Home
2016 Meets
2015 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL - H               HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 6/12/2016 09:38 PM
                 2016 RCSL GRENvsBLOS - 6/1/2016 to 6/12/2016                  
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:26.70        1977 Aquatic Club                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blossomwood Swim Team  'A'                             NT    1:33.94    7  
     1) Davenport, Allie 7              2) Krichev, Sophie 8              
     3) Sanders, Sarah Collins 8        4) Holden, Sydney 7               
  2 Greenwyche Gators  'A'                            2:02.76    1:54.71  
     1) Schreiber, Cataryna 8           2) Hobbs, Emma 8                  
     3) Daniel, Bella 8                 4) Kimball, Madelyn 6             
 -- Blossomwood Swim Team  'B'                             NT   X2:05.38  
     1) Parsons, Alexa 7                2) Paparella, Elle 7              
     3) Farrell, Hill 8                 4) Mackey, Story 7                
 -- Greenwyche Gators  'B'                                 NT   X2:37.34  
     1) Bailey, Marybella 8             2) Brigance, Cecile 7             
     3) Giminez, Isabella 7             4) Pitchford, Josie 7             
 -- Blossomwood Swim Team  'C'                             NT   X2:41.62  
     1) Austin, Addi 8                  2) Fierro, Averee 8               
     3) Plumlee, Jane 8                 4) Moorer, Peyton 7               
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:25.60        1975 Sherwood                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            1:53.96    1:46.09    7  
     1) Kent, Farrell 8                 2) Freeman, Andrew 8              
     3) Hardy, Benjamin 7               4) Hardy, William 7               
  2 Blossomwood Swim Team  'A'                             NT    1:51.22  
     1) Goldmon, William 7              2) Roberts, Bross 8               
     3) Watson, Ben 8                   4) Johnston, Caleb 7              
 -- Greenwyche Gators  'B'                            2:09.33   X2:03.06  
     1) Smith, Gibson 8                 2) Shadinger, Austin 8            
     3) Johnson, Wesley 8               4) Lucas, Liam 8                  
 -- Blossomwood Swim Team  'B'                             NT   X2:31.47  
     1) Cook, Hugh 8                    2) Garnett, Luke 7                
     3) Turner, Lucas 8                 4) Cobb, Ephraim 8                
 
Event 3  Girls 9-10 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:38.78        1988 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blossomwood Swim Team  'A'                             NT    2:58.75    7  
     1) Rawls, Ava 10                   2) Fann, Josey 10                 
     3) Krichev, Audrey 10              4) Mullins, Anna Crawford 10      
 -- Blossomwood Swim Team  'B'                             NT   X3:49.57  
     1) Fierro, Brooke 10               2) Heritage, Greer 10             
     3) Watson, May 10                  4) Heritage, Preston 10           
 -- Greenwyche Gators  'B'                            4:36.59   X4:25.56  
     1) Jones, Emma Towner 9            2) Hobbs, Ellie 9                 
     3) Byrnes, Grace 9                 4) Herrington, Evelyn 9           
 -- Greenwyche Gators  'A'                            3:29.96         DQ  
     1) Harrison, Reilly 9              2) Sawyer, Kat 9                  
     3) Ayres, Caroline 9               4) Hicks, Krysanne 10             
 
Event 4  Boys 9-10 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:42.90    7/1/2008 Monte Sano                                 
                         B.Wermuth, J.Fulkerson, M.Graves, T.Castell       
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            3:11.39    3:00.20    7  
     1) Kimball, Mason 10               2) Freeman, Justin 10             
     3) McManus, Wright 10              4) DeOrio, Tyler 9                
  2 Blossomwood Swim Team  'A'                             NT    3:17.13  
     1) Johnston, Matthew 10            2) Bloom, Wyatt 10                
     3) Campbell, Roan 9                4) Hensley, Huck 10               
 -- Greenwyche Gators  'B'                                 NT   X3:23.75  
     1) Derrick, Andrew 9               2) Bailey, Bobby 10               
     3) Johnson, Bradford 10            4) Wolfe, Charlie 10              
 -- Blossomwood Swim Team  'B'                             NT   X4:03.41  
     1) Bankowski, Brett 10             2) Waites, Will 9                 
     3) Mitchell, Jack 10               4) Dilworth, Colin 9              
 -- Blossomwood Swim Team  'C'                             NT   X5:01.65  
     1) McKinney, John 10               2) Brinkley, Bo 9                 
     3) Miniclier, John Alan 9          4) Mackey, Cade 9                 
 
Event 5  Girls 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:22.44        1999 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blossomwood Swim Team  'A'                             NT    2:41.56    7  
     1) Krichev, Julia 12               2) Watson, McKenna 11             
     3) Paparella, Meg 11               4) Collins, Ella 12               
  2 Greenwyche Gators  'A'                            2:56.45    3:10.82  
     1) Ayres, Anna 12                  2) Rainey, Elizabeth 12           
     3) Smith, Corinne 11               4) McCary, Addie 10               
 
Event 6  Boys 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:24.93        1999 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            2:41.85    2:35.09    7  
     1) Hardy, Samuel 11                2) Kimball, Myles 12              
     3) Barlow, Bo 11                   4) Danner, Peyton 11              
  2 Blossomwood Swim Team  'A'                        3:06.72    2:59.19  
     1) Langford, Clements 11           2) Comer, John Franklin 11        
     3) Hyatt, Mike 12                  4) Bankowski, Clate 12            
 -- Greenwyche Gators  'B'                            3:25.31   X3:22.55  
     1) Clary, David 12                 2) Sawyer, Owen 11                
     3) Ziegler, William 12             4) Van Beck, Chad 11              
 -- Greenwyche Gators  'C'                                 NT   X3:58.37  
     1) Davenport, Grayson 11           2) Yi, Alex 12                    
     3) Bailey, Jimmy 11                4) Lunsford, Luke 11              
 
