Home
2016 Meets
2015 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL - H                HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 6/8/2016 11:18 PM
                        2016 RCSL PIEDvsSJST - 6/8/2016                        
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:13.47        1981 Whitesburg                                 
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:35.90    1:35.16    7  
     1) Kennedy, Allison 8              2) Jackson, Adella 8              
     3) Bibb, Maret 8                   4) Amos, Finley 8                 
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    1:45.05    1:42.06  
     1) Wright, Haylee 8                2) Owen, Rylee 8                  
     3) Andreani, Alyssa 7              4) McGilton, Savannah 8           
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X2:04.00  
     1) Troutman, Lyndsey 8             2) Caruso, Alexis 8               
     3) Thomas, Molly 7                 4) Kirkham, Sarah 8               
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                            2:16.28   X2:10.99  
     1) Wessel, Anne 8                  2) Bostick, Adaline 8             
     3) Hudson, Harper 7                4) Hodges, Caroline 7             
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X2:34.90  
     1) Carter, Rebecca 7               2) Reynolds, Madison 7            
     3) Hocken, Alexis 8                4) Hocken, Logan 7                
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:16.31        1982 Whitesburg                                 
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    2:16.87    2:03.53    7  
     1) Thompson, Cameron 8             2) Mason, Lane 8                  
     3) Tipton, Braden 8                4) Phillips, Kaden 7              
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:12.62    2:15.59  
     1) Robinson, Sam 8                 2) Carroll, Preston 8             
     3) Sieja, Oliver 7                 4) Taylor, Hayes 6                
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X2:31.16  
     1) Tucker, Kaiden 7                2) Whaley, Zac 7                  
     3) Bodner, Zayden 8                4) Dishon, Chad 7                 
 
Event 3  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:17.35        1998 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:57.10    2:44.22    7  
     1) King, Betsy 9                   2) Amos, Haynes 10                
     3) Brooks, Caroline 10             4) Howell, Rowen 9                
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    3:00.27    2:56.18  
     1) Gaskin, Alayna 10               2) Black, Jessica 9               
     3) Bruce, Katie 10                 4) Owen, Bailey 10                
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                            4:09.29   X3:24.27  
     1) Duckett, Claire 9               2) Gaines, Xoi 10                 
     3) Jones, Hope 10                  4) Parks, Penelope 9              
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X4:21.56  
     1) Brock, Rebecca 10               2) McCrary, Akasha 9              
     3) Coates, Kenzie 10               4) Sullivan, Charlize 10          
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X4:26.56  
     1) Wargo, Sophie 9                 2) Edwards, Carrie 9              
     3) Cleary, Erin 10                 4) Bunnell, Baila 9               
 
Event 4  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:15.90        1997 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:55.26    2:55.37    7  
     1) Kennedy, Grady 10               2) Elkins, Jack 10                
     3) Bostick, Braden 10              4) Walker, Philip 10              
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    3:13.67    2:59.75  
     1) McDonald, Brock 10              2) Davis, William 10              
     3) Nulter, Dean 9                  4) Goldsby, Jacob 10              
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X4:12.38  
     1) Kimbrell, Rogan 9               2) Andrews, Dennis 10             
     3) McDonald, Bobby 9               4) Anderson, Wyatt 10             
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:05.19        1999 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    2:13.56    2:08.90    7  
     1) McDonald, Savannah 12           2) Nabors, Carlee 12              
     3) Rayhle, Elizabeth 12            4) Ryan, Ashleigh 12              
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:26.39    2:24.50  
     1) Bibb, Maddie 12                 2) McEniry, Katie 11              
     3) Bender, Scout 12                4) Parks, Isabella 11             
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X2:56.71  
     1) Abbott, Jeri 11                 2) Wargo, Sarah 11                
     3) Nulter, Cali 12                 4) Carroll, Abigail 12            
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT        XDQ  
     1) Viebrock, Cheyenne 12           2) Kimbrell, Mackenzie 11         
     3) Palmiter, Cara 12               4) McCleary, Ella 11              
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:07.29        1999 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    2:36.53    2:36.56    7  
     1) Crisler, Reid 12                2) Sullivan, Colin 12             
     3) Driver, David 12                4) Smith, Isaac 11                
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            3:04.00    2:48.03  
     1) Hopkins, Fields 11              2) Sims, Aidan 11                 
     3) Jackson, Caden 12               4) Gaines, Xander 11              
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:01.47   6/17/2014 Piedmont, Pied                             
                         A Monk, A Schloss, M Monk, C Strankman            
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:08.66    2:06.79    7  
     1) Monk, Marybeth 14               2) Schloss, Anna Kathryn 14       
     3) Culbreath, Rachel 14            4) Speigle, Jillian 14            
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    2:11.36    2:14.91  
     1) Barrett, Isabella 13            2) Vickers, Olivia 13             
     3) McDonald, Naomi 14              4) Boyd, Haley 14                 
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X2:27.94  
     1) Palmiter, Lauren 13             2) Bagdonas, Chloe 14             
     3) Abbott, September 13            4) Westbrook, Tori 14             
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X3:21.78  
     1) Chance, Kaitlyn 14              2) Harwood, Colleen 13            
     3) Taylor, Ashley 14               4) Carruth, Harleigh 14           
 
Event 8  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:52.79   6/24/2015 Piedmont Piranhas                          
                         C Chance, A Nurre, E Wan, B Werth                 
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:56.78    2:05.53    7  
     1) Caroll, Hayden 13               2) Nurre, Alexander 14            
     3) Schuetz, Neil 14                4) Shores, James 13               
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    2:13.95         DQ  
     1) Davis, Wesley 14                2) Erskine, Keyshawn 13           
     3) Dockery, Chance 14              4) Broyles, Lawson 13             
 
