Home
2016 Meets
2015 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL - H               HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 6/16/2016 11:41 PM
                 2016 RCSL BLOSvsBYRD - 6/15/2016 to 6/16/2016                 
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:13.47        1981 Whitesburg                                 
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:37.27    1:28.13    7  
     1) Henriksen, Anna S 8             2) Randolph-Bishop, Katie L 7     
     3) Henderson, Ida M 8              4) Partain, Shelby B 8            
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:24.77    1:30.03  
     1) Davenport, Allie 7              2) Krichev, Sophie 8              
     3) Holden, Sydney 7                4) Comer, Mackenzie 8             
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X1:45.45  
     1) Mackey, Story 7                 2) Farrell, Hill 8                
     3) Fierro, Averee 8                4) Mullins, Mem 8                 
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                                    NT   X2:50.14  
     1) Gordon, Jayden B 5              2) Henderson, Mary Anne A 7       
     3) Cox, Madeline R 7               4) Woods, Paisley C 7             
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:16.31        1982 Whitesburg                                 
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:43.22    1:49.57    7  
     1) Henriksen, CJ R 6               2) Ashburn, Evan D 8              
     3) Stifflemire, Deisen K 7         4) Thompson, Benjamin C 7         
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:40.43    1:50.70  
     1) Roberts, Bross 8                2) Turner, Lucas 8                
     3) Goldmon, William 7              4) Johnston, Caleb 7              
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X2:47.89  
     1) Lumpkin, Grayson 7              2) Garnett, Luke 7                
     3) Cook, Hugh 8                    4) Ogle, Ty 7                     
 
Event 3  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:17.35        1998 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:43.12    2:49.95    7  
     1) Rawls, Ava 10                   2) Fann, Josey 10                 
     3) Krichev, Audrey 10              4) Layne, Shelby 10               
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               3:07.70    3:01.47  
     1) Jones, Kara K 9                 2) Lowe, Claudia E 10             
     3) Henderson, Olivia W 10          4) Henriksen, Ava L 10            
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        3:50.36   X3:55.90  
     1) Fleischmann, Maggie 10          2) Heritage, Greer 10             
     3) Fierro, Brooke 10               4) Heritage, Preston 10           
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                                    NT   X4:44.96  
     1) Suwarow, Addie J 9              2) Waters, Piper L 10             
     3) Jackson, Anna G 9               4) Lamey, Maggie K 9              
 
Event 4  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:15.90        1997 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:56.03    2:53.44    7  
     1) Waites, Will 9                  2) Bloom, Wyatt 10                
     3) Johnston, Matthew 10            4) Campbell, Roan 10              
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               4:09.03    3:58.70  
     1) Leebern, Seth D 9               2) Hill, Adam A 9                 
     3) Jones, Paul A 9                 4) Aderholt, Jack G 10            
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X4:11.35  
     1) Brinkley, John Allen 9          2) Blankenship, Will 9            
     3) Brinkley, Bo 9                  4) Mackey, Cade 10                
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:05.19        1999 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:22.96    2:33.87    7  
     1) Krichev, Julia 12               2) Collins, Ella 12               
     3) Paparella, Meg 11               4) Leach, Lakelee 11              
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:29.65    2:34.89  
     1) Henderson, Cordelia W 12        2) Hinely, Mary E 12              
     3) Waters, Deanna C 12             4) Henriksen, Emma M 11           
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:07.29        1999 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:38.89    2:46.28    7  
     1) Bohan, John 11                  2) Comer, John Franklin 11        
     3) Malone, Callaway 12             4) Bankowski, Clate 12            
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:58.37    2:49.19  
     1) Lawson, Cole B 11               2) Durant, Timmy P 12             
     3) Smith, Sawyer B 11              4) Bishop, Matthew F 11           
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                               3:27.63   X3:07.39  
     1) Leebern, Caden G 12             2) Noland, Jonathan W 12          
     3) Lawson, Jackson B 12            4) Suwarow, Chapin M 11           
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:01.47   6/17/2014 Piedmont, Pied                             
                         A Monk, A Schloss, M Monk, C Strankman            
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:09.71    2:13.40    7  
     1) Cornelius, Jessica R 12         2) Lindow, Tess M 13              
     3) Blasingame, Claire C 13         4) Kelton, Laurel M 14            
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:08.16    2:48.63  
     1) Roby, Willa 13                  2) Johnson, Madeline 13           
     3) Seymour, Taylor 14              4) Hensley, Evey 14               
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                                    NT   X2:40.38  
     1) Noland, Riley M 13              2) Flinn, Bailey N 13             
     3) Flinn, Madison G 13             4) Thompson, Allie R 11           
 
Event 8  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:52.79   6/24/2015 Piedmont Piranhas                          
                         C Chance, A Nurre, E Wan, B Werth                 
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:16.64    2:27.20    7  
     1) Flinn, Taylor J 13              2) Lowe, Josh M 13                
     3) Jones, Adam J 14                4) Lamey, Johnny S 13             
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:16.11    2:29.44  
     1) Blankenship, Nate 14            2) Harbarger, David 13            
     3) Batson, Cole 14                 4) Leach, Remington 14            
 
Event 9  Girls 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:58.34        2011 JVRA                                       
                         J Stark, J Sabio, K Wilson, L Olson               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:59.61    2:03.40    7  
     1) Northcutt, Mary A 17            2) Blasingame, Renae R 16         
     3) Henderson, Sophia L 16          4) Hui, Chloe H 17                
 