Event 7  Girls 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:17.75        1984 Camelot                                    
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            2:36.99    2:32.25    7  
     1) Clary, Sydney 12                2) Ferguson, Rebecca 14           
     3) Ferguson, Emily 14              4) Davenport, Sarah 13            
  2 Blossomwood Swim Team  'A'                        2:40.09    2:33.12  
     1) Cimino, Maddie 14               2) Johnson, Madeline 13           
     3) Graves, Virginia 13             4) Hensley, Evey 14               
 
Event 8  Boys 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:08.33    6/1/2011 Greenwyche Gators                          
                         E Reynolds, B Conners, J Sutphin, P McNeely       
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            2:48.36    2:25.75    7  
     1) O'Neil, Stephen 13              2) Rogers, Jackson 14             
     3) Smith, Duncan 14                4) Hardy, Jackson 13              
  2 Blossomwood Swim Team  'A'                        2:53.19    2:36.50  
     1) Cooper, Curtis 13               2) Harbarger, David 13            
     3) Thurman, Reed 14                4) Cagle, Stephen 14              
 
Event 9  Girls 15-17 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:14.87   6/23/2010 Jones Valley                               
                         K.Wilson, J.Sabio, J.Starck, M.Luther             
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            2:32.67    2:28.71    7  
     1) McNeely, Emma 16                2) Rogers, Walton 17              
     3) Wood, Delaney 15                4) Conners, Olivia 17             
  2 Blossomwood Swim Team  'A'                        2:24.36    2:31.41  
     1) Taylor, Mady 17                 2) Janssen, Kelli 15              
     3) Cimino, Sarah Margaret 17       4) Bohan, Murphy 17               
 
Event 10  Boys 15-17 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:54.64    7/2/2013 Piedmont                                   
                         J. Calletrello, S. Strankman, J. Smith, J. Herring
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            2:19.06    2:09.83    7  
     1) Coomer, Christopher 17          2) Cox, Davis 17                  
     3) Shockley, Cal 15                4) Armstrong, Connor 15           
  2 Blossomwood Swim Team  'A'                        2:14.14    2:14.25  
     1) Calvert, Ethan 16               2) Darden, Will 16                
     3) Swing, Joe 15                   4) Hensley, Ethan 16              
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   20.32        2005 Sarah Margaret Cimino, BLOSSOMWOOD           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Layne, Maggie Kate         6 Blossomwood            27.89     J30.28    5  
  2 Krichev, Charlotte         5 Blossomwood            24.87     J25.28    3  
  3 Kimball, Madelyn           6 Gators                 29.11     J30.51    1  
  4 McClung, Mary Ceil         6 Blossomwood               NT     J29.47  
  5 Derrick, Emily             6 Gators                 33.40      31.46  
  6 Daniel, Caroline           6 Gators                 39.00      34.26  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schreiber, Elena           6 Gators                    NT      35.16  
 -- Harwood, Emma              5 Blossomwood            41.00     X39.12  
 -- Wells, Lane                5 Gators                 46.47     X41.78  
 -- Davenport, Claire          4 Blossomwood          1:07.04   X1:02.31  
 -- Wester, Audrey             5 Gators               1:00.58   X1:02.37  
 -- Bailey, Allie              5 Gators                    NT   X1:16.82  
 -- Clark, Lily                4 Blossomwood          1:26.34   X1:21.23  
 -- Holden, Harper             4 Blossomwood               NT   X1:27.21  
 -- Smith, Piper               4 Blossomwood          1:40.38   X1:38.78  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   18.49        2002 Chandler Hinson, CAMELOT                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Edmondson, Owen            6 Gators                 25.06      26.32    5  
  2 Harwood, Andrew            6 Blossomwood            27.78      30.54    3  
  3 Davenport, Davis           6 Gators                 32.91      30.86    1  
  4 Clark, Will                6 Blossomwood            28.89      31.38  
  5 Holt, Grayson              6 Blossomwood               NT      33.05  
  6 Ayres, Charles             5 Gators                 33.82      36.84  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Waites, Wesley             6 Blossomwood            35.96     X35.78  
 -- McElroy, Jacob             6 Blossomwood               NT     X45.90  
 -- Tatum, James               5 Blossomwood            44.16     X53.56  
 -- Wester, Luke               5 Gators               1:04.35     X59.56  
 -- Cosgrove, Michael          5 Blossomwood          1:01.05   X1:32.53  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   16.07    6/3/2009 Reagan Wealkey, Stingrays                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krichev, Sophie            8 Blossomwood            16.66      16.90    5  
  2 Daniel, Bella              8 Gators                 21.00      20.19    3  
  3 Schreiber, Cataryna        8 Gators                 20.32      20.46    0.5
  3 Sanders, Sarah Collins     8 Blossomwood            18.40     J21.28    0.5
  5 Holden, Sydney             7 Blossomwood            18.91     J21.06  
  6 Gibson, Lillie             8 Gators                 26.02      24.68  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Langford, Ella             8 Blossomwood            21.13     X23.18  
 -- Mackey, Story              7 Blossomwood            25.22     X26.00  
 -- Farrell, Hill              8 Blossomwood            26.26     X28.86  
 -- Stone, Libby               8 Gators                    NT     X29.22  
 -- Ellett, Mary               8 Gators                 36.36     X30.22  
 -- Schmitz, Laurel            8 Gators                 43.15     X32.10  
 -- Giminez, Isabella          7 Gators                 39.34     X32.19  
 -- Davenport, Lainey          8 Gators                 29.44     X32.85  
 -- Austin, Addi               8 Blossomwood            29.02     X33.31  
 -- Parsons, Alexa             7 Blossomwood            29.36     X36.69  
 -- Wester, Julianna           7 Blossomwood            48.10     X42.17  
 -- Smith, Matilda             7 Blossomwood            51.00     X45.06  
 -- Tatum, Elizabeth           8 Blossomwood            38.51     X45.11  
 -- Jordan, Emma               7 Blossomwood               NT     X51.03  
 -- Click, Campbell            8 Blossomwood            59.47   X1:09.03  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   16.10        1973 Chris McCool, PIEDMONT                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Freeman, Andrew            8 Gators                 20.57      20.03    5  
  2 Watson, Ben                8 Blossomwood            17.12      20.78    3  
  3 Goldmon, William           7 Blossomwood            19.70      21.16    1  
  4 Shadinger, Austin          8 Gators                 24.69      21.97  
  5 Roberts, Bross             8 Blossomwood            20.10      22.15  
  6 Hardy, William             7 Gators                 22.82      22.25  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Gibson, Jackson            7 Gators                 30.08     X27.19  
 -- Schreeder, Marshall        7 Blossomwood            45.72     X45.00  
 -- Ogle, Ty                   7 Blossomwood            54.42     X55.97  
 
