Home
2016 Meets
2015 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL - H               HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 6/30/2016 02:35 PM
                 2016 RCSL SHERvsMCST - 6/22/2016 to 6/23/2016                 
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:26.70        1977 Aquatic Club                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sherwood Swim Team  'A'                           1:54.48    2:00.59    7  
     1) McWhorter, Addison 8            2) McKnelly, Elizabeth 8          
     3) Donatelli, Abigail 8            4) Olander, Anabel 6              
  2 Mt. Carmel Hammerheads  'A'                       1:52.33    2:12.09  
     1) Brewer, Sarah 8                 2) Taylor, Ellie 8                
     3) Shaw, Addison 8                 4) Hall, Bailey 8                 
 -- Sherwood Swim Team  'B'                           2:21.65   X2:35.62  
     1) Bowling, Alexis 7               2) Flynn, Katie 8                 
     3) Koehler, Riley 7                4) Whetstone, Addison 6           
 -- Mt. Carmel Hammerheads  'B'                       2:31.02   X2:56.59  
     1) Hall, Sullivan 5                2) Kern, Ysabel 8                 
     3) Lowe, Katie 7                   4) Musa, Yasirah 7                
 -- Sherwood Swim Team  'C'                           2:28.35   X3:14.79  
     1) Cozelos, Josie 8                2) Havin, Lizzy 8                 
     3) Daniel, Anna Clark 7            4) Benko, Teagan 7                
 -- Mt. Carmel Hammerheads  'C'                       3:03.18   X3:25.28  
     1) Ham, Abby 7                     2) Brewer, Isabella 5             
     3) Walker, Anna Rose 6             4) Laing, Aubrey 7                
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:25.60        1975 Sherwood                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sherwood Swim Team  'A'                           1:44.16    1:50.19    7  
     1) Busby, David 7                  2) Whetstone, Isaac 7             
     3) Cozelos, Aiden 7                4) Gibson, Schaffer 7             
 -- Sherwood Swim Team  'B'                           2:34.14   X2:27.78  
     1) Detwiler, George 7              2) Bailey, Seth 8                 
     3) Howard, Grant 8                 4) Hunt, Chris 8                  
 -- Sherwood Swim Team  'C'                                NT   X3:10.98  
     1) Bailey, Luke 6                  2) Donatelli, Jack 7              
     3) Jackson, Shaun 6                4) Lenahan, Garrett 6             
 -- Mt. Carmel Hammerheads  'B'                       3:59.47   X3:17.63  
     1) Bates, Jack 7                   2) Porter, Trey 8                 
     3) Johnson, Cody 7                 4) Kern, CJ 6                     
 -- Mt. Carmel Hammerheads  'A'                       2:25.94         DQ  
     1) Plattsmier, Louis 7             2) Amos, Dawson 7                 
     3) Guerin, Owen 8                  4) Weglage, Jackson 8             
 
Event 3  Girls 9-10 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:38.78        1988 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sherwood Swim Team  'A'                           3:20.64    3:20.51    7  
     1) Laue, Abigail 10                2) Laue, Jaclyn 10                
     3) Whetstone, Savannah 9           4) Koehler, Finn 9                
  2 Mt. Carmel Hammerheads  'A'                       3:25.85    3:35.54  
     1) Corbett, Alex 9                 2) Askew, Izzy 10                 
     3) Pierce, Anna 10                 4) Bukenya, Trish 9               
 -- Mt. Carmel Hammerheads  'B'                       4:46.71        XDQ  
     1) Morgan, Hannah 10               2) Nyochembeng, Leanna 9          
     3) Saunders, Sydney 9              4) Arnold, Savanna 10             
 
Event 4  Boys 9-10 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:42.90    7/1/2008 Monte Sano                                 
                         B.Wermuth, J.Fulkerson, M.Graves, T.Castell       
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sherwood Swim Team  'A'                                NT    4:31.30    7  
     1) Schlaman, Ryan 10               2) Fields, Levi 10                
     3) Hammer, Matthew 9               4) Zechler, Aiden 10              
 -- Mt. Carmel Hammerheads  'B'                            NT        XDQ  
     1) Curtis, Joel 10                 2) Musa, Yahia 10                 
     3) Rose, Kyler 9                   4) Whorton, Shelton 9             
 -- Mt. Carmel Hammerheads  'A'                       5:14.71         DQ  
     1) Ham, Luke 9                     2) Flores, Alex 9                 
     3) Sarkisian, Sam 10               4) Lowe, Julian 9                 
 
Event 5  Girls 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:22.44        1999 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sherwood Swim Team  'A'                           2:38.17    2:38.23    7  
     1) Reese, Jessica 12               2) Gibson, Kennedy 12             
     3) Busby, Elizabeth 12             4) Wirth, Alyssa 11               
  2 Mt. Carmel Hammerheads  'A'                       3:04.35    3:04.99  
     1) Taylor, Devyn 11                2) Rowell, Emily 11               
     3) Porter, Greta 12                4) Kalfus, Mia 12                 
 -- Sherwood Swim Team  'B'                                NT   X3:26.36  
     1) Spickard, Sarah 11              2) Clark, Caroline 11             
     3) Howard, Shelby 11               4) Erwin, Isabella 11             
 -- Mt. Carmel Hammerheads  'B'                       3:42.45   X3:41.18  
     1) Hewitt, Eve 11                  2) Harmon, Clara Beth 12          
     3) Morgan, Haley 11                4) Black, Annie 11                
 -- Sherwood Swim Team  'C'                                NT   X4:05.81  
     1) Bailey, Claire 11               2) Rorick, Caitlyn 11             
     3) Detwiler, Evelyn 11             4) Schlaman, Madeline 12          
 
Event 6  Boys 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:24.93        1999 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sherwood Swim Team  'A'                           3:07.96    3:09.02    7  
     1) Johnson, Nathan 11              2) Purser, Gibson 11              
     3) Purser, Hayden 11               4) Segerson, Ryland 11            
 
