Home
2016 Meets
2015 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL - H                HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 6/8/2016 11:23 PM
                        2016 RCSL MCSTvsRSAL - 6/8/2016                        
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:13.47        1981 Whitesburg                                 
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       2:04.79   X2:34.50  
     1) Harmon, Lillian 8               2) Lowe, Katie 7                  
     3) Shaw, Addison 8                 4) Laing, Aubrey 7                
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                       2:33.96   X3:02.16  
     1) Hall, Bailey 8                  2) Satterfield, Chloe 6           
     3) Kern, Ysabel 8                  4) Hall, Sullivan 5               
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:54.04         DQ  
     1) Brewer, Sarah 8                 2) Taylor, Ellie 8                
     3) Perry, Savanah Rae 8            4) Chalmers, Emily 8              
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:16.31        1982 Whitesburg                                 
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:11.48    2:25.28    7  
     1) Plattsmier, Louis 7             2) Amos, Dawson 7                 
     3) Guerin, Owen 8                  4) Porter, Trey 8                 
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       3:31.00   X3:34.02  
     1) Bates, Jack 7                   2) Maynard, Reese 5               
     3) Johnson, Cody 7                 4) Kern, CJ 6                     
 
Event 3  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:17.35        1998 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       3:13.04    3:07.84    7  
     1) Morgan, Hannah 10               2) Bukenya, Trish 9               
     3) Pierce, Anna 10                 4) Askew, Izzy 10                 
  2 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                        NT    3:53.97  
     1) Gariepy, Jacinda 9              2) Groves, Brooke T 9             
     3) McKelvey, Mattie 9              4) Pruden, Eve 10                 
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       4:27.50        XDQ  
     1) Arnold, Savanna 10              2) Nyochembeng, Leanna 9          
     3) Saunders, Sydney 9              4) Salsbury, Autumn 10            
 
Event 4  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:15.90        1997 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                        NT    3:50.58    7  
     1) Fritz, Zayne J 9                2) Daughtry, Gabriel 9            
     3) Eames, Tyler M 10               4) Borden, Brycen 9               
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       5:06.91         DQ  
     1) Lowe, Julian 9                  2) Flores, Alex 9                 
     3) Sarkisian, Sam 10               4) Curtis, Joel 10                
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:05.19        1999 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:30.96    2:27.56    7  
     1) Taylor, Devyn 11                2) Porter, Greta 12               
     3) Orcutt, Colby 12                4) Kalfus, Mia 11                 
  2 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                        NT    3:00.82  
     1) Free, Peyton R 10               2) Scott, Kayley E 12             
     3) Wiggins, Teresa L 12            4) Franks, Josephine 11           
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       3:22.70   X3:23.53  
     1) Hewitt, Eve 11                  2) Rowell, Emily 11               
     3) Morgan, Haley 11                4) Black, Annie 11                
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                       3:54.04   X4:05.33  
     1) Sanders, Averie 11              2) Harmon, Clara Beth E 12        
     3) Nyochembeng, Mikayla 11         4) Carter, Grace 11               
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:07.29        1999 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                        NT    2:38.50    7  
     1) Groves, Riley T 11              2) Stokes, John Thomas T 12       
     3) Hartsfield, Bailey 12           4) Blanshan, Andrew J 11          
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:42.47    3:11.70  
     1) Maynard, Gavin 11               2) Caneer, Will 11                
     3) Amos, Andrew 11                 4) Menzel, Isaac 12               
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:01.47   6/17/2014 Piedmont, Pied                             
                         A Monk, A Schloss, M Monk, C Strankman            
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:24.53    2:28.38    7  
     1) Heeney, Nora 13                 2) Bukenya, Cathy 13              
     3) Orcutt, Tori 14                 4) Maynard, Dakota 14             
  2 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                        NT    3:15.31  
     1) Blanshan, Faith L 13            2) Johnson, Tiffany P 14          
     3) Scott, Grace A 14               4) Cardo, Danielle 13             
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                            NT        XDQ  
     1) Kalfus, Zoe 14                  2) Kelley, Maria 13               
     3) Rowell, Chloe 13                4) Kennedy, Taylor 11             
 
Event 8  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:52.79   6/24/2015 Piedmont Piranhas                          
                         C Chance, A Nurre, E Wan, B Werth                 
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:57.12    2:00.45    7  
     1) Amos, Carson 14                 2) Worshek, Riley 14              
     3) Sentell, Jack 13                4) Agena, Cody 14                 
  2 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                        NT    2:21.00  
     1) Bamburg, Jason R 13             2) Stokes, Nicholaus S 13         
     3) Shen, Jiaming H 14              4) Wallis, Mason 13               
 
Event 9  Girls 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:58.34        2011 JVRA                                       
                         J Stark, J Sabio, K Wilson, L Olson               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                        NT    2:15.20    7  
     1) Mix, Samantha A 15              2) Shen, Jenny A 17               
     3) Campbell, Sasha M 16            4) Bamburg, Sarah A 16            
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:21.23    2:22.66  
     1) Heeney, Adeline 16              2) James, Ella 15                 
     3) Bray, Christina 16              4) Plattsmier, Morgan 15          
 
