Home
2016 Meets
2015 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL - H               HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 7/16/2017 04:52 PM
                  RCSL City Meet 2016 - 7/8/2017 - 7/10/2017                   
                                    Results                                    
 
Event 23  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sharon Johnston Swim Team                         2:12.04    2:11.38   40  
     1) McDonald, Savannah 12           2) Nabors, Carlee 12              
     3) Rayhle, Elizabeth 12            4) Ryan, Ashleigh 12              
  2 Piedmont Piranhas                                 2:16.58    2:12.39   34  
     1) King, Mary Foster 11            2) McEniry, Katie 11              
     3) Nurre, Jane 12                  4) Bibb, Maddie 12                
  3 Sherwood Swim Team                                2:19.47    2:16.42   32  
     1) Reese, Jessica 12               2) Gibson, Kennedy 12             
     3) Busby, Elizabeth 12             4) Wirth, Alyssa 11               
  4 Blossomwood Swim Team                             2:26.68    2:24.28   30  
     1) Krichev, Julia 12               2) Watson, McKenna 11             
     3) Paparella, Meg 12               4) Collins, Ella 12               
  5 Lily Flagg                                        2:31.56    2:26.41   28  
     1) Gunsallus, Emma 12              2) Chua, Catherine 11             
     3) Shattuck, Emily 11              4) Greenlee, JoJo 12              
  6 Greenwyche Gators                                 2:29.09    2:26.97   26  
     1) Clary, Sydney 12                2) Ayres, Anna K 12               
     3) Houser, Michaela 11             4) Rainey, Elizabeth 12           
  7 Monte Sano                                        2:29.50    2:29.13   24  
     1) Agee, Abigail 12                2) Keener, Clara E 11             
     3) Quadrini, Grace M 11            4) Howie, Maggie 12               
  8 Jones Valley Recreation Assn.                     2:32.19    2:29.71   22  
     1) Kalange, Sydney 11              2) Burns, Julia 12                
     3) Cost, Caroline 11               4) Patz, Ansley 12                
  9 Byrd Spring-SE                                    2:39.94    2:31.39   18  
     1) Henderson, Cordelia W 12        2) Waters, Deanna C 12            
     3) Lecompte, Savannah M 12         4) Henriksen, Emma M 11           
 10 Mountain Springs Swim Team                        2:39.13    2:34.01   14  
     1) Johnston, Emma 11               2) Wilder, Walden 11              
     3) Comulada, Gabriela 11           4) Cazier, Alexandra 12           
 11 Whitesburg Tide                                   2:41.12    2:35.16   12  
     1) Butler, Avery 11                2) Thompson, Lillian 11           
     3) Thompson, Maggie 12             4) Shea, Emma 12                  
 12 Camelot Knights                                   2:28.29    2:42.18   10  
     1) Lemke, AnnaBeth E 12            2) Roberts, Sofia 11              
     3) Bigelow, Quinn 12               4) Holloway, Ellie 11             
 13 Hampton Cove Hurricanes                           2:44.98    2:42.35    8  
     1) Neicamp, Allison G 11           2) Frost, Layla R 11              
     3) Schappell, Anya R 12            4) Blauwkamp, XiXi K 12           
 14 Redstone Arsenal Launchers                        2:33.02    2:42.82    6  
     1) Scott, Kayley E 12              2) Shallbetter, Josephine 12      
     3) Wiggins, Teresa L 12            4) Plummer, Emma 11               
 15 Mt. Carmel Hammerheads                            2:41.80    2:47.45    4  
     1) Hewitt, Eve 12                  2) Porter, Greta 12               
     3) Morgan, Haley 11                4) Taylor, Devyn 11               
 16 Chapman swim team                                 3:25.06    3:16.41    2  
     1) Murley, Alyssa 9                2) White, Kaitlyn 12              
     3) Hoyt, Ashley 12                 4) Murley, Jamie 12               
 17 YMCA Seals                                        3:06.01    3:19.11  
     1) Sexton, Cara 12                 2) Laurel, Cameryn 11             
     3) Butler, Taylor 12               4) Barch, Kailin 12               
 
Event 24  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jones Valley Recreation Assn.                     2:16.81    2:09.59   40  
     1) Bedsole, Chris 12               2) Byrd, Will 11                  
     3) Thomas, James-Hale 11           4) Matthews, Michael 12           
  2 Greenwyche Gators                                 2:17.65    2:09.61   34  
     1) Hardy, Samuel 11                2) Kimball, Myles 12              
     3) Barlow, Bo 11                   4) Ziegler, William 12            
  3 Whitesburg Tide                                   2:26.66    2:21.14   32  
     1) Cobert, Xander 12               2) Rooker, Matthew 12             
     3) Wilson, Walker 12               4) Stinson, Jake 12               
  4 Lily Flagg                                        2:33.13    2:24.23   30  
     1) Wright, Dylan 12                2) Barnett, Evan 11               
     3) Schmuck, Landry 12              4) Andrews, Jake 12               
  5 Mountain Springs Swim Team                        2:42.27    2:25.52   28  
     1) York, Peyton J 11               2) Rainey, Lawson 11              
     3) Peffer, Nolan 11                4) Bennett, Jamieson 12           
  6 Redstone Arsenal Launchers                        2:28.34    2:26.72   26  
     1) White, Connor 12                2) Stokes, John Thomas T 12       
     3) Groves, Riley T 11              4) Hartsfield, Bailey 12          
  7 Sharon Johnston Swim Team                         2:34.30    2:32.33   24  
     1) Crisler, Reid 12                2) Sullivan, Colin 12             
     3) Driver, David 12                4) Smith, Isaac 11                
  8 Blossomwood Swim Team                             2:42.74    2:33.85   22  
     1) Bankowski, Brett 11             2) Hyatt, Mike 12                 
     3) Malone, Callaway 12             4) Bankowski, Clate 12            
  9 Sherwood Swim Team                                2:44.01    2:35.55   18  
     1) Purser, Hayden 11               2) Purser, Gibson 11              
     3) Johnson, Nathan 11              4) Daniel, Aiden 11               
 10 Piedmont Piranhas                                 2:45.32    2:38.92   14  
     1) Gaines, Xander 11               2) Sims, Aidan 11                 
     3) Jackson, Caden 12               4) Hopkins, Fields 11             
 11 Valley Hill Country Club-SE                       2:52.50    2:46.68   12  
     1) Skonieczny, Caden 12            2) Copeland, Preston 12           
     3) O,Neill, Hudson 12              4) O'Neill, Bram 11               
 12 Byrd Spring-SE                                    2:45.83    2:50.19   10  
     1) Lawson, Jackson B 12            2) Durant, Timmy P 12             
     3) Smith, Sawyer B 11              4) Bishop, Matthew F 11           
 13 Hampton Cove Hurricanes                           2:54.58    2:55.59    8  
     1) Carter, Brian R 12              2) Newman, Barrett W 12           
     3) Harrison, Caleb B 11            4) Cioppi, Alexander A 11         
 14 Monte Sano                                        3:01.58    2:57.10    6  
     1) Worthy, Will K 11               2) Masterson, Aaron 11            
     3) Sarrow, Django 11               4) Beranek, Jacob J 11            
 15 Mt. Carmel Hammerheads                            2:43.21    3:04.33    4  
     1) Sarkisian, Sam 11               2) Caneer, Will 11                
     3) Amos, Andrew 11                 4) Maynard, Gavin 11              
 -- YMCA Seals                                        3:34.48         DQ  
     1) Scully, Alistair 11             2) Baughn, Max 11                 
     3) Willingham, Christian 12        4) McKinney, Eric 12              
 
