Home
2016 Meets
2015 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL - H               HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 6/30/2016 02:13 PM
                    2016 CAML vs YMCA - meters - 6/29/2016                     
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:26.70        1977 Aquatic Club                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Camelot Knights  'A'                              1:54.87    1:49.31    7  
     1) Street, Hailey 8                2) Varmette, Eva 7                
     3) Young, Keira 8                  4) Roden-Poppe, Dakota 8          
  2 YMCA Seals  'A'                                   2:02.07    2:09.09  
     1) Bluman, Alyssa 7                2) Wical, Bianca 8                
     3) Hancock, Tessa 8                4) Burkholder, Clara 8            
 -- Camelot Knights  'B'                              2:05.46   X2:06.74  
     1) Earls, Reagan 6                 2) Reeves, Brooke 7               
     3) Larsson, Sanna 8                4) Owens, River 8                 
 -- Camelot Knights  'C'                              2:36.31   X2:54.44  
     1) Saller, Elsie 8                 2) Craig, Abbey 7                 
     3) Davenport, Audrey 6             4) Holbrook, Layne 6              
 -- YMCA Seals  'B'                                   2:41.59   X2:56.00  
     1) Bhika, Zoe 7                    2) Wingate, Madison 7             
     3) Schaab, Eva 7                   4) Scully, Tatum 8                
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:25.60        1975 Sherwood                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Camelot Knights  'A'                              1:53.46    1:50.85    7  
     1) Munson, Bryce 8                 2) Roberts, Luke 7                
     3) Park, Tyler 7                   4) Lemke, Wilson 8                
  2 YMCA Seals  'A'                                   2:17.52    2:28.82  
     1) Bollinger, Mason 8              2) Shepard, Zander 8              
     3) Bohanon, Brodie 6               4) Quinn, Landon 6                
 -- Camelot Knights  'C'                              5:44.15   X3:26.87  
     1) Heimbeck, Lukas 6               2) Tripp, Jackson 6               
     3) Marsden, Logan 8                4) Hutcherson, Joshua 6           
 -- Camelot Knights  'B'                              3:20.86   X3:57.90  
     1) Maples, Dylan 7                 2) Davenport, Tuck 8              
     3) Aiello, Nick 8                  4) Saller, David 6                
 -- YMCA Seals  'B'                                   3:07.36   X4:09.00  
     1) Dawson, Thomas 6                2) Demirjian, Parker 7            
     3) Reynolds, Charlie 5             4) Carr, Christopher 6            
 
Event 3  Girls 9-10 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:38.78        1988 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Camelot Knights  'A'                              3:34.66    3:25.12    7  
     1) Warnich, Natalie 9              2) Hyde, Carly Jo 10              
     3) Miller, Taylor 9                4) Aiello, Elena 10               
 -- YMCA Seals  'B'                                   4:24.09   X4:36.00  
     1) Gierloff, Emily 9               2) Pindera, Nadia 9               
     3) Carr, Emily 9                   4) Cornelius, Piper 9             
 -- YMCA Seals  'C'                                   5:02.69   X4:46.19  
     1) Bhika, Asha 9                   2) Norton, Keegan 9               
     3) Sandoval, Sophia 9              4) Lovvorn, Maryn 10              
 -- YMCA Seals  'A'                                   3:29.08         DQ  
     1) Lazo, Sofia 9                   2) Lee, Eunjae 10                 
     3) Wical, Alexia 10                4) Hancock, Ava 10                
 
Event 4  Boys 9-10 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:42.90    7/1/2008 Monte Sano                                 
                         B.Wermuth, J.Fulkerson, M.Graves, T.Castell       
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Camelot Knights  'A'                              3:38.86    3:36.97    7  
     1) Bigelow, Davis 10               2) Burnham, Nikolas 9             
     3) Ashton, Liam 10                 4) Borders, Will 9                
  2 YMCA Seals  'A'                                   4:22.34    4:04.63  
     1) Demirjian, Patrick 10           2) Bluman, Daniel 9               
     3) Sexton, Evan 9                  4) McNeal, Cole 10                
 -- Camelot Knights  'B'                              5:38.37        XDQ  
     1) Saller, Zechariah 10            2) Meeks, Andrew 10               
     3) Roney, Caelon 9                 4) Hagedorn, Vadim 9              
 
Event 5  Girls 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:22.44        1999 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Camelot Knights  'A'                              2:45.25    2:52.61    7  
     1) Lemke, AnnaBeth 12              2) Roberts, Sofia 11              
     3) Reeves, Kate 11                 4) Bigelow, Quinn 12              
 -- Camelot Knights  'B'                                   NT   X4:05.61  
     1) Holloway, Ellie 11              2) Windsor, Madeline 11           
     3) Bosse, Natalie 12               4) Weaver, Rachel 11              
 -- YMCA Seals  'A'                                   3:40.83         DQ  
     1) Sexton, Cara 12                 2) Laurel, Cameryn 11             
     3) Bhika, Eden 11                  4) Butler, Taylor 12              
 -- Camelot Knights  'D'                                   NT        XDQ  
     1) Lindy, Rebecca Lynn 10          2) Becker, Audrey 9               
     3) Rhodes, Lunden 11               4) Lowery, Reese 11               
 
Event 6  Boys 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:24.93        1999 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 YMCA Seals  'A'                                   3:46.62    3:49.33    7  
     1) Baughn, Max 11                  2) Gierloff, Ryan 11              
     3) Willingham, Christian 12        4) McKinney, Eric 12              
 -- YMCA Seals  'B'                                   4:41.51   X5:01.00  
     1) Carr, Oliver 12                 2) Colbert, Bryant 11             
     3) Lerma, Isaiah 12                4) Beutjer, Braly 11              
 -- YMCA Seals  'C'                                        NT        XDQ  
     1) Walker, Finn 11                 2) Bollinger, Michael Robert 11   
     3) Bluman, Joshua 12               4) Carlson, Drew 11               
 -- Camelot Knights  'A'                              3:34.12         DQ  
     1) Shipp, Alan 12                  2) Lewis, Jes 12                  
     3) Cahue, Alex 12                  4) Marsden, Kyle 12               
 
