Home
2016 Meets
2015 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL - H               HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 6/21/2016 04:23 PM
            2016 YMCA vs LILY FLAGG Meters - 6/1/2016 to 6/17/2016             
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:26.70        1977 Aquatic Club                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 YMCA Seals  'A'                                   2:44.89    2:28.01    7  
     1) Wingate, Madison 7              2) Buechler, Lydia 8              
     3) Wical, Bianca 8                 4) Reynolds, Madeline 7           
  2 Lily Flagg  'A'                                        NT    2:29.22  
     1) Carlisle, Katherine 8           2) Rorex, Avery 7                 
     3) Olsen, Rebecca 8                4) Charles, Kinley 7              
 -- YMCA Seals  'B'                                        NT   x3:58.00  
     1) Scully, Tatum 8                 2) Schaab, Eva 7                  
     3) Hancock, Tessa 8                4) Burkholder, Clara 8            
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:25.60        1975 Sherwood                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lily Flagg  'A'                                        NT    1:52.26    7  
     1) Yates, Aeron 8                  2) Rye, Cody 7                    
     3) Marett, Aubrey 8                4) Mimna, Josiah 8                
  2 YMCA Seals  'A'                                   2:05.00    5:34.39  
     1) Carr, Christopher 6             2) Livingston Stanbery, Hiroyuki 8
     3) Reynolds, Charlie 5             4) Shepard, Zander 8              
 
Event 3  Girls 9-10 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:38.78        1988 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lily Flagg  'A'                                        NT    4:02.96    7  
     1) Freeman, Sarah 10               2) Swann, Sarah 10                
     3) Yates, Adison 10                4) Butler, Isabella 10            
 -- YMCA Seals  'B'                                        NT   x4:47.00  
     1) Carr, Emily 9                   2) Hancock, Ava 10                
     3) Lerma, Sarai 10                 4) Sandoval, Sophia 9             
 -- YMCA Seals  'A'                                   3:58.35         DQ  
     1) Cornelius, Piper 9              2) Gierloff, Emily 9              
     3) Wical, Alexia 10                4) Reynolds, Sarah 9              
 
Event 4  Boys 9-10 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:42.90    7/1/2008 Monte Sano                                 
                         B.Wermuth, J.Fulkerson, M.Graves, T.Castell       
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lily Flagg  'A'                                        NT    3:36.57    7  
     1) Thomson, Andrew 10              2) Wysock, Noah 10                
     3) Wright, Noah 10                 4) Taylor, Tyler 10               
 -- Lily Flagg  'B'                                        NT   x5:00.65  
     1) Carlisle, Jonah 10              2) Elmore, Nathan 9               
     3) O'Halloran, Eamon 8             4) Nester, James 9                
 
Event 5  Girls 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:22.44        1999 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lily Flagg  'A'                                        NT    2:52.14    7  
     1) Gunsallus, Emma 12              2) Chua, Catherine 11             
     3) Greenlee, JoJo 12               4) Vosahlik, Elizabeth 12         
  2 YMCA Seals  'A'                                   3:04.57    4:18.52  
     1) Barch, Kailin 11                2) Butler, Taylor 12              
     3) Laurel, Cameryn 11              4) Lichti, Abby 12                
 -- Lily Flagg  'B'                                        NT   x3:31.45  
     1) Butler, Abigail 11              2) O'Halloran, Olivia 11          
     3) Busk, Mia 11                    4) Shattuck, Emily 11             
 
Event 6  Boys 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:24.93        1999 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lily Flagg  'A'                                        NT    3:14.25    7  
     1) Wright, Dylan 12                2) Copeland, Cody 11              
     3) Barnett, Evan 11                4) Olmsted, Trever 12             
  2 YMCA Seals  'A'                                        NT    5:42.94  
     1) Gierloff, Ryan 11               2) Beutjer, Braly 11              
     3) Carr, Oliver 12                 4) Lerma, Isaiah 12               
 -- YMCA Seals  'B'                                        NT   x4:11.27  
     1) Yang, Jeremiah 11               2) McKinney, Eric 12              
     3) Willingham, Christian 11        4) Colbert, Bryant 11             
 -- YMCA Seals  'C'                                        NT   x5:17.00  
     1) Livingston Stanberry, Yoshi 11  2) Nelson, Issac 11               
     3) Scully, Alistair 11             4) Walker, Finn 11                
 
Event 7  Girls 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:17.75        1984 Camelot                                    
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lily Flagg  'A'                                        NT    2:41.71    7  
     1) Gunsallus, Hannah 13            2) Busk, Olivia 13                
     3) Chua, Rachel 14                 4) Schmuck, Amery 14              
  2 YMCA Seals  'A'                                        NT    3:25.84  
     1) Allen, Kori 13                  2) Scully, Maisy 14               
     3) Scully, Quinlyn 13              4) Sexton, Cara 12                
 
Event 8  Boys 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:08.33    6/1/2011 Greenwyche Gators                          
                         E Reynolds, B Conners, J Sutphin, P McNeely       
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lily Flagg  'A'                                        NT    2:38.57    7  
     1) Chua, CJ 13                     2) Wright, Jacob 13               
     3) Barraza, Chris 13               4) Butler, Joshua 13              
 