Event 29  Girls 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Palmiter, Cara            12 SJST                   33.43      32.97  
  2 Vosahlik, Elizabeth       12 LFP                    36.32      34.99  
  3 Howard, Shelby            11 Sherwood               36.05      35.49  
  4 Werth, Adeline            11 PIED                   35.63      35.66  
  5 Welzyn, Marianne          12 SJST                   34.87      35.80  
  6 Butler, Abigail           12 LFP                    37.50      35.91  
  7 Thorton, Sarah            11 Sherwood               36.33      35.99  
  8 Carroll, Abigail          12 SJST                   35.77      36.22  
  9 Pleva, Clare              12 LFP                    35.47      36.58  
 10 Spickard, Sarah           11 Sherwood               37.42      37.05  
 11 Stephens, Stella E        11 Makos                  38.63      37.55  
 12 Gaskin, Alayna            11 SJST                   40.90      37.94  
 13 Wargo, Sarah              11 SJST                   40.32      38.07  
 14 Kyemba, Sophia            11 Sherwood               41.67      38.53  
 15 Wise, Reghan              11 Makos                  45.43      39.19  
 16 Harlow, Ella A            12 Stingrays              39.99      39.27  
 17 Nulter, Cali              12 SJST                   39.60      39.39  
 18 Rorick, Caitlyn           11 Sherwood               39.45      39.88  
 19 Jeffress, Haylee M        11 HAMC                   40.97      40.11  
 20 Schlaman, Madeline        12 Sherwood               40.98      40.36  
 21 Detwiler, Evelyn          11 Sherwood               41.88      40.37  
 22 Viebrock, Cheyenne        12 SJST                   40.19      40.73  
 23 Zeller, Sophia            11 LFP                    42.41      40.88  
 24 Copeland, Jordan          11 Makos                  41.75      41.10  
 25 Swann, Emma               11 LFP                    42.64      41.67  
 26 Hocken, Kaitlyn           12 SJST                   41.82      42.25  
 27 Sheppard, Peyton          11 Makos                  42.10      42.28  
 28 Schappell, Olivia M       11 HAMC                   46.39      43.75  
 29 Kirkham, Hannah           11 SJST                   45.06      45.55  
 30 Walker, Elise             12 MCST                   49.57      46.70  
 31 Borden, Kallianna         12 Launchers              51.31      48.18  
 32 Guy, Kailey M             12 HAMC                   47.36      48.86  
 33 Erwin, Isabella           11 Sherwood               52.21      49.11  
 34 Busk, Mia                 11 LFP                    47.67      49.40  
 35 Barrontine, Sarah         11 JVRA                   53.34      52.15  
 36 Franks, Josephine         11 Launchers              56.77      54.17  
 37 Laurel, Cameryn           11 YMCA                   46.78      56.16  
 38 Custodio, Mary            11 Tide                 1:16.95      57.49  
 39 Winn, Emma                12 Camelot                58.73      58.46  
 
Event 30  Boys 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Buzzetta, Charlie         11 Stingrays              35.76      33.98  
  2 Maurer, David             12 Tide                   41.67      35.01  
  3 Sawyer, Owen              11 Gators                 35.28      35.17  
  4 Wright, Dylan             12 LFP                    36.73      35.24  
  5 Reid, Liam                11 JVRA                   37.97      37.56  
  6 Harris, Caden             12 Tide                   37.02      38.34  
  7 Lawson, Cole B            11 Byrd Spring-SE         39.97      38.43  
  8 Leebern, Caden G          12 Byrd Spring-SE         38.78      39.00  
  9 Johnson, Luke             11 Stingrays              38.41      41.05  
 10 Goldsby, Jacob            11 SJST                   41.50      41.36  
 11 Edwards, Jaden            12 Launchers              46.52      43.54  
 12 Coffman, Daniel           11 Stingrays              42.87      43.94  
 13 Walker, Finn              11 YMCA                   46.52      45.43  
 14 Bluman, Joshua            12 YMCA                   55.54      47.85  
 15 Johnson, DeRon            12 Launchers              52.47      49.53  
 16 Benko, Ethan              11 Sherwood               53.89      49.62  
 17 Stephens, Julian          11 JVRA                   51.88      52.32  
 18 Yang, Jeremiah            11 YMCA                   54.37      55.36  
 19 Nelson, Issac             11 YMCA                 1:02.87      58.61  
 20 Livingston Stanberry, Yo  11 YMCA                 1:02.34    1:00.17  
 
Event 35  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Krichev, Julia            12 Blossomwood            26.72      25.69   20  
  2 Bibb, Maddie              12 PIED                   27.24      26.76   17  
  3 Rayhle, Elizabeth         12 SJST                   28.15      27.06   16  
  4 McDonald, Savannah        12 SJST                   29.06      28.23   15  
  5 Nabors, Carlee            12 SJST                   29.52      28.90   14  
  6 Nurre, Jane               12 PIED                   29.01      29.00   13  
  7 Gibson, Kennedy           12 Sherwood               29.62      29.27   12  
  8 Waters, Deanna C          12 Byrd Spring-SE         29.24      29.35   11  
B - Final
  9 Busby, Elizabeth          12 Sherwood               30.31      29.03    9  
 10 King, Mary Foster         11 PIED                   30.48      29.60    7  
 11 Neicamp, Allison G        11 HAMC                   29.95      29.77    6  
 12 Taylor, Devyn             11 MCST                   30.24      29.84    5  
 13 Wiggins, Teresa L         12 Launchers              30.56      30.05    4  
 14 Porter, Greta             12 MCST                   30.61      30.31    3  
 15 Wirth, Alyssa             11 Sherwood               30.48      30.64    2  
 16 Chua, Catherine           11 LFP                    30.86      30.76    1  
 
Event 35  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Krichev, Julia            12 Blossomwood            26.14      26.72  
  2 Bibb, Maddie              12 PIED                   27.44      27.24  
  3 Rayhle, Elizabeth         12 SJST                   26.23      28.15  
  4 Nurre, Jane               12 PIED                   29.48      29.01  
  5 McDonald, Savannah        12 SJST                   29.56      29.06  
  6 Waters, Deanna C          12 Byrd Spring-SE         30.42      29.24  
  7 Nabors, Carlee            12 SJST                   29.75      29.52  
  8 Gibson, Kennedy           12 Sherwood               30.42      29.62  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Neicamp, Allison G        11 HAMC                   30.10      29.95  
 10 Taylor, Devyn             11 MCST                   30.19      30.24  
 11 Busby, Elizabeth          12 Sherwood               29.95      30.31  
 12 Wirth, Alyssa             11 Sherwood               31.03      30.48  
 12 King, Mary Foster         11 PIED                   30.35      30.48  
 14 Wiggins, Teresa L         12 Launchers              30.91      30.56  
 15 Porter, Greta             12 MCST                   30.34      30.61  
 16 Chua, Catherine           11 LFP                    30.86      30.86  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Houser, Michaela          11 Gators                 30.55      31.12  
 18 Sexton, Cara              12 YMCA                   31.66      31.59  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Cost, Caroline            11 JVRA                   32.71      31.75  
 20 Paparella, Meg            12 Blossomwood            30.95      31.93  
 21 Henriksen, Emma M         11 Byrd Spring-SE         33.84      31.96  
 22 Thompson, Maggie          12 Tide                   33.03      31.98  
 23 Howie, Maggie             12 Makos                  32.34      32.06  
 24 Rainey, Elizabeth         12 Gators                 32.23      32.09  
 25 Cazier, Alexandra         12 Stingrays              33.53      32.10  
 26 Clary, Sydney             12 Gators                 32.26      32.27  
 27 Scott, Kayley E           12 Launchers              33.88      32.47  
 28 Thompson, Lillian         11 Tide                   34.57      32.63  
 29 Greenlee, JoJo            12 LFP                    33.11      32.68  
 30 Lecompte, Savannah M      12 Byrd Spring-SE         33.36      32.69  
 31 Comulada, Gabriela        11 Stingrays              32.44      32.78  
 32 Bigelow, Quinn            12 Camelot                32.71      33.00  
 33 Hoyt, Ashley              12 Chapman                33.49      33.13  
 34 Agee, Abigail             12 Makos                  33.70      33.16  
 35 Burns, Julia              12 JVRA                   32.81      33.28  
 36 Shattuck, Emily           11 LFP                    33.02      33.30  
 37 Benton, Emma              12 Valley Hill-SE         33.73      33.43  
 38 Johnston, Emma            11 Stingrays              33.57      33.49  
 39 Watson, McKenna           11 Blossomwood            34.16      33.67  
 40 Patz, Ansley              12 JVRA                   32.43      33.82  
 41 Schappell, Anya R         12 HAMC                   32.32      34.62  
 42 Smith, Sophie             12 Makos                  34.55      35.07  
 43 Plummer, Emma             11 Launchers              37.63      35.25  
 44 Shea, Emma                12 Tide                   35.05      35.31  
 45 Blauwkamp, XiXi K         12 HAMC                   36.47      35.55  
 46 Lemke, AnnaBeth E         12 Camelot                37.46      38.45  
 47 Hewitt, Eve               12 MCST                   39.69      39.92  
 48 White, Kaitlyn            12 Chapman                40.34      40.23  
 49 Butler, Taylor            12 YMCA                   40.61      43.17  
 50 Holloway, Ellie           11 Camelot                46.73      44.84  
 51 Barch, Kailin             12 YMCA                      NT      50.80  
 52 Murley, Jamie             12 Chapman                45.16      51.05  
 
