Home
2016 Meets
2015 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL - H               HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 6/30/2016 01:27 AM
                   2016 RCSL PIED vs GREN -Yards - 6/29/2016                   
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:13.47        1981 Whitesburg                                 
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:31.04    1:30.33    7  
     1) Bostick, Adaline 8              2) Amos, Finley 8                 
     3) Bibb, Maret 8                   4) Kennedy, Allison 8             
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:47.25    1:47.06  
     1) Banks, Abby 7                   2) Gibson, Lillie 8               
     3) Daniel, Bella 8                 4) Stone, Libby 8                 
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                 NT   X2:00.04  
     1) Davenport, Lainey 8             2) Pitchford, Josie 7             
     3) Schmitz, Laurel 8               4) Giminez, Isabella 7            
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                            2:07.23   X2:03.77  
     1) Wessel, Anne 8                  2) Jackson, Adella 8              
     3) Hudson, Harper 7                4) Satterfeal, Kinsley 8          
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:16.31        1982 Whitesburg                                 
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:30.04    1:30.53    7  
     1) Hardy, William 7                2) Freeman, Andrew 8              
     3) Hardy, Benjamin 7               4) Smith, Gibson 8                
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:53.06    1:57.10  
     1) Schmitz, Wilson 7               2) Allport, Benjamin 7            
     3) Jacobsen, Will 7                4) Taylor, Hayes 6                
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                 NT   X2:10.04  
     1) Gibson, Jackson J 7             2) Steber, Joseph 8               
     3) McCary, Thad 8                  4) Spellman, Nate 7               
 
Event 3  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:17.35        1998 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:43.65    2:38.18    7  
     1) King, Betsy 9                   2) Amos, Haynes 10                
     3) Brooks, Caroline 10             4) Cullbreath, Haley 10           
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:55.03    2:53.72  
     1) Hicks, Krysanne 10              2) Sawyer, Kat 9                  
     3) Scales, Amelia 9                4) Harrison, Reilly 9             
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                 NT   X3:23.81  
     1) Payne, Anne 10                  2) Scott, Sydney 10               
     3) McCary, Addie 10                4) Keith, Atkins E 9              
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                            3:29.60   X3:44.13  
     1) Duckett, Claire 9               2) Gaines, Xoi 10                 
     3) Jones, Hope 10                  4) Parks, Penelope 9              
 
Event 4  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:15.90        1997 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:31.31    2:34.09    7  
     1) Freeman, Justin 10              2) Kimball, Mason 10              
     3) Johnson, Bradford 10            4) Lunsford, Judd 9               
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:43.65    2:40.08  
     1) Bostick, Braden 10              2) Elkins, Jack 10                
     3) Walker, Philip 10               4) Kennedy, Grady 10              
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                 NT   X3:17.11  
     1) Derrick, Andrew 9               2) Lee, Paul 9                    
     3) Bailey, Bobby 10                4) Wolfe, Charlie 10              
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                                 NT   X4:03.23  
     1) Green, Henry 9                  2) McManus, Wright 10             
     3) Wells, Thomas 9                 4) Smith, George 9                
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:05.19        1999 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:16.78    2:18.02    7  
     1) King, Mary Foster 11            2) McEniry, Katie 11              
     3) Nurre, Jane 12                  4) Bibb, Maddie 12                
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:31.44    2:31.41  
     1) Clary, Sydney 12                2) Scales, Ansley 12              
     3) Houser, Michaela 11             4) Rainey, Elizabeth 12           
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:07.29        1999 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:19.93    2:20.78    7  
     1) Hardy, Samuel 11                2) Kimball, Myles 12              
     3) Barlow, Bo 11                   4) Ziegler, William 12            
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:47.72    2:43.94  
     1) Hopkins, Fields 11              2) Sims, Aidan 11                 
     3) Jackson, Caden 12               4) Gaines, Xander 11              
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                 NT   X3:03.03  
     1) Van Beck, Chad 11               2) Sawyer, Owen 11                
     3) Davenport, Grayson 11           4) Bailey, Jimmy 11               
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:01.47   6/17/2014 Piedmont, Pied                             
                         A Monk, A Schloss, M Monk, C Strankman            
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:09.18    2:10.44    7  
     1) Erbach, Lizzie 13               2) Schloss, Anna Kathryn 14       
     3) Monk, Marybeth 14               4) Archer, Jamie 13               
 
Event 8  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:52.79   6/24/2015 Piedmont Piranhas                          
                         C Chance, A Nurre, E Wan, B Werth                 
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:11.35    2:04.35    7  
     1) O'Neil, Stephen 13              2) Scott, Spencer 13              
     3) Smith, Duncan 14                4) Rogers, Jackson 14             
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:56.78    2:16.32  
     1) Caroll, Hayden 13               2) Schuetz, Neil 14               
     3) Shores, James 13                4) Johns, William 14              
 
Event 9  Girls 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:58.34        2011 JVRA                                       
                         J Stark, J Sabio, K Wilson, L Olson               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:07.55    2:05.00    7  
     1) Ferguson, Rebecca 14            2) Rogers, Walton 17              
     3) Wood, Delaney 15                4) Conners, Olivia 17             
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:08.57    2:10.45  
     1) Monk, Abby 17                   2) Monk, Anna 15                  
     3) Strankman, Cole Elizabeth 15    4) Bell, Maria 17                 
 