Event 10  Boys 15-17 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:54.64    7/2/2013 Piedmont                                   
                         J. Calletrello, S. Strankman, J. Smith, J. Herring
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lily Flagg  'A'                                   2:34.93    2:46.94    7  
     1) Andrews, Tyler 17               2) Caruso, Daniel 15              
     3) Butler, Ethan 15                4) Hubbert, Jonathon 17           
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   20.32        2005 Sarah Margaret Cimino, BLOSSOMWOOD           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Olsen, Emma                6 LFP                    24.19      23.57    5  
  2 Wright, Summer             4 LFP                    46.41      43.71    3  
  3 Vosahlik, Julia            6 LFP                    56.21      47.14    1  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Saari, Molly               5 LFP                  1:56.28     X57.01  
 -- Robley, Lily Kate          5 LFP                    59.81     X59.07  
 -- Rye, Kallie                4 LFP                  1:05.76   X1:00.64  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   18.49        2002 Chandler Hinson, CAMELOT                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bohanon, Brodie            6 YMCA                      NT      29.12    5  
  2 Wysock, Charlie            6 LFP                    37.81      36.78    3  
  3 Carr, Christopher          6 YMCA                      NT      40.78    1  
  4 Scarbrough, Mason          6 LFP                    44.14      43.08  
  5 Nester, Owen               6 LFP                    37.03      44.71  
  6 Reynolds, Charlie          5 YMCA                      NT    1:22.71  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Hull, Levi                 6 LFP                  1:06.53     X44.25  
 -- Dawson, Thomas             6 YMCA                      NT   X1:01.84  
 -- Olsen, Bart                4 LFP                  1:46.65   X1:08.96  
 -- Johnson, Isaac             6 LFP                       NT   X1:13.77  
 -- Lewis, Jack                6 LFP                    54.57   X1:22.03  
 -- Hull, Jack                 5 LFP                  1:38.08   X1:37.14  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   16.07    6/3/2009 Reagan Wealkey, Stingrays                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Burkholder, Clara          8 YMCA                      NT      27.83    5  
  2 Tayor, Kalen               8 LFP                    29.44      29.08    3  
  3 Scully, Tatum              8 YMCA                      NT      29.26    1  
  4 O'Halloran, Finola         8 LFP                    29.47      30.44  
  5 Butler, Victoria           7 LFP                    37.77      34.57  
  6 Bhika, Zoe                 7 YMCA                   45.70      34.94  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Schaab, Eva                7 YMCA                      NT     X47.33  
 -- Cody, Breanna              7 LFP                  1:00.58     X52.33  
 -- Freeman, Anna              7 LFP                    40.78   X1:34.70  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   16.10        1973 Chris McCool, PIEDMONT                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barnett, Parker            8 LFP                       NT      21.59    5  
  2 Marett, Aubrey             8 LFP                    23.91      22.82    3  
  3 O'Halloran, Eamon          8 LFP                    26.31      24.75    1  
  4 Shepard, Zander            8 YMCA                      NT      25.59  
  5 Bollinger, Mason           8 YMCA                   52.25      34.76  
  6 Livingston Stanbery, Hir   8 YMCA                      NT      45.89  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Hvizda, James              8 LFP                    30.25     X29.22  
 -- Quinn, Landon              6 YMCA                      NT     X34.21  
 -- Sapp, Casey                7 LFP                    34.12     X37.19  
 -- Johnson, Collin            7 LFP                    44.20     X44.53  
 -- Saari, Chuck               7 LFP                  5:03.69     X44.87  
 
Event 23  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   31.34    6/5/2013 Claire Blasingame, Mountain Springs          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chua, Fletcher             9 LFP                    41.51      40.46    5  
  2 Butler, Isabella          10 LFP                    50.88      50.44    3  
  3 Wright, Liberty            9 LFP                    59.53      57.72    1  
  4 Carr, Emily                9 YMCA                      NT    1:00.90  
  5 Lerma, Sarai              10 YMCA                      NT    1:09.27  
  6 Smith, Camdyn              9 YMCA                      NT    1:09.53  
 
Event 25  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Freeman, Sarah            10 LFP                    54.47     X48.96  
 -- Lee, Eunjae               10 YMCA                      NT     X56.50  
 -- Bohanon, Kya               9 YMCA                      NT   X1:04.31  
 -- Sandoval, Sophia           9 YMCA                      NT   X1:04.38  
 -- Henderson, Aleah          10 LFP                  1:19.00   X1:14.00  
 -- Collier, Margaret          9 YMCA                      NT   X1:36.22  
 
Event 26  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   30.62        1998 Josh Renegar, JVRA                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wood, Gabriel             10 LFP                    46.63      46.50    5  
  2 Taylor, Tyler             10 LFP                    50.90      48.83    3  
  3 Sexton, Evan               9 YMCA                      NT      49.26    1  
  4 Vosahlik, Adam             9 LFP                    56.38      57.12  
  5 Bluman, Daniel             9 YMCA                      NT    1:03.84  
  6 Appala, Anish              9 YMCA                      NT    1:09.84  
 