Event 23  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   31.34    6/5/2013 Claire Blasingame, Mountain Springs          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krichev, Audrey           10 Blossomwood            33.65      37.47    5  
  2 Fann, Josey               10 Blossomwood            40.26      38.96    3  
  3 Rawls, Ava                10 Blossomwood            34.41      39.78    1  
  4 Ayres, Caroline            9 Gators                 39.88      40.22  
  5 Sawyer, Kat                9 Gators                 44.57      42.32  
  6 Edmondson, Lucy           10 Gators                    NT      42.75  
 
Event 25  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Watts, Caroline           10 Blossomwood               NT    1:14.69  
 -- Heritage, Greer           10 Blossomwood            49.20     X31.78  
 -- Scott, Sydney             10 Gators                 47.83     X44.10  
 -- McCary, Addie             10 Gators                 47.55     X45.37  
 -- Heritage, Preston         10 Blossomwood            46.65     X51.13  
 -- Keith, Atkins              9 Gators                 53.21     X56.04  
 -- Howard, Mary Mae           9 Blossomwood          1:06.76   X1:03.25  
 -- Watts, Amber               9 Blossomwood               NT   X1:28.53  
 
Event 26  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   30.62        1998 Josh Renegar, JVRA                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Freeman, Justin           10 Gators                 35.34      35.72    5  
  2 Lunsford, Judd             9 Gators                 38.39      38.07    3  
  3 Bankowski, Brett          10 Blossomwood            39.09      40.29    1  
  4 McManus, Wright           10 Gators                 41.77      40.96  
  5 Hensley, Huck             10 Blossomwood            37.64      43.44  
  6 Bloom, Wyatt              10 Blossomwood               NT      44.91  
 
Event 28  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Wolfe, Charlie            10 Gators                 45.23     X43.28  
 -- Lee, Paul                  9 Gators                 43.91     X45.59  
 -- Thompson, Charles         10 Blossomwood            46.91     X47.22  
 -- Bailey, Bobby             10 Gators                 48.60     X47.75  
 -- McKinney, John            10 Blossomwood            51.93     X52.31  
 -- Blankenship, Will          9 Blossomwood            54.48     X52.56  
 -- Brinkley, Bo               9 Blossomwood          1:01.78     X56.03  
 -- McKinney, Griffin         10 Blossomwood            56.20     X57.34  
 -- Dilworth, Colin            9 Blossomwood            55.51     X58.28  
 -- Spearman, Bryson          10 Blossomwood            52.47     X58.45  
 -- Mackey, Cade               9 Blossomwood            59.47   X1:05.12  
 -- Wells, Thomas              9 Gators               1:15.28   X1:09.66  
 
Event 29  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   28.51    6/5/2013 Regan Weakley, MTSP                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krichev, Julia            12 Blossomwood            29.16      29.60    5  
  2 Houser, Michaela          11 Gators                 35.00      33.91    3  
  3 Clary, Sydney             12 Gators                 35.95      35.81    1  
  4 Rainey, Elizabeth         12 Gators                 36.78      37.87  
  5 Waggoner, Stevey          12 Blossomwood            37.40      38.34  
  6 Watson, McKenna           11 Blossomwood            38.10      38.65  
 
Event 32  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   28.00        1976 Keating Johns, JVRA                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barlow, Bo                11 Gators                 33.64      33.56    5  
  2 Hyatt, Mike               12 Blossomwood            36.83      34.94    3  
  3 Danner, Peyton            11 Gators                 37.25      35.78    1  
  4 Hardy, Samuel             11 Gators                 36.22      36.00  
  5 Bankowski, Clate          12 Blossomwood            35.89      36.47  
  6 Brown, Harrison           12 Blossomwood            39.69      41.25  
 
Event 34  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Sawyer, Owen              11 Gators                 39.44     X41.16  
 -- McKinney, Sam             12 Blossomwood            47.25     X47.44  
 -- Bailey, Jimmy             11 Gators                 50.81     X49.75  
 -- Lunsford, Luke            11 Gators                 50.46     X51.09  
 -- Yi, Alex                  12 Gators                 59.60     X55.47  
 
Event 35  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   27.57    7/1/2015 Regan Weakley, MTSP                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hamilton, Rebekah         13 Blossomwood            28.17      28.81    5  
  2 Cimino, Maddie            14 Blossomwood            30.68      30.75    3  
  3 Ferguson, Rebecca         14 Gators                 31.85      31.81    1  
  4 Johnson, Madeline         13 Blossomwood            38.66      38.35  
 
