Home
2016 Meets
2015 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL - H               HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 6/26/2016 03:16 PM
                       2016 RCSL JVRAvsGREN - 6/22/2016                        
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:13.47        1981 Whitesburg                                 
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                1:32.71    1:41.76    7  
     1) Watkins, Mae 7                  2) Anderson, Ellie 8              
     3) Thomas, Katherine 8             4) Cost, Emma Kate 8              
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:57.92    1:51.75  
     1) Derrick, Emily 7                2) Hobbs, Emma 8                  
     3) Daniel, Bella 8                 4) Gibson, Lillie 8               
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                 NT   X2:00.83  
     1) Davenport, Lainey 8             2) Giminez, Isabella 7            
     3) Stone, Libby 8                  4) Schmitz, Laurel 8              
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'B'                1:57.53   X2:19.77  
     1) Newby, Caroline 7               2) Spink, Caitlyn 8               
     3) Grelier, Mary Francis 7         4) Spink, Allie 6                 
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                                 NT   X2:38.02  
     1) Banks, Abby 7                   2) Smith, Sara 7                  
     3) Pitchford, Josie 7              4) Brigance, Cecilia 7            
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:16.31        1982 Whitesburg                                 
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:31.57    1:33.37    7  
     1) Shadinger, Austin 8             2) Freeman, Andrew 8              
     3) Hardy, Benjamin 7               4) Hardy, William 7               
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                1:34.58    1:45.76  
     1) Foreman, Andrew 8               2) Patz, Micah 8                  
     3) Broach, William 8               4) Patz, Isaac 8                  
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                 NT   X1:57.22  
     1) Johnson, Wesley 8               2) Steber, Joseph 8               
     3) Smith, Gibson 8                 4) Lucas, Liam 8                  
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                                 NT   X2:19.99  
     1) Gibson, Jackson J 7             2) Green, Luke 7                  
     3) McCary, Thad 8                  4) Spellman, Nate 7               
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'B'                     NT   X2:24.49  
     1) Reeves, Jack 8                  2) Burton, Caleb 8                
     3) Cochran, Brooks 7               4) Kostrzewa, Charlie 6           
 
Event 3  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:17.35        1998 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:52.26    3:00.28    7  
     1) Ayres, Caroline 9               2) Keith, Caroline 10             
     3) Scales, Amelia 9                4) Hicks, Krysanne 10             
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                3:03.26    3:10.46  
     1) Still, Abigail 9                2) Reid, Juliann 9                
     3) Kowalczyk, Angela 10            4) Barker, Ellis 10               
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            3:18.72   X3:28.27  
     1) Edmondson, Lucy 10              2) Scott, Sydney 10               
     3) Jones, Emma Towner 9            4) Payne, Anne 10                 
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                            3:48.86   X3:35.07  
     1) Harrison, Reilly 9              2) Keith, Atkins E 9              
     3) McCary, Addie 10                4) Herrington, Evelyn 9           
 
Event 4  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:15.90        1997 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:33.35    2:38.69    7  
     1) Freeman, Justin 10              2) DeOrio, Tyler 9                
     3) Johnson, Bradford 10            4) Lunsford, Judd 9               
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                2:45.99    3:37.40  
     1) Kruse, Tanner 10                2) Mitchell, William 10           
     3) Boyce, Colton 8                 4) Ehrle, Liam 9                  
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            2:56.75   X3:02.95  
     1) Derrick, Andrew 9               2) Kimball, Mason 10              
     3) McManus, Wright 10              4) Wolfe, Charlie 10              
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                                 NT   X3:58.03  
     1) Green, Henry 9                  2) Lee, Paul 9                    
     3) Bailey, Bobby 10                4) Smith, George 9                
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:05.19        1999 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                2:27.05    2:26.58    7  
     1) Cost, Caroline 11               2) Burns, Julia 12                
     3) Anderson, Lainey 12             4) Patz, Ansley 12                
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:31.44    2:31.38  
     1) Clary, Sydney 12                2) Scales, Ansley 12              
     3) Houser, Michaela 11             4) Rainey, Elizabeth 12           
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'B'                     NT   X3:00.46  
     1) Mitchell, Sarah Kate 11         2) Reeves, Emma Grace 11          
     3) Kalange, Sydney 11              4) Boyce, Alana 11                
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:07.29        1999 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:18.48    2:16.53    7  
     1) Hardy, Samuel 11                2) Kimball, Myles 12              
     3) Barlow, Bo 11                   4) Danner, Peyton 11              
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                2:17.70    2:17.41  
     1) Bedsole, Chris 12               2) Byrd, Will 11                  
     3) Thomas, James-Hale 11           4) Bedsole, Luke 9                
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            2:52.58   X3:03.39  
     1) Van Beck, Chad 11               2) Clary, David 12                
     3) Ziegler, William 12             4) Davenport, Grayson 11          
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:01.47   6/17/2014 Piedmont, Pied                             
                         A Monk, A Schloss, M Monk, C Strankman            
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                2:07.98    2:09.03    7  
     1) Shepherd, Anna 13               2) Kowalczyk, Elizabeth 13        
     3) Eichstaedt, Emily 14            4) Patz, Callie 14                
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:21.99    2:23.90  
     1) Smith, Corinne 11               2) Ferguson, Rebecca 14           
     3) Ferguson, Emily 14              4) Davenport, Sarah K 13          
 
Event 8  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:52.79   6/24/2015 Piedmont Piranhas                          
                         C Chance, A Nurre, E Wan, B Werth                 
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:15.43    2:21.09    7  
     1) Hardy, Jackson 13               2) Scott, Spencer 13              
     3) O'Neil, Stephen 13              4) Rainey, Jed 14                 
 
