrays                 NT      51.69  
  5 Johnson, Nathan           10 Sherwood               47.81      52.05  
  6 Cozelos, Mason            10 Sherwood               52.24      53.00  
 
Event 28  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Towry, Warren             10 Stingrays                 NT     X54.64  
 -- Boyd, Matthew              9 Stingrays              56.71     X55.30  
 -- Cazier, William            9 Stingrays              57.07     X55.56  
 -- Coffman, Daniel           10 Stingrays            1:02.19   X1:04.47  
 -- Pendergrass, Matthew       9 Stingrays            1:01.80   X1:05.16  
 -- Timberlake, Charlie       10 Stingrays            1:42.32   X1:34.59  
 -- Tidwell, Howard           10 Stingrays              58.87   X1:35.28  
 -- Carroll, Cruce             9 Stingrays            1:33.61   X1:40.17  
 
Event 29  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brandon, Sophie           12 Stingrays              32.91      34.66    5  
  2 Schaefer, Genevieve       12 Stingrays              35.60      34.81    3  
  3 Devine, Starling          12 Sherwood               36.66      38.13    1  
  4 Anderson, Mandy           12 Sherwood               38.60      39.87  
  5 Goode, Summer             12 Sherwood               37.53      40.00  
  6 Cazier, Alexandra         11 Stingrays              39.78      40.35  
 
Event 31  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- White, Anna               11 Sherwood               56.25     X53.76  
 
Event 32  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holtcamp, Mason           12 Sherwood               34.10      33.30    5  
  2 Amborski, Matthew         12 Sherwood               37.49      34.94    3  
  3 Bennett, Jamieson         11 Stingrays              34.13      35.34    1  
  4 Garding, Nikolai          12 Stingrays              37.26      39.50  
  5 Bouldin, Trey             12 Stingrays              40.40      40.67  
  6 Jensen, Matthew           12 Sherwood                  NT      43.82  
 
Event 35  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Weakley, Regan            14 Stingrays              28.28      29.78    5  
  2 Holtcamp, Mackenzie       14 Sherwood               30.22      30.38    3  
  3 Rinehart, Elise           14 Sherwood               30.33      30.59    1  
  4 Tarsitano, Christina      14 Sherwood               41.86      32.31  
  5 York, Priscilla           13 Stingrays              31.83      33.16  
  6 Bouldin, Lily             14 Stingrays              35.86      35.87  
 
Event 38  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reese, Nick               14 Sherwood               32.05      30.82    5  
  2 Hauenstein, Reid          14 Stingrays              33.09      33.22    3  
  3 Riley, Samuel             14 Sherwood               35.35      34.47    1  
  4 Adams, Reece              13 Stingrays              34.21      34.59  
  5 Johnston, Drew            13 Stingrays              35.09      35.29  
 
Event 41  Girls 15-17 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Campbell, Devin           15 Stingrays                 NT      29.37    5  
  2 Hammer, Kayla             16 Sherwood               29.87      30.33    3  
  3 Tomlin, Morgan            15 Sherwood                  NT      32.44    1  
  4 York, Hannah              15 Stingrays              33.62      34.40  
  5 Fulcher, Sadie            17 Stingrays              34.93      35.75  
  6 Ward, Emily               17 Sherwood               36.97      36.03  
 
Event 44  Boys 15-17 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 DeVaney, Isaac            17 Sherwood               26.91      27.43    5  
  2 Johnston, Sam             15 Stingrays              27.45      28.00    3  
  3 Morris, Harry             16 Stingrays              28.04      28.50    1  
  4 Mastando, Nick            16 Sherwood               32.40      32.53  
  5 Tillery, Joseph           15 Stingrays              32.99      33.83  
  6 Amborski, Samuel          16 Sherwood               33.63      34.87  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Koehler, Finn              8 Sherwood               30.72      29.47    5  
  2 Whetstone, Savannah        8 Sherwood               28.82      30.36    3  
  3 Hall, Olivia               8 Stingrays                 NT      32.69    1  
  4 Merrell, Kate              7 Sherwood               36.11      34.59  
  5 Tumminello, Cici           8 Stingrays                 NT      38.53  
  6 Sparks, Caroline           7 Stingrays              38.28      56.03  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Whetstone, Isaac           6 Sherwood               27.96      29.40    5  
  2 Camp, David                8 Sherwood               35.30      38.19    3  
  3 Detwiler, George           6 Sherwood               49.19      46.22    1  
  4 Timberlake, Andrew         8 Stingrays              44.43      54.60  
  5 Cazier, Noah               7 Stingrays              56.23      58.06  
 