Event 10  Boys 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:43.33   6/20/2012 Piedmont Piranhas                          
                         J Calatrello, J Lawrence, J Smith, T Calatrello   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:42.96    1:42.31    7  
     1) Chance, Caleb 15                2) Nurre, Alexander 15            
     3) Smith, Austin 17                4) Overbeek, Cade 17              
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:55.75    2:02.16  
     1) Coomer, Christopher 17          2) Shockley, Cal 15               
     3) Armstrong, Connor 16            4) Landwehr, Connors 15           
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   17.98        1998 Beth Anne Ashcraft, Whitesburg               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kimball, Madelyn           6 GATORS                 24.57      22.94    5  
  2 Amos, Lola                 6 PIED                   28.67      25.12    3  
  3 Sieja, Paton               6 PIED                   24.84      25.96    1  
  4 Ludwig, Camila             6 GATORS                 29.77      28.41  
  5 Daniel, Caroline           6 GATORS                 29.53      28.67  
  6 Duckett, Caeli             5 PIED                   38.07      41.13  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Kent, Hadley               6 GATORS                 31.03     X29.57  
 -- Wells, Lane                5 GATORS                 34.63     X31.63  
 -- Cole, Elin                 6 GATORS                 36.57     X32.47  
 -- Wessel, Molly              6 PIED                   39.18     X36.14  
 -- Herrington, Natalie        6 GATORS                 42.86     X36.35  
 -- Herrington, Amelia         6 GATORS                 42.90     X38.99  
 -- Wessel, Caroline           4 PIED                   41.75     X44.52  
 -- Wester, Audrey             5 GATORS                 54.58     X49.69  
 -- Wessel, Kate               4 PIED                   48.75     X50.16  
 -- Powell, Caroline           6 PIED                 1:00.00     X54.33  
 -- Bailey, Allie              5 GATORS               1:02.53   X1:07.22  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   16.34        1999 Lucas Marin, Hampton Cove                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Edmondson, Owen            6 GATORS                 22.19      21.50    5  
  2 Trefry, Weston             6 PIED                   23.59      22.97    3  
  3 Taylor, Hayes              6 PIED                   22.96      24.09    1  
  4 Davenport, Davis           6 GATORS                 26.51      26.78  
  5 Ayres, Charles             6 GATORS                 28.58      30.73  
  6 Taylor, John Marshall      6 PIED                   32.66      30.97  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Hayles, Logan              6 PIED                   31.49     X28.37  
 -- Holmes, Fox                5 GATORS                    NT     X29.29  
 -- Giminez, James             5 GATORS                 39.07     X33.38  
 -- Hodges, Luke               5 PIED                   44.72     X45.26  
 -- Wester, Luke               5 GATORS                 49.22   X1:02.27  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   14.45        1981 Katherine Rhodes, Piedmont                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bibb, Maret                8 PIED                   16.03      16.31    5  
  2 Bostick, Adaline           8 PIED                   19.87      18.28    3  
  3 Daniel, Bella              8 GATORS                 18.19      18.65    1  
  4 Amos, Finley               8 PIED                   17.97      18.90  
  5 Gibson, Lillie             8 GATORS                 22.23      25.67  
  6 Stone, Libby               8 GATORS                 24.34      26.59  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Giminez, Isabella          7 GATORS                 29.00     X26.68  
 -- Hodges, Caroline           7 PIED                   28.07     X26.79  
 -- McCloud, Caitlin           7 PIED                   32.61     X27.96  
 -- Satterfeal, Kinsley        8 PIED                   24.44     X28.25  
 -- Schmitz, Laurel            8 GATORS                 27.73     X28.29  
 -- Rigby, Ansley              7 PIED                   28.06     X29.45  
 -- Hudson, Harper             7 PIED                   29.50     X29.52  
 -- Brigance, Cecilia          7 GATORS                 31.98     X31.92  
 -- Smith, Sara                7 GATORS                 32.40     X32.83  
 -- Gyorok, Ava                7 PIED                   34.51     X32.97  
 -- Pitchford, Josie           7 GATORS                 27.65     X33.37  
 -- Yi, Ella                   7 GATORS                 45.71     X41.72  
 -- Smalley, Abbie             7 GATORS                 46.85     X46.05  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   13.74        1979 David Allen, Whitesburg                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Freeman, Andrew            8 GATORS                 18.05      18.15    5  
  2 Johnson, Wesley            8 GATORS                 18.74     J19.76    3  
  3 Smith, Gibson              8 GATORS                 18.51     J19.62    1  
  4 Schmitz, Wilson            7 PIED                   30.50      25.75  
  5 Jacobsen, Will             7 PIED                   21.44      27.50  
  6 Allport, Benjamin          7 PIED                   50.44      47.82  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Steber, Joseph             8 GATORS                 23.66     X21.33  
 -- McCary, Thad               8 GATORS                 22.13     X21.87  
 -- Gibson, Jackson J          7 GATORS                 24.50     X28.33  
 
Event 23  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   27.19    6/8/2011 Regan Weakley, Stingrays                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amos, Haynes              10 PIED                   33.46      33.53    5  
  2 Brooks, Caroline          10 PIED                   36.31      35.44    3  
  3 Cullbreath, Haley         10 PIED                   35.19      35.97    1  
  4 Hicks, Krysanne           10 GATORS                 35.18      36.71  
  5 Sawyer, Kat                9 GATORS                 38.13      38.77  
  6 Harrison, Reilly           9 GATORS                 37.34      39.59  
 
