Home
2016 Meets
2015 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL - H               HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 6/30/2016 01:25 AM
                   Byrd Springs vs Jones Valley - 6/29/2016                    
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:13.47        1981 Whitesburg                                 
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:38.06    1:36.56    7  
     1) Henriksen, Anna S 8             2) Randolph-Bishop, Katie L 7     
     3) Partain, Shelby B 8             4) Henderson, Ida M 8             
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                1:32.71    1:43.19  
     1) Anderson, Ellie 8               2) Cost, Emma Kate 8              
     3) Thomas, Katherine 8             4) Watkins, Mae 7                 
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'B'                1:54.47   X2:12.34  
     1) Newby, Caroline 7               2) Spink, Caitlyn 8               
     3) Baker, Austill 8                4) Spink, Allie 6                 
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:16.31        1982 Whitesburg                                 
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                1:34.58    1:38.00    7  
     1) Foreman, Andrew 8               2) Patz, Micah 8                  
     3) Broach, William 8               4) Patz, Isaac 8                  
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:51.13    1:47.06  
     1) Henriksen, CJ R 6               2) Ashburn, Evan D 8              
     3) Stifflemire, Deisen K 7         4) Partain, Warren S 6            
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'B'                     NT   X2:04.69  
     1) Kostrzewa, Charlie 6            2) Cochran, Brooks 7              
     3) Penter, Colton 7                4) Kruse, Griffin 6               
 
Event 3  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:17.35        1998 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               3:02.92    3:00.97    7  
     1) Henriksen, Ava L 10             2) Lowe, Claudia E 10             
     3) Henderson, Olivia W 10          4) Jones, Kara K 9                
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                2:57.63    3:27.37  
     1) Still, Abigail 9                2) Reid, Juliann 9                
     3) Kowalczyk, Angela 10            4) Tao, Madeline 9                
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                                    NT   X4:21.19  
     1) Lecompte, Natalie J 9           2) Waters, Piper L 10             
     3) Jackson, Anna G 9               4) Suwarow, Addie J 9             
 
Event 4  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:15.90        1997 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               3:18.80    3:13.81    7  
     1) Lecompte, Tucker J 10           2) Hill, Adam A 9                 
     3) Smith, Hoke H 9                 4) Leebern, Seth D 9              
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                3:20.39    3:29.78  
     1) Watkins, Thomas 10              2) Dickey, Drew 10                
     3) Bedsole, Luke 9                 4) Ocampo, Nicholas 9             
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                               4:29.88   X4:37.38  
     1) Barto, Holden M 10              2) Jones, Paul A 9                
     3) Aderholt, Jack G 10             4) Cox, Nicholas R 9              
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:05.19        1999 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:33.35    2:28.37    7  
     1) Henriksen, Emma M 11            2) Hinely, Mary E 12              
     3) Lecompte, Savannah M 12         4) Waters, Deanna C 12            
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                2:26.56    2:28.72  
     1) Anderson, Lainey 12             2) Burns, Julia 12                
     3) Cost, Caroline 11               4) Patz, Ansley 12                
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:07.29        1999 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                2:17.19    2:26.00    7  
     1) Byrd, Will 11                   2) Berkey, Chase 12               
     3) Thomas, James-Hale 11           4) Bedsole, Chris 12              
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:56.46    2:58.06  
     1) Lawson, Cole B 11               2) Smith, Sawyer B 11             
     3) Bishop, Matthew F 11            4) Lawson, Jackson B 12           
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                                    NT   X3:39.68  
     1) Leebern, Caden G 12             2) Lindow, Gabe N 11              
     3) Noland, Jonathan W 12           4) Bishop, Logan J 9              
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:01.47   6/17/2014 Piedmont, Pied                             
                         A Monk, A Schloss, M Monk, C Strankman            
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                2:07.82    2:09.38    7  
     1) Shepherd, Anna 13               2) Kowalczyk, Elizabeth 14        
     3) Eichstaedt, Emily 14            4) Patz, Callie 14                
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:15.27    2:10.78  
     1) Cornelius, Jessica R 13         2) Lindow, Tess M 13              
     3) Blasingame, Claire C 13         4) Noland, Riley M 13             
 
Event 8  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:52.79   6/24/2015 Piedmont Piranhas                          
                         C Chance, A Nurre, E Wan, B Werth                 
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                2:20.18    2:22.16    7  
     1) Tao, Mathew 14                  2) Burns, Andrew 14               
     3) Theisen, Landon 13              4) Kruse, Cameron 13              
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:24.67    2:22.91  
     1) Lamey, Johnny S 13              2) Flinn, Taylor J 13             
     3) Jones, Adam J 14                4) Durant, Timmy P 12             
 
Event 9  Girls 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:58.34        2011 JVRA                                       
                         J Stark, J Sabio, K Wilson, L Olson               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:03.31    2:03.78    7  
     1) Hui, Chloe H 17                 2) Blasingame, Renae R 16         
     3) Northcutt, Mary A 17            4) Henderson, Sophia L 16         
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                2:06.80    2:09.00  
     1) Blevins, Rebecca 17             2) Blevins, Emily 15              
     3) Shepherd, Lindsey 16            4) Burns, Emma 16                 
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                               2:19.44   x2:22.69  
     1) Fulton, Giselle P 16            2) Hinely, Emma C 16              
     3) Northcutt, Ali E 15             4) Amis, Abby C 15                
 