Event 49  Girls 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clark, Caroline           10 Sherwood               52.59      54.43    5  
  2 Connell, Norah            10 Stingrays              54.87      54.75    3  
  3 Wilder, Walden            10 Stingrays              54.01      55.15    1  
  4 Jensen, Hannah            10 Sherwood               59.55    1:02.00  
  5 Spangler, Anna Katherine  10 Stingrays            1:09.14    1:07.16  
 
Event 50  Boys 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Purser, Gibson            10 Sherwood               54.82      56.03    5  
  2 Dillard, Andrew           10 Stingrays              55.63      57.37    3  
  3 Engberg, Ethan             9 Stingrays              57.36      59.44    1  
  4 York, Peyton              10 Stingrays              59.04    1:00.61  
  5 Cozelos, Mason            10 Sherwood             1:16.97    1:09.87  
  6 Johnson, Nathan           10 Sherwood                  NT    1:32.53  
 
Event 51  Girls 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schaefer, Genevieve       12 Stingrays              43.60      44.84    5  
  2 Reese, Jessica            11 Sherwood               44.03      45.19    3  
  3 Henderson, Ali            12 Sherwood                  NT      52.60    1  
  4 Brandon, Claire           12 Stingrays                 NT      54.73  
  5 Cazier, Alexandra         11 Stingrays              52.67      55.19  
  6 Johnson, Emma             12 Sherwood             1:00.02    1:00.31  
 
Event 52  Boys 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bennett, Jamieson         11 Stingrays              46.36      46.90    5  
  2 Jensen, Matthew           12 Sherwood               49.05      47.02    3  
  3 Rorick, Michael           12 Sherwood               50.93      52.56    1  
  4 Garding, Nikolai          12 Stingrays              53.31      55.85  
  5 Comulada, Gavin           12 Stingrays              53.37      56.59  
  6 Amborski, Matthew         12 Sherwood               56.56    1:00.31  
 
Event 53  Girls 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tarsitano, Christina      14 Sherwood               37.89      38.82    5  
  2 York, Priscilla           13 Stingrays              43.90      43.31    3  
  3 Weitenbeck, Abbey         14 Stingrays              47.54      48.03    0.5
  3 Clark, Katie              14 Sherwood               46.80     J48.16    0.5
  5 Bouldin, Lily             14 Stingrays              52.14      52.13  
  6 Wirth, Emily              13 Sherwood               49.36      53.19  
 
Event 54  Boys 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reese, Nick               14 Sherwood               38.89      39.07    5  
  2 Riley, Samuel             14 Sherwood               45.51      44.15    3  
  3 Hauenstein, Reid          14 Stingrays              45.19      48.25    1  
  4 Adams, Reece              13 Stingrays              46.72      49.03  
  5 Shook, Sam                13 Stingrays              48.15      56.40  
 
Event 55  Girls 15-17 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garding, Madelene         15 Stingrays              39.83      40.78    5  
  2 Weis, Emily               17 Sherwood               40.93      41.35    3  
  3 Tomlin, Morgan            15 Sherwood               43.09      45.07    1  
  4 York, Hannah              15 Stingrays              44.03      45.72  
  5 Fulcher, Ashleigh         17 Stingrays              49.31      50.76  
  6 Dauser, Lydia             16 Sherwood             1:00.25      57.37  
 
