Home
2016 Meets
2015 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL - H               HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 6/30/2016 01:28 AM
                     20160629 SJST vs Blossom - 6/29/2016                      
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:13.47        1981 Whitesburg                                 
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:31.02    1:26.96    7  
     1) Davenport, Allie 7              2) Paparella, Elle 7              
     3) Krichev, Sophie 8               4) Holden, Sydney 7               
  2 SHARON JOHNSTON  'A'                              1:35.75    1:38.65  
     1) Wright, Haylee 8                2) Ancell, Hallie-Grace 8         
     3) Andreani, Alyssa 7              4) Owen, Rylee 8                  
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        1:44.61   X1:39.08  
     1) Parsons, Alexa 7                2) Comer, Mackenzie 8             
     3) Langford, Ella 8                4) Fierro, Averee 8               
 -- SHARON JOHNSTON  'B'                                   NT   x2:07.37  
     1) Kirkham, Sarah 8                2) Caruso, Alexis 8               
     3) Thomas, Molly 7                 4) Hocken, Logan 7                
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X2:10.35  
     1) Austin, Addi 8                  2) Smith, Matilda 8               
     3) Farrell, Hill 8                 4) Hodge, Mary Camille 8          
 -- SHARON JOHNSTON  'C'                                   NT   x2:16.00  
     1) Troutman, Lyndsey 8             2) Carter, Rebecca 7              
     3) Hocken, Alexis 8                4) Reynolds, Madison 7            
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:16.31        1982 Whitesburg                                 
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:39.92    1:34.78    7  
     1) Goldmon, William 7              2) Roberts, Bross 8               
     3) Watson, Ben 8                   4) Johnston, Caleb 7              
  2 SHARON JOHNSTON  'A'                              2:03.53    2:29.06  
     1) Mason, Lane 8                   2) Thompson, Cameron 8            
     3) Simmons, Adam 7                 4) Tucker, Kaiden 7               
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        2:02.05   X1:57.76  
     1) Cook, Hugh 8                    2) Turner, Lucas 8                
     3) Clark, Will 6                   4) Harwood, Andrew 7              
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X2:20.56  
     1) Cobb, Ephraim 8                 2) Garnett, Luke 7                
     3) Malone, Van 8                   4) Ogle, Ty 7                     
 -- SHARON JOHNSTON  'B'                                   NT   x2:23.65  
     1) Phillips, Kaden 7               2) Clark, Grady 7                 
     3) Bodner, Zayden 8                4) Whaley, Zac 7                  
 
Event 3  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:17.35        1998 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:35.31    2:42.89    7  
     1) Rawls, Ava 10                   2) Fann, Josey 10                 
     3) Krichev, Audrey 10              4) Mullins, Anna Crawford 10      
  2 SHARON JOHNSTON  'A'                              2:49.07    2:55.92  
     1) Gaskin, Alayna 10               2) Black, Jessica 9               
     3) Bruce, Katie 10                 4) Owen, Bailey 10                
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        3:29.37   X3:49.18  
     1) Watson, May 10                  2) Fleischmann, Maggie 10         
     3) Fierro, Brooke 10               4) Layne, Shelby 10               
 -- SHARON JOHNSTON  'C'                                   NT   x4:22.95  
     1) Brock, Rebecca 10               2) Bunnell, Baila 10              
     3) Coates, Kenzie 10               4) Edwards, Carrie 9              
 -- SHARON JOHNSTON  'B'                                   NT   x4:26.71  
     1) Wargo, Sophie 9                 2) Cleary, Erin 10                
     3) Simmons, Maggie 9               4) McGilton, Savannah 9           
 
Event 4  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:15.90        1997 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON  'A'                              2:57.16    3:01.09    7  
     1) McDonald, Bobby 9               2) Davis, William 10              
     3) McDonald, Brock 10              4) Goldsby, Jacob 10              
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:56.33    3:06.52  
     1) Bloom, Wyatt 10                 2) Hensley, Huck 10               
     3) Johnston, Matthew 10            4) Mitchell, Jack 10              
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X3:43.46  
     1) McKinney, John 10               2) Blankenship, Will 9            
     3) McKinney, Griffin 10            4) Brinkley, Bo 9                 
 -- SHARON JOHNSTON  'B'                                   NT   x5:09.02  
     1) Anderson, Wyatt 10              2) Andrews, Dennis 10             
     3) Nulter, Dean 9                  4) Anderson, Nolan 10             
 -- SHARON JOHNSTON  'C'                                   NT   x5:23.69  
     1) Zurinsky, Andrew 9              2) Bruce, Nathan 10               
     3) Kimbrell, Rogan 9               4) Thayer, Eli 9                  
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:05.19        1999 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON  'A'                              2:11.07    2:12.24    7  
     1) McDonald, Savannah 12           2) Nabors, Carlee 12              
     3) Rayhle, Elizabeth 12            4) Ryan, Ashleigh 12              
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:21.29    2:30.13  
     1) Krichev, Julia 12               2) Watson, McKenna 11             
     3) Paparella, Meg 12               4) Collins, Ella 12               
 -- SHARON JOHNSTON  'B'                                   NT   x2:40.30  
     1) Welzyn, Marianne 12             2) Palmiter, Cara 12              
     3) McCleary, Ella 11               4) Carroll, Abigail 12            
 -- SHARON JOHNSTON  'C'                                   NT   x3:02.35  
     1) Kempf, Sammie 11                2) Wargo, Sarah 11                
     3) Nulter, Cali 12                 4) Patch, Brooklynn 11            
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:07.29        1999 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON  'A'                              2:34.00    2:33.54    7  
     1) Crisler, Reid 12                2) Sullivan, Colin 12             
     3) Driver, David 12                4) Smith, Isaac 11                
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:40.78    2:49.86  
     1) Malone, Callaway 12             2) Comer, John Franklin 11        
     3) Hyatt, Mike 12                  4) Bohan, John 11                 
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:01.74        1984 Southeast YMCA                             
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON  'A'                              2:06.86    2:11.51    7  
     1) Westbrook, Tori 14              2) Vickers, Olivia 13             
     3) McDonald, Naomi 14              4) Boyd, Haley 14                 
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:08.16    2:17.47  
     1) Cimino, Maddie 14               2) Johnson, Madeline 13           
     3) Hamilton, Rebekah 13            4) Hensley, Evey 14               
 -- SHARON JOHNSTON  'B'                                   NT   x2:45.17  
     1) Chance, Kaitlyn 14              2) Bagdonas, Chloe 14             
     3) Palmiter, Lauren 13             4) Carruth, Harleigh 14           
 -- SHARON JOHNSTON  'C'                                   NT   x3:17.01  
     1) Bowar, Heaven 14                2) Tipton, Rowan 13               
     3) Harwood, Colleen 13             4) Taylor, Ashley 14              
 