Event 28  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Hull, Josiah              10 LFP                    58.77     X58.70  
 -- Johnson, Michah            9 LFP                  1:02.50   X1:14.44  
 -- Nester, James              9 LFP                  1:04.33   X1:20.03  
 -- Scarbrough, Ben            9 LFP                  1:28.47   X1:32.13  
 
Event 29  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   28.51    6/5/2013 Regan Weakley, MTSP                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sexton, Cara              12 YMCA                   39.87      35.14    5  
  2 Gunsallus, Emma           12 LFP                    39.20      39.33    3  
  3 Pleva, Cecilia            11 LFP                    44.81      41.89    1  
  4 Bhika, Eden               11 YMCA                   47.08      42.33  
  5 Lichti, Abby              12 YMCA                      NT      48.20  
  6 Busk, Mia                 11 LFP                    52.91      57.50  
 
Event 31  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Pleva, Clare              12 LFP                    42.00     X41.58  
 -- O'Halloran, Olivia        11 LFP                    43.90     X44.65  
 -- Nelson, Marisa            11 LFP                  1:47.95   X1:26.52  
 
Event 32  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   28.00        1976 Keating Johns, JVRA                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barnett, Evan             11 LFP                    38.81      37.00    5  
  2 Baughn, Max               11 YMCA                   43.46      39.37    3  
  3 Wright, Dylan             12 LFP                    41.31      42.57    1  
  4 Copeland, Cody            11 LFP                       NT      42.64  
  5 Bluman, Joshua            12 YMCA                      NT    1:01.65  
  6 Carr, Oliver              12 YMCA                      NT    1:17.65  
 
Event 34  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Sapp, Cooper              12 LFP                    47.22     X46.64  
 -- Cody, Cameron             11 LFP                    57.09     X52.75  
 -- Freeman, Thomas           11 LFP                    57.70     X52.95  
 -- McKinney, Eric            12 YMCA                      NT     X53.32  
 -- Scully, Alistair          11 YMCA                      NT     X55.65  
 -- Colbert, Bryant           11 YMCA                      NT   X1:00.25  
 -- Walker, Finn              11 YMCA                      NT   X1:04.32  
 
Event 35  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   27.57    7/1/2015 Regan Weakley, MTSP                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Allen, Kori               13 YMCA                   32.95     J33.13    5  
  2 Gunsallus, Hannah         13 LFP                    33.13     J32.93    3  
  3 Lewis, Sarah              14 LFP                    37.96      36.68    1  
  4 Butler, Elise             14 LFP                    36.58      37.58  
  5 Scully, Quinlyn           13 YMCA                      NT      44.09  
  6 Scully, Maisy             14 YMCA                      NT      47.19  
 
Event 37  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Sandoval, Julianna        13 YMCA                      NT   X1:00.00  
 
Event 38  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   26.39   6/20/2007 Tyler Kaiiszak, JVRA                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barraza, Chris            13 LFP                    30.44      31.18    5  
  2 Hubbert, Benjamin         13 LFP                    40.01      37.83    3  
  3 Beutjer, Matthew          13 YMCA                      NT     J44.27    1  
  4 Wright, Jacob             13 LFP                    41.78     J44.19  
  5 Pant, Shreyas             14 YMCA                   52.38      45.70  
 
Event 40  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Henderson, Joshua         13 LFP                    43.45     X41.12  
 -- Nelson, Marshall          13 LFP                  1:00.72     X56.56  
 
Event 41  Girls 15-17 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   28.00        1980 Allison Orr, CAMELOT                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schmuck, Adaley           17 YMCA                      NT      31.21    5  
  2 Lewis, Kathryn            15 LFP                    36.02      34.69    3  
  3 Chua, Rachel              14 LFP                    37.82      38.45    1  
  4 Jager, Rebecca            17 LFP                       NT      38.69  
 
Event 44  Boys 15-17 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RCSL:   24.93    7/2/2013 John Smith, PIEDMONT                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Andrews, Tyler            17 LFP                    31.56      30.02    5  
  2 Hubbert, Jonathon         17 LFP                    32.59      31.66    3  
  3 Carlton, Andrew           15 LFP                       NT      33.56    1  
  4 Livingston Stanbery, Dan  17 YMCA                      NT      39.07  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   21.30        1978 Jana Horsch, CAMELOT                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Buechler, Lydia            8 YMCA                   32.50      27.83    5  
  2 Wical, Bianca              8 YMCA                   40.75      29.88    3  
  3 Olsen, Rebecca             8 LFP                    33.21      31.28    1  
  4 Butler, Charlotte          8 LFP                    42.03      35.51  
  5 Tayor, Kalen               8 LFP                    49.53      45.81  
 -- Bhika, Zoe                 7 YMCA                      NT         DQ  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   20.60        1980 Elmer Hung, CAMELOT                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shepard, Zander            8 YMCA                      NT      30.00    5  
  2 Barnett, Parker            8 LFP                    33.39      32.83    3  
  3 Rye, Cody                  7 LFP                    33.95      34.62    1  
  4 Holley, Levi               7 LFP                       NT      42.97  
  5 Bollinger, Mason           8 YMCA                   47.04      45.13  
  6 Demirjian, Parker          7 YMCA                      NT      46.50  
 
