Home
2016 Meets
2015 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL - H                HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 6/9/2016 03:17 PM
                       2016 RCSL HAMC vs MNSO - 6/8/2016                       
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:13.47        1981 Whitesburg                                 
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MONTE SANO  'A'                                   1:48.92    1:43.10    7  
     1) Masterson, Mollie 8             2) Campbell, Abby 8               
     3) Mathews, Tessa S 8              4) Wise, Ruby 8                   
  2 HAMPTON COVE  'A'                                 1:42.56    1:51.27  
     1) Nuwayhid, Ella J 7              2) Thomas, Laura Riley 8          
     3) Morton, Julia E 8               4) MacGrotty, Mazie J 7           
 -- HAMPTON COVE  'B'                                      NT   X2:14.88  
     1) Smith, Isabella (Tori) W 8      2) McGee, Lucy G 8                
     3) Graffeo, Miriam E 7             4) Garcia, Cambria R 8            
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:16.31        1982 Whitesburg                                 
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MONTE SANO  'A'                                   1:32.53    1:33.22    7  
     1) Quadrini, Tyler 6               2) Evans, Matthew 8               
     3) Baumgartner, Max T 8            4) Copeland, Jack 8               
  2 HAMPTON COVE  'A'                                 1:44.75    1:54.45  
     1) Wood, Joseph 8                  2) Wright, Adam D 7               
     3) Moore, Ian D 8                  4) Cooper, Matthew W 7            
 -- MONTE SANO  'C'                                   2:24.91   X2:25.74  
     1) Lowe, Camden 7                  2) McMillion, Samuel J 7          
     3) Weil, Felix 8                   4) McJenkins, Caleb 8             
 -- HAMPTON COVE  'B'                                      NT   X2:27.60  
     1) Faulkner, Clate D 7             2) Miller, Parker M 8             
     3) Warr, Ryan 8                    4) Carter, Lewis H 7              
 -- MONTE SANO  'B'                                   2:05.73   X2:29.10  
     1) Smith, Shane 8                  2) Stanley, William A 7           
     3) Echols, Paul 8                  4) Morgan, Stuart 6               
 
Event 3  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:17.35        1998 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MONTE SANO  'A'                                   3:09.01    2:57.71    7  
     1) St. John, Sophia C 10           2) Evans, Alexandra 10            
     3) Quadrini, Claire 9              4) Hicks, Taylor 10               
  2 HAMPTON COVE  'A'                                 2:45.57    3:08.96  
     1) Meyer, Macie A 9                2) Neicamp, Sydney-Kate L 9       
     3) Brix, Samantha A 10             4) Garcia, Brooklyn R 9           
 -- MONTE SANO  'B'                                   3:42.73   X3:35.91  
     1) Worthy, Emily M 9               2) Miller, Georgie 10             
     3) Rogers, Mia 10                  4) Roche, Elise K 10              
 -- MONTE SANO  'C'                                   4:20.48   X4:09.74  
     1) Cunha, Masie 9                  2) Smith, Nadia E 10              
     3) Marion, Zoey 9                  4) Beranek, Harper E 9            
 
Event 4  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:15.90        1997 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE  'A'                                 4:54.14    3:17.77    7  
     1) Neville, Will 10                2) Kusserow, Sebastian E 9        
     3) Wade, Maverick C 9              4) Bowman, Josh F 9               
 -- HAMPTON COVE  'B'                                      NT   X4:05.81  
     1) Carter, John B 9                2) Miller, Hayden S 10            
     3) Vergara, Cruz J 9               4) Foreman, Max A 9               
 -- MONTE SANO  'B'                                   4:18.29   X4:14.72  
     1) Williams, Nate 9                2) Smith, Derek 9                 
     3) Mitchell, Gabe D 10             4) Otto, Owen W 9                 
 -- MONTE SANO  'C'                                        NT   X5:18.25  
     1) Templeton, Taylor D 10          2) Templeton, Hunter A 9          
     3) Eythorsson, Ari A 10            4) Otto, Andrew 9                 
 -- MONTE SANO  'A'                                   3:05.24         DQ  
     1) Keener, William W 9             2) Patterson, Jay 10              
     3) Mathews, Elliot D 10            4) McMillion, Caleb J 9           
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:05.19        1999 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MONTE SANO  'A'                                   2:34.16    2:34.88    7  
     1) Agee, Abigail 12                2) Howie, Maggie 12               
     3) Quadrini, Grace M 11            4) Smith, Sophie 12               
  2 HAMPTON COVE  'A'                                 3:03.94    3:05.41  
     1) Neicamp, Allison G 11           2) Blauwkamp, XiXi K 12           
     3) Amaral, Maira 11                4) Jarres, Gigi A 12              
 -- MONTE SANO  'B'                                   3:21.06   X3:15.35  
     1) Wise, Reghan 11                 2) Keener, Clara E 11             
     3) Copeland, Jordan 11             4) Craig, Alexis M 12             
 -- HAMPTON COVE  'B'                                      NT   X3:28.72  
     1) Mathew, Alaina J 11             2) McCormack, Gabby B 11          
     3) Schappell, Anya R 12            4) Frost, Layla R 11              
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:07.29        1999 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE  'A'                                 3:40.35    2:53.43    7  
     1) Carter, Brian R 12              2) McClelland, Evan P 11          
     3) Harrison, Caleb B 11            4) Newman, Barrett W 12           
  2 MONTE SANO  'A'                                   3:20.08    3:00.27  
     1) Navarro, Django 11              2) Masterson, Aaron 11            
     3) Worthy, Will K 11               4) Beranek, Jacob J 11            
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:01.47   6/17/2014 Piedmont, Pied                             
                         A Monk, A Schloss, M Monk, C Strankman            
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MONTE SANO  'A'                                   2:29.03    2:23.93    7  
     1) Wistner, Abigail N 14           2) Rabban, Bella 14               
     3) Bledsoe, Leah 14                4) Rabban, Sophie 13              
  2 HAMPTON COVE  'A'                                 2:47.60    2:33.47  
     1) Shiner, Katheryn E 13           2) Kusserow, Anne N 13            
     3) Harrison, Kimberly A 14         4) Helton, Erin M 14              
 -- HAMPTON COVE  'B'                                      NT   X2:26.75  
     1) Carter, Virginia L 13           2) Smith, Gabbi W 13              
     3) Brix, Sophia M 13               4) Hosna, Sophie G 13             
 -- MONTE SANO  'B'                                   2:56.93   X2:53.28  
     1) Lawrence, Lucy Wu W 13          2) Naderi, Rose 14                
     3) Derington, Julia 14             4) Wise, Rylie 14                 
 -- HAMPTON COVE  'C'                                      NT   X3:26.66  
     1) Rhonemus, Elizabeth M 13        2) Wallace, Emily E 13            
     3) Foreman, Stella C 13            4) Guy, Sydney M 13               
 