Event 7  Girls 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:17.75        1984 Camelot                                    
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Camelot Knights  'A'                              2:55.20    3:08.87    7  
     1) Jones, Morgan 14                2) Naumcheff, Stevie 14           
     3) Burnham, Victoria 13            4) Bosse, Lydia 14                
  2 YMCA Seals  'A'                                   3:43.90    4:21.89  
     1) Lichti, Abby 12                 2) Scully, Quinlyn 13             
     3) Scully, Maisy 14                4) Sandoval, Julianna 13          
 
Event 8  Boys 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:07.56    6/1/2016 Mt. Carmel Hammerheads, MCST               
                         C Amos, R Worshek, J Sentell, N Hudson            
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Camelot Knights  'A'                              2:49.32    2:58.59    7  
     1) Varmette, Will 13               2) Bigelow, Wilson 14             
     3) Sherman, Casey 14               4) Marsden, Joshua 14             
 
Event 9  Girls 15-17 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:14.87   6/23/2010 Jones Valley                               
                         K.Wilson, J.Sabio, J.Starck, M.Luther             
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Camelot Knights  'A'                              2:43.61    3:09.83    7  
     1)                                 2) Kennedy, Jillian 16            
     3) Bigelow, Katie 16               4) Paull, Sophie 13               
 
Event 10  Boys 15-17 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:54.64    7/2/2013 Piedmont                                   
                         J. Calletrello, S. Strankman, J. Smith, J. Herring
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Camelot Knights  'A'                              2:35.40    2:40.49    7  
     1) Link, Ethan 16                  2) Wheeless, Collin 16            
     3) Meeks, Austin 17                4) Hurley, Scott 17               
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   20.32        2005 Sarah Margaret Cimino, BLOSSOMWOOD           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Earls, Reagan              6 Camelot                25.26      27.46    5  
  2 Holbrook, Layne            6 Camelot                29.91      28.41    3  
  3 Davenport, Audrey          6 Camelot                40.93      38.39    1  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Salehi, Anna               5 Camelot                45.19     X45.68  
 -- Biles, Brooklyn            5 Camelot                52.92     X49.17  
 -- Earls, Reese               4 Camelot                53.24     X51.57  
 -- Lindy, Anna                6 Camelot                52.51     X53.18  
 -- Park, Sofia                4 Camelot                56.01     X55.38  
 -- Salehi, Katherine          5 Camelot                55.65     X58.24  
 -- Becker, Eva                4 Camelot                   NT   X1:04.00  
 -- Miller, Miranda            6 Camelot                   NT   X1:08.13  
 -- Burnham, Amelia            5 Camelot                56.01   X1:08.91  
 -- Borders, Ellie             4 Camelot                51.28   X1:37.00  
 -- Lanwer, Tessa              5 Camelot              1:19.11   X2:11.64  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   18.49        2002 Chandler Hinson, CAMELOT                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quinn, Landon              6 YMCA                   33.16      33.00    5  
  2 Bohanon, Brodie            6 YMCA                   28.56      33.79    3  
  3 Tripp, Jackson             6 Camelot                38.30      34.95    1  
  4 Heimbeck, Lukas            6 Camelot                39.24      36.16  
  5 Carr, Christopher          6 YMCA                   40.52      37.53  
  6 Hutcherson, Joshua         6 Camelot              1:05.72    1:03.80  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Dawson, Thomas             6 YMCA                   49.33     X48.46  
 -- Cox, Kaisen                5 Camelot                56.55   X1:03.79  
 -- Nabors, Dalton             4 Camelot              1:10.85   X1:05.63  
 -- Burnham, Joshua            3 Camelot                53.01   X1:07.33  
 -- Reynolds, Charlie          5 YMCA                 1:22.71   X1:09.00  
 -- McDavid, James             4 Camelot                58.87   X1:12.43  
 -- Saller, David              6 Camelot                28.53   X1:14.16  
 -- Bullard, Jackson           4 Camelot              1:00.15   X1:22.38  
 -- Young, Conner              4 Camelot              1:34.94   X1:23.27  
 -- Craig, Dylan               4 Camelot              1:24.09   X1:25.00  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   16.07    6/3/2009 Reagan Wealkey, Stingrays                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roden-Poppe, Dakota        8 Camelot                20.81      21.12    5  
  2 Street, Hailey             8 Camelot                23.23      25.40    3  
  3 Burkholder, Clara          8 YMCA                   27.83      26.87    1  
  4 Owens, River               8 Camelot                24.83      28.81  
  5 Scully, Tatum              8 YMCA                   29.26      35.88  
  6 Reynolds, Madeline         8 YMCA                   51.49      44.76  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Ashton, Lareeta            8 Camelot                30.46     X28.74  
 -- Lanwer, Ella               7 Camelot                56.00     X32.49  
 -- Saller, Elsie              8 Camelot                27.57     X32.52  
 -- Grant, Isabella            7 YMCA                   34.03     X33.23  
 -- Bhika, Zoe                 7 YMCA                   34.94     X36.41  
 -- Schaab, Eva                7 YMCA                   47.33     X38.87  
 -- Craig, Abbey               7 Camelot                44.59     X48.17  
 -- Becker, Claire             7 Camelot              1:32.19   X1:03.62  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   16.10        1973 Chris McCool, PIEDMONT                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Park, Tyler                7 Camelot                22.75      22.13    5  
  2 Lemke, Wilson              8 Camelot                23.81      23.36    3  
  3 Shepard, Zander            8 YMCA                   25.09      25.20    1  
  4 Munson, Bryce              8 Camelot                30.21      25.64  
  5 Bollinger, Mason           8 YMCA                      NT      37.71  
  6 Demirjian, Parker          7 YMCA                   42.28      44.68  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Roberts, Luke              7 Camelot                   NT     X23.58  
 -- Davenport, Tuck            8 Camelot                39.00     X26.60  
 -- Maples, Dylan              7 Camelot                36.63     X37.22  
 -- Marsden, Logan             8 Camelot                30.27     X39.18  
 -- Aiello, Nick               8 Camelot                37.55     X41.84  
 -- McDavid, Aidan             7 Camelot              1:01.23   X1:11.39  
 
