Home
2016 Meets
2015 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL - H                HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 6/8/2016 10:33 PM
                        2016 RCSL YMCAvsMTSP - 6/8/2016                        
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   50.61    7/1/2014 Monte Sano, Makos                            
                       C Pike, A Evans, S St. John, C Quadrini           
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   1:36.20    1:46.08    7  
     1) Johnston, Norah 7               2) Bennett, Rowe 8                
     3) Connell, Jane 8                 4) Johnson, Reese 7               
  2 YMCA SEALS  'A'                                   2:00.86    2:03.28  
     1) Wingate, Madison 7              2) Buechler, Lydia 8              
     3) Wical, Bianca 8                 4) Bhika, Zoe 7                   
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'B'                        NT   X3:44.01  
     1) Butler, Emily Kate 8            2) Davenport, Taylor 7            
     3) Marler, Katherine 7             4) Bohan, Emerson 7               
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:16.31        1982 Whitesburg                                 
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   1:39.94    2:23.16    7  
     1) Schmitt, Miles 7                2) Retzke, Jefferson 7            
     3) Pendergrass, Charles 7          4) Johnston, William A 5          
  2 YMCA SEALS  'A'                                   2:22.92    2:54.53  
     1) Livingston Stanbery, Hiroyuki 8 2) Bollinger, Mason 8             
     3) Shepard, Zander 8               4) Dawson, Thomas 6               
 
Event 3  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:17.35        1998 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   3:32.94    3:06.68    7  
     1) Roberts, Noah 10                2) Retzke, Lillian 9              
     3) Defiore, Ellie 10               4) Foy, Abby 10                   
  2 YMCA SEALS  'A'                                   3:54.05    4:18.32  
     1) Collier, Margaret 9             2) Cornelius, Piper 9             
     3) Wical, Alexia 10                4) Gierloff, Emily 9              
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'B'                        NT   X4:08.58  
     1) Hall, Olivia 9                  2) Walker, Molly 9                
     3) Tumminello, Cici 9              4) Schmitt, Avery 10              
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'C'                        NT   X4:12.84  
     1) Pommerenck, Meredith 9          2) Little, Campbell 10            
     3) Dixon, Lila 10                  4) Tillery, Lucy 10               
 -- YMCA SEALS  'B'                                        NT   X4:37.87  
     1) Bhika, Asha 9                   2) Lerma, Sarai 10                
     3) Lazo, Sofia 9                   4) Vo, Tina 9                     
 
Event 4  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:15.90        1997 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   2:56.83    3:49.53    7  
     1) Pendergrass, Matthew 10         2) Engberg, Ethan 10              
     3) Cooper, Gates 10                4) Schmitz, Christopher 9         
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:05.19        1999 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   2:12.00    2:39.13    7  
     1) Johnston, Emma 11               2) Connell, Norah 11              
     3) Comulada, Gabriela 11           4) Wilder, Walden 11              
  2 YMCA SEALS  'A'                                   2:49.85    3:40.77  
     1) Bhika, Eden 11                  2) Barch, Kailin 12               
     3) Butler, Taylor 12               4) Laurel, Cameryn 11             
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'B'                        NT   X3:12.68  
     1) Hannah, Erin 11                 2) Dixon, Lindsey 11              
     3) Spangler, Anna Katherine 11     4) Harlow, Ella A 12              
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:07.29        1999 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   2:26.20    2:42.38    7  
     1) Bennett, Jamieson 12            2) Rainey, Lawson 11              
     3) Peffer, Nolan 11                4) York, Peyton J 11              
  2 YMCA SEALS  'A'                                        NT    3:51.50  
     1) Gierloff, Ryan 11               2) Bollinger, Michael Robert 11   
     3) Baughn, Max 11                  4) Beutjer, Braly 11              
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'B'                        NT   X3:23.37  
     1) Carden, Wade 12                 2) Dillard, Andrew 11             
     3) Johnson, Luke 11                4) Coffman, Daniel 11             
 -- YMCA SEALS  'B'                                        NT   X4:41.10  
     1) Yang, Jeremiah 11               2) Willingham, Christian 11       
     3) Carlson, Drew 11                4) Walker, Finn 11                
 -- YMCA SEALS  'C'                                        NT   X5:05.00  
     1) Carr, Oliver 12                 2) Colbert, Bryant 11             
     3) Livingston Stanberry, Yoshi 11  4) Scully, Alistair 11            
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:01.74        1984 Southeast YMCA                             
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   2:00.21    2:18.68    7  
     1) Brandon, Claire 13              2) Schaefer, Genevieve 13         
     3) Brandon, Sophie 13              4) York, Priscilla 14             
 