Event 9  Girls 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:58.34        2011 JVRA                                       
                         J Stark, J Sabio, K Wilson, L Olson               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    2:09.40    2:07.07    7  
     1) Cooper, Anna 16                 2) Krause, Alex 17                
     3) Barrett, Emerson 15             4) Ussery, Erin 15                
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:09.37    2:10.60  
     1) Monk, Abby 17                   2) Monk, Anna 15                  
     3) Strankman, Cole Elizabeth 15    4) Schuetz, Gianna 17             
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X2:40.15  
     1) Black, Sarah 15                 2) Robinson, Isabelle 15          
     3) Bowar, Hailey 15                4) Watwood, Breanna 15            
 
Event 10  Boys 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:43.33   6/20/2012 Piedmont Piranhas                          
                         J Calatrello, J Lawrence, J Smith, T Calatrello   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:49.50    1:49.97    7  
     1) Overbeek, Cade 17               2) Werth, Benjamin 15             
     3) Smith, Austin 17                4) Chance, Caleb 15               
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                         NT    2:01.90  
     1) Quick, Tyler 16                 2) Bassler, Coleton 15            
     3) Hudson, Xavier 16               4) Hinten, Nathan 16              
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   17.98        1998 Beth Anne Ashcraft, Whitesburg               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McDonald, Ellie            6 SJST                   29.55      27.94    5  
  2 Hargrove, Savannah         6 SJST                   29.71      31.53    3  
  3 Wessel, Molly              6 PIED                   58.85      40.57    1  
  4 Rochowiak, Peyton          6 SJST                   50.34      46.46  
 -- Powell, Caroline           6 PIED                 1:00.00         DQ  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Sieja, Paton               6 PIED                      NT     X30.59  
 -- Amos, Lola                 6 PIED                 1:15.04     X36.50  
 -- Duckett, Caeli             5 PIED                 2:10.51   X1:26.62  
 -- Patch, Sarah               5 SJST                 1:22.69   X1:27.40  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   16.34        1999 Lucas Marin, Hampton Cove                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Taylor, Hayes              6 PIED                   31.72      24.03    5  
  2 Atkinson, Griffin          6 SJST                   33.60      30.12    3  
  3 Taylor, John Marshall      6 PIED                   37.73     J38.27    1  
  4 Hayles, Logan              6 PIED                 1:06.51     J38.25  
  5 Murphy, Dawson             5 SJST                   53.11      41.90  
  6 Mason, Dylan               6 SJST                   58.43      52.83  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Kelley, Ben                6 SJST                      NT     X34.78  
 -- Atkinson, Gus              5 SJST                      NT     X54.14  
 -- Hodges, Luke               5 PIED                 1:16.67     X56.50  
 -- Stanford, Silas            6 SJST                      NT   X1:22.25  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   14.45        1981 Katherine Rhodes, Piedmont                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bibb, Maret                8 PIED                   16.33      16.03    5  
  2 Amos, Finley               8 PIED                   18.40      18.68    3  
  3 Owen, Rylee                8 SJST                   18.82      18.84    1  
  4 Kennedy, Allison           8 PIED                   20.71      22.10  
  5 Wright, Haylee             8 SJST                   22.24      23.75  
  6 Kirkham, Sarah             8 SJST                   26.31      27.63  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Satterfeal, Kinsley        7 PIED                   49.52     X24.44  
 -- Carter, Rebecca            7 SJST                   29.89     X25.07  
 -- Thomas, Molly              7 SJST                   27.22     X25.88  
 -- Troutman, Lyndsey          8 SJST                   27.22     X27.29  
 -- Rigby, Ansley              7 PIED                 1:02.53     X28.06  
 -- Hodges, Caroline           7 PIED                   30.91     X31.47  
 -- McCloud, Caitlin           7 PIED                   35.97     X32.61  
 -- Reynolds, Madison          7 SJST                   36.40     X32.82  
 -- Gyorok, Ava                7 PIED                      NT     X34.51  
 -- Hudson, Harper             7 PIED                   29.50     X35.44  
 -- Hocken, Logan              7 SJST                   49.66     X44.46  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   13.74        1979 David Allen, Whitesburg                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sieja, Oliver              7 PIED                   25.68     J23.97    5  
  2 Jacobsen, Will             7 PIED                   30.02     J23.68    3  
  3 Bodner, Zayden             8 SJST                   31.97      25.25    1  
  4 Mason, Lane                8 SJST                   25.00      25.91  
  5 Tucker, Kaiden             7 SJST                   33.07      26.13  
  6 Robinson, Sam              8 PIED                   33.47      32.69  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Dishon, Chad               7 SJST                   53.57     X37.97  
 -- Whaley, Zac                7 SJST                   46.21     X38.44  
 -- Petrukhno, Alex            8 SJST                      NT     X42.58  
 -- Allport, Benjamin          7 PIED                      NT     X54.45  
 
Event 23  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   27.19    6/8/2011 Regan Weakley, Stingrays                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amos, Haynes              10 PIED                   34.39      33.94    5  
  2 Owen, Bailey              10 SJST                   35.80      35.69    3  
  3 Brooks, Caroline          10 PIED                   36.31     J37.38    1  
  4 Howell, Rowen              9 PIED                   40.68     J37.33  
  5 Bruce, Katie              10 SJST                   37.29      39.50  
  6 Gaskin, Alayna            10 SJST                   42.35      40.90  
 
