Home
2016 Meets
2015 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL - H               HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 7/16/2017 04:54 PM
                  RCSL City Meet 2016 - 7/8/2017 - 7/10/2017                   
                                    Results                                    
 
Event 27  Girls 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byrd Spring-SE                                    2:02.21    1:57.15   40  
     1) Hui, Chloe H 17                 2) Blasingame, Renae R 16         
     3) Northcutt, Mary A 17            4) Vasquez, Emily R 16            
  2 Mountain Springs Swim Team                        2:00.68    1:58.53   34  
     1) Campbell, Devin 16              2) Garding, Madelene 16           
     3) Weakley, Regan 16               4) York, Hannah 16                
  3 Sherwood Swim Team                                2:01.81    2:03.86   32  
     1) Rinehart, Elise 15              2) Tomlin, Morgan 16              
     3) Holtcamp, Mackenzie L 15        4) Hammer, Kayla 17               
  4 Greenwyche Gators                                 2:08.29    2:05.07   30  
     1) Rogers, Walton 17               2) Conners, Olivia 17             
     3) Byers, Sophie 16                4) Wood, Delaney 16               
  5 Jones Valley Recreation Assn.                     2:06.82    2:05.43   28  
     1) Blevins, Rebecca 17             2) Blevins, Emily 15              
     3) Shepherd, Lindsey 16            4) Burns, Emma 17                 
  6 Blossomwood Swim Team                             2:06.38    2:06.13   26  
     1) Cimino, Sarah Margaret 17       2) Janssen, Kelli 15              
     3) Roberts, Riley 17               4) Taylor, Mady 17                
  7 Sharon Johnston Swim Team                         2:05.78    2:06.50   24  
     1) Barrett, Emerson 15             2) Krause, Alex 17                
     3) Cooper, Anna 16                 4) Broyles, Maggie 16             
  8 Redstone Arsenal Launchers                        2:15.82    2:09.25   22  
     1) Bamburg, Sarah A 16             2) Mix, Samantha A 15             
     3) Shen, Jenny A 17                4) Campbell, Sasha M 17           
  9 Piedmont Piranhas                                 2:13.05    2:10.52   18  
     1) Monk, Abby 17                   2) Monk, Anna 15                  
     3) Strankman, Cole Elizabeth 15    4) Schuetz, Gianna 17             
 10 Monte Sano                                        2:14.56    2:10.66   14  
     1) Scott, Zoe 17                   2) Mokry, McKenzie 17             
     3) Lacey, Emma 17                  4) Scoggins, Sydney J 15          
 11 Whitesburg Tide                                   2:20.09    2:19.25   12  
     1) McDonald, Sydney 17             2) Thompson, Kaelyn 15            
     3) Clinton, Sydney 15              4) Stinson, Emma G 16             
 12 Camelot Knights                                   3:04.18    2:21.21   10  
     1) Bigelow, Katie 16               2) Woody, Mae-Mae E 17            
     3) Thorington, Taylor L 17         4) Kennedy, Jillian M 16          
 13 Mt. Carmel Hammerheads                            2:21.42    2:21.28    8  
     1) Heeney, Adeline 16              2) James, Ella 15                 
     3) Plattsmier, Morgan 15           4) Bray, Christina 16             
 14 Lily Flagg                                        2:27.58    2:27.34    6  
     1) Jager, Rebecca 17               2) Swann, Kaytlin 16              
     3) Busk, Olivia 13                 4) Chua, Rachel 15                
 15 Chapman swim team                                 2:34.65    2:32.27    4  
     1) Mason, Nikki 16                 2) Lenoir, Victoria 15            
     3) Purves, Leah 17                 4) Carter, Ariel 15               
 
Event 28  Boys 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Piedmont Piranhas                                 1:42.90    1:40.53   40  
     1) Chance, Caleb 15                2) Nurre, Alexander 15            
     3) Smith, Austin 17                4) Overbeek, Cade 17              
  2 Mt. Carmel Hammerheads                            1:48.59    1:43.82   34  
     1) Orcutt, Daniel 17               2) Worshek, Caleb 15              
     3) Sentell, Matthew 16             4) Hill, Justin 17                
  3 Byrd Spring-SE                                    1:51.78    1:48.37   32  
     1) Lindow, Jackson R 17            2) Blasingame, Ian I 17           
     3) Reed, Luke A 17                 4) Vasquez, Sam E 17              
  4 Greenwyche Gators                                 1:56.41    1:49.64   30  
     1) Coomer, Christopher 17          2) Cox, Davis 17                  
     3) Shockley, Cal 15                4) Cooper, Will 17                
  5 Redstone Arsenal Launchers                        1:52.12    1:52.40   28  
     1) Scott, John M 17                2) Vander Schaaf, Reice P 15      
     3) Taylor, Benjamin 17             4) Wiggins, Joshua E 15           
  6 Blossomwood Swim Team                             1:54.06    1:52.90   26  
     1) Kretzschmar, Will 17            2) Darden, Will 16                
     3) Swing, Joe 15                   4) Calvert, Ethan 16              
  7 Sherwood Swim Team                                1:55.34    1:54.06   24  
     1) Clark, Carey 17                 2) Weis, Brandon 16               
     3) Reese, Nick 15                  4) Amborski, Robert 16            
  8 Monte Sano                                        1:58.36    1:54.57   22  
     1) Klemm, Riley P 15               2) Rabban, Isaac 17               
     3) Ready, Quinn E 17               4) Daniel, Linden 17              
  9 Jones Valley Recreation Assn.                     1:58.85    1:56.25   18  
     1) Kowalczyk, Matt 17              2) Stephens, JP 17                
     3) Phelps, Colin 16                4) Jones, Alex 16                 
 10 Lily Flagg                                        2:03.22    1:59.25   14  
     1) Trumbly, Jacob 15               2) Butler, Ethan 15               
     3) Counts, Bryan 15                4) Andrews, Tyler 17              
 11 Whitesburg Tide                                   2:04.88    2:00.83   12  
     1) Wilson, Reynolds 15             2) Rice, Rob 16                   
     3) Jones, Cameron 17               4) Jose, Garrett D 15             
 12 Sharon Johnston Swim Team                         2:01.80    2:05.85   10  
     1) Quick, Tyler 16                 2) Bassler, Coleton 15            
     3) Dockery, Chance 14              4) Hudson, Xavier 16              
 13 Camelot Knights                                   2:35.31    2:09.42    8  
     1) Hurley, Scott A 17              2) Link, Ethan M 16               
     3) Meeks, Austin 17                4) Wheeless, Collin M 16          
 14 Hampton Cove Hurricanes                           2:06.04    2:11.40    6  
     1) Carter, Dan C 16                2) Hosna, Jack T 15               
     3) Crawford, Will B 16             4) Frost, Gage A 14               
 15 Mountain Springs Swim Team                        2:14.25    2:15.56    4  
     1) Patton, Daniel 16               2) Hauenstein, Reid 15            
     3) Celeski, Noah R 16              4) Johnston, Sam 16               
 
