Home
2016 Meets
2015 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL - H                HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 6/9/2016 03:54 PM
                        2016 RCSL BLOSvsJVRA - 6/8/2016                        
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:13.47        1981 Whitesburg                                 
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:42.29    1:23.90    7  
     1) Davenport, Allie 7              2) Krichev, Sophie 8              
     3) Sanders, Sarah Collins 8        4) Langford, Ella 8               
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                1:42.82    1:41.63  
     1) Baker, Austill 8                2) Anderson, Ellie 8              
     3) Thomas, Katherine 8             4) Spink, Caitlyn 8               
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        2:06.70   X1:56.85  
     1) Farrell, Hill 8                 2) Mullins, Mem 8                 
     3) Parsons, Alexa 7                4) Mackey, Story 7                
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X2:18.52  
     1) Hodge, Mary Camille 8           2) Austin, Addi 8                 
     3) Plumlee, Jane 8                 4) Tatum, Elizabeth 8             
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:16.31        1982 Whitesburg                                 
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:54.57    1:40.46    7  
     1) Goldmon, William 7              2) Roberts, Bross 8               
     3) Watson, Ben 8                   4) Johnston, Caleb 7              
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                1:58.36    1:53.38  
     1) Patz, Isaac 8                   2) Broach, William 8              
     3) Patz, Micah 8                   4) Reeves, Jack 8                 
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X2:08.81  
     1) Cook, Hugh 8                    2) Turner, Lucas 8                
     3) Cobb, Ephraim 8                 4) Garnett, Luke 7                
 
Event 3  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:17.35        1998 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        3:07.54    2:41.41    7  
     1) Rawls, Ava 10                   2) Fann, Josey 10                 
     3) Krichev, Audrey 10              4) Mullins, Anna Crawford 10      
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                2:49.81    3:20.70  
     1) Baker, Macy 10                  2) Tao, Madeline 9                
     3) Kowalczyk, Angela 10            4) Still, Abigail 9               
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X3:42.31  
     1) Brinkley, Wini 10               2) Howard, Mary Mae 9             
     3) Watson, May 10                  4) Moore, Jane Beason 10          
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X3:42.34  
     1) Heritage, Greer 10              2) Fleischmann, Maggie 10         
     3) Heritage, Preston 10            4) Layne, Shelby 10               
 
Event 4  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:15.90        1997 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        3:09.50    2:50.33    7  
     1) Bankowski, Brett 10             2) Bloom, Wyatt 10                
     3) Johnston, Matthew 10            4) Hensley, Huck 10               
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                2:34.97    3:01.81  
     1) Kruse, Tanner 10                2) Mitchell, William 10           
     3) Bedsole, Luke 9                 4) Ocampo, Nicholas 9             
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X3:45.15  
     1) Campbell, Roan 9                2) Waites, Will 9                 
     3) Mitchell, Jack 10               4) Blankenship, Will 9            
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X4:24.88  
     1) Dilworth, Colin 9               2) Brinkley, Bo 9                 
     3) Brinkley, John Allen 9          4) Aboudonia, Raz 9               
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:05.19        1999 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:25.80    2:29.45    7  
     1) Krichev, Julia 12               2) Watson, McKenna 11             
     3) Waggoner, Stevey 12             4) Collins, Ella 12               
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                2:37.20    2:38.45  
     1) Burns, Julia 12                 2) Reeves, Emma Grace 11          
     3) Anderson, Lainey 12             4) Mitchell, Sarah Kate 11        
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:07.29        1999 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                2:20.84    2:27.27    7  
     1) Bedsole, Chris 12               2) Berkey, Chase 11               
     3) Thomas, James-Hale 11           4) Matthews, Michael 11           
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:48.22    2:40.78  
     1) Langford, Clements 11           2) Hyatt, Mike 12                 
     3) Bohan, John 11                  4) Tolen, John William 12         
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X3:30.01  
     1) Bankowski, Clate 12             2) Brown, Harrison 12             
     3) Roby, Billy 11                  4) Hunter, Andrew 11              
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:01.47   6/17/2014 Piedmont, Pied                             
                         A Monk, A Schloss, M Monk, C Strankman            
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:24.22    2:05.96    7  
     1) Cimino, Maddie 14               2) Johnson, Madeline 13           
     3) Hamilton, Rebekah 13            4) Graves, Virginia 13            
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                2:12.57    2:08.25  
     1) Shepherd, Anna 13               2) Kowalczyk, Elizabeth 13        
     3) Eichstaedt, Emily 14            4) Patz, Callie 14                
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X3:06.32  
     1) McCann, Morgan 13               2) Seymour, Taylor 14             
     3) Roby, Willa 13                  4) Moore, Vivian 13               
 
Event 8  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:52.79   6/24/2015 Piedmont Piranhas                          
                         C Chance, A Nurre, E Wan, B Werth                 
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:36.02    2:14.07    7  
     1) Cooper, Curtis 13               2) Cagle, Stephen 14              
     3) Thurman, Reed 14                4) Leach, Remington 14            
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                2:36.15    2:19.13  
     1) Tao, Mathew 14                  2) Burns, Andrew 14               
     3) Theisen, Landon 13              4) Ehrle, Sam 14                  
 
Event 9  Girls 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:58.34        2011 JVRA                                       
                         J Stark, J Sabio, K Wilson, L Olson               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                2:09.64    2:06.70    7  
     1) Blevins, Emily 15               2) Blevins, Rebecca 17            
     3) Shepherd, Lindsey 15            4) Burns, Emma 16                 
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:47.23    2:07.15  
     1) Cimino, Sarah Margaret 17       2) Janssen, Kelli 15              
     3) Roberts, Riley 17               4) Bohan, Murphy 17               
 
