Home
2016 Meets
2015 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL - H               HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 6/27/2016 08:29 AM
                       2016 RCSL RSALvsMNSO - 6/22/2016                        
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   1:38.56    1:44.97    7  
     1) Kephart, Alyssa 8               2) Campbell, Abby 8               
     3) Mathews, Tessa 8                4) Wise, Ruby 8                   
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   1:33.76    1:40.78    7  
     1) Quadrini, Tyler 6               2) Evans, Matthew 8               
     3) Baumgartner, Max 8              4) Echols, Paul 8                 
  2 Redstone Arsenal Launchers  'A'                   1:48.21    1:57.01  
     1) Franks, Greyson 7               2) Borden, Sterling 8             
     3) Shallbetter, John-Robert 8      4) Davison, Elliot 8              
 -- Monte Sano  'B'                                   2:04.80   X2:02.40  
     1) Smith, Shane 8                  2) McMillion, Samuel 7            
     3) Weil, Felix 8                   4) McJunkins, Caleb 8             
 
Event 3  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   2:54.02    2:54.92    7  
     1) St. John, Sophia 10             2) Miller, Georgie 10             
     3) Quadrini, Claire 9              4) Hicks, Taylor 10               
  2 Redstone Arsenal Launchers  'A'                   3:22.00    3:52.00  
     1) McKelvey, Mattie 9              2) Plummer, Sophie 9              
     3) Free, Peyton 10                 4) Gariepy, Jacinda 9             
 -- Monte Sano  'B'                                   3:31.07   X3:37.33  
     1) Rogers, Mia 10                  2) Evans, Alexandra 10            
     3) Worthy, Emily 10                4) Roche, Elise 10                
 
Event 4  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   2:57.31    2:58.98    7  
     1) Keener, William 9               2) Huskey, Alec 10                
     3) Mathews, Elliot 10              4) McMillion, Caleb 9             
  2 Redstone Arsenal Launchers  'A'                   3:43.35    3:44.75  
     1) Fritz, Zayne 9                  2) Daughtry, Gabriel 9            
     3) Eames, Tyler 10                 4) Borden, Brycen 9               
 -- Monte Sano  'C'                                   5:03.12        XDQ  
     1) Williams, Nate 9                2) Smith, Derek 9                 
     3) Copeland, Jack 9                4) Mitchell, Gabe 10              
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   2:28.96    2:32.03    7  
     1) Agee, Abigail 12                2) Keener, Clara 11               
     3) Quadrini, Grace 11              4) Howie, Maggie 12               
  2 Redstone Arsenal Launchers  'A'                   2:35.69    2:50.84  
     1) Plant, Olivia 11                2) Scott, Kayley 12               
     3) Wiggins, Teresa 12              4) Plummer, Emma 11               
 -- Monte Sano  'B'                                   3:42.10   X3:25.14  
     1) Sheppard, Peyton 11             2) Copeland, Jordan 11            
     3) Stephens, Stella 11             4) Wise, Reghan 11                
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Redstone Arsenal Launchers  'A'                   2:37.72    3:13.04    7  
     1) Blanshan, Andrew 11             2) Daughtry, Noah 11              
     3) Hartsfield, Bailey 12           4) Edwards, Jaden 12              
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   2:21.51    2:19.92    7  
     1) Wistner, Abigail 14             2) Rabban, Bella 14               
     3) Mathews, Rebecca 14             4) Rabban, Sophie 13              
 
Event 8  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Redstone Arsenal Launchers  'A'                   2:15.15    2:09.97    7  
     1) Hinkle, Joshua 14               2) Shen, Jiaming 14               
     3) Eames, Jackson 13               4) Taylor, Wyatt 13               
  2 Monte Sano  'A'                                   2:14.31    2:12.99  
     1) Perry, Quillan 13               2) Stephens, Henry 14             
     3) Craig, Kieran 13                4) Miller, Wyatt 14               
 -- Monte Sano  'B'                                   2:47.09        XDQ  
     1) Sheppard, Evan 13               2) Williams, Lawson 13            
     3) Moore, Will 13                  4) Moore, Alex 13                 
 
Event 9  Girls 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Redstone Arsenal Launchers  'A'                   2:13.77    2:15.84    7  
     1) Mix, Samantha 15                2) Shen, Jenny 17                 
     3) Campbell, Sasha 16              4) Baird, Katelin 17              
  2 Monte Sano  'A'                                   2:15.06    2:19.87  
     1) Scott, Zoe 17                   2) Scoggins, Sydney 15            
     3) Lacey, Emma 17                  4) Horton, Laura 17               
 
