Home
2016 Meets
2015 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL - H               HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 6/22/2016 11:56 PM
                      2016 RCSL PIED vs BLOS - 6/22/2016                       
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:13.47        1981 Whitesburg                                 
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:24.49    1:30.66    7  
     1) Davenport, Allie 7              2) Krichev, Sophie 8              
     3) Holden, Sydney 7                4) Comer, Mackenzie 8             
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:32.71    1:35.74  
     1) Bostick, Adaline 8              2) Amos, Finley 8                 
     3) Bibb, Maret 8                   4) Satterfeal, Kinsley 8          
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        1:37.89   X1:43.09  
     1) Mackey, Story 7                 2) Paparella, Elle 7              
     3) Langford, Ella 8                4) Austin, Addi 8                 
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                        1:45.94   X1:54.03  
     1) Parsons, Alexa 7                2) Fierro, Averee 8               
     3) Farrell, Hill 8                 4) Mullins, Mem 8                 
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                            2:07.23   X2:05.10  
     1) Wessel, Anne 8                  2) Jackson, Adella 8              
     3) Hudson, Harper 7                4) Rigby, Ansley 7                
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:16.31        1982 Whitesburg                                 
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:39.92    1:35.57    7  
     1) Roberts, Bross 8                2) Watson, Ben 8                  
     3) Goldmon, William 7              4) Johnston, Caleb 7              
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        2:02.05   X2:40.00  
     1) Cook, Hugh 8                    2) Turner, Lucas 8                
     3) Clark, Will 6                   4) Harwood, Andrew 7              
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT        XDQ  
     1) Ogle, Ty 7                      2) Malone, Van 8                  
     3) Cobb, Ephraim 8                 4) Lumpkin, Grayson 7             
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:01.37         DQ  
     1) Sieja, Oliver 7                 2) Schmitz, Wilson 7              
     3) Jacobsen, Will 7                4) Taylor, Hayes 6                
 
Event 3  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:17.35        1998 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:35.79    2:45.71    7  
     1) Rawls, Ava 10                   2) Fann, Josey 10                 
     3) Krichev, Audrey 10              4) Mullins, Anna Crawford 10      
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:47.33    2:45.84  
     1) King, Betsy 9                   2) Amos, Haynes 10                
     3) Brooks, Caroline 10             4) Cullbreath, Haley 10           
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        3:29.37   X3:45.72  
     1) Watson, May 10                  2) Fleischmann, Maggie 10         
     3) Fierro, Brooke 10               4) Layne, Shelby 10               
 
Event 4  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:15.90        1997 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:59.69    2:45.71    7  
     1) Waites, Will 9                  2) Bloom, Wyatt 10                
     3) Johnston, Matthew 10            4) Campbell, Roan 10              
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:51.50    2:45.84  
     1) Bostick, Braden 10              2) Elkins, Jack 10                
     3) Walker, Philip 10               4) Hopkins, Kemper 9              
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        4:07.49   X3:45.72  
     1) Dilworth, Colin 9               2) Hensley, Huck 10               
     3) Mitchell, Jack 10               4) Blankenship, Will 9            
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:05.19        1999 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:22.30    2:45.23    7  
     1) King, Mary Foster 11            2) Bender, Scout 12               
     3) Nurre, Jane 12                  4) Bibb, Maddie 12                
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:22.96    2:52.93  
     1) Krichev, Julia 12               2) Watson, McKenna 11             
     3) Paparella, Meg 12               4) Waggoner, Stevey 12            
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:07.29        1999 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            3:00.13   J2:45.23    7  
     1) Hopkins, Fields 11              2) Sims, Aidan 11                 
     3) Gaines, Xander 11               4) Jackson, Caden 12              
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:38.58         DQ  
     1) Bankowski, Brett 11             2) Comer, John Franklin 11        
     3) Malone, Callaway 12             4) Bankowski, Clate 12            
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:01.47   6/17/2014 Piedmont, Pied                             
                         A Monk, A Schloss, M Monk, C Strankman            
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:08.16    2:05.06    7  
     1) Cimino, Maddie 14               2) Johnson, Madeline 13           
     3) Graves, Virginia 13             4) Hamilton, Rebekah 13           
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:04.26    2:07.47  
     1) Erbach, Lizzie 13               2) Schloss, Anna Kathryn 14       
     3) Culbreath, Rachel 14            4) Archer, Jamie 13               
 
Event 8  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:52.79   6/24/2015 Piedmont Piranhas                          
                         C Chance, A Nurre, E Wan, B Werth                 
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:16.11    2:29.81    7  
     1) Cooper, Curtis 13               2) Blankenship, Nate 14           
     3) Thurman, Reed 14                4) Cagle, Stephen 14              
 
Event 9  Girls 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:58.34        2011 JVRA                                       
                         J Stark, J Sabio, K Wilson, L Olson               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:09.16    2:05.94    7  
     1) Monk, Marybeth 14               2) Monk, Anna 15                  
     3) Strankman, Cole Elizabeth 15    4) Monk, Abby 17                  
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:08.58    2:21.62  
     1) Cimino, Sarah Margaret 17       2) Bohan, Murphy 17               
     3) Roberts, Riley 17               4) Gilbert, Mary 15               
 