Event 56  Boys 15-17 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 DeVaney, Isaac            17 Sherwood               35.15      34.42    5  
  2 Johnston, Sam             15 Stingrays              41.50      41.56    3  
  3 Morris, Harry             16 Stingrays              40.79      42.85    1  
  4 Mastando, Nick            16 Sherwood                  NT      45.12  
  5 Patton, Daniel            15 Stingrays              48.84      49.29  
 -- DeVaney, Collier          15 Sherwood               39.18         DQ  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sherwood Swim Team  'A'                           1:33.32    1:34.13    7  
     1) Whetstone, Isaac M6             2) Hammer, Matthew M8             
     3) Koehler, Finn W8                4) Whetstone, Savannah W8         
  2 Mountain Springs Swim Team  'A'                        NT    1:36.63  
     1) Sowell, Joseph M8               2) Tumminello, Cici W8            
     3) Cockrell, Collyns W8            4) Roberts, Nathan M7             
 -- Sherwood Swim Team  'B'                                NT   X2:23.04  
     1) Merrell, Kate W7                2) Cozelos, Aiden M6              
     3) Camp, David M8                  4) Cozelos, Josie W7              
 -- Mountain Springs Swim Team  'B'                        NT   X2:29.59  
     1) Cazier, Noah M7                 2) Henrich, Anna Beth W8          
     3) Haynie, Addie W7                4) Schmitz, Christopher M8        
 -- Sherwood Swim Team  'C'                                NT   X2:37.34  
     1) Spickard, April W8              2) Jackson, Shaun M5              
     3) Detwiler, George M6             4) Donatelli, Abigail W7          
 
Event 59  Mixed 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mountain Springs Swim Team  'A'                        NT    2:54.91    7  
     1) Wilder, Walden W10              2) York, Peyton M10               
     3) Peffer, Nolan M10               4) Johnston, Emma W10             
  2 Sherwood Swim Team  'A'                           2:56.03    3:07.39  
     1) Clark, Caroline W10             2) Johnson, Nathan M10            
     3) Segerson, Ryland M10            4) Wirth, Alyssa W10              
 -- Sherwood Swim Team  'B'                                NT   X3:14.44  
     1) Henderson, Kat W9               2) Cozelos, Mason M10             
     3) Purser, Hayden M10              4) Spickard, Sarah W10            
 -- Mountain Springs Swim Team  'C'                        NT   X3:52.72  
     1) Cazier, William M9              2) Henrich, Nancy Kate W9         
     3) Kesting, Emma Grace W10         4) Boyd, Matthew M9               
 -- Mountain Springs Swim Team  'B'                        NT   X4:49.91  
     1) Defiore, Ellie W9               2) Carroll, Cruce M9              
     3) Coffman, Daniel M10             4) Tillery, Lucy W9               
 
Event 61  Mixed 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mountain Springs Swim Team  'A'                        NT    2:24.19    7  
     1) Brandon, Sophie W12             2) Garding, Nikolai M12           
     3) Schaefer, Genevieve W12         4) Bennett, Jamieson M11          
  2 Sherwood Swim Team  'A'                           2:28.12    2:25.21  
     1) Henderson, Ali W12              2) Amborski, Matthew M12          
     3) Devine, Starling W12            4) Holtcamp, Mason M12            
 -- Sherwood Swim Team  'B'                                NT   X2:39.12  
     1) Rorick, Michael M12             2) Jensen, Matthew M12            
     3) Reese, Jessica W11              4) Goode, Summer W12              
 -- Mountain Springs Swim Team  'B'                        NT   X2:52.37  
     1) Cazier, Alexandra W11           2) Carden, Wade M11               
     3) Bouldin, Trey M12               4) Brandon, Claire W12            
 
Event 63  Mixed 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sherwood Swim Team  'A'                           2:06.62    2:07.46    7  
     1) Rinehart, Elise W14             2) Riley, Samuel M14              
     3) Reese, Nick M14                 4) Holtcamp, Mackenzie W14        
  2 Mountain Springs Swim Team  'A'                        NT    2:13.72  
     1) York, Priscilla W13             2) Hauenstein, Reid M14           
     3) Adams, Reece M13                4) Weakley, Regan W14             
 -- Mountain Springs Swim Team  'B'                        NT   X2:42.69  
     1) Bouldin, Lily W14               2) Matteson, Tom M13              
     3) Sowell, Jason M14               4) Weitenbeck, Abbey W14          
 
