Home
2016 Meets
2015 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL - H               HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 6/21/2016 07:06 PM
                 2016 RCSL SJSTvsJVRA - 6/1/2016 to 6/20/2016                  
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:13.47        1981 Whitesburg                                 
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    1:45.05    1:40.99    7  
     1) Ancell, Hallie-Grace 8          2) Owen, Rylee 8                  
     3) Andreani, Alyssa 7              4) McGilton, Savannah 8           
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                1:41.47    1:44.64  
     1) Anderson, Ellie 8               2) Cost, Emma Kate 8              
     3) Thomas, Katherine 8             4) Watkins, Mae 7                 
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                    2:06.57   x2:05.24  
     1) Kirkham, Sarah 8                2) Caruso, Alexis 8               
     3) Hocken, Alexis 8                4) Wright, Haylee 8               
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                    2:28.75   x2:13.25  
     1) Troutman, Lyndsey 8             2) Hocken, Logan 7                
     3) Thomas, Molly 7                 4) Reynolds, Madison 7            
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:16.31        1982 Whitesburg                                 
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                1:40.74    1:48.68    7  
     1) Patz, Isaac 8                   2) Broach, William 8              
     3) Foreman, Andrew 8               4) Patz, Micah 8                  
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    2:07.37    2:09.61  
     1) Thompson, Cameron 8             2) Tipton, Braden 8               
     3) Simmons, Adam 7                 4) Mason, Lane 8                  
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                    2:52.64   x2:34.61  
     1) Phillips, Kaden 7               2) Bodner, Zayden 8               
     3) Dishon, Chad 7                  4) Tucker, Kaiden 7               
 
Event 3  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:17.35        1998 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    2:54.15    2:53.73    7  
     1) Gaskin, Alayna 10               2) Black, Jessica 9               
     3) Bruce, Katie 10                 4) Owen, Bailey 10                
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                2:49.81    3:19.69  
     1) Tao, Madeline 9                 2) Baker, Macy 10                 
     3) Kowalczyk, Angela 10            4) Still, Abigail 9               
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                    3:21.14   x3:15.04  
     1) Coates, Kenzie 10               2) McCrary, Akasha 9              
     3) Simmons, Alaina 9               4) Simmons, Maggie 9              
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                    4:27.56   x4:25.01  
     1) Brock, Rebecca 10               2) Edwards, Carrie 9              
     3) Cleary, Erin 10                 4) Wargo, Sophie 9                
 
Event 4  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:15.90        1997 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                2:34.97    3:00.97    7  
     1) Mitchell, William 10            2) Kruse, Tanner 10               
     3) Bedsole, Luke 9                 4) Watkins, Thomas 10             
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    3:13.67    3:06.24  
     1) McDonald, Brock 10              2) Davis, William 10              
     3) Nulter, Dean 9                  4) Kimbrell, Rogan 9              
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                    3:53.46   x4:15.26  
     1) Anderson, Wyatt 10              2) Andrews, Dennis 10             
     3) Abell, Christian 9              4) Powers, Ryser 9                
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:05.19        1999 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    2:13.56    2:12.22    7  
     1) McDonald, Savannah 12           2) Nabors, Carlee 12              
     3) Rayhle, Elizabeth 12            4) Ryan, Ashleigh 12              
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                2:13.58    2:25.21  
     1) Cost, Caroline 11               2) Burns, Julia 12                
     3) Kalange, Sydney 11              4) Anderson, Lainey 12            
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                    2:44.04   x2:40.84  
     1) Welzyn, Marianne 12             2) Kimbrell, Mackenzie 11         
     3) Palmiter, Cara 12               4) McCleary, Ella 11              
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                    2:58.38   x2:55.98  
     1) Abbott, Jeri 11                 2) Wargo, Sarah 11                
     3) Nulter, Cali 12                 4) Patch, Brooklynn 11            
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:07.29        1999 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                2:41.06    2:27.99    7  
     1) Bedsole, Chris 12               2) Berkey, Chase 11               
     3) Thomas, James-Hale 11           4) Matthews, Michael 11           
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    2:36.53    2:51.59  
     1) Crisler, Reid 12                2) Sullivan, Colin 12             
     3) McDonald, Bobby 9               4) Smith, Isaac 11                
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:01.74        1984 Southeast YMCA                             
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                2:08.49    2:08.17    7  
     1) Patz, Callie 14                 2) Kowalczyk, Elizabeth 13        
     3) Shepherd, Anna 13               4) Byrd, Maddie 13                
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    2:11.36    2:11.49  
     1) Barrett, Isabella 13            2) Vickers, Olivia 13             
     3) McDonald, Naomi 14              4) Boyd, Haley 14                 
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                    2:35.18   x2:31.90  
     1) Palmiter, Lauren 13             2) Bagdonas, Chloe 14             
     3) Abbott, September 13            4) Harwood, Colleen 13            
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                    3:09.70   x3:06.62  
     1) Chance, Kaitlyn 14              2) Tipton, Rowan 13               
     3) Taylor, Ashley 14               4) Carruth, Harleigh 14           
 
Event 8  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:55.97    6/6/2007 Jones Valley Recreation Assn.              
                         T Lewallen, T Kaliszak, N Olson, Z Kaliszak       
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    2:13.95    2:24.03    7  
     1) Davis, Wesley 14                2) Erskine, Keyshawn 13           
     3) Simmons, Evan 13                4) Dockery, Chance 14             
 