Event 10  Boys 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:43.33   6/20/2012 Piedmont Piranhas                          
                         J Calatrello, J Lawrence, J Smith, T Calatrello   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:47.94    1:50.19    7  
     1) Chance, Caleb 15                2) Werth, Benjamin 15             
     3) Smith, Austin 17                4) Overbeek, Cade 17              
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:56.10    2:02.34  
     1) Kretzschmar, Will 17            2) Darden, Will 16                
     3) Swing, Joe 15                   4) Hensley, Ethan 16              
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   17.98        1998 Beth Anne Ashcraft, Whitesburg               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krichev, Charlotte         5 BLOSSOMWOOD            22.77      22.19    5  
  2 Layne, Maggie Kate         6 BLOSSOMWOOD            23.95      22.32    3  
  3 Sieja, Paton               6 PIED                   27.89      24.84    1  
  4 McClung, Mary Ceil         6 BLOSSOMWOOD            25.76      25.57  
  5 Amos, Lola                 6 PIED                   35.74      28.67  
  6 Wessel, Molly              6 PIED                   39.18      39.59  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Harwood, Emma              5 BLOSSOMWOOD            34.65     X31.41  
 -- Duckett, Caeli             5 PIED                   45.53     X38.07  
 -- Wessel, Caroline           4 PIED                      NT     X41.75  
 -- Wessel, Kate               4 PIED                      NT     X48.75  
 -- Perkins, Tizzy             4 BLOSSOMWOOD            50.31     X50.08  
 -- Moorer, Abby               5 BLOSSOMWOOD               NT     X52.25  
 -- Davenport, Claire          4 BLOSSOMWOOD            56.14     X55.34  
 -- Powell, Caroline           6 PIED                 1:00.00   X1:05.26  
 -- Smith, Piper               4 BLOSSOMWOOD          1:28.99   X1:12.41  
 -- Fierro, Mia                4 BLOSSOMWOOD          1:36.65   X1:26.13  
 -- Holden, Harper             4 BLOSSOMWOOD          1:11.50   X1:39.63  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   16.34        1999 Lucas Marin, Hampton Cove                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Taylor, Hayes              6 PIED                   24.03      22.96    5  
  2 Trefry, Weston             6 PIED                   28.76      23.59    3  
  3 Paque, Knox                6 BLOSSOMWOOD            27.64     J27.22    1  
  4 Clark, Will                6 BLOSSOMWOOD            28.27     J27.03  
  5 Fierro, David              6 BLOSSOMWOOD            27.76      27.40  
  6 Taylor, John Marshall      6 PIED                   37.73      32.66  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Perkins, William           6 BLOSSOMWOOD            28.52     X26.94  
 -- Whithead, Brooks           6 BLOSSOMWOOD            31.17     X29.41  
 -- Wilson, Parker             5 BLOSSOMWOOD            49.00     X31.01  
 -- Holt, Grayson              6 BLOSSOMWOOD            29.77     X31.03  
 -- Waites, Wesley             6 BLOSSOMWOOD            31.08     X32.40  
 -- Hodges, Luke               5 PIED                   50.75     X44.72  
 -- Mitchell, Tyler            6 BLOSSOMWOOD               NT     X49.87  
 -- Cosgrove, Michael          5 BLOSSOMWOOD            55.00     X55.41  
 -- McElroy, Jacob             6 BLOSSOMWOOD            35.22        XDQ  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   14.45        1981 Katherine Rhodes, Piedmont                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krichev, Sophie            8 BLOSSOMWOOD            15.01      15.06    5  
  2 Bibb, Maret                8 PIED                   16.03      16.19    3  
  3 Amos, Finley               8 PIED                   18.40      17.97    1  
  4 Holden, Sydney             7 BLOSSOMWOOD            18.88      19.09  
  5 Bostick, Adaline           8 PIED                   21.43      19.87  
  6 Comer, Mackenzie           8 BLOSSOMWOOD            20.13      21.72  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Mullins, Mem               8 BLOSSOMWOOD            22.08     X19.25  
 -- Langford, Ella             8 BLOSSOMWOOD            19.04     X19.85  
 -- Parsons, Alexa             7 BLOSSOMWOOD            26.45     X22.19  
 -- Farrell, Hill              8 BLOSSOMWOOD            23.66     X23.81  
 -- Moorer, Peyton             7 BLOSSOMWOOD            31.14     X23.90  
 -- Plumlee, Jane              8 BLOSSOMWOOD            24.46     X24.16  
 -- Fierro, Averee             8 BLOSSOMWOOD            23.58     X24.53  
 -- Hodge, Mary Camille        8 BLOSSOMWOOD            27.71     X25.09  
 -- Austin, Addi               8 BLOSSOMWOOD            26.14     X25.12  
 -- Satterfeal, Kinsley        8 PIED                   24.44     X27.04  
 -- Hodges, Caroline           7 PIED                   30.91     X28.07  
 -- Hudson, Harper             7 PIED                   29.50     X29.63  
 -- Jordan, Emma               7 BLOSSOMWOOD            45.97     X30.08  
 -- Rigby, Ansley              7 PIED                   28.06     X30.89  
 -- Gyorok, Ava                7 PIED                   34.51     X35.63  
 -- McCloud, Caitlin           7 PIED                   32.61     X36.88  
 -- Smith, Matilda             7 BLOSSOMWOOD            40.58     X37.85  
 -- Click, Campbell            8 BLOSSOMWOOD            53.58     X59.41  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   13.74        1979 David Allen, Whitesburg                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Watson, Ben                8 BLOSSOMWOOD            18.16      17.84    5  
  2 Goldmon, William           7 BLOSSOMWOOD            19.01      19.19    3  
  3 Roberts, Bross             8 BLOSSOMWOOD            18.82     J28.87    1  
  4 Jacobsen, Will             7 PIED                   23.68     J21.44  
  5 Sieja, Oliver              7 PIED                   23.97     J22.80  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Cook, Hugh                 8 BLOSSOMWOOD            26.07     X21.52  
 -- Malone, Van                8 BLOSSOMWOOD            29.90     X23.00  
 -- Johnston, Caleb            7 BLOSSOMWOOD            25.94     X24.40  
 -- Harwood, Andrew            7 BLOSSOMWOOD            25.03     X25.66  
 -- Cobb, Ephraim              8 BLOSSOMWOOD            29.26     X32.37  
 -- Ogle, Ty                   7 BLOSSOMWOOD            48.20     X47.03  
 
