Home
2016 Meets
2015 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL - H               HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 7/16/2017 04:53 PM
                  RCSL City Meet 2016 - 7/8/2017 - 7/10/2017                   
                                    Results                                    
 
Event 25  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Piedmont Piranhas                                 2:03.00    2:00.87   40  
     1) Monk, Marybeth 14               2) Schloss, Anna Kathryn 14       
     3) Erbach, Lizzie 13               4) Culbreath, Rachel 14           
  2 Blossomwood Swim Team                             2:08.17    2:04.05   34  
     1) Cimino, Maddie 14               2) Johnson, Madeline 13           
     3) Graves, Virginia 13             4) Hamilton, Rebekah 13           
  3 Jones Valley Recreation Assn.                     2:07.82    2:04.19   32  
     1) Shepherd, Anna 13               2) Kowalczyk, Elizabeth 14        
     3) Eichstaedt, Emily 14            4) Patz, Callie 14                
  4 Byrd Spring-SE                                    2:11.62    2:05.48   30  
     1) Kelton, Laurel M 14             2) Lindow, Tess M 13              
     3) Blasingame, Claire C 13         4) Cornelius, Jessica R 13        
  5 Sharon Johnston Swim Team                         2:14.93    2:11.45   28  
     1) Vickers, Olivia 13              2) Boyd, Haley 14                 
     3) McDonald, Naomi 14              4) Westbrook, Tori 14             
  6 Monte Sano                                        2:18.84    2:11.69   26  
     1) Wistner, Abigail N 14           2) Rabban, Bella 14               
     3) Bledsoe, Leah 14                4) Mathews, Rebecca 14            
  7 Greenwyche Gators                                 2:19.89    2:14.39   24  
     1) Ferguson, Rebecca 14            2) Scales, Ansley 12              
     3) Ferguson, Emily 14              4) Davenport, Sarah K 13          
  8 Hampton Cove Hurricanes                           2:14.37    2:15.12   22  
     1) Harrison, Kimberly A 14         2) Smith, Gabbi W 13              
     3) Carter, Virginia L 13           4) Brix, Sophia M 13              
  9 Mountain Springs Swim Team                        2:18.68    2:16.71   18  
     1) Brandon, Claire 13              2) Schaefer, Genevieve 13         
     3) Brandon, Sophie 13              4) York, Priscilla 14             
 10 Lily Flagg                                        2:22.65    2:19.56   14  
     1) Gunsallus, Hannah 13            2) Schmuck, Amery 14              
     3) Williams, Ella 13               4) Butler, Elise 14               
 11 Whitesburg Tide                                   2:26.99    2:23.42   12  
     1) Zibas, Camille 13               2) Jones, Alison 13               
     3) Ledbetter, Kate 13              4) Moffet, Victoria 14            
 12 Mt. Carmel Hammerheads                            2:16.77    2:24.56   10  
     1) Orcutt, Colby 13                2) Rowell, Chloe 13               
     3) Orcutt, Tori 14                 4) Maynard, Dakota 14             
 13 Sherwood Swim Team                                2:36.82    2:32.26    8  
     1) Goode, Summer 13                2) Hammer, Emily 13               
     3) Wirth, Emily 14                 4) Anderson, Mandy 13             
 14 Camelot Knights                                   2:37.40    2:45.18    6  
     1) Jones, Morgan E 14              2) Naumcheff, Stevie 14           
     3) Burnham, Victoria 13            4) Paull, Sophie 13               
 15 Redstone Arsenal Launchers                        2:43.80    2:46.32    4  
     1) Blanshan, Faith L 13            2) Shallbetter, Elizabeth 14      
     3) Scott, Grace A 14               4) Johnson, Tiffany P 14          
 
Event 26  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mt. Carmel Hammerheads                            1:56.23    1:53.64   40  
     1) Amos, Carson 14                 2) Pierce, Thomas 13              
     3) Worshek, Riley 14               4) Sentell, Jack 14               
  2 Greenwyche Gators                                 2:05.61    2:00.49   34  
     1) O'Neil, Stephen 13              2) Scott, Spencer 13              
     3) Smith, Duncan 14                4) Steber, Ben 14                 
  3 Whitesburg Tide                                   2:06.34    2:04.01   32  
     1) Maurer, Jack 14                 2) Harlow, Owen 13                
     3) Stogner, John A 13              4) Rooker, Austin 13              
  4 Redstone Arsenal Launchers                        2:12.04    2:05.15   30  
     1) Hinkle, Joshua T 14             2) Stokes, Nicholaus S 13         
     3) Shen, Jiaming H 14              4) Bamburg, Jason R 13            
  5 Mountain Springs Swim Team                        2:14.87    2:07.58   28  
     1) Johnston, Drew 14               2) Comulada, Gavin 13             
     3) Peffer, Gage 14                 4) Adams, Reece 14                
  6 Sharon Johnston Swim Team                         2:10.19    2:09.52   26  
     1) Davis, Wesley 14                2) Erskine, Keyshawn 13           
     3) Simmons, Evan 13                4) Broyles, Lawson 13             
  7 Lily Flagg                                        2:15.90    2:10.14   24  
     1) Barraza, Chris 13               2) Rorex, John David 14           
     3) Chua, CJ 13                     4) Butler, Joshua 13              
  8 Byrd Spring-SE                                    2:13.37    2:10.96   22  
     1) Hill, Aaron M 13                2) Flinn, Taylor J 13             
     3) Jones, Adam J 14                4) Lowe, Josh M 13                
  9 Monte Sano                                        2:20.56    2:12.68   18  
     1) Perry, Quillan 13               2) Stephens, Henry T 14           
     3) Moore, Will 13                  4) Miller, Wyatt W 14             
 10 Blossomwood Swim Team                             2:13.42    2:12.88   14  
     1) Cooper, Curtis 13               2) Blankenship, Nate 14           
     3) Thurman, Reed 14                4) Brown, Harrison 13             
 11 Sherwood Swim Team                                2:16.24    2:14.55   12  
     1) Rorick, Michael 14              2) Laue, Frederick 13             
     3) Holtcamp, Mater S 13            4) Amborski, Matthew 13           
 12 Hampton Cove Hurricanes                           2:21.59    2:20.57   10  
     1) Guy, Cameron B 14               2) Wright, Christopher T 14       
     3) Morton, John-Patrick 13         4) Anthony, Brandon M 13          
 13 Camelot Knights                                   2:33.58    2:22.39    8  
     1) Varmette, Will 13               2) Bigelow, Wilson 14             
     3) Sherman, Casey A 14             4) Walter, Nicholas 14            
 14 Piedmont Piranhas                                 2:05.53    2:29.99    6  
     1) Caroll, Hayden 13               2) Shores, James 13               
     3) Schuetz, Neil 14                4) Walker, Owen 12                
 15 Chapman swim team                                      NT    2:37.03    4  
     1) Lenoir, James 14                2) Carden, Harley 13              
     3) Purves, John 13                 4) Carter, Caleb 12               
 