Event 9  Girls 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:58.34        2011 JVRA                                       
                         J Stark, J Sabio, K Wilson, L Olson               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                2:07.28    2:06.03    7  
     1) Blevins, Rebecca 17             2) Blevins, Emily 15              
     3) Shepherd, Lindsey 15            4) Burns, Emma 16                 
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:15.73    2:12.09  
     1) Rogers, Walton 17               2) Brown, Saylor 16               
     3) Wood, Delaney 15                4) Conners, Olivia 17             
 
Event 10  Boys 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:43.33   6/20/2012 Piedmont Piranhas                          
                         J Calatrello, J Lawrence, J Smith, T Calatrello   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:54.56    1:56.50    7  
     1) Coomer, Christopher 17          2) Cox, Davis 17                  
     3) Shockley, Cal 15                4) Cooper, Will 17                
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                2:01.20    1:58.59  
     1) Kowalczyk, Matt 17              2) Stephens, JP 17                
     3) Phelps, Colin 16                4) Jones, Alex 16                 
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   17.98        1998 Beth Anne Ashcraft, Whitesburg               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kimball, Madelyn           6 GATORS                 24.88      24.57    5  
  2 Spink, Allie               6 JVRA                   24.50      26.63    3  
  3 Ludwig, Camila             6 GATORS                 30.66      29.77    1  
  4 Daniel, Caroline           6 GATORS                 29.53      31.44  
  5 Persaud, Maya              6 JVRA                   31.46      33.59  
  6 Matheny, Olivia            6 JVRA                   30.93      35.77  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Kent, Hadley               6 GATORS                 36.44     X31.03  
 -- Steele, Sela               6 JVRA                   31.76     X31.85  
 -- Walker, Meredith           6 JVRA                   35.50     X34.88  
 -- Cole, Elin                 6 GATORS                 45.20     X36.57  
 -- Sturmfels, Josephine       5 JVRA                   37.28     X39.93  
 -- Herrington, Amelia         6 GATORS                 57.09     X42.90  
 -- Herrington, Natalie        6 GATORS                 49.60     X43.03  
 -- Baker, Greer               4 JVRA                      NT     X50.25  
 -- Steele, Scarlett           4 JVRA                   53.99     X53.68  
 -- Bailey, Allie              5 GATORS               1:09.21   X1:02.53  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   16.34        1999 Lucas Marin, Hampton Cove                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kostrzewa, Charlie         6 JVRA                   24.99      20.69    5  
  2 Edmondson, Owen            6 GATORS                 22.58      22.19    3  
  3 Davenport, Davis           6 GATORS                 26.72      26.51    1  
  4 Clardy, Lincoln            6 JVRA                   30.58      29.08  
  5 Ayres, Charles             5 GATORS                 28.58      30.18  
  6 Kowalczyk, Jonathan        6 JVRA                   34.40      30.49  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Kostrzewa, Sam             5 JVRA                   34.99     X29.70  
 -- Giminez, James             5 GATORS                    NT     X39.07  
 -- Durham, Wyatt              5 JVRA                   48.15     X45.54  
 -- Bedsole, Drew              5 JVRA                   46.85     X59.49  
 -- Broach, Matthew            4 JVRA                 1:19.09   X1:07.62  
 -- Spalding, Andrew           5 JVRA                 1:57.00   X1:21.90  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   14.45        1981 Katherine Rhodes, Piedmont                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thomas, Katherine          8 JVRA                   16.38      17.37    5  
  2 Daniel, Bella              8 GATORS                 18.19      19.09    3  
  3 Anderson, Ellie            8 JVRA                   18.07      19.89    1  
  4 Watkins, Mae               7 JVRA                   22.15      22.73  
  5 Stone, Libby               8 GATORS                 25.41      24.34  
  6 Derrick, Emily             7 GATORS                 25.47      30.54  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Pitchford, Josie           7 GATORS                 33.17     X27.65  
 -- Grelier, Mary Francis      7 JVRA                   27.25     X28.78  
 -- Schmitz, Laurel            8 GATORS                 28.92     X29.43  
 -- Davenport, Lainey          8 GATORS                 26.52     X30.12  
 -- Plucker, Laurel            8 JVRA                   28.63     X30.66  
 -- Sturmfels, Corah           6 JVRA                   35.57     X30.85  
 -- Giminez, Isabella          7 GATORS                 29.00     X31.19  
 -- Smith, Sara                7 GATORS                 32.40     X33.52  
 -- Mann, Lila                 7 JVRA                   32.21     X33.72  
 -- Brigance, Cecilia          7 GATORS                 31.98     X35.47  
 -- Stephens, Mary Margaret    7 JVRA                      NT     X36.15  
 -- Yi, Ella                   7 GATORS                    NT     X45.71  
 -- Smalley, Abbie             7 GATORS                 46.85     X50.22  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   13.74        1979 David Allen, Whitesburg                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Freeman, Andrew            8 GATORS                 18.05      18.69    5  
  2 Patz, Micah                8 JVRA                   18.22      19.03    3  
  3 Hardy, William             7 GATORS                 18.89      19.19    1  
  4 Shadinger, Austin          8 GATORS                    NT      19.97  
  5 Broach, William            8 JVRA                   21.44      21.89  
  6 Patz, Isaac                8 JVRA                   19.46      22.42  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Smith, Gibson              8 GATORS                 21.17     X20.53  
 -- Johnson, Wesley            8 GATORS                    NT     X20.72  
 -- McCary, Thad               8 GATORS                 25.46     X23.07  
 -- Steber, Joseph             8 GATORS                 30.71     X23.66  
 -- Simpson, Connor            7 JVRA                   23.25     X24.91  
 -- Lucas, Liam                8 GATORS                 23.85     X25.27  
 -- Burton, Caleb              8 JVRA                   23.32     X25.30  
 -- Green, Luke                7 GATORS                 24.47     X26.43  
 -- Gibson, Jackson J          7 GATORS                 24.50     X27.35  
 -- Penter, Colton             7 JVRA                   24.70     X27.87  
 -- Sturmfels, Frank           7 JVRA                   29.70     X28.18  
 -- Mitchell, Walker           8 JVRA                   27.01     X28.90  
 -- Webb, Zack                 7 JVRA                   29.42     X29.53  
 -- Walker, Andrew             7 JVRA                   31.51     X31.07  
 -- Spellman, Nate             7 GATORS                 29.97     X31.08  
 -- Clardy, Luke               7 JVRA                   29.33     X32.63  
 