Event 65  Mixed 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mountain Springs Swim Team  'A'                        NT    1:58.03    7  
     1) Morris, Harry M16               2) Campbell, Devin W15            
     3) Garding, Madelene W15           4) Johnston, Sam M15              
  2 Sherwood Swim Team  'A'                           2:00.65    1:58.43  
     1) Weis, Emily W17                 2) Clark, Carey M16               
     3) Hammer, Kayla W16               4) DeVaney, Isaac M17             
 -- Sherwood Swim Team  'B'                                NT   X2:15.91  
     1) Baird, Katelin W16              2) Amborski, Robert M15           
     3) Ward, Emily W17                 4) DeVaney, Collier M15           
 -- Sherwood Swim Team  'C'                           1:58.54   X2:22.47  
     1) Tomlin, Morgan W15              2) Amborski, Samuel M16           
     3) Dauser, Lydia W16               4) Mastando, Nick M16             
 -- Mountain Springs Swim Team  'C'                        NT   X2:32.24  
     1) Shook, Sam M13                  2) Fulcher, Ashleigh W17          
     3) Fulcher, Lucy W17               4) Tillery, Joseph M15            
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Whetstone, Savannah        8 Sherwood               22.69      25.89    5  
  2 Connell, Jane              7 Stingrays              29.83      32.19    3  
  3 McKnelly, Elizabeth        7 Sherwood                  NT      36.37    1  
  4 Pommerenck, Meredith       8 Stingrays              36.14      37.47  
  5 Hall, Olivia               8 Stingrays              37.81      39.31  
  6 Koehler, Riley             6 Sherwood                  NT      54.60  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Whetstone, Isaac           6 Sherwood               26.46      26.96    5  
  2 Sowell, Joseph             8 Stingrays              28.31      28.00    3  
  3 Pendergrass, Charles       6 Stingrays                 NT      33.55    1  
  4 Hammer, Matthew            8 Sherwood               42.22      35.06  
  5 Camp, David                8 Sherwood               32.71      35.29  
  6 Roberts, Nathan            7 Stingrays              41.84      44.85  
 
Event 69  Girls 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wirth, Alyssa             10 Sherwood               47.42      45.73    5  
  2 Johnston, Emma            10 Stingrays              48.72      50.78    3  
  3 Wilder, Walden            10 Stingrays              51.24      55.75    1  
  4 Spangler, Anna Katherine  10 Stingrays              55.88    1:00.68  
  5 Laue, Jaclyn               9 Sherwood               59.63    1:01.35  
 -- Henderson, Kat             9 Sherwood               53.07         DQ  
 
Event 70  Boys 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Peffer, Nolan             10 Stingrays              50.08      50.90    5  
  2 Engberg, Ethan             9 Stingrays              59.94      59.00    3  
  3 Purser, Hayden            10 Sherwood             1:04.30    1:00.65    1  
  4 Purser, Gibson            10 Sherwood             1:00.75    1:01.49  
  5 Segerson, Ryland          10 Sherwood             1:06.00    1:04.47  
  6 Johnson, Luke             10 Stingrays            1:07.47    1:08.42  
 
Event 71  Girls 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brandon, Sophie           12 Stingrays              42.18      43.56    5  
  2 Reese, Jessica            11 Sherwood               45.34      45.19    3  
  3 Brandon, Claire           12 Stingrays              44.90      46.34    1  
  4 Anderson, Mandy           12 Sherwood               49.03      48.09  
  5 Cazier, Alexandra         11 Stingrays              55.04      56.87  
  6 Schroeder, Abigail        12 Sherwood                  NT    1:15.82  
 
Event 72  Boys 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holtcamp, Mason           12 Sherwood               42.00      42.43    5  
  2 Rorick, Michael           12 Sherwood               44.20      45.62    3  
  3 Bennett, Jamieson         11 Stingrays              42.18      47.88    1  
  4 Amborski, Matthew         12 Sherwood               52.06      49.15  
  5 Bouldin, Trey             12 Stingrays              52.17      52.12  
  6 Comulada, Gavin           12 Stingrays              56.87      56.09  
 
Event 73  Girls 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Weakley, Regan            14 Stingrays              32.43      33.00    5  
  2 Rinehart, Elise           14 Sherwood               34.72      34.05    3  
  3 York, Priscilla           13 Stingrays              41.05      43.22    1  
  4 Clark, Katie              14 Sherwood               47.18      47.60  
  5 Weitenbeck, Abbey         14 Stingrays              46.69      48.79  
  6 Evans, Laura              14 Sherwood                  NT    1:01.81  
 
Event 74  Boys 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnston, Drew            13 Stingrays              43.17      43.50    5  
  2 Riley, Samuel             14 Sherwood               45.03      48.78    3  
  3 Hauenstein, Reid          14 Stingrays              50.09      50.07    1  
  4 Shook, Sam                13 Stingrays              48.05      50.29  
 