Event 8  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:55.97    6/6/2007 Jones Valley Recreation Assn.              
                         T Lewallen, T Kaliszak, N Olson, Z Kaliszak       
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   2:15.20    2:15.24    7  
     1) Johnston, Drew 14               2) Garding, Nikolai 13            
     3) Peffer, Gage 14                 4) Adams, Reece 14                
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'B'                        NT   X2:39.48  
     1) Matteson, Tom 14                2) Shook, Sam 14                  
     3) Fulcher, Samual 14              4) Comulada, Gavin 13             
 
Event 9  Girls 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:58.34        2011 JVRA                                       
                         J Stark, J Sabio, K Wilson, L Olson               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   1:58.22    2:00.68    7  
     1) Campbell, Devin 15              2) Garding, Madelene 16           
     3) Weakley, Regan 15               4) York, Hannah 16                
 
Event 10  Boys 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:43.33   6/20/2012 Piedmont Piranhas                          
                         J Calatrello, J Lawrence, J Smith, T Calatrello   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   1:55.91    2:14.60    7  
     1) Patton, Daniel 16               2) Tillery, Joseph 16             
     3) Hauenstein, Reid 15             4) Johnston, Sam 16               
  2 YMCA SEALS  'A'                                        NT    2:36.89  
     1) Curtis, Houston 17              2) Hvizda, Thomas 16              
     3) Livingston Stanbery, Dan 17     4) Pant, Shreyas 14               
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   17.98        1998 Beth Anne Ashcraft, Whitesburg               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dill, Sloan                6 STINGRAYS              32.89      26.68    5  
  2 Grant, Isabella            6 YMCA                      NT      30.66    3  
  3 Spangler, Aleksandra       6 STINGRAYS              48.95      40.09    1  
  4 Haymond, Sophie            6 STINGRAYS                 NT      43.66  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    SC Yards:   17.98        1998 Beth Anne Ashcraft, Whitesburg               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Tidwell, Miriam            5 STINGRAYS              46.96     X34.68  
 -- Overton, Maelle            5 STINGRAYS                 NT     X44.66  
 -- Butler, Caroline           5 STINGRAYS                 NT   X1:07.61  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   16.34        1999 Lucas Marin, Hampton Cove                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bohanon, Brodie            6 YMCA                      NT      25.73    5  
  2 Ashley, Max                6 STINGRAYS                 NT      30.04    3  
  3 Johnston, William A        5 STINGRAYS                 NT      35.60    1  
  4 Argentina, Oliver          6 STINGRAYS                 NT      39.19  
  5 Dawson, Thomas             6 YMCA                      NT      44.44  
  6 Carr, Christopher          6 YMCA                      NT      46.06  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    SC Yards:   16.34        1999 Lucas Marin, Hampton Cove                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Roberts, Jadon             5 STINGRAYS                 NT     X42.33  
 -- Schroer, Hutton            6 STINGRAYS                 NT     X48.18  
 -- Thomas, Henrich            6 STINGRAYS                 NT     X55.77  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   14.45        1981 Katherine Rhodes, Piedmont                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Connell, Jane              8 STINGRAYS              21.03      19.38    5  
  2 Buzzetta, Mia              8 STINGRAYS              24.01      25.68    3  
  3 Johnston, Norah            7 STINGRAYS              27.27     J27.28    1  
  4 Burkholder, Clara          8 YMCA                      NT     J27.16  
  5 Bhika, Zoe                 7 YMCA                   38.07      32.13  
  6 Scully, Tatum              8 YMCA                      NT      36.66  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    SC Yards:   14.45        1981 Katherine Rhodes, Piedmont                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Davenport, Taylor          7 STINGRAYS              40.38     X27.35  
 -- Bohan, Emerson             7 STINGRAYS                 NT     X33.12  
 -- Butler, Emily Kate         8 STINGRAYS              35.83     X33.38  
 -- Schaab, Eva                7 YMCA                      NT     X49.23  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   13.74        1979 David Allen, Whitesburg                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shepard, Zander            8 YMCA                      NT      22.60    5  
  2 Pendergrass, Charles       7 STINGRAYS              23.09      22.68    3  
  3 Retzke, Jefferson          7 STINGRAYS              30.83     J27.10    1  
  4 Bollinger, Mason           8 YMCA                   40.72     J27.07  
  5 Livingston Stanbery, Hir   8 YMCA                      NT      36.97  
  6 Schmitt, Miles             7 STINGRAYS                 NT      37.91  
 
Event 23  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   27.19    6/8/2011 Regan Weakley, Stingrays                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wical, Alexia             10 YMCA                   41.69      37.06    5  
  2 Roberts, Noah             10 STINGRAYS              40.80      37.88    3  
  3 Retzke, Lillian            9 STINGRAYS                 NT      42.66    1  
  4 Little, Campbell          10 STINGRAYS              53.46      44.33  
  5 Gierloff, Emily            9 YMCA                      NT      50.00  
  6 Bhika, Asha                9 YMCA                      NT    1:02.60  
 
