Home
2016 Meets
2015 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL - H                HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 6/9/2016 10:59 AM
                        2016 RCSL BYRDvsGREN - 6/8/2016                        
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:13.47        1981 Whitesburg                                 
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:37.84    1:34.00    7  
     1) Henriksen, Anna S 8             2) Randolph-Bishop, Katie L 6     
     3) Henderson, Ida M 8              4) Partain, Shelby B 8            
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:44.15    1:49.07  
     1) Banks, Abby 7                   2) Hobbs, Emma 8                  
     3) Daniel, Bella 8                 4) Schreiber, Cataryna 8          
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                 NT   X2:27.56  
     1) Davenport, Lainey 8             2) Stone, Libby 8                 
     3) Gibson, Lillie 8                4) Ellett, Mary M 8               
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:16.31        1982 Whitesburg                                 
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:42.67    1:34.44    7  
     1) Kent, Farrell 8                 2) Freeman, Andrew 8              
     3) Hardy, Benjamin 7               4) Hardy, William 7               
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:43.25    1:49.02  
     1) Henriksen, CJ R 6               2) Ashburn, Evan D 8              
     3) Stifflemire, Deisen K 7         4) Thompson, Benjamin C 7         
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            1:57.49   X1:56.25  
     1) Spellman, Nate 7                2) Shadinger, Austin 8            
     3) Steber, Joseph 8                4) Lucas, Liam 8                  
 
Event 3  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:17.35        1998 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            3:04.17    2:50.82    7  
     1) Edmondson, Lucy 10              2) Sawyer, Kat 9                  
     3) Ayres, Caroline 9               4) Hicks, Krysanne 10             
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               3:07.82    2:59.01  
     1) Lowe, Claudia E 10              2) Lecompte, Natalie J 9          
     3) Henderson, Olivia W 10          4) Henriksen, Ava L 10            
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            3:33.51   X3:37.66  
     1)                                 2) Hobbs, Ellie 9                 
     3) Scales, Amelia 9                4) McCary, Addie 10               
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                            4:08.01   X3:42.02  
     1) Jones, Emma Towner 9            2) Keith, Atkins E 9              
     3) Scott, Sydney 10                4) Herrington, Evelyn 9           
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                                    NT   X4:29.28  
     1) Suwarow, Addie J 9              2) Waters, Piper L 10             
     3) Jackson, Anna G 9               4) Lamey, Maggie K 9              
 
Event 4  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:15.90        1997 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            3:05.25    2:48.72    7  
     1) Lee, Paul 9                     2) Freeman, Justin 10             
     3) McManus, Wright 10              4) Wolfe, Charlie 10              
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               3:25.85    3:19.46  
     1) Hill, Adam A 9                  2) Smith, Hoke H 9                
     3) Lecompte, Tucker J 10           4) Leebern, Seth D 9              
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            3:05.27   X2:47.38  
     1) Kimball, Mason 10               2) Lunsford, Judd 9               
     3) Johnson, Bradford 10            4) Derrick, Andrew 9              
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                                    NT   X4:50.81  
     1) Aderholt, Jack G 10             2) Jones, Paul A 9                
     3) Barto, Holden M 10              4) Cox, Nicholas R 9              
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:05.19        1999 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:26.30    2:25.33    7  
     1) Henriksen, Emma M 11            2) Hinely, Mary E 12              
     3) Cornelius, Jessica R 12         4) Waters, Deanna C 12            
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:49.27    2:34.28  
     1) Rainey, Elizabeth 12            2) Ayres, Anna K 12               
     3) Clary, Sydney 12                4) Scales, Ansley 12              
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                                    NT   X2:55.38  
     1) Thompson, Allie R 11            2) Henderson, Cordelia W 12       
     3) Lecompte, Savannah M 12         4) Jones, Kara K 9                
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:07.29        1999 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:25.82    2:23.28    7  
     1) Hardy, Samuel 11                2) Kimball, Myles 12              
     3) Barlow, Bo 11                   4) Danner, Peyton 11              
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:48.62    2:51.72  
     1) Lawson, Cole B 11               2) Durant, Timmy P 12             
     3) Smith, Sawyer B 11              4) Bishop, Matthew F 11           
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            3:07.52   X2:51.19  
     1) Clary, David 12                 2) Davenport, Grayson 11          
     3) Ziegler, William 12             4) Sawyer, Owen 11                
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                               3:21.70   X3:15.50  
     1) Leebern, Caden G 12             2) Noland, Jonathan W 12          
     3) Lawson, Jackson B 12            4) Suwarow, Chapin M 11           
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:01.47   6/17/2014 Piedmont, Pied                             
                         A Monk, A Schloss, M Monk, C Strankman            
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:16.69    2:13.93    7  
     1) Kelton, Laurel M 14             2) Blasingame, Claire C 13        
     3) Amis, Abby C 14                 4) Flinn, Bailey N 13             
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:23.75    2:16.28  
     1) Ferguson, Emily 14              2) Ferguson, Rebecca 14           
     3) Houser, Michaela 11             4) Davenport, Sarah K 13          
 
Event 8  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:52.79   6/24/2015 Piedmont Piranhas                          
                         C Chance, A Nurre, E Wan, B Werth                 
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:30.12    2:08.00    7  
     1) O'Neil, Stephen 13              2) Scott, Spencer 13              
     3) Rogers, Jackson 14              4) Steber, Ben 14                 
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:22.21    2:12.58  
     1) Hill, Aaron M 13                2) Flinn, Taylor J 13             
     3) Jones, Adam J 14                4) Lamey, Johnny S 13             
 