Event 23  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   27.19    6/8/2011 Regan Weakley, Stingrays                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krichev, Audrey           10 BLOSSOMWOOD            32.82      32.72    5  
  2 Mullins, Anna Crawford    10 BLOSSOMWOOD            35.38      33.09    3  
  3 Amos, Haynes              10 PIED                   33.46      34.67    1  
  4 Cullbreath, Haley         10 PIED                   35.19      35.84  
  5 Rawls, Ava                10 BLOSSOMWOOD            35.31      36.58  
  6 Gaines, Xoi               10 PIED                   41.44      42.77  
 
Event 25  Girls 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Watson, May               10 BLOSSOMWOOD            44.66     X40.34  
 -- Heritage, Greer           10 BLOSSOMWOOD            28.63     X41.03  
 -- Layne, Shelby             10 BLOSSOMWOOD            35.57     X41.18  
 -- Heritage, Preston         10 BLOSSOMWOOD            42.03     X42.97  
 -- Honea, Catie              10 PIED                   44.91     X43.19  
 -- Jones, Hope               10 PIED                   45.35     X43.49  
 -- Fierro, Brooke            10 BLOSSOMWOOD            51.20     X44.93  
 -- Fleischmann, Maggie       10 BLOSSOMWOOD            47.52     X47.38  
 -- Steele, Abby              10 PIED                   49.09     X49.71  
 -- Parks, Penelope            9 PIED                   51.27     X51.92  
 -- Howard, Mary Mae           9 BLOSSOMWOOD            56.98     X55.50  
 -- Steele, Suzy              10 PIED                 1:06.47   X1:06.87  
 -- Watts, Amber               9 BLOSSOMWOOD          1:19.07   X1:12.65  
 
Event 26  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   27.61        1981 David Allen, Whitesburg                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bostick, Braden           10 PIED                   31.09      31.57    5  
  2 Walker, Philip            10 PIED                   33.43      33.93    3  
  3 Campbell, Roan            10 BLOSSOMWOOD            36.64      37.44    1  
  4 Waites, Will               9 BLOSSOMWOOD               NT      38.24  
  5 Johnston, Matthew         10 BLOSSOMWOOD            36.03      38.94  
  6 Hopkins, Kemper            9 PIED                      NT      41.53  
 
Event 28  Boys 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Mitchell, Jack            10 BLOSSOMWOOD            41.26     X42.93  
 -- Dilworth, Colin            9 BLOSSOMWOOD            50.01     X46.32  
 -- Blankenship, Will          9 BLOSSOMWOOD            45.45     X47.51  
 -- Brinkley, Bo               9 BLOSSOMWOOD            50.48     X48.75  
 -- Shafer, Cruz               9 BLOSSOMWOOD               NT     X50.43  
 -- Rigby, Joshua             10 PIED                   46.72     X54.65  
 -- Mackey, Cade              10 BLOSSOMWOOD            53.58     X55.22  
 -- Allport, Caleb             9 PIED                 1:04.37   X1:00.36  
 
Event 29  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   25.37   6/26/2013 Regan Weakley, MTSP                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krichev, Julia            12 BLOSSOMWOOD            26.27      26.44    5  
  2 Bibb, Maddie              12 PIED                   28.16      27.58    3  
  3 Nurre, Jane               12 PIED                   29.28      29.48    1  
  4 King, Mary Foster         11 PIED                   33.14      30.47  
  5 Paparella, Meg            12 BLOSSOMWOOD            31.76      30.95  
  6 Watson, McKenna           11 BLOSSOMWOOD            34.32      34.16  
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   25.20        1976 Keating Johns, Jones Valley                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hopkins, Fields           11 PIED                   33.68      32.07    5  
  2 Gaines, Xander            11 PIED                   34.25      32.81    3  
  3 Bankowski, Clate          12 BLOSSOMWOOD            32.26      33.72    1  
  4 Bankowski, Brett          11 BLOSSOMWOOD            35.22      34.27  
  5 Hunter, Andrew            11 BLOSSOMWOOD            36.45      34.50  
  6 Walker, Owen              12 PIED                   41.45      42.56  
 
Event 34  Boys 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Penfield, Thomas Henry    12 BLOSSOMWOOD            39.25     X43.13  
 -- Roby, Billy               11 BLOSSOMWOOD            48.27     X46.45  
 
Event 35  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   24.62   6/25/2014 Regan Weakley, MTSP                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hamilton, Rebekah         13 BLOSSOMWOOD            25.38     J25.69    5  
  2 Monk, Marybeth            14 PIED                   26.07     J25.65    3  
  3 Schloss, Anna Kathryn     14 PIED                   26.00      27.30    1  
  4 Cimino, Maddie            14 BLOSSOMWOOD            27.64      27.70  
  5 Graves, Virginia          13 BLOSSOMWOOD            27.96      27.75  
  6 Culbreath, Rachel         14 PIED                   28.21      27.81  
 
