Home
2016 Meets
2015 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL - H               HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 6/16/2016 11:34 PM
                 2016 RCSL RSALvsSHER - 6/15/2016 to 6/16/2016                 
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:13.47        1981 Whitesburg                                 
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           1:41.47    1:41.47    7  
     1) McKnelly, Elizabeth 8           2) Merrell, Kate 8                
     3) Donatelli, Abigail 8            4) Olander, Anabel 6              
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                           2:29.07   X2:27.00  
     1) Willis, Adley 8                 2) Flynn, Katie 8                 
     3) Lee, Sophie 6                   4) Havin, Lizzy 8                 
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'C'                                NT   X2:28.00  
     1) McWhorter, Addison 8            2) Bowling, Alexis 7              
     3) Cozelos, Josie 8                4) Clay, Avianna 5                
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:16.31        1982 Whitesburg                                 
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   1:53.66    1:48.21    7  
     1) Groves, James 6                 2) Shallbetter, John-Robert 8     
     3) Borden, Sterling 8              4) Franks, Greyson 7              
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           1:38.61    1:56.33  
     1) Bailey, Seth 8                  2) Gibson, Schaffer 7             
     3) Cozelos, Aiden 7                4) Hunt, Chris 8                  
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'C'                                NT   X2:30.35  
     1) Lenahan, Garret 6               2) Bailey, Luke 6                 
     3) Howard, Grant 8                 4) Busby, David 7                 
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                           2:01.03        XDQ  
     1) Kyemba, Torin 6                 2) Lee, Salem 8                   
     3) Beck, Joshua 8                  4) Johnson, Zachary 6             
 
Event 3  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:17.35        1998 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           3:01.84    3:16.94    7  
     1) Laue, Abigail 10                2) Laue, Jaclyn 10                
     3) Koehler, Finn 9                 4) Spickard, April 9              
  2 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   3:37.23    3:24.96  
     1) McKelvey, Mattie 9              2) Groves, Brooke T 9             
     3) Free, Peyton R 10               4) Plummer, Sophie 9              
 
Event 4  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:15.90        1997 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   3:23.58    3:43.35    7  
     1) Fritz, Zayne J 9                2) Daughtry, Gabriel 9            
     3) Eames, Tyler M 10               4) Taylor, Harrison R 10          
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           4:31.49         DQ  
     1) Schlaman, Ryan 10               2) Fields, Levi 10                
     3) Hammer, Matthew 9               4) Donatelli, Jack 7              
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:05.19        1999 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   2:52.24    2:35.69    7  
     1) Scott, Kayley E 12              2) Plant, Olivia 11               
     3) Wiggins, Teresa L 12            4) Plummer, Emma 11               
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           2:26.49    2:36.92  
     1) Reese, Jessica 12               2) Clark, Caroline 11             
     3) Anderson, Mandy 12              4) Spickard, Sarah 11             
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                                NT   X3:37.20  
     1) Kyemba, Sophia 11               2) Rorick, Caitlyn 11             
     3) Bailey, Claire 11               4) Detwiler, Evelyn 11            
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:07.29        1999 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   2:29.92    2:37.72    7  
     1) White, Connor 12                2) Hartsfield, Bailey 12          
     3) Groves, Riley T 11              4) Blanshan, Andrew J 11          
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           2:49.54    2:44.98  
     1) Johnson, Nathan 11              2) Purser, Gibson 11              
     3) Purser, Hayden 11               4) Segerson, Ryland 11            
 -- REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'B'                        NT   x3:29.31  
     1) Borden, Quenton 10              2) Daughtry, Noah 11              
     3) Stokes, John Thomas T 12        4) Johnson, DeRon 11              
 
Event 8  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:52.79   6/24/2015 Piedmont Piranhas                          
                         C Chance, A Nurre, E Wan, B Werth                 
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   2:02.50    2:15.15    7  
     1) Hinkle, Joshua T 14             2) Shen, Jiaming H 14             
     3) Taylor, Wyatt 13                4) Bamburg, Jason R 13            
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           2:22.04    2:36.08  
     1) Rorick, Michael 13              2) Laue, Frederick 13             
     3) Amborski, Matthew 13            4) Zambrycki, Ben 14              
 
Event 9  Girls 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:58.34        2011 JVRA                                       
                         J Stark, J Sabio, K Wilson, L Olson               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   2:27.16    2:13.77    7  
     1) Mix, Samantha A 15              2) Shen, Jenny A 17               
     3) Campbell, Sasha M 16            4) Bamburg, Sarah A 16            
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           2:03.02    2:16.81  
     1) Tarsitano, Christina 15         2) Tomlin, Morgan 16              
     3) Clark, Katie 15                 4) Hammer, Kayla 17               
 