Event 23  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   31.34    6/5/2013 Claire Blasingame, Mountain Springs          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aiello, Elena             10 Camelot                38.52      37.91    5  
  2 Lazo, Sofia                9 YMCA                      NT      38.83    3  
  3 Hyde, Carly Jo            10 Camelot                47.95      45.46    1  
  4 Miller, Taylor             9 Camelot                48.83      50.58  
  5 Lovvorn, Maryn            10 YMCA                   54.20      51.94  
  6 Cornelius, Piper           9 YMCA                   48.15      54.00  
 
Event 25  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Gierloff, Emily            9 YMCA                   55.50     X56.83  
 -- Lerma, Sarai              10 YMCA                 1:09.27   X1:00.08  
 -- Carr, Emily                9 YMCA                 1:00.90   X1:01.30  
 -- Bhika, Asha                9 YMCA                 1:09.49   X1:07.36  
 -- Bohanon, Kya               9 YMCA                 1:04.31   X1:08.07  
 -- Sandoval, Sophia           9 YMCA                 1:04.38   X1:08.33  
 -- Smith, Camdyn              9 YMCA                 1:04.59   X1:11.02  
 -- Reynolds, Sarah            9 YMCA                      NT   X1:11.19  
 -- Lindy, Rebecca Lynn       10 Camelot              1:17.34   X1:14.80  
 -- Vo, Tina                   9 YMCA                 1:29.54   X1:16.89  
 -- Collier, Margaret          9 YMCA                 1:26.00   X1:22.77  
 -- Becker, Audrey             9 Camelot              1:33.40   X1:35.13  
 
Event 26  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   30.62        1998 Josh Renegar, JVRA                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Burnham, Nikolas           9 Camelot                39.23      38.97    5  
  2 Ashton, Liam              10 Camelot                40.66      42.43    3  
  3 Sexton, Evan               9 YMCA                   48.44      44.54    1  
  4 McNeal, Cole              10 YMCA                   48.62      47.69  
  5 Borders, Will              9 Camelot                54.22      54.87  
  6 Demirjian, Patrick        10 YMCA                 1:07.38      59.85  
 
Event 28  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Roney, Caelon              9 Camelot              1:03.37   X1:01.20  
 -- Hutcherson, Matthew       10 Camelot              1:09.51   X1:03.86  
 -- Hagedorn, Vadim            9 Camelot                59.78   X1:09.26  
 -- Saller, Zechariah         10 Camelot              1:03.44   X1:11.19  
 -- Meeks, Andrew             10 Camelot              1:13.36   X1:14.62  
 
Event 29  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   28.51    6/5/2013 Regan Weakley, MTSP                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reeves, Kate              11 Camelot                33.49      36.25    5  
  2 Bigelow, Quinn            12 Camelot                36.31      39.21    3  
  3 Bosse, Natalie            12 Camelot                41.58      42.75    1  
  4 Butler, Taylor            12 YMCA                   46.19      45.08  
  5 Laurel, Cameryn           11 YMCA                 1:02.64      51.93  
 -- Bhika, Eden               11 YMCA                   42.33         DQ  
 
Event 31  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Windsor, Madeline         11 Camelot                47.99     X51.87  
 -- Rhodes, Lunden            11 Camelot                54.07     X53.51  
 -- Weaver, Rachel            11 Camelot                57.56     X55.55  
 -- Lowery, Reese             11 Camelot              1:06.33   X1:12.08  
 
Event 32  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   28.00        1976 Keating Johns, JVRA                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baughn, Max               11 YMCA                   39.37      39.82    5  
  2 Cahue, Alex               12 Camelot                42.27      42.49    3  
  3 Lewis, Jes                12 Camelot                39.83      44.16    1  
  4 Marsden, Kyle             12 Camelot                45.13      47.89  
  5 Willingham, Christian     12 YMCA                   51.97      49.43  
 
Event 34  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Colbert, Bryant           11 YMCA                   57.48     X49.66  
 -- Walker, Finn              11 YMCA                 1:04.32     X51.64  
 -- Carlson, Drew             11 YMCA                      NT     X53.55  
 -- Nelson, Issac             11 YMCA                      NT   X1:09.79  
 -- Carr, Oliver              12 YMCA                 1:17.63   X1:21.63  
 
Event 35  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   27.57    7/1/2015 Regan Weakley, MTSP                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bosse, Lydia              14 Camelot                37.60      37.89    5  
  2 Jones, Morgan             14 Camelot                41.48      42.89    3  
  3 Scully, Maisy             14 YMCA                   47.19      44.91    1  
  4 Paull, Sophie             13 Camelot                44.49      45.33  
  5 Scully, Quinlyn           13 YMCA                   44.09      47.93  
  6 Allen, Kori               13 YMCA                   32.95      49.81  
 
