Home
2016 Meets
2015 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL - H               HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 6/16/2016 11:51 PM
                       2016 RCSL GRENvsSJST - 6/16/2016                        
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:26.70        1977 Aquatic Club                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            1:51.95    1:58.56    7  
     1) Banks, Abby 7                   2) Hobbs, Emma 8                  
     3) Daniel, Bella 8                 4) Gibson, Lillie 8               
  2 Sharon Johnston Swim Team  'A'                    1:53.83    1:58.88  
     1) Ancell, Hallie-Grace 8          2) Owen, Rylee 8                  
     3) Andreani, Alyssa 7              4) Wright, Haylee 8               
 -- Greenwyche Gators  'B'                                 NT   X2:26.18  
     1) Derrick, Emily 7                2) Thomasson, Mia 8               
     3) Davenport, Lainey 8             4) Giminez, Isabella 7            
 -- Sharon Johnston Swim Team  'C'                         NT   X2:27.69  
     1) Kirkham, Sarah 8                2) Hocken, Alexis 8               
     3) Hocken, Logan 7                 4) Reynolds, Madison 7            
 -- Sharon Johnston Swim Team  'B'                         NT   X2:28.12  
     1) Troutman, Lyndsey 8             2) Caruso, Alexis 8               
     3) Thomas, Molly 7                 4) Carter, Rebecca 7              
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:25.60        1975 Sherwood                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            1:45.22    1:45.06    7  
     1) Freeman, Andrew 8               2) Shadinger, Austin 8            
     3) Hardy, Benjamin 7               4) Johnson, Wesley 8              
  2 Sharon Johnston Swim Team  'A'                         NT    2:41.09  
     1) Mason, Lane 8                   2) Tipton, Braden 8               
     3) Simmons, Adam 7                 4) Bodner, Zayden 8               
 -- Sharon Johnston Swim Team  'B'                         NT   X3:18.19  
     1) Phillips, Kaden 7               2) Tucker, Kaiden 7               
     3) Thompson, Cameron 8             4) Clark, Grady 7                 
 
Event 3  Girls 9-10 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:38.78        1988 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            3:08.57    3:15.16    7  
     1) Ayres, Caroline 9               2) Sawyer, Kat 9                  
     3) Scales, Amelia 9                4) Hicks, Krysanne 10             
  2 Sharon Johnston Swim Team  'A'                    3:13.19    3:15.53  
     1) Gaskin, Alayna 10               2) Black, Jessica 9               
     3) Bruce, Katie 10                 4) Owen, Bailey 10                
 -- Greenwyche Gators  'B'                            3:38.08   X3:28.84  
     1) Edmondson, Lucy 10              2) Keith, Caroline 10             
     3) Harrison, Reilly 9              4) Scott, Sydney 10               
 -- Sharon Johnston Swim Team  'B'                         NT   X4:14.76  
     1) Wargo, Sophie 9                 2) McCrary, Akasha 9              
     3) Coates, Kenzie 10               4) Perrin, Maikayla 9             
 -- Sharon Johnston Swim Team  'C'                         NT   X5:06.62  
     1) Brock, Rebecca 10               2) Cleary, Erin 10                
     3) Simmons, Maggie 9               4) Edwards, Carrie 9              
 
Event 4  Boys 9-10 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:42.90    7/1/2008 Monte Sano                                 
                         B.Wermuth, J.Fulkerson, M.Graves, T.Castell       
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            3:10.90    3:16.19    7  
     1) McManus, Wright 10              2) DeOrio, Tyler 9                
     3) Johnson, Bradford 10            4) Bailey, Bobby 10               
  2 Sharon Johnston Swim Team  'A'                    3:25.13    3:20.15  
     1) McDonald, Brock 10              2) McDonald, Bobby 9              
     3) Nulter, Dean 9                  4) Davis, William 10              
 -- Greenwyche Gators  'B'                            3:32.17   X3:37.16  
     1) Derrick, Andrew 9               2) Kimball, Mason 10              
     3) Lee, Paul 9                     4) Green, Henry 9                 
 -- Greenwyche Gators  'C'                                 NT   X3:54.00  
     1) Lunsford, Judd 9                2) Freeman, Justin 10             
     3) Smith, George 9                 4) Wells, Thomas 9                
 -- Sharon Johnston Swim Team  'C'                         NT   X5:36.09  
     1) Anderson, Wyatt 10              2) Zurinsky, Andrew 9             
     3) Powers, Ryser 9                 4) Anderson, Nolan 10             
 -- Sharon Johnston Swim Team  'B'                         NT   X5:50.70  
     1) Kimbrell, Rogan 9               2) Bruce, Nathan 10               
     3) Goldsby, Jacob 10               4) Abell, Christian 9             
 
Event 5  Girls 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:22.44        1999 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sharon Johnston Swim Team  'A'                    2:25.96    2:37.53    7  
     1) McDonald, Savannah 12           2) McCleary, Ella 11              
     3) Rayhle, Elizabeth 12            4) Ryan, Ashleigh 12              
  2 Greenwyche Gators  'A'                            2:53.97    2:52.08  
     1) Smith, Corinne 11               2) Scales, Ansley 12              
     3) Houser, Michaela 11             4) Ayres, Anna 12                 
 -- Sharon Johnston Swim Team  'B'                         NT   X3:17.43  
     1) Welzyn, Marianne 12             2) Kimbrell, Mackenzie 11         
     3) Nulter, Cali 12                 4) Patch, Brooklynn 11            
 -- Sharon Johnston Swim Team  'C'                         NT   X3:54.50  
     1) Abbott, Jeri 11                 2) Viebrock, Cheyenne 12          
     3) Carroll, Abigail 12             4) Kirkham, Hannah 11             
 
Event 6  Boys 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:24.93        1999 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            2:43.10    2:42.33    7  
     1) Hardy, Samuel 11                2) Kimball, Myles 12              
     3) Ziegler, William 12             4) Danner, Peyton 11              
  2 Sharon Johnston Swim Team  'A'                    2:51.12    2:59.45  
     1) Crisler, Reid 12                2) Andrews, Dennis 10             
     3) Driver, David 12                4) Smith, Isaac 11                
 