Event 10  Boys 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:43.33   6/20/2012 Piedmont Piranhas                          
                         J Calatrello, J Lawrence, J Smith, T Calatrello   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:52.73    2:07.66    7  
     1) Lindow, Jackson R 17            2) Blasingame, Ian I 17           
     3) Hill, Aaron M 13                4) Reed, Luke A 17                
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   17.98        1998 Beth Anne Ashcraft, Whitesburg               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spink, Allie               6 JVRA                   24.50      28.50    5  
  2 Gordon, Jayden B           5 BYRD SPRING-SE         31.34      29.19    3  
  3 Persaud, Maya              6 JVRA                   31.46      33.25    1  
  4 Matheny, Olivia            6 JVRA                   30.93      33.88  
  5 Stifflemire, Ivy M         5 BYRD SPRING-SE         43.02      36.94  
  6 Bishop, Kaylen G           5 BYRD SPRING-SE         43.56      47.32  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sturmfels, Corah           6 JVRA                      NT      37.53  
  2 Baker, Greer               4 JVRA                      NT      45.12  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   16.34        1999 Lucas Marin, Hampton Cove                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henriksen, CJ R            6 BYRD SPRING-SE         19.21      19.22    5  
  2 Kostrzewa, Charlie         6 JVRA                   20.69      19.75    3  
  3 Kruse, Griffin             6 JVRA                   29.99      26.00    1  
  4 Partain, Warren S          6 BYRD SPRING-SE         25.25      27.10  
  5 Kostrzewa, Sam             5 JVRA                   29.70      27.15  
  6 Lecompte, Logan B          6 BYRD SPRING-SE         33.56      33.56  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Suber, Wyatt               6 JVRA                      NT      26.28  
  2 Durham, Wyatt              5 JVRA                      NT      41.20  
  3 Spalding, Andrew           5 JVRA                      NT    1:06.37  
 -- Durant, George T           4 BYRD SPRING-SE         59.17     X52.62  
 -- Partain, Teddy T           3 BYRD SPRING-SE       1:07.63   X2:00.44  
 -- Henderson, Pio K           4 BYRD SPRING-SE         59.97   X2:28.59  
 -- Cochran, Graham            5 JVRA                      NT  X11:42.83  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   14.45        1981 Katherine Rhodes, Piedmont                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henriksen, Anna S          8 BYRD SPRING-SE         15.70      16.97    5  
  2 Thomas, Katherine          8 JVRA                   16.38      17.21    3  
  3 Henderson, Ida M           8 BYRD SPRING-SE         17.70      17.62    1  
  4 Partain, Shelby B          8 BYRD SPRING-SE            NT      20.65  
  5 Anderson, Ellie            8 JVRA                   18.07      20.75  
  6 Watkins, Mae               7 JVRA                   22.15      23.50  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spink, Caitlyn             8 JVRA                      NT      26.81  
  2 Sturmfels, Corah           6 JVRA                      NT      34.43  
  3 Mann, Lila                 7 JVRA                      NT      34.77  
  4 Plucker, Laurel            8 JVRA                      NT     x35.38  
  5 Stephens, Mary Margaret    7 JVRA                      NT     x38.56  
 -- Grelier, Mary Francis      7 JVRA                      NT     X27.16  
 -- Henderson, Mary Anne A     7 BYRD SPRING-SE         34.61     X29.03  
 -- Dickey, Janie              7 JVRA                   37.44     X35.06  
 -- Cox, Madeline R            7 BYRD SPRING-SE         32.31     X35.19  
 -- Newby, Caroline            7 JVRA                      NT     X35.25  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   13.74        1979 David Allen, Whitesburg                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Patz, Micah                8 JVRA                   18.22      18.93    5  
  2 Ashburn, Evan D            8 BYRD SPRING-SE         19.10      18.94    3  
  3 Patz, Isaac                8 JVRA                   19.46      20.50    1  
  4 Stifflemire, Deisen K      7 BYRD SPRING-SE         21.56      21.88  
  5 Broach, William            8 JVRA                   21.44      22.59  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Sturmfels, Frank           7 JVRA                   28.18     X26.33  
 -- Simpson, Connor            7 JVRA                   23.25     X26.78  
 -- Penter, Colton             7 JVRA                   24.70     X26.93  
 -- Webb, Zack                 7 JVRA                   29.42     X31.37  
 -- Kowalczyk, Jonathan        7 JVRA                   30.49     X38.90  
 
Event 23  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   27.19    6/8/2011 Regan Weakley, Stingrays                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kowalczyk, Angela         10 JVRA                   32.10      33.32    5  
  2 Jones, Kara K              9 BYRD SPRING-SE         37.58      38.81    3  
  3 Lowe, Claudia E           10 BYRD SPRING-SE         38.75      41.78    1  
  4 Lecompte, Natalie J        9 BYRD SPRING-SE            NT      42.84  
  5 Reid, Juliann              9 JVRA                   44.28      51.06  
 
Event 25  Girls 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Jackson, Anna G            9 BYRD SPRING-SE         45.30     X43.57  
 -- Lamey, Maggie K            9 BYRD SPRING-SE         57.21     X49.28  
 -- Sharpe, Julia              9 JVRA                      NT     X53.47  
 -- Waters, Piper L           10 BYRD SPRING-SE         53.26     X58.22  
 -- Suwarow, Addie J           9 BYRD SPRING-SE         56.57   X1:04.32  
 
