Home
2016 Meets
2015 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL - H               HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 6/16/2016 10:05 PM
                 2016 RCSL MNSOvsWHBG - 6/15/2016 to 6/16/2016                 
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:26.70        1977 Aquatic Club                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   1:55.91    1:49.09    7  
     1) Masterson, Molly 8              2) Campbell, Abby 8               
     3) Mathews, Tessa 8                4) Cantey, Lily 8                 
  2 Whitesburg Tide  'A'                              2:31.29    2:19.00  
     1) Neely, Caitlyn 7                2) Smith, Addison 8               
     3) Turner, Sydney 8                4) Zibas, Natalie 8               
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:25.60        1975 Sherwood                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   1:45.68    1:46.92    7  
     1) Quadrini, Tyler 6               2) Evans, Matthew 8               
     3) Baumgartner, Max 8              4) Echols, Paul 8                 
  2 Whitesburg Tide  'A'                              2:25.56    2:07.09  
     1) Shea, Luke 7                    2) Morris, Luke 7                 
     3) Alderson, Christian 8           4) Alexander, Mason 7             
 -- Monte Sano  'B'                                   3:13.77   X2:46.53  
     1) Weil, Felix 8                   2) Smith, Shane 8                 
     3) Lowe, Camden 7                  4) McJenkins, Caleb 8             
 
Event 3  Girls 9-10 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:38.78        1988 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   3:25.78    3:06.63    7  
     1) St. John, Sophia 10             2) Miller, Georgie 10             
     3) Quadrini, Claire 9              4) Hicks, Taylor 10               
 -- Whitesburg Tide  'A'                              3:12.97         DQ  
     1) Maurer, Sophie 10               2) Thompson, Lillian 10           
     3) Zajac, Sophia 9                 4) Shea, Bess 10                  
 -- Monte Sano  'B'                                   4:37.04        XDQ  
     1) Roche, Elise 10                 2) Cunha, Masie 9                 
     3) Worthy, Emily 9                 4) Marion, Zoey 9                 
 
Event 4  Boys 9-10 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:42.90    7/1/2008 Monte Sano                                 
                         B.Wermuth, J.Fulkerson, M.Graves, T.Castell       
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   3:16.01    3:14.33    7  
     1) Keener, William 9               2) Patterson, Jay 10              
     3) Mathews, Elliot 10              4) Huskey, Alec 10                
 -- Monte Sano  'B'                                   4:16.83   X4:24.47  
     1) Williams, Nate 9                2) Smith, Derek 9                 
     3) McMillion, Caleb 9              4) Mitchell, Gabe 10              
 
Event 5  Girls 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:22.44        1999 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   2:59.62    2:56.43    7  
     1) Keener, Clara 11                2) Howie, Maggie 12               
     3) Quadrini, Grace 11              4) Stephens, Stella 11            
  2 Whitesburg Tide  'A'                              3:11.83    3:08.95  
     1) Butler, Avery 11                2) Alexander, Emma 9              
     3) Jones, Alison 12                4) Thompson, Maggie 12            
 
Event 6  Boys 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:24.93        1999 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Whitesburg Tide  'A'                              2:47.06    2:49.75    7  
     1) Stinson, Jake 12                2) Rooker, Matthew 12             
     3) Wilson, Walker 12               4) Alderson, Jacob 12             
 -- Monte Sano  'A'                                   3:39.93         DQ  
     1) Worthy, Will 11                 2) Beranek, Jacob 11              
     3) Sarrow, Django 11               4) Lawrence, Jack Wu 11           
 
Event 7  Girls 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:17.75        1984 Camelot                                    
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                        NT    2:41.69    7  
     1) Wistner, Abigail 14             2) Rabban, Sophie 13              
     3) Mathews, Rebecca 14             4) Naderi, Rose 14                
  2 Whitesburg Tide  'A'                                   NT    2:49.82  
     1) Zibas, Camille 13               2) Shea, Emma 11                  
     3) Ledbetter, Kate 13              4) Moffet, Victoria 14            
 -- Monte Sano  'B'                                        NT   X3:07.48  
     1) Lawrence, Lucy Wu 13            2) Masterson, Margaret 13         
     3) Wise, Rylie 14                  4) Love, Mai 12                   
 
Event 8  Boys 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:07.56    6/1/2016 Mt. Carmel Hammerheads, MCST               
                         C Amos, R Worshek, J Sentell, N Hudson            
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Whitesburg Tide  'A'                              2:27.60    2:26.32    7  
     1) Maurer, Jack 14                 2) Harlow, Owen 13                
     3) Stogner, John 13                4) Rooker, Austin 13              
  2 Monte Sano  'A'                                   2:45.07    2:44.19  
     1) Moore, Will 13                  2) Moore, Alex 13                 
     3) Craig, Kieran 13                4) Miller, Wyatt 14               
 
Event 9  Girls 15-17 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:14.87   6/23/2010 Jones Valley                               
                         K.Wilson, J.Sabio, J.Starck, M.Luther             
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   2:32.45    2:30.64    7  
     1) Scott, Zoe 17                   2) Masterson, Marianne 15         
     3) Lacey, Emma 17                  4) Scoggins, Sydney 15            
  2 Whitesburg Tide  'A'                              2:38.32    2:36.57  
     1) McDonald, Sydney 17             2) Thompson, Kaelyn 15            
     3) Clinton, Sydney 15              4) Stinson, Emma 16               
 