Event 7  Girls 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:17.75        1984 Camelot                                    
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sharon Johnston Swim Team  'A'                    2:22.25    2:27.94    7  
     1) Barrett, Isabella 13            2) Vickers, Olivia 13             
     3) McDonald, Naomi 14              4) Boyd, Haley 14                 
  2 Greenwyche Gators  'A'                            2:32.87    2:35.33  
     1) Keith, Anna 12                  2) Ferguson, Rebecca 14           
     3) Ferguson, Emily 14              4) Davenport, Sarah 13            
 -- Sharon Johnston Swim Team  'B'                         NT   X2:57.52  
     1) Chance, Kaitlyn 14              2) Bagdonas, Chloe 14             
     3) Abbott, September 13            4) Carruth, Harleigh 14           
 -- Sharon Johnston Swim Team  'C'                         NT   X3:28.69  
     1) Westbrook, Tori 14              2) Tipton, Rowan 13               
     3) Harwood, Colleen 13             4) Bowar, Heaven 14               
 
Event 8  Boys 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:07.56    6/1/2016 Mt. Carmel Hammerheads, MCST               
                         C Amos, R Worshek, J Sentell, N Hudson            
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sharon Johnston Swim Team  'A'                         NT    2:26.47    7  
     1) Davis, Wesley 14                2) Erskine, Keyshawn 13           
     3) Simmons, Evan 13                4) Broyles, Lawson 13             
  2 Greenwyche Gators  'A'                            2:34.09    2:44.01  
     1) Hardy, Jackson 13               2) Scales, Gabe 14                
     3) O'Neil, Stephen 13              4) Danner, Jackson 13             
 -- Sharon Johnston Swim Team  'B'                         NT   X3:30.65  
     1) Jackson, AJ 14                  2) Jackson, Jonah 13              
     3) Dockery, Chance 14              4) Cox, Micah 14                  
 
Event 9  Girls 15-17 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:14.87   6/23/2010 Jones Valley                               
                         K.Wilson, J.Sabio, J.Starck, M.Luther             
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            2:27.36    2:26.09    7  
     1) McNeely, Emma 16                2) Conners, Olivia 17             
     3) Wood, Delaney 15                4) Rogers, Walton 17              
  2 Sharon Johnston Swim Team  'A'                    2:21.08    2:38.18  
     1) Black, Sarah 15                 2) Krause, Alex 17                
     3) Barrett, Emerson 15             4) Broyles, Maggie 16             
 -- Sharon Johnston Swim Team  'B'                         NT   X3:10.77  
     1) Cooper, Anna 16                 2) Ussery, Erin 15                
     3) Bowar, Hailey 15                4) Williams, Emma 15              
 
Event 10  Boys 15-17 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:54.64    7/2/2013 Piedmont                                   
                         J. Calletrello, S. Strankman, J. Smith, J. Herring
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            2:07.37    2:21.71    7  
     1) Coomer, Christopher 17          2) Cox, Davis 17                  
     3) Shockley, Cal 15                4) Cooper, Will 17                
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   20.32        2005 Sarah Margaret Cimino, BLOSSOMWOOD           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McDonald, Ellie            6 SJST                   31.01     J28.97    5  
  2 Kimball, Madelyn           6 Gators                 27.62     J28.77    3  
  3 Daniel, Caroline           6 Gators                 32.78      34.29    1  
  4 Hargrove, Savannah         6 SJST                   32.98     J36.52  
  5 Wells, Lane                5 Gators                    NT     J38.44  
  6 Rochowiak, Peyton          6 SJST                   51.57     J35.80  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Ludwig, Camila             6 Gators                 47.00     X34.03  
 -- Smalley, Abbie             6 Gators                    NT     X52.00  
 -- Cole, Elin                 6 Gators                 50.17     X54.81  
 -- Wester, Audrey             5 Gators               1:00.58   X1:05.78  
 -- Johnson, Daisy             5 SJST                 1:30.40   X1:28.22  
 -- Bailey, Allie              5 Gators               1:16.82   X1:32.38  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   18.49        2002 Chandler Hinson, CAMELOT                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Edmondson, Owen            6 Gators                 25.06      25.18    5  
  2 Davenport, Davis           6 Gators                 30.86      29.66    3  
  3 Ayres, Charles             5 Gators                 33.82      31.72    1  
  4 Atkinson, Griffin          6 SJST                   33.43      34.03  
  5 Murphy, Dawson             5 SJST                   46.51      48.85  
  6 Mason, Dylan               6 SJST                   58.64    1:05.19  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Wester, Luke               5 Gators                 59.56     X54.63  
 -- Atkinson, Gus              5 SJST                 1:00.10     X59.77  
 -- Stanford, Silas            6 SJST                 1:31.30   X1:33.96  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   16.07    6/3/2009 Reagan Wealkey, Stingrays                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Daniel, Bella              8 Gators                 20.19      20.52    5  
  2 Owen, Rylee                8 SJST                   20.89      21.22    3  
  3 Gibson, Lillie             8 Gators                    NT      26.32    1  
  4 Carter, Rebecca            7 SJST                      NT      29.44  
  5 Derrick, Emily             7 Gators                 28.27      30.81  
  6 Hocken, Alexis             8 SJST                   28.22      32.84  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stone, Libby               8 Gators                    NT      28.21  
 -- Kirkham, Sarah             8 SJST                   29.20     X26.01  
 -- Caruso, Alexis             8 SJST                   31.90     X28.99  
 -- Thomas, Molly              7 SJST                      NT     X30.41  
 -- Davenport, Lainey          8 Gators                 29.44     X32.21  
 -- Giminez, Isabella          7 Gators                 32.19     X34.08  
 -- Brigance, Cecile           7 Gators                 36.53     X35.50  
 -- Smith, Sara                7 Gators                 42.87     X35.96  
 -- Reynolds, Madison          7 SJST                   36.43     X37.03  
 -- Conklin, Taylor            7 SJST                      NT     X37.53  
 -- Hocken, Logan              7 SJST                   49.35     X41.52  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   16.10        1973 Chris McCool, PIEDMONT                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Freeman, Andrew            8 Gators                 20.03      20.37    5  
  2 Hardy, William             7 Gators                 22.25      20.97    3  
  3 Shadinger, Austin          8 Gators                 24.69      21.25    1  
  4 Tipton, Braden             8 SJST                   28.44      27.69  
  5 Simmons, Adam              7 SJST                   28.40      33.71  
  6 Mason, Lane                8 SJST                   27.75      37.70  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gibson, Jackson            7 Gators                    NT      27.75  
  2 Petrukhno, Alex            8 SJST                      NT      48.59  
 -- Green, Luke                7 Gators                 30.63     X27.16  
 -- Bodner, Zayden             8 SJST                   28.03     X33.57  
 -- Clark, Grady               7 SJST                   36.99     X34.75  
 -- Wells, Charles             7 Gators                 58.44     X40.13  
 -- Whaley, Zac                7 SJST                   42.67     X44.76  
 -- Powell, Jed                8 SJST                      NT   X1:37.52  
 
