Home
2016 Meets
2015 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL - F               HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 6/11/2015 11:00 AM
                           SJST vs MTSP - 6/10/2015                            
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                         NT    1:39.28    7  
     1) Simmons, Alaina 8               2) Simmons, Maggie 8              
     3) Black, Jessica 8                4) Ingram, Katie 7                
  2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   1:48.21    1:48.95  
     1) Connell, Jane 7                 2) Retzke, Lillian 8              
     3) Bennett, Rowe 7                 4) Cockrell, Collyns 8            
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'C'                   2:14.65   x2:06.51  
     1) Allen, Ava 7                    2) Dooley, Anna 7                 
     3) Boyd, Zadie 8                   4) DeHaye, Maryanne 7             
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   x2:16.64  
     1) McCrary, Akasha 8               2) Ancell, Hallie-Grace 7         
     3) McGilton, Savannah 7            4) Furr, Kadence 8                
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   x2:21.05  
     1) Johnson, Daphne 6               2) Owen, Rylee 7                  
     3) Wright, Haylee 7                4) Brewer, Jasmyn 8               
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'B'                   2:07.09   x2:30.00  
     1) Jones, Maggie 7                 2) Sparks, Caroline 7             
     3) Hall, Olivia 8                  4) Walker, Molly 8                
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    1:40.61    1:39.68    7  
     1) McDonald, Bobby 8               2) Nulter, Dean 8                 
     3) Osmon, Jacob 8                  4) Bellomy, Nathan 8              
  2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   1:43.60    1:52.86  
     1) Sowell, Joseph 8                2) Allen, Jackson 8               
     3) Summerlin-Long, Jonah 8         4) Roberts, Nathan 7              
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   x2:31.15  
     1) Parr, Andrew 8                  2) Tipton, Braden 7               
     3) Kimbrell, Rogan 8               4) Mason, Lane 7                  
 
Event 3  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   2:50.23    2:53.05    7  
     1) Johnston, Emma 10               2) Connell, Norah 10              
     3) Comulada, Gabriela 10           4) Wilder, Walden 10              
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    3:03.34    2:57.93  
     1) Abbott, Jeri 10                 2) Kimbrell, Mackenzie 10         
     3) McCleary, Ella 10               4) Owen, Bailey 9                 
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'B'                   3:26.25   x3:34.00  
     1) Stewart, Ainslie 10             2) Roberts, Noah 9                
     3) Defiore, Ellie 9                4) Dixon, Lindsey 10              
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   x4:09.83  
     1) Gaskin, Alayna 9                2) Kirkham, Hannah 10             
     3) Patch, Brooklynn 10             4) Brock, Rebecca 9               
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   x4:19.50  
     1) Garrison, Anna Claire 9         2) Wargo, Sarah 10                
     3) Coates, Kenzie 9                4) Cleary, Erin 9                 
 
Event 4  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   3:00.21    3:12.15    7  
     1) Peffer, Nolan 10                2) Dillard, Andrew 10             
     3) Engberg, Ethan 9                4) York, Peyton J 10              
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    3:55.37    3:47.00  
     1) Davis, William 9                2) Goldsby, Jacob 9               
     3) McDonald, Brock 9               4) Coates, Skyler 10              
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'B'                   3:45.99   x3:50.00  
     1) Johnson, Luke 10                2) Coffman, Daniel 10             
     3) Cooper, Gates 9                 4) Buzzetta, Charlie 10           
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'C'                   4:19.60   x5:17.23  
     1) Pendergrass, Matthew 9          2) Tidwell, Howard 10             
     3) Boyd, Matthew 9                 4) Carroll, Cruce 9               
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    2:22.65    2:21.61    7  
     1) Barrett, Isabella 12            2) Nabors, Carlee 11              
     3) McDonald, Savannah 11           4) Vickers, Olivia 12             
  2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   2:29.86    2:30.11  
     1) Overton, Lauren-Cain 12         2) Schaefer, Genevieve 12         
     3) Brandon, Sophie 12              4) Summerlin-Long, Chenoah 11     
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   x3:23.75  
     1) Lirette, Ali 12                 2) Tipton, Rowan 12               
     3) Nulter, Cali 11                 4) Carroll, Abigail 11            
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'B'                   3:04.71   x4:04.00  
     1) Stewart, Hailey 12              2) Spangler, Anna Katherine 10    
     3) Little, Layne 12                4) Foy, Katlyn 12                 
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT         DQ  
     1) Black, Julie 11                 2) Palmiter, Cara 11              
     3) Abbott, September 12            4) Ryan, Ashleigh 11              
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    3:50.18    2:41.59    7  
     1) Ingram, Grant 12                2) Simmons, Evan 12               
     3) Jackson, Jonah 12               4) Broyles, Lawson 12             
  2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   2:44.43    2:51.06  
     1) Bennett, Jamieson 11            2) Comulada, Gavin 12             
     3) Garding, Nikolai 12             4) Bouldin, Trey 12               
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   x4:26.01  
     1) Rhodes, Adam 12                 2) Takeshita, Jacob 12            
     3) Crisler, Reid 11                4) Cleary, Sean 11                
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    2:11.33   J2:07.24  
     1) Barrett, Emerson 14             2) Robinson, Isabelle 14          
     3) McDonald, Naomi 13              4) Ussery, Erin 14                
  2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   2:03.79   J2:07.41    7  
     1) Campbell, Devin 14              2) York, Priscilla 13             
     3) Weakley, Regan 14               4) Bouldin, Lily 14               
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   x2:39.31  
     1) Westbrook, Tori 13              2) Bagdonas, Chloe 13             
     3) Black, Sarah 14                 4) Boyd, Haley 13                 
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   x3:44.81  
     1) Watwood, Breanna 14             2) Soloman, Tiana 14              
     3)                                 4) Bowar, Hailey 14               
 