Event 10  Boys 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:43.33   6/20/2012 Piedmont Piranhas                          
                         J Calatrello, J Lawrence, J Smith, T Calatrello   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:50.58    1:54.32    7  
     1) Hill, Justin 17                 2) Worshek, Caleb 15              
     3) Orcutt, Daniel 17               4) Sentell, Matthew 16            
  2 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                        NT    2:07.28  
     1) Hinkle, James E 16              2) Vander Schaaf, Reice P 15      
     3) Scott, John M 16                4) Wiggins, Joshua E 15           
 -- REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'B'                        NT   x2:43.93  
     1) Kitchin, David 17               2) Wiggins, Ethan A 16            
     3) Lewis, Levi 16                  4)                                
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   17.98        1998 Beth Anne Ashcraft, Whitesburg               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Franks, Ruthey             6 LAUNCHERS                 NT      29.40    5  
  2 Petek, Abigail             4 LAUNCHERS                 NT      35.12    3  
  3 Walker, Anna Rose          6 MCST                   35.88     J42.58    1  
  4 Eames, Katie L             5 LAUNCHERS                 NT     J40.27  
  5 Brewer, Isabella           5 MCST                   25.15     J41.71  
  6 Satterfield, Chloe         6 MCST                   37.41      47.30  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Hall, Sullivan             5 MCST                   42.59     X30.90  
 -- Gindhart, Ella Kate        6 MCST                   41.34     X54.68  
 -- Erwin, Fiona               5 MCST                   44.03   X1:06.25  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   16.34        1999 Lucas Marin, Hampton Cove                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Groves, James              6 LAUNCHERS                 NT         DQ  
 -- Lowe, Ethan                5 MCST                   57.85         DQ  
 -- Fritz, Pender              5 LAUNCHERS                 NT         DQ  
 -- Edmon, Brayden             5 MCST                 1:22.38         DQ  
 -- Kern, CJ                   6 MCST                   35.03         DQ  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Maynard, Reese             5 MCST                      NT     X39.82  
 -- Caneer, Sam                6 MCST                 1:46.15   X1:13.26  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   14.45        1981 Katherine Rhodes, Piedmont                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harmon, Lillian            8 MCST                   22.91     J25.77    5  
  2 Hall, Bailey               8 MCST                   30.28      J1.00    3  
  3 Chalmers, Emily            8 MCST                      NT      28.28    1  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Ham, Abby                  7 MCST                   35.59     X34.01  
 -- Laing, Aubrey              7 MCST                   46.09     X41.33  
 -- Duckett, Kylie             8 MCST                   50.52     X44.28  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   13.74        1979 David Allen, Whitesburg                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Borden, Sterling           8 LAUNCHERS                 NT      20.32    5  
  2 Franks, Greyson            7 LAUNCHERS                 NT      21.84    3  
  3 Davison, Elliot            8 LAUNCHERS                 NT      24.38    1  
  4 Guerin, Owen               8 MCST                   30.63      24.64  
  5 Amos, Dawson               7 MCST                   29.10      25.70  
  6 Porter, Trey               8 MCST                   31.08      30.01  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Bates, Jack                7 MCST                   37.12     X35.37  
 -- Chalmers, Jason            7 MCST                      NT     X39.57  
 -- Ham, Jack                  7 MCST                      NT     X40.52  
 
Event 23  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   27.19    6/8/2011 Regan Weakley, Stingrays                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pierce, Anna              10 MCST                   34.65     J34.10    5  
  2 Free, Peyton R            10 LAUNCHERS                 NT      33.64    3  
  3 Bukenya, Trish             9 MCST                   38.27     J26.69    1  
  4 Askew, Izzy               10 MCST                   40.52      42.27  
  5 McKelvey, Mattie           9 LAUNCHERS                 NT      46.81  
 
Event 25  Girls 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pruden, Eve               10 LAUNCHERS                 NT      42.53  
  2 Gariepy, Jacinda           9 LAUNCHERS                 NT    1:02.27  
 -- Arnold, Savanna           10 MCST                   53.57     X43.01  
 -- Salsbury, Autumn          10 MCST                      NT     X55.38  
 -- Crutcher, Caylani         10 MCST                 1:23.52   X1:04.71  
 -- Adams, Claire              9 MCST                 1:27.03   X1:09.39  
 
Event 26  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   27.61        1981 David Allen, Whitesburg                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sarkisian, Sam            10 MCST                   49.50      48.51    5  
  2 Fritz, Zayne J             9 LAUNCHERS                 NT      49.56    3  
  3 Daughtry, Gabriel          9 LAUNCHERS                 NT      50.18    1  
  4 Lowe, Julian               9 MCST                   55.08      53.26  
  5 Curtis, Joel              10 MCST                 1:14.83      59.96  
 -- Eames, Tyler M            10 LAUNCHERS                 NT         DQ  
 
Event 28  Boys 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Evans, John                9 LAUNCHERS                 NT    1:05.44  
 -- Rose, Kyler                9 MCST                      NT   X1:13.95  
 -- Whorton, Shelton           9 MCST                 1:38.72   X1:33.47  
 