Event 26  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   27.61        1981 David Allen, Whitesburg                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bedsole, Luke              9 JVRA                   31.53      33.53    5  
  2 Lecompte, Tucker J        10 BYRD SPRING-SE         34.36      37.03    3  
  3 Leebern, Seth D            9 BYRD SPRING-SE         40.39      38.37    1  
  4 Watkins, Thomas           10 JVRA                   42.88      40.32  
  5 Smith, Hoke H              9 BYRD SPRING-SE            NT      41.91  
  6 Ocampo, Nicholas           9 JVRA                   49.69      52.69  
 
Event 28  Boys 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Bishop, Logan J            9 BYRD SPRING-SE         50.36     X50.28  
 -- Jones, Paul A              9 BYRD SPRING-SE            NT     X50.56  
 -- Cox, Nicholas R            9 BYRD SPRING-SE         53.75     X52.22  
 -- Dickey, Drew              10 JVRA                 1:07.82     X53.10  
 -- Barto, Holden M           10 BYRD SPRING-SE       1:03.13   X1:05.75  
 -- Williams, Nicholas         9 JVRA                      NT   X1:16.81  
 -- Barrontine, Sean           9 JVRA                 1:52.35   X1:49.34  
 
Event 29  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   25.37   6/26/2013 Regan Weakley, MTSP                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Anderson, Lainey          12 JVRA                   29.40      30.10    5  
  2 Waters, Deanna C          12 BYRD SPRING-SE         30.42      31.40    3  
  3 Hinely, Mary E            12 BYRD SPRING-SE         31.56      31.94    1  
  4 Patz, Ansley              12 JVRA                   32.43      33.12  
  5 Cost, Caroline            11 JVRA                   32.71      33.27  
  6 Henderson, Cordelia W     12 BYRD SPRING-SE            NT      36.63  
 
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Barrontine, Sarah         11 JVRA                   54.60     X53.34  
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   25.20        1976 Keating Johns, Jones Valley                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bedsole, Chris            12 JVRA                   27.46      27.75    5  
  2 Durant, Timmy P           12 BYRD SPRING-SE         29.98      30.65    3  
  3 Byrd, Will                11 JVRA                   30.62      31.55    1  
  4 Thomas, James-Hale        11 JVRA                   31.71      32.06  
  5 Bishop, Matthew F         11 BYRD SPRING-SE         34.37      34.62  
  6 Smith, Sawyer B           11 BYRD SPRING-SE            NT      42.97  
 
Event 34  Boys 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Reid, Liam                11 JVRA                   39.27     X37.97  
 -- Leebern, Caden G          12 BYRD SPRING-SE         39.15     X38.78  
 -- Lindow, Gabe N            11 BYRD SPRING-SE            NT     X49.28  
 -- Stephens, Julian          11 JVRA                   51.88     X56.28  
 -- Hall, Sam                 11 JVRA                 1:06.65   X1:02.97  
 
Event 35  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   24.62   6/25/2014 Regan Weakley, MTSP                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blasingame, Claire C      13 BYRD SPRING-SE         27.07      26.37    5  
  2 Patz, Callie              14 JVRA                   26.62      27.22    3  
  3 Shepherd, Anna            13 JVRA                   26.89      27.72    1  
  4 Lindow, Tess M            13 BYRD SPRING-SE         28.88      29.28  
  5 Eichstaedt, Emily         14 JVRA                   29.29      29.57  
  6 Flinn, Bailey N           13 BYRD SPRING-SE            NT      31.72  
 
Event 37  Girls 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Sharpe, Haley             13 JVRA                   31.40     X31.94  
 
Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   23.27        1979 Chris McCool, Piedmont                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hill, Aaron M             13 BYRD SPRING-SE         24.58      25.69    5  
  2 Theisen, Landon           13 JVRA                   26.54      26.88    3  
  3 Jones, Adam J             14 BYRD SPRING-SE         27.02      27.32    1  
  4 Tao, Mathew               14 JVRA                   29.72      30.12  
  5 Burns, Andrew             14 JVRA                   30.77      31.89  
  6 Flinn, Taylor J           13 BYRD SPRING-SE         38.34      38.00  
 
Event 41  Girls 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   24.64    6/8/2016 Sarah Margaret Cimino, Blossomwood           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Northcutt, Mary A         17 BYRD SPRING-SE         26.68      26.69    5  
  2 Shepherd, Lindsey         16 JVRA                   26.87     J28.00    3  
  3 Henderson, Sophia L       16 BYRD SPRING-SE         27.97     J27.88    1  
  4 Blevins, Rebecca          17 JVRA                   28.38      28.87  
  5 Blasingame, Renae R       16 BYRD SPRING-SE         28.90      29.25  
  6 Burns, Emma               16 JVRA                   29.34      31.15  
 
Event 44  Boys 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   21.69   6/22/2016 Cade Overbeek, PIED                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blasingame, Ian I         17 BYRD SPRING-SE         24.00      24.00    5  
  2 Phelps, Colin             16 JVRA                   23.69      24.16    3  
  3 Kowalczyk, Matt           17 JVRA                   24.72      24.91    1  
  4 Lindow, Jackson R         17 BYRD SPRING-SE         24.54      25.15  
  5 Reed, Luke A              17 BYRD SPRING-SE         25.96      26.50  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   18.65        1984 Katherine Rhodes, Piedmont                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henderson, Ida M           8 BYRD SPRING-SE         26.12      25.36    5  
  2 Anderson, Ellie            8 JVRA                   26.30      27.13    3  
  3 Randolph-Bishop, Katie L   7 BYRD SPRING-SE         29.28      30.78    1  
  4 Cost, Emma Kate            8 JVRA                   33.58      32.91  
  5 Partain, Shelby B          8 BYRD SPRING-SE         30.46      32.93  
  6 Baker, Austill             8 JVRA                   35.94      37.81  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   17.41        1997 Brian Chan, Randolph                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ashburn, Evan D            8 BYRD SPRING-SE         25.95      26.15    5  
  2 Patz, Micah                8 JVRA                   25.95      26.84    3  
  3 Patz, Isaac                8 JVRA                   27.33      27.90    1  
  4 Broach, William            8 JVRA                   31.63      34.94  
  5 Partain, Warren S          6 BYRD SPRING-SE         39.43      36.59  
 