Event 23  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   31.34    6/5/2013 Claire Blasingame, Mountain Springs          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hicks, Krysanne           10 Gators                 39.05      40.52    5  
  2 Simmons, Alaina            9 SJST                   42.11      44.33    3  
  3 Gaskin, Alayna            10 SJST                   45.40      46.97    1  
  4 McCary, Addie             10 Gators                 45.22      47.72  
  5 Simmons, Maggie            9 SJST                      NT      48.40  
  6 Byrnes, Grace              9 Gators                    NT      52.65  
 
Event 25  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McCrary, Akasha            9 SJST                      NT      48.14  
  2 Wargo, Sophie              9 SJST                      NT    1:05.33  
 -- Cleary, Erin              10 SJST                   51.30     X56.88  
 -- Perrin, Maikayla           9 SJST                 1:18.35   X1:10.72  
 -- Tucker, Madison            9 SJST                 1:11.07   X1:18.52  
 -- Bunnell, Baila            10 SJST                 1:20.20   X1:19.52  
 -- Edwards, Carrie            9 SJST                 1:13.55   X1:21.08  
 -- Brock, Rebecca            10 SJST                 1:10.88   X1:21.22  
 
Event 26  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   30.62        1998 Josh Renegar, JVRA                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McDonald, Brock           10 SJST                   40.54      40.64    5  
  2 Derrick, Andrew            9 Gators                    NT      43.88    3  
  3 Lee, Paul                  9 Gators                 43.91      45.78    1  
  4 Bailey, Bobby             10 Gators                 47.75      45.88  
  5 Davis, William            10 SJST                   45.17      46.13  
  6 Kimbrell, Rogan            9 SJST                   49.85      53.78  
 
Event 28  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Anderson, Wyatt           10 SJST                   56.71     X56.06  
 -- Powers, Ryser              9 SJST                 1:01.36   X1:00.00  
 -- Green, Henry               9 Gators                    NT   X1:00.06  
 -- Smith, George              9 Gators                    NT   X1:03.56  
 -- Anderson, Nolan           10 SJST                 1:22.98   X1:10.69  
 -- Zurinsky, Andrew           9 SJST                 1:07.90   X1:13.01  
 -- Bruce, Nathan             10 SJST                 1:23.80   X1:20.44  
 -- Thayer, Eli                9 SJST                 1:28.13   X1:31.91  
 -- Williams, Spencer          9 SJST                 1:38.68   X1:34.69  
 
Event 29  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   28.51    6/5/2013 Regan Weakley, MTSP                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rayhle, Elizabeth         12 SJST                   28.95      30.56    5  
  2 Houser, Michaela          11 Gators                 33.91      35.14    3  
  3 Scales, Ansley            12 Gators                    NT      37.06    1  
  4 McCleary, Ella            11 SJST                   37.12      38.70  
  5 Welzyn, Marianne          12 SJST                   38.71      38.84  
  6 Smith, Corinne            11 Gators                    NT      39.91  
 
Event 31  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Kimbrell, Mackenzie       11 SJST                   39.96     X40.75  
 -- Carroll, Abigail          12 SJST                   41.62     X42.50  
 -- Abbott, Jeri              11 SJST                   39.62     X42.56  
 -- Nulter, Cali              12 SJST                   42.81     X44.81  
 -- Hocken, Kaitlyn           12 SJST                   50.59     X48.45  
 -- Patch, Brooklynn          11 SJST                   45.58     X49.03  
 -- Viebrock, Cheyenne        12 SJST                   47.15     X54.35  
 -- Kirkham, Hannah           11 SJST                   59.74     X56.35  
 
Event 32  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   28.00        1976 Keating Johns, JVRA                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kimball, Myles            12 Gators                 30.54      30.65    5  
  2 Driver, David             12 SJST                   31.24      31.19    3  
  3 Crisler, Reid             12 SJST                   34.05      34.57    1  
  4 Clary, David              12 Gators                    NT      38.38  
  5 Sawyer, Owen              11 Gators                 39.44      39.60  
  6 Smith, Isaac              11 SJST                   40.74      41.16  
 
Event 35  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   27.57    7/1/2015 Regan Weakley, MTSP                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ferguson, Emily           14 Gators                 29.90      30.43    5  
  2 McDonald, Naomi           14 SJST                   31.91      31.70    3  
  3 Boyd, Haley               14 SJST                   33.58      32.02    1  
  4 Ferguson, Rebecca         14 Gators                 31.81      32.09  
  5 Abbott, September         13 SJST                   35.26      34.28  
 
Event 37  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Westbrook, Tori           14 SJST                   33.77     X34.50  
 -- Tipton, Rowan             13 SJST                   39.77     X41.97  
 -- Harwood, Colleen          13 SJST                   41.28     X42.08  
 -- Bowar, Heaven             14 SJST                   50.77     X52.02  
 
Event 38  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   26.39   6/20/2007 Tyler Kaiiszak, JVRA                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Erskine, Keyshawn         13 SJST                   28.66      29.21    5  
  2 O'Neil, Stephen           13 Gators                 30.50      30.07    3  
  3 Davis, Wesley             14 SJST                   31.22      31.84    1  
  4 Broyles, Lawson           13 SJST                   34.15      35.94  
  5 Danner, Jackson           13 Gators                    NT      38.09  
  6 Scales, Gabe              14 Gators                    NT      38.57  
 
Event 40  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Dockery, Chance           14 SJST                   34.97     X36.27  
 -- Jackson, AJ               14 SJST                   42.83     X39.38  
 -- Cox, Micah                14 SJST                 1:00.25     X59.31  
 
Event 41  Girls 15-17 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   28.00        1980 Allison Orr, CAMELOT                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wood, Delaney             15 Gators                 30.72      30.56    5  
  2 Barrett, Emerson          15 SJST                   30.62      30.84    3  
  3 Conners, Olivia           17 Gators                 31.06      31.41    1  
  4 Broyles, Maggie           16 SJST                   32.51      32.95  
  5 Rogers, Walton            17 Gators                 31.31      33.00  
  6 Krause, Alex              17 SJST                      NT      33.31  
 