Event 10  Boys 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:43.33   6/20/2012 Piedmont Piranhas                          
                         J Calatrello, J Lawrence, J Smith, T Calatrello   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           1:58.98    1:55.95    7  
     1) Clark, Carey 17                 2) DeVaney, Collier 16            
     3) Weis, Brandon 16                4) Amborski, Robert 16            
 -- REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'B'                        NT   x2:24.99  
     1) Hinkle, James E 16              2) Lewis, Levi 16                 
     3) Wiggins, Ethan A 16             4) Evans, Owen 13                 
 -- REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   2:31.75         DQ  
     1) Vander Schaaf, Reice P 15       2) Stokes, Christopher F 15       
     3) Taylor, Benjamin 17             4) Wiggins, Joshua E 15           
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   17.98        1998 Beth Anne Ashcraft, Whitesburg               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Olander, Anabel            6 SHERWOOD               25.93      25.93    5  
  2 Lee, Sophie                6 SHERWOOD               26.81      28.68    3  
  3 Franks, Ruthey             6 LAUNCHERS              40.24      29.68    1  
  4 Clay, Avianna              5 SHERWOOD               30.32      30.87  
  5 Eames, Katie L             5 LAUNCHERS            1:25.98      40.10  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Koehler, Riley             6 SHERWOOD               38.29     X26.52  
 -- McKelvey, Annalisa         6 LAUNCHERS                 NT     X42.42  
 -- Bowling, Nikki             5 SHERWOOD               55.43     X42.65  
 -- Bailey, Meg                6 SHERWOOD               51.65     X46.13  
 -- McKnelly, Madelyn          5 SHERWOOD             1:00.76     X53.87  
 -- Koehler, Brynna            5 SHERWOOD               54.66   X1:02.62  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   16.34        1999 Lucas Marin, Hampton Cove                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Groves, James              6 LAUNCHERS              36.82      31.19    5  
  2 Bailey, Luke               6 SHERWOOD               30.83      33.06    3  
  3 Lenahan, Garret            6 SHERWOOD               38.60      35.63    1  
  4 Fritz, Pender              5 LAUNCHERS                 NT      46.02  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Kyemba, Torin              6 SHERWOOD               38.86     X41.22  
 -- Fields, Garison            6 SHERWOOD               42.89     X44.86  
 -- Olander, Warren            3 SHERWOOD               51.48     X47.96  
 -- Bailey, Caleb              4 SHERWOOD               44.50     X51.05  
 -- Clay, Eli                  3 SHERWOOD             1:19.86   X1:12.44  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   14.45        1981 Katherine Rhodes, Piedmont                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Merrell, Kate              8 SHERWOOD               17.63      18.17    5  
  2 Donatelli, Abigail         8 SHERWOOD               18.23      19.12    3  
  3 McKnelly, Elizabeth        8 SHERWOOD                  NT      23.55    1  
  4 Clemons, Serenity          7 LAUNCHERS                 NT      25.77  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Merritt, McKayla           8 SHERWOOD               41.60     X32.24  
 -- Daniel, Anna Clark         7 SHERWOOD             1:02.85     X48.77  
 -- Fields, Kara               8 SHERWOOD               55.09     X50.35  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   13.74        1979 David Allen, Whitesburg                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cozelos, Aiden             7 SHERWOOD               20.75      19.27    5  
  2 Gibson, Schaffer           7 SHERWOOD               19.32      19.75    3  
  3 Franks, Greyson            7 LAUNCHERS              36.79      23.93    1  
  4 Borden, Sterling           8 LAUNCHERS                 NT      24.21  
  5 Lee, Salem                 8 SHERWOOD               25.63      25.11  
  6 Davison, Elliot            8 LAUNCHERS              49.78      26.24  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Thornton, Thomas           8 LAUNCHERS                 NT     X27.37  
 -- Donatelli, Jack            7 SHERWOOD               26.52     X27.61  
 -- Howard, Grant              8 SHERWOOD               30.21     X29.36  
 -- Beck, Joshua               8 SHERWOOD               30.00     X33.42  
 
Event 23  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   27.19    6/8/2011 Regan Weakley, Stingrays                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Free, Peyton R            10 LAUNCHERS              37.23      35.12    5  
  2 Laue, Jaclyn              10 SHERWOOD               42.10      38.89    3  
  3 Koehler, Finn              9 SHERWOOD               39.53      40.39    1  
  4 Groves, Brooke T           9 LAUNCHERS                 NT      44.88  
  5 McKelvey, Mattie           9 LAUNCHERS                 NT      46.18  
  6 Detwiler, Jane             9 SHERWOOD               53.99      50.00  
 
Event 25  Girls 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Pruden, Eve               10 LAUNCHERS                 NT     X42.63  
 -- Lenahan, Ainsley           9 SHERWOOD             1:13.21     X53.77  
 -- Adkins, Samantha           9 LAUNCHERS                 NT     X58.25  
 
Event 26  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   27.61        1981 David Allen, Whitesburg                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eames, Tyler M            10 LAUNCHERS                 NT      40.88    5  
  2 Fields, Levi              10 SHERWOOD               42.09      43.01    3  
  3 Schlaman, Ryan            10 SHERWOOD                  NT      45.43    1  
  4 Fritz, Zayne J             9 LAUNCHERS                 NT      48.48  
  5 Hammer, Matthew            9 SHERWOOD               51.17      51.33  
  6 Taylor, Harrison R        10 LAUNCHERS            1:17.81      55.56  
 