Event 25  Girls 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    SC Yards:   27.19    6/8/2011 Regan Weakley, Stingrays                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Dixon, Lila               10 STINGRAYS              48.05     X44.57  
 -- Tumminello, Cici           9 STINGRAYS                 NT     X50.04  
 -- Hall, Olivia               9 STINGRAYS                 NT     X54.94  
 -- Pommerenck, Meredith       9 STINGRAYS                 NT     X55.07  
 -- Sandoval, Sophia           9 YMCA                      NT   X1:01.60  
 -- Tillery, Lucy             10 STINGRAYS              59.06   X1:05.34  
 -- Carr, Emily                9 YMCA                      NT   X1:09.05  
 -- Lerma, Sarai              10 YMCA                      NT   X1:14.84  
 -- Collier, Margaret          9 YMCA                      NT   X1:17.89  
 -- Vo, Tina                   9 YMCA                      NT   X1:39.73  
 
Event 26  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   27.61        1981 David Allen, Whitesburg                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Engberg, Ethan            10 STINGRAYS                 NT      35.23    5  
  2 Cooper, Gates             10 STINGRAYS              40.95      38.72    3  
  3 McNeal, Cole              10 YMCA                      NT      44.27    1  
  4 Pendergrass, Matthew      10 STINGRAYS              50.31      48.75  
 
Event 29  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   25.37   6/26/2013 Regan Weakley, MTSP                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Comulada, Gabriela        11 STINGRAYS              33.18      33.00    5  
  2 Johnston, Emma            11 STINGRAYS              36.45      34.31    3  
  3 Wilder, Walden            11 STINGRAYS              37.01      37.85    1  
  4 Butler, Taylor            12 YMCA                   44.75      41.61  
  5 Barch, Kailin             12 YMCA                   54.58      51.57  
  6 Laurel, Cameryn           11 YMCA                      NT      56.43  
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   25.20        1976 Keating Johns, Jones Valley                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bennett, Jamieson         12 STINGRAYS              30.34      30.65    5  
  2 Peffer, Nolan             11 STINGRAYS              34.29      34.24    3  
  3 York, Peyton J            11 STINGRAYS              34.94      34.47    1  
  4 Gierloff, Ryan            11 YMCA                   46.58      43.93  
  5 Beutjer, Braly            11 YMCA                      NT      51.68  
  6 Yang, Jeremiah            11 YMCA                      NT      57.35  
 
Event 34  Boys 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    SC Yards:   25.20        1976 Keating Johns, Jones Valley                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Towry, Warren             11 STINGRAYS              45.02     X36.87  
 -- Coffman, Daniel           11 STINGRAYS              56.03     X44.46  
 -- McKinney, Eric            12 YMCA                      NT     X45.03  
 -- Colbert, Bryant           11 YMCA                      NT     X51.78  
 -- Scully, Alistair          11 YMCA                      NT     X58.45  
 -- Walker, Finn              11 YMCA                      NT   X1:01.26  
 -- Nelson, Issac             11 YMCA                      NT   X1:04.31  
 -- Livingston Stanberry, Yo  11 YMCA                      NT   X1:05.38  
 -- Carr, Oliver              12 YMCA                      NT   X1:09.94  
 -- Timberlake, Charlie       11 STINGRAYS            1:25.22   X1:12.54  
 
Event 35  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   25.13   6/25/2014 Regan Weakley, MTSP                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 York, Priscilla           14 STINGRAYS              28.68      28.81    5  
  2 Brandon, Sophie           13 STINGRAYS              29.65      29.25    3  
  3 Schaefer, Genevieve       13 STINGRAYS              31.36      30.41    1  
  4 Scully, Maisy             14 YMCA                      NT      43.50  
  5 Scully, Quinlyn           13 YMCA                      NT      43.91  
 
Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   23.27        1979 Chris McCool, Piedmont                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Peffer, Gage              14 STINGRAYS              25.17      26.10    5  
  2 Adams, Reece              14 STINGRAYS              29.16      28.36    3  
  3 Fulcher, Samual           14 STINGRAYS              36.25      33.71    1  
  4 Pant, Shreyas             14 YMCA                   47.04      43.04  
  5 Carlson, Logan            13 YMCA                      NT    1:02.47  
 
Event 40  Boys 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    SC Yards:   23.27        1979 Chris McCool, Piedmont                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Matteson, Tom             14 STINGRAYS              39.72   X3:36.90  
 
Event 41  Girls 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   24.94   6/23/2010 Valerie Nubbe, Mt. Springs                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Weakley, Regan            15 STINGRAYS              24.44      25.47    5  
  2 Schmuck, Adaley           17 YMCA                      NT      26.81    3  
  3 Garding, Madelene         16 STINGRAYS              27.20      27.26    1  
  4 York, Hannah              16 STINGRAYS              29.42      28.97  
 