Event 10  Boys 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:43.33   6/20/2012 Piedmont Piranhas                          
                         J Calatrello, J Lawrence, J Smith, T Calatrello   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:00.84    1:53.78    7  
     1) Kretzschmar, Will 17            2) Darden, Will 16                
     3) Swing, Joe 15                   4) Calvert, Ethan 16              
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                2:00.10    1:57.57  
     1) Phelps, Colin 16                2) Stephens, JP 17                
     3) Jones, Caleb T. 17              4) Kowalczyk, Matt 17             
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   17.98        1998 Beth Anne Ashcraft, Whitesburg               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krichev, Charlotte         5 BLOSSOMWOOD            24.90      23.69    5  
  2 Layne, Maggie Kate         6 BLOSSOMWOOD            30.81      23.95    3  
  3 McClung, Mary Ceil         6 BLOSSOMWOOD               NT      25.76    1  
  4 Steele, Sela               6 JVRA                      NT      32.34  
  5 Matheny, Olivia            6 JVRA                   44.99      37.02  
  6 Walker, Meredith           6 JVRA                   47.75      41.25  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Spink, Allie               6 JVRA                      NT     X29.34  
 -- Harwood, Emma              5 BLOSSOMWOOD            45.65     X36.94  
 -- Sturmfels, Josephine       5 JVRA                      NT     X37.28  
 -- Persaud, Maya              6 JVRA                      NT     X39.52  
 -- Davenort, Claire           4 BLOSSOMWOOD               NT   X1:00.40  
 -- Clark, Lily                4 BLOSSOMWOOD               NT   X1:17.78  
 -- Smith, Piper               4 BLOSSOMWOOD               NT   X1:30.43  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   16.34        1999 Lucas Marin, Hampton Cove                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harwood, Andrew            6 BLOSSOMWOOD            39.29      25.03    5  
  2 Clark, Will                6 BLOSSOMWOOD            28.81      30.58    2  
  2 Clardy, Lincoln            6 JVRA                   36.86      30.58    2  
  4 Holt, Grayson              6 BLOSSOMWOOD            34.65      31.50  
  5 Kowalczyk, Jonathan        6 JVRA                   42.24      34.40  
  6 Priest, Riley              6 JVRA                      NT      39.69  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Paque, Knox                6 BLOSSOMWOOD               NT     X29.36  
 -- Whithead, Brooks           6 BLOSSOMWOOD            36.58     X31.17  
 -- Waites, Wesley             6 BLOSSOMWOOD            43.65     X32.40  
 -- Tatum, James               5 BLOSSOMWOOD               NT     X39.78  
 -- Wilson, Parker             5 BLOSSOMWOOD               NT     X49.00  
 -- Cosgrove, Michael          5 BLOSSOMWOOD               NT     X55.00  
 -- Spalding, Andrew           5 JVRA                      NT   X1:57.00  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   14.45        1981 Katherine Rhodes, Piedmont                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krichev, Sophie            8 BLOSSOMWOOD            15.01      15.03    5  
  2 Thomas, Katherine          8 JVRA                   17.77      16.38    3  
  3 Anderson, Ellie            8 JVRA                   21.37      18.07    1  
  4 Sanders, Sarah Collins     8 BLOSSOMWOOD            23.03      18.66  
  5 Davenport, Allie           7 BLOSSOMWOOD            29.50      21.12  
  6 Baker, Austill             8 JVRA                   24.77      24.09  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Langford, Ella             8 BLOSSOMWOOD            20.34     X19.04  
 -- Mackey, Story              7 BLOSSOMWOOD            27.07     X22.72  
 -- Farrell, Hill              8 BLOSSOMWOOD            29.37     X23.66  
 -- Plumlee, Jane              8 BLOSSOMWOOD            34.82     X24.46  
 -- Austin, Addi               8 BLOSSOMWOOD               NT     X26.14  
 -- Grelier, Mary Francis      7 JVRA                   30.75     X27.25  
 -- Hodge, Mary Camille        8 BLOSSOMWOOD               NT     X27.71  
 -- Plucker, Laurel            8 JVRA                   36.87     X29.70  
 -- Moorer, Peyton             7 BLOSSOMWOOD            40.73     X31.14  
 -- Newby, Caroline            7 JVRA                   46.98     X31.85  
 -- Tatum, Elizabeth           8 BLOSSOMWOOD               NT     X34.69  
 -- Dickey, Janie              7 JVRA                   37.44     X38.00  
 -- Wester, Julianna           7 BLOSSOMWOOD            43.33     X44.00  
 -- Sturmfels, Corah           6 JVRA                      NT     X44.56  
 -- Smith, Matilda             7 BLOSSOMWOOD               NT     X45.95  
 -- Click, Campbell            8 BLOSSOMWOOD               NT     X53.58  
 -- Brinkley, Lynn             7 BLOSSOMWOOD          1:05.75   X1:03.32  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   13.74        1979 David Allen, Whitesburg                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Watson, Ben                8 BLOSSOMWOOD            19.01      18.16    5  
  2 Patz, Micah                8 JVRA                   20.09      18.37    3  
  3 Roberts, Bross             8 BLOSSOMWOOD            22.31      18.82    1  
  4 Goldmon, William           7 BLOSSOMWOOD            20.65      19.01  
  5 Patz, Isaac                8 JVRA                   20.41      19.46  
  6 Reeves, Jack               8 JVRA                   23.66      21.82  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Burton, Caleb              8 JVRA                   29.97     X23.32  
 -- Mitchell, Walker           8 JVRA                   29.13     X27.01  
 -- Penter, Colton             7 JVRA                   31.75     X27.07  
 -- Cobb, Ephraim              8 BLOSSOMWOOD            32.73     X29.26  
 -- Clardy, Luke               7 JVRA                   32.16     X29.33  
 -- Walker, Andrew             7 JVRA                   41.53     X31.51  
 -- Priest, Grayson            7 JVRA                      NT     X31.77  
 -- Garnett, Luke              7 BLOSSOMWOOD               NT     X32.57  
 -- Lumpkin, Grayson           7 BLOSSOMWOOD            34.32     X33.28  
 -- Webb, Zack                 7 JVRA                      NT     X33.96  
 -- Schreeder, Marshall        7 BLOSSOMWOOD               NT     X41.19  
 -- Ogle, Ty                   7 BLOSSOMWOOD               NT     X49.03  
 