Event 36  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Bedsole, Chris            12 JVRA                   26.38      26.49   20  
  2 O,Neill, Hudson           12 Valley Hill-SE         27.66      26.89   17  
  3 Kimball, Myles            12 Gators                 27.05      26.93   16  
  4 Driver, David             12 SJST                   27.69      27.26   15  
  5 Groves, Riley T           11 Launchers              28.29      27.94   14  
  6 Bennett, Jamieson         12 Stingrays              28.22      28.16   13  
  7 Barlow, Bo                11 Gators                 28.92      28.74   12  
  8 Byrd, Will                11 JVRA                   29.71      29.64   11  
B - Final
  9 Durant, Timmy P           12 Byrd Spring-SE         29.83      29.62    9  
 10 Crisler, Reid             12 SJST                   29.94      29.93    7  
 11 Wilson, Walker            12 Tide                   30.83      30.18    6  
 12 Amos, Andrew              11 MCST                   30.81      30.27    5  
 13 Hardy, Samuel             11 Gators                 30.30      30.39    4  
 14 Hyatt, Mike               12 Blossomwood            30.69      30.41    3  
 15 Matthews, Michael         12 JVRA                   30.33      30.56    2  
 16 Hopkins, Fields           11 PIED                   30.92      31.34    1  
 
Event 36  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Bedsole, Chris            12 JVRA                   27.46      26.38  
  2 Kimball, Myles            12 Gators                 27.51      27.05  
  3 O,Neill, Hudson           12 Valley Hill-SE         28.09      27.66  
  4 Driver, David             12 SJST                   27.70      27.69  
  5 Bennett, Jamieson         12 Stingrays              30.16      28.22  
  6 Groves, Riley T           11 Launchers              28.88      28.29  
  7 Barlow, Bo                11 Gators                 30.22      28.92  
  8 Byrd, Will                11 JVRA                   30.62      29.71  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Durant, Timmy P           12 Byrd Spring-SE         29.98      29.83  
 10 Crisler, Reid             12 SJST                   30.06      29.94  
 11 Hardy, Samuel             11 Gators                 32.43      30.30  
 12 Matthews, Michael         12 JVRA                   30.81      30.33  
 13 Hyatt, Mike               12 Blossomwood            30.28      30.69  
 14 Amos, Andrew              11 MCST                   31.09      30.81  
 15 Wilson, Walker            12 Tide                   31.22      30.83  
 16 Hopkins, Fields           11 PIED                   31.06      30.92  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Sullivan, Colin           12 SJST                   32.24      31.17  
 18 Andrews, Jake             12 LFP                    33.50      31.21  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Rooker, Matthew           12 Tide                   31.20      31.26  
 20 Stinson, Jake             12 Tide                   32.29      31.32  
 21 Hartsfield, Bailey        12 Launchers              32.75      31.43  
 22 Peffer, Nolan             11 Stingrays              33.76      31.81  
 23 Purser, Gibson            11 Sherwood               32.36      32.03  
 24 York, Peyton J            11 Stingrays              33.72      32.39  
 25 Gaines, Xander            11 PIED                   32.81      32.46  
 26 Malone, Callaway          12 Blossomwood            32.52      32.54  
 27 Johnson, Nathan           11 Sherwood               34.25      32.71  
 28 Barnett, Evan             11 LFP                    33.24      33.22  
 29 Harrison, Caleb B         11 HAMC                   33.01      33.87  
 30 Bankowski, Clate          12 Blossomwood            32.26      34.26  
 31 Baughn, Max               11 YMCA                   35.47      34.33  
 32 Jackson, Caden            12 PIED                   35.44      34.34  
 33 Skonieczny, Caden         12 Valley Hill-SE         35.13      34.35  
 34 Lewis, Jes                12 Camelot                35.88      34.66  
 35 Copeland, Preston         12 Valley Hill-SE         37.15      35.64  
 36 Bishop, Matthew F         11 Byrd Spring-SE         34.37      35.83  
 37 Lawson, Jackson B         12 Byrd Spring-SE         35.21      36.43  
 38 Worthy, Will K            11 Makos                  36.97      36.65  
 39 Carter, Brian R           12 HAMC                   37.54      36.73  
 40 Caneer, Will              11 MCST                   36.73      36.84  
 41 Copeland, Cody            11 LFP                    38.41      37.57  
 42 Maynard, Gavin            11 MCST                   41.57      37.63  
 43 White, Connor             12 Launchers              38.02      37.78  
 44 Daniel, Aiden             11 Sherwood               39.73      37.85  
 45 Masterson, Aaron          11 Makos                  37.51      37.86  
 46 Sarrow, Django            11 Makos                  36.46      37.95  
 47 Cioppi, Alexander A       11 HAMC                   37.62      38.62  
 48 Carter, Caleb             12 Chapman                40.86      39.47  
 49 Shipp, Alan               12 Camelot                41.16      41.64  
 50 Willingham, Christian     12 YMCA                   44.53      42.42  
 51 McKinney, Eric            12 YMCA                   45.03      47.53  
 52 Fratangelo, Cole          11 Chapman                54.86      52.02  
 
Event 41  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Roberts, Sofia            11 Camelot                36.20      36.25   20  
  2 Nabors, Carlee            12 SJST                   36.64      36.30   17  
  3 Gibson, Kennedy           12 Sherwood               37.99      38.04   16  
  4 McEniry, Katie            11 PIED                   38.94      38.23   15  
  5 Nurre, Jane               12 PIED                   39.34      38.91   14  
  6 Quadrini, Grace M         11 Makos                  40.65      40.35   13  
  7 Porter, Greta             12 MCST                   39.92      40.57   12  
  8 Burns, Julia              12 JVRA                   40.78      41.17   11  
B - Final
  9 Chua, Catherine           11 LFP                    40.95      40.07    9  
 10 Howie, Maggie             12 Makos                  41.53      40.58    7  
 11 Paparella, Meg            12 Blossomwood            41.73      41.43    6  
 12 Kimbrell, Mackenzie       11 SJST                   41.97      41.57    5  
 13 Reese, Jessica            12 Sherwood               42.28      42.18    4  
 14 Bender, Scout             12 PIED                   41.66      42.76    3  
 15 Waters, Deanna C          12 Byrd Spring-SE         42.42      43.23    2  
 16 Comulada, Gabriela        11 Stingrays              42.57      43.41    1  
 