Event 28  Boys 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Evans, John                9 LAUNCHERS                 NT   X1:04.82  
 
Event 29  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   25.37   6/26/2013 Regan Weakley, MTSP                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wiggins, Teresa L         12 LAUNCHERS              34.92      31.56    5  
  2 Reese, Jessica            12 SHERWOOD                  NT      32.00    3  
  3 Scott, Kayley E           12 LAUNCHERS                 NT      34.28    1  
  4 Clark, Caroline           11 SHERWOOD                  NT      35.13  
  5 Anderson, Mandy           12 SHERWOOD                  NT      37.33  
  6 Plant, Olivia             11 LAUNCHERS                 NT      40.06  
 
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Shaw, Maddie              11 SHERWOOD                  NT     X38.69  
 -- Rorick, Caitlyn           11 SHERWOOD               44.45     X39.45  
 -- Detwiler, Evelyn          11 SHERWOOD                  NT     X41.88  
 -- Schlaman, Madeline        12 SHERWOOD                  NT     X42.36  
 -- Erwin, Isabella           11 SHERWOOD             1:00.67     X52.21  
 -- Borden, Kallianna         12 LAUNCHERS                 NT     X54.54  
 -- Cunningham, Lindsay       12 SHERWOOD                  NT     X56.03  
 -- VanTassel, Summer         11 LAUNCHERS                 NT   X1:28.59  
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   25.20        1976 Keating Johns, Jones Valley                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Groves, Riley T           11 LAUNCHERS              29.41      28.90    5  
  2 Johnson, Nathan           11 SHERWOOD               37.49      34.35    3  
  3 Hartsfield, Bailey        12 LAUNCHERS                 NT      34.88    1  
  4 Purser, Hayden            11 SHERWOOD                  NT      35.44  
  5 White, Connor             12 LAUNCHERS                 NT      38.05  
  6 Daniel, Aiden             11 SHERWOOD                  NT      43.36  
 
Event 34  Boys 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Johnson, DeRon            11 LAUNCHERS                 NT     X53.24  
 
Event 35  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   24.62   6/25/2014 Regan Weakley, MTSP                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scott, Grace A            14 LAUNCHERS                 NT      29.50    5  
  2 Shallbetter, Elizabeth    13 LAUNCHERS                 NT      32.01    3  
  3 Blanshan, Faith L         13 LAUNCHERS              38.57      35.52    1  
  4 Hammer, Emily             13 SHERWOOD                  NT      35.73  
 
Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   23.27        1979 Chris McCool, Piedmont                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shen, Jiaming H           14 LAUNCHERS              26.15      24.41    5  
  2 Amborski, Matthew         13 SHERWOOD               30.05      29.83    3  
  3 Hinkle, Joshua T          14 LAUNCHERS                 NT      31.91    1  
  4 Taylor, Wyatt             13 LAUNCHERS              37.07      34.05  
  5 Rorick, Michael           13 SHERWOOD                  NT      34.09  
  6 Zambrycki, Ben            14 SHERWOOD                  NT      41.09  
 
Event 41  Girls 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   24.64    6/8/2016 Sarah Margaret Cimino, Blossomwood           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mix, Samantha A           15 LAUNCHERS              29.62      28.99    5  
  2 Shen, Jenny A             17 LAUNCHERS              29.70      29.07    3  
  3 Tarsitano, Christina      15 SHERWOOD                  NT      29.33    1  
  4 Campbell, Sasha M         16 LAUNCHERS              30.68      30.65  
  5 Tomlin, Morgan            16 SHERWOOD                  NT      32.16  
  6 Clark, Katie              15 SHERWOOD                  NT      34.05  
 
Event 44  Boys 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   21.90   6/30/2010 Tehuti Taylor, Whitesburg                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clark, Carey              17 SHERWOOD               24.22      24.93    5  
  2 Wiggins, Joshua E         15 LAUNCHERS              26.54      25.45    3  
  3 DeVaney, Collier          16 SHERWOOD                  NT      25.57    1  
  4 Vander Schaaf, Reice P    15 LAUNCHERS              28.18      25.73  
  5 Taylor, Benjamin          17 LAUNCHERS                 NT      25.85  
 
Event 46  Boys 15-17 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Mastando, Nick            17 SHERWOOD                  NT     X26.47  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   18.65        1984 Katherine Rhodes, Piedmont                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McKnelly, Elizabeth        8 SHERWOOD               31.05      31.33    5  
  2 Olander, Anabel            6 SHERWOOD                  NT      33.66    3  
  3 Cozelos, Josie             8 SHERWOOD                  NT      44.70    1  
 -- Clemons, Serenity          7 LAUNCHERS                 NT         DQ  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   17.41        1997 Brian Chan, Randolph                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shallbetter, John-Robert   8 LAUNCHERS                 NT      27.81    5  
  2 Gibson, Schaffer           7 SHERWOOD               27.08      28.02    3  
  3 Bailey, Seth               8 SHERWOOD                  NT      41.29    1  
  4 Hunt, Chris                8 SHERWOOD                  NT     J42.85  
  5 Franks, Greyson            7 LAUNCHERS                 NT     J42.48  
 -- Davison, Elliot            8 LAUNCHERS                 NT         DQ  
 