Event 10  Boys 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Redstone Arsenal Launchers  'A'                   1:59.97    1:57.80    7  
     1) Vander Schaaf, Reice 15         2) Scott, John 17                 
     3) Taylor, Benjamin 17             4) Wiggins, Joshua 15             
  2 Monte Sano  'A'                                   2:01.85    1:59.12  
     1) Klemm, Riley 15                 2) Ready, Quinn 17                
     3) Daniel, Linden 17               4) Rabban, Isaac 16               
 -- Redstone Arsenal Launchers  'B'                        NT   X2:25.56  
     1) Hinkle, James 16                2) Kitchin, David 17              
     3) Robinson, Brandon 15            4) Wiggins, Ethan 16              
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roche, Evelyn              6 Makos                  28.89      23.56    5  
  2 Franks, Ruthey             6 Launchers              29.40      28.88    3  
  3 Baumgartner, Jenny         5 Makos                  32.95      36.67    1  
  4 Evans, Saige               6 Makos                     NT      37.26  
  5 Petek, Abigail             5 Launchers              35.12      39.06  
  6 Eames, Katie               5 Launchers              40.10      43.62  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Gullion, Rosie             6 Makos                  41.50     X39.49  
 -- McKelvey, Annalisa         6 Launchers              42.42     X50.50  
 -- Weil, Amara                6 Makos                  56.60     X52.56  
 -- Pfitzer, Lily              4 Makos                  49.17     X54.58  
 -- Williams, Clara            5 Makos                1:06.77   X1:54.21  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quadrini, Tyler            6 Makos                  18.09      19.19    5  
  2 Morgan, Stuart             6 Makos                  25.24     J29.02    3  
  3 Pfitzer, Wick              6 Makos                     NT     J28.21    1  
  4 Fritz, Pender              5 Launchers              46.02      45.52  
  5 Gariepy, Alex              5 Launchers                 NT    1:19.75  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Elam, Jack                 6 Makos                     NT      31.13  
 -- Hicks, Thomas              6 Makos                  35.37     X30.81  
 -- Keener, Henry              6 Makos                  38.51     X37.74  
 -- Gotvald, Sebastion         6 Makos                  41.49     X39.53  
 -- Cunha, Neil                5 Makos                  48.03     X48.12  
 -- Cunha, Gabriel             5 Makos                  59.47     X58.50  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mathews, Tessa             8 Makos                     NT      18.30    5  
  2 Campbell, Abby             8 Makos                  23.52      23.49    3  
  3 Kephart, Alyssa            8 Makos                  25.47      24.88    1  
  4 Clemons, Serenity          7 Launchers              25.77      28.31  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Gullion, Violet            8 Makos                  28.25     X24.62  
 -- Wright, Emma               7 Makos                  44.93     X41.36  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Echols, Paul               8 Makos                  21.16      20.49    5  
  2 Borden, Sterling           8 Launchers              20.32      21.92    3  
  3 Shallbetter, John-Robert   8 Launchers              21.78      22.08    1  
  4 Evans, Matthew             8 Makos                  22.63      22.60  
  5 Smith, Shane               8 Makos                  27.26      25.23  
  6 Davison, Elliot            8 Launchers              24.38      26.57  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gariepy, Larry             8 Launchers                 NT      33.07  
 -- McJunkins, Caleb           8 Makos                  27.91     X27.07  
 -- Lowe, Camden               7 Makos                  29.76     X30.24  
 -- Stanley, William           7 Makos                  30.96     X31.20  
 
Event 23  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Free, Peyton              10 Launchers              33.64      35.80    5  
  2 St. John, Sophia          10 Makos                  39.67      39.37    1  
  3 Roche, Elise              10 Makos                  44.45      43.55  
  4 Hicks, Taylor             10 Makos                  39.63      48.13    3  
  5 Gariepy, Jacinda           9 Launchers                 NT      57.55  
  6 Plummer, Sophie            9 Launchers                 NT    1:02.67  
 
Event 25  Girls 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Adkins, Samantha           9 Launchers                 NT    1:01.03  
 -- Smith, Nadia              10 Makos                  50.05     X47.79  
 -- Marion, Zoey               9 Makos                  49.58     X50.76  
 -- Cunha, Masie               9 Makos                  52.29     X52.38  
 
Event 26  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mathews, Elliot           10 Makos                  34.23      33.41    5  
  2 Eames, Tyler              10 Launchers              38.38      38.55    3  
  3 Keener, William            9 Makos                  38.83      40.59    1  
  4 Otto, Owen                 9 Makos                  44.56      40.82  
  5 Fritz, Zayne               9 Launchers              48.48      48.24  
  6 Borden, Brycen             9 Launchers              54.93      53.45  
 