Event 8  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:52.79   6/24/2015 Piedmont Piranhas                          
                         C Chance, A Nurre, E Wan, B Werth                 
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MONTE SANO  'A'                                   2:16.21    2:17.91    7  
     1) Perry, Quillan 13               2) Stephens, Henry T 14           
     3) Craig, Kieran M 13              4) Sheppard, Evan 13              
 -- HAMPTON COVE  'A'                                 2:30.35         DQ  
     1) McClelland, Garrett J 13        2) Williams, Alexander K 13       
     3) Frost, Gage A 14                4) Wright, Christopher T 14       
 
Event 9  Girls 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:58.34        2011 JVRA                                       
                         J Stark, J Sabio, K Wilson, L Olson               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MONTE SANO  'A'                                   2:21.46    2:18.94    7  
     1) Scott, Zoe 17                   2) Scoggins, Sydney J 15          
     3) Lacey, Emma 17                  4) Mokry, McKenzie 17             
 
Event 10  Boys 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:43.33   6/20/2012 Piedmont Piranhas                          
                         J Calatrello, J Lawrence, J Smith, T Calatrello   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MONTE SANO  'A'                                   2:06.44    2:02.73    7  
     1) Wright, Marshall 17             2) Rabban, Isaac 16               
     3) Ready, Quinn E 17               4) Klemm, Riley P 15              
  2 HAMPTON COVE  'A'                                 2:10.50    2:09.47  
     1) Carter, Dan C 16                2) Davis, Jackson M 16            
     3) Morton, John-Patrick 13         4) Hosna, Jack T 15               
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   17.98        1998 Beth Anne Ashcraft, Whitesburg               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roche, Evelyn G            6 MAKOS                  28.89      29.90    5  
  2 Beddingfield, Blakeley     5 HC HURRICANES          32.93      31.51    3  
  3 McGee, Charlotte B         6 HC HURRICANES             NT      31.56    1  
  4 Baumgartner, Jenny         5 MAKOS                  35.67      37.56  
  5 Bains, Amelia K            6 MAKOS                  41.71      39.47  
  6 Nichold, Zoie K            6 HC HURRICANES        1:05.40      50.44  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Andrews, Rachael E         6 HC HURRICANES             NT     X36.22  
 -- Evans, Saige               6 MAKOS                  49.07     X44.63  
 -- Beck, Carrie               6 MAKOS                     NT   X1:02.46  
 -- Warr, Olivia               5 HC HURRICANES        1:48.91   X1:07.32  
 -- Lawrence, Molly Wu         5 MAKOS                     NT   X1:11.33  
 -- MacGrotty, Lucy            5 HC HURRICANES             NT   X1:16.22  
 -- Weil, Amara                6 MAKOS                1:11.44   X1:16.62  
 -- Williams, Clara            5 MAKOS                1:06.77   X2:57.52  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   16.34        1999 Lucas Marin, Hampton Cove                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quadrini, Tyler            6 MAKOS                  18.53      18.99    5  
  2 Nuwayhid, Reid F           5 HC HURRICANES          27.57      27.65    3  
  3 Morgan, Stuart             6 MAKOS                  29.88      31.44    1  
  4 Elam, Jack                 6 MAKOS                  37.68      33.34  
  5 Howald, Charles L          6 HC HURRICANES          33.00      34.25  
  6 Wood, Christopher S        5 HC HURRICANES             NT      44.93  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Voelkel, Ian A             6 HC HURRICANES             NT     X36.06  
 -- Hicks, Thomas              6 MAKOS                  50.24     X40.00  
 -- Hale, Owen T               5 HC HURRICANES        1:04.97     X46.89  
 -- Keener, Henry L            6 MAKOS                  38.51     X46.94  
 -- Willoughby, Mac            5 HC HURRICANES             NT     X53.16  
 -- Cunha, Gabriel             5 MAKOS                     NT   X1:16.70  
 -- Corrigan, Kaleb K          5 HC HURRICANES             NT   X1:29.27  
 -- Morton, Jacob C            4 HC HURRICANES             NT   X1:50.44  
 -- Cunha, Neil                5 MAKOS                     NT   X1:58.28  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   14.45        1981 Katherine Rhodes, Piedmont                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garcia, Cambria R          8 HC HURRICANES          21.78      19.25    5  
  2 Nuwayhid, Ella J           7 HC HURRICANES          20.56      19.53    3  
  3 MacGrotty, Mazie J         7 HC HURRICANES          21.37      20.94    1  
  4 Masterson, Mollie          8 MAKOS                     NT      22.87  
  4 Wise, Ruby                 8 MAKOS                  25.96     J27.30  
  5 Campbell, Abby             8 MAKOS                  23.96      23.66  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Graffeo, Miriam E          7 HC HURRICANES             NT     X23.19  
 -- Voelkel, Valyn A           8 HC HURRICANES             NT     X27.59  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   13.74        1979 David Allen, Whitesburg                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baumgartner, Max T         8 MAKOS                  16.22      18.09    5  
  2 Copeland, Jack             8 MAKOS                     NT      18.48    3  
  3 Echols, Paul               8 MAKOS                  22.66      21.16    1  
  4 Wright, Adam D             7 HC HURRICANES             NT      21.41  
  5 Moore, Ian D               8 HC HURRICANES          21.41      21.87  
  6 Wood, Joseph               8 HC HURRICANES          25.76      25.76  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Faulkner, Clate D          7 HC HURRICANES             NT     X30.94  
 -- Weil, Felix                8 MAKOS                  30.86     X31.44  
 -- Carter, Lewis H            7 HC HURRICANES             NT     X33.63  
 -- McJenkins, Caleb           8 MAKOS                  51.69     X37.94  
 -- Lowe, Camden               7 MAKOS                  32.94     X38.99  
 -- Ford, Nikoli               7 MAKOS                     NT   X1:11.74  
 