Event 49  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   35.62   6/29/2011 Alison Hu, WHBG                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kowalczyk, Angela         10 JVRA                   43.09      43.43    5  
  2 Lowe, Claudia E           10 BYRD SPRING-SE         50.76      52.10    3  
  3 Henderson, Olivia W       10 BYRD SPRING-SE         55.90    1:00.28    1  
  4 Lecompte, Natalie J        9 BYRD SPRING-SE         58.52    1:00.35  
  5 Reid, Juliann              9 JVRA                 1:04.10    1:05.68  
  6 Still, Abigail             9 JVRA                 1:05.99    1:09.53  
 
Event 50  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   36.72        1999 Brian Chan, Jones Valley                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hill, Adam A               9 BYRD SPRING-SE         55.06      55.94    5  
  2 Smith, Hoke H              9 BYRD SPRING-SE            NT      58.03    3  
  3 Leebern, Seth D            9 BYRD SPRING-SE       1:00.37      58.87    1  
  4 Ocampo, Nicholas           9 JVRA                      NT    1:08.31  
 
Event 51  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   33.44        1981 Jana Korsch, Camelot                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hinely, Mary E            12 BYRD SPRING-SE         42.65      43.35    5  
  2 Waters, Deanna C          12 BYRD SPRING-SE         45.65      43.69    3  
  3 Burns, Julia              12 JVRA                   42.60      44.06    1  
  4 Patz, Ansley              12 JVRA                   47.99      46.44  
  5 Tao, Megan                12 JVRA                   47.53      47.56  
  6 Henderson, Cordelia W     12 BYRD SPRING-SE         52.47      54.97  
 
Event 52  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   32.55        1985 Randy Johnson, Jones Valley                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byrd, Will                11 JVRA                   39.91      40.56    5  
  2 Durant, Timmy P           12 BYRD SPRING-SE         39.70      41.25    3  
  3 Thomas, James-Hale        11 JVRA                   45.38      47.06    1  
  4 Smith, Sawyer B           11 BYRD SPRING-SE         47.27      47.53  
  5 Berkey, Chase             12 JVRA                   48.02      49.61  
  6 Noland, Jonathan W        12 BYRD SPRING-SE            NT      54.94  
 
Event 53  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   32.17    7/3/2012 Jesse Sabio, JVRA                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blasingame, Claire C      13 BYRD SPRING-SE         34.15      35.25    5  
  2 Lindow, Tess M            13 BYRD SPRING-SE         37.49      38.16    3  
  3 Kowalczyk, Elizabeth      14 JVRA                   38.19      38.75    1  
  4 Byrd, Maddie              13 JVRA                   39.17      40.44  
  5 Eichstaedt, Emily         14 JVRA                   40.42      41.63  
  6 Flinn, Bailey N           13 BYRD SPRING-SE         42.09      43.19  
 
Event 54  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   29.37   6/22/2016 Alexander Nurre, PIED                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Theisen, Landon           13 JVRA                   34.92      34.94    5  
  2 Jones, Adam J             14 BYRD SPRING-SE         33.96      35.47    3  
  3 Burns, Andrew             14 JVRA                   38.82      39.34    1  
  4 Flinn, Taylor J           13 BYRD SPRING-SE         42.66      43.62  
  5 Lamey, Johnny S           13 BYRD SPRING-SE         51.38      49.81  
 
Event 55  Girls 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   31.68        1986 Jana Korsch, Camelot                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blevins, Rebecca          17 JVRA                   35.82      36.53    5  
  2 Blasingame, Renae R       16 BYRD SPRING-SE         36.50      37.31    3  
  3 Blevins, Emily            15 JVRA                   36.67      37.47    1  
  4 Hinely, Emma C            16 BYRD SPRING-SE         37.08      38.78  
  5 Northcutt, Ali E          15 BYRD SPRING-SE         38.56      39.28  
  6 Burns, Emma               16 JVRA                   41.57      42.65  
 
Event 56  Boys 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   27.72    6/2/2010 Cameron Conners, GREN                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blasingame, Ian I         17 BYRD SPRING-SE         30.27      30.50    5  
  2 Lindow, Jackson R         17 BYRD SPRING-SE         32.07      33.28    3  
  3 Kowalczyk, Matt           17 JVRA                   33.63      34.63    1  
  4 Stephens, JP              17 JVRA                   36.63      37.00  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:05.41   6/27/2007 Blossomwood, BLOS                          
                         W Kretzchmar,B Thurman,R Roberts, S Cimino        
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:11.71    1:14.78    7  
     1) Henriksen, CJ R M6              2) Henderson, Ida M W8            
     3) Henriksen, Anna S W8            4) Ashburn, Evan D M8             
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                1:16.97    1:17.00  
     1) Anderson, Ellie W8              2) Patz, Isaac M8                 
     3) Patz, Micah M8                  4) Thomas, Katherine W8           
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'B'                     NT   X1:34.53  
     1) Broach, William M8              2) Cost, Emma Kate W8             
     3) Watkins, Mae W7                 4) Kostrzewa, Charlie M6          
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'C'                     NT   X1:51.00  
     1) Baker, Austill W8               2) Spink, Allie W6                
     3) Penter, Colton M7               4) Simpson, Connor M7             
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                               1:46.53   X2:02.63  
     1) Partain, Warren S M6            2) Henderson, Mary Anne A W7      
     3) Cox, Madeline R W7              4) Stifflemire, Deisen K M7       
 