Event 9  Girls 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:58.34        2011 JVRA                                       
                         J Stark, J Sabio, K Wilson, L Olson               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:58.19    2:01.46    7  
     1) Northcutt, Mary A 17            2) Blasingame, Renae R 16         
     3) Vasquez, Emily R 15             4) Hui, Chloe H 17                
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:17.55    2:14.75  
     1) McNeely, Emma 16                2) Rogers, Walton 17              
     3) Wood, Delaney 15                4) Conners, Olivia 17             
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                               2:12.44   X2:15.30  
     1) Fulton, Giselle P 16            2) Hinely, Emma C 16              
     3) Northcutt, Ali E 15             4) Henderson, Sophia L 16         
 
Event 10  Boys 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:43.33   6/20/2012 Piedmont Piranhas                          
                         J Calatrello, J Lawrence, J Smith, T Calatrello   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:51.23    1:52.35    7  
     1) Vasquez, Sam E 17               2) Lindow, Jackson R 17           
     3) Blasingame, Ian I 17            4) Reed, Luke A 17                
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:05.28    1:55.63  
     1) Coomer, Christopher 17          2) Cox, Davis 17                  
     3) Shockley, Cal 15                4) Armstrong, Connor 15           
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   17.98        1998 Beth Anne Ashcraft, Whitesburg               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kimball, Madelyn           6 GATORS                 26.23      24.88    5  
  2 Derrick, Emily             6 GATORS                 30.09      25.47    3  
  3 Randolph-Bishop, Katie L   6 BYRD SPRING-SE         31.38      28.38    1  
  4 Daniel, Caroline           6 GATORS                 35.14      29.53  
  5 Bishop, Kaylen G           5 BYRD SPRING-SE         47.05      44.10  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Schreiber, Elena           6 GATORS                 40.14     X31.28  
 -- Gordon, Jayden B           5 BYRD SPRING-SE         43.06     X34.09  
 -- Kent, Hadley               6 GATORS                 40.79     X36.44  
 -- Cole, Elin                 6 GATORS                 46.50     X45.20  
 -- Herrington, Natalie        6 GATORS                 49.60     X52.59  
 -- Wester, Audrey             5 GATORS                    NT     X54.58  
 -- Herrington, Amelia         6 GATORS               1:00.47     X57.09  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   16.34        1999 Lucas Marin, Hampton Cove                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henriksen, CJ R            6 BYRD SPRING-SE         20.19      20.38    5  
  2 Edmondson, Owen            6 GATORS                 29.98      22.58    3  
  3 Partain, Warren S          6 BYRD SPRING-SE         27.69      25.25    1  
  4 Ayres, Charles             5 GATORS                 38.59      30.47  
  5 Lecompte, Logan B          5 BYRD SPRING-SE         38.44      33.56  
  6 Giminez, James             5 GATORS                 55.86      41.45  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Davenport, Davis           6 GATORS                    NT     X29.65  
 -- Wester, Luke               5 GATORS                    NT     X57.97  
 -- Henderson, Pio K           4 BYRD SPRING-SE       1:21.97     X59.97  
 -- Partain, Teddy T           3 BYRD SPRING-SE       1:01.78   X1:07.63  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   14.45        1981 Katherine Rhodes, Piedmont                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henriksen, Anna S          8 BYRD SPRING-SE         17.12      17.53    5  
  2 Schreiber, Cataryna        8 GATORS                 19.51      18.31    3  
  3 Henderson, Ida M           8 BYRD SPRING-SE         20.56      19.81    1  
  4 Daniel, Bella              8 GATORS                 18.92      19.97  
  5 Banks, Abby                7 GATORS                 25.98      26.46  
  6 Woods, Paisley C           7 BYRD SPRING-SE         45.28      38.00  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Gibson, Lillie             8 GATORS                    NT     X23.44  
 -- Ellett, Mary M             8 GATORS                    NT     X32.76  
 -- Brigance, Cecile           7 GATORS                 40.54     X32.91  
 -- Davenport, Lainey          8 GATORS                 26.52     X33.46  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   13.74        1979 David Allen, Whitesburg                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Freeman, Andrew            8 GATORS                 20.39      18.53    5  
  2 Ashburn, Evan D            8 BYRD SPRING-SE         19.09      19.15    3  
  3 Kent, Farrell              8 GATORS                 21.06      20.71    1  
  4 Stifflemire, Deisen K      7 BYRD SPRING-SE         24.28      21.56  
  5 Hardy, William             7 GATORS                 20.56      21.94  
  6 Thompson, Benjamin C       7 BYRD SPRING-SE         20.39      22.66  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Lucas, Liam                8 GATORS                 23.85     X25.00  
 -- Gibson, Jackson J          7 GATORS                    NT     X27.10  
 -- Spellman, Nate             7 GATORS                 39.79     X29.97  
 -- Barger, Grant F            8 BYRD SPRING-SE            NT     X58.69  
 
Event 23  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   27.19    6/8/2011 Regan Weakley, Stingrays                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hicks, Krysanne           10 GATORS                 36.62      35.18    5  
  2 Ayres, Caroline            9 GATORS                 38.21      35.93    3  
  3 Lowe, Claudia E           10 BYRD SPRING-SE         40.34      39.19    1  
  4 Sawyer, Kat                9 GATORS                 40.45      40.15  
  5 Henriksen, Ava L          10 BYRD SPRING-SE         42.88      43.18  
  6 Henderson, Olivia W       10 BYRD SPRING-SE         40.66      43.22  
 
Event 25  Girls 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- McCary, Addie             10 GATORS                 44.73     X42.84  
 -- Scott, Sydney             10 GATORS                 49.69     X43.09  
 -- Jones, Emma Towner         9 GATORS                 47.10     X45.59  
 -- Keith, Atkins E            9 GATORS                 49.91     X47.94  
 -- Herrington, Evelyn         9 GATORS                 58.95     X55.14  
 -- Suwarow, Addie J           9 BYRD SPRING-SE            NT     X58.65  
 -- Lamey, Maggie K            9 BYRD SPRING-SE            NT   X1:03.09  
 -- Hobbs, Ellie               9 GATORS               1:10.89   X1:06.62  
 