Event 29  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   25.37   6/26/2013 Regan Weakley, MTSP                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Orcutt, Colby             12 MCST                   31.88      30.19    5  
  2 Taylor, Devyn             11 MCST                   30.63      31.63    3  
  3 Wiggins, Teresa L         12 LAUNCHERS                 NT      31.75    1  
  4 Scott, Kayley E           12 LAUNCHERS                 NT      33.88  
  5 Kalfus, Mia               11 MCST                   36.59      37.32  
  6 Franks, Josephine         11 LAUNCHERS                 NT      56.77  
 
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Black, Annie              11 MCST                   40.00     X38.44  
 -- Harmon, Clara Beth E      12 MCST                   41.12     X41.97  
 -- Kennedy, Taylor           11 MCST                   43.07     X45.70  
 -- Nyochembeng, Mikayla      11 MCST                   47.19     X45.96  
 -- Morgan, Haley             11 MCST                   52.08     X46.22  
 -- Crutcher, Cevyn           11 MCST                   55.35     X48.03  
 -- Carter, Grace             11 MCST                   57.72     X54.23  
 -- Sanders, Averie           11 MCST                   56.31   X1:01.77  
 -- Van Tassel, Summer        11 LAUNCHERS                 NT   X1:46.38  
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   25.20        1976 Keating Johns, Jones Valley                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Groves, Riley T           11 LAUNCHERS                 NT      28.88    5  
  2 Hartsfield, Bailey        12 LAUNCHERS                 NT     J33.59    3  
  3 Amos, Andrew              11 MCST                   32.09     J32.31    1  
  4 Caneer, Will              11 MCST                   38.26      37.44  
  5 Blanshan, Andrew J        11 LAUNCHERS                 NT      41.34  
 
Event 34  Boys 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Edwards, Jaden            12 LAUNCHERS                 NT     X56.46  
 -- Johnson, DeRon            11 LAUNCHERS                 NT   X1:03.02  
 -- Maharaj, Andrew           12 MCST                 1:06.21   X1:06.59  
 
Event 35  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   25.13   6/25/2014 Regan Weakley, MTSP                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scott, Grace A            14 LAUNCHERS                 NT      28.88    5  
  2 Heeney, Nora              13 MCST                   29.66      30.44    3  
  3 Bukenya, Cathy            13 MCST                   33.65      33.45    1  
  4 Maynard, Dakota           14 MCST                   33.26      33.56  
  5 Johnson, Tiffany P        14 LAUNCHERS                 NT      44.28  
  6 Cardo, Danielle           13 LAUNCHERS                 NT    1:02.93  
 
Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   23.27        1979 Chris McCool, Piedmont                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Worshek, Riley            14 MCST                   24.25      24.56    5  
  2 Shen, Jiaming H           14 LAUNCHERS                 NT      24.58    3  
  3 Sentell, Jack             13 MCST                      NT      26.89    1  
  4 Agena, Cody               14 MCST                   26.33      27.51  
  5 Eames, Jackson T          13 LAUNCHERS                 NT      32.04  
  6 Bamburg, Jason R          13 LAUNCHERS                 NT      33.19  
 
Event 40  Boys 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Amos, Ethan               13 MCST                   29.26     X30.26  
 -- Evans, Owen               13 LAUNCHERS                 NT     X44.28  
 -- Setta, John               13 LAUNCHERS                 NT     X54.69  
 
Event 41  Girls 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   24.94   6/23/2010 Valerie Nubbe, Mt. Springs                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 James, Ella               15 MCST                   28.84      28.45    5  
  2 Mix, Samantha A           15 LAUNCHERS                 NT      29.07    3  
  3 Shen, Jenny A             17 LAUNCHERS                 NT      30.18    1  
  4 Campbell, Sasha M         16 LAUNCHERS                 NT      30.97  
  5 Bray, Christina           16 MCST                   32.16      32.45  
  6 Plattsmier, Morgan        15 MCST                   30.84      32.88  
 
Event 43  Girls 15-17 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Crutcher, Amiyah          16 MCST                 1:00.88   X1:00.64  
 
Event 44  Boys 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   21.90   6/30/2010 Tehuti Taylor, Whitesburg                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Orcutt, Daniel            17 MCST                   24.20      24.27    5  
  2 Scott, John M             16 LAUNCHERS                 NT      24.34    3  
  3 Vander Schaaf, Reice P    15 LAUNCHERS                 NT      25.59    1  
  4 Hill, Justin              17 MCST                   25.51      25.82  
  5 Wiggins, Joshua E         15 LAUNCHERS                 NT      25.97  
  6 Barinaga, Sampley         17 MCST                   27.22      27.28  
 