Event 10  Boys 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:43.33   6/20/2012 Piedmont Piranhas                          
                         J Calatrello, J Lawrence, J Smith, T Calatrello   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:56.40    2:02.19    7  
     1) Calvert, Ethan 16               2) Darden, Will 16                
     3) Swing, Joe 15                   4) Kaylor, John Michael 17        
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   17.98        1998 Beth Anne Ashcraft, Whitesburg               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Layne, Maggie Kate         6 BLOSSOMWOOD            23.95      25.26    5  
  2 Krichev, Charlotte         5 BLOSSOMWOOD            22.77      26.03    3  
  3 McClung, Mary Ceil         6 BLOSSOMWOOD            25.76      26.07    1  
  4 Gordon, Jayden B           5 BYRD SPRING-SE         34.09      35.31  
  5 Bishop, Kaylen G           5 BYRD SPRING-SE            NT      47.57  
  6 Stifflemire, Ivy M         5 BYRD SPRING-SE         46.07      48.16  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Harwood, Emma              5 BLOSSOMWOOD            35.24     X34.65  
 -- Perkins, Tizzy             4 BLOSSOMWOOD               NT     X50.31  
 -- Davenport, Claire          4 BLOSSOMWOOD            56.14   X1:04.03  
 -- Holden, Harper             4 BLOSSOMWOOD          1:18.57   X1:11.50  
 -- Fierro, Mia                4 BLOSSOMWOOD               NT   X1:36.65  
 -- Smith, Piper               4 BLOSSOMWOOD          1:28.99   X1:38.21  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   16.34        1999 Lucas Marin, Hampton Cove                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henriksen, CJ R            6 BYRD SPRING-SE         20.19      19.21    5  
  2 Partain, Warren S          6 BYRD SPRING-SE         25.25      27.68    3  
  3 Fierro, David              6 BLOSSOMWOOD            28.34      27.76    1  
  4 Holt, Grayson              6 BLOSSOMWOOD            29.77      31.90  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mitchell, Tyler            6 BLOSSOMWOOD               NT      59.89  
  2 Partain, Teddy T           3 BYRD SPRING-SE       1:01.78    2:06.38  
  3 Henderson, Pio K           4 BYRD SPRING-SE         59.97    2:16.70  
 -- Paque, Knox                6 BLOSSOMWOOD            29.36     X27.64  
 -- Perkins, William           6 BLOSSOMWOOD            38.96     X28.52  
 -- Waites, Wesley             6 BLOSSOMWOOD            32.23     X31.08  
 -- McElroy, Jacob             6 BLOSSOMWOOD            41.35     X35.22  
 -- Cosgrove, Michael          5 BLOSSOMWOOD            55.00     X55.08  
 -- Tatum, James               5 BLOSSOMWOOD            39.78   X1:05.45  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   14.45        1981 Katherine Rhodes, Piedmont                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krichev, Sophie            8 BLOSSOMWOOD            15.01      15.37    5  
  2 Henriksen, Anna S          8 BYRD SPRING-SE         17.12      15.70    3  
  3 Henderson, Ida M           8 BYRD SPRING-SE         19.81      17.96    1  
  4 Holden, Sydney             7 BLOSSOMWOOD            18.97      18.88  
  5 Davenport, Allie           7 BLOSSOMWOOD            21.12      23.57  
  6 Cox, Madeline R            7 BYRD SPRING-SE         47.78      32.31  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Comer, Mackenzie           8 BLOSSOMWOOD               NT     X20.13  
 -- Mullins, Mem               8 BLOSSOMWOOD            27.03     X22.08  
 -- Mackey, Story              7 BLOSSOMWOOD            22.72     X22.52  
 -- Fierro, Averee             8 BLOSSOMWOOD            29.46     X23.58  
 -- Parsons, Alexa             7 BLOSSOMWOOD            26.45     X26.88  
 -- Tatum, Elizabeth           8 BLOSSOMWOOD            34.69     X33.31  
 -- Wester, Julianna           7 BLOSSOMWOOD            37.99     X34.02  
 -- Smith, Matilda             7 BLOSSOMWOOD            40.59     X40.58  
 -- Brinkley, Lynn             7 BLOSSOMWOOD          1:03.32     X49.44  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   13.74        1979 David Allen, Whitesburg                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Goldmon, William           7 BLOSSOMWOOD            19.01      19.15    5  
  2 Ashburn, Evan D            8 BYRD SPRING-SE         19.09      19.82    3  
  3 Roberts, Bross             8 BLOSSOMWOOD            18.82      19.89    1  
  4 Thompson, Benjamin C       7 BYRD SPRING-SE         20.39      21.51  
  5 Stifflemire, Deisen K      7 BYRD SPRING-SE         21.56      23.72  
  6 Johnston, Caleb            7 BLOSSOMWOOD            30.95      25.94  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Harwood, Andrew            6 BLOSSOMWOOD            25.03     X25.77  
 -- Lumpkin, Grayson           7 BLOSSOMWOOD            33.28     X34.65  
 -- Ogle, Ty                   7 BLOSSOMWOOD            49.03     X48.20  
 -- Barger, Grant F            8 BYRD SPRING-SE         58.69     X49.65  
 
Event 23  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   27.19    6/8/2011 Regan Weakley, Stingrays                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krichev, Audrey           10 BLOSSOMWOOD            32.82      33.09    5  
  2 Fann, Josey               10 BLOSSOMWOOD            35.10      35.95    3  
  3 Rawls, Ava                10 BLOSSOMWOOD            35.31      36.09    1  
  4 Jones, Kara K              9 BYRD SPRING-SE         38.88      37.58  
  5 Lowe, Claudia E           10 BYRD SPRING-SE         39.19      39.64  
  6 Henderson, Olivia W       10 BYRD SPRING-SE         40.66      43.27  
 