Event 59  Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:00.27        1983 Southeast YMCA                             
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:31.08    2:36.31    7  
     1) Leebern, Seth D M9              2) Lowe, Claudia E W10            
     3) Jones, Kara K W9                4) Lecompte, Tucker J M10         
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                2:14.53    2:41.75  
     1) Kowalczyk, Angela W10           2) Watkins, Thomas M10            
     3) Reid, Juliann W9                4) Bedsole, Luke M9               
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                               2:59.57   X3:07.75  
     1) Bishop, Logan J M9              2) Jackson, Anna G W9             
     3) Henriksen, Ava L W10            4) Hill, Adam A M9                
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'B'                     NT   X3:23.85  
     1) Still, Abigail W9               2) Ocampo, Nicholas M9            
     3) Tao, Madeline W9                4) Dickey, Drew M10               
 -- BYRD SPRING-SE  'C'                               3:37.03   X3:52.28  
     1) Cox, Nicholas R M9              2) Suwarow, Addie J W9            
     3) Waters, Piper L W10             4) Aderholt, Jack G M10           
 
Event 61  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:50.42   6/18/2014 Piedmont Piranhas, Piedmont                
                         E Wan, A Schloss, A Nurre, M Monk                 
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                1:58.27    2:04.78    7  
     1) Anderson, Lainey W12            2) Patz, Ansley W12               
     3) Byrd, Will M11                  4) Bedsole, Chris M12             
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:06.33    2:10.59  
     1) Bishop, Matthew F M11           2) Hinely, Mary E W12             
     3) Waters, Deanna C W12            4) Durant, Timmy P M12            
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'B'                     NT   X2:19.75  
     1) Cost, Caroline W11              2) Kruse, Tanner M11              
     3) Burns, Julia W12                4) Thomas, James-Hale M11         
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                               2:18.76   x2:29.51  
     1) Noland, Jonathan W M12          2) Henriksen, Emma M W11          
     3) Lecompte, Savannah M W12        4) Lawson, Jackson B M12          
 -- BYRD SPRING-SE  'C'                                    NT   x2:53.00  
     1) Leebern, Caden G M12            2) Lindow, Gabe N M11             
     3) Henderson, Cordelia W W12       4) Henderson, Olivia W W10        
 
Event 63  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:42.31   6/12/2013 BYRD                                       
                         C Hui, M Northcutt, I Blasingame, S Vasquez       
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:47.55    1:50.85    7  
     1) Jones, Adam J M14               2) Lindow, Tess M W13             
     3) Blasingame, Claire C W13        4) Hill, Aaron M M13              
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                1:50.08    1:53.10  
     1) Patz, Callie W14                2) Tao, Mathew M14                
     3) Shepherd, Anna W13              4) Theisen, Landon M13            
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                               2:12.82   x2:12.06  
     1) Flinn, Taylor J M13             2) Noland, Riley M W13            
     3) Cornelius, Jessica R W13        4) Lamey, Johnny S M13            
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'B'                     NT   X2:15.13  
     1) Byrd, Maddie W13                2) Kruse, Cameron M13             
     3) Sharpe, Haley W13               4) Burns, Andrew M14              
 
Event 65  Mixed 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:37.69   6/24/2015 Byrd Springs                               
                         J Hinely, M Northcutt, C Hui, S Vasquez           
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:40.92    1:41.00    7  
     1) Lindow, Jackson R M17           2) Northcutt, Mary A W17          
     3) Hui, Chloe H W17                4) Blasingame, Ian I M17          
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                1:44.71    1:46.94  
     1) Kowalczyk, Matt M17             2) Blevins, Rebecca W17           
     3) Shepherd, Lindsey W16           4) Phelps, Colin M16              
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   17.71        1981 Lori Harrison, Byrd Spring                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thomas, Katherine          8 JVRA                   19.94      21.25    5  
  2 Henriksen, Anna S          8 BYRD SPRING-SE         19.94      23.75    3  
  3 Partain, Shelby B          8 BYRD SPRING-SE         38.60      28.09    1  
  4 Watkins, Mae               7 JVRA                   33.39      30.32  
  5 Woods, Paisley C           7 BYRD SPRING-SE         38.27      32.25  
  6 Baker, Austill             8 JVRA                   29.27      33.32  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   16.41   6/19/2013 Riley T. Groves, RSAL                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ashburn, Evan D            8 BYRD SPRING-SE         24.52      24.94    5  
  2 Foreman, Andrew            8 JVRA                   23.00      25.88    3  
  3 Henriksen, CJ R            6 BYRD SPRING-SE         28.82      28.18    1  
  4 Kostrzewa, Charlie         6 JVRA                   27.99      30.82  
  5 Stifflemire, Deisen K      7 BYRD SPRING-SE         34.25      31.31  
  6 Patz, Micah                8 JVRA                      NT      31.69  
 