Event 31  Girls 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flinn, Madison G          13 Byrd Spring-SE         33.09      31.58  
  2 Wise, Rylie               14 Makos                     NT      32.71  
  3 Noland, Riley M           13 Byrd Spring-SE         32.98      33.27  
  4 Palmiter, Lauren          14 SJST                   34.74      33.84  
  5 Masterson, Margaret       13 Makos                  37.05      34.19  
  6 Hosna, Sophie G           13 HAMC                   34.69      34.72  
  7 Naderi, Rose              14 Makos                  33.37      34.89  
  8 Guy, Sydney M             13 HAMC                   35.63      35.07  
  9 Derington, Julia          14 Makos                  35.36      35.39  
 10 Carruth, Harleigh         14 SJST                   38.04      36.62  
 11 Harwood, Colleen          13 SJST                   38.28      36.90  
 12 Fanning, Rachel           13 LFP                    39.02      36.97  
 13 Greenlee, Lizzie          14 LFP                    37.00      38.02  
 14 Bowar, Heaven             14 SJST                   39.67      45.40  
 15 Taylor, Ashley            14 SJST                   45.67      46.66  
 
Event 32  Boys 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walker, Charlie           13 Stingrays              34.02      30.21  
  2 Scales, Gabe              14 Gators                 33.30      31.99  
  3 Custodio, Paul            13 Tide                   36.69      34.19  
  4 Jackson, AJ               14 SJST                   36.70      34.21  
  5 Johnson, Reece            13 MCST                   35.29      34.56  
  5 Williams, Alexander K     13 HAMC                   36.31      34.56  
  7 Matteson, Tom             14 Stingrays              38.87      35.16  
  8 Henderson, Joshua         13 LFP                    37.05      35.21  
  9 Wright, Jacob             13 LFP                    37.64      36.22  
 10 Williams, Lawson          13 Makos                  41.72      39.56  
 11 Copeland, Aiden S         13 Makos                  39.81      39.76  
 
Event 37  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Hamilton, Rebekah         13 Blossomwood            25.43      25.12   20  
  2 Monk, Marybeth            14 PIED                   25.90      25.14   17  
  3 Blasingame, Claire C      13 Byrd Spring-SE         25.91      25.62   16  
  4 Patz, Callie              14 JVRA                   26.68      26.17   15  
  5 Cimino, Maddie            14 Blossomwood            26.81      26.70   14  
  6 Mathews, Rebecca          14 Makos                  27.07      26.71   13  
  7 Shepherd, Anna            13 JVRA                   26.93      26.76   12  
  8 Schmuck, Amery            14 LFP                    27.00      26.78   11  
B - Final
  9 Graves, Virginia          13 Blossomwood            27.24      26.84    9  
 10 Culbreath, Rachel         14 PIED                   27.43      27.09    7  
 11 McDonald, Naomi           14 SJST                   27.57      27.11    6  
 12 Schloss, Anna Kathryn     14 PIED                   27.18      27.43    5  
 13 Vickers, Olivia           13 SJST                   28.58      27.91    4  
 14 Scott, Grace A            14 Launchers              28.50      28.51    3  
 15 Gunsallus, Hannah         13 LFP                    28.76      28.69    2  
 16 Kowalczyk, Elizabeth      14 JVRA                   28.80      28.83    1  
 
Event 37  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hamilton, Rebekah         13 Blossomwood            25.38      25.43  
  2 Monk, Marybeth            14 PIED                   25.65      25.90  
  3 Blasingame, Claire C      13 Byrd Spring-SE         26.37      25.91  
  4 Patz, Callie              14 JVRA                   26.62      26.68  
  5 Cimino, Maddie            14 Blossomwood            27.64      26.81  
  6 Shepherd, Anna            13 JVRA                   26.89      26.93  
  7 Schmuck, Amery            14 LFP                    28.35      27.00  
  8 Mathews, Rebecca          14 Makos                  28.19      27.07  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Schloss, Anna Kathryn     14 PIED                   26.00      27.18  
 10 Graves, Virginia          13 Blossomwood            27.75      27.24  
 11 Culbreath, Rachel         14 PIED                   27.81      27.43  
 12 McDonald, Naomi           14 SJST                   29.04      27.57  
 13 Scott, Grace A            14 Launchers              28.88      28.50  
 14 Vickers, Olivia           13 SJST                   27.89      28.58  
 15 Gunsallus, Hannah         13 LFP                    29.02      28.76  
 16 Kowalczyk, Elizabeth      14 JVRA                   29.15      28.80  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Lindow, Tess M            13 Byrd Spring-SE         28.88      28.88  
 18 York, Priscilla           14 Stingrays              28.71      28.94  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Moffet, Victoria          14 Tide                   29.19      29.02  
 20 Rabban, Bella             14 Makos                  29.47      29.08  
 21 Kelton, Laurel M          14 Byrd Spring-SE         29.89      29.36  
 22 Brix, Sophia M            13 HAMC                   30.02      29.38  
 23 Boyd, Haley               14 SJST                   28.96      29.44  
 24 Harrison, Kimberly A      14 HAMC                   29.50      29.61  
 25 Wirth, Emily              14 Sherwood               30.50      30.04  
 26 Carter, Virginia L        13 HAMC                   29.66      30.20  
 27 Brandon, Sophie           13 Stingrays              29.25      30.29  
 28 Allen, Kori L             13 YMCA                   29.68      30.49  
 29 Orcutt, Colby             13 MCST                   30.19      30.59  
 30 Schaefer, Genevieve       13 Stingrays              30.41      30.89  
 31 Ledbetter, Kate           13 Tide                   31.53      31.34  
 32 Rabban, Sophie            13 Makos                  31.74      31.39  
 33 Shallbetter, Elizabeth    14 Launchers              31.05      31.53  
 34 Zibas, Camille            13 Tide                   30.84      31.54  
 35 Butler, Elise             14 LFP                    32.95      31.57  
 36 Goode, Summer             13 Sherwood               33.31      31.96  
 37 Savage, Grayson G         13 Valley Hill-SE         33.48      32.56  
 38 Maynard, Dakota           14 MCST                   32.97      33.26  
 39 Davenport, Sarah K        13 Gators                 34.65      33.55  
 40 Scully, Maisy             14 YMCA                   39.82      35.07  
 41 Blanshan, Faith L         13 Launchers              35.52      35.18  
 42 Hoffmeyer, Sydney         13 Valley Hill-SE         34.91      35.52  
 43 Burnham, Victoria         13 Camelot                34.23      35.63  
 44 Rowell, Chloe             13 MCST                      NT      36.92  
 45 Jones, Morgan E           14 Camelot                37.37      36.95  
 46 Paull, Sophie             13 Camelot                40.84      38.65  
 47 Scully, Quinlyn           13 YMCA                   39.72      38.89  
 48 Moore, Hayley             13 Sherwood               43.15      41.67  
 49 Brannon, Natalee          13 Chapman                46.42      49.73  
 
Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Shen, Jiaming H           14 Launchers              23.77      23.36   20  
  2 Worshek, Riley            14 MCST                   23.46      23.45   17  
  3 Peffer, Gage              14 Stingrays              24.45      23.82   16  
  4 Erskine, Keyshawn         13 SJST                   24.54      24.65   15  
  5 Amos, Carson              14 MCST                   25.20      24.71   14  
  6 Hill, Aaron M             13 Byrd Spring-SE         25.09      24.86   13  
  7 Harlow, Owen              13 Tide                   25.43      25.18   12  
  8 Stephens, Henry T         14 Makos                  25.59      25.25   11  
B - Final
  9 Smith, Duncan             14 Gators                 25.67      25.54    9  
 10 Stogner, John A           13 Tide                   25.61      25.62    7  
 11 Caroll, Hayden            13 PIED                   25.68      25.76    6  
 12 Theisen, Landon           13 JVRA                   26.08      25.80    5  
 13 O'Neil, Stephen           13 Gators                 25.77      25.92    4  
 14 Sentell, Jack             14 MCST                   25.77      26.08    3  
 15 Cooper, Curtis            13 Blossomwood            26.41      26.12    2  
 16 Barraza, Chris            13 LFP                    26.20      26.33    1  
 
Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Worshek, Riley            14 MCST                   23.81      23.46  
  2 Shen, Jiaming H           14 Launchers              24.41      23.77  
  3 Peffer, Gage              14 Stingrays              25.16      24.45  
  4 Erskine, Keyshawn         13 SJST                   25.29      24.54  
  5 Hill, Aaron M             13 Byrd Spring-SE         24.58      25.09  
  6 Amos, Carson              14 MCST                   25.32      25.20  
  7 Harlow, Owen              13 Tide                   25.94      25.43  
  8 Stephens, Henry T         14 Makos                  26.34      25.59  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Stogner, John A           13 Tide                   25.96      25.61  
 10 Smith, Duncan             14 Gators                 26.63      25.67  
 11 Caroll, Hayden            13 PIED                   25.99      25.68  
 12 Sentell, Jack             14 MCST                   26.01      25.77  
 12 O'Neil, Stephen           13 Gators                 25.53      25.77  
 14 Theisen, Landon           13 JVRA                   26.54      26.08  
 15 Barraza, Chris            13 LFP                    27.26      26.20  
 16 Cooper, Curtis            13 Blossomwood            27.27      26.41  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Wright, Christopher T     14 HAMC                   28.65      26.85  
 18 Jones, Adam J             14 Byrd Spring-SE         27.02      27.08  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Davis, Wesley             14 SJST                   27.65      27.33  
 20 Schuetz, Neil             14 PIED                   27.64      27.43  
 21 Thurman, Reed             14 Blossomwood            27.15      27.56  
 22 Steber, Ben               14 Gators                 27.94      27.64  
 23 Adams, Reece              14 Stingrays              28.16      27.65  
 24 Maurer, Jack              14 Tide                   28.47      28.08  
 25 Morton, John-Patrick      13 HAMC                   28.60      28.44  
 26 Stokes, Nicholaus S       13 Launchers              31.06      28.67  
 27 Lowe, Josh M              13 Byrd Spring-SE         29.62      28.81  
 28 Lenoir, James             14 Chapman                27.60      28.92  
 29 Holtcamp, Mater S         13 Sherwood               28.83      28.99  
 30 Johnston, Drew            14 Stingrays              30.81      29.01  
 31 Walter, Nicholas          14 Camelot                28.89      29.52  
 32 Bigelow, Wilson           14 Camelot                31.25      29.60  
 33 Burns, Andrew             14 JVRA                   30.77      29.68  
 34 Shores, James             13 PIED                   31.58      29.83  
 35 Amborski, Matthew         13 Sherwood               28.64      30.29  
 36 Miller, Wyatt W           14 Makos                  31.84      30.59  
 37 Hinkle, Joshua T          14 Launchers              31.03      30.61  
 38 Rorex, John David         14 LFP                    30.92      30.95  
 39 Broyles, Lawson           13 SJST                   30.77      31.52  
 40 Butler, Joshua            13 LFP                    31.65      31.88  
 41 Blankenship, Nate         14 Blossomwood            34.01      32.16  
 42 Carden, Harley            13 Chapman                33.16      32.70  
 43 Moore, Alex               13 Makos                  33.25      32.80  
 44 Marsden, Joshua           14 Camelot                33.65      33.16  
 45 Anthony, Brandon M        13 HAMC                   31.91      33.41  
 46 Pant, Shreyas             14 YMCA                   41.17      37.72  
 47 Purves, John              13 Chapman                37.39      38.38  
 
Event 43  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Orcutt, Tori              14 MCST                   33.83      32.68   20  
  2 Blasingame, Claire C      13 Byrd Spring-SE         33.61      32.90   17  
  3 Schmuck, Amery            14 LFP                    35.13      34.30   16  
  4 Ferguson, Emily           14 Gators                 35.76      34.68   15  
  5 Rabban, Bella             14 Makos                  35.73      34.90   14  
  6 Schloss, Anna Kathryn     14 PIED                   35.29      35.01   13  
  7 Lindow, Tess M            13 Byrd Spring-SE         36.32      36.09   12  
  8 Ferguson, Rebecca         14 Gators                 36.43      36.22   11  
B - Final
  9 Graves, Virginia          13 Blossomwood            36.77      36.31    9  
 10 York, Priscilla           14 Stingrays              36.87      37.00    7  
 11 Boyd, Haley               14 SJST                   38.06      37.50    6  
 12 Vickers, Olivia           13 SJST                   37.87      37.56    5  
 13 Kowalczyk, Elizabeth      14 JVRA                   37.91      37.66    4  
 14 Schaefer, Genevieve       13 Stingrays              38.46      38.67    3  
 15 Byrd, Maddie              13 JVRA                   38.65      38.90    2  
 16 Wistner, Abigail N        14 Makos                  38.77      38.98    1  
 