Event 25  Girls 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Cullbreath, Haley         10 PIED                      NT     X35.19  
 -- Gaines, Xoi               10 PIED                   53.44     X41.44  
 -- Honea, Catie              10 PIED                   56.63     X44.91  
 -- Cleary, Erin              10 SJST                   49.82     X46.22  
 -- Jones, Hope               10 PIED                   53.03     X47.59  
 -- Steele, Abby              10 PIED                   51.97     X49.09  
 -- Parks, Penelope            9 PIED                      NT     X53.18  
 -- Wargo, Sophie              9 SJST                   57.43     X58.72  
 -- Tucker, Madison            9 SJST                 1:18.32   X1:04.03  
 -- Sullivan, Charlize        10 SJST                 1:07.98   X1:07.57  
 -- Steele, Suzy              10 PIED                 1:06.47   X1:07.72  
 -- Brock, Rebecca            10 SJST                 1:03.86   X1:08.66  
 -- Edwards, Carrie            9 SJST                 1:06.26   X1:09.10  
 -- Perrin, Maikayla           9 SJST                 1:19.68   X1:10.59  
 
Event 26  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   27.61        1981 David Allen, Whitesburg                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bostick, Braden           10 PIED                   33.37      31.88    5  
  2 Walker, Philip            10 PIED                   34.29      34.02    3  
  3 Kennedy, Grady            10 PIED                   37.76      34.99    1  
  4 Davis, William            10 SJST                   40.69      40.97  
  5 Goldsby, Jacob            10 SJST                   41.97      41.88  
  6 Kimbrell, Rogan            9 SJST                   44.91      45.70  
 
Event 28  Boys 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Anderson, Wyatt           10 SJST                   51.09     X51.47  
 -- Andrews, Dennis           10 SJST                   52.67     X54.57  
 -- Powers, Ryser              9 SJST                   55.28     X56.90  
 -- Zurinsky, Andrew           9 SJST                 1:05.16   X1:01.17  
 -- Allport, Caleb             9 PIED                 1:48.27   X1:04.37  
 -- Bruce, Nathan             10 SJST                 1:30.14   X1:15.50  
 -- Anderson, Nolan           10 SJST                 1:14.76   X1:18.47  
 -- Thayer, Eli                9 SJST                      NT   X1:19.40  
 -- Williams, Spencer          9 SJST                 1:28.90   X1:31.81  
 
Event 29  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   25.37   6/26/2013 Regan Weakley, MTSP                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rayhle, Elizabeth         12 SJST                   26.08      26.87    5  
  2 Bibb, Maddie              12 PIED                   29.93      28.16    3  
  3 McDonald, Savannah        12 SJST                   28.59      29.56    1  
  4 McEniry, Katie            11 PIED                   30.51      30.57  
  5 Ryan, Ashleigh            12 SJST                   31.85      31.66  
  6 Vaughn, Madlyn            11 PIED                   39.33      39.06  
 
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Palmiter, Cara            12 SJST                   33.81     X33.43  
 -- McCleary, Ella            11 SJST                   33.86     X33.44  
 -- Welzyn, Marianne          12 SJST                   36.34     X34.87  
 -- Carroll, Abigail          12 SJST                   37.71     X37.50  
 -- Abbott, Jeri              11 SJST                   35.69     X38.06  
 -- Nulter, Cali              12 SJST                   38.57     X40.34  
 -- Wargo, Sarah              11 SJST                   41.52     X41.87  
 -- Patch, Brooklynn          11 SJST                   41.06     X42.46  
 -- Viebrock, Cheyenne        12 SJST                   43.19     X42.48  
 -- Grimwood, Katie           11 SJST                   53.72     X47.64  
 -- Hocken, Kaitlyn           12 SJST                   45.58     X47.88  
 -- Kirkham, Hannah           11 SJST                   58.91     X53.82  
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   25.20        1976 Keating Johns, Jones Valley                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Driver, David             12 SJST                   28.14      29.82    5  
  2 Crisler, Reid             12 SJST                   32.35      30.68    3  
  3 Hopkins, Fields           11 PIED                   34.42      33.68    1  
  4 Gaines, Xander            11 PIED                   34.25      35.13  
  5 Jackson, Caden            12 PIED                   35.55      35.44  
  6 Smith, Isaac              11 SJST                   38.75      36.70  
 
Event 34  Boys 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Walker, Owen              12 PIED                      NT     X45.38  
 -- Robinson, Ben             11 PIED                      NT     X48.39  
 
Event 35  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   25.13   6/25/2014 Regan Weakley, MTSP                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monk, Marybeth            14 PIED                   26.07      27.47    5  
  2 Schloss, Anna Kathryn     14 PIED                   26.77      27.72    3  
  3 Culbreath, Rachel         14 PIED                      NT      28.21    1  
  4 Vickers, Olivia           13 SJST                   28.30      28.96  
  5 Barrett, Isabella         13 SJST                   29.61      30.28  
  6 Westbrook, Tori           14 SJST                   30.42      31.20  
 
Event 37  Girls 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Satterfeal, Sesalie       14 PIED                   34.51     X33.25  
 -- Chance, Kaitlyn           14 SJST                   37.84     X34.38  
 -- Palmiter, Lauren          13 SJST                   37.63     X34.90  
 -- Harwood, Colleen          13 SJST                   37.19     X38.28  
 -- Bowar, Heaven             14 SJST                   54.28     X45.74  
 -- Taylor, Ashley            14 SJST                   44.22     X46.87  
 -- Robinson, Faith           14 PIED                   48.69     X49.48  
 
Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   23.27        1979 Chris McCool, Piedmont                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nurre, Alexander          14 PIED                   24.78      24.75    5  
  2 Erskine, Keyshawn         13 SJST                   25.82     J26.13    3  
  3 Caroll, Hayden            13 PIED                   25.83     J25.99    1  
  4 Davis, Wesley             14 SJST                   28.13      28.53  
  5 Broyles, Lawson           13 SJST                   31.64      30.77  
  6 Shores, James             13 PIED                      NT      31.58  
 
Event 40  Boys 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Jackson, AJ               14 SJST                   38.59     X38.69  
 -- Cox, Micah                14 SJST                   57.47     X54.28  
 
Event 41  Girls 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   24.94   6/23/2010 Valerie Nubbe, Mt. Springs                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monk, Anna                15 PIED                   26.25     J27.16    5  
  2 Strankman, Cole Elizabet  15 PIED                   27.33     J27.12    3  
  3 Barrett, Emerson          15 SJST                   27.59      28.12    1  
  4 Broyles, Maggie           16 SJST                   29.29      29.47  
  5 Ussery, Erin              15 SJST                   29.76      29.83  
  6 Schuetz, Gianna           17 PIED                   34.65      33.56  
 
Event 43  Girls 15-17 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Williams, Emma            15 SJST                   34.11     X31.65  
 -- Black, Sarah              15 SJST                   34.01     X34.35  
 -- Watwood, Breanna          15 SJST                   35.40     X35.12  
 -- Bowar, Hailey             15 SJST                   36.15     X36.50  
 -- Morris, Anica             17 SJST                   35.02     X38.50  
 -- Drake, Liz                16 SJST                   37.97     X41.01  
 
Event 44  Boys 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   21.90   6/30/2010 Tehuti Taylor, Whitesburg                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Overbeek, Cade            17 PIED                   22.80      22.03    5  
  2 Smith, Austin             17 PIED                   24.00      23.58    3  
  3 Chance, Caleb             15 PIED                   24.25      23.98    1  
  4 Quick, Tyler              16 SJST                   25.67      25.10  
  5 Bassler, Coleton          15 SJST                   28.27      29.32  
  6 Hudson, Xavier            16 SJST                   30.27      29.75  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   18.65        1984 Katherine Rhodes, Piedmont                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amos, Finley               8 PIED                   28.31      24.50    5  
  2 Jackson, Adella            8 PIED                   29.19      29.67    3  
  3 Andreani, Alyssa           7 SJST                   40.01      31.64    1  
  4 Bostick, Adaline           8 PIED                   31.77      32.26  
  5 Caruso, Alexis             8 SJST                   38.22      33.50  
  6 McGilton, Savannah         8 SJST                   35.36      34.41  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   17.41        1997 Brian Chan, Randolph                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Robinson, Sam              8 PIED                   30.27      25.57    5  
  2 Tipton, Braden             8 SJST                   29.68      28.03    3  
  3 Mason, Lane                8 SJST                   37.51      35.81    1  
  4 Schmitz, Wilson            7 PIED                   59.12      37.00  
  5 Carroll, Preston           8 PIED                   33.40      37.75  
  6 Phillips, Kaden            7 SJST                   51.42      54.21  
 
Event 49  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   35.62   6/29/2011 Alison Hu, WHBG                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amos, Haynes              10 PIED                   44.33      43.59    5  
  2 Howell, Rowen              9 PIED                   55.69     J52.37    3  
  3 Black, Jessica             9 SJST                   51.54     J52.22    1  
  4 King, Betsy                9 PIED                   56.71      56.99  
  5 McCrary, Akasha            9 SJST                   55.66    1:01.53  
 -- Coates, Kenzie            10 SJST                 1:00.09         DQ  
 
Event 50  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   36.72        1999 Brian Chan, Jones Valley                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McDonald, Bobby            9 SJST                      NT      52.57    5  
  2 Davis, William            10 SJST                   55.43      54.37    3  
  3 Nulter, Dean               9 SJST                   58.69      56.09    1  
  4 Kennedy, Grady            10 PIED                   57.73      56.91  
  5 Elkins, Jack              10 PIED                   54.18      57.22  
 
Event 51  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   33.44        1981 Jana Korsch, Camelot                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nabors, Carlee            12 SJST                   38.62      36.75    5  
  2 Rayhle, Elizabeth         12 SJST                   36.52      39.09    3  
  3 McEniry, Katie            11 PIED                   43.47      40.00    1  
  4 Bender, Scout             12 PIED                   45.64      41.83  
  5 Bibb, Maddie              12 PIED                   46.25      42.17  
  6 Kimbrell, Mackenzie       11 SJST                   46.64      46.33  
 
Event 52  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   32.55        1985 Randy Johnson, Jones Valley                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jackson, Caden            12 PIED                   50.68      49.25    5  
  2 Sullivan, Colin           12 SJST                   52.27      49.35    3  
  3 Hopkins, Fields           11 PIED                   55.25      50.01    1  
  4 Smith, Isaac              11 SJST                   55.53      55.53  
  5 Sims, Aidan               11 PIED                   57.90      56.35  
 
Event 53  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   32.17    7/3/2012 Jesse Sabio, JVRA                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schloss, Anna Kathryn     14 PIED                   34.07      36.00    5  
  2 Vickers, Olivia           13 SJST                   40.02      36.81    3  
  3 Speigle, Jillian          14 PIED                   39.69      40.50    1  
  4 Boyd, Haley               14 SJST                   42.55      40.78  
  5 Archer, Jamie             13 PIED                   42.27      41.35  
  6 Bagdonas, Chloe           14 SJST                   42.21      41.85  
 