Event 44  Boys 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   21.90   6/30/2010 Tehuti Taylor, Whitesburg                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnston, Sam             16 STINGRAYS              24.73      24.44    5  
  2 Patton, Daniel            16 STINGRAYS              30.09      29.60    3  
  3 Hauenstein, Reid          15 STINGRAYS              28.62      29.65    1  
  4 Curtis, Houston           17 YMCA                      NT      32.47  
  5 Livingston Stanbery, Dan  17 YMCA                      NT      33.41  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   18.65        1984 Katherine Rhodes, Piedmont                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Buechler, Lydia            8 YMCA                   33.06      23.68    5  
  2 Bennett, Rowe              8 STINGRAYS              28.57      25.88    3  
  3 Wical, Bianca              8 YMCA                      NT      26.53    1  
  4 Johnson, Reese             7 STINGRAYS                 NT      29.17  
  5 Johnston, Norah            7 STINGRAYS                 NT      41.23  
  6 Scully, Tatum              8 YMCA                      NT      51.81  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   17.41        1997 Brian Chan, Randolph                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Retzke, Jefferson          7 STINGRAYS                 NT      29.59    5  
  2 Bollinger, Mason           8 YMCA                   42.03      37.96    3  
  3 Pendergrass, Charles       7 STINGRAYS                 NT      39.61    1  
  4 Schroer, Keaton            8 STINGRAYS                 NT      47.72  
 -- Shepard, Zander            8 YMCA                      NT         DQ  
 
Event 49  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   35.62   6/29/2011 Alison Hu, WHBG                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lazo, Sofia                9 YMCA                      NT      48.44    5  
  2 Wical, Alexia             10 YMCA                   54.14      49.03    3  
  3 Retzke, Lillian            9 STINGRAYS                 NT      52.55    1  
  4 Foy, Abby                 10 STINGRAYS            1:11.93      59.00  
  5 Walker, Molly              9 STINGRAYS                 NT    1:02.66  
  6 Cornelius, Piper           9 YMCA                      NT    1:21.28  
 
Event 50  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   36.72        1999 Brian Chan, Jones Valley                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Engberg, Ethan            10 STINGRAYS              50.38      52.88    5  
 -- Pendergrass, Matthew      10 STINGRAYS            1:29.60         DQ  
 -- Schmitz, Christopher       9 STINGRAYS                 NT         DQ  
 
Event 51  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   33.44        1981 Jana Korsch, Camelot                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilder, Walden            11 STINGRAYS              46.66      44.34    5  
  2 Connell, Norah            11 STINGRAYS              47.25      46.59    3  
  3 Hannah, Erin              11 STINGRAYS            1:10.35      59.02    1  
  4 Barch, Kailin             12 YMCA                      NT    1:10.00  
  5 Laurel, Cameryn           11 YMCA                      NT    1:12.32  
 -- Bhika, Eden               11 YMCA                 1:00.45         DQ  
 
Event 52  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   32.55        1985 Randy Johnson, Jones Valley                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bennett, Jamieson         12 STINGRAYS              40.22      39.88    5  
  2 Dillard, Andrew           11 STINGRAYS              50.12      45.40    3  
  3 Rainey, Lawson            11 STINGRAYS                 NT      45.91    1  
  4 Willingham, Christian     11 YMCA                      NT    1:13.88  
  5 Bollinger, Michael Rober  11 YMCA                 1:14.06    1:19.94  
 -- Carlson, Drew             11 YMCA                      NT         DQ  
 
Event 53  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   32.17    7/3/2012 Jesse Sabio, JVRA                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 York, Priscilla           14 STINGRAYS              37.88      37.56    5  
  2 Schaefer, Genevieve       13 STINGRAYS              39.28      38.63    3  
  3 Overton, Lauren-Cain      13 STINGRAYS              42.37      41.62    1  
  4 Scully, Quinlyn           13 YMCA                      NT    1:05.28  
 
Event 54  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   29.38    6/6/2007 Tyler Kaliszak, JVRA                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Adams, Reece              14 STINGRAYS              41.27      39.03    5  
  2 Comulada, Gavin           13 STINGRAYS              47.14      43.13    3  
  3 Garding, Nikolai          13 STINGRAYS              45.45      43.91    1  
  4 Pant, Shreyas             14 YMCA                 1:04.24    1:00.25  
  5 Carlson, Logan            13 YMCA                      NT    1:19.93  
 
Event 55  Girls 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   31.68        1986 Jana Korsch, Camelot                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Campbell, Devin           15 STINGRAYS              32.84      33.94    5  
  2 Garding, Madelene         16 STINGRAYS              35.47      36.89    3  
  3 York, Hannah              16 STINGRAYS              39.33      39.10    1  
 