Event 38  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   26.39   6/20/2007 Tyler Kaiiszak, JVRA                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bigelow, Wilson           14 Camelot                34.69      36.78    5  
  2 Marsden, Joshua           14 Camelot                37.35      38.47    3  
  3 Varmette, Will            13 Camelot                43.25      39.21    1  
  4 Carlson, Logan            13 YMCA                   59.02      59.33  
 
Event 41  Girls 15-17 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   28.00        1980 Allison Orr, CAMELOT                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Narayanan, Anuska         17 YMCA                      NT      37.33    5  
  2 Kennedy, Jillian          16 Camelot                   NT      46.55    3  
  3 Bigelow, Katie            16 Camelot                32.50      47.99    1  
 -- Windsor, Madeline         11 Camelot                   NT     X50.62  
 
Event 44  Boys 15-17 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   24.93    7/2/2013 John Smith, PIEDMONT                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hvizda, Thomas            16 YMCA                   30.03      29.69    5  
  2 Wheeless, Collin          16 Camelot                31.15      30.18    3  
  3 Link, Ethan               16 Camelot                32.75      32.65    1  
  4 Hurley, Scott             17 Camelot                32.33      32.85  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   21.30        1978 Jana Horsch, CAMELOT                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wical, Bianca              8 YMCA                   28.53      32.23    5  
  2 Young, Keira               8 Camelot                31.37     J34.12    3  
  3 Hancock, Tessa             8 YMCA                      NT     J33.89    1  
  4 Reeves, Brooke             7 Camelot                34.97     J34.09  
  5 Varmette, Eva              7 Camelot                34.16      37.33  
  6 Bluman, Alyssa             7 YMCA                      NT      39.04  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   20.60        1980 Elmer Hung, CAMELOT                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roberts, Luke              7 Camelot                28.14      28.48    5  
  2 Shepard, Zander            8 YMCA                   30.00      28.72    3  
  3 Lemke, Wilson              8 Camelot                36.70      33.95    1  
 -- Demirjian, Parker          7 YMCA                   46.50         DQ  
 -- Bollinger, Mason           8 YMCA                   42.14         DQ  
 -- Munson, Bryce              8 Camelot                38.92         DQ  
 
Event 49  Girls 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   40.53   6/15/2011 Allison Hu, Tide                             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Miller, Taylor             9 Camelot                57.80      57.07    5  
  2 Hyde, Carly Jo            10 Camelot                57.59      57.12    3  
  3 Wical, Alexia             10 YMCA                   54.42    1:00.77    1  
  4 Buechler, Lydia            9 YMCA                      NT    1:01.28  
  5 Warnich, Natalie           9 Camelot              1:03.70    1:04.71  
 -- Hancock, Ava              10 YMCA                      NT         DQ  
 
Event 50  Boys 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   40.85        2005 Fritz Zimmerman, CAMELOT                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Burnham, Nikolas           9 Camelot                53.91      57.25    5  
  2 Bluman, Daniel             9 YMCA                 1:12.38    1:14.95    3  
  3 Borders, Will              9 Camelot              1:20.25    1:16.47    1  
  4 Bigelow, Davis            10 Camelot              1:20.48    1:18.09  
 -- Appala, Anish              9 YMCA                      NT         DQ  
 
Event 51  Girls 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   37.08        1982 Jana Korsch, CAMELOT                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roberts, Sofia            11 Camelot                42.62      41.99    5  
  2 Bigelow, Quinn            12 Camelot                52.25      53.25    3  
  3 Holloway, Ellie           11 Camelot              1:03.95    1:03.25    1  
  4 Lichti, Abby              12 YMCA                      NT    1:36.11  
 
Event 52  Boys 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   37.70        1977 William Wells, BLOSSOMWOOD                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shipp, Alan               12 Camelot                59.43      57.86    5  
  2 Lewis, Jes                12 Camelot                54.59      57.88    3  
  3 Gierloff, Ryan            11 YMCA                 1:04.04    1:04.39    1  
  4 Colbert, Bryant           11 YMCA                 1:18.58    1:14.97  
  5 Marsden, Kyle             12 Camelot              1:12.25    1:20.19  
  6 Bollinger, Michael Rober  11 YMCA                 1:19.17    1:26.87  
 
Event 53  Girls 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   36.54   6/24/2009 Darby Mokry, MONTE SANO                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Burnham, Victoria         13 Camelot                52.38      53.26    5  
  2 Bosse, Lydia              14 Camelot                53.12      54.81    3  
  3 Naumcheff, Stevie         14 Camelot                54.06      55.67    1  
  4 Scully, Maisy             14 YMCA                 1:09.15    1:10.37  
  5 Sandoval, Julianna        13 YMCA                      NT    1:15.70  
 
Event 54  Boys 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   32.62   6/20/2007 Tyler Kaliszak, JVRA                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bigelow, Wilson           14 Camelot                40.95      44.53    5  
  2 Sherman, Casey            14 Camelot                51.57      53.09    3  
  3 Varmette, Will            13 Camelot                55.02      55.40    1  
  4 Beutjer, Matthew          13 YMCA                   57.47    1:00.06  
 -- Carlson, Logan            13 YMCA                 1:28.72         DQ  
 
Event 55  Girls 15-17 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   35.39        1985 Jana Korsch, CAMELOT                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Narayanan, Anuska         17 YMCA                      NT      51.97    5  
  2 Kennedy, Jillian          16 Camelot                51.97      53.12    3  
 -- Lemke, AnnaBeth           12 Camelot                   NT   X1:04.65  
 -- Windsor, Madeline         11 Camelot                   NT   X1:22.25  
 
