Home
2016 Meets
2015 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL - H               HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 7/16/2017 04:38 PM
                    2017 RCSL City Meet - 7/8/2017-7/9/2017                    
                                    Results                                    
 
Event 23  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jones Valley Recreation Assn.-US  'A'             2:13.42    2:07.84   40  
     1) King, Mary Foster 12            2) Amos, Haynes 11                
     3) Kalange, Sydney 12              4) Kowalczyk, Angela 11           
  2 Blossomwood Swim Team  'A'                        2:15.76    2:10.29   34  
     1) Krichev, Audrey 11              2) Fann, Josey 11                 
     3) Yates, Madelyn 12               4) Mullins, Anna Crawford 11      
  3 Camelot Recreation Association  'A'               2:22.67    2:14.68   32  
     1) Reeves, Kate 12                 2) Roberts, Sofia 12              
     3) Hicks, Krysanne 11              4) Aiello, Elena 11               
  4 Lily Flagg  'A'                                   2:23.21    2:22.71   30  
     1) Pleva, Cecilia 12               2) Chua, Catherine 12             
     3) Shattuck, Emily 12              4) Zeller, Sophia 12              
  5 Mt. Carmel Hammerheads  'A'                       2:27.20    2:24.54   28  
     1) Taylor, Devyn K 12              2) Pierce, Anna H 11              
     3) Black, Annie A 12               4) Culbreath, Haley N 11          
  6 Mountain Springs Swim Team  'A'                   2:24.85    2:24.85   26  
     1) Johnston, Emma 12               2) Wilder, Walden 12              
     3) Comulada, Gabriela 12           4) Roberts, Noah 11               
  7 Greenwyche Gators  'A'                            2:28.63    2:26.15   24  
     1) Brooks, Caroline 11             2) Smith, Corinne 12              
     3) Houser, Michaela 12             4) DeOrio, Madison 12             
  8 Whitesburg Tide  'A'                              2:32.03    2:26.45   22  
     1) Butler, Avery 12                2) Maurer, Sophie 11              
     3) Shea, Bess 11                   4) Thompson, Lillian 12           
  9 Sherwood Swim Team  'A'                           2:34.98    2:30.32   18  
     1) Spickard, Sarah 12              2) Laue, Jaclyn 11                
     3) Clark, Caroline 12              4) Kyemba, Sophia 12              
 10 Byrd Spring-SE  'A'                               2:41.23    2:32.36   14  
     1) Henriksen, Emma M 12            2) Lowe, Claudia E 11             
     3) Henderson, Olivia W 11          4) Thompson, Allie R 12           
 11 Piedmont Piranhas  'A'                            2:42.98    2:34.66   12  
     1) Parks, Isabella 12              2) McEniry, Katherine G 12        
     3) Werth, Adeline 12               4) Vaughn, Maddie 12              
 12 Monte Sano  'A'                                   2:36.06    2:34.82   10  
     1) St. John, Sophia C 11           2) Keener, Clara E 12             
     3) Quadrini, Grace M 12            4) Hicks, Taylor 11               
 13 Hampton Cove Hurricanes  'A'                      2:46.15    2:40.14    8  
     1) Amaral, Maira 12                2) Neicamp, Allison G 12          
     3) Brix, Samantha A 11             4) Guy, Shelby M 11               
 14 YMCA Seals  'A'                                   2:53.78    2:44.47    6  
     1) Wical, Alexia 11                2) Pham, Kathy 11                 
     3) Raby, Catie 11                  4) Denison, Abbie 12              
 15 Valley Hill Country Club-SE  'A'                  3:02.44    2:57.77    4  
     1) Brown, Virginia A 11            2) Terry, Emma 12                 
     3) Skonieczny, Abby 11             4) Engel, Judith 12               
 16 Redstone Arsenal Launchers  'A'                   2:50.18    3:09.02    2  
     1) Rumney, Rebecca 11              2) Wang, Constance 12             
     3) Plant, Sydney 11                4) Cherry, Rebekah 12             
 -- Sharon Johnston Swim Team  'A'                    2:28.15         DQ  
     1) Gaskin, Alayna 12               2) McCleary, Ella 12              
     3) Bruce-Wilson, Katie 11          4) Owen, Bailey 11                
 
Event 24  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            2:09.16    2:08.81   40  
     1) Hardy, Samuel 12                2) Freeman, Justin 11             
     3) Johnson, Bradford 11            4) Barlow, Bo 12                  
  2 Sherwood Swim Team  'A'                           2:23.58    2:19.69   34  
     1) Purser, Hayden 12               2) Daniel, Aiden 12               