Event 49  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   35.62   6/29/2011 Alison Hu, WHBG                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Laue, Jaclyn              10 SHERWOOD               47.67      47.37    5  
  2 Koehler, Finn              9 SHERWOOD               55.03      54.48    3  
  3 Groves, Brooke T           9 LAUNCHERS                 NT    1:02.24    1  
 -- Plummer, Sophie            9 LAUNCHERS                 NT         DQ  
 -- Bailey, Hannah             9 SHERWOOD                  NT         DQ  
 
Event 50  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   36.72        1999 Brian Chan, Jones Valley                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eames, Tyler M            10 LAUNCHERS            1:09.57      57.87    5  
  2 Fields, Levi              10 SHERWOOD               58.46      58.71    3  
  3 Hammer, Matthew            9 SHERWOOD             1:05.77    1:02.15    1  
  4 Daughtry, Gabriel          9 LAUNCHERS                 NT    1:08.14  
  5 Schlaman, Ryan            10 SHERWOOD                  NT    1:18.10  
 -- Borden, Quenton           10 LAUNCHERS                 NT         DQ  
 
Event 51  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   33.44        1981 Jana Korsch, Camelot                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reese, Jessica            12 SHERWOOD                  NT      41.65    5  
  2 Plant, Olivia             11 LAUNCHERS                 NT      47.60    3  
  3 Scott, Kayley E           12 LAUNCHERS                 NT      48.56    1  
  4 Clark, Caroline           11 SHERWOOD                  NT      49.83  
  5 Kyemba, Sophia            11 SHERWOOD                  NT      52.17  
 -- Borden, Kallianna         12 LAUNCHERS                 NT         DQ  
 
Event 52  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   32.55        1985 Randy Johnson, Jones Valley                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Purser, Gibson            11 SHERWOOD               42.33      42.10    5  
  2 Stokes, John Thomas T     12 LAUNCHERS              46.94      43.67    3  
  3 Hartsfield, Bailey        12 LAUNCHERS                 NT      46.40    1  
  4 Purser, Hayden            11 SHERWOOD                  NT      49.28  
  5 Daniel, Aiden             11 SHERWOOD             1:10.16      58.00  
 -- Blanshan, Andrew J        11 LAUNCHERS                 NT         DQ  
 
Event 53  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   32.17    7/3/2012 Jesse Sabio, JVRA                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shallbetter, Elizabeth    13 LAUNCHERS                 NT      44.46    5  
  2 Hammer, Emily             13 SHERWOOD               45.60      44.91    3  
 
Event 54  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   29.38    6/6/2007 Tyler Kaliszak, JVRA                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shen, Jiaming H           14 LAUNCHERS              34.15      31.13    5  
  2 Laue, Frederick           13 SHERWOOD               40.10      41.40    3  
  3 Bamburg, Jason R          13 LAUNCHERS                 NT      43.09    1  
  4 Rorick, Michael           13 SHERWOOD                  NT      43.72  
  5 Zambrycki, Ben            14 SHERWOOD               50.97      49.92  
 -- Evans, Owen               13 LAUNCHERS                 NT         DQ  
 
Event 55  Girls 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   31.68        1986 Jana Korsch, Camelot                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tarsitano, Christina      15 SHERWOOD                  NT      35.27    5  
  2 Shen, Jenny A             17 LAUNCHERS              35.55      35.30    3  
  3 Mix, Samantha A           15 LAUNCHERS              39.75      38.74    1  
  4 Tomlin, Morgan            16 SHERWOOD               40.24      39.45  
  5 Clark, Katie              15 SHERWOOD               42.29      42.77  
  6 Baird, Katelin            17 LAUNCHERS                 NT      46.78  
 
Event 56  Boys 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   27.72    6/2/2010 Cameron Conners, GREN                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 DeVaney, Collier          16 SHERWOOD               33.01      33.26    5  
  2 Weis, Brandon             16 SHERWOOD               34.23      33.32    3  
  3 Scott, John M             17 LAUNCHERS                 NT      34.58    1  
  4 Taylor, Benjamin          17 LAUNCHERS                 NT      35.81  
  5 Reese, Nick               15 SHERWOOD               35.13      36.13  
  6 Lewis, Levi               16 LAUNCHERS              55.86      39.14  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:05.41   6/27/2007 Blossomwood, BLOS                          
                         W Kretzchmar,B Thurman,R Roberts, S Cimino        
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           1:19.57    1:17.73    7  
     1) Cozelos, Aiden M7               2) Merrell, Kate W8               
     3) Gibson, Schaffer M7             4) Donatelli, Abigail W8          
  2 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   1:33.86    1:47.00  
     1) Franks, Greyson M7              2) Borden, Sterling M8            
     3) Clemons, Serenity W7            4) Franks, Ruthey W6              
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                                NT   X1:31.47  
     1) Busby, David M7                 2) Olander, Anabel W6             
     3) Hunt, Chris M8                  4) McKnelly, Elizabeth W8         
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'C'                                NT   X2:19.89  
     1) Howard, Grant M8                2) Kyemba, Torin M6               
     3) Cozelos, Josie W8               4) Willis, Adley W8               
 