Event 49  Girls 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   40.53   6/15/2011 Allison Hu, Tide                             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wical, Alexia             10 YMCA                   59.60      55.47    5  
  2 Butler, Isabella          10 LFP                  1:06.65    1:01.75    3  
  3 Wright, Liberty            9 LFP                       NT    1:14.25    1  
  4 Carr, Emily                9 YMCA                      NT    1:17.09  
  5 Cornelius, Piper           9 YMCA                      NT    1:22.09  
  6 Pleva, Colleen            10 LFP                       NT    1:24.19  
 
Event 50  Boys 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   40.85        2005 Fritz Zimmerman, CAMELOT                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wysock, Noah              10 LFP                    53.77      51.32    5  
  2 Taylor, Tyler             10 LFP                    55.32      56.26    3  
  3 Wright, Noah              10 LFP                  1:13.70    1:07.70    1  
 -- Appala, Anish              9 YMCA                      NT         DQ  
 -- Bluman, Daniel             9 YMCA                      NT         DQ  
 
Event 51  Girls 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   37.08        1982 Jana Korsch, CAMELOT                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chua, Catherine           11 LFP                    46.44      47.28    5  
  2 Pleva, Cecilia            11 LFP                       NT      57.07    3  
  3 Butler, Abigail           11 LFP                  1:08.67      57.71    1  
  4 Bhika, Eden               11 YMCA                      NT    1:05.53  
  5 Barch, Kailin             11 YMCA                 1:28.03    1:15.31  
  6 Lichti, Abby              12 YMCA                      NT    1:37.06  
 
Event 52  Boys 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   37.70        1977 William Wells, BLOSSOMWOOD                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barnett, Evan             11 LFP                    50.20      49.25    5  
  2 Andrews, Jake             12 LFP                    54.14      50.33    3  
  3 Bollinger, Michael Rober  11 YMCA                 1:21.60    1:20.96    1  
  4 Beutjer, Braly            11 YMCA                      NT    1:51.89  
 -- Bluman, Joshua            12 YMCA                      NT         DQ  
 -- Copeland, Cody            11 LFP                  1:03.15         DQ  
 
Event 53  Girls 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   36.54   6/24/2009 Darby Mokry, MONTE SANO                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schmuck, Amery            14 LFP                    40.58      41.13    5  
  2 Busk, Olivia              13 LFP                    53.01      52.07    3  
  3 Lewis, Sarah              14 LFP                  1:03.34      54.31    1  
 
Event 54  Boys 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   32.62   6/20/2007 Tyler Kaliszak, JVRA                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barraza, Chris            13 LFP                    37.08      37.34    5  
  2 Hubbert, Benjamin         13 LFP                    53.16      47.08    3  
  3 Butler, Joshua            13 LFP                    54.18      48.32    1  
  4 Beutjer, Matthew          13 YMCA                      NT      57.47  
  5 Pant, Shreyas             14 YMCA                 1:13.23    1:08.90  
 
Event 55  Girls 15-17 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   35.39        1985 Jana Korsch, CAMELOT                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schmuck, Adaley           17 YMCA                      NT      41.33    5  
  2 Steckmesser, Brooke       16 LFP                    44.71      44.02    3  
  3 Chua, Rachel              14 LFP                    48.38      49.26    1  
  4 Lewis, Kathryn            15 LFP                       NT      51.65  
 
Event 56  Boys 15-17 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RCSL:   30.23   6/30/2010 Tyler Kaliszak, JVRA                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hvizda, Thomas            16 YMCA                   42.31     J39.90    5  
  2 Butler, Ethan             15 LFP                    39.34     J39.88    3  
  3 Caruso, Daniel            15 LFP                    46.27      46.69    1  
  4 Carlton, Andrew           15 LFP                       NT      47.16  
  5 Livingston Stanbery, Dan  17 YMCA                      NT    1:01.03  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:15.47   6/13/2007 Blossomwood, BLOS                          
                         W.Kretzschmar, B.Thurman, R.Roberts, S.Cimino     
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 YMCA Seals  'A'                                   1:30.23    1:41.60    7  
     1) Buechler, Lydia W8              2) Bohanon, Brodie M6             
     3) Wical, Bianca W8                4) Shepard, Zander M8             
 -- Lily Flagg  'C'                                        NT   X2:22.71  
     1) Johnson, Luke M8                2) Hull, Levi M6                  
     3) Butler, Victoria W7             4) Tayor, Kalen W8                
 -- YMCA Seals  'B'                                        NT   X3:00.71  
     1) Wingate, Madison W7             2) Demirjian, Parker M7           
     3) Livingston Stanbery, Hiroyuki M 4) Reynolds, Madeline W7          
 -- YMCA Seals  'C'                                        NT   X3:58.91  
     1) Reynolds, Charlie M5            2) Schaab, Eva W7                 
     3) Carr, Christopher M6            4) Scully, Tatum W8               
 -- Lily Flagg  'B'                                        NT        XDQ  
     1) Hvizda, James M8                2) Holley, Levi M7                
     3) Johnson, Collin M7              4) Butler, Charlotte W8           
 -- Lily Flagg  'A'                                   1:38.10         DQ  
     1) Marett, Aubrey M8               2) Olsen, Emma W6                 
     3) O'Halloran, Eamon M8            4) Olsen, Rebecca W8              
 