Event 56  Boys 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   27.72    6/2/2010 Cameron Conners, GREN                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hvizda, Thomas            16 YMCA                   37.75      35.68    5  
  2 Johnston, Sam             16 STINGRAYS              36.33      36.25    3  
  3 Hauenstein, Reid          15 STINGRAYS              39.25      41.37    1  
  4 Patton, Daniel            16 STINGRAYS              41.77      41.87  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   55.42    7/1/2014 Monte Sano, Makos                            
                       C McMillion, E Roche, C Pike, E Wren              
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   1:14.89    1:32.91    7  
     1) Retzke, Jefferson M7            2) Johnston, Norah W7             
     3) Pendergrass, Charles M7         4) Connell, Jane W8               
  2 YMCA SEALS  'A'                                   1:22.46    1:35.87  
     1) Wical, Bianca W8                2) Buechler, Lydia W8             
     3) Shepard, Zander M8              4) Bollinger, Mason M8            
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'B'                        NT   X2:10.23  
     1) Bennett, Rowe W8                2) Schmitt, Miles M7              
     3) Schroer, Keaton M8              4) Johnson, Reese W7              
 -- YMCA SEALS  'B'                                        NT   X2:12.47  
     1) Bohanon, Brodie M6              2) Dawson, Thomas M6              
     3) Burkholder, Clara W8            4) Wingate, Madison W7            
 
Event 59  Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:00.27        1983 Southeast YMCA                             
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   2:24.41    2:43.12    7  
     1) Roberts, Noah W10               2) Cooper, Gates M10              
     3) Foy, Abby W10                   4) Engberg, Ethan M10             
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'B'                        NT   X3:49.49  
     1) Hall, Olivia W9                 2) Schmitz, Christopher M9        
     3) Pendergrass, Matthew M10        4) Tumminello, Cici W9            
 
Event 61  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:50.42   6/18/2014 Piedmont Piranhas, Piedmont                
                         E Wan, A Schloss, A Nurre, M Monk                 
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   2:01.34    2:17.68    7  
     1) Comulada, Gabriela W11          2) Johnston, Emma W11             
     3) York, Peyton J M11              4) Bennett, Jamieson M12          
  2 YMCA SEALS  'A'                                        NT    3:00.44  
     1) Butler, Taylor W12              2) Barch, Kailin W12              
     3) Gierloff, Ryan M11              4) Baughn, Max M11                
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'B'                        NT   X2:30.97  
     1) Hannah, Erin W11                2) Peffer, Nolan M11              
     3) Wilder, Walden W11              4) Johnson, Luke M11              
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'C'                        NT   X2:43.24  
     1) Harlow, Ella A W12              2) Coffman, Daniel M11            
     3) Towry, Warren M11               4) Dixon, Lindsey W11             
 -- YMCA SEALS  'B'                                        NT   X3:43.97  
     1) Laurel, Cameryn W11             2) Gierloff, Emily W9             
     3) Walker, Finn M11                4) Colbert, Bryant M11            
 
Event 63  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:42.31   6/12/2013 BYRD                                       
                         C Hui, M Northcutt, I Blasingame, S Vasquez       
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   1:43.84    1:59.41    7  
     1) Brandon, Sophie W13             2) Adams, Reece M14               
     3) York, Priscilla W14             4) Peffer, Gage M14               
  2 YMCA SEALS  'A'                                        NT    3:12.19  
     1) Carlson, Logan M13              2) Pant, Shreyas M14              
     3) Scully, Quinlyn W13             4) Scully, Maisy W14              
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'B'                        NT   X2:14.15  
     1) Brandon, Claire W13             2) Fulcher, Samual M14            
     3) Shook, Sam M14                  4) Overton, Lauren-Cain W13       
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'C'                        NT   X2:14.74  
     1) Comulada, Gavin M13             2) Spangler, Anna Katherine W11   
     3) Garding, Nikolai M13            4) Schaefer, Genevieve W13        
 
Event 65  Mixed 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:38.24        1982 Whitesburg                                 
                         N Levasseur, B Hall, V McLean, S Sullins          
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   1:40.96    1:46.81    7  
     1) Campbell, Devin W15             2) Tillery, Joseph M16            
     3) Johnston, Sam M16               4) Weakley, Regan W15             
  2 YMCA SEALS  'A'                                        NT    2:15.75  
     1) Schmuck, Adaley W17             2) Hvizda, Thomas M16             
     3) Livingston Stanbery, Dan M17    4) Scully, Maisy W14              
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'B'                        NT   X2:02.78  
     1) Patton, Daniel M16              2) York, Hannah W16               
     3) Oliver, Sarah Jordan W17        4) Hauenstein, Reid M15           
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   17.71        1981 Lori Harrison, Byrd Spring                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Connell, Jane              8 STINGRAYS              26.87      25.31    5  
  2 Bennett, Rowe              8 STINGRAYS              34.90      27.18    3  
  3 Wical, Bianca              8 YMCA                   31.65      27.56    1  
  4 Buzzetta, Mia              8 STINGRAYS                 NT      28.84  
  5 Wingate, Madison           7 YMCA                      NT      35.40  
  6 Bhika, Zoe                 7 YMCA                      NT      35.81  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   16.41   6/19/2013 Riley T. Groves, RSAL                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bohanon, Brodie            6 YMCA                      NT      29.09    5  
  2 Retzke, Jefferson          7 STINGRAYS                 NT      30.20    3  
  3 Pendergrass, Charles       7 STINGRAYS              30.23      30.37    1  
  4 Dawson, Thomas             6 YMCA                      NT      49.69  
  5 Livingston Stanbery, Hir   8 YMCA                      NT      57.34  
  6 Schmitt, Miles             7 STINGRAYS                 NT      58.77  
 