Event 8  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:55.97    6/6/2007 Jones Valley Recreation Assn.              
                         T Lewallen, T Kaliszak, N Olson, Z Kaliszak       
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON  'A'                              2:09.44    2:12.41    7  
     1) Davis, Wesley 14                2) Erskine, Keyshawn 13           
     3) Simmons, Evan 13                4) Medlin, Taylor 14              
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:13.42    2:37.47  
     1) Brown, Harrison 13              2) Cagle, Stephen 14              
     3) Thurman, Reed 14                4) Batson, Cole 14                
 -- SHARON JOHNSTON  'B'                                   NT   x3:06.12  
     1) Broyles, Lawson 13              2) Jackson, Jonah 13              
     3) Cox, Micah 14                   4) Jackson, AJ 14                 
 
Event 9  Girls 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:59.64        2003 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON  'A'                              2:05.39    2:07.68    7  
     1) Barrett, Emerson 15             2) Krause, Alex 17                
     3) Cooper, Anna 16                 4) Broyles, Maggie 16             
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:06.77    2:13.97  
     1) Cimino, Sarah Margaret 17       2) Cagle, Savannah 15             
     3) Roberts, Riley 17               4) Bohan, Murphy 17               
 -- SHARON JOHNSTON  'B'                                   NT   x2:38.89  
     1) Ussery, Erin 15                 2) Black, Sarah 15                
     3) Bowar, Hailey 15                4) Watwood, Breanna 15            
 
Event 10  Boys 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:44.06        1982 Whitesburg                                 
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:55.49    2:11.15    7  
     1) Kretzschmar, Will 17            2) Darden, Will 16                
     3) Swing, Joe 15                   4) Calvert, Ethan 16              
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   17.98        1998 Beth Anne Ashcraft, Whitesburg               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McClung, Mary Ceil         6 BLOSSOMWOOD            25.76     J22.96    3  
  2 Krichev, Charlotte         6 BLOSSOMWOOD            22.77     J23.25    5  
  3 Layne, Maggie Kate         6 BLOSSOMWOOD            23.95     J25.73    1  
  4 McDonald, Ellie            6 SJST                   24.60      25.81  
  5 Hargrove, Savannah         6 SJST                   29.71      30.66  
  6 Rochowiak, Peyton          6 SJST                   42.69      46.69  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    SC Yards:   17.98        1998 Beth Anne Ashcraft, Whitesburg               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Harwood, Emma              5 BLOSSOMWOOD            34.65     X28.75  
 -- Smith, Piper               4 BLOSSOMWOOD          1:28.99     X45.41  
 -- Perkins, Tizzy             4 BLOSSOMWOOD            50.31     X52.11  
 -- Davenport, Claire          4 BLOSSOMWOOD            56.14     X52.45  
 -- Moorer, Abby               5 BLOSSOMWOOD               NT     X54.83  
 -- Carter, Nicole             4 SJST                 1:02.09     X55.95  
 -- Wester, Corrine            6 BLOSSOMWOOD          1:05.83     X58.19  
 -- Fierro, Mia                4 BLOSSOMWOOD          1:36.65   X1:03.21  
 -- Patch, Sarah               5 SJST                 1:16.70   X1:04.80  
 -- Holden, Harper             4 BLOSSOMWOOD          1:11.50   X1:05.10  
 -- Clark, Lily                4 BLOSSOMWOOD          1:13.18   X1:05.36  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   16.34        1999 Lucas Marin, Hampton Cove                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clark, Will                6 BLOSSOMWOOD            27.03      24.81    5  
  2 Paque, Knox                6 BLOSSOMWOOD            27.22      24.85    3  
  3 Perkins, William           6 BLOSSOMWOOD            26.94      27.12    1  
  4 Kelley, Ben                6 SJST                   34.78      29.52  
  5 Mason, Dylan               6 SJST                   39.50      38.72  
  6 Murphy, Dawson             5 SJST                   41.90      44.11  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    SC Yards:   16.34        1999 Lucas Marin, Hampton Cove                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Parker             5 BLOSSOMWOOD            31.01      33.41  
  2 Stanford, Silas            6 SJST                   36.01      59.12  
  3 Tipton, Memphis            4 SJST                      NT    1:08.76  
 -- Fierro, David              6 BLOSSOMWOOD            27.76     X27.12  
 -- Holt, Grayson              6 BLOSSOMWOOD            29.77     X27.56  
 -- Whithead, Brooks           6 BLOSSOMWOOD            29.41     X28.10  
 -- McElroy, Jacob             6 BLOSSOMWOOD            35.22     X37.27  
 -- Tatum, James               5 BLOSSOMWOOD            39.78     X57.12  
 -- Cosgrove, Michael          5 BLOSSOMWOOD            55.00   X1:51.25  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   14.45        1981 Katherine Rhodes, Piedmont                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Owen, Rylee                8 SJST                   18.82     J15.62    2  
  2 Krichev, Sophie            8 BLOSSOMWOOD            15.01     J15.78    5  
  3 Holden, Sydney             7 BLOSSOMWOOD            18.88     J18.15    2  
  4 Davenport, Allie           7 BLOSSOMWOOD            21.12      19.50  
  5 Wright, Haylee             8 SJST                   22.24      19.83  
  6 Kirkham, Sarah             8 SJST                      NT      25.97  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    SC Yards:   14.45        1981 Katherine Rhodes, Piedmont                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Langford, Ella             8 BLOSSOMWOOD            19.04     X19.88  
 -- Farrell, Hill              8 BLOSSOMWOOD            23.66     X20.85  
 -- Troutman, Lyndsey          8 SJST                   23.07     X22.11  
 -- Fierro, Averee             8 BLOSSOMWOOD            23.58     X22.35  
 -- Austin, Addi               8 BLOSSOMWOOD            26.14     X24.25  
 -- Plumlee, Jane              8 BLOSSOMWOOD            24.46     X25.72  
 -- Hocken, Alexis             8 SJST                   25.42     X26.25  
 -- Moorer, Peyton             7 BLOSSOMWOOD            31.14     X26.76  
 -- Carter, Rebecca            7 SJST                   24.66     X26.91  
 -- Tatum, Elizabeth           8 BLOSSOMWOOD            33.31     X31.67  
 -- Hocken, Logan              7 SJST                   35.62     X36.06  
 -- Wester, Julianna           7 BLOSSOMWOOD            34.02     X37.50  
 -- Smith, Matilda             8 BLOSSOMWOOD            40.58     X44.30  
 -- Click, Campbell            8 BLOSSOMWOOD            53.58     X52.02  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   13.74        1979 David Allen, Whitesburg                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Watson, Ben                8 BLOSSOMWOOD            18.16     J17.65    5  
  2 Goldmon, William           7 BLOSSOMWOOD            19.01     J18.33    1  
  3 Roberts, Bross             8 BLOSSOMWOOD            18.82     J19.14    3  
  4 Tucker, Kaiden             7 SJST                   25.21      27.38  
  5 Simmons, Adam              7 SJST                   25.59      27.75  
  6 Phillips, Kaden            7 SJST                   28.98      28.59  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    SC Yards:   13.74        1979 David Allen, Whitesburg                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Malone, Van                8 BLOSSOMWOOD            29.90     X21.32  
 -- Harwood, Andrew            7 BLOSSOMWOOD            25.03     X24.25  
 -- Lumpkin, Grayson           7 BLOSSOMWOOD            33.28     X26.67  
 -- Bodner, Zayden             8 SJST                   25.25     X29.20  
 -- Cobb, Ephraim              8 BLOSSOMWOOD            29.26     X29.88  
 -- Clark, Grady               7 SJST                   32.36     X30.71  
 -- Dishon, Chad               7 SJST                   31.96     X32.53  
 -- Whaley, Zac                7 SJST                   38.44     X42.22  
 -- Ogle, Ty                   7 BLOSSOMWOOD            48.20     X45.74  
 -- Garnett, Luke              7 BLOSSOMWOOD            32.57     X51.55  
 