Event 33  Girls 15-17 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Black, Sarah              15 SJST                   33.35      33.62  
  2 Baird, Katelin            17 Launchers              35.06      34.85  
  3 Bowar, Hailey             15 SJST                   34.55      36.08  
  4 Drake, Liz                16 SJST                   37.01      37.14  
  5 Morris, Anica             17 SJST                   38.22      37.31  
  6 Matteson, Maggie          17 Stingrays                 NT      44.78  
 
Event 34  Boys 15-17 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wiggins, Ethan A          16 Launchers              28.09      28.19  
  2 Hinkle, James E           16 Launchers              29.12      28.40  
  3 Ellett, Boots             16 Gators                 37.84      35.09  
  4 Kitchin, David            17 Launchers              45.06      41.20  
 
Event 39  Girls 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Weakley, Regan            16 Stingrays              24.39      24.12   20  
  2 Cimino, Sarah Margaret    17 Blossomwood            24.64      24.45   17  
  3 Northcutt, Mary A         17 Byrd Spring-SE         25.47      25.15   16  
  4 Hui, Chloe H              17 Byrd Spring-SE         25.67      25.28   15  
  5 Strankman, Cole Elizabet  15 PIED                   26.67      26.05   14  
  6 Vasquez, Emily R          16 Byrd Spring-SE         26.84      26.48   13  
  7 Hammer, Kayla             17 Sherwood               26.76      26.56   12  
  8 Monk, Anna                15 PIED                   27.02      27.01   11  
B - Final
  9 Shepherd, Lindsey         16 JVRA                   27.35      26.78    9  
 10 Holtcamp, Mackenzie L     15 Sherwood               27.55      27.07    7  
 11 Conners, Olivia           17 Gators                 27.45      27.11    6  
 12 Wood, Delaney             16 Gators                 27.23      27.12    5  
 13 Scoggins, Sydney J        15 Makos                  27.24      27.22    4  
 14 Garding, Madelene         16 Stingrays              27.41      27.28    3  
 15 Rinehart, Elise           15 Sherwood               27.27      27.62    2  
 16 Rogers, Walton            17 Gators                 27.74      27.73    1  
 
Event 39  Girls 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Weakley, Regan            16 Stingrays              24.95      24.39  
  2 Cimino, Sarah Margaret    17 Blossomwood            24.64      24.64  
  3 Northcutt, Mary A         17 Byrd Spring-SE         26.68      25.47  
  4 Hui, Chloe H              17 Byrd Spring-SE         25.70      25.67  
  5 Strankman, Cole Elizabet  15 PIED                   27.00      26.67  
  6 Hammer, Kayla             17 Sherwood               26.44      26.76  
  7 Vasquez, Emily R          16 Byrd Spring-SE         26.87      26.84  
  8 Monk, Anna                15 PIED                   27.13      27.02  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Wood, Delaney             16 Gators                 27.47      27.23  
 10 Scoggins, Sydney J        15 Makos                  28.17      27.24  
 11 Rinehart, Elise           15 Sherwood               27.45      27.27  
 12 Shepherd, Lindsey         16 JVRA                   26.87      27.35  
 13 Garding, Madelene         16 Stingrays              27.26      27.41  
 14 Conners, Olivia           17 Gators                 27.95      27.45  
 15 Holtcamp, Mackenzie L     15 Sherwood               27.37      27.55  
 16 Rogers, Walton            17 Gators                 28.21      27.74  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Woody, Mae-Mae E          17 Camelot                28.84      27.77  
 18 Barrett, Emerson          15 SJST                   27.77      27.88  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Blevins, Emily            15 JVRA                   29.01      28.03  
 20 Blevins, Rebecca          17 JVRA                   28.38      28.06  
 21 James, Ella               15 MCST                   28.33      28.10  
 22 Shen, Jenny A             17 Launchers              28.63      28.20  
 23 Corrigan, Alexi E         17 HAMC                   28.69      28.34  
 24 Mix, Samantha A           15 Launchers              28.58      28.66  
 25 Cooper, Anna              16 SJST                   28.29      28.75  
 26 Roberts, Riley            17 Blossomwood            28.65      28.81  
 27 Purves, Leah              17 Chapman                28.91      29.20  
 28 York, Hannah              16 Stingrays              28.91      29.23  
 29 Lacey, Emma               17 Makos                  29.70      29.32  
 30 Mokry, McKenzie           17 Makos                  29.13      29.41  
 31 Campbell, Sasha M         17 Launchers              29.66      29.61  
 32 Bigelow, Katie            16 Camelot                29.28      29.82  
 33 Stinson, Emma G           16 Tide                   29.35      29.88  
 34 Broyles, Maggie           16 SJST                   29.47      29.89  
 35 McDonald, Sydney          17 Tide                   29.84      29.94  
 36 Maurer, Grace             15 Tide                      NT      30.07  
 37 Bray, Christina           16 MCST                   32.16      31.41  
 38 Plattsmier, Morgan        15 MCST                   32.08      31.71  
 39 Janssen, Kelli            15 Blossomwood            31.32      31.84  
 40 Chua, Rachel              15 LFP                    34.02      33.38  
 41 Boyer, Dianna R           15 HAMC                   33.87      33.74  
 42 Schuetz, Gianna           17 PIED                   33.56      34.66  
 43 Carter, Ariel             15 Chapman                34.88      34.68  
 44 Swann, Kaytlin            16 LFP                    33.81      35.20  
 45 Mason, Nikki              16 Chapman                35.59      36.30  
 46 Kennedy, Jillian M        16 Camelot                35.43      36.37  
 
Event 40  Boys 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Overbeek, Cade            17 PIED                   21.70      21.40   20  
  2 Vasquez, Sam E            17 Byrd Spring-SE         22.66      22.55   17  
  3 Chance, Caleb             15 PIED                   22.77      22.86   16  
  4 Smith, Austin             17 PIED                   23.23      22.93   15  
  5 Scott, John M             17 Launchers              23.05      23.38   14  
  6 Phelps, Colin             16 JVRA                   23.55      23.47   13  
  7 Blasingame, Ian I         17 Byrd Spring-SE         23.72      23.56   12  
  8 Crawford, Will B          16 HAMC                   23.53      23.63   11  
B - Final
  9 Clark, Carey              17 Sherwood               23.87      23.65    9  
 10 Coomer, Christopher       17 Gators                 24.20      23.78    7  
 11 Lindow, Jackson R         17 Byrd Spring-SE         24.01      24.02    6  
 12 Vander Schaaf, Reice P    15 Launchers              24.34      24.15    5  
 13 Worshek, Caleb            15 MCST                   24.32      24.20    4  
 14 Ready, Quinn E            17 Makos                  24.47      24.30    3  
 15 Kowalczyk, Matt           17 JVRA                   24.12      24.31    2  
 16 Swing, Joe                15 Blossomwood            24.38      24.61    1  
 