Event 7  Girls 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:17.75        1984 Camelot                                    
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mt. Carmel Hammerheads  'A'                       2:34.04    2:36.50    7  
     1) Heeney, Nora 13                 2) Orcutt, Tori 14                
     3) Orcutt, Colby 13                4) Maynard, Dakota 14             
  2 Sherwood Swim Team  'A'                           2:55.72    2:55.71  
     1) Goode, Summer 13                2) Hammer, Emily 13               
     3) Wirth, Emily 14                 4) Thorton, Sarah 11              
 -- Mt. Carmel Hammerheads  'B'                       3:24.81   X3:14.50  
     1) Kelley, Maria 13                2) Bukenya, Cathy 13              
     3) Kalfus, Zoe 14                  4) Rowell, Chloe 13               
 
Event 8  Boys 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:07.56    6/1/2016 Mt. Carmel Hammerheads, MCST               
                         C Amos, R Worshek, J Sentell, N Hudson            
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mt. Carmel Hammerheads  'A'                       2:11.18    2:09.23    7  
     1) Amos, Carson 14                 2) Hudson, Neil 14                
     3) Worshek, Riley 14               4) Sentell, Jack 13               
  2 Sherwood Swim Team  'A'                           2:33.63    2:42.51  
     1) Rorick, Michael 13              2) Laue, Frederick 13             
     3) Holtcamp, Mater 13              4) Amborski, Matthew 13           
 
Event 9  Girls 15-17 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:14.87   6/23/2010 Jones Valley                               
                         K.Wilson, J.Sabio, J.Starck, M.Luther             
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sherwood Swim Team  'A'                           2:16.33    2:20.38    7  
     1) Rinehart, Elise 15              2) Tarsitano, Christina 15        
     3) Holtcamp, Mackenzie 15          4) Hammer, Kayla 17               
  2 Mt. Carmel Hammerheads  'A'                       2:36.55    2:40.47  
     1) Heeney, Adeline 16              2) James, Ella 15                 
     3) Bray, Christina 16              4) Plattsmier, Morgan 15          
 
Event 10  Boys 15-17 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:54.64    7/2/2013 Piedmont                                   
                         J. Calletrello, S. Strankman, J. Smith, J. Herring
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mt. Carmel Hammerheads  'A'                       2:02.74    2:06.92    7  
     1) Orcutt, Daniel 17               2) Barinaga, Cade 16              
     3) Sentell, Matthew 16             4) Hill, Justin 17                
  2 Sherwood Swim Team  'A'                           2:09.37    2:07.13  
     1) Clark, Carey 17                 2) DeVaney, Collier 16            
     3) Weis, Brandon 16                4) Amborski, Robert 16            
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   20.32        2005 Sarah Margaret Cimino, BLOSSOMWOOD           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Olander, Anabel            6 Sherwood               28.78      29.41    5  
  2 Whetstone, Addison         6 Sherwood               31.68      31.57    3  
  3 Hall, Sullivan             5 MCST                   34.30      34.07    1  
  4 Brewer, Isabella           5 MCST                      NT      46.36  
  5 McKnelly, Madelyn          5 Sherwood                  NT    1:08.39  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Bailey, Meg                6 Sherwood               51.20     X47.81  
 -- Bishop, Ellie              6 Sherwood             1:10.03     X51.94  
 -- Havin, Anna                6 Sherwood             1:04.53     X52.99  
 -- Bowling, Nikki             5 Sherwood               47.34   X1:01.02  
 -- Mauldin, Braelyn           6 MCST                 1:09.75   X1:06.04  
 -- Koehler, Brynna            5 Sherwood             1:00.67   X1:06.50  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   18.49        2002 Chandler Hinson, CAMELOT                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bailey, Luke               6 Sherwood               34.22      32.19    5  
  2 Kern, CJ                   6 MCST                   38.88      35.13    3  
  3 Lenahan, Garrett           6 Sherwood               39.55      37.94    1  
  4 Jackson, Shaun             6 Sherwood               40.89      41.28  
  5 Maynard, Reese             5 MCST                   44.20      52.24  
  6 Lowe, Ethan                5 MCST                 1:04.21    1:05.19  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Johnson, Zachary           6 Sherwood               51.44     X44.79  
 -- Fields, Garison            6 Sherwood               47.61     X46.06  
 -- Kyemba, Torin              6 Sherwood               43.13     X46.89  
 -- Gibson, Drew               5 Sherwood             1:22.45   X1:01.43  
 -- Olander, Warren            3 Sherwood               53.24   X1:07.59  
 -- Caneer, Sam                6 MCST                 1:21.32   X1:08.13  
 -- Bailey, Caleb              4 Sherwood               49.40   X1:12.08  
 -- Edmon, Brayden             5 MCST                 1:31.44   X1:13.36  
 -- Clay, Eli                  3 Sherwood             1:20.41   X1:23.59  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   16.07    6/3/2009 Reagan Wealkey, Stingrays                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Donatelli, Abigail         8 Sherwood               20.24      20.94    5  
  2 Lowe, Katie                7 MCST                   28.58      23.57    3  
  3 McWhorter, Addison         8 Sherwood                  NT      26.01    1  
  4 Taylor, Ellie              8 MCST                   34.44      27.04  
  5 Brewer, Sarah              8 MCST                   33.39      30.24  
  6 Havin, Lizzy               8 Sherwood                  NT      36.25  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Benko, Teagan              7 Sherwood               35.42     X28.15  
 -- Ham, Abby                  7 MCST                   37.75     X41.91  
 -- Merritt, McKayla           8 Sherwood               35.79     X43.18  
 -- Laing, Aubrey              7 MCST                   45.88     X45.93  
 -- Duckett, Kylie             8 MCST                   49.15     X47.16  
 -- Daniel, Anna Clark         7 Sherwood               54.13     X48.18  
 -- Musa, Yasirah              7 MCST                 1:57.96     X54.18  
 -- Fields, Kara               8 Sherwood               55.89     X56.25  
 -- Erwin, Fiona               5 MCST                   48.87   X1:07.63  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   16.10        1973 Chris McCool, PIEDMONT                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Whetstone, Isaac           7 Sherwood               19.20      19.44    5  
  2 Cozelos, Aiden             7 Sherwood               21.39      21.25    3  
  3 Weglage, Jackson           8 MCST                   24.22      22.88    1  
  4 Amos, Dawson               7 MCST                   28.53      27.77  
  5 Guerin, Owen               8 MCST                   27.35      28.59  
  6 Detwiler, George           7 Sherwood                  NT      29.07  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Bates, Jack                7 MCST                   39.26     X24.66  
 -- Howard, Grant              8 Sherwood               32.59     X30.02  
 -- Beck, Joshua               8 Sherwood               33.30     X32.29  
 -- Weglage, Brady             7 MCST                   50.15     X42.25  
 -- Ham, Jack                  7 MCST                   44.98   X1:00.22  
 