Event 23  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   27.19    6/8/2011 Regan Weakley, Stingrays                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krichev, Audrey           10 BLOSSOMWOOD            34.56     J32.82    5  
  2 Kowalczyk, Angela         10 JVRA                   35.16     J32.70    3  
  3 Rawls, Ava                10 BLOSSOMWOOD            40.88      35.31    1  
  4 Fann, Josey               10 BLOSSOMWOOD            41.50      36.27  
  5 Baker, Macy               10 JVRA                   41.63      38.96  
  6 Tao, Madeline              9 JVRA                      NT      47.96  
 
Event 25  Girls 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Layne, Shelby             10 BLOSSOMWOOD            45.40     X35.57  
 -- Heritage, Preston         10 BLOSSOMWOOD            46.09     X42.03  
 -- Heritage, Greer           10 BLOSSOMWOOD            50.38     X44.32  
 -- Fleischmann, Maggie       10 BLOSSOMWOOD            55.46     X47.52  
 -- Brinkley, Wini            10 BLOSSOMWOOD            52.21     X48.28  
 -- Howard, Mary Mae           9 BLOSSOMWOOD               NT   X1:00.14  
 
Event 26  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   27.61        1981 David Allen, Whitesburg                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bedsole, Luke              9 JVRA                      NT      32.76    5  
  2 Johnston, Matthew         10 BLOSSOMWOOD            34.78      36.03    3  
  3 Kruse, Tanner             10 JVRA                   39.59      36.38    1  
  4 Campbell, Roan             9 BLOSSOMWOOD            37.73      36.64  
  5 Hensley, Huck             10 BLOSSOMWOOD            36.75      38.84  
  6 Mitchell, William         10 JVRA                   46.13      42.63  
 
Event 28  Boys 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Thompson, Charles         10 BLOSSOMWOOD            52.61     X42.26  
 -- Mitchell, Jack            10 BLOSSOMWOOD            46.72     X46.71  
 -- McKinney, John            10 BLOSSOMWOOD               NT     X46.78  
 -- Spearman, Bryson          10 BLOSSOMWOOD               NT     X47.27  
 -- Blankenship, Will          9 BLOSSOMWOOD               NT     X49.08  
 -- Dilworth, Colin            9 BLOSSOMWOOD               NT     X50.01  
 -- McKinney, Griffin         10 BLOSSOMWOOD               NT     X50.63  
 -- Ocampo, Nicholas           9 JVRA                      NT     X50.69  
 -- Mackey, Cade              10 BLOSSOMWOOD            57.62     X53.58  
 -- Ehrle, Liam                9 JVRA                      NT     X54.52  
 -- Brinkley, Bo               9 BLOSSOMWOOD               NT     X55.66  
 -- Aboudonia, Raz             9 BLOSSOMWOOD               NT     X57.76  
 -- Brinkley, John Allen       9 BLOSSOMWOOD               NT   X1:07.83  
 
Event 29  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   25.37   6/26/2013 Regan Weakley, MTSP                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krichev, Julia            12 BLOSSOMWOOD            27.65      26.27    5  
  2 Anderson, Lainey          12 JVRA                   30.87      29.57    3  
  3 Waggoner, Stevey          12 BLOSSOMWOOD            34.64      33.69    1  
  4 Kalange, Sydney           11 JVRA                   37.53      34.28  
  5 Watson, McKenna           11 BLOSSOMWOOD            34.95      34.32  
  6 Mitchell, Sarah Kate      11 JVRA                   36.05      36.00  
 
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Patz, Ansley              12 JVRA                   37.50     X33.34  
 -- McCann, Lauren            11 BLOSSOMWOOD            48.31     X46.89  
 -- Barrontine, Sarah         11 JVRA                      NT     X56.30  
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   25.20        1976 Keating Johns, Jones Valley                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bedsole, Chris            12 JVRA                   28.65      28.96    5  
  2 Matthews, Michael         11 JVRA                   31.41      30.97    3  
  3 Thomas, James-Hale        11 JVRA                   32.73      32.01    0.5
  3 Hyatt, Mike               12 BLOSSOMWOOD            35.44     J33.18    0.5
  4 Bankowski, Clate          12 BLOSSOMWOOD            35.00      32.33  
  5 Tolen, John William       12 BLOSSOMWOOD            34.46      32.44  
 
Event 34  Boys 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Brown, Harrison           12 BLOSSOMWOOD               NT     X35.76  
 -- Hunter, Andrew            11 BLOSSOMWOOD               NT     X36.45  
 -- Reid, Liam                11 JVRA                      NT     X40.82  
 -- McKinney, Sam             12 BLOSSOMWOOD               NT     X42.57  
 -- Roby, Billy               11 BLOSSOMWOOD               NT     X48.27  
 -- Grelier, Patrick          11 JVRA                      NT     X57.90  
 
Event 35  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   25.13   6/25/2014 Regan Weakley, MTSP                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hamilton, Rebekah         13 BLOSSOMWOOD               NT      25.38    5  
  2 Patz, Callie              14 JVRA                   27.03      26.88    3  
  3 Shepherd, Anna            13 JVRA                   27.97      27.41    1  
  4 Cimino, Maddie            14 BLOSSOMWOOD            28.34      27.64  
  5 Graves, Virginia          13 BLOSSOMWOOD               NT      27.96  
  6 Kowalczyk, Elizabeth      13 JVRA                   28.99      29.15  
 
Event 37  Girls 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Sharpe, Haley             13 JVRA                   36.16     X31.40  
 -- McCann, Morgan            13 BLOSSOMWOOD               NT     X38.65  
 -- Moore, Vivian             13 BLOSSOMWOOD            47.63     X45.82  
 
Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   23.27        1979 Chris McCool, Piedmont                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Theisen, Landon           13 JVRA                   28.81      27.02    5  
  2 Thurman, Reed             14 BLOSSOMWOOD            30.97      27.15    3  
  3 Cooper, Curtis            13 BLOSSOMWOOD               NT      27.27    1  
  4 Tao, Mathew               14 JVRA                   31.57      29.72  
  5 Cagle, Stephen            14 BLOSSOMWOOD            31.89     J30.83  
  6 Burns, Andrew             14 JVRA                   32.80     J30.77  
 
Event 41  Girls 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   24.94   6/23/2010 Valerie Nubbe, Mt. Springs                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cimino, Sarah Margaret    17 BLOSSOMWOOD            24.99      24.64    5  
  2 Shepherd, Lindsey         15 JVRA                   27.20      26.87    3  
  3 Blevins, Rebecca          17 JVRA                   28.45      28.38    1  
  4 Roberts, Riley            17 BLOSSOMWOOD            29.40      28.89  
  5 Blevins, Emily            15 JVRA                   29.27      29.97  
  6 Janssen, Kelli            15 BLOSSOMWOOD            30.81      31.32  
 
Event 44  Boys 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   21.90   6/30/2010 Tehuti Taylor, Whitesburg                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kowalczyk, Matt           17 JVRA                   25.64      24.81    5  
  2 Phelps, Colin             16 JVRA                   25.45      25.01    3  
  3 Swing, Joe                15 BLOSSOMWOOD            26.15      25.35    1  
  4 Kretzschmar, Will         17 BLOSSOMWOOD            26.09      25.60  
  5 Jones, Caleb T.           17 JVRA                   26.87      26.69  
  6 Hensley, Ethan            16 BLOSSOMWOOD            27.91      27.94  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   18.65        1984 Katherine Rhodes, Piedmont                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krichev, Sophie            8 BLOSSOMWOOD            25.77      21.84    5  
  2 Anderson, Ellie            8 JVRA                   29.81      28.66    3  
  3 Sanders, Sarah Collins     8 BLOSSOMWOOD            38.77      29.50    1  
  4 Mullins, Mem               8 BLOSSOMWOOD               NT      36.35  
  5 Spink, Caitlyn             8 JVRA                   38.39      39.50  
  6 Mann, Lila                 7 JVRA                      NT      40.76  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   17.41        1997 Brian Chan, Randolph                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Watson, Ben                8 BLOSSOMWOOD            28.39      25.32    5  
  2 Patz, Micah                8 JVRA                   30.18      26.40    3  
  3 Roberts, Bross             8 BLOSSOMWOOD            31.07      28.51    1  
  4 Broach, William            8 JVRA                   36.92      31.63  
  5 Turner, Lucas              8 BLOSSOMWOOD            36.52      31.65  
  6 Cochran, Brooks            7 JVRA                   40.99      34.26  
 
Event 49  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   35.62   6/29/2011 Alison Hu, WHBG                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kowalczyk, Angela         10 JVRA                   47.23      43.95    5  
  2 Krichev, Audrey           10 BLOSSOMWOOD            51.82      45.77    3  
  3 Fann, Josey               10 BLOSSOMWOOD            55.15      46.38    1  
  4 Baker, Macy               10 JVRA                   51.59      48.59  
  5 Mullins, Anna Crawford    10 BLOSSOMWOOD               NT      51.70  
  6 Tao, Madeline              9 JVRA                      NT    1:04.08  
 
Event 50  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   36.72        1999 Brian Chan, Jones Valley                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bloom, Wyatt              10 BLOSSOMWOOD            47.81      46.32    5  
  2 Hensley, Huck             10 BLOSSOMWOOD            56.69      51.31    3  
  3 Kruse, Tanner             10 JVRA                   56.04      51.57    1  
  4 Waites, Will               9 BLOSSOMWOOD               NT      51.64  
  5 Mitchell, William         10 JVRA                      NT      54.09  
  6 Cole, Crews                9 JVRA                      NT    1:02.69  
 
Event 51  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   33.44        1981 Jana Korsch, Camelot                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Burns, Julia              12 JVRA                   45.27      42.60    5  
  2 Watson, McKenna           11 BLOSSOMWOOD            47.29      45.51    3  
  3 Tao, Megan                12 JVRA                   50.63      48.40    1  
  4 Collins, Ella             12 BLOSSOMWOOD            58.29      53.33  
  5 Reeves, Emma Grace        11 JVRA                   57.29      56.00  
 
Event 52  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   32.55        1985 Randy Johnson, Jones Valley                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hyatt, Mike               12 BLOSSOMWOOD            47.51      40.41    5  
  2 Thomas, James-Hale        11 JVRA                   50.05      46.71    3  
  3 Berkey, Chase             11 JVRA                      NT      48.15    1  
  4 Bankowski, Clate          12 BLOSSOMWOOD          1:04.23      54.25  
  5 Bohan, John               11 BLOSSOMWOOD          1:10.47      55.84  
  6 Stephens, Julian          11 JVRA                      NT    1:08.97  
 
Event 53  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   32.17    7/3/2012 Jesse Sabio, JVRA                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kowalczyk, Elizabeth      13 JVRA                   39.90      39.32    5  
  2 Byrd, Maddie              13 JVRA                   40.57      39.78    3  
  3 Eichstaedt, Emily         14 JVRA                   43.03      41.19    1  
  4 Johnson, Madeline         13 BLOSSOMWOOD            42.06      43.12  
  5 Seymour, Taylor           14 BLOSSOMWOOD               NT      51.64  
 
Event 54  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   29.38    6/6/2007 Tyler Kaliszak, JVRA                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Theisen, Landon           13 JVRA                   39.47      36.31    5  
  2 Burns, Andrew             14 JVRA                   40.87      38.82    3  
  3 Ehrle, Sam                14 JVRA                   49.00      42.60    1  
  4 Blankenship, Nate         14 BLOSSOMWOOD               NT      42.75  
  5 Cagle, Stephen            14 BLOSSOMWOOD            46.96      45.02  
  6 Harbarger, David          13 BLOSSOMWOOD            52.89      46.62  
 