Event 41  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Roberts, Sofia            11 Camelot                37.83      36.20  
  2 Nabors, Carlee            12 SJST                   36.73      36.64  
  3 Gibson, Kennedy           12 Sherwood               38.77      37.99  
  4 McEniry, Katie            11 PIED                   39.94      38.94  
  5 Nurre, Jane               12 PIED                   41.71      39.34  
  6 Porter, Greta             12 MCST                   40.69      39.92  
  7 Quadrini, Grace M         11 Makos                  41.74      40.65  
  8 Burns, Julia              12 JVRA                   42.60      40.78  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Chua, Catherine           11 LFP                    41.21      40.95  
 10 Howie, Maggie             12 Makos                  41.62      41.53  
 11 Bender, Scout             12 PIED                   41.83      41.66  
 12 Paparella, Meg            12 Blossomwood            42.83      41.73  
 13 Kimbrell, Mackenzie       11 SJST                   44.73      41.97  
 14 Reese, Jessica            12 Sherwood               41.65      42.28  
 15 Waters, Deanna C          12 Byrd Spring-SE         43.69      42.42  
 16 Comulada, Gabriela        11 Stingrays              43.12      42.57  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Thompson, Lillian         11 Tide                   43.38      42.60  
 18 Clark, Caroline           11 Sherwood               43.90      42.61  
-------------------------------------------------------------------------
 19 McCleary, Ella            11 SJST                   52.56      42.77  
 20 Scales, Ansley            12 Gators                 44.53      42.97  
 21 Bigelow, Quinn            12 Camelot                47.07      43.45  
 22 Watson, McKenna           11 Blossomwood            45.33      43.58  
 23 Smith, Corinne            11 Gators                 44.61      43.97  
 24 Schappell, Anya R         12 HAMC                   45.74      44.07  
 25 Keener, Clara E           11 Makos                  42.91      44.34  
 26 Gunsallus, Emma           12 LFP                    45.23      44.41  
 27 Pleva, Cecilia            11 LFP                    51.41      44.59  
 28 Wilder, Walden            11 Stingrays              43.98      44.79  
 29 Ayres, Anna K             12 Gators                 44.19      45.24  
 30 Connell, Norah            11 Stingrays              46.41      45.98  
 31 Hoyt, Ashley              12 Chapman                46.79      46.76  
 32 Scott, Kayley E           12 Launchers              48.53      47.21  
 33 Blauwkamp, XiXi K         12 HAMC                   52.91      49.65  
 34 Shea, Emma                12 Tide                   48.53      49.91  
 35 Collins, Ella             12 Blossomwood            50.25      51.02  
 36 Benton, Emma              12 Valley Hill-SE         54.50      51.56  
 37 Insley, Bella             11 Tide                      NT      51.93  
 38 Henderson, Cordelia W     12 Byrd Spring-SE         52.47      52.70  
 39 Walter, Addelyn           11 Camelot                56.37      53.02  
 40 Thompson, Allie R         11 Byrd Spring-SE         54.47      53.81  
 41 Morgan, Haley             11 MCST                      NT      55.13  
 42 Hewitt, Eve               12 MCST                   57.00      55.53  
 43 White, Kaitlyn            12 Chapman                57.83      55.59  
 44 Shallbetter, Josephine    12 Launchers              58.50      58.30  
 45 Butler, Taylor            12 YMCA                   57.58      59.52  
 46 Barch, Kailin             12 YMCA                 1:07.85    1:05.60  
 47 Murley, Jamie             12 Chapman              1:10.18    1:14.10  
 
Event 42  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Kimball, Myles            12 Gators                 33.13      33.48   20  
  2 Schmuck, Landry           12 LFP                    36.64      36.13   17  
  3 Bennett, Jamieson         12 Stingrays              37.60      36.93   16  
  4 Byrd, Will                11 JVRA                   38.59      38.55   15  
  5 Purser, Gibson            11 Sherwood               39.42      39.30   14  
  6 Rooker, Matthew           12 Tide                   40.38      39.82   13  
  7 Hyatt, Mike               12 Blossomwood            39.48      39.95   12  
  8 Hardy, Samuel             11 Gators                 40.48      40.87   11  
B - Final
  9 Alderson, Jacob           12 Tide                   40.91      39.24    9  
 10 O,Neill, Hudson           12 Valley Hill-SE         40.74      39.81    7  
 11 Durant, Timmy P           12 Byrd Spring-SE         40.59      39.89    6  
 12 Hartsfield, Bailey        12 Launchers              43.17      41.55    5  
 13 Barnett, Evan             11 LFP                    42.82      41.98    4  
 14 Caneer, Will              11 MCST                   42.58      42.33    3  
 15 Wilson, Walker            12 Tide                   42.11      42.71    2  
 16 Stokes, John Thomas T     12 Launchers              43.28      43.48    1  
 
Event 42  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kimball, Myles            12 Gators                 35.78      33.13  
  2 Schmuck, Landry           12 LFP                    36.44      36.64  
  3 Bennett, Jamieson         12 Stingrays              38.81      37.60  
  4 Byrd, Will                11 JVRA                   39.91      38.59  
  5 Purser, Gibson            11 Sherwood               40.40      39.42  
  6 Hyatt, Mike               12 Blossomwood            40.41      39.48  
  7 Rooker, Matthew           12 Tide                   40.54      40.38  
  8 Hardy, Samuel             11 Gators                 43.10      40.48  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Durant, Timmy P           12 Byrd Spring-SE         39.70      40.59  
 10 O,Neill, Hudson           12 Valley Hill-SE         41.20      40.74  
 11 Alderson, Jacob           12 Tide                   43.23      40.91  
 12 Wilson, Walker            12 Tide                   43.25      42.11  
 13 Caneer, Will              11 MCST                   43.63      42.58  
 14 Barnett, Evan             11 LFP                    42.97      42.82  
 15 Hartsfield, Bailey        12 Launchers              45.78      43.17  
 16 Stokes, John Thomas T     12 Launchers              43.19      43.28  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Rainey, Lawson            11 Stingrays              45.28      43.34  
 18 Andrews, Jake             12 LFP                    44.93      43.37  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Clary, David              12 Gators                 47.96      44.24  
 20 Thomas, James-Hale        11 JVRA                   45.38      44.48  
 21 Sullivan, Colin           12 SJST                   47.88      45.96  
 22 Jackson, Caden            12 PIED                   48.39      46.74  
 23 Newman, Barrett W         12 HAMC                   49.70      47.19  
 24 Hopkins, Fields           11 PIED                   45.97      47.40  
 25 Purser, Hayden            11 Sherwood               48.00      47.61  
 26 Dillard, Andrew           11 Stingrays              45.40      47.67  
 27 Lewis, Jes                12 Camelot                49.18      48.52  
 28 Sims, Aidan               11 PIED                   49.88      48.62  
 29 Daughtry, Noah            11 Launchers              54.35      49.43  
 30 Bankowski, Clate          12 Blossomwood            54.25      49.49  
 31 Daniel, Aiden             11 Sherwood               58.00      50.18  
 32 Noland, Jonathan W        12 Byrd Spring-SE         54.94      50.36  
 33 Miller, Jackson           12 HAMC                   52.79      50.52  
 34 Kruse, Tanner             11 JVRA                   50.63      50.87  
 35 Shipp, Alan               12 Camelot                52.13      51.09  
 36 O'Neill, Bram             11 Valley Hill-SE         54.19      51.15  
 37 Masterson, Aaron          11 Makos                  49.82      51.54  
 38 Worthy, Will K            11 Makos                  50.13      52.18  
 39 Sarrow, Django            11 Makos                  52.48      53.16  
 40 Maynard, Gavin            11 MCST                   52.78      53.43  
 41 Carter, Brian R           12 HAMC                   52.59      54.70  
 42 Copeland, Preston         12 Valley Hill-SE       1:03.53      56.07  
 43 Fratangelo, Cole          11 Chapman              1:35.95    1:07.86  
 44 Bollinger, Michael Rober  11 YMCA                 1:11.32    1:14.22  
 -- Smith, Sawyer B           11 Byrd Spring-SE         47.27         DQ  
 -- Sarkisian, Sam            11 MCST                 1:17.25         DQ  
 