Event 25  Girls 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Heritage, Preston         10 BLOSSOMWOOD            42.03     X42.06  
 -- Heritage, Greer           10 BLOSSOMWOOD            28.63     X43.22  
 -- Brinkley, Wini            10 BLOSSOMWOOD            48.28     X47.09  
 -- Fleischmann, Maggie       10 BLOSSOMWOOD            47.52     X50.69  
 -- Waters, Piper L           10 BYRD SPRING-SE            NT     X53.26  
 -- Suwarow, Addie J           9 BYRD SPRING-SE         58.65     X56.57  
 -- Lamey, Maggie K            9 BYRD SPRING-SE       1:03.09   X1:07.08  
 -- Watts, Amber               9 BLOSSOMWOOD          1:19.76   X1:19.07  
 
Event 26  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   27.61        1981 David Allen, Whitesburg                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnston, Matthew         10 BLOSSOMWOOD            36.03      37.07    5  
  2 Campbell, Roan            10 BLOSSOMWOOD            36.64      37.71    3  
  3 Hensley, Huck             10 BLOSSOMWOOD               NT      38.77    1  
  4 Leebern, Seth D            9 BYRD SPRING-SE         40.39      41.47  
  5 Hill, Adam A               9 BYRD SPRING-SE         41.41      42.20  
  6 Cox, Nicholas R            9 BYRD SPRING-SE         57.78      53.75  
 
Event 28  Boys 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Mitchell, Jack            10 BLOSSOMWOOD            46.71     X41.26  
 -- Blankenship, Will          9 BLOSSOMWOOD            47.35     X45.45  
 -- Spearman, Bryson          10 BLOSSOMWOOD            47.27     X50.75  
 -- Bishop, Logan J            9 BYRD SPRING-SE            NT     X52.38  
 -- Mackey, Cade              10 BLOSSOMWOOD            53.58     X55.06  
 -- Brinkley, Bo               9 BLOSSOMWOOD            50.48     X56.71  
 -- Brinkley, John Allen       9 BLOSSOMWOOD          1:07.83   X1:05.46  
 
Event 29  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   25.37   6/26/2013 Regan Weakley, MTSP                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krichev, Julia            12 BLOSSOMWOOD            26.27      26.58    5  
  2 Paparella, Meg            11 BLOSSOMWOOD            33.62      31.76    3  
  3 Waters, Deanna C          12 BYRD SPRING-SE         31.59      32.56    1  
  4 Henriksen, Emma M         11 BYRD SPRING-SE         32.36      34.96  
  5 Leach, Lakelee            11 BLOSSOMWOOD            45.15      37.06  
  6 Thompson, Allie R         11 BYRD SPRING-SE            NT      41.52  
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   25.20        1976 Keating Johns, Jones Valley                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bankowski, Clate          12 BLOSSOMWOOD            32.33      32.26    5  
  2 Malone, Callaway          12 BLOSSOMWOOD            37.15      32.52    3  
  3 Bohan, John               11 BLOSSOMWOOD               NT      36.71    1  
  4 Bishop, Matthew F         11 BYRD SPRING-SE         34.37      36.90  
  5 Noland, Jonathan W        12 BYRD SPRING-SE         36.35      37.44  
  6 Leebern, Caden G          12 BYRD SPRING-SE         39.44      39.15  
 
Event 34  Boys 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Lawson, Jackson B         12 BYRD SPRING-SE         38.00     X38.33  
 -- Penfield, Thomas Henry    12 BLOSSOMWOOD               NT     X39.25  
 
Event 35  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   24.62   6/25/2014 Regan Weakley, MTSP                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blasingame, Claire C      13 BYRD SPRING-SE            NT      28.38    5  
  2 Kelton, Laurel M          14 BYRD SPRING-SE         29.95      29.89    3  
  3 Flinn, Madison G          13 BYRD SPRING-SE         33.91      33.09    1  
  4 Hensley, Evey             14 BLOSSOMWOOD            36.08      35.38  
  5 Roby, Willa               13 BLOSSOMWOOD               NT      39.82  
  6 Moore, Vivian             13 BLOSSOMWOOD               NT      45.16  
 
Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   23.27        1979 Chris McCool, Piedmont                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hill, Aaron M             13 BYRD SPRING-SE         25.00      26.75    5  
  2 Jones, Adam J             14 BYRD SPRING-SE         27.55      27.02    3  
  3 Lowe, Josh M              13 BYRD SPRING-SE         31.63      29.62    1  
  4 Leach, Remington          14 BLOSSOMWOOD            31.53      31.14  
  5 Batson, Cole              14 BLOSSOMWOOD               NT      33.01  
  6 Brown, Harrison           12 BLOSSOMWOOD               NT      33.65  
 
Event 41  Girls 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   24.64    6/8/2016 Sarah Margaret Cimino, Blossomwood           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hui, Chloe H              17 BYRD SPRING-SE         25.08      26.77    5  
  2 Northcutt, Mary A         17 BYRD SPRING-SE         25.68      27.20    3  
  3 Roberts, Riley            17 BLOSSOMWOOD            28.89      28.65    1  
  4 Blasingame, Renae R       16 BYRD SPRING-SE         29.26      28.90  
  5 Bohan, Murphy             17 BLOSSOMWOOD            32.46      32.03  
  6 Gilbert, Mary             15 BLOSSOMWOOD               NT      37.53  
 