Event 46  Boys 15-17 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Barksdale, Ethan          15 MCST                   41.82     X40.28  
 -- Kitchin, David            17 LAUNCHERS                 NT     X45.06  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   18.65        1984 Katherine Rhodes, Piedmont                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Perry, Savanah Rae         8 MCST                   28.64      29.13    5  
  2 Taylor, Ellie              8 MCST                   34.59      38.94    3  
 -- Lowe, Katie                7 MCST                   35.31         DQ  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   17.41        1997 Brian Chan, Randolph                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Franks, Greyson            7 LAUNCHERS                 NT      35.40    5  
  2 Guerin, Owen               8 MCST                   38.69      38.81    3  
  3 Davison, Elliot            8 LAUNCHERS                 NT      41.59    1  
  4 Porter, Trey               8 MCST                      NT      42.58  
  5 Johnson, Cody              7 MCST                      NT      56.33  
 
Event 49  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   35.62   6/29/2011 Alison Hu, WHBG                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bukenya, Trish             9 MCST                   48.59      49.57    5  
  2 Groves, Brooke T           9 LAUNCHERS                 NT    1:03.07    3  
  3 Morgan, Hannah            10 MCST                 1:20.27    1:12.58    1  
 -- Nyochembeng, Leanna        9 MCST                 1:24.93         DQ  
 
Event 50  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   36.72        1999 Brian Chan, Jones Valley                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Daughtry, Gabriel          9 LAUNCHERS                 NT    1:10.32    5  
 -- Eames, Tyler M            10 LAUNCHERS                 NT         DQ  
 -- Borden, Brycen             9 LAUNCHERS                 NT         DQ  
 -- Sarkisian, Sam            10 MCST                 1:17.25         DQ  
 -- Musa, Yahia               10 MCST                 1:32.43         DQ  
 
Event 51  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   33.44        1981 Jana Korsch, Camelot                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Porter, Greta             12 MCST                   41.37      40.69    5  
  2 Scott, Kayley E           12 LAUNCHERS                 NT      48.53    3  
  3 Taylor, Devyn             11 MCST                   48.40      48.94    1  
  4 Rowell, Emily             11 MCST                   53.95      55.38  
 
Event 52  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   32.55        1985 Randy Johnson, Jones Valley                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stokes, John Thomas T     12 LAUNCHERS                 NT      43.19    5  
  2 Hartsfield, Bailey        12 LAUNCHERS                 NT      45.78    3  
  3 Caneer, Will              11 MCST                   46.87      46.63    1  
  4 Daughtry, Noah            11 LAUNCHERS                 NT      54.93  
 
Event 53  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   32.17    7/3/2012 Jesse Sabio, JVRA                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Orcutt, Tori              14 MCST                   36.17      36.32    5  
  2 Bukenya, Cathy            13 MCST                   45.13      43.83    3  
  3 Scott, Grace A            14 LAUNCHERS                 NT      44.58    1  
  4 Blanshan, Faith L         13 LAUNCHERS                 NT      54.06  
  5 Johnson, Tiffany P        14 LAUNCHERS                 NT      57.78  
 -- Kalfus, Zoe               14 MCST                   56.28         DQ  
 
Event 54  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   29.38    6/6/2007 Tyler Kaliszak, JVRA                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shen, Jiaming H           14 LAUNCHERS                 NT      31.07    5  
  2 Hudson, Neil              14 MCST                   35.41      35.26    3  
  3 Amos, Carson              14 MCST                   35.31     J36.02    1  
  4 Pierce, Thomas            13 MCST                   36.70     J35.97  
  5 Stokes, Nicholaus S       13 LAUNCHERS                 NT      38.19  
  6 Wallis, Mason             13 LAUNCHERS                 NT      42.78  
 
Event 55  Girls 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   31.68        1986 Jana Korsch, Camelot                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shen, Jenny A             17 LAUNCHERS                 NT      35.56    5  
  2 James, Ella               15 MCST                   36.82      36.62    3  
  3 Mix, Samantha A           15 LAUNCHERS                 NT      39.50    1  
  4 Bray, Christina           16 MCST                   42.19      40.70  
  5 Daughtry, McKayla         16 LAUNCHERS                 NT      45.42  
  6 Taylor, Alyssa            16 MCST                   42.60      48.90  
 
Event 56  Boys 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   27.72    6/2/2010 Cameron Conners, GREN                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Orcutt, Daniel            17 MCST                   30.42      31.03    5  
  2 Worshek, Caleb            15 MCST                   31.13      32.08    3  
  3 Barinaga, Cade            16 MCST                   36.57      37.59    1  
  4 Vander Schaaf, Reice P    15 LAUNCHERS                 NT      38.23  
  5 Lewis, Levi               16 LAUNCHERS                 NT      38.63  
  6 Wiggins, Ethan A          16 LAUNCHERS                 NT      44.35  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:05.41   6/27/2007 Blossomwood, BLOS                          
                         W Kretzchmar,B Thurman,R Roberts, S Cimino        
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:39.47    1:45.26    7  
     1) Perry, Savanah Rae W8           2) Plattsmier, Louis M7           
     3) Amos, Dawson M7                 4) Harmon, Lillian W8             
  2 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                        NT    2:14.81  
     1) Franks, Greyson M7              2) Eames, Katie L W5              
     3) Franks, Ruthey W6               4) Davison, Elliot M8             
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                            NT   X1:50.76  
     1) Hall, Bailey W8                 2) Gindhart, Ella Kate W6         
     3) Guerin, Owen M8                 4) Porter, Trey M8                
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                            NT   X3:11.64  
     1) Laing, Aubrey W7                2) Ham, Jack M7                   
     3) Edmon, Brayden M5               4) Ham, Abby W7                   
 