     3) Johnson, Nathan 12              4) Purser, Gibson 12              
  3 Jones Valley Recreation Assn.-US  'A'             2:22.27    2:21.51   32  
     1) Byrd, Will 12                   2) Kruse, Tanner 12               
     3) Thomas, James-Hale 12           4) Watkins, Thomas 11             
  4 Mountain Springs Swim Team  'A'                   2:24.16    2:21.93   30  
     1) York, Peyton J 12               2) Dillard, Andrew 12             
     3) Towry, Warren 12                4) Peffer, Nolan 12               
  5 Piedmont Piranhas  'A'                            2:27.46    2:30.17   28  
     1) Gaines, Xander 12               2) Kennedy, Grady 11              
     3) Walker, Philip 11               4) Jacobsen, Carter 12            
  6 Lily Flagg  'A'                                   2:36.37    2:32.81   26  
     1) Wright, Noah 11                 2) Wysock, Noah 11                
     3) Barnett, Evan 12                4) Wood, Gabriel 11               
  7 Monte Sano  'A'                                   2:41.79    2:33.58   24  
     1) Worthy, Will K 12               2) Huskey, Alec 11                
     3) Masterson, Aaron 12             4) Mathews, Elliot D 11           
  8 Byrd Spring-SE  'A'                               2:47.02    2:36.08   22  
     1) Lawson, Cole B 12               2) Smith, Sawyer B 12             
     3) Bishop, Matthew F 12            4) Lecompte, Tucker J 11          
  9 Sharon Johnston Swim Team  'A'                    2:42.38    2:38.93   18  
     1) McDonald, Brock 11              2) Andrews, Dennis 11             
     3) Goldsby, Jacob 12               4) Davis, William 11              
 10 Hampton Cove Hurricanes  'A'                      2:45.70    2:41.90   14  
     1) Cioppi, Alexander A 12          2) Neville, Will 11               
     3) Harrison, Caleb B 12            4) Smouse, Tyler J 11             
 11 YMCA Seals  'A'                                   3:00.63    2:43.17   12  
     1) Demirjian, Patrick 11           2) Baughn, Max 12                 
     3) Walker, Finn 12                 4) Scully, Alistair 12            
 12 Blossomwood Swim Team  'A'                        2:39.34    2:46.41   10  
     1) Bohan, John 12                  2) Mitchell, Jack 11              
     3) Johnston, Matthew 11            4) Bankowski, Brett 12            
 13 Camelot Recreation Association  'A'               2:44.36    2:53.58    8  
     1) McNeal, Cole 11                 2) McNeil, Ryan 12                
     3) Ashton, Liam 11                 4) Carpenter, Cale 11             
 14 Mt. Carmel Hammerheads  'A'                       2:40.26    3:08.48    6  
     1) O'Neill, Bram J 12              2) Lowe, Julian M 10              
     3) Maynard, Gavin B 12             4) Welcome, Jermaine L 11         
 -- Whitesburg Tide  'A'                              3:16.06         DQ  
     1) Sullivan, John P 11             2) Borchers, Lucien 11            
     3) Osterbauer, Matthew C 12        4) Ordonez, Axel 11               
 -- Chapman swim team  'A'                            3:18.75         DQ  
     1) Weir, Will 12                   2) Weir, Walker 12                
     3) Bryant, Gatlin 12               4) Fratangelo, Cole 12            
 
Event 29  Girls 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCary, Addie             11 Gators                 34.87      33.44  
  2 Keith, Caroline           11 Gators                 34.87      34.68  
  3 Heritage, Greer           11 Blossomwood            38.00      35.19  
  4 Fierro, Brooke            11 Blossomwood            36.29      35.90  
  5 Scott, Sydney             11 Gators                 37.03      36.15  
  6 Heritage, Preston         11 Blossomwood            39.46      36.50  
  7 Arnold, Savanna D         11 Hammerheads            38.19      36.55  
  8 Miller, Georgie           11 Makos                  40.99      36.88  
  9 Swann, Emma               12 LFP                    38.81      38.50  
 10 Freeman, Sarah            11 LFP                    39.89      38.74  
 11 Wilmoth, Marcela          11 Makos                  39.77      39.08  
 12 Hicks, MaKayla A          11 Hammerheads            45.77      39.41  
 13 Holloway, Ellie           12 Camelot                40.25      39.91  
 14 Guy, Shelby M             11 HC Hurricanes          41.13      40.09  
 15 Butler, Isabella          11 LFP                    40.85      40.12  
 16 Smith, Nadia E            11 Makos                  40.28      40.19  
 17 Franklin, Lily            11 Tide                      NT      42.09  
 18 Fleischmann, Maggie       11 Blossomwood            39.34      42.34  