Event 44  Boys 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   21.90   6/30/2010 Tehuti Taylor, Whitesburg                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blasingame, Ian I         17 BYRD SPRING-SE         24.31      24.00    5  
  2 Swing, Joe                15 BLOSSOMWOOD            25.35      25.59    3  
  3 Calvert, Ethan            16 BLOSSOMWOOD            26.02     J26.00    1  
  4 Reed, Luke A              17 BYRD SPRING-SE         26.46     J25.96  
  5 Kaylor, John Michael      17 BLOSSOMWOOD            27.57      26.65  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   18.65        1984 Katherine Rhodes, Piedmont                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krichev, Sophie            8 BLOSSOMWOOD            21.84      22.77    5  
  2 Randolph-Bishop, Katie L   7 BYRD SPRING-SE         30.01      29.28    3  
  3 Paparella, Elle            7 BLOSSOMWOOD               NT     J31.21    1  
  4 Partain, Shelby B          8 BYRD SPRING-SE         33.25     J30.46  
  5 Farrell, Hill              8 BLOSSOMWOOD               NT     J36.22  
  6 Henderson, Mary Anne A     7 BYRD SPRING-SE         38.28     J35.70  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   17.41        1997 Brian Chan, Randolph                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ashburn, Evan D            8 BYRD SPRING-SE         26.58      25.95    5  
  2 Roberts, Bross             8 BLOSSOMWOOD            27.54      27.33    3  
  3 Turner, Lucas              8 BLOSSOMWOOD            31.65      34.26    1  
  4 Partain, Warren S          6 BYRD SPRING-SE         39.69      39.43  
  5 Garnett, Luke              7 BLOSSOMWOOD            38.78      39.88  
 -- Thompson, Benjamin C       7 BYRD SPRING-SE         31.13         DQ  
 
Event 49  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   35.62   6/29/2011 Alison Hu, WHBG                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krichev, Audrey           10 BLOSSOMWOOD            45.39      45.97    5  
  2 Fann, Josey               10 BLOSSOMWOOD            46.12      46.82    3  
  3 Lowe, Claudia E           10 BYRD SPRING-SE         51.07      51.68    1  
  4 Jones, Kara K              9 BYRD SPRING-SE         50.00      54.97  
  5 Layne, Shelby             10 BLOSSOMWOOD               NT    1:13.21  
 
Event 50  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   36.72        1999 Brian Chan, Jones Valley                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bloom, Wyatt              10 BLOSSOMWOOD            46.32      48.40    5  
  2 Waites, Will               9 BLOSSOMWOOD            51.64      53.20    3  
  3 Hensley, Huck             10 BLOSSOMWOOD            51.31      54.59    1  
  4 Hill, Adam A               9 BYRD SPRING-SE         55.06      59.15  
  5 Jones, Paul A              9 BYRD SPRING-SE       1:19.78    1:11.16  
  6 Cox, Nicholas R            9 BYRD SPRING-SE            NT    1:27.40  
 
Event 51  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   33.44        1981 Jana Korsch, Camelot                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Paparella, Meg            11 BLOSSOMWOOD            44.50      42.83    5  
  2 Hinely, Mary E            12 BYRD SPRING-SE         42.65      43.13    3  
  3 Waters, Deanna C          12 BYRD SPRING-SE         44.35      45.65    1  
  4 Collins, Ella             12 BLOSSOMWOOD            51.41      50.25  
  5 Leach, Lakelee            11 BLOSSOMWOOD               NT      51.84  
  6 Henderson, Cordelia W     12 BYRD SPRING-SE         55.60      52.47  
 
Event 52  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   32.55        1985 Randy Johnson, Jones Valley                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Durant, Timmy P           12 BYRD SPRING-SE            NT      42.96    5  
  2 Smith, Sawyer B           11 BYRD SPRING-SE         47.66      48.26    3  
  3 Comer, John Franklin      11 BLOSSOMWOOD            55.18     J52.14    1  
  4 Malone, Callaway          12 BLOSSOMWOOD            57.48     J52.01  
  5 Lawson, Cole B            11 BYRD SPRING-SE         56.70      54.40  
  6 Bohan, John               11 BLOSSOMWOOD               NT      55.59  
 
Event 53  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   32.17    7/3/2012 Jesse Sabio, JVRA                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blasingame, Claire C      13 BYRD SPRING-SE         34.03      36.01    5  
  2 Lindow, Tess M            13 BYRD SPRING-SE         36.78      37.96    3  
  3 Flinn, Bailey N           13 BYRD SPRING-SE         42.09      42.12    1  
  4 Johnson, Madeline         13 BLOSSOMWOOD            42.06      44.06  
  5 Hensley, Evey             14 BLOSSOMWOOD            46.39      47.41  
  6 Seymour, Taylor           14 BLOSSOMWOOD            51.64      51.70  
 
Event 54  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   29.38    6/6/2007 Tyler Kaliszak, JVRA                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jones, Adam J             14 BYRD SPRING-SE         36.00      35.20    5  
  2 Cooper, Curtis            13 BLOSSOMWOOD               NT      37.59    3  
  3 Lowe, Josh M              13 BYRD SPRING-SE         42.02      38.13    1  
  4 Flinn, Taylor J           13 BYRD SPRING-SE         43.06      43.06  
  5 Blankenship, Nate         14 BLOSSOMWOOD            42.75      44.44  
  6 Harbarger, David          13 BLOSSOMWOOD            46.62      48.27  
 
Event 55  Girls 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   31.68        1986 Jana Korsch, Camelot                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roberts, Riley            17 BLOSSOMWOOD            36.03      35.71    5  
  2 Blasingame, Renae R       16 BYRD SPRING-SE         35.18     J37.15    3  
  3 Hinely, Emma C            16 BYRD SPRING-SE         37.51     J37.08    1  
  4 Northcutt, Ali E          15 BYRD SPRING-SE            NT      40.70  
 