Event 23  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   27.19    6/8/2011 Regan Weakley, Stingrays                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krichev, Audrey           10 BLOSSOMWOOD            32.82      32.78    5  
  2 Mullins, Anna Crawford    10 BLOSSOMWOOD            38.95      33.41    3  
  3 Owen, Bailey              10 SJST                   34.18      35.68    1  
  4 Rawls, Ava                10 BLOSSOMWOOD            35.31      35.97  
  5 Simmons, Alaina            9 SJST                   37.94      41.08  
  6 Coates, Kenzie            10 SJST                   40.99      42.20  
 
Event 25  Girls 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    SC Yards:   27.19    6/8/2011 Regan Weakley, Stingrays                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brinkley, Wini            10 BLOSSOMWOOD               NT      43.72  
 -- Layne, Shelby             10 BLOSSOMWOOD            35.57     X40.96  
 -- Sanders, Sarah Collins     9 BLOSSOMWOOD               NT     X43.78  
 -- Fierro, Brooke            10 BLOSSOMWOOD            51.20     X44.62  
 -- Simmons, Maggie            9 SJST                   41.78     X45.53  
 -- Fleischmann, Maggie       10 BLOSSOMWOOD            47.52     X50.36  
 -- Watts, Caroline           10 BLOSSOMWOOD          1:07.29     X53.25  
 -- Watts, Amber               9 BLOSSOMWOOD          1:19.07   X1:00.19  
 -- McGilton, Savannah         9 SJST                   58.62   X1:01.39  
 -- Wargo, Sophie              9 SJST                   50.40   X1:03.70  
 -- Edwards, Carrie            9 SJST                 1:06.26   X1:04.18  
 -- Bunnell, Baila            10 SJST                 1:12.25   X1:05.89  
 -- Sullivan, Charlize        10 SJST                 1:03.61   X1:07.95  
 -- Perrin, Maikayla           9 SJST                 1:10.59   X1:08.10  
 -- Brock, Rebecca            10 SJST                 1:03.86   X1:15.53  
 -- Tucker, Madison            9 SJST                 1:04.03   X1:16.40  
 
Event 26  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   27.61        1981 David Allen, Whitesburg                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McDonald, Bobby            9 SJST                   37.71      35.72    5  
  2 Johnston, Matthew         10 BLOSSOMWOOD            36.03      36.13    3  
  3 Hensley, Huck             10 BLOSSOMWOOD            36.75      40.69    1  
  4 Nulter, Dean               9 SJST                   41.89      42.01  
  5 Bloom, Wyatt              10 BLOSSOMWOOD            40.46      42.41  
  6 Kimbrell, Rogan            9 SJST                   44.14      48.16  
 
Event 28  Boys 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    SC Yards:   27.61        1981 David Allen, Whitesburg                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- McKinney, John            10 BLOSSOMWOOD            46.78     X45.38  
 -- Shafer, Cruz               9 BLOSSOMWOOD               NT     X45.82  
 -- Anderson, Wyatt           10 SJST                   49.68     X47.37  
 -- McKinney, Griffin         10 BLOSSOMWOOD            50.63     X49.84  
 -- Brinkley, John Allen       9 BLOSSOMWOOD               NT     X55.30  
 -- Andrews, Dennis           10 SJST                   52.67     X56.62  
 -- Anderson, Nolan           10 SJST                 1:02.38     X57.41  
 -- Abell, Christian           9 SJST                 1:04.18     X57.66  
 -- Thayer, Eli                9 SJST                 1:10.27   X1:11.42  
 -- Bruce, Nathan             10 SJST                 1:10.90   X1:13.17  
 -- Zurinsky, Andrew           9 SJST                 1:01.17   X1:15.19  
 -- Williams, Spencer          9 SJST                 1:15.18   X1:15.53  
 
Event 29  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   25.95        1981 Michelle Likos, Whitesburg                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krichev, Julia            12 BLOSSOMWOOD            26.27      26.14    5  
  2 Rayhle, Elizabeth         12 SJST                   26.08      26.23    3  
  3 McDonald, Savannah        12 SJST                   28.59      29.98    1  
  4 Ryan, Ashleigh            12 SJST                   31.25      32.05  
  5 Paparella, Meg            12 BLOSSOMWOOD            30.90      33.64  
  6 Watson, McKenna           11 BLOSSOMWOOD            34.10      34.85  
 
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    SC Yards:   25.95        1981 Michelle Likos, Whitesburg                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Carroll, Abigail          12 SJST                   35.77     X36.00  
 -- Welzyn, Marianne          12 SJST                   34.87     X36.03  
 -- Kimbrell, MacKenzie       11 SJST                   34.67     X36.25  
 -- Viebrock, Cheyenne        12 SJST                   42.48     X40.19  
 -- Wargo, Sarah              11 SJST                   40.32     X40.35  
 -- Nulter, Cali              12 SJST                   38.57     X41.09  
 -- Patch, Brooklynn          11 SJST                   41.06     X42.09  
 -- Hocken, Kaitlyn           12 SJST                   41.82     X44.87  
 -- Kirkham, Hannah           11 SJST                   48.46     X45.06  
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   25.20        1976 Keating Johns, Jones Valley                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Driver, David             12 SJST                   27.70      29.18    5  
  2 Crisler, Reid             12 SJST                   30.13      30.06    3  
  3 Hyatt, Mike               12 BLOSSOMWOOD            31.48      30.28    1  
  4 Sullivan, Colin           12 SJST                   32.18      32.24  
  5 Malone, Callaway          12 BLOSSOMWOOD            32.52      35.25  
  6 Bohan, John               11 BLOSSOMWOOD            36.71      37.55  
 
Event 34  Boys 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    SC Yards:   25.20        1976 Keating Johns, Jones Valley                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Isaac              11 SJST                   36.70      36.05  
 -- McKinney, Sam             12 BLOSSOMWOOD            42.57     X41.00  
 -- Roby, Billy               11 BLOSSOMWOOD            48.27     X49.00  
 