Event 10  Boys 15-17 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:54.64    7/2/2013 Piedmont                                   
                         J. Calletrello, S. Strankman, J. Smith, J. Herring
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   2:17.42    2:13.82    7  
     1) Wright, Marshall 17             2) Rabban, Isaac 16               
     3) Ready, Quinn 17                 4) Klemm, Riley 15                
  2 Whitesburg Tide  'A'                              2:25.73    2:16.88  
     1) Wilson, Reynolds 15             2) Rice, Rob 15                   
     3) Jones, Cameron 16               4) Jose, Garrett 15               
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   20.32        2005 Sarah Margaret Cimino, BLOSSOMWOOD           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roche, Evelyn              6 Makos                  32.07      32.20    5  
  2 Baumgartner, Jenny         5 Makos                  39.59      36.58    3  
  3 Alderson, Lena             6 Tide                   35.79      38.34    1  
  4 Shea, Eleanor              5 Tide                   43.15      40.40  
  5 Howard, Anna               6 Makos                  43.67      46.20  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Bains, Amelia              6 Makos                  43.81     X37.76  
 -- Pfitzer, Lily              4 Makos                     NT     X54.58  
 -- Lawrence, Molly Wu         5 Makos                1:19.18     X57.03  
 -- Weil, Amara                6 Makos                1:19.30   X1:02.83  
 -- Beck, Carrie               6 Makos                1:09.33   X1:15.15  
 -- Morris, Clara              5 Tide                   54.02   X1:20.51  
 -- Hunt, Carlie               4 Makos                     NT   X2:10.39  
 -- Williams, Clara            5 Makos                1:14.11   X2:24.65  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   18.49        2002 Chandler Hinson, CAMELOT                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quadrini, Tyler            6 Makos                  20.57      20.08    5  
  2 Elam, Jack                 6 Makos                  37.01      28.02    2  
  2 Morgan, Stuart             6 Makos                  33.17      28.02    2  
  4 Turner, Quade              5 Tide                 1:06.94      54.60  
  5 Smith, Nolan               5 Tide                   58.94    1:10.52  
  6 Alexander, Landon          5 Tide                   58.08    1:12.62  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Cantey, Waring             6 Makos                  42.97     X34.86  
 -- Hicks, Thomas              6 Makos                  44.40     X39.26  
 -- Gotvald, Sebastion         6 Makos                  49.71     X46.05  
 -- Cunha, Neil                5 Makos                2:11.29     X53.31  
 -- Pfitzer, Wick              6 Makos                     NT     X55.77  
 -- Cunha, Gabriel             5 Makos                1:25.14   X1:06.01  
 -- Rooker, Jackson            4 Tide                 1:23.25   X1:26.27  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   16.07    6/3/2009 Reagan Wealkey, Stingrays                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Masterson, Molly           8 Makos                  25.39      23.75    5  
  2 Smith, Addison             8 Tide                   25.44      24.34    3  
  3 Turner, Sydney             8 Tide                   25.77      25.63    1  
  4 Cantey, Lily               8 Makos                  26.56      25.91  
  5 Campbell, Abby             8 Makos                  26.26      26.11  
  6 Zibas, Natalie             8 Tide                   29.53      30.14  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Wright, Emma               7 Makos                  55.07     X49.87  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   16.10        1973 Chris McCool, PIEDMONT                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baumgartner, Max           8 Makos                  18.00      20.67    5  
  2 Echols, Paul               8 Makos                  23.49      23.75    3  
  3 Alderson, Christian        8 Tide                   24.44      24.76    1  
  4 Shea, Luke                 7 Tide                   26.45      26.89  
  5 Alexander, Mason           7 Tide                      NT      29.36  
  6 Smith, Shane               8 Makos                  37.97      30.26  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- McJenkins, Caleb           8 Makos                  42.11     X30.98  
 -- McMillion, Samuel          7 Makos                  33.40     X31.08  
 -- Lowe, Camden               7 Makos                  36.56     X33.03  
 -- Ford, Nikoli               7 Makos                1:19.63     X42.08  
 
Event 23  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   31.34    6/5/2013 Claire Blasingame, Mountain Springs          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thompson, Lillian         10 Tide                   38.99      39.33    5  
  2 Shea, Bess                10 Tide                   42.50      39.70    3  
  3 Zajac, Sophia              9 Tide                      NT      43.20    1  
  4 Hicks, Taylor             10 Makos                  50.63      43.99  
  5 St. John, Sophia          10 Makos                  44.50      44.03  
  6 Evans, Alexandra          10 Makos                  48.54      48.26  
 
Event 25  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Roche, Elise              10 Makos                  51.80     X49.34  
 -- Marion, Zoey               9 Makos                  55.55     X55.03  
 -- Cunha, Masie               9 Makos                1:01.34     X58.04  
 -- Turner, Madeline Rae      10 Tide                 1:01.07   X1:00.97  
 