Event 9  Girls 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:58.34        2011 JVRA                                       
                         J Stark, J Sabio, K Wilson, L Olson               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    2:07.07    2:06.23    7  
     1) Barrett, Emerson 15             2) Krause, Alex 17                
     3) Cooper, Anna 16                 4) Broyles, Maggie 16             
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                2:08.75    2:06.38  
     1) Blevins, Emily 15               2) Blevins, Rebecca 17            
     3) Shepherd, Lindsey 15            4) Burns, Emma 16                 
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X2:30.56  
     1) Ussery, Erin 15                 2) Robinson, Isabelle 15          
     3) Bowar, Hailey 15                4) Williams, Emma 15              
 
Event 10  Boys 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:43.33   6/20/2012 Piedmont Piranhas                          
                         J Calatrello, J Lawrence, J Smith, T Calatrello   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    2:01.90    2:01.80    7  
     1) Quick, Tyler 16                 2) Bassler, Coleton 15            
     3) Hudson, Xavier 16               4) Hinten, Nathan 16              
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                1:59.08         DQ  
     1) Phelps, Colin 16                2) Stephens, JP 17                
     3) Jones, Caleb T. 17              4) Kowalczyk, Matt 17             
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   17.98        1998 Beth Anne Ashcraft, Whitesburg               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spink, Allie               6 JVRA                   29.27     J24.50    5  
  2 McDonald, Ellie            6 SJST                   27.94     J24.60    3  
  3 Persaud, Maya              6 JVRA                   31.89     J31.46  
  4 Matheny, Olivia            6 JVRA                   30.93     J32.20    1  
  5 Hargrove, Savannah         6 SJST                   29.71      33.04  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    SC Yards:   17.98        1998 Beth Anne Ashcraft, Whitesburg               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Walker, Meredith           6 JVRA                   38.77     X35.50  
 -- Johnson, Daisy             5 SJST                 1:21.44   X1:15.30  
 -- Carter, Nicole             4 SJST                      NT   X1:22.81  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   16.34        1999 Lucas Marin, Hampton Cove                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kowalczyk, Jonathan        6 JVRA                   34.40      35.75    5  
  2 Ben, Kelly                 6 SJST                      NT      36.01    3  
  3 Murphy, Dawson             5 SJST                   41.90      43.26    1  
  4 Mason, Dylan               5 SJST                   52.83      46.13  
  5 Bedsole, Drew              5 JVRA                   46.85      58.75  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    SC Yards:   16.34        1999 Lucas Marin, Hampton Cove                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stanford, Silas            6 SJST                      NT    1:08.64  
 -- Thompson, Cody             4 SJST                      NT   X1:33.21  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   14.45        1981 Katherine Rhodes, Piedmont                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thomas, Katherine          8 JVRA                   16.38      16.74    5  
  2 Andreani, Alyssa           7 SJST                   20.21      18.41    3  
  3 Watkins, Mae               7 JVRA                   24.12      22.15    1  
  4 Cost, Emma Kate            8 JVRA                   22.62      22.85  
  5 Ancell, Hallie-Grace       8 SJST                   24.87      23.87  
  6 McGilton, Savannah         8 SJST                   22.14      24.48  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    SC Yards:   14.45        1981 Katherine Rhodes, Piedmont                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Kirkham, Sarah             8 SJST                   26.31     X22.92  
 -- Carter, Rebecca            7 SJST                   25.07     X24.66  
 -- Hocken, Alexis             8 SJST                   25.42     X26.80  
 -- Thomas, Molly              7 SJST                   25.88     X28.39  
 -- Reynolds, Madison          7 SJST                   32.82     X31.73  
 -- Plucker, Laurel            8 JVRA                   28.63     X32.95  
 -- Mann, Lila                 7 JVRA                   32.21     X34.75  
 -- Hocken, Logan              7 SJST                   44.46     X35.62  
 -- Conklin, Taylor            7 SJST                      NT     X35.79  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   13.74        1979 David Allen, Whitesburg                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Patz, Micah                8 JVRA                   18.37      18.22    5  
  2 Broach, William            8 JVRA                   21.44      22.81    3  
  3 Burton, Caleb              8 JVRA                   23.32      24.41    1  
  4 Tipton, Braden             8 SJST                      NT      26.13  
  5 Phillips, Kaden            7 SJST                   28.98      29.84  
  6 Thompson, Cameron          8 SJST                   30.70      35.05  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    SC Yards:   13.74        1979 David Allen, Whitesburg                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Simpson, Conner            8 JVRA                      NT      23.25  
 -- Penter, Colton             7 JVRA                   27.07     X24.70  
 -- Bodner, Zayden             8 SJST                   25.25     X26.75  
 -- Webb, Zack                 7 JVRA                   33.96     X29.42  
 -- Clark, Grady               7 SJST                   33.32     X32.36  
 -- Dishon, Chad               7 SJST                   37.97     X32.95  
 -- Walker, Andrew             7 JVRA                   31.51     X33.38  
 -- Whaley, Zac                7 SJST                   38.44     X39.34  
 -- Petrukhno, Alex            8 SJST                   42.58     X40.43  
 
Event 23  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   27.19    6/8/2011 Regan Weakley, Stingrays                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Owen, Bailey              10 SJST                   35.69     J36.65    5  
  2 Barker, Ellis             10 JVRA                   39.40     J37.99    1  
  3 Black, Jessica             9 SJST                   38.73     J38.00    3  
  4 Simmons, Maggie            9 SJST                   41.78      42.17  
  5 Reid, Juliann              9 JVRA                   55.99      45.88  
  6 Still, Abigail             9 JVRA                   48.64      50.51  
 