Event 23  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   27.19    6/8/2011 Regan Weakley, Stingrays                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kowalczyk, Angela         10 JVRA                   32.70      32.10    5  
  2 Ayres, Caroline            9 GATORS                 35.93      35.72    3  
  3 Hicks, Krysanne           10 GATORS                 35.18      35.90    1  
  4 Barker, Ellis             10 JVRA                   37.99      37.33  
  5 Edmondson, Lucy           10 GATORS                 38.51      40.99  
  6 Reid, Juliann              9 JVRA                   45.88      44.28  
 
Event 25  Girls 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Harrison, Reilly           9 GATORS                 45.07     X38.96  
 -- McCary, Addie             10 GATORS                 40.74     X40.62  
 -- Keith, Atkins E            9 GATORS                 47.94     X51.06  
 -- Payne, Anne               10 GATORS                 47.21     X53.88  
 -- Herrington, Evelyn         9 GATORS                 55.14     X55.49  
 
Event 26  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   27.61        1981 David Allen, Whitesburg                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bedsole, Luke              9 JVRA                   32.17      31.53    5  
  2 Freeman, Justin           10 GATORS                 31.84      31.69    3  
  3 Johnson, Bradford         10 GATORS                 34.86      32.44    1  
  4 Lunsford, Judd             9 GATORS                 34.30      33.01  
  5 Mitchell, William         10 JVRA                   42.63      39.74  
  6 Ehrle, Liam                9 JVRA                   48.60      54.26  
 
Event 28  Boys 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Lee, Paul                  9 GATORS                 39.56     X39.04  
 -- Wolfe, Charlie            10 GATORS                 38.99     X41.00  
 -- Derrick, Andrew            9 GATORS                 38.13     X41.25  
 -- Bailey, Bobby             10 GATORS                 41.33     X42.15  
 -- Ocampo, Nicholas           9 JVRA                   50.69     X49.69  
 -- Green, Henry               9 GATORS                 54.11     X56.08  
 -- Smith, George              9 GATORS                 57.26     X56.27  
 -- Barrontine, Sean           9 JVRA                      NT   X1:52.35  
 
Event 29  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   25.37   6/26/2013 Regan Weakley, MTSP                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Anderson, Lainey          12 JVRA                   29.51      29.40    5  
  2 Houser, Michaela          11 GATORS                 30.55      31.72    3  
  3 Cost, Caroline            11 JVRA                   35.09      32.71    1  
  4 Clary, Sydney             12 GATORS                 32.26      33.33  
  5 Patz, Ansley              12 JVRA                   32.43      33.89  
  6 Rainey, Elizabeth         12 GATORS                 33.14      34.39  
 
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Keith, Anna C             12 GATORS                 37.81     X37.93  
 -- Boyce, Alana              11 JVRA                   46.01     X43.87  
 -- Barrontine, Sarah         11 JVRA                   54.60     X55.38  
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   25.20        1976 Keating Johns, Jones Valley                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bedsole, Chris            12 JVRA                   27.69      27.46    5  
  2 Kimball, Myles            12 GATORS                 27.51      28.15    3  
  3 Barlow, Bo                11 GATORS                 30.23      30.93    1  
  4 Danner, Peyton            11 GATORS                 32.23      33.81  
  5 Berkey, Chase             11 JVRA                      NT      40.43  
 
Event 34  Boys 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bailey, Jimmy             11 GATORS                    NT      44.14  
 -- Sawyer, Owen              11 GATORS                 35.53     X35.28  
 -- Van Beck, Chad            11 GATORS                 36.14     X35.31  
 -- Lunsford, Luke            11 GATORS                 45.46     X43.75  
 -- Yi, Alex                  12 GATORS                 49.97     X48.93  
 -- Stephens, Julian          11 JVRA                   51.88     X52.37  
 -- Hall, Sam                 10 JVRA                      NT   X1:06.65  
 
Event 35  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   24.62   6/25/2014 Regan Weakley, MTSP                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Patz, Callie              14 JVRA                   26.62      26.88    5  
  2 Shepherd, Anna            13 JVRA                   26.89     J27.32    3  
  3 Ferguson, Emily           14 GATORS                 26.94     J27.18    1  
  4 Kowalczyk, Elizabeth      13 JVRA                   29.15      29.93  
 
Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   23.27        1979 Chris McCool, Piedmont                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Theisen, Landon           13 JVRA                   26.54      26.64    5  
  2 O'Neil, Stephen           13 GATORS                 27.09      27.09    3  
  3 Rogers, Jackson           14 GATORS                 28.29      30.28    1  
  4 Rainey, Jed               14 GATORS                 30.86      30.53  
  5 Ehrle, Sam                14 JVRA                   39.79      33.96  
 