 19 Roche, Elise K            11 Makos                  44.01      42.61  
 20 Schmitt, Avery            11 Stingrays              43.28      42.74  
 21 Hoskins, Holli            11 Blossomwood            43.80      43.58  
 22 Worthy, Emily M           11 Makos                  45.19      43.59  
 23 Marty, Madison            12 SJST                   45.92      44.33  
 24 Mullaney, Maggie          11 Makos                  44.61      45.28  
 25 Higdon, Harper            11 Gators                 51.56      47.56  
 26 Showell, Amber D          11 Hammerheads            52.77      48.35  
 27 Bott, Sara                12 SJST                   46.44      48.49  
 28 Brock, Rebecca            11 SJST                   46.00      48.90  
 29 Turner, Debora            11 SJST                   54.08      49.95  
 30 Hoskins, Heidi            11 Blossomwood            48.43      50.22  
 31 Garner, Cate              11 Tide                   57.51      54.41  
 32 Bott, Jennifer            11 SJST                 1:18.58    1:21.92  
 
Event 30  Boys 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Danner, Peyton            12 Gators                 30.64      30.57  
  2 Brown, Nathan             11 Gators                 33.09      32.63  
  3 Wolfe, Charlie            11 Gators                 34.82      33.15  
  4 Sawyer, Owen              12 Gators                 35.37      33.61  
  5 DeOrio, Tyler             11 Gators                 34.69      34.52  
  6 Kimball, Mason            11 Gators                 35.62      34.91  
  7 Tumminello, Vince         12 Stingrays              40.50      36.14  
  8 Lindow, Gabe N            12 Byrd Spring-SE         43.34      38.04  
  9 Pendergrass, Matthew      11 Stingrays              40.13      38.08  
 10 Fogarty, Owen             11 Gators                 39.11      38.78  
 11 Wren, Emerson             11 Makos                  41.44      40.72  
 12 Coffman, Daniel           12 Stingrays              40.00      41.36  
 13 Smouse, Tyler J           11 HC Hurricanes          41.10      41.80  
 14 Cazier, William           11 Stingrays              42.56      41.85  
 15 Johnson, Eli              12 LFP                    43.86      42.70  
 16 Denison, Jonathan         11 YMCA                   51.15      45.26  
 17 Wright, Noah              11 LFP                       NT      45.53  
 18 Higdon, AJ                11 Gators                 37.99      48.15  
 19 Anderson, Nolan           11 SJST                   47.76      48.48  
 20 Bruce-Wilson, Nathan      11 SJST                   49.35      48.79  
 21 Aderholt, Jack G          11 Byrd Spring-SE         47.58      49.21  
 22 Saller, Zechariah         11 Camelot              1:00.05      55.09  
 23 Wright, Cai               12 LFP                    59.84      56.74  
 24 Cagle, Jamison            12 Stingrays            1:24.19    1:09.05  
 -- Templeton, Taylor D       11 Makos                  46.90         DQ  
 
Event 35  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Yates, Madelyn            12 Blossomwood            26.04      26.39   20  
  2 Reeves, Kate              12 Camelot                27.89      27.79   17  
  3 King, Mary Foster         12 JVRA-US                27.66      27.85   16  
  4 Taylor, Devyn K           12 Hammerheads            28.42      28.29   15  
  5 Roberts, Sofia            12 Camelot                28.05      28.43   14  
  6 Houser, Michaela          12 Gators                 28.91      28.81   13  
  7 Krichev, Audrey           11 Blossomwood            28.82      28.93   12  
  8 Thompson, Lillian         12 Tide                   28.63      29.08   11  
B - Final
  9 Chua, Catherine           12 LFP                    29.48      29.25    9  
 10 Shattuck, Emily           12 LFP                    29.50      29.26    7  
 11 Mullins, Anna Crawford    11 Blossomwood            28.91      29.59    6  
 12 Comulada, Gabriela        12 Stingrays              29.73      29.69    5  
 13 McEniry, Katherine G      12 PIED                   29.78      29.70    4  
 14 Neicamp, Allison G        12 HC Hurricanes          29.22      29.92    3  
 15 Kowalczyk, Angela         11 JVRA-US                29.69      30.15    2  
 16 Cost, Caroline            12 JVRA-US                30.07      30.16    1  
 
Event 35  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Yates, Madelyn            12 Blossomwood            28.59      26.04  
  2 King, Mary Foster         12 JVRA-US                28.64      27.66  
  3 Reeves, Kate              12 Camelot                28.65      27.89  
  4 Roberts, Sofia            12 Camelot                29.05      28.05  
