Home
2016 Meets
2015 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL - H               HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 7/16/2017 04:36 PM
                    2017 RCSL City Meet - 7/8/2017-7/9/2017                    
                                    Results                                    
 
Event 3  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blossomwood Swim Team  'A'                        1:25.57    1:20.94   40  
     1) Davenport, Allie 8              2) Paparella, Elle 8              
     3) Mackey, Story 8                 4) Holden, Sydney 8               
  2 Sharon Johnston Swim Team  'A'                    1:29.59    1:24.27   34  
     1) McDonald, Ellie 7               2) Thomas, Molly 8                
     3) Andreani, Alyssa 8              4) Carter, Rebecca 8              
  3 Camelot Recreation Association  'A'               1:36.23    1:32.85   32  
     1) Mobley, Genevieve 8             2) Varmette, Eva 8                
     3) Earls, Reagan 7                 4) Self, Mollie 8                 
  4 Mt. Carmel Hammerheads  'A'                       1:38.40    1:33.78   30  
     1) Hall, Sulli M 7                 2) Lowe, Katie K 8                
     3) Ham, Abby G 8                   4) Gindhart, Ella Kate K 7        
  5 Mountain Springs Swim Team  'A'                   1:41.63    1:33.90   28  
     1) Johnston, Norah 8               2) Marler, Katherine 8            
     3) Johnson, Reese 8                4) Dill, Sloan 7                  
  6 Lily Flagg  'A'                                   1:38.38    1:34.81   26  
     1) Rorex, Avery 8                  2) Allan, Isabelle 7              
     3) Olsen, Emma 7                   4) Butler, Victoria 8             
  7 Hampton Cove Hurricanes  'A'                      1:36.81    1:36.69   24  
     1) Nuwayhid, Ella J 8              2) MacGrotty, Mazie J 8           
     3) Wade, Jenna Beth 8              4) Beddingfield, Blakely 6        
  8 Greenwyche Gators  'A'                            1:38.63    1:37.96   22  
     1) Derrick, Emily 8                2) Banks, Abby 8                  
     3) Kimball, Madelyn 7              4) Ludwig, Camila 7               
  9 Byrd Spring-SE  'A'                               1:46.72    1:43.08   18  
     1) Taylor, Clara L 8               2) Randolph-Bishop, Katie L 8     
     3) Henderson, Mary Anne A 8        4) Stifflemire, Ivy M 6           
 10 Sherwood Swim Team  'A'                           1:44.52    1:45.09   14  
     1) Whetstone, Addison 7            2) Olander, Anabel 7              
     3) Lee, Sophie 7                   4) Mackey, McKinley 7             
 11 Monte Sano  'A'                                   1:54.63    1:47.79   12  
     1) Lawrence, Molly Wu 6            2) Baumgartner, Jenny 6           
     3) Bothwell, Inde 8                4) Roche, Evelyn G 7              
 12 Whitesburg Tide  'A'                              1:58.90    1:51.20   10  
     1) Turnbull, Kate 8                2) Smith, Hayden 8                
     3) Wilson, Pyper 7                 4) Shea, Eleanor 6                
 13 YMCA Seals  'A'                                   1:54.65    1:51.54    8  
     1) Lenz, Lily 8                    2) Wingate, Madison 8             
     3) Grant, Isabella 8               4) Mbuko, Maiya 8                 
 14 Piedmont Piranhas  'A'                            1:50.57    1:51.61    6  
     1) Hodges, Caroline 8              2) McCloud, Caitlin 8             
     3) Gyorok, Ava 8                   4) Sieja, Payton 7                
 15 Redstone Arsenal Launchers  'A'                   1:55.43    2:08.81    4  
     1) McKelvey, Annalisa 7            2) Sandidge, Mayson 7             
     3) Petek, Abigail 6                4) Clemons, Serenity 8            
 -- Jones Valley Recreation Assn.-US  'A'             1:35.58         DQ  
     1) Spink, Allie 7                  2) Parsons, Alexa 8               
     3) Cole, Campbell 8                4) Watkins, Mae 8                 
 -- Chapman swim team  'A'                            3:01.29         DQ  
     1) White, Nola 7                   2) Hunt, Laura 7                  
     3) Hannah, Lucy 5                  4) Glouner, Madison 8             
 
Event 4  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sherwood Swim Team  'A'                           1:22.20    1:18.97   40  
     1) Gibson, Schaffer 8              2) Whetstone, Isaac 8             
     3) Cozelos, Aiden 8                4) Busby, David 8                 
  2 Greenwyche Gators  'A'                            1:29.69    1:25.94   34  
     1) Taylor, Hayes 7                 2) Hardy, William 8               
     3) Hardy, Benjamin 8               4) Green, Luke 8                  
  3 Byrd Spring-SE  'A'                               1:30.55    1:26.16   32  
     1) Partain, Warren S 7             2) Thompson, Benjamin C 8         
     3) Stifflemire, Deisen K 8         4) Henriksen, CJ R 7              
  4 Blossomwood Swim Team  'A'                        1:33.19    1:29.06   30  
     1) Clark, Will 7                   2) Paque, Knox 7                  
     3) Goldmon, William 8              4) Hereford, Alex 8               
  5 Monte Sano  'A'                                   1:36.35    1:29.58   28  
     1) Stanley, William A 8            2) Pfitzer, Wick 7                
     3) Quadrini, Tyler 7               4) Morgan, Stuart 7               
  6 Jones Valley Recreation Assn.-US  'A'             1:31.39    1:31.57   26  
     1) Simpson, Connor 8               2) Kostrzewa, Charlie 8           
     3) Cochran, Brooks 8               4) Casperson, Ben 8               
  7 Hampton Cove Hurricanes  'A'                      1:31.60    1:33.30   24  
     1) Appletoft, Austin 7             2) Nuwayhid, Reid F 6             
     3) Park, Tyler T 8                 4) Burwell, Carson W 8            
  8 Piedmont Piranhas  'A'                            1:31.25    1:34.79   22  
     1) Jacobsen, Will 8                2) Hayles, Logan 7                
     3) Trefry, Weston 7                4) Schmitz, Wilson 8              
  9 Mountain Springs Swim Team  'A'                   1:41.52    1:41.47   18  
     1) Schmitt, Miles 8                2) Retzke, Jefferson 8            
     3) Pendergrass, Charles 8          4) Murphree, Bright 7             
 10 Lily Flagg  'A'                                   1:42.53    1:42.69   14  
     1) Threlkeld, Beck 8               2) Rye, Cody 8                    
     3) Gray, Canaan 8                  4) Bradley, Thomas 7              
 11 Valley Hill Country Club-SE  'A'                  1:38.81    1:44.60   12  
     1) Skonieczny, Owen 8              2) Copeland, Porter 8             
     3) Wilson, Tripp 8                 4) Carter, William 8              
 12 Sharon Johnston Swim Team  'A'                    1:46.76    1:45.76   10  
     1) Phillips, Kaden 8               2) Simmons, Adam 8                
     3) McCarver, Camden 8              4) Kelley, Ben 7                  
 13 Camelot Recreation Association  'A'               1:53.82    1:48.69    8  
     1) Turner, Lucas 7                 2) Roberts, Luke 8                
     3) Tripp, Jackson 7                4) Heimbeck, Lukas 7              
 14 YMCA Seals  'A'                                   2:04.59    2:08.24    6  
     1) Scully, Sebastian 8             2) Demirjian, Parker 8            
     3) Crook, Mark 7                   4) Reynolds, Charlie 6            
 -- Mt. Carmel Hammerheads  'A'                       1:45.05         DQ  
     1) Hutton, Kendall 8               2) Johnson, Cody J 8              
     3) Weglage, Brady 8                4) Amos, Dawson E 8               
 -- Whitesburg Tide  'A'                              1:34.99    1:02.78  
     1) Thompson, Haiden 8              2) Cooper, Walt 8                 
     3) Shea, Luke 8                    4) Wierenga, Jacob 7              
 
Event 7  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spink, Allie               7 JVRA-US                21.58      20.92  
  2 Koehler, Riley             8 Sherwood               24.11      22.82  
  3 Davenport, Audrey          7 Camelot                25.96      23.05  
  4 Mikatarian, Holly          8 JVRA-US                24.28      23.84  
  5 Davenport, Taylor          8 Stingrays              23.83      24.82  
  6 Benzenhafer, Annaliese     8 Blossomwood            18.75      25.02  
  6 Hallett, Kara              8 Stingrays              25.85      25.02  
  8 Cole, Elin                 7 Gators                 23.78      25.27  
  9 Newby, Caroline            8 JVRA-US                26.68      25.33  
 10 Vosahlik, Julia            7 LFP                    26.24      25.63  
 11 Ancell, Hannah-Gayle       8 SJST                   28.01      25.66  
 12 Hoskins, Hannah            7 Blossomwood            28.67      26.03  
 13 Smith, Sara                8 Gators                 25.69      26.28  
 14 Walker, Anna Rose R        7 Hammerheads            26.82      26.47  
 15 Nichols, Zoie K            7 HC Hurricanes          31.11      27.03  
 16 Moorer, Peyton             8 Blossomwood            25.37      27.09  
 17 Bawcom, Madeline           7 JVRA-US                26.50      27.42  
 18 Chan, Ellie                7 YMCA                   32.09      27.54  
 19 Benzenhafer, Katherine     8 Blossomwood            30.53      27.81  
 20 Wester, Julianna           8 Blossomwood            26.53      28.14  
 21 Butler, Whitney Blair      8 SJST                   28.57      28.43  
 22 Wright, Emma A             8 Makos                  30.39      29.18  
 23 Overton, Maelle            7 Stingrays              26.16      29.65  
 24 Monroe, Bella Grace        7 JVRA-US                26.53      30.14  
 25 Meehan, Lorcan             7 Stingrays              23.97      30.42  
 26 Cole, Catherine            7 Sherwood               31.69      31.13  
 27 Edwards, Skylar            7 Sherwood               34.56      31.20  
 28 Kernan, Samantha           7 Makos                  34.33      31.42  
 29 Powell, Caroline           7 PIED                   35.64      31.50  
 30 Garner, Layne              8 Tide                   32.63      31.72  
 31 Parker, Allie Reid         8 JVRA-US                22.42      33.65  
 32 Beck, Carrie               7 Makos                  33.08      36.03  
 33 Collier, Lucy              7 YMCA                   38.51      36.67  
 34 Beevers, Caitlin V         7 HC Hurricanes          41.38      36.83  
 35 Wester, Corrine            7 Blossomwood            34.62      37.42  
 36 Cobert, Sabrina            7 Tide                   40.11      38.51  
 37 Lenz, Lydia                6 YMCA                   45.08      40.88  
 38 Lenz, Lucy                 7 YMCA                   41.86      42.50  
 39 Havin, Anna                7 Sherwood               42.14      42.58  
 40 Lyon, Kayla                7 SJST                   44.89      51.15  
 