Event 25  Girls 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- McCary, Addie             10 GATORS                 40.62     X38.39  
 -- Scott, Sydney             10 GATORS                 39.73     X38.57  
 -- Jones, Hope               10 PIED                   43.49     X39.59  
 -- Payne, Anne               10 GATORS                 47.21     X46.73  
 -- Steele, Abby              10 PIED                   49.09     X48.00  
 -- Keith, Atkins E            9 GATORS                 47.94     X49.22  
 -- Herrington, Evelyn         9 GATORS                 54.41     X50.91  
 -- Steele, Suzy              10 PIED                 1:06.47   X1:13.50  
 
Event 26  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   27.61        1981 David Allen, Whitesburg                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bostick, Braden           10 PIED                   31.09      30.95    5  
  2 Freeman, Justin           10 GATORS                 31.69      31.18    3  
  3 Johnson, Bradford         10 GATORS                 32.44      32.57    1  
  4 Lunsford, Judd             9 GATORS                 33.01      32.87  
  5 Walker, Philip            10 PIED                   33.43      33.15  
  6 Kennedy, Grady            10 PIED                   34.99      34.97  
 
Event 28  Boys 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Derrick, Andrew            9 GATORS                 38.13     X38.25  
 -- Wolfe, Charlie            10 GATORS                 38.99     X38.45  
 -- Lee, Paul                  9 GATORS                 39.04     X39.24  
 -- Bailey, Bobby             10 GATORS                 41.33     X45.00  
 -- Rigby, Joshua             10 PIED                   46.72     X50.34  
 -- Green, Henry               9 GATORS                 54.11     X52.28  
 -- Smith, George              9 GATORS                 56.27     X54.29  
 -- Allport, Caleb             9 PIED                 1:00.36   X1:06.44  
 -- Wells, Thomas              9 GATORS               1:02.76   X1:10.84  
 
Event 29  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   25.37   6/26/2013 Regan Weakley, MTSP                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bibb, Maddie              12 PIED                   27.58      27.44    5  
  2 Nurre, Jane               12 PIED                   29.28      29.89    3  
  3 King, Mary Foster         11 PIED                   30.47      30.35    1  
  4 Houser, Michaela          11 GATORS                 30.55      31.03  
  5 Rainey, Elizabeth         12 GATORS                 33.14      32.23  
  6 Clary, Sydney             12 GATORS                 32.26      32.68  
 
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Werth, Adeline            11 PIED                   35.77     X35.63  
 -- Vaughn, Madlyn            11 PIED                   36.13     X35.84  
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   25.20        1976 Keating Johns, Jones Valley                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kimball, Myles            12 GATORS                 27.51      28.16    5  
  2 Barlow, Bo                11 GATORS                 30.23      30.22    3  
  3 Hopkins, Fields           11 PIED                   32.07      31.06    1  
  4 Ziegler, William          12 GATORS                 33.68      32.68  
  5 Gaines, Xander            11 PIED                   32.81      33.39  
  6 Walker, Owen              12 PIED                   41.45      40.81  
 
Event 34  Boys 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Van Beck, Chad            11 GATORS                 35.31     X32.89  
 -- Davenport, Grayson        11 GATORS                 35.28     X34.85  
 -- Sawyer, Owen              11 GATORS                 35.28     X37.78  
 -- Bailey, Jimmy             11 GATORS                 44.14     X43.79  
 -- Yi, Alex                  12 GATORS                    NT     X48.19  
 -- Robinson, Ben             11 PIED                      NT     X54.40  
 
Event 35  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   24.62   6/25/2014 Regan Weakley, MTSP                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monk, Marybeth            14 PIED                   25.65      26.00    5  
  2 Schloss, Anna Kathryn     14 PIED                   26.00      27.44    3  
  3 Archer, Jamie             13 PIED                   29.49      30.07    1  
  4 Davenport, Sarah K        13 GATORS                 34.71      34.65  
 
Event 37  Girls 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Satterfeal, Sesalie       14 PIED                   32.97     X32.39  
 
Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   23.27        1979 Chris McCool, Piedmont                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Neil, Stephen           13 GATORS                 27.09      25.53    5  
  2 Caroll, Hayden            13 PIED                   25.83      26.26    3  
  3 Smith, Duncan             14 GATORS                 27.14      26.63    1  
  4 Steber, Ben               14 GATORS                 27.94      28.16  
  5 Schuetz, Neil             14 PIED                   27.64      28.28  
  6 Shores, James             13 PIED                   31.58      31.60  
 
Event 40  Boys 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Rainey, Jed               14 GATORS                 30.53     X30.75  
 -- Scales, Gabe              14 GATORS                 34.46     X33.30  
 
Event 41  Girls 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   24.64    6/8/2016 Sarah Margaret Cimino, Blossomwood           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Strankman, Cole Elizabet  15 PIED                   27.12      27.00    5  
  2 Wood, Delaney             15 GATORS                 27.53     J27.47    3  
  3 Monk, Anna                15 PIED                   26.25     J27.20    1  
  4 Conners, Olivia           17 GATORS                 27.98      27.95  
  5 Rogers, Walton            17 GATORS                 28.21      29.28  
  6 Bell, Maria               17 PIED                   31.31      34.40  
 