  5 Taylor, Devyn K           12 Hammerheads            28.15      28.42  
  6 Thompson, Lillian         12 Tide                   30.26      28.63  
  7 Krichev, Audrey           11 Blossomwood            29.39      28.82  
  8 Houser, Michaela          12 Gators                 28.93      28.91  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Mullins, Anna Crawford    11 Blossomwood            30.49     J28.91  
 10 Neicamp, Allison G        12 HC Hurricanes          30.48      29.22  
 11 Chua, Catherine           12 LFP                    30.03      29.48  
 12 Shattuck, Emily           12 LFP                    29.70      29.50  
 13 Kowalczyk, Angela         11 JVRA-US                30.65      29.69  
 14 Comulada, Gabriela        12 Stingrays              29.75      29.73  
 15 McEniry, Katherine G      12 PIED                   29.48      29.78  
 16 Cost, Caroline            12 JVRA-US                31.29      30.07  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Henriksen, Emma M         12 Byrd Spring-SE         31.12      30.09  
 18 Pierce, Anna H            11 Hammerheads            30.82      30.90  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Wilder, Walden            12 Stingrays              31.07      31.70  
 20 Culbreath, Haley N        11 Hammerheads            33.43      31.75  
 21 DeOrio, Madison           12 Gators                 33.19      31.86  
 22 Owen, Bailey              11 SJST                   32.75      31.87  
 23 McCleary, Ella            12 SJST                   32.54      31.92  
 24 Amaral, Maira             12 HC Hurricanes          34.04      31.99  
 25 Wang, Constance           12 Launchers              33.41      32.11  
 26 Hicks, Taylor             11 Makos                  34.38      32.25  
 27 Smith, Corinne            12 Gators                    NT      32.66  
 28 Parks, Isabella           12 PIED                   34.57      32.69  
 29 Maurer, Sophie            11 Tide                   35.50      32.89  
 30 Aiello, Elena             11 Camelot                34.75      32.94  
 31 Keener, Clara E           12 Makos                  33.89      32.98  
 32 Thompson, Allie R         12 Byrd Spring-SE         34.50      33.02  
 33 Shea, Bess                11 Tide                   32.89      33.19  
 34 Johnston, Emma            12 Stingrays              32.81      33.28  
 35 Brix, Samantha A          11 HC Hurricanes             NT      33.34  
 36 Pleva, Cecilia            12 LFP                    34.24      33.49  
 37 Clark, Caroline           12 Sherwood               31.99      33.50  
 38 Bruce-Wilson, Katie       11 SJST                   33.22      33.90  
 39 Howard, Shelby            12 Sherwood               37.73      34.10  
 40 Kyemba, Sophia            12 Sherwood               35.07      34.24  
 41 Henriksen, Ava L          11 Byrd Spring-SE         36.40      34.64  
 42 Brown, Virginia A         11 Valley Hill-SE         40.66      35.78  
 43 Raby, Catie               11 YMCA                   37.14      35.90  
 44 St. John, Sophia C        11 Makos                     NT      35.95  
 45 Pham, Kathy               11 YMCA                   37.22      36.46  
 46 Engel, Judith             12 Valley Hill-SE         38.18      37.16  
 47 Werth, Adeline            12 PIED                      NT      37.28  
 48 Denison, Abbie            12 YMCA                   41.49      37.29  
 49 Plant, Sydney             11 Launchers              38.63      37.37  
 50 Terry, Emma               12 Valley Hill-SE         40.53      38.79  
 51 Rumney, Rebecca           11 Launchers              41.17      41.06  
 52 Pitts, Olivia             12 Chapman                58.44      53.28  
 
Event 36  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Groves, Riley T           12 Launchers              26.04      25.69   20  
  2 Neville, Will             11 HC Hurricanes          27.54      27.47   17  
  3 Freeman, Justin           11 Gators                 27.47      27.53   16  
  4 Barlow, Bo                12 Gators                 27.51      27.63   15  
  5 Johnson, Bradford         11 Gators                 27.42      28.05   14  
  6 Purser, Hayden            12 Sherwood               28.34      28.25   13  
  7 Walker, Philip            11 PIED                   28.14      28.48   12  
  8 McDonald, Brock           11 SJST                   28.37      28.61   11  
B - Final
  9 Peffer, Nolan             12 Stingrays              28.64      28.42    9  
 10 Amos, Andrew J            12 Hammerheads            28.76      28.55    7  
 11 Gaines, Xander            12 PIED                   29.84      29.56    6  