Event 59  Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:00.27        1983 Southeast YMCA                             
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   2:33.60    2:50.93    7  
     1) Free, Peyton R W10              2) Groves, Brooke T W9            
     3) Eames, Tyler M M10              4) Fritz, Zayne J M9              
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           3:03.35    2:53.59  
     1) Fields, Levi M10                2) Hammer, Matthew M9             
     3) Laue, Jaclyn W10                4) Koehler, Finn W9               
 -- REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'C'                        NT   X3:37.53  
     1) Adkins, Samantha W9             2) Pruden, Eve W10                
     3) Borden, Brycen M9               4) Evans, John M9                 
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                                NT   X3:39.95  
     1) Lee, Salem M8                   2) Lenahan, Ainsley W9            
     3) Schlaman, Ryan M10              4) Detwiler, Jane W9              
 -- REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'B'                        NT   X3:41.92  
     1) McKelvey, Mattie W9             2) Plummer, Sophie W9             
     3) Taylor, Harrison R M10          4) Borden, Quenton M10            
 
Event 61  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:50.42   6/18/2014 Piedmont Piranhas, Piedmont                
                         E Wan, A Schloss, A Nurre, M Monk                 
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   2:11.90    2:08.77    7  
     1) Groves, Riley T M11             2) Wiggins, Teresa L W12          
     3) Scott, Kayley E W12             4) Hartsfield, Bailey M12         
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           2:15.93    2:19.34  
     1) Johnson, Nathan M11             2) Reese, Jessica W12             
     3) Purser, Gibson M11              4) Anderson, Mandy W12            
 -- REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'C'                        NT   x2:19.28  
     1) White, Connor M12               2) Johnson, DeRon M11             
     3) Shallbetter, Josephine W12      4) VanTassel, Summer W11          
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                                NT   x2:39.53  
     1) Rorick, Caitlyn W11             2) Purser, Hayden M11             
     3) Spickard, Sarah W11             4) Segerson, Ryland M11           
 -- REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'B'                        NT   x3:12.56  
     1) Blanshan, Andrew J M11          2) Daughtry, Noah M11             
     3) Franks, Josephine W11           4) Mills, Amber W12               
 
Event 63  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:42.31   6/12/2013 BYRD                                       
                         C Hui, M Northcutt, I Blasingame, S Vasquez       
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   2:12.54    1:55.87    7  
     1) Scott, Grace A W14              2) Shen, Jiaming H M14            
     3) Shallbetter, Elizabeth W13      4) Stokes, Nicholaus S M13        
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           2:20.73    2:12.16  
     1) Hammer, Emily W13               2) Laue, Frederick M13            
     3) Clark, Caroline W11             4) Amborski, Matthew M13          
 -- REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'B'                        NT   x2:18.60  
     1) Taylor, Wyatt M13               2) Blanshan, Faith L W13          
     3) Bamburg, Jason R M13            4) Plummer, Emma W11              
 
Event 65  Mixed 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:37.69   6/24/2015 Byrd Springs                               
                         J Hinely, M Northcutt, C Hui, S Vasquez           
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                                NT    1:49.07    7  
     1) DeVaney, Collier M16            2) Clark, Katie W15               
     3) Hammer, Kayla W17               4) Clark, Carey M17               
  2 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   2:03.03    1:50.72  
     1) Taylor, Benjamin M17            2) Mix, Samantha A W15            
     3) Shen, Jenny A W17               4) Wiggins, Joshua E M15          
 -- REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'B'                        NT   x2:00.58  
     1) Vander Schaaf, Reice P M15      2) Campbell, Sasha M W16          
     3) Baird, Katelin W17              4) Stokes, Christopher F M15      
 -- REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'C'                        NT   x2:01.02  
     1) Wiggins, Ethan A M16            2) Bamburg, Sarah A W16           
     3) Daughtry, McKayla W16           4) Lewis, Levi M16                
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                                NT   X2:09.30  
     1) Reese, Nick M15                 2) Collins, Kayla W15             
     3) Tomlin, Morgan W16              4) Weis, Brandon M16              
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   17.71        1981 Lori Harrison, Byrd Spring                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Merrell, Kate              8 SHERWOOD               25.68      21.92    5  
  2 McKnelly, Elizabeth        8 SHERWOOD                  NT      26.38    3  
  3 Clemons, Serenity          7 LAUNCHERS                 NT      30.19    1  
  4 Bowling, Alexis            7 SHERWOOD                  NT      31.84  
  5 Eames, Katie L             5 LAUNCHERS                 NT      51.00  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   16.41   6/19/2013 Riley T. Groves, RSAL                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gibson, Schaffer           7 SHERWOOD                  NT      25.17    5  
  2 Busby, David               7 SHERWOOD                  NT      25.43    3  
  3 Hunt, Chris                8 SHERWOOD                  NT      26.43    1  
  4 Groves, James              6 LAUNCHERS                 NT      26.77  
  5 Franks, Greyson            7 LAUNCHERS                 NT      28.39  
 -- Davison, Elliot            8 LAUNCHERS                 NT         DQ  
 