Event 47  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sharon Johnston Swim Team                         1:55.24    1:55.23   40  
     1) McDonald, Savannah W12          2) Crisler, Reid M12              
     3) Driver, David M12               4) Rayhle, Elizabeth W12          
  2 Greenwyche Gators                                 2:00.51    1:57.61   34  
     1) Rainey, Elizabeth W12           2) Barlow, Bo M11                 
     3) Houser, Michaela W11            4) Kimball, Myles M12             
  3 Jones Valley Recreation Assn.                     1:59.45    2:00.06   32  
     1) Byrd, Will M11                  2) Patz, Ansley W12               
     3) Cost, Caroline W11              4) Bedsole, Chris M12             
  4 Piedmont Piranhas                                 2:00.87    2:01.29   30  
     1) Gaines, Xander M11              2) Hopkins, Fields M11            
     3) Nurre, Jane W12                 4) Bibb, Maddie W12               
  5 Redstone Arsenal Launchers                        2:06.42    2:02.56   28  
     1) Groves, Riley T M11             2) Scott, Kayley E W12            
     3) Wiggins, Teresa L W12           4) Hartsfield, Bailey M12         
  6 Blossomwood Swim Team                             2:03.39    2:02.88   26  
     1) Bankowski, Clate M12            2) Paparella, Meg W12             
     3) Hyatt, Mike M12                 4) Krichev, Julia W12             
  7 Lily Flagg                                        2:07.46    2:06.15   24  
     1) Barnett, Evan M11               2) Chua, Catherine W11            
     3) Shattuck, Emily W11             4) Schmuck, Landry M12            
  8 Sherwood Swim Team                                2:15.93    2:06.94   22  
     1) Gibson, Kennedy W12             2) Johnson, Nathan M11            
     3) Purser, Gibson M11              4) Busby, Elizabeth W12           
  9 Mt. Carmel Hammerheads                            2:08.35    2:07.29   18  
     1) Caneer, Will M11                2) Porter, Greta W12              
     3) Taylor, Devyn W11               4) Amos, Andrew M11               
 10 Mountain Springs Swim Team                        2:17.64    2:08.35   14  
     1) Comulada, Gabriela W11          2) York, Peyton J M11             
     3) Cazier, Alexandra W12           4) Bennett, Jamieson M12          
 11 Byrd Spring-SE                                    2:08.13    2:09.12   12  
     1) Bishop, Matthew F M11           2) Lecompte, Savannah M W12       
     3) Waters, Deanna C W12            4) Durant, Timmy P M12            
 12 Whitesburg Tide                                   2:10.02    2:09.66   10  
     1) Rooker, Matthew M12             2) Thompson, Lillian W11          
     3) Thompson, Maggie W12            4) Wilson, Walker M12             
 13 Hampton Cove Hurricanes                           2:12.97    2:16.73    8  
     1) Schappell, Anya R W12           2) Carter, Brian R M12            
     3) Harrison, Caleb B M11           4) Neicamp, Allison G W11         
 14 Monte Sano                                        2:18.25    2:23.75    6  
     1) Worthy, Will K M11              2) Howie, Maggie W12              
     3) Quadrini, Grace M W11           4) Sarrow, Django M11             
 15 Camelot Knights                                   2:26.02    2:28.51    4  
     1) Marsden, Kyle M12               2) Lewis, Jes M12                 
     3) Bigelow, Quinn W12              4) Roberts, Sofia W11             
 16 YMCA Seals                                        2:15.45    2:28.58    2  
     1) Sexton, Cara W12                2) Butler, Taylor W12             
     3) Willingham, Christian M12       4) Baughn, Max M11                
 17 Chapman swim team                                 2:30.92    2:50.70  
     1) Carter, Caleb M12               2) Hoyt, Ashley W12               
     3) White, Kaitlyn W12              4) Fratangelo, Cole M11           
 
Event 75  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Krichev, Julia            12 Blossomwood            29.71      29.13   20  
  2 Rayhle, Elizabeth         12 SJST                   30.42      30.06   17  
  3 Nabors, Carlee            12 SJST                   31.07      30.52   16  
  4 Bibb, Maddie              12 PIED                   32.60      31.62   15  
  5 McDonald, Savannah        12 SJST                   31.00      31.76   14  
  6 King, Mary Foster         11 PIED                   31.82      32.41   13  
  7 Roberts, Sofia            11 Camelot                32.65      32.43   12  
  8 Busby, Elizabeth          12 Sherwood               32.66      32.60   11  
B - Final
  9 Nurre, Jane               12 PIED                   32.82      32.60    9  
 10 Clary, Sydney             12 Gators                 33.52      32.80    7  
 11 Paparella, Meg            12 Blossomwood            33.58      33.58    6  
 12 Houser, Michaela          11 Gators                 34.69      33.88    5  
 13 Wiggins, Teresa L         12 Launchers              34.27      34.10    4  
 14 Quadrini, Grace M         11 Makos                  34.20      34.24    3  
 15 Chua, Catherine           11 LFP                    34.56      34.70    2  
 16 Taylor, Devyn             11 MCST                   34.80      35.06    1  
 