Event 37  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Moore, Vivian             13 Blossomwood            50.86     X52.97  
 
Event 38  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   26.39   6/20/2007 Tyler Kaiiszak, JVRA                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Neil, Stephen           13 Gators                 30.80      30.50    5  
  2 Rogers, Jackson           14 Gators                 40.31      31.40    3  
  3 Hardy, Jackson            13 Gators                    NT      34.72    1  
  4 Cagle, Stephen            14 Blossomwood            34.22      35.93  
  5 Blankenship, Nate         14 Blossomwood               NT      37.88  
 
Event 40  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Rainey, Jed               14 Gators                    NT     X34.25  
 -- Danner, Jackson           13 Gators                 36.94     X35.03  
 
Event 41  Girls 15-17 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   28.00        1980 Allison Orr, CAMELOT                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cimino, Sarah Margaret    17 Blossomwood            27.35      27.78    5  
  2 Wood, Delaney             15 Gators                 33.28      30.72    3  
  3 Conners, Olivia           17 Gators                 31.57      31.06    1  
  4 Rogers, Walton            17 Gators                 34.78      31.31  
  5 Roberts, Riley            17 Blossomwood            32.07      32.62  
 
Event 44  Boys 15-17 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   24.93    7/2/2013 John Smith, PIEDMONT                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cooper, Will              17 Gators                    NT      27.18    5  
  2 Coomer, Christopher       17 Gators                 28.58      28.09    2  
  2 Shockley, Cal             15 Gators                 28.20      28.09    2  
  4 Swing, Joe                15 Blossomwood            28.14      28.34  
  5 Calvert, Ethan            16 Blossomwood            29.22      28.88  
  6 Hensley, Ethan            16 Blossomwood            30.98      36.63  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   21.30        1978 Jana Horsch, CAMELOT                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krichev, Sophie            8 Blossomwood            24.24      25.53    5  
  2 Daniel, Bella              8 Gators                 28.45      27.94    3  
  3 Comer, Mackenzie           8 Blossomwood               NT      31.16    1  
  4 Gibson, Lillie             8 Gators                    NT      34.22  
  5 Banks, Abby                7 Gators                 49.81      37.54  
  6 Parsons, Alexa             7 Blossomwood               NT      38.15  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   20.60        1980 Elmer Hung, CAMELOT                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Watson, Ben                8 Blossomwood            28.11      26.66    5  
  2 Freeman, Andrew            8 Gators                 27.99      27.37    3  
  3 Roberts, Bross             8 Blossomwood            31.65      30.57    1  
  4 Shadinger, Austin          8 Gators                 30.07      34.50  
  5 Hardy, William             7 Gators                 40.62      36.37  
  6 Garnett, Luke              7 Blossomwood               NT      43.05  
 
Event 49  Girls 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   40.53   6/15/2011 Allison Hu, Tide                             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krichev, Audrey           10 Blossomwood            50.80      50.38    5  
  2 Fann, Josey               10 Blossomwood            51.48      51.19    3  
  3 Sawyer, Kat                9 Gators                 52.94      52.75    1  
  4 Keith, Caroline           10 Gators                 55.39      56.37  
  5 Harrison, Reilly           9 Gators                    NT    1:05.84  
  6 Fleischmann, Maggie       10 Blossomwood               NT    1:20.12  
 
Event 50  Boys 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   40.85        2005 Fritz Zimmerman, CAMELOT                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Freeman, Justin           10 Gators                 47.76      47.13    5  
  2 DeOrio, Tyler              9 Gators               1:00.28      51.18    3  
  3 Bloom, Wyatt              10 Blossomwood            51.42      52.37    1  
  4 Lunsford, Judd             9 Gators                 54.40      52.72  
  5 Waites, Will               9 Blossomwood            56.20      58.27  
  6 Hensley, Huck             10 Blossomwood            54.70    1:00.16  
 
Event 51  Girls 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   37.08        1982 Jana Korsch, CAMELOT                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scales, Ansley            12 Gators                 50.78     J51.06    5  
  2 Watson, McKenna           11 Blossomwood            50.52     J51.00    3  
  3 Rainey, Elizabeth         12 Gators                 51.65      53.81    1  
  4 Ayres, Anna               12 Gators                 52.10      54.38  
  5 Collins, Ella             12 Blossomwood            59.20      57.07  
  6 McCann, Lauren            11 Blossomwood               NT    1:02.55  
 
Event 52  Boys 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   37.70        1977 William Wells, BLOSSOMWOOD                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hyatt, Mike               12 Blossomwood            44.86      44.66    5  
  2 Hardy, Samuel             11 Gators                 49.81      48.35    3  
  3 Clary, David              12 Gators               1:02.15      55.56    1  
  4 Danner, Peyton            11 Gators                 56.82      55.66  
  5 Hunter, Andrew            11 Blossomwood               NT      59.32  
  6 Comer, John Franklin      11 Blossomwood               NT    1:01.25  
 
Event 53  Girls 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   36.54   6/24/2009 Darby Mokry, MONTE SANO                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ferguson, Emily           14 Gators                 42.29      40.72    5  
  2 Ferguson, Rebecca         14 Gators                 41.03      40.97    3  
  3 Johnson, Madeline         13 Blossomwood            46.69      48.50    1  
  4 Hensley, Evey             14 Blossomwood               NT      52.00  
 
Event 54  Boys 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   32.62   6/20/2007 Tyler Kaliszak, JVRA                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scott, Spencer            13 Gators                 42.67      41.65    5  
  2 Rogers, Jackson           14 Gators                 43.18      42.56    3  
  3 Blankenship, Nate         14 Blossomwood            47.45      49.94    1  
  4 Cagle, Stephen            14 Blossomwood            49.97      55.32  
  5 Scales, Gabe              14 Gators               1:03.12      58.06  
 