Event 23  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   31.34    6/5/2013 Claire Blasingame, Mountain Springs          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pierce, Anna              10 MCST                   37.85      38.13    5  
  2 Bukenya, Trish             9 MCST                   42.48      42.26    3  
  3 Laue, Jaclyn              10 Sherwood               42.19      42.42    1  
  4 Whetstone, Savannah        9 Sherwood               43.13      43.15  
  5 Koehler, Finn              9 Sherwood               43.88      43.64  
  6 Arnold, Savanna           10 MCST                   47.74      49.01  
 
Event 25  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Morgan, Hannah            10 MCST                   54.98     X50.87  
 -- Nyochembeng, Leanna        9 MCST                 1:07.11     X57.38  
 -- Lenahan, Ainsley           9 Sherwood               59.68   X1:04.35  
 -- Adams, Claire              9 MCST                 1:17.02   X1:05.17  
 -- Crutcher, Caylani         10 MCST                 1:11.83   X1:06.89  
 
Event 26  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   30.62        1998 Josh Renegar, JVRA                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schlaman, Ryan            10 Sherwood               50.43      49.67    5  
  2 Fields, Levi              10 Sherwood               46.72      50.07    3  
  3 Sarkisian, Sam            10 MCST                   53.85      58.57    1  
  4 Lowe, Julian               9 MCST                   59.12      59.82  
  5 Rose, Kyler                9 MCST                 1:22.08    1:15.53  
  6 Benko, Grant               9 Sherwood             1:29.09    1:28.32  
 
Event 28  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Whorton, Shelton           9 MCST                 1:43.75   X1:33.88  
 
Event 29  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   28.51    6/5/2013 Regan Weakley, MTSP                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Porter, Greta             12 MCST                   34.10      33.68    5  
  2 Gibson, Kennedy           12 Sherwood               33.78      33.77    3  
  3 Taylor, Devyn             11 MCST                   34.00      34.61    1  
  4 Rowell, Emily             11 MCST                   46.62      46.56  
  5 Erwin, Isabella           11 Sherwood               57.95    1:02.38  
 
Event 31  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Thorton, Sarah            11 Sherwood               41.97     X41.68  
 -- Spickard, Sarah           11 Sherwood               42.56     X41.78  
 -- Morgan, Haley             11 MCST                   51.30     X42.97  
 -- Schlaman, Madeline        12 Sherwood               47.02     X45.49  
 -- Detwiler, Evelyn          11 Sherwood               46.49     X48.37  
 -- Carter, Grace             11 MCST                 1:00.20     X55.76  
 -- Walker, Elisa             12 MCST                      NT     X57.29  
 -- Bailey, Claire            11 Sherwood                  NT     X59.34  
 -- Sanders, Averie           11 MCST                 1:02.50   X1:03.28  
 
Event 32  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   28.00        1976 Keating Johns, JVRA                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amos, Andrew              11 MCST                   35.62      35.83    5  
  2 Purser, Gibson            11 Sherwood               35.92      37.64    3  
  3 Caneer, Will              11 MCST                   41.56      40.77    1  
  4 Segerson, Ryland          11 Sherwood                  NT      45.94  
  5 Benko, Ethan              11 Sherwood                  NT      59.82  
 
Event 34  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Daniel, Aiden             11 Sherwood               48.13     X44.10  
 
Event 35  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   27.57    7/1/2015 Regan Weakley, MTSP                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Heeney, Nora              13 MCST                   32.92      33.07    5  
  2 Wirth, Emily              14 Sherwood               33.85     J34.19    3  
  3 Orcutt, Colby             13 MCST                   33.51     J34.09    1  
  4 Bukenya, Cathy            13 MCST                   37.13      36.67  
  5 Goode, Summer             13 Sherwood               36.97      37.30  
  6 Hammer, Emily             13 Sherwood               39.66      41.02  
 
Event 37  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Kalfus, Zoe               14 MCST                   48.36     X48.05  
 
Event 38  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   26.39   6/20/2007 Tyler Kaiiszak, JVRA                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Worshek, Riley            14 MCST                   26.92      26.43    5  
  2 Amos, Carson              14 MCST                   28.11      28.97    3  
  3 Sentell, Jack             13 MCST                   28.87      29.81    1  
  4 Amborski, Matthew         13 Sherwood               33.11      31.79  
  5 Holtcamp, Mater           13 Sherwood               33.53      32.00  
  6 Rorick, Michael           13 Sherwood               35.68      36.74  
 
Event 41  Girls 15-17 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   28.00        1980 Allison Orr, CAMELOT                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hammer, Kayla             17 Sherwood               30.15      29.35    5  
  2 Holtcamp, Mackenzie       15 Sherwood                  NT      30.38    3  
  3 James, Ella               15 MCST                   31.58      31.45    1  
  4 Plattsmier, Morgan        15 MCST                   34.23      36.24  
  5 Taylor, Alyssa            16 MCST                   38.05      36.52  
  6 Evans, Laura              15 Sherwood                  NT      39.65  
 
Event 43  Girls 15-17 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Bumpers, Chasity          16 MCST                      NT   X1:01.95  
 
Event 44  Boys 15-17 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   24.93    7/2/2013 John Smith, PIEDMONT                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clark, Carey              17 Sherwood               26.88      27.42    5  
  2 Sentell, Matthew          16 MCST                   28.09      28.18    3  
  3 Hill, Justin              17 MCST                   28.32      28.35    1  
  4 Amborski, Robert          16 Sherwood               29.38      28.51  
  5 Barinaga, Sampley         17 MCST                      NT      30.62  
  6 Dahl, Ryan                15 Sherwood                  NT      36.86  
 