Event 59  Mixed 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:19.00        1976 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lily Flagg  'A'                                   2:53.13    3:03.53    7  
     1) Wood, Gabriel M10               2) Wysock, Noah M10               
     3) Butler, Isabella W10            4) Chua, Fletcher W9              
  2 YMCA Seals  'A'                                   3:12.81    3:09.25  
     1) Wical, Alexia W10               2) Cornelius, Piper W9            
     3) Sexton, Evan M9                 4) McNeal, Cole M10               
 -- Lily Flagg  'C'                                        NT   X4:45.40  
     1) Nester, James M9                2) Henderson, Aleah W10           
     3) Wright, Liberty W9              4) Vosahlik, Adam M9              
 -- YMCA Seals  'B'                                        NT   X4:46.25  
     1) Bluman, Daniel M9               2) Demirjian, Patrick M10         
     3) Lee, Eunjae W10                 4) Collier, Margaret W9           
 
Event 61  Mixed 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:04.91   6/29/2011 Byrd Spring, BYRD                          
                         I Blasingame, S Vasquez, M Northcutt, E Vasquez   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lily Flagg  'A'                                   2:25.01    2:30.31    7  
     1) Barnett, Evan M11               2) Chua, Catherine W11            
     3) Gunsallus, Emma W12             4) Schmuck, Landry M12            
  2 YMCA Seals  'A'                                   2:48.60    3:09.25  
     1) Baughn, Max M11                 2) Lichti, Abby W12               
     3) McKinney, Eric M12              4) Sexton, Cara W12               
 -- Lily Flagg  'C'                                        NT   X3:26.28  
     1) Zeller, Sophia W11              2) Freeman, Thomas M11            
     3) Copeland, Cody M11              4) Busk, Mia W11                  
 -- Lily Flagg  'B'                                        NT   X3:38.52  
     1) Nelson, Marisa W11              2) Sapp, Cooper M12               
     3) O'Halloran, Olivia W11          4) Pleva, Cecilia W11             
 -- YMCA Seals  'B'                                        NT   X3:49.95  
     1) Beutjer, Braly M11              2) Colbert, Bryant M11            
     3) Bhika, Eden W11                 4) Barch, Kailin W11              
 -- YMCA Seals  'C'                                        NT   X4:31.31  
     1) Bluman, Joshua M12              2) Lerma, Isaiah M12              
     3) Bollinger, Michael Robert M11   4) Nelson, Issac M11              
 
Event 63  Mixed 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:54.67    6/5/2013 Byrd Spring                                
                         C Hui, M Northcutt, I Blasingame, S Vasquez       
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lily Flagg  'A'                                   2:10.27    2:10.96    7  
     1) Schmuck, Amery W14              2) Gunsallus, Hannah W13          
     3) Chua, CJ M13                    4) Barraza, Chris M13             
  2 YMCA Seals  'A'                                        NT    3:08.87  
     1) Scully, Quinlyn W13             2) Scully, Maisy W14              
     3) Pant, Shreyas M14               4) Beutjer, Matthew M13           
 -- Lily Flagg  'C'                                        NT   X2:38.03  
     1) Williams, Ella W13              2) Wright, Jacob M13              
     3) Butler, Elise W14               4) Butler, Joshua M13             
 -- Lily Flagg  'B'                                        NT   X2:58.22  
     1) Nelson, Marshall M13            2) Fanning, Rachel W13            
     3) Henderson, Joshua M13           4) Busk, Olivia W13               
 
Event 65  Mixed 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:52.35   6/30/2010 Jones Valley Recreation Assn.              
                         N Olson, J Starck, J Sabio, T Kaliszak            
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lily Flagg  'A'                                   2:14.28    2:09.14    7  
     1) Andrews, Tyler M17              2) Steckmesser, Brooke W16        
     3) Lewis, Kathryn W15              4) Butler, Ethan M15              
  2 YMCA Seals  'A'                                        NT    2:13.03  
     1) Schmuck, Adaley W17             2) Allen, Kori W13                
     3) Livingston Stanbery, Dan M17    4) Hvizda, Thomas M16             
 -- Lily Flagg  'B'                                        NT   X2:30.03  
     1) Carlton, Andrew M15             2) Chua, Rachel W14               
     3) Jager, Rebecca W17              4) Caruso, Daniel M15             
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   18.88        1981 Lori Harrison, BYRD SPRING                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Olsen, Rebecca             8 LFP                    29.63      30.20    5  
  2 Bluman, Alyssa             7 YMCA                      NT      32.91    3  
  3 O'Halloran, Finola         8 LFP                    34.94      33.57    1  
  4 Butler, Charlotte          8 LFP                    39.13      38.64  
  5 Wingate, Madison           7 YMCA                   41.12      46.37  
  6 Reynolds, Madeline         7 YMCA                      NT      54.65  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   19.25        1980 Elmer Hung, CAMELOT                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shepard, Zander            8 YMCA                      NT      31.18    5  
  2 O'Halloran, Eamon          8 LFP                    33.41      36.01    3  
  3 Marett, Aubrey             8 LFP                    53.40      39.34    1  
  4 Johnson, Luke              8 LFP                    40.02      40.63  
  5 Livingston Stanbery, Hir   8 YMCA                      NT    1:06.33  
  6 Carr, Christopher          6 YMCA                      NT    1:24.71  
 