Event 43  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Blasingame, Claire C      13 Byrd Spring-SE         34.15      33.61  
  2 Orcutt, Tori              14 MCST                   35.64      33.83  
  3 Schmuck, Amery            14 LFP                    35.95      35.13  
  4 Schloss, Anna Kathryn     14 PIED                   34.43      35.29  
  5 Rabban, Bella             14 Makos                  37.23      35.73  
  6 Ferguson, Emily           14 Gators                 35.37      35.76  
  7 Lindow, Tess M            13 Byrd Spring-SE         37.49      36.32  
  8 Ferguson, Rebecca         14 Gators                 36.43      36.43  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Graves, Virginia          13 Blossomwood            37.27      36.77  
 10 York, Priscilla           14 Stingrays              37.56      36.87  
 11 Vickers, Olivia           13 SJST                   36.81      37.87  
 12 Kowalczyk, Elizabeth      14 JVRA                   38.19      37.91  
 13 Boyd, Haley               14 SJST                   39.30      38.06  
 14 Schaefer, Genevieve       13 Stingrays              38.63      38.46  
 15 Byrd, Maddie              13 JVRA                   39.17      38.65  
 16 Wistner, Abigail N        14 Makos                  41.33      38.77  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Smith, Gabbi W            13 HAMC                   39.93      38.86  
 18 Daniel, Kiera             14 Makos                  41.07      39.08  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Moffet, Victoria          14 Tide                   40.19      39.09  
 20 Archer, Jamie             13 PIED                   40.31      39.69  
 21 Eichstaedt, Emily         14 JVRA                   40.42      39.72  
 22 Helton, Erin M            14 HAMC                   41.98      40.00  
 23 Flinn, Bailey N           13 Byrd Spring-SE         42.09      41.03  
 24 Bagdonas, Chloe           14 SJST                   41.85      41.04  
 25 Anthony, Morgan B         13 HAMC                   40.64      41.11  
 26 Erbach, Lizzie            13 PIED                   41.03      41.16  
 27 Johnson, Madeline         13 Blossomwood            42.38      41.71  
 28 Zibas, Camille            13 Tide                   43.30      42.06  
 29 Jones, Alison             13 Tide                   44.29      42.88  
 30 Brandon, Claire           13 Stingrays                 NT      43.01  
 31 Davenport, Sarah K        13 Gators                 45.62      43.19  
 32 Hammer, Emily             13 Sherwood               44.91      43.29  
 33 Wirth, Emily              14 Sherwood               44.41      43.46  
 34 Busk, Olivia              13 LFP                    44.77      43.66  
 35 Anderson, Mandy           13 Sherwood               49.68      45.67  
 36 Burnham, Victoria         13 Camelot                47.19      46.98  
 37 Jones, Morgan E           14 Camelot                48.70      47.34  
 38 Naumcheff, Stevie         14 Camelot                48.70      47.57  
 39 Savage, Grayson G         13 Valley Hill-SE         51.52      48.96  
 40 Seymour, Taylor           14 Blossomwood            51.64      50.01  
 41 Butler, Elise             14 LFP                    50.86      54.20  
 42 Johnson, Tiffany P        14 Launchers              57.78      55.54  
 43 Rowell, Chloe             13 MCST                      NT      59.15  
 44 Brannon, Natalee          13 Chapman              1:16.99    1:16.33  
 -- Hoffmeyer, Sydney         13 Valley Hill-SE         50.95         DQ  
 
Event 44  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Shen, Jiaming H           14 Launchers              29.91      29.75   20  
  2 Barraza, Chris            13 LFP                    31.22      30.48   17  
  3 Harlow, Owen              13 Tide                   32.56      31.34   16  
  4 Erskine, Keyshawn         13 SJST                   32.13      32.39   15  
  5 Theisen, Landon           13 JVRA                   32.74      32.67   14  
  6 Pierce, Thomas            13 MCST                   34.67      33.73   13  
  7 Chua, CJ                  13 LFP                    34.32      34.07   12  
  8 Stephens, Henry T         14 Makos                  34.53      34.94   11  
B - Final
  9 Jones, Adam J             14 Byrd Spring-SE         34.77      34.35    9  
 10 Schuetz, Neil             14 PIED                   35.42      35.77    7  
 11 Scott, Spencer            13 Gators                 35.64      36.07    6  
 12 Wright, Christopher T     14 HAMC                   36.10      36.20    5  
 13 Bigelow, Wilson           14 Camelot                36.55      36.28    4  
 14 Lowe, Josh M              13 Byrd Spring-SE         36.80      36.35    3  
 15 Adams, Reece              14 Stingrays              36.81      36.46    2  
 16 Rogers, Jackson           14 Gators                 36.97      37.43    1  
 
Event 44  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Shen, Jiaming H           14 Launchers              30.59      29.91  
  2 Barraza, Chris            13 LFP                    32.68      31.22  
  3 Erskine, Keyshawn         13 SJST                   33.46      32.13  
  4 Harlow, Owen              13 Tide                   32.15      32.56  
  5 Theisen, Landon           13 JVRA                   34.92      32.74  
  6 Chua, CJ                  13 LFP                    36.50      34.32  
  7 Stephens, Henry T         14 Makos                  36.65      34.53  
  8 Pierce, Thomas            13 MCST                   35.10      34.67  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Jones, Adam J             14 Byrd Spring-SE         33.96      34.77  
 10 Schuetz, Neil             14 PIED                   37.81      35.42  
 11 Scott, Spencer            13 Gators                 35.56      35.64  
 12 Wright, Christopher T     14 HAMC                   36.43      36.10  
 13 Bigelow, Wilson           14 Camelot                36.89      36.55  
 14 Lowe, Josh M              13 Byrd Spring-SE         38.13      36.80  
 15 Adams, Reece              14 Stingrays              39.03      36.81  
 16 Rogers, Jackson           14 Gators                 38.34      36.97  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Maurer, Jack              14 Tide                   38.97      37.01  
 18 Amos, Ethan               13 MCST                   38.35      37.53  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Stokes, Nicholaus S       13 Launchers              38.19      37.89  
 20 Burns, Andrew             14 JVRA                   38.82      37.95  
 21 Lenoir, James             14 Chapman                38.92      38.15  
 22 Rooker, Austin            13 Tide                   39.16      38.33  
 23 Rorex, John David         14 LFP                    39.38      38.85  
 24 Laue, Frederick           13 Sherwood               40.10      38.88  
 25 Perry, Quillan            13 Makos                  39.00      39.28  
 26 Davis, Wesley             14 SJST                   40.98      39.32  
 27 Morton, John-Patrick      13 HAMC                   40.87      41.14  
 28 Carden, Harley            13 Chapman                43.14      41.41  
 29 Blankenship, Nate         14 Blossomwood            42.75      41.76  
 30 Comulada, Gavin           13 Stingrays              42.60      41.79  
 31 Flinn, Taylor J           13 Byrd Spring-SE         42.66      41.81  
 32 Garding, Nikolai          13 Stingrays              42.28      42.08  
 33 Rorick, Michael           14 Sherwood               43.72      42.10  
 34 Hardy, Jackson            13 Gators                 45.43      42.18  
 35 Miller, Wyatt W           14 Makos                  43.17      42.41  
 35 Sherman, Casey A          14 Camelot                46.46      42.41  
 37 Wallis, Mason             13 Launchers              42.78      42.70  
 38 Walter, Nicholas          14 Camelot                46.90      42.94  
 39 Simmons, Evan             13 SJST                   43.46      43.54  
 40 Menzel, Isaac             13 MCST                   47.82      46.53  
 41 Brown, Harrison           13 Blossomwood            49.29      47.46  
 42 Anthony, Brandon M        13 HAMC                   50.81      47.87  
 43 Purves, John              13 Chapman                48.76      48.16  
 44 Pant, Shreyas             14 YMCA                 1:00.25      54.67  
 