Event 26  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   30.62        1998 Josh Renegar, JVRA                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mathews, Elliot           10 Makos                  38.00      39.80    5  
  2 Huskey, Alec              10 Makos                  42.85      42.51    3  
  3 Keener, William            9 Makos                  43.10      44.70    1  
  4 Custodio, Tom              9 Tide                      NT    1:02.64  
  5 Ordonez, Axel              9 Tide                      NT    1:18.01  
 
Event 28  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Mitchell, Gabe            10 Makos                  53.84     X51.94  
 -- Smith, Derek               9 Makos                1:07.91     X58.46  
 -- Templeton, Taylor         10 Makos                1:02.17   X1:00.33  
 -- Templeton, Hunter          9 Makos                1:25.41   X1:16.17  
 -- Eythorsson, Ari           10 Makos                1:32.56   X1:22.69  
 
Event 29  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   28.51    6/5/2013 Regan Weakley, MTSP                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Howie, Maggie             12 Makos                  37.31      36.19    5  
  2 Thompson, Maggie          12 Tide                   39.75      37.69    3  
  3 Shea, Emma                11 Tide                   39.75      38.90    1  
  4 Jones, Alison             12 Tide                      NT      38.98  
  5 Keener, Clara             11 Makos                  41.61      39.38  
  6 Stephens, Stella          11 Makos                  44.41      43.38  
 
Event 31  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Custodio, Mary            11 Tide                      NT      25.42  
 
Event 32  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   28.00        1976 Keating Johns, JVRA                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Walker            12 Tide                   35.43      35.22    5  
  2 Stinson, Jake             12 Tide                      NT      36.41    3  
  3 Rooker, Matthew           12 Tide                   37.15      37.23    1  
  4 Worthy, Will              11 Makos                  44.03      43.35  
  5 Beranek, Jacob            11 Makos                  44.73      45.63  
  6 Lawrence, Jack Wu         11 Makos                  55.74      58.15  
 
Event 34  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Harris, Caden             12 Tide                   43.55     X41.09  
 -- Maurer, David             12 Tide                      NT     X46.25  
 
Event 35  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   27.57    7/1/2015 Regan Weakley, MTSP                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moffet, Victoria          14 Tide                   34.40      33.53    5  
  2 Wistner, Abigail          14 Makos                  39.42      35.53    3  
  3 Zibas, Camille            13 Tide                   35.03      35.76    0.5
  3 Rabban, Sophie            13 Makos                  35.23     J35.78    0.5
  4 Lawrence, Lucy Wu         13 Makos                     NT     J36.26  
  6 Ledbetter, Kate           13 Tide                   36.32      36.48  
 
Event 38  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   26.39   6/20/2007 Tyler Kaiiszak, JVRA                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Craig, Kieran             13 Makos                  29.93      29.41    5  
  2 Harlow, Owen              13 Tide                   28.99      29.57    3  
  3 Stogner, John             13 Tide                   29.96      29.66    1  
  4 Maurer, Jack              14 Tide                   32.95      32.54  
  5 Miller, Wyatt             14 Makos                  38.07      35.34  
  6 Moore, Alex               13 Makos                  39.02      36.92  
 
Event 40  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Custodio, Paul            13 Tide                      NT      40.73  
 
Event 41  Girls 15-17 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   28.00        1980 Allison Orr, CAMELOT                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scoggins, Sydney          15 Makos                  31.54      31.27    5  
  2 Lacey, Emma               17 Makos                  33.20      33.25    3  
  3 Stinson, Emma             16 Tide                   34.03      33.32    1  
  4 McDonald, Sydney          17 Tide                   34.99      33.77  
  5 Wilkerson, Hannah         17 Tide                      NT      37.00  
  6 Bradford, Becca           17 Makos                  40.89      37.43  
 
Event 44  Boys 15-17 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   24.93    7/2/2013 John Smith, PIEDMONT                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ready, Quinn              17 Makos                  28.13      28.19    5  
  2 Jones, Cameron            16 Tide                   29.09      28.46    3  
  3 Rabban, Isaac             16 Makos                  28.83      29.89    1  
  4 Wilson, Reynolds          15 Tide                      NT      30.56  
  5 Rice, Rob                 15 Tide                   31.97      31.28  
  6 Huskey, Joshua            15 Makos                  33.45      33.06  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   21.30        1978 Jana Horsch, CAMELOT                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Campbell, Abby             8 Makos                  33.50      28.76    5  
  2 Mathews, Tessa             8 Makos                  29.47      29.04    3  
  3 Smith, Addison             8 Tide                      NT      31.99    1  
  4 Cantey, Lily               8 Makos                  42.82      38.13  
  5 Zibas, Natalie             8 Tide                      NT      39.50  
  6 Smith, Hayden              7 Tide                   43.53      41.88  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   20.60        1980 Elmer Hung, CAMELOT                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morris, Luke               7 Tide                   30.32      26.38    5  
  2 Evans, Matthew             8 Makos                  31.53      30.67    3  
  3 Alexander, Mason           7 Tide                   31.79      30.92    1  
  4 Hawkins, Patrick           8 Tide                      NT      35.93  
  5 Echols, Paul               8 Makos                  40.37      40.66  
 -- Weil, Felix                8 Makos                  41.97         DQ  
 