Event 56  Boys 15-17 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   30.23   6/30/2010 Tyler Kaliszak, JVRA                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hvizda, Thomas            16 YMCA                   39.60      41.63    5  
  2 Wheeless, Collin          16 Camelot                42.38      42.37    3  
  3 Hurley, Scott             17 Camelot                44.54      47.53    1  
  4 Meeks, Austin             17 Camelot                47.10      48.83  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:15.47   6/13/2007 Blossomwood, BLOS                          
                         W.Kretzschmar, B.Thurman, R.Roberts, S.Cimino     
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Camelot Knights  'A'                              1:41.93    1:39.01    7  
     1) Park, Tyler M7                  2) Lemke, Wilson M8               
     3) Street, Hailey W8               4) Roden-Poppe, Dakota W8         
  2 YMCA Seals  'A'                                   1:30.23    1:52.46  
     1) Wical, Bianca W8                2) Quinn, Landon M6               
     3) Hancock, Tessa W8               4) Shepard, Zander M8             
 -- Camelot Knights  'B'                                   NT   X1:51.67  
     1) Owens, River W8                 2) Munson, Bryce M8               
     3) Marsden, Logan M8               4) Young, Keira W8                
 -- Camelot Knights  'C'                                   NT   X2:29.84  
     1) Maples, Dylan M7                2) Roberts, Luke M7               
     3) Craig, Abbey W7                 4) Earls, Reagan W6               
 -- YMCA Seals  'B'                                        NT   X2:33.62  
     1) Bollinger, Mason M8             2) Scully, Tatum W8               
     3) Bohanon, Brodie M6              4) Burkholder, Clara W8           
 -- YMCA Seals  'C'                                        NT   X3:36.54  
     1) Grant, Isabella W7              2) Dawson, Thomas M6              
     3) Reynolds, Madeline W8           4) Reynolds, Charlie M5           
 
Event 59  Mixed 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:19.00        1976 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Camelot Knights  'A'                              2:58.03    2:50.71    7  
     1) Ashton, Liam M10                2) Hyde, Carly Jo W10             
     3) Burnham, Nikolas M9             4) Aiello, Elena W10              
  2 YMCA Seals  'A'                                   3:05.07    2:54.30  
     1) Wical, Alexia W10               2) McNeal, Cole M10               
     3) Sexton, Evan M9                 4) Lazo, Sofia W9                 
 -- Camelot Knights  'B'                                   NT   X3:40.87  
     1) Warnich, Natalie W9             2) Hagedorn, Vadim M9             
     3) Borders, Will M9                4) Miller, Taylor W9              
 -- YMCA Seals  'B'                                        NT   X3:44.06  
     1) Hancock, Ava W10                2) Cornelius, Piper W9            
     3) Bluman, Daniel M9               4) Demirjian, Patrick M10         
 -- YMCA Seals  'C'                                        NT   X4:12.31  
     1) Reynolds, Sarah W9              2) Appala, Anish M9               
     3) Buechler, Lydia W9              4) Gierloff, Emily W9             
 -- Camelot Knights  'C'                                   NT   X5:13.47  
     1) Becker, Audrey W9               2) Lindy, Rebecca Lynn W10        
     3) Roney, Caelon M9                4) Saller, Zechariah M10          
 
Event 61  Mixed 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:04.91   6/29/2011 Byrd Spring, BYRD                          
                         I Blasingame, S Vasquez, M Northcutt, E Vasquez   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Camelot Knights  'A'                              2:45.35    2:42.19    7  
     1) Lewis, Jes M12                  2) Cahue, Alex M12                
     3) Roberts, Sofia W11              4) Reeves, Kate W11               
  2 YMCA Seals  'A'                                   2:48.60    2:50.55  
     1) Baughn, Max M11                 2) Gierloff, Ryan M11             
     3) Bhika, Eden W11                 4) Sexton, Cara W12               
 -- Camelot Knights  'B'                                   NT   X3:05.44  
     1) Shipp, Alan M12                 2) Marsden, Kyle M12              
     3) Lemke, AnnaBeth W12             4) Bigelow, Quinn W12             
 -- Camelot Knights  'C'                                   NT   X3:50.33  
     1) Hutcherson, Matthew M10         2) Bigelow, Davis M10             
     3) Windsor, Madeline W11           4) Bosse, Natalie W12             
 -- YMCA Seals  'B'                                        NT   X3:54.91  
     1) Butler, Taylor W12              2) Laurel, Cameryn W11            
     3) Walker, Finn M11                4) Carlson, Drew M11              
 -- YMCA Seals  'C'                                        NT   X4:11.03  
     1) Carr, Oliver M12                2) Beutjer, Braly M11             
     3) McKinney, Eric M12              4) Colbert, Bryant M11            
 
Event 63  Mixed 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:54.67    6/5/2013 Byrd Spring                                
                         C Hui, M Northcutt, I Blasingame, S Vasquez       
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Camelot Knights  'A'                              2:23.71    2:36.84    7  
     1) Bosse, Lydia W14                2) Burnham, Victoria W13          
     3) Sherman, Casey M14              4) Bigelow, Wilson M14            
  2 YMCA Seals  'A'                                   3:02.50    3:22.17  
     1) Scully, Maisy W14               2) Beutjer, Matthew M13           
     3) Scully, Quinlyn W13             4) Carlson, Logan M13             
 -- Camelot Knights  'B'                                   NT   X2:44.32  
     1) Varmette, Will M13              2) Jones, Morgan W14              
     3) Paull, Sophie W13               4) Marsden, Joshua M14            
 