Event 8  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Donatelli, Jack            8 Sherwood               21.11      20.67  
  2 Penter, Colton             8 JVRA-US                21.17      20.86  
  3 Carter, Lewis H            8 HC Hurricanes          25.59      21.12  
  4 Suber, Wyatt               7 JVRA-US                20.77      21.31  
  5 Taylor, John Marshall      7 Gators                 20.51      21.44  
  6 Harwood, Andrew            8 Blossomwood            20.83      21.47  
  7 Elam, Jack                 7 Makos                  24.44      21.80  
  8 Hicks, Thomas              7 Makos                  25.79      22.93  
  9 McElroy, Jacob             7 Blossomwood            22.89      23.31  
 10 Lenahan, Garrett           7 Sherwood               25.34      24.09  
 11 Fierro, David              7 Blossomwood            23.53      24.15  
 12 Johnson, Zachary           7 Sherwood               23.66      24.27  
 13 Parkinson, Oliver          8 Sherwood               23.11      24.30  
 14 Dishon, Chad               8 SJST                   26.97      24.40  
 15 Hulgan, Ryan               8 Stingrays              25.41      25.80  
 16 Swearengin, Riley T        7 Valley Hill-SE         27.57      25.89  
 17 Leven, Max                 7 Blossomwood            27.44      25.99  
 18 Keener, Henry L            7 Makos                  29.24      26.72  
 19 Hull, Levi                 8 LFP                    26.87      27.75  
 20 Kyemba, Torin              7 Sherwood               26.42      27.84  
 21 Scarbrough, Mason          7 LFP                    26.90      28.27  
 22 Lecompte, Logan B          7 Byrd Spring-SE         28.76      28.43  
 23 Wright, Reece              7 SJST                   25.91      29.12  
 24 O'Neal, Sutton L           8 Hammerheads            30.59      29.15  
 25 Brown, Ambrose             8 Tide                   39.23      29.91  
 26 Crane, Skyler              8 SJST                   30.85      30.89  
 27 O'Neill, Athan E           8 Hammerheads            37.84      30.91  
 28 Shaneyfelt, Canyon         7 LFP                    36.32      30.94  
 29 Wells, Charles             8 Gators                 30.42      31.31  
 30 Ham, Jack G                8 Hammerheads            31.03      32.68  
 31 Cobert, Judah              8 Tide                   35.65      33.18  
 32 Bailey, John               8 Stingrays              37.16      33.19  
 33 Johnson, Collin            8 LFP                    30.37      33.65  
 34 Wallace, Houston           7 SJST                   40.56      34.75  
 35 Aaron, Oliver              8 SJST                   38.22      35.44  
 36 Stanford, Silas            7 SJST                   38.66      39.03  
 37 Lewis, Jackson             7 Hammerheads            38.39      47.42  
 38 Johnson, Isaac             7 LFP                    44.19      48.83  
 39 Dickens, Noah              8 Tide                   51.52      49.02  
 
Event 9  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Charlotte          6 Blossomwood            28.20      29.15  
  2 Clark, Lily                5 Blossomwood            30.28      29.28  
  3 Taylor, Mary               6 Blossomwood            30.57      29.47  
  4 Pfitzer, Lily A            5 Makos                  29.40      30.55  
  5 Holden, Harper             5 Blossomwood            28.39      30.84  
  6 Biles, Brooklyn            6 Camelot                36.55      31.55  
  7 Bailey, Mary               6 Stingrays              36.27      32.35  
  8 Yates, Lauren              5 Blossomwood            32.09      32.65  
  9 Fierro, Mia                5 Blossomwood            38.37      32.70  
 10 Borders, Ellie             5 Camelot                39.30      33.34  
 11 Koehler, Brynna            6 Sherwood               31.12      33.69  
 12 Salehi, Katherine          6 Camelot                39.67      33.78  
 13 Rye, Kallie                5 LFP                    35.95      34.52  
 14 Steele, Scarlett           6 JVRA-US                37.08      35.24  
 15 Davenport, Claire          5 Blossomwood            33.25      35.63  
 16 Johnson, Anne Butler       5 Stingrays              33.25      37.93  
 17 Brown, Shelby              5 Makos                  40.89      39.29  
 18 Quadrini, Paige            5 Makos                  45.80      39.65  
 19 Moorer, Abby               6 Blossomwood            38.47      41.41  
 20 Causey, Anne Michael       6 Makos                  49.04      43.26  
 21 Hayles, Harper             4 PIED                   45.97      44.26  
 22 Wysock, Stella             5 LFP                    45.21      45.60  
 23 Plemons, Eve               6 Camelot              1:13.87      45.86  
 24 McMillion, Rachel C        5 Makos                  49.26      46.23  
 25 Williams, Clara            6 Makos                  44.74      46.38  
 26 Black, Anna                6 Camelot                48.36      46.59  
 27 Hunt, Carlie               5 Makos                  37.57      48.58  
 28 Morgan, Audrey             5 Makos                  57.43      48.87  
 29 Allan, Nora                5 LFP                    44.03      49.71  
 30 Evans, Elizabeth           6 PIED                   45.90      53.48  
 31 Brown, Vera                5 Tide                   48.08    1:01.32  
 32 Shores, Sarah              5 PIED                 1:00.00    1:02.72  
 33 Powell, Farris             4 Blossomwood          1:19.19    1:08.55  
 34 Scarbrough, Vivian         4 LFP                  1:17.21    3:00.40  
 
Event 10  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sharpe, Ian                6 JVRA-US                29.15      26.06  
  2 Kostrzewa, Sam             6 JVRA-US                24.14      26.32  
  3 Cole, Fisher               6 JVRA-US                27.89      27.79  
  4 Spalding, Andrew           6 JVRA-US                24.52      27.90  
  5 Caragianis, Noah           6 Blossomwood            36.14      30.18  
  6 Bedsole, Drew              6 JVRA-US                26.03      31.61  
  7 Cazier, Clayton            6 Stingrays              34.62      32.31  
  8 Cochran, Graham            6 JVRA-US                36.55      32.71  
  9 Hull, Jack                 6 LFP                    37.75      33.40  
 10 Garner, Trip               6 Tide                   40.79      36.75  
 11 Parker, Jack               6 JVRA-US                41.29      38.29  
 12 Richardson, Jude           5 Blossomwood            38.57      38.71  
 13 Dickens, Ethan             6 Tide                   42.73      40.22  
 14 Monroe, Tucker             6 JVRA-US                32.41      40.88  
 15 Opiniano, Shade            6 Camelot                50.19      41.32  
 16 Whelchel, Easton           6 Valley Hill-SE         44.34      42.58  
 17 del Valle, Alec            6 Tide                   43.57      42.86  
 18 Turner, Adler              5 Camelot                50.95      43.02  
 19 Mullins, Connor            5 JVRA-US                42.95      43.98  
 20 Davenport, Will            6 Stingrays              46.56      44.03  
 20 Newby, Luke                5 JVRA-US                33.17      44.03  
 22 Simpson, Cole              5 JVRA-US                48.16      45.07  
 23 Cochran, Carter            5 JVRA-US                49.90      46.22  
 24 Markow, Jack               5 Blossomwood            40.19      46.65  
 25 Smilie, John David         5 Blossomwood          1:05.46      48.33  
 26 Taylor, Win                4 Gators                 50.83      48.84  
 27 Turnbull, Thomas           5 Tide                   44.79      52.19  
 28 Ferguson, James            5 Blossomwood            59.70      55.11  
 29 Young, Conner              5 Camelot                51.47      57.55  
 30 Stephens, Grady            5 Tide                   47.07    1:03.64  
 31 Wierenga, Austin           4 Tide                   52.75    1:07.41  
 32 Dzieciolowski, Michael     4 Sherwood               55.45    1:09.75  
 33 Jordan, Hudson             5 LFP                  1:03.59    1:12.12  
 34 Nabors, Dalton             5 Camelot              1:14.60    1:13.19  
 35 Webb, Nehemiah             6 JVRA-US              1:07.19    1:13.22  
 36 Olander, Warren            4 Sherwood               55.41    3:55.36  
 