Event 23  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   27.19    6/8/2011 Regan Weakley, Stingrays                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quadrini, Claire           9 MAKOS                  33.95      34.06    5  
  2 Meyer, Macie A             9 HC HURRICANES          36.44      35.36    3  
  3 Brix, Samantha A          10 HC HURRICANES          36.55      35.41    1  
  4 St. John, Sophia C        10 MAKOS                  43.24      40.09  
  5 Evans, Alexandra          10 MAKOS                  47.86      43.73  
  6 Neicamp, Sydney-Kate L     9 HC HURRICANES          39.68      44.56  
 
Event 25  Girls 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Marion, Zoey               9 MAKOS                  50.05     X52.00  
 -- Beranek, Harper E          9 MAKOS                  53.54     X52.50  
 -- Andrews, Rochelle L       10 HC HURRICANES             NT     X53.03  
 -- Cunha, Masie               9 MAKOS                1:00.44     X55.26  
 -- Smith, Nadia E            10 MAKOS                  50.05     X56.89  
 -- Guy, Shelby M             10 HC HURRICANES             NT     X59.04  
 
Event 26  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   27.61        1981 David Allen, Whitesburg                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Neville, Will             10 HC HURRICANES          30.18      31.52    5  
  2 Mathews, Elliot D         10 MAKOS                  35.74      34.23    3  
  3 Keener, William W          9 MAKOS                  38.83      39.25    1  
  4 Shiner, Harrison A        10 HC HURRICANES          40.20      39.78  
  5 Bowman, Josh F             9 HC HURRICANES          39.91      42.53  
  6 Williams, Nate             9 MAKOS                  48.43      48.50  
 
Event 28  Boys 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Carter, John B             9 HC HURRICANES             NT     X43.65  
 -- Otto, Owen W               9 MAKOS                  47.08     X44.56  
 -- Mitchell, Gabe D          10 MAKOS                  53.50     X48.50  
 -- Foreman, Max A             9 HC HURRICANES             NT     X49.54  
 -- Blauwkamp, Zach F          8 HC HURRICANES             NT     X49.93  
 -- Warr, John Wilson         10 HC HURRICANES          53.72     X51.97  
 -- Miller, Hayden S          10 HC HURRICANES          58.72     X56.47  
 -- Otto, Andrew               9 MAKOS                     NT   X1:06.27  
 -- Hawke, Grayson J           9 HC HURRICANES        1:15.69   X1:07.50  
 -- Faulkner, Zell T           9 HC HURRICANES        1:22.57   X1:13.87  
 -- Templeton, Hunter A        9 MAKOS                1:19.73   X1:16.95  
 -- Eythorsson, Ari A         10 MAKOS                1:23.81   X1:23.39  
 
Event 29  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   25.37   6/26/2013 Regan Weakley, MTSP                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Neicamp, Allison G        11 HC HURRICANES          32.42      31.02    5  
  2 Schappell, Anya R         12 HC HURRICANES          35.34      32.32    3  
  3 Howie, Maggie             12 MAKOS                  34.82      33.61    1  
  4 Smith, Sophie             12 MAKOS                  35.26      34.55  
  5 Agee, Abigail             12 MAKOS                  35.53      34.78  
  6 Jarres, Gigi A            12 HC HURRICANES          35.78      40.88  
 
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Craig, Alexis M           12 MAKOS                  44.62     X41.82  
 -- Sheppard, Peyton          11 MAKOS                  47.47     X42.84  
 -- Amaral, Maira             11 HC HURRICANES             NT     X43.63  
 -- Mathew, Alaina J          11 HC HURRICANES             NT     X44.34  
 -- Copeland, Jordan          11 MAKOS                  43.22     X45.67  
 -- Wise, Reghan              11 MAKOS                  48.32     X45.89  
 -- McCormack, Gabby B        11 HC HURRICANES             NT     X47.54  
 -- Guy, Kailey M             12 HC HURRICANES             NT     X59.22  
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   25.20        1976 Keating Johns, Jones Valley                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harrison, Caleb B         11 HC HURRICANES          35.99      34.61    5  
  2 McClelland, Evan P        11 HC HURRICANES          37.32      37.37    3  
  3 Newman, Barrett W         12 HC HURRICANES          36.00      39.50    1  
  4 Worthy, Will K            11 MAKOS                  41.96      39.67  
  5 Beranek, Jacob J          11 MAKOS                  45.04      40.30  
  6 Navarro, Django           11 MAKOS                  42.85      41.25  
 
Event 34  Boys 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Andrews, Raymond C        11 HC HURRICANES             NT     X51.73  
 
Event 35  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   25.13   6/25/2014 Regan Weakley, MTSP                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rabban, Bella             14 MAKOS                  30.35      29.47    5  
  2 Carter, Virginia L        13 HC HURRICANES          29.00      30.53    3  
  3 Harrison, Kimberly A      14 HC HURRICANES          30.80      31.06    1  
  4 Daniel, Kiera             14 MAKOS                  32.61      32.84  
  5 Helton, Erin M            14 HC HURRICANES          34.04      33.47  
  6 Bledsoe, Leah             14 MAKOS                  33.34      34.06  
 
Event 37  Girls 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Rabban, Sophie            13 MAKOS                  31.74     X33.27  
 -- Hosna, Sophie G           13 HC HURRICANES          35.55     X34.69  
 -- Masterson, Margaret       13 MAKOS                  38.77     X37.35  
 -- Rhonemus, Elizabeth M     13 HC HURRICANES             NT     X39.63  
 -- Foreman, Stella C         13 HC HURRICANES             NT     X41.14  
 -- Guy, Sydney M             13 HC HURRICANES             NT     X43.22  
 -- Jeffress, Ella M          13 HC HURRICANES             NT     X44.65  
 
Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   23.27        1979 Chris McCool, Piedmont                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stephens, Henry T         14 MAKOS                  27.05      26.75    5  
  2 Craig, Kieran M           13 MAKOS                  26.96      26.99    3  
  3 Wright, Christopher T     14 HC HURRICANES          30.99      28.65    1  
  4 Morton, John-Patrick      13 HC HURRICANES          29.03      29.11  
  5 McClelland, Garrett J     13 HC HURRICANES          32.46      31.57  
  6 Williams, Lawson          13 MAKOS                  44.68      41.72  
 
Event 40  Boys 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Guy, Cameron B            14 HC HURRICANES          37.00     X38.04  
 -- Williams, Alexander K     13 HC HURRICANES             NT     X41.00  
 