Event 54  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   29.38    6/6/2007 Tyler Kaliszak, JVRA                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nurre, Alexander          14 PIED                   32.66      30.47    5  
  2 Erskine, Keyshawn         13 SJST                   34.01      34.12    3  
  3 Schuetz, Neil             14 PIED                   43.78      38.74    1  
  4 Jackson, Jonah            13 SJST                   47.87      45.77  
  5 Shores, James             13 PIED                      NT      51.85  
 
Event 55  Girls 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   31.68        1986 Jana Korsch, Camelot                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monk, Anna                15 PIED                   34.22     J35.16    5  
  2 Krause, Alex              17 SJST                   36.32     J34.12    3  
  3 Robinson, Isabelle        15 SJST                   37.99      38.40    1  
  4 Schuetz, Gianna           17 PIED                   41.76      43.79  
  5 Ussery, Erin              15 SJST                   42.78      44.52  
 -- Shores, Camryn            16 PIED                 1:30.00         DQ  
 
Event 56  Boys 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   27.72    6/2/2010 Cameron Conners, GREN                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Austin             17 PIED                   33.55      30.99    5  
  2 Werth, Benjamin           15 PIED                   33.14      32.50    3  
  3 Nurre, Nicholas           17 PIED                   33.54      33.32    1  
  4 Bassler, Coleton          15 SJST                   35.65      34.82  
  5 Hudson, Xavier            16 SJST                   38.39      39.53  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:05.41   6/27/2007 Blossomwood, BLOS                          
                         W Kretzchmar,B Thurman,R Roberts, S Cimino        
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:10.69    1:27.41    7  
     1) Jacobsen, Will M7               2) Amos, Finley W8                
     3) Bibb, Maret W8                  4) Robinson, Sam M8               
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    1:29.55    1:29.25  
     1) Andreani, Alyssa W7             2) Mason, Lane M8                 
     3) Tipton, Braden M8               4) Owen, Rylee W8                 
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X1:59.56  
     1) Troutman, Lyndsey W8            2) Phillips, Kaden M7             
     3) Tucker, Kaiden M7               4) Reynolds, Madison W7           
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X2:20.70  
     1) Thomas, Molly W7                2) Whaley, Zac M7                 
     3) Carter, Rebecca W7              4) Dishon, Chad M7                
 
Event 59  Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:00.27        1983 Southeast YMCA                             
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:21.02    2:19.62    7  
     1) Amos, Haynes W10                2) Walker, Philip M10             
     3) Brooks, Caroline W10            4) Bostick, Braden M10            
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    2:26.00    2:33.47  
     1) Davis, William M10              2) Owen, Bailey W10               
     3) Bruce, Katie W10                4) McDonald, Brock M10            
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X4:02.18  
     1) Cleary, Erin W10                2) Zurinsky, Andrew M9            
     3) Brock, Rebecca W10              4) Powers, Ryser M9               
 
Event 61  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:50.42   6/18/2014 Piedmont Piranhas, Piedmont                
                         E Wan, A Schloss, A Nurre, M Monk                 
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    1:55.66    2:02.97    7  
     1) McDonald, Savannah W12          2) Sullivan, Colin M12            
     3) Driver, David M12               4) Rayhle, Elizabeth W12          
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:51.01    2:08.56  
     1) Hopkins, Fields M11             2) Gaines, Xander M11             
     3) McEniry, Katie W11              4) Bibb, Maddie W12               
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X2:53.47  
     1) Crisler, Reid M12               2) Andrews, Dennis M10            
     3) Patch, Brooklynn W11            4) Viebrock, Cheyenne W12         
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X3:02.53  
     1) Smith, Isaac M11                2) Anderson, Wyatt M10            
     3) Kirkham, Hannah W11             4) Nulter, Cali W12               
 
Event 63  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:42.31   6/12/2013 BYRD                                       
                         C Hui, M Northcutt, I Blasingame, S Vasquez       
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:44.64    1:46.50    7  
     1) Caroll, Hayden M13              2) Schloss, Anna Kathryn W14      
     3) Monk, Marybeth W14              4) Nurre, Alexander M14           
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    1:49.55    1:54.31  
     1) Davis, Wesley M14               2) McDonald, Naomi W14            
     3) Vickers, Olivia W13             4) Erskine, Keyshawn M13          
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X2:13.60  
     1) Broyles, Lawson M13             2) Westbrook, Tori W14            
     3) Palmiter, Lauren W13            4) Dockery, Chance M14            
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X2:54.16  
     1) Jackson, Jonah M13              2) Harwood, Colleen W13           
     3) Bowar, Heaven W14               4) Cox, Micah M14                 
 
Event 65  Mixed 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:37.69   6/24/2015 Byrd Springs                               
                         J Hinely, M Northcutt, C Hui, S Vasquez           
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:43.31    1:44.59    7  
     1) Monk, Anna W15                  2) Strankman, Cole Elizabeth W15  
     3) Chance, Caleb M15               4) Overbeek, Cade M17             
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                         NT    1:53.38  
     1) Hinten, Nathan M16              2) Cooper, Anna W16               
     3) Barrett, Emerson W15            4) Quick, Tyler M16               
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X2:16.22  
     1) Watwood, Breanna W15            2) Hudson, Xavier M16             
     3) Williams, Emma W15              4)                                
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                                 NT        XDQ  
     1) Schuetz, Gianna W17             2) Nurre, Nicholas M17            
     3) Monk, Abby W17                  4) Smith, Austin M17              
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   17.71        1981 Lori Harrison, Byrd Spring                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bibb, Maret                8 PIED                   21.66      21.18    5  
  2 Amos, Finley               8 PIED                   26.06      24.66    3  
  3 Wright, Haylee             8 SJST                   27.83      26.55    1  
  4 Kirkham, Sarah             8 SJST                   31.13      30.01  
  5 Caruso, Alexis             8 SJST                   29.96      33.37  
  6 Wessel, Anne               8 PIED                   30.89      36.88  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   16.41   6/19/2013 Riley T. Groves, RSAL                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thompson, Cameron          8 SJST                      NT      30.68    5  
  2 Sieja, Oliver              7 PIED                   34.46      31.33    3  
  3 Robinson, Sam              8 PIED                   31.32      35.10    1  
  4 Phillips, Kaden            7 SJST                   44.06      36.07  
  5 Tucker, Kaiden             7 SJST                   50.53      42.19  
  6 Carroll, Preston           8 PIED                   46.18      47.69  
 