Event 43  Girls 15-17 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Soloman, Tiana            15 SJST                      NT      46.72  
  2 Powell, Hali              15 SJST                      NT      59.33  
 -- Williams, Emma            15 SJST                   35.13     X35.25  
 -- Black, Sarah              15 SJST                   37.75     X39.31  
 -- Morris, Anica             17 SJST                   38.87     X41.72  
 -- Drake, Liz                16 SJST                   42.15     X42.19  
 
Event 44  Boys 15-17 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   24.93    7/2/2013 John Smith, PIEDMONT                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cooper, Will              17 Gators                 27.18      26.97    5  
  2 Quick, Tyler              16 SJST                   27.86      28.58    3  
  3 Cox, Davis                17 Gators                 28.69      28.60    1  
  4 Coomer, Christopher       17 Gators                 28.09      28.93  
  5 Hudson, Xavier            16 SJST                   33.02      33.13  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   21.30        1978 Jana Horsch, CAMELOT                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Daniel, Bella              8 Gators                 27.94      28.27    5  
  2 Hobbs, Emma                8 Gators                 33.12      33.19    3  
  3 Owen, Rylee                8 SJST                   33.56     J35.44    1  
  4 Andreani, Alyssa           7 SJST                   35.12     J37.71  
  5 Wright, Haylee             8 SJST                   44.17     J34.57  
  6 Banks, Abby                7 Gators                 37.54      40.47  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   20.60        1980 Elmer Hung, CAMELOT                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Freeman, Andrew            8 Gators                 27.37      28.28    5  
  2 Shadinger, Austin          8 Gators                 30.07      29.47    3  
  3 Tipton, Braden             8 SJST                   31.11      31.65    1  
  4 Hardy, Benjamin            7 Gators                 34.50      34.32  
  5 Simmons, Adam              7 SJST                      NT      52.82  
  6 Phillips, Kaden            7 SJST                   57.08    1:12.15  
 
Event 49  Girls 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   40.53   6/15/2011 Allison Hu, Tide                             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Black, Jessica             9 SJST                   57.21      55.58    5  
  2 Keith, Caroline           10 Gators                 55.39      56.08    3  
  3 Scott, Sydney             10 Gators               1:09.44      58.40    1  
  4 Bruce, Katie              10 SJST                   57.78    1:05.81  
  5 Keith, Atkins              9 Gators               1:12.62    1:10.10  
  6 Simmons, Maggie            9 SJST                      NT    1:13.34  
 
Event 50  Boys 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   40.85        2005 Fritz Zimmerman, CAMELOT                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kimball, Mason            10 Gators                 55.10      53.66    5  
  2 DeOrio, Tyler              9 Gators                 51.18      53.97    3  
  3 McDonald, Bobby            9 SJST                   58.35      59.45    1  
  4 Andrews, Dennis           10 SJST                 1:03.50    1:03.21  
  5 Nulter, Dean               9 SJST                 1:02.26    1:05.15  
  6 Wells, Thomas              9 Gators                    NT    1:34.06  
 
Event 51  Girls 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   37.08        1982 Jana Korsch, CAMELOT                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McDonald, Savannah        12 SJST                   44.79      46.62    5  
  2 Smith, Corinne            11 Gators                    NT      49.75    2  
  2 Scales, Ansley            12 Gators                 50.78      49.75    2  
  4 McCleary, Ella            11 SJST                   52.40      52.56  
  5 Ryan, Ashleigh            12 SJST                   51.83      53.22  
  6 Keith, Anna               12 Gators                 58.21      55.06  
 
Event 52  Boys 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   37.70        1977 William Wells, BLOSSOMWOOD                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kimball, Myles            12 Gators                 41.24      40.64    5  
  2 Clary, David              12 Gators                 55.56      56.16    3  
  3 Danner, Peyton            11 Gators                 55.66      56.81    1  
 -- Smith, Isaac              11 SJST                 1:01.64         DQ  
 
Event 53  Girls 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   36.54   6/24/2009 Darby Mokry, MONTE SANO                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ferguson, Rebecca         14 Gators                 40.97      41.19    5  
  2 Vickers, Olivia           13 SJST                   40.86      41.75    3  
  3 Barrett, Isabella         13 SJST                   42.34      45.15    1  
  4 Bagdonas, Chloe           14 SJST                   46.45      46.40  
 
Event 54  Boys 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   32.62   6/20/2007 Tyler Kaliszak, JVRA                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Erskine, Keyshawn         13 SJST                   37.75      38.37    5  
  2 Simmons, Evan             13 SJST                   49.46      48.83    3  
  3 Jackson, Jonah            13 SJST                   50.80      49.72    1  
  4 Hardy, Jackson            13 Gators                    NT      53.00  
  5 Danner, Jackson           13 Gators                 51.64      53.94  
  6 Scales, Gabe              14 Gators                 58.06      55.13  
 
Event 55  Girls 15-17 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   35.39        1985 Jana Korsch, CAMELOT                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krause, Alex              17 SJST                   37.87      41.26    5  
  2 Conners, Olivia           17 Gators                 41.59      41.44    3  
  3 Rogers, Walton            17 Gators                 42.05      42.34    1  
  4 Brown, Saylor             16 Gators                 42.75      45.09  
  5 Broyles, Maggie           16 SJST                   46.23      46.25  
  6 Bowar, Hailey             15 SJST                   48.80      49.94  
 
Event 56  Boys 15-17 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   30.23   6/30/2010 Tyler Kaliszak, JVRA                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cox, Davis                17 Gators                 37.28      37.50    5  
  2 Cooper, Will              17 Gators                 36.87      37.59    3  
  3 Shockley, Cal             15 Gators                 36.81      37.88    1  
  4 Hudson, Xavier            16 SJST                   42.61      43.97  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:15.47   6/13/2007 Blossomwood, BLOS                          
                         W.Kretzschmar, B.Thurman, R.Roberts, S.Cimino     
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            1:38.07    1:34.95    7  
     1) Johnson, Wesley M8              2) Daniel, Bella W8               
     3) Gibson, Lillie W8               4) Freeman, Andrew M8             
  2 Sharon Johnston Swim Team  'A'                         NT    1:48.31  
     1) Mason, Lane M8                  2) Simmons, Adam M7               
     3) Andreani, Alyssa W7             4) Owen, Rylee W8                 
 -- Greenwyche Gators  'B'                                 NT   X2:06.78  
     1) Hardy, Benjamin M7              2) Green, Luke M7                 
     3) Brigance, Cecile W7             4) Hobbs, Emma W8                 
 -- Sharon Johnston Swim Team  'B'                         NT   X2:16.75  
     1) Bodner, Zayden M8               2) Carter, Rebecca W7             
     3) Caruso, Alexis W8               4) Thompson, Cameron M8           
 -- Sharon Johnston Swim Team  'C'                         NT   X2:45.53  
     1) Whaley, Zac M7                  2) Troutman, Lyndsey W8           
     3) Reynolds, Madison W7            4) Clark, Grady M7                
 