 12 York, Peyton J            12 Stingrays              29.76      29.63    5  
 13 Thomas, James-Hale        12 JVRA-US                29.71      29.68    4  
 14 Johnson, Nathan           12 Sherwood               29.73      30.11    3  
 15 Purser, Gibson            12 Sherwood               29.83      30.16    2  
 16 Baughn, Max               12 YMCA                   30.47      30.84    1  
 
Event 36  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Groves, Riley T           12 Launchers              26.53      26.04  
  2 Johnson, Bradford         11 Gators                 28.66      27.42  
  3 Freeman, Justin           11 Gators                 28.28      27.47  
  4 Barlow, Bo                12 Gators                 28.39      27.51  
  5 Neville, Will             11 HC Hurricanes          28.50      27.54  
  6 Walker, Philip            11 PIED                   29.07      28.14  
  7 Purser, Hayden            12 Sherwood               29.45      28.34  
  8 McDonald, Brock           11 SJST                   29.84      28.37  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Peffer, Nolan             12 Stingrays              29.73      28.64  
 10 Amos, Andrew J            12 Hammerheads            29.02      28.76  
 11 Thomas, James-Hale        12 JVRA-US                29.19      29.71  
 12 Johnson, Nathan           12 Sherwood               31.23      29.73  
 13 York, Peyton J            12 Stingrays              29.59      29.76  
 14 Purser, Gibson            12 Sherwood               30.09      29.83  
 15 Gaines, Xander            12 PIED                   31.98      29.84  
 16 Baughn, Max               12 YMCA                   32.58      30.47  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Barnett, Evan             12 LFP                    30.77      30.62  
 18 Osterbauer, Matthew C     12 Tide                   30.90      30.68  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Carney, Gavin M           11 Valley Hill-SE         32.08      31.27  
 20 Walker, Finn              12 YMCA                   34.23      31.39  
 21 Bankowski, Brett          12 Blossomwood            32.59      31.74  
 22 Mathews, Elliot D         11 Makos                  30.70      32.01  
 23 Bryant, Gatlin            12 Chapman                32.19      32.03  
 24 Kennedy, Grady            11 PIED                   32.85      32.59  
 25 Towry, Warren             12 Stingrays                 NT      32.71  
 26 O'Neill, Bram J           12 Hammerheads            33.57      32.73  
 27 Harrison, Caleb B         12 HC Hurricanes          32.99      32.82  
 28 Johnston, Matthew         11 Blossomwood            34.52      33.33  
 29 Kruse, Tanner             12 JVRA-US                30.53      33.56  
 30 Ashton, Liam              11 Camelot                33.44      33.73  
 30 Masterson, Aaron          12 Makos                  34.97      33.73  
 32 Maynard, Gavin B          12 Hammerheads            35.28      33.88  
 33 Lecompte, Tucker J        11 Byrd Spring-SE         34.41      33.95  
 34 Watkins, Thomas           11 JVRA-US                36.09      33.97  
 35 Bohan, John               12 Blossomwood            35.89      34.34  
 36 Wood, Gabriel             11 LFP                    36.96      34.39  
 37 Huskey, Alec              11 Makos                  36.12      34.57  
 38 Hill, Adam A              11 Byrd Spring-SE         36.86      35.64  
 39 Cioppi, Alexander A       12 HC Hurricanes          38.59      35.78  
 40 Freeman, Thomas           12 LFP                    39.06      38.20  
 41 Demirjian, Patrick        11 YMCA                   42.86      38.28  
 42 Borchers, Lucien          11 Tide                   41.32      39.18  
 43 McNeal, Cole              11 Camelot                40.19      40.54  
 44 Fratangelo, Cole          12 Chapman                41.72      41.88  
 45 Anderson, Wyatt           11 SJST                   43.27      42.17  
 46 Bredbenner, Seth          11 Launchers              44.73      43.32  
 47 Taylor, Harrison R        11 Launchers              50.90      48.69  
 48 Ordonez, Axel             11 Tide                   51.68      52.43  
 -- Heard, Kayden             11 Chapman                47.95         DQ  
 -- Bishop, Matthew F         12 Byrd Spring-SE         30.71         DQ  
 
Event 41  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Roberts, Sofia            12 Camelot                33.55      33.70   20  
  2 Amos, Haynes              11 JVRA-US                35.33      34.64   17  
  3 Quadrini, Grace M         12 Makos                  37.77      37.28   16  
  4 Chua, Catherine           12 LFP                    37.64      37.32   15  