Event 75  Girls 15-17 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Campbell, Devin           15 Stingrays              32.15      33.12    5  
  2 Hammer, Kayla             16 Sherwood               36.31      35.44    3  
  3 Garding, Madelene         15 Stingrays              34.93      36.04    1  
  4 Baird, Katelin            16 Sherwood               43.12      43.69  
  5 Fulcher, Laura Kate       15 Stingrays              45.29      45.73  
  6 Ward, Emily               17 Sherwood               47.10      48.75  
 
Event 76  Boys 15-17 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 DeVaney, Isaac            17 Sherwood               29.51      30.44    5  
  2 Clark, Carey              16 Sherwood               31.94      32.62    3  
  3 Johnston, Sam             15 Stingrays              35.96      38.53    1  
  4 Patton, Daniel            15 Stingrays              42.98      43.37  
  5 Amborski, Samuel          16 Sherwood               43.13      43.63  
  6 Tillery, Joseph           15 Stingrays              50.02      56.84  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Connell, Jane              7 Stingrays            1:02.20      30.07    5  
  2 Mackey, Christian          8 Sherwood               33.44      30.20    3  
  3 Cockrell, Collyns          8 Stingrays              38.48      34.34    1  
  4 Tumminello, Cici           8 Stingrays              36.04      36.45  
  5 Detwiler, Jane             8 Sherwood                  NT      37.47  
  6 Spickard, April            8 Sherwood               34.97      38.00  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Whetstone, Isaac           6 Sherwood               24.79      27.35    5  
  2 Sowell, Joseph             8 Stingrays              27.35      28.60    3  
  3 Hammer, Matthew            8 Sherwood               33.86      32.93    1  
  4 Roberts, Nathan            7 Stingrays              37.20      34.91  
  5 Cozelos, Aiden             6 Sherwood               37.47      42.90  
  6 Cazier, Noah               7 Stingrays              46.59      48.02  
 
Event 79  Girls 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spangler, Anna Katherine  10 Stingrays              54.53      54.62    5  
  2 Spickard, Sarah           10 Sherwood               51.09      55.44    3  
  3 Roberts, Noah              9 Stingrays              58.25      55.77    1  
  4 Johnston, Emma            10 Stingrays              56.13      58.50  
  5 Detwiler, Evelyn          10 Sherwood             1:10.73    1:05.53  
  6 Rorick, Caitlyn           10 Sherwood             1:03.37    1:07.97  
 
Event 80  Boys 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Engberg, Ethan             9 Stingrays              53.34      52.91    5  
  2 Peffer, Nolan             10 Stingrays              52.39      57.29    3  
  3 Cozelos, Mason            10 Sherwood             1:14.80      59.69    1  
  4 Segerson, Ryland          10 Sherwood             1:17.83    1:01.34  
  5 Purser, Gibson            10 Sherwood             1:03.37    1:06.07  
  6 York, Peyton              10 Stingrays              56.11    1:06.31  
 
Event 81  Girls 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brandon, Sophie           12 Stingrays              38.95      39.91    5  
  2 Henderson, Ali            12 Sherwood               44.47      47.05    3  
  3 Hammer, Emily             12 Sherwood               52.84      48.22    1  
  4 Brandon, Claire           12 Stingrays                 NT      51.81  
 -- Devine, Starling          12 Sherwood               44.80         DQ  
 -- Schaefer, Genevieve       12 Stingrays              44.14         DQ  
 
Event 82  Boys 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holtcamp, Mason           12 Sherwood               37.69      38.27    5  
  2 Rorick, Michael           12 Sherwood               56.13      47.37    3  
  3 Bouldin, Trey             12 Stingrays              52.01      50.25    1  
  4 Carden, Wade              11 Stingrays              54.28      52.44  
  5 Garding, Nikolai          12 Stingrays              53.66      54.81  
  6 Jensen, Matthew           12 Sherwood               54.29      58.19  
 
Event 83  Girls 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Weakley, Regan            14 Stingrays              30.77      31.59    5  
  2 Holtcamp, Mackenzie       14 Sherwood               34.21      33.77    3  
  3 Wirth, Emily              13 Sherwood               42.79      41.31    1  
  4 Mackey, Kaleigh           13 Sherwood               52.81      46.38  
  5 Weitenbeck, Abbey         14 Stingrays                 NT      49.43  
 