Event 59  Mixed 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:19.00        1976 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            2:54.19    2:37.44    7  
     1) Freeman, Justin M10             2) Lunsford, Judd M9              
     3) Hicks, Krysanne W10             4) Ayres, Caroline W9             
  2 Sharon Johnston Swim Team  'A'                         NT    2:50.66  
     1) Goldsby, Jacob M10              2) Simmons, Alaina W9             
     3) Owen, Bailey W10                4) McDonald, Brock M10            
 -- Greenwyche Gators  'B'                                 NT   X2:56.59  
     1) Derrick, Andrew M9              2) Sawyer, Kat W9                 
     3) Edmondson, Lucy W10             4) DeOrio, Tyler M9               
 -- Greenwyche Gators  'C'                                 NT   X3:53.00  
     1) Scott, Sydney W10               2) Byrnes, Grace W9               
     3) Smith, George M9                4) Green, Henry M9                
 -- Sharon Johnston Swim Team  'B'                         NT   X3:58.57  
     1) Andrews, Dennis M10             2) Simmons, Maggie W9             
     3) Anderson, Wyatt M10             4) Wargo, Sophie W9               
 -- Sharon Johnston Swim Team  'C'                         NT   X5:39.90  
     1) Tucker, Madison W9              2) Bunnell, Baila W10             
     3) Thayer, Eli M9                  4) Williams, Spencer M9           
 
Event 61  Mixed 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:04.91   6/29/2011 Byrd Spring, BYRD                          
                         I Blasingame, S Vasquez, M Northcutt, E Vasquez   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sharon Johnston Swim Team  'A'                         NT    2:14.90    7  
     1) McDonald, Savannah W12          2) Crisler, Reid M12              
     3) Driver, David M12               4) Rayhle, Elizabeth W12          
  2 Greenwyche Gators  'A'                            2:13.81    2:20.64  
     1) Danner, Peyton M11              2) Scales, Ansley W12             
     3) Houser, Michaela W11            4) Kimball, Myles M12             
 -- Greenwyche Gators  'B'                                 NT   X2:44.90  
     1) Hardy, Samuel M11               2) Rainey, Elizabeth W12          
     3) Lunsford, Luke M11              4) Ayres, Anna W12                
 -- Sharon Johnston Swim Team  'B'                         NT   X2:59.65  
     1) Kimbrell, Mackenzie W11         2) Abbott, Jeri W11               
     3) Smith, Isaac M11                4) Kimbrell, Rogan M9             
 -- Sharon Johnston Swim Team  'C'                         NT   X3:56.97  
     1) Hocken, Kaitlyn W12             2) Zurinsky, Andrew M9            
     3) Grimwood, Katie W11             4) Powers, Ryser M9               
 
Event 63  Mixed 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:54.67    6/5/2013 Byrd Spring                                
                         C Hui, M Northcutt, I Blasingame, S Vasquez       
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sharon Johnston Swim Team  'A'                         NT    2:03.64    7  
     1) Davis, Wesley M14               2) McDonald, Naomi W14            
     3) Vickers, Olivia W13             4) Erskine, Keyshawn M13          
  2 Greenwyche Gators  'A'                            2:19.21    2:03.85  
     1) Ferguson, Emily W14             2) Ferguson, Rebecca W14          
     3) O'Neil, Stephen M13             4) Hardy, Jackson M13             
 -- Sharon Johnston Swim Team  'B'                         NT   X2:36.68  
     1) Jackson, Jonah M13              2) Tipton, Rowan W13              
     3) Westbrook, Tori W14             4) Dockery, Chance M14            
 -- Sharon Johnston Swim Team  'C'                         NT   X3:17.44  
     1) Harwood, Colleen W13            2) Rice, Leda W14                 
     3) Cox, Micah M14                  4) Jackson, AJ M14                
 
Event 65  Mixed 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:52.35   6/30/2010 Jones Valley Recreation Assn.              
                         N Olson, J Starck, J Sabio, T Kaliszak            
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            2:10.50    2:05.44    7  
     1) Coomer, Christopher M17         2) Rogers, Walton W17             
     3) Conners, Olivia W17             4) Cox, Davis M17                 
  2 Sharon Johnston Swim Team  'A'                         NT    2:16.02  
     1) Broyles, Maggie W16             2) Hudson, Xavier M16             
     3) Barrett, Emerson W15            4) Quick, Tyler M16               
 -- Greenwyche Gators  'C'                                 NT   X2:06.38  
     1) Landwehr, Connors M15           2) Armstrong, Connor M15          
     3) Wood, Delaney W15               4) Coomer, Mary W15               
 -- Greenwyche Gators  'B'                                 NT   X2:21.12  
     1) Cooper, Will M17                2) Ellett, Boots M16              
     3) McNeely, Emma W16               4) Brown, Saylor W16              
 -- Sharon Johnston Swim Team  'B'                         NT   X2:25.70  
     1) Williams, Emma W15              2) Watwood, Breanna W15           
     3) Broyles, Lawson M13             4)                                
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   18.88        1981 Lori Harrison, BYRD SPRING                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ancell, Hallie-Grace       8 SJST                   29.29      31.72    5  
  2 Banks, Abby                7 Gators                 32.11      32.53    3  
  3 Gibson, Lillie             8 Gators                    NT      36.71    1  
  4 Derrick, Emily             7 Gators                 38.57      38.06  
  5 Carter, Rebecca            7 SJST                      NT      40.01  
  6 Hocken, Alexis             8 SJST                   39.19      40.38  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   19.25        1980 Elmer Hung, CAMELOT                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Freeman, Andrew            8 Gators                 26.50      28.19    5  
  2 Hardy, Benjamin            7 Gators                 31.64      32.47    3  
  3 Johnson, Wesley            8 Gators                 32.51      33.15    1  
  4 Mason, Lane                8 SJST                   34.05      37.13  
  5 Thompson, Cameron          8 SJST                   41.96      52.54  
  6 Phillips, Kaden            7 SJST                   40.04      59.16  
 