Event 40  Boys 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Overbeek, Cade            17 PIED                   21.69      21.70  
  2 Vasquez, Sam E            17 Byrd Spring-SE         23.52      22.66  
  3 Chance, Caleb             15 PIED                   23.50      22.77  
  4 Scott, John M             17 Launchers              24.34      23.05  
  5 Smith, Austin             17 PIED                   23.43      23.23  
  6 Crawford, Will B          16 HAMC                   23.81      23.53  
  7 Phelps, Colin             16 JVRA                   23.69      23.55  
  8 Blasingame, Ian I         17 Byrd Spring-SE         24.00      23.72  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Clark, Carey              17 Sherwood               24.22      23.87  
 10 Lindow, Jackson R         17 Byrd Spring-SE         24.54      24.01  
 11 Kowalczyk, Matt           17 JVRA                   24.72      24.12  
 12 Coomer, Christopher       17 Gators                 25.10      24.20  
 13 Worshek, Caleb            15 MCST                   24.82      24.32  
 14 Vander Schaaf, Reice P    15 Launchers              24.75      24.34  
 15 Swing, Joe                15 Blossomwood            25.03      24.38  
 16 Ready, Quinn E            17 Makos                  25.01      24.47  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Sentell, Matthew          16 MCST                   25.31      24.71  
 18 Rabban, Isaac             17 Makos                  25.79      24.73  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Shockley, Cal             15 Gators                 25.31      24.86  
 20 Johnston, Sam             16 Stingrays              24.44      24.91  
 21 Wiggins, Joshua E         15 Launchers              24.34      24.96  
 22 Kretzschmar, Will         17 Blossomwood            24.81      24.97  
 23 Hill, Justin              17 MCST                   25.51      25.04  
 24 Counts, Bryan             15 LFP                    25.39      25.05  
 25 Butler, Ethan             15 LFP                    26.14      25.16  
 26 Amborski, Robert          16 Sherwood               25.68      25.20  
 27 Quick, Tyler              16 SJST                   24.91      25.21  
 28 Cox, Davis                17 Gators                 25.77      25.48  
 29 Jones, Cameron            17 Tide                   25.44      25.51  
 30 Calvert, Ethan            16 Blossomwood            25.56      25.52  
 31 Wheeless, Collin M        16 Camelot                27.19      25.66  
 32 Jones, Alex               16 JVRA                   27.03      26.22  
 33 Daniel, Linden            17 Makos                     NT      26.24  
 34 Hvizda, Thomas            16 YMCA                   26.75      26.35  
 35 Wilson, Reynolds          15 Tide                   27.18      26.73  
 36 White, Connor             16 Chapman                27.11      27.22  
 37 Andrews, Tyler            17 LFP                    27.02      27.38  
 38 Rice, Rob                 16 Tide                   28.18      27.39  
 39 Celeski, Noah R           16 Stingrays              27.72      27.68  
 39 Bassler, Coleton          15 SJST                   28.41      27.68  
 41 Carter, Dan C             16 HAMC                   28.38      27.75  
 42 Patton, Daniel            16 Stingrays              28.68      28.59  
 43 Hurley, Scott A           17 Camelot                29.13      28.90  
 44 Link, Ethan M             16 Camelot                29.41      29.57  
 45 Hosna, Jack T             15 HAMC                   28.94      29.69  
 46 Hudson, Xavier            16 SJST                   29.34      30.26  
 47 Livingston Stanbery, Dan  17 YMCA                   32.24      30.93  
 48 Dahl, Ryan                15 Sherwood                  NT      31.04  
 
Event 45  Girls 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Campbell, Devin           16 Stingrays              33.56      33.22   20  
  2 Shen, Jenny A             17 Launchers              34.68      33.91   17  
  3 Monk, Anna                15 PIED                   33.80      33.99   16  
  4 Roberts, Riley            17 Blossomwood            35.28      34.50   15  
  5 Krause, Alex              17 SJST                   35.39      34.86   14  
  6 Conners, Olivia           17 Gators                 35.56      35.05   13  
  7 Woody, Mae-Mae E          17 Camelot                35.51      35.17   12  
  8 Blevins, Emily            15 JVRA                   35.24      35.43   11  
B - Final
  9 Blevins, Rebecca          17 JVRA                   35.72      35.00    9  
 10 Rogers, Walton            17 Gators                 35.80      35.38    7  
 11 Blasingame, Renae R       16 Byrd Spring-SE         36.32      36.03    6  
 12 James, Ella               15 MCST                   36.28      36.21    5  
 13 Robinson, Isabelle        16 SJST                   35.87      36.24    4  
 14 Corrigan, Alexi E         17 HAMC                   36.45      36.38    3  
 15 Garding, Madelene         16 Stingrays              36.31      36.80    2  
 16 Hinely, Emma C            16 Byrd Spring-SE         36.74      37.54    1  
 
Event 45  Girls 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Campbell, Devin           16 Stingrays              33.94      33.56  
  2 Monk, Anna                15 PIED                   33.99      33.80  
  3 Shen, Jenny A             17 Launchers              35.30      34.68  
  4 Blevins, Emily            15 JVRA                   36.69      35.24  
  5 Roberts, Riley            17 Blossomwood            34.66      35.28  
  6 Krause, Alex              17 SJST                   34.12      35.39  
  7 Woody, Mae-Mae E          17 Camelot                36.83      35.51  
  8 Conners, Olivia           17 Gators                 36.30      35.56  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Blevins, Rebecca          17 JVRA                   35.82      35.72  
 10 Rogers, Walton            17 Gators                 36.53      35.80  
 11 Robinson, Isabelle        16 SJST                   36.99      35.87  
 12 James, Ella               15 MCST                   36.39      36.28  
 13 Garding, Madelene         16 Stingrays              36.82      36.31  
 14 Blasingame, Renae R       16 Byrd Spring-SE         36.50      36.32  
 15 Corrigan, Alexi E         17 HAMC                   37.29      36.45  
 16 Hinely, Emma C            16 Byrd Spring-SE         37.08      36.74  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Janssen, Kelli            15 Blossomwood            37.56      37.09  
 18 Northcutt, Ali E          15 Byrd Spring-SE         38.56      37.84  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Brown, Saylor             16 Gators                 38.51      37.88  
 20 Mix, Samantha A           15 Launchers              37.91      37.94  
 21 Mokry, McKenzie           17 Makos                  38.47      38.11  
 22 Purves, Leah              17 Chapman                39.45      38.21  
 23 Tomlin, Morgan            16 Sherwood               39.45      38.56  
 24 Scoggins, Sydney J        15 Makos                  38.99      38.57  
 25 Lacey, Emma               17 Makos                  39.44      38.96  
 26 Thompson, Kaelyn          15 Tide                   40.96      39.13  
 27 York, Hannah              16 Stingrays              39.10      39.15  
 28 Bray, Christina           16 MCST                   40.70      40.13  
 29 Clark, Katie              15 Sherwood               42.29      40.21  
 30 Broyles, Maggie           16 SJST                   40.20      40.70  
 31 Bell, Maria               17 PIED                   43.70      41.32  
 32 Stinson, Emma G           16 Tide                   40.66      41.82  
 33 Burns, Emma               17 JVRA                   41.57      41.88  
 34 Thorington, Taylor L      17 Camelot                43.00      42.31  
 35 Swann, Kaytlin            16 LFP                    42.63      42.69  
 36 McDonald, Sydney          17 Tide                   42.19      42.70  
 37 Chua, Rachel              15 LFP                    42.86      43.33  
 38 Schuetz, Gianna           17 PIED                   41.98      44.18  
 39 Boyer, Dianna R           15 HAMC                   44.81      44.31  
 40 Lenoir, Victoria          15 Chapman                48.53      44.34  
 41 Daughtry, McKayla         16 Launchers              45.42      44.69  
 42 Kennedy, Jillian M        16 Camelot                46.82      45.78  
 43 Taylor, Alyssa            16 MCST                   42.78      46.48  
 44 Jager, Rebecca            17 LFP                    50.93      49.50  
 45 Mason, Nikki              16 Chapman                51.44      50.40  
 