Event 8  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   2:18.41    2:23.52    7  
     1) Johnston, Drew 13               2) Shook, Sam 13                  
     3) Peffer, Gage 13                 4) Hauenstein, Reid 14            
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    2:33.53    2:24.47  
     1) Davis, Wesley 13                2) Bassler, Coleton 14            
     3) Tuck, Chance 13                 4) Nulter, Boyd 13                
 
Event 9  Girls 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    2:13.41    2:10.50    7  
     1) Cooper, Anna 15                 2) Krause, Alex 16                
     3) Atkinson, Addie 17              4) Broyles, Maggie 15             
  2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   2:17.21    2:17.63  
     1) Garding, Madelene 15            2) York, Hannah 15                
     3) Weakley, Callie 17              4) Fulcher, Lucy 17               
 
Event 10  Boys 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    2:03.88    2:05.53    7  
     1) Greising, Brent 17              2) Hinten, Nathan 15              
     3) Quick, Tyler 15                 4) Nulter, Adam 15                
  2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   2:12.84    2:18.12  
     1) Patton, Daniel 15               2) Johnston, Sam 15               
     3) Morris, Harry 16                4) Sowell, Jason 14               
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Andreani, Alyssa           6 SJST                   20.11      20.98    5  
  2 Johnson, Reese             6 STINGRAYS              30.28      29.62    3  
  3 Johnston, Norah            6 STINGRAYS              29.80      30.48    1  
  4 Dooley, Sophia             5 STINGRAYS              31.79      31.68  
  5 Johnson, Daphne            6 SJST                   29.93      32.90  
  6 Thomas, Molly              6 SJST                      NT    1:34.17  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Mullins, Skylar            6 STINGRAYS              39.22     X33.56  
 -- Bellomy, Hailey            6 SJST                   51.82     X34.01  
 -- Beckham, Ava               6 SJST                   35.38     X35.09  
 -- McDonald, Ellie            5 SJST                   49.71     X36.00  
 -- Cockrell, Cassidy          6 STINGRAYS              39.97     X36.70  
 -- Dill, Sloan                5 STINGRAYS              39.88     X40.72  
 -- Bishop, Abby               6 SJST                      NT     X43.28  
 -- Spangler, Aleksandra       5 STINGRAYS              53.51     X48.95  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Penney, Brayden            6 SJST                   31.54      30.03    5  
  2 Pendergrass, Charles       6 STINGRAYS              31.49      30.71    3  
  3 Retzke, Jefferson          6 STINGRAYS              31.91      30.83    1  
  4 Norton, Cole               6 SJST                   35.18      32.28  
  5 Hulgan, Ryan               6 STINGRAYS              46.51      39.08  
  6 Simmons, Adam              6 SJST                   37.00      42.33  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Bellomy, Caleb             5 SJST                      NT     X50.91  
 -- Schmitt, Miles             6 STINGRAYS            1:26.13     X51.23  
 -- Murphy, Dawson             4 SJST                 1:01.34   X1:06.02  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Simmons, Alaina            8 SJST                   18.18     J17.77    5  
  2 Cockrell, Collyns          8 STINGRAYS              21.17     J20.84    3  
  3 Connell, Jane              7 STINGRAYS              22.90     J21.69  
  4 Walker, Molly              8 STINGRAYS              22.97     J22.18    1  
  5 Owen, Rylee                7 SJST                   24.47      23.30  
  6 Simmons, Maggie            8 SJST                   21.63      24.20  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- McCrary, Akasha            8 SJST                   26.19     X22.50  
 -- Buzzetta, Mia              7 STINGRAYS              26.69     X24.41  
 -- McGilton, Savannah         7 SJST                   25.47     X24.61  
 -- Dooley, Anna               7 STINGRAYS              30.40     X26.82  
 -- Hulgan, Megan              7 STINGRAYS              32.85     X27.63  
 -- Furr, Kadence              8 SJST                   28.43     X28.68  
 -- Brewer, Jasmyn             8 SJST                   29.31     X30.34  
 -- Boyd, Zadie                8 STINGRAYS              31.43     X30.78  
 -- Wright, Haylee             7 SJST                   29.49     X31.10  
 -- Kirkham, Sarah             7 SJST                   30.71     X31.46  
 -- Jones, Maggie              7 STINGRAYS              32.97     X34.54  
 -- Ancell, Hallie-Grace       7 SJST                   33.88     X36.64  
 -- Haynie, Addie              7 STINGRAYS              41.40     X37.20  
 -- Wargo, Sophie              8 SJST                   31.14     X41.09  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Osmon, Jacob               8 SJST                   18.50      16.84    5  
  2 Sowell, Joseph             8 STINGRAYS              18.00      18.12    3  
  3 Summerlin-Long, Jonah      8 STINGRAYS              19.22      19.12    1  
  4 Bellomy, Nathan            8 SJST                   22.50      20.25  
  5 Kimbrell, Rogan            8 SJST                   23.40      23.02  
  6 Roberts, Nathan            7 STINGRAYS              23.93      28.07  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Tipton, Braden             7 SJST                   26.02     X28.48  
 -- Schmitz, Christopher       8 STINGRAYS              32.32     X29.87  
 -- Parr, Andrew               8 SJST                   38.03     X30.36  
 -- Montgomery, Reese          7 SJST                   43.68     X39.40  
 -- Mason, Lane                7 SJST                   37.46     X41.51  
 -- Thompson, Cameron          7 SJST                   54.80   X1:13.47  
 