Event 69  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   32.29    7/3/2012 Mary Beth Monk, Piedmont                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lazo, Sofia                9 YMCA                      NT      42.81    5  
  2 Foy, Abby                 10 STINGRAYS            1:02.00      49.99    3  
  3 Roberts, Noah             10 STINGRAYS              51.57      50.25    1  
  4 Cornelius, Piper           9 YMCA                      NT     J55.50  
  5 Gierloff, Emily            9 YMCA                      NT      59.37  
 -- Schmitt, Avery            10 STINGRAYS            1:09.87         DQ  
 
Event 70  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   32.26   6/27/2007 Chandler Espy, JVRA                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McNeal, Cole              10 YMCA                      NT      49.43    5  
  2 Pendergrass, Matthew      10 STINGRAYS            1:04.79    1:02.44    3  
 -- Timberlake, Andrew         9 STINGRAYS                 NT         DQ  
 
Event 71  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   29.44   6/12/2013 Regan Weakley, MTSP                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bhika, Eden               11 YMCA                   51.07      49.82    5  
  2 Spangler, Anna Katherine  11 STINGRAYS              50.34     J51.97    3  
  3 Butler, Taylor            12 YMCA                      NT     J51.53    1  
  4 Dixon, Lindsey            11 STINGRAYS                 NT      52.13  
  5 Barch, Kailin             12 YMCA                      NT    1:02.91  
 -- Harlow, Ella A            12 STINGRAYS                 NT         DQ  
 
Event 72  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   27.10   6/29/2011 Chandler Espy, JVRA                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bennett, Jamieson         12 STINGRAYS              37.08      38.47    5  
  2 York, Peyton J            11 STINGRAYS              48.97      42.29    3  
  3 Baughn, Max               11 YMCA                   51.31      47.68    1  
  4 Lerma, Isaiah             12 YMCA                      NT    1:09.91  
  5 Yang, Jeremiah            11 YMCA                      NT    1:10.04  
 -- Johnson, Luke             11 STINGRAYS            1:00.78         DQ  
 
Event 73  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   28.57   6/19/2013 Sarah Margaret Cimino, BLOS                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schaefer, Genevieve       13 STINGRAYS              36.08      35.65    5  
  2 Brandon, Sophie           13 STINGRAYS              37.72      36.74    3  
  3 Brandon, Claire           13 STINGRAYS              37.13      36.94    1  
  4 Scully, Quinlyn           13 YMCA                      NT      56.47  
  5 Scully, Maisy             14 YMCA                      NT      57.88  
 
Event 74  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   27.19    6/1/2011 Chandler Espy, JVRA                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Peffer, Gage              14 STINGRAYS              35.86      34.16    5  
  2 Johnston, Drew            14 STINGRAYS              38.00      36.77    3  
  3 Shook, Sam                14 STINGRAYS              43.29      43.71    1  
  4 Pant, Shreyas             14 YMCA                      NT      57.39  
  5 Carlson, Logan            13 YMCA                      NT    1:28.00  
 
Event 75  Girls 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   28.10   6/25/2014 Sarah Margaret Cimino, BLOS                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Campbell, Devin           15 STINGRAYS              28.36      30.60    5  
  2 Weakley, Regan            15 STINGRAYS              29.03      30.74    3  
  3 Garding, Madelene         16 STINGRAYS              30.50      32.09    1  
  4 Schmuck, Adaley           17 YMCA                      NT      33.45  
 
Event 76  Boys 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   24.50        1983 Mark Shelton, Whitesburg                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnston, Sam             16 STINGRAYS              32.40      35.16    5  
  2 Hvizda, Thomas            16 YMCA                   36.77      35.50    3  
  3 Curtis, Houston           17 YMCA                      NT      41.75    1  
  4 Tillery, Joseph           16 STINGRAYS              45.06      41.89  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   16.16        1987 Lee Ann Gathings, Greenwyche                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Buechler, Lydia            8 YMCA                   35.76      23.16    5  
  2 Connell, Jane              8 STINGRAYS              23.87      25.85    3  
  3 Johnson, Reese             7 STINGRAYS                 NT      29.49    1  
  4 Wingate, Madison           7 YMCA                      NT      39.88  
  5 Marler, Katherine          7 STINGRAYS                 NT      48.68  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   15.83   6/12/2013 Riley T. Groves, RSAL                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schmitt, Miles             7 STINGRAYS                 NT      47.97    5  
 