Event 69  Girls 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   36.88   6/29/2011 Regan Weakley, Stingrays                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Owen, Bailey              10 SJST                   47.55      47.16    5  
  2 Gaskin, Alayna            10 SJST                   48.54      49.46    3  
  3 Edmondson, Lucy           10 Gators                 53.72      52.56    1  
  4 Simmons, Alaina            9 SJST                   51.13     J52.56  
  5 Harrison, Reilly           9 Gators                 59.25      54.15  
 -- McCary, Addie             10 Gators                    NT         DQ  
 
Event 70  Boys 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   36.47    6/3/2015 Riley Groves, Launchers                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Freeman, Justin           10 Gators                 42.94      41.95    5  
  2 McDonald, Brock           10 SJST                   44.06      45.19    3  
  3 Lunsford, Judd             9 Gators                 53.63      45.31    1  
  4 Derrick, Andrew            9 Gators                 54.91      55.10  
  5 Davis, William            10 SJST                 1:06.44    1:03.03  
  6 Kimbrell, Rogan            9 SJST                 1:01.68    1:06.34  
 
Event 71  Girls 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   33.17   6/22/2011 Sarah Margaret Cimino, BLOS                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rayhle, Elizabeth         12 SJST                   37.33      39.22    5  
  2 McDonald, Savannah        12 SJST                   37.53      39.50    3  
  3 Houser, Michaela          11 Gators                 43.84      44.07    1  
  4 Ayres, Anna               12 Gators                    NT      46.12  
  5 Welzyn, Marianne          12 SJST                   47.70      46.31  
  6 Smith, Corinne            11 Gators                 46.77      48.44  
 
Event 72  Boys 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   27.10   6/29/2011 Chandler Espy, JVRA                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Driver, David             12 SJST                   38.51     J41.96    5  
  2 Hardy, Samuel             11 Gators                 43.16     J41.88    3  
  3 Crisler, Reid             12 SJST                   41.97      42.46    1  
  4 Ziegler, William          12 Gators                 46.93      47.03  
  5 Smith, Isaac              11 SJST                   59.19      59.04  
  6 Lunsford, Luke            11 Gators               1:09.67    1:06.16  
 
Event 73  Girls 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   32.07        2000 E.C. Moore, BLOSSOMWOOD                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ferguson, Emily           14 Gators                 35.47      35.03    5  
  2 Ferguson, Rebecca         14 Gators                 32.62      36.77    3  
  3 McDonald, Naomi           14 SJST                   37.27      38.26    1  
  4 Barrett, Isabella         13 SJST                   33.53      39.06  
  5 Abbott, September         13 SJST                   44.22      46.00  
 
Event 74  Boys 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   30.18        2006 Steven Griffin, GREENWYCHE                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Neil, Stephen           13 Gators                 36.68      36.51    5  
  2 Davis, Wesley             14 SJST                   37.61      39.22    3  
  3 Simmons, Evan             13 SJST                   39.04      39.72    1  
  4 Hardy, Jackson            13 Gators                 41.00      42.75  
  5 Danner, Jackson           13 Gators                    NT      50.43  
  6 Jackson, Jonah            13 SJST                   52.61      53.47  
 
Event 75  Girls 15-17 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   31.77   6/22/2011 Hannah Busk, LILY                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barrett, Emerson          15 SJST                   33.53      34.62    5  
  2 Krause, Alex              17 SJST                   35.79      37.32    3  
  3 Wood, Delaney             15 Gators                 38.09      38.87    1  
  4 Broyles, Maggie           16 SJST                      NT      41.29  
  5 Coomer, Mary              15 Gators                 46.44      44.75  
  6 Brown, Saylor             16 Gators                    NT      50.25  
 
Event 76  Boys 15-17 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   28.18    7/2/2013 John Smith, PIEDMONT                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quick, Tyler              16 SJST                   32.25      32.22    5  
  2 Coomer, Christopher       17 Gators                 31.88      33.21    3  
  3 Cox, Davis                17 Gators                 35.53      37.78    1  
  4 Armstrong, Connor         15 Gators                 37.88      38.15  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   18.16   6/29/2011 Claire Blasingame, BYRD                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Daniel, Bella              8 Gators                 26.40      25.95    5  
  2 Ancell, Hallie-Grace       8 SJST                   37.54     J34.39    3  
  3 Wright, Haylee             8 SJST                   36.71     J37.72    1  
  4 Gibson, Lillie             8 Gators                    NT     J33.34  
  5 Andreani, Alyssa           7 SJST                   26.46     J26.08  
  6 Banks, Abby                7 Gators                 35.22      38.00  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   18.02    7/2/2013 Will Byrd, JVRA                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hardy, Benjamin            7 Gators                 26.68      24.03    5  
  2 Hardy, William             7 Gators                 27.20      25.93    3  
  3 Johnson, Wesley            8 Gators                 31.81      30.62    1  
  4 Tipton, Braden             8 SJST                      NT      35.40  
  5 Simmons, Adam              7 SJST                   38.73      50.89  
  6 Thompson, Cameron          8 SJST                   51.13    1:17.51  
 
Event 79  Girls 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   34.42        1993 Margaret Hoelzer, JVRA                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Owen, Bailey              10 SJST                   54.81      48.82    5  
  2 Black, Jessica             9 SJST                   48.97      49.28    3  
  3 Ayres, Caroline            9 Gators                 47.42      49.94    1  
  4 Bruce, Katie              10 SJST                   47.82      50.64  
  5 Scales, Amelia             9 Gators                 49.56      50.91  
  6 Jones, Emma Towner         9 Gators               1:09.41      57.22  
 
Event 80  Boys 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   34.44        1984 Milo Crawford, SOUTHEAST YMCA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Bradford         10 Gators                 42.64      39.02    5  
  2 McManus, Wright           10 Gators                 45.69      44.34    3  
  3 McDonald, Brock           10 SJST                   44.19      45.44    1  
  4 Bailey, Bobby             10 Gators                 59.50      53.77  
  5 Nulter, Dean               9 SJST                   57.55    1:03.22  
  6 McDonald, Bobby            9 SJST                      NT    1:05.25  
 