Event 25  Girls 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    SC Yards:   27.19    6/8/2011 Regan Weakley, Stingrays                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Coates, Kenzie            10 SJST                   41.65     X41.92  
 -- Cleary, Erin              10 SJST                   46.22     X50.04  
 -- Wargo, Sophie              9 SJST                   57.43     X55.24  
 -- Sullivan, Charlize        10 SJST                 1:07.57   X1:10.58  
 -- Brock, Rebecca            10 SJST                 1:03.86   X1:13.72  
 -- Bunnell, Baila             9 SJST                 1:12.25   X1:13.76  
 -- Edwards, Carrie            9 SJST                 1:06.26   X1:14.20  
 
Event 26  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   27.61        1981 David Allen, Whitesburg                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bedsole, Luke              9 JVRA                   32.17     J33.16    3  
  2 Kruse, Tanner             10 JVRA                      NT     J36.90    5  
  3 McDonald, Bobby            9 SJST                      NT     J37.71    1  
  4 Nulter, Dean               9 SJST                   42.60      41.89  
  5 Kimbrell, Rogan            9 SJST                   44.91      44.14  
  6 Ehrle, Liam                9 JVRA                   49.60      48.60  
 
Event 28  Boys 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    SC Yards:   27.61        1981 David Allen, Whitesburg                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Goldsby, Jacob            10 SJST                   41.88     X41.85  
 -- Anderson, Wyatt           10 SJST                   51.09     X49.68  
 -- Powers, Ryser              9 SJST                   55.28     X51.89  
 -- Anderson, Nolan           10 SJST                 1:14.76   X1:02.38  
 -- Abell, Christian           9 SJST                 1:11.14   X1:04.18  
 -- Bruce, Nathan             10 SJST                 1:15.50   X1:10.90  
 -- Zurinsky, Andrew           9 SJST                 1:01.17   X1:13.25  
 -- Williams, Spencer          9 SJST                 1:28.90   X1:15.18  
 -- Thayer, Eli                9 SJST                 1:19.40   X1:17.08  
 
Event 29  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   25.95        1981 Michelle Likos, Whitesburg                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rayhle, Elizabeth         12 SJST                   26.08      26.61    5  
  2 Anderson, Lainey          12 JVRA                   29.57      29.51    3  
  3 Nabors, Carlee            12 SJST                   30.42      29.75    1  
  4 Ryan, Ashleigh            12 SJST                   31.66      31.25  
  5 Patz, Ansley              12 JVRA                   33.34      32.43  
  6 Burns, Julia              12 JVRA                      NT      32.81  
 
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    SC Yards:   25.95        1981 Michelle Likos, Whitesburg                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- McCleary, Ella            11 SJST                   33.44     X34.19  
 -- Kimbrell, Mackenzie       11 SJST                   36.00     X34.67  
 -- Welzyn, Marianne          12 SJST                   34.87     X35.70  
 -- Wargo, Sarah              11 SJST                   41.52     X40.47  
 -- Patch, Brooklynn          11 SJST                   41.06     X41.40  
 -- Nulter, Cali              12 SJST                   38.57     X42.21  
 -- Hocken, Kaitlyn           12 SJST                   45.58     X42.44  
 -- Viebrock, Cheyenne        12 SJST                   42.48     X42.79  
 -- Kirkham, Hannah           11 SJST                   53.82     X48.46  
 -- Grimwood, Katie           11 SJST                   47.64     X53.09  
 -- Barrontine, Sarah         11 JVRA                   54.77     X54.60  
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   25.20        1976 Keating Johns, Jones Valley                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bedsole, Chris            12 JVRA                   28.06      27.69    5  
  2 Driver, David             12 SJST                   28.14      27.70    3  
  3 Byrd, Will                11 JVRA                   30.62      30.62    1  
  4 Matthews, Michael         11 JVRA                      NT      30.81  
  5 Crisler, Reid             12 SJST                   30.68      31.01  
  6 Sullivan, Colin           12 SJST                   32.18      32.53  
 
Event 34  Boys 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    SC Yards:   25.20        1976 Keating Johns, Jones Valley                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Stephens, Julian          11 JVRA                 1:17.71     X51.88  
 
Event 35  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   25.47        1999 Lauren Kaufmann, Greenwyche                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Patz, Callie              14 JVRA                   26.88      26.62    5  
  2 Shepherd, Anna            13 JVRA                   27.41      26.89    3  
  3 Vickers, Olivia           13 SJST                   28.30      27.89    1  
  4 Kowalczyk, Elizabeth      13 JVRA                   29.15      29.48  
  5 Abbott, September         13 SJST                      NT      30.08  
  6 Westbrook, Tori           14 SJST                   30.42      30.40  
 
Event 37  Girls 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    SC Yards:   25.47        1999 Lauren Kaufmann, Greenwyche                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tipton, Rowan             13 SJST                      NT      35.79  
 -- Chance, Kaitlyn           14 SJST                   34.38     X34.89  
 -- Palmiter, Lauren          13 SJST                   34.90     X35.46  
 -- Bagdonas, Chloe           14 SJST                   35.93     X36.11  
 -- Carruth, Harleigh         14 SJST                   42.25     X38.65  
 -- Bowar, Heaven             14 SJST                   45.74     X45.43  
 -- Taylor, Ashley            14 SJST                   44.22     X45.84  
 
Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   23.27        1979 Chris McCool, Piedmont                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Erskine, Keyshawn         13 SJST                   25.82      25.81    5  
  2 Theisen, Landon           13 JVRA                   27.02      26.54    3  
  3 Davis, Wesley             14 SJST                   28.13      28.02    1  
  4 Jackson, Jonah            13 SJST                   32.39      31.65  
 
Event 40  Boys 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    SC Yards:   23.27        1979 Chris McCool, Piedmont                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Medlin, Taylor            14 SJST                      NT     X28.09  
 -- Jackson, AJ               14 SJST                   38.59     X36.70  
 -- Cox, Micah                14 SJST                   54.28     X51.44  
 
Event 41  Girls 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   24.94   6/23/2010 Valerie Nubbe, Mt. Springs                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shepherd, Lindsey         15 JVRA                   26.87      27.93    5  
  2 Blevins, Rebecca          17 JVRA                   28.38      28.51    3  
  3 Broyles, Maggie           16 SJST                   29.29      29.56    1  
  4 Burns, Emma               16 JVRA                   30.03      29.82  
  5 Robinson, Isabelle        15 SJST                   29.89      30.09  
  6 Ussery, Erin              15 SJST                   29.76      30.42  
 
Event 43  Girls 15-17 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    SC Yards:   24.94   6/23/2010 Valerie Nubbe, Mt. Springs                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Williams, Emma            15 SJST                   31.65     X32.06  
 -- Black, Sarah              15 SJST                   34.01     X34.58  
 -- Watwood, Breanna          15 SJST                   35.12     X35.20  
 -- Bowar, Hailey             15 SJST                   36.15     X36.29  
 -- Drake, Liz                16 SJST                   37.97     X38.13  
 -- Morris, Anica             17 SJST                   35.02     X39.06  
 
Event 44  Boys 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   21.90   6/30/2010 Tehuti Taylor, Whitesburg                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Phelps, Colin             16 JVRA                   24.41      24.12    5  
  2 Kowalczyk, Matt           17 JVRA                   24.81      24.72    3  
  3 Jones, Caleb T.           17 JVRA                   26.69      26.31    1  
  4 Bassler, Coleton          15 SJST                   28.27      28.41  
  5 Hudson, Xavier            16 SJST                   29.75      29.34  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   18.65        1984 Katherine Rhodes, Piedmont                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Anderson, Ellie            8 JVRA                   28.66      26.30    5  
  2 Owen, Rylee                8 SJST                   30.23      32.02    3  
  3 Wright, Haylee             8 SJST                   39.79      32.43    1  
  4 Caruso, Alexis             8 SJST                   33.50      32.51  
  5 Cost, Emma Kate            8 JVRA                   35.38      33.94  
  6 Spink, Caitlyn             8 JVRA                   38.39      36.81  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   17.41        1997 Brian Chan, Randolph                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Patz, Micah                8 JVRA                   26.33      25.95    5  
  2 Patz, Isaac                8 JVRA                   28.34      27.33    3  
  3 Tipton, Braden             8 SJST                   28.03      28.09    1  
  4 Cochran, Brooks            7 JVRA                   34.26      32.38  
  5 Mason, Lane                8 SJST                   35.81      33.91  
  6 Simmons, Adam              7 SJST                   39.48      39.76  
 
Event 49  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   35.62   6/29/2011 Alison Hu, WHBG                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kowalczyk, Angela         10 JVRA                   43.95      43.09    5  
  2 Bruce, Katie              10 SJST                   52.05      51.33    3  
  3 Simmons, Alaina            9 SJST                   54.35      54.59    1  
  4 Gaskin, Alayna            10 SJST                 1:01.72      58.82  
 
Event 50  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   36.72        1999 Brian Chan, Jones Valley                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davis, William            10 SJST                   54.37     J50.56    3  
  2 Kruse, Tanner             10 JVRA                   51.33     J50.63    5  
  3 Nulter, Dean               9 SJST                   56.09     J55.06    1  
  4 Andrews, Dennis           10 SJST                   57.21      56.79  
 
Event 51  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   33.44        1981 Jana Korsch, Camelot                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nabors, Carlee            12 SJST                   36.75      36.73    5  
  2 McDonald, Savannah        12 SJST                   40.35      40.37    3  
  3 Burns, Julia              12 JVRA                   42.60      42.93    1  
  4 Palmiter, Cara            12 SJST                   47.06      46.26  
  5 Cost, Caroline            11 JVRA                   49.99      50.70  
 
Event 52  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   32.55        1985 Randy Johnson, Jones Valley                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byrd, Will                11 JVRA                   39.91      40.15    5  
  2 Thomas, James-Hale        11 JVRA                   45.38      46.03    3  
  3 Berkey, Chase             11 JVRA                   48.15      48.02    1  
  4 Sullivan, Colin           12 SJST                   49.35      49.89  
 -- Smith, Isaac              11 SJST                   55.53         DQ  
 
Event 53  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   32.17    7/3/2012 Jesse Sabio, JVRA                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vickers, Olivia           13 SJST                      NT      37.08    5  
  2 Kowalczyk, Elizabeth      13 JVRA                   38.63      38.19    3  
  3 Byrd, Maddie              13 JVRA                   39.78      39.17    1  
  4 Boyd, Haley               14 SJST                      NT      39.55  
  5 Barrett, Isabella         13 SJST                   38.14      39.81  
  6 Eichstaedt, Emily         14 JVRA                   41.19      40.70  
 