Event 79  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   29.91    6/8/2011 Devin Campbell, Stingrays                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roberts, Noah             10 STINGRAYS              48.31      45.00    5  
  2 Defiore, Ellie            10 STINGRAYS            1:01.35      49.40    3  
  3 Foy, Abby                 10 STINGRAYS            1:09.34      59.90    1  
 
Event 80  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   30.53   6/27/2007 Chandler Espy, JVRA                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Engberg, Ethan            10 STINGRAYS              45.22      46.10    5  
  2 Cooper, Gates             10 STINGRAYS            1:01.87    1:04.47    3  
 -- Schmitz, Christopher       9 STINGRAYS                 NT         DQ  
 
Event 81  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   27.88   6/29/2011 Sarah Margaret Cimino, BLOS                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Comulada, Gabriela        11 STINGRAYS              37.81      37.91    5  
  2 Johnston, Emma            11 STINGRAYS              50.57      47.22    3  
  3 Bhika, Eden               11 YMCA                   58.65      48.22    1  
  4 Spangler, Anna Katherine  11 STINGRAYS              49.13      50.29  
  5 Butler, Taylor            12 YMCA                   52.89      52.90  
 
Event 82  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   27.97   6/29/2011 Cade Overbeek, PIED                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carden, Wade              12 STINGRAYS              44.42      43.47    5  
  2 York, Peyton J            11 STINGRAYS              50.55      44.93    3  
  3 Peffer, Nolan             11 STINGRAYS              46.80      45.29    1  
  4 Baughn, Max               11 YMCA                      NT      51.82  
  5 Lerma, Isaiah             12 YMCA                      NT    1:10.28  
 
Event 83  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   26.55   6/26/2013 Sarah Margaret Cimino, Blossomwood           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brandon, Sophie           13 STINGRAYS              33.35      34.97    5  
  2 York, Priscilla           14 STINGRAYS              36.76      37.43    3  
  3 Brandon, Claire           13 STINGRAYS              38.59      43.53    1  
 
Event 84  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   26.09   6/26/2013 Cade Overbeek - Piedmont, JVRA               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Peffer, Gage              14 STINGRAYS              27.35      28.62    5  
  2 Adams, Reece              14 STINGRAYS              32.54      32.43    3  
  3 Johnston, Drew            14 STINGRAYS              47.72      39.50    1  
 
Event 85  Girls 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   26.65        1997 Megan Lynch, Piedmont                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Weakley, Regan            15 STINGRAYS              26.96      28.25    5  
  2 Campbell, Devin           15 STINGRAYS              27.47      28.92    3  
  3 Schmuck, Adaley           17 YMCA                      NT      32.10    1  
  4 Oliver, Sarah Jordan      17 STINGRAYS              38.79      41.39  
 
Event 86  Boys 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   23.52   6/18/2014 Zach S Harting, Launchers                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hvizda, Thomas            16 YMCA                      NT     J32.75    5  
  2 Tillery, Joseph           16 STINGRAYS              34.27     J32.53    3  
  3 Hauenstein, Reid          15 STINGRAYS              42.70      37.33    1  
  4 Livingston Stanbery, Dan  17 YMCA                      NT      40.38  
 -- Johnston, Sam             16 STINGRAYS                 NT         DQ  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:09.30        1981 Whitesburg                                 
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   1:29.28    1:35.75    7  
     1) Buzzetta, Mia 8                 2) Johnston, Norah 7              
     3) Bennett, Rowe 8                 4) Connell, Jane 8                
  2 YMCA SEALS  'A'                                   1:38.02    2:04.03  
     1) Wical, Bianca 8                 2) Wingate, Madison 7             
     3) Scully, Tatum 8                 4) Buechler, Lydia 8              
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'B'                   1:35.64   X2:30.06  
     1) Bohan, Emerson 7                2) Butler, Emily Kate 8           
     3) Marler, Katherine 7             4) Johnson, Reese 7               
 -- YMCA SEALS  'B'                                        NT   X2:34.12  
     1) Bhika, Zoe 7                    2) Burkholder, Clara 8            
     3) Grant, Isabella 6               4) Schaab, Eva 7                  
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:06.64        1995 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   1:53.04    2:03.81    7  
     1) Schmitt, Miles 7                2) Schroer, Keaton 8              
     3) Retzke, Jefferson 7             4) Pendergrass, Charles 7         
  2 YMCA SEALS  'A'                                   1:58.05    2:10.50  
     1) Bollinger, Mason 8              2) Bohanon, Brodie 6              
     3) Livingston Stanbery, Hiroyuki 8 4) Shepard, Zander 8              
 