Event 13  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Holden, Sydney             8 Blossomwood            16.38      16.55   20  
  2 MacGrotty, Mazie J         8 HC Hurricanes          17.35      17.03   17  
  3 Andreani, Alyssa           8 SJST                   17.09      17.19   16  
  4 Lowe, Katie K              8 Hammerheads            16.94      17.23   15  
  5 Nuwayhid, Ella J           8 HC Hurricanes          17.20      17.50   14  
  6 Mackey, Story              8 Blossomwood            17.73      17.68   13  
  7 Olsen, Emma                7 LFP                    18.23      18.00   12  
  8 McDonald, Ellie            7 SJST                   18.28      18.15   11  
B - Final
  9 Wade, Jenna Beth           8 HC Hurricanes          18.40      18.18    9  
 10 Watkins, Mae               8 JVRA-US                18.82      18.34    7  
 11 Earls, Reagan              7 Camelot                19.04      18.57    6  
 12 Parsons, Alexa             8 JVRA-US                18.30      18.89    5  
 13 Banks, Abby                8 Gators                 18.66      18.91    4  
 14 Krichev, Charlotte         7 Blossomwood            18.93      18.93    3  
 15 Self, Mollie               8 Camelot                18.97      19.03    2  
 16 Gindhart, Ella Kate K      7 Hammerheads            19.21      19.52    1  
 
Event 13  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Holden, Sydney             8 Blossomwood            16.59      16.38  
  2 Lowe, Katie K              8 Hammerheads            16.96      16.94  
  3 Andreani, Alyssa           8 SJST                   17.20      17.09  
  4 Nuwayhid, Ella J           8 HC Hurricanes          18.82      17.20  
  5 MacGrotty, Mazie J         8 HC Hurricanes          17.62      17.35  
  6 Mackey, Story              8 Blossomwood            18.07      17.73  
  7 Olsen, Emma                7 LFP                    17.46      18.23  
  8 McDonald, Ellie            7 SJST                   18.35      18.28  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Parsons, Alexa             8 JVRA-US                17.43      18.30  
 10 Wade, Jenna Beth           8 HC Hurricanes          19.56      18.40  
 11 Banks, Abby                8 Gators                 18.88      18.66  
 12 Watkins, Mae               8 JVRA-US                19.53      18.82  
 13 Krichev, Charlotte         7 Blossomwood            18.91      18.93  
 14 Self, Mollie               8 Camelot                21.08      18.97  
 15 Earls, Reagan              7 Camelot                18.24      19.04  
 16 Gindhart, Ella Kate K      7 Hammerheads            18.46      19.21  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Hall, Sulli M              7 Hammerheads            20.34      19.58  
 18 Thomas, Molly              8 SJST                   19.84      19.70  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Wingate, Madison           8 YMCA                   20.56      19.79  
 20 Rorex, Avery               8 LFP                    17.59      20.16  
 20 Kimball, Madelyn           7 Gators                 19.29      20.16  
 22 Johnston, Norah            8 Stingrays              19.68      20.25  
 23 Lee, Sophie                7 Sherwood               20.91      20.52  
 24 Ludwig, Camila             7 Gators                 19.32      20.53  
 25 McCloud, Caitlin           8 PIED                   20.17      20.69  
 26 Roche, Evelyn G            7 Makos                  22.13      20.78  
 27 Lenz, Lily                 8 YMCA                   26.15      20.89  
 28 Henderson, Mary Anne A     8 Byrd Spring-SE         21.58      20.93  
 29 Dill, Sloan                7 Stingrays              20.13      21.05  
 30 Amos, Lola                 7 JVRA-US                20.91      21.10  
 31 Johnson, Reese             8 Stingrays              20.24      21.19  
 32 Olander, Anabel            7 Sherwood               22.15      21.20  
 33 Varmette, Eva              8 Camelot                25.18      21.47  
 34 Hodges, Caroline           8 PIED                   21.39      21.79  
 35 Taylor, Clara L            8 Byrd Spring-SE         22.90      21.92  
 36 Butler, Victoria           8 LFP                    21.09      23.03  
 37 Smith, Hayden              8 Tide                   24.97      23.04  
 38 Clemons, Serenity          8 Launchers              22.81      23.23  
 39 Whetstone, Addison         7 Sherwood               22.14      23.55  
 40 Bothwell, Inde             8 Makos                  22.78      23.63  
 41 del Valle, Anessa          8 Tide                   24.33      23.67  
 42 Carrasquillo, Isabella T   7 Byrd Spring-SE         26.68      25.96  
 43 Alderson, Lena             7 Tide                   29.03      26.15  
 44 Sandidge, Mayson           7 Launchers              26.13      26.80  
 45 Sieja, Payton              7 PIED                   25.48      26.97  
 46 Bains, Amelia K            7 Makos                  26.75      28.26  
 47 Dayton, Isbella            8 Valley Hill-SE         30.56      28.58  
 48 Glouner, Madison           8 Chapman                28.67      32.73  
 49 Crowe, Sasha               7 Valley Hill-SE         33.58      35.60  
 50 McKelvey, Annalisa         7 Launchers              38.63      41.18  
 51 Hunt, Laura                7 Chapman                43.67      47.67  
 52 White, Nola                7 Chapman                50.84      50.95  
 
Event 14  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Whetstone, Isaac           8 Sherwood               15.35      15.27   20  
  2 Quadrini, Tyler            7 Makos                  16.12      15.95   17  
  3 Hardy, William             8 Gators                 16.24      16.42   16  
  4 Jacobsen, Will             8 PIED                   16.43      16.49   15  
  5 Henriksen, CJ R            7 Byrd Spring-SE         16.38      16.82   14  
  6 Cozelos, Aiden             8 Sherwood               16.32      16.95   13  
  7 Gibson, Schaffer           8 Sherwood               16.90      17.28   12  
  8 Hardy, Benjamin            8 Gators                 16.93      17.93   11  
B - Final
  9 Crook, Mark                7 YMCA                   17.42      17.25    9  
 10 Park, Tyler T              8 HC Hurricanes          17.65      17.52    7  
 11 Stifflemire, Deisen K      8 Byrd Spring-SE         17.37      17.53    6  
 12 Carter, William            8 Valley Hill-SE         17.75      17.54    5  
 13 Goldmon, William           8 Blossomwood            17.22      18.02    4  
 14 Roberts, Luke              8 Camelot                17.73      18.12    3  
 15 Hereford, Alex             8 Blossomwood            18.03      18.36    2  
 16 Gray, Canaan               8 LFP                    17.93      19.15    1  
 
Event 14  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Whetstone, Isaac           8 Sherwood               15.55      15.35  
  2 Quadrini, Tyler            7 Makos                  16.51      16.12  
  3 Hardy, William             8 Gators                 16.47      16.24  
  4 Cozelos, Aiden             8 Sherwood               17.23      16.32  
  5 Henriksen, CJ R            7 Byrd Spring-SE         17.68      16.38  
  6 Jacobsen, Will             8 PIED                   17.25      16.43  
  7 Gibson, Schaffer           8 Sherwood               16.95      16.90  
  8 Hardy, Benjamin            8 Gators                 17.35      16.93  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Goldmon, William           8 Blossomwood            17.76      17.22  
 10 Stifflemire, Deisen K      8 Byrd Spring-SE         19.44      17.37  
 11 Crook, Mark                7 YMCA                   19.30      17.42  
 12 Park, Tyler T              8 HC Hurricanes          17.56      17.65  
 13 Roberts, Luke              8 Camelot                18.67      17.73  
 14 Carter, William            8 Valley Hill-SE         18.64      17.75  
 15 Gray, Canaan               8 LFP                    19.22      17.93  
 16 Hereford, Alex             8 Blossomwood            19.16      18.03  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Quinn, Landon              7 Launchers              19.10      18.21  
 18 Thompson, Benjamin C       8 Byrd Spring-SE         18.53      18.25  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Green, Luke                8 Gators                 19.95      18.28  
 20 Paque, Knox                7 Blossomwood            18.75      18.85  
 21 Kostrzewa, Charlie         8 JVRA-US                19.27      18.98  
 22 Pendergrass, Charles       8 Stingrays              17.46      19.14  
 23 Trefry, Weston             7 PIED                   19.71      19.18  
 24 Groves, James              7 Launchers              21.42      19.26  
 25 McCarver, Camden           8 SJST                   19.78      19.56  
 26 Thompson, Haiden           8 Tide                   20.29      19.68  
 27 Casperson, Ben             8 JVRA-US                19.76      19.83  
 28 Schmitz, Wilson            8 PIED                   21.34      20.10  
 29 Simpson, Connor            8 JVRA-US                19.16      20.21  
 30 Morgan, Stuart             7 Makos                  21.31      20.39  
 31 Burwell, Carson W          8 HC Hurricanes          22.64      20.59  
 32 Shea, Luke                 8 Tide                   19.82      20.93  
 33 Skonieczny, Owen           8 Valley Hill-SE         20.02      21.07  
 34 Pfitzer, Wick              7 Makos                  19.60      21.13  
 35 Jordan, Jack               7 LFP                    21.73      21.43  
 36 Hopkins, Cole              8 Tide                   21.48      21.53  
 37 Davis, Joseph M            8 Valley Hill-SE            NT      21.56  
 38 Kern, CJ J                 7 Hammerheads            21.13      21.87  
 39 Murphree, Bright           7 Stingrays              21.87      22.05  
 40 Heimbeck, Lukas            7 Camelot                22.75      22.09  
 41 Cioppi, Roman M            8 HC Hurricanes          22.31      22.17  
 42 Benson, Jaxon H            8 Hammerheads            22.98      22.67  
 43 Bradley, Thomas            7 LFP                    21.46      22.78  
 44 Schmitt, Miles             8 Stingrays              23.25      24.04  
 45 Maples, Dylan              8 Camelot                25.00      24.12  
 46 Amos, Dawson E             8 Hammerheads            19.59      24.90  
 47 Simmons, Adam              8 SJST                   23.58      24.99  
 48 Demirjian, Parker          8 YMCA                   26.23      25.00  
 49 Kelley, Ben                7 SJST                   23.09      26.08  
 50 Cherry, David              8 Launchers              28.03      26.20  
 51 Scully, Sebastian          8 YMCA                      NT      42.52  
 