Event 75  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Krichev, Julia            12 Blossomwood            30.50      29.71  
  2 Rayhle, Elizabeth         12 SJST                   30.18      30.42  
  3 McDonald, Savannah        12 SJST                   33.12      31.00  
  4 Nabors, Carlee            12 SJST                   32.38      31.07  
  5 King, Mary Foster         11 PIED                   33.12      31.82  
  6 Bibb, Maddie              12 PIED                   35.41      32.60  
  7 Roberts, Sofia            11 Camelot                34.56      32.65  
  8 Busby, Elizabeth          12 Sherwood               33.69      32.66  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Nurre, Jane               12 PIED                   35.07      32.82  
 10 Clary, Sydney             12 Gators                 35.31      33.52  
 11 Paparella, Meg            12 Blossomwood            37.58      33.58  
 12 Quadrini, Grace M         11 Makos                  35.27      34.20  
 13 Wiggins, Teresa L         12 Launchers              35.40      34.27  
 14 Chua, Catherine           11 LFP                    37.02      34.56  
 15 Houser, Michaela          11 Gators                 34.89      34.69  
 16 Taylor, Devyn             11 MCST                   38.84      34.80  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Neicamp, Allison G        11 HAMC                   37.25      34.84  
 18 Cost, Caroline            11 JVRA                   36.90      34.92  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Sexton, Cara              12 YMCA                   38.09      34.93  
 20 Comulada, Gabriela        11 Stingrays              37.91      34.98  
 21 Wirth, Alyssa             11 Sherwood               35.67      35.08  
 22 Gibson, Kennedy           12 Sherwood               35.80      35.68  
 23 Scales, Ansley            12 Gators                 36.69      36.25  
 24 Hoyt, Ashley              12 Chapman                42.56      36.69  
 25 Watson, McKenna           11 Blossomwood            42.50      36.84  
 26 Shattuck, Emily           11 LFP                    38.48      36.96  
 27 Gunsallus, Emma           12 LFP                    41.05      36.97  
 28 Kalange, Sydney           11 JVRA                   38.51      37.56  
 29 Benton, Emma              12 Valley Hill-SE         41.46      37.91  
 30 Henriksen, Emma M         11 Byrd Spring-SE         43.22      38.01  
 31 Butler, Avery             11 Tide                   40.81      38.72  
 32 Thompson, Maggie          12 Tide                   41.29      38.76  
 33 Lecompte, Savannah M      12 Byrd Spring-SE         39.63      39.39  
 34 Walter, Addelyn           11 Camelot                41.73      39.50  
 35 Schappell, Anya R         12 HAMC                   43.85      39.84  
 36 Thompson, Lillian         11 Tide                      NT      40.36  
 37 Keener, Clara E           11 Makos                  41.19      40.75  
 38 Henderson, Cordelia W     12 Byrd Spring-SE         47.56      43.08  
 39 Spangler, Anna Katherine  11 Stingrays              46.32      43.12  
 40 Agee, Abigail             12 Makos                  43.34      43.61  
 41 Connell, Norah            11 Stingrays              46.96      44.49  
 42 Lemke, AnnaBeth E         12 Camelot                   NT      47.19  
 43 Morgan, Haley             11 MCST                      NT      49.41  
 44 Shallbetter, Josephine    12 Launchers              58.96      49.42  
 44 Mills, Amber              12 Launchers            1:01.07      49.42  
 46 Butler, Taylor            12 YMCA                   52.27      51.06  
 47 Amaral, Maira             11 HAMC                   48.59      51.38  
 48 Hewitt, Eve               12 MCST                 1:01.80      51.74  
 
Event 76  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Bedsole, Chris            12 JVRA                   28.85      28.91   20  
  2 Groves, Riley T           11 Launchers              30.18      29.00   17  
  3 Driver, David             12 SJST                   29.60      29.46   16  
  4 Kimball, Myles            12 Gators                 29.81      29.99   15  
  5 Barlow, Bo                11 Gators                 31.10      30.75   14  
  6 Schmuck, Landry           12 LFP                    31.61      31.86   13  
  7 Thomas, James-Hale        11 JVRA                   32.74      32.42   12  
  8 Matthews, Michael         12 JVRA                   34.45      33.70   11  
B - Final
  9 Ziegler, William          12 Gators                 34.53      33.67    9  
 10 Peffer, Nolan             11 Stingrays              34.64      34.13    7  
 11 Wilson, Walker            12 Tide                   34.61      34.40    6  
 12 Amos, Andrew              11 MCST                   35.10      34.49    5  
 13 Johnson, Nathan           11 Sherwood               36.37      35.80    4  
 14 Hyatt, Mike               12 Blossomwood            35.38      35.89    3  
 15 Harrison, Caleb B         11 HAMC                   36.97      36.02    2  
 16 Rooker, Matthew           12 Tide                   37.06      37.53    1  
 
Event 76  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Bedsole, Chris            12 JVRA                   30.06      28.85  
  2 Driver, David             12 SJST                   30.60      29.60  
  3 Kimball, Myles            12 Gators                 31.49      29.81  
  4 Groves, Riley T           11 Launchers              30.08      30.18  
  5 Barlow, Bo                11 Gators                 31.91      31.10  
  6 Schmuck, Landry           12 LFP                    33.13      31.61  
  7 Thomas, James-Hale        11 JVRA                   34.12      32.74  
  8 Matthews, Michael         12 JVRA                   34.83      34.45  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ziegler, William          12 Gators                 36.60      34.53  
 10 Wilson, Walker            12 Tide                   36.26      34.61  
 11 Peffer, Nolan             11 Stingrays              39.34      34.64  
 12 Amos, Andrew              11 MCST                   39.11      35.10  
 13 Hyatt, Mike               12 Blossomwood            37.84      35.38  
 14 Johnson, Nathan           11 Sherwood               39.23      36.37  
 15 Harrison, Caleb B         11 HAMC                   36.58      36.97  
 16 Rooker, Matthew           12 Tide                   37.35      37.06  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Purser, Gibson            11 Sherwood               40.31      37.70  
 18 Osterbauer, Matthew C     11 Tide                   38.12      37.86  
-------------------------------------------------------------------------
 19 York, Peyton J            11 Stingrays              40.87      38.46  
 20 Hartsfield, Bailey        12 Launchers              43.21      39.99  
 21 Crisler, Reid             12 SJST                   38.91      40.50  
 22 Skonieczny, Caden         12 Valley Hill-SE         42.33      40.63  
 23 Smith, Sawyer B           11 Byrd Spring-SE         43.19      40.93  
 24 Gaines, Xander            11 PIED                   44.08      41.17  
 25 Jackson, Caden            12 PIED                   42.78      41.22  
 26 Purser, Hayden            11 Sherwood               42.76      41.50  
 27 Towry, Warren             11 Stingrays                 NT      41.88  
 28 Baughn, Max               11 YMCA                   49.70      42.50  
 29 Noland, Jonathan W        12 Byrd Spring-SE         48.53      42.54  
 30 Andrews, Jake             12 LFP                    52.77      42.98  
 31 Bishop, Matthew F         11 Byrd Spring-SE         45.41      43.79  
 32 Sarrow, Django            11 Makos                  44.97      43.86  
 33 Malone, Callaway          12 Blossomwood            45.76      44.75  
 34 Sullivan, Colin           12 SJST                   47.14      46.07  
 35 Wright, Dylan             12 LFP                    50.29      46.54  
 36 White, Connor             12 Launchers              47.62      46.68  
 37 Bohan, John               11 Blossomwood            52.81      46.94  
 38 Willingham, Christian     12 YMCA                   56.03      48.01  
 39 Masterson, Aaron          11 Makos                  45.87      48.69  
 40 Maynard, Gavin            11 MCST                   57.43      49.55  
 41 Carter, Brian R           12 HAMC                   47.94      49.60  
 42 Shipp, Alan               12 Camelot                48.79      49.68  
 43 Miller, Jackson           12 HAMC                   51.81      50.57  
 44 Jacobsen, Carter          11 PIED                   51.08      51.43  
 45 Lerma, Isaiah             12 YMCA                 1:10.28      56.51  
 46 Beranek, Jacob J          11 Makos                  58.21      58.84  
 -- Marsden, Kyle             12 Camelot              1:22.88         DQ  
 
Event 81  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Krichev, Julia            12 Blossomwood            29.32      28.85   20  
  2 Rayhle, Elizabeth         12 SJST                   32.40      32.38   17  
  3 McDonald, Savannah        12 SJST                   33.51      33.48   16  
  4 King, Mary Foster         11 PIED                   33.41      33.73   15  
  5 McEniry, Katie            11 PIED                   34.34      34.32   14  
  6 Bibb, Maddie              12 PIED                   33.95      34.37   13  
  7 Reese, Jessica            12 Sherwood               34.94      35.02   12  
  8 Quadrini, Grace M         11 Makos                  35.69      35.73   11  
B - Final
  9 Rainey, Elizabeth         12 Gators                 36.63      35.29    9  
 10 Neicamp, Allison G        11 HAMC                   35.84      35.49    7  
 11 Porter, Greta             12 MCST                   36.34      35.93    6  
 12 Taylor, Devyn             11 MCST                   36.49      36.00    5  
 13 Wiggins, Teresa L         12 Launchers              36.57      36.47    4  
 14 Waters, Deanna C          12 Byrd Spring-SE         35.92      36.66    3  
 15 Roberts, Sofia            11 Camelot                36.76      36.93    2  
 16 Cost, Caroline            11 JVRA                   37.68      37.12    1  
 