Event 54  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   29.38    6/6/2007 Tyler Kaliszak, JVRA                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Erskine, Keyshawn         13 SJST                   34.01      33.46    5  
  2 Theisen, Landon           13 JVRA                   36.31      34.92    3  
  3 Davis, Wesley             14 SJST                   42.92      40.98    1  
  4 Ehrle, Sam                14 JVRA                   42.13      41.74  
  5 Simmons, Evan             13 SJST                   44.56      43.46  
 
Event 55  Girls 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   31.68        1986 Jana Korsch, Camelot                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krause, Alex              17 SJST                   34.12      36.21    5  
  2 Blevins, Rebecca          17 JVRA                   36.49      36.64    3  
  3 Blevins, Emily            15 JVRA                   36.67      37.65    1  
  4 Robinson, Isabelle        15 SJST                   37.99      38.46  
  5 Broyles, Maggie           16 SJST                   41.65      40.20  
  6 Burns, Emma               16 JVRA                   41.57      41.70  
 
Event 56  Boys 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   27.72    6/2/2010 Cameron Conners, GREN                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kowalczyk, Matt           17 JVRA                   34.09      33.63    5  
  2 Bassler, Coleton          15 SJST                   34.82      34.20    3  
  3 Stephens, JP              17 JVRA                   37.09      36.65    1  
  4 Hudson, Xavier            16 SJST                   38.39      39.78  
  5 Jones, Alex               16 JVRA                   40.09      40.08  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:05.41   6/27/2007 Blossomwood                                
                         W Kretzchmar,B Thurman,R Roberts,S Cimino         
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                1:16.97    1:17.22    7  
     1) Anderson, Ellie W8              2) Patz, Isaac M8                 
     3) Patz, Micah M8                  4) Thomas, Katherine W8           
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    1:29.25    1:35.59  
     1) Mason, Lane M8                  2) Simmons, Adam M7               
     3) Andreani, Alyssa W7             4) Owen, Rylee W8                 
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'B'                     NT   X1:41.56  
     1) Cost, Emma Kate W8              2) Cochran, Brooks M7             
     3) Watkins, Mae W7                 4) Burton, Caleb M8               
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X1:51.19  
     1) Tucker, Kaiden M7               2) Clark, Grady M7                
     3) Kirkham, Sarah W8               4) Hocken, Alexis W8              
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X2:07.27  
     1) Phillips, Kaden M7              2) Thompson, Cameron M8           
     3) Thomas, Molly W7                4) Reynolds, Madison W7           
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'C'                     NT   X2:08.34  
     1) Walker, Andrew M7               2) Newby, Caroline W7             
     3) Plucker, Laurel W8              4) Penter, Colton M7              
 
Event 59  Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:00.27        1983 Southeast YMCA                             
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                2:14.53    2:22.82    7  
     1) Kowalczyk, Angela W10           2) Kruse, Tanner M10              
     3) Barker, Ellis W10               4) Bedsole, Luke M9               
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    2:33.47    2:25.23  
     1) Davis, William M10              2) Bruce, Katie W10               
     3) McDonald, Brock M10             4) Owen, Bailey W10               
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X3:31.18  
     1) Goldsby, Jacob M10              2) Gaskin, Alayna W10             
     3) Powers, Ryser M9                4) Brock, Rebecca W10             
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X4:15.82  
     1) Wargo, Sophie W9                2) Tucker, Madison W9             
     3) Williams, Spencer M9            4) Anderson, Nolan M10            
 
Event 61  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:50.70        1977 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    2:02.97    1:55.24    7  
     1) McDonald, Savannah W12          2) Crisler, Reid M12              
     3) Driver, David M12               4) Rayhle, Elizabeth W12          
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                1:58.27    1:59.45  
     1) Anderson, Lainey W12            2) Patz, Ansley W12               
     3) Byrd, Will M11                  4) Bedsole, Chris M12             
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X2:19.04  
     1) McDonald, Bobby M9              2) Sullivan, Colin M12            
     3) McCleary, Ella W11              4) Palmiter, Cara W12             
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'B'                     NT   X2:20.43  
     1) Cost, Caroline W11              2) Berkey, Chase M11              
     3) Burns, Julia W12                4) Thomas, James-Hale M11         
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X3:01.67  
     1) Anderson, Wyatt M10             2) Smith, Isaac M11               
     3) Kirkham, Hannah W11             4) Viebrock, Cheyenne W12         
 
Event 63  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:44.45    7/3/2012 BYRD                                       
                         C Hui, M Northcutt, I Blasingame, S Vasquez       
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    1:54.31    1:48.92    7  
     1) McDonald, Naomi W14             2) Davis, Wesley M14              
     3) Vickers, Olivia W13             4) Erskine, Keyshawn M13          
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                1:52.90    1:51.70  
     1) Theisen, Landon M13             2) Matthews, Michael M11          
     3) Shepherd, Anna W13              4) Patz, Callie W14               
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X2:06.88  
     1) Westbrook, Tori W14             2) Simmons, Evan M13              
     3) Abbott, September W13           4) Jackson, Jonah M13             
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X2:47.78  
     1) Chance, Kaitlyn W14             2) Jackson, AJ M14                
     3) Carruth, Harleigh W14           4) Cox, Micah M14                 
 