Event 41  Girls 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   24.94   6/23/2010 Valerie Nubbe, Mt. Springs                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scoggins, Sydney J        15 MAKOS                  29.68      28.41    5  
  2 Corrigan, Alexi E         17 HC HURRICANES          29.62      28.79    3  
  3 Mokry, McKenzie           17 MAKOS                  30.88      29.97    1  
  4 Horton, Laura             17 MAKOS                  33.67      32.54  
  5 Boyer, Dianna R           15 HC HURRICANES          33.98      34.50  
 
Event 44  Boys 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   21.90   6/30/2010 Tehuti Taylor, Whitesburg                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ready, Quinn E            17 MAKOS                  25.67      25.34    5  
  2 Rabban, Isaac             16 MAKOS                  25.97      26.06    3  
  3 Davis, Jackson M          16 HC HURRICANES          26.47      26.43    1  
  4 Klemm, Riley P            15 MAKOS                  28.28      28.24  
  5 Carter, Dan C             16 HC HURRICANES          28.60      28.38  
  6 Hosna, Jack T             15 HC HURRICANES             NT      30.06  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   18.65        1984 Katherine Rhodes, Piedmont                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mathews, Tessa S           8 MAKOS                  26.98      26.55    5  
  2 Thomas, Laura Riley        8 HC HURRICANES          28.05      27.93    2  
  2 Campbell, Abby             8 MAKOS                  30.18     J30.18    2  
  4 Morton, Julia E            8 HC HURRICANES          44.40      35.91  
  5 Evans, Carys               8 MAKOS                  43.86      36.77  
  6 Smith, Isabella (Tori) W   8 HC HURRICANES             NT      37.97  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   17.41        1997 Brian Chan, Randolph                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wright, Adam D             7 HC HURRICANES             NT      26.88    5  
  2 Moore, Ian D               8 HC HURRICANES          27.94      27.29    3  
  3 Evans, Matthew             8 MAKOS                  28.41      29.21    1  
  4 McMillion, Samuel J        7 MAKOS                  40.98      36.94  
  5 Copeland, Jack             8 MAKOS                     NT      36.96  
  6 Wood, Joseph               8 HC HURRICANES             NT      37.03  
 
Event 49  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   35.62   6/29/2011 Alison Hu, WHBG                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Neicamp, Sydney-Kate L     9 HC HURRICANES          50.63      48.12    5  
  2 Brix, Samantha A          10 HC HURRICANES          49.52      48.68    3  
  3 Meyer, Macie A             9 HC HURRICANES             NT      50.31    1  
  4 Miller, Georgie           10 MAKOS                  57.37      52.97  
  5 Evans, Alexandra          10 MAKOS                  55.87      53.95  
  6 Roche, Elise K            10 MAKOS                1:02.97    1:00.57  
 
Event 50  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   36.72        1999 Brian Chan, Jones Valley                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Neville, Will             10 HC HURRICANES          41.13      43.63    5  
  2 Patterson, Jay            10 MAKOS                  54.18      47.79    3  
  3 McMillion, Caleb J         9 MAKOS                  58.62      51.37    1  
  4 Kusserow, Sebastian E      9 HC HURRICANES        1:02.91      57.82  
  5 Wade, Maverick C           9 HC HURRICANES             NT    1:07.09  
  6 Smith, Derek               9 MAKOS                1:12.70    1:08.38  
 
Event 51  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   33.44        1981 Jana Korsch, Camelot                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Howie, Maggie             12 MAKOS                  45.45      42.73    5  
  2 Quadrini, Grace M         11 MAKOS                  45.52      42.85    3  
  3 Keener, Clara E           11 MAKOS                  47.84      47.30    1  
  4 Schappell, Anya R         12 HC HURRICANES             NT      48.09  
  5 Blauwkamp, XiXi K         12 HC HURRICANES          59.47      55.90  
  6 Jarres, Gigi A            12 HC HURRICANES        1:07.44    1:05.87  
 
Event 52  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   32.55        1985 Randy Johnson, Jones Valley                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Newman, Barrett W         12 HC HURRICANES             NT      49.70    5  
  2 McClelland, Evan P        11 HC HURRICANES          50.19      52.00    3  
  3 Masterson, Aaron          11 MAKOS                  55.11      52.62    1  
  4 Worthy, Will K            11 MAKOS                  54.56      52.79  
  5 Williams, Evan B          11 HC HURRICANES             NT      59.09  
  6 Lawrence, Jack Wu         11 MAKOS                     NT    1:08.22  
 
Event 53  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   32.17    7/3/2012 Jesse Sabio, JVRA                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rabban, Bella             14 MAKOS                  38.98      37.75    5  
  2 Daniel, Kiera             14 MAKOS                  42.78      41.07    3  
  3 Smith, Gabbi W            13 HC HURRICANES          41.40      41.83    1  
  4 Wistner, Abigail N        14 MAKOS                  41.05      42.00  
  5 Helton, Erin M            14 HC HURRICANES          44.50      43.75  
  6 Kusserow, Anne N          13 HC HURRICANES             NT      44.66  
 
Event 54  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   29.38    6/6/2007 Tyler Kaliszak, JVRA                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wright, Christopher T     14 HC HURRICANES             NT      36.78    5  
  2 Stephens, Henry T         14 MAKOS                  37.08      37.24    3  
  3 Perry, Quillan            13 MAKOS                  39.24      39.00    1  
  4 McClelland, Garrett J     13 HC HURRICANES             NT      41.19  
  5 Morton, John-Patrick      13 HC HURRICANES          42.41      42.30  
  6 Miller, Wyatt W           14 MAKOS                     NT      45.25  
 
Event 55  Girls 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   31.68        1986 Jana Korsch, Camelot                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Corrigan, Alexi E         17 HC HURRICANES          39.20      38.69    5  
  2 Mokry, McKenzie           17 MAKOS                     NT      38.87    3  
  3 Scoggins, Sydney J        15 MAKOS                  39.32      38.99    1  
  4 Masterson, Marianne E     15 MAKOS                  43.73      39.63  
  5 Boyer, Dianna R           15 HC HURRICANES          47.32      47.50  
 