Event 26  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   27.61        1981 David Allen, Whitesburg                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Freeman, Justin           10 GATORS                 34.18      31.84    5  
  2 Lunsford, Judd             9 GATORS                 36.46      34.59    3  
  3 McManus, Wright           10 GATORS                 38.06      37.63    1  
  4 Leebern, Seth D            9 BYRD SPRING-SE         42.34      40.39  
  5 Hill, Adam A               9 BYRD SPRING-SE         44.40      41.41  
  6 Barto, Holden M           10 BYRD SPRING-SE       1:03.94    1:03.13  
 
Event 28  Boys 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Derrick, Andrew            9 GATORS                 42.57     X38.13  
 -- Lee, Paul                  9 GATORS                 43.86     X39.56  
 -- Wolfe, Charlie            10 GATORS                 47.72     X40.75  
 -- Cox, Nicholas R            9 BYRD SPRING-SE            NT     X57.78  
 -- Aderholt, Jack G          10 BYRD SPRING-SE         55.72     X57.91  
 
Event 29  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   25.37   6/26/2013 Regan Weakley, MTSP                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cornelius, Jessica R      12 BYRD SPRING-SE         30.52      31.41    5  
  2 Houser, Michaela          11 GATORS                 32.66      31.53    3  
  3 Hinely, Mary E            12 BYRD SPRING-SE         32.10      31.56    1  
  4 Waters, Deanna C          12 BYRD SPRING-SE         31.95      31.59  
  5 Clary, Sydney             12 GATORS                 33.97      32.39  
  6 Rainey, Elizabeth         12 GATORS                 33.14      33.81  
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   25.20        1976 Keating Johns, Jones Valley                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kimball, Myles            12 GATORS                 27.51      27.93    5  
  2 Barlow, Bo                11 GATORS                 30.63      30.31    3  
  3 Durant, Timmy P           12 BYRD SPRING-SE         31.25      30.81    1  
  4 Danner, Peyton            11 GATORS                 33.56      33.75  
  5 Bishop, Matthew F         11 BYRD SPRING-SE         36.41      34.37  
  6 Noland, Jonathan W        12 BYRD SPRING-SE         36.75      36.35  
 
Event 34  Boys 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Davenport, Grayson        11 GATORS                 40.49     X35.28  
 -- Sawyer, Owen              11 GATORS                 36.57     X35.53  
 -- Clary, David              12 GATORS                 37.05     X36.13  
 -- Lawson, Jackson B         12 BYRD SPRING-SE         41.38     X38.00  
 -- Lunsford, Luke            11 GATORS                 48.35     X45.46  
 -- Yi, Alex                  12 GATORS                 54.00     X53.69  
 
Event 35  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   25.13   6/25/2014 Regan Weakley, MTSP                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ferguson, Emily           14 GATORS                 27.05      26.94    5  
  2 Blasingame, Claire C      13 BYRD SPRING-SE         25.62      27.07    3  
  3 Ferguson, Rebecca         14 GATORS                 28.69      29.47    1  
  4 Kelton, Laurel M          14 BYRD SPRING-SE         30.05      29.95  
  5 Amis, Abby C              14 BYRD SPRING-SE         31.63      32.44  
  6 Davenport, Sarah K        13 GATORS                 35.44      34.71  
 
Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   23.27        1979 Chris McCool, Piedmont                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hill, Aaron M             13 BYRD SPRING-SE         25.00      25.78    5  
  2 O'Neil, Stephen           13 GATORS                 28.52     J27.75    3  
  3 Jones, Adam J             14 BYRD SPRING-SE         27.55     J27.63    1  
  4 Steber, Ben               14 GATORS                 32.00      27.94  
  5 Danner, Jackson           13 GATORS                    NT      33.33  
  6 Flinn, Taylor J           13 BYRD SPRING-SE         36.41      38.34  
 
Event 41  Girls 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   24.94   6/23/2010 Valerie Nubbe, Mt. Springs                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hui, Chloe H              17 BYRD SPRING-SE         25.08      25.70    5  
  2 Vasquez, Emily R          15 BYRD SPRING-SE         26.16      26.87    3  
  3 Henderson, Sophia L       16 BYRD SPRING-SE         27.53      27.97    1  
  4 Conners, Olivia           17 GATORS                 29.57      28.44  
  5 Byers, Sophie             16 GATORS                 30.35      29.50  
  6 Coomer, Mary              15 GATORS                 32.10      30.85  
 
Event 44  Boys 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   21.90   6/30/2010 Tehuti Taylor, Whitesburg                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vasquez, Sam E            17 BYRD SPRING-SE         22.89      23.52    5  
  2 Blasingame, Ian I         17 BYRD SPRING-SE         24.31      24.47    3  
  3 Lindow, Jackson R         17 BYRD SPRING-SE         26.53      24.81    1  
  4 Coomer, Christopher       17 GATORS                 28.41      25.75  
  5 Cox, Davis                17 GATORS                 25.85      26.03  
  6 Armstrong, Connor         15 GATORS                 27.79      26.62  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   18.65        1984 Katherine Rhodes, Piedmont                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Daniel, Bella              8 GATORS                 26.48      25.63    5  
  2 Hobbs, Emma                8 GATORS                 31.93      29.84    3  
  3 Randolph-Bishop, Katie L   6 BYRD SPRING-SE         30.58      30.01    1  
  4 Partain, Shelby B          8 BYRD SPRING-SE         34.00      33.25  
  5 Henderson, Mary Anne A     7 BYRD SPRING-SE         42.31      38.28  
  6 Ludwig, Camila             6 GATORS               1:01.38      41.20  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   17.41        1997 Brian Chan, Randolph                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Freeman, Andrew            8 GATORS                 27.59      25.22    5  
  2 Shadinger, Austin          8 GATORS                 33.64     J27.09    3  
  3 Ashburn, Evan D            8 BYRD SPRING-SE         26.61     J26.58    1  
  4 Thompson, Benjamin C       7 BYRD SPRING-SE         37.22      31.13  
  5 Steber, Joseph             8 GATORS                 34.49      31.65  
  6 Partain, Warren S          6 BYRD SPRING-SE         43.10      39.69  
 