Event 46  Boys 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Orcutt, Daniel            17 MCST                   27.72      27.91   20  
  2 Overbeek, Cade            17 PIED                   29.19      28.27   17  
  3 Blasingame, Ian I         17 Byrd Spring-SE         29.42      28.71   16  
  4 Nurre, Alexander          15 PIED                   29.53      29.54   15  
  5 Worshek, Caleb            15 MCST                   30.52      30.50   14  
  6 Ready, Quinn E            17 Makos                  30.95      30.73   13  
  7 Rabban, Isaac             17 Makos                  30.65      30.75   12  
  8 Nurre, Nicholas           17 PIED                   31.10      31.15   11  
B - Final
  9 Cooper, Will              17 Gators                 31.71      31.39    9  
 10 Cox, Davis                17 Gators                 32.02      32.35    7  
 11 Lindow, Jackson R         17 Byrd Spring-SE         32.12      32.60    6  
 12 Weis, Brandon             16 Sherwood               32.56      32.71    5  
 13 Bassler, Coleton          15 SJST                   32.36      32.91    4  
 14 Counts, Bryan             15 LFP                    32.81      33.07    3  
 15 Rice, Rob                 16 Tide                   32.43      33.20    2  
 16 Calvert, Ethan            16 Blossomwood            32.71      33.27    1  
 
Event 46  Boys 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Orcutt, Daniel            17 MCST                   28.01      27.72  
  2 Overbeek, Cade            17 PIED                   28.89      29.19  
  3 Blasingame, Ian I         17 Byrd Spring-SE         30.27      29.42  
  4 Nurre, Alexander          15 PIED                   29.21      29.53  
  5 Worshek, Caleb            15 MCST                   31.13      30.52  
  6 Rabban, Isaac             17 Makos                  32.94      30.65  
  7 Ready, Quinn E            17 Makos                  31.98      30.95  
  8 Nurre, Nicholas           17 PIED                   32.25      31.10  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Cooper, Will              17 Gators                    NT      31.71  
 10 Cox, Davis                17 Gators                 33.59      32.02  
 11 Lindow, Jackson R         17 Byrd Spring-SE         32.07      32.12  
 12 Bassler, Coleton          15 SJST                   33.83      32.36  
 13 Rice, Rob                 16 Tide                   32.75      32.43  
 14 Weis, Brandon             16 Sherwood               33.32      32.56  
 15 Calvert, Ethan            16 Blossomwood            34.22      32.71  
 16 Counts, Bryan             15 LFP                    34.26      32.81  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Shockley, Cal             15 Gators                 33.16      32.82  
 18 Reed, Luke A              17 Byrd Spring-SE         34.94      33.34  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Butler, Ethan             15 LFP                    35.02      33.57  
 20 Darden, Will              16 Blossomwood            33.69      33.85  
 21 Taylor, Benjamin          17 Launchers              35.81      33.91  
 22 Kowalczyk, Matt           17 JVRA                   33.63      33.93  
 23 Hudson, Neil              15 MCST                   35.26      34.00  
 24 Amborski, Robert          16 Sherwood                  NT      34.16  
 25 Reese, Nick               15 Sherwood               35.13      34.39  
 26 Stephens, JP              17 JVRA                   36.63      34.61  
 27 Wheeless, Collin M        16 Camelot                38.17      35.00  
 28 Hvizda, Thomas            16 YMCA                   35.68      35.69  
 29 Jose, Garrett D           15 Tide                   37.52      35.74  
 30 Hubbert, Jonathon         17 LFP                    38.98      37.16  
 31 Hurley, Scott A           17 Camelot                40.13      37.20  
 32 Stokes, Christopher F     15 Launchers              39.00      37.72  
 33 Hudson, Xavier            16 SJST                   39.49      37.77  
 34 Johnston, Sam             16 Stingrays              36.25      38.47  
 35 Hauenstein, Reid          15 Stingrays              39.44      38.90  
 36 Jones, Alex               16 JVRA                   40.08      39.23  
 37 Patton, Daniel            16 Stingrays              41.17      39.35  
 38 Hosna, Jack T             15 HAMC                   41.47      39.37  
 39 Huskey, Joshua            15 Makos                  39.06      39.67  
 40 White, Connor             16 Chapman                39.93      40.20  
 41 Burkett, Graham           17 Blossomwood            40.58      40.90  
 42 Meeks, Austin             17 Camelot                42.43      41.75  
 43 Livingston Stanbery, Dan  17 YMCA                   48.98      48.39  
 -- Custodio, David           15 Tide                   47.00         DQ  
 