Event 56  Boys 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   27.72    6/2/2010 Cameron Conners, GREN                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ready, Quinn E            17 MAKOS                  34.39      32.26    5  
  2 Rabban, Isaac             16 MAKOS                     NT      33.19    3  
  3 Davis, Jackson M          16 HC HURRICANES             NT      34.11    1  
  4 Hosna, Jack T             15 HC HURRICANES          42.57      42.94  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:05.41   6/27/2007 Blossomwood, BLOS                          
                         W Kretzchmar,B Thurman,R Roberts, S Cimino        
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MONTE SANO  'A'                                        NT    1:25.57    7  
     1) Mathews, Tessa S W8             2) Copeland, Jack M8              
     3) Campbell, Abby W8               4) Baumgartner, Max T M8          
  2 HAMPTON COVE  'A'                                 1:29.72    1:28.30  
     1) Moore, Ian D M8                 2) MacGrotty, Mazie J W7          
     3) Wright, Adam D M7               4) Nuwayhid, Ella J W7            
 -- HAMPTON COVE  'B'                                      NT   X1:42.43  
     1) Garcia, Cambria R W8            2) Warr, Ryan M8                  
     3) Wade, Jenna Beth W7             4) Cooper, Matthew W M7           
 -- HAMPTON COVE  'C'                                      NT   X1:52.91  
     1) Thomas, Laura Riley W8          2) Faulkner, Clate D M7           
     3) Voelkel, Valyn A W8             4) Wood, Joseph M8                
 -- MONTE SANO  'B'                                   2:03.97   X2:11.57  
     1) Wise, Ruby W8                   2) Lowe, Camden M7                
     3) Evans, Carys W8                 4) McMillion, Samuel J M7         
 
Event 59  Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:00.27        1983 Southeast YMCA                             
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE  'A'                                 2:35.16    2:23.97    7  
     1) Meyer, Macie A W9               2) Bowman, Josh F M9              
     3) Brix, Samantha A W10            4) Neville, Will M10              
  2 MONTE SANO  'A'                                   2:31.76    2:27.97  
     1) Mathews, Elliot D M10           2) St. John, Sophia C W10         
     3) Keener, William W M9            4) Quadrini, Claire W9            
 -- HAMPTON COVE  'C'                                      NT   X3:10.65  
     1) Miller, Hayden S M10            2) Moore, Isabel M W10            
     3) Carter, John B M9               4) Schappell, Olivia M W10        
 -- HAMPTON COVE  'B'                                      NT   X3:15.82  
     1) Neicamp, Sydney-Kate L W9       2) Shiner, Harrison A M10         
     3) Garcia, Brooklyn R W9           4) Blauwkamp, Zach F M8           
 -- MONTE SANO  'C'                                   4:01.74   X3:40.07  
     1) Beranek, Harper E W9            2) Williams, Nate M9              
     3) Otto, Andrew M9                 4) Marion, Zoey W9                
 -- MONTE SANO  'B'                                   4:03.36   X3:46.59  
     1) Mitchell, Gabe D M10            2) Hicks, Taylor W10              
     3) Templeton, Hunter A M9          4) Cunha, Masie W9                
 
Event 61  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:50.42   6/18/2014 Piedmont Piranhas, Piedmont                
                         E Wan, A Schloss, A Nurre, M Monk                 
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE  'A'                                 2:31.00    2:25.61    7  
     1) Neicamp, Allison G W11          2) McClelland, Evan P M11         
     3) Frost, Layla R W11              4) Harrison, Caleb B M11          
  2 MONTE SANO  'A'                                   2:31.66    2:34.49  
     1) Howie, Maggie W12               2) Navarro, Django M11            
     3) Worthy, Will K M11              4) Quadrini, Grace M W11          
 -- HAMPTON COVE  'B'                                      NT   X2:56.00  
     1) Blauwkamp, XiXi K W12           2) Carter, Brian R M12            
     3) McCormack, Gabby B W11          4) Newman, Barrett W M12          
 -- MONTE SANO  'B'                                        NT   X3:05.91  
     1) Sheppard, Peyton W11            2) Lawrence, Jack Wu M11          
     3) Masterson, Aaron M11            4) Wise, Reghan W11               
 
Event 63  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:42.31   6/12/2013 BYRD                                       
                         C Hui, M Northcutt, I Blasingame, S Vasquez       
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MONTE SANO  'A'                                        NT    1:59.23    7  
     1) Craig, Kieran M M13             2) Rabban, Bella W14              
     3) Lawrence, Lucy Wu W W13         4) Stephens, Henry T M14          
  2 HAMPTON COVE  'A'                                 2:06.60    2:04.70  
     1) Brix, Sophia M W13              2) McClelland, Garrett J M13      
     3) Harrison, Kimberly A W14        4) Morton, John-Patrick M13       
 -- HAMPTON COVE  'B'                                      NT   X2:20.07  
     1) Helton, Erin M W14              2) Frost, Gage A M14              
     3) Shiner, Katheryn E W13          4) Guy, Cameron B M14             
 -- MONTE SANO  'C'                                        NT   X2:23.21  
     1) Rabban, Sophie W13              2) Miller, Wyatt W M14            
     3) Sheppard, Evan M13              4) Masterson, Margaret W13        
 -- MONTE SANO  'B'                                        NT   X2:27.88  
     1) Wise, Rylie W14                 2) Perry, Quillan M13             
     3) Williams, Lawson M13            4) Derington, Julia W14           
 -- HAMPTON COVE  'C'                                      NT   X2:32.22  
     1) Foreman, Stella C W13           2) Williams, Alexander K M13      
     3) Wright, Christopher T M14       4) Kusserow, Anne N W13           
 
Event 65  Mixed 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:37.69   6/24/2015 Byrd Springs                               
                         J Hinely, M Northcutt, C Hui, S Vasquez           
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MONTE SANO  'A'                                        NT    1:50.79    7  
     1) Lacey, Emma W17                 2) Ready, Quinn E M17             
     3) Rabban, Isaac M16               4) Scoggins, Sydney J W15         
  2 HAMPTON COVE  'A'                                      NT    1:59.29  
     1) Corrigan, Alexi E W17           2) Carter, Dan C M16              
     3) Boyer, Dianna R W15             4) Davis, Jackson M M16           
 -- MONTE SANO  'B'                                        NT   X1:56.47  
     1) Mokry, McKenzie W17             2) Daniel, Linden M17             
     3) Klemm, Riley P M15              4) Masterson, Marianne E W15      
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   17.71        1981 Lori Harrison, Byrd Spring                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mathews, Tessa S           8 MAKOS                  24.86      24.26    5  
  2 Masterson, Mollie          8 MAKOS                     NT      29.28    3  
  3 Wade, Jenna Beth           7 HC HURRICANES             NT      29.65    1  
  4 Wilson, Anne Louise        8 HC HURRICANES             NT      33.33  
  5 Wise, Ruby                 8 MAKOS                  30.96      34.08  
  6 Smith, Isabella (Tori) W   8 HC HURRICANES             NT      43.72  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   16.41   6/19/2013 Riley T. Groves, RSAL                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baumgartner, Max T         8 MAKOS                  28.33      23.76    5  
  2 Smith, Shane               8 MAKOS                  27.64      28.57    3  
  3 Stanley, William A         7 MAKOS                     NT      35.39    1  
  4 Wood, Joseph               8 HC HURRICANES             NT      35.74  
  5 Miller, Parker M           8 HC HURRICANES             NT      36.17  
  6 Warr, Ryan                 8 HC HURRICANES             NT      37.35  
 