Event 43  Girls 15-17 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Shores, Camryn            16 PIED                   34.15     X40.07  
 
Event 44  Boys 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   21.69   6/22/2016 Cade Overbeek, PIED                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Overbeek, Cade            17 PIED                   21.69      23.13    5  
  2 Chance, Caleb             15 PIED                   23.50      23.75    3  
  3 Smith, Austin             17 PIED                   23.43      23.90    1  
  4 Coomer, Christopher       17 GATORS                 25.31      25.10  
  5 Armstrong, Connor         16 GATORS                    NT      26.15  
  6 Landwehr, Connors         15 GATORS                 26.47      26.47  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   18.65        1984 Katherine Rhodes, Piedmont                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Daniel, Bella              8 GATORS                 25.17     J24.68    5  
  2 Amos, Finley               8 PIED                   23.97     J24.64    3  
  3 Bostick, Adaline           8 PIED                   27.00      28.65    1  
  4 Jackson, Adella            8 PIED                   29.19      28.78  
  5 Kimball, Madelyn           6 GATORS                    NT      32.73  
  6 Gibson, Lillie             8 GATORS                 30.60      33.67  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   17.41        1997 Brian Chan, Randolph                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Freeman, Andrew            8 GATORS                 24.66      23.50    5  
  2 Hardy, William             7 GATORS                 27.45      28.19    3  
  3 Hardy, Benjamin            7 GATORS                 30.92      29.22    1  
  4 Carroll, Preston           8 PIED                   33.40      35.57  
  5 Schmitz, Wilson            7 PIED                   37.00      38.47  
  6 Allport, Benjamin          7 PIED                   37.52      43.22  
 
Event 49  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   35.62   6/29/2011 Alison Hu, WHBG                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amos, Haynes              10 PIED                   41.72      43.18    5  
  2 Brooks, Caroline          10 PIED                   44.98      46.68    3  
  3 Hicks, Krysanne           10 GATORS                 46.65      47.25    1  
  4 Sawyer, Kat                9 GATORS                 47.52      48.71  
  5 Keith, Caroline           10 GATORS                 49.90      49.16  
  6 Gaines, Xoi               10 PIED                 1:11.10      54.56  
 
Event 50  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   36.72        1999 Brian Chan, Jones Valley                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Freeman, Justin           10 GATORS                 42.46      44.03    5  
  2 Kimball, Mason            10 GATORS                    NT      46.40    3  
  3 Lunsford, Judd             9 GATORS                 47.10      46.77    1  
  4 Kennedy, Grady            10 PIED                   56.91      49.53  
  5 Elkins, Jack              10 PIED                   49.42      50.89  
  6 Robinson, Sam              9 PIED                   55.09      56.82  
 
Event 51  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   33.44        1981 Jana Korsch, Camelot                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McEniry, Katie            11 PIED                   40.00      39.94    5  
  2 Nurre, Jane               12 PIED                   41.71      42.56    3  
  3 Bender, Scout             12 PIED                   41.83      43.47    1  
  4 Ayres, Anna K             12 GATORS                 45.58      44.19  
  5 Scales, Ansley            12 GATORS                 44.82      44.53  
  6 Smith, Corinne            11 GATORS                 44.82      44.61  
 
Event 52  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   32.55        1985 Randy Johnson, Jones Valley                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kimball, Myles            12 GATORS                 36.61      35.78    5  
  2 Hardy, Samuel             11 GATORS                 43.56      43.10    3  
  3 Hopkins, Fields           11 PIED                   49.32      45.97    1  
  4 Clary, David              12 GATORS                 50.05      47.96  
  5 Jackson, Caden            12 PIED                   48.80      48.39  
  6 Sims, Aidan               11 PIED                   51.32      49.88  
 
Event 53  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   32.17    7/3/2012 Jesse Sabio, JVRA                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schloss, Anna Kathryn     14 PIED                   34.07      34.96    5  
  2 Ferguson, Emily           14 GATORS                 36.68      35.37    3  
  3 Ferguson, Rebecca         14 GATORS                 36.91      36.43    1  
  4 Archer, Jamie             13 PIED                   40.31      41.71  
  5 Erbach, Lizzie            13 PIED                   41.03      42.85  
  6 Davenport, Sarah K        13 GATORS                 47.82      45.62  
 
Event 54  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   29.37   6/22/2016 Alexander Nurre, PIED                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scott, Spencer            13 GATORS                 37.12      35.56    5  
  2 Schuetz, Neil             14 PIED                   37.99      37.81    3  
  3 Rogers, Jackson           14 GATORS                 38.34      39.09    1  
  4 Hardy, Jackson            13 GATORS                 47.73      45.43  
  5 Shores, James             13 PIED                   48.28      48.46  
 
Event 55  Girls 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   31.68        1986 Jana Korsch, Camelot                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monk, Anna                15 PIED                   33.99      35.09    5  
  2 Conners, Olivia           17 GATORS                 37.03      36.30    3  
  3 Rogers, Walton            17 GATORS                 36.53      37.10    1  
  4 Brown, Saylor             16 GATORS                 38.51      39.99  
  5 Schuetz, Gianna           17 PIED                   41.76      44.22  
  6 Bell, Maria               17 PIED                   43.17      45.05  
 