Event 46  Boys 15-17 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Barksdale, Ethan          15 MCST                   44.71     X39.97  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   21.30        1978 Jana Horsch, CAMELOT                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Taylor, Ellie              8 MCST                   38.39      34.70    5  
  2 McKnelly, Elizabeth        8 Sherwood               34.47      36.16    3  
  3 Hall, Bailey               8 MCST                   56.08      38.27    1  
  4 Koehler, Riley             7 Sherwood                  NT      42.85  
  5 Shaw, Addison              8 MCST                   43.73      44.21  
  6 Bowling, Alexis            7 Sherwood                  NT      44.31  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   20.60        1980 Elmer Hung, CAMELOT                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Whetstone, Isaac           7 Sherwood               25.25      24.34    5  
  2 Gibson, Schaffer           7 Sherwood               30.06      29.91    3  
  3 Busby, David               7 Sherwood                  NT      33.34    1  
  4 Amos, Dawson               7 MCST                   44.69     J50.08  
  5 Porter, Trey               8 MCST                   47.26     J49.30  
  6 Johnson, Cody              7 MCST                 1:02.53      52.29  
 
Event 49  Girls 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   40.53   6/15/2011 Allison Hu, Tide                             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Laue, Jaclyn              10 Sherwood               52.58      52.33    5  
  2 Bukenya, Trish             9 MCST                   53.93      53.09    3  
  3 Askew, Izzy               10 MCST                 1:00.85    1:00.73    1  
  4 Detwiler, Jane             9 Sherwood             1:15.41    1:16.97  
 -- Bailey, Hannah             9 Sherwood                  NT         DQ  
 -- Perry, Savanah Rae         9 MCST                      NT         DQ  
 
Event 50  Boys 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   40.85        2005 Fritz Zimmerman, CAMELOT                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fields, Levi              10 Sherwood             1:04.89    1:09.56    5  
  2 Curtis, Joel              10 MCST                      NT    1:36.09    3  
 -- Musa, Yahia               10 MCST                 1:42.60         DQ  
 -- Zechler, Aiden            10 Sherwood                  NT         DQ  
 -- Flores, Alex               9 MCST                 1:31.46         DQ  
 -- Hammer, Matthew            9 Sherwood             1:08.99         DQ  
 
Event 51  Girls 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   37.08        1982 Jana Korsch, CAMELOT                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gibson, Kennedy           12 Sherwood               45.51      43.03    5  
  2 Porter, Greta             12 MCST                   45.17      45.40    3  
  3 Black, Annie              11 MCST                 1:04.89      59.17    1  
  4 Harmon, Clara Beth        12 MCST                 1:01.34    1:04.65  
 -- Rorick, Caitlyn           11 Sherwood                  NT         DQ  
 -- Clark, Caroline           11 Sherwood               48.73         DQ  
 
Event 52  Boys 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   37.70        1977 William Wells, BLOSSOMWOOD                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Purser, Gibson            11 Sherwood               46.73      45.56    5  
  2 Caneer, Will              11 MCST                   51.76      49.57    3  
  3 Purser, Hayden            11 Sherwood               54.70      54.44    1  
  4 Stringer, Noah            12 Sherwood                  NT      59.53  
  5 Maynard, Gavin            11 MCST                 1:09.93    1:03.71  
 
Event 53  Girls 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   36.54   6/24/2009 Darby Mokry, MONTE SANO                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Orcutt, Tori              14 MCST                   40.15      39.56    5  
  2 Hammer, Emily             13 Sherwood               49.85      50.87    3  
  3 Goode, Summer             13 Sherwood               54.36      51.35    1  
  4 Rowell, Chloe             13 MCST                 1:08.02    1:04.52  
  5 Kelley, Maria             13 MCST                 1:09.40    1:10.54  
 
Event 54  Boys 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   32.62   6/20/2007 Tyler Kaliszak, JVRA                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Worshek, Riley            14 MCST                   36.73      36.96    5  
  2 Pierce, Thomas            13 MCST                   39.93      40.34    3  
  3 Amos, Ethan               13 MCST                   45.04      42.57    1  
  4 Laue, Frederick           13 Sherwood               44.51      45.35  
  5 Rorick, Michael           13 Sherwood               48.53      49.53  
  6 Zambrycki, Ben            14 Sherwood               55.41      55.74  
 
Event 55  Girls 15-17 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   35.39        1985 Jana Korsch, CAMELOT                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tarsitano, Christina      15 Sherwood               39.15      38.84    5  
  2 James, Ella               15 MCST                   40.65      40.39    3  
  3 Bray, Christina           16 MCST                   45.18      46.65    1  
  4 Clark, Katie              15 Sherwood               46.94      47.74  
  5 Taylor, Alyssa            16 MCST                   47.29      52.88  
  6 Collins, Kayla            15 Sherwood                  NT    1:05.15  
 
Event 56  Boys 15-17 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   30.23   6/30/2010 Tyler Kaliszak, JVRA                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Orcutt, Daniel            17 MCST                      NT      31.09    5  
  2 DeVaney, Collier          16 Sherwood               36.64      36.49    3  
  3 Weis, Brandon             16 Sherwood               36.99      37.15    1  
  4 Barinaga, Cade            16 MCST                   40.59      42.02  
  5 Barinaga, Sampley         17 MCST                   45.68      43.85  
  6 Dahl, Ryan                15 Sherwood                  NT      46.58  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:15.47   6/13/2007 Blossomwood, BLOS                          
                         W.Kretzschmar, B.Thurman, R.Roberts, S.Cimino     
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sherwood Swim Team  'A'                           1:28.00    1:31.00    7  
     1) Donatelli, Abigail W8           2) McKnelly, Elizabeth W8         
     3) Cozelos, Aiden M7               4) Whetstone, Isaac M7            
  2 Mt. Carmel Hammerheads  'A'                       1:50.41    1:48.71  
     1) Guerin, Owen M8                 2) Brewer, Sarah W8               
     3) Lowe, Katie W7                  4) Weglage, Jackson M8            
 -- Sherwood Swim Team  'B'                                NT   X1:58.24  
     1) McWhorter, Addison W8           2) Detwiler, George M7            
     3) Havin, Lizzy W8                 4) Gibson, Schaffer M7            
 -- Sherwood Swim Team  'C'                                NT   X2:01.97  
     1) Hunt, Chris M8                  2) Beck, Joshua M8                
     3) Benko, Teagan W7                4) Olander, Anabel W6             
 -- Mt. Carmel Hammerheads  'B'                            NT   X2:40.27  
     1) Amos, Dawson M7                 2) Duckett, Kylie W8              
     3) Shaw, Addison W8                4) Ham, Jack M7                   
 -- Mt. Carmel Hammerheads  'C'                            NT   X3:23.19  
     1) Maynard, Reese M5               2) Laing, Aubrey W7               
     3) Ham, Abby W7                    4) Weglage, Brady M7              
 