Event 40  Boys 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Danner, Jackson           13 GATORS                 31.56     X33.50  
 
Event 41  Girls 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   24.64    6/8/2016 Sarah Margaret Cimino, Blossomwood           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wood, Delaney             15 GATORS                 27.53     J28.07    5  
  2 Shepherd, Lindsey         15 JVRA                   26.87     J27.75    3  
  3 Blevins, Rebecca          17 JVRA                   28.38     J28.67    1  
  4 Conners, Olivia           17 GATORS                 27.98     J28.60  
  5 Burns, Emma               16 JVRA                   29.82      29.34  
  6 Rogers, Walton            17 GATORS                 28.21      29.39  
 
Event 44  Boys 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   21.90   6/30/2010 Tehuti Taylor, Whitesburg                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Phelps, Colin             16 JVRA                   24.12      23.69    5  
  2 Kowalczyk, Matt           17 JVRA                   24.72      24.88    3  
  3 Cox, Davis                17 GATORS                 25.77      25.96    1  
  4 Coomer, Christopher       17 GATORS                 25.31      26.57  
  5 Jones, Alex               16 JVRA                   27.90      27.03  
  6 Cooper, Will              17 GATORS                 24.30      27.75  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   18.65        1984 Katherine Rhodes, Piedmont                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Daniel, Bella              8 GATORS                 25.17      25.93    5  
  2 Anderson, Ellie            8 JVRA                   26.30      26.71    3  
  3 Gibson, Lillie             8 GATORS                 30.83      30.60    1  
  4 Hobbs, Emma                8 GATORS                 29.84      31.19  
  5 Cost, Emma Kate            8 JVRA                   33.94      33.58  
  6 Spink, Caitlyn             8 JVRA                   36.81      34.95  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   17.41        1997 Brian Chan, Randolph                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Freeman, Andrew            8 GATORS                 24.66      25.22    5  
  2 Shadinger, Austin          8 GATORS                    NT      26.65    3  
  3 Patz, Micah                8 JVRA                   25.95      28.21    1  
  4 Patz, Isaac                8 JVRA                   27.33      28.26  
  5 Hardy, William             7 GATORS                 32.77      29.97  
  6 Broach, William            8 JVRA                   31.63      33.11  
 
Event 49  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   35.62   6/29/2011 Alison Hu, WHBG                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kowalczyk, Angela         10 JVRA                   43.09      43.82    5  
  2 Hicks, Krysanne           10 GATORS                 46.66      46.65    3  
  3 Keith, Caroline           10 GATORS                 49.90      52.06    1  
  4 Scott, Sydney             10 GATORS                 52.61      52.67  
  5 Reid, Juliann              9 JVRA                      NT    1:04.10  
  6 Tao, Madeline              9 JVRA                 1:03.14    1:05.18  
 
Event 50  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   36.72        1999 Brian Chan, Jones Valley                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lunsford, Judd             9 GATORS                 47.50      47.10    5  
  2 Kimball, Mason            10 GATORS                 48.34      47.91    3  
  3 DeOrio, Tyler              9 GATORS                 46.11      48.38    1  
  4 Kruse, Tanner             10 JVRA                      NT      51.10  
  5 Mitchell, William         10 JVRA                   53.72      52.47  
  6 Ehrle, Liam                9 JVRA                   59.99    1:13.57  
 
Event 51  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   33.44        1981 Jana Korsch, Camelot                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Burns, Julia              12 JVRA                   42.60      43.27    5  
  2 Ayres, Anna K             12 GATORS                 46.94     J45.58    3  
  3 Smith, Corinne            11 GATORS                 44.82     J45.56    1  
  4 Scales, Ansley            12 GATORS                 44.82      46.06  
  5 Mitchell, Sarah Kate      11 JVRA                   51.34      52.17  
  6 Reeves, Emma Grace        11 JVRA                   56.00      53.33  
 
Event 52  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   32.55        1985 Randy Johnson, Jones Valley                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kimball, Myles            12 GATORS                 36.61      36.88    5  
  2 Byrd, Will                11 JVRA                   39.91      40.58    3  
  3 Hardy, Samuel             11 GATORS                 43.56      44.37    1  
  4 Thomas, James-Hale        11 JVRA                   45.38      46.08  
  5 Berkey, Chase             11 JVRA                   48.02      50.02  
  6 Clary, David              12 GATORS                 50.05      53.23  
 
Event 53  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   32.17    7/3/2012 Jesse Sabio, JVRA                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ferguson, Rebecca         14 GATORS                 36.91      37.44    5  
  2 Kowalczyk, Elizabeth      13 JVRA                   38.19      38.20    3  
  3 Byrd, Maddie              13 JVRA                   39.17      39.67    1  
  4 Eichstaedt, Emily         14 JVRA                   40.70      40.42  
 
Event 54  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   29.38    6/6/2007 Tyler Kaliszak, JVRA                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Theisen, Landon           13 JVRA                   34.92      35.59    5  
  2 Scott, Spencer            13 GATORS                 37.52      37.12    3  
  3 Ehrle, Sam                14 JVRA                   41.74      41.39    1  
  4 Rogers, Jackson           14 GATORS                 38.34      48.25  
  5 Scales, Gabe              14 GATORS                 49.67      48.40  
 