Event 56  Boys 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   27.72    6/2/2010 Cameron Conners, GREN                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Overbeek, Cade            17 PIED                   31.62      28.89    5  
  2 Nurre, Alexander          15 PIED                   29.37      29.21    3  
  3 Nurre, Nicholas           17 PIED                   32.89      32.25    1  
  4 Shockley, Cal             15 GATORS                 33.16      34.29  
  5 Landwehr, Connors         15 GATORS                    NT      38.10  
  6 Armstrong, Connor         16 GATORS                    NT      38.78  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:05.41   6/27/2007 Blossomwood, BLOS                          
                         W Kretzchmar,B Thurman,R Roberts, S Cimino        
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:16.98    1:21.25    7  
     1) Gibson, Lillie W8               2) Daniel, Bella W8               
     3) Smith, Gibson M8                4) Freeman, Andrew M8             
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:10.69    1:24.39  
     1) Trefry, Weston M6               2) Taylor, Hayes M6               
     3) Amos, Finley W8                 4) Bibb, Maret W8                 
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                 NT   X1:38.49  
     1) McCary, Thad M8                 2) Steber, Joseph M8              
     3) Davenport, Lainey W8            4) Schmitz, Laurel W8             
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                                 NT   X1:50.54  
     1) Giminez, Isabella W7            2) Pitchford, Josie W7            
     3) Johnson, Wesley M8              4) Gibson, Jackson J M7           
 
Event 59  Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:00.27        1983 Southeast YMCA                             
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:15.43    2:16.40    7  
     1) Walker, Philip M10              2) Amos, Haynes W10               
     3) Brooks, Caroline W10            4) Bostick, Braden M10            
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:16.65    2:22.03  
     1) Harrison, Reilly W9             2) Hicks, Krysanne W10            
     3) Johnson, Bradford M10           4) Freeman, Justin M10            
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                 NT   X2:39.91  
     1) Derrick, Andrew M9              2) Wolfe, Charlie M10             
     3) Scott, Sydney W10               4) McCary, Addie W10              
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                                 NT   X3:20.67  
     1) Bailey, Bobby M10               2) Keith, Caroline W10            
     3) Payne, Anne W10                 4) Wells, Thomas M9               
 
Event 61  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:50.42   6/18/2014 Piedmont Piranhas, Piedmont                
                         E Wan, A Schloss, A Nurre, M Monk                 
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:00.55    2:01.41    7  
     1) Barlow, Bo M11                  2) Houser, Michaela W11           
     3) Clary, Sydney W12               4) Kimball, Myles M12             
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:51.01   J2:01.41  
     1) Gaines, Xander M11              2) Hopkins, Fields M11            
     3) Nurre, Jane W12                 4) Bibb, Maddie W12               
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                 NT   X2:40.85  
     1) Ayres, Anna K W12               2) Smith, Corinne W11             
     3) Yi, Alex M12                    4) Davenport, Grayson M11         
 
Event 63  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:42.31   6/12/2013 BYRD                                       
                         C Hui, M Northcutt, I Blasingame, S Vasquez       
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:49.83    1:46.97    7  
     1) Ferguson, Rebecca W14           2) Smith, Duncan M14              
     3) Ferguson, Emily W14             4) O'Neil, Stephen M13            
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:44.64    1:48.00  
     1) Monk, Marybeth W14              2) Schuetz, Neil M14              
     3) Schloss, Anna Kathryn W14       4) Caroll, Hayden M13             
 
Event 65  Mixed 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:37.69   6/24/2015 Byrd Springs                               
                         J Hinely, M Northcutt, C Hui, S Vasquez           
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:41.38    1:38.06    7  
     1) Smith, Austin M17               2) Monk, Anna W15                 
     3) Strankman, Cole Elizabeth W15   4) Overbeek, Cade M17             
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:45.12    1:49.37  
     1) Shockley, Cal M15               2) Coomer, Christopher M17        
     3) Wood, Delaney W15               4) Conners, Olivia W17            
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                                 NT   X2:08.72  
     1) Schuetz, Gianna W17             2) Monk, Abby W17                 
     3) Nurre, Nicholas M17             4) Nurre, Alexander M15           
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   17.71        1981 Lori Harrison, Byrd Spring                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bibb, Maret                8 PIED                   21.18      22.09    5  
  2 Amos, Finley               8 PIED                   24.66      25.13    3  
  3 Banks, Abby                7 GATORS                 28.93      29.78    1  
  4 Kimball, Madelyn           6 GATORS                    NT      30.38  
  5 Wessel, Anne               8 PIED                   30.89      32.69  
  6 Gibson, Lillie             8 GATORS                 33.07      39.14  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   16.41   6/19/2013 Riley T. Groves, RSAL                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Freeman, Andrew            8 GATORS                 23.87      23.41    5  
  2 Kent, Farrell              8 GATORS                 26.14      25.71    3  
  3 Hardy, William             7 GATORS                 25.22      27.01    1  
  4 Jacobsen, Will             7 PIED                   52.64      27.47  
  5 Schmitz, Wilson            7 PIED                   30.45      33.47  
  6 Carroll, Preston           8 PIED                   46.18      46.95  
 