Event 49  Girls 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   40.53   6/15/2011 Allison Hu, Tide                             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quadrini, Claire           9 Makos                  50.35      47.11    5  
  2 Thompson, Lillian         10 Tide                   54.54      51.73    3  
  3 Maurer, Sophie            10 Tide                   54.40      54.02    1  
  4 Miller, Georgie           10 Makos                  58.80      58.06  
  5 Evans, Alexandra          10 Makos                  59.88      58.43  
  6 Hawkins, Virginia          9 Tide                      NT      58.74  
 
Event 50  Boys 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   40.85        2005 Fritz Zimmerman, CAMELOT                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Patterson, Jay            10 Makos                  53.05      52.28    5  
  2 Huskey, Alec              10 Makos                  54.07      52.82    3  
  3 McMillion, Caleb           9 Makos                  57.02      58.49    1  
  4 Ordonez, Axel              9 Tide                      NT    1:32.27  
  5 Custodio, Tom              9 Tide                      NT    1:33.05  
 
Event 51  Girls 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   37.08        1982 Jana Korsch, CAMELOT                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quadrini, Grace           11 Makos                  47.56     J46.33    5  
  2 Howie, Maggie             12 Makos                  47.43     J46.20    3  
  3 Jones, Alison             12 Tide                      NT      49.28    1  
  4 Shea, Emma                11 Tide                   55.59      55.96  
  5 Stephens, Stella          11 Makos                1:08.51    1:07.62  
 
Event 52  Boys 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   37.70        1977 William Wells, BLOSSOMWOOD                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rooker, Matthew           12 Tide                   47.36      47.91    5  
  2 Alderson, Jacob           12 Tide                      NT      48.05    3  
  3 Wilson, Walker            12 Tide                   49.74      50.33    1  
  4 Worthy, Will              11 Makos                  58.60      59.33  
  5 Sarrow, Django            11 Makos                1:05.54    1:00.58  
  6 Lawrence, Jack Wu         11 Makos                1:15.72    1:15.99  
 
Event 53  Girls 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   36.54   6/24/2009 Darby Mokry, MONTE SANO                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moffet, Victoria          14 Tide                   46.77      46.12    5  
  2 Wistner, Abigail          14 Makos                     NT      47.70    3  
  3 Rabban, Sophie            13 Makos                  47.93      48.44    1  
  4 Zibas, Camille            13 Tide                      NT      49.47  
  5 Masterson, Margaret       13 Makos                  55.04      49.59  
 
Event 54  Boys 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   32.62   6/20/2007 Tyler Kaliszak, JVRA                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harlow, Owen              13 Tide                   38.44      37.32    5  
  2 Craig, Kieran             13 Makos                     NT      43.15    3  
  3 Maurer, Jack              14 Tide                   43.63      43.58    1  
  4 Rooker, Austin            13 Tide                   45.08      43.76  
  5 Moore, Alex               13 Makos                  48.53      48.43  
  6 Williams, Lawson          13 Makos                     NT      57.10  
 
Event 55  Girls 15-17 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   35.39        1985 Jana Korsch, CAMELOT                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lacey, Emma               17 Makos                  44.63     J43.78    5  
  2 Scoggins, Sydney          15 Makos                  43.28     J43.65    3  
  3 Masterson, Marianne       15 Makos                     NT      44.43    1  
  4 Thompson, Kaelyn          15 Tide                   46.02      46.33  
  5 Stinson, Emma             16 Tide                   47.38      47.27  
  6 McDonald, Sydney          17 Tide                      NT      48.57  
 
Event 56  Boys 15-17 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   30.23   6/30/2010 Tyler Kaliszak, JVRA                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ready, Quinn              17 Makos                  35.81      36.23    5  
  2 Rabban, Isaac             16 Makos                  36.84      36.56    3  
  3 Rice, Rob                 15 Tide                   37.71      38.13    1  
  4 Jose, Garrett             15 Tide                   41.98      41.65  
  5 Huskey, Joshua            15 Makos                  47.75      43.36  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:15.47   6/13/2007 Blossomwood, BLOS                          
                         W.Kretzschmar, B.Thurman, R.Roberts, S.Cimino     
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   1:27.71    1:29.80    7  
     1) Mathews, Tessa W8               2) Echols, Paul M8                
     3) Masterson, Molly W8             4) Baumgartner, Max M8            
  2 Whitesburg Tide  'A'                              1:48.97    1:44.71  
     1) Smith, Addison W8               2) Shea, Luke M7                  
     3) Turner, Sydney W8               4) Alderson, Christian M8         
 -- Whitesburg Tide  'B'                                   NT   X2:15.18  
     1) Hawkins, Patrick M8             2) Zibas, Natalie W8              
     3) Smith, Hayden W7                4) Alexander, Mason M7            
 -- Monte Sano  'C'                                   2:57.12   X2:21.63  
     1) Cantey, Lily W8                 2) McJenkins, Caleb M8            
     3) Ford, Nikoli M7                 4) Wise, Ruby W8                  
 -- Monte Sano  'B'                                   2:31.94   X2:28.26  
     1) Campbell, Abby W8               2) Weil, Felix M8                 
     3) Lowe, Camden M7                 4) Wright, Emma W7                
 