Event 55  Girls 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   31.68        1986 Jana Korsch, Camelot                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roberts, Riley            17 BLOSSOMWOOD            37.16      36.03    5  
  2 Blevins, Rebecca          17 JVRA                   36.74      37.01    3  
  3 Blevins, Emily            15 JVRA                   36.67      37.26    1  
  4 Janssen, Kelli            15 BLOSSOMWOOD            36.89      37.56  
  5 Burns, Emma               16 JVRA                   42.47      41.57  
  6 Taylor, Mady              17 BLOSSOMWOOD            45.50      43.64  
 
Event 56  Boys 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   27.72    6/2/2010 Cameron Conners, GREN                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Darden, Will              16 BLOSSOMWOOD            35.32      33.84    5  
  2 Kowalczyk, Matt           17 JVRA                   35.41      34.09    3  
  3 Calvert, Ethan            16 BLOSSOMWOOD            36.37      34.82    1  
  4 Stephens, JP              17 JVRA                   37.09      38.57  
  5 Jones, Alex               16 JVRA                   42.80      40.09  
  6 Burkett, Graham           17 BLOSSOMWOOD               NT      40.58  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:05.41   6/27/2007 Blossomwood, BLOS                          
                         W Kretzchmar,B Thurman,R Roberts, S Cimino        
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:14.16    1:13.50    7  
     1) Sanders, Sarah Collins W8       2) Roberts, Bross M8              
     3) Watson, Ben M8                  4) Krichev, Sophie W8             
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                1:19.25    1:17.39  
     1) Thomas, Katherine W8            2) Patz, Isaac M8                 
     3) Anderson, Ellie W8              4) Patz, Micah M8                 
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'B'                     NT   X1:43.01  
     1) Reeves, Jack M8                 2) Spink, Caitlyn W8              
     3) Mitchell, Walker M8             4) Baker, Austill W8              
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'C'                     NT   X1:53.07  
     1) Burton, Caleb M8                2) Grelier, Mary Francis W7       
     3) Penter, Colton M7               4) Cole, Campbell W7              
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X1:55.77  
     1) Farrell, Hill W8                2) Austin, Addi W8                
     3) Garnett, Luke M7                4) Cobb, Ephraim M8               
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X3:02.60  
     1) Brinkley, Lynn W7               2) Ogle, Ty M7                    
     3) Lumpkin, Grayson M7             4) Plumlee, Jane W8               
 
Event 59  Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:00.27        1983 Southeast YMCA                             
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:23.05    2:19.52    7  
     1) Johnston, Matthew M10           2) Campbell, Roan M9              
     3) Rawls, Ava W10                  4) Krichev, Audrey W10            
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                2:14.53    2:19.66  
     1) Baker, Macy W10                 2) Mitchell, William M10          
     3) Kruse, Tanner M10               4) Kowalczyk, Angela W10          
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X2:52.35  
     1) Waites, Will M9                 2) Watson, May W10                
     3) Layne, Shelby W10               4) Dilworth, Colin M9             
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X3:18.45  
     1) Spearman, Bryson M10            2) Thompson, Charles M10          
     3) Howard, Mary Mae W9             4) Heritage, Preston W10          
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'B'                     NT   X3:26.04  
     1) Ocampo, Nicholas M9             2) Still, Abigail W9              
     3) Reid, Juliann W9                4) Ehrle, Liam M9                 
 
Event 61  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:50.42   6/18/2014 Piedmont Piranhas, Piedmont                
                         E Wan, A Schloss, A Nurre, M Monk                 
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:19.01    2:04.90    7  
     1) Tolen, John William M12         2) Hyatt, Mike M12                
     3) Watson, McKenna W11             4) Krichev, Julia W12             
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                1:58.27   J2:04.90  
     1) Bedsole, Chris M12              2) Mitchell, Sarah Kate W11       
     3) Matthews, Michael M11           4) Anderson, Lainey W12           
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X2:03.39  
     1) Brown, Harrison M12             2) Collins, Ella W12              
     3) Leach, Lakelee W11              4) Bohan, John M11                
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'B'                     NT   X2:17.38  
     1) Thomas, James-Hale M11          2) Berkey, Chase M11              
     3) Kalange, Sydney W11             4) Patz, Ansley W12               
 
Event 63  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:42.31   6/12/2013 BYRD                                       
                         C Hui, M Northcutt, I Blasingame, S Vasquez       
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:58.93    1:48.90    7  
     1) Cagle, Stephen M14              2) Cimino, Maddie W14             
     3) Cooper, Curtis M13              4) Hamilton, Rebekah W13          
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                2:01.29   X1:52.90  
     1) Patz, Callie W14                2) Tao, Mathew M14                
     3) Shepherd, Anna W13              4) Theisen, Landon M13            
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X2:26.76  
     1) Harbarger, David M13            2) McCann, Morgan W13             
     3) Seymour, Taylor W14             4) Batson, Cole M14               
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X2:29.16  
     1) Roby, Willa W13                 2) Moore, Vivian W13              
     3) Blankenship, Nate M14           4) Leach, Remington M14           
 