Event 55  Girls 15-17 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   35.39        1985 Jana Korsch, CAMELOT                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Janssen, Kelli            15 Blossomwood            40.95      41.09    5  
  2 Conners, Olivia           17 Gators                 42.01      41.59    3  
  3 Rogers, Walton            17 Gators                 42.05      42.93    1  
  4 Brown, Saylor             16 Gators                 42.75      43.06  
  5 Gilbert, Mary             15 Blossomwood               NT      58.61  
 
Event 56  Boys 15-17 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   30.23   6/30/2010 Tyler Kaliszak, JVRA                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cooper, Will              17 Gators                    NT      36.87    5  
  2 Cox, Davis                17 Gators                 38.20      37.28    3  
  3 Shockley, Cal             15 Gators                 36.81      37.44    1  
  4 Calvert, Ethan            16 Blossomwood               NT      38.87  
  5 Burkett, Graham           17 Blossomwood            45.04      47.97  
  6 Hensley, Ethan            16 Blossomwood            48.80      48.15  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:15.47   6/13/2007 Blossomwood, BLOS                          
                         W.Kretzschmar, B.Thurman, R.Roberts, S.Cimino     
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blossomwood Swim Team  'A'                             NT    1:23.03    7  
     1) Holden, Sydney W7               2) Roberts, Bross M8              
     3) Watson, Ben M8                  4) Krichev, Sophie W8             
  2 Greenwyche Gators  'A'                            1:26.58    1:28.35  
     1) Shadinger, Austin M8            2) Daniel, Bella W8               
     3) Schreiber, Cataryna W8          4) Freeman, Andrew M8             
 -- Blossomwood Swim Team  'B'                             NT   X2:04.15  
     1) Comer, Mackenzie W8             2) Clark, Will M6                 
     3) Langford, Ella W8               4) Garnett, Luke M7               
 -- Greenwyche Gators  'B'                                 NT   X2:13.66  
     1) Ellett, Mary W8                 2) Davenport, Lainey W8           
     3) Giminez, Isabella W7            4) McCary, Thad M8                
 
Event 59  Mixed 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:19.00        1976 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            2:32.67    2:36.93    7  
     1) Sawyer, Kat W9                  2) Lunsford, Judd M9              
     3) Ayres, Caroline W9              4) Freeman, Justin M10            
  2 Blossomwood Swim Team  'A'                             NT    2:40.50  
     1) Bankowski, Brett M10            2) Hensley, Huck M10              
     3) Rawls, Ava W10                  4) Krichev, Audrey W10            
 -- Greenwyche Gators  'B'                                 NT   X3:07.60  
     1) Keith, Caroline W10             2) Scott, Sydney W10              
     3) Bailey, Bobby M10               4) Wolfe, Charlie M10             
 -- Blossomwood Swim Team  'B'                             NT   X3:24.91  
     1) Waites, Will M9                 2) Watson, May W10                
     3) Fleischmann, Maggie W10         4) Mitchell, Jack M10             
 -- Greenwyche Gators  'C'                                 NT   X3:29.12  
     1) Harrison, Reilly W9             2) Wells, Thomas M9               
     3) Lee, Paul M9                    4) Edmondson, Lucy W10            
 -- Blossomwood Swim Team  'C'                             NT   X3:36.16  
     1) Heritage, Greer W10             2) Heritage, Preston W10          
     3) Blankenship, Will M9            4) Dilworth, Colin M9             
 
Event 61  Mixed 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:04.91   6/29/2011 Byrd Spring, BYRD                          
                         I Blasingame, S Vasquez, M Northcutt, E Vasquez   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            2:20.81    2:19.65    7  
     1) Clary, Sydney W12               2) Houser, Michaela W11           
     3) Hardy, Samuel M11               4) Barlow, Bo M11                 
  2 Blossomwood Swim Team  'A'                             NT    2:21.47  
     1) Bankowski, Clate M12            2) Waggoner, Stevey W12           
     3) Hyatt, Mike M12                 4) Krichev, Julia W12             
 -- Greenwyche Gators  'B'                                 NT   X2:54.75  
     1) Yi, Alex M12                    2) Ayres, Anna W12                
     3) Sawyer, Owen M11                4) Smith, Corinne W11             
 -- Blossomwood Swim Team  'B'                             NT   X2:54.97  
     1) Brown, Harrison M12             2) McCann, Lauren W11             
     3) Hunter, Andrew M11              4) Collins, Ella W12              
 
Event 63  Mixed 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:54.67    6/5/2013 Byrd Spring                                
                         C Hui, M Northcutt, I Blasingame, S Vasquez       
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            2:12.19    2:05.41    7  
     1) Ferguson, Rebecca W14           2) Rogers, Jackson M14            
     3) O'Neil, Stephen M13             4) Ferguson, Emily W14            
  2 Blossomwood Swim Team  'A'                             NT    2:15.68  
     1) Blankenship, Nate M14           2) Cimino, Maddie W14             
     3) Cagle, Stephen M14              4) Hamilton, Rebekah W13          
 