Event 15  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Beddingfield, Blakely      6 HC Hurricanes             NT      21.31   20  
  2 Baumgartner, Jenny         6 Makos                  21.25      21.35   17  
  3 Harwood, Emma              6 Blossomwood            22.08      22.82   16  
  4 Clay, Avianna              6 Sherwood               23.79      23.35   15  
  5 Tidwell, Miriam            6 Stingrays              23.42      23.67   14  
  6 Petek, Abigail             6 Launchers              15.43      24.00   13  
  7 Stifflemire, Ivy M         6 Byrd Spring-SE         22.66      24.08   12  
  8 Newlin, Anna Paige         6 JVRA-US                25.57      24.36   11  
  9 Shea, Eleanor              6 Tide                   25.05      25.04    8  
  9 Robley, Lily Kate          6 LFP                    24.43      25.04    8  
 11 Donavan, Kylie             6 Blossomwood            24.58      25.30    6  
 12 Burnham, Amelia            6 Camelot                25.91      25.41    5  
 13 Morris, Clara              6 Tide                   28.53      25.51    4  
 14 Brewer, Isabella           6 SJST                   24.97      25.66    3  
 15 Wells, Lane                6 Gators                 26.13      25.81    2  
 16 Lawrence, Molly Wu         6 Makos                  25.97      26.39    1  
 17 Gordon, Jayden B           6 Byrd Spring-SE         26.50      26.70  
 18 Wiley, Addison             6 Blossomwood            27.77      26.99  
 19 O'Neill, Fanny L           6 Hammerheads            31.26      27.13  
 20 Osborne, Bailey            6 Valley Hill-SE         29.19      28.78  
 21 Fleming, Meril             5 PIED                   30.38      29.00  
 22 Wright, Summer             6 LFP                    30.02      29.22  
 23 Mullaney, Lucy             6 Makos                  28.01      29.34  
 24 Braden, Nora               6 Stingrays              31.88      30.57  
 25 Earls, Reese               5 Camelot                31.53      31.01  
 26 Wester, Audrey             6 Gators                 33.33      31.10  
 27 Walker, Mia                6 Sherwood               35.48      31.48  
 28 Gray, Lillianna            6 LFP                    26.70      32.46  
 29 Killian, Addy              5 PIED                   40.78      32.84  
 30 Spadaro, Addison           6 Stingrays              27.78      33.10  
 31 Duckett, Caeli             6 JVRA-US                27.94      33.11  
 32 Baker, Greer               5 JVRA-US                36.19      33.62  
 33 Bowling, Nikki             6 Sherwood               31.59      35.08  
 34 Feser, Caroline            6 Launchers              31.27      35.09  
 35 Mooty, Liddie              5 PIED                   40.95      36.73  
 36 Del Greco, Ella K          6 HC Hurricanes          40.20      37.25  
 37 Salehi, Anna               6 Camelot                27.41      38.03  
 38 Carter, Nicole             5 SJST                   37.62      38.97  
 39 Johnson, Daisy             6 SJST                   40.00      39.66  
 40 Smith, Rosie G             5 Byrd Spring-SE         46.07      47.05  
 41 Hannah, Lucy               5 Chapman                36.11      47.50  
 42 MacGrotty, Lucy            6 HC Hurricanes          55.41      48.49  
 43 Luhmann, Kylah             5 Valley Hill-SE       1:13.27      59.25  
 44 Wilson, Coby               5 Tide                   52.42      59.60  
 45 Harrison, Addison          4 Gators                 44.51    1:02.21  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holmes, Fox                6 Gators                 20.59      19.61   20  
  2 Nuwayhid, Reid F           6 HC Hurricanes          20.99      20.68   17  
  3 Lehr, Bennett              6 JVRA-US                22.47      23.07   16  
  4 Casperson, Charlie         6 JVRA-US                22.83      23.13   15  
  5 Lehr, Charlie              6 JVRA-US                23.10      23.82   14  
  6 Wilson, Parker             6 Blossomwood            22.90      25.07   13  
  7 Carter, Cooper J           6 Valley Hill-SE         26.92      25.54   12  
  8 Johnston, William A        6 Stingrays              26.60      25.56   11  
  9 Butler, Phillip            6 LFP                    28.43      25.84    9  
 10 Cunha, Neil                6 Makos                  29.05      25.89    7  
 11 Murphy, Dawson             6 SJST                   25.02      25.91    6  
 12 Smith, Nolan               6 Tide                   29.69      26.01    5  
 13 Dzieciolowski, Charlie     6 Sherwood               23.09      26.28    4  
 14 Wester, Luke               6 Gators                 25.91      26.33    3  
 15 Morton, Jacob C            5 HC Hurricanes          37.16      27.14    2  
 16 Tatum, James               6 Blossomwood            27.27      27.50    1  
 17 Wright, Abel               6 SJST                   29.56      28.45  
 18 Turnbull, Jack             6 Tide                   26.98      28.70  
 19 Roberts, Jadon             6 Stingrays              26.78      29.45  
 20 Pfeiffer, Gus              6 Stingrays              33.75      29.69  
 21 Broach, Matthew            5 LFP                    29.78      29.79  
 22 Lowe, Ethan A              6 Hammerheads            30.02      30.23  
 23 Paque, Maddox              5 Blossomwood            32.52      32.52  
 24 Cunha, Gabriel             6 Makos                  34.80      32.95  
 25 Turner, Quade              6 Tide                   36.17      33.91  
 26 Self, Logan                6 Camelot                36.09      34.07  
 27 Henderson, Pio K           5 Byrd Spring-SE         38.97      36.16  
 28 Blauwkamp, Ian C           6 HC Hurricanes          39.97      37.18  
 29 Olsen, Bart                5 LFP                    34.38      37.90  
 30 Jones, Hardin              6 Gators                 36.32      37.94  
 31 Rymer, Bo                  5 PIED                   41.96      38.88  
 32 Reynolds, Charlie          6 YMCA                   38.09      39.35  
 33 McCloud, Grant             5 PIED                   54.03      39.66  
 34 Bickel, Deaglan            5 Valley Hill-SE         37.42      39.75  
 35 Rass, Jacob                6 Camelot                41.27      40.23  
 36 Burnham, Joshua            4 Camelot                41.30      40.35  
 37 Brown, Andrew              5 Valley Hill-SE         38.30      41.54  
 38 Gibson, Drew               6 Sherwood               38.16      42.45  
 39 Wargo, James               6 SJST                   50.03      45.22  
 40 Partain, Teddy T           4 Byrd Spring-SE       1:01.19      52.33  
 41 Parkinson, Elijah          4 Sherwood               52.82      59.40  
 42 Powell, Jackson            5 PIED                   57.60    1:01.97  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Paparella, Elle            8 Blossomwood            23.52      23.90   20  
  2 Nuwayhid, Ella J           8 HC Hurricanes          24.82      24.02   17  
  3 Johnson, Reese             8 Stingrays              26.14      24.97   16  
  4 Randolph-Bishop, Katie L   8 Byrd Spring-SE         24.64      25.14   15  
  5 Holden, Sydney             8 Blossomwood            25.41      25.63   14  
  6 Thomas, Molly              8 SJST                   25.77      25.74   13  
  7 Parsons, Alexa             8 JVRA-US                26.16      26.77   12  
  8 Marler, Katherine          8 Stingrays              25.57      27.15   11  
B - Final
  9 Smith, Hayden              8 Tide                   27.30      26.24    9  
 10 MacGrotty, Mazie J         8 HC Hurricanes          26.23      26.57    7  
 11 Watkins, Mae               8 JVRA-US                27.79      26.67    6  
 12 Rorex, Avery               8 LFP                    26.76      27.08    5  
 13 Gyorok, Ava                8 PIED                   28.23      27.58    4  
 14 Olander, Anabel            7 Sherwood               27.57      27.68    3  
 15 Wingate, Madison           8 YMCA                   28.02      27.84    2  
 16 Varmette, Eva              8 Camelot                28.13      28.41    1  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Paparella, Elle            8 Blossomwood            25.39      23.52  
  2 Randolph-Bishop, Katie L   8 Byrd Spring-SE         26.03      24.64  
  3 Nuwayhid, Ella J           8 HC Hurricanes          24.42      24.82  
  4 Holden, Sydney             8 Blossomwood            25.27      25.41  
  5 Marler, Katherine          8 Stingrays              30.07      25.57  
  6 Thomas, Molly              8 SJST                   28.49      25.77  
  7 Johnson, Reese             8 Stingrays              26.05      26.14  
  8 Parsons, Alexa             8 JVRA-US                25.95      26.16  
-------------------------------------------------------------------------
  9 MacGrotty, Mazie J         8 HC Hurricanes          26.56      26.23  
 10 Rorex, Avery               8 LFP                    28.31      26.76  
 11 Smith, Hayden              8 Tide                   30.39      27.30  
 12 Olander, Anabel            7 Sherwood               27.31      27.57  
 13 Watkins, Mae               8 JVRA-US                29.09      27.79  
 14 Wingate, Madison           8 YMCA                   29.59      28.02  
 15 Varmette, Eva              8 Camelot                28.12      28.13  
 16 Gyorok, Ava                8 PIED                   28.53      28.23  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Baumgartner, Jenny         6 Makos                  29.68      28.37  
 18 McClung, Mary Ceil         7 Blossomwood            29.25      28.47  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Kimball, Madelyn           7 Gators                 27.76      28.50  
 19 Banks, Abby                8 Gators                 27.87      28.50  
 21 Lowe, Katie K              8 Hammerheads            28.48      28.62  
 22 Derrick, Emily             8 Gators                 30.52      28.94  
 23 Allan, Isabelle            7 LFP                    30.31      29.08  
 24 Henderson, Mary Anne A     8 Byrd Spring-SE         32.03      30.00  
 25 Johnston, Norah            8 Stingrays              30.18      30.76  
 26 Mackey, McKinley           7 Sherwood               35.43      31.06  
 27 Schaab, Eva                8 SJST                   34.59      31.86  
 28 McCloud, Caitlin           8 PIED                   33.02      31.98  
 29 Clemons, Serenity          8 Launchers              32.70      32.26  
 30 Hall, Sulli M              7 Hammerheads            33.16      33.10  
 31 Mobley, Genevieve          8 Camelot                29.64      33.25  
 32 Holbrook, Layne            7 JVRA-US                36.88      33.43  
 33 Gindhart, Ella Kate K      7 Hammerheads            32.82      34.04  
 34 Morris, Clara              6 Tide                   43.14      35.42  
 35 Taylor, Clara L            8 Byrd Spring-SE         31.97      37.33  
 36 Bains, Amelia K            7 Makos                  38.86      37.80  
 37 Sieja, Payton              7 PIED                   40.81      39.42  
 38 Hunt, Laura                7 Chapman                47.37      43.87  
 39 Dayton, Isbella            8 Valley Hill-SE            NT      49.22  
 40 White, Nola                7 Chapman                48.49      55.04  
 -- Glouner, Madison           8 Chapman                46.53        XDQ  
 -- Alderson, Lena             7 Tide                   39.41         DQ  
 -- Robley, Lily Kate          6 LFP                    49.38        XDQ  
 -- Nichols, Zoie K            7 HC Hurricanes             NT         DQ  
 -- Lee, Sophie                7 Sherwood               38.11         DQ  
 -- Cahue, Ava                 8 Camelot                   NT         DQ  
 -- Crowe, Sasha               7 Valley Hill-SE            NT         DQ  
 -- McKelvey, Annalisa         7 Launchers              50.11         DQ  
 -- Carter, Rebecca            8 SJST                   30.50         DQ  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Whetstone, Isaac           8 Sherwood               20.76      20.79   20  
  2 Cooper, Walt               8 Tide                   22.49      21.05   17  
  3 Cozelos, Aiden             8 Sherwood               23.32      22.53   16  
  4 Cochran, Brooks            8 JVRA-US                23.64      22.80   15  
  5 Roberts, Luke              8 Camelot                24.54      24.06   14  
  6 Hardy, William             8 Gators                 24.14      24.09   13  
  7 Hayles, Logan              7 PIED                   24.22      24.37   12  
  8 Retzke, Jefferson          8 Stingrays              24.37      24.80   11  
B - Final
  9 McMillion, Samuel J        8 Makos                  25.57      24.90    9  
 10 Goldmon, William           8 Blossomwood            25.26      25.01    7  
 11 Busby, David               8 Sherwood               25.24      25.99    6  
 12 Thompson, Benjamin C       8 Byrd Spring-SE         25.80      26.15    5  
 13 Bradley, Thomas            7 LFP                    26.39      26.19    4  
 14 Nuwayhid, Reid F           6 HC Hurricanes          26.41      26.26    3  
 15 Pfitzer, Wick              7 Makos                  25.33      26.52    2  
 16 Rye, Cody                  8 LFP                    26.53      28.62    1  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Whetstone, Isaac           8 Sherwood               21.29      20.76  
  2 Cooper, Walt               8 Tide                   23.81      22.49  
  3 Cozelos, Aiden             8 Sherwood               24.41      23.32  
  4 Cochran, Brooks            8 JVRA-US                23.96      23.64  
  5 Hardy, William             8 Gators                 24.27      24.14  
  6 Hayles, Logan              7 PIED                   26.97      24.22  
  7 Retzke, Jefferson          8 Stingrays              25.43      24.37  
  8 Roberts, Luke              8 Camelot                25.98      24.54  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Busby, David               8 Sherwood               26.66      25.24  
 10 Goldmon, William           8 Blossomwood            26.63      25.26  
 11 Pfitzer, Wick              7 Makos                  28.02      25.33  
 12 McMillion, Samuel J        8 Makos                  27.78      25.57  
 13 Thompson, Benjamin C       8 Byrd Spring-SE         26.39      25.80  
 14 Bradley, Thomas            7 LFP                    27.83      26.39  
 15 Nuwayhid, Reid F           6 HC Hurricanes          30.13      26.41  
 16 Rye, Cody                  8 LFP                    28.04      26.53  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Cantey, Waring             7 Makos                  27.51      26.66  
 18 Quinn, Landon              7 Launchers              26.96      26.84  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Paque, Knox                7 Blossomwood            29.52      26.98  
 20 Edmondson, Owen            7 Gators                 29.99      27.71  
 21 McCarver, Camden           8 SJST                   26.87      27.90  
 22 Pearson, Whiddon           7 Valley Hill-SE         29.00      28.62  
 23 Webb, Zack                 8 JVRA-US                30.90      28.67  
 24 Cioppi, Roman M            8 HC Hurricanes          32.59      28.73  
 25 Baker, Wyatt               7 Valley Hill-SE         35.27      29.59  
 25 Jackson, Peyton            7 Blossomwood            31.26      29.59  
 27 Ayres, Charles             7 Gators                 30.59      30.65  
 28 Simmons, Adam              8 SJST                   29.50      31.40  
 29 Clark, Grady               8 SJST                   33.27      31.58  
 30 Partain, Warren S          7 Byrd Spring-SE         34.29      32.97  
 31 Demirjian, Parker          8 YMCA                   29.32      33.12  
 32 Hopkins, Cole              8 Tide                   32.94      33.68  
 33 Allport, Benjamin          8 PIED                   35.33      33.69  
 34 Johnson, Cody J            8 Hammerheads            31.31      33.94  
 35 Weglage, Brady             8 Hammerheads            38.53      34.05  
 36 Amos, Dawson E             8 Hammerheads            30.45      34.34  
 37 Maples, Dylan              8 Camelot                   NT      41.16  
 -- Threlkeld, Beck            8 LFP                    27.57         DQ  
 -- Brown, Felix               7 Tide                      NT         DQ  
 -- Schmitt, Miles             8 Stingrays              38.63         DQ  
 -- Kostrzewa, Charlie         8 JVRA-US                25.71         DQ  
 -- Trefry, Weston             7 PIED                   32.94         DQ  
 -- Cherry, David              8 Launchers              41.76         DQ  
 -- Tripp, Jackson             7 Camelot                33.64         DQ  
 -- Appletoft, Austin          7 HC Hurricanes             NT         DQ  
 -- Schroer, Hutton            7 Stingrays              36.50         DQ  
 