Event 28  Boys 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rose, Joel                10 Launchers              56.00      55.75  
  2 Taylor, Harrison          10 Launchers              55.56      57.87  
  3 Evans, John                9 Launchers            1:04.82    1:04.09  
 -- Mitchell, Gabe            10 Makos                  46.79     X45.18  
 -- Copeland, Jack             9 Makos                  49.03     X46.96  
 -- Williams, Nate             9 Makos                  48.43     X53.19  
 -- Otto, Andrew               9 Makos                1:06.27   X1:02.25  
 -- Gullion, James             9 Makos                1:23.78   X1:05.82  
 
Event 29  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wiggins, Teresa           12 Launchers              31.43      30.91    5  
  2 Howie, Maggie             12 Makos                  32.60      32.34    3  
  3 Smith, Sophie             12 Makos                  34.55      34.83    1  
  4 Love, Mai                 12 Makos                  36.85      36.09  
  5 Plummer, Emma             11 Launchers              37.86      38.99  
  6 Shallbetter, Josephine    12 Launchers              45.90      42.47  
 
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mills, Amber              12 Launchers                 NT      43.63  
  2 Borden, Kallianna         12 Launchers              52.95      55.19  
  3 Franks, Josephine         11 Launchers              56.77      59.81  
 -- Stephens, Stella          11 Makos                  39.08     X38.63  
 -- Craig, Alexis             12 Makos                  41.82     X38.99  
 -- Copeland, Jordan          11 Makos                  43.22     X41.75  
 -- Sheppard, Peyton          11 Makos                  42.84     X45.15  
 -- Wise, Reghan              11 Makos                  45.89     X45.43  
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hartsfield, Bailey        12 Launchers              33.59      33.63    5  
  2 Worthy, Will              11 Makos                  39.05      36.97    3  
  3 Sarrow, Django            11 Makos                  41.25      37.17    1  
  4 Blanshan, Andrew          11 Launchers              41.34      40.67  
  5 Daughtry, Noah            11 Launchers                 NT      47.48  
 
Event 34  Boys 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Edwards, Jaden            12 Launchers              56.46      46.52  
 
Event 35  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mathews, Rebecca          14 Makos                  29.13      28.19    5  
  2 Scott, Grace              14 Launchers              28.88      29.34    3  
  3 Rabban, Bella             14 Makos                  29.47      29.66    1  
  4 Shallbetter, Elizabeth    14 Launchers              32.01      31.05  
  5 Rabban, Sophie            13 Makos                  31.74      32.59  
 
Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shen, Jiaming             14 Launchers              24.41      24.44    5  
  2 Stephens, Henry           14 Makos                  26.75      26.34    3  
  3 Craig, Kieran             13 Makos                  26.50      27.55    1  
  4 Perry, Quillan            13 Makos                  29.52      28.78  
  5 Eames, Jackson            13 Launchers              32.04      30.71  
  6 Hinkle, Joshua            14 Launchers              31.91      31.73  
 
Event 40  Boys 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Moore, Alex               13 Makos                  33.26     X34.25  
 -- Copeland, Aiden           13 Makos                  43.99     X40.79  
 
Event 41  Girls 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scoggins, Sydney          15 Makos                  28.17      28.47    5  
  2 Shen, Jenny               17 Launchers              29.07      28.63    3  
  3 Mokry, McKenzie           17 Makos                  29.97      29.13    1  
  4 Mix, Samantha             15 Launchers              28.99      29.50  
  5 Lacey, Emma               17 Makos                  29.91     J29.70  
  6 Campbell, Sasha           16 Launchers              30.65     J29.66  
 
Event 44  Boys 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scott, John               17 Launchers              24.34      24.35    5  
  2 Ready, Quinn              17 Makos                  25.34      25.01    3  
  3 Wiggins, Joshua           15 Launchers              18.73      25.32    1  
  4 Vander Schaaf, Reice      15 Launchers              25.59      25.68  
  5 Rabban, Isaac             16 Makos                  25.97      25.91  
  6 Ordway, John              17 Makos                     NT      28.37  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Campbell, Abby             8 Makos                  25.91      26.12    5  
  2 Kephart, Alyssa            8 Makos                     NT      34.59    3  
  3 Evans, Carys               8 Makos                     NT      34.73    1  
 -- Clemons, Serenity          7 Launchers                 NT         DQ  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baumgartner, Max           8 Makos                  24.82      23.41    5  
  2 Shallbetter, John-Robert   8 Launchers              27.81      28.02    3  
  3 Evans, Matthew             8 Makos                  27.63      30.97    1  
  4 Thornton, Thomas           8 Launchers                 NT     J34.71  
  5 McMillion, Samuel          7 Makos                  34.24     J34.68  
  6 Franks, Greyson            7 Launchers              35.40      38.18  
 