Event 65  Mixed 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:52.35   6/30/2010 Jones Valley Recreation Assn.              
                         N Olson, J Starck, J Sabio, T Kaliszak            
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            2:01.63    1:57.57    7  
     1) Cooper, Will M17                2) Coomer, Christopher M17        
     3) Wood, Delaney W15               4) Conners, Olivia W17            
  2 Blossomwood Swim Team  'A'                             NT    1:58.72  
     1) Calvert, Ethan M16              2) Roberts, Riley W17             
     3) Swing, Joe M15                  4) Cimino, Sarah Margaret W17     
 -- Greenwyche Gators  'B'                                 NT   X2:17.66  
     1) Shockley, Cal M15               2) Ellett, Boots M16              
     3) Brown, Saylor W16               4) McNeely, Emma W16              
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   18.88        1981 Lori Harrison, BYRD SPRING                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krichev, Sophie            8 Blossomwood            22.49      23.37    5  
  2 Schreiber, Cataryna        8 Gators                 28.34      28.62    3  
  3 Holden, Sydney             7 Blossomwood            29.90      29.25    1  
  4 Banks, Abby                7 Gators                 32.11      33.19  
  5 Langford, Ella             8 Blossomwood               NT      35.25  
  6 Derrick, Emily             6 Gators                 38.94      38.57  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   19.25        1980 Elmer Hung, CAMELOT                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Freeman, Andrew            8 Gators                 29.94      26.50    5  
  2 Goldmon, William           7 Blossomwood            27.91      28.06    3  
  3 Roberts, Bross             8 Blossomwood            30.20     J32.17    1  
  4 Hardy, Benjamin            7 Gators                 31.64     J31.75  
  5 Johnson, Wesley            8 Gators                    NT      36.38  
  6 Garnett, Luke              7 Blossomwood               NT    1:02.35  
 
Event 69  Girls 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   36.88   6/29/2011 Regan Weakley, Stingrays                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fann, Josey               10 Blossomwood            45.94      45.10    5  
  2 Rawls, Ava                10 Blossomwood            47.05      46.91    3  
  3 Ayres, Caroline            9 Gators                 47.21      49.72    1  
  4 Edmondson, Lucy           10 Gators                 53.72      54.96  
  5 Sawyer, Kat                9 Gators                 56.47      56.09  
  6 Watson, May               10 Blossomwood               NT    1:01.36  
 
Event 70  Boys 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   36.47    6/3/2015 Riley Groves, Launchers                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Freeman, Justin           10 Gators                 44.78      42.94    5  
  2 McManus, Wright           10 Gators                 49.33      51.28    3  
  3 Bankowski, Brett          10 Blossomwood            49.54      52.25    1  
  4 Waites, Will               9 Blossomwood            54.48      53.60  
  5 Derrick, Andrew            9 Gators                 55.75      54.91  
  6 Mitchell, Jack            10 Blossomwood               NT    1:09.05  
 
Event 71  Girls 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   33.17   6/22/2011 Sarah Margaret Cimino, BLOS                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krichev, Julia            12 Blossomwood            33.39      34.21    5  
  2 Clary, Sydney             12 Gators                 41.94      42.28    3  
  3 Houser, Michaela          11 Gators                 44.70      43.84    1  
  4 Rainey, Elizabeth         12 Gators                 46.62      45.69  
  5 Waggoner, Stevey          12 Blossomwood            50.58      51.66  
 
Event 72  Boys 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   27.10   6/29/2011 Chandler Espy, JVRA                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barlow, Bo                11 Gators                 38.61      39.44    5  
  2 Hardy, Samuel             11 Gators                 44.40      43.16    3  
  3 Hyatt, Mike               12 Blossomwood               NT      44.68    1  
  4 Ziegler, William          12 Gators                 46.93      47.25  
  5 Hunter, Andrew            11 Blossomwood               NT      52.19  
  6 Comer, John Franklin      11 Blossomwood               NT      59.51  
 
Event 73  Girls 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   32.07        2000 E.C. Moore, BLOSSOMWOOD                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hamilton, Rebekah         13 Blossomwood            33.81      33.66    5  
  2 Cimino, Maddie            14 Blossomwood            34.38      34.68    3  
  3 Ferguson, Emily           14 Gators                 35.58      35.47    1  
  4 Ferguson, Rebecca         14 Gators                 32.62      36.09  
  5 McCann, Morgan            13 Blossomwood               NT      51.15  
 
Event 74  Boys 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   30.18        2006 Steven Griffin, GREENWYCHE                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Neil, Stephen           13 Gators                 37.28      36.68    5  
  2 Rogers, Jackson           14 Gators                 39.02      38.85    3  
  3 Hardy, Jackson            13 Gators                    NT      41.00    1  
  4 Blankenship, Nate         14 Blossomwood            43.63      44.72  
 
Event 75  Girls 15-17 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   31.77   6/22/2011 Hannah Busk, LILY                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cimino, Sarah Margaret    17 Blossomwood            30.88      30.54    5  
  2 Wood, Delaney             15 Gators                 39.29      38.09    3  
  3 McNeely, Emma             16 Gators                 40.20      41.88    1  
  4 Gilbert, Mary             15 Blossomwood            49.95      51.46  
 
Event 76  Boys 15-17 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   28.18    7/2/2013 John Smith, PIEDMONT                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Swing, Joe                15 Blossomwood            31.31      31.28    5  
  2 Coomer, Christopher       17 Gators                 33.24      31.88    3  
  3 Cox, Davis                17 Gators                 35.77      35.53    1  
  4 Armstrong, Connor         15 Gators                 40.53      37.88  
  5 Calvert, Ethan            16 Blossomwood            35.90      38.79  
  6 Harbarger, Sam            16 Blossomwood            40.59      39.05  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   18.16   6/29/2011 Claire Blasingame, BYRD                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sanders, Sarah Collins     8 Blossomwood            21.52      21.29    5  
  2 Daniel, Bella              8 Gators                 26.40      27.65    3  
  3 Holden, Sydney             7 Blossomwood               NT      28.46    1  
  4 Comer, Mackenzie           8 Blossomwood               NT      34.81  
  5 Banks, Abby                7 Gators                 40.80      35.22  
  6 Schreiber, Cataryna        8 Gators                 32.29      35.87  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   18.02    7/2/2013 Will Byrd, JVRA                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hardy, Benjamin            7 Gators                 26.68      27.35    5  
  2 Watson, Ben                8 Blossomwood            27.55      28.13    3  
  3 Hardy, William             7 Gators                 27.20      29.78    1  
  4 Goldmon, William           7 Blossomwood            33.44      30.44  
  5 Johnson, Wesley            8 Gators                 32.09      31.81  
  6 Clark, Will                6 Blossomwood               NT      51.75  
 