Event 69  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   32.29    7/3/2012 Mary Beth Monk, Piedmont                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Free, Peyton R            10 LAUNCHERS                 NT      42.35    5  
  2 Laue, Abigail             10 SHERWOOD               46.78      46.81    3  
  3 McKelvey, Mattie           9 LAUNCHERS                 NT      55.77    1  
  4 Detwiler, Jane             9 SHERWOOD                  NT      56.50  
  5 Bailey, Hannah             9 SHERWOOD                  NT      59.40  
 -- Plummer, Sophie            9 LAUNCHERS                 NT         DQ  
 
Event 70  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   32.21   6/17/2015 Riley T Groves, Launchers                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fields, Levi              10 SHERWOOD                  NT     J55.80    5  
  2 Daughtry, Gabriel          9 LAUNCHERS                 NT     J55.56    3  
  3 Fritz, Zayne J             9 LAUNCHERS                 NT      57.39    1  
  4 Schlaman, Ryan            10 SHERWOOD                  NT      58.03  
  5 Borden, Brycen             9 LAUNCHERS                 NT    1:11.57  
 
Event 71  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   29.44   6/12/2013 Regan Weakley, MTSP                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wiggins, Teresa L         12 LAUNCHERS              43.21      36.84    5  
  2 Reese, Jessica            12 SHERWOOD                  NT      38.02    3  
  3 Anderson, Mandy           12 SHERWOOD                  NT      45.36    1  
  4 Bailey, Claire            11 SHERWOOD                  NT    1:09.75  
 -- Mills, Amber              12 LAUNCHERS                 NT         DQ  
 -- Franks, Josephine         11 LAUNCHERS            1:13.65         DQ  
 
Event 72  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   27.10   6/29/2011 Chandler Espy, JVRA                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Groves, Riley T           11 LAUNCHERS              32.86      31.43    5  
  2 Johnson, Nathan           11 SHERWOOD               44.07      44.16    3  
  3 White, Connor             12 LAUNCHERS                 NT      44.83    1  
  4 Purser, Gibson            11 SHERWOOD                  NT      47.08  
  5 Segerson, Ryland          11 SHERWOOD                  NT      52.59  
  6 Daughtry, Noah            11 LAUNCHERS                 NT    1:00.11  
 
Event 73  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   28.57   6/19/2013 Sarah Margaret Cimino, BLOS                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scott, Grace A            14 LAUNCHERS                 NT      33.25    5  
  2 Shallbetter, Elizabeth    13 LAUNCHERS                 NT      41.15    3  
  3 Blanshan, Faith L         13 LAUNCHERS                 NT      48.27    1  
 
Event 74  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   27.19    6/1/2011 Chandler Espy, JVRA                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stokes, Nicholaus S       13 LAUNCHERS              36.96      34.34    5  
  2 Hinkle, Joshua T          14 LAUNCHERS              41.05      35.57    3  
  3 Laue, Frederick           13 SHERWOOD                  NT      36.29    1  
  4 Amborski, Matthew         13 SHERWOOD                  NT      39.17  
  5 Taylor, Wyatt             13 LAUNCHERS                 NT      41.40  
  6 Zambrycki, Ben            14 SHERWOOD                  NT      59.31  
 
Event 75  Girls 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   27.82   6/24/2015 Sarah Margaret Cimino, Blossomwood           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hammer, Kayla             17 SHERWOOD                  NT      31.98    5  
  2 Mix, Samantha A           15 LAUNCHERS              37.59      35.62    3  
  3 Tarsitano, Christina      15 SHERWOOD                  NT      36.77    1  
  4 Baird, Katelin            17 LAUNCHERS                 NT      41.67  
  5 Daughtry, McKayla         16 LAUNCHERS                 NT      41.96  
  6 Collins, Kayla            15 SHERWOOD                  NT      51.45  
 
Event 76  Boys 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   24.50        1983 Mark Shelton, Whitesburg                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scott, John M             17 LAUNCHERS                 NT      28.08    5  
  2 Clark, Carey              17 SHERWOOD               29.04      28.11    3  
  3 Amborski, Robert          16 SHERWOOD               34.45      32.31    1  
  4 Stokes, Christopher F     15 LAUNCHERS              34.24      34.88  
  5 Hinkle, James E           16 LAUNCHERS              38.71      34.93  
  6 Dahl, Ryan                15 SHERWOOD                  NT      40.16  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   16.16        1987 Lee Ann Gathings, Greenwyche                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Donatelli, Abigail         8 SHERWOOD               27.42      27.83    5  
  2 Willis, Adley              8 SHERWOOD                  NT      41.36    3  
  3 Flynn, Katie               8 SHERWOOD                  NT      41.71    1  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   15.83   6/12/2013 Riley T. Groves, RSAL                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cozelos, Aiden             7 SHERWOOD                  NT      26.33    5  
  2 Borden, Sterling           8 LAUNCHERS                 NT      29.44    3  
  3 Shallbetter, John-Robert   8 LAUNCHERS                 NT      29.98    1  
  4 Busby, David               7 SHERWOOD               31.08      30.57  
  5 Hunt, Chris                8 SHERWOOD                  NT      41.07  
 