Event 65  Mixed 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:37.69   6/24/2015 Byrd Springs                               
                         J Hinely, M Northcutt, C Hui, S Vasquez           
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:48.85    1:44.50    7  
     1) Roberts, Riley W17              2) Kretzschmar, Will M17          
     3) Swing, Joe M15                  4) Cimino, Sarah Margaret W17     
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                1:46.72   X1:44.71  
     1) Phelps, Colin M16               2) Shepherd, Lindsey W15          
     3) Blevins, Rebecca W17            4) Kowalczyk, Matt M17            
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X2:05.27  
     1) Burkett, Graham M17             2) Harbarger, Sam M16             
     3) Taylor, Mady W17                4) Bohan, Murphy W17              
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   17.71        1981 Lori Harrison, Byrd Spring                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thomas, Katherine          8 JVRA                   21.53      19.94    5  
  2 Krichev, Sophie            8 BLOSSOMWOOD               NT      20.26    3  
  3 Davenport, Allie           7 BLOSSOMWOOD            30.91      24.50    1  
  4 Cole, Campbell             7 JVRA                      NT      25.25  
  5 Baker, Austill             8 JVRA                   29.27      31.20  
  6 Parsons, Alexa             7 BLOSSOMWOOD            28.46      31.38  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   16.41   6/19/2013 Riley T. Groves, RSAL                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Foreman, Andrew            8 JVRA                   30.99      23.00    5  
  2 Goldmon, William           7 BLOSSOMWOOD            28.37      25.14    3  
  3 Patz, Isaac                8 JVRA                   29.73      25.25    1  
  4 Roberts, Bross             8 BLOSSOMWOOD            32.41      27.21  
  5 Cook, Hugh                 8 BLOSSOMWOOD            34.36      30.96  
  6 Reeves, Jack               8 JVRA                   38.21      33.83  
 
Event 69  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   32.29    7/3/2012 Mary Beth Monk, Piedmont                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fann, Josey               10 BLOSSOMWOOD            47.97      41.39    5  
  2 Rawls, Ava                10 BLOSSOMWOOD            45.45      42.39    3  
  3 Baker, Macy               10 JVRA                      NT      45.82    1  
  4 Mullins, Anna Crawford    10 BLOSSOMWOOD               NT      46.87  
  5 Tao, Madeline              9 JVRA                      NT    1:02.01  
  6 Still, Abigail             9 JVRA                      NT    1:05.08  
 
Event 70  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   32.21   6/17/2015 Riley T Groves, Launchers                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bedsole, Luke              9 JVRA                   37.39      39.81    5  
  2 Bankowski, Brett          10 BLOSSOMWOOD            50.97      44.63    3  
  3 Johnston, Matthew         10 BLOSSOMWOOD            54.16      48.08    1  
  4 Waites, Will               9 BLOSSOMWOOD               NT      49.08  
  5 Kruse, Tanner             10 JVRA                   51.81      52.20  
  6 Mitchell, William         10 JVRA                 1:09.49    1:02.53  
 
Event 71  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   29.44   6/12/2013 Regan Weakley, MTSP                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krichev, Julia            12 BLOSSOMWOOD            31.97      30.08    5  
  2 Anderson, Lainey          12 JVRA                   37.95      36.32    3  
  3 Kalange, Sydney           11 JVRA                   38.16      40.76    1  
  4 Waggoner, Stevey          12 BLOSSOMWOOD            47.25      45.57  
  5 Leach, Lakelee            11 BLOSSOMWOOD               NT      46.52  
  6 Reeves, Emma Grace        11 JVRA                   53.29      50.07  
 
Event 72  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   27.10   6/29/2011 Chandler Espy, JVRA                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bedsole, Chris            12 JVRA                   33.91      33.94    5  
  2 Matthews, Michael         11 JVRA                   38.09      39.00    3  
  3 Langford, Clements        11 BLOSSOMWOOD            44.86      44.95    1  
  4 Bankowski, Clate          12 BLOSSOMWOOD            52.58      48.85  
  5 Bohan, John               11 BLOSSOMWOOD            47.51      49.34  
  6 Berkey, Chase             11 JVRA                   49.58      54.52  
 
Event 73  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   28.57   6/19/2013 Sarah Margaret Cimino, BLOS                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hamilton, Rebekah         13 BLOSSOMWOOD               NT      30.46    5  
  2 Cimino, Maddie            14 BLOSSOMWOOD            31.00      30.97    3  
  3 Shepherd, Anna            13 JVRA                   32.66      31.82    1  
  4 Patz, Callie              14 JVRA                   35.53      33.26  
  5 Byrd, Maddie              13 JVRA                   35.39      34.58  
  6 Roby, Willa               13 BLOSSOMWOOD               NT      46.96  
 
Event 74  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   27.19    6/1/2011 Chandler Espy, JVRA                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cooper, Curtis            13 BLOSSOMWOOD               NT      32.45    5  
  2 Leach, Remington          14 BLOSSOMWOOD            40.51      36.44    3  
  3 Tao, Mathew               14 JVRA                   38.20      38.26    1  
  4 Blankenship, Nate         14 BLOSSOMWOOD               NT      39.31  
  5 Burns, Andrew             14 JVRA                   42.58      41.57  
  6 Ehrle, Sam                14 JVRA                   55.64      46.81  
 
Event 75  Girls 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   27.82   6/24/2015 Sarah Margaret Cimino, Blossomwood           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cimino, Sarah Margaret    17 BLOSSOMWOOD            27.82      27.83    5  
  2 Shepherd, Lindsey         15 JVRA                   31.73      32.64    3  
  3 Blevins, Emily            15 JVRA                   32.59      34.01    1  
  4 Burns, Emma               16 JVRA                   35.57      34.46  
  5 Taylor, Mady              17 BLOSSOMWOOD            41.40      40.57  
  6 Bohan, Murphy             17 BLOSSOMWOOD            42.77      41.12  
 