Event 37  Girls 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Satterfeal, Sesalie       14 PIED                   33.25     X32.97  
 -- Roby, Willa               13 BLOSSOMWOOD            39.82     X36.66  
 
Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   23.27        1979 Chris McCool, Piedmont                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nurre, Alexander          14 PIED                   24.75      24.37    5  
  2 Schuetz, Neil             14 PIED                   30.83      27.64    3  
  3 Cooper, Curtis            13 BLOSSOMWOOD            27.27      27.77    1  
  4 Thurman, Reed             14 BLOSSOMWOOD            27.15      29.22  
  5 Cagle, Stephen            14 BLOSSOMWOOD            30.83      30.85  
 
Event 41  Girls 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   24.64    6/8/2016 Sarah Margaret Cimino, Blossomwood           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cimino, Sarah Margaret    17 BLOSSOMWOOD            24.64      24.66    5  
  2 Monk, Anna                15 PIED                   26.25      27.13    3  
  3 Strankman, Cole Elizabet  15 PIED                   27.12      27.19    1  
  4 Roberts, Riley            17 BLOSSOMWOOD            28.65      28.77  
  5 Bohan, Murphy             17 BLOSSOMWOOD            32.03      31.62  
  6 Schuetz, Gianna           17 PIED                   33.56      35.21  
 
Event 44  Boys 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   21.90   6/30/2010 Tehuti Taylor, Whitesburg                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Overbeek, Cade            17 PIED                   22.03      21.69    5  
  2 Smith, Austin             17 PIED                   23.58      23.43    3  
  3 Chance, Caleb             15 PIED                   23.98      23.50    1  
  4 Kretzschmar, Will         17 BLOSSOMWOOD            25.60      24.81  
  5 Swing, Joe                15 BLOSSOMWOOD            25.35      25.28  
  6 Hensley, Ethan            16 BLOSSOMWOOD            27.91      29.44  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   18.65        1984 Katherine Rhodes, Piedmont                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krichev, Sophie            8 BLOSSOMWOOD            21.84      21.81    5  
  2 Amos, Finley               8 PIED                   24.50      23.97    3  
  3 Bostick, Adaline           8 PIED                   28.23      27.00    1  
  4 Paparella, Elle            7 BLOSSOMWOOD            31.21      28.15  
  5 Comer, Mackenzie           8 BLOSSOMWOOD            28.07      28.50  
  6 Jackson, Adella            8 PIED                   29.19      31.01  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   17.41        1997 Brian Chan, Randolph                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Watson, Ben                8 BLOSSOMWOOD            24.02      25.84    5  
  2 Roberts, Bross             8 BLOSSOMWOOD            27.33      28.00    3  
  3 Schmitz, Wilson            7 PIED                   37.00     J37.09    1  
  4 Allport, Benjamin          7 PIED                      NT     J37.52  
  5 Jacobsen, Will             7 PIED                   48.52     J37.83  
 -- Turner, Lucas              8 BLOSSOMWOOD            31.65         DQ  
 
Event 49  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   35.62   6/29/2011 Alison Hu, WHBG                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amos, Haynes              10 PIED                   43.59      41.72    5  
  2 Brooks, Caroline          10 PIED                   47.54      44.98    3  
  3 Krichev, Audrey           10 BLOSSOMWOOD            45.39      45.07    1  
  4 Fann, Josey               10 BLOSSOMWOOD            46.12      47.84  
  5 Howell, Rowen              9 PIED                   49.23      48.77  
  6 Mullins, Anna Crawford    10 BLOSSOMWOOD            51.70      51.62  
 
Event 50  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   36.72        1999 Brian Chan, Jones Valley                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bloom, Wyatt              10 BLOSSOMWOOD            46.32      46.41    5  
  2 Elkins, Jack              10 PIED                   51.85      49.42    3  
  3 Hensley, Huck             10 BLOSSOMWOOD            51.31      53.06    1  
  4 Waites, Will               9 BLOSSOMWOOD            51.64      53.31  
  5 Robinson, Sam              9 PIED                      NT      55.09  
 
Event 51  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   33.44        1981 Jana Korsch, Camelot                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nurre, Jane               12 PIED                   43.11      41.71    5  
  2 Bibb, Maddie              12 PIED                   42.17      42.33    3  
  3 Bender, Scout             12 PIED                   41.83      42.76    1  
  4 Paparella, Meg            12 BLOSSOMWOOD            42.83      43.19  
  5 Watson, McKenna           11 BLOSSOMWOOD            45.51      45.33  
  6 Leach, Lakelee            11 BLOSSOMWOOD            51.84      48.15  
 
Event 52  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   32.55        1985 Randy Johnson, Jones Valley                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jackson, Caden            12 PIED                   49.25      48.80    5  
  2 Hopkins, Fields           11 PIED                   50.01      49.32    3  
  3 Sims, Aidan               11 PIED                   56.35      51.32    1  
  4 Malone, Callaway          12 BLOSSOMWOOD            52.01      52.00  
  5 Comer, John Franklin      11 BLOSSOMWOOD            52.14      53.71  
  6 Bohan, John               11 BLOSSOMWOOD            55.59      55.82  
 
Event 53  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   32.17    7/3/2012 Jesse Sabio, JVRA                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schloss, Anna Kathryn     14 PIED                   34.07      34.43    5  
  2 Graves, Virginia          13 BLOSSOMWOOD               NT      37.27    3  
  3 Archer, Jamie             13 PIED                   41.35      40.31    1  
  4 Erbach, Lizzie            13 PIED                   42.71      41.03  
  5 Johnson, Madeline         13 BLOSSOMWOOD            42.06      42.38  
 