Event 35  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   25.47        1999 Lauren Kaufmann, Greenwyche                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hamilton, Rebekah         13 BLOSSOMWOOD            25.38      26.69    5  
  2 Cimino, Maddie            14 BLOSSOMWOOD            27.64      27.83    3  
  3 Vickers, Olivia           13 SJST                   27.89      28.53    1  
  4 McDonald, Naomi           14 SJST                   28.75      29.04  
  5 Westbrook, Tori           14 SJST                   30.40      30.82  
  6 Roby, Willa               13 BLOSSOMWOOD               NT      37.65  
 
Event 37  Girls 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    SC Yards:   25.47        1999 Lauren Kaufmann, Greenwyche                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Palmiter, Lauren          13 SJST                   34.74      35.09  
 -- Chance, Kaitlyn           14 SJST                   34.38     X34.16  
 -- Bagdonas, Chloe           14 SJST                   35.93     X37.26  
 -- Seymour, Taylor           14 BLOSSOMWOOD               NT     X38.09  
 -- McCann, Morgan            13 BLOSSOMWOOD            38.65     X38.75  
 -- Carruth, Harleigh         14 SJST                   38.04     X40.44  
 -- Taylor, Ashley            14 SJST                   44.22     X45.67  
 -- Bowar, Heaven             14 SJST                   39.67     X46.03  
 -- Moore, Vivian             13 BLOSSOMWOOD            45.16     X46.30  
 
Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   23.27        1979 Chris McCool, Piedmont                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Erskine, Keyshawn         13 SJST                   25.70     J25.29    5  
  2 Davis, Wesley             14 SJST                   28.02     J27.65    3  
  3 Thurman, Reed             14 BLOSSOMWOOD            27.15     J28.00    1  
  4 Cagle, Stephen            14 BLOSSOMWOOD            30.83      31.13  
  5 Medlin, Taylor            14 SJST                   28.09      31.17  
  6 Brown, Harrison           13 BLOSSOMWOOD            33.65      33.02  
 
Event 40  Boys 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    SC Yards:   23.27        1979 Chris McCool, Piedmont                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Jackson, Jonah            13 SJST                   31.65     X33.59  
 -- Jackson, AJ               14 SJST                   36.70     X39.32  
 -- Cox, Micah                14 SJST                   51.44     X50.52  
 -- Bower, Dylan              12 SJST                      NT   X1:57.68  
 
Event 41  Girls 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   24.94   6/23/2010 Valerie Nubbe, Mt. Springs                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cimino, Sarah Margaret    17 BLOSSOMWOOD            24.64      25.34    5  
  2 Barrett, Emerson          15 SJST                   27.59      27.77    3  
  3 Roberts, Riley            17 BLOSSOMWOOD            28.65      29.32    1  
  4 Broyles, Maggie           16 SJST                   29.29      29.72  
  5 Robinson, Isabelle        15 SJST                   29.89      30.08  
  6 Bohan, Murphy             17 BLOSSOMWOOD            31.62      31.39  
 
Event 43  Girls 15-17 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    SC Yards:   24.94   6/23/2010 Valerie Nubbe, Mt. Springs                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Ussery, Erin              15 SJST                   29.76     X30.44  
 -- Williams, Emma            15 SJST                   31.65     X31.72  
 -- Black, Sarah              15 SJST                   34.01     X33.35  
 -- Bowar, Hailey             15 SJST                   34.55     X35.78  
 -- Drake, Liz                16 SJST                   37.97     X37.01  
 -- Watwood, Breanna          15 SJST                   35.12     X37.37  
 -- Morris, Anica             17 SJST                   35.02     X38.22  
 -- Soloman, Tiana            15 SJST                      NT     X40.11  
 
Event 44  Boys 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   21.90   6/30/2010 Tehuti Taylor, Whitesburg                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Swing, Joe                15 BLOSSOMWOOD            25.35     J25.03    4  
  2 Kretzschmar, Will         17 BLOSSOMWOOD            25.60     J25.14    4  
  3 Quick, Tyler              16 SJST                   24.91     J25.45    1  
  4 Calvert, Ethan            16 BLOSSOMWOOD            26.00      25.56  
  5 Bassler, Coleton          15 SJST                   28.27      28.88  
  6 Hudson, Xavier            16 SJST                   29.34      29.98  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   18.65        1984 Katherine Rhodes, Piedmont                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krichev, Sophie            8 BLOSSOMWOOD            21.84     J22.28    5  
  2 Comer, Mackenzie           8 BLOSSOMWOOD            28.07     J27.43    3  
  3 Paparella, Elle            7 BLOSSOMWOOD            31.21     J27.50    1  
  4 Ancell, Hallie-Grace       8 SJST                   30.71      29.14  
  5 Caruso, Alexis             8 SJST                   32.51      29.99  
  6 Owen, Rylee                8 SJST                      NT      30.13  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   17.41        1997 Brian Chan, Randolph                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Watson, Ben                8 BLOSSOMWOOD            24.02     J26.44    5  
  2 Roberts, Bross             8 BLOSSOMWOOD            27.33     J28.14    3  
  3 Turner, Lucas              8 BLOSSOMWOOD            31.65     J31.60    1  
  4 Tucker, Kaiden             7 SJST                   45.23      41.98  
  5 Thompson, Cameron          8 SJST                   48.39      43.81  
 -- Mason, Lane                8 SJST                   33.87         DQ  
 
Event 49  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   36.19        1995 Lauren Kaufmann, Greenwyche                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fann, Josey               10 BLOSSOMWOOD            46.12     J46.62    5  
  2 Mullins, Anna Crawford    10 BLOSSOMWOOD            51.70     J50.70    3  
  3 Bruce, Katie              10 SJST                   50.59     J51.71    1  
  4 Owen, Bailey              10 SJST                   54.84      52.17  
  5 Black, Jessica             9 SJST                   50.52      52.85  
 -- Krichev, Audrey           10 BLOSSOMWOOD            45.39         DQ  
 
Event 50  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   36.72        1999 Brian Chan, Jones Valley                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bloom, Wyatt              10 BLOSSOMWOOD            46.32      47.90    5  
  2 Davis, William            10 SJST                   50.56      51.10    3  
  3 Hensley, Huck             10 BLOSSOMWOOD            51.31      54.05    1  
  4 Nulter, Dean               9 SJST                   54.27      59.40  
  5 Kimbrell, Rogan            9 SJST                 1:06.14    1:03.38  
  6 Blankenship, Will          9 BLOSSOMWOOD               NT    1:04.45  
 