Event 55  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blossomwood Swim Team  'A'                        1:12.34    1:09.44   40  
     1) Goldmon, William M8             2) Holden, Sydney W8              
     3) Mackey, Story W8                4) Paque, Knox M7                 
  2 Greenwyche Gators  'A'                            1:11.99    1:09.94   34  
     1) Kimball, Madelyn W7             2) Banks, Abby W8                 
     3) Hardy, Benjamin M8              4) Hardy, William M8              
  3 Hampton Cove Hurricanes  'A'                      1:14.99    1:13.35   32  
     1) MacGrotty, Mazie J W8           2) Nuwayhid, Reid F M6            
     3) Nuwayhid, Ella J W8             4) Park, Tyler T M8               
  4 Sherwood Swim Team  'A'                           1:15.55    1:13.91   30  
     1) Gibson, Schaffer M8             2) Whetstone, Addison W7          
     3) Lee, Sophie W7                  4) Whetstone, Isaac M8            
  5 Jones Valley Recreation Assn.-US  'A'             1:21.34    1:17.16   28  
     1) Cochran, Brooks M8              2) Watkins, Mae W8                
     3) Simpson, Connor M8              4) Parsons, Alexa W8              
  6 Piedmont Piranhas  'A'                            1:18.52    1:17.31   26  
     1) Hodges, Caroline W8             2) Trefry, Weston M7              
     3) McCloud, Caitlin W8             4) Jacobsen, Will M8              
  7 Camelot Recreation Association  'A'               1:20.74    1:17.40   24  
     1) Self, Mollie W8                 2) Heimbeck, Lukas M7             
     3) Roberts, Luke M8                4) Earls, Reagan W7               
  8 Lily Flagg  'A'                                   1:15.73    1:17.45   22  
     1) Rorex, Avery W8                 2) Gray, Canaan M8                
     3) Bradley, Thomas M7              4) Olsen, Emma W7                 
  9 Monte Sano  'A'                                   1:19.49    1:17.47   18  
     1) Pfitzer, Wick M7                2) Baumgartner, Jenny W6          
     3) Roche, Evelyn G W7              4) Quadrini, Tyler M7             
 10 Byrd Spring-SE  'A'                               1:20.45    1:20.91   14  
     1) Thompson, Benjamin C M8         2) Stifflemire, Ivy M W6          
     3) Henderson, Mary Anne A W8       4) Henriksen, CJ R M7             
 11 Mt. Carmel Hammerheads  'A'                       1:16.14    1:21.11   12  
     1) Amos, Dawson E M8               2) Kern, CJ J M7                  
     3) Gindhart, Ella Kate K W7        4) Lowe, Katie K W8               
 12 Mountain Springs Swim Team  'A'                   1:19.14    1:21.18   10  
     1) Johnston, Norah W8              2) Murphree, Bright M7            
     3) Dill, Sloan W7                  4) Pendergrass, Charles M8        
 13 Redstone Arsenal Launchers  'A'                   1:18.76    1:25.07    8  
     1) Quinn, Landon M7                2) Clemons, Serenity W8           
     3) Petek, Abigail W6               4) Groves, James M7               
 14 Sharon Johnston Swim Team  'A'                    1:22.75    1:27.92    6  
     1) Kelley, Ben M7                  2) Thomas, Molly W8               
     3) Simmons, Adam M8                4) Andreani, Alyssa W8            
 15 Whitesburg Tide  'A'                              1:30.13    1:30.24    4  
     1) Thompson, Haiden M8             2) Shea, Eleanor W6               
     3) Smith, Hayden W8                4) Shea, Luke M8                  
 16 YMCA Seals  'A'                                   1:36.42    1:30.90    2  
     1) Wingate, Madison W8             2) Lenz, Lily W8                  
     3) Taylor, Brodie M7               4) Crook, Mark M7                 
 17 Valley Hill Country Club-SE  'A'                  1:25.76    1:44.17  
     1) Crowe, Sasha W7                 2) Pearson, Whiddon M7            
     3) Dayton, Isbella W8              4) Brown, John Calvin C M8        
 