Event 69  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   32.29    7/3/2012 Mary Beth Monk, Piedmont                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amos, Haynes              10 PIED                   42.50      41.66    5  
  2 Owen, Bailey              10 SJST                   42.84      42.94    3  
  3 Brooks, Caroline          10 PIED                   46.71      45.98    1  
  4 King, Betsy                9 PIED                   46.49      46.46  
  5 Gaskin, Alayna            10 SJST                   43.73      47.44  
  6 McCrary, Akasha            9 SJST                   53.38      54.64  
 
Event 70  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   32.21   6/17/2015 Riley T Groves, Launchers                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bostick, Braden           10 PIED                   44.21      39.09    5  
  2 McDonald, Brock           10 SJST                   42.41      39.69    3  
  3 Walker, Philip            10 PIED                   45.43      44.91    1  
  4 McDonald, Bobby            9 SJST                      NT      49.76  
  5 Kennedy, Grady            10 PIED                   45.98      50.65  
  6 Kimbrell, Rogan            9 SJST                   57.31      55.57  
 
Event 71  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   29.44   6/12/2013 Regan Weakley, MTSP                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McDonald, Savannah        12 SJST                   33.81      33.88    5  
  2 Bibb, Maddie              12 PIED                   37.32      35.43    3  
  3 McEniry, Katie            11 PIED                   37.09      36.04    1  
  4 Ryan, Ashleigh            12 SJST                   39.91      42.10  
  5 Parks, Isabella           11 PIED                   52.18      46.28  
  6 Kimbrell, Mackenzie       11 SJST                   48.85      48.71  
 
Event 72  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   27.10   6/29/2011 Chandler Espy, JVRA                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Driver, David             12 SJST                   34.69      37.19    5  
  2 Crisler, Reid             12 SJST                   38.52      37.81    3  
  3 Hopkins, Fields           11 PIED                   43.89     J42.72    1  
  4 Gaines, Xander            11 PIED                   44.95     J42.49  
  5 Jackson, Caden            12 PIED                   50.47      48.90  
  6 Sullivan, Colin           12 SJST                   45.92      51.96  
 
Event 73  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   28.57   6/19/2013 Sarah Margaret Cimino, BLOS                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monk, Marybeth            14 PIED                   29.63      31.47    5  
  2 Barrett, Isabella         13 SJST                   30.21      34.31    3  
  3 McDonald, Naomi           14 SJST                   33.58      36.88    1  
  4 Speigle, Jillian          14 PIED                   37.68      37.49  
  5 Archer, Jamie             13 PIED                   42.59      39.41  
  6 Abbott, September         13 SJST                   40.30      39.84  
 
Event 74  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   27.19    6/1/2011 Chandler Espy, JVRA                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nurre, Alexander          14 PIED                   32.65      31.43    5  
  2 Caroll, Hayden            13 PIED                   32.07      32.40    3  
  3 Davis, Wesley             14 SJST                   33.88      36.13    1  
  4 Schuetz, Neil             14 PIED                   39.23      36.83  
  5 Broyles, Lawson           13 SJST                   48.65      46.64  
  6 Jackson, Jonah            13 SJST                   47.49      47.40  
 
Event 75  Girls 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   27.82   6/24/2015 Sarah Margaret Cimino, Blossomwood           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barrett, Emerson          15 SJST                   30.21      30.68    5  
  2 Krause, Alex              17 SJST                   32.24     J32.97    3  
  3 Monk, Anna                15 PIED                   28.92     J32.13    1  
  4 Cooper, Anna              16 SJST                   33.37      33.27  
  5 Strankman, Cole Elizabet  15 PIED                   33.45      33.85  
  6 Monk, Abby                17 PIED                   33.44      35.67  
 
Event 76  Boys 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   24.50        1983 Mark Shelton, Whitesburg                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Overbeek, Cade            17 PIED                   26.75      26.22    5  
  2 Chance, Caleb             15 PIED                   28.39      28.05    3  
  3 Werth, Benjamin           15 PIED                   29.87      30.59    1  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   16.16        1987 Lee Ann Gathings, Greenwyche                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bibb, Maret                8 PIED                   21.92      21.06    5  
  2 Andreani, Alyssa           7 SJST                   26.29      23.84    3  
  3 Owen, Rylee                8 SJST                   25.29      24.47    1  
  4 Kennedy, Allison           8 PIED                   29.23      28.38  
  5 McGilton, Savannah         8 SJST                   33.01      34.75  
 -- Bostick, Adaline           8 PIED                   37.45         DQ  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   15.83   6/12/2013 Riley T. Groves, RSAL                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tipton, Braden             8 SJST                   32.58      27.19    5  
  2 Jacobsen, Will             7 PIED                   47.87      32.61    3  
  3 Bodner, Zayden             8 SJST                      NT      34.70    1  
  4 Sieja, Oliver              7 PIED                   39.14      36.28  
  5 Carroll, Preston           8 PIED                   42.76      38.59  
  6 Thompson, Cameron          8 SJST                   50.31      46.06  
 