Event 51  Mixed 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byrd Spring-SE                                    1:39.90    1:36.01   40  
     1) Blasingame, Ian I M17           2) Northcutt, Mary A W17          
     3) Hui, Chloe H W17                4) Vasquez, Sam E M17             
  2 Piedmont Piranhas                                 1:38.06    1:38.34   34  
     1) Strankman, Cole Elizabeth W15   2) Monk, Anna W15                 
     3) Smith, Austin M17               4) Overbeek, Cade M17             
  3 Greenwyche Gators                                 1:44.82    1:41.61   32  
     1) Wood, Delaney W16               2) Conners, Olivia W17            
     3) Coomer, Christopher M17         4) Shockley, Cal M15              
  4 Mountain Springs Swim Team                        1:46.81    1:42.75   30  
     1) Johnston, Sam M16               2) Patton, Daniel M16             
     3) Campbell, Devin W16             4) Weakley, Regan W16             
  5 Jones Valley Recreation Assn.                     1:44.71    1:42.79   28  
     1) Kowalczyk, Matt M17             2) Blevins, Rebecca W17           
     3) Shepherd, Lindsey W16           4) Phelps, Colin M16              
  6 Blossomwood Swim Team                             1:44.50    1:42.89   26  
     1) Swing, Joe M15                  2) Roberts, Riley W17             
     3) Kretzschmar, Will M17           4) Cimino, Sarah Margaret W17     
  7 Sherwood Swim Team                                1:49.07    1:42.98   24  
     1) Amborski, Robert M16            2) Holtcamp, Mackenzie L W15      
     3) Hammer, Kayla W17               4) Clark, Carey M17               
  8 Redstone Arsenal Launchers                        1:40.28    1:44.95   22  
     1) Wiggins, Joshua E M15           2) Shen, Jenny A W17              
     3) Mix, Samantha A W15             4) Scott, John M M17              
  9 Monte Sano                                        1:48.10    1:45.17   18  
     1) Rabban, Isaac M17               2) Scoggins, Sydney J W15         
     3) Mokry, McKenzie W17             4) Ready, Quinn E M17             
 10 Mt. Carmel Hammerheads                            1:49.50    1:46.57   14  
     1) Worshek, Caleb M15              2) Plattsmier, Morgan W15         
     3) James, Ella W15                 4) Orcutt, Daniel M17             
 11 Whitesburg Tide                                   1:51.81    1:49.58   12  
     1) Stinson, Emma G W16             2) McDonald, Sydney W17           
     3) Wilson, Reynolds M15            4) Jones, Cameron M17             
 12 Hampton Cove Hurricanes                           1:52.80    1:51.28   10  
     1) Carter, Dan C M16               2) Boyer, Dianna R W15            
     3) Corrigan, Alexi E W17           4) Crawford, Will B M16           
 13 Sharon Johnston Swim Team                         1:47.15    1:51.35    8  
     1) Cooper, Anna W16                2) Bassler, Coleton M15           
     3) Barrett, Emerson W15            4) Quick, Tyler M16               
 14 Camelot Knights                                   2:06.10    1:53.93    6  
     1) Bigelow, Katie W16              2) Hurley, Scott A M17            
     3) Woody, Mae-Mae E W17            4) Wheeless, Collin M M16         
 15 Lily Flagg                                        1:55.64    1:57.21    4  
     1) Butler, Ethan M15               2) Chua, Rachel W15               
     3) Swann, Kaytlin W16              4) Counts, Bryan M15              
 16 Chapman swim team                                 2:08.29    1:58.62    2  
     1) Purves, Leah W17                2) Carter, Ariel W15              
     3) Lenoir, James M14               4) White, Connor M16              
 
Event 79  Girls 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Cimino, Sarah Margaret    17 Blossomwood            26.12      25.99   20  
  2 Campbell, Devin           16 Stingrays              27.64      27.52   17  
  3 Northcutt, Mary A         17 Byrd Spring-SE         28.01      27.63   16  
  4 Shen, Jenny A             17 Launchers              28.52      27.99   15  
  5 Weakley, Regan            16 Stingrays              26.85      28.02   14  
  6 Hammer, Kayla             17 Sherwood               28.43      28.26   13  
  7 Strankman, Cole Elizabet  15 PIED                   28.65      28.48   12  
  8 Hui, Chloe H              17 Byrd Spring-SE         28.31      28.88   11  
B - Final
  9 Holtcamp, Mackenzie L     15 Sherwood               28.92      28.58    9  
 10 Vasquez, Emily R          16 Byrd Spring-SE         29.01      28.68    7  
 11 Rinehart, Elise           15 Sherwood               28.73      28.82    6  
 12 Shepherd, Lindsey         16 JVRA                   29.25      29.16    5  
 13 Byers, Sophie             16 Gators                 29.89      29.62    4  
 14 Conners, Olivia           17 Gators                 29.74      29.88    3  
 15 Blevins, Emily            15 JVRA                   30.19      29.91    2  
 16 Wood, Delaney             16 Gators                 30.09      30.03    1  
 
Event 79  Girls 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cimino, Sarah Margaret    17 Blossomwood            26.44      26.12  
  2 Weakley, Regan            16 Stingrays              28.25      26.85  
  3 Campbell, Devin           16 Stingrays              28.92      27.64  
  4 Northcutt, Mary A         17 Byrd Spring-SE         29.58      28.01  
  5 Hui, Chloe H              17 Byrd Spring-SE         29.01      28.31  
  6 Hammer, Kayla             17 Sherwood               28.67      28.43  
  7 Shen, Jenny A             17 Launchers              29.43      28.52  
  8 Strankman, Cole Elizabet  15 PIED                   29.83      28.65  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Rinehart, Elise           15 Sherwood               29.26      28.73  
 10 Holtcamp, Mackenzie L     15 Sherwood               29.52      28.92  
 11 Vasquez, Emily R          16 Byrd Spring-SE         30.03      29.01  
 12 Shepherd, Lindsey         16 JVRA                   29.81      29.25  
 13 Conners, Olivia           17 Gators                 31.83      29.74  
 14 Byers, Sophie             16 Gators                 30.59      29.89  
 15 Wood, Delaney             16 Gators                 30.32      30.09  
 16 Blevins, Emily            15 JVRA                   30.77      30.19  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Barrett, Emerson          15 SJST                   31.43      30.31  
 18 Roberts, Riley            17 Blossomwood            30.34      30.36  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Cooper, Anna              16 SJST                   31.77      31.10  
 20 Purves, Leah              17 Chapman                32.34      31.53  
 21 Lacey, Emma               17 Makos                  33.36      32.28  
 22 Scoggins, Sydney J        15 Makos                  33.48      32.46  
 23 Woody, Mae-Mae E          17 Camelot                35.27      32.58  
 24 Scott, Zoe                17 Makos                  32.77      32.74  
 25 Bigelow, Katie            16 Camelot                33.73      32.77  
 26 Corrigan, Alexi E         17 HAMC                   33.71      32.78  
 27 Campbell, Sasha M         17 Launchers              33.29      32.85  
 28 Clinton, Sydney           15 Tide                   33.61      33.83  
 29 Plattsmier, Morgan        15 MCST                   34.49      34.06  
 30 Bray, Christina           16 MCST                   35.27      34.20  
 30 Monk, Abby                17 PIED                      NT      34.20  
 32 Bell, Maria               17 PIED                   36.87      34.35  
 33 Wilkerson, Hannah L       17 Tide                   35.00      34.40  
 34 Broyles, Maggie           16 SJST                   34.68      34.42  
 35 Thorington, Taylor L      17 Camelot                41.49      35.04  
 36 Bamburg, Sarah A          16 Launchers              37.92      35.70  
 37 Chua, Rachel              15 LFP                    38.42      36.57  
 38 Lenoir, Victoria          15 Chapman                42.50      38.80  
 39 Heeney, Adeline           16 MCST                   43.50      39.61  
 40 Oliver, Sarah Jordan      17 Stingrays              41.39      39.79  
 41 Carter, Ariel             15 Chapman                42.34      40.32  
 42 Jager, Rebecca            17 LFP                    47.65      40.55  
 