Event 49  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   35.62   6/29/2011 Alison Hu, WHBG                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hicks, Krysanne           10 GATORS                 50.40      46.66    5  
  2 Sawyer, Kat                9 GATORS                 50.33      47.69    3  
  3 Keith, Caroline           10 GATORS                 55.24      49.90    1  
  4 Lowe, Claudia E           10 BYRD SPRING-SE         52.81      51.07  
  5 Lecompte, Natalie J        9 BYRD SPRING-SE         55.03      59.38  
  6 Waters, Piper L           10 BYRD SPRING-SE            NT    1:15.22  
 
Event 50  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   36.72        1999 Brian Chan, Jones Valley                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Freeman, Justin           10 GATORS                 43.95      43.03    5  
  2 Lunsford, Judd             9 GATORS                 51.54      49.01    3  
  3 Kimball, Mason            10 GATORS                 52.48      49.64    1  
  4 Hill, Adam A               9 BYRD SPRING-SE         56.38      55.06  
  5 Leebern, Seth D            9 BYRD SPRING-SE       1:00.94    1:00.37  
 
Event 51  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   33.44        1981 Jana Korsch, Camelot                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hinely, Mary E            12 BYRD SPRING-SE         43.00      42.65    5  
  2 Cornelius, Jessica R      12 BYRD SPRING-SE         43.84      43.62    3  
  3 Scales, Ansley            12 GATORS                 53.94     J45.75    1  
  4 Waters, Deanna C          12 BYRD SPRING-SE         44.35     J45.68  
  5 Rainey, Elizabeth         12 GATORS                 49.30      46.53  
  6 Ayres, Anna K             12 GATORS                 51.80      46.94  
 
Event 52  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   32.55        1985 Randy Johnson, Jones Valley                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kimball, Myles            12 GATORS                 38.74      37.15    5  
  2 Durant, Timmy P           12 BYRD SPRING-SE         40.09      39.70    3  
  3 Hardy, Samuel             11 GATORS                 45.47      44.87    1  
  4 Smith, Sawyer B           11 BYRD SPRING-SE         47.66      49.09  
  5 Danner, Peyton            11 GATORS                 54.00      51.19  
  6 Lawson, Cole B            11 BYRD SPRING-SE         56.70      56.72  
 
Event 53  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   32.17    7/3/2012 Jesse Sabio, JVRA                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blasingame, Claire C      13 BYRD SPRING-SE         34.03      36.50    5  
  2 Ferguson, Rebecca         14 GATORS                 37.47      36.96    3  
  3 Flinn, Bailey N           13 BYRD SPRING-SE         43.53      42.09    1  
  4 Flinn, Madison G          13 BYRD SPRING-SE         44.88      43.94  
  5 Davenport, Sarah K        13 GATORS                 49.55      47.82  
 
Event 54  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   29.38    6/6/2007 Tyler Kaliszak, JVRA                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jones, Adam J             14 BYRD SPRING-SE         36.76      36.00    5  
  2 Scott, Spencer            13 GATORS                 40.90      38.44    3  
  3 Rogers, Jackson           14 GATORS                 48.93      38.90    1  
  4 Flinn, Taylor J           13 BYRD SPRING-SE         43.06      44.34  
  5 Danner, Jackson           13 GATORS                 52.73      46.52  
  6 Lamey, Johnny S           13 BYRD SPRING-SE       1:09.18      51.38  
 
Event 55  Girls 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   31.68        1986 Jana Korsch, Camelot                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blasingame, Renae R       16 BYRD SPRING-SE         35.18      37.46    5  
  2 Conners, Olivia           17 GATORS                 39.80      37.85    3  
  3 Rogers, Walton            17 GATORS                 38.77      37.88    1  
  4 Hinely, Emma C            16 BYRD SPRING-SE         37.51      38.03  
  5 Brown, Saylor             16 GATORS                 41.73      38.51  
  6 Northcutt, Ali E          15 BYRD SPRING-SE         37.12      39.57  
 
Event 56  Boys 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   27.72    6/2/2010 Cameron Conners, GREN                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blasingame, Ian I         17 BYRD SPRING-SE         29.82      30.27    5  
  2 Lindow, Jackson R         17 BYRD SPRING-SE         32.52      32.91    3  
  3 Shockley, Cal             15 GATORS                 34.86      33.16    1  
  4 Cox, Davis                17 GATORS                 35.11      34.41  
  5 Reed, Luke A              17 BYRD SPRING-SE         34.86      34.94  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:05.41   6/27/2007 Blossomwood, BLOS                          
                         W Kretzchmar,B Thurman,R Roberts, S Cimino        
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:16.96    1:15.68    7  
     1) Henriksen, CJ R M6              2) Henderson, Ida M W8            
     3) Henriksen, Anna S W8            4) Ashburn, Evan D M8             
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:19.38    1:19.21  
     1) Hardy, William M7               2) Schreiber, Cataryna W8         
     3) Daniel, Bella W8                4) Freeman, Andrew M8             
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                               1:39.42   X1:50.47  
     1) Stifflemire, Deisen K M7        2) Henderson, Mary Anne A W7      
     3) Partain, Shelby B W8            4) Thompson, Benjamin C M7        
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                                 NT   X1:50.83  
     1) Gibson, Lillie W8               2) Stone, Libby W8                
     3) Steber, Joseph M8               4) Spellman, Nate M7              
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                 NT   X1:57.04  
     1) Hardy, Benjamin M7              2) Lucas, Liam M8                 
     3) Davenport, Lainey W8            4) Brigance, Cecile W7            
 -- BYRD SPRING-SE  'C'                               2:21.63   X2:57.16  
     1) Barger, Grant F M8              2) Randolph-Bishop, Katie L W6    
     3) Woods, Paisley C W7             4) Partain, Warren S M6           
 