  5 Wilder, Walden            12 Stingrays              38.60      37.61   14  
  6 Clark, Caroline           12 Sherwood               39.24      38.75   13  
  7 Fann, Josey               11 Blossomwood            39.06      38.77   12  
  8 McEniry, Katherine G      12 PIED                   39.03      38.92   11  
B - Final
  9 Comulada, Gabriela        12 Stingrays              40.18      39.04    9  
 10 Kowalczyk, Angela         11 JVRA-US                39.70      39.09    6.5
 10 Pierce, Anna H            11 Hammerheads            39.99      39.09    6.5
 12 Thompson, Lillian         12 Tide                   40.52      39.70    5  
 13 Krichev, Audrey           11 Blossomwood            39.87      40.23    4  
 14 Wargo, Sarah              12 SJST                   40.97      40.71    3  
 15 McCleary, Ella            12 SJST                   41.05      41.13    2  
 16 Hicks, Krysanne           11 Camelot                40.91      41.17    1  
 
Event 41  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Roberts, Sofia            12 Camelot                34.72      33.55  
  2 Amos, Haynes              11 JVRA-US                37.13      35.33  
  3 Chua, Catherine           12 LFP                    38.38      37.64  
  4 Quadrini, Grace M         12 Makos                  38.49      37.77  
  5 Wilder, Walden            12 Stingrays              38.30      38.60  
  6 McEniry, Katherine G      12 PIED                   39.33      39.03  
  7 Fann, Josey               11 Blossomwood            40.78      39.06  
  8 Clark, Caroline           12 Sherwood               40.27      39.24  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Kowalczyk, Angela         11 JVRA-US                39.81      39.70  
 10 Krichev, Audrey           11 Blossomwood            42.59      39.87  
 11 Pierce, Anna H            11 Hammerheads            40.76      39.99  
 12 Comulada, Gabriela        12 Stingrays              40.43      40.18  
 13 Thompson, Lillian         12 Tide                   41.35      40.52  
 14 Hicks, Krysanne           11 Camelot                42.43      40.91  
 15 Wargo, Sarah              12 SJST                   43.05      40.97  
 16 McCleary, Ella            12 SJST                   41.47      41.05  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Black, Annie A            12 Hammerheads            42.70      41.63  
 18 Evans, Alexandra          11 Makos                  46.68      41.85  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Maurer, Sophie            11 Tide                   43.57      41.92  
 20 DeOrio, Madison           12 Gators                 43.09      42.11  
 21 Kimbrell, Mackenzie       12 SJST                   44.43      42.33  
 22 Keener, Clara E           12 Makos                  43.14      42.45  
 23 Laue, Jaclyn              11 Sherwood               43.32      42.52  
 24 Wang, Constance           12 Launchers              44.43      42.66  
 25 Smith, Corinne            12 Gators                 42.76      42.67  
 26 Watson, McKenna           12 Blossomwood            45.56      42.78  
 27 Pleva, Cecilia            12 LFP                    45.08      42.99  
 28 Brix, Samantha A          11 HC Hurricanes          44.96      43.03  
 29 Brooks, Caroline          11 Gators                 43.18      43.16  
 30 Hyde, Carly Jo            11 Camelot                46.60      43.44  
 31 Baker, Macy               11 JVRA-US                43.26      43.89  
 32 Skonieczny, Abby          11 Valley Hill-SE         45.43      44.12  
 33 Wical, Alexia             11 YMCA                   46.93      44.30  
 34 Roberts, Noah             11 Stingrays              47.43      45.45  
 35 Parks, Isabella           12 PIED                   46.97      46.01  
 36 Thompson, Allie R         12 Byrd Spring-SE         47.11      46.74  
 37 Rowell, Emily C           12 Hammerheads            48.14      47.48  
 38 Pham, Kathy               11 YMCA                   47.26      47.57  
 39 Lowe, Claudia E           11 Byrd Spring-SE         46.65      47.93  
 40 Laue, Abigail             11 Sherwood               50.81      48.48  
 41 Vaughn, Maddie            12 PIED                   51.44      48.49  
 42 Henderson, Olivia W       11 Byrd Spring-SE         52.59      49.31  
 43 Busk, Mia                 12 LFP                    51.65      49.89  
 44 Terry, Emma               12 Valley Hill-SE         51.43      49.96  
 45 Guy, Shelby M             11 HC Hurricanes          56.56      52.60  
 46 Denison, Abbie            12 YMCA                   55.46      54.77  
 47 Turner, Madeline Rae      11 Tide                      NT    1:00.83  