Event 69  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   32.29    7/3/2012 Mary Beth Monk, Piedmont                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quadrini, Claire           9 MAKOS                  38.34      38.83    5  
  2 Meyer, Macie A             9 HC HURRICANES             NT      47.03    3  
  3 Brix, Samantha A          10 HC HURRICANES             NT      48.03    1  
  4 St. John, Sophia C        10 MAKOS                  50.45      50.90  
  5 Neicamp, Sydney-Kate L     9 HC HURRICANES             NT      55.63  
  6 Rogers, Mia               10 MAKOS                1:03.58    1:08.47  
 
Event 70  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   32.21   6/17/2015 Riley T Groves, Launchers                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Neville, Will             10 HC HURRICANES          35.31      38.57    5  
  2 Keener, William W          9 MAKOS                  47.53      48.69    3  
  3 Mathews, Elliot D         10 MAKOS                  50.36      49.53    1  
  4 Shiner, Harrison A        10 HC HURRICANES             NT      50.69  
  5 Patterson, Jay            10 MAKOS                1:01.00      52.71  
  6 Wade, Maverick C           9 HC HURRICANES             NT      59.13  
 
Event 71  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   29.44   6/12/2013 Regan Weakley, MTSP                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Neicamp, Allison G        11 HC HURRICANES             NT      37.10    5  
  2 Quadrini, Grace M         11 MAKOS                  37.39      38.30    3  
  3 Agee, Abigail             12 MAKOS                  38.94      41.13    1  
  4 Smith, Sophie             12 MAKOS                  40.82      42.87  
  5 Blauwkamp, XiXi K         12 HC HURRICANES             NT      47.35  
  6 Jarres, Gigi A            12 HC HURRICANES             NT      47.53  
 
Event 72  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   27.10   6/29/2011 Chandler Espy, JVRA                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harrison, Caleb B         11 HC HURRICANES             NT      43.39    5  
  2 Carter, Brian R           12 HC HURRICANES             NT      50.68    3  
  3 Navarro, Django           11 MAKOS                  47.55      51.30    1  
  4 Beranek, Jacob J          11 MAKOS                  50.81      53.10  
  5 Newman, Barrett W         12 HC HURRICANES             NT      53.60  
  6 Lawrence, Jack Wu         11 MAKOS                     NT    1:04.59  
 
Event 73  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   28.57   6/19/2013 Sarah Margaret Cimino, BLOS                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harrison, Kimberly A      14 HC HURRICANES             NT      35.67    5  
  2 Wistner, Abigail N        14 MAKOS                  39.32      39.08    3  
  3 Shiner, Katheryn E        13 HC HURRICANES             NT      41.84    1  
  4 Lawrence, Lucy Wu W       13 MAKOS                  46.03      43.15  
  5 Smith, Gabbi W            13 HC HURRICANES             NT      43.97  
  6 Wise, Rylie               14 MAKOS                  42.54      45.69  
 
Event 74  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   27.19    6/1/2011 Chandler Espy, JVRA                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wright, Christopher T     14 HC HURRICANES             NT      33.31    5  
  2 Stephens, Henry T         14 MAKOS                  33.80      34.74    3  
  3 McClelland, Garrett J     13 HC HURRICANES             NT      38.34    1  
  4 Craig, Kieran M           13 MAKOS                  38.37      42.94  
  5 Frost, Gage A             14 HC HURRICANES             NT      44.34  
  6 Sheppard, Evan            13 MAKOS                  43.83      46.41  
 
Event 75  Girls 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   27.82   6/24/2015 Sarah Margaret Cimino, Blossomwood           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scott, Zoe                17 MAKOS                  35.30      35.78    5  
  2 Lacey, Emma               17 MAKOS                  37.38      37.57    3  
  3 Scoggins, Sydney J        15 MAKOS                  37.59      39.04    1  
  4 Boyer, Dianna R           15 HC HURRICANES             NT      42.47  
 
Event 76  Boys 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   24.50        1983 Mark Shelton, Whitesburg                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Klemm, Riley P            15 MAKOS                  31.67      32.10    5  
  2 Wright, Marshall          17 MAKOS                  32.67      34.10    3  
  3 Carter, Dan C             16 HC HURRICANES             NT      37.39    1  
  4 Hosna, Jack T             15 HC HURRICANES             NT      38.28  
  5 Daniel, Linden            17 MAKOS                     NT      40.43  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   16.16        1987 Lee Ann Gathings, Greenwyche                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mathews, Tessa S           8 MAKOS                  24.51      21.04    5  
  2 Garcia, Cambria R          8 HC HURRICANES             NT      27.28    3  
  3 Evans, Carys               8 MAKOS                  38.07      33.28    1  
  4 Campbell, Abby             8 MAKOS                  41.79      37.19  
  5 Graffeo, Miriam E          7 HC HURRICANES             NT      38.19  
  6 Morton, Julia E            8 HC HURRICANES             NT      38.20  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   15.83   6/12/2013 Riley T. Groves, RSAL                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baumgartner, Max T         8 MAKOS                  23.08      22.19    5  
  2 Wright, Adam D             7 HC HURRICANES             NT      24.81    3  
  3 Copeland, Jack             8 MAKOS                  24.45      26.43    1  
  4 Moore, Ian D               8 HC HURRICANES             NT      27.37  
  5 Evans, Matthew             8 MAKOS                  30.54      30.60  
  6 Cooper, Matthew W          7 HC HURRICANES             NT      31.96  
 
Event 79  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   29.91    6/8/2011 Devin Campbell, Stingrays                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quadrini, Claire           9 MAKOS                  37.08      36.35    5  
  2 Worthy, Emily M            9 MAKOS                  56.68      50.93    3  
  3 Schappell, Olivia M       10 HC HURRICANES             NT      55.32    1  
  4 Moore, Isabel M           10 HC HURRICANES             NT      58.66  
  5 Hicks, Taylor             10 MAKOS                  59.30      58.95  
  6 Garcia, Brooklyn R         9 HC HURRICANES             NT    1:23.17  
 