Event 81  Girls 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   31.25   6/22/2011 Sarah Margaret Cimino, BLOS                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rayhle, Elizabeth         12 SJST                   32.50      33.94    5  
  2 McDonald, Savannah        12 SJST                   35.68     J39.83    3  
  3 Houser, Michaela          11 Gators                 39.63     J39.71    1  
  4 Scales, Ansley            12 Gators                 42.69      43.72  
  5 Ryan, Ashleigh            12 SJST                   43.03      43.82  
  6 Ayres, Anna               12 Gators                    NT      45.31  
 
Event 82  Boys 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   30.68        2000 Josh Renegar, JVRA                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Driver, David             12 SJST                   33.63      34.72    5  
  2 Kimball, Myles            12 Gators                 36.35      34.95    3  
  3 Ziegler, William          12 Gators                 42.93      40.63    1  
  4 Crisler, Reid             12 SJST                   45.27      45.94  
 
Event 83  Girls 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   29.90   6/12/2013 Sarah Margaret Cimino, BLOS                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ferguson, Emily           14 Gators                 31.44      31.33    5  
  2 Vickers, Olivia           13 SJST                   38.51      37.08    3  
  3 Barrett, Isabella         13 SJST                   35.81      37.47    1  
  4 Boyd, Haley               14 SJST                   40.24      38.00  
 
Event 84  Boys 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   28.23    7/3/2012 Zach Harting, Redstone                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Erskine, Keyshawn         13 SJST                   29.89      32.08    5  
  2 O'Neil, Stephen           13 Gators                 36.28      37.08    3  
  3 Simmons, Evan             13 SJST                   38.36      39.32    1  
  4 Hardy, Jackson            13 Gators                 41.94      43.34  
  5 Broyles, Lawson           13 SJST                   47.64      44.02  
  6 Scales, Gabe              14 Gators                 54.85      55.90  
 
Event 85  Girls 15-17 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   29.87   6/30/2010 Hannah Busk, LILY                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wood, Delaney             15 Gators                 34.25      33.97    5  
  2 Barrett, Emerson          15 SJST                   33.77      34.52    3  
  3 Conners, Olivia           17 Gators                 36.70      35.56    1  
  4 Coomer, Mary              15 Gators                 43.21      42.04  
  5 Bowar, Hailey             15 SJST                   40.15      53.49  
 
Event 86  Boys 15-17 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   26.98    7/2/2013 John Smith, PIEDMONT                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quick, Tyler              16 SJST                   29.94      30.76    5  
  2 Shockley, Cal             15 Gators                 31.03      31.16    3  
  3 Coomer, Christopher       17 Gators                 34.30      34.44    1  
  4 Landwehr, Connors         15 Gators                    NT      34.87  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:19.61        1981 Camelot                                    
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sharon Johnston Swim Team  'A'                         NT    1:39.47    7  
     1) Ancell, Hallie-Grace 8          2) Wright, Haylee 8               
     3) Andreani, Alyssa 7              4) Owen, Rylee 8                  
  2 Greenwyche Gators  'A'                            1:36.40    1:58.13  
     1) Gibson, Lillie 8                2) Derrick, Emily 7               
     3) Kimball, Madelyn 6              4) Daniel, Bella 8                
 -- Greenwyche Gators  'B'                            1:57.72   X2:11.62  
     1) Ludwig, Camila 6                2) Thomasson, Mia 8               
     3) Davenport, Lainey 8             4) Banks, Abby 7                  
 -- Sharon Johnston Swim Team  'B'                         NT   X2:14.94  
     1) Carter, Rebecca 7               2) Thomas, Molly 7                
     3) Troutman, Lyndsey 8             4) Kirkham, Sarah 8               
 -- Sharon Johnston Swim Team  'C'                         NT   X2:26.91  
     1) Caruso, Alexis 8                2) Hocken, Alexis 8               
     3) Hocken, Logan 7                 4) Reynolds, Madison 7            
 -- Greenwyche Gators  'C'                                 NT   X2:34.08  
     1) Giminez, Isabella 7             2) Brigance, Cecile 7             
     3) Smith, Sara 7                   4) Hobbs, Emma 8                  
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:15.00        1972 Sherwood                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            1:27.25    1:28.53    7  
     1) Freeman, Andrew 8               2) Johnson, Wesley 8              
     3) Hardy, William 7                4) Shadinger, Austin 8            
  2 Sharon Johnston Swim Team  'A'                         NT    2:13.65  
     1) Tipton, Braden 8                2) Phillips, Kaden 7              
     3) Mason, Lane 8                   4) Simmons, Adam 7                
 -- Sharon Johnston Swim Team  'B'                         NT   X2:47.32  
     1) Clark, Grady 7                  2) Thompson, Cameron 8            
     3) Tucker, Kaiden 7                4) Whaley, Zac 7                  
 
Event 89  Girls 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:27.47        1982 Byrd Spring                                
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sharon Johnston Swim Team  'A'                    2:46.11    2:48.63    7  
     1) Bruce, Katie 10                 2) Black, Jessica 9               
     3) Simmons, Alaina 9               4) Owen, Bailey 10                
  2 Greenwyche Gators  'A'                            2:44.00    2:48.96  
     1) Ayres, Caroline 9               2) Edmondson, Lucy 10             
     3) Sawyer, Kat 9                   4) Hicks, Krysanne 10             
 -- Greenwyche Gators  'B'                            3:04.27   X3:25.37  
     1) Scales, Amelia 9                2) Jones, Emma Towner 9           
     3) Keith, Atkins 9                 4) McCary, Addie 10               
 -- Sharon Johnston Swim Team  'B'                         NT   X3:59.70  
     1) McCrary, Akasha 9               2) Coates, Kenzie 10              
     3) Simmons, Maggie 9               4) Gaskin, Alayna 10              
 -- Sharon Johnston Swim Team  'C'                         NT   X4:58.68  
     1) Cleary, Erin 10                 2) Edwards, Carrie 9              
     3) Perrin, Maikayla 9              4) Bunnell, Baila 10              
 