Event 69  Girls 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   36.88   6/29/2011 Regan Weakley, Stingrays                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chua, Fletcher             9 LFP                    47.69      46.71    5  
  2 Bhika, Asha                9 YMCA                      NT    1:10.85    3  
  3 Pleva, Colleen            10 LFP                       NT    1:11.52    1  
  4 Cornelius, Piper           9 YMCA                      NT    1:12.95  
  5 Newby, Makinley            9 LFP                  1:53.03    1:34.57  
  6 Reynolds, Sarah            9 YMCA                      NT    1:38.84  
 
Event 70  Boys 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   36.47    6/3/2015 Riley Groves, Launchers                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McNeal, Cole              10 YMCA                      NT      52.53    5  
  2 Sexton, Evan               9 YMCA                      NT      54.64    3  
  3 Wright, Noah              10 LFP                    57.99      58.32    1  
  4 Wysock, Noah              10 LFP                    59.95    1:03.68  
  5 Demirjian, Patrick        10 YMCA                      NT    1:04.52  
  6 Vosahlik, Adam             9 LFP                  1:08.77    1:09.65  
 
Event 71  Girls 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   33.17   6/22/2011 Sarah Margaret Cimino, BLOS                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sexton, Cara              12 YMCA                   43.40      40.84    5  
  2 Chua, Catherine           11 LFP                    43.25      44.32    3  
  3 Butler, Abigail           11 LFP                    58.15      57.58    1  
  4 Barch, Kailin             11 YMCA                      NT    1:07.62  
  5 Lichti, Abby              12 YMCA                      NT    1:10.83  
 -- Zeller, Sophia            11 LFP                  1:08.22         DQ  
 
Event 72  Boys 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   27.10   6/29/2011 Chandler Espy, JVRA                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schmuck, Landry           12 LFP                    38.51      38.91    5  
  2 Andrews, Jake             12 LFP                    56.14      49.34    3  
  3 Copeland, Cody            11 LFP                       NT    1:02.40    1  
  4 Lerma, Isaiah             12 YMCA                      NT    1:08.85  
  5 Livingston Stanberry, Yo  11 YMCA                      NT    1:19.44  
  6 Nelson, Issac             11 YMCA                      NT    1:27.62  
 
Event 73  Girls 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   32.07        2000 E.C. Moore, BLOSSOMWOOD                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schmuck, Amery            14 LFP                    39.06      37.50    5  
  2 Gunsallus, Hannah         13 LFP                    38.47      37.69    3  
  3 Allen, Kori               13 YMCA                   39.72      40.65    1  
  4 Fanning, Rachel           13 LFP                  1:00.64      58.95  
  5 Scully, Quinlyn           13 YMCA                      NT    1:00.03  
  6 Scully, Maisy             14 YMCA                      NT    1:04.38  
 
Event 74  Boys 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   30.18        2006 Steven Griffin, GREENWYCHE                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barraza, Chris            13 LFP                    36.58      36.03    5  
  2 Chua, CJ                  13 LFP                    37.34      36.97    3  
  3 Beutjer, Matthew          13 YMCA                      NT      51.27    1  
  4 Wright, Jacob             13 LFP                    52.81      51.44  
 
Event 75  Girls 15-17 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   31.77   6/22/2011 Hannah Busk, LILY                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Steckmesser, Brooke       16 LFP                       NT      41.89    5  
  2 Lewis, Sarah              14 LFP                       NT      42.53    3  
  3 Jager, Rebecca            17 LFP                       NT      44.12    1  
 
Event 76  Boys 15-17 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RCSL:   28.18    7/2/2013 John Smith, PIEDMONT                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hvizda, Thomas            16 YMCA                   38.89      36.44    5  
  2 Andrews, Tyler            17 LFP                    39.18      38.52    3  
  3 Hubbert, Jonathon         17 LFP                    41.59      40.53    1  
  4 Butler, Ethan             15 LFP                    41.97      43.00  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   18.16   6/29/2011 Claire Blasingame, BYRD                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Buechler, Lydia            8 YMCA                   36.82     J29.94    5  
  2 Olsen, Rebecca             8 LFP                    30.33     J29.84    3  
  3 Wical, Bianca              8 YMCA                   39.78      30.14    1  
  4 Wingate, Madison           7 YMCA                      NT      39.59  
  5 Butler, Victoria           7 LFP                    43.14     J39.90  
  6 O'Halloran, Finola         8 LFP                    39.21     J39.78  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   18.02    7/2/2013 Will Byrd, JVRA                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marett, Aubrey             8 LFP                    35.08      29.91    5  
  2 Bohanon, Brodie            6 YMCA                      NT      43.02    3  
  3 Johnson, Luke              8 LFP                    46.83      46.95    1  
  4 Bollinger, Mason           8 YMCA                      NT      49.69  
  5 Demirjian, Parker          7 YMCA                      NT      51.28  
 