Event 69  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   32.29    7/3/2012 Mary Beth Monk, Piedmont                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lowe, Claudia E           10 BYRD SPRING-SE         45.26      46.81    5  
  2 Henriksen, Ava L          10 BYRD SPRING-SE         49.32      48.18    3  
  3 Jones, Kara K              9 BYRD SPRING-SE         48.50      51.31    1  
  4 Tao, Madeline              9 JVRA                 1:02.01      56.93  
  5 Still, Abigail             9 JVRA                   54.59    1:00.57  
 
Event 70  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   32.21   6/17/2015 Riley T Groves, Launchers                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bedsole, Luke              9 JVRA                   38.26      39.25    5  
  2 Lecompte, Tucker J        10 BYRD SPRING-SE         45.78      50.15    3  
  3 Hill, Adam A               9 BYRD SPRING-SE       1:02.09      57.78    1  
  4 Leebern, Seth D            9 BYRD SPRING-SE         57.38      58.87  
  5 Watkins, Thomas           10 JVRA                      NT    1:02.51  
 
Event 71  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   29.44   6/12/2013 Regan Weakley, MTSP                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Anderson, Lainey          12 JVRA                   34.63      36.79    5  
  2 Waters, Deanna C          12 BYRD SPRING-SE         38.19      38.84    3  
  3 Cost, Caroline            11 JVRA                   39.07      39.00    1  
  4 Lecompte, Savannah M      12 BYRD SPRING-SE         40.56      39.34  
  5 Henriksen, Emma M         11 BYRD SPRING-SE         40.65      41.69  
  6 Tao, Megan                12 JVRA                      NT      48.21  
 
Event 72  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   28.62   6/30/2010 Isaac DeVaney, JVRA                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bedsole, Chris            12 JVRA                   31.97      32.41    5  
  2 Byrd, Will                11 JVRA                   32.42      33.50    3  
  3 Kruse, Tanner             11 JVRA                   48.65     J46.83    1  
  4 Durant, Timmy P           12 BYRD SPRING-SE         42.78     J46.75  
  5 Bishop, Matthew F         11 BYRD SPRING-SE            NT      47.94  
  6 Lawson, Jackson B         12 BYRD SPRING-SE            NT      49.75  
 
Event 73  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   28.57   6/19/2013 Sarah Margaret Cimino, BLOS                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shepherd, Anna            13 JVRA                   30.78      32.19    5  
  2 Lindow, Tess M            13 BYRD SPRING-SE         33.80      32.62    3  
  3 Patz, Callie              14 JVRA                   32.16      33.04    1  
  4 Byrd, Maddie              13 JVRA                   33.88      35.38  
  5 Cornelius, Jessica R      13 BYRD SPRING-SE         36.16      36.72  
  6 Flinn, Madison G          13 BYRD SPRING-SE         41.49      44.75  
 
Event 74  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   27.10   6/29/2011 Chandler Espy, JVRA                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hill, Aaron M             13 BYRD SPRING-SE         30.27      34.32    5  
  2 Tao, Mathew               14 JVRA                   35.07      38.00    3  
  3 Burns, Andrew             14 JVRA                   41.57      43.66    1  
  4 Lamey, Johnny S           13 BYRD SPRING-SE         41.21      45.01  
  5 Flinn, Taylor J           13 BYRD SPRING-SE         49.14      55.47  
 
Event 75  Girls 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   27.09   6/22/2016 Sarah Margaret Cimino, Blossomwood           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Northcutt, Mary A         17 BYRD SPRING-SE         30.59      30.35    5  
  2 Hui, Chloe H              17 BYRD SPRING-SE         29.26      30.56    3  
  3 Shepherd, Lindsey         16 JVRA                   31.73      32.53    1  
  4 Blevins, Rebecca          17 JVRA                   30.98      35.50  
  5 Blevins, Emily            15 JVRA                   32.23      35.58  
  6 Fulton, Giselle P         16 BYRD SPRING-SE         37.48      38.00  
 
Event 76  Boys 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   24.50        1983 Mark Shelton, Whitesburg                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lindow, Jackson R         17 BYRD SPRING-SE         29.16      29.94    5  
  2 Phelps, Colin             16 JVRA                   29.34      31.25    3  
  3 Kowalczyk, Matt           17 JVRA                   30.27      31.57    1  
  4 Reed, Luke A              17 BYRD SPRING-SE         32.55      33.12  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   16.16        1987 Lee Ann Gathings, Greenwyche                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thomas, Katherine          8 JVRA                   19.01      20.03    5  
  2 Henderson, Ida M           8 BYRD SPRING-SE         19.80      20.16    3  
  3 Henriksen, Anna S          8 BYRD SPRING-SE         20.89      21.47    1  
  4 Anderson, Ellie            8 JVRA                   20.77      24.00  
  5 Cost, Emma Kate            8 JVRA                   29.77      29.97  
  6 Woods, Paisley C           7 BYRD SPRING-SE         39.60      35.03  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   15.83   6/12/2013 Riley T. Groves, RSAL                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Broach, William            8 JVRA                   26.17      24.72    5  
  2 Henriksen, CJ R            6 BYRD SPRING-SE         26.30      25.81    3  
  3 Stifflemire, Deisen K      7 BYRD SPRING-SE         31.11      27.50    1  
  4 Patz, Isaac                8 JVRA                      NT      28.94  
  5 Partain, Warren S          6 BYRD SPRING-SE            NT      34.28  
  6 Cochran, Brooks            7 JVRA                   32.99      37.33  
 