Event 59  Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:00.27        1983 Southeast YMCA                             
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                        NT    2:46.82    7  
     1) Eames, Tyler M M10              2) Free, Peyton R W10             
     3) Fritz, Zayne J M9               4) Groves, Brooke T W9            
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:25.56    3:03.31  
     1) Bukenya, Trish W9               2) Lowe, Julian M9                
     3) Sarkisian, Sam M10              4) Pierce, Anna W10               
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                            NT   X4:41.01  
     1) Musa, Yahia M10                 2) Adams, Claire W9               
     3) Crutcher, Caylani W10           4) Ham, Luke M9                   
 -- REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'B'                        NT         DQ  
     1) McKelvey, Mattie W9             2) Gariepy, Jacinda W9            
     3) Daughtry, Gabriel M9            4) Borden, Quenton M10            
 
Event 61  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:50.42   6/18/2014 Piedmont Piranhas, Piedmont                
                         E Wan, A Schloss, A Nurre, M Monk                 
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                        NT    2:08.33    7  
     1) Groves, Riley T M11             2) Wiggins, Teresa L W12          
     3) Hartsfield, Bailey M12          4) Scott, Kayley E W12            
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:01.06    2:09.16  
     1) Porter, Greta W12               2) Menzel, Isaac M12              
     3) Amos, Andrew M11                4) Orcutt, Colby W12              
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                            NT   X3:13.77  
     1) Maynard, Gavin M11              2) Maharaj, Andrew M12            
     3) Crutcher, Cevyn W11             4) Hewitt, Eve W11                
 -- REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'B'                        NT         DQ  
     1) Stokes, John Thomas T M12       2) Pruden, Eve W10                
     3) Franks, Josephine W11           4) Edwards, Jaden M12             
 
Event 63  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:42.31   6/12/2013 BYRD                                       
                         C Hui, M Northcutt, I Blasingame, S Vasquez       
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:47.13    1:51.34    7  
     1) Worshek, Riley M14              2) Amos, Carson M14               
     3) Heeney, Nora W13                4) Maynard, Dakota W14            
  2 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                        NT    2:00.33  
     1) Scott, Grace A W14              2) Stokes, Nicholaus S M13        
     3) Shen, Jiaming H M14             4) Blanshan, Faith L W13          
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                            NT   X2:10.19  
     1) Johnson, Reece M13              2) Bukenya, Cathy W13             
     3) Kalfus, Zoe W14                 4) Amos, Ethan M13                
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                            NT   X2:10.63  
     1) Pierce, Thomas M13              2) Kelley, Maria W13              
     3) Rowell, Chloe W13               4) Hudson, Neil M14               
 -- REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'B'                        NT   x3:01.17  
     1) Hinkle, Joshua T M14            2) Evans, Owen M13                
     3) Cardo, Danielle W13             4) Johnson, Tiffany P W14         
 
Event 65  Mixed 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:37.69   6/24/2015 Byrd Springs                               
                         J Hinely, M Northcutt, C Hui, S Vasquez           
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:53.32    1:48.82    7  
     1) Worshek, Caleb M15              2) Bray, Christina W16            
     3) James, Ella W15                 4) Orcutt, Daniel M17             
  2 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                        NT    1:49.02  
     1) Shen, Jenny A W17               2) Wiggins, Joshua E M15          
     3) Campbell, Sasha M W16           4) Scott, John M M16              
 -- REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'B'                        NT   x2:02.84  
     1) Vander Schaaf, Reice P M15      2) Mix, Samantha A W15            
     3) Baird, Katelin W17              4) Hinkle, James E M16            
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                            NT   X2:03.33  
     1) Barinaga, Cade M16              2) Hill, Justin M17               
     3) Plattsmier, Morgan W15          4) Taylor, Alyssa W16             
 -- REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'C'                        NT   x2:23.62  
     1) Kitchin, David M17              2) Daughtry, McKayla W16          
     3) Bamburg, Sarah A W16            4) Wiggins, Ethan A M16           
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                            NT   X2:47.37  
     1) Barksdale, Ethan M15            2) Bumpers, Chasity W16           
     3) Crutcher, Amiyah W16            4) Barinaga, Sampley M17          
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   17.71        1981 Lori Harrison, Byrd Spring                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brewer, Sarah              8 MCST                   29.02      27.90    5  
  2 Shaw, Addison              8 MCST                   34.57      31.59    3  
  3 Hall, Bailey               8 MCST                   34.00      31.87    1  
  4 Franks, Ruthey             6 LAUNCHERS                 NT      40.14  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   16.41   6/19/2013 Riley T. Groves, RSAL                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Groves, James              6 LAUNCHERS                 NT      26.47    5  
  2 Franks, Greyson            7 LAUNCHERS                 NT      32.66    3  
  3 Amos, Dawson               7 MCST                   33.53      33.08    1  
  4 Plattsmier, Louis          7 MCST                   34.33      36.02  
  5 Johnson, Cody              7 MCST                   44.03      50.02  
 