Event 84  Boys 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reese, Nick               14 Sherwood               35.90      36.22    5  
  2 Adams, Reece              13 Stingrays              41.41      38.59    3  
  3 Shook, Sam                13 Stingrays              43.21      50.12    1  
  4 Sowell, Jason             14 Stingrays              58.28      52.17  
 
Event 85  Girls 15-17 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Campbell, Devin           15 Stingrays              31.18      32.13    5  
  2 Hammer, Kayla             16 Sherwood               32.58      33.19    3  
  3 Garding, Madelene         15 Stingrays              34.09      35.25    1  
  4 Weis, Emily               17 Sherwood               37.15      37.82  
  5 Fulcher, Lucy             17 Stingrays              43.27      41.74  
  6 Dauser, Lydia             16 Sherwood               46.09      44.94  
 
Event 86  Boys 15-17 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morris, Harry             16 Stingrays              31.17      30.91    5  
  2 Clark, Carey              16 Sherwood               30.84      31.23    3  
  3 DeVaney, Collier          15 Sherwood               32.72      33.22    1  
  4 Amborski, Robert          15 Sherwood               32.02      35.53  
  5 Patton, Daniel            15 Stingrays              39.95      41.06  
  6 Tillery, Joseph           15 Stingrays              40.54      41.37  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sherwood Swim Team  'A'                           1:30.66    1:41.53    7  
     1) Koehler, Finn 8                 2) Merrell, Kate 7                
     3) Mackey, Christian 8             4) Whetstone, Savannah 8          
  2 Mountain Springs Swim Team  'A'                        NT    1:41.91  
     1) Balch, Evelyn 6                 2) Cockrell, Collyns 8            
     3) Connell, Jane 7                 4) Tumminello, Cici 8             
 -- Sherwood Swim Team  'B'                           1:54.00   X1:56.88  
     1) Spickard, April 8               2) Detwiler, Jane 8               
     3) McKnelly, Elizabeth 7           4) Donatelli, Abigail 7           
 -- Mountain Springs Swim Team  'C'                        NT   X2:27.37  
     1) Boyd, Zadie 8                   2) Hulgan, Megan 7                
     3) Jones, Maggie 7                 4) Sparks, Caroline 7             
 -- Mountain Springs Swim Team  'B'                        NT   X2:28.66  
     1) Pommerenck, Meredith 8          2) Dooley, Anna 7                 
     3) Hall, Olivia 8                  4) Haynie, Addie 7                
 -- Sherwood Swim Team  'C'                           2:35.79   X2:59.09  
     1) Olander, Anabel 5               2) Lenahan, Ainsley 8             
     3) Bowling, Alexis 6               4) Havin, Lizzy 7                 
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sherwood Swim Team  'A'                           1:49.48    1:53.49    7  
     1) Hammer, Matthew 8               2) Cozelos, Aiden 6               
     3) Camp, David 8                   4) Whetstone, Isaac 6             
  2 Mountain Springs Swim Team  'A'                        NT    1:57.44  
     1) Roberts, Nathan 7               2) Cazier, Noah 7                 
     3) Schmitz, Christopher 8          4) Sowell, Joseph 8               
 
Event 89  Girls 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sherwood Swim Team  'A'                           2:49.68    2:57.70    7  
     1) Clark, Caroline 10              2) Henderson, Kat 9               
     3) Spickard, Sarah 10              4) Wirth, Alyssa 10               
  2 Mountain Springs Swim Team  'A'                        NT    3:03.46  
     1) Johnston, Emma 10               2) Spangler, Anna Katherine 10    
     3) Wilder, Walden 10               4) Roberts, Noah 9                
 -- Sherwood Swim Team  'B'                           3:14.60   X3:19.69  
     1) Laue, Abigail 9                 2) Laue, Jaclyn 9                 
     3) Shaw, Maddie 10                 4) Rorick, Caitlyn 10             
 -- Mountain Springs Swim Team  'B'                        NT   X3:34.53  
     1) Connell, Norah 10               2) Kesting, Emma Grace 10         
     3) Foy, Abby 9                     4) Hannah, Erin 10                
 -- Sherwood Swim Team  'C'                           3:35.69   X3:51.88  
     1) Detwiler, Evelyn 10             2) Erwin, Isabella 10             
     3) Jensen, Hannah 10               4) Kyemba, Sophia 10              
 -- Mountain Springs Swim Team  'C'                        NT   X4:15.85  
     1) Defiore, Ellie 9                2) Little, Campbell 9             
     3) Henrich, Nancy Kate 9           4) Tillery, Lucy 9                
 