Event 65  Mixed 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:38.24        1982 Whitesburg                                 
                         N Levasseur, B Hall, V McLean, S Sullins          
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                1:44.71    1:45.09    7  
     1) Kowalczyk, Matt M17             2) Blevins, Rebecca W17           
     3) Shepherd, Lindsey W15           4) Phelps, Colin M16              
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    1:53.38    1:47.15  
     1) Barrett, Emerson W15            2) Cooper, Anna W16               
     3) Bassler, Coleton M15            4) Quick, Tyler M16               
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'B'                     NT   X2:11.75  
     1) Jones, Alex M16                 2) Blevins, Emily W15             
     3) Burns, Emma W16                 4) Jones, Caleb T. M17            
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X2:12.85  
     1) Hinten, Nathan M16              2) Watwood, Breanna W15           
     3) Black, Sarah W15                4) Hudson, Xavier M16             
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   17.71        1981 Lori Harrison, Byrd Spring                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thomas, Katherine          8 JVRA                   19.94     J20.89    5  
  2 Owen, Rylee                8 SJST                   25.16     J26.66    3  
  3 McGilton, Savannah         8 SJST                   28.37     J27.60  
  4 Anderson, Ellie            8 JVRA                   24.14     J28.46    1  
  5 Ancell, Hallie-Grace       8 SJST                   26.39      29.66  
  6 Newby, Caroline            7 JVRA                   39.99      34.27  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   17.38        1987 Patrick Clark, Randolph                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Foreman, Andrew            8 JVRA                   23.00      23.19    5  
  2 Patz, Isaac                8 JVRA                   24.71      25.13    3  
  3 Patz, Micah                8 JVRA                      NT      28.29    1  
  4 Mason, Lane                8 SJST                   30.68      35.32  
  5 Thompson, Cameron          8 SJST                   37.80      39.05  
 
Event 69  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   32.29    7/3/2012 Mary Beth Monk, Piedmont                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kowalczyk, Angela         10 JVRA                   47.01      42.10    5  
  2 Black, Jessica             9 SJST                   46.20      44.67    3  
  3 Gaskin, Alayna            10 SJST                   43.73      46.67    1  
  4 Still, Abigail             9 JVRA                 1:05.08      59.56  
  5 Simmons, Maggie            9 SJST                 1:04.65    1:00.73  
  6 Reid, Juliann              9 JVRA                 1:09.99    1:02.54  
 
Event 70  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   32.26   6/27/2007 Chandler Espy, JVRA                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bedsole, Luke              9 JVRA                   39.57      38.26    5  
  2 McDonald, Brock           10 SJST                   39.69      39.56    3  
  3 McDonald, Bobby            9 SJST                   49.76      49.24    1  
  4 Kruse, Tanner             10 JVRA                   48.65      49.72  
  5 Davis, William            10 SJST                   59.86      54.67  
 
Event 71  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   30.04   6/15/2011 Sarah Margaret Cimino, BLOS                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rayhle, Elizabeth         12 SJST                   33.63      32.55    5  
  2 Anderson, Lainey          12 JVRA                   35.93      36.43    3  
  3 Cost, Caroline            11 JVRA                   42.31      39.07    1  
  4 Ryan, Ashleigh            12 SJST                   39.91      39.65  
  5 Abbott, Jeri              11 SJST                   45.78      46.29  
 
Event 72  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   28.62   6/30/2010 Isaac DeVaney, Sherwood                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bedsole, Chris            12 JVRA                   33.16      32.29    5  
  2 Byrd, Will                11 JVRA                   33.01      32.42    3  
  3 Driver, David             12 SJST                   34.69      34.61    1  
  4 Matthews, Michael         11 JVRA                      NT      38.26  
  5 Crisler, Reid             12 SJST                   37.81      38.70  
  6 Smith, Isaac              11 SJST                   53.32      53.85  
 
Event 73  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   29.00        1977 Jan King, Jones Valley                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shepherd, Anna            13 JVRA                   31.82      30.78    5  
  2 Patz, Callie              14 JVRA                   33.26      32.16    3  
  3 Barrett, Isabella         13 SJST                   30.21      33.71    1  
  4 McDonald, Naomi           14 SJST                   33.58      34.71  
  5 Westbrook, Tori           14 SJST                   42.82      37.88  
  6 Byrd, Maddie              13 JVRA                   34.58      54.24  
 
Event 74  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   27.19    6/1/2011 Chandler Espy, JVRA                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davis, Wesley             14 SJST                   33.88      34.97    5  
  2 Simmons, Evan             13 SJST                   35.17      36.07    3  
  3 Jackson, Jonah            13 SJST                   47.40      47.98    1  
 
Event 75  Girls 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   28.10        2001 E.C. Moore, Blossomwood                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barrett, Emerson          15 SJST                   30.21     J30.42    5  
  2 Blevins, Rebecca          17 JVRA                   32.64     J30.98  
  3 Shepherd, Lindsey         15 JVRA                   31.73     J31.75    3  
  4 Cooper, Anna              16 SJST                   33.27     J32.33    1  
  5 Blevins, Emily            15 JVRA                   32.42      32.82  
  6 Krause, Alex              17 SJST                   32.24      32.84  
 
Event 76  Boys 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   24.50        1983 Mark Shelton, Whitesburg                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quick, Tyler              16 SJST                   29.05      28.90    5  
  2 Phelps, Colin             16 JVRA                   29.34      29.41    3  
  3 Kowalczyk, Matt           17 JVRA                   31.47      32.44    1  
  4 Jones, Caleb T.           17 JVRA                   33.58      35.03  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   16.16        1987 Lee Ann Gathings, Greenwyche                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thomas, Katherine          8 JVRA                   19.01      19.18    5  
  2 Andreani, Alyssa           7 SJST                   23.84      20.71    3  
  3 Anderson, Ellie            8 JVRA                   20.77      22.08    1  
  4 Wright, Haylee             8 SJST                   33.07      27.94  
  5 Caruso, Alexis             8 SJST                   34.34      29.86  
  6 Cost, Emma Kate            8 JVRA                   37.10      30.68  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   16.25        1979 David Allen, Whitesburg                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Broach, William            8 JVRA                   26.20      26.17    5  
  2 Tipton, Braden             8 SJST                   27.19      27.61    3  
  3 Patz, Isaac                8 JVRA                   27.39      29.99    1  
  4 Cochran, Brooks            7 JVRA                   33.08      35.20  
  5 Mason, Lane                8 SJST                   45.07      37.89  
  6 Phillips, Kaden            7 SJST                 1:01.13      51.94  
 