Event 59  Mixed 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:19.00        1976 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   2:49.17    2:50.33    7  
     1) Mathews, Elliot M10             2) Hicks, Taylor W10              
     3) Huskey, Alec M10                4) Quadrini, Claire W9            
  2 Whitesburg Tide  'A'                                   NT    3:54.34  
     1) Ordonez, Axel M9                2) Custodio, Tom M9               
     3) Shea, Bess W10                  4) Thompson, Lillian W10          
 -- Monte Sano  'B'                                   3:38.83   X3:29.56  
     1) Beranek, Harper W9              2) Mitchell, Gabe M10             
     3) Cunha, Masie W9                 4) McMillion, Caleb M9            
 -- Monte Sano  'C'                                   3:58.23   X3:33.15  
     1) Roche, Elise W10                2) Keener, William M9             
     3) Eythorsson, Ari M10             4) Miller, Georgie W10            
 -- Monte Sano  'D'                                   4:11.67   X4:25.39  
     1) Evans, Alexandra W10            2) Templeton, Hunter M9           
     3) Marion, Zoey W9                 4) Templeton, Taylor M10          
 
Event 61  Mixed 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:04.91   6/29/2011 Byrd Spring, BYRD                          
                         I Blasingame, S Vasquez, M Northcutt, E Vasquez   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Whitesburg Tide  'A'                              2:32.60    2:32.15    7  
     1) Rooker, Matthew M12             2) Shea, Emma W11                 
     3) Jones, Alison W12               4) Wilson, Walker M12             
  2 Monte Sano  'A'                                   2:41.62    2:39.29  
     1) Howie, Maggie W12               2) Beranek, Jacob M11             
     3) Worthy, Will M11                4) Quadrini, Grace W11            
 -- Whitesburg Tide  'B'                                   NT   X2:56.27  
     1) Harris, Caden M12               2) Butler, Avery W11              
     3) Maurer, David M12               4) Thompson, Maggie W12           
 -- Monte Sano  'B'                                   3:09.98   X3:13.32  
     1) Wise, Reghan W11                2) Lawrence, Jack Wu M11          
     3) Sarrow, Django M11              4) Love, Mai W12                  
 
Event 63  Mixed 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:54.67    6/5/2013 Byrd Spring                                
                         C Hui, M Northcutt, I Blasingame, S Vasquez       
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Whitesburg Tide  'A'                              2:12.56    2:09.50    7  
     1) Moffet, Victoria W14            2) Ledbetter, Kate W13            
     3) Stogner, John M13               4) Harlow, Owen M13               
  2 Monte Sano  'A'                                   2:07.74    2:15.17  
     1) Mathews, Rebecca W14            2) Craig, Kieran M13              
     3) Rabban, Sophie W13              4) Perry, Quillan M13             
 -- Monte Sano  'B'                                   2:29.36   X2:37.34  
     1) Naderi, Rose W14                2) Moore, Alex M13                
     3) Miller, Wyatt M14               4) Masterson, Margaret W13        
 
Event 65  Mixed 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:52.35   6/30/2010 Jones Valley Recreation Assn.              
                         N Olson, J Starck, J Sabio, T Kaliszak            
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   2:01.70    2:03.33    7  
     1) Scoggins, Sydney W15            2) Rabban, Isaac M16              
     3) Lacey, Emma W17                 4) Ready, Quinn M17               
  2 Whitesburg Tide  'A'                              2:10.60    2:05.32  
     1) Stinson, Emma W16               2) McDonald, Sydney W17           
     3) Wilson, Reynolds M15            4) Jones, Cameron M16             
 -- Monte Sano  'B'                                        NT   X2:20.62  
     1) Huskey, Joshua M15              2) Bradford, Becca W17            
     3) Horton, Laura W17               4) Ordway, John M17               
 -- Whitesburg Tide  'B'                                   NT   X2:24.27  
     1) Clinton, Sydney W15             2) Boykin, Michael M17            
     3) Smith, Kendall W16              4) Jose, Garrett M15              
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   18.88        1981 Lori Harrison, BYRD SPRING                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mathews, Tessa             8 Makos                  26.93      24.69    5  
  2 Turner, Sydney             8 Tide                   31.66      30.81    3  
  3 Wise, Ruby                 8 Makos                  34.37      32.19    1  
  4 Masterson, Molly           8 Makos                  32.50      32.72  
  5 Shea, Eleanor              5 Tide                      NT      50.07  
  6 Neely, Caitlyn             7 Tide                      NT      54.54  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   19.25        1980 Elmer Hung, CAMELOT                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baumgartner, Max           8 Makos                  26.37      24.82    5  
  2 Quadrini, Tyler            6 Makos                  26.03      27.88    3  
  3 Smith, Shane               8 Makos                  30.68      31.62    1  
  4 Shea, Luke                 7 Tide                   44.98      33.53  
  5 Alderson, Christian        8 Tide                   37.31      37.78  
  6 Hawkins, Patrick           8 Tide                   40.74      39.59  
 