Event 79  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   29.91    6/8/2011 Devin Campbell, Stingrays                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kowalczyk, Angela         10 JVRA                   39.37      40.94    5  
  2 Henderson, Olivia W       10 BYRD SPRING-SE         45.26      46.84    3  
  3 Jones, Kara K              9 BYRD SPRING-SE         47.08      49.26    1  
  4 Lecompte, Natalie J        9 BYRD SPRING-SE         55.33      55.43  
 
Event 80  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   30.53   6/27/2007 Chandler Espy, JVRA                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bedsole, Luke              9 JVRA                   34.50      36.09    5  
  2 Lecompte, Tucker J        10 BYRD SPRING-SE         43.09      47.72    3  
  3 Smith, Hoke H              9 BYRD SPRING-SE         57.57    1:00.31    1  
  4 Watkins, Thomas           10 JVRA                      NT    1:19.28  
  5 Aderholt, Jack G          10 BYRD SPRING-SE       1:15.40    1:19.69  
 
Event 81  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   27.88   6/29/2011 Sarah Margaret Cimino, BLOS                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Anderson, Lainey          12 JVRA                   32.95      35.07    5  
  2 Cost, Caroline            11 JVRA                   36.90      39.00    3  
  3 Lecompte, Savannah M      12 BYRD SPRING-SE         39.63      42.87    1  
  4 Henriksen, Emma M         11 BYRD SPRING-SE         43.69      43.22  
  5 Henderson, Cordelia W     12 BYRD SPRING-SE            NT      47.56  
 
Event 82  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   27.97   6/29/2011 Cade Overbeek, PIED                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bedsole, Chris            12 JVRA                   30.06      30.47    5  
  2 Thomas, James-Hale        11 JVRA                   34.66      34.12    3  
  3 Smith, Sawyer B           11 BYRD SPRING-SE         43.19      47.75    1  
  4 Noland, Jonathan W        12 BYRD SPRING-SE         48.53      49.46  
  5 Lawson, Cole B            11 BYRD SPRING-SE            NT    1:00.63  
 
Event 83  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   26.55   6/26/2013 Sarah Margaret Cimino, Blossomwood           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shepherd, Anna            13 JVRA                   29.43      29.72    5  
  2 Blasingame, Claire C      13 BYRD SPRING-SE         28.64      30.16    3  
  3 Patz, Callie              14 JVRA                   30.29      30.78    1  
  4 Eichstaedt, Emily         14 JVRA                   32.23      32.72  
  5 Cornelius, Jessica R      13 BYRD SPRING-SE         35.08      35.50  
  6 Noland, Riley M           13 BYRD SPRING-SE         39.77      39.19  
 
Event 84  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   26.09   6/26/2013 Cade Overbeek - Piedmont, JVRA               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hill, Aaron M             13 BYRD SPRING-SE         27.34      29.53    5  
  2 Jones, Adam J             14 BYRD SPRING-SE         30.82      31.41    3  
  3 Theisen, Landon           13 JVRA                   32.95      33.93    1  
  4 Lamey, Johnny S           13 BYRD SPRING-SE         39.47      39.47  
 
Event 85  Girls 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   26.44   6/22/2016 Sarah Margaret Cimino, Blossomwood           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hui, Chloe H              17 BYRD SPRING-SE         29.01      29.53    5  
  2 Shepherd, Lindsey         16 JVRA                   29.81      30.62    3  
  3 Henderson, Sophia L       16 BYRD SPRING-SE         31.44      31.09    1  
  4 Blevins, Emily            15 JVRA                   30.77      31.34  
  5 Amis, Abby C              15 BYRD SPRING-SE         33.78      33.69  
 
Event 86  Boys 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   23.52   6/18/2014 Zach S Harting, Launchers                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blasingame, Ian I         17 BYRD SPRING-SE         25.95      26.19    5  
  2 Phelps, Colin             16 JVRA                   27.24      28.18    3  
  3 Reed, Luke A              17 BYRD SPRING-SE         28.83      29.47    1  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:09.30        1981 Whitesburg                                 
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                1:19.22    1:25.87    7  
     1) Anderson, Ellie 8               2) Cost, Emma Kate 8              
     3) Watkins, Mae 7                  4) Thomas, Katherine 8            
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:33.12    1:26.91  
     1) Henderson, Ida M 8              2) Partain, Shelby B 8            
     3) Randolph-Bishop, Katie L 7      4) Henriksen, Anna S 8            
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'B'                1:44.47   X2:02.87  
     1) Spink, Allie 6                  2) Plucker, Laurel 8              
     3) Grelier, Mary Francis 7         4) Baker, Austill 8               
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'C'                2:01.98   X2:21.97  
     1) Spink, Caitlyn 8                2) Persaud, Maya 6                
     3) Sturmfels, Corah 6              4) Matheny, Olivia 6              
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:06.64        1995 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                1:19.81    1:24.19    7  
     1) Patz, Isaac 8                   2) Broach, William 8              
     3) Kostrzewa, Charlie 6            4) Patz, Micah 8                  
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:25.12    1:31.34  
     1) Henriksen, CJ R 6               2) Partain, Warren S 6            
     3) Stifflemire, Deisen K 7         4) Ashburn, Evan D 8              
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'B'                1:33.09   X1:43.82  
     1) Simpson, Connor 7               2) Foreman, Andrew 8              
     3) Penter, Colton 7                4) Sturmfels, Frank 7             
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'C'                1:48.74   X2:08.46  
     1) Kostrzewa, Sam 5                2) Webb, Zack 7                   
     3) Kowalczyk, Jonathan 7           4) Cochran, Brooks 7              
 