Event 59  Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:00.27        1983 Southeast YMCA                             
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                                 NT    2:24.72    7  
     1) Ayres, Caroline W9              2) Hicks, Krysanne W10            
     3) Lunsford, Judd M9               4) Freeman, Justin M10            
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:40.44    2:43.05  
     1) Leebern, Seth D M9              2) Henderson, Olivia W W10        
     3) Lowe, Claudia E W10             4) Lecompte, Tucker J M10         
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                 NT   X2:38.97  
     1) Edmondson, Lucy W10             2) Derrick, Andrew M9             
     3) Scales, Amelia W9               4) Lee, Paul M9                   
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                                 NT   X2:46.14  
     1) Jones, Emma Towner W9           2) McCary, Addie W10              
     3) Wolfe, Charlie M10              4) Johnson, Bradford M10          
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                               2:59.84   X2:56.66  
     1) Smith, Hoke H M9                2) Lecompte, Natalie J W9         
     3) Henriksen, Ava L W10            4) Hill, Adam A M9                
 -- BYRD SPRING-SE  'C'                               3:30.65   X3:10.10  
     1) Cox, Nicholas R M9              2) Jones, Kara K W9               
     3) Jackson, Anna G W9              4) Jones, Paul A M9               
 
Event 61  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:50.42   6/18/2014 Piedmont Piranhas, Piedmont                
                         E Wan, A Schloss, A Nurre, M Monk                 
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                                 NT    2:04.34    7  
     1) Barlow, Bo M11                  2) Rainey, Elizabeth W12          
     3) Houser, Michaela W11            4) Kimball, Myles M12             
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:10.13    2:05.85  
     1) Bishop, Matthew F M11           2) Waters, Deanna C W12           
     3) Cornelius, Jessica R W12        4) Durant, Timmy P M12            
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                               2:18.78   X2:23.28  
     1) Lawson, Cole B M11              2) Henriksen, Emma M W11          
     3) Hinely, Mary E W12              4) Noland, Jonathan W M12         
 -- BYRD SPRING-SE  'C'                               2:31.43   X2:40.62  
     1) Suwarow, Chapin M M11           2) Henderson, Cordelia W W12      
     3) Lecompte, Savannah M W12        4) Lindow, Gabe N M11             
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                 NT   X2:47.41  
     1) Scales, Ansley W12              2) Ayres, Anna K W12              
     3) Yi, Alex M12                    4) Lunsford, Luke M11             
 
Event 63  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:42.31   6/12/2013 BYRD                                       
                         C Hui, M Northcutt, I Blasingame, S Vasquez       
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:48.22    1:49.40    7  
     1) Jones, Adam J M14               2) Kelton, Laurel M W14           
     3) Blasingame, Claire C W13        4) Hill, Aaron M M13              
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                                 NT    1:52.18  
     1) Steber, Ben M14                 2) O'Neil, Stephen M13            
     3) Ferguson, Rebecca W14           4) Ferguson, Emily W14            
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                               2:17.76   X2:19.78  
     1) Lamey, Johnny S M13             2) Noland, Riley M W13            
     3) Flinn, Madison G W13            4) Flinn, Taylor J M13            
 
Event 65  Mixed 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:37.69   6/24/2015 Byrd Springs                               
                         J Hinely, M Northcutt, C Hui, S Vasquez           
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:37.96    1:40.03    7  
     1) Blasingame, Ian I M17           2) Northcutt, Mary A W17          
     3) Hui, Chloe H W17                4) Vasquez, Sam E M17             
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                                 NT    1:47.50  
     1) Wood, Delaney W15               2) Conners, Olivia W17            
     3) Cox, Davis M17                  4) Shockley, Cal M15              
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                               1:46.68   X1:56.62  
     1) Lindow, Jackson R M17           2) Northcutt, Ali E W15           
     3) Fulton, Giselle P W16           4) Reed, Luke A M17               
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   17.71        1981 Lori Harrison, Byrd Spring                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henriksen, Anna S          8 BYRD SPRING-SE         21.64      22.19    5  
  2 Henderson, Ida M           8 BYRD SPRING-SE         25.50      24.44    3  
  3 Schreiber, Cataryna        8 GATORS                 28.66      25.53    1  
  4 Derrick, Emily             6 GATORS                 36.77      35.08  
  5 Banks, Abby                7 GATORS                 28.93      36.32  
  6 Partain, Shelby B          8 BYRD SPRING-SE         29.34      38.60  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   16.41   6/19/2013 Riley T. Groves, RSAL                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Freeman, Andrew            8 GATORS                 28.32      26.97    5  
  2 Ashburn, Evan D            8 BYRD SPRING-SE         23.97      27.12    3  
  3 Hardy, Benjamin            7 GATORS                    NT      28.50    1  
  4 Kent, Farrell              8 GATORS                 26.37      29.47  
  5 Henriksen, CJ R            6 BYRD SPRING-SE         27.50      31.16  
  6 Stifflemire, Deisen K      7 BYRD SPRING-SE         40.55      36.10  
 
Event 69  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   32.29    7/3/2012 Mary Beth Monk, Piedmont                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ayres, Caroline            9 GATORS                 48.33      42.53    5  
  2 Lowe, Claudia E           10 BYRD SPRING-SE         44.66      45.66    3  
  3 Hicks, Krysanne           10 GATORS                 47.21      46.56    1  
  4 Jones, Kara K              9 BYRD SPRING-SE            NT      48.50  
  5 Edmondson, Lucy           10 GATORS                 48.40      50.34  
  6 Henriksen, Ava L          10 BYRD SPRING-SE         58.57      56.04  
 