Event 76  Boys 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   24.50        1983 Mark Shelton, Whitesburg                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kretzschmar, Will         17 BLOSSOMWOOD            30.13     J28.34    5  
  2 Swing, Joe                15 BLOSSOMWOOD            29.23     J28.21    3  
  3 Phelps, Colin             16 JVRA                   29.53      29.34    1  
  4 Kowalczyk, Matt           17 JVRA                   31.88      31.47  
  5 Jones, Alex               16 JVRA                   34.15      32.81  
  6 Calvert, Ethan            16 BLOSSOMWOOD            32.34      34.39  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   16.16        1987 Lee Ann Gathings, Greenwyche                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thomas, Katherine          8 JVRA                   19.28      19.01    5  
  2 Sanders, Sarah Collins     8 BLOSSOMWOOD            27.72      19.39    3  
  3 Anderson, Ellie            8 JVRA                   26.92      20.77    1  
  4 Davenport, Allie           7 BLOSSOMWOOD               NT      27.83  
  5 Baker, Austill             8 JVRA                      NT      32.25  
  6 Parsons, Alexa             7 BLOSSOMWOOD            30.91      33.14  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   15.83   6/12/2013 Riley T. Groves, RSAL                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Watson, Ben                8 BLOSSOMWOOD            30.52      24.82    5  
  2 Broach, William            8 JVRA                   34.79      26.20    3  
  3 Patz, Isaac                8 JVRA                      NT      27.39    1  
  4 Goldmon, William           7 BLOSSOMWOOD            30.13      31.01  
  5 Johnston, Caleb            7 BLOSSOMWOOD               NT      31.94  
  6 Patz, Micah                8 JVRA                   31.46      32.50  
 
Event 79  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   29.91    6/8/2011 Devin Campbell, Stingrays                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krichev, Audrey           10 BLOSSOMWOOD            47.99      38.78    5  
  2 Kowalczyk, Angela         10 JVRA                   45.69      42.14    3  
  3 Rawls, Ava                10 BLOSSOMWOOD            49.66      43.39    1  
  4 Mullins, Anna Crawford    10 BLOSSOMWOOD               NT      46.20  
 
Event 80  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   30.53   6/27/2007 Chandler Espy, JVRA                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bedsole, Luke              9 JVRA                      NT      35.45    5  
  2 Johnston, Matthew         10 BLOSSOMWOOD            53.97      48.44    3  
  3 Bloom, Wyatt              10 BLOSSOMWOOD            50.56      49.96    1  
  4 Campbell, Roan             9 BLOSSOMWOOD            55.44      53.51  
 
Event 81  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   27.88   6/29/2011 Sarah Margaret Cimino, BLOS                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krichev, Julia            12 BLOSSOMWOOD            33.84      30.50    5  
  2 Anderson, Lainey          12 JVRA                   33.57      32.95    3  
  3 Kalange, Sydney           11 JVRA                   42.25      41.57    1  
  4 Waggoner, Stevey          12 BLOSSOMWOOD            42.41      43.64  
  5 Watson, McKenna           11 BLOSSOMWOOD            44.69      46.87  
  6 Mitchell, Sarah Kate      11 JVRA                   54.40      52.02  
 
Event 82  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   27.97   6/29/2011 Cade Overbeek, PIED                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bedsole, Chris            12 JVRA                   31.38      32.13    5  
  2 Matthews, Michael         11 JVRA                   35.23      34.83    3  
  3 Thomas, James-Hale        11 JVRA                   34.69      35.26    1  
  4 Hyatt, Mike               12 BLOSSOMWOOD            54.41      38.45  
  5 Bohan, John               11 BLOSSOMWOOD               NT      53.37  
 
Event 83  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   26.55   6/26/2013 Sarah Margaret Cimino, Blossomwood           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Graves, Virginia          13 BLOSSOMWOOD               NT      29.75    5  
  2 Hamilton, Rebekah         13 BLOSSOMWOOD               NT      29.89    3  
  3 Shepherd, Anna            13 JVRA                   30.69      30.21    1  
  4 Patz, Callie              14 JVRA                   32.20      30.88  
  4 Cimino, Maddie            14 BLOSSOMWOOD            31.47      30.88  
  6 Eichstaedt, Emily         14 JVRA                   32.98      32.71  
 
Event 84  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   26.09   6/26/2013 Cade Overbeek - Piedmont, JVRA               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thurman, Reed             14 BLOSSOMWOOD            36.65      30.08    5  
  2 Cooper, Curtis            13 BLOSSOMWOOD               NT      30.40    3  
  3 Theisen, Landon           13 JVRA                   37.58      32.95    1  
  4 Batson, Cole              14 BLOSSOMWOOD            40.80      37.25  
  5 Tao, Mathew               14 JVRA                   42.83      37.28  
 
Event 85  Girls 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   26.49   6/24/2015 Sarah Margaret Cimino, Blossomwood           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cimino, Sarah Margaret    17 BLOSSOMWOOD            26.49      27.96    5  
  2 Shepherd, Lindsey         15 JVRA                   30.28      29.81    3  
  3 Roberts, Riley            17 BLOSSOMWOOD            32.88      31.72    1  
  4 Blevins, Rebecca          17 JVRA                   32.99      32.93  
  5 Gilbert, Mary             15 BLOSSOMWOOD            48.20      44.57  
 
Event 86  Boys 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   23.52   6/18/2014 Zach S Harting, Launchers                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Phelps, Colin             16 JVRA                   28.84      27.89    5  
  2 Swing, Joe                15 BLOSSOMWOOD            29.07      27.90    3  
  3 Jones, Caleb T.           17 JVRA                   27.84      28.89    1  
  4 Kretzschmar, Will         17 BLOSSOMWOOD            30.71      29.94  
  5 Harbarger, Sam            16 BLOSSOMWOOD            32.70      31.83  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:09.30        1981 Whitesburg                                 
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:21.28    1:19.07    7  
     1) Langford, Ella 8                2) Sanders, Sarah Collins 8       
     3) Davenport, Allie 7              4) Krichev, Sophie 8              
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                1:28.37    1:31.14  
     1) Anderson, Ellie 8               2) Spink, Caitlyn 8               
     3) Baker, Austill 8                4) Thomas, Katherine 8            
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X1:41.95  
     1) Parsons, Alexa 7                2) Mackey, Story 7                
     3) Mullins, Mem 8                  4) Farrell, Hill 8                
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'B'                1:51.39   x2:21.31  
     1) Grelier, Mary Francis 7         2) Plucker, Laurel 8              
     3) Dickey, Janie 7                 4) Cole, Campbell 7               
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X2:41.94  
     1) Smith, Matilda 7                2) Brinkley, Lynn 7               
     3) Moorer, Peyton 7                4) Austin, Addi 8                 
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:06.64        1995 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:28.04    1:22.78    7  
     1) Goldmon, William 7              2) Johnston, Caleb 7              
     3) Roberts, Bross 8                4) Watson, Ben 8                  
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                1:33.29    1:25.82  
     1) Patz, Isaac 8                   2) Broach, William 8              
     3) Reeves, Jack 8                  4) Patz, Micah 8                  
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'B'                2:06.17   x1:48.65  
     1) Penter, Colton 7                2) Burton, Caleb 8                
     3) Clardy, Luke 7                  4) Foreman, Andrew 8              
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        1:57.35   X1:56.38  
     1) Turner, Lucas 8                 2) Cobb, Ephraim 8                
     3) Lumpkin, Grayson 7              4) Cook, Hugh 8                   
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X2:05.76  
     1) Clark, Will 6                   2) Whithead, Brooks 6             
     3) Holt, Grayson 6                 4) Garnett, Luke 7                
 