Event 79  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   29.91    6/8/2011 Devin Campbell, Stingrays                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kowalczyk, Angela         10 JVRA                   39.37      40.14    5  
  2 Bruce, Katie              10 SJST                   43.08      40.64    3  
  3 Owen, Bailey              10 SJST                   49.38      43.51    1  
  4 Simmons, Alaina            9 SJST                   48.42      51.80  
 
Event 80  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   30.53   6/27/2007 Chandler Espy, JVRA                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bedsole, Luke              9 JVRA                   35.45      35.58    5  
  2 McDonald, Brock           10 SJST                   39.81      37.64    3  
  3 Kimbrell, Rogan            9 SJST                 1:15.42    1:07.48    1  
  4 Andrews, Dennis           10 SJST                 1:25.35    1:11.66  
 
Event 81  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   27.88   6/29/2011 Sarah Margaret Cimino, BLOS                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rayhle, Elizabeth         12 SJST                   29.28      30.18    5  
  2 McDonald, Savannah        12 SJST                   32.14      33.48    3  
  3 Anderson, Lainey          12 JVRA                   32.95      33.75    1  
  4 Cost, Caroline            11 JVRA                   43.19      36.90  
  5 Abbott, Jeri              11 SJST                   51.53      43.20  
 
Event 82  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   27.97   6/29/2011 Cade Overbeek, PIED                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bedsole, Chris            12 JVRA                   31.38      30.40    5  
  2 Driver, David             12 SJST                   30.30      30.60    3  
  3 Thomas, James-Hale        11 JVRA                   34.69      35.08    1  
  4 Matthews, Michael         11 JVRA                      NT      35.42  
  5 Crisler, Reid             12 SJST                   40.78      38.91  
  6 Sullivan, Colin           12 SJST                   49.08      47.14  
 
Event 83  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   27.47    6/6/2012 Sarah Margaret Cimino, Blossomwood           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shepherd, Anna            13 JVRA                   30.21      29.43    5  
  2 Patz, Callie              14 JVRA                   30.88      30.29    3  
  3 McDonald, Naomi           14 SJST                      NT      31.65    1  
  4 Eichstaedt, Emily         14 JVRA                   32.55      32.39  
  5 Barrett, Isabella         13 SJST                   32.26      32.78  
  6 Boyd, Haley               14 SJST                   36.25      34.88  
 
Event 84  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   26.16    6/1/2011 Chandler Espy, JVRA                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Erskine, Keyshawn         13 SJST                   26.93      28.14    5  
  2 Theisen, Landon           13 JVRA                   32.95      34.12    3  
  3 Simmons, Evan             13 SJST                   34.56      34.77    1  
  4 Jackson, Jonah            13 SJST                   40.92      40.08  
 
Event 85  Girls 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   26.65        1997 Megan Lynch, Piedmont                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shepherd, Lindsey         15 JVRA                   29.81      30.49    5  
  2 Blevins, Emily            15 JVRA                   30.98      30.77    3  
  3 Barrett, Emerson          15 SJST                   30.42      31.43    1  
  4 Cooper, Anna              16 SJST                   33.72      32.59  
 
Event 86  Boys 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   23.96   6/20/2012 John Smith, Piedmont                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Phelps, Colin             16 JVRA                   27.89      27.24    5  
  2 Quick, Tyler              16 SJST                   26.97      27.41    3  
  3 Jones, Caleb T.           17 JVRA                   27.84      28.35    1  
  4 Jones, Alex               16 JVRA                   31.03      30.49  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:09.30        1981 Whitesburg                                 
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                1:21.16    1:25.91    7  
     1) Anderson, Ellie 8               2) Watkins, Mae 7                 
     3) Cost, Emma Kate 8               4) Thomas, Katherine 8            
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    1:23.41    1:27.96  
     1) Andreani, Alyssa 7              2) Ancell, Hallie-Grace 8         
     3) McGilton, Savannah 8            4) Owen, Rylee 8                  
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X1:43.33  
     1) Wright, Haylee 8                2) Kirkham, Sarah 8               
     3) Caruso, Alexis 8                4) Hocken, Alexis 8               
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'B'                     NT   X2:07.96  
     1) Spink, Caitlyn 8                2) Newby, Caroline 7              
     3) Matheny, Olivia 6               4) Spink, Allie 6                 
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X2:24.20  
     1) Carter, Rebecca 7               2) Thomas, Molly 7                
     3) Reynolds, Madison 7             4) Hocken, Logan 7                
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:06.64        1995 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                1:21.09    1:29.70    7  
     1) Patz, Isaac 8                   2) Burton, Caleb 8                
     3) Broach, William 8               4) Patz, Micah 8                  
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    1:41.46    1:57.24  
     1) Phillips, Kaden 7               2) Tipton, Braden 8               
     3) Simmons, Adam 7                 4) Mason, Lane 8                  
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'B'                1:40.75   X2:10.93  
     1) Penter, Colton 7                2) Walker, Andrew 7               
     3) Webb, Zack 7                    4) Kowalczyk, Jonathan 6          
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X2:18.66  
     1) Thompson, Cameron 8             2) Tucker, Kaiden 7               
     3) Clark, Grady 7                  4) Bodner, Zayden 8               
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X2:35.90  
     1) Whaley, Zac 7                   2) Petrukhno, Alex 8              
     3) Dishon, Chad 7                  4) Powell, Jed 8                  
 