Event 59  Mixed 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:19.00        1976 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sherwood Swim Team  'A'                           3:27.51    3:11.41    7  
     1) Whetstone, Savannah W9          2) Schlaman, Ryan M10             
     3) Fields, Levi M10                4) Laue, Jaclyn W10               
  2 Mt. Carmel Hammerheads  'A'                       2:41.57    3:18.78  
     1) Bukenya, Trish W9               2) Lowe, Julian M9                
     3) Sarkisian, Sam M10              4) Pierce, Anna W10               
 -- Sherwood Swim Team  'B'                                NT   X4:19.19  
     1) Hammer, Matthew M9              2) Lenahan, Ainsley W9            
     3) Benko, Grant M9                 4) Laue, Abigail W10              
 -- Mt. Carmel Hammerheads  'B'                            NT   X4:34.28  
     1) Saunders, Sydney W9             2) Perry, Savanah Rae W9          
     3) Curtis, Joel M10                4) Flores, Alex M9                
 -- Mt. Carmel Hammerheads  'C'                            NT   X4:40.80  
     1) Crutcher, Caylani W10           2) Musa, Yahia M10                
     3) Ham, Luke M9                    4) Morgan, Hannah W10             
 
Event 61  Mixed 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:04.91   6/29/2011 Byrd Spring, BYRD                          
                         I Blasingame, S Vasquez, M Northcutt, E Vasquez   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mt. Carmel Hammerheads  'A'                       2:14.38   J2:26.38    7  
     1) Taylor, Devyn W11               2) Caneer, Will M11               
     3) Amos, Andrew M11                4) Porter, Greta W12              
  2 Sherwood Swim Team  'A'                           2:30.65   J2:26.30  
     1) Busby, Elizabeth W12            2) Johnson, Nathan M11            
     3) Purser, Gibson M11              4) Gibson, Kennedy W12            
 -- Sherwood Swim Team  'C'                                NT   X2:47.84  
     1) Reese, Jessica W12              2) Segerson, Ryland M11           
     3) Benko, Ethan M11                4) Wirth, Alyssa W11              
 -- Sherwood Swim Team  'B'                                NT   X3:21.18  
     1) Erwin, Isabella W11             2) Daniel, Aiden M11              
     3) Stringer, Noah M12              4) Detwiler, Evelyn W11           
 -- Mt. Carmel Hammerheads  'B'                            NT   X3:57.83  
     1) Carter, Grace W11               2) Walker, Elisa W12              
     3) Maynard, Gavin M11              4) Rose, Kyler M9                 
 
Event 63  Mixed 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:54.67    6/5/2013 Byrd Spring                                
                         C Hui, M Northcutt, I Blasingame, S Vasquez       
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mt. Carmel Hammerheads  'A'                       1:58.91    2:07.55    7  
     1) Worshek, Riley M14              2) Amos, Carson M14               
     3) Heeney, Nora W13                4) Orcutt, Tori W14               
  2 Sherwood Swim Team  'A'                           2:16.75    2:23.00  
     1) Amborski, Matthew M13           2) Goode, Summer W13              
     3) Wirth, Emily W14                4) Holtcamp, Mater M13            
 -- Mt. Carmel Hammerheads  'B'                            NT   X2:15.87  
     1) Pierce, Thomas M13              2) Bukenya, Cathy W13             
     3) Maynard, Dakota W14             4) Agena, Cody M14                
 -- Mt. Carmel Hammerheads  'C'                            NT   X2:37.13  
     1) Rowell, Chloe W13               2) Kalfus, Zoe W14                
     3) Hudson, Neil M14                4) Amos, Ethan M13                
 -- Sherwood Swim Team  'B'                                NT   X2:42.21  
     1) Zambrycki, Ben M14              2) Hammer, Emily W13              
     3) Clark, Caroline W11             4) Laue, Frederick M13            
 
Event 65  Mixed 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:52.35   6/30/2010 Jones Valley Recreation Assn.              
                         N Olson, J Starck, J Sabio, T Kaliszak            
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sherwood Swim Team  'A'                           2:04.95    1:59.15    7  
     1) DeVaney, Collier M16            2) Rinehart, Elise W15            
     3) Hammer, Kayla W17               4) Clark, Carey M17               
  2 Mt. Carmel Hammerheads  'A'                       2:05.78    2:02.68  
     1) Hill, Justin M17                2) Bray, Christina W16            
     3) James, Ella W15                 4) Orcutt, Daniel M17             
 -- Sherwood Swim Team  'B'                                NT   X2:11.53  
     1) Holtcamp, Mackenzie W15         2) Clark, Katie W15               
     3) Reese, Nick M15                 4) Weis, Brandon M16              
 -- Mt. Carmel Hammerheads  'B'                            NT   X2:14.60  
     1) Taylor, Alyssa W16              2) Heeney, Adeline W16            
     3) Sentell, Matthew M16            4) Barinaga, Sampley M17          
 -- Sherwood Swim Team  'C'                                NT   X2:36.13  
     1) Dahl, Ryan M15                  2) Collins, Kayla W15             
     3) Tarsitano, Christina W15        4) Amborski, Robert M16           
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   18.88        1981 Lori Harrison, BYRD SPRING                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McKnelly, Elizabeth        8 Sherwood               29.28      29.35    5  
  2 McWhorter, Addison         8 Sherwood               29.79      33.14    3  
  3 Brewer, Sarah              8 MCST                   30.97      34.13    1  
  4 Kern, Ysabel               8 MCST                   46.58      34.72  
  5 Flynn, Katie               8 Sherwood                  NT      46.89  
  6 Brewer, Isabella           5 MCST                   46.41      47.45  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   19.25        1980 Elmer Hung, CAMELOT                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Whetstone, Isaac           7 Sherwood               23.09      23.35    5  
  2 Gibson, Schaffer           7 Sherwood               27.94      28.33    3  
  3 Guerin, Owen               8 MCST                   35.68      30.56    1  
  4 Weglage, Jackson           8 MCST                   32.16      30.95  
  5 Plattsmier, Louis          7 MCST                   38.11      35.03  
  6 Donatelli, Jack            7 Sherwood                  NT      48.67  
 