Event 69  Girls 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   36.88   6/29/2011 Regan Weakley, Stingrays                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quadrini, Claire           9 Makos                  42.56      41.13    5  
  2 Shea, Bess                10 Tide                   54.14      51.14    3  
  3 Zajac, Sophia              9 Tide                   53.17      52.96    1  
  4 St. John, Sophia          10 Makos                  56.00      53.97  
  5 Beranek, Harper            9 Makos                     NT    1:09.53  
  6 Alexander, Emma            9 Tide                      NT    1:10.73  
 
Event 70  Boys 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   36.47    6/3/2015 Riley Groves, Launchers                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mathews, Elliot           10 Makos                  54.98      51.45    5  
  2 Patterson, Jay            10 Makos                  58.51      57.21    3  
  3 Williams, Nate             9 Makos                1:08.72    1:18.63    1  
 
Event 71  Girls 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   33.17   6/22/2011 Sarah Margaret Cimino, BLOS                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quadrini, Grace           11 Makos                  41.50      41.77    5  
  2 Butler, Avery             11 Tide                   51.31      48.43    3  
  3 Thompson, Maggie          12 Tide                   50.37      48.78    1  
  4 Keener, Clara             11 Makos                     NT      49.27  
  5 Love, Mai                 12 Makos                  55.76      50.31  
  6 Shea, Emma                11 Tide                   57.55      54.53  
 
Event 72  Boys 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   27.10   6/29/2011 Chandler Espy, JVRA                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stinson, Jake             12 Tide                   42.37      42.69    5  
  2 Sarrow, Django            11 Makos                  52.78      54.93    3  
  3 Alderson, Jacob           12 Tide                      NT      58.97    1  
  4 Beranek, Jacob            11 Makos                  56.40    1:00.19  
  5 Harris, Caden             12 Tide                      NT    1:05.56  
  6 Lawrence, Jack Wu         11 Makos                1:11.69    1:07.04  
 
Event 73  Girls 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   32.07        2000 E.C. Moore, BLOSSOMWOOD                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mathews, Rebecca          14 Makos                     NT      39.92    5  
  2 Zibas, Camille            13 Tide                   43.64      42.31    3  
  3 Wistner, Abigail          14 Makos                  43.38      43.73    1  
  4 Ledbetter, Kate           13 Tide                      NT      47.25  
  5 Lawrence, Lucy Wu         13 Makos                  47.90      47.28  
 
Event 74  Boys 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   30.18        2006 Steven Griffin, GREENWYCHE                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stogner, John             13 Tide                   37.03      37.13    5  
  2 Rooker, Austin            13 Tide                      NT      41.96    3  
  3 Alderson, Samuel          13 Tide                   46.00      45.59    1  
  4 Miller, Wyatt             14 Makos                     NT      52.17  
  5 Williams, Lawson          13 Makos                  59.27    1:00.13  
 
Event 75  Girls 15-17 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   31.77   6/22/2011 Hannah Busk, LILY                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scott, Zoe                17 Makos                  39.18      39.17    5  
  2 McDonald, Sydney          17 Tide                   43.09      40.94    3  
  3 Smith, Kendall            16 Tide                   46.78      45.20    1  
  4 Wilkerson, Hannah         17 Tide                      NT      45.33  
  4 Horton, Laura             17 Makos                     NT     J45.77  
  6 Bradford, Becca           17 Makos                  54.85      47.51  
 
Event 76  Boys 15-17 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   28.18    7/2/2013 John Smith, PIEDMONT                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Klemm, Riley              15 Makos                  35.15      34.59    5  
  2 Jones, Cameron            16 Tide                   38.59      36.44    3  
  3 Wright, Marshall          17 Makos                  36.26      37.00    1  
  4 Wilson, Reynolds          15 Tide                      NT      37.29  
  5 Ordway, John              17 Makos                     NT      40.86  
  6 Custodio, David           15 Tide                      NT      45.59  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   18.16   6/29/2011 Claire Blasingame, BYRD                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mathews, Tessa             8 Makos                  23.35      23.40    5  
  2 Smith, Addison             8 Tide                   35.99      29.65    3  
  3 Turner, Sydney             8 Tide                   40.59      34.36    1  
  4 Wise, Ruby                 8 Makos                  43.63      35.57  
  5 Campbell, Abby             8 Makos                  41.28      37.64  
  6 Zibas, Natalie             8 Tide                      NT      47.08  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   18.02    7/2/2013 Will Byrd, JVRA                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baumgartner, Max           8 Makos                  24.63      23.89    5  
  2 Evans, Matthew             8 Makos                  33.90      30.82    3  
  3 Echols, Paul               8 Makos                  32.54      33.13    1  
  4 Alderson, Christian        8 Tide                   38.09      37.75  
  5 Shea, Luke                 7 Tide                   52.56      41.29  
  6 Alexander, Mason           7 Tide                      NT      43.04  
 