Event 89  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:06.90        1997 Randolph                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:35.89    2:23.50    7  
     1) Mullins, Anna Crawford 10       2) Fann, Josey 10                 
     3) Rawls, Ava 10                   4) Krichev, Audrey 10             
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                2:29.39    2:53.31  
     1) Kowalczyk, Angela 10            2) Tao, Madeline 9                
     3) Still, Abigail 9                4) Baker, Macy 10                 
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X3:08.78  
     1) Fleischmann, Maggie 10          2) Heritage, Greer 10             
     3) Heritage, Preston 10            4) Layne, Shelby 10               
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X3:09.25  
     1) Brinkley, Wini 10               2) Howard, Mary Mae 9             
     3) Moore, Jane Beason 10           4) Watson, May 10                 
 
Event 90  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:07.81        1997 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:34.42    2:31.03    7  
     1) Hensley, Huck 10                2) Campbell, Roan 9               
     3) Johnston, Matthew 10            4) Bankowski, Brett 10            
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                2:20.07    2:46.50  
     1) Kruse, Tanner 10                2) Mitchell, William 10           
     3) Bedsole, Luke 9                 4) Ocampo, Nicholas 9             
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X3:05.13  
     1) Waites, Will 9                  2) Spearman, Bryson 10            
     3) Thompson, Charles 10            4) Blankenship, Will 9            
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X3:24.45  
     1) McKinney, Griffin 10            2) McKinney, John 10              
     3) Mitchell, Jack 10               4) Mackey, Cade 10                
 
Event 91  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:52.81   6/13/2012 Mountain Springs Swim Team                 
                         D Campbell, G Brandon, M Garding, R Weakley       
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:10.86    2:15.77    7  
     1) Collins, Ella 12                2) Waggoner, Stevey 12            
     3) Watson, McKenna 11              4) Krichev, Julia 12              
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                2:19.51    2:17.22  
     1) Kalange, Sydney 11              2) Patz, Ansley 12                
     3) Mitchell, Sarah Kate 11         4) Anderson, Lainey 12            
 
Event 92  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:54.36        1999 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                2:03.47    2:12.40    7  
     1) Thomas, James-Hale 11           2) Berkey, Chase 11               
     3) Bedsole, Chris 12               4) Matthews, Michael 11           
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:22.05    2:13.62  
     1) Bankowski, Clate 12             2) Langford, Clements 11          
     3) Tolen, John William 12          4) Hyatt, Mike 12                 
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X2:37.06  
     1) Bohan, John 11                  2) Brown, Harrison 12             
     3) McKinney, Sam 12                4) Hunter, Andrew 11              
 
Event 93  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:46.47    6/4/2014 Mountain Springs, MTSP                     
                         D Campbell, H York, M Garding, R Weakley          
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                1:53.69    1:52.53    7  
     1) Shepherd, Anna 13               2) Kowalczyk, Elizabeth 13        
     3) Eichstaedt, Emily 14            4) Patz, Callie 14                
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:09.47    1:57.41  
     1) Johnson, Madeline 13            2) Graves, Virginia 13            
     3) Cimino, Maddie 14               4) Hamilton, Rebekah 13           
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X2:46.84  
     1) McCann, Morgan 13               2) Moore, Vivian 13               
     3) Seymour, Taylor 14              4) Roby, Willa 13                 
 
Event 94  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:41.22    6/6/2012 Piedmont Piranhas                          
                         C Overbeek, A Smith, S Baldwin, J Herring         
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:08.60    1:59.03    7  
     1) Leach, Remington 14             2) Thurman, Reed 14               
     3) Cagle, Stephen 14               4) Cooper, Curtis 13              
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                2:12.68    2:06.78  
     1) Burns, Andrew 14                2) Ehrle, Sam 14                  
     3) Tao, Mathew 14                  4) Theisen, Landon 13             
 
Event 95  Girls 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:46.41        2003 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                1:54.95    1:54.26    7  
     1) Blevins, Rebecca 17             2) Burns, Emma 16                 
     3) Blevins, Emily 15               4) Shepherd, Lindsey 15           
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:57.66    2:02.68  
     1) Janssen, Kelli 15               2) Bohan, Murphy 17               
     3) Roberts, Riley 17               4) Cimino, Sarah Margaret 17      
 
Event 96  Boys 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:32.25   6/30/2010 Whitesburg Tide, Whitesburg Tide           
                         C HOLDER, T Taylor, J ASHCRAFT, T Taylor          
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                1:48.23    1:42.96    7  
     1) Kowalczyk, Matt 17              2) Jones, Alex 16                 
     3) Jones, Caleb T. 17              4) Phelps, Colin 16               
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:46.13    1:45.28  
     1) Calvert, Ethan 16               2) Hensley, Ethan 16              
     3) Swing, Joe 15                   4) Kretzschmar, Will 17           

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2017 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org