Event 69  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   32.29    7/3/2012 Mary Beth Monk, Piedmont                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Free, Peyton R            10 LAUNCHERS                 NT      41.91    5  
  2 Pierce, Anna              10 MCST                   47.52      46.41    3  
  3 Bukenya, Trish             9 MCST                   50.25      49.01    1  
  4 Askew, Izzy               10 MCST                   56.84      57.27  
  5 Groves, Brooke T           9 LAUNCHERS                 NT      58.10  
  6 McKelvey, Mattie           9 LAUNCHERS                 NT    1:02.22  
 
Event 70  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   32.21   6/17/2015 Riley T Groves, Launchers                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fritz, Zayne J             9 LAUNCHERS                 NT    1:02.14    5  
  2 Daughtry, Gabriel          9 LAUNCHERS                 NT    1:03.87    3  
  3 Borden, Quenton           10 LAUNCHERS                 NT    1:07.33    1  
  4 Ham, Luke                  9 MCST                 1:44.21    1:13.35  
 -- Lowe, Julian               9 MCST                 1:24.03         DQ  
 
Event 71  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   29.44   6/12/2013 Regan Weakley, MTSP                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Orcutt, Colby             12 MCST                   37.69      35.77    5  
  2 Wiggins, Teresa L         12 LAUNCHERS                 NT      37.47    3  
  3 Porter, Greta             12 MCST                   37.90      37.72    1  
  4 Hewitt, Eve               11 MCST                   52.82      50.77  
 
Event 72  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   27.10   6/29/2011 Chandler Espy, JVRA                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Groves, Riley T           11 LAUNCHERS                 NT      31.78    5  
  2 Amos, Andrew              11 MCST                   37.98      36.13    3  
  3 Maynard, Gavin            11 MCST                   57.84      49.00    1  
  4 Daughtry, Noah            11 LAUNCHERS                 NT    1:00.08  
 -- Blanshan, Andrew J        11 LAUNCHERS                 NT         DQ  
 
Event 73  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   28.57   6/19/2013 Sarah Margaret Cimino, BLOS                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Orcutt, Tori              14 MCST                   33.30      33.12    5  
  2 Heeney, Nora              13 MCST                   34.65      36.38    3  
  3 Kelley, Maria             13 MCST                   55.26      49.69    1  
  4 Blanshan, Faith L         13 LAUNCHERS                 NT      50.66  
  5 Johnson, Tiffany P        14 LAUNCHERS                 NT      56.09  
 
Event 74  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   27.19    6/1/2011 Chandler Espy, JVRA                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sentell, Jack             13 MCST                      NT      31.76    5  
  2 Pierce, Thomas            13 MCST                   34.10      33.90    3  
  3 Agena, Cody               14 MCST                   34.03      34.27    1  
  4 Stokes, Nicholaus S       13 LAUNCHERS                 NT      35.39  
  5 Hinkle, Joshua T          14 LAUNCHERS                 NT      37.25  
  6 Wallis, Mason             13 LAUNCHERS                 NT      49.88  
 
Event 75  Girls 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   27.82   6/24/2015 Sarah Margaret Cimino, Blossomwood           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 James, Ella               15 MCST                   34.66      33.33    5  
  2 Mix, Samantha A           15 LAUNCHERS                 NT      35.31    3  
  3 Bamburg, Sarah A          16 LAUNCHERS                 NT      38.82    1  
  4 Heeney, Adeline           16 MCST                   38.31      40.52  
  5 Plattsmier, Morgan        15 MCST                   41.51      40.64  
  6 Baird, Katelin            17 LAUNCHERS                 NT      44.07  
 
Event 76  Boys 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   24.50        1983 Mark Shelton, Whitesburg                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Orcutt, Daniel            17 MCST                   26.41      27.59    5  
  2 Scott, John M             16 LAUNCHERS                 NT      28.16    3  
  3 Sentell, Matthew          16 MCST                      NT      30.78    1  
  4 Worshek, Caleb            15 MCST                   29.97      30.89  
  5 Hinkle, James E           16 LAUNCHERS                 NT      38.25  
  6 Lewis, Levi               16 LAUNCHERS                 NT      40.34  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   16.16        1987 Lee Ann Gathings, Greenwyche                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Perry, Savanah Rae         8 MCST                   30.78      27.53    5  
  2 Shaw, Addison              8 MCST                   37.71      44.19    3  
  3 Lowe, Katie                7 MCST                   40.02      45.72    1  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   15.83   6/12/2013 Riley T. Groves, RSAL                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amos, Dawson               7 MCST                   39.34      48.00    5  
  2 Plattsmier, Louis          7 MCST                      NT      49.14    3  
 -- Guerin, Owen               8 MCST                   35.06         DQ  
 