Event 90  Boys 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:21.53        1997 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            3:05.56    2:41.71    7  
     1) DeOrio, Tyler 9                 2) Freeman, Justin 10             
     3) Lunsford, Judd 9                4) Lee, Paul 9                    
  2 Sharon Johnston Swim Team  'A'                         NT    3:06.13  
     1) Davis, William 10               2) Nulter, Dean 9                 
     3) Goldsby, Jacob 10               4) McDonald, Brock 10             
 -- Greenwyche Gators  'B'                                 NT   X3:14.85  
     1) Johnson, Bradford 10            2) Derrick, Andrew 9              
     3) Smith, George 9                 4) Kimball, Mason 10              
 -- Greenwyche Gators  'C'                            4:02.92   X3:46.44  
     1) McManus, Wright 10              2) Bailey, Bobby 10               
     3) Wells, Thomas 9                 4) Green, Henry 9                 
 -- Sharon Johnston Swim Team  'B'                         NT   X4:36.71  
     1) Anderson, Wyatt 10              2) Kimbrell, Rogan 9              
     3) Andrews, Dennis 10              4) Powers, Ryser 9                
 -- Sharon Johnston Swim Team  'C'                         NT   X5:22.54  
     1) Zurinsky, Andrew 9              2) Thayer, Eli 9                  
     3) Williams, Spencer 9             4) Bruce, Nathan 10               
 
Event 91  Girls 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:05.71   6/20/2012 Mtn Springs Stingrays                      
                         R Weakley, M Garding, G Brandon, D Campbell       
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sharon Johnston Swim Team  'A'                    2:09.59    2:22.83    7  
     1) Ryan, Ashleigh 12               2) McCleary, Ella 11              
     3) McDonald, Savannah 12           4) Rayhle, Elizabeth 12           
  2 Greenwyche Gators  'A'                            2:27.51    2:41.08  
     1) Scales, Ansley 12               2) Ayres, Anna 12                 
     3) Rainey, Elizabeth 12            4) Smith, Corinne 11              
 -- Sharon Johnston Swim Team  'B'                         NT   X2:51.31  
     1) Welzyn, Marianne 12             2) Kimbrell, Mackenzie 11         
     3) Abbott, Jeri 11                 4) Carroll, Abigail 12            
 -- Sharon Johnston Swim Team  'C'                         NT   X3:30.31  
     1) Nulter, Cali 12                 2) Kirkham, Hannah 11             
     3) Patch, Brooklynn 11             4) Viebrock, Cheyenne 12          
 
Event 92  Boys 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:05.19        1999 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            2:15.86    2:27.19    7  
     1) Sawyer, Owen 11                 2) Hardy, Samuel 11               
     3) Danner, Peyton 11               4) Kimball, Myles 12              
  2 Sharon Johnston Swim Team  'A'                         NT    2:32.64  
     1) Smith, Isaac 11                 2) McDonald, Bobby 9              
     3) Crisler, Reid 12                4) Driver, David 12               
 -- Greenwyche Gators  'B'                            2:49.75   X3:09.75  
     1) Clary, David 12                 2) Lunsford, Luke 11              
     3) Yi, Alex 12                     4) Ziegler, William 12            
 
Event 93  Girls 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:04.82        1984 Camelot                                    
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sharon Johnston Swim Team  'A'                         NT    2:12.31    7  
     1) Barrett, Isabella 13            2) Abbott, September 13           
     3) McDonald, Naomi 14              4) Vickers, Olivia 13             
  2 Greenwyche Gators  'A'                            2:14.15    2:17.07  
     1) Davenport, Sarah 13             2) Ferguson, Rebecca 14           
     3) Houser, Michaela 11             4) Ferguson, Emily 14             
 -- Sharon Johnston Swim Team  'B'                         NT   X2:29.50  
     1) Boyd, Haley 14                  2) Westbrook, Tori 14             
     3) Tipton, Rowan 13                4) Chance, Kaitlyn 14             
 -- Sharon Johnston Swim Team  'C'                         NT   X3:04.47  
     1) Carruth, Harleigh 14            2) Bagdonas, Chloe 14             
     3) Harwood, Colleen 13             4) Bowar, Heaven 14               
 
Event 94  Boys 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:57.38   6/30/2010 Greenwyche Gators                          
                         B Malone, W Scoggins, B Conners, J Sutphin        
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sharon Johnston Swim Team  'A'                    2:06.89    2:10.31    7  
     1) Davis, Wesley 14                2) Broyles, Lawson 13             
     3) Simmons, Evan 13                4) Erskine, Keyshawn 13           
  2 Greenwyche Gators  'A'                            2:10.88    2:21.39  
     1) Scales, Gabe 14                 2) Hardy, Jackson 13              
     3) O'Neil, Stephen 13              4) Danner, Jackson 13             
 -- Sharon Johnston Swim Team  'B'                         NT   X2:59.71  
 
Event 95  Girls 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:01.40        1986 Camelot                                    
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sharon Johnston Swim Team  'A'                         NT    2:36.27    7  
     1) Ussery, Erin 15                 2) Williams, Emma 15              
     3) Broyles, Maggie 16              4) Barrett, Emerson 15            
 -- Sharon Johnston Swim Team  'B'                         NT   X2:49.19  
     1)                                 2) Watwood, Breanna 15            
     3) Black, Sarah 15                 4) Bowar, Hailey 15               
 -- Greenwyche Gators  'A'                            2:12.73         DQ  
     1) Conners, Olivia 17              2) Rogers, Walton 17              
     3) Brown, Saylor 16                4) McNeely, Emma 16               
 
Event 96  Boys 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:44.61    7/2/2013 Piedmont                                   
                         J. Herring, J. Calatrello, C. Overbeek, J. Smith  
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Greenwyche Gators  'A'                            2:05.43         DQ  
     1) Cox, Davis 17                   2) Cooper, Will 17                
     3) Coomer, Christopher 17          4) Ellett, Boots 16               
 
Event 99  Mixed 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Matus, Laura              16 Dolphins               30.59     X26.67  
 -- Zirnstein, Nathan         18 Dolphins               36.73     X29.26  
 -- Hladky, Cami              17 Dolphins               30.04     X29.47  
 -- Chilton, Anna             18 Dolphins               33.30     X31.90  
 -- Roth, Anna                15 Dolphins               33.40     X32.00  
 -- Hopkins, Martin           17 Dolphins               36.17     X34.72  
 -- Hutto, Bailey             16 Dolphins               40.24     X44.06  
 -- Saft, Eleanor             18 Dolphins             1:04.76     X50.40  
 -- O'Hare, Sophie            16 Dolphins             1:06.22     X59.00  
 -- Hulgan, Zack              21 Dolphins             1:04.38   X1:03.48  
 -- Anderson, Dana            23 Dolphins             1:02.24   X1:04.35  

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2017 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org