Event 23  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Comulada, Gabriela        10 STINGRAYS              35.22     J35.88    5  
  2 Johnston, Emma            10 STINGRAYS              36.45     J37.36    1  
  3 McCleary, Ella            10 SJST                   39.07     J37.65    3  
  4 Wilder, Walden            10 STINGRAYS              37.53      38.71  
  5 Owen, Bailey               9 SJST                   41.40      39.08  
  6 Patch, Brooklynn          10 SJST                   48.42      46.31  
 
Event 25  Girls 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Stewart, Ainslie          10 STINGRAYS              44.22     X40.12  
 -- Roberts, Noah              9 STINGRAYS              42.90     X40.80  
 -- Defiore, Ellie             9 STINGRAYS              44.43     X44.44  
 -- Hannah, Erin              10 STINGRAYS              44.69     X45.49  
 -- Dixon, Lila                9 STINGRAYS              55.78     X48.54  
 -- Dixon, Lindsey            10 STINGRAYS              45.84     X49.57  
 -- Gaskin, Alayna             9 SJST                   52.60     X50.48  
 -- Wargo, Sarah              10 SJST                   56.78     X51.33  
 -- Little, Campbell           9 STINGRAYS              57.13     X53.46  
 -- Bagdonas, Georgia          9 SJST                   53.12     X54.51  
 -- Kesting, Emma Grace       10 STINGRAYS              51.66     X55.27  
 -- Garrison, Anna Claire      9 SJST                   54.68     X56.20  
 -- Schmitt, Avery             9 STINGRAYS            1:14.67   X1:01.13  
 -- Kirkham, Hannah           10 SJST                   56.71   X1:02.37  
 -- Cleary, Erin               9 SJST                 1:08.87   X1:03.26  
 -- Brock, Rebecca             9 SJST                 1:10.31   X1:14.81  
 -- Davis, Shaniah             9 SJST                 1:28.46   X1:17.12  
 -- Kempf, Sammie             10 SJST                 1:34.85   X1:37.15  
 
Event 26  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Peffer, Nolan             10 STINGRAYS              34.29      37.68    5  
  2 Buzzetta, Charlie         10 STINGRAYS              37.56      38.16    3  
  3 Davis, William             9 SJST                   44.40      44.65    1  
  4 Cooper, Gates              9 STINGRAYS              43.75      45.25  
  5 Goldsby, Jacob             9 SJST                   44.74      48.48  
  6 Coates, Skyler            10 SJST                   59.06    1:02.65  
 
Event 28  Boys 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Boyd, Matthew              9 STINGRAYS              51.09     X53.47  
 -- Coffman, Daniel           10 STINGRAYS            1:02.59     X57.90  
 -- Pendergrass, Matthew       9 STINGRAYS              55.68     X58.28  
 -- Tidwell, Howard           10 STINGRAYS              53.04   X1:06.00  
 -- Carroll, Cruce             9 STINGRAYS            1:24.33   X1:31.00  
 
Event 29  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barrett, Isabella         12 SJST                   30.28      30.29    5  
  2 Brandon, Sophie           12 STINGRAYS              30.19      31.37    3  
  3 Nabors, Carlee            11 SJST                   32.27      32.87    1  
  4 Abbott, September         12 SJST                   33.49      33.35  
  5 Summerlin-Long, Chenoah   11 STINGRAYS              33.66      34.78  
  6 Overton, Lauren-Cain      12 STINGRAYS              34.22      37.34  
 
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Ryan, Ashleigh            11 SJST                   34.42     X34.87  
 -- Black, Julie              11 SJST                   38.27     X37.35  
 -- Tipton, Rowan             12 SJST                   40.01     X40.12  
 -- Lirette, Ali              12 SJST                   41.34     X41.26  
 -- Foy, Katlyn               12 STINGRAYS              42.49     X41.54  
 -- Grimes, Eden              12 SJST                      NT     X42.12  
 -- Carroll, Abigail          11 SJST                   41.35     X42.74  
 -- Welzyn, Marianne          11 SJST                   44.19     X44.79  
 -- Bagdonas, Madeleine       11 SJST                   43.38     X45.42  
 -- Nulter, Cali              11 SJST                   41.22     X45.43  
 -- Viebrock, Cheyenne        11 SJST                 1:00.91     X49.53  
 -- Williams, Madison         11 SJST                 1:07.30     X57.28  
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ingram, Grant             12 SJST                   30.54      31.25    5  
  2 Bennett, Jamieson         11 STINGRAYS              30.75      31.63    3  
  3 Garding, Nikolai          12 STINGRAYS                 NT      33.57    1  
  4 Jackson, Jonah            12 SJST                   32.28      33.88  
  5 Broyles, Lawson           12 SJST                   38.73      38.11  
  6 Carden, Wade              11 STINGRAYS              39.22      39.30  
 
Event 34  Boys 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Crisler, Reid             11 SJST                   40.10     X38.59  
 -- Rhodes, Adam              12 SJST                   48.06     X49.83  
 -- Cleary, Sean              11 SJST                   57.19   X1:14.71  
 