Event 80  Boys 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Overbeek, Cade            17 PIED                   23.66      23.38   20  
  2 Orcutt, Daniel            17 MCST                   24.15      24.39   17  
  3 Smith, Austin             17 PIED                   25.30      24.50   16  
  4 Blasingame, Ian I         17 Byrd Spring-SE         25.72      25.26   15  
  5 Chance, Caleb             15 PIED                   25.84      25.64   14  
  6 Taylor, Benjamin          17 Launchers              26.21      25.71   13  
  7 Clark, Carey              17 Sherwood               25.65      25.72   12  
  8 Phelps, Colin             16 JVRA                   26.06      25.86   11  
B - Final
  9 Vasquez, Sam E            17 Byrd Spring-SE         26.23      25.74    9  
 10 Sentell, Matthew          16 MCST                   26.27      25.98    7  
 11 Worshek, Caleb            15 MCST                   26.65      26.07    6  
 12 Quick, Tyler              16 SJST                   26.41      26.12    5  
 13 Scott, John M             17 Launchers              26.69      26.38    4  
 14 Crawford, Will B          16 HAMC                   26.70      26.46    3  
 15 Coomer, Christopher       17 Gators                 26.37      26.57    2  
 16 Counts, Bryan             15 LFP                    26.75      26.92    1  
 
Event 80  Boys 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Overbeek, Cade            17 PIED                   23.72      23.66  
  2 Orcutt, Daniel            17 MCST                   24.30      24.15  
  3 Smith, Austin             17 PIED                   25.69      25.30  
  4 Clark, Carey              17 Sherwood               27.12      25.65  
  5 Blasingame, Ian I         17 Byrd Spring-SE         25.95      25.72  
  6 Chance, Caleb             15 PIED                   26.52      25.84  
  7 Phelps, Colin             16 JVRA                   27.24      26.06  
  8 Taylor, Benjamin          17 Launchers              27.08      26.21  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Vasquez, Sam E            17 Byrd Spring-SE         27.35      26.23  
 10 Sentell, Matthew          16 MCST                   27.01      26.27  
 11 Coomer, Christopher       17 Gators                 29.53      26.37  
 12 Quick, Tyler              16 SJST                   27.22      26.41  
 13 Worshek, Caleb            15 MCST                   28.71      26.65  
 14 Scott, John M             17 Launchers              27.66      26.69  
 15 Crawford, Will B          16 HAMC                   27.94      26.70  
 16 Counts, Bryan             15 LFP                    27.77      26.75  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Swing, Joe                15 Blossomwood            27.45      26.94  
 18 Wiggins, Joshua E         15 Launchers              27.31     J26.94  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Cooper, Will              17 Gators                    NT      27.79  
 20 Kretzschmar, Will         17 Blossomwood            27.82      28.00  
 21 Weis, Brandon             16 Sherwood               28.96      28.03  
 22 Ready, Quinn E            17 Makos                  29.50      28.09  
 23 Jones, Cameron            17 Tide                   28.60      28.14  
 24 Reed, Luke A              17 Byrd Spring-SE         28.83      28.32  
 25 Davis, Jackson M          16 HAMC                   29.88      28.80  
 26 Jones, Alex               16 JVRA                   30.49      28.92  
 27 Armstrong, Connor         16 Gators                 29.57      29.12  
 28 Johnston, Sam             16 Stingrays              31.04      29.74  
 29 Wilson, Reynolds          15 Tide                   31.23      29.75  
 30 Trumbly, Jacob            15 LFP                    30.43      29.86  
 31 Hurley, Scott A           17 Camelot                35.59      30.54  
 32 Rice, Rob                 16 Tide                   30.38      30.61  
 33 Daniel, Linden            17 Makos                  32.22      31.01  
 34 Link, Ethan M             16 Camelot                34.69      31.32  
 35 Butler, Ethan             15 LFP                    33.23      31.56  
 36 Reese, Nick               15 Sherwood                  NT      31.57  
 37 Harbarger, Sam            16 Blossomwood            31.83      31.82  
 38 Klemm, Riley P            15 Makos                  32.11      31.94  
 39 Meeks, Austin             17 Camelot                33.71      33.03  
 40 White, Connor             16 Chapman                34.38      33.24  
 41 Carter, Dan C             16 HAMC                   34.31      34.00  
 42 Hauenstein, Reid          15 Stingrays              37.33      34.61  
 43 Celeski, Noah R           16 Stingrays              38.77      37.37  
 44 Livingston Stanbery, Dan  17 YMCA                   39.29      37.93  
 
Event 85  Girls 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Cimino, Sarah Margaret    17 Blossomwood            26.87      26.87   20  
  2 Weakley, Regan            16 Stingrays              28.38      28.29   17  
  3 Northcutt, Mary A         17 Byrd Spring-SE         28.41      28.31   16  
  4 Campbell, Devin           16 Stingrays              28.83      28.33   15  
  5 Hui, Chloe H              17 Byrd Spring-SE         29.95      29.50   14  
  6 Rinehart, Elise           15 Sherwood               30.02      29.60   13  
  7 Monk, Anna                15 PIED                   29.95      30.01   12  
  8 Barrett, Emerson          15 SJST                   30.31      30.13   11  
B - Final
  9 Garding, Madelene         16 Stingrays              30.44      29.63    9  
 10 Holtcamp, Mackenzie L     15 Sherwood               31.63      30.51    7  
 11 Vasquez, Emily R          16 Byrd Spring-SE         31.26      30.65    6  
 12 Shepherd, Lindsey         16 JVRA                   31.66      30.87    5  
 13 Krause, Alex              17 SJST                   31.94      31.32    4  
 14 Cooper, Anna              16 SJST                   31.80      31.63    3  
 15 Hammer, Kayla             17 Sherwood               31.39      31.69    2  
 16 Strankman, Cole Elizabet  15 PIED                   32.20      32.42    1  
 