Event 49  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quadrini, Claire           9 Makos                  41.74      44.07    5  
  2 Evans, Alexandra          10 Makos                  52.11      51.78    3  
  3 Miller, Georgie           10 Makos                  52.03      57.59    1  
  4 McKelvey, Mattie           9 Launchers                 NT    1:11.22  
  5 Plummer, Sophie            9 Launchers                 NT    1:21.31  
 
Event 50  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Huskey, Alec              10 Makos                  47.59      47.77    5  
  2 McMillion, Caleb           9 Makos                  51.37      54.72    3  
  3 Eames, Tyler              10 Launchers              57.87    1:00.39    1  
  4 Smith, Derek               9 Makos                1:00.88    1:05.62  
  5 Daughtry, Gabriel          9 Launchers            1:08.14    1:09.92  
 -- Borden, Quenton           10 Launchers                 NT         DQ  
 
Event 51  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Howie, Maggie             12 Makos                  41.62      42.19    5  
  2 Quadrini, Grace           11 Makos                  41.74      42.80    3  
  3 Keener, Clara             11 Makos                  42.91      43.81    1  
  4 Plant, Olivia             11 Launchers              47.60      47.43  
  5 Scott, Kayley             12 Launchers              48.53      50.05  
  6 Shallbetter, Josephine    12 Launchers                 NT    1:02.13  
 
Event 52  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hartsfield, Bailey        12 Launchers              45.78      46.20    5  
  2 Worthy, Will              11 Makos                  50.13      50.16    3  
  3 Daughtry, Noah            11 Launchers              54.93      54.35    1  
 
Event 53  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rabban, Bella             14 Makos                  37.23      37.68    5  
  2 Daniel, Kiera             14 Makos                  41.07      41.18    3  
  3 Wistner, Abigail          14 Makos                  41.05      41.33    1  
  4 Shallbetter, Elizabeth    14 Launchers              44.46      43.76  
  5 Blanshan, Faith           13 Launchers              54.06      57.78  
 
Event 54  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shen, Jiaming             14 Launchers              31.07      30.59    5  
  2 Stephens, Henry           14 Makos                  36.65      37.54    3  
  3 Craig, Kieran             13 Makos                  37.41      37.61    1  
  4 Eames, Jackson            13 Launchers                 NT      39.76  
  5 Miller, Wyatt             14 Makos                  43.17      46.23  
  6 Hinkle, Joshua            14 Launchers                 NT      49.13  
 
Event 55  Girls 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shen, Jenny               17 Launchers              35.30      36.16    5  
  2 Mokry, McKenzie           17 Makos                  38.58      38.47    3  
  3 Mix, Samantha             15 Launchers              38.74      38.69    1  
  4 Scoggins, Sydney          15 Makos                  38.99      39.49  
  5 Lacey, Emma               17 Makos                  39.44      39.87  
  6 Baird, Katelin            17 Launchers              46.78      47.71  
 
Event 56  Boys 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ready, Quinn              17 Makos                  32.26      31.98    5  
  2 Rabban, Isaac             16 Makos                  32.94      33.68    3  
  3 Scott, John               17 Launchers              34.58      34.92    1  
  4 Lewis, Levi               16 Launchers              38.63      39.97  
  5 Huskey, Joshua            15 Makos                  39.06      41.71  
  6 Kitchin, David            17 Launchers                 NT      49.63  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   1:19.49    1:22.40    7  
     1) Mathews, Tessa W8               2) Echols, Paul M8                
     3) Campbell, Abby W8               4) Baumgartner, Max M8            
  2 Redstone Arsenal Launchers  'A'                   1:47.00    1:47.35  
     1) Shallbetter, John-Robert M8     2) Clemons, Serenity W7           
     3) Borden, Sterling M8             4) Franks, Ruthey W6              
 -- Monte Sano  'B'                                   1:39.62   X1:48.04  
     1) Evans, Carys W8                 2) Kephart, Alyssa W8             
     3) McMillion, Samuel M7            4) Evans, Matthew M8              
 -- Monte Sano  'C'                                   2:03.08   X1:57.87  
     1) Stanley, William M7             2) Lowe, Camden M7                
     3) Gullion, Violet W8              4) Wise, Ruby W8                  
 -- Redstone Arsenal Launchers  'B'                        NT   X2:16.44  
     1) Franks, Greyson M7              2) Thornton, Thomas M8            
     3) Petek, Abigail W5               4) Eames, Katie W5                
 