Event 79  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   29.91    6/8/2011 Devin Campbell, Stingrays                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Free, Peyton R            10 LAUNCHERS                 NT      39.39    5  
  2 Pierce, Anna              10 MCST                   44.94      46.26    3  
  3 Askew, Izzy               10 MCST                   58.03      57.57    1  
  4 Groves, Brooke T           9 LAUNCHERS                 NT    1:05.69  
  5 Saunders, Sydney           9 MCST                 1:10.01    1:21.62  
 
Event 80  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   30.53   6/27/2007 Chandler Espy, JVRA                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Borden, Brycen             9 LAUNCHERS                 NT         DQ  
 -- Eames, Tyler M            10 LAUNCHERS                 NT         DQ  
 -- Borden, Quenton           10 LAUNCHERS                 NT         DQ  
 -- Sarkisian, Sam            10 MCST                 1:14.51         DQ  
 -- Lowe, Julian               9 MCST                 1:47.44         DQ  
 
Event 81  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   27.88   6/29/2011 Sarah Margaret Cimino, BLOS                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Orcutt, Colby             12 MCST                   34.69      34.84    5  
  2 Wiggins, Teresa L         12 LAUNCHERS                 NT      35.40    3  
  3 Porter, Greta             12 MCST                   37.24      37.39    1  
  4 Taylor, Devyn             11 MCST                   41.08      38.84  
  5 Scott, Kayley E           12 LAUNCHERS                 NT      41.69  
 
Event 82  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   27.97   6/29/2011 Cade Overbeek, PIED                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Groves, Riley T           11 LAUNCHERS                 NT      31.50    5  
  2 Amos, Andrew              11 MCST                   38.37      41.28    3  
  3 Hartsfield, Bailey        12 LAUNCHERS                 NT      46.53    1  
  4 Caneer, Will              11 MCST                   48.34      50.13  
  5 Blanshan, Andrew J        11 LAUNCHERS                 NT      59.06  
  6 Maynard, Gavin            11 MCST                 1:25.09    1:06.08  
 
Event 83  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   26.55   6/26/2013 Sarah Margaret Cimino, Blossomwood           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Orcutt, Tori              14 MCST                   31.50      31.08    5  
  2 Scott, Grace A            14 LAUNCHERS                 NT      34.66    3  
  3 Heeney, Nora              13 MCST                   33.84      34.88    1  
  4 Blanshan, Faith L         13 LAUNCHERS                 NT      47.41  
  5 Rowell, Chloe             13 MCST                   52.95      48.08  
 -- Cardo, Danielle           13 LAUNCHERS                 NT         DQ  
 
Event 84  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   26.09   6/26/2013 Cade Overbeek - Piedmont, JVRA               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shen, Jiaming H           14 LAUNCHERS                 NT      26.15    5  
  2 Worshek, Riley            14 MCST                   26.63      27.03    3  
  3 Amos, Carson              14 MCST                   28.50      28.09    1  
  4 Hudson, Neil              14 MCST                   29.39      29.39  
  5 Eames, Jackson T          13 LAUNCHERS                 NT      33.42  
  6 Bamburg, Jason R          13 LAUNCHERS                 NT      40.02  
 
Event 85  Girls 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   26.49   6/24/2015 Sarah Margaret Cimino, Blossomwood           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shen, Jenny A             17 LAUNCHERS                 NT      30.47    5  
  2 Bray, Christina           16 MCST                   35.27      35.62    3  
  3 Campbell, Sasha M         16 LAUNCHERS                 NT      36.51    1  
  4 Plattsmier, Morgan        15 MCST                   34.60      39.02  
  5 Daughtry, McKayla         16 LAUNCHERS                 NT      42.13  
  6 Heeney, Adeline           16 MCST                   41.16      43.50  
 
Event 86  Boys 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   23.52   6/18/2014 Zach S Harting, Launchers                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scott, John M             16 LAUNCHERS                 NT      27.66    5  
  2 Wiggins, Joshua E         15 LAUNCHERS                 NT      27.76    3  
  3 Sentell, Matthew          16 MCST                      NT      28.52    1  
  4 Hill, Justin              17 MCST                   29.50      29.39  
  5 Wiggins, Ethan A          16 LAUNCHERS                 NT      33.81  
  6 Barinaga, Sampley         17 MCST                   36.26      37.03  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:09.30        1981 Whitesburg                                 
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:31.22    1:46.22    7  
     1) Harmon, Lillian 8               2) Brewer, Isabella 5             
     3) Perry, Savanah Rae 8            4) Chalmers, Emily 8              
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       1:44.60   X2:12.87  
     1) Lowe, Katie 7                   2) Brewer, Sarah 8                
     3) Satterfield, Chloe 6            4) Kern, Ysabel 8                 
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                       2:12.77   X2:44.34  
     1) Taylor, Ellie 8                 2) Walker, Anna Rose 6            
     3) Ham, Abby 7                     4) Duckett, Kylie 8               
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:06.64        1995 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:52.63    1:53.08    7  
     1) Amos, Dawson 7                  2) Porter, Trey 8                 
     3) Guerin, Owen 8                  4) Plattsmier, Louis 7            
  2 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                        NT    2:27.28  
     1) Davison, Elliot 8               2) Franks, Greyson 7              
     3) Fritz, Pender 5                 4) Borden, Sterling 8             
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       2:15.78   X3:29.09  
     1) Kern, CJ 6                      2) Johnson, Cody 7                
     3) Bates, Jack 7                   4) Edmon, Brayden 5               
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                            NT   X4:02.82  
     1) Maynard, Reese 5                2) Lowe, Ethan 5                  
     3) Chalmers, Jason 7               4) Caneer, Sam 6                  
 