Event 56  Boys 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   27.72    6/2/2010 Cameron Conners, GREN                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blasingame, Ian I         17 BYRD SPRING-SE         29.82      30.87    5  
  2 Darden, Will              16 BLOSSOMWOOD            33.84      33.70    3  
  3 Calvert, Ethan            16 BLOSSOMWOOD            34.82      34.22    1  
  4 Reed, Luke A              17 BYRD SPRING-SE            NT      35.28  
  5 Hensley, Ethan            16 BLOSSOMWOOD            43.38      41.89  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:05.41   6/27/2007 Blossomwood, BLOS                          
                         W Kretzchmar,B Thurman,R Roberts, S Cimino        
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:13.50    1:13.40    7  
     1) Roberts, Bross M8               2) Holden, Sydney W7              
     3) Goldmon, William M7             4) Krichev, Sophie W8             
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:16.21    1:15.00  
     1) Henriksen, CJ R M6              2) Henderson, Ida M W8            
     3) Henriksen, Anna S W8            4) Ashburn, Evan D M8             
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X1:37.21  
     1) Farrell, Hill W8                2) Fierro, Averee W8              
     3) Johnston, Caleb M7              4) Cook, Hugh M8                  
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                               1:33.70   X1:45.25  
     1) Stifflemire, Deisen K M7        2) Woods, Paisley C W7            
     3) Partain, Shelby B W8            4) Thompson, Benjamin C M7        
 -- BYRD SPRING-SE  'C'                               2:30.47   X3:16.29  
     1) Barger, Grant F M8              2) Cox, Madeline R W7             
     3) Henderson, Mary Anne A W7       4) Partain, Warren S M6           
 
Event 59  Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:00.27        1983 Southeast YMCA                             
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:19.52    2:20.81    7  
     1) Fann, Josey W10                 2) Krichev, Audrey W10            
     3) Bankowski, Brett M10            4) Johnston, Matthew M10          
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:41.65    2:52.41  
     1) Hill, Adam A M9                 2) Henderson, Olivia W W10        
     3) Lowe, Claudia E W10             4) Leebern, Seth D M9             
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X3:26.78  
     1) Brinkley, John Allen M9         2) Brinkley, Wini W10             
     3) Brinkley, Bo M9                 4) Fleischmann, Maggie W10        
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                               3:15.97   X3:31.64  
     1) Aderholt, Jack G M10            2) Lamey, Maggie K W9             
     3) Henriksen, Ava L W10            4) Bishop, Logan J M9             
 -- BYRD SPRING-SE  'C'                               3:57.12   X3:39.45  
     1) Barto, Holden M M10             2) Suwarow, Addie J W9            
     3) Jones, Kara K W9                4) Cox, Nicholas R M9             
 
Event 61  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:50.42   6/18/2014 Piedmont Piranhas, Piedmont                
                         E Wan, A Schloss, A Nurre, M Monk                 
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:03.39    2:06.34    7  
     1) Malone, Callaway M12            2) Bankowski, Clate M12           
     3) Paparella, Meg W11              4) Krichev, Julia W12             
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:13.87    2:14.62  
     1) Bishop, Matthew F M11           2) Waters, Deanna C W12           
     3) Hinely, Mary E W12              4) Durant, Timmy P M12            
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                               2:22.16   X2:34.19  
     1) Lawson, Cole B M11              2) Henderson, Cordelia W W12      
     3) Henriksen, Emma M W11           4) Noland, Jonathan W M12         
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X2:37.57  
     1) Bohan, John M11                 2) Penfield, Thomas Henry M12     
     3) Leach, Lakelee W11              4) Collins, Ella W12              
 -- BYRD SPRING-SE  'C'                               2:36.35   X2:46.94  
     1) Lindow, Gabe N M11              2) Lawson, Jackson B M12          
     3) Thompson, Allie R W11           4) Henriksen, Ava L W10           
 
Event 63  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:42.31   6/12/2013 BYRD                                       
                         C Hui, M Northcutt, I Blasingame, S Vasquez       
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:47.13    1:55.01    7  
     1) Jones, Adam J M14               2) Lindow, Tess M W13             
     3) Blasingame, Claire C W13        4) Hill, Aaron M M13              
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:48.90    2:14.70  
     1) Johnson, Madeline W13           2) Leach, Remington M14           
     3) Cooper, Curtis M13              4) Roby, Willa W13                
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                               2:08.51   X2:07.25  
     1) Flinn, Taylor J M13             2) Cornelius, Jessica R W12       
     3) Kelton, Laurel M W14            4) Lowe, Josh M M13               
 -- BYRD SPRING-SE  'C'                                    NT   X2:25.02  
     1) Noland, Riley M W13             2) Flinn, Madison G W13           
     3) Lamey, Johnny S M13             4) Smith, Sawyer B M11            
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X2:36.51  
     1) Batson, Cole M14                2) Blankenship, Nate M14          
     3) Seymour, Taylor W14             4) Moore, Vivian W13              
 