Event 49  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mt. Carmel Hammerheads                            1:49.11    1:43.31   40  
     1) Amos, Carson M14                2) Orcutt, Colby W13              
     3) Orcutt, Tori W14                4) Worshek, Riley M14             
  2 Byrd Spring-SE                                    1:46.85    1:44.80   34  
     1) Jones, Adam J M14               2) Lindow, Tess M W13             
     3) Blasingame, Claire C W13        4) Hill, Aaron M M13              
  3 Blossomwood Swim Team                             1:47.41    1:45.16   32  
     1) Cimino, Maddie W14              2) Thurman, Reed M14              
     3) Cooper, Curtis M13              4) Hamilton, Rebekah W13          
  4 Greenwyche Gators                                 1:47.76    1:45.21   30  
     1) Smith, Duncan M14               2) Ferguson, Rebecca W14          
     3) Ferguson, Emily W14             4) O'Neil, Stephen M13            
  5 Sharon Johnston Swim Team                         1:48.92    1:46.47   28  
     1) McDonald, Naomi W14             2) Vickers, Olivia W13            
     3) Davis, Wesley M14               4) Erskine, Keyshawn M13          
  6 Piedmont Piranhas                                 1:46.00    1:47.22   26  
     1) Caroll, Hayden M13              2) Schuetz, Neil M14              
     3) Schloss, Anna Kathryn W14       4) Monk, Marybeth W14             
  7 Jones Valley Recreation Assn.                     1:50.08    1:49.12   24  
     1) Theisen, Landon M13             2) Burns, Andrew M14              
     3) Shepherd, Anna W13              4) Patz, Callie W14               
  8 Monte Sano                                        1:52.78    1:50.05   22  
     1) Perry, Quillan M13              2) Mathews, Rebecca W14           
     3) Rabban, Bella W14               4) Stephens, Henry T M14          
  9 Lily Flagg                                        1:53.25    1:50.14   18  
     1) Chua, CJ M13                    2) Schmuck, Amery W14             
     3) Gunsallus, Hannah W13           4) Barraza, Chris M13             
 10 Mountain Springs Swim Team                        1:54.50    1:50.17   14  
     1) Adams, Reece M14                2) Brandon, Sophie W13            
     3) York, Priscilla W14             4) Peffer, Gage M14               
 11 Whitesburg Tide                                   1:51.93    1:51.88   12  
     1) Stogner, John A M13             2) Ledbetter, Kate W13            
     3) Moffet, Victoria W14            4) Harlow, Owen M13               
 12 Redstone Arsenal Launchers                        1:55.37    1:53.80   10  
     1) Shen, Jiaming H M14             2) Shallbetter, Elizabeth W14     
     3) Scott, Grace A W14              4) Hinkle, Joshua T M14           
 13 Hampton Cove Hurricanes                           1:56.41    1:55.91    8  
     1) Wright, Christopher T M14       2) Carter, Virginia L W13         
     3) Harrison, Kimberly A W14        4) Morton, John-Patrick M13       
 14 Sherwood Swim Team                                2:12.16    2:07.90    6  
     1) Amborski, Matthew M13           2) Hammer, Emily W13              
     3) Wirth, Emily W14                4) Holtcamp, Mater S M13          
 15 Camelot Knights                                   2:13.63    2:12.97    4  
     1) Burnham, Victoria W13           2) Jones, Morgan E W14            
     3) Bigelow, Wilson M14             4) Walter, Nicholas M14           
 16 YMCA Seals                                        2:16.18    2:32.71    2  
     1) Allen, Kori L W13               2) Scully, Quinlyn W13            
     3) McKinney, Eric M12              4) Pant, Shreyas M14              
 17 Chapman swim team                                 2:30.65    2:56.32  
     1) Brannon, Natalee W13            2) Carden, Harley M13             
     3) Purves, John M13                4) Murley, Jamie W12              
 
Event 77  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Monk, Marybeth            14 PIED                   27.27      27.18   20  
  2 Blasingame, Claire C      13 Byrd Spring-SE         27.71      27.35   17  
  3 Ferguson, Emily           14 Gators                 27.73      27.44   16  
  4 Hamilton, Rebekah         13 Blossomwood            28.27      27.99   15  
  5 Graves, Virginia          13 Blossomwood            28.86      28.56   14  
  6 Shepherd, Anna            13 JVRA                   29.21      28.79   13  
  7 Cimino, Maddie            14 Blossomwood            29.02      28.95   12  
  8 Orcutt, Tori              14 MCST                   28.97      29.15   11  
B - Final
  9 Patz, Callie              14 JVRA                   30.59      29.23    9  
 10 Ferguson, Rebecca         14 Gators                 29.27      29.43    7  
 11 Culbreath, Rachel         14 PIED                   29.22      29.60    6  
 12 Schloss, Anna Kathryn     14 PIED                   30.63      30.04    5  
 13 McDonald, Naomi           14 SJST                   30.01      30.27    4  
 14 Vickers, Olivia           13 SJST                   31.76      31.24    3  
 15 Mathews, Rebecca          14 Makos                  31.49      31.56    2  
 16 Eichstaedt, Emily         14 JVRA                   31.62      31.86    1  
 
Event 77  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Monk, Marybeth            14 PIED                   27.65      27.27  
  2 Blasingame, Claire C      13 Byrd Spring-SE         28.64      27.71  
  3 Ferguson, Emily           14 Gators                 28.20      27.73  
  4 Hamilton, Rebekah         13 Blossomwood            29.89      28.27  
  5 Graves, Virginia          13 Blossomwood            29.58      28.86  
  6 Orcutt, Tori              14 MCST                   30.75      28.97  
  7 Cimino, Maddie            14 Blossomwood            30.57      29.02  
  8 Shepherd, Anna            13 JVRA                   29.43      29.21  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Culbreath, Rachel         14 PIED                   30.70      29.22  
 10 Ferguson, Rebecca         14 Gators                 30.20      29.27  
 11 McDonald, Naomi           14 SJST                   31.65      30.01  
 12 Patz, Callie              14 JVRA                   30.29      30.59  
 13 Schloss, Anna Kathryn     14 PIED                   30.50      30.63  
 14 Mathews, Rebecca          14 Makos                  33.06      31.49  
 15 Eichstaedt, Emily         14 JVRA                   32.23      31.62  
 16 Vickers, Olivia           13 SJST                   33.87      31.76  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Scott, Grace A            14 Launchers              34.30      32.16  
 18 Kelton, Laurel M          14 Byrd Spring-SE         33.44      32.33  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Gunsallus, Hannah         13 LFP                    33.46      32.34  
 20 Brandon, Sophie           13 Stingrays              34.08      32.45  
 21 Wirth, Emily              14 Sherwood               36.49      32.63  
 22 Harrison, Kimberly A      14 HAMC                   34.08      32.91  
 23 Cornelius, Jessica R      13 Byrd Spring-SE         35.08      33.14  
 24 Rabban, Bella             14 Makos                  34.01      33.43  
 25 Brix, Sophia M            13 HAMC                   32.65      33.49  
 26 Carter, Virginia L        13 HAMC                   30.53      33.63  
 27 Orcutt, Colby             13 MCST                   34.35      33.69  
 28 Bledsoe, Leah             14 Makos                  36.28      33.99  
 29 Allen, Kori L             13 YMCA                   35.23      34.34  
 30 York, Priscilla           14 Stingrays              37.43      34.45  
 31 Boyd, Haley               14 SJST                   34.88      34.83  
 32 Hammer, Emily             13 Sherwood               40.69      37.47  
 33 Jones, Alison             13 Tide                   40.25      37.98  
 34 Shallbetter, Elizabeth    14 Launchers              38.57      38.06  
 35 Williams, Ella            13 LFP                    39.80      38.12  
 36 Brandon, Claire           13 Stingrays              43.53      38.49  
 37 Busk, Olivia              13 LFP                    40.65      38.57  
 38 Goode, Summer             13 Sherwood               44.21      41.85  
 39 Burnham, Victoria         13 Camelot                45.58      42.54  
 40 Blanshan, Faith L         13 Launchers              44.51      42.57  
 41 Scully, Quinlyn           13 YMCA                   54.49      46.43  
 42 Naumcheff, Stevie         14 Camelot                47.43      47.60  
 43 Scully, Maisy             14 YMCA                 1:00.21      49.08  
 44 Paull, Sophie             13 Camelot                   NT      49.35  
 -- Bukenya, Cathy            13 MCST                   42.18         DQ  
 