Event 79  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   29.91    6/8/2011 Devin Campbell, Stingrays                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brooks, Caroline          10 PIED                   45.60      42.09    5  
  2 Black, Jessica             9 SJST                   44.12      45.09    3  
  3 Bruce, Katie              10 SJST                   43.08      46.82    1  
  4 King, Betsy                9 PIED                   53.49      54.46  
  5 Duckett, Claire            9 PIED                 1:04.21      56.23  
  6 Coates, Kenzie            10 SJST                 1:02.61    1:06.88  
 
Event 80  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   30.53   6/27/2007 Chandler Espy, JVRA                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bostick, Braden           10 PIED                   40.81      39.66    5  
  2 McDonald, Brock           10 SJST                   40.85      39.81    3  
  3 Walker, Philip            10 PIED                   46.20      43.24    1  
  4 Nulter, Dean               9 SJST                   53.86      51.85  
  5 Hopkins, Kemper            9 PIED                      NT      54.89  
  6 Goldsby, Jacob            10 SJST                 1:05.09    1:00.44  
 
Event 81  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   27.88   6/29/2011 Sarah Margaret Cimino, BLOS                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rayhle, Elizabeth         12 SJST                   29.28      30.66    5  
  2 Nabors, Carlee            12 SJST                   33.01      32.38    3  
  3 McDonald, Savannah        12 SJST                   32.14      33.75    1  
  4 Bender, Scout             12 PIED                   43.88      37.79  
  5 Werth, Adeline            11 PIED                   53.71      47.41  
 
Event 82  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   27.97   6/29/2011 Cade Overbeek, PIED                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Driver, David             12 SJST                   30.30      32.60    5  
  2 Crisler, Reid             12 SJST                   45.78      40.78    3  
  3 Gaines, Xander            11 PIED                   50.83      45.62    1  
  4 Sullivan, Colin           12 SJST                   49.08      58.50  
 -- Sims, Aidan               11 PIED                 1:06.06         DQ  
 
Event 83  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   26.55   6/26/2013 Sarah Margaret Cimino, Blossomwood           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monk, Marybeth            14 PIED                   28.12      28.16    5  
  2 Schloss, Anna Kathryn     14 PIED                   29.53      30.75    3  
  3 Culbreath, Rachel         14 PIED                      NT      31.18    1  
  4 McDonald, Naomi           14 SJST                   30.88      32.31  
  5 Boyd, Haley               14 SJST                   36.46      36.25  
  6 Abbott, September         13 SJST                   38.29      36.37  
 
Event 84  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   26.09   6/26/2013 Cade Overbeek - Piedmont, JVRA               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Erskine, Keyshawn         13 SJST                   26.93      28.50    5  
  2 Caroll, Hayden            13 PIED                   30.79      29.40    3  
  3 Davis, Wesley             14 SJST                   35.08      36.06    1  
  4 Dockery, Chance           14 SJST                   38.59      37.85  
  5 Shores, James             13 PIED                      NT      42.92  
 
Event 85  Girls 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   26.49   6/24/2015 Sarah Margaret Cimino, Blossomwood           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Strankman, Cole Elizabet  15 PIED                   30.43      30.87    5  
  2 Barrett, Emerson          15 SJST                   30.42      31.92    3  
  3 Cooper, Anna              16 SJST                   34.68      33.72    1  
  4 Broyles, Maggie           16 SJST                   36.23      34.68  
 
Event 86  Boys 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   23.52   6/18/2014 Zach S Harting, Launchers                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Overbeek, Cade            17 PIED                   24.55      24.71    5  
  2 Smith, Austin             17 PIED                   25.36      25.69    3  
  3 Quick, Tyler              16 SJST                   26.97      27.22    1  
  4 Chance, Caleb             15 PIED                   27.28      27.29  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:09.30        1981 Whitesburg                                 
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:16.97    1:20.90    7  
     1) Amos, Finley 8                  2) Bostick, Adaline 8             
     3) Kennedy, Allison 8              4) Bibb, Maret 8                  
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    1:23.41    1:25.47  
     1) Andreani, Alyssa 7              2) Wright, Haylee 8               
     3) McGilton, Savannah 8            4) Owen, Rylee 8                  
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X1:50.90  
     1) Caruso, Alexis 8                2) Thomas, Molly 7                
     3) Kirkham, Sarah 8                4) Hocken, Alexis 8               
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                            2:02.51   X2:06.99  
     1) Hudson, Harper 7                2) McCloud, Caitlin 7             
     3) Hodges, Caroline 7              4) Wessel, Anne 8                 
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X2:15.78  
     1) Carter, Rebecca 7               2) Troutman, Lyndsey 8            
     3) Reynolds, Madison 7             4) Hocken, Logan 7                
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:06.64        1995 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    1:46.66    2:00.65    7  
     1) Phillips, Kaden 7               2) Tipton, Braden 8               
     3) Thompson, Cameron 8             4) Mason, Lane 8                  
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X2:18.57  
     1) Tucker, Kaiden 7                2) Whaley, Zac 7                  
     3) Bodner, Zayden 8                4) Dishon, Chad 7                 
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:56.18         DQ  
     1) Schmitz, Wilson 7               2) Taylor, Hayes 6                
     3) Jacobsen, Will 7                4) Sieja, Oliver 7                
 