Event 65  Mixed 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:37.69   6/24/2015 Byrd Springs                               
                         J Hinely, M Northcutt, C Hui, S Vasquez           
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:39.88    1:45.22    7  
     1) Reed, Luke A M17                2) Northcutt, Mary A W17          
     3) Hui, Chloe H W17                4) Blasingame, Ian I M17          
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:44.50    1:56.52  
     1) Roberts, Riley W17              2) Bohan, Murphy W17              
     3) Calvert, Ethan M16              4) Swing, Joe M15                 
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   17.71        1981 Lori Harrison, Byrd Spring                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henriksen, Anna S          8 BYRD SPRING-SE         21.64      19.94    5  
  2 Krichev, Sophie            8 BLOSSOMWOOD            20.26      20.91    3  
  3 Henderson, Ida M           8 BYRD SPRING-SE         24.44      22.41    1  
  4 Holden, Sydney             7 BLOSSOMWOOD            26.35      26.01  
  5 Davenport, Allie           7 BLOSSOMWOOD            24.50      27.64  
  6 Woods, Paisley C           7 BYRD SPRING-SE            NT      38.27  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   16.41   6/19/2013 Riley T. Groves, RSAL                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ashburn, Evan D            8 BYRD SPRING-SE         23.97      24.52    5  
  2 Goldmon, William           7 BLOSSOMWOOD            25.14      25.31    3  
  3 Roberts, Bross             8 BLOSSOMWOOD            27.21      25.34    1  
  4 Henriksen, CJ R            6 BYRD SPRING-SE         27.50      28.82  
  5 Cook, Hugh                 8 BLOSSOMWOOD            30.96      33.56  
  6 Stifflemire, Deisen K      7 BYRD SPRING-SE         36.10      34.25  
 
Event 69  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   32.29    7/3/2012 Mary Beth Monk, Piedmont                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fann, Josey               10 BLOSSOMWOOD            40.63      40.53    5  
  2 Rawls, Ava                10 BLOSSOMWOOD            42.26      41.78    3  
  3 Lowe, Claudia E           10 BYRD SPRING-SE         44.66      45.26    1  
  4 Henderson, Olivia W       10 BYRD SPRING-SE            NT     J49.44  
  5 Henriksen, Ava L          10 BYRD SPRING-SE         56.04     J49.32  
  6 Layne, Shelby             10 BLOSSOMWOOD               NT      57.06  
 
Event 70  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   32.21   6/17/2015 Riley T Groves, Launchers                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bankowski, Brett          10 BLOSSOMWOOD            44.63      44.31    5  
  2 Waites, Will               9 BLOSSOMWOOD            48.29      48.41    3  
  3 Johnston, Matthew         10 BLOSSOMWOOD            48.08      49.41    1  
  4 Leebern, Seth D            9 BYRD SPRING-SE       1:01.93      57.38  
  5 Hill, Adam A               9 BYRD SPRING-SE       1:00.25    1:04.77  
  6 Barto, Holden M           10 BYRD SPRING-SE            NT    1:12.96  
 
Event 71  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   29.44   6/12/2013 Regan Weakley, MTSP                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krichev, Julia            12 BLOSSOMWOOD            30.08      30.32    5  
  2 Waters, Deanna C          12 BYRD SPRING-SE         37.97      39.33    3  
  3 Henriksen, Emma M         11 BYRD SPRING-SE         38.29      40.65    1  
  4 Henderson, Cordelia W     12 BYRD SPRING-SE            NT      42.78  
  5 Leach, Lakelee            11 BLOSSOMWOOD            46.52      47.33  
 
Event 72  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   27.10   6/29/2011 Chandler Espy, JVRA                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Malone, Callaway          12 BLOSSOMWOOD            44.93      43.00    5  
  2 Hunter, Andrew            11 BLOSSOMWOOD            47.02      45.03    3  
  3 Durant, Timmy P           12 BYRD SPRING-SE            NT      47.69    1  
  4 Lawson, Cole B            11 BYRD SPRING-SE         48.95      48.57  
  5 Bohan, John               11 BLOSSOMWOOD            47.51      48.83  
  6 Lindow, Gabe N            11 BYRD SPRING-SE         52.90      52.88  
 
Event 73  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   28.57   6/19/2013 Sarah Margaret Cimino, BLOS                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lindow, Tess M            13 BYRD SPRING-SE         33.22      34.13    5  
  2 Cornelius, Jessica R      12 BYRD SPRING-SE         34.85      36.16    3  
  3 Kelton, Laurel M          14 BYRD SPRING-SE         35.29      36.20    1  
  4 Seymour, Taylor           14 BLOSSOMWOOD               NT      46.32  
  5 Roby, Willa               13 BLOSSOMWOOD            46.96      49.32  
 
Event 74  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   27.19    6/1/2011 Chandler Espy, JVRA                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cooper, Curtis            13 BLOSSOMWOOD            32.45      29.76    5  
  2 Hill, Aaron M             13 BYRD SPRING-SE         30.11      30.27    3  
  3 Lowe, Josh M              13 BYRD SPRING-SE         40.17      38.51    1  
  4 Leach, Remington          14 BLOSSOMWOOD            36.44      38.63  
  5 Blankenship, Nate         14 BLOSSOMWOOD               NT      39.27  
  6 Lamey, Johnny S           13 BYRD SPRING-SE         46.90      41.21  
 
Event 75  Girls 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   27.82   6/24/2015 Sarah Margaret Cimino, Blossomwood           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hui, Chloe H              17 BYRD SPRING-SE         29.12      30.34    5  
  2 Northcutt, Mary A         17 BYRD SPRING-SE         29.29      31.25    3  
  3 Henderson, Sophia L       16 BYRD SPRING-SE         32.53      33.96    1  
  4 Bohan, Murphy             17 BLOSSOMWOOD            41.12      39.65  
  5 Gilbert, Mary             15 BLOSSOMWOOD            45.00      45.53  
 