Event 85  Girls 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cimino, Sarah Margaret    17 Blossomwood            27.09      26.87  
  2 Weakley, Regan            16 Stingrays              30.74      28.38  
  3 Northcutt, Mary A         17 Byrd Spring-SE         30.35      28.41  
  4 Campbell, Devin           16 Stingrays              30.60      28.83  
  5 Monk, Anna                15 PIED                   31.92      29.95  
  5 Hui, Chloe H              17 Byrd Spring-SE         29.26      29.95  
  7 Rinehart, Elise           15 Sherwood               30.86      30.02  
  8 Barrett, Emerson          15 SJST                   30.42      30.31  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Garding, Madelene         16 Stingrays              32.09      30.44  
 10 Vasquez, Emily R          16 Byrd Spring-SE         30.87      31.26  
 11 Hammer, Kayla             17 Sherwood               31.67      31.39  
 12 Holtcamp, Mackenzie L     15 Sherwood               32.20      31.63  
 13 Shepherd, Lindsey         16 JVRA                   31.73      31.66  
 14 Cooper, Anna              16 SJST                   32.33      31.80  
 15 Krause, Alex              17 SJST                   32.84      31.94  
 16 Strankman, Cole Elizabet  15 PIED                   32.90      32.20  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Blevins, Rebecca          17 JVRA                   30.98      32.38  
 18 Rogers, Walton            17 Gators                 33.93      32.48  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Burns, Emma               17 JVRA                   34.46      32.50  
 20 Mix, Samantha A           15 Launchers              33.87      32.80  
 21 James, Ella               15 MCST                   33.33      32.98  
 22 Wood, Delaney             16 Gators                 34.32      33.11  
 23 Maurer, Grace             15 Tide                   37.56      34.29  
 24 Scott, Zoe                17 Makos                  34.56      34.30  
 25 Bigelow, Katie            16 Camelot                34.63      34.34  
 26 Campbell, Sasha M         17 Launchers              36.00      34.52  
 27 Coomer, Mary              15 Gators                 37.21      34.84  
 28 McDonald, Sydney          17 Tide                   36.17      35.82  
 29 Bamburg, Sarah A          16 Launchers              38.82      36.57  
 30 Thorington, Taylor L      17 Camelot                41.41      37.21  
 31 Bohan, Murphy             17 Blossomwood            39.12      37.60  
 32 Wilkerson, Hannah L       17 Tide                   38.50      38.09  
 33 Masterson, Marianne E     15 Makos                  42.53      38.44  
 34 Jager, Rebecca            17 LFP                    38.70      38.58  
 35 Swann, Kaytlin            16 LFP                    42.35      38.74  
 36 Heeney, Adeline           16 MCST                   39.47      38.77  
 37 Bradford, Becca           17 Makos                  42.80      38.93  
 38 Mason, Nikki              16 Chapman                41.84      41.15  
 39 Carter, Ariel             15 Chapman                42.94      41.88  
 40 Boyer, Dianna R           15 HAMC                   40.10      42.66  
 41 Lenoir, Victoria          15 Chapman                43.84      44.10  
 42 Kennedy, Jillian M        16 Camelot                51.65      47.62  
 43 Crutcher, Amiyah          16 MCST                 1:09.54    1:16.00  
 
Event 86  Boys 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Orcutt, Daniel            17 MCST                   25.10      24.18   20  
  2 Chance, Caleb             15 PIED                   26.66      25.83   17  
  3 Smith, Austin             17 PIED                   26.93      26.45   16  
  4 Vasquez, Sam E            17 Byrd Spring-SE         27.51      26.72   15  
  5 Sentell, Matthew          16 MCST                   27.65      26.78   14  
  6 Scott, John M             17 Launchers              27.17      27.15   13  
  7 Clark, Carey              17 Sherwood               26.98      27.61   12  
  8 Kretzschmar, Will         17 Blossomwood            27.59      27.66   11  
B - Final
  9 Coomer, Christopher       17 Gators                 27.81      27.77    9  
 10 Swing, Joe                15 Blossomwood            28.06      27.82    7  
 11 Werth, Benjamin           15 PIED                   28.88      28.06    6  
 12 Phelps, Colin             16 JVRA                   28.81      28.33    5  
 13 Shockley, Cal             15 Gators                 28.69      28.40    3.5
 13 Crawford, Will B          16 HAMC                   29.03      28.40    3.5
 15 Quick, Tyler              16 SJST                   28.33      28.57    2  
 16 Lindow, Jackson R         17 Byrd Spring-SE         28.96      28.71    1  
 
Event 86  Boys 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Orcutt, Daniel            17 MCST                   24.94      25.10  
  2 Chance, Caleb             15 PIED                   26.54      26.66  
  3 Smith, Austin             17 PIED                   27.52      26.93  
  4 Clark, Carey              17 Sherwood               28.11      26.98  
  5 Scott, John M             17 Launchers              28.08      27.17  
  6 Vasquez, Sam E            17 Byrd Spring-SE         28.35      27.51  
  7 Kretzschmar, Will         17 Blossomwood            27.36      27.59  
  8 Sentell, Matthew          16 MCST                   28.27      27.65  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Coomer, Christopher       17 Gators                 28.72      27.81  
 10 Swing, Joe                15 Blossomwood            28.21      28.06  
 11 Quick, Tyler              16 SJST                   28.42      28.33  
 12 Shockley, Cal             15 Gators                 29.03      28.69  
 13 Phelps, Colin             16 JVRA                   29.34      28.81  
 14 Werth, Benjamin           15 PIED                   28.84      28.88  
 15 Lindow, Jackson R         17 Byrd Spring-SE         29.16      28.96  
 16 Crawford, Will B          16 HAMC                   28.95      29.03  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Wiggins, Joshua E         15 Launchers              29.05      29.42  
 18 Kowalczyk, Matt           17 JVRA                   30.27      29.73  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Hill, Justin              17 MCST                   30.57      29.98  
 20 Cox, Davis                17 Gators                 32.01      30.30  
 21 Vander Schaaf, Reice P    15 Launchers              32.09      31.14  
 22 Amborski, Robert          16 Sherwood               32.31      31.83  
 23 Klemm, Riley P            15 Makos                  31.16      32.00  
 24 Reed, Luke A              17 Byrd Spring-SE         32.55      32.28  
 25 Wheeless, Collin M        16 Camelot                37.24      32.40  
 26 Wilson, Reynolds          15 Tide                   32.90      32.98  
 27 Trumbly, Jacob            15 LFP                    33.41      33.11  
 28 Wright, Marshall          17 Makos                  32.98      33.35  
 29 Hvizda, Thomas            16 YMCA                   32.83      33.36  
 30 Link, Ethan M             16 Camelot                38.46      33.45  
 31 Davis, Jackson M          16 HAMC                   36.17      33.66  
 32 Hubbert, Jonathon         17 LFP                    35.99      34.07  
 33 Reese, Nick               15 Sherwood                  NT      34.50  
 34 Andrews, Tyler            17 LFP                    34.70      35.83  
 35 Hensley, Ethan            16 Blossomwood            39.14      36.07  
 36 Carter, Dan C             16 HAMC                   37.16      36.11  
 37 Daniel, Linden            17 Makos                  36.42      36.65  
 38 Celeski, Noah R           16 Stingrays              38.78      36.96  
 39 Custodio, David           15 Tide                   41.07      40.42  
 40 Meeks, Austin             17 Camelot                44.33      40.51  
 41 Hauenstein, Reid          15 Stingrays              40.64      40.66  
 -- Jones, Cameron            17 Tide                   32.83         DQ  
 