Event 81  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Krichev, Julia            12 Blossomwood            30.08      29.32  
  2 Rayhle, Elizabeth         12 SJST                   32.55      32.40  
  3 King, Mary Foster         11 PIED                   34.13      33.41  
  4 McDonald, Savannah        12 SJST                   33.88      33.51  
  5 Bibb, Maddie              12 PIED                   35.39      33.95  
  6 McEniry, Katie            11 PIED                   36.04      34.34  
  7 Reese, Jessica            12 Sherwood               35.98      34.94  
  8 Quadrini, Grace M         11 Makos                  36.54      35.69  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Neicamp, Allison G        11 HAMC                   36.16      35.84  
 10 Waters, Deanna C          12 Byrd Spring-SE         38.19      35.92  
 11 Porter, Greta             12 MCST                   36.99      36.34  
 12 Taylor, Devyn             11 MCST                   36.62      36.49  
 13 Wiggins, Teresa L         12 Launchers              36.84      36.57  
 14 Rainey, Elizabeth         12 Gators                 41.06      36.63  
 15 Roberts, Sofia            11 Camelot                37.37      36.76  
 16 Cost, Caroline            11 JVRA                   39.00      37.68  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Scott, Kayley E           12 Launchers              35.74      37.71  
 18 Sexton, Cara              12 YMCA                   36.79      37.84  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Houser, Michaela          11 Gators                 38.69      37.92  
 20 Johnston, Emma            11 Stingrays              40.39      37.93  
 21 Busby, Elizabeth          12 Sherwood               39.20      37.98  
 22 Ryan, Ashleigh            12 SJST                   39.33      38.20  
 23 Clary, Sydney             12 Gators                 37.78      38.22  
 24 Agee, Abigail             12 Makos                  38.98      38.91  
 25 Lecompte, Savannah M      12 Byrd Spring-SE         39.34      39.54  
 26 Shattuck, Emily           11 LFP                    42.96      39.73  
 27 Henriksen, Emma M         11 Byrd Spring-SE         40.65      39.75  
 28 Gunsallus, Emma           12 LFP                    38.76      39.83  
 29 Butler, Avery             11 Tide                   41.40      39.84  
 30 Kalange, Sydney           11 JVRA                   40.59      39.96  
 31 Thompson, Maggie          12 Tide                   42.22      40.21  
 32 Wirth, Alyssa             11 Sherwood               39.03      40.25  
 33 Pleva, Cecilia            11 LFP                    43.69      42.01  
 34 Smith, Sophie             12 Makos                  41.75      42.46  
 35 Wilder, Walden            11 Stingrays              46.55      43.59  
 36 Waggoner, Stevey          12 Blossomwood            44.44      45.03  
 37 Plant, Olivia             11 Launchers              47.60      46.07  
 38 Connell, Norah            11 Stingrays              47.32      46.18  
 39 Lemke, AnnaBeth E         12 Camelot                49.49      46.93  
 40 Morgan, Haley             11 MCST                      NT      47.30  
 41 Insley, Bella             11 Tide                   47.86      48.36  
 42 Amaral, Maira             11 HAMC                   46.34      48.66  
 43 Holloway, Ellie           11 Camelot                57.43      55.61  
 44 Murley, Jamie             12 Chapman              1:07.03    1:02.58  
 -- Blauwkamp, XiXi K         12 HAMC                   47.35         DQ  
 
Event 82  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Bedsole, Chris            12 JVRA                   31.26      30.49   20  
  2 Groves, Riley T           11 Launchers              31.06      30.71   17  
  3 Byrd, Will                11 JVRA                   32.56      31.45   16  
  4 Barlow, Bo                11 Gators                 34.77      33.10   15  
  5 Driver, David             12 SJST                   33.28      33.21   14  
  6 Schmuck, Landry           12 LFP                    34.90      33.88   13  
  7 Hardy, Samuel             11 Gators                 36.40      34.94   12  
  8 Amos, Andrew              11 MCST                   35.64      35.93   11  
B - Final
  9 Bennett, Jamieson         12 Stingrays              36.52      35.39    9  
 10 Osterbauer, Matthew C     11 Tide                   38.46      37.18    7  
 11 Stinson, Jake             12 Tide                   37.32      37.44    6  
 12 Crisler, Reid             12 SJST                   39.00      37.57    5  
 13 Peffer, Nolan             11 Stingrays              37.66      38.34    4  
 14 Barnett, Evan             11 LFP                    37.94      38.86    3  
 15 Cobert, Xander            12 Tide                   38.64      38.92    2  
 16 Hopkins, Fields           11 PIED                   38.85      39.03    1  
 
Event 82  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Groves, Riley T           11 Launchers              31.43      31.06  
  2 Bedsole, Chris            12 JVRA                   31.97      31.26  
  3 Byrd, Will                11 JVRA                   32.42      32.56  
  4 Driver, David             12 SJST                   34.61      33.28  
  5 Barlow, Bo                11 Gators                 34.63      34.77  
  6 Schmuck, Landry           12 LFP                    34.47      34.90  
  7 Amos, Andrew              11 MCST                   36.07      35.64  
  8 Hardy, Samuel             11 Gators                 37.73      36.40  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Bennett, Jamieson         12 Stingrays              37.55      36.52  
 10 Stinson, Jake             12 Tide                   38.17      37.32  
 11 Peffer, Nolan             11 Stingrays              40.91      37.66  
 12 Barnett, Evan             11 LFP                    41.86      37.94  
 13 Osterbauer, Matthew C     11 Tide                   39.53      38.46  
 14 Cobert, Xander            12 Tide                   37.57      38.64  
 15 Hopkins, Fields           11 PIED                   40.81      38.85  
 16 Crisler, Reid             12 SJST                   37.65      39.00  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Thomas, James-Hale        11 JVRA                   38.09      39.07  
 18 Gaines, Xander            11 PIED                   41.60      39.34  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Ziegler, William          12 Gators                 41.65      39.73  
 20 York, Peyton J            11 Stingrays              40.91      40.00  
 21 Durant, Timmy P           12 Byrd Spring-SE         42.78      40.16  
 22 Wright, Dylan             12 LFP                    43.53      40.94  
 23 Purser, Hayden            11 Sherwood               46.34      40.96  
 24 Malone, Callaway          12 Blossomwood            42.88      41.32  
 25 Johnson, Nathan           11 Sherwood               41.12      41.69  
 26 Bankowski, Brett          11 Blossomwood            44.31      42.11  
 27 Harrison, Caleb B         11 HAMC                   42.07      42.24  
 28 Skonieczny, Caden         12 Valley Hill-SE         43.72      42.77  
 29 Baughn, Max               11 YMCA                   44.50      43.08  
 30 Lewis, Jes                12 Camelot                48.38      43.09  
 31 Blanshan, Andrew J        12 Launchers              46.28      44.27  
 32 White, Connor             12 Launchers              42.32      44.74  
 33 Worthy, Will K            11 Makos                  46.49      44.89  
 34 Lawson, Jackson B         12 Byrd Spring-SE         49.75      45.91  
 35 Bohan, John               11 Blossomwood            45.53      46.25  
 36 Cioppi, Alexander A       11 HAMC                   55.06      46.73  
 37 Bishop, Matthew F         11 Byrd Spring-SE         47.94      46.83  
 38 Carter, Caleb             12 Chapman                54.89      47.37  
 39 Scully, Alistair          11 YMCA                 1:00.86      48.45  
 40 Newman, Barrett W         12 HAMC                   53.60      49.10  
 41 Daniel, Aiden             11 Sherwood               50.79      49.84  
 42 Lerma, Isaiah             12 YMCA                 1:02.03      55.89  
 43 Beranek, Jacob J          11 Makos                  53.10      57.90  
 44 Marsden, Kyle             12 Camelot                   NT    1:00.41  
 45 Sarkisian, Sam            11 MCST                 1:11.13    1:03.61  
 -- Jacobsen, Carter          11 PIED                   55.45         DQ  
 