Event 59  Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   2:26.11    2:38.16    7  
     1) Mathews, Elliot M10             2) Huskey, Alec M10               
     3) Hicks, Taylor W10               4) Quadrini, Claire W9            
  2 Redstone Arsenal Launchers  'A'                   2:46.82    2:51.72  
     1) Eames, Tyler M10                2) Fritz, Zayne M9                
     3) McKelvey, Mattie W9             4) Free, Peyton W10               
 -- Monte Sano  'B'                                   2:42.85   X2:51.49  
     1) St. John, Sophia W10            2) McMillion, Caleb M9            
     3) Evans, Alexandra W10            4) Keener, William M9             
 -- Monte Sano  'C'                                   3:13.69   X3:11.34  
     1) Mitchell, Gabe M10              2) Smith, Nadia W10               
     3) Cunha, Masie W9                 4) Otto, Owen M9                  
 -- Redstone Arsenal Launchers  'B'                        NT   X3:42.92  
     1) Plummer, Sophie W9              2) Gariepy, Jacinda W9            
     3) Daughtry, Gabriel M9            4) Borden, Quenton M10            
 
Event 61  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Redstone Arsenal Launchers  'A'                   2:08.33    2:17.29    7  
     1) Scott, Kayley W12               2) Hartsfield, Bailey M12         
     3) Blanshan, Andrew M11            4) Wiggins, Teresa W12            
  2 Monte Sano  'A'                                   2:24.93    2:18.85  
     1) Howie, Maggie W12               2) Worthy, Will M11               
     3) Sarrow, Django M11              4) Quadrini, Grace W11            
 -- Redstone Arsenal Launchers  'B'                        NT   X2:53.85  
     1) Plummer, Emma W11               2) Plant, Olivia W11              
     3) Daughtry, Noah M11              4) Edwards, Jaden M12             
 
Event 63  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   1:51.85    1:52.01    7  
     1) Stephens, Henry M14             2) Mathews, Rebecca W14           
     3) Rabban, Bella W14               4) Craig, Kieran M13              
  2 Redstone Arsenal Launchers  'A'                   1:55.87    1:56.69  
     1) Scott, Grace W14                2) Hinkle, Joshua M14             
     3) Shallbetter, Elizabeth W14      4) Shen, Jiaming M14              
 -- Monte Sano  'B'                                   2:11.19   X2:07.96  
     1) Rabban, Sophie W13              2) Miller, Wyatt M14              
     3) Wise, Rylie W14                 4) Perry, Quillan M13             
 -- Monte Sano  'C'                                   2:24.19   X2:21.87  
     1) Daniel, Kiera W14               2) Moore, Alex M13                
     3) Williams, Lawson M13            4) Wistner, Abigail W14           
 
Event 65  Mixed 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Redstone Arsenal Launchers  'A'                   1:49.02    1:47.72    7  
     1) Vander Schaaf, Reice M15        2) Mix, Samantha W15              
     3) Shen, Jenny W17                 4) Wiggins, Joshua M15            
  2 Monte Sano  'A'                                   1:49.39    1:48.87  
     1) Rabban, Isaac M16               2) Scoggins, Sydney W15           
     3) Lacey, Emma W17                 4) Ready, Quinn M17               
 -- Redstone Arsenal Launchers  'B'                        NT   X1:59.39  
     1) Taylor, Benjamin M17            2) Baird, Katelin W17             
     3) Campbell, Sasha W16             4) Wiggins, Ethan M16             
 -- Monte Sano  'B'                                        NT   X2:01.91  
     1) Ordway, John M17                2) Horton, Laura W17              
     3) Mokry, McKenzie W17             4) Huskey, Joshua M15             
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mathews, Tessa             8 Makos                  22.24      22.20    5  
  2 Clemons, Serenity          7 Launchers              30.19      30.99    3  
  3 Wise, Ruby                 8 Makos                  29.00      32.18    1  
  4 Kephart, Alyssa            8 Makos                  28.27      34.08  
  5 Franks, Ruthey             6 Launchers              40.14      41.61  
  6 Eames, Katie               5 Launchers              51.00      42.89  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baumgartner, Max           8 Makos                  22.36      22.19    5  
  2 Quadrini, Tyler            6 Makos                  23.45      23.08    3  
  3 Borden, Sterling           8 Launchers                 NT      28.00    1  
  4 Franks, Greyson            7 Launchers              28.39      28.50  
  5 Echols, Paul               8 Makos                  26.22      29.24  
 