Event 89  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:06.90        1997 Randolph                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:29.03    2:39.69    7  
     1) Brooks, Caroline 10             2) Howell, Rowen 9                
     3) King, Betsy 9                   4) Amos, Haynes 10                
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    2:31.54    2:42.38  
     1) Black, Jessica 9                2) Coates, Kenzie 10              
     3) Bruce, Katie 10                 4) Owen, Bailey 10                
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                            3:22.93   X3:10.84  
     1) Steele, Abby 10                 2) Gaines, Xoi 10                 
     3) Jones, Hope 10                  4) Duckett, Claire 9              
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X3:23.96  
     1) Gaskin, Alayna 10               2) McCrary, Akasha 9              
     3) Cleary, Erin 10                 4) Wargo, Sophie 9                
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X4:48.88  
     1) Edwards, Carrie 9               2) Brock, Rebecca 10              
     3) Sullivan, Charlize 10           4) Bunnell, Baila 9               
 
Event 90  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:07.81        1997 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:29.62    2:25.90    7  
     1) Walker, Philip 10               2) Elkins, Jack 10                
     3) Kennedy, Grady 10               4) Bostick, Braden 10             
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    2:37.43    4:45.44  
     1) Goldsby, Jacob 10               2) Nulter, Dean 9                 
     3) Davis, William 10               4) McDonald, Brock 10             
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X3:25.44  
     1) Anderson, Wyatt 10              2) Kimbrell, Rogan 9              
     3) McDonald, Bobby 9               4) Andrews, Dennis 10             
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X5:09.96  
     1) Powers, Ryser 9                 2) Anderson, Nolan 10             
     3) Williams, Spencer 9             4) Zurinsky, Andrew 9             
 
Event 91  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:52.81   6/13/2012 Mountain Springs Swim Team                 
                         D Campbell, G Brandon, M Garding, R Weakley       
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    1:56.94    2:00.03    7  
     1) McDonald, Savannah 12           2) Ryan, Ashleigh 12              
     3) Nabors, Carlee 12               4) Rayhle, Elizabeth 12           
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:02.86    2:13.15  
     1) Bender, Scout 12                2) Vaughn, Madlyn 11              
     3) McEniry, Katie 11               4) Bibb, Maddie 12                
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X2:22.16  
     1) Palmiter, Cara 12               2) McCleary, Ella 11              
     3) Welzyn, Marianne 12             4) Abbott, Jeri 11                
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X2:48.45  
     1) Carroll, Abigail 12             2) Nulter, Cali 12                
     3) Wargo, Sarah 11                 4) Patch, Brooklynn 11            
 
Event 92  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:54.36        1999 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    2:11.42    2:12.00    7  
     1) Sullivan, Colin 12              2) Smith, Isaac 11                
     3) Crisler, Reid 12                4) Driver, David 12               
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:33.62    2:24.03  
     1) Hopkins, Fields 11              2) Sims, Aidan 11                 
     3) Jackson, Caden 12               4) Gaines, Xander 11              
 
Event 93  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:46.47    6/4/2014 Mountain Springs, MTSP                     
                         D Campbell, H York, M Garding, R Weakley          
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:52.89    1:57.28    7  
     1) Schloss, Anna Kathryn 14        2) Culbreath, Rachel 14           
     3) Speigle, Jillian 14             4) Monk, Marybeth 14              
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    1:56.91    1:59.66  
     1) McDonald, Naomi 14              2) Boyd, Haley 14                 
     3) Barrett, Isabella 13            4) Vickers, Olivia 13             
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X2:20.94  
     1) Abbott, September 13            2) Palmiter, Lauren 13            
     3) Bagdonas, Chloe 14              4) Harwood, Colleen 13            
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X2:50.07  
     1) Carruth, Harleigh 14            2) Chance, Kaitlyn 14             
     3) Rice, Leda 14                   4) Taylor, Ashley 14              
 
Event 94  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:41.22    6/6/2012 Piedmont Piranhas                          
                         C Overbeek, A Smith, S Baldwin, J Herring         
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:46.42    1:54.69    7  
     1) Caroll, Hayden 13               2) Schuetz, Neil 14               
     3) Shores, James 13                4) Nurre, Alexander 14            
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    1:55.05    2:02.06  
     1) Davis, Wesley 14                2) Dockery, Chance 14             
     3) Simmons, Evan 13                4) Erskine, Keyshawn 13           
 
Event 95  Girls 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:46.41        2003 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    1:56.19    1:57.03    7  
     1) Broyles, Maggie 16              2) Robinson, Isabelle 15          
     3) Cooper, Anna 16                 4) Barrett, Emerson 15            
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:55.32    2:02.09  
     1) Strankman, Cole Elizabeth 15    2) Schuetz, Gianna 17             
     3) Monk, Abby 17                   4) Monk, Anna 15                  
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X2:19.75  
     1) Williams, Emma 15               2) Watwood, Breanna 15            
     3) Black, Sarah 15                 4) Bowar, Hailey 15               
 
Event 96  Boys 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:32.25   6/30/2010 Whitesburg Tide, Whitesburg Tide           
                         C HOLDER, T Taylor, J ASHCRAFT, T Taylor          
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:36.45    1:41.10    7  
     1) Smith, Austin 17                2) Werth, Benjamin 15             
     3) Chance, Caleb 15                4) Overbeek, Cade 17              
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    1:52.21    1:51.72  
     1) Hinten, Nathan 16               2) Hudson, Xavier 16              
     3) Bassler, Coleton 15             4) Quick, Tyler 16                

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2017 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org