Event 80  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   30.53   6/27/2007 Chandler Espy, JVRA                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mathews, Elliot D         10 MAKOS                  42.66      47.84    5  
  2 McMillion, Caleb J         9 MAKOS                  52.59      53.15    3  
  3 Wade, Maverick C           9 HC HURRICANES             NT    1:05.60    1  
  4 Templeton, Taylor D       10 MAKOS                1:30.72    1:13.79  
  5 Vergara, Cruz J            9 HC HURRICANES             NT    1:18.50  
  6 Bowman, Josh F             9 HC HURRICANES             NT    1:22.22  
 
Event 81  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   27.88   6/29/2011 Sarah Margaret Cimino, BLOS                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quadrini, Grace M         11 MAKOS                  34.51      35.93    5  
  2 Neicamp, Allison G        11 HC HURRICANES             NT      37.91    3  
  3 Keener, Clara E           11 MAKOS                  41.68      41.84    1  
  4 Smith, Sophie             12 MAKOS                  44.21      47.21  
  5 Jeffress, Haylee M        11 HC HURRICANES             NT      54.06  
  6 Blauwkamp, XiXi K         12 HC HURRICANES             NT    1:02.17  
 
Event 82  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   27.97   6/29/2011 Cade Overbeek, PIED                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harrison, Caleb B         11 HC HURRICANES             NT      39.35    5  
  2 Navarro, Django           11 MAKOS                  47.60      44.97    3  
  3 Worthy, Will K            11 MAKOS                  47.36      50.45    1  
  4 Carter, Brian R           12 HC HURRICANES             NT      52.10  
  5 McClelland, Evan P        11 HC HURRICANES             NT      54.66  
 
Event 83  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   26.55   6/26/2013 Sarah Margaret Cimino, Blossomwood           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brix, Sophia M            13 HC HURRICANES             NT      32.65    5  
  2 Harrison, Kimberly A      14 HC HURRICANES             NT      35.18    3  
  3 Carter, Virginia L        13 HC HURRICANES             NT      35.50    1  
  4 Bledsoe, Leah             14 MAKOS                  38.99      36.43  
  5 Naderi, Rose              14 MAKOS                  42.59      43.59  
  6 Derington, Julia          14 MAKOS                  43.59      44.09  
 
Event 84  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   26.09   6/26/2013 Cade Overbeek - Piedmont, JVRA               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Craig, Kieran M           13 MAKOS                  31.59      32.89    5  
  2 Perry, Quillan            13 MAKOS                  32.93      33.48    3  
  3 Morton, John-Patrick      13 HC HURRICANES             NT      34.28    1  
  4 Miller, Wyatt W           14 MAKOS                  45.77      39.39  
  5 Frost, Gage A             14 HC HURRICANES             NT      42.16  
 
Event 85  Girls 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   26.49   6/24/2015 Sarah Margaret Cimino, Blossomwood           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lacey, Emma               17 MAKOS                  35.96      34.00    5  
  2 Corrigan, Alexi E         17 HC HURRICANES             NT      34.50    3  
  3 Scott, Zoe                17 MAKOS                  35.32      35.03    1  
  4 Bradford, Becca           16 MAKOS                     NT      39.75  
 
Event 86  Boys 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   23.52   6/18/2014 Zach S Harting, Launchers                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ready, Quinn E            17 MAKOS                     NT      29.70    5  
  2 Davis, Jackson M          16 HC HURRICANES             NT      29.88    3  
  3 Klemm, Riley P            15 MAKOS                  33.41      32.89    1  
  4 Daniel, Linden            17 MAKOS                     NT      34.54  
  5 Carter, Dan C             16 HC HURRICANES             NT      36.47  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:09.30        1981 Whitesburg                                 
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE  'A'                                      NT    1:37.94    7  
     1) MacGrotty, Mazie J 7            2) Wade, Jenna Beth 7             
     3) Garcia, Cambria R 8             4) Nuwayhid, Ella J 7             
  2 MONTE SANO  'A'                                   1:34.16    1:37.97  
     1) Campbell, Abby 8                2) Masterson, Mollie 8            
     3) Wise, Ruby 8                    4) Mathews, Tessa S 8             
 -- HAMPTON COVE  'C'                                      NT   X1:44.60  
     1) Voelkel, Valyn A 8              2) Thomas, Laura Riley 8          
     3) Morton, Julia E 8               4) McGee, Lucy G 8                
 -- HAMPTON COVE  'B'                                      NT   X2:03.94  
     1) Wilson, Anne Louise 8           2) Graffeo, Miriam E 7            
     3) Beddingfield, Blakeley 5        4) Smith, Isabella (Tori) W 8     
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:06.64        1995 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MONTE SANO  'A'                                        NT    1:20.89    7  
     1) Quadrini, Tyler 6               2) Evans, Matthew 8               
     3) Copeland, Jack 8                4) Baumgartner, Max T 8           
  2 HAMPTON COVE  'A'                                      NT    1:41.23  
     1) Wright, Adam D 7                2) Cooper, Matthew W 7            
     3) Wood, Joseph 8                  4) Moore, Ian D 8                 
 -- MONTE SANO  'B'                                        NT   X2:01.22  
     1) McMillion, Samuel J 7           2)                                
     3) Stanley, William A 7            4) Echols, Paul 8                 
 -- MONTE SANO  'C'                                        NT   X2:04.71  
     1) Smith, Shane 8                  2) Weil, Felix 8                  
     3) Lowe, Camden 7                  4) McJenkins, Caleb 8             
 -- HAMPTON COVE  'B'                                      NT   X2:17.33  
     1) Carter, Lewis H 7               2) Nuwayhid, Henry R 5            
     3) Miller, Parker M 8              4) Warr, Ryan 8                   
 