Event 79  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   29.91    6/8/2011 Devin Campbell, Stingrays                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Free, Peyton R            10 LAUNCHERS              45.88      41.08    5  
  2 Groves, Brooke T           9 LAUNCHERS                 NT    1:01.31    3  
  3 Laue, Abigail             10 SHERWOOD                  NT    1:03.39    1  
  4 Koehler, Finn              9 SHERWOOD                  NT    1:05.05  
  5 McKelvey, Mattie           9 LAUNCHERS                 NT    1:09.60  
 -- Spickard, April            9 SHERWOOD                  NT         DQ  
 
Event 80  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   30.53   6/27/2007 Chandler Espy, JVRA                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eames, Tyler M            10 LAUNCHERS            1:07.96      55.28    5  
  2 Daughtry, Gabriel          9 LAUNCHERS                 NT    1:27.05    3  
 -- Taylor, Harrison R        10 LAUNCHERS                 NT         DQ  
 -- Hammer, Matthew            9 SHERWOOD                  NT         DQ  
 
Event 81  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   27.88   6/29/2011 Sarah Margaret Cimino, BLOS                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scott, Kayley E           12 LAUNCHERS                 NT      41.26    5  
  2 Spickard, Sarah           11 SHERWOOD                  NT      44.66    3  
  3 Howard, Shelby            11 SHERWOOD                  NT      46.35    1  
  4 Anderson, Mandy           12 SHERWOOD                  NT      49.67  
  5 Wiggins, Teresa L         12 LAUNCHERS              40.87    1:16.56  
 -- Plant, Olivia             11 LAUNCHERS                 NT         DQ  
 
Event 82  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   27.97   6/29/2011 Cade Overbeek, PIED                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Groves, Riley T           11 LAUNCHERS              31.16      30.08    5  
  2 Purser, Gibson            11 SHERWOOD                  NT      42.64    3  
  3 Purser, Hayden            11 SHERWOOD               42.76      43.33    1  
  4 Hartsfield, Bailey        12 LAUNCHERS                 NT      47.25  
  5 White, Connor             12 LAUNCHERS                 NT      48.03  
  6 Daniel, Aiden             11 SHERWOOD                  NT    1:01.98  
 
Event 83  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   26.55   6/26/2013 Sarah Margaret Cimino, Blossomwood           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scott, Grace A            14 LAUNCHERS                 NT      35.95    5  
  2 Hammer, Emily             13 SHERWOOD                  NT      44.12    3  
  3 Blanshan, Faith L         13 LAUNCHERS              51.68      44.63    1  
 
Event 84  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   26.09   6/26/2013 Cade Overbeek - Piedmont, JVRA               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shen, Jiaming H           14 LAUNCHERS              29.00      26.70    5  
  2 Laue, Frederick           13 SHERWOOD               43.00      38.34    3  
  3 Taylor, Wyatt             13 LAUNCHERS              41.31     J38.78    1  
  4 Rorick, Michael           13 SHERWOOD                  NT     J38.74  
  5 Bamburg, Jason R          13 LAUNCHERS                 NT      40.04  
  6 Amborski, Matthew         13 SHERWOOD                  NT      44.64  
 
Event 85  Girls 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   26.49   6/24/2015 Sarah Margaret Cimino, Blossomwood           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hammer, Kayla             17 SHERWOOD               29.76      28.67    5  
  2 Shen, Jenny A             17 LAUNCHERS              29.56      29.57    3  
  3 Campbell, Sasha M         16 LAUNCHERS              36.62      35.57    1  
  4 Clark, Katie              15 SHERWOOD                  NT      36.39  
  5 Bamburg, Sarah A          16 LAUNCHERS                 NT      37.92  
 
Event 86  Boys 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   23.52   6/18/2014 Zach S Harting, Launchers                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Taylor, Benjamin          17 LAUNCHERS                 NT      27.08    5  
  2 Clark, Carey              17 SHERWOOD               27.14      27.12    3  
  3 Wiggins, Joshua E         15 LAUNCHERS              28.71      27.31    1  
  4 Weis, Brandon             16 SHERWOOD               30.46      28.96  
  5 Amborski, Robert          16 SHERWOOD                  NT      30.70  
  6 Wiggins, Ethan A          16 LAUNCHERS              36.54      31.58  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:09.30        1981 Whitesburg                                 
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                                NT    1:29.74    7  
     1) Donatelli, Abigail 8            2) Olander, Anabel 6              
     3) McKnelly, Elizabeth 8           4) Merrell, Kate 8                
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                                NT   X2:02.32  
     1) Cozelos, Josie 8                2) Koehler, Riley 6               
     3) Willis, Adley 8                 4) McWhorter, Addison 8           
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'C'                                NT   X2:32.66  
     1) Flynn, Katie 8                  2) McKnelly, Madelyn 5            
     3) Bowling, Alexis 7               4) Lee, Sophie 6                  
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:06.64        1995 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                                NT    1:28.93    7  
     1) Cozelos, Aiden 7                2) Hunt, Chris 8                  
     3) Busby, David 7                  4) Gibson, Schaffer 7             
  2 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   1:43.16    1:40.91  
     1) Borden, Sterling 8              2) Franks, Greyson 7              
     3) Groves, James 6                 4) Shallbetter, John-Robert 8     
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                                NT   X1:55.42  
     1) Donatelli, Jack 7               2) Beck, Joshua 8                 
     3) Howard, Grant 8                 4) Lee, Salem 8                   
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'C'                                NT   X2:50.60  
     1) Johnson, Zachary 6              2) Detwiler, George 7             
     3) Lenahan, Garret 6               4) Bailey, Luke 6                 
 