Event 79  Girls 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   34.42        1993 Margaret Hoelzer, JVRA                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wical, Alexia             10 YMCA                 1:03.25      49.15    5  
  2 Chua, Fletcher             9 LFP                    55.02      50.08    3  
  3 Butler, Isabella          10 LFP                  1:12.21    1:24.82    1  
  4 Pindera, Nadia             9 YMCA                      NT    1:25.14  
  5 Sandoval, Sophia           9 YMCA                      NT    1:25.90  
  6 Pleva, Colleen            10 LFP                       NT    1:48.60  
 
Event 80  Boys 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   34.44        1984 Milo Crawford, SOUTHEAST YMCA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wood, Gabriel             10 LFP                  1:00.64      59.15    5  
  2 Wright, Noah              10 LFP                    58.84      59.58    3  
  3 Wysock, Noah              10 LFP                  1:01.70    1:00.27    1  
  4 Appala, Anish              9 YMCA                      NT    1:41.91  
 
Event 81  Girls 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   31.25   6/22/2011 Sarah Margaret Cimino, BLOS                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sexton, Cara              12 YMCA                   48.44      42.28    5  
  2 Gunsallus, Emma           12 LFP                    45.57      45.81    3  
  3 Busk, Mia                 11 LFP                  1:01.40      58.76    1  
  4 Zeller, Sophia            11 LFP                       NT    1:00.81  
 
Event 82  Boys 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   30.68        2000 Josh Renegar, JVRA                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schmuck, Landry           12 LFP                    37.59      36.77    5  
  2 Wright, Dylan             12 LFP                    58.03      56.15    3  
  3 Baughn, Max               11 YMCA                 1:07.38    1:00.15    1  
  4 Andrews, Jake             12 LFP                  1:09.21    1:01.90  
  5 Scully, Alistair          11 YMCA                      NT    1:24.32  
 
Event 83  Girls 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   29.90   6/12/2013 Sarah Margaret Cimino, BLOS                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schmuck, Amery            14 LFP                    36.47      37.91    5  
  2 Allen, Kori               13 YMCA                   44.18      42.33    3  
  3 Busk, Olivia              13 LFP                    45.12      46.21    1  
  4 Williams, Ella            13 LFP                    50.41      50.69  
 
Event 84  Boys 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   28.23    7/3/2012 Zach Harting, Redstone                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chua, CJ                  13 LFP                    37.22      38.19    5  
  2 Butler, Joshua            13 LFP                    44.46      44.12    3  
  3 Pant, Shreyas             14 YMCA                      NT    1:01.78    1  
 
Event 85  Girls 15-17 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   29.87   6/30/2010 Hannah Busk, LILY                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schmuck, Adaley           17 YMCA                      NT      35.18    5  
  2 Steckmesser, Brooke       16 LFP                    35.87      36.28    3  
  3 Jager, Rebecca            17 LFP                       NT      52.89    1  
 
Event 86  Boys 15-17 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RCSL:   26.98    7/2/2013 John Smith, PIEDMONT                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hvizda, Thomas            16 YMCA                   41.47      35.14    5  
  2 Butler, Ethan             15 LFP                    36.89      38.59    3  
  3 Hubbert, Jonathon         17 LFP                    43.01      44.83    1  
  4 Caruso, Daniel            15 LFP                       NT      48.46  
  5 Livingston Stanbery, Dan  17 YMCA                      NT      49.95  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:19.61        1981 Camelot                                    
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lily Flagg  'A'                                   1:45.92    1:56.87    7  
     1) Olsen, Emma 6                   2) Tayor, Kalen 8                 
     3) O'Halloran, Finola 8            4) Olsen, Rebecca 8               
  2 YMCA Seals  'A'                                   2:24.17    2:09.00  
     1) Wical, Bianca 8                 2) Reynolds, Madeline 7           
     3) Wingate, Madison 7              4) Buechler, Lydia 8              
 -- YMCA Seals  'B'                                        NT   X2:42.34  
     1) Bluman, Alyssa 7                2) Burkholder, Clara 8            
     3) Bhika, Zoe 7                    4) Schaab, Eva 7                  
 -- Lily Flagg  'B'                                        NT   X3:39.39  
     1) Cody, Breanna 7                 2) Freeman, Anna 7                
     3) Butler, Victoria 7              4) Butler, Charlotte 8            
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:15.00        1972 Sherwood                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lily Flagg  'A'                                   1:46.74    1:48.72    7  
     1) O'Halloran, Eamon 8             2) Rye, Cody 7                    
     3) Sapp, Casey 7                   4) Marett, Aubrey 8               
  2 YMCA Seals  'A'                                   1:46.56    2:17.01  
     1) Bohanon, Brodie 6               2) Livingston Stanbery, Hiroyuki 8
     3) Bollinger, Mason 8              4) Shepard, Zander 8              
 -- Lily Flagg  'B'                                        NT   X2:59.47  
     1) Hvizda, James 8                 2) Saari, Chuck 7                 
     3) Hull, Levi 6                    4) Holley, Levi 7                 
 -- YMCA Seals  'B'                                        NT   X4:30.94  
     1) Dawson, Thomas 6                2) Carr, Christopher 6            
     3) Demirjian, Parker 7             4) Reynolds, Charlie 5            
 