Event 65  Mixed 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:52.35   6/30/2010 Jones Valley Recreation Assn.              
                         N Olson, J Starck, J Sabio, T Kaliszak            
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Camelot Knights  'A'                              2:12.85    2:37.63    7  
     1) Bigelow, Katie W16              2)                                
     3) Hurley, Scott M17               4) Wheeless, Collin M16           
 -- Camelot Knights  'B'                                   NT   x2:35.74  
     1)                                 2) Kennedy, Jillian W16           
     3) Meeks, Austin M17               4) Link, Ethan M16                
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   18.88        1981 Lori Harrison, BYRD SPRING                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Young, Keira               8 Camelot                28.57      29.67    5  
  2 Street, Hailey             8 Camelot                30.79      29.74    3  
  3 Wical, Bianca              8 YMCA                   30.59      30.89    1  
  4 Earls, Reagan              6 Camelot                   NT      32.69  
  5 Hancock, Tessa             8 YMCA                      NT      33.27  
  6 Wingate, Madison           7 YMCA                   39.29      35.65  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   19.25        1980 Elmer Hung, CAMELOT                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Park, Tyler                7 Camelot                27.44      27.32    5  
  2 Shepard, Zander            8 YMCA                   31.18      30.19    3  
  3 Munson, Bryce              8 Camelot                35.26      38.13    1  
  4 Roberts, Luke              7 Camelot                31.38      39.49  
  5 Bollinger, Mason           8 YMCA                   34.06      40.20  
  6 Quinn, Landon              6 YMCA                      NT      45.12  
 
Event 69  Girls 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   36.88   6/29/2011 Regan Weakley, Stingrays                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aiello, Elena             10 Camelot              1:02.78      57.32    5  
  2 Hyde, Carly Jo            10 Camelot                56.04      59.24    3  
  3 Warnich, Natalie           9 Camelot              1:01.51    1:00.93    1  
  4 Norton, Keegan             9 YMCA                      NT    1:05.39  
  5 Lee, Eunjae               10 YMCA                      NT    1:06.71  
  6 Pindera, Nadia             9 YMCA                      NT    1:20.12  
 
Event 70  Boys 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   36.47    6/3/2015 Riley Groves, Launchers                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McNeal, Cole              10 YMCA                   52.53      50.87    5  
  2 Ashton, Liam              10 Camelot                52.38      51.40    3  
  3 Sexton, Evan               9 YMCA                   54.64      53.93    1  
  4 Bigelow, Davis            10 Camelot              1:03.07    1:07.49  
  5 Borders, Will              9 Camelot              1:11.51    1:20.25  
  6 Appala, Anish              9 YMCA                      NT    1:48.22  
 
Event 71  Girls 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   33.17   6/22/2011 Sarah Margaret Cimino, BLOS                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reeves, Kate              11 Camelot                40.00      39.98    5  
  2 Roberts, Sofia            11 Camelot                43.94      41.48    3  
  3 Lemke, AnnaBeth           12 Camelot                56.03      54.93    1  
  4 Butler, Taylor            12 YMCA                   57.20      55.45  
  5 Bhika, Eden               11 YMCA                   54.72      57.48  
 
Event 72  Boys 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   27.10   6/29/2011 Chandler Espy, JVRA                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lewis, Jes                12 Camelot                53.70      58.17    5  
  2 Shipp, Alan               12 Camelot                56.31    1:01.97    3  
  3 Cahue, Alex               12 Camelot              1:00.17    1:02.26    1  
  4 Bluman, Joshua            12 YMCA                      NT    1:09.43  
  5 McKinney, Eric            12 YMCA                      NT    1:15.84  
  6 Beutjer, Braly            11 YMCA                      NT    1:16.66  
 
Event 73  Girls 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   32.07        2000 E.C. Moore, BLOSSOMWOOD                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jones, Morgan             14 Camelot                46.51      47.08    5  
  2 Burnham, Victoria         13 Camelot                46.06      48.59    3  
  3 Naumcheff, Stevie         14 Camelot                47.50      49.43    1  
  4 Scully, Quinlyn           13 YMCA                   55.64    1:01.40  
  5 Sandoval, Julianna        13 YMCA                      NT    1:12.91  
 
Event 74  Boys 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   30.18        2006 Steven Griffin, GREENWYCHE                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sherman, Casey            14 Camelot                43.51      46.61    5  
  2 Beutjer, Matthew          13 YMCA                   51.27      49.13    3  
  3 Varmette, Will            13 Camelot                52.99      54.15    1  
  4 Carlson, Logan            13 YMCA                 1:19.55    1:12.90  
 -- Marsden, Joshua           14 Camelot                   NT         DQ  
 
Event 75  Girls 15-17 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   31.77   6/22/2011 Hannah Busk, LILY                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bigelow, Katie            16 Camelot                38.44      42.83    5  
  2 Narayanan, Anuska         17 YMCA                      NT      52.33    3  
 -- Bosse, Natalie            12 Camelot                   NT     X59.54  
 -- Windsor, Madeline         11 Camelot                   NT   X1:09.96  
 
Event 76  Boys 15-17 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   27.68   6/22/2016 Daniel Orcutt, MCST                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hvizda, Thomas            16 YMCA                   36.44      38.89    5  
  2 Wheeless, Collin          16 Camelot                41.34      41.47    3  
  3 Link, Ethan               16 Camelot                42.69      43.38    1  
  4 Meeks, Austin             17 Camelot                49.21      52.38  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   18.16   6/29/2011 Claire Blasingame, BYRD                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Young, Keira               8 Camelot                29.11      29.14    5  
  2 Street, Hailey             8 Camelot                32.01      30.99    3  
  3 Larsson, Sanna             8 Camelot                34.23      34.43    1  
  4 Burkholder, Clara          8 YMCA                      NT      41.67  
  5 Bluman, Alyssa             7 YMCA                      NT      42.85  
  6 Scully, Tatum              8 YMCA                      NT      49.06  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   18.02    7/2/2013 Will Byrd, JVRA                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Park, Tyler                7 Camelot                26.25      25.73    5  
  2 Roberts, Luke              7 Camelot                26.48      30.48    3  
  3 Lemke, Wilson              8 Camelot                32.44      34.26    1  
  4 Demirjian, Parker          7 YMCA                   51.28      47.63  
  5 Bohanon, Brodie            6 YMCA                   43.02      50.73  
 