Event 55  Girls 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   31.68        1986 Jana Korsch, Camelot                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blevins, Rebecca          17 JVRA                   36.49      35.82    5  
  2 Blevins, Emily            15 JVRA                   36.67     J36.69    3  
  3 Conners, Olivia           17 GATORS                 37.33     J37.03    1  
  4 Rogers, Walton            17 GATORS                 37.88     J36.53  
  5 Brown, Saylor             16 GATORS                 38.51      40.10  
  6 Burns, Emma               16 JVRA                   41.57      41.88  
 
Event 56  Boys 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   27.72    6/2/2010 Cameron Conners, GREN                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cooper, Will              17 GATORS                 33.22      32.91    5  
  2 Kowalczyk, Matt           17 JVRA                   33.63      33.63    3  
  3 Shockley, Cal             15 GATORS                 33.16      34.03    1  
  4 Cox, Davis                17 GATORS                 33.59      34.60  
  5 Stephens, JP              17 JVRA                   36.65      36.63  
  6 Jones, Alex               16 JVRA                   40.08      41.67  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:05.41   6/27/2007 Blossomwood, BLOS                          
                         W Kretzchmar,B Thurman,R Roberts, S Cimino        
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                1:16.97    1:19.53    7  
     1) Anderson, Ellie W8              2) Patz, Isaac M8                 
     3) Patz, Micah M8                  4) Thomas, Katherine W8           
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:17.36    1:20.22  
     1) Daniel, Bella W8                2) Gibson, Lillie W8              
     3) Hardy, William M7               4) Freeman, Andrew M8             
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'B'                     NT   X1:37.06  
     1) Reeves, Jack M8                 2) Watkins, Mae W7                
     3) Cost, Emma Kate W8              4) Broach, William M8             
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                 NT   X1:42.87  
     1) Davenport, Lainey W8            2) Stone, Libby W8                
     3) Lucas, Liam M8                  4) Kent, Farrell M8               
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'C'                     NT   X1:52.18  
     1) Burton, Caleb M8                2) Grelier, Mary Francis W7       
     3) Spink, Allie W6                 4) Simpson, Connor M7             
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                                 NT   X1:53.13  
     1) Steber, Joseph M8               2) McCary, Thad M8                
     3) Schmitz, Laurel W8              4) Hobbs, Emma W8                 
 
Event 59  Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:00.27        1983 Southeast YMCA                             
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:17.25    2:18.66    7  
     1) Lunsford, Judd M9               2) Hicks, Krysanne W10            
     3) Ayres, Caroline W9              4) Freeman, Justin M10            
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                2:14.53    2:22.07  
     1) Kowalczyk, Angela W10           2) Mitchell, William M10          
     3) Barker, Ellis W10               4) Bedsole, Luke M9               
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                                 NT   X2:48.38  
     1) Jones, Emma Towner W9           2) Hobbs, Ellie W9                
     3) DeOrio, Tyler M9                4) Wolfe, Charlie M10             
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                 NT   X2:55.15  
     1) Lee, Paul M9                    2) Harrison, Reilly W9            
     3) Derrick, Andrew M9              4) Payne, Anne W10                
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'B'                     NT   X3:18.21  
     1) Ehrle, Liam M9                  2) Tao, Madeline W9               
     3) Boyce, Colton M8                4) Reid, Juliann W9               
 
Event 61  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:50.42   6/18/2014 Piedmont Piranhas, Piedmont                
                         E Wan, A Schloss, A Nurre, M Monk                 
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:00.55    2:02.63    7  
     1) Barlow, Bo M11                  2) Clary, Sydney W12              
     3) Houser, Michaela W11            4) Kimball, Myles M12             
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                1:58.27    2:03.50  
     1) Byrd, Will M11                  2) Patz, Ansley W12               
     3) Thomas, James-Hale M11          4) Anderson, Lainey W12           
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                 NT   X2:32.28  
     1) Keith, Anna C W12               2) Ayres, Anna K W12              
     3) Van Beck, Chad M11              4) Sawyer, Owen M11               
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                                 NT   X2:41.99  
     1) Rainey, Elizabeth W12           2) Smith, Corinne W11             
     3) Davenport, Grayson M11          4) Yi, Alex M12                   
 
Event 63  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:42.31   6/12/2013 BYRD                                       
                         C Hui, M Northcutt, I Blasingame, S Vasquez       
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                1:51.70    1:50.08    7  
     1) Theisen, Landon M13             2) Patz, Callie W14               
     3) Shepherd, Anna W13              4) Bedsole, Chris M12             
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:58.35    1:53.37  
     1) Ferguson, Rebecca W14           2) Rogers, Jackson M14            
     3) Ferguson, Emily W14             4) O'Neil, Stephen M13            
 
Event 65  Mixed 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:37.69   6/24/2015 Byrd Springs                               
                         J Hinely, M Northcutt, C Hui, S Vasquez           
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                1:44.71    1:44.89    7  
     1) Kowalczyk, Matt M17             2) Blevins, Rebecca W17           
     3) Shepherd, Lindsey W15           4) Phelps, Colin M16              
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:45.12    1:46.97  
     1) Wood, Delaney W15               2) Cooper, Will M17               
     3) Conners, Olivia W17             4) Shockley, Cal M15              
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                 NT   X2:08.60  
     1) Ellett, Boots M16               2) Landwehr, Connors M15          
     3) Coomer, Mary W15                4) Brown, Saylor W16              
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   17.71        1981 Lori Harrison, Byrd Spring                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thomas, Katherine          8 JVRA                   19.94      21.39    5  
  2 Banks, Abby                7 GATORS                 28.93      32.97    3  
  3 Watkins, Mae               7 JVRA                   33.99      33.39    1  
  4 Gibson, Lillie             8 GATORS                 33.07      33.59  
  5 Newby, Caroline            7 JVRA                   34.27      33.85  
  6 Derrick, Emily             7 GATORS                 34.29      34.78  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   16.41   6/19/2013 Riley T. Groves, RSAL                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Foreman, Andrew            8 JVRA                   23.00      23.02    5  
  2 Kent, Farrell              8 GATORS                 26.37      26.14    3  
  3 Freeman, Andrew            8 GATORS                 23.87      26.44    1  
  4 Reeves, Jack               8 JVRA                   30.75      28.33  
  5 Hardy, Benjamin            7 GATORS                 28.50      28.62  
  6 Patz, Micah                8 JVRA                   28.29      29.04  
 