Event 70  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   32.21   6/17/2015 Riley T Groves, Launchers                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Freeman, Justin           10 GATORS                 43.61      40.34    5  
  2 Kimball, Mason            10 GATORS                 46.14      44.01    3  
  3 McManus, Wright           10 GATORS                 45.95      44.44    1  
  4 Lecompte, Tucker J        10 BYRD SPRING-SE         45.96      45.78  
  5 Leebern, Seth D            9 BYRD SPRING-SE       1:03.22    1:01.93  
  6 Hill, Adam A               9 BYRD SPRING-SE       1:00.25    1:02.09  
 
Event 71  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   29.44   6/12/2013 Regan Weakley, MTSP                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clary, Sydney             12 GATORS                 38.07      37.78    5  
  2 Houser, Michaela          11 GATORS                 43.35      40.27    3  
  3 Henriksen, Emma M         11 BYRD SPRING-SE         38.29      41.53    1  
  4 Rainey, Elizabeth         12 GATORS                 42.21      42.00  
  5 Lecompte, Savannah M      12 BYRD SPRING-SE         39.84      42.50  
  6 Henderson, Cordelia W     12 BYRD SPRING-SE         45.53      43.10  
 
Event 72  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   27.10   6/29/2011 Chandler Espy, JVRA                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barlow, Bo                11 GATORS                 35.36      34.78    5  
  2 Hardy, Samuel             11 GATORS                 40.22      40.00    3  
  3 Ziegler, William          12 GATORS                 46.98      42.28    1  
  4 Leebern, Caden G          12 BYRD SPRING-SE         51.44      51.59  
  5 Lindow, Gabe N            11 BYRD SPRING-SE         57.59      52.90  
  6 Lawson, Cole B            11 BYRD SPRING-SE         48.95      53.84  
 
Event 73  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   28.57   6/19/2013 Sarah Margaret Cimino, BLOS                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ferguson, Emily           14 GATORS                 33.11      32.05    5  
  2 Ferguson, Rebecca         14 GATORS                 29.39      33.28    3  
  3 Kelton, Laurel M          14 BYRD SPRING-SE         35.29      35.89    1  
  4 Amis, Abby C              14 BYRD SPRING-SE         41.77      39.69  
  5 Noland, Riley M           13 BYRD SPRING-SE         40.63      40.35  
  6 Davenport, Sarah K        13 GATORS                    NT      45.82  
 
Event 74  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   27.19    6/1/2011 Chandler Espy, JVRA                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hill, Aaron M             13 BYRD SPRING-SE         30.11      32.32    5  
  2 O'Neil, Stephen           13 GATORS                 35.89      33.59    3  
  3 Rogers, Jackson           14 GATORS                 44.14      35.15    1  
  4 Steber, Ben               14 GATORS                    NT      38.00  
  5 Lamey, Johnny S           13 BYRD SPRING-SE         54.31      46.90  
  6 Flinn, Taylor J           13 BYRD SPRING-SE         53.03      52.00  
 
Event 75  Girls 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   27.82   6/24/2015 Sarah Margaret Cimino, Blossomwood           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Northcutt, Mary A         17 BYRD SPRING-SE         29.29      30.63    5  
  2 Vasquez, Emily R          15 BYRD SPRING-SE         29.69      30.87    3  
  3 Wood, Delaney             15 GATORS                 37.95      35.40    1  
  4 McNeely, Emma             16 GATORS                 36.71      36.22  
  5 Rogers, Walton            17 GATORS                 37.41      37.00  
  6 Fulton, Giselle P         16 BYRD SPRING-SE         36.38      38.44  
 
Event 76  Boys 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   24.50        1983 Mark Shelton, Whitesburg                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vasquez, Sam E            17 BYRD SPRING-SE         26.82      28.35    5  
  2 Shockley, Cal             15 GATORS                 30.86      29.03    3  
  3 Coomer, Christopher       17 GATORS                 34.20      29.95    1  
  4 Lindow, Jackson R         17 BYRD SPRING-SE         30.21      30.94  
  5 Reed, Luke A              17 BYRD SPRING-SE         33.52      34.84  
  6 Cox, Davis                17 GATORS                 32.23      36.68  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   16.16        1987 Lee Ann Gathings, Greenwyche                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henderson, Ida M           8 BYRD SPRING-SE         22.25      22.35    5  
  2 Henriksen, Anna S          8 BYRD SPRING-SE         21.08      22.56    3  
  3 Schreiber, Cataryna        8 GATORS                 33.92      29.09    1  
  4 Daniel, Bella              8 GATORS                 23.78      29.56  
  5 Partain, Shelby B          8 BYRD SPRING-SE         38.52      36.75  
  6 Banks, Abby                7 GATORS                 39.96      36.76  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   15.83   6/12/2013 Riley T. Groves, RSAL                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hardy, Benjamin            7 GATORS                 28.15      24.04    5  
  2 Hardy, William             7 GATORS                    NT      24.50    3  
  3 Kent, Farrell              8 GATORS                 25.92      27.94    1  
  4 Henriksen, CJ R            6 BYRD SPRING-SE         27.85      29.34  
  5 Thompson, Benjamin C       7 BYRD SPRING-SE         32.37      29.91  
  6 Stifflemire, Deisen K      7 BYRD SPRING-SE         28.75      31.31  
 
Event 79  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   29.91    6/8/2011 Devin Campbell, Stingrays                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ayres, Caroline            9 GATORS                 48.82      42.72    5  
  2 Scales, Amelia             9 GATORS                 55.46     J45.38    3  
  3 Henderson, Olivia W       10 BYRD SPRING-SE         45.25     J45.26    1  
  4 Jones, Kara K              9 BYRD SPRING-SE            NT      50.47  
  5 Sawyer, Kat                9 GATORS                 57.01      55.09  
  6 Jackson, Anna G            9 BYRD SPRING-SE       1:04.53    1:01.31  
 