Event 79  Girls 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   34.42        1993 Margaret Hoelzer, JVRA                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quadrini, Claire           9 Makos                  40.35      39.54    5  
  2 Shea, Bess                10 Tide                   54.90      51.59    3  
  3 Zajac, Sophia              9 Tide                   50.82      52.58    1  
  4 Maurer, Sophie            10 Tide                   54.06      53.16  
  5 Hicks, Taylor             10 Makos                1:05.43    1:00.92  
 -- Worthy, Emily              9 Makos                  56.53         DQ  
 
Event 80  Boys 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   34.44        1984 Milo Crawford, SOUTHEAST YMCA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mathews, Elliot           10 Makos                  47.35      52.63    5  
  2 Huskey, Alec              10 Makos                  59.88      58.88    3  
  3 McMillion, Caleb           9 Makos                  58.37    1:03.66    1  
  4 Custodio, Tom              9 Tide                      NT    1:36.31  
 
Event 81  Girls 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   31.25   6/22/2011 Sarah Margaret Cimino, BLOS                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quadrini, Grace           11 Makos                  38.31      40.33    5  
  2 Keener, Clara             11 Makos                  46.27      45.72    3  
  3 Thompson, Maggie          12 Tide                   51.79      47.35    1  
  4 Butler, Avery             11 Tide                   52.12      52.23  
  5 Wise, Reghan              11 Makos                1:07.70    1:02.83  
 
Event 82  Boys 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   30.68        2000 Josh Renegar, JVRA                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Walker            12 Tide                   42.88      42.51    5  
  2 Rooker, Matthew           12 Tide                   45.33      43.58    3  
  3 Alderson, Jacob           12 Tide                      NT      48.69    1  
  4 Sarrow, Django            11 Makos                  49.92      53.56  
  5 Worthy, Will              11 Makos                  52.57      56.15  
  6 Beranek, Jacob            11 Makos                1:05.58    1:06.73  
 
Event 83  Girls 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   29.90   6/12/2013 Sarah Margaret Cimino, BLOS                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mathews, Rebecca          14 Makos                     NT      37.78    5  
  2 Moffet, Victoria          14 Tide                      NT      39.89    3  
  3 Ledbetter, Kate           13 Tide                      NT      42.26    1  
  4 Naderi, Rose              14 Makos                  47.27      48.49  
  5 Wise, Rylie               14 Makos                  55.39    1:01.83  
 
Event 84  Boys 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   28.23    7/3/2012 Zach Harting, Redstone                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harlow, Owen              13 Tide                   31.81      31.71    5  
  2 Stogner, John             13 Tide                   35.36      34.77    3  
  3 Maurer, Jack              14 Tide                      NT      36.02    1  
  4 Craig, Kieran             13 Makos                  35.06      37.23  
  5 Moore, Will               13 Makos                  45.28      44.39  
  6 Moore, Alex               13 Makos                     NT      45.40  
 
Event 85  Girls 15-17 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   29.87   6/30/2010 Hannah Busk, LILY                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lacey, Emma               17 Makos                  37.74      37.62    5  
  2 Scott, Zoe                17 Makos                  38.88      37.88    3  
  3 Clinton, Sydney           15 Tide                   38.27      38.14    1  
  4 Masterson, Marianne       15 Makos                     NT      38.81  
  5 Wilkerson, Hannah         17 Tide                      NT      43.15  
  6 Smith, Kendall            16 Tide                   44.60      43.75  
 
Event 86  Boys 15-17 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   26.98    7/2/2013 John Smith, PIEDMONT                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jones, Cameron            16 Tide                   32.06      32.13    5  
  2 Ready, Quinn              17 Makos                  32.97      33.79    3  
  3 Klemm, Riley              15 Makos                  36.51      35.64    1  
  4 Wilson, Reynolds          15 Tide                      NT      35.80  
  5 Rice, Rob                 15 Tide                   35.05      35.83  
  6 Daniel, Linden            17 Makos                  38.34      36.03  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:19.61        1981 Camelot                                    
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   1:39.04    1:43.05    7  
     1) Masterson, Molly 8              2) Campbell, Abby 8               
     3) Cantey, Lily 8                  4) Mathews, Tessa 8               
 -- Monte Sano  'B'                                   2:35.55   X2:27.53  
     1) Wise, Ruby 8                    2) Wright, Emma 7                 
     3) Roche, Evelyn 6                 4) Baumgartner, Jenny 5           
 -- Whitesburg Tide  'A'                              2:26.93         DQ  
     1) Smith, Addison 8                2) Neely, Caitlyn 7               
     3) Zibas, Natalie 8                4) Turner, Sydney 8               
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:15.00        1972 Sherwood                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   1:27.18    1:34.06    7  
     1) Quadrini, Tyler 6               2) Echols, Paul 8                 
     3) Evans, Matthew 8                4) Baumgartner, Max 8             
  2 Whitesburg Tide  'A'                              1:55.36    1:51.19  
     1) Shea, Luke 7                    2) Alexander, Mason 7             
     3) Morris, Luke 7                  4) Alderson, Christian 8          
 -- Monte Sano  'B'                                   2:26.12   X2:22.06  
     1) McJenkins, Caleb 8              2) McMillion, Samuel 7            
     3) Weil, Felix 8                   4) Lowe, Camden 7                 
 