 48 Pitts, Olivia             12 Chapman              1:17.95    1:11.32  
 -- Cherry, Rebekah           12 Launchers            1:31.27         DQ  
 
Event 42  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Byrd, Will                12 JVRA-US                35.47      35.22   20  
  2 Freeman, Justin           11 Gators                 37.01      35.95   17  
  3 Purser, Gibson            12 Sherwood               37.58      37.22   16  
  4 Neville, Will             11 HC Hurricanes          37.73      37.64   15  
  5 Barnett, Evan             12 LFP                    38.36      37.95   14  
  6 McNeil, Ryan              12 Camelot                37.95      39.49   13  
  7 York, Peyton J            12 Stingrays              40.05      39.74   12  
  8 Wysock, Noah              11 LFP                    39.70      40.14   11  
B - Final
  9 Hardy, Samuel             12 Gators                 40.16      39.16    9  
 10 Whitmire, Todd            12 Gators                 42.33      41.13    7  
 11 Purser, Hayden            12 Sherwood               41.71      41.46    6  
 12 Dillard, Andrew           12 Stingrays              41.31      41.81    5  
 13 Baughn, Max               12 YMCA                   42.05      42.01    4  
 14 Huskey, Alec              11 Makos                  43.02      42.12    3  
 15 Rainey, Lawson            12 Stingrays              43.21      42.24    2  
 16 Daniel, Aiden             12 Sherwood               41.72      43.31    1  
 
Event 42  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Byrd, Will                12 JVRA-US                37.68      35.47  
  2 Freeman, Justin           11 Gators                 37.51      37.01  
  3 Purser, Gibson            12 Sherwood               37.73      37.58  
  4 Neville, Will             11 HC Hurricanes          39.33      37.73  
  5 McNeil, Ryan              12 Camelot                43.06      37.95  
  6 Barnett, Evan             12 LFP                    39.25      38.36  
  7 Wysock, Noah              11 LFP                    40.84      39.70  
  8 York, Peyton J            12 Stingrays              39.20      40.05  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Hardy, Samuel             12 Gators                 40.85      40.16  
 10 Dillard, Andrew           12 Stingrays              42.07      41.31  
 11 Purser, Hayden            12 Sherwood               42.87      41.71  
 12 Daniel, Aiden             12 Sherwood               41.28      41.72  
 13 Baughn, Max               12 YMCA                   43.24      42.05  
 14 Whitmire, Todd            12 Gators                 41.74      42.33  
 15 Huskey, Alec              11 Makos                  43.47      43.02  
 16 Rainey, Lawson            12 Stingrays              42.22      43.21  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Walker, Finn              12 YMCA                   46.14      43.38  
 18 Smith, Sawyer B           12 Byrd Spring-SE         46.29      43.49  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Bishop, Matthew F         12 Byrd Spring-SE         43.34      43.63  
 20 Carney, Gavin M           11 Valley Hill-SE         46.17      43.68  
 21 Masterson, Aaron          12 Makos                  45.41      44.28  
 22 O'Neill, Bram J           12 Hammerheads            47.33      44.87  
 23 Borchers, Lucien          11 Tide                   47.39      44.95  
 24 Taylor, Tyler             11 LFP                    48.37      45.10  
 25 Worthy, Will K            12 Makos                  46.68      46.75  
 26 Kennedy, Grady            11 PIED                   44.44      46.82  
 27 Kruse, Tanner             12 JVRA-US                49.74      46.99  
 28 Maynard, Gavin B          12 Hammerheads            48.84      48.24  
 29 Hill, Adam A              11 Byrd Spring-SE         48.60      48.72  
 30 Andrews, Dennis           11 SJST                   50.99      49.23  
 31 Goldsby, Jacob            12 SJST                   50.81      49.34  
 32 Watkins, Thomas           11 JVRA-US                   NT      49.56  
 33 Davis, William            11 SJST                   50.25      49.59  
 34 Elkins, Jack              11 PIED                   46.60      51.33  
 35 Jacobsen, Carter          12 PIED                   51.74      51.39  
 36 Mackey, Cade              11 Blossomwood               NT      54.80  
 37 Cioppi, Alexander A       12 HC Hurricanes        1:04.02      55.46  
 38 Weir, Will                12 Chapman                56.43      57.06  
 39 Mitchell, Jack            11 Blossomwood          1:00.97      57.73  
 40 Smouse, Tyler J           11 HC Hurricanes          58.66      59.54  