Event 78  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Worshek, Riley            14 MCST                   25.65      25.15   20  
  2 Shen, Jiaming H           14 Launchers              26.23      25.26   17  
  3 Peffer, Gage              14 Stingrays              26.71      26.42   16  
  4 Amos, Carson              14 MCST                   26.65      26.63   15  
  5 Harlow, Owen              13 Tide                   27.11      26.71   14  
  6 Erskine, Keyshawn         13 SJST                   26.72      26.79   13  
  7 Hill, Aaron M             13 Byrd Spring-SE         27.09      27.45   12  
  8 Sentell, Jack             14 MCST                   28.48      27.80   11  
B - Final
  9 Thurman, Reed             14 Blossomwood            30.19      28.33    9  
 10 Smith, Duncan             14 Gators                 29.02      28.53    7  
 11 Cooper, Curtis            13 Blossomwood            28.82      28.71    6  
 12 Caroll, Hayden            13 PIED                   29.23      29.30    5  
 13 Adams, Reece              14 Stingrays              30.05      29.32    4  
 14 Stogner, John A           13 Tide                   29.59      29.43    3  
 15 O'Neil, Stephen           13 Gators                 29.56      30.24    2  
 16 Jones, Adam J             14 Byrd Spring-SE         30.74      30.30    1  
 
Event 78  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Worshek, Riley            14 MCST                   25.67      25.65  
  2 Shen, Jiaming H           14 Launchers              26.15      26.23  
  3 Amos, Carson              14 MCST                   27.79      26.65  
  4 Peffer, Gage              14 Stingrays              27.03      26.71  
  5 Erskine, Keyshawn         13 SJST                   28.14      26.72  
  6 Hill, Aaron M             13 Byrd Spring-SE         27.34      27.09  
  7 Harlow, Owen              13 Tide                   28.35      27.11  
  8 Sentell, Jack             14 MCST                   29.14      28.48  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Cooper, Curtis            13 Blossomwood            29.53      28.82  
 10 Smith, Duncan             14 Gators                 30.79      29.02  
 11 Caroll, Hayden            13 PIED                   29.40      29.23  
 12 O'Neil, Stephen           13 Gators                 32.09      29.56  
 13 Stogner, John A           13 Tide                   30.97      29.59  
 14 Adams, Reece              14 Stingrays              32.43      30.05  
 15 Thurman, Reed             14 Blossomwood            30.08      30.19  
 16 Jones, Adam J             14 Byrd Spring-SE         30.82      30.74  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Holtcamp, Mater S         13 Sherwood               31.38      30.84  
 18 Maurer, Jack              14 Tide                   31.52      30.94  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Chua, CJ                  13 LFP                    33.17      31.37  
 20 Morton, John-Patrick      13 HAMC                   31.50      31.39  
 21 Rogers, Jackson           14 Gators                 34.68      31.53  
 22 Perry, Quillan            13 Makos                  32.94      31.97  
 23 Schuetz, Neil             14 PIED                   34.20      32.52  
 24 Laue, Frederick           13 Sherwood               38.34      33.47  
 25 Simmons, Evan             13 SJST                   33.97      33.61  
 26 Bigelow, Wilson           14 Camelot                38.94      34.88  
 27 Sherman, Casey A          14 Camelot                39.02      35.11  
 28 Frost, Gage A             14 HAMC                   39.81      35.27  
 29 Dockery, Chance           14 SJST                   37.85      35.34  
 30 Miller, Wyatt W           14 Makos                  39.39      35.57  
 31 Rorick, Michael           14 Sherwood               38.55      35.78  
 32 Taylor, Wyatt             13 Launchers              37.40      35.85  
 33 Bamburg, Jason R          13 Launchers              40.02      36.26  
 34 Butler, Joshua            13 LFP                    39.75      36.51  
 35 Moore, Will               13 Makos                  37.84      36.81  
 36 Rorex, John David         14 LFP                    38.30      37.51  
 37 Varmette, Will            13 Camelot                   NT      38.12  
 38 Flinn, Taylor J           13 Byrd Spring-SE            NT      40.38  
 39 Purves, John              13 Chapman                50.23      40.66  
 40 Anthony, Brandon M        13 HAMC                   45.48      43.29  
 
Event 83  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Monk, Marybeth            14 PIED                   29.06      28.54   20  
  2 Hamilton, Rebekah         13 Blossomwood            29.76      29.02   17  
  3 Ferguson, Emily           14 Gators                 30.49      30.00   16  
  4 Cimino, Maddie            14 Blossomwood            30.03      30.05   15  
  5 Shepherd, Anna            13 JVRA                   30.21      30.58   14  
  6 Ferguson, Rebecca         14 Gators                 31.33      31.15   13  
  7 Patz, Callie              14 JVRA                   31.91      31.59   12  
  8 Culbreath, Rachel         14 PIED                   31.44      32.07   11  
B - Final
  9 Orcutt, Tori              14 MCST                   32.20      31.47    9  
 10 Schmuck, Amery            14 LFP                    32.41      31.61    7  
 11 McDonald, Naomi           14 SJST                   32.13      32.01    6  
 12 Scott, Grace A            14 Launchers              32.30      32.29    5  
 13 Lindow, Tess M            13 Byrd Spring-SE         32.17      32.57    4  
 14 Byrd, Maddie              13 JVRA                   33.72      32.85    3  
 15 Harrison, Kimberly A      14 HAMC                   33.24      32.92    2  
 16 Moffet, Victoria          14 Tide                   34.25      33.95    1  
 