Event 69  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   32.29    7/3/2012 Mary Beth Monk, Piedmont                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amos, Haynes              10 PIED                   41.66      41.64    5  
  2 Harrison, Reilly           9 GATORS                 48.78      45.22    3  
  3 King, Betsy                9 PIED                   44.65      45.94    1  
  4 Edmondson, Lucy           10 GATORS                 47.35      46.00  
  5 Scales, Amelia             9 GATORS                 50.31      47.28  
  6 Duckett, Claire            9 PIED                   47.76      48.50  
 
Event 70  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   32.21   6/17/2015 Riley T Groves, Launchers                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bostick, Braden           10 PIED                   38.03      36.63    5  
  2 Freeman, Justin           10 GATORS                 37.79      38.97    3  
  3 Kimball, Mason            10 GATORS                 41.81      40.91    1  
  4 McManus, Wright           10 GATORS                 42.63      42.34  
  5 Walker, Philip            10 PIED                   43.32      43.28  
  6 Kennedy, Grady            10 PIED                   45.98      44.91  
 
Event 71  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   29.44   6/12/2013 Regan Weakley, MTSP                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 King, Mary Foster         11 PIED                   34.13      35.28    5  
  2 Bibb, Maddie              12 PIED                   35.43      35.39    3  
  3 McEniry, Katie            11 PIED                   36.04      36.81    1  
  4 Houser, Michaela          11 GATORS                 39.50      38.69  
  5 Clary, Sydney             12 GATORS                 37.78      39.43  
  6 Rainey, Elizabeth         12 GATORS                 41.16      41.06  
 
Event 72  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   28.62   6/30/2010 Isaac DeVaney, JVRA                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kimball, Myles            12 GATORS                 34.68      33.51    5  
  2 Barlow, Bo                11 GATORS                 34.63      35.53    3  
  3 Hardy, Samuel             11 GATORS                 37.73      39.25    1  
  4 Hopkins, Fields           11 PIED                   40.81      41.39  
  5 Gaines, Xander            11 PIED                   41.60      44.95  
  6 Jackson, Caden            12 PIED                   48.90      49.63  
 
Event 73  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   28.57   6/19/2013 Sarah Margaret Cimino, BLOS                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monk, Marybeth            14 PIED                   28.67      28.60    5  
  2 Ferguson, Emily           14 GATORS                 31.47      31.56    3  
  3 Ferguson, Rebecca         14 GATORS                 32.51      32.59    1  
  4 Erbach, Lizzie            13 PIED                   34.72      35.89  
  5 Archer, Jamie             13 PIED                   38.56      39.46  
 
Event 74  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   27.10   6/29/2011 Chandler Espy, JVRA                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Caroll, Hayden            13 PIED                   30.64      29.87    5  
  2 O'Neil, Stephen           13 GATORS                 31.41      31.32    3  
  3 Smith, Duncan             14 GATORS                 35.97      31.77    1  
  4 Rogers, Jackson           14 GATORS                 35.00      34.62  
  5 Schuetz, Neil             14 PIED                   36.83      37.19  
 
Event 75  Girls 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   27.09   6/22/2016 Sarah Margaret Cimino, Blossomwood           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monk, Anna                15 PIED                   28.92      32.22    5  
  2 Strankman, Cole Elizabet  15 PIED                   33.38      32.90    3  
  3 Rogers, Walton            17 GATORS                 37.00      33.93    1  
  4 Wood, Delaney             15 GATORS                 34.32      34.94  
  5 Monk, Abby                17 PIED                   33.44      35.88  
  6 Coomer, Mary              15 GATORS                 37.77      37.21  
 
Event 76  Boys 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   24.50        1983 Mark Shelton, Whitesburg                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chance, Caleb             15 PIED                   26.54      27.02    5  
  2 Smith, Austin             17 PIED                   27.96      27.52    3  
  3 Coomer, Christopher       17 GATORS                 28.72      28.84    0.5
  3 Werth, Benjamin           15 PIED                   28.96      28.84    0.5
  5 Shockley, Cal             15 GATORS                 29.03      30.06  
  6 Armstrong, Connor         16 GATORS                 34.13      34.31  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   16.16        1987 Lee Ann Gathings, Greenwyche                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bibb, Maret                8 PIED                   21.06      22.64    5  
  2 Daniel, Bella              8 GATORS                 23.38     J30.97    3  
  3 Kennedy, Allison           8 PIED                   28.38      27.09    1  
  4 Bostick, Adaline           8 PIED                   25.18      27.69  
  5 Banks, Abby                7 GATORS                 31.73     J23.43  
  6 Davenport, Lainey          8 GATORS                    NT      33.19  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   15.83   6/12/2013 Riley T. Groves, RSAL                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hardy, Benjamin            7 GATORS                 21.65     J25.59    5  
  2 Hardy, William             7 GATORS                 21.53     J21.83    3  
  3 Jacobsen, Will             7 PIED                   27.92     J25.52    1  
  4 Kent, Farrell              8 GATORS                 25.92      27.00  
  5 Carroll, Preston           8 PIED                   38.59      37.64  
 
Event 79  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   29.91    6/8/2011 Devin Campbell, Stingrays                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brooks, Caroline          10 PIED                   42.09      40.34    5  
  2 Hicks, Krysanne           10 GATORS                 46.07     J44.29    3  
  3 Scales, Amelia             9 GATORS                 44.65     J43.54    1  
  4 King, Betsy                9 PIED                   51.82      52.78  
  5 Sawyer, Kat                9 GATORS                 55.09      53.36  
  6 Duckett, Claire            9 PIED                   56.23      54.57  
 