Event 89  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:06.90        1997 Randolph                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:42.03    2:45.96    7  
     1) Bukenya, Trish 9                2) Morgan, Hannah 10              
     3) Askew, Izzy 10                  4) Pierce, Anna 10                
  2 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                        NT    3:11.63  
     1) Free, Peyton R 10               2) Pruden, Eve 10                 
     3) McKelvey, Mattie 9              4) Gariepy, Jacinda 9             
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       3:42.42   X3:28.58  
     1) Arnold, Savanna 10              2) Nyochembeng, Leanna 9          
     3) Salsbury, Autumn 10             4) Saunders, Sydney 9             
 
Event 90  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:07.81        1997 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                        NT    3:25.44    7  
     1) Eames, Tyler M 10               2) Fritz, Zayne J 9               
     3) Daughtry, Gabriel 9             4) Borden, Quenton 10             
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       4:05.39         DQ  
     1) Lowe, Julian 9                  2) Curtis, Joel 10                
     3) Musa, Yahia 10                  4) Sarkisian, Sam 10              
 
Event 91  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:52.81   6/13/2012 Mountain Springs Swim Team                 
                         D Campbell, G Brandon, M Garding, R Weakley       
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:09.82    2:11.94    7  
     1) Porter, Greta 12                2) Kalfus, Mia 11                 
     3) Orcutt, Colby 12                4) Taylor, Devyn 11               
  2 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                        NT    4:06.06  
     1) Wiggins, Teresa L 12            2) Groves, Brooke T 9             
     3) Franks, Josephine 11            4) Scott, Kayley E 12             
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       2:42.81   X2:54.46  
     1) Black, Annie 11                 2) Rowell, Emily 11               
     3) Harmon, Clara Beth E 12         4) Hewitt, Eve 11                 
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                       3:17.69   X3:13.84  
     1) Nyochembeng, Mikayla 11         2) Crutcher, Cevyn 11             
     3) Morgan, Haley 11                4) Kennedy, Taylor 11             
 
Event 92  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:54.36        1999 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                        NT    2:28.66    7  
     1) Hartsfield, Bailey 12           2) Blanshan, Andrew J 11          
     3) Groves, Riley T 11              4) Stokes, John Thomas T 12       
 -- REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'B'                        NT         DQ  
 
Event 93  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:46.47    6/4/2014 Mountain Springs, MTSP                     
                         D Campbell, H York, M Garding, R Weakley          
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:05.48    2:07.72    7  
     1) Heeney, Nora 13                 2) Bukenya, Cathy 13              
     3) Maynard, Dakota 14              4) Orcutt, Tori 14                
  2 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                        NT    2:50.96  
     1) Scott, Grace A 14               2) Cardo, Danielle 13             
     3) Blanshan, Faith L 13            4) Johnson, Tiffany P 14          
 
Event 94  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:41.22    6/6/2012 Piedmont Piranhas                          
                         C Overbeek, A Smith, S Baldwin, J Herring         
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:39.22    1:43.55    7  
     1) Worshek, Riley 14               2) Agena, Cody 14                 
     3) Amos, Carson 14                 4) Hudson, Neil 14                
  2 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                        NT    1:59.25  
     1) Shen, Jiaming H 14              2) Eames, Jackson T 13            
     3) Hinkle, Joshua T 14             4) Stokes, Nicholaus S 13         
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                            NT   X2:07.45  
     1) Amos, Ethan 13                  2) Maynard, Gavin 11              
     3) Johnson, Reece 13               4) Pierce, Thomas 13              
 
Event 95  Girls 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:46.41        2003 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:04.46    2:07.82    7  
     1) Plattsmier, Morgan 15           2) Heeney, Adeline 16             
     3) Bray, Christina 16              4) James, Ella 15                 
  2 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                        NT    2:08.66  
     1) Shen, Jenny A 17                2) Mix, Samantha A 15             
     3) Baird, Katelin 17               4) Campbell, Sasha M 16           
 
Event 96  Boys 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:32.25   6/30/2010 Whitesburg Tide, Whitesburg Tide           
                         C HOLDER, T Taylor, J ASHCRAFT, T Taylor          
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:39.84   J1:42.13    7  
     1) Worshek, Caleb 15               2) Barinaga, Cade 16              
     3) Hill, Justin 17                 4) Orcutt, Daniel 17              
  2 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                        NT   J1:40.82  
     1) Vander Schaaf, Reice P 15       2) Scott, John M 16               
     3) Wiggins, Ethan A 16             4) Wiggins, Joshua E 15           

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2017 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org