Event 89  Girls 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:27.47        1982 Byrd Spring                                
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lily Flagg  'A'                                   3:18.92    3:27.82    7  
     1) Butler, Isabella 10             2) Wright, Liberty 9              
     3) Freeman, Sarah 10               4) Chua, Fletcher 9               
  2 YMCA Seals  'A'                                   3:26.88    4:03.00  
     1) Wical, Alexia 10                2) Reynolds, Sarah 9              
     3) Cornelius, Piper 9              4) Pindera, Nadia 9               
 -- YMCA Seals  'B'                                        NT   X4:27.69  
     1) Lee, Eunjae 10                  2) Bohanon, Kya 9                 
     3) Lerma, Sarai 10                 4) Carr, Emily 9                  
 -- YMCA Seals  'C'                                        NT   X5:00.58  
     1) Collier, Margaret 9             2) Sandoval, Sophia 9             
     3) Bhika, Asha 9                   4) Smith, Camdyn 9                
 
Event 90  Boys 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:21.53        1997 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lily Flagg  'A'                                   3:14.15    3:14.48    7  
     1) Wysock, Noah 10                 2) Wright, Noah 10                
     3) Taylor, Tyler 10                4) Wood, Gabriel 10               
  2 YMCA Seals  'A'                                   3:31.27    3:58.85  
     1) Sexton, Evan 9                  2) Bluman, Daniel 9               
     3) Bohanon, Brodie 6               4) McNeal, Cole 10                
 -- Lily Flagg  'B'                                        NT   X5:22.95  
     1) Scarbrough, Ben 9               2) Nester, James 9                
     3) Johnson, Michah 9               4) Hull, Josiah 10                
 
Event 91  Girls 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:05.71   6/20/2012 Mtn Springs Stingrays                      
                         R Weakley, M Garding, G Brandon, D Campbell       
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lily Flagg  'A'                                   2:41.64    2:41.70    7  
     1) Gunsallus, Emma 12              2) Butler, Abigail 11             
     3) Pleva, Clare 12                 4) Chua, Catherine 11             
  2 YMCA Seals  'A'                                   2:59.22    3:20.32  
     1) Lichti, Abby 12                 2) Barch, Kailin 11               
     3) Bhika, Eden 11                  4) Sexton, Cara 12                
 -- Lily Flagg  'B'                                        NT   X3:21.19  
     1) O'Halloran, Olivia 11           2) Busk, Mia 11                   
     3) Zeller, Sophia 11               4) Pleva, Cecilia 11              
 
Event 92  Boys 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:05.19        1999 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lily Flagg  'A'                                   2:38.33    2:45.13    7  
     1) Barnett, Evan 11                2) Wright, Dylan 12               
     3) Andrews, Jake 12                4) Schmuck, Landry 12             
  2 YMCA Seals  'A'                                        NT    3:36.45  
     1) McKinney, Eric 12               2) Beutjer, Braly 11              
     3) Livingston Stanberry, Yoshi 11  4) Baughn, Max 11                 
 -- Lily Flagg  'B'                                        NT   X3:28.32  
     1) Cody, Cameron 11                2) Sapp, Cooper 12                
     3) Freeman, Thomas 11              4) Copeland, Cody 11              
 -- YMCA Seals  'C'                                        NT   X4:41.46  
     1) Carr, Oliver 12                 2) Walker, Finn 11                
     3) Scully, Alistair 11             4) Nelson, Issac 11               
 -- YMCA Seals  'B'                                        NT   X4:45.65  
     1) Bollinger, Michael Robert 11    2) Colbert, Bryant 11             
     3) Bluman, Joshua 12               4) Anderson, Drew 12              
 
Event 93  Girls 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:04.82        1984 Camelot                                    
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lily Flagg  'A'                                   2:19.55    2:28.31    7  
     1) Gunsallus, Hannah 13            2) Butler, Elise 14               
     3) Lewis, Sarah 14                 4) Schmuck, Amery 14              
  2 YMCA Seals  'A'                                        NT    3:10.66  
     1) Sandoval, Julianna 13           2) Scully, Quinlyn 13             
     3) Scully, Maisy 14                4) Allen, Kori 13                 
 
Event 94  Boys 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:57.38   6/30/2010 Greenwyche Gators                          
                         B Malone, W Scoggins, B Conners, J Sutphin        
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lily Flagg  'A'                                   2:19.15    2:20.16    7  
     1) Chua, CJ 13                     2) Butler, Joshua 13              
     3) Hubbert, Benjamin 13            4) Barraza, Chris 13              
 
Event 95  Girls 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   2:01.40        1986 Camelot                                    
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lily Flagg  'A'                                   2:25.91    3:01.71    7  
     1) Lewis, Kathryn 15               2) Chua, Rachel 14                
     3) Jager, Rebecca 17               4) Steckmesser, Brooke 16         
 
Event 96  Boys 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RCSL:   1:44.61    7/2/2013 Piedmont                                   
                         J. Herring, J. Calatrello, C. Overbeek, J. Smith  
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lily Flagg  'A'                                   2:11.16    3:01.91    7  
     1) Andrews, Tyler 17               2) Hubbert, Jonathon 17           
     3) Caruso, Daniel 15               4) Butler, Ethan 15               

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2017 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org