Event 76  Boys 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   24.50        1983 Mark Shelton, Whitesburg                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Swing, Joe                15 BLOSSOMWOOD            28.18      30.14    5  
  2 Darden, Will              16 BLOSSOMWOOD               NT      35.01    3  
  3 Hensley, Ethan            16 BLOSSOMWOOD            35.21      39.14    1  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   16.16        1987 Lee Ann Gathings, Greenwyche                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henriksen, Anna S          8 BYRD SPRING-SE         21.08      20.89    5  
  2 Henderson, Ida M           8 BYRD SPRING-SE         22.25      21.19    3  
  3 Holden, Sydney             7 BLOSSOMWOOD            25.64      26.00    1  
  4 Davenport, Allie           7 BLOSSOMWOOD            27.83      29.16  
  5 Partain, Shelby B          8 BYRD SPRING-SE         36.75      31.14  
  6 Farrell, Hill              8 BLOSSOMWOOD            37.08      33.40  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   15.83   6/12/2013 Riley T. Groves, RSAL                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Goldmon, William           7 BLOSSOMWOOD            27.42      26.20    5  
  2 Henriksen, CJ R            6 BYRD SPRING-SE         27.85     J36.09    3  
  3 Thompson, Benjamin C       7 BYRD SPRING-SE         29.91     J26.40    1  
  4 Stifflemire, Deisen K      7 BYRD SPRING-SE         28.75     J31.89  
  5 Clark, Will                6 BLOSSOMWOOD            46.62      34.41  
  6 Johnston, Caleb            7 BLOSSOMWOOD            31.94     J34.09  
 
Event 79  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   29.91    6/8/2011 Devin Campbell, Stingrays                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krichev, Audrey           10 BLOSSOMWOOD               NT      40.12    5  
  2 Rawls, Ava                10 BLOSSOMWOOD            43.39      44.75    3  
  3 Henderson, Olivia W       10 BYRD SPRING-SE         45.25      46.50    1  
  4 Jones, Kara K              9 BYRD SPRING-SE            NT      50.26  
  5 Fierro, Brooke            10 BLOSSOMWOOD               NT      53.28  
  6 Henriksen, Ava L          10 BYRD SPRING-SE       1:04.14      58.59  
 
Event 80  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   30.53   6/27/2007 Chandler Espy, JVRA                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnston, Matthew         10 BLOSSOMWOOD            48.44      45.08    5  
  2 Bloom, Wyatt              10 BLOSSOMWOOD            49.96      55.83    3  
  3 Hensley, Huck             10 BLOSSOMWOOD               NT    1:10.02    1  
  4 Leebern, Seth D            9 BYRD SPRING-SE       1:10.09    1:15.14  
  5 Aderholt, Jack G          10 BYRD SPRING-SE       1:28.97    1:15.40  
  6 Jones, Paul A              9 BYRD SPRING-SE       1:16.32    1:21.44  
 
Event 81  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   27.88   6/29/2011 Sarah Margaret Cimino, BLOS                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krichev, Julia            12 BLOSSOMWOOD            30.50      32.31    5  
  2 Paparella, Meg            11 BLOSSOMWOOD            44.87      37.58    3  
  3 Hinely, Mary E            12 BYRD SPRING-SE         39.66      38.70    1  
  4 Henriksen, Emma M         11 BYRD SPRING-SE            NT      44.13  
  5 Thompson, Allie R         11 BYRD SPRING-SE         51.69      52.45  
 
Event 82  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   27.97   6/29/2011 Cade Overbeek, PIED                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Sawyer B           11 BYRD SPRING-SE         43.17      43.83    5  
  2 Bishop, Matthew F         11 BYRD SPRING-SE         45.41      46.51    3  
  3 Noland, Jonathan W        12 BYRD SPRING-SE         52.49      49.26    1  
  4 Comer, John Franklin      11 BLOSSOMWOOD               NT      51.44  
 -- Hunter, Andrew            11 BLOSSOMWOOD            45.86         DQ  
 
Event 83  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   26.55   6/26/2013 Sarah Margaret Cimino, Blossomwood           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blasingame, Claire C      13 BYRD SPRING-SE         28.13      32.52    5  
  2 Cornelius, Jessica R      12 BYRD SPRING-SE         33.06      35.08    3  
  3 Noland, Riley M           13 BYRD SPRING-SE         40.00      39.77    1  
  4 Roby, Willa               13 BLOSSOMWOOD               NT      46.76  
 
Event 84  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   26.09   6/26/2013 Cade Overbeek - Piedmont, JVRA               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cooper, Curtis            13 BLOSSOMWOOD            30.40      29.53    5  
  2 Hill, Aaron M             13 BYRD SPRING-SE         28.09      29.57    3  
  3 Jones, Adam J             14 BYRD SPRING-SE         31.84      31.46    1  
  4 Batson, Cole              14 BLOSSOMWOOD               NT      39.37  
  5 Lamey, Johnny S           13 BYRD SPRING-SE         44.41      39.47  
 
Event 85  Girls 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   26.49   6/24/2015 Sarah Margaret Cimino, Blossomwood           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hui, Chloe H              17 BYRD SPRING-SE         28.17      29.39    5  
  2 Northcutt, Mary A         17 BYRD SPRING-SE         28.42      30.27    3  
  3 Roberts, Riley            17 BLOSSOMWOOD            31.72      30.34    1  
  4 Northcutt, Ali E          15 BYRD SPRING-SE         31.02      32.44  
  5 Gilbert, Mary             15 BLOSSOMWOOD            44.57      47.75  
 