Event 59  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Andreani, Alyssa           8 SJST                   17.85      18.02   20  
  2 Mackey, Story              8 Blossomwood            18.25      18.14   17  
  3 Olsen, Emma                7 LFP                    22.15      21.69   16  
  4 Davenport, Allie           8 Blossomwood            22.27      22.13   15  
  5 Lowe, Katie K              8 Hammerheads            21.91      22.19   14  
  6 McDonald, Ellie            7 SJST                   20.73      22.21   13  
  7 Johnson, Reese             8 Stingrays              21.81      22.34   12  
 -- Holden, Sydney             8 Blossomwood            18.87         DQ  
B - Final
  9 Earls, Reagan              7 Camelot                22.52      22.14    9  
 10 Henderson, Mary Anne A     8 Byrd Spring-SE         24.47      23.81    7  
 11 Parsons, Alexa             8 JVRA-US                26.36      24.43    6  
 12 Wingate, Madison           8 YMCA                   26.12      25.20    5  
 13 Mobley, Genevieve          8 Camelot                25.64      26.21    4  
 14 Hodges, Caroline           8 PIED                   26.12      26.65    3  
 15 Cole, Campbell             8 JVRA-US                26.18      26.69    2  
 16 Kent, Hadley               7 Gators                 25.57      27.76    1  
 
Event 59  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Andreani, Alyssa           8 SJST                   18.88      17.85  
  2 Mackey, Story              8 Blossomwood            19.95      18.25  
  3 Holden, Sydney             8 Blossomwood            21.14      18.87  
  4 McDonald, Ellie            7 SJST                   22.77      20.73  
  5 Johnson, Reese             8 Stingrays              25.41      21.81  
  6 Lowe, Katie K              8 Hammerheads            25.21      21.91  
  7 Olsen, Emma                7 LFP                    23.03      22.15  
  8 Davenport, Allie           8 Blossomwood            24.97      22.27  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Earls, Reagan              7 Camelot                23.58      22.52  
 10 Henderson, Mary Anne A     8 Byrd Spring-SE         27.06      24.47  
 11 Kent, Hadley               7 Gators                 30.91      25.57  
 12 Mobley, Genevieve          8 Camelot                28.76      25.64  
 13 Hodges, Caroline           8 PIED                   27.00      26.12  
 13 Wingate, Madison           8 YMCA                   27.21      26.12  
 15 Cole, Campbell             8 JVRA-US                26.28      26.18  
 16 Parsons, Alexa             8 JVRA-US                23.47      26.36  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Ham, Abby G                8 Hammerheads            27.47      26.54  
 18 Baumgartner, Jenny         6 Makos                  29.28      26.66  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Amos, Lola                 7 JVRA-US                26.97      26.91  
 20 Self, Mollie               8 Camelot                31.87      27.08  
 21 Gindhart, Ella Kate K      7 Hammerheads            25.23      27.16  
 22 Whetstone, Addison         7 Sherwood               28.45      27.94  
 23 Randolph-Bishop, Katie L   8 Byrd Spring-SE         34.00      28.45  
 24 Dill, Sloan                7 Stingrays              31.53      28.61  
 25 Bothwell, Inde             8 Makos                  34.41      28.65  
 26 Lee, Sophie                7 Sherwood               28.44      28.90  
 27 Wade, Jenna Beth           8 HC Hurricanes          27.95      29.22  
 28 Bishop, Abby               8 SJST                   30.25      29.23  
 29 Cockrell, Cassidy          8 Stingrays              33.62      29.71  
 30 Roche, Evelyn G            7 Makos                  31.57      29.75  
 31 Petek, Abigail             6 Launchers              30.39      30.17  
 32 Butler, Victoria           8 LFP                    31.95      30.25  
 33 Wilson, Pyper              7 Tide                   36.40      30.50  
 34 Smith, Hayden              8 Tide                   32.53      32.72  
 35 Nichols, Zoie K            7 HC Hurricanes             NT      32.94  
 36 Gordon, Jayden B           6 Byrd Spring-SE         36.10      33.31  
 37 Grant, Isabella            8 YMCA                   33.72      33.86  
 38 Clemons, Serenity          8 Launchers              27.60      34.89  
 39 Mbuko, Maiya               8 YMCA                   38.88      36.29  
 40 Alderson, Lena             7 Tide                   40.83      37.85  
 -- Sandidge, Mayson           7 Launchers              40.02         DQ  
 -- Derrick, Emily             8 Gators                 30.86         DQ  
 -- Kimball, Madelyn           7 Gators                 24.40         DQ  
 -- Gyorok, Ava                8 PIED                   23.60         DQ  
 -- Daniel, Anna Clark         8 Sherwood               31.32         DQ  
 -- Allan, Isabelle            7 LFP                    33.75         DQ  
 -- Dayton, Isbella            8 Valley Hill-SE         31.46         DQ  
 
Event 60  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Goldmon, William           8 Blossomwood            19.07      18.05   20  
  2 Quadrini, Tyler            7 Makos                  18.28      18.21   17  
  3 Jacobsen, Will             8 PIED                   18.30      18.95   16  
  4 Park, Tyler T              8 HC Hurricanes          20.64      19.28   15  
  5 Hardy, Benjamin            8 Gators                 19.30      19.41   14  
  6 Hardy, William             8 Gators                 19.62      19.66   13  
  7 Gibson, Schaffer           8 Sherwood               20.22      20.16   12  
  8 Stifflemire, Deisen K      8 Byrd Spring-SE         20.07      20.25   11  
B - Final
  9 Pendergrass, Charles       8 Stingrays              21.86      21.28    9  
 10 Roberts, Luke              8 Camelot                22.84      22.03    7  
 11 Green, Luke                8 Gators                 21.10      22.35    6  
 12 Simpson, Connor            8 JVRA-US                23.50      23.14    5  
 13 Kostrzewa, Charlie         8 JVRA-US                23.75      23.57    4  
 14 Thompson, Benjamin C       8 Byrd Spring-SE         22.86      24.17    3  
 15 Busby, David               8 Sherwood               22.87      24.26    2  
 16 Clark, Will                7 Blossomwood            23.34      24.54    1  
 
Event 60  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Quadrini, Tyler            7 Makos                  18.51      18.28  
  2 Jacobsen, Will             8 PIED                   20.03      18.30  
  3 Goldmon, William           8 Blossomwood            19.83      19.07  
  4 Hardy, Benjamin            8 Gators                 19.26      19.30  
  5 Hardy, William             8 Gators                 22.60      19.62  
  6 Stifflemire, Deisen K      8 Byrd Spring-SE         21.95      20.07  
  7 Gibson, Schaffer           8 Sherwood               20.36      20.22  
  8 Park, Tyler T              8 HC Hurricanes          21.09      20.64  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Green, Luke                8 Gators                 24.43      21.10  
 10 Pendergrass, Charles       8 Stingrays              23.06      21.86  
 11 Roberts, Luke              8 Camelot                23.18      22.84  
 12 Thompson, Benjamin C       8 Byrd Spring-SE         23.53      22.86  
 13 Busby, David               8 Sherwood               24.60      22.87  
 14 Clark, Will                7 Blossomwood            22.66      23.34  
 15 Simpson, Connor            8 JVRA-US                   NT      23.50  
 16 Kostrzewa, Charlie         8 JVRA-US                25.13      23.75  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Paque, Knox                7 Blossomwood            23.00      23.77  
 18 Trefry, Weston             7 PIED                   27.45      24.43  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Henriksen, CJ R            7 Byrd Spring-SE         22.58      24.46  
 20 Shea, Luke                 8 Tide                   25.98      24.48  
 21 Quinn, Landon              7 Launchers              27.95      24.67  
 22 Wilson, Tripp              8 Valley Hill-SE         26.78      24.89  
 23 Thompson, Haiden           8 Tide                   27.05      25.38  
 24 Gray, Canaan               8 LFP                    27.00      25.73  
 25 Retzke, Jefferson          8 Stingrays              31.62      25.97  
 26 Cochran, Brooks            8 JVRA-US                23.34      26.19  
 27 Appletoft, Austin          7 HC Hurricanes             NT      26.97  
 28 Carney, Garrison           7 Valley Hill-SE         29.04      27.85  
 29 Heimbeck, Lukas            7 Camelot                32.53      28.68  
 30 Carter, Lewis H            8 HC Hurricanes          35.37      28.82  
 31 Benson, Jaxon H            8 Hammerheads            40.36      28.89  
 32 Nabors, Aiden              7 SJST                   32.91      29.19  
 33 Murphree, Bright           7 Stingrays              30.78      29.32  
 34 Jackson, Shaun             7 Sherwood               28.56      29.40  
 35 Jordan, Jack               7 LFP                    40.16      29.66  
 36 Pfitzer, Wick              7 Makos                  30.05      29.76  
 37 Amos, Dawson E             8 Hammerheads            28.01      29.86  
 38 McMillion, Samuel J        8 Makos                  32.59      30.04  
 39 Hopkins, Cole              8 Tide                   31.27      30.71  
 40 Simmons, Adam              8 SJST                   32.16      31.42  
 41 Kelley, Ben                7 SJST                   32.38      32.15  
 42 Hayles, Logan              7 PIED                      NT      47.75  
 -- Whelchel, Mason            8 Valley Hill-SE         27.69     X27.70  
 -- Wysock, Charlie            7 LFP                    37.67         DQ  
 -- Crook, Mark                7 YMCA                   27.95         DQ  
 -- Weglage, Brady             8 Hammerheads            29.02         DQ  
 -- Turner, Lucas              7 Camelot                   NT         DQ  
 