Event 79  Girls 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   34.42        1993 Margaret Hoelzer, JVRA                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wical, Alexia             10 YMCA                   49.15      48.99    5  
  2 Lazo, Sofia                9 YMCA                   56.40      53.93    3  
  3 Aiello, Elena             10 Camelot                51.86      57.47    1  
  4 Hancock, Ava              10 YMCA                      NT    1:01.37  
  5 Warnich, Natalie           9 Camelot              1:09.47    1:09.32  
  6 Miller, Taylor             9 Camelot                57.04    1:11.30  
 
Event 80  Boys 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   34.44        1984 Milo Crawford, SOUTHEAST YMCA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ashton, Liam              10 Camelot                47.66      50.49    5  
  2 Burnham, Nikolas           9 Camelot                49.41      54.59    3  
  3 McNeal, Cole              10 YMCA                      NT    1:05.72    1  
  4 Sexton, Evan               9 YMCA                 1:16.82    1:07.29  
  5 Bigelow, Davis            10 Camelot              1:07.74    1:09.15  
  6 Bluman, Daniel             9 YMCA                      NT    1:30.66  
 
Event 81  Girls 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   31.25   6/22/2011 Sarah Margaret Cimino, BLOS                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roberts, Sofia            11 Camelot                38.46      38.36    5  
  2 Reeves, Kate              11 Camelot                41.81      42.73    3  
  3 Bigelow, Quinn            12 Camelot                46.09      45.47    1  
  4 Butler, Taylor            12 YMCA                   58.71      59.15  
  5 Laurel, Cameryn           11 YMCA                 1:14.80    1:10.66  
 
Event 82  Boys 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   30.68        2000 Josh Renegar, JVRA                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shipp, Alan               12 Camelot                56.31      54.16    5  
  2 Baughn, Max               11 YMCA                   57.52      55.17    3  
  3 Cahue, Alex               12 Camelot                58.09      56.12    1  
  4 Gierloff, Ryan            11 YMCA                 1:20.29    1:17.24  
  5 McKinney, Eric            12 YMCA                      NT    1:33.97  
 
Event 83  Girls 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   29.90   6/12/2013 Sarah Margaret Cimino, BLOS                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bosse, Lydia              14 Camelot                   NT      48.83    5  
  2 Naumcheff, Stevie         14 Camelot                52.65      52.87    3  
  3 Burnham, Victoria         13 Camelot                50.59      53.67    1  
  4 Scully, Maisy             14 YMCA                      NT    1:06.83  
  5 Scully, Quinlyn           13 YMCA                 1:00.48    1:14.33  
 -- Buechler, Lydia            9 YMCA                      NT   X1:10.61  
 
Event 84  Boys 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   28.23    7/3/2012 Zach Harting, Redstone                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sherman, Casey            14 Camelot                43.31      45.43    5  
  2 Bigelow, Wilson           14 Camelot                43.22      45.80    3  
  3 Beutjer, Matthew          13 YMCA                      NT      54.59    1  
  4 Marsden, Joshua           14 Camelot                   NT      58.97  
 
Event 85  Girls 15-17 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   29.87   6/30/2010 Hannah Busk, LILY                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bigelow, Katie            16 Camelot                37.44      40.33    5  
  2 Kennedy, Jillian          16 Camelot                54.29     J56.96    3  
 -- Bosse, Natalie            12 Camelot                   NT     X52.30  
 
Event 86  Boys 15-17 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   26.97   6/22/2016 Daniel Orcutt, MCST                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Meeks, Austin             17 Camelot                38.00      37.42    5  
  2 Hurley, Scott             17 Camelot                   NT      39.51    3  
  3 Link, Ethan               16 Camelot                38.51      42.42    1  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:19.61        1981 Camelot                                    
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Camelot Knights  'A'                              1:32.23    1:46.21    7  
     1) Street, Hailey 8                2) Owens, River 8                 
     3) Young, Keira 8                  4) Roden-Poppe, Dakota 8          
  2 YMCA Seals  'A'                                   1:48.36    2:09.14  
     1) Hancock, Tessa 8                2) Scully, Tatum 8                
     3) Burkholder, Clara 8             4) Wical, Bianca 8                
 -- Camelot Knights  'B'                              1:47.39   X2:00.98  
     1) Varmette, Eva 7                 2) Larsson, Sanna 8               
     3) Saller, Elsie 8                 4) Earls, Reagan 6                
 -- YMCA Seals  'B'                                   2:18.75   X2:18.80  
     1) Grant, Isabella 7               2) Wingate, Madison 7             
     3) Bhika, Zoe 7                    4) Schaab, Eva 7                  
 -- Camelot Knights  'C'                              2:00.81   X2:23.99  
     1) Holbrook, Layne 6               2) Reeves, Brooke 7               
     3) Ashton, Lareeta 8               4) Craig, Abbey 7                 
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:15.00        1972 Sherwood                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Camelot Knights  'A'                              1:45.30    1:48.89    7  
     1) Lemke, Wilson 8                 2) Munson, Bryce 8                
     3) Marsden, Logan 8                4) Park, Tyler 7                  
  2 YMCA Seals  'A'                                   1:56.86    2:15.79  
     1) Bohanon, Brodie 6               2) Quinn, Landon 6                
     3) Bollinger, Mason 8              4) Shepard, Zander 8              
 -- Camelot Knights  'B'                              2:20.28   X3:09.87  
     1) Roberts, Luke 7                 2) Aiello, Nick 8                 
     3) Maples, Dylan 7                 4) Saller, David 6                
 -- YMCA Seals  'B'                                   2:52.35   X3:26.14  
     1) Carr, Christopher 6             2) Dawson, Thomas 6               
     3) Demirjian, Parker 7             4) Reynolds, Charlie 5            
 -- Camelot Knights  'C'                              2:35.50   X3:44.53  
     1) Germany, Austen 8               2) Heimbeck, Lukas 6              
     3) Davenport, Tuck 8               4) Tripp, Jackson 6               
 