Event 69  Girls 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   36.88   6/29/2011 Regan Weakley, Stingrays                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Whetstone, Savannah        9 Sherwood               47.63      48.98    5  
  2 Pierce, Anna              10 MCST                   51.52      51.43    3  
  3 Laue, Jaclyn              10 Sherwood                  NT      54.48    1  
  4 Bukenya, Trish             9 MCST                   54.40      56.02  
  5 Laue, Abigail             10 Sherwood               51.06      56.84  
  6 Corbett, Alex              9 MCST                 1:05.49    1:01.09  
 
Event 70  Boys 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   36.47    6/3/2015 Riley Groves, Launchers                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fields, Levi              10 Sherwood             1:01.94      59.90    5  
  2 Schlaman, Ryan            10 Sherwood               58.63    1:02.05    3  
  3 Ham, Luke                  9 MCST                 1:21.42    1:09.35    1  
  4 Sarkisian, Sam            10 MCST                 1:29.83    1:23.00  
  5 Zechler, Aiden            10 Sherwood                  NT    1:24.92  
  6 Flores, Alex               9 MCST                 1:44.84    1:30.61  
 
Event 71  Girls 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   33.17   6/22/2011 Sarah Margaret Cimino, BLOS                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reese, Jessica            12 Sherwood               39.94      42.13    5  
  2 Taylor, Devyn             11 MCST                   42.52      42.58    3  
  3 Wirth, Alyssa             11 Sherwood                  NT      43.80    1  
  4 Howard, Shelby            11 Sherwood                  NT      52.71  
  5 Hewitt, Eve               11 MCST                   56.35      56.73  
 -- Kalfus, Mia               12 MCST                   59.96         DQ  
 
Event 72  Boys 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   27.10   6/29/2011 Chandler Espy, JVRA                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amos, Andrew              11 MCST                   40.10      43.29    5  
  2 Johnson, Nathan           11 Sherwood               45.64      48.65    3  
  3 Maynard, Gavin            11 MCST                   54.39      53.87    1  
  4 Purser, Hayden            11 Sherwood               51.44      54.55  
  5 Purser, Gibson            11 Sherwood               52.26      54.64  
 
Event 73  Girls 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   32.07        2000 E.C. Moore, BLOSSOMWOOD                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Orcutt, Tori              14 MCST                   36.76      36.83    5  
  2 Heeney, Nora              13 MCST                   38.46      39.15    3  
  3 Wirth, Emily              14 Sherwood                  NT      45.17    1  
  4 Hammer, Emily             13 Sherwood               53.79      53.14  
 -- Maynard, Dakota           14 MCST                   53.14         DQ  
 
Event 74  Boys 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   30.18        2006 Steven Griffin, GREENWYCHE                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amos, Carson              14 MCST                   33.61      34.39    5  
  2 Hudson, Neil              14 MCST                   37.66      37.24    3  
  3 Agena, Cody               14 MCST                   37.77      38.48    1  
  4 Holtcamp, Mater           13 Sherwood               42.06      40.04  
  5 Laue, Frederick           13 Sherwood               40.28      42.81  
  6 Rorick, Michael           13 Sherwood               40.09      43.49  
 
Event 75  Girls 15-17 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   31.77   6/22/2011 Hannah Busk, LILY                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rinehart, Elise           15 Sherwood               34.26      34.67    5  
  2 Hammer, Kayla             17 Sherwood               35.50      35.15    3  
  3 Holtcamp, Mackenzie       15 Sherwood                  NT      36.63    1  
  4 Heeney, Adeline           16 MCST                   42.52      43.90  
  5 Bray, Christina           16 MCST                   44.50      43.97  
  6 Plattsmier, Morgan        15 MCST                   45.11      48.99  
 
Event 76  Boys 15-17 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   27.68   6/22/2016 Daniel Orcutt, MCST                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Orcutt, Daniel            17 MCST                   29.31      27.68    5  
  2 Clark, Carey              17 Sherwood               31.20      32.09    3  
  3 Sentell, Matthew          16 MCST                   32.47      34.03    1  
  4 DeVaney, Collier          16 Sherwood                  NT      34.07  
  5 Hill, Justin              17 MCST                      NT      35.82  
  6 Reese, Nick               15 Sherwood                  NT      40.49  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   18.16   6/29/2011 Claire Blasingame, BYRD                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Donatelli, Abigail         8 Sherwood               30.44      27.35    5  
  2 Hall, Bailey               8 MCST                   46.20      33.14    3  
  3 Cozelos, Josie             8 Sherwood                  NT      39.49    1  
  4 Lowe, Katie                7 MCST                   44.42      40.90  
  5 Shaw, Addison              8 MCST                   41.86      41.53  
  6 Koehler, Riley             7 Sherwood                  NT      55.24  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   18.02    7/2/2013 Will Byrd, JVRA                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cozelos, Aiden             7 Sherwood               29.23      28.44    5  
  2 Weglage, Jackson           8 MCST                   37.82      29.46    3  
  3 Donatelli, Jack            7 Sherwood                  NT      36.40    1  
  4 Guerin, Owen               8 MCST                   38.92      41.61  
  5 Amos, Dawson               7 MCST                   43.67      46.44  
 -- Hunt, Chris                8 Sherwood               45.59         DQ  
 
Event 79  Girls 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   34.42        1993 Margaret Hoelzer, JVRA                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pierce, Anna              10 MCST                   49.88      48.86    5  
  2 Whetstone, Savannah        9 Sherwood               53.12      53.89    3  
  3 Askew, Izzy               10 MCST                 1:03.90    1:02.16    1  
 -- Detwiler, Jane             9 Sherwood                  NT         DQ  
 -- Koehler, Finn              9 Sherwood                  NT         DQ  
 -- Saunders, Sydney           9 MCST                 1:17.71         DQ  
 