Event 89  Girls 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:27.47        1982 Byrd Spring                                
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Whitesburg Tide  'A'                              2:57.22    2:49.02    7  
     1) Maurer, Sophie 10               2) Zajac, Sophia 9                
     3) Shea, Bess 10                   4) Thompson, Lillian 10           
  2 Monte Sano  'A'                                   3:14.44    3:01.11  
     1) St. John, Sophia 10             2) Evans, Alexandra 10            
     3) Hicks, Taylor 10                4) Quadrini, Claire 9             
 -- Monte Sano  'B'                                   3:46.88   X3:45.15  
     1) Cunha, Masie 9                  2) Beranek, Harper 9              
     3) Worthy, Emily 9                 4) Roche, Elise 10                
 
Event 90  Boys 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:21.53        1997 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   2:49.32    3:02.74    7  
     1) Huskey, Alec 10                 2) Keener, William 9              
     3) McMillion, Caleb 9              4) Mathews, Elliot 10             
 -- Monte Sano  'B'                                   3:41.58   X4:16.65  
     1) Mitchell, Gabe 10               2) Templeton, Hunter 9            
     3) Smith, Derek 9                  4) Williams, Nate 9               
 
Event 91  Girls 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:05.71   6/20/2012 Mtn Springs Stingrays                      
                         R Weakley, M Garding, G Brandon, D Campbell       
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   2:38.88    2:43.15    7  
     1) Howie, Maggie 12                2) Keener, Clara 11               
     3) Stephens, Stella 11             4) Quadrini, Grace 11             
  2 Whitesburg Tide  'A'                              2:52.34    2:58.53  
     1) Shea, Emma 11                   2) Butler, Avery 11               
     3) Hawkins, Virginia 9             4) Thompson, Maggie 12            
 -- Monte Sano  'B'                                   3:10.16   X3:12.02  
     1) Wise, Reghan 11                 2) Miller, Georgie 10             
     3) Love, Mai 12                    4)                                
 
Event 92  Boys 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:05.19        1999 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Whitesburg Tide  'A'                              2:31.06    2:35.75    7  
     1) Rooker, Matthew 12              2) Alderson, Jacob 12             
     3) Stinson, Jake 12                4) Wilson, Walker 12              
  2 Monte Sano  'A'                                   3:10.29    3:12.55  
     1) Beranek, Jacob 11               2) Sarrow, Django 11              
     3) Lawrence, Jack Wu 11            4) Worthy, Will 11                
 
Event 93  Girls 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:04.82        1984 Camelot                                    
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Whitesburg Tide  'A'                                   NT    2:23.62    7  
     1) Ledbetter, Kate 13              2) Jones, Alison 12               
     3) Zibas, Camille 13               4) Moffet, Victoria 14            
  2 Monte Sano  'A'                                   2:16.28    2:24.14  
     1) Naderi, Rose 14                 2) Rabban, Sophie 13              
     3) Lawrence, Lucy Wu 13            4) Mathews, Rebecca 14            
 -- Monte Sano  'B'                                   2:40.20   X2:43.16  
     1) Wistner, Abigail 14             2) Masterson, Margaret 13         
     3) Wise, Rylie 14                  4)                                
 
Event 94  Boys 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:57.38   6/30/2010 Greenwyche Gators                          
                         B Malone, W Scoggins, B Conners, J Sutphin        
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Whitesburg Tide  'A'                              2:11.57    2:09.51    7  
     1) Maurer, Jack 14                 2) Steadmon, Lync 13              
     3) Stogner, John 13                4) Harlow, Owen 13                
  2 Monte Sano  'A'                                   2:17.74    2:24.39  
     1) Moore, Will 13                  2) Moore, Alex 13                 
     3) Miller, Wyatt 14                4) Craig, Kieran 13               
 
Event 95  Girls 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:01.40        1986 Camelot                                    
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   2:12.21    2:14.01    7  
     1) Lacey, Emma 17                  2) Horton, Laura 17               
     3) Masterson, Marianne 15          4) Scoggins, Sydney 15            
  2 Whitesburg Tide  'A'                              2:20.44    2:23.03  
     1) McDonald, Sydney 17             2) Clinton, Sydney 15             
     3) Wilkerson, Hannah 17            4) Stinson, Emma 16               
 
Event 96  Boys 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:44.61    7/2/2013 Piedmont                                   
                         J. Herring, J. Calatrello, C. Overbeek, J. Smith  
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                        NT    1:59.43    7  
     1) Rabban, Isaac 16                2) Klemm, Riley 15                
     3) Daniel, Linden 17               4) Ready, Quinn 17                
  2 Whitesburg Tide  'A'                              2:13.35    2:08.00  
     1) Wilson, Reynolds 15             2) Boykin, Michael 17             
     3) Rice, Rob 15                    4) Jones, Cameron 16              
 -- Monte Sano  'B'                                        NT   X2:18.28  
     1) Ordway, John 17                 2) Wright, Marshall 17            
     3) Huskey, Joshua 15               4)                                
 -- Whitesburg Tide  'B'                                   NT   X2:26.69  
     1) Jose, Garrett 15                2) Alderson, Samuel 13            
     3) Custodio, David 15              4) McElreath, Alan 15             

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2017 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org