Event 69  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quadrini, Claire           9 Makos                  37.05      36.69    5  
  2 Free, Peyton              10 Launchers              41.91      44.36    3  
  3 St. John, Sophia          10 Makos                  47.09      47.67    1  
  4 McKelvey, Mattie           9 Launchers              51.80      54.81  
  5 Evans, Alexandra          10 Makos                  53.95      56.64  
  6 Plummer, Sophie            9 Launchers                 NT    1:11.76  
 
Event 70  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mathews, Elliot           10 Makos                  46.35      42.07    5  
  2 Keener, William            9 Makos                  46.19      44.00    3  
  3 Huskey, Alec              10 Makos                  51.14      52.93    1  
  4 Borden, Quenton           10 Launchers              58.35      57.18  
  5 Daughtry, Gabriel          9 Launchers              55.56      59.18  
  6 Fritz, Zayne               9 Launchers              57.39    1:00.38  
 
Event 71  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quadrini, Grace           11 Makos                  37.39      36.54    5  
  2 Wiggins, Teresa           12 Launchers              36.84      36.84    3  
  3 Agee, Abigail             12 Makos                  38.94      39.07    1  
  4 Scott, Kayley             12 Launchers              35.74      40.57  
  5 Smith, Sophie             12 Makos                  40.82      43.52  
  6 Plummer, Emma             11 Launchers                 NT      48.85  
 
Event 72  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Worthy, Will              11 Makos                  47.80      46.49    5  
  2 Blanshan, Andrew          11 Launchers                 NT      49.78    3  
  3 Sarrow, Django            11 Makos                  47.55      50.84    1  
  4 Daughtry, Noah            11 Launchers            1:00.08      58.46  
 
Event 73  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scott, Grace              14 Launchers              33.25      33.55    5  
  2 Mathews, Rebecca          14 Makos                  34.62      35.63    3  
  3 Wistner, Abigail          14 Makos                     NT      37.14    1  
  4 Wise, Rylie               14 Makos                  42.54      42.12  
  5 Blanshan, Faith           13 Launchers              48.27      47.51  
 
Event 74  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stephens, Henry           14 Makos                  33.80      33.15    5  
  2 Perry, Quillan            13 Makos                  34.23      34.23    3  
  3 Hinkle, Joshua            14 Launchers              34.92      35.04    1  
  4 Taylor, Wyatt             13 Launchers              41.40      41.90  
  5 Sheppard, Evan            13 Makos                  43.83      43.43  
 
Event 75  Girls 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mix, Samantha             15 Launchers              34.00      34.38    5  
  2 Scott, Zoe                17 Makos                  34.95      34.56    3  
  3 Campbell, Sasha           16 Launchers                 NT      36.00    1  
  4 Horton, Laura             17 Makos                  41.23      40.07  
  5 Baird, Katelin            17 Launchers              41.67      40.75  
 
Event 76  Boys 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scott, John               17 Launchers              28.08      28.17    5  
  2 Klemm, Riley              15 Makos                  31.16      31.19    3  
  3 Wright, Marshall          17 Makos                  32.67      32.98    1  
  4 Robinson, Brandon         15 Launchers                 NT      35.08  
  5 Ordway, John              17 Makos                  36.61      35.30  
  6 Hinkle, James             16 Launchers              34.86      36.62  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mathews, Tessa             8 Makos                  21.04      21.83    5  
  2 Campbell, Abby             8 Makos                  30.39      21.92    3  
  3 Evans, Carys               8 Makos                  33.28      35.21    1  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baumgartner, Max           8 Makos                  21.52      21.34    5  
  2 Quadrini, Tyler            6 Makos                  27.24      25.91    3  
  3 Weil, Felix                8 Makos                  35.79      36.25    1  
 
Event 79  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quadrini, Claire           9 Makos                  35.27      35.50    5  
  2 Free, Peyton              10 Launchers              39.39      39.33    3  
  3 Worthy, Emily             10 Makos                  50.93      58.95    1  
  4 McKelvey, Mattie           9 Launchers            1:09.60    1:06.12  
 -- Hicks, Taylor             10 Makos                  54.88         DQ  
 