Event 69  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   32.29    7/3/2012 Mary Beth Monk, Piedmont                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hicks, Krysanne           10 GATORS                 46.56      45.52    5  
  2 Ayres, Caroline            9 GATORS                 42.53      45.87    3  
  3 Edmondson, Lucy           10 GATORS                 47.35      49.35    1  
  4 Barker, Ellis             10 JVRA                   55.99      50.88  
  5 Still, Abigail             9 JVRA                   59.56      54.59  
  6 Reid, Juliann              9 JVRA                 1:02.54    1:03.52  
 
Event 70  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   32.21   6/17/2015 Riley T Groves, Launchers                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bedsole, Luke              9 JVRA                   38.26      38.28    5  
  2 Freeman, Justin           10 GATORS                 37.79      39.84    3  
  3 Kimball, Mason            10 GATORS                 44.01      41.81    1  
  4 McManus, Wright           10 GATORS                 44.44      42.63  
  5 Kruse, Tanner             10 JVRA                      NT      48.89  
  6 Ehrle, Liam                9 JVRA                      NT    1:10.54  
 
Event 71  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   29.44   6/12/2013 Regan Weakley, MTSP                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Anderson, Lainey          12 JVRA                   35.93      34.63    5  
  2 Cost, Caroline            11 JVRA                   39.07      39.33    3  
  3 Clary, Sydney             12 GATORS                 37.78      39.60    1  
  4 Houser, Michaela          11 GATORS                 39.50      40.50  
  5 Kalange, Sydney           11 JVRA                   40.59      40.59  
  6 Rainey, Elizabeth         12 GATORS                 41.16      41.17  
 
Event 72  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   28.62   6/30/2010 Isaac DeVaney, JVRA                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bedsole, Chris            12 JVRA                   32.29      31.97    5  
  2 Byrd, Will                11 JVRA                   32.42      32.78    3  
  3 Barlow, Bo                11 GATORS                 34.78      34.63    1  
  4 Thomas, James-Hale        11 JVRA                   39.28      38.09  
  5 Hardy, Samuel             11 GATORS                 37.73      38.20  
  6 Ziegler, William          12 GATORS                 42.28      41.65  
 
Event 73  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   28.57   6/19/2013 Sarah Margaret Cimino, BLOS                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shepherd, Anna            13 JVRA                   30.78      30.90    5  
  2 Ferguson, Emily           14 GATORS                 31.56      31.47    3  
  3 Patz, Callie              14 JVRA                   32.16      32.33    1  
  4 Ferguson, Rebecca         14 GATORS                 32.51      32.98  
  5 Byrd, Maddie              13 JVRA                   34.58      33.88  
 
Event 74  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   27.10   6/29/2011 Chandler Espy, JVRA                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Neil, Stephen           13 GATORS                 32.89      31.41    5  
  2 Theisen, Landon           13 JVRA                   33.85      32.89    3  
  3 Hardy, Jackson            13 GATORS                 36.94      38.52    1  
  4 Ehrle, Sam                14 JVRA                   46.81      45.81  
 
Event 75  Girls 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   27.82   6/24/2015 Sarah Margaret Cimino, Blossomwood           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shepherd, Lindsey         15 JVRA                   31.73      31.73    5  
  2 Blevins, Emily            15 JVRA                   32.42      32.23    3  
  3 Blevins, Rebecca          17 JVRA                   30.98      32.50    1  
  4 Wood, Delaney             15 GATORS                 34.32      34.75  
  5 Coomer, Mary              15 GATORS                 40.32      37.77  
  6 Rogers, Walton            17 GATORS                 37.00      44.09  
 
Event 76  Boys 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   24.50        1983 Mark Shelton, Whitesburg                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Coomer, Christopher       17 GATORS                 28.72      29.78    5  
  2 Phelps, Colin             16 JVRA                   29.34      29.81    3  
  3 Shockley, Cal             15 GATORS                 29.03      30.12    1  
  4 Kowalczyk, Matt           17 JVRA                   31.47      30.27  
  5 Jones, Alex               16 JVRA                   32.81      32.14  
  6 Cox, Davis                17 GATORS                 32.01      32.64  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   16.16        1987 Lee Ann Gathings, Greenwyche                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thomas, Katherine          8 JVRA                   19.01      21.02    5  
  2 Anderson, Ellie            8 JVRA                   20.77      23.60    3  
  3 Daniel, Bella              8 GATORS                 23.38      29.09    1  
  4 Cost, Emma Kate            8 JVRA                   30.68      29.77  
  5 Gibson, Lillie             8 GATORS                 30.04      31.53  
  6 Banks, Abby                7 GATORS                 31.73      33.46  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   15.83   6/12/2013 Riley T. Groves, RSAL                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hardy, Benjamin            7 GATORS                 21.65      23.28    5  
  2 Hardy, William             7 GATORS                 23.36      25.44    3  
  3 Broach, William            8 JVRA                   26.17      27.33    1  
  4 Kent, Farrell              8 GATORS                 25.92      27.88  
  5 Patz, Isaac                8 JVRA                   27.39      28.71  
  6 Cochran, Brooks            7 JVRA                      NT      32.99  
 