Event 89  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:06.90        1997 Randolph                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MONTE SANO  'A'                                   2:48.54    2:37.60    7  
     1) St. John, Sophia C 10           2) Hicks, Taylor 10               
     3) Miller, Georgie 10              4) Quadrini, Claire 9             
  2 HAMPTON COVE  'A'                                      NT    2:52.33  
     1) Brix, Samantha A 10             2) Neicamp, Sydney-Kate L 9       
     3) Garcia, Brooklyn R 9            4) Meyer, Macie A 9               
 -- MONTE SANO  'B'                                   3:14.24   X3:13.70  
     1) Evans, Alexandra 10             2) Rogers, Mia 10                 
     3) Worthy, Emily M 9               4) Roche, Elise K 10              
 -- MONTE SANO  'C'                                   3:34.08   X3:55.60  
     1) Smith, Nadia E 10               2) Beranek, Harper E 9            
     3) Cunha, Masie 9                  4) Marion, Zoey 9                 
 
Event 90  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:07.81        1997 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MONTE SANO  'A'                                   2:36.94    2:38.47    7  
     1) Keener, William W 9             2) McMillion, Caleb J 9           
     3) Patterson, Jay 10               4) Mathews, Elliot D 10           
  2 HAMPTON COVE  'A'                                      NT    2:42.53  
     1) Shiner, Harrison A 10           2) Bowman, Josh F 9               
     3) Vergara, Cruz J 9               4) Neville, Will 10               
 -- MONTE SANO  'B'                                   3:25.02   X3:16.31  
     1) Williams, Nate 9                2) Mitchell, Gabe D 10            
     3) Templeton, Taylor D 10          4) Otto, Owen W 9                 
 -- HAMPTON COVE  'B'                                      NT   X3:19.03  
     1) Carter, John B 9                2) Foreman, Max A 9               
     3) Kusserow, Sebastian E 9         4) Wade, Maverick C 9             
 -- MONTE SANO  'C'                                   5:10.31   X4:41.62  
     1) Templeton, Hunter A 9           2) Eythorsson, Ari A 10           
     3) Smith, Derek 9                  4) Otto, Andrew 9                 
 
Event 91  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:52.81   6/13/2012 Mountain Springs Swim Team                 
                         D Campbell, G Brandon, M Garding, R Weakley       
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MONTE SANO  'A'                                   2:17.64    2:21.02    7  
     1) Howie, Maggie 12                2) Smith, Sophie 12               
     3) Agee, Abigail 12                4) Quadrini, Grace M 11           
  2 HAMPTON COVE  'A'                                      NT    2:34.52  
     1) Frost, Layla R 11               2) Blauwkamp, XiXi K 12           
     3) Jarres, Gigi A 12               4) Neicamp, Allison G 11          
 -- MONTE SANO  'B'                                   2:52.80   X2:54.38  
     1) Copeland, Jordan 11             2) Craig, Alexis M 12             
     3) Sheppard, Peyton 11             4) Keener, Clara E 11             
 -- HAMPTON COVE  'B'                                      NT   X3:04.16  
     1) Amaral, Maira 11                2) Guy, Kailey M 12               
     3) Schappell, Anya R 12            4) McCormack, Gabby B 11          
 
Event 92  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:54.36        1999 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE  'A'                                      NT    2:36.09    7  
     1) McClelland, Evan P 11           2) Newman, Barrett W 12           
     3) Carter, Brian R 12              4) Harrison, Caleb B 11           
  2 MONTE SANO  'A'                                   2:51.94    2:40.10  
     1) Masterson, Aaron 11             2) Navarro, Django 11             
     3) Beranek, Jacob J 11             4) Worthy, Will K 11              
 
Event 93  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:46.47    6/4/2014 Mountain Springs, MTSP                     
                         D Campbell, H York, M Garding, R Weakley          
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE  'A'                                      NT    2:07.45    7  
     1) Brix, Sophia M 13               2) Harrison, Kimberly A 14        
     3) Helton, Erin M 14               4) Carter, Virginia L 13          
  2 MONTE SANO  'A'                                   2:08.74    2:11.87  
     1) Lawrence, Lucy Wu W 13          2) Daniel, Kiera 14               
     3) Bledsoe, Leah 14                4) Rabban, Bella 14               
 -- HAMPTON COVE  'B'                                      NT   X2:24.75  
     1) Shiner, Katheryn E 13           2) Smith, Gabbi W 13              
     3) Kusserow, Anne N 13             4) Hosna, Sophie G 13             
 -- MONTE SANO  'B'                                   2:24.25   X2:24.75  
     1) Wistner, Abigail N 14           2) Derington, Julia 14            
     3) Masterson, Margaret 13          4) Naderi, Rose 14                
 -- HAMPTON COVE  'C'                                      NT   X2:51.03  
     1) Foreman, Stella C 13            2) Wallace, Emily E 13            
     3) Rhonemus, Elizabeth M 13        4) Guy, Sydney M 13               
 
Event 94  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:41.22    6/6/2012 Piedmont Piranhas                          
                         C Overbeek, A Smith, S Baldwin, J Herring         
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MONTE SANO  'A'                                   1:56.84    1:59.32    7  
     1) Stephens, Henry T 14            2) Perry, Quillan 13              
     3) Sheppard, Evan 13               4) Craig, Kieran M 13             
  2 HAMPTON COVE  'A'                                      NT    2:17.84  
     1) McClelland, Garrett J 13        2) Guy, Cameron B 14              
     3) Frost, Gage A 14                4) Wright, Christopher T 14       
 -- MONTE SANO  'B'                                   2:38.71   X2:49.57  
     1) Lawrence, Jack Wu 11            2) Copeland, Aiden S 13           
     3) Williams, Lawson 13             4) Miller, Wyatt W 14             
 
Event 95  Girls 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:46.41        2003 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MONTE SANO  'A'                                   2:01.28    1:59.31    7  
     1) Lacey, Emma 17                  2) Masterson, Marianne E 15       
     3) Mokry, McKenzie 17              4) Scoggins, Sydney J 15          
 -- MONTE SANO  'B'                                   2:31.63   X2:16.35  
     1) Scott, Zoe 17                   2) Horton, Laura 17               
     3) Wise, Reghan 11                 4) Bradford, Becca 16             
 
Event 96  Boys 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:32.25   6/30/2010 Whitesburg Tide, Whitesburg Tide           
                         C HOLDER, T Taylor, J ASHCRAFT, T Taylor          
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MONTE SANO  'A'                                   1:51.62    1:46.93    7  
     1) Rabban, Isaac 16                2) Klemm, Riley P 15              
     3) Daniel, Linden 17               4) Ready, Quinn E 17              
  2 HAMPTON COVE  'A'                                      NT    1:56.25  
     1) Carter, Dan C 16                2) Hosna, Jack T 15               
     3) Morton, John-Patrick 13         4) Davis, Jackson M 16            

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2017 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org