Event 89  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:06.90        1997 Randolph                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   2:55.04    2:40.54    7  
     1) Foy, Abby 10                    2) Defiore, Ellie 10              
     3) Retzke, Lillian 9               4) Roberts, Noah 10               
  2 YMCA SEALS  'A'                                   3:44.93    2:56.68  
     1) Wical, Alexia 10                2) Cornelius, Piper 9             
     3) Gierloff, Emily 9               4) Lazo, Sofia 9                  
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'B'                        NT   X3:24.80  
     1) Dixon, Lila 10                  2) Pommerenck, Meredith 9         
     3) Henrich, Anna Beth 9            4) Walker, Molly 9                
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'C'                        NT   X3:45.96  
     1) Tillery, Lucy 10                2) Tumminello, Cici 9             
     3) Schmitt, Avery 10               4) Hall, Olivia 9                 
 -- YMCA SEALS  'B'                                        NT   X4:25.15  
     1) Bhika, Asha 9                   2) Sandoval, Sophia 9             
     3) Carr, Emily 9                   4) Bohanon, Kya 9                 
 
Event 90  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:07.81        1997 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   3:17.48    3:24.63    7  
     1) Cooper, Gates 10                2) Schmitz, Christopher 9         
     3) Pendergrass, Matthew 10         4) Engberg, Ethan 10              
 
Event 91  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:52.81   6/13/2012 Mountain Springs Swim Team                 
                         D Campbell, G Brandon, M Garding, R Weakley       
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   2:19.13    2:33.51    7  
     1) Wilder, Walden 11               2) Connell, Norah 11              
     3) Johnston, Emma 11               4) Comulada, Gabriela 11          
  2 YMCA SEALS  'A'                                   2:27.89    3:14.62  
     1) Bhika, Eden 11                  2) Laurel, Cameryn 11             
     3) Barch, Kailin 12                4) Butler, Taylor 12              
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'B'                        NT   X2:58.40  
     1) Hannah, Erin 11                 2) Spangler, Anna Katherine 11    
     3) Dixon, Lindsey 11               4) Harlow, Ella A 12              
 
Event 92  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:54.36        1999 Jones Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   2:15.46    2:22.53    7  
     1) Peffer, Nolan 11                2) Dillard, Andrew 11             
     3) York, Peyton J 11               4) Bennett, Jamieson 12           
  2 YMCA SEALS  'A'                                        NT    3:46.10  
     1) Gierloff, Ryan 11               2) Bollinger, Michael Robert 11   
     3) Lerma, Isaiah 12                4) Baughn, Max 11                 
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'B'                   2:52.00   X3:05.29  
     1) Rainey, Lawson 11               2) Johnson, Luke 11               
     3) Timberlake, Charlie 11          4) Towry, Warren 11               
 -- YMCA SEALS  'C'                                        NT   X3:46.11  
     1) Yang, Jeremiah 11               2) Willingham, Christian 11       
     3) Livingston Stanberry, Yoshi 11  4) Colbert, Bryant 11             
 -- YMCA SEALS  'B'                                        NT   X3:55.97  
     1) Walker, Finn 11                 2) Scully, Alistair 11            
     3) Nelson, Issac 11                4) McKinney, Eric 12              
 
Event 93  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:46.47    6/4/2014 Mountain Springs, MTSP                     
                         D Campbell, H York, M Garding, R Weakley          
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   1:45.04    2:04.56    7  
     1) Brandon, Claire 13              2) Brandon, Sophie 13             
     3) Schaefer, Genevieve 13          4) York, Priscilla 14             
 
Event 94  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:41.22    6/6/2012 Piedmont Piranhas                          
                         C Overbeek, A Smith, S Baldwin, J Herring         
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   1:58.12    2:01.36    7  
     1) Johnston, Drew 14               2) Garding, Nikolai 13            
     3) Adams, Reece 14                 4) Peffer, Gage 14                
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'B'                        NT   X2:19.87  
     1) Comulada, Gavin 13              2) Fulcher, Samual 14             
     3) Matteson, Tom 14                4) Shook, Sam 14                  
 
Event 95  Girls 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:46.41        2003 Piedmont                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   1:45.71    1:52.06    7  
     1) Weakley, Regan 15               2) York, Hannah 16                
     3) Garding, Madelene 16            4) Campbell, Devin 15             
 
Event 96  Boys 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:32.25   6/30/2010 Whitesburg Tide, Whitesburg Tide           
                         C HOLDER, T Taylor, J ASHCRAFT, T Taylor          
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   1:47.14    1:52.79    7  
     1) Hauenstein, Reid 15             2) Patton, Daniel 16              
     3) Tillery, Joseph 16              4) Johnston, Sam 16               
  2 YMCA SEALS  'A'                                        NT    2:16.84  
     1) Livingston Stanbery, Dan 17     2) Curtis, Houston 17             
     3) Hill, James 17                  4) Pant, Shreyas 14               

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2017 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org