Event 54  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   29.38    6/6/2007 Tyler Kaliszak, JVRA                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nurre, Alexander          14 PIED                   30.47      29.37    5  
  2 Schuetz, Neil             14 PIED                   38.34     J37.99    3  
  3 Cooper, Curtis            13 BLOSSOMWOOD            37.59     J37.97    1  
  4 Blankenship, Nate         14 BLOSSOMWOOD            42.75      44.26  
  5 Harbarger, David          13 BLOSSOMWOOD            46.62      45.54  
 
Event 55  Girls 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   31.68        1986 Jana Korsch, Camelot                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monk, Anna                15 PIED                   34.22      33.99    5  
  2 Roberts, Riley            17 BLOSSOMWOOD            35.71      34.66    3  
  3 Schuetz, Gianna           17 PIED                   41.76      42.51    1  
  4 Bohan, Murphy             17 BLOSSOMWOOD            48.75      47.95  
  5 Gilbert, Mary             15 BLOSSOMWOOD            52.80      53.38  
 
Event 56  Boys 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   27.72    6/2/2010 Cameron Conners, GREN                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Austin             17 PIED                   30.99      30.93    5  
  2 Werth, Benjamin           15 PIED                   32.50      31.46    3  
  3 Nurre, Nicholas           17 PIED                   33.32      32.89    1  
  4 Darden, Will              16 BLOSSOMWOOD            33.70      34.03  
  5 Burkett, Graham           17 BLOSSOMWOOD            40.58      42.22  
  6 Harbarger, Sam            16 BLOSSOMWOOD            44.33      42.37  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:05.41   6/27/2007 Blossomwood, BLOS                          
                         W Kretzchmar,B Thurman,R Roberts, S Cimino        
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:13.40    1:11.53    7  
     1) Watson, Ben M8                  2) Holden, Sydney W7              
     3) Goldmon, William M7             4) Krichev, Sophie W8             
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:10.69    1:24.48  
     1) Sieja, Oliver M7                2) Jacobsen, Will M7              
     3) Amos, Finley W8                 4) Bibb, Maret W8                 
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X1:35.32  
     1) Cook, Hugh M8                   2) Fierro, Averee W8              
     3) Hodge, Mary Camille W8          4) Malone, Van M8                 
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X2:11.75  
     1) Turner, Lucas M8                2) Smith, Matilda W7              
     3) Plumlee, Jane W8                4) Ogle, Ty M7                    
 
Event 59  Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:00.27        1983 Southeast YMCA                             
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:16.84    2:15.43    7  
     1) Amos, Haynes W10                2) Cullbreath, Haley W10          
     3) Walker, Philip M10              4) Bostick, Braden M10            
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:19.52    2:23.97  
     1) Campbell, Roan M10              2) Fann, Josey W10                
     3) Johnston, Matthew M10           4) Krichev, Audrey W10            
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X2:59.27  
     1) Mitchell, Jack M10              2) Blankenship, Will M9           
     3) Heritage, Greer W10             4) Layne, Shelby W10              
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X3:24.96  
     1) Brinkley, Bo M9                 2) Mackey, Cade M10               
     3) Watson, May W10                 4) Howard, Mary Mae W9            
 
Event 61  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:50.42   6/18/2014 Piedmont Piranhas, Piedmont                
                         E Wan, A Schloss, A Nurre, M Monk                 
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:51.01    2:00.87    7  
     1) Gaines, Xander M11              2) Hopkins, Fields M11            
     3) Nurre, Jane W12                 4) Bibb, Maddie W12               
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:03.39    2:06.00  
     1) Bankowski, Clate M12            2) Malone, Callaway M12           
     3) Paparella, Meg W12              4) Krichev, Julia W12             
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X2:32.21  
     1) Bohan, John M11                 2) Penfield, Thomas Henry M12     
     3) Leach, Lakelee W11              4) Waggoner, Stevey W12           
 
Event 63  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:42.31   6/12/2013 BYRD                                       
                         C Hui, M Northcutt, I Blasingame, S Vasquez       
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:44.64    1:46.00    7  
     1) Schuetz, Neil M14               2) Monk, Marybeth W14             
     3) Schloss, Anna Kathryn W14       4) Nurre, Alexander M14           
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:48.90    1:47.41  
     1) Thurman, Reed M14               2) Cimino, Maddie W14             
     3) Cooper, Curtis M13              4) Hamilton, Rebekah W13          
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X2:23.64  
     1) Brown, Harrison M13             2) Roby, Willa W13                
     3) Seymour, Taylor W14             4) Batson, Cole M14               
 
Event 65  Mixed 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:37.69   6/24/2015 Byrd Springs                               
                         J Hinely, M Northcutt, C Hui, S Vasquez           
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:43.31    1:41.38    7  
     1) Strankman, Cole Elizabeth W15   2) Monk, Anna W15                 
     3) Smith, Austin M17               4) Overbeek, Cade M17             
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:44.50    1:46.28  
     1) Swing, Joe M15                  2) Kretzschmar, Will M17          
     3) Roberts, Riley W17              4) Cimino, Sarah Margaret W17     
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X2:12.88  
     1) Bohan, Murphy W17               2) Burkett, Graham M17            
     3) Gilbert, Mary W15               4) Harbarger, Sam M16             
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   17.71        1981 Lori Harrison, Byrd Spring                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bibb, Maret                8 PIED                   21.18      21.65    5  
  2 Amos, Finley               8 PIED                   24.66      25.02    3  
  3 Holden, Sydney             7 BLOSSOMWOOD            26.01      26.21    1  
  4 Davenport, Allie           7 BLOSSOMWOOD            24.50     J26.53  
  5 Mackey, Story              7 BLOSSOMWOOD               NT     J26.43  
  6 Wessel, Anne               8 PIED                   30.89      32.83  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   16.41   6/19/2013 Riley T. Groves, RSAL                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Goldmon, William           7 BLOSSOMWOOD            25.14      24.28    5  
  2 Roberts, Bross             8 BLOSSOMWOOD            25.34      25.40    3  
  3 Schmitz, Wilson            7 PIED                   46.01     J30.45    1  
  4 Cook, Hugh                 8 BLOSSOMWOOD            30.96     J30.00  
  5 Sieja, Oliver              7 PIED                   31.33      32.29  
 