Event 51  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   33.44        1981 Jana Korsch, Camelot                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nabors, Carlee            12 SJST                   36.73      37.80    5  
  2 McDonald, Savannah        12 SJST                   40.35      42.00    3  
  3 Paparella, Meg            12 BLOSSOMWOOD            42.83      43.28    1  
  4 Palmiter, Cara            12 SJST                   46.26      45.56  
  5 Watson, McKenna           11 BLOSSOMWOOD            45.51      49.23  
  6 Collins, Ella             12 BLOSSOMWOOD            50.25      52.12  
 
Event 52  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   32.55        1985 Randy Johnson, Jones Valley                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hyatt, Mike               12 BLOSSOMWOOD            40.23      40.50    5  
  2 Sullivan, Colin           12 SJST                   49.35      47.88    3  
  3 Comer, John Franklin      11 BLOSSOMWOOD            52.14      52.88    1  
 
Event 53  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   32.27        1984 Rosemary Smith, Jones Valley                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vickers, Olivia           13 SJST                   36.81      38.17    5  
  2 Boyd, Haley               14 SJST                   40.78      39.30    3  
  3 Johnson, Madeline         13 BLOSSOMWOOD            42.06      42.60    1  
  4 Tipton, Rowan             13 SJST                   39.55      43.55  
  5 Seymour, Taylor           14 BLOSSOMWOOD               NT      52.79  
  6 Roby, Willa               13 BLOSSOMWOOD               NT      57.79  
 
Event 54  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   29.38    6/6/2007 Tyler Kaliszak, JVRA                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Erskine, Keyshawn         13 SJST                   33.46     J34.69    5  
  2 Davis, Wesley             14 SJST                   40.98     J40.98    3  
  3 Batson, Cole              14 BLOSSOMWOOD            46.97     J45.47  
  4 Simmons, Evan             13 SJST                   43.46     J45.73    1  
  5 Cagle, Stephen            14 BLOSSOMWOOD            45.02      45.97  
  6 Brown, Harrison           13 BLOSSOMWOOD               NT      49.29  
 
Event 55  Girls 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   31.68        1986 Jana Korsch, Camelot                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roberts, Riley            17 BLOSSOMWOOD            35.71      35.10    5  
  2 Krause, Alex              17 SJST                   34.12      36.36    3  
  3 Robinson, Isabelle        15 SJST                   36.99      38.07    1  
  4 Broyles, Maggie           16 SJST                   40.20      41.15  
  5 Cagle, Savannah           15 BLOSSOMWOOD            43.64      42.30  
 
Event 56  Boys 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   27.72    6/2/2010 Cameron Conners, GREN                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Darden, Will              16 BLOSSOMWOOD            33.70     J33.69    3  
  2 Bassler, Coleton          15 SJST                   34.20     J33.83    5  
  3 Calvert, Ethan            16 BLOSSOMWOOD            34.22     J34.56    1  
  4 Hudson, Xavier            16 SJST                   38.39      39.49  
  5 Hensley, Ethan            16 BLOSSOMWOOD            41.89      42.81  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:05.41   6/27/2007 Blossomwood                                
                         W Kretzchmar,B Thurman,R Roberts,S Cimino         
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:13.40    1:14.18    7  
     1) Holden, Sydney W7               2) Roberts, Bross M8              
     3) Watson, Ben M8                  4) Krichev, Sophie W8             
  2 SHARON JOHNSTON  'A'                              1:28.67    1:33.40  
     1) Mason, Lane M8                  2) Owen, Rylee W8                 
     3) Tucker, Kaiden M7               4) Andreani, Alyssa W7            
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X1:50.61  
     1) Cook, Hugh M8                   2) Tatum, Elizabeth W8            
     3) Farrell, Hill W8                4) Garnett, Luke M7               
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X1:52.45  
     1) Malone, Van M8                  2) Moorer, Peyton W7              
     3) Ogle, Ty M7                     4) Parsons, Alexa W7              
 -- SHARON JOHNSTON  'B'                                   NT   X1:56.51  
     1) Clark, Grady M7                 2) Troutman, Lyndsey W8           
     3) Bodner, Zayden M8               4) Carter, Rebecca W7             
 -- SHARON JOHNSTON  'C'                                   NT   X2:32.03  
     1) Whaley, Zac M7                  2) Thomas, Molly W7               
     3) Conklin, Taylor W7              4) Petrukhno, Alex M8             
 
Event 59  Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:00.27        1983 Southeast YMCA                             
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:19.52    2:24.00    7  
     1) Hensley, Huck M10               2) Johnston, Matthew M10          
     3) Mullins, Anna Crawford W10      4) Krichev, Audrey W10            
  2 SHARON JOHNSTON  'A'                              2:25.23    2:26.32  
     1) Davis, William M10              2) Bruce, Katie W10               
     3) Owen, Bailey W10                4) McDonald, Brock M10            
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X3:10.42  
     1) Brinkley, Bo M9                 2) McKinney, John M10             
     3) Fierro, Brooke W10              4) Fleischmann, Maggie W10        
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X3:20.83  
     1) Watson, May W10                 2) Watts, Amber W9                
     3) Mitchell, Jack M10              4) McKinney, Griffin M10          
 -- SHARON JOHNSTON  'B'                                   NT   X3:49.34  
     1) Goldsby, Jacob M10              2) Cleary, Erin W10               
     3) McGilton, Savannah W9           4) Anderson, Wyatt M10            
 -- SHARON JOHNSTON  'C'                                   NT   X5:01.49  
     1) Sullivan, Charlize W10          2) Perrin, Maikayla W9            
     3) Thayer, Eli M9                  4) Williams, Spencer M9           
 
Event 61  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:50.70        1977 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON  'A'                              1:55.24    2:02.19    7  
     1) Crisler, Reid M12               2) McDonald, Savannah W12         
     3) Driver, David M12               4) Rayhle, Elizabeth W12          
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:03.39   X2:08.96  
     1) Hyatt, Mike M12                 2) Malone, Callaway M12           
     3) Paparella, Meg W12              4) Krichev, Julia W12             
 -- SHARON JOHNSTON  'B'                                   NT   X2:53.98  
     1) Sullivan, Colin M12             2) Hocken, Kaitlyn W12            
     3) Kimbrell, Rogan M9              4) Grimwood, Katie W11            
 -- SHARON JOHNSTON  'C'                                   NT   X3:08.27  
     1) Smith, Isaac M11                2) Andrews, Dennis M10            
     3) Kirkham, Hannah W11             4) Viebrock, Cheyenne W12         
 
Event 63  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:45.06    6/6/2007 Jones Valley Recreation Assn.              
                         T Lewallen, A Esneault, J Sabio, T Kaliszak       
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON  'A'                              1:48.92    1:52.56    7  
     1) McDonald, Naomi W14             2) Davis, Wesley M14              
     3) Vickers, Olivia W13             4) Erskine, Keyshawn M13          
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:48.90    1:54.65  
     1) Cimino, Maddie W14              2) Cagle, Stephen M14             
     3) Thurman, Reed M14               4) Hamilton, Rebekah W13          
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X2:27.05  
     1) Batson, Cole M14                2) Brown, Harrison M13            
     3) McCann, Morgan W13              4) Seymour, Taylor W14            
 -- SHARON JOHNSTON  'B'                                   NT   X2:31.00  
     1) Dockery, Chance M14             2) Carruth, Harleigh W14          
     3) Tipton, Rowan W13               4) Jackson, Jonah M13             
 -- SHARON JOHNSTON  'C'                                   NT   X2:58.63  
     1) Taylor, Ashley W14              2) Rice, Leda W14                 
     3) Cox, Micah M14                  4) Jackson, AJ M14                
 