Event 80  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   30.53   6/27/2007 Chandler Espy, JVRA                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Bradford         10 GATORS                 45.02      38.41    5  
  2 Lunsford, Judd             9 GATORS                 46.37      39.00    3  
  3 McManus, Wright           10 GATORS                 42.00      41.16    1  
  4 Lecompte, Tucker J        10 BYRD SPRING-SE         43.07      44.91  
  5 Smith, Hoke H              9 BYRD SPRING-SE       1:04.03    1:03.62  
  6 Jones, Paul A              9 BYRD SPRING-SE       1:16.32    1:17.22  
 
Event 81  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   27.88   6/29/2011 Sarah Margaret Cimino, BLOS                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clary, Sydney             12 GATORS                 37.81      36.97    5  
  2 Houser, Michaela          11 GATORS                 37.73      37.28    3  
  3 Scales, Ansley            12 GATORS                 49.41      38.46    1  
  4 Lecompte, Savannah M      12 BYRD SPRING-SE         37.12      39.63  
  5 Henriksen, Emma M         11 BYRD SPRING-SE         40.73      43.69  
  6 Thompson, Allie R         11 BYRD SPRING-SE         54.40      51.69  
 
Event 82  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   27.97   6/29/2011 Cade Overbeek, PIED                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barlow, Bo                11 GATORS                 33.30      31.91    5  
  2 Kimball, Myles            12 GATORS                 33.50      32.75    3  
  3 Hardy, Samuel             11 GATORS                 39.88      39.95    1  
  4 Smith, Sawyer B           11 BYRD SPRING-SE         43.17      43.19  
  5 Bishop, Matthew F         11 BYRD SPRING-SE         47.32      45.41  
  6 Suwarow, Chapin M         11 BYRD SPRING-SE         54.81      54.37  
 
Event 83  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   26.55   6/26/2013 Sarah Margaret Cimino, Blossomwood           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ferguson, Emily           14 GATORS                 29.05      28.32    5  
  2 Blasingame, Claire C      13 BYRD SPRING-SE         28.13      28.85    3  
  3 Kelton, Laurel M          14 BYRD SPRING-SE         34.37      33.44    1  
  4 Amis, Abby C              14 BYRD SPRING-SE         34.47      34.59  
 
Event 84  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   26.09   6/26/2013 Cade Overbeek - Piedmont, JVRA               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hill, Aaron M             13 BYRD SPRING-SE         28.09      29.39    5  
  2 Jones, Adam J             14 BYRD SPRING-SE         32.22      31.84    3  
  3 O'Neil, Stephen           13 GATORS                 35.42      33.31    1  
  4 Rogers, Jackson           14 GATORS                 43.84      34.84  
  5 Steber, Ben               14 GATORS                    NT      38.69  
  6 Lamey, Johnny S           13 BYRD SPRING-SE         52.03      44.41  
 
Event 85  Girls 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   26.49   6/24/2015 Sarah Margaret Cimino, Blossomwood           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vasquez, Emily R          15 BYRD SPRING-SE         28.64      30.03    5  
  2 Henderson, Sophia L       16 BYRD SPRING-SE         30.06      31.44    3  
  3 Wood, Delaney             15 GATORS                 32.50      31.78    1  
  4 Byers, Sophie             16 GATORS                 35.45      31.96  
  5 Conners, Olivia           17 GATORS                 34.66      33.06  
  6 Northcutt, Ali E          15 BYRD SPRING-SE         31.02      33.19  
 
Event 86  Boys 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   23.52   6/18/2014 Zach S Harting, Launchers                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blasingame, Ian I         17 BYRD SPRING-SE         25.43      26.83    5  
  2 Vasquez, Sam E            17 BYRD SPRING-SE         25.96      27.35    3  
  3 Shockley, Cal             15 GATORS                 28.18      28.19    1  
  4 Reed, Luke A              17 BYRD SPRING-SE         30.16      29.50  
  5 Armstrong, Connor         15 GATORS                 31.53      29.57  
  6 Coomer, Christopher       17 GATORS                 35.93      30.90  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:09.30        1981 Whitesburg                                 
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:32.43    1:32.14    7  
     1) Henderson, Ida M 8              2) Randolph-Bishop, Katie L 6     
     3) Partain, Shelby B 8             4) Henriksen, Anna S 8            
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:30.64    1:34.72  
     1) Schreiber, Cataryna 8           2) Kimball, Madelyn 6             
     3) Banks, Abby 7                   4) Daniel, Bella 8                
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                 NT   X1:58.20  
     1) Hobbs, Emma 8                   2) Ellett, Mary M 8               
     3) Gibson, Lillie 8                4) Brigance, Cecile 7             
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                               2:46.85   X2:59.66  
     1)                                 2) Stifflemire, Ivy M 5           
     3) Woods, Paisley C 7              4) Henderson, Mary Anne A 7       
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:06.64        1995 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:23.81    1:24.50    7  
     1) Kent, Farrell 8                 2) Hardy, William 7               
     3) Hardy, Benjamin 7               4) Freeman, Andrew 8              
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:23.95    1:27.52  
     1) Henriksen, CJ R 6               2) Stifflemire, Deisen K 7        
     3) Thompson, Benjamin C 7          4) Ashburn, Evan D 8              
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            1:39.72   X1:45.69  
     1) Gibson, Jackson J 7             2) Park, Carter 8                 
     3) Lucas, Liam 8                   4) Spellman, Nate 7               
 