Event 69  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   32.29    7/3/2012 Mary Beth Monk, Piedmont                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fann, Josey               10 BLOSSOMWOOD            40.53      41.06    5  
  2 Amos, Haynes              10 PIED                   41.66      42.02    3  
  3 Rawls, Ava                10 BLOSSOMWOOD            41.78      42.34    1  
  4 King, Betsy                9 PIED                   45.96      44.65  
  5 Brooks, Caroline          10 PIED                   45.98      45.07  
  6 Mullins, Anna Crawford    10 BLOSSOMWOOD            46.87      45.12  
 
Event 70  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   32.21   6/17/2015 Riley T Groves, Launchers                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bostick, Braden           10 PIED                   38.71      38.03    5  
  2 Walker, Philip            10 PIED                   43.93      43.32    3  
  3 Waites, Will               9 BLOSSOMWOOD            48.29      47.34    1  
  4 Johnston, Matthew         10 BLOSSOMWOOD            48.08      49.06  
  5 Elkins, Jack              10 PIED                 1:07.27      56.97  
  6 Campbell, Roan            10 BLOSSOMWOOD               NT    1:02.13  
 
Event 71  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   29.44   6/12/2013 Regan Weakley, MTSP                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 King, Mary Foster         11 PIED                   34.13      34.56    5  
  2 Bibb, Maddie              12 PIED                   35.43      35.94    3  
  3 Parks, Isabella           11 PIED                   46.28      44.08    1  
  4 Waggoner, Stevey          12 BLOSSOMWOOD            45.57      44.44  
  5 Leach, Lakelee            11 BLOSSOMWOOD            46.52      48.88  
 -- Krichev, Julia            12 BLOSSOMWOOD            30.08         DQ  
 
Event 72  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   28.62   6/30/2010 Isaac DeVaney, JVRA                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hopkins, Fields           11 PIED                   42.72      40.81    5  
  2 Gaines, Xander            11 PIED                   42.41      41.60    3  
  3 Malone, Callaway          12 BLOSSOMWOOD            43.00      42.88    1  
  4 Hunter, Andrew            11 BLOSSOMWOOD            45.03      44.69  
  5 Bankowski, Brett          11 BLOSSOMWOOD            44.31      46.39  
  6 Jackson, Caden            12 PIED                   48.90      50.06  
 
Event 73  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   28.57   6/19/2013 Sarah Margaret Cimino, BLOS                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monk, Marybeth            14 PIED                   29.63      28.67    5  
  2 Cimino, Maddie            14 BLOSSOMWOOD            30.97      30.83    3  
  3 Hamilton, Rebekah         13 BLOSSOMWOOD            30.32      31.62    1  
  4 Erbach, Lizzie            13 PIED                   37.09      34.72  
  5 Archer, Jamie             13 PIED                   38.56      38.94  
  6 Seymour, Taylor           14 BLOSSOMWOOD            46.32      47.41  
 
Event 74  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   27.10   6/29/2011 Chandler Espy, JVRA                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cooper, Curtis            13 BLOSSOMWOOD            29.76      30.72    5  
  2 Nurre, Alexander          14 PIED                   31.43      31.09    3  
  3 Blankenship, Nate         14 BLOSSOMWOOD            39.27      40.02    1  
  4 Brown, Harrison           13 BLOSSOMWOOD               NT      47.43  
 
Event 75  Girls 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   27.82   6/24/2015 Sarah Margaret Cimino, Blossomwood           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cimino, Sarah Margaret    17 BLOSSOMWOOD            27.51      27.09    5  
  2 Monk, Anna                15 PIED                   28.92      31.92    3  
  3 Strankman, Cole Elizabet  15 PIED                   33.38      34.13    1  
  4 Bohan, Murphy             17 BLOSSOMWOOD            39.65      41.14  
  5 Gilbert, Mary             15 BLOSSOMWOOD            45.00      46.38  
 
Event 76  Boys 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   24.50        1983 Mark Shelton, Whitesburg                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Overbeek, Cade            17 PIED                   26.22      25.49    5  
  2 Chance, Caleb             15 PIED                   28.05      26.54    3  
  3 Swing, Joe                15 BLOSSOMWOOD            28.18      28.22    1  
  4 Kretzschmar, Will         17 BLOSSOMWOOD            28.34      28.28  
  5 Werth, Benjamin           15 PIED                   28.96      29.20  
  6 Harbarger, Sam            16 BLOSSOMWOOD            35.18      36.66  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   16.16        1987 Lee Ann Gathings, Greenwyche                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krichev, Sophie            8 BLOSSOMWOOD            22.33      18.63    5  
  2 Bibb, Maret                8 PIED                   21.06      21.80    3  
  3 Bostick, Adaline           8 PIED                   37.45      25.18    1  
  4 Holden, Sydney             7 BLOSSOMWOOD            25.64      26.39  
  5 Davenport, Allie           7 BLOSSOMWOOD            27.83      29.59  
  6 Jackson, Adella            8 PIED                   40.75      39.69  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   15.83   6/12/2013 Riley T. Groves, RSAL                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Watson, Ben                8 BLOSSOMWOOD            24.82      23.94    5  
  2 Goldmon, William           7 BLOSSOMWOOD            26.20      23.96    3  
  3 Sieja, Oliver              7 PIED                   33.47      27.77    1  
  4 Jacobsen, Will             7 PIED                   32.61      27.92  
  5 Johnston, Caleb            7 BLOSSOMWOOD            31.94      33.69  
  6 Schmitz, Wilson            7 PIED                   41.83      36.27  
 