Event 89  Girls 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:27.47        1982 Byrd Spring                                
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 YMCA Seals  'A'                                   3:11.51    3:06.15    7  
     1) Wical, Alexia 10                2) Cornelius, Piper 9             
     3) Hancock, Ava 10                 4) Lazo, Sofia 9                  
  2 Camelot Knights  'A'                              3:07.83    3:18.83  
     1) Hyde, Carly Jo 10               2) Warnich, Natalie 9             
     3) Miller, Taylor 9                4) Aiello, Elena 10               
 -- YMCA Seals  'C'                                        NT   X4:41.09  
     1) Bohanon, Kya 9                  2) Sandoval, Sophia 9             
     3) Buechler, Lydia 9               4) Lovvorn, Maryn 10              
 -- YMCA Seals  'B'                                        NT   X4:42.12  
     1) Smith, Camdyn 9                 2) Lerma, Sarai 10                
     3) Collier, Margaret 9             4) Carr, Emily 9                  
 
Event 90  Boys 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:21.53        1997 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 YMCA Seals  'A'                                   3:48.28    3:37.25    7  
     1) McNeal, Cole 10                 2) Demirjian, Patrick 10          
     3) Bluman, Daniel 9                4) Sexton, Evan 9                 
  2 Camelot Knights  'A'                              3:13.89    3:50.21  
     1) Ashton, Liam 10                 2) Hagedorn, Vadim 9              
     3) Borders, Will 9                 4) Roney, Caelon 9                
 -- Camelot Knights  'B'                              4:20.87   X4:37.28  
     1) Saller, Zechariah 10            2) Hutcherson, Matthew 10         
     3) Bigelow, Davis 10               4) Meeks, Andrew 10               
 
Event 91  Girls 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:05.71   6/20/2012 Mtn Springs Stingrays                      
                         R Weakley, M Garding, G Brandon, D Campbell       
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Camelot Knights  'A'                              2:26.18    2:44.61    7  
     1) Roberts, Sofia 11               2) Lemke, AnnaBeth 12             
     3) Bigelow, Quinn 12               4) Reeves, Kate 11                
 -- Camelot Knights  'B'                              3:08.92   X3:28.58  
     1) Weaver, Rachel 11               2) Holloway, Ellie 11             
     3) Windsor, Madeline 11            4) Bosse, Natalie 12              
 
Event 92  Boys 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:05.19        1999 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Camelot Knights  'A'                              2:52.92    3:14.36    7  
     1) Cahue, Alex 12                  2) Shipp, Alan 12                 
     3) Marsden, Kyle 12                4) Lewis, Jes 12                  
  2 YMCA Seals  'A'                                   3:10.08    3:17.93  
     1) Gierloff, Ryan 11               2) Willingham, Christian 12       
     3) McKinney, Eric 12               4) Baughn, Max 11                 
 -- YMCA Seals  'C'                                        NT   x4:20.51  
     1) Carr, Oliver 12                 2) Walker, Finn 11                
     3) Carlson, Drew 11                4) Nelson, Issac 11               
 -- YMCA Seals  'B'                                        NT   x4:23.82  
     1) Bollinger, Michael Robert 11    2) Colbert, Bryant 11             
     3) Beutjer, Braly 11               4) Lerma, Isaiah 12               
 
Event 93  Girls 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:04.82        1984 Camelot                                    
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Camelot Knights  'A'                              2:29.33    2:51.04    7  
     1) Paull, Sophie 13                2) Jones, Morgan 14               
     3) Burnham, Victoria 13            4) Bosse, Lydia 14                
  2 YMCA Seals  'A'                                   3:04.23    3:27.50  
     1) Scully, Quinlyn 13              2) Sandoval, Julianna 13          
     3) Scully, Maisy 14                4) Bhika, Eden 11                 
 
Event 94  Boys 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:56.72   6/20/2016 Mount Carmel                               
                         J Sentell, N Hudson, C Amos, R Worshek            
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Camelot Knights  'A'                              2:21.38    3:03.09    7  
     1) Marsden, Joshua 14              2) Bigelow, Wilson 14             
     3) Sherman, Casey 14               4) Varmette, Will 13              
  2 YMCA Seals  'A'                                        NT    3:42.63  
     1) Beutjer, Matthew 13             2) Carlson, Logan 13              
     3) Carlson, Drew 11                4) Lerma, Isaiah 12               
 
Event 95  Girls 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:01.40        1986 Camelot                                    
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Camelot Knights  'A'                              2:27.39    3:01.98    7  
     1) Kennedy, Jillian 16             2) Naumcheff, Stevie 14           
     3) Bigelow, Katie 16               4)                                
 
Event 96  Boys 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:44.61    7/2/2013 Piedmont                                   
                         J. Herring, J. Calatrello, C. Overbeek, J. Smith  
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Camelot Knights  'A'                              2:10.79    3:52.01    7  
     1) Hurley, Scott 17                2) Meeks, Austin 17               
     3) Link, Ethan 16                  4) Wheeless, Collin 16            

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2017 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org