Event 79  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   29.91    6/8/2011 Devin Campbell, Stingrays                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kowalczyk, Angela         10 JVRA                   39.37      39.77    5  
  2 Scales, Amelia             9 GATORS                 44.65      45.27    3  
  3 Ayres, Caroline            9 GATORS                 42.72      46.25    1  
  4 Jones, Emma Towner         9 GATORS                 51.55      54.97  
 
Event 80  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   30.53   6/27/2007 Chandler Espy, JVRA                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Bradford         10 GATORS                 35.15      34.40    5  
  2 Bedsole, Luke              9 JVRA                   35.45      34.50    3  
  3 Lunsford, Judd             9 GATORS                 39.00      39.21    1  
  4 McManus, Wright           10 GATORS                 39.95      39.41  
  5 Boyce, Colton              8 JVRA                      NT    1:09.31  
 
Event 81  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   27.88   6/29/2011 Sarah Margaret Cimino, BLOS                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Anderson, Lainey          12 JVRA                   32.95      33.02    5  
  2 Clary, Sydney             12 GATORS                 35.50      36.68    3  
  3 Houser, Michaela          11 GATORS                 35.70      36.84    1  
  4 Kalange, Sydney           11 JVRA                   39.66      38.51  
  5 Cost, Caroline            11 JVRA                   36.90      38.67  
  6 Scales, Ansley            12 GATORS                 38.46      40.08  
 
Event 82  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   27.97   6/29/2011 Cade Overbeek, PIED                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bedsole, Chris            12 JVRA                   30.40      30.06    5  
  2 Kimball, Myles            12 GATORS                 31.49      32.28    3  
  3 Barlow, Bo                11 GATORS                 31.91      32.71    1  
  4 Thomas, James-Hale        11 JVRA                   34.69      34.66  
  5 Ziegler, William          12 GATORS                 36.60      36.96  
 
Event 83  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   26.55   6/26/2013 Sarah Margaret Cimino, Blossomwood           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ferguson, Emily           14 GATORS                 28.23      29.03    5  
  2 Shepherd, Anna            13 JVRA                   29.43      29.57    3  
  3 Patz, Callie              14 JVRA                   30.29      30.49    1  
  4 Ferguson, Rebecca         14 GATORS                 31.65      30.76  
  5 Eichstaedt, Emily         14 JVRA                   32.39      32.23  
 
Event 84  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   26.09   6/26/2013 Cade Overbeek - Piedmont, JVRA               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Neil, Stephen           13 GATORS                 32.68      32.09    5  
  2 Scales, Gabe              14 GATORS                    NT      46.95    3  
 
Event 85  Girls 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   26.49   6/24/2015 Sarah Margaret Cimino, Blossomwood           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shepherd, Lindsey         15 JVRA                   29.81      30.01    5  
  2 Wood, Delaney             15 GATORS                 30.60      30.53    3  
  3 Blevins, Emily            15 JVRA                   30.77      30.77    1  
  4 Conners, Olivia           17 GATORS                 32.04      33.15  
  5 Coomer, Mary              15 GATORS                 37.87      36.64  
 
Event 86  Boys 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   23.52   6/18/2014 Zach S Harting, Launchers                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Phelps, Colin             16 JVRA                   27.24      27.44    5  
  2 Shockley, Cal             15 GATORS                 27.95      29.47    3  
  3 Coomer, Christopher       17 GATORS                 30.90      29.53    1  
  4 Landwehr, Connors         15 GATORS                 31.41      30.83  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:09.30        1981 Whitesburg                                 
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                1:19.22    1:28.27    7  
     1) Anderson, Ellie 8               2) Cost, Emma Kate 8              
     3) Watkins, Mae 7                  4) Thomas, Katherine 8            
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:30.71    1:39.88  
     1) Gibson, Lillie 8                2) Stone, Libby 8                 
     3) Kimball, Madelyn 6              4) Daniel, Bella 8                
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'B'                1:44.47   X1:59.43  
     1) Spink, Caitlyn 8                2) Plucker, Laurel 8              
     3) Grelier, Mary Francis 7         4) Spink, Allie 6                 
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                                 NT   X2:04.88  
     1) Pitchford, Josie 7              2) Banks, Abby 7                  
     3) Smith, Sara 7                   4) Davenport, Lainey 8            
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                 NT   X2:24.28  
     1) Giminez, Isabella 7             2) Smalley, Abbie 7               
     3) Derrick, Emily 7                4) Brigance, Cecilia 7            
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'C'                1:57.12   X2:35.04  
     1) Persaud, Maya 6                 2) Steele, Sela 6                 
     3) Newby, Caroline 7               4) Matheny, Olivia 6              
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:06.64        1995 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:25.27    1:17.75    7  
     1) Hardy, William 7                2) Shadinger, Austin 8            
     3) Johnson, Wesley 8               4) Freeman, Andrew 8              
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                1:20.94    1:28.53  
     1) Patz, Isaac 8                   2) Reeves, Jack 8                 
     3) Broach, William 8               4) Patz, Micah 8                  
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                 NT   X1:34.15  
     1) Smith, Gibson 8                 2) Steber, Joseph 8               
     3) Lucas, Liam 8                   4) McCary, Thad 8                 
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'B'                1:36.26   X1:48.65  
     1) Burton, Caleb 8                 2) Mitchell, Walker 8             
     3) Penter, Colton 7                4) Simpson, Connor 7              
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                                 NT   X1:48.91  
     1) Hardy, Benjamin 7               2) Green, Luke 7                  
     3) Gibson, Jackson J 7             4) Spellman, Nate 7               
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'C'                1:53.44   X1:49.26  
     1) Clardy, Luke 7                  2) Walker, Andrew 7               
     3) Webb, Zack 7                    4) Foreman, Andrew 8              
 