 41 Taylor, Harrison R        11 Launchers              59.01      59.92  
 42 Meeks, Andrew             11 Camelot              1:06.18    1:00.55  
 43 Welcome, Jermaine L       11 Hammerheads               NT    1:05.75  
 -- Robinson, Ben             12 YMCA                      NT         DQ  
 -- Weir, Walker              12 Chapman                59.46         DQ  
 -- Ordonez, Axel             11 Tide                 1:12.76         DQ  
 
Event 47  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jones Valley Recreation Assn.-US  'A'             1:57.38    1:53.56   40  
     1) Byrd, Will M12                  2) Kowalczyk, Angela W11          
     3) Thomas, James-Hale M12          4) King, Mary Foster W12          
  2 Greenwyche Gators  'A'                            1:56.56    1:53.82   34  
     1) Houser, Michaela W12            2) Ayres, Caroline W10            
     3) Barlow, Bo M12                  4) Freeman, Justin M11            
  3 Camelot Recreation Association  'A'               2:02.87    1:57.93   32  
     1) McNeil, Ryan M12                2) Ashton, Liam M11               
     3) Roberts, Sofia W12              4) Reeves, Kate W12               
  4 Mountain Springs Swim Team  'A'                   2:00.14    1:59.10   30  
     1) Peffer, Nolan M12               2) Comulada, Gabriela W12         
     3) Wilder, Walden W12              4) York, Peyton J M12             
  5 Hampton Cove Hurricanes  'A'                      2:06.01    2:00.01   28  
     1) Neicamp, Allison G W12          2) Amaral, Maira W12              
     3) Harrison, Caleb B M12           4) Neville, Will M11              
  6 Piedmont Piranhas  'A'                            2:05.10    2:00.31   26  
     1) Gaines, Xander M12              2) Parks, Isabella W12            
     3) McEniry, Katherine G W12        4) Walker, Philip M11             
  7 Blossomwood Swim Team  'A'                        2:05.09    2:00.87   24  
     1) Johnston, Matthew M11           2) Bankowski, Brett M12           
     3) Krichev, Audrey W11             4) Yates, Madelyn W12             
  8 Lily Flagg  'A'                                   2:06.81    2:03.72   22  
     1) Chua, Catherine W12             2) Barnett, Evan M12              
     3) Wood, Gabriel M11               4) Shattuck, Emily W12            
  9 Mt. Carmel Hammerheads  'A'                       2:01.56    2:03.97   18  
     1) Pierce, Anna H W11              2) O'Neill, Bram J M12            
     3) Amos, Andrew J M12              4) Taylor, Devyn K W12            
 10 Sherwood Swim Team  'A'                           2:06.60    2:06.92   14  
     1) Purser, Gibson M12              2) Kyemba, Sophia W12             
     3) Clark, Caroline W12             4) Purser, Hayden M12             
 11 Byrd Spring-SE  'A'                               2:10.74    2:10.43   12  
     1) Lecompte, Tucker J M11          2) Thompson, Allie R W12          
     3) Henriksen, Emma M W12           4) Bishop, Matthew F M12          
 12 Sharon Johnston Swim Team  'A'                    2:11.65    2:13.12   10  
     1) Owen, Bailey W11                2) Davis, William M11             
     3) McCleary, Ella W12              4) McDonald, Brock M11            
 13 Monte Sano  'A'                                   2:14.85    2:13.38    8  
     1) Mathews, Elliot D M11           2) Masterson, Aaron M12           
     3) Keener, Clara E W12             4) Quadrini, Grace M W12          
 14 Whitesburg Tide  'A'                              2:15.37    2:14.81    6  
     1) Thompson, Lillian W12           2) Borchers, Lucien M11           
     3) Shea, Bess W11                  4) Osterbauer, Matthew C M12      
 15 YMCA Seals  'A'                                   2:21.14    2:18.60    4  
     1) Walker, Finn M12                2) Wical, Alexia W11              
     3) Raby, Catie W11                 4) Baughn, Max M12                
 16 Redstone Arsenal Launchers  'A'                   2:17.52    2:24.07    2  
     1) Groves, Riley T M12             2) Bredbenner, Seth M11           
     3) Plant, Sydney W11               4) Wang, Constance W12            
 17 Valley Hill Country Club-SE  'A'                  2:34.08    2:28.65  
     1) Carney, Gavin M M11             2) Engel, Judith W12              
     3) Brown, Virginia A W11           4) Pearson, Charles H M10         
 
Event 75  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Yates, Madelyn            12 Blossomwood            27.65      27.51   20  
  2 King, Mary Foster         12 JVRA-US                30.73      30.33   17  
  3 Roberts, Sofia            12 Camelot                30.25      30.70   16  
  4 Quadrini, Grace M