Event 79  Girls 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   34.42        1993 Margaret Hoelzer, JVRA                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krichev, Audrey           10 Blossomwood            43.05      43.94    5  
  2 Ayres, Caroline            9 Gators                 47.42      48.59    3  
  3 Scales, Amelia             9 Gators                 50.37      49.56    1  
  4 Rawls, Ava                10 Blossomwood            48.16      52.25  
  5 Watson, May               10 Blossomwood          1:00.94      57.54  
  6 Harrison, Reilly           9 Gators                    NT    1:04.87  
 
Event 80  Boys 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   34.44        1984 Milo Crawford, SOUTHEAST YMCA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lunsford, Judd             9 Gators                 43.29      43.88    5  
  2 Johnson, Bradford         10 Gators                 42.64      44.07    3  
  3 McManus, Wright           10 Gators                 45.69      46.10    1  
  4 Bloom, Wyatt              10 Blossomwood            55.46      59.00  
  5 Waites, Will               9 Blossomwood               NT    1:02.10  
  6 Mitchell, Jack            10 Blossomwood               NT    1:20.14  
 
Event 81  Girls 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   31.25   6/22/2011 Sarah Margaret Cimino, BLOS                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krichev, Julia            12 Blossomwood            33.86      35.65    5  
  2 Clary, Sydney             12 Gators                 41.04      39.41    3  
  3 Houser, Michaela          11 Gators                 41.38      39.63    1  
  4 Scales, Ansley            12 Gators                 42.69      43.06  
  5 Waggoner, Stevey          12 Blossomwood            47.08      47.85  
  6 Watson, McKenna           11 Blossomwood            49.61      48.34  
 
Event 82  Boys 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   30.68        2000 Josh Renegar, JVRA                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barlow, Bo                11 Gators                 35.42      36.97    5  
  2 Ziegler, William          12 Gators                 49.40      42.93    3  
  3 Clary, David              12 Gators                 59.13      49.66    1  
  4 Hunter, Andrew            11 Blossomwood               NT      50.91  
  5 Comer, John Franklin      11 Blossomwood               NT      58.37  
 
Event 83  Girls 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   29.90   6/12/2013 Sarah Margaret Cimino, BLOS                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ferguson, Emily           14 Gators                 31.44      31.50    5  
  2 Hamilton, Rebekah         13 Blossomwood            33.18      32.28    3  
  3 Cimino, Maddie            14 Blossomwood            34.28      34.00    1  
 
Event 84  Boys 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   28.23    7/3/2012 Zach Harting, Redstone                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Neil, Stephen           13 Gators                 36.97      36.28    5  
  2 Hardy, Jackson            13 Gators                 45.88      41.94    3  
  3 Cagle, Stephen            14 Blossomwood            51.43      44.63    1  
  4 Scales, Gabe              14 Gators                    NT      54.85  
 
Event 85  Girls 15-17 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   29.87   6/30/2010 Hannah Busk, LILY                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cimino, Sarah Margaret    17 Blossomwood            29.40      30.34    5  
  2 Wood, Delaney             15 Gators                 35.28      34.25    3  
  3 Roberts, Riley            17 Blossomwood            35.21      35.78    1  
  4 Conners, Olivia           17 Gators                 36.70      38.28  
  5 Brown, Saylor             16 Gators                    NT      47.40  
  6 Gilbert, Mary             15 Blossomwood            49.47      54.44  
 
Event 86  Boys 15-17 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   26.98    7/2/2013 John Smith, PIEDMONT                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shockley, Cal             15 Gators                 31.28      31.03    5  
  2 Swing, Joe                15 Blossomwood            30.97      31.22    3  
  3 Armstrong, Connor         15 Gators                 32.82      33.31    1  
  4 Harbarger, Sam            16 Blossomwood            35.33      37.13  
  5 Burkett, Graham           17 Blossomwood               NT      44.21  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:19.61        1981 Camelot                                    
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blossomwood Swim Team  'A'                             NT    1:25.59    7  
     1) Langford, Ella 8                2) Sanders, Sarah Collins 8       
     3) Holden, Sydney 7                4) Krichev, Sophie 8              
  2 Greenwyche Gators  'A'                            1:36.18    1:44.53  
     1) Gibson, Lillie 8                2) Banks, Abby 7                  
     3) Daniel, Bella 8                 4) Schreiber, Cataryna 8          
 -- Greenwyche Gators  'B'                                 NT   X2:21.44  
     1) Ellett, Mary 8                  2) Derrick, Emily 6               
     3) Davenport, Lainey 8             4) Giminez, Isabella 7            
 -- Blossomwood Swim Team  'C'                             NT   X2:24.67  
     1) Smith, Matilda 7                2) Tatum, Elizabeth 8             
     3) Austin, Addi 8                  4) Mackey, Story 7                
 -- Blossomwood Swim Team  'B'                             NT   X2:24.82  
     1) Click, Campbell 8               2) Farrell, Hill 8                
     3) Comer, Mackenzie 8              4) Parsons, Alexa 7               
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:15.00        1972 Sherwood                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            1:31.58    1:31.56    7  
     1) Shadinger, Austin 8             2) Smith, Gibson 8                
     3) Hardy, William 7                4) Freeman, Andrew 8              
  2 Blossomwood Swim Team  'A'                             NT    1:44.25  
     1) Roberts, Bross 8                2) Garnett, Luke 7                
     3) Goldmon, William 7              4) Watson, Ben 8                  
 