Event 89  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:06.90        1997 Randolph                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:36.42    2:39.35    7  
     1) Ayres, Caroline 9               2) Edmondson, Lucy 10             
     3) Sawyer, Kat 9                   4) Hicks, Krysanne 10             
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:47.91    2:53.78  
     1) Henderson, Olivia W 10          2) Lecompte, Natalie J 9          
     3) Henriksen, Ava L 10             4) Lowe, Claudia E 10             
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            2:59.66   X2:57.04  
     1) Keith, Caroline 10              2) Jones, Emma Towner 9           
     3) McCary, Addie 10                4) Scales, Amelia 9               
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                            3:25.76   X3:37.95  
     1) Hobbs, Ellie 9                  2) Herrington, Evelyn 9           
     3) Keith, Atkins E 9               4) Payne, Anne 10                 
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                                    NT   X3:45.85  
     1) Jackson, Anna G 9               2) Suwarow, Addie J 9             
     3) Lamey, Maggie K 9               4) Waters, Piper L 10             
 
Event 90  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:07.81        1997 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:42.00    2:27.97    7  
     1) Johnson, Bradford 10            2) Kimball, Mason 10              
     3) Derrick, Andrew 9               4) Lunsford, Judd 9               
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:52.37    2:54.58  
     1) Leebern, Seth D 9               2) Smith, Hoke H 9                
     3) Hill, Adam A 9                  4) Lecompte, Tucker J 10          
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            2:43.82   X2:32.00  
     1) McManus, Wright 10              2) Wolfe, Charlie 10              
     3) Lee, Paul 9                     4) Freeman, Justin 10             
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                                    NT   X3:57.22  
     1) Aderholt, Jack G 10             2) Barto, Holden M 10             
     3) Jones, Paul A 9                 4) Cox, Nicholas R 9              
 
Event 91  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:52.81   6/13/2012 Mountain Springs Swim Team                 
                         D Campbell, G Brandon, M Garding, R Weakley       
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:06.93    2:09.31    7  
     1) Waters, Deanna C 12             2) Henriksen, Emma M 11           
     3) Hinely, Mary E 12               4) Cornelius, Jessica R 12        
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:16.71    2:12.47  
     1) Scales, Ansley 12               2) Ayres, Anna K 12               
     3) Clary, Sydney 12                4) Houser, Michaela 11            
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                                    NT   X2:33.06  
     1) Henderson, Cordelia W 12        2) Lecompte, Savannah M 12        
     3) Thompson, Allie R 11            4)                                
 
Event 92  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:54.36        1999 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:04.33    2:10.88    7  
     1) Barlow, Bo 11                   2) Danner, Peyton 11              
     3) Hardy, Samuel 11                4) Kimball, Myles 12              
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:21.98    2:22.57  
     1) Bishop, Matthew F 11            2) Lawson, Cole B 11              
     3) Noland, Jonathan W 12           4) Durant, Timmy P 12             
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            2:29.95   X2:26.07  
     1) Sawyer, Owen 11                 2) Davenport, Grayson 11          
     3) Clary, David 12                 4) Ziegler, William 12            
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                               2:44.61   X2:53.19  
     1) Lindow, Gabe N 11               2) Smith, Sawyer B 11             
     3) Lawson, Jackson B 12            4) Leebern, Caden G 12            
 
Event 93  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:46.47    6/4/2014 Mountain Springs, MTSP                     
                         D Campbell, H York, M Garding, R Weakley          
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:00.20    2:02.91    7  
     1) Kelton, Laurel M 14             2) Flinn, Bailey N 13             
     3) Amis, Abby C 14                 4) Blasingame, Claire C 13        
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                                 NT    2:05.50  
     1) Davenport, Sarah K 13           2) Rainey, Elizabeth 12           
     3) Ferguson, Rebecca 14            4) Ferguson, Emily 14             
 
Event 94  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:41.22    6/6/2012 Piedmont Piranhas                          
                         C Overbeek, A Smith, S Baldwin, J Herring         
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:06.12    2:01.18    7  
     1) Steber, Ben 14                  2) Danner, Jackson 13             
     3) Rogers, Jackson 14              4) O'Neil, Stephen 13             
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:05.78    2:03.96  
     1) Jones, Adam J 14                2) Lamey, Johnny S 13             
     3) Flinn, Taylor J 13              4) Hill, Aaron M 13               
 
Event 95  Girls 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:46.41        2003 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:44.45    1:49.50    7  
     1) Northcutt, Mary A 17            2) Henderson, Sophia L 16         
     3) Vasquez, Emily R 15             4) Hui, Chloe H 17                
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:01.23    1:59.06  
     1) Wood, Delaney 15                2) Rogers, Walton 17              
     3) Byers, Sophie 16                4) Conners, Olivia 17             
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                               2:00.48   x2:07.54  
     1) Northcutt, Ali E 15             2) Fulton, Giselle P 16           
     3) Hinely, Emma C 16               4) Blasingame, Renae R 16         
 
Event 99  Mixed 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Snoddy, Carolyn           23 DOLPHINS                  NT      25.39  
  2 Rivetta, Maria            17 DOLPHINS                  NT      25.65  
  3 Hladky, Cami              17 DOLPHINS                  NT      27.06  
  4 Matus, Laura B            16 DOLPHINS                  NT     x27.56  
  5 Chilton, Anna             18 DOLPHINS                  NT     x30.00  
  6 Roth, Anna R              15 DOLPHINS                  NT     x30.09  
  7 Hopkins, Martin           17 DOLPHINS                  NT     x32.59  
  8 Zirnstein, Nathan         18 DOLPHINS                  NT     x33.09  
  9 Hutto, Bailey             16 DOLPHINS                  NT     x36.25  
 10 Anderson, Dana            23 DOLPHINS                  NT     x56.07  
 11 Hulgan, Zack              21 DOLPHINS                  NT     x58.00  
 12 Saft, Eleanor             18 DOLPHINS                  NT     x58.34  
 13 O'Hare, Sophie            16 DOLPHINS                  NT     x59.66  
 14 Roberts, Emma T           13 MINN-SE              1:55.34    1:18.53  

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2017 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org