Event 80  Boys 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   34.44        1984 Milo Crawford, SOUTHEAST YMCA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hammer, Matthew            9 Sherwood                  NT    1:15.68    5  
  2 Sarkisian, Sam            10 MCST                 1:22.71    1:20.53    3  
  3 Rose, Kyler                9 MCST                      NT    1:47.12    1  
 -- Benko, Grant               9 Sherwood                  NT         DQ  
 -- Zechler, Aiden            10 Sherwood                  NT         DQ  
 -- Flores, Alex               9 MCST                 1:56.68         DQ  
 
Event 81  Girls 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   31.25   6/22/2011 Sarah Margaret Cimino, BLOS                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Busby, Elizabeth          12 Sherwood               37.78      37.40    5  
  2 Gibson, Kennedy           12 Sherwood                  NT      39.74    3  
  3 Reese, Jessica            12 Sherwood                  NT      40.83    1  
  4 Porter, Greta             12 MCST                   41.34      42.60  
  5 Taylor, Devyn             11 MCST                   43.11      47.85  
  6 Nyochembeng, Mikayla      11 MCST                      NT    1:04.48  
 
Event 82  Boys 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   30.68        2000 Josh Renegar, JVRA                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amos, Andrew              11 MCST                   42.59      43.41    5  
  2 Johnson, Nathan           11 Sherwood               48.34      43.54    3  
  3 Purser, Hayden            11 Sherwood               47.46      48.26    1  
  4 Caneer, Will              11 MCST                   53.66      54.48  
  5 Maynard, Gavin            11 MCST                 1:13.35    1:15.68  
 
Event 83  Girls 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   29.90   6/12/2013 Sarah Margaret Cimino, BLOS                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Orcutt, Tori              14 MCST                   34.50      34.13    5  
  2 Heeney, Nora              13 MCST                   37.56      38.48    3  
  3 Orcutt, Colby             13 MCST                   38.51      39.07    1  
  4 Wirth, Emily              14 Sherwood               42.15      43.60  
  5 Goode, Summer             13 Sherwood                  NT      49.07  
 
Event 84  Boys 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   28.23    7/3/2012 Zach Harting, Redstone                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Worshek, Riley            14 MCST                   29.56      28.53    5  
  2 Hudson, Neil              14 MCST                   32.62      31.93    3  
  3 Sentell, Jack             13 MCST                   33.43      32.35    1  
  4 Holtcamp, Mater           13 Sherwood               35.92      35.33  
  5 Amborski, Matthew         13 Sherwood               49.55      49.59  
 
Event 85  Girls 15-17 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   29.87   6/30/2010 Hannah Busk, LILY                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rinehart, Elise           15 Sherwood               32.48      32.72    5  
  2 James, Ella               15 MCST                   36.57      35.33    3  
  3 Plattsmier, Morgan        15 MCST                   38.41      39.09    1  
  4 Clark, Katie              15 Sherwood               40.39      42.38  
  5 Collins, Kayla            15 Sherwood                  NT      59.44  
  6 Crutcher, Amiyah          16 MCST                 1:44.76    1:01.37  
 
Event 86  Boys 15-17 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   26.97   6/22/2016 Daniel Orcutt, MCST                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Orcutt, Daniel            17 MCST                   29.09      26.97    5  
  2 Sentell, Matthew          16 MCST                   30.56      30.02    3  
  3 DeVaney, Collier          16 Sherwood                  NT      31.43    1  
  4 Weis, Brandon             16 Sherwood               32.15      32.85  
  5 Reese, Nick               15 Sherwood                  NT      39.60  
  6 Barinaga, Sampley         17 MCST                      NT      42.17  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:19.61        1981 Camelot                                    
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sherwood Swim Team  'A'                           1:32.10    1:51.06    7  
     1) McKnelly, Elizabeth 8           2) Koehler, Riley 7               
     3) Olander, Anabel 6               4) Donatelli, Abigail 8           
  2 Mt. Carmel Hammerheads  'A'                       1:47.21    2:02.59  
     1) Shaw, Addison 8                 2) Brewer, Sarah 8                
     3) Lowe, Katie 7                   4) Kern, Ysabel 8                 
 -- Sherwood Swim Team  'C'                                NT   X2:25.73  
     1) Benko, Teagan 7                 2) Bowling, Alexis 7              
     3) Merritt, McKayla 8              4) Flynn, Katie 8                 
 -- Mt. Carmel Hammerheads  'C'                            NT   X2:38.62  
     1) Brewer, Isabella 5              2) Hall, Bailey 8                 
     3) Duckett, Kylie 8                4) Taylor, Ellie 8                
 -- Sherwood Swim Team  'B'                                NT   X2:44.85  
     1) Daniel, Anna Clark 7            2) Cozelos, Josie 8               
     3) Havin, Lizzy 8                  4) Whetstone, Addison 6           
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:15.00        1972 Sherwood                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sherwood Swim Team  'A'                           1:33.74    1:34.17    7  
     1) Cozelos, Aiden 7                2) Busby, David 7                 
     3) Gibson, Schaffer 7              4) Whetstone, Isaac 7             
  2 Mt. Carmel Hammerheads  'A'                       1:53.41    1:51.73  
     1) Guerin, Owen 8                  2) Porter, Trey 8                 
     3) Amos, Dawson 7                  4) Weglage, Jackson 8             
 -- Sherwood Swim Team  'B'                                NT   X1:54.16  
     1) Donatelli, Jack 7               2) Detwiler, George 7             
     3) Bailey, Seth 8                  4) Hunt, Chris 8                  
 -- Sherwood Swim Team  'C'                                NT   X2:17.06  
     1) Beck, Joshua 8                  2) Lenahan, Garrett 6             
     3) Bailey, Luke 6                  4) Howard, Grant 8                
 -- Mt. Carmel Hammerheads  'B'                       2:36.85   X2:55.34  
     1) Kern, CJ 6                      2) Lowe, Ethan 5                  
     3) Bates, Jack 7                   4) Plattsmier, Louis 7            
 -- Mt. Carmel Hammerheads  'C'                       3:05.75   X3:12.71  
     1) Ham, Jack 7                     2) Weglage, Brady 7               
     3) Johnson, Cody 7                 4) Maynard, Reese 5               
 