Event 89  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:06.90        1997 Randolph                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    2:29.65    2:32.08    7  
     1) Bruce, Katie 10                 2) Black, Jessica 9               
     3) Simmons, Alaina 9               4) Owen, Bailey 10                
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                2:39.02    2:51.48  
     1) Barker, Ellis 10                2) Reid, Juliann 9                
     3) Still, Abigail 9                4) Kowalczyk, Angela 10           
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X3:07.74  
     1) Brock, Rebecca 10               2) Edwards, Carrie 9              
     3) Tucker, Madison 9               4) Bunnell, Baila 9               
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X3:22.66  
     1) Coates, Kenzie 10               2) Simmons, Maggie 9              
     3) Wargo, Sophie 9                 4) Cleary, Erin 10                
 
Event 90  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:07.81        1997 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    2:41.69    2:41.22    7  
     1) Davis, William 10               2) Nulter, Dean 9                 
     3) Goldsby, Jacob 10               4) McDonald, Brock 10             
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X3:10.57  
     1) Anderson, Wyatt 10              2) Kimbrell, Rogan 9              
     3) Andrews, Dennis 10              4) McDonald, Bobby 9              
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X4:30.84  
     1) Powers, Ryser 9                 2) Bruce, Nathan 10               
     3) Zurinsky, Andrew 9              4) Thayer, Eli 9                  
 
Event 91  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:52.81   6/13/2012 Mountain Springs Swim Team                 
                         D Campbell, G Brandon, M Garding, R Weakley       
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    1:56.75    1:56.54    7  
     1) McDonald, Savannah 12           2) Ryan, Ashleigh 12              
     3) Nabors, Carlee 12               4) Rayhle, Elizabeth 12           
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                2:12.28    2:13.77  
     1) Patz, Ansley 12                 2) Cost, Caroline 11              
     3) Burns, Julia 12                 4) Anderson, Lainey 12            
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X2:34.97  
     1) McCleary, Ella 11               2) Abbott, Jeri 11                
     3) Kimbrell, Mackenzie 11          4) Wargo, Sarah 11                
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X2:52.10  
     1) Welzyn, Marianne 12             2) Nulter, Cali 12                
     3) Kirkham, Hannah 11              4) Hocken, Kaitlyn 12             
 
Event 92  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:54.36        1999 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                2:10.99    2:07.48    7  
     1) Byrd, Will 11                   2) Bedsole, Luke 9                
     3) Thomas, James-Hale 11           4) Matthews, Michael 11           
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    2:07.70    2:10.58  
     1) Crisler, Reid 12                2) Smith, Isaac 11                
     3) Sullivan, Colin 12              4) Driver, David 12               
 
Event 93  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:48.83        1983 Whitesburg                                 
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    1:56.91    1:54.65    7  
     1) McDonald, Naomi 14              2) Boyd, Haley 14                 
     3) Barrett, Isabella 13            4) Vickers, Olivia 13             
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                1:52.73    1:54.81  
     1) Shepherd, Anna 13               2) Eichstaedt, Emily 14           
     3) Kowalczyk, Elizabeth 13         4) Patz, Callie 14                
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X2:29.92  
     1) Carruth, Harleigh 14            2) Bagdonas, Chloe 14             
     3) Tipton, Rowan 13                4) Palmiter, Lauren 13            
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X2:49.22  
     1) Chance, Kaitlyn 14              2) Bowar, Heaven 14               
     3) Rice, Leda 14                   4) Taylor, Ashley 14              
 
Event 94  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:41.22    6/6/2012 Piedmont Piranhas                          
                         C Overbeek, A Smith, S Baldwin, J Herring         
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    1:54.32    1:55.74    7  
     1) Davis, Wesley 14                2) Jackson, Jonah 13              
     3) Simmons, Evan 13                4) Erskine, Keyshawn 13           
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                2:20.99    2:04.42  
     1) Theisen, Landon 13              2) Ehrle, Sam 14                  
     3) Kruse, Cameron 13               4) Bedsole, Chris 12              
 
Event 95  Girls 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:46.41        2003 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                1:54.29    1:54.34    7  
     1) Blevins, Rebecca 17             2) Burns, Emma 16                 
     3) Blevins, Emily 15               4) Shepherd, Lindsey 15           
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    1:56.19    1:57.09  
     1) Broyles, Maggie 16              2) Ussery, Erin 15                
     3) Robinson, Isabelle 15           4) Barrett, Emerson 15            
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X2:19.46  
     1) Williams, Emma 15               2) Watwood, Breanna 15            
     3) Black, Sarah 15                 4) Bowar, Hailey 15               
 
Event 96  Boys 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:32.25   6/30/2010 Whitesburg Tide, Whitesburg Tide           
                         C HOLDER, T Taylor, J ASHCRAFT, T Taylor          
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                1:43.81    2:06.62    7  
     1) Kowalczyk, Matt 17              2) Jones, Alex 16                 
     3) Jones, Caleb T. 17              4) Phelps, Colin 16               

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2017 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org