Event 65  Mixed 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:38.24        1982 Whitesburg                                 
                         N Levasseur, B Hall, V McLean, S Sullins          
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:44.50    1:46.40    7  
     1) Swing, Joe M15                  2) Roberts, Riley W17             
     3) Kretzschmar, Will M17           4) Cimino, Sarah Margaret W17     
  2 SHARON JOHNSTON  'A'                              1:47.15    1:55.91  
     1) Cooper, Anna W16                2) Bassler, Coleton M15           
     3) Barrett, Emerson W15            4) Quick, Tyler M16               
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X2:07.83  
     1) Burkett, Graham M17             2) Gilbert, Mary W15              
     3) Cagle, Savannah W15             4) Hensley, Ethan M16             
 -- SHARON JOHNSTON  'B'                                   NT   X2:17.74  
     1) Bowar, Hailey W15               2) Watwood, Breanna W15           
     3) Broyles, Lawson M13             4) Hudson, Xavier M16             
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   17.71        1981 Lori Harrison, Byrd Spring                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davenport, Allie           7 BLOSSOMWOOD            24.50     J26.15    5  
  2 Parsons, Alexa             7 BLOSSOMWOOD            28.46     J26.45    3  
  3 Wright, Haylee             8 SJST                   25.70     J27.00  
  4 Andreani, Alyssa           7 SJST                   28.83     J27.04    0.5
  5 Holden, Sydney             7 BLOSSOMWOOD            26.01     J27.30    0.5
  6 Kirkham, Sarah             8 SJST                      NT      28.19  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   17.38        1987 Patrick Clark, Randolph                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Goldmon, William           7 BLOSSOMWOOD            25.14      25.13    5  
  2 Roberts, Bross             8 BLOSSOMWOOD            25.34      25.65    3  
  3 Cook, Hugh                 8 BLOSSOMWOOD            30.33      28.46    1  
  4 Thompson, Cameron          8 SJST                   37.80      32.73  
  5 Mason, Lane                8 SJST                   30.68      34.03  
  6 Phillips, Kaden            7 SJST                   36.07      34.85  
 
Event 69  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   32.74    6/1/2011 Regan Weakley, Stingrays                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fann, Josey               10 BLOSSOMWOOD            40.53     J40.00    5  
  2 Rawls, Ava                10 BLOSSOMWOOD            41.78     J42.87    3  
  3 Simmons, Alaina            9 SJST                   46.06     J45.90    0.5
  4 Gaskin, Alayna            10 SJST                   43.73     J46.45    0.5
  5 Black, Jessica             9 SJST                   44.01      46.60  
  6 Watson, May               10 BLOSSOMWOOD            55.28      55.44  
 
Event 70  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   32.26   6/27/2007 Chandler Espy, JVRA                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McDonald, Brock           10 SJST                   39.56      41.36    5  
  2 Johnston, Matthew         10 BLOSSOMWOOD            48.08      46.81    3  
  3 McDonald, Bobby            9 SJST                   49.24      48.55    1  
  4 Kimbrell, Rogan            9 SJST                   55.57      59.48  
  5 Mitchell, Jack            10 BLOSSOMWOOD          1:02.21    1:01.73  
  6 Brinkley, Bo               9 BLOSSOMWOOD               NT    1:04.96  
 
Event 71  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   30.10        1995 Margaret Hoelzer, Jones Valley               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krichev, Julia            12 BLOSSOMWOOD            30.08      30.09    5  
  2 Rayhle, Elizabeth         12 SJST                   32.55      33.05    3  
  3 McDonald, Savannah        12 SJST                   33.81      35.64    1  
  4 Ryan, Ashleigh            12 SJST                   39.65      39.33  
 
Event 72  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   28.62   6/30/2010 Isaac DeVaney, Sherwood                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Driver, David             12 SJST                   34.61      36.60    5  
  2 Crisler, Reid             12 SJST                   37.65      39.56    3  
  3 Malone, Callaway          12 BLOSSOMWOOD            43.00      45.19    1  
  4 Bohan, John               11 BLOSSOMWOOD            47.51      45.53  
 
Event 73  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   29.00        1977 Jan King, Jones Valley                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hamilton, Rebekah         13 BLOSSOMWOOD            30.32     J30.85    5  
  2 Cimino, Maddie            14 BLOSSOMWOOD            30.97     J31.31    1  
  3 McDonald, Naomi           14 SJST                   33.58     J34.65    3  
  4 Palmiter, Lauren          13 SJST                      NT      39.01  
  5 Westbrook, Tori           14 SJST                   37.51      39.12  
  6 Roby, Willa               13 BLOSSOMWOOD            46.96      51.38  
 
Event 74  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   27.19    6/1/2011 Chandler Espy, JVRA                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davis, Wesley             14 SJST                   33.88      34.43    5  
  2 Simmons, Evan             13 SJST                   35.17      34.96    3  
  3 Thurman, Reed             14 BLOSSOMWOOD            43.43      42.26    1  
  4 Broyles, Lawson           13 SJST                   46.64      44.36  
  5 Brown, Harrison           13 BLOSSOMWOOD               NT      48.96  
 
Event 75  Girls 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   28.10        2001 E.C. Moore, Blossomwood                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cimino, Sarah Margaret    17 BLOSSOMWOOD            27.51      27.79    5  
  2 Barrett, Emerson          15 SJST                   30.21      30.75    3  
  3 Cooper, Anna              16 SJST                   32.33      32.57    1  
  4 Krause, Alex              17 SJST                   32.24      33.14  
  5 Bohan, Murphy             17 BLOSSOMWOOD            39.65      39.12  
 
Event 76  Boys 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   24.50        1983 Mark Shelton, Whitesburg                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kretzschmar, Will         17 BLOSSOMWOOD            28.34      27.36    5  
  2 Swing, Joe                15 BLOSSOMWOOD            28.18      28.56    3  
  3 Quick, Tyler              16 SJST                   28.42      29.50    1  
  4 Calvert, Ethan            16 BLOSSOMWOOD            32.34      32.32  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   16.16        1987 Lee Ann Gathings, Greenwyche                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krichev, Sophie            8 BLOSSOMWOOD            22.33      19.36    5  
  2 Owen, Rylee                8 SJST                   23.30      22.78    3  
  3 Andreani, Alyssa           7 SJST                   20.52      25.07    1  
  4 Holden, Sydney             7 BLOSSOMWOOD            25.64      25.38  
  5 Davenport, Allie           7 BLOSSOMWOOD            27.83      25.99  
  6 Caruso, Alexis             8 SJST                   29.86      29.58  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   16.25        1979 David Allen, Whitesburg                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Watson, Ben                8 BLOSSOMWOOD            24.82      24.22    5  
  2 Goldmon, William           7 BLOSSOMWOOD            26.20      24.27    3  
  3 Johnston, Caleb            7 BLOSSOMWOOD            31.94      27.42    1  
  4 Mason, Lane                8 SJST                   37.89      33.27  
  5 Simmons, Adam              7 SJST                   34.89      41.70  
  6 Tucker, Kaiden             7 SJST                      NT      43.39  
 