Event 89  Girls 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:27.47        1982 Byrd Spring                                
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blossomwood Swim Team  'A'                             NT    2:48.31    7  
     1) Watson, May 10                  2) Rawls, Ava 10                  
     3) Fann, Josey 10                  4) Krichev, Audrey 10             
  2 Greenwyche Gators  'A'                            2:57.67    2:59.56  
     1) Ayres, Caroline 9               2) Sawyer, Kat 9                  
     3) Edmondson, Lucy 10              4) McCary, Addie 10               
 -- Greenwyche Gators  'B'                            3:19.60   X3:15.53  
     1) Scales, Amelia 9                2) Keith, Atkins 9                
     3) Scott, Sydney 10                4) Harrison, Reilly 9             
 -- Blossomwood Swim Team  'B'                             NT   X3:54.35  
     1) Fleischmann, Maggie 10          2) Heritage, Greer 10             
     3) Howard, Mary Mae 9              4) Heritage, Preston 10           
 
Event 90  Boys 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:21.53        1997 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            2:45.70    2:47.17    7  
     1) Lunsford, Judd 9                2) Johnson, Bradford 10           
     3) McManus, Wright 10              4) Freeman, Justin 10             
  2 Blossomwood Swim Team  'A'                             NT    3:04.19  
     1) Hensley, Huck 10                2) Bloom, Wyatt 10                
     3) Waites, Will 9                  4) Bankowski, Brett 10            
 -- Greenwyche Gators  'B'                                 NT   X3:02.94  
     1) Lee, Paul 9                     2) DeOrio, Tyler 9                
     3) Derrick, Andrew 9               4) Bailey, Bobby 10               
 -- Blossomwood Swim Team  'B'                             NT   X3:55.13  
     1) Mitchell, Jack 10               2) Brinkley, Bo 9                 
     3) Mackey, Cade 9                  4) Dilworth, Colin 9              
 
Event 91  Girls 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:05.71   6/20/2012 Mtn Springs Stingrays                      
                         R Weakley, M Garding, G Brandon, D Campbell       
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            2:26.79    2:30.06    7  
     1) Clary, Sydney 12                2) Smith, Corinne 11              
     3) Rainey, Elizabeth 12            4) Houser, Michaela 11            
  2 Blossomwood Swim Team  'A'                             NT    2:34.47  
     1) Collins, Ella 12                2) Watson, McKenna 11             
     3) Waggoner, Stevey 12             4) Krichev, Julia 12              
 
Event 92  Boys 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:05.19        1999 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            2:22.46    2:34.66    7  
     1) Ziegler, William 12             2) Hardy, Samuel 11               
     3) Danner, Peyton 11               4) Barlow, Bo 11                  
 -- Greenwyche Gators  'B'                                 NT   X3:10.32  
     1) Clary, David 12                 2) Sawyer, Owen 11                
     3) Lunsford, Luke 11               4) Bailey, Jimmy 11               
 
Event 93  Girls 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:04.82        1984 Camelot                                    
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blossomwood Swim Team  'A'                        2:23.71    2:26.13    7  
     1) Johnson, Madeline 13            2) Hensley, Evey 14               
     3) Cimino, Maddie 14               4) Hamilton, Rebekah 13           
 
Event 94  Boys 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:57.38   6/30/2010 Greenwyche Gators                          
                         B Malone, W Scoggins, B Conners, J Sutphin        
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            2:12.26    2:30.87    7  
     1) Scales, Gabe 14                 2) Hardy, Jackson 13              
     3) O'Neil, Stephen 13              4) Rogers, Jackson 14             
 
Event 95  Girls 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:01.40        1986 Camelot                                    
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            2:09.53    2:06.53    7  
     1) Wood, Delaney 15                2) Rogers, Walton 17              
     3) Conners, Olivia 17              4) Ferguson, Emily 14             
  2 Blossomwood Swim Team  'A'                        2:10.60    2:25.34  
     1) Janssen, Kelli 15               2) Cagle, Savannah 15             
     3) Roberts, Riley 17               4) Cimino, Sarah Margaret 17      
 
Event 96  Boys 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:44.61    7/2/2013 Piedmont                                   
                         J. Herring, J. Calatrello, C. Overbeek, J. Smith  
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            1:55.03    1:53.00    7  
     1) Cooper, Will 17                 2) Coomer, Christopher 17         
     3) Cox, Davis 17                   4) Shockley, Cal 15               
  2 Blossomwood Swim Team  'A'                        1:57.81    2:19.87  
     1) Burkett, Graham 17              2) Hensley, Ethan 16              
     3) Calvert, Ethan 16               4) Swing, Joe 15                  
 
Event 99  Mixed 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rivetta, Maria            17 Gators                    NT      24.56  
  2 Snoddy, Carolyn           23 Gators                    NT      24.75  
  3 Zirnstein, Nathan         18 Gators                    NT      26.35  
  4 Hladky, Cami              17 Gators                    NT     x26.60  
  5 Chilton, Anna             18 Gators                    NT     x30.09  
  6 Roth, Anna                15 Gators                    NT     x30.25  
  7 Matus, Laura              16 Gators                    NT     x32.90  
  8 Hopkins, Martin           17 Gators                    NT     x35.01  
  9 Saft, Eleanor             18 Gators                    NT     x57.57  
 10 Anderson, Dana            23 Gators                    NT   x1:03.32  
 11 Hulgan, Zack              21 Gators                    NT   x1:04.33  

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2017 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org