Event 80  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   30.53   6/27/2007 Chandler Espy, JVRA                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Bradford         10 GATORS                 34.40      34.94    5  
  2 Bostick, Braden           10 PIED                   39.66      35.76    3  
  3 McManus, Wright           10 GATORS                 39.41      39.15    1  
  4 Lunsford, Judd             9 GATORS                 39.00      40.44  
  4 Walker, Philip            10 PIED                   41.21      40.44  
  6 Hopkins, Kemper            9 PIED                   54.89      52.28  
 
Event 81  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   27.88   6/29/2011 Sarah Margaret Cimino, BLOS                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 King, Mary Foster         11 PIED                   33.12      34.13    5  
  2 Houser, Michaela          11 GATORS                 35.70      34.89    3  
  3 Clary, Sydney             12 GATORS                 35.50      35.31    1  
  4 Bibb, Maddie              12 PIED                   39.45      35.41  
  5 Nurre, Jane               12 PIED                   35.07      36.45  
  6 Scales, Ansley            12 GATORS                 38.46      36.69  
 
Event 82  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   27.97   6/29/2011 Cade Overbeek, PIED                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barlow, Bo                11 GATORS                 31.91      33.41    5  
  2 Ziegler, William          12 GATORS                 36.60      37.74    3  
  3 Hardy, Samuel             11 GATORS                 39.88      38.56    1  
  4 Gaines, Xander            11 PIED                   44.31      44.08  
  5 Jackson, Caden            12 PIED                   42.78      44.71  
  6 Jacobsen, Carter          11 PIED                   51.08      54.15  
 
Event 83  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   26.55   6/26/2013 Sarah Margaret Cimino, Blossomwood           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monk, Marybeth            14 PIED                   28.12      27.65    5  
  2 Ferguson, Emily           14 GATORS                 28.23      28.20    3  
  3 Ferguson, Rebecca         14 GATORS                 30.76      30.20    1  
  4 Schloss, Anna Kathryn     14 PIED                   29.53      31.22  
  5 Erbach, Lizzie            13 PIED                   38.37      32.16  
 
Event 84  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   26.09   6/26/2013 Cade Overbeek - Piedmont, JVRA               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Caroll, Hayden            13 PIED                   29.40      29.88    5  
  2 Smith, Duncan             14 GATORS                 34.53      30.79    3  
  3 O'Neil, Stephen           13 GATORS                 32.09      32.41    1  
  4 Rogers, Jackson           14 GATORS                 34.84      34.68  
  5 Shores, James             13 PIED                   42.92      43.83  
 
Event 85  Girls 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   26.44   6/22/2016 Sarah Margaret Cimino, Blossomwood           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Strankman, Cole Elizabet  15 PIED                   29.83      29.88    5  
  2 Wood, Delaney             15 GATORS                 30.53      30.32    3  
  3 Byers, Sophie             16 GATORS                 31.96      30.59    1  
  4 Conners, Olivia           17 GATORS                 32.04      31.83  
  5 Bell, Maria               17 PIED                   34.38      37.20  
  6 Schuetz, Gianna           17 PIED                   50.00      47.03  
 
Event 86  Boys 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   23.52   6/18/2014 Zach S Harting, Launchers                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Overbeek, Cade            17 PIED                   24.24      23.72    5  
  2 Smith, Austin             17 PIED                   25.36      26.31    3  
  3 Chance, Caleb             15 PIED                   26.52      26.66    1  
  4 Shockley, Cal             15 GATORS                 27.95      28.62  
  5 Landwehr, Connors         15 GATORS                    NT      30.37  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:09.30        1981 Whitesburg                                 
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:14.58    1:17.19    7  
     1) Amos, Finley 8                  2) Kennedy, Allison 8             
     3) Bostick, Adaline 8              4) Bibb, Maret 8                  
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:29.33    1:37.59  
     1) Kimball, Madelyn 6              2) Stone, Libby 8                 
     3) Gibson, Lillie 8                4) Daniel, Bella 8                
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                            1:43.47   X1:59.38  
     1) Sieja, Paton 6                  2) Rigby, Ansley 7                
     3) Wessel, Anne 8                  4) Satterfeal, Kinsley 8          
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                            2:20.13   X2:06.24  
     1) Yi, Ella 7                      2) Smith, Sara 7                  
     3) Banks, Abby 7                   4) Davenport, Lainey 8            
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            1:45.62   X2:20.37  
     1) Smalley, Abbie 7                2) Pitchford, Josie 7             
     3) Brigance, Cecilia 7             4) Derrick, Emily 7               
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:06.64        1995 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:14.19    1:21.53    7  
     1) Johnson, Wesley 8               2) Hardy, William 7               
     3) Smith, Gibson 8                 4) Freeman, Andrew 8              
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:30.79    1:39.84  
     1) Taylor, Hayes 6                 2) Trefry, Weston 6               
     3) Schmitz, Wilson 7               4) Jacobsen, Will 7               
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            1:28.68   X1:26.87  
     1) McCary, Thad 8                  2) Hardy, Benjamin 7              
     3) Edmondson, Owen 6               4) Kent, Farrell 8                
 