Event 89  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:06.90        1997 Randolph                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:27.75    2:35.62    7  
     1) Edmondson, Lucy 10              2) Ayres, Caroline 9              
     3) Scott, Sydney 10                4) Hicks, Krysanne 10             
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                2:35.53    2:47.83  
     1) Barker, Ellis 10                2) Reid, Juliann 9                
     3) Still, Abigail 9                4) Kowalczyk, Angela 10           
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            2:46.01   X2:50.97  
     1) Scales, Amelia 9                2) Keith, Caroline 10             
     3) McCary, Addie 10                4) Keith, Atkins E 9              
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                            3:13.74   X3:10.27  
     1) Jones, Emma Towner 9            2) Herrington, Evelyn 9           
     3) Hobbs, Ellie 9                  4) Harrison, Reilly 9             
 
Event 90  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:07.81        1997 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:16.59    2:20.78    7  
     1) Lunsford, Judd 9                2) McManus, Wright 10             
     3) Johnson, Bradford 10            4) Freeman, Justin 10             
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                2:25.99    2:44.45  
     1) Mitchell, William 10            2) Boyce, Colton 8                
     3) Kruse, Tanner 10                4) Bedsole, Luke 9                
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            2:33.17   X2:42.56  
     1) DeOrio, Tyler 9                 2) Lee, Paul 9                    
     3) Wolfe, Charlie 10               4) Derrick, Andrew 9              
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                            3:14.84   X3:13.44  
     1) Kimball, Mason 10               2) Smith, George 9                
     3) Green, Henry 9                  4) Bailey, Bobby 10               
 
Event 91  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:52.81   6/13/2012 Mountain Springs Swim Team                 
                         D Campbell, G Brandon, M Garding, R Weakley       
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                2:09.03    2:08.57    7  
     1) Patz, Ansley 12                 2) Cost, Caroline 11              
     3) Burns, Julia 12                 4) Anderson, Lainey 12            
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:14.74    2:09.44  
     1) Rainey, Elizabeth 12            2) Scales, Ansley 12              
     3) Houser, Michaela 11             4) Clary, Sydney 12               
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'B'                     NT   X2:51.47  
     1) Mitchell, Sarah Kate 11         2) Barrontine, Sarah 11           
     3) Reeves, Emma Grace 11           4) Kalange, Sydney 11             
 
Event 92  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:54.36        1999 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:02.40    2:02.72    7  
     1) Barlow, Bo 11                   2) Hardy, Samuel 11               
     3) Danner, Peyton 11               4) Kimball, Myles 12              
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                2:00.83    2:06.64  
     1) Byrd, Will 11                   2) Berkey, Chase 11               
     3) Thomas, James-Hale 11           4) Bedsole, Chris 12              
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            2:21.23   x2:39.91  
     1) Lunsford, Luke 11               2) Ziegler, William 12            
     3) Sawyer, Owen 11                 4) Clary, David 12                
 
Event 93  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:46.47    6/4/2014 Mountain Springs, MTSP                     
                         D Campbell, H York, M Garding, R Weakley          
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                1:51.95    2:00.41    7  
     1) Shepherd, Anna 13               2) Byrd, Maddie 13                
     3) Kowalczyk, Elizabeth 13         4) Patz, Callie 14                
 
Event 94  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:41.22    6/6/2012 Piedmont Piranhas                          
                         C Overbeek, A Smith, S Baldwin, J Herring         
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:04.89    2:11.65    7  
     1) Scales, Gabe 14                 2) Hardy, Jackson 13              
     3) Rainey, Jed 14                  4) O'Neil, Stephen 13             
 
Event 95  Girls 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:46.41        2003 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:54.57    1:51.25    7  
     1) Conners, Olivia 17              2) Coomer, Mary 15                
     3) Rogers, Walton 17               4) Wood, Delaney 15               
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                1:54.08    1:52.50  
     1) Blevins, Rebecca 17             2) Burns, Emma 16                 
     3) Blevins, Emily 15               4) Shepherd, Lindsey 15           
 
Event 96  Boys 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:32.25   6/30/2010 Whitesburg Tide, Whitesburg Tide           
                         C HOLDER, T Taylor, J ASHCRAFT, T Taylor          
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:54.23    1:40.19    7  
     1) Ellett, Boots 16                2) Cooper, Will 17                
     3) Coomer, Christopher 17          4) Shockley, Cal 15               
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                1:50.50    1:41.14  
     1) Kowalczyk, Matt 17              2) Theisen, Landon 13             
     3) Jones, Alex 16                  4) Phelps, Colin 16               
 
Event 99  Mixed 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Roth, Anna R              15 DOLPHINS               28.83      27.03  
  2 Hutto, Bailey             16 DOLPHINS               36.25      27.25  
  3 Hopkins, Martin           17 DOLPHINS               31.28      27.81  
  4 Zirnstein, Nathan         18 DOLPHINS               26.36     x38.47  
  5 Furber, Connor            14 DOLPHINS                  NT     x55.57  
  6 O'Hare, Sophie            16 DOLPHINS               53.15     x56.40  
  7 Anderson, Dana            23 DOLPHINS               56.07   x1:00.95  

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2017 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org