Event 80  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mathews, Elliot           10 Makos                  42.66      48.25    5  
  2 Eames, Tyler              10 Launchers              55.28      51.95    3  
  3 Huskey, Alec              10 Makos                  53.05      55.82    1  
  4 Borden, Brycen             9 Launchers                 NT    1:18.31  
  5 Daughtry, Gabriel          9 Launchers            1:27.05    1:39.49  
 
Event 81  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quadrini, Grace           11 Makos                  34.51      35.27    5  
  2 Wiggins, Teresa           12 Launchers              35.40      36.17    3  
  3 Keener, Clara             11 Makos                  41.19      41.30    1  
  4 Scott, Kayley             12 Launchers              41.26      42.81  
  5 Agee, Abigail             12 Makos                  42.77      43.34  
  6 Shallbetter, Josephine    12 Launchers                 NT      58.96  
 
Event 82  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hartsfield, Bailey        12 Launchers              46.53      43.21    5  
  2 Sarrow, Django            11 Makos                  44.97      45.22    3  
  3 Blanshan, Andrew          11 Launchers              59.06      56.72    1  
 
Event 83  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mathews, Rebecca          14 Makos                  33.71      33.06    5  
  2 Rabban, Bella             14 Makos                     NT      34.01    3  
  3 Scott, Grace              14 Launchers              34.66      35.37    1  
  4 Daniel, Kiera             14 Makos                  39.07      37.82  
  5 Shallbetter, Elizabeth    14 Launchers                 NT      38.57  
  6 Blanshan, Faith           13 Launchers              44.63      44.51  
 
Event 84  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shen, Jiaming             14 Launchers              26.15      26.27    5  
  2 Craig, Kieran             13 Makos                  31.59      32.12    3  
  3 Perry, Quillan            13 Makos                  32.93      32.94    1  
  4 Eames, Jackson            13 Launchers              33.42      33.40  
  5 Taylor, Wyatt             13 Launchers              38.78      37.40  
  6 Moore, Will               13 Makos                  38.56      37.84  
 
Event 85  Girls 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shen, Jenny               17 Launchers              29.57      29.50    5  
  2 Scott, Zoe                17 Makos                  32.77      33.27    3  
  3 Scoggins, Sydney          15 Makos                  33.64      33.48    1  
  4 Lacey, Emma               17 Makos                  33.36     J33.97  
  5 Campbell, Sasha           16 Launchers              35.57     J33.94  
  6 Baird, Katelin            17 Launchers                 NT      44.17  
 
Event 86  Boys 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Taylor, Benjamin          17 Launchers              27.08      27.14    5  
  2 Wiggins, Joshua           15 Launchers              27.31      27.64    3  
  3 Ready, Quinn              17 Makos                  29.70      29.50    1  
  4 Daniel, Linden            17 Makos                  32.46      32.22  
  5 Klemm, Riley              15 Makos                  32.11      32.89  
  6 Wiggins, Ethan            16 Launchers              31.58      35.93  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   1:31.10    1:38.96    7  
     1) Wise, Ruby 8                    2) Campbell, Abby 8               
     3) Kephart, Alyssa 8               4) Mathews, Tessa 8               
 -- Monte Sano  'B'                                   2:12.55   X2:21.04  
     1) Gullion, Violet 8               2) Evans, Carys 8                 
     3) Baumgartner, Jenny 5            4) Wright, Emma 7                 
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   1:27.27    1:31.00    7  
     1) Echols, Paul 8                  2) Evans, Matthew 8               
     3) Smith, Shane 8                  4) Baumgartner, Max 8             
  2 Redstone Arsenal Launchers  'A'                   1:40.91    1:36.43  
     1) Shallbetter, John-Robert 8      2) Franks, Greyson 7              
     3) Thornton, Thomas 8              4) Borden, Sterling 8             
 -- Monte Sano  'B'                                   2:09.31   X2:00.76  
     1) Lowe, Camden 7                  2) Stanley, William 7             
     3) McJunkins, Caleb 8              4) Weil, Felix 8                  
 
Event 89  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   2:36.73    2:41.22    7  
     1) Hicks, Taylor 10                2) St. John, Sophia 10            
     3) Evans, Alexandra 10             4) Quadrini, Claire 9             
 -- Monte Sano  'B'                                   3:09.52   X3:03.61  
     1) Miller, Georgie 10              2) Marion, Zoey 9                 
     3) Rogers, Mia 10                  4) Roche, Elise 10                
 -- Monte Sano  'C'                                        NT   X3:20.47  
     1) Worthy, Emily 10                2) Smith, Nadia 10                
     3) Cunha, Masie 9                  4) Roche, Evelyn 6                
 -- Redstone Arsenal Launchers  'A'                   3:09.19         DQ  
     1) McKelvey, Mattie 9              2) Plummer, Sophie 9              
     3) Free, Peyton 10                 4) Gariepy, Jacinda 9             
 