Event 89  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:06.90        1997 Randolph                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:21.77    2:26.88    7  
     1) Cullbreath, Haley 10            2) King, Betsy 9                  
     3) Brooks, Caroline 10             4) Amos, Haynes 10                
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:30.29    2:36.06  
     1) Harrison, Reilly 9              2) Scales, Amelia 9               
     3) Sawyer, Kat 9                   4) Hicks, Krysanne 10             
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            2:57.65   X2:57.22  
     1) McCary, Addie 10                2) Keith, Caroline 10             
     3) Herrington, Evelyn 9            4) Edmondson, Lucy 10             
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                            2:44.93   X2:59.71  
     1) Gaines, Xoi 10                  2) Jones, Hope 10                 
     3) Honea, Catie 10                 4) Duckett, Claire 9              
 
Event 90  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:07.81        1997 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:12.73    2:19.16    7  
     1) Johnson, Bradford 10            2) McManus, Wright 10             
     3) Lunsford, Judd 9                4) Freeman, Justin 10             
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:21.04    2:21.27  
     1) Walker, Philip 10               2) Hopkins, Kemper 9              
     3) Kennedy, Grady 10               4) Bostick, Braden 10             
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                            3:13.85   X3:01.23  
     1) Kimball, Mason 10               2) Smith, George 9                
     3) Green, Henry 9                  4) Bailey, Bobby 10               
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            2:32.65   X3:04.79  
     1) Derrick, Andrew 9               2) Lee, Paul 9                    
     3) Wolfe, Charlie 10               4) Wells, Thomas 9                
 
Event 91  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:52.81   6/13/2012 Mountain Springs Swim Team                 
                         D Campbell, G Brandon, M Garding, R Weakley       
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:57.84    1:58.02    7  
     1) Nurre, Jane 12                  2) McEniry, Katie 11              
     3) King, Mary Foster 11            4) Bibb, Maddie 12                
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:09.34    2:07.37  
     1) Houser, Michaela 11             2) Clary, Sydney 12               
     3) Scales, Ansley 12               4) Rainey, Elizabeth 12           
 
Event 92  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:54.36        1999 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:03.85    2:06.75    7  
     1) Barlow, Bo 11                   2) Ziegler, William 12            
     3) Hardy, Samuel 11                4) Kimball, Myles 12              
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:21.77    2:23.51  
     1) Gaines, Xander 11               2) Walker, Owen 12                
     3) Jackson, Caden 12               4) Hopkins, Fields 11             
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            2:20.45   X2:47.63  
     1) Yi, Alex 12                     2) Van Beck, Chad 11              
     3) Sawyer, Owen 11                 4) Bailey, Jimmy 11               
 
Event 93  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:46.47    6/4/2014 Mountain Springs, MTSP                     
                         D Campbell, H York, M Garding, R Weakley          
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:48.84    1:54.77    7  
     1) Schloss, Anna Kathryn 14        2) Archer, Jamie 13               
     3) Erbach, Lizzie 13               4) Monk, Marybeth 14              
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:06.26    2:04.90  
     1) Ferguson, Rebecca 14            2) Smith, Corinne 11              
     3) Davenport, Sarah K 13           4) Ferguson, Emily 14             
 
Event 94  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:41.22    6/6/2012 Piedmont Piranhas                          
                         C Overbeek, A Smith, S Baldwin, J Herring         
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:50.46    1:49.61    7  
     1) Smith, Duncan 14                2) Rogers, Jackson 14             
     3) Steber, Ben 14                  4) O'Neil, Stephen 13             
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:46.42    1:55.65  
     1) Schuetz, Neil 14                2) Johns, William 14              
     3) Shores, James 13                4) Caroll, Hayden 13              
 
Event 95  Girls 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:46.41        2003 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:57.01    1:53.78    7  
     1) Byers, Sophie 16                2) Conners, Olivia 17             
     3) Wood, Delaney 15                4) Rogers, Walton 17              
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:55.11    1:59.21  
     1) Strankman, Cole Elizabeth 15    2) Bell, Maria 17                 
     3) Monk, Abby 17                   4) Monk, Anna 15                  
 
Event 96  Boys 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:32.25   6/30/2010 Whitesburg Tide, Whitesburg Tide           
                         C HOLDER, T Taylor, J ASHCRAFT, T Taylor          
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:32.99    1:36.81    7  
     1) Smith, Austin 17                2) Nurre, Nicholas 17             
     3) Chance, Caleb 15                4) Overbeek, Cade 17              
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:41.39    1:41.76  
     1) Shockley, Cal 15                2) Landwehr, Connors 15           
     3) Coomer, Christopher 17          4) Armstrong, Connor 16           
 
Event 99  Mixed 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Snoddy, Carolyn           23 DOLPHINS               25.39      27.64  
  2 Chilton, Anna             18 DOLPHINS               28.74      29.55  
  3 Hladky, Cami              17 DOLPHINS               26.55      32.31  
  3 Roth, Anna R              15 DOLPHINS               27.03     x32.31  
  5 Zirnstein, Nathan         18 DOLPHINS               26.36     x36.54  
  6 Hulgan, Zack              21 DOLPHINS               57.19     x47.82  
  7 Anderson, Dana            23 DOLPHINS               56.07   x1:01.80  

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2017 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org