Event 79  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   29.91    6/8/2011 Devin Campbell, Stingrays                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krichev, Audrey           10 BLOSSOMWOOD            38.78      39.84    5  
  2 Bruce, Katie              10 SJST                   40.64      41.90    3  
  3 Rawls, Ava                10 BLOSSOMWOOD            43.39      45.16    1  
  4 Owen, Bailey              10 SJST                   43.51      45.94  
  5 Fann, Josey               10 BLOSSOMWOOD            44.90      46.04  
  6 Coates, Kenzie            10 SJST                 1:02.61      58.77  
 
Event 80  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   30.53   6/27/2007 Chandler Espy, JVRA                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McDonald, Brock           10 SJST                   37.64      40.81    5  
  2 Johnston, Matthew         10 BLOSSOMWOOD            45.08      45.35    3  
  3 Bloom, Wyatt              10 BLOSSOMWOOD            49.96      52.83    1  
  4 Nulter, Dean               9 SJST                   49.33      55.41  
  5 Davis, William            10 SJST                 1:07.96      58.33  
  6 Mitchell, Jack            10 BLOSSOMWOOD          1:12.20    1:07.00  
 
Event 81  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   28.01        1995 Margaret Hoelzer, Jones Valley               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rayhle, Elizabeth         12 SJST                   29.28     J30.60    3  
  2 Krichev, Julia            12 BLOSSOMWOOD            30.50     J30.66    5  
  3 Nabors, Carlee            12 SJST                   32.38     J33.80    1  
  4 Palmiter, Cara            12 SJST                   40.57      37.57  
  5 Paparella, Meg            12 BLOSSOMWOOD            37.58      41.90  
  6 Watson, McKenna           11 BLOSSOMWOOD            43.55      46.89  
 
Event 82  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   28.44   6/16/2004 Steven Griffin, Greenwyche                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Driver, David             12 SJST                   30.30      33.37    5  
  2 Hyatt, Mike               12 BLOSSOMWOOD            38.45      37.84    3  
  3 Crisler, Reid             12 SJST                   38.91      41.50    1  
  4 Sullivan, Colin           12 SJST                   47.14      48.03  
  5 Malone, Callaway          12 BLOSSOMWOOD            45.76      48.49  
  6 Bohan, John               11 BLOSSOMWOOD            52.81    1:00.18  
 
Event 83  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   27.62        1996 Margaret Hoelzer, Jones Valley               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hamilton, Rebekah         13 BLOSSOMWOOD            29.08      29.90    5  
  2 Cimino, Maddie            14 BLOSSOMWOOD            30.63      31.74    3  
  3 McDonald, Naomi           14 SJST                   30.88      32.80    1  
  4 Vickers, Olivia           13 SJST                   33.87      34.09  
  5 Boyd, Haley               14 SJST                   34.88      35.31  
  6 Roby, Willa               13 BLOSSOMWOOD            46.76      45.59  
 
Event 84  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   26.16    6/1/2011 Chandler Espy, JVRA                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Erskine, Keyshawn         13 SJST                   26.93     J28.76    5  
  2 Thurman, Reed             14 BLOSSOMWOOD            30.08     J33.82    3  
  3 Simmons, Evan             13 SJST                   34.01     J33.97    1  
  4 Broyles, Lawson           13 SJST                   42.92      37.46  
  5 Cagle, Stephen            14 BLOSSOMWOOD            38.44      38.29  
  6 Batson, Cole              14 BLOSSOMWOOD            37.25      40.70  
 
Event 85  Girls 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   26.65        1997 Megan Lynch, Piedmont                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cimino, Sarah Margaret    17 BLOSSOMWOOD            26.49      27.56    5  
  2 Roberts, Riley            17 BLOSSOMWOOD            30.34      31.21    3  
  3 Barrett, Emerson          15 SJST                   30.42      31.68    1  
  4 Cooper, Anna              16 SJST                   31.77      32.83  
  5 Broyles, Maggie           16 SJST                   34.68      35.90  
 
Event 86  Boys 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   24.31        1981 Chris O'Neal, Piedmont                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quick, Tyler              16 SJST                   26.97     J27.81    5  
  2 Kretzschmar, Will         17 BLOSSOMWOOD            29.94     J27.82    3  
  3 Swing, Joe                15 BLOSSOMWOOD            27.45     J28.50    1  
  4 Burkett, Graham           17 BLOSSOMWOOD            39.83      35.63  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:09.30        1981 Whitesburg                                 
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:13.06    1:17.72    7  
     1) Holden, Sydney 7                2) Comer, Mackenzie 8             
     3) Davenport, Allie 7              4) Krichev, Sophie 8              
  2 SHARON JOHNSTON  'A'                              1:25.47    1:32.11  
     1) Kirkham, Sarah 8                2) Troutman, Lyndsey 8            
     3) Andreani, Alyssa 7              4) Owen, Rylee 8                  
 -- SHARON JOHNSTON  'B'                                   NT   X1:34.53  
     1) Ancell, Hallie-Grace 8          2) Wright, Haylee 8               
     3) Thomas, Molly 7                 4) Carter, Rebecca 7              
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X1:40.31  
     1) Fierro, Averee 8                2) Farrell, Hill 8                
     3) Hodge, Mary Camille 8           4) Paparella, Elle 7              
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X1:54.24  
     1) Austin, Addi 8                  2) Tatum, Elizabeth 8             
     3) Parsons, Alexa 7                4) Moorer, Peyton 7               
 -- SHARON JOHNSTON  'C'                                   NT   X2:06.07  
     1) Hocken, Alexis 8                2) Caruso, Alexis 8               
     3) Hocken, Logan 7                 4) Reynolds, Madison 7            
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:06.64        1995 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:21.02    1:22.93    7  
     1) Malone, Van 8                   2) Roberts, Bross 8               
     3) Goldmon, William 7              4) Watson, Ben 8                  
  2 SHARON JOHNSTON  'A'                              1:57.24    2:00.80  
     1) Simmons, Adam 7                 2) Bodner, Zayden 8               
     3) Tucker, Kaiden 7                4) Mason, Lane 8                  
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        1:46.50   X1:42.44  
     1) Johnston, Caleb 7               2) Fierro, David 6                
     3) Cook, Hugh 8                    4) Clark, Will 6                  
 -- SHARON JOHNSTON  'B'                                   NT   X2:10.90  
     1) Phillips, Kaden 7               2) Dishon, Chad 7                 
     3) Thompson, Cameron 8             4) Petrukhno, Alex 8              
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X2:12.55  
     1) Cobb, Ephraim 8                 2) Garnett, Luke 7                
     3) Lumpkin, Grayson 7              4) Ogle, Ty 7                     
 