Event 79  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   29.91    6/8/2011 Devin Campbell, Stingrays                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krichev, Audrey           10 BLOSSOMWOOD            38.78      39.19    5  
  2 Brooks, Caroline          10 PIED                   42.09      42.73    3  
  3 Fann, Josey               10 BLOSSOMWOOD               NT      44.93    1  
  4 Rawls, Ava                10 BLOSSOMWOOD            43.39      45.34  
  5 Duckett, Claire            9 PIED                   56.23      58.01  
 -- King, Betsy                9 PIED                   51.82         DQ  
 
Event 80  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   30.53   6/27/2007 Chandler Espy, JVRA                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bostick, Braden           10 PIED                   39.66      40.38    5  
  2 Walker, Philip            10 PIED                   43.20      41.21    3  
  3 Johnston, Matthew         10 BLOSSOMWOOD            45.08      46.16    1  
  4 Campbell, Roan            10 BLOSSOMWOOD            53.51      51.50  
  5 Bloom, Wyatt              10 BLOSSOMWOOD            49.96      53.27  
  6 Hopkins, Kemper            9 PIED                   54.89      54.95  
 
Event 81  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   27.88   6/29/2011 Sarah Margaret Cimino, BLOS                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krichev, Julia            12 BLOSSOMWOOD            30.50      31.34    5  
  2 King, Mary Foster         11 PIED                   34.33      33.12    3  
  3 Nurre, Jane               12 PIED                   36.57      35.07    1  
  4 Bender, Scout             12 PIED                   37.79      37.95  
  5 Paparella, Meg            12 BLOSSOMWOOD            37.58      39.15  
  6 Watson, McKenna           11 BLOSSOMWOOD            43.55      42.50  
 
Event 82  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   27.97   6/29/2011 Cade Overbeek, PIED                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jackson, Caden            12 PIED                   44.48      42.78    5  
  2 Gaines, Xander            11 PIED                   45.62      44.31    3  
  3 Malone, Callaway          12 BLOSSOMWOOD            50.77      45.76    1  
  4 Hunter, Andrew            11 BLOSSOMWOOD            45.86      47.84  
  5 Jacobsen, Carter          11 PIED                 1:11.61      51.08  
  6 Bohan, John               11 BLOSSOMWOOD            53.37      52.81  
 
Event 83  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   26.55   6/26/2013 Sarah Margaret Cimino, Blossomwood           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monk, Marybeth            14 PIED                   28.12      28.13    5  
  2 Graves, Virginia          13 BLOSSOMWOOD            29.75      29.58    3  
  3 Hamilton, Rebekah         13 BLOSSOMWOOD            29.08      29.97    1  
  4 Schloss, Anna Kathryn     14 PIED                   29.53      30.50  
  5 Cimino, Maddie            14 BLOSSOMWOOD            30.63      30.57  
  6 Culbreath, Rachel         14 PIED                   31.18      30.70  
 
Event 84  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   26.09   6/26/2013 Cade Overbeek - Piedmont, JVRA               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thurman, Reed             14 BLOSSOMWOOD            30.08      31.50    5  
  2 Schuetz, Neil             14 PIED                   36.41      34.20    3  
  3 Batson, Cole              14 BLOSSOMWOOD            37.25      37.75    1  
  4 Cagle, Stephen            14 BLOSSOMWOOD            40.21      38.44  
 
Event 85  Girls 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   26.49   6/24/2015 Sarah Margaret Cimino, Blossomwood           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cimino, Sarah Margaret    17 BLOSSOMWOOD            26.49      26.44    5  
  2 Strankman, Cole Elizabet  15 PIED                   30.43      29.83    3  
  3 Roberts, Riley            17 BLOSSOMWOOD            30.34      30.63    1  
 