Event 87  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sharon Johnston Swim Team                         1:56.79    1:55.64   40  
     1) McDonald, Savannah 12           2) Ryan, Ashleigh 12              
     3) Nabors, Carlee 12               4) Rayhle, Elizabeth 12           
  2 Piedmont Piranhas                                 1:57.84    1:55.78   34  
     1) Nurre, Jane 12                  2) McEniry, Katie 11              
     3) King, Mary Foster 11            4) Bibb, Maddie 12                
  3 Sherwood Swim Team                                2:03.40    1:58.74   32  
     1) Gibson, Kennedy 12              2) Reese, Jessica 12              
     3) Wirth, Alyssa 11                4) Busby, Elizabeth 12            
  4 Greenwyche Gators                                 2:08.43    2:03.25   30  
     1) Rainey, Elizabeth 12            2) Clary, Sydney 12               
     3) Scales, Ansley 12               4) Houser, Michaela 11            
  5 Blossomwood Swim Team                             2:04.94    2:07.14   28  
     1) Paparella, Meg 12               2) Watson, McKenna 11             
     3) Waggoner, Stevey 12             4) Krichev, Julia 12              
  6 Lily Flagg                                        2:11.70    2:08.99   26  
     1) Shattuck, Emily 11              2) Greenlee, JoJo 12              
     3) Gunsallus, Emma 12              4) Chua, Catherine 11             
  7 Jones Valley Recreation Assn.                     2:10.05    2:09.34   24  
     1) Patz, Ansley 12                 2) Burns, Julia 12                
     3) Cost, Caroline 11               4) Kowalczyk, Angela 10           
  8 Monte Sano                                        2:13.07    2:11.29   22  
     1) Quadrini, Grace M 11            2) Agee, Abigail 12               
     3) Smith, Sophie 12                4) Howie, Maggie 12               
  9 Byrd Spring-SE                                    2:14.25    2:12.27   18  
     1) Lecompte, Savannah M 12         2) Henderson, Cordelia W 12       
     3) Henriksen, Emma M 11            4) Waters, Deanna C 12            
 10 Hampton Cove Hurricanes                           2:15.46    2:15.90   14  
     1) Schappell, Anya R 12            2) Frost, Layla R 11              
     3) Blauwkamp, XiXi K 12            4) Neicamp, Allison G 11          
 11 Mt. Carmel Hammerheads                            2:13.04    2:22.85   12  
     1) Porter, Greta 12                2) Morgan, Haley 11               
     3) Hewitt, Eve 12                  4) Taylor, Devyn 11               
 12 Redstone Arsenal Launchers                        2:22.48    2:23.93   10  
     1) Scott, Kayley E 12              2) Plant, Olivia 11               
     3) Plummer, Emma 11                4) Wiggins, Teresa L 12           
 13 Mountain Springs Swim Team                        2:30.47    2:25.83    8  
     1) Johnston, Emma 11               2) Connell, Norah 11              
     3) Wilder, Walden 11               4) Comulada, Gabriela 11          
 14 Whitesburg Tide                                   2:20.37    2:26.71    6  
     1) Thompson, Lillian 11            2) Butler, Avery 11               
     3) Shea, Emma 12                   4) Hawkins, Virginia L 9          
 15 Camelot Knights                                   2:11.69    2:30.96    4  
     1) Holloway, Ellie 11              2) Lemke, AnnaBeth E 12           
     3) Walter, Addelyn 11              4) Roberts, Sofia 11              
 16 YMCA Seals                                        2:33.83    2:55.57    2  
     1) Sexton, Cara 12                 2) Butler, Taylor 12              
     3) Laurel, Cameryn 11              4) Barch, Kailin 12               
 
Event 88  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jones Valley Recreation Assn.                     2:00.42    1:56.96   40  
     1) Byrd, Will 11                   2) Thomas, James-Hale 11          
     3) Matthews, Michael 12            4) Bedsole, Chris 12              
  2 Greenwyche Gators                                 2:02.39    1:57.03   34  
     1) Ziegler, William 12             2) Hardy, Samuel 11               
     3) Barlow, Bo 11                   4) Kimball, Myles 12              
  3 Sharon Johnston Swim Team                         2:06.05    2:06.24   32  
     1) Crisler, Reid 12                2) Smith, Isaac 11                
     3) Sullivan, Colin 12              4) Driver, David 12               
  4 Lily Flagg                                        2:13.81    2:07.56   30  
     1) Barnett, Evan 11                2) Andrews, Jake 12               
     3) Wright, Dylan 12                4) Schmuck, Landry 12             
  5 Blossomwood Swim Team                             2:07.50    2:07.85   28  
     1) Bankowski, Clate 12             2) Bankowski, Brett 11            
     3) Malone, Callaway 12             4) Hyatt, Mike 12                 
  6 Whitesburg Tide                                   2:08.49    2:08.38   26  
     1) Rooker, Matthew 12              2) Osterbauer, Matthew C 11       
     3) Stinson, Jake 12                4) Wilson, Walker 12              
  7 Mountain Springs Swim Team                        2:22.53    2:11.25   24  
     1) York, Peyton J 11               2) Buzzetta, Charlie 11           
     3) Peffer, Nolan 11                4) Bennett, Jamieson 12           
  8 Piedmont Piranhas                                 2:20.12    2:16.91   22  
     1) Gaines, Xander 11               2) Walker, Owen 12                
     3) Jackson, Caden 12               4) Hopkins, Fields 11             
  9 Redstone Arsenal Launchers                        2:20.32    2:18.58   18  
     1) Groves, Riley T 11              2) White, Connor 12               
     3) Blanshan, Andrew J 12           4) Hartsfield, Bailey 12          
 10 Sherwood Swim Team                                2:21.78    2:18.95   14  
     1) Johnson, Nathan 11              2) Daniel, Aiden 11               
     3) Purser, Hayden 11               4) Purser, Gibson 11              
 11 Byrd Spring-SE                                    2:15.91    2:20.69   12  
     1) Bishop, Matthew F 11            2) Noland, Jonathan W 12          
     3) Lawson, Jackson B 12            4) Durant, Timmy P 12             
 12 Hampton Cove Hurricanes                           2:27.60    2:29.67   10  
     1) Cioppi, Alexander A 11          2) Miller, Jackson 12             
     3) Newman, Barrett W 12            4) Harrison, Caleb B 11           
 13 Monte Sano                                        2:31.24    2:31.99    8  
     1) Worthy, Will K 11               2) Masterson, Aaron 11            
     3) Beranek, Jacob J 11             4) Sarrow, Django 11              
 14 Mt. Carmel Hammerheads                            2:33.60    2:37.09    6  
     1) Caneer, Will 11                 2) Sarkisian, Sam 11              
     3) Maynard, Gavin 11               4) Amos, Andrew 11                
 15 YMCA Seals                                        2:48.67    2:51.14    4  
     1) Willingham, Christian 12        2) Lerma, Isaiah 12               
     3) McKinney, Eric 12               4) Baughn, Max 11                 

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2017 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org