Event 89  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:06.90        1997 Randolph                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:11.86    2:27.56    7  
     1) Mullins, Anna Crawford 10       2) Rawls, Ava 10                  
     3) Fann, Josey 10                  4) Krichev, Audrey 10             
  2 SHARON JOHNSTON  'A'                              2:26.73    2:33.94  
     1) Bruce, Katie 10                 2) Black, Jessica 9               
     3) Simmons, Alaina 9               4) Owen, Bailey 10                
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X3:01.24  
     1) Fierro, Brooke 10               2) Fleischmann, Maggie 10         
     3) Layne, Shelby 10                4) Watson, May 10                 
 -- SHARON JOHNSTON  'B'                                   NT   x3:46.79  
     1) Gaskin, Alayna 10               2) Wargo, Sophie 9                
     3) Sullivan, Charlize 10           4) Simmons, Maggie 9              
 -- SHARON JOHNSTON  'C'                                   NT   x4:22.20  
     1) Coates, Kenzie 10               2) Edwards, Carrie 9              
     3) Tucker, Madison 9               4) Brock, Rebecca 10              
 
Event 90  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:07.81        1997 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON  'A'                              2:30.88    2:36.69    7  
     1) Davis, William 10               2) Goldsby, Jacob 10              
     3) McDonald, Bobby 9               4) McDonald, Brock 10             
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:29.88    2:45.04  
     1) Mitchell, Jack 10               2) Bloom, Wyatt 10                
     3) Hensley, Huck 10                4) Johnston, Matthew 10           
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X3:18.96  
     1) Blankenship, Will 9             2) Brinkley, Bo 9                 
     3) McKinney, John 10               4) McKinney, Griffin 10           
 -- SHARON JOHNSTON  'B'                                   NT   X3:26.85  
     1) Nulter, Dean 9                  2) Anderson, Wyatt 10             
     3) Kimbrell, Rogan 9               4) Andrews, Dennis 10             
 -- SHARON JOHNSTON  'C'                                   NT   X5:04.25  
     1) Zurinsky, Andrew 9              2) Anderson, Nolan 10             
     3) Williams, Spencer 9             4) Bruce, Nathan 10               
 
Event 91  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:54.63        1983 Southeast YMCA                             
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON  'A'                              1:55.67    2:03.64    7  
     1) McDonald, Savannah 12           2) Ryan, Ashleigh 12              
     3) Nabors, Carlee 12               4) Rayhle, Elizabeth 12           
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:06.04    2:19.38  
     1) Paparella, Meg 12               2) Collins, Ella 12               
     3) Watson, McKenna 11              4) Krichev, Julia 12              
 -- SHARON JOHNSTON  'B'                                   NT   X2:26.65  
     1) Welzyn, Marianne 12             2) Palmiter, Cara 12              
     3) Nulter, Cali 12                 4) Carroll, Abigail 12            
 -- SHARON JOHNSTON  'C'                                   NT   X2:56.50  
     1) Kimbrell, MacKenzie 11          2) Wargo, Sarah 11                
     3) Kirkham, Hannah 11              4) Patch, Brooklynn 11            
 
Event 92  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:54.36        1999 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON  'A'                              2:06.71    2:17.58    7  
     1) Crisler, Reid 12                2) Smith, Isaac 11                
     3) Sullivan, Colin 12              4) Driver, David 12               
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:08.70    2:30.50  
     1) Bohan, John 11                  2) Comer, John Franklin 11        
     3) Malone, Callaway 12             4) Hyatt, Mike 12                 
 
Event 93  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:48.83        1983 Whitesburg                                 
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON  'A'                              1:55.13    2:00.40    7  
     1) McDonald, Naomi 14              2) Westbrook, Tori 14             
     3) Boyd, Haley 14                  4) Vickers, Olivia 13             
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:51.20    2:10.69  
     1) Cimino, Maddie 14               2) Johnson, Madeline 13           
     3) Roby, Willa 13                  4) Hamilton, Rebekah 13           
 -- SHARON JOHNSTON  'B'                                   NT   x2:29.75  
     1) Chance, Kaitlyn 14              2) Bagdonas, Chloe 14             
     3) Tipton, Rowan 13                4) Palmiter, Lauren 13            
 -- SHARON JOHNSTON  'C'                                   NT   x3:02.68  
     1) Harwood, Colleen 13             2) Bowar, Heaven 14               
     3) Rice, Leda 14                   4) Taylor, Ashley 14              
 
Event 94  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:41.28        1980 Whitesburg                                 
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON  'A'                              1:51.41    1:58.28    7  
     1) Davis, Wesley 14                2) Simmons, Evan 13               
     3) Medlin, Taylor 14               4) Erskine, Keyshawn 13           
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:56.39    2:11.84  
     1) Batson, Cole 14                 2) Brown, Harrison 13             
     3) Cagle, Stephen 14               4) Thurman, Reed 14               
 -- SHARON JOHNSTON  'B'                                   NT   x2:37.04  
     1) Broyles, Lawson 13              2) Dockery, Chance 14             
     3) Jackson, Jonah 13               4) Cox, Micah 14                  
 
Event 95  Girls 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:46.41        2003 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON  'A'                              1:56.32    1:57.50    7  
     1) Robinson, Isabelle 15           2) Ussery, Erin 15                
     3) Cooper, Anna 16                 4) Barrett, Emerson 15            
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:56.13    2:02.25  
     1) Cagle, Savannah 15              2) Bohan, Murphy 17               
     3) Roberts, Riley 17               4) Cimino, Sarah Margaret 17      
 -- SHARON JOHNSTON  'B'                                   NT   x2:21.93  
     1) Williams, Emma 15               2) Watwood, Breanna 15            
     3) Black, Sarah 15                 4) Bowar, Hailey 15               
 -- SHARON JOHNSTON  'C'                                   NT   x2:56.09  
     1) Morris, Anica 17                2) Drake, Liz 16                  
     3) Soloman, Tiana 15               4) Powell, Hali 15                
 
Event 96  Boys 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:32.25   6/30/2010 Whitesburg Tide, Whitesburg Tide           
                         C HOLDER, T Taylor, J ASHCRAFT, T Taylor          
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:43.60    2:01.63    7  
     1) Kretzschmar, Will 17            2) Hensley, Ethan 16              
     3) Calvert, Ethan 16               4) Swing, Joe 15                  

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2017 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org