Event 86  Boys 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   23.52   6/18/2014 Zach S Harting, Launchers                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blasingame, Ian I         17 BYRD SPRING-SE         25.43      26.26    5  
  2 Swing, Joe                15 BLOSSOMWOOD            27.90      27.45    3  
  3 Reed, Luke A              17 BYRD SPRING-SE         29.50      28.83    1  
  4 Kaylor, John Michael      17 BLOSSOMWOOD               NT      35.63  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:09.30        1981 Whitesburg                                 
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:11.68    1:19.69    7  
     1) Davenport, Allie 7              2) Comer, Mackenzie 8             
     3) Holden, Sydney 7                4) Krichev, Sophie 8              
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:28.68    1:29.46  
     1) Henderson, Ida M 8              2) Randolph-Bishop, Katie L 7     
     3) Partain, Shelby B 8             4) Henriksen, Anna S 8            
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X1:41.16  
     1) Paparella, Elle 7               2) Parsons, Alexa 7               
     3) Mullins, Mem 8                  4) Mackey, Story 7                
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X2:34.46  
     1) Brinkley, Lynn 7                2) Smith, Matilda 7               
     3) Farrell, Hill 8                 4) Fierro, Averee 8               
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                                    NT   X2:45.64  
     1) Cox, Madeline R 7               2) Henderson, Mary Anne A 7       
     3) Stifflemire, Ivy M 5            4) Woods, Paisley C 7             
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:06.64        1995 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:21.02    1:26.63    7  
     1) Roberts, Bross 8                2) Cook, Hugh 8                   
     3) Johnston, Caleb 7               4) Goldmon, William 7             
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:21.23    1:27.14  
     1) Henriksen, CJ R 6               2) Stifflemire, Deisen K 7        
     3) Thompson, Benjamin C 7          4) Ashburn, Evan D 8              
 
Event 89  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:06.90        1997 Randolph                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:11.86    2:39.03    7  
     1) Krichev, Audrey 10              2) Rawls, Ava 10                  
     3) Fann, Josey 10                  4) Layne, Shelby 10               
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:50.10    2:49.47  
     1) Henderson, Olivia W 10          2) Jones, Kara K 9                
     3) Henriksen, Ava L 10             4) Lowe, Claudia E 10             
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                                    NT   X4:01.52  
     1)                                 2) Lamey, Maggie K 9              
     3) Suwarow, Addie J 9              4) Waters, Piper L 10             
 
Event 90  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:07.81        1997 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:24.64    2:38.59    7  
     1) Johnston, Matthew 10            2) Hensley, Huck 10               
     3) Campbell, Roan 10               4) Bankowski, Brett 10            
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               3:07.52    3:11.40  
     1) Hill, Adam A 9                  2) Aderholt, Jack G 10            
     3) Jones, Paul A 9                 4) Leebern, Seth D 9              
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        2:56.21   X3:29.58  
     1) Blankenship, Will 9             2) Brinkley, Bo 9                 
     3) Mitchell, Jack 10               4) Brinkley, John Allen 9         
 
Event 91  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:52.81   6/13/2012 Mountain Springs Swim Team                 
                         D Campbell, G Brandon, M Garding, R Weakley       
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:09.74    2:12.34    7  
     1) Hinely, Mary E 12               2) Henriksen, Emma M 11           
     3) Henderson, Cordelia W 12        4) Waters, Deanna C 12            
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:07.90    2:14.22  
     1) Collins, Ella 12                2) Leach, Lakelee 11              
     3) Paparella, Meg 11               4) Krichev, Julia 12              
 
Event 92  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:54.36        1999 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:12.70    2:23.62    7  
     1) Bankowski, Clate 12             2) Hunter, Andrew 11              
     3) Malone, Callaway 12             4) Comer, John Franklin 11        
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:26.29    2:25.19  
     1) Bishop, Matthew F 11            2) Lawson, Cole B 11              
     3) Noland, Jonathan W 12           4) Durant, Timmy P 12             
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                               2:51.76   X2:58.89  
     1) Leebern, Caden G 12             2) Smith, Sawyer B 11             
     3) Suwarow, Chapin M 11            4) Lindow, Gabe N 11              
 
Event 93  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:46.47    6/4/2014 Mountain Springs, MTSP                     
                         D Campbell, H York, M Garding, R Weakley          
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:55.05    2:00.45    7  
     1) Lindow, Tess M 13               2) Cornelius, Jessica R 12        
     3) Kelton, Laurel M 14             4) Blasingame, Claire C 13        
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:51.20    2:34.58  
     1) Johnson, Madeline 13            2) Hensley, Evey 14               
     3) Roby, Willa 13                  4) Seymour, Taylor 14             
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                                    NT   X2:24.26  
     1) Flinn, Bailey N 13              2) Flinn, Madison G 13            
     3) Noland, Riley M 13              4) Thompson, Allie R 11           
 
Event 94  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:41.22    6/6/2012 Piedmont Piranhas                          
                         C Overbeek, A Smith, S Baldwin, J Herring         
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:00.59    2:06.96    7  
     1) Lowe, Josh M 13                 2) Flinn, Taylor J 13             
     3) Lamey, Johnny S 13              4) Hill, Aaron M 13               
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:56.78    2:14.07  
     1) Blankenship, Nate 14            2) Leach, Remington 14            
     3) Brown, Harrison 12              4) Harbarger, David 13            
 
Event 95  Girls 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:46.41        2003 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:47.55    2:05.12    7  
     1) Northcutt, Mary A 17            2) Blasingame, Renae R 16         
     3) Henderson, Sophia L 16          4) Hui, Chloe H 17                
 
Event 96  Boys 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:32.25   6/30/2010 Whitesburg Tide, Whitesburg Tide           
                         C HOLDER, T Taylor, J ASHCRAFT, T Taylor          
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:44.12    2:34.20    7  
     1) Kaylor, John Michael 17         2) Hensley, Ethan 16              
     3) Calvert, Ethan 16               4) Swing, Joe 15                  
 
Event 99  Mixed 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Roberts, Emma T           13 MINN-SE              1:18.53   X1:21.75  

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2017 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org