Event 63  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Mackey, Story              8 Blossomwood            22.03      21.52   20  
  2 McDonald, Ellie            7 SJST                   23.51      22.13   17  
  3 Banks, Abby                8 Gators                 22.86      22.17   16  
  4 Self, Mollie               8 Camelot                23.44      22.26   15  
  5 Rorex, Avery               8 LFP                    23.10      22.55   14  
  6 Cole, Campbell             8 JVRA-US                22.29      22.69   13  
  7 Nuwayhid, Ella J           8 HC Hurricanes          22.95      23.17   12  
  8 MacGrotty, Mazie J         8 HC Hurricanes          23.06      23.41   11  
B - Final
  9 Dublin, Angel              8 Chapman                24.35      21.93    9  
 10 Andreani, Alyssa           8 SJST                   24.58      22.34    7  
 11 Wade, Jenna Beth           8 HC Hurricanes          23.72      22.92    6  
 12 Olsen, Emma                7 LFP                    23.67      23.65    5  
 13 Davenport, Allie           8 Blossomwood            24.17      24.39    4  
 14 Daniel, Caroline           7 Gators                 24.45      24.57    3  
 15 Krichev, Charlotte         7 Blossomwood            23.71      25.41    2  
 16 Thomas, Molly              8 SJST                   24.30      31.36    1  
 
Event 63  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mackey, Story              8 Blossomwood            23.11      22.03  
  2 Cole, Campbell             8 JVRA-US                24.34      22.29  
  3 Banks, Abby                8 Gators                 25.05      22.86  
  4 Nuwayhid, Ella J           8 HC Hurricanes          22.53      22.95  
  5 MacGrotty, Mazie J         8 HC Hurricanes          26.78      23.06  
  6 Rorex, Avery               8 LFP                    23.95      23.10  
  7 Self, Mollie               8 Camelot                26.12      23.44  
  8 McDonald, Ellie            7 SJST                   21.22      23.51  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Olsen, Emma                7 LFP                    21.56      23.67  
 10 Krichev, Charlotte         7 Blossomwood            23.94      23.71  
 11 Wade, Jenna Beth           8 HC Hurricanes          25.34      23.72  
 12 Davenport, Allie           8 Blossomwood            23.64      24.17  
 13 Thomas, Molly              8 SJST                   34.36      24.30  
 14 Dublin, Angel              8 Chapman                26.21      24.35  
 15 Daniel, Caroline           7 Gators                 28.26      24.45  
 16 Andreani, Alyssa           8 SJST                   23.94      24.58  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Earls, Reagan              7 Camelot                23.53      24.98  
 18 Hall, Sulli M              7 Hammerheads            27.64      25.13  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Lenz, Lily                 8 YMCA                   23.65      25.36  
 20 Hodges, Caroline           8 PIED                   28.47      25.43  
 21 Shea, Eleanor              6 Tide                   33.41      25.51  
 22 Johnston, Norah            8 Stingrays              26.54      25.53  
 23 Scully, Fiona              7 YMCA                   30.18      25.65  
 24 Mullins, Skylar            8 JVRA-US                   NT      25.75  
 25 Derrick, Emily             8 Gators                 27.64      25.90  
 26 Whetstone, Addison         7 Sherwood               24.67      26.21  
 27 Bothwell, Inde             8 Makos                  27.05      26.22  
 28 Amos, Lola                 7 JVRA-US                25.78      26.58  
 29 Roche, Evelyn G            7 Makos                  26.23      27.28  
 30 Randolph-Bishop, Katie L   8 Byrd Spring-SE         33.22      27.32  
 31 Ham, Abby G                8 Hammerheads            28.06      27.67  
 32 Robley, Lily Kate          6 LFP                    28.78      28.56  
 33 Dill, Sloan                7 Stingrays              30.00      28.57  
 34 Bowling, Alexis            8 Sherwood               31.30      28.83  
 35 Mobley, Genevieve          8 Camelot                27.77      29.56  
 36 McCloud, Caitlin           8 PIED                   30.29      29.77  
 37 Lawrence, Molly Wu         6 Makos                  28.41      29.84  
 38 Morris, Clara              6 Tide                   34.79      29.89  
 39 Petek, Abigail             6 Launchers              27.06      30.03  
 40 Feser, Caroline            6 Launchers              38.15      30.47  
 41 Sieja, Payton              7 PIED                      NT      30.70  
 42 Cockrell, Cassidy          8 Stingrays              30.19      30.99  
 43 del Valle, Anessa          8 Tide                   39.30      31.41  
 44 Daniel, Anna Clark         8 Sherwood               26.19      33.53  
 45 Glouner, Madison           8 Chapman                28.97      35.37  
 46 McKelvey, Annalisa         7 Launchers              36.11      35.42  
 47 Gordon, Jayden B           6 Byrd Spring-SE         47.09      35.71  
 48 Hannah, Lucy               5 Chapman                46.97      38.38  
 49 Rochowiak, Peyton G        7 Hammerheads            45.27      39.69  
 -- Stifflemire, Ivy M         6 Byrd Spring-SE         32.79         DQ  
 
Event 64  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Whetstone, Isaac           8 Sherwood               19.10      19.34   20  
  2 Quadrini, Tyler            7 Makos                  20.37      19.79   17  
  3 Gibson, Schaffer           8 Sherwood               20.46      19.96   16  
  4 Groves, James              7 Launchers              21.84      21.28   15  
  5 Cozelos, Aiden             8 Sherwood               21.00      21.46   14  
  6 Park, Tyler T              8 HC Hurricanes          22.34      21.62   13  
  7 Stifflemire, Deisen K      8 Byrd Spring-SE         21.84      22.38   12  
  8 Hardy, Benjamin            8 Gators                 22.33      23.17   11  
B - Final
  9 Pendergrass, Charles       8 Stingrays              23.75      22.23    9  
 10 Crook, Mark                7 YMCA                   23.97      23.12    7  
 11 Jacobsen, Will             8 PIED                   22.84      23.35    6  
 12 Simpson, Connor            8 JVRA-US                24.06      24.36    5  
 13 Taylor, Hayes              7 Gators                 23.99      24.41    4  
 14 Schmitz, Wilson            8 PIED                   24.78      25.00    3  
 15 Lehr, Harrison             8 JVRA-US                24.52      25.84    2  
 -- Partain, Warren S          7 Byrd Spring-SE         24.97         DQ  
 