Event 89  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:06.90        1997 Randolph                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:42.05    2:55.31    7  
     1) Lowe, Claudia E 10              2) Henderson, Olivia W 10         
     3) Henriksen, Ava L 10             4) Jones, Kara K 9                
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                2:32.67    3:12.35  
     1) Still, Abigail 9                2) Reid, Juliann 9                
     3) Tao, Madeline 9                 4) Kowalczyk, Angela 10           
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                               3:32.34   X3:44.36  
     1) Waters, Piper L 10              2) Lamey, Maggie K 9              
     3) Suwarow, Addie J 9              4) Jackson, Anna G 9              
 
Event 90  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:07.81        1997 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:46.52    2:50.35    7  
     1) Leebern, Seth D 9               2) Smith, Hoke H 9                
     3) Hill, Adam A 9                  4) Lecompte, Tucker J 10          
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                                    NT   X3:51.49  
     1) Bishop, Logan J 9               2) Cox, Nicholas R 9              
     3) Jones, Paul A 9                 4) Barto, Holden M 10             
 
Event 91  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:52.81   6/13/2012 Mountain Springs Swim Team                 
                         D Campbell, G Brandon, M Garding, R Weakley       
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:09.18    2:12.09    7  
     1) Hinely, Mary E 12               2) Henriksen, Emma M 11           
     3) Lecompte, Savannah M 12         4) Waters, Deanna C 12            
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                2:07.35    2:12.28  
     1) Patz, Ansley 12                 2) Burns, Julia 12                
     3) Cost, Caroline 11               4) Anderson, Lainey 12            
 
Event 92  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:54.36        1999 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                2:00.60    2:10.94    7  
     1) Byrd, Will 11                   2) Kruse, Tanner 11               
     3) Thomas, James-Hale 11           4) Bedsole, Chris 12              
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:15.91    2:27.25  
     1) Leebern, Caden G 12             2) Noland, Jonathan W 12          
     3) Lawson, Jackson B 12            4) Durant, Timmy P 12             
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                                    NT   X3:04.35  
     1) Lawson, Cole B 11               2) Lindow, Gabe N 11              
     3) Smith, Sawyer B 11              4) Aderholt, Jack G 10            
 
Event 93  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:46.47    6/4/2014 Mountain Springs, MTSP                     
                         D Campbell, H York, M Garding, R Weakley          
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                1:51.95    1:55.09    7  
     1) Shepherd, Anna 13               2) Eichstaedt, Emily 14           
     3) Kowalczyk, Elizabeth 14         4) Patz, Callie 14                
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:00.34    2:00.94  
     1) Lindow, Tess M 13               2) Noland, Riley M 13             
     3) Cornelius, Jessica R 13         4) Blasingame, Claire C 13        
 
Event 94  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:41.22    6/6/2012 Piedmont Piranhas                          
                         C Overbeek, A Smith, S Baldwin, J Herring         
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:07.38    2:14.00    7  
     1) Lamey, Johnny S 13              2) Flinn, Taylor J 13             
     3) Bishop, Matthew F 11            4) Hill, Aaron M 13               
 
Event 95  Girls 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:46.41        2003 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:49.25    1:50.16    7  
     1) Northcutt, Mary A 17            2) Blasingame, Renae R 16         
     3) Henderson, Sophia L 16          4) Hui, Chloe H 17                
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                1:53.60    1:54.84  
     1) Blevins, Rebecca 17             2) Burns, Emma 16                 
     3) Blevins, Emily 15               4) Shepherd, Lindsey 16           
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                                    NT   x2:09.72  
     1) Amis, Abby C 15                 2) Fulton, Giselle P 16           
     3) Hinely, Emma C 16               4) Northcutt, Ali E 15            
 
Event 96  Boys 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:32.25   6/30/2010 Whitesburg Tide, Whitesburg Tide           
                         C HOLDER, T Taylor, J ASHCRAFT, T Taylor          
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:41.52    1:43.28    7  
     1) Lindow, Jackson R 17            2) Jones, Adam J 14               
     3) Reed, Luke A 17                 4) Blasingame, Ian I 17           
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                1:45.99    1:52.08  
     1) Kowalczyk, Matt 17              2) Stephens, JP 17                
     3) Theisen, Landon 13              4) Phelps, Colin 16               
 
Event 99  Mixed 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lindow, Jackson R         17 BYRD SPRING-SE            NT    1:00.00  
  1 Blasingame, Ian I         17 BYRD SPRING-SE            NT    1:00.00  
  1 Reed, Luke A              17 BYRD SPRING-SE            NT   x1:00.00  
  1 Northcutt, Mary A         17 BYRD SPRING-SE            NT    1:00.00  
  1 Hui, Chloe H              17 BYRD SPRING-SE            NT   x1:00.00  
 -- Burns, Emma               16 JVRA                      NT   X1:00.00  
 -- Blevins, Rebecca          17 JVRA                      NT   X1:00.00  
 -- Stephens, JP              17 JVRA                      NT   X1:00.00  
 -- Kowalczyk, Matt           17 JVRA                      NT   X1:00.00  

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2017 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org