Event 89  Girls 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:27.47        1982 Byrd Spring                                
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mt. Carmel Hammerheads  'A'                       2:53.05    2:55.51    7  
     1) Bukenya, Trish 9                2) Arnold, Savanna 10             
     3) Askew, Izzy 10                  4) Pierce, Anna 10                
  2 Sherwood Swim Team  'A'                           2:56.65    2:55.74  
     1) Whetstone, Savannah 9           2) Laue, Abigail 10               
     3) Koehler, Finn 9                 4) Laue, Jaclyn 10                
 -- Mt. Carmel Hammerheads  'C'                            NT   X4:19.39  
     1) Adams, Claire 9                 2) Crutcher, Caylani 10           
     3) Nyochembeng, Leanna 9           4) Perry, Savanah Rae 9           
 -- Sherwood Swim Team  'B'                                NT   X7:06.81  
     1) Bailey, Hannah 9                2) Zechler, Zoe 9                 
     3) Lenahan, Ainsley 9              4) Detwiler, Jane 9               
 
Event 90  Boys 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:21.53        1997 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sherwood Swim Team  'A'                           3:47.52    3:49.24    7  
     1) Schlaman, Ryan 10               2) Zechler, Aiden 10              
     3) Hammer, Matthew 9               4) Fields, Levi 10                
  2 Mt. Carmel Hammerheads  'A'                       4:12.76    4:30.90  
     1) Lowe, Julian 9                  2) Musa, Yahia 10                 
     3) Curtis, Joel 10                 4) Sarkisian, Sam 10              
 -- Mt. Carmel Hammerheads  'B'                       5:59.56        XDQ  
     1) Flores, Alex 9                  2) Whorton, Shelton 9             
     3) Ham, Luke 9                     4) Rose, Kyler 9                  
 
Event 91  Girls 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:05.71   6/20/2012 Mtn Springs Stingrays                      
                         R Weakley, M Garding, G Brandon, D Campbell       
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sherwood Swim Team  'A'                           2:18.26    2:19.18    7  
     1) Busby, Elizabeth 12             2) Reese, Jessica 12              
     3) Wirth, Alyssa 11                4) Gibson, Kennedy 12             
  2 Mt. Carmel Hammerheads  'A'                       2:31.38    2:33.65  
     1) Porter, Greta 12                2) Black, Annie 11                
     3) Kalfus, Mia 12                  4) Taylor, Devyn 11               
 -- Sherwood Swim Team  'B'                           2:43.53   X3:06.88  
     1) Thorton, Sarah 11               2) Erwin, Isabella 11             
     3) Spickard, Sarah 11              4) Clark, Caroline 11             
 -- Mt. Carmel Hammerheads  'B'                       3:04.13   X3:09.82  
     1) Harmon, Clara Beth 12           2) Morgan, Hannah 10              
     3) Rowell, Emily 11                4) Hewitt, Eve 11                 
 -- Sherwood Swim Team  'C'                           2:59.48   X3:25.61  
     1) Detwiler, Evelyn 11             2) Bailey, Claire 11              
     3) Schlaman, Madeline 12           4) Rorick, Caitlyn 11             
 -- Mt. Carmel Hammerheads  'C'                       3:35.83   X3:41.64  
     1) Sanders, Averie 11              2) Carter, Grace 11               
     3) Morgan, Haley 11                4) Nyochembeng, Mikayla 11        
 
Event 92  Boys 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:05.19        1999 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sherwood Swim Team  'A'                           2:41.41    2:50.97    7  
     1) Johnson, Nathan 11              2) Daniel, Aiden 11               
     3) Purser, Hayden 11               4) Purser, Gibson 11              
 
Event 93  Girls 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:04.82        1984 Camelot                                    
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mt. Carmel Hammerheads  'A'                       2:15.44    2:22.79    7  
     1) Heeney, Nora 13                 2) Maynard, Dakota 14             
     3) Orcutt, Colby 13                4) Orcutt, Tori 14                
  2 Sherwood Swim Team  'A'                           2:28.83    2:33.36  
     1) Goode, Summer 13                2) Hammer, Emily 13               
     3) Howard, Shelby 11               4) Wirth, Emily 14                
 -- Mt. Carmel Hammerheads  'B'                       2:53.54   X2:45.16  
     1) Rowell, Chloe 13                2) Kalfus, Zoe 14                 
     3) Kelley, Maria 13                4) Bukenya, Cathy 13              
 
Event 94  Boys 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:57.07   6/22/2016 Mt. Carmel Hammerheads, MCST               
                         C Amos, N Hudson, J Sentell, R Worshek            
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mt. Carmel Hammerheads  'A'                       1:53.13    1:57.07    7  
     1) Amos, Carson 14                 2) Hudson, Neil 14                
     3) Sentell, Jack 13                4) Worshek, Riley 14              
  2 Sherwood Swim Team  'A'                           2:16.99    2:24.08  
     1) Amborski, Matthew 13            2) Rorick, Michael 13             
     3) Laue, Frederick 13              4) Holtcamp, Mater 13             
 
Event 95  Girls 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:01.40        1986 Camelot                                    
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sherwood Swim Team  'A'                           2:08.61    2:12.95    7  
     1) Rinehart, Elise 15              2) Clark, Katie 15                
     3) Holtcamp, Mackenzie 15          4) Hammer, Kayla 17               
  2 Mt. Carmel Hammerheads  'A'                       2:17.72    2:21.14  
     1) Plattsmier, Morgan 15           2) Heeney, Adeline 16             
     3) Bray, Christina 16              4) James, Ella 15                 
 
Event 96  Boys 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:44.61    7/2/2013 Piedmont                                   
                         J. Herring, J. Calatrello, C. Overbeek, J. Smith  
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mt. Carmel Hammerheads  'A'                       1:50.82    1:51.83    7  
     1) Worshek, Caleb 15               2) Hill, Justin 17                
     3) Sentell, Matthew 16             4) Orcutt, Daniel 17              
  2 Sherwood Swim Team  'A'                           1:53.99    1:53.09  
     1) DeVaney, Collier 16             2) Amborski, Robert 16            
     3) Weis, Brandon 16                4) Clark, Carey 17                

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2017 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org