Event 90  Boys 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mountain Springs Swim Team  'A'                        NT    3:09.72    7  
     1) York, Peyton 10                 2) Coffman, Daniel 10             
     3) Engberg, Ethan 9                4) Peffer, Nolan 10               
  2 Sherwood Swim Team  'A'                           3:16.13    3:25.88  
     1) Segerson, Ryland 10             2) Purser, Gibson 10              
     3) Purser, Hayden 10               4) Johnson, Nathan 10             
 -- Mountain Springs Swim Team  'B'                        NT   X4:20.78  
     1) Dillard, Andrew 10              2) Johnson, Luke 10               
     3) Carroll, Cruce 9                4) Cazier, William 9              
 -- Mountain Springs Swim Team  'C'                        NT   X5:10.25  
     1) Tidwell, Howard 10              2) Pendergrass, Matthew 9         
     3) Towry, Warren 10                4) Timberlake, Charlie 10         
 
Event 91  Girls 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mountain Springs Swim Team  'A'                        NT    2:30.50    7  
     1) Schaefer, Genevieve 12          2) Cazier, Alexandra 11           
     3) Brandon, Claire 12              4) Brandon, Sophie 12             
  2 Sherwood Swim Team  'A'                           2:29.35    2:32.25  
     1) Devine, Starling 12             2) Reese, Jessica 11              
     3) Goode, Summer 12                4) Henderson, Ali 12              
 -- Sherwood Swim Team  'B'                           3:10.71   X3:16.12  
     1) Anderson, Mandy 12              2) White, Anna 11                 
     3) Schroeder, Abigail 12           4) Johnson, Emma 12               
 
Event 92  Boys 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sherwood Swim Team  'A'                           2:30.00    2:35.10    7  
     1) Amborski, Matthew 12            2) Jensen, Matthew 12             
     3) Rorick, Michael 12              4) Holtcamp, Mason 12             
  2 Mountain Springs Swim Team  'A'                        NT    2:40.75  
     1) Garding, Nikolai 12             2) Comulada, Gavin 12             
     3) Bouldin, Trey 12                4) Bennett, Jamieson 11           
 
Event 93  Girls 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sherwood Swim Team  'A'                           2:11.88    2:12.63    7  
     1) Rinehart, Elise 14              2) Wirth, Emily 13                
     3) Tarsitano, Christina 14         4) Holtcamp, Mackenzie 14         
  2 Mountain Springs Swim Team  'A'                        NT    2:22.63  
     1) York, Priscilla 13              2) Weitenbeck, Abbey 14           
     3) Bouldin, Lily 14                4) Weakley, Regan 14              
 -- Sherwood Swim Team  'B'                           2:52.87   X2:48.72  
     1) Mackey, Kaleigh 13              2) Hammer, Emily 12               
     3) Evans, Laura 14                 4) Clark, Katie 14                
 
Event 94  Boys 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mountain Springs Swim Team  'A'                        NT    2:45.20    7  
     1) Adams, Reece 13                 2) Shook, Sam 13                  
     3) Johnston, Drew 13               4) Hauenstein, Reid 14            
 
Event 95  Girls 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mountain Springs Swim Team  'A'                        NT    2:13.21    7  
     1) Garding, Madelene 15            2) Fulcher, Sadie 17              
     3) York, Hannah 15                 4) Campbell, Devin 15             
  2 Sherwood Swim Team  'A'                           2:14.75    2:21.60  
     1) Weis, Emily 17                  2) Ward, Emily 17                 
     3) Baird, Katelin 16               4) Hammer, Kayla 16               
 
Event 96  Boys 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sherwood Swim Team  'A'                           1:53.84    1:59.91    7  
     1) Clark, Carey 16                 2) Amborski, Robert 15            
     3) DeVaney, Collier 15             4) DeVaney, Isaac 17              
  2 Mountain Springs Swim Team  'A'                        NT    2:06.83  
     1) Morris, Harry 16                2) Patton, Daniel 15              
     3) Tillery, Joseph 15              4) Johnston, Sam 15               

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2017 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org