Event 91  Girls 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byrd Spring-SE                                    1:47.13    1:42.53   40  
     1) Northcutt, Mary A 17            2) Henderson, Sophia L 16         
     3) Vasquez, Emily R 16             4) Hui, Chloe H 17                
  2 Mountain Springs Swim Team                        1:47.84    1:45.40   34  
     1) Campbell, Devin 16              2) York, Hannah 16                
     3) Garding, Madelene 16            4) Weakley, Regan 16              
  3 Greenwyche Gators                                 1:53.13    1:48.01   32  
     1) Wood, Delaney 16                2) Byers, Sophie 16               
     3) Conners, Olivia 17              4) Rogers, Walton 17              
  4 Jones Valley Recreation Assn.                     1:53.60    1:51.06   30  
     1) Blevins, Rebecca 17             2) Burns, Emma 17                 
     3) Blevins, Emily 15               4) Shepherd, Lindsey 16           
  5 Sherwood Swim Team                                1:49.64    1:51.23   28  
     1) Holtcamp, Mackenzie L 15        2) Tomlin, Morgan 16              
     3) Rinehart, Elise 15              4) Hammer, Kayla 17               
  6 Redstone Arsenal Launchers                        2:00.56    1:52.79   26  
     1) Campbell, Sasha M 17            2) Mix, Samantha A 15             
     3) Bamburg, Sarah A 16             4) Shen, Jenny A 17               
  7 Blossomwood Swim Team                             1:56.00    1:53.07   24  
     1) Janssen, Kelli 15               2) Bohan, Murphy 17               
     3) Roberts, Riley 17               4) Cimino, Sarah Margaret 17      
  8 Monte Sano                                        2:00.85    1:54.95   22  
     1) Lacey, Emma 17                  2) Masterson, Marianne E 15       
     3) Horton, Laura 17                4) Scoggins, Sydney J 15          
  9 Piedmont Piranhas                                 2:01.84    1:55.26   18  
     1) Monk, Anna 15                   2) Monk, Abby 17                  
     3) Schuetz, Gianna 17              4) Strankman, Cole Elizabeth 15   
 10 Sharon Johnston Swim Team                         1:55.31    1:55.59   14  
     1) Cooper, Anna 16                 2) Ussery, Erin 15                
     3) Robinson, Isabelle 16           4) Barrett, Emerson 15            
 11 Mt. Carmel Hammerheads                            2:05.47    2:02.37   12  
     1) Plattsmier, Morgan 15           2) Taylor, Alyssa 16              
     3) Bray, Christina 16              4) James, Ella 15                 
 12 Camelot Knights                                        NT    2:02.87   10  
     1) Bigelow, Katie 16               2) Woody, Mae-Mae E 17            
     3) Thorington, Taylor L 17         4) Kennedy, Jillian M 16          
 13 Whitesburg Tide                                   2:03.76    2:03.84    8  
     1) Maurer, Grace 15                2) Wilkerson, Hannah L 17         
     3) Stinson, Emma G 16              4) McDonald, Sydney 17            
 14 Chapman swim team                                 2:14.46    2:14.16    6  
     1) Carter, Ariel 15                2) Mason, Nikki 16                
     3) Lenoir, Victoria 15             4) Purves, Leah 17                
 15 Lily Flagg                                        2:12.99    2:15.80    4  
     1) Swann, Kaytlin 16               2) Greenlee, Lizzie 14            
     3) Jager, Rebecca 17               4) Chua, Rachel 15                
 
Event 92  Boys 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Piedmont Piranhas                                 1:32.99    1:31.29   40  
     1) Smith, Austin 17                2) Nurre, Alexander 15            
     3) Chance, Caleb 15                4) Overbeek, Cade 17              
  2 Byrd Spring-SE                                    1:38.02    1:34.87   34  
     1) Reed, Luke A 17                 2) Vasquez, Sam E 17              
     3) Lindow, Jackson R 17            4) Blasingame, Ian I 17           
  3 Mt. Carmel Hammerheads                            1:39.91    1:35.38   32  
     1) Worshek, Caleb 15               2) Hill, Justin 17                
     3) Sentell, Matthew 16             4) Orcutt, Daniel 17              
  4 Greenwyche Gators                                 1:40.48    1:36.93   30  
     1) Coomer, Christopher 17          2) Cox, Davis 17                  
     3) Shockley, Cal 15                4) Cooper, Will 17                
  5 Redstone Arsenal Launchers                        1:33.67    1:38.13   28  
     1) Wiggins, Joshua E 15            2) Vander Schaaf, Reice P 15      
     3) Taylor, Benjamin 17             4) Scott, John M 17               
  6 Jones Valley Recreation Assn.                     1:49.20    1:39.74   26  
     1) Kowalczyk, Matt 17              2) Theisen, Landon 13             
     3) Jones, Alex 16                  4) Phelps, Colin 16               
  7 Monte Sano                                        1:45.95    1:42.29   24  
     1) Rabban, Isaac 17                2) Daniel, Linden 17              
     3) Klemm, Riley P 15               4) Ready, Quinn E 17              
  8 Sherwood Swim Team                                1:41.79    1:42.85   22  
     1) Amborski, Robert 16             2) Weis, Brandon 16               
     3) Reese, Nick 15                  4) Clark, Carey 17                
  9 Lily Flagg                                        1:47.05    1:42.93   18  
     1) Butler, Ethan 15                2) Andrews, Tyler 17              
     3) Trumbly, Jacob 15               4) Counts, Bryan 15               
 10 Blossomwood Swim Team                             1:42.05    1:45.81   14  
     1) Swing, Joe 15                   2) Harbarger, Sam 16              
     3) Hensley, Ethan 16               4) Kretzschmar, Will 17           
 11 Hampton Cove Hurricanes                           1:47.56    1:46.15   12  
     1) Davis, Jackson M 16             2) Hosna, Jack T 15               
     3) Carter, Dan C 16                4) Crawford, Will B 16            
 12 Camelot Knights                                   2:15.14    1:51.50   10  
     1) Meeks, Austin 17                2) Link, Ethan M 16               
     3) Hurley, Scott A 17              4) Wheeless, Collin M 16          
 13 Sharon Johnston Swim Team                         1:51.72    1:52.10    8  
     1) Hudson, Xavier 16               2) Broyles, Lawson 13             
     3) Bassler, Coleton 15             4) Quick, Tyler 16                
 14 Mountain Springs Swim Team                        1:52.79    1:52.48    6  
     1) Patton, Daniel 16               2) Hauenstein, Reid 15            
     3) Celeski, Noah R 16              4) Johnston, Sam 16               

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2017 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org