Event 86  Boys 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   23.52   6/18/2014 Zach S Harting, Launchers                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Overbeek, Cade            17 PIED                   24.55      24.24    5  
  2 Smith, Austin             17 PIED                   25.36      25.82    3  
  3 Chance, Caleb             15 PIED                   27.28      26.52    1  
  4 Swing, Joe                15 BLOSSOMWOOD            27.45      28.22  
  5 Kretzschmar, Will         17 BLOSSOMWOOD            29.94      30.09  
  6 Harbarger, Sam            16 BLOSSOMWOOD            31.83      33.12  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:09.30        1981 Whitesburg                                 
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:11.59    1:20.18    7  
     1) Comer, Mackenzie 8              2) Davenport, Allie 7             
     3) Holden, Sydney 7                4) Krichev, Sophie 8              
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:16.67    1:25.29  
     1) Amos, Finley 8                  2) Bostick, Adaline 8             
     3) Satterfeal, Kinsley 8           4) Bibb, Maret 8                  
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        1:22.30   X1:32.03  
     1) Langford, Ella 8                2) Mackey, Story 7                
     3) Mullins, Mem 8                  4) Austin, Addi 8                 
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                        1:28.67   X1:40.78  
     1) Parsons, Alexa 7                2) Farrell, Hill 8                
     3) Fierro, Averee 8                4) Plumlee, Jane 8                
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                            1:48.13   X1:53.46  
     1) Wessel, Anne 8                  2) Hudson, Harper 7               
     3) Rigby, Ansley 7                 4) McCloud, Caitlin 7             
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:06.64        1995 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:21.02    1:20.97    7  
     1) Johnston, Caleb 7               2) Roberts, Bross 8               
     3) Goldmon, William 7              4) Watson, Ben 8                  
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:40.44    1:43.84  
     1) Sieja, Oliver 7                 2) Trefry, Weston 6               
     3) Taylor, Hayes 6                 4) Jacobsen, Will 7               
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X1:42.40  
     1) Harwood, Andrew 7               2) Cook, Hugh 8                   
     3) Cobb, Ephraim 8                 4) Malone, Van 8                  
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X2:02.25  
     1) Lumpkin, Grayson 7              2) Ogle, Ty 7                     
     3) Turner, Lucas 8                 4) Fierro, David 6                
 
Event 89  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:06.90        1997 Randolph                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:22.77    2:25.89    7  
     1) Cullbreath, Haley 10            2) Howell, Rowen 9                
     3) Brooks, Caroline 10             4) Amos, Haynes 10                
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:11.86    2:31.12  
     1) Layne, Shelby 10                2) Rawls, Ava 10                  
     3) Fann, Josey 10                  4) Krichev, Audrey 10             
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                            2:48.49   X2:42.46  
     1) Gaines, Xoi 10                  2) Honea, Catie 10                
     3) Duckett, Claire 9               4) King, Betsy 9                  
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        2:34.27   X2:42.81  
     1) Mullins, Anna Crawford 10       2) Watson, May 10                 
     3) Heritage, Preston 10            4) Heritage, Greer 10             
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X3:37.81  
     1) Watts, Amber 9                  2) Fleischmann, Maggie 10         
     3) Howard, Mary Mae 9              4) Fierro, Brooke 10              
 
Event 90  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:07.81        1997 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:25.09    2:27.78    7  
     1) Walker, Philip 10               2) Elkins, Jack 10                
     3) Hopkins, Kemper 9               4) Bostick, Braden 10             
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:29.88    2:29.84  
     1) Campbell, Roan 10               2) Waites, Will 9                 
     3) Hensley, Huck 10                4) Johnston, Matthew 10           
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X3:22.76  
     1) Blankenship, Will 9             2) Mackey, Cade 10                
     3) Brinkley, Bo 9                  4) Mitchell, Jack 10              
 
Event 91  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:52.81   6/13/2012 Mountain Springs Swim Team                 
                         D Campbell, G Brandon, M Garding, R Weakley       
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:01.09    2:03.77    7  
     1) Nurre, Jane 12                  2) King, Mary Foster 11           
     3) Bender, Scout 12                4) Bibb, Maddie 12                
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:06.04    2:08.75  
     1) Watson, McKenna 11              2) Waggoner, Stevey 12            
     3) Paparella, Meg 12               4) Krichev, Julia 12              
 
Event 92  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:54.36        1999 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:08.70    2:19.03    7  
     1) Bankowski, Clate 12             2) Hunter, Andrew 11              
     3) Bankowski, Brett 11             4) Malone, Callaway 12            
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:28.64    2:19.44  
     1) Gaines, Xander 11               2) Jacobsen, Carter 11            
     3) Jackson, Caden 12               4) Hopkins, Fields 11             
 
Event 93  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:46.47    6/4/2014 Mountain Springs, MTSP                     
                         D Campbell, H York, M Garding, R Weakley          
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:50.43    1:52.84    7  
     1) Monk, Marybeth 14               2) Erbach, Lizzie 13              
     3) Culbreath, Rachel 14            4) Schloss, Anna Kathryn 14       
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:51.20    1:56.00  
     1) Cimino, Maddie 14               2) Hensley, Evey 14               
     3) Graves, Virginia 13             4) Hamilton, Rebekah 13           
 
Event 94  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:41.22    6/6/2012 Piedmont Piranhas                          
                         C Overbeek, A Smith, S Baldwin, J Herring         
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:56.39    2:08.69    7  
     1) Thurman, Reed 14                2) Brown, Harrison 13             
     3) Cagle, Stephen 14               4) Cooper, Curtis 13              
 
Event 95  Girls 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:46.41        2003 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:55.11    2:02.87    7  
     1) Strankman, Cole Elizabeth 15    2) Schuetz, Gianna 17             
     3) Monk, Abby 17                   4) Monk, Anna 15                  
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:56.13    2:08.31  
     1) Gilbert, Mary 15                2) Bohan, Murphy 17               
     3) Roberts, Riley 17               4) Cimino, Sarah Margaret 17      
 
Event 96  Boys 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:32.25   6/30/2010 Whitesburg Tide, Whitesburg Tide           
                         C HOLDER, T Taylor, J ASHCRAFT, T Taylor          
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:34.99    1:43.46    7  
     1) Smith, Austin 17                2) Werth, Benjamin 15             
     3) Chance, Caleb 15                4) Overbeek, Cade 17              
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:43.60    2:07.78  
     1) Darden, Will 16                 2) Hensley, Ethan 16              
     3) Kretzschmar, Will 17            4) Swing, Joe 15                  

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2017 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org