Event 90  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   2:32.23    2:48.90    7  
     1) Huskey, Alec 10                 2) Keener, William 9              
     3) McMillion, Caleb 9              4) Mathews, Elliot 10             
  2 Redstone Arsenal Launchers  'A'                   3:22.11    3:17.86  
     1) Eames, Tyler 10                 2) Daughtry, Gabriel 9            
     3) Borden, Brycen 9                4) Fritz, Zayne 9                 
 -- Monte Sano  'B'                                   3:08.81   X3:16.92  
     1) Mitchell, Gabe 10               2) Gullion, James 9               
     3) Copeland, Jack 9                4) Otto, Owen 9                   
 -- Redstone Arsenal Launchers  'B'                        NT   X4:02.22  
     1) Borden, Quenton 10              2) Taylor, Harrison 10            
     3) Rose, Joel 10                   4) Evans, John 9                  
 
Event 91  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   2:13.96    2:16.16    7  
     1) Howie, Maggie 12                2) Smith, Sophie 12               
     3) Agee, Abigail 12                4) Quadrini, Grace 11             
  2 Redstone Arsenal Launchers  'A'                   2:35.80    2:26.62  
     1) Wiggins, Teresa 12              2) Scott, Kayley 12               
     3) Plant, Olivia 11                4) Plummer, Emma 11               
 -- Monte Sano  'B'                                   2:33.23   X2:38.72  
     1) Love, Mai 12                    2) Stephens, Stella 11            
     3) Craig, Alexis 12                4) Keener, Clara 11               
 -- Redstone Arsenal Launchers  'B'                        NT   X3:26.71  
     1) Shallbetter, Josephine 12       2) Mills, Amber 12                
     3) Franks, Josephine 11            4) Borden, Kallianna 12           
 
Event 92  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Redstone Arsenal Launchers  'A'                   2:17.41    2:54.08    7  
     1) Hartsfield, Bailey 12           2) Edwards, Jaden 12              
     3) Daughtry, Noah 11               4) Blanshan, Andrew 11            
 
Event 93  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   2:02.35    2:10.36    7  
     1) Rabban, Bella 14                2) Rabban, Sophie 13              
     3) Wistner, Abigail 14             4) Mathews, Rebecca 14            
 
Event 94  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   1:54.61    1:55.71    7  
     1) Stephens, Henry 14              2) Perry, Quillan 13              
     3) Miller, Wyatt 14                4) Craig, Kieran 13               
  2 Redstone Arsenal Launchers  'A'                   1:59.25    1:59.17  
     1) Hinkle, Joshua 14               2) Eames, Jackson 13              
     3) Shen, Jiaming 14                4) Taylor, Wyatt 13               
 -- Monte Sano  'B'                                   2:27.04   X2:28.85  
     1) Sheppard, Evan 13               2) Moore, Will 13                 
     3) Copeland, Aiden 13              4) Moore, Alex 13                 
 
Event 95  Girls 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   2:00.59    1:59.63    7  
     1) Lacey, Emma 17                  2) Mokry, McKenzie 17             
     3) Horton, Laura 17                4) Scoggins, Sydney 15            
  2 Redstone Arsenal Launchers  'A'                   1:57.32    2:00.84  
     1) Mix, Samantha 15                2) Campbell, Sasha 16             
     3) Baird, Katelin 17               4) Shen, Jenny 17                 
 
Event 96  Boys 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Redstone Arsenal Launchers  'A'                   1:39.13    1:40.15    7  
     1) Vander Schaaf, Reice 15         2) Wiggins, Joshua 15             
     3) Taylor, Benjamin 17             4) Scott, John 17                 
  2 Monte Sano  'A'                                   1:49.33    1:48.26  
     1) Rabban, Isaac 16                2) Klemm, Riley 15                
     3) Huskey, Joshua 15               4) Ready, Quinn 17                
 -- Redstone Arsenal Launchers  'B'                        NT   X2:09.57  
     1) Lewis, Levi 16                  2) Kitchin, David 17              
     3) Hinkle, James 16                4) Robinson, Brandon 15           
 -- Monte Sano  'B'                                        NT   X2:10.81  
     1) Daniel, Linden 17               2) Wright, Marshall 17            
     3) Copeland, Aiden 13              4) Ordway, John 17                

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2017 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org