Event 89  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:06.90        1997 Randolph                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                                NT    2:49.92    7  
     1) Laue, Jaclyn 10                 2) Bailey, Hannah 9               
     3) Laue, Abigail 10                4) Koehler, Finn 9                
  2 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   3:11.80    3:09.19  
     1) Free, Peyton R 10               2) McKelvey, Mattie 9             
     3) Plummer, Sophie 9               4) Groves, Brooke T 9             
 
Event 90  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:07.81        1997 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                                NT    3:15.52    7  
     1) Fields, Levi 10                 2) Bailey, Seth 8                 
     3) Schlaman, Ryan 10               4) Hammer, Matthew 9              
  2 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   2:43.74    3:22.11  
     1) Eames, Tyler M 10               2) Fritz, Zayne J 9               
     3) Daughtry, Gabriel 9             4) Taylor, Harrison R 10          
 
Event 91  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:52.81   6/13/2012 Mountain Springs Swim Team                 
                         D Campbell, G Brandon, M Garding, R Weakley       
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                                NT    2:22.23    7  
     1) Clark, Caroline 11              2) Howard, Shelby 11              
     3) Spickard, Sarah 11              4) Reese, Jessica 12              
  2 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   2:39.23    2:35.80  
     1) Wiggins, Teresa L 12            2) Plant, Olivia 11               
     3) Mills, Amber 12                 4) Scott, Kayley E 12             
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                                NT   X3:02.65  
     1) Rorick, Caitlyn 11              2) Bailey, Claire 11              
     3) Detwiler, Evelyn 11             4) Shaw, Maddie 11                
 -- REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'B'                        NT   x4:03.41  
     1) Plummer, Emma 11                2) Franks, Josephine 11           
     3) Shallbetter, Josephine 12       4) Borden, Kallianna 12           
 
Event 92  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:54.36        1999 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   2:27.80    2:17.41    7  
     1) Hartsfield, Bailey 12           2) White, Connor 12               
     3) Stokes, John Thomas T 12        4) Groves, Riley T 11             
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                                NT    2:27.48  
     1) Johnson, Nathan 11              2) Segerson, Ryland 11            
     3) Purser, Hayden 11               4) Purser, Gibson 11              
 
Event 94  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:41.22    6/6/2012 Piedmont Piranhas                          
                         C Overbeek, A Smith, S Baldwin, J Herring         
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   1:50.35    2:04.66    7  
     1) Taylor, Wyatt 13                2) Hinkle, Joshua T 14            
     3) Shen, Jiaming H 14              4) Bamburg, Jason R 13            
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                                NT    2:16.19  
     1) Laue, Frederick 13              2) Zambrycki, Ben 14              
     3) Rorick, Michael 13              4) Amborski, Matthew 13           
 -- REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'B'                        NT   x2:40.80  
     1) Stokes, Nicholaus S 13          2) Setta, John 13                 
     3) Evans, Owen 13                  4) Blanshan, Andrew J 11          
 
Event 95  Girls 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:46.41        2003 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   2:07.99    1:57.32    7  
     1) Campbell, Sasha M 16            2) Mix, Samantha A 15             
     3) Bamburg, Sarah A 16             4) Shen, Jenny A 17               
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           2:08.31    1:58.02  
     1) Tarsitano, Christina 15         2) Clark, Katie 15                
     3) Tomlin, Morgan 16               4) Hammer, Kayla 17               
 
Event 96  Boys 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:32.25   6/30/2010 Whitesburg Tide, Whitesburg Tide           
                         C HOLDER, T Taylor, J ASHCRAFT, T Taylor          
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   2:10.70    1:39.13    7  
     1) Wiggins, Joshua E 15            2) Taylor, Benjamin 17            
     3) Scott, John M 17                4) Vander Schaaf, Reice P 15      
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           1:57.31    1:41.80  
     1) DeVaney, Collier 16             2) Amborski, Robert 16            
     3) Weis, Brandon 16                4) Clark, Carey 17                
 -- REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'B'                        NT   x1:55.16  
     1) Wiggins, Ethan A 16             2) Lewis, Levi 16                 
     3) Hinkle, James E 16              4) Stokes, Christopher F 15       

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2017 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org