Event 83  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Monk, Marybeth            14 PIED                   28.60      29.06  
  2 Hamilton, Rebekah         13 Blossomwood            30.46      29.76  
  3 Cimino, Maddie            14 Blossomwood            30.83      30.03  
  4 Shepherd, Anna            13 JVRA                   30.78      30.21  
  5 Ferguson, Emily           14 Gators                 31.47      30.49  
  6 Ferguson, Rebecca         14 Gators                 32.51      31.33  
  7 Culbreath, Rachel         14 PIED                      NT      31.44  
  8 Patz, Callie              14 JVRA                   32.16      31.91  
-------------------------------------------------------------------------
  9 McDonald, Naomi           14 SJST                   33.60      32.13  
 10 Lindow, Tess M            13 Byrd Spring-SE         32.62      32.17  
 11 Orcutt, Tori              14 MCST                   32.50      32.20  
 12 Scott, Grace A            14 Launchers              33.25      32.30  
 13 Schmuck, Amery            14 LFP                    33.78      32.41  
 14 Harrison, Kimberly A      14 HAMC                   33.89      33.24  
 15 Byrd, Maddie              13 JVRA                   33.88      33.72  
 16 Moffet, Victoria          14 Tide                   34.78      34.25  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Erbach, Lizzie            13 PIED                   34.72      34.37  
 18 Gunsallus, Hannah         13 LFP                    33.95      34.38  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Mathews, Rebecca          14 Makos                  34.62      34.65  
 20 Schaefer, Genevieve       13 Stingrays              35.65      34.83  
 21 Cornelius, Jessica R      13 Byrd Spring-SE         36.16      34.94  
 22 Brandon, Sophie           13 Stingrays              36.74      35.17  
 23 Kelton, Laurel M          14 Byrd Spring-SE         35.89      35.23  
 24 Wistner, Abigail N        14 Makos                  37.14      35.61  
 25 Allen, Kori L             13 YMCA                   35.41      35.78  
 26 Orcutt, Colby             13 MCST                   35.02      35.89  
 27 Savage, Grayson G         13 Valley Hill-SE         40.25      36.39  
 28 Zibas, Camille            13 Tide                   36.69      36.41  
 29 Westbrook, Tori           14 SJST                   37.51      36.53  
 30 Brandon, Claire           13 Stingrays              36.48      37.11  
 31 Bledsoe, Leah             14 Makos                  39.38      38.16  
 32 Abbott, September         13 SJST                   39.84      38.34  
 33 Shallbetter, Elizabeth    14 Launchers              41.15      38.93  
 34 Shiner, Katheryn E        13 HAMC                   39.47      39.00  
 35 Carter, Virginia L        13 HAMC                   36.87      39.30  
 36 Jones, Morgan E           14 Camelot                42.09      39.75  
 37 Davenport, Sarah K        13 Gators                 45.82      40.04  
 38 Anderson, Mandy           13 Sherwood               43.59      40.15  
 39 Maynard, Dakota           14 MCST                   41.34      40.16  
 40 Hoffmeyer, Sydney         13 Valley Hill-SE         41.52      40.84  
 41 Goode, Summer             13 Sherwood               40.87      41.04  
 42 Busk, Olivia              13 LFP                    43.32      42.00  
 43 Blanshan, Faith L         13 Launchers              47.51      42.29  
 44 Naumcheff, Stevie         14 Camelot                42.79      42.72  
 45 Jones, Alison             13 Tide                      NT      43.91  
 46 Seymour, Taylor           14 Blossomwood            46.32      43.96  
 47 Scully, Quinlyn           13 YMCA                   50.13      45.94  
 48 Paull, Sophie             13 Camelot                49.03      46.27  
 49 Moore, Hayley             13 Sherwood             1:05.77      48.26  
 50 Scully, Maisy             14 YMCA                   57.88      51.32  
 51 Brannon, Natalee          13 Chapman                57.68      58.26  
 
Event 84  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Worshek, Riley            14 MCST                   27.65      26.69   20  
  2 Amos, Carson              14 MCST                   28.51      28.40   17  
  3 Sentell, Jack             14 MCST                   29.78      28.96   16  
  4 Hill, Aaron M             13 Byrd Spring-SE         29.22      29.14   15  
  5 Smith, Duncan             14 Gators                 30.66      29.40   14  
  6 Cooper, Curtis            13 Blossomwood            29.57      29.50   13  
  7 Caroll, Hayden            13 PIED                   30.17      29.67   12  
  8 Wright, Christopher T     14 HAMC                   30.04      30.45   11  
B - Final
  9 Theisen, Landon           13 JVRA                   30.95      30.28    9  
 10 Barraza, Chris            13 LFP                    31.74      30.58    7  
 11 O'Neil, Stephen           13 Gators                 30.95      30.79    6  
 12 Stephens, Henry T         14 Makos                  31.43      31.47    5  
 13 Stogner, John A           13 Tide                   33.00      31.66    4  
 14 Chua, CJ                  13 LFP                    32.35      32.20    3  
 15 Stokes, Nicholaus S       13 Launchers              32.83      32.65    2  
 16 Davis, Wesley             14 SJST                   33.68      32.90    1  
 
Event 84  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Worshek, Riley            14 MCST                   29.02      27.65  
  2 Amos, Carson              14 MCST                   29.45      28.51  
  3 Hill, Aaron M             13 Byrd Spring-SE         30.27      29.22  
  4 Cooper, Curtis            13 Blossomwood            29.76      29.57  
  5 Sentell, Jack             14 MCST                   31.16      29.78  
  6 Wright, Christopher T     14 HAMC                   31.20      30.04  
  7 Caroll, Hayden            13 PIED                   29.87      30.17  
  8 Smith, Duncan             14 Gators                 31.77      30.66  
-------------------------------------------------------------------------
  9 O'Neil, Stephen           13 Gators                 31.32      30.95  
  9 Theisen, Landon           13 JVRA                   32.89      30.95  
 11 Stephens, Henry T         14 Makos                  33.15      31.43  
 12 Barraza, Chris            13 LFP                    31.70      31.74  
 13 Chua, CJ                  13 LFP                    33.31      32.35  
 14 Stokes, Nicholaus S       13 Launchers              34.34      32.83  
 15 Stogner, John A           13 Tide                   32.62      33.00  
 16 Davis, Wesley             14 SJST                   34.43      33.68  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Hinkle, Joshua T          14 Launchers              34.51      33.76  
 18 Lenoir, James             14 Chapman                35.69      33.91  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Perry, Quillan            13 Makos                  34.23      34.05  
 20 Rogers, Jackson           14 Gators                 34.62      34.65  
 21 Holtcamp, Mater S         13 Sherwood               34.89      35.09  
 22 Simmons, Evan             13 SJST                   34.96      35.29  
 23 Johnston, Drew            14 Stingrays              36.77      35.39  
 24 Peffer, Gage              14 Stingrays              32.34      36.28  
 25 Laue, Frederick           13 Sherwood               36.29      36.66  
 26 Rooker, Austin            13 Tide                   36.81      36.85  
 27 Burns, Andrew             14 JVRA                   41.57      37.46  
 28 Blankenship, Nate         14 Blossomwood            39.27      37.54  
 29 Sherman, Casey A          14 Camelot                39.20      37.87  
 30 Hubbert, Benjamin         14 LFP                    39.71      38.08  
 31 Lowe, Josh M              13 Byrd Spring-SE         38.51      39.17  
 32 Sheppard, Evan            13 Makos                  43.07      39.19  
 33 Thurman, Reed             14 Blossomwood            42.26      39.34  
 34 Walter, Nicholas          14 Camelot                46.07      39.64  
 35 Garding, Nikolai          13 Stingrays              43.50      39.80  
 36 Rorick, Michael           14 Sherwood               36.12      39.88  
 37 Guy, Cameron B            14 HAMC                   41.75      39.93  
 38 Alderson, Samuel          14 Tide                   41.07      41.06  
 39 Carden, Harley            13 Chapman                46.46      43.70  
 40 Varmette, Will            13 Camelot                48.78      44.42  
 41 Frost, Gage A             14 HAMC                   44.34      45.74  
 42 Pant, Shreyas             14 YMCA                   52.22      46.52  
 43 Flinn, Taylor J           13 Byrd Spring-SE         49.14      47.36  
 -- Taylor, Wyatt             13 Launchers              41.40         DQ  
 
