Home
2016 Meets
2015 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL - F               HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 6/29/2015 07:19 PM
                     2015 VHCC vs LILY - Yards - 6/24/2015                     
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LILY FLAGG  'A'                                   2:33.33    2:09.72    7  
     1) O'Halloran, Finola 8            2) Butler, Charlotte 7            
     3) Olsen, Rebecca 7                4) Charles, Kinley 7              
  2 VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'A'                  2:09.78    2:10.95  
     1) Carter, Sara 8                  2) Engel, Katelyn 8               
     3) Sowash, Riley 7                 4) Dodd, Ellie 7                  
 -- LILY FLAGG  'C'                                        NT   X2:31.31  
     1) Rorex, Avery 6                  2) Butler, Victoria 6             
     3) Olsen, Emma 5                   4) Allan, Isabelle 5              
 -- LILY FLAGG  'B'                                        NT   X2:47.50  
     1) Carlisle, Katherine 7           2) Freeman, Elizabeth 8           
     3) Elmore, Emma 7                  4) Mayers, Sophia 8               
 -- VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'B'                       NT   X3:42.29  
     1) Jamison, Klare E 6              2) Stephens, Adalin 7             
     3) Bornell, Angel A 7              4) Graves, Riley E 7              
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'A'                  1:42.13    1:47.32    7  
     1) Copeland, Elijah 8              2) O'Neill, Grattan 8             
     3) Carney, Cameron 7               4) Atchley, Wyatt J 7             
  2 LILY FLAGG  'A'                                   1:51.96    1:55.28  
     1) Yates, Aeron 7                  2) Vosahlik, Adam 8               
     3) O'Halloran, Eamon 8             4) Mimna, Josiah 7                
 -- VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'B'                  2:23.94   X2:11.03  
     1) Swearengin, Taylor 8            2) Brown, Benjamin 7              
     3) Evans, Jackson T 7              4) Carter, William 6              
 -- LILY FLAGG  'B'                                        NT   X2:29.97  
     1) Elmore, Nathan 8                2) Johnson, Luke 7                
     3) Sudduth, Daniel 7               4) Marett, Aubrey 7               
 -- LILY FLAGG  'C'                                        NT   X3:09.33  
     1) Sapp, Casey 6                   2) Gray, Canaan 6                 
     3) Rye, Cody 6                     4) Mackiewicz, Mason 7            
 
Event 3  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LILY FLAGG  'A'                                   3:14.31    3:01.84    7  
     1) Pleva, Cecilia 10               2) Mayers, Rebekah 10             
     3) O'Halloran, Olivia 10           4) Shattuck, Emily 10             
  2 VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'A'                  3:44.42    3:32.39  
     1) Engel, Grace G 10               2) Wilson, Kaylen 9               
     3) Sowash, Lillian G 10            4) Warwick, Isabella M 10         
 -- LILY FLAGG  'B'                                        NT   X3:43.08  
     1) Freeman, Sarah 9                2) Butler, Isabella 9             
     3) Busk, Mia 10                    4) Yates, Adison 9                
 -- LILY FLAGG  'C'                                        NT        XDQ  
 
Event 4  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- LILY FLAGG  'B'                                        NT         x   
     1) Simmons, Ian 9                  2) Tribble, Taylor 9              
     3) Carlisle, Jonah 9               4) Elmore, Caleb 10               
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- LILY FLAGG  'B'                                        NT         x   
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'B'                       NT         x   
     1) Sowash, Riley W7                2) Dodd, Ellie W7                 
     3) Atchley, Wyatt J M7             4) Copeland, Elijah M8            
 -- VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'C'                       NT         x   
     1) Stephens, Adalin W7             2) Bornell, Angel A W7            
     3) Swearengin, Taylor M8           4) Brown, Benjamin M7             
 -- LILY FLAGG  'B'                                        NT         x   
     1) Marett, Aubrey M7               2) Olsen, Rebecca W7              
     3) Butler, Charlotte W7            4) Sudduth, Daniel M7             
 -- LILY FLAGG  'C'                                        NT         x   
     1) Elmore, Nathan M8               2) Mayers, Sophia W8              
     3) Tayor, Kalen W7                 4) Mimna, Josiah M7               
 
Event 59  Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- LILY FLAGG  'C'                                        NT         x   
     1) Tribble, Taylor M9              2) Busk, Mia W10                  
     3) Butler, Isabella W9             4) Taylor, Tyler M9               
 -- VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'B'                       NT         x   
     1) Beutjer, Braly M10              2) Warwick, Isabella M W10        
     3) Brown, Virginia A W9            4) Dodd, Evan M9                  
 -- LILY FLAGG  'B'                                        NT         x   
     1) Sudduth, Jonathan M10           2) Swann, Emma W10                
     3) Swann, Sarah W9                 4) Sudduth, David M9              
 
Event 61  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- LILY FLAGG  'C'                                        NT         x   
     1) Henderson, Joshua M12           2) Hammond, Hannah Grace W12      
     3) Bryant, Faith W12               4) Nelson, Marshall M12           
 -- LILY FLAGG  'B'                                        NT         x   
     1) Olmsted, Trever M11             2) Busk, Olivia W12               
     3) Butler, Abigail W11             4) Sapp, Cooper M11               
 
Event 63  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- LILY FLAGG  'B'                                        NT         x   
     1) Trumbly, Jacob M14              2) Butler, Elise W13              
     3) Lewis, Sarah W13                4) Rorex, John David M13          
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- LILY FLAGG  'C'                                        NT         x   
     1) Mayers, Sophia 8                2) Rorex, Avery 6                 
     3) Butler, Victoria 6              4) Olsen, Emma 5                  
 -- VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'B'                  2:57.09         x   
     1) Bornell, Angel A 7              2) Jamison, Klare E 6             
     3) Graves, Riley E 7               4) Stephens, Adalin 7             
 -- LILY FLAGG  'B'                                        NT         x   
     1) Elmore, Emma 7                  2) Carlisle, Katherine 7          
     3) Tayor, Kalen 7                  4) Freeman, Elizabeth 8           
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'B'                  1:58.81         x   
     1) Swearengin, Taylor 8            2) Brown, Benjamin 7              
     3) Evans, Jackson T 7              4) Atchley, Wyatt J 7             
 -- LILY FLAGG  'B'                                        NT         x   
     1) Yates, Aeron 7                  2) Johnson, Luke 7                
     3) Vosahlik, Adam 8                4) Elmore, Nathan 8               
 
Event 89  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- LILY FLAGG  'C'                                        NT         x   
     1) Mayers, Rebekah 10              2) Nelson, Marisa 10              
     3) Butler, Isabella 9              4) Henderson, Aleah 9             
 -- LILY FLAGG  'B'                                        NT         x   
     1) Swann, Sarah 9                  2) Freeman, Sarah 9               
     3) Yates, Adison 9                 4) Busk, Mia 10                   
 
Event 90  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- LILY FLAGG  'B'                                        NT         x   
     1) Simmons, Ian 9                  2) Elmore, Caleb 10               
     3) Carlisle, Jonah 9               4) Sudduth, David 9               

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2017 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org