Event 35  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Weakley, Regan            14 STINGRAYS              24.55      26.22    5  
  2 McDonald, Naomi           13 SJST                   29.13      29.00    3  
  3 York, Priscilla           13 STINGRAYS              29.22      29.36    1  
  4 Ussery, Erin              14 SJST                   30.20      29.62  
  5 Boyd, Haley               13 SJST                   31.51      31.68  
  6 Bouldin, Lily             14 STINGRAYS              29.95      33.26  
 
Event 37  Girls 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Westbrook, Tori           13 SJST                   34.80     X34.81  
 -- Bagdonas, Chloe           13 SJST                   34.76     X37.90  
 -- Chance, Kaitlyn           13 SJST                   41.70     X38.73  
 -- Bowar, Hailey             14 SJST                   43.88     X39.11  
 -- Watwood, Breanna          14 SJST                   40.04     X39.60  
 -- Soloman, Tiana            14 SJST                      NT     X48.17  
 
Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Peffer, Gage              13 STINGRAYS              25.17      26.83    5  
  2 Hauenstein, Reid          14 STINGRAYS              29.72      29.89    3  
  3 Davis, Wesley             13 SJST                   30.62      30.14    1  
  4 Bassler, Coleton          14 SJST                   31.54      31.39  
  5 Johnston, Drew            13 STINGRAYS              32.60      31.61  
  6 Nulter, Boyd              13 SJST                   37.30      35.66  
 
Event 40  Boys 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jackson, Robert           13 SJST                      NT      42.64  
 
Event 41  Girls 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cooper, Anna              15 SJST                   30.48      29.44    5  
  2 York, Hannah              15 STINGRAYS              29.42      30.29    3  
  3 Broyles, Maggie           15 SJST                   30.09      30.37    1  
  4 Atkinson, Addie           17 SJST                   30.90      31.12  
  5 Fulcher, Sadie            17 STINGRAYS                 NT      32.05  
  6 Weakley, Callie           17 STINGRAYS              30.12      32.14  
 
Event 44  Boys 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnston, Sam             15 STINGRAYS              26.00      25.24    5  
  2 Quick, Tyler              15 SJST                   25.82      25.67    3  
  3 Morris, Harry             16 STINGRAYS              25.18      26.00    1  
  4 Hinten, Nathan            15 SJST                   26.77      27.03  
  5 Patton, Daniel            15 STINGRAYS              31.22      30.09  
  6 Gipson, John Todd         17 SJST                   25.70      31.13  
 
Event 46  Boys 15-17 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Hudson, Xavier            15 SJST                   32.76     X31.86  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Black, Jessica             8 SJST                   24.64      24.77    5  
  2 Retzke, Lillian            8 STINGRAYS              24.79      25.39    3  
  3 Simmons, Maggie            8 SJST                   30.68      33.27    1  
  4 DeHaye, Maryanne           7 STINGRAYS              38.97      36.70  
  5 Owen, Rylee                7 SJST                   35.63      39.17  
  6 Sparks, Caroline           7 STINGRAYS              34.49      49.51  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McDonald, Bobby            8 SJST                   35.87      27.96    5  
  2 Summerlin-Long, Jonah      8 STINGRAYS              31.28      28.39    3  
  3 Nulter, Dean               8 SJST                   28.53      31.35    1  
  4 Allen, Jackson             8 STINGRAYS              30.72      31.40  
  5 Buzzetta, Jack             8 STINGRAYS              33.69      33.69  
  6 Bellomy, Nathan            8 SJST                   33.02      34.92  
 
Event 49  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Comulada, Gabriela        10 STINGRAYS              44.46      46.90    5  
  2 Kimbrell, Mackenzie       10 SJST                   50.23      49.57    3  
  3 Wilder, Walden            10 STINGRAYS              48.66      51.45    1  
  4 Connell, Norah            10 STINGRAYS              51.50      51.56  
  5 Abbott, Jeri              10 SJST                   58.23      54.99  
  6 Coates, Kenzie             9 SJST                 1:09.65    1:12.51  
 
Event 50  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dillard, Andrew           10 STINGRAYS              50.21      50.12    5  
  2 York, Peyton J            10 STINGRAYS              52.76      54.95    3  
  3 McDonald, Brock            9 SJST                   54.63      59.55    1  
  4 Johnson, Luke             10 STINGRAYS            1:02.81    1:04.72  
  5 Coates, Skyler            10 SJST                 1:35.83    1:34.91  
 -- Goldsby, Jacob             9 SJST                 1:10.27         DQ  
 
Event 51  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nabors, Carlee            11 SJST                   38.93      40.24    5  
  2 Schaefer, Genevieve       12 STINGRAYS              41.27      41.22    3  
  3 Barrett, Isabella         12 SJST                   40.06      41.25    1  
  4 Overton, Lauren-Cain      12 STINGRAYS              45.34      44.73  
  5 Palmiter, Cara            11 SJST                   48.39      47.21  
  6 Little, Layne             12 STINGRAYS              58.40      50.21  
 
Event 52  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bennett, Jamieson         11 STINGRAYS              41.04      42.13    5  
  2 Simmons, Evan             12 SJST                   45.20      46.73    3  
  3 Garding, Nikolai          12 STINGRAYS                 NT      48.03    1  
  4 Comulada, Gavin           12 STINGRAYS              48.08      49.93  
  5 Broyles, Lawson           12 SJST                 1:06.80    1:02.54  
 
Event 53  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Campbell, Devin           14 STINGRAYS              33.53      34.41    5  
  2 Barrett, Emerson          14 SJST                   39.03      38.51    3  
  3 Robinson, Isabelle        14 SJST                   38.50      38.85    1  
  4 York, Priscilla           13 STINGRAYS              37.88      39.88  
  5 Black, Sarah              14 SJST                   46.53      46.75  
  6 Bouldin, Lily             14 STINGRAYS              42.92      47.65  
 
Event 54  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bassler, Coleton          14 SJST                   36.26      35.97    5  
  2 Hauenstein, Reid          14 STINGRAYS              40.17      41.85    3  
  3 Davis, Wesley             13 SJST                   45.93      43.41    1  
  4 Johnston, Drew            13 STINGRAYS              47.50      45.67  
  5 Shook, Sam                13 STINGRAYS              48.63      47.88  
  6 Tuck, Chance              13 SJST                   51.98      52.20  
 
Event 55  Girls 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garding, Madelene         15 STINGRAYS                 NT      36.38    5  
  2 Krause, Alex              16 SJST                   36.24      36.58    3  
  3 York, Hannah              15 STINGRAYS              39.33      39.67    1  
  4 Fulcher, Ashleigh         17 STINGRAYS              45.76      44.42  
  5 Morris, Anica             16 SJST                   47.08      48.90  
 
Event 56  Boys 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hinten, Nathan            15 SJST                   36.16      36.47    5  
  2 Morris, Harry             16 STINGRAYS              37.54      36.98    3  
  3 Johnston, Sam             15 STINGRAYS              37.59      37.39    1  
  4 Greising, Brent           17 SJST                   38.20      38.38  
  5 Patton, Daniel            15 STINGRAYS              43.98      44.00  
  6 Gipson, John Todd         17 SJST                   37.57      48.90  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    1:27.59    1:16.89    7  
     1) Bellomy, Nathan M8              2) Simmons, Alaina W8             
     3) Black, Jessica W8               4) Osmon, Jacob M8                
  2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   1:17.82    1:23.14  
     1) Summerlin-Long, Jonah M8        2) Cockrell, Collyns W8           
     3) Connell, Jane W7                4) Sowell, Joseph M8              
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'B'                   1:33.65   x1:43.00  
     1) Roberts, Nathan M7              2) Walker, Molly W8               
     3) Bennett, Rowe W7                4) Allen, Jackson M8              
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'C'                   1:53.94   x2:04.38  
     1) Schmitz, Christopher M8         2) Boyd, Zadie W8                 
     3) Buzzetta, Mia W7                4) Buzzetta, Jack M8              
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   x2:06.10  
     1) McGilton, Savannah W7           2) Parr, Andrew M8                
     3) Andreani, Alyssa W6             4) Mason, Lane M7                 
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   x3:07.39  
     1) Wargo, Sophie W8                2) Kirkham, Sarah W7              
     3) Montgomery, Reese M7            4) Thompson, Cameron M7           
 
Event 59  Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   2:20.90    2:32.77    7  
     1) York, Peyton J M10              2) Johnston, Emma W10             
     3) Comulada, Gabriela W10          4) Peffer, Nolan M10              
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    2:52.37    2:48.23  
     1) Davis, William M9               2) McDonald, Brock M9             
     3) Kimbrell, Mackenzie W10         4) McCleary, Ella W10             
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'B'                   2:41.64   x2:50.00  
     1) Cooper, Gates M9                2) Spangler, Anna Katherine W10   
     3) Wilder, Walden W10              4) Buzzetta, Charlie M10          
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'C'                   2:56.40   x3:03.35  
     1) Johnson, Luke M10               2) Connell, Norah W10             
     3) Roberts, Noah W9                4) Dillard, Andrew M10            
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   x3:49.29  
     1) Goldsby, Jacob M9               2) Garrison, Anna Claire W9       
     3) Bagdonas, Georgia W9            4) Coates, Skyler M10             
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   x3:55.77  
     1) Nulter, Dean M8                 2) Davis, Shaniah W9              
     3) Morris, Olivia W9               4) Morris, James M9               
 
Event 61  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    2:08.17    2:06.73    7  
     1) Simmons, Evan M12               2) Vickers, Olivia W12            
     3) Barrett, Isabella W12           4) Ingram, Grant M12              
  2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   2:08.07    2:10.00  
     1) Garding, Nikolai M12            2) Schaefer, Genevieve W12        
     3) Brandon, Sophie W12             4) Bennett, Jamieson M11          
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'B'                   2:21.02   x2:36.98  
     1) Comulada, Gavin M12             2) Overton, Lauren-Cain W12       
     3) Summerlin-Long, Chenoah W11     4) Carden, Wade M11               
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   x2:43.93  
     1) Crisler, Reid M11               2) Lirette, Ali W12               
     3) Tipton, Rowan W12               4) Rhodes, Adam M12               
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   x4:08.12  
     1) Takeshita, Jacob M12            2) Viebrock, Cheyenne W11         
     3) Williams, Madison W11           4) Cleary, Sean M11               
 
Event 63  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   1:45.47    1:51.52    7  
     1) Hauenstein, Reid M14            2) Campbell, Devin W14            
     3) Weakley, Regan W14              4) Peffer, Gage M13               
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    2:01.99    1:59.30  
     1) Davis, Wesley M13               2) Bassler, Coleton M14           
     3) Robinson, Isabelle W14          4) Barrett, Emerson W14           
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'B'                   2:03.99   x2:14.00  
     1) Fulcher, Samual M13             2) Bouldin, Lily W14              
     3) York, Priscilla W13             4) Johnston, Drew M13             
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   x2:26.11  
     1) Tuck, Chance M13                2) Bagdonas, Chloe W13            
     3) Chance, Kaitlyn W13             4) Nulter, Boyd M13               
 
Event 65  Mixed 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   1:47.80    1:50.82    7  
     1) Johnston, Sam M15               2) York, Hannah W15               
     3) Garding, Madelene W15           4) Morris, Harry M16              
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    1:55.48    1:53.59  
     1) Broyles, Maggie W15             2) Krause, Alex W16               
     3) Gipson, John Todd M17           4) Quick, Tyler M15               
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   x2:12.16  
     1) Hudson, Xavier M15              2) Nulter, Adam M15               
     3) Callan, Anna W16                4) Morris, Anica W16              
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Black, Jessica             8 SJST                   21.17      20.44    5  
  2 Simmons, Alaina            8 SJST                   23.11      23.59    3  
  3 Connell, Jane              7 STINGRAYS              29.78      27.17    1  
  4 Ingram, Katie              7 SJST                   34.17      32.70  
  5 Hall, Olivia               8 STINGRAYS              37.53      34.06  
  6 Bennett, Rowe              7 STINGRAYS              34.90      39.00  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Osmon, Jacob               8 SJST                   23.66      24.87    5  
  2 Sowell, Joseph             8 STINGRAYS              25.29      26.61    3  
  3 McDonald, Bobby            8 SJST                   25.89      27.77    1  
  4 Kimbrell, Rogan            8 SJST                   29.33      30.49  
  5 Allen, Jackson             8 STINGRAYS              38.60      37.19  
  6 Buzzetta, Jack             8 STINGRAYS              37.85      41.00  
 
Event 69  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnston, Emma            10 STINGRAYS              43.39      43.89    5  
  2 Abbott, Jeri              10 SJST                   45.38      45.24    3  
  3 Wilder, Walden            10 STINGRAYS              46.16      48.00    1  
  4 Owen, Bailey               9 SJST                   48.82      49.47  
  5 Spangler, Anna Katherine  10 STINGRAYS              50.34      50.89  
  6 Patch, Brooklynn          10 SJST                   57.44    1:01.20  
 
Event 70  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Peffer, Nolan             10 STINGRAYS              45.12      47.60    5  
  2 McDonald, Brock            9 SJST                   47.74      48.31    3  
  3 York, Peyton J            10 STINGRAYS              48.97      52.00    1  
  4 Engberg, Ethan             9 STINGRAYS              54.00      55.91  
  5 Davis, William             9 SJST                 1:01.02    1:00.03  
  6 Goldsby, Jacob             9 SJST                 1:07.85    1:10.40  
 
Event 71  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schaefer, Genevieve       12 STINGRAYS              36.84      36.88    5  
  2 McDonald, Savannah        11 SJST                   40.19      37.61    3  
  3 Vickers, Olivia           12 SJST                   42.83      38.22    1  
  4 Brandon, Sophie           12 STINGRAYS              37.72      38.64  
  5 Abbott, September         12 SJST                   39.91      40.92  
  6 Overton, Lauren-Cain      12 STINGRAYS              45.65      45.53  
 
Event 72  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ingram, Grant             12 SJST                   35.43      37.79    5  
  2 Bennett, Jamieson         11 STINGRAYS              38.22      39.02    3  
  3 Simmons, Evan             12 SJST                   41.00      41.29    1  
  4 Jackson, Jonah            12 SJST                   42.92      45.18  
  5 Bouldin, Trey             12 STINGRAYS              48.78      47.00  
  6 Carden, Wade              11 STINGRAYS              53.59      54.46  
 
Event 73  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Campbell, Devin           14 STINGRAYS              28.73      29.28    5  
  2 Weakley, Regan            14 STINGRAYS              29.22      29.52    3  
  3 Barrett, Emerson          14 SJST                      NT      30.21    1  
  4 Robinson, Isabelle        14 SJST                      NT      34.51  
  5 Ussery, Erin              14 SJST                      NT      37.19  
  6 Bouldin, Lily             14 STINGRAYS              35.60      42.37  
 
Event 74  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Peffer, Gage              13 STINGRAYS              36.72      35.86    5  
  2 Davis, Wesley             13 SJST                   39.64      37.08    3  
  3 Johnston, Drew            13 STINGRAYS              39.25      40.21    1  
  4 Tuck, Chance              13 SJST                   46.98      44.94  
  5 Sowell, Jason             14 STINGRAYS              49.58      50.50  
 
Event 75  Girls 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garding, Madelene         15 STINGRAYS                 NT      31.47    5  
  2 Cooper, Anna              15 SJST                   33.45      32.29    3  
  3 Krause, Alex              16 SJST                      NT      32.54    1  
  4 Atkinson, Addie           17 SJST                   35.57      36.14  
  5 Fulcher, Laura Kate       15 STINGRAYS              42.81      40.80  
  6 Weakley, Callie           17 STINGRAYS              40.70      45.80  
 
Event 76  Boys 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quick, Tyler              15 SJST                   30.48      29.16    5  
  2 Johnston, Sam             15 STINGRAYS              35.30      33.62    3  
  3 Greising, Brent           17 SJST                   34.77      34.26    1  
  4 Patton, Daniel            15 STINGRAYS              37.70      40.21  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Black, Jessica             8 SJST                   20.01      19.56    5  
  2 Simmons, Alaina            8 SJST                   23.12      24.17    3  
  3 Ingram, Katie              7 SJST                   31.83      32.23    1  
  4 Bennett, Rowe              7 STINGRAYS              37.54      37.16  
  5 Cockrell, Collyns          8 STINGRAYS              37.84      41.81  
  6 Allen, Ava                 7 STINGRAYS              50.55      42.59  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Summerlin-Long, Jonah      8 STINGRAYS              23.66      23.40    5  
  2 Osmon, Jacob               8 SJST                   23.69      23.61    3  
  3 Sowell, Joseph             8 STINGRAYS              24.94      24.64    1  
  4 Roberts, Nathan            7 STINGRAYS              49.47      33.51  
  5 Nulter, Dean               8 SJST                   28.87      34.58  
  6 Bellomy, Nathan            8 SJST                   34.55      36.70  
 
Event 79  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Comulada, Gabriela        10 STINGRAYS              37.81      40.24    5  
  2 McCleary, Ella            10 SJST                   46.33      45.37    3  
  3 Spangler, Anna Katherine  10 STINGRAYS              52.16      49.13    1  
  4 Johnston, Emma            10 STINGRAYS              51.53      50.57  
  5 Kimbrell, Mackenzie       10 SJST                   56.18      56.19  
 -- Coates, Kenzie             9 SJST                   58.16         DQ  
 
Event 80  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McDonald, Brock            9 SJST                   46.41      48.81    5  
  2 Peffer, Nolan             10 STINGRAYS              47.20      49.57    3  
  3 Engberg, Ethan             9 STINGRAYS              49.94      50.78    1  
  4 Davis, William             9 SJST                 1:08.62    1:18.80  
 -- Cooper, Gates              9 STINGRAYS            1:01.87         DQ  
 -- Coates, Skyler            10 SJST                 1:25.31         DQ  
 
Event 81  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McDonald, Savannah        11 SJST                   36.24      34.46    5  
  2 Brandon, Sophie           12 STINGRAYS              35.09      35.27    3  
  3 Vickers, Olivia           12 SJST                   44.25      38.24    1  
  4 Abbott, September         12 SJST                   39.17      38.29  
  5 Schaefer, Genevieve       12 STINGRAYS              39.46      40.31  
  6 Summerlin-Long, Chenoah   11 STINGRAYS              44.15      45.69  
 
Event 82  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jackson, Jonah            12 SJST                   39.97      41.06    5  
  2 Simmons, Evan             12 SJST                   42.25      42.27    3  
  3 Ingram, Grant             12 SJST                   37.17      44.99    1  
  4 Garding, Nikolai          12 STINGRAYS                 NT      48.34  
  5 Carden, Wade              11 STINGRAYS              44.42      48.90  
  6 Bouldin, Trey             12 STINGRAYS              49.56      49.81  
 
Event 83  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Weakley, Regan            14 STINGRAYS              27.23      28.56    5  
  2 Campbell, Devin           14 STINGRAYS              27.47      28.80    3  
  3 McDonald, Naomi           13 SJST                   31.64      31.59    1  
  4 York, Priscilla           13 STINGRAYS              38.56      36.76  
  5 Boyd, Haley               13 SJST                   37.11      40.70  
  6 Black, Sarah              14 SJST                   41.31      44.10  
 
Event 84  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Peffer, Gage              13 STINGRAYS              27.35      30.54    5  
  2 Shook, Sam                13 STINGRAYS              38.78      40.39    3  
  3 Nulter, Boyd              13 SJST                   42.90      41.81    1  
  4 Tuck, Chance              13 SJST                   42.64      43.49  
  5 Sowell, Jason             14 STINGRAYS              52.33      52.50  
 
Event 85  Girls 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garding, Madelene         15 STINGRAYS                 NT      30.71    5  
  2 Cooper, Anna              15 SJST                   32.65      32.13    3  
  3 Atkinson, Addie           17 SJST                   33.63      34.16    1  
  4 Weakley, Callie           17 STINGRAYS              35.01      38.05  
  5 Fulcher, Lucy             17 STINGRAYS              44.00      38.98  
 
Event 86  Boys 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morris, Harry             16 STINGRAYS              27.83      28.08    5  
  2 Quick, Tyler              15 SJST                   27.25      28.33    3  
  3 Nulter, Adam              15 SJST                   32.93      31.30    1  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    1:31.61    1:26.93    7  
     1) Andreani, Alyssa 6              2) Simmons, Maggie 8              
     3) Simmons, Alaina 8               4) Black, Jessica 8               
  2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   1:26.47    1:36.39  
     1) Cockrell, Collyns 8             2) Walker, Molly 8                
     3) Connell, Jane 7                 4) Bennett, Rowe 7                
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   x1:49.82  
     1) McGilton, Savannah 7            2) McCrary, Akasha 8              
     3) Ingram, Katie 7                 4) Wright, Haylee 7               
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'B'                   1:43.41   x1:53.28  
     1) Retzke, Lillian 8               2) Buzzetta, Mia 7                
     3) Boyd, Zadie 8                   4) Hall, Olivia 8                 
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   x2:31.20  
     1) Ancell, Hallie-Grace 7          2) Brewer, Jasmyn 8               
     3) Kirkham, Sarah 7                4) Wargo, Sophie 8                
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'C'                   1:52.97   x2:54.86  
     1) Spangler, Aleksandra 5          2) Haynie, Addie 7                
     3) Johnston, Norah 6               4) Allen, Ava 7                   
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    1:46.92    1:24.79    7  
     1) McDonald, Bobby 8               2) Nulter, Dean 8                 
     3) Bellomy, Nathan 8               4) Osmon, Jacob 8                 
  2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   1:25.00    1:29.28  
     1) Summerlin-Long, Jonah 8         2) Roberts, Nathan 7              
     3) Allen, Jackson 8                4) Sowell, Joseph 8               
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   x3:16.29  
     1) Kimbrell, Rogan 8               2) Mason, Lane 7                  
     3) Thompson, Cameron 7             4) Tipton, Braden 7               
 
Event 89  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    2:44.22    2:34.07    7  
     1) Owen, Bailey 9                  2) Abbott, Jeri 10                
     3) McCleary, Ella 10               4) Kimbrell, Mackenzie 10         
  2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   2:32.00    2:36.92  
     1) Johnston, Emma 10               2) Spangler, Anna Katherine 10    
     3) Wilder, Walden 10               4) Comulada, Gabriela 10          
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'B'                   2:54.39   x3:20.87  
     1) Defiore, Ellie 9                2) Little, Campbell 9             
     3) Connell, Norah 10               4) Kesting, Emma Grace 10         
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   x3:31.20  
     1) Patch, Brooklynn 10             2) Garrison, Anna Claire 9        
     3) Bagdonas, Georgia 9             4) Coates, Kenzie 9               
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'C'                   3:03.33   x3:34.84  
     1) Hannah, Erin 10                 2) Stewart, Ainslie 10            
     3) Dixon, Lila 9                   4) Schmitt, Avery 9               
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   x4:02.75  
     1) Gaskin, Alayna 9                2) Kirkham, Hannah 10             
     3) Brock, Rebecca 9                4) Wargo, Sarah 10                
 
Event 90  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   2:30.54    2:36.70    7  
     1) York, Peyton J 10               2) Engberg, Ethan 9               
     3) Buzzetta, Charlie 10            4) Peffer, Nolan 10               
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    3:27.27    3:14.42  
     1) Goldsby, Jacob 9                2) Davis, William 9               
     3) Coates, Skyler 10               4) McDonald, Brock 9              
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'B'                   3:12.95   x3:06.11  
     1) Johnson, Luke 10                2) Boyd, Matthew 9                
     3) Cooper, Gates 9                 4) Dillard, Andrew 10             
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'C'                   3:43.10   x4:33.14  
     1) Tidwell, Howard 10              2) Coffman, Daniel 10             
     3) Pendergrass, Matthew 9          4) Carroll, Cruce 9               
 
Event 91  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    2:06.94    2:04.54    7  
     1) Vickers, Olivia 12              2) McDonald, Savannah 11          
     3) Nabors, Carlee 11               4) Barrett, Isabella 12           
  2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   2:10.14    2:16.21  
     1) Schaefer, Genevieve 12          2) Overton, Lauren-Cain 12        
     3) Summerlin-Long, Chenoah 11      4) Brandon, Sophie 12             
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   x2:33.76  
     1) Black, Julie 11                 2) Ryan, Ashleigh 11              
     3) Bagdonas, Madeleine 11          4) Palmiter, Cara 11              
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   x2:50.54  
     1) Nulter, Cali 11                 2) Carroll, Abigail 11            
     3) Grimes, Eden 12                 4) Welzyn, Marianne 11            
 
Event 92  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    2:09.86    2:19.80    7  
     1) Jackson, Jonah 12               2) Simmons, Evan 12               
     3) Crisler, Reid 11                4) Ingram, Grant 12               
  2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   2:18.95    2:25.89  
     1) Garding, Nikolai 12             2) Comulada, Gavin 12             
     3) Bouldin, Trey 12                4) Bennett, Jamieson 11           
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   x3:30.24  
     1) Broyles, Lawson 12              2) Takeshita, Jacob 12            
     3) Rhodes, Adam 12                 4) Cleary, Sean 11                
 
Event 93  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   1:49.75    1:53.34    7  
     1) Campbell, Devin 14              2) Bouldin, Lily 14               
     3) York, Priscilla 13              4) Weakley, Regan 14              
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    1:57.08    1:56.38  
     1) McDonald, Naomi 13              2) Ussery, Erin 14                
     3) Robinson, Isabelle 14           4) Barrett, Emerson 14            
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   x2:16.18  
     1) Boyd, Haley 13                  2) Black, Sarah 14                
     3) Bagdonas, Chloe 13              4) Westbrook, Tori 13             
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   x2:38.94  
     1) Soloman, Tiana 14               2) Bowar, Hailey 14               
     3) Watwood, Breanna 14             4) Chance, Kaitlyn 13             
 
Event 94  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   1:59.71    2:01.46    7  
     1) Hauenstein, Reid 14             2) Johnston, Drew 13              
     3) Shook, Sam 13                   4) Peffer, Gage 13                
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    2:15.33    2:09.49  
     1) Tuck, Chance 13                 2) Nulter, Boyd 13                
     3) Bassler, Coleton 14             4) Davis, Wesley 13               
 
Event 95  Girls 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    2:01.21    1:59.11    7  
     1) Broyles, Maggie 15              2) Atkinson, Addie 17             
     3) Cooper, Anna 15                 4) Krause, Alex 16                
  2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   1:58.72    2:06.89  
     1) Fulcher, Lucy 17                2) Fulcher, Laura Kate 15         
     3) Fulcher, Ashleigh 17            4) Fulcher, Sadie 17              
 
Event 96  Boys 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    1:55.12    1:50.72    7  
     1) Hinten, Nathan 15               2) Greising, Brent 17             
     3) Gipson, John Todd 17            4) Quick, Tyler 15                
  2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   1:47.14    1:57.41  
     1) Johnston, Sam 15                2) Patton, Daniel 15              
     3) Fulcher, Samual 13              4) Morris, Harry 16               

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2017 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org