Event 89  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Piedmont Piranhas                                 1:48.95    1:48.94   40  
     1) Schloss, Anna Kathryn 14        2) Archer, Jamie 13               
     3) Culbreath, Rachel 14            4) Monk, Marybeth 14              
  2 Jones Valley Recreation Assn.                     1:52.06    1:49.30   34  
     1) Shepherd, Anna 13               2) Anderson, Lainey 13            
     3) Kowalczyk, Elizabeth 14         4) Patz, Callie 14                
  3 Blossomwood Swim Team                             1:56.15    1:51.76   32  
     1) Cimino, Maddie 14               2) Hensley, Evey 14               
     3) Graves, Virginia 13             4) Hamilton, Rebekah 13           
  4 Byrd Spring-SE                                    1:56.55    1:51.83   30  
     1) Lindow, Tess M 13               2) Cornelius, Jessica R 13        
     3) Kelton, Laurel M 14             4) Blasingame, Claire C 13        
  5 Sharon Johnston Swim Team                         1:55.97    1:54.71   28  
     1) Boyd, Haley 14                  2) Abbott, September 13           
     3) McDonald, Naomi 14              4) Vickers, Olivia 13             
  6 Monte Sano                                        2:01.41    1:58.66   26  
     1) Rabban, Bella 14                2) Rabban, Sophie 13              
     3) Wistner, Abigail N 14           4) Mathews, Rebecca 14            
  7 Mountain Springs Swim Team                        2:04.56    1:58.74   24  
     1) Brandon, Sophie 13              2) Brandon, Claire 13             
     3) Schaefer, Genevieve 13          4) York, Priscilla 14             
  8 Mt. Carmel Hammerheads                            2:05.99    2:00.88   22  
     1) Orcutt, Colby 13                2) Bukenya, Cathy 13              
     3) Maynard, Dakota 14              4) Orcutt, Tori 14                
  9 Lily Flagg                                        2:04.74    2:01.09   18  
     1) Gunsallus, Hannah 13            2) Butler, Elise 14               
     3) Williams, Ella 13               4) Schmuck, Amery 14              
 10 Greenwyche Gators                                 2:06.20    2:01.80   14  
     1) Ferguson, Emily 14              2) Ferguson, Rebecca 14           
     3) Smith, Corinne 11               4) Davenport, Sarah K 13          
 11 Hampton Cove Hurricanes                           2:01.88    2:03.57   12  
     1) Carter, Virginia L 13           2) Smith, Gabbi W 13              
     3) Brix, Sophia M 13               4) Harrison, Kimberly A 14        
 12 Sherwood Swim Team                                2:14.09    2:15.86   10  
     1) Goode, Summer 13                2) Hammer, Emily 13               
     3) Anderson, Mandy 13              4) Wirth, Emily 14                
 13 Redstone Arsenal Launchers                        2:17.73    2:19.58    8  
     1) Scott, Grace A 14               2) Blanshan, Faith L 13           
     3) Johnson, Tiffany P 14           4) Shallbetter, Elizabeth 14      
 14 Camelot Knights                                   2:22.00    2:28.44    6  
     1) Paull, Sophie 13                2) Naumcheff, Stevie 14           
     3) Jones, Morgan E 14              4) Burnham, Victoria 13           
 
Event 90  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mt. Carmel Hammerheads                            1:44.40    1:41.76   40  
     1) Amos, Carson 14                 2) Pierce, Thomas 13              
     3) Sentell, Jack 14                4) Worshek, Riley 14              
  2 Greenwyche Gators                                 1:48.39    1:43.52   34  
     1) Steber, Ben 14                  2) Smith, Duncan 14               
     3) Rogers, Jackson 14              4) O'Neil, Stephen 13             
  3 Whitesburg Tide                                   1:50.42    1:49.59   32  
     1) Maurer, Jack 14                 2) Rooker, Austin 13              
     3) Stogner, John A 13              4) Harlow, Owen 13                
  4 Mountain Springs Swim Team                        2:01.36    1:50.85   30  
     1) Adams, Reece 14                 2) Walker, Charlie 13             
     3) Johnston, Drew 14               4) Peffer, Gage 14                
  5 Redstone Arsenal Launchers                        1:59.69    1:52.32   28  
     1) Shen, Jiaming H 14              2) Stokes, Nicholaus S 13         
     3) Bamburg, Jason R 13             4) Hinkle, Joshua T 14            
  6 Sharon Johnston Swim Team                         1:51.80    1:52.97   26  
     1) Davis, Wesley 14                2) Dockery, Chance 14             
     3) Simmons, Evan 13                4) Erskine, Keyshawn 13           
  7 Lily Flagg                                        1:58.45    1:55.23   24  
     1) Chua, CJ 13                     2) Rorex, John David 14           
     3) Butler, Joshua 13               4) Barraza, Chris 13              
  8 Monte Sano                                        2:00.21    1:57.06   22  
     1) Perry, Quillan 13               2) Miller, Wyatt W 14             
     3) Moore, Alex 13                  4) Stephens, Henry T 14           
  9 Byrd Spring-SE                                    1:59.22    1:58.26   18  
     1) Jones, Adam J 14                2) Flinn, Taylor J 13             
     3) Lowe, Josh M 13                 4) Hill, Aaron M 13               
 10 Blossomwood Swim Team                             1:56.39    1:58.93   14  
     1) Cooper, Curtis 13               2) Brown, Harrison 13             
     3) Blankenship, Nate 14            4) Thurman, Reed 14               
 11 Hampton Cove Hurricanes                           2:07.05    2:01.34   12  
     1) Anthony, Brandon M 13           2) Frost, Gage A 14               
     3) Wright, Christopher T 14        4) Morton, John-Patrick 13        
 12 Piedmont Piranhas                                 1:54.69    2:02.72   10  
     1) Schuetz, Neil 14                2) Sims, Aidan 11                 
     3) Shores, James 13                4) Caroll, Hayden 13              
 13 Sherwood Swim Team                                2:00.84    2:03.71    8  
     1) Holtcamp, Mater S 13            2) Rorick, Michael 14             
     3) Laue, Frederick 13              4) Amborski, Matthew 13           
 14 Camelot Knights                                   2:07.37    2:07.92    6  
     1) Bigelow, Wilson 14              2) Marsden, Joshua 14             
     3) Sherman, Casey A 14             4) Walter, Nicholas 14            
 15 Chapman swim team                                 2:33.01    2:23.81    4  
     1) Carden, Harley 13               2) Purves, John 13                
     3) Carter, Caleb 12                4) Lenoir, James 14               

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2017 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org