Event 64  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Whetstone, Isaac           8 Sherwood               19.07      19.10  
  2 Quadrini, Tyler            7 Makos                  19.75      20.37  
  3 Gibson, Schaffer           8 Sherwood               19.82      20.46  
  4 Cozelos, Aiden             8 Sherwood               21.88      21.00  
  5 Groves, James              7 Launchers              22.88      21.84  
  5 Stifflemire, Deisen K      8 Byrd Spring-SE         24.47      21.84  
  7 Hardy, Benjamin            8 Gators                 22.99      22.33  
  8 Park, Tyler T              8 HC Hurricanes          22.60      22.34  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Jacobsen, Will             8 PIED                   22.72      22.84  
 10 Pendergrass, Charles       8 Stingrays              21.97      23.75  
 11 Crook, Mark                7 YMCA                   25.57      23.97  
 12 Taylor, Hayes              7 Gators                 27.32      23.99  
 13 Simpson, Connor            8 JVRA-US                24.58      24.06  
 14 Lehr, Harrison             8 JVRA-US                27.76      24.52  
 15 Schmitz, Wilson            8 PIED                   28.10      24.78  
 16 Partain, Warren S          7 Byrd Spring-SE         24.53      24.97  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Gray, Canaan               8 LFP                    28.13      25.03  
 18 Nuwayhid, Reid F           6 HC Hurricanes          26.49      25.51  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Shea, Luke                 8 Tide                   26.91      25.64  
 20 Stanley, William A         8 Makos                  28.51      25.81  
 21 Henriksen, CJ R            7 Byrd Spring-SE         27.13      25.88  
 22 Green, Luke                8 Gators                 30.57      25.90  
 23 Retzke, Jefferson          8 Stingrays              26.34      26.14  
 24 Cochran, Brooks            8 JVRA-US                25.40      26.25  
 25 Cooper, Walt               8 Tide                   27.82      26.26  
 26 Threlkeld, Beck            8 LFP                    26.03      26.34  
 27 Bradley, Thomas            7 LFP                       NT      26.41  
 28 Clark, Will                7 Blossomwood            24.68      26.47  
 29 Whitehead, Brooks          7 Blossomwood            28.71      26.55  
 30 Thompson, Haiden           8 Tide                   23.80      26.64  
 31 Phillips, Kaden            8 SJST                   27.41      27.09  
 32 Gotvald, Sebastion         7 Makos                  28.89      27.41  
 33 Kern, CJ J                 7 Hammerheads            32.32      27.54  
 34 Freeman`, Ryland           8 Valley Hill-SE         33.19      27.91  
 35 Cioppi, Roman M            8 HC Hurricanes          32.47      28.06  
 36 Hutton, Kendall            8 Hammerheads            25.13      28.16  
 37 Brown, John Calvin C       8 Valley Hill-SE         29.23      29.19  
 38 Weaver, Nash               8 Valley Hill-SE         32.54      29.24  
 39 Brown, Owen                8 PIED                   33.92      29.77  
 40 Scully, Sebastian          8 YMCA                   33.41      31.49  
 40 Johnson, Cody J            8 Hammerheads            33.94      31.49  
 42 Jackson, Peyton            7 Blossomwood               NT      32.00  
 43 Heimbeck, Lukas            7 Camelot                35.20      32.42  
 44 Kelley, Ben                7 SJST                   35.29      32.97  
 45 Ashley, Max                7 Stingrays              48.81      35.76  
 46 Turner, Lucas              7 Camelot                35.73      37.77  
 47 Burnham, Joshua            4 Camelot                   NT      51.29  
 -- Clark, Grady               8 SJST                   31.62         DQ  
 
Event 67  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blossomwood Swim Team  'A'                        1:13.39    1:14.44   40  
     1) Davenport, Allie 8              2) Krichev, Charlotte 7           
     3) Mackey, Story 8                 4) Holden, Sydney 8               
  2 Sharon Johnston Swim Team  'A'                    1:16.39    1:14.59   34  
     1) McDonald, Ellie 7               2) Carter, Rebecca 8              
     3) Thomas, Molly 8                 4) Andreani, Alyssa 8             
  3 Hampton Cove Hurricanes  'A'                      1:25.78    1:17.62   32  
     1) Nuwayhid, Ella J 8              2) Beddingfield, Blakely 6        
     3) Wade, Jenna Beth 8              4) MacGrotty, Mazie J 8           
  4 Greenwyche Gators  'A'                            1:17.52    1:20.93   30  
     1) Ludwig, Camila 7                2) Kimball, Madelyn 7             
     3) Derrick, Emily 8                4) Banks, Abby 8                  
  5 Jones Valley Recreation Assn.-US  'A'             1:19.71    1:22.15   28  
     1) Watkins, Mae 8                  2) Mullins, Skylar 8              
     3) Amos, Lola 7                    4) Parsons, Alexa 8               
  6 Camelot Recreation Association  'A'               1:30.33    1:23.60   26  
     1) Varmette, Eva 8                 2) Cahue, Ava 8                   
     3) Self, Mollie 8                  4) Earls, Reagan 7                
  7 Sherwood Swim Team  'A'                           1:29.31    1:24.16   24  
     1) Whetstone, Addison 7            2) Koehler, Riley 8               
     3) Olander, Anabel 7               4) Lee, Sophie 7                  
  8 Mt. Carmel Hammerheads  'A'                       1:17.66    1:24.77   22  
     1) Gindhart, Ella Kate K 7         2) Ham, Abby G 8                  
     3) Hall, Sulli M 7                 4) Lowe, Katie K 8                
  9 Mountain Springs Swim Team  'A'                   1:23.88    1:26.89   18  
     1) Dill, Sloan 7                   2) Johnson, Reese 8               
     3) Davenport, Taylor 8             4) Johnston, Norah 8              
 10 Lily Flagg  'A'                                   1:20.57    1:29.58   14  
     1) Rorex, Avery 8                  2) Butler, Victoria 8             
     3) Robley, Lily Kate 6             4) Olsen, Emma 7                  
 11 Monte Sano  'A'                                   1:32.13    1:35.08   12  
     1) Roche, Evelyn G 7               2) Bothwell, Inde 8               
     3) Lawrence, Molly Wu 6            4) Baumgartner, Jenny 6           
 12 Piedmont Piranhas  'A'                            1:33.94    1:37.45   10  
     1) Sieja, Payton 7                 2) Hodges, Caroline 8             
     3) Gyorok, Ava 8                   4) McCloud, Caitlin 8             
 13 Byrd Spring-SE  'A'                               1:34.45    1:37.95    8  
     1) Stifflemire, Ivy M 6            2) Gordon, Jayden B 6             
     3) Randolph-Bishop, Katie L 8      4) Henderson, Mary Anne A 8       
 14 YMCA Seals  'A'                                   1:43.26    1:38.15    6  
     1) Lenz, Lily 8                    2) Grant, Isabella 8              
     3) Mbuko, Maiya 8                  4) Wingate, Madison 8             
 15 Whitesburg Tide  'A'                              1:42.88    1:39.20    4  
     1) del Valle, Anessa 8             2) Morris, Clara 6                
     3) Shea, Eleanor 6                 4) Smith, Hayden 8                
 16 Redstone Arsenal Launchers  'A'                   1:35.64    1:56.57    2  
     1) Clemons, Serenity 8             2) Petek, Abigail 6               
     3) Feser, Caroline 6               4) Sandidge, Mayson 7             
 17 Chapman swim team  'A'                            2:08.06    2:33.43  
     1) Dublin, Angel 8                 2) Glouner, Madison 8             
     3) Hannah, Lucy 5                  4) Hunt, Laura 7                  
 
Event 68  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sherwood Swim Team  'A'                           1:08.57    1:07.83   40  
     1) Gibson, Schaffer 8              2) Busby, David 8                 
     3) Cozelos, Aiden 8                4) Whetstone, Isaac 8             
  2 Greenwyche Gators  'A'                            1:20.00    1:11.04   34  
     1) Green, Luke 8                   2) Hardy, Benjamin 8              
     3) Taylor, Hayes 7                 4) Hardy, William 8               
  3 Byrd Spring-SE  'A'                               1:20.06    1:16.06   32  
     1) Thompson, Benjamin C 8          2) Partain, Warren S 7            
     3) Stifflemire, Deisen K 8         4) Henriksen, CJ R 7              
  4 Blossomwood Swim Team  'A'                        1:15.76    1:16.27   30  
     1) Clark, Will 7                   2) Paque, Knox 7                  
     3) Harwood, Andrew 8               4) Goldmon, William 8             
  5 Jones Valley Recreation Assn.-US  'A'             1:19.39    1:16.92   28  
     1) Kostrzewa, Charlie 8            2) Cochran, Brooks 8              
     3) Casperson, Ben 8                4) Simpson, Connor 8              
  6 Piedmont Piranhas  'A'                            1:19.43    1:17.57   26  
     1) Trefry, Weston 7                2) Schmitz, Wilson 8              
     3) Hayles, Logan 7                 4) Jacobsen, Will 8               
  7 Monte Sano  'A'                                   1:19.10    1:19.81   24  
     1) Pfitzer, Wick 7                 2) Morgan, Stuart 7               
     3) McMillion, Samuel J 8           4) Quadrini, Tyler 7              
  8 Whitesburg Tide  'A'                              1:26.39    1:24.58   22  
     1) Hopkins, Cole 8                 2) Wierenga, Jacob 7              
     3) Cooper, Walt 8                  4) Shea, Luke 8                   
  9 Lily Flagg  'A'                                   1:24.41    1:27.65   18  
     1) Bradley, Thomas 7               2) Jordan, Jack 7                 
     3) Threlkeld, Beck 8               4) Gray, Canaan 8                 
 10 Mountain Springs Swim Team  'A'                   1:29.40    1:30.08   14  
     1) Murphree, Bright 7              2) Retzke, Jefferson 8            
     3) Johnston, William A 6           4) Pendergrass, Charles 8         
 11 Valley Hill Country Club-SE  'A'                  1:30.06    1:36.72   12  
     1) Baker, Wyatt 7                  2) Whelchel, Mason 8              
     3) Weaver, Nash 8                  4) Skonieczny, Owen 8             
 12 Sharon Johnston Swim Team  'A'                    1:35.80    1:37.59   10  
     1) Kelley, Ben 7                   2) Clark, Grady 8                 
     3) Phillips, Kaden 8               4) Simmons, Adam 8                
 13 Mt. Carmel Hammerheads  'A'                       1:30.64    1:40.96    8  
     1) Kern, CJ J 7                    2) Lowe, Ethan A 6                
     3) Benson, Jaxon H 8               4) Amos, Dawson E 8               
 14 Camelot Recreation Association  'A'               1:35.90    1:48.08    6  
     1) Tripp, Jackson 7                2) Self, Logan 6                  
     3) Heimbeck, Lukas 7               4) Roberts, Luke 8                
 15 YMCA Seals  'A'                                   2:14.66    2:04.26    4  
     1) Taylor, Brodie 7                2) Crook, Mark 7                  
     3) Reynolds, Charlie 6             4) Scully, Sebastian 8            
 -- Hampton Cove Hurricanes  'A'                      1:23.40         DQ  
     1) Appletoft, Austin 7             2) Cioppi, Roman M 8              
     3) Nuwayhid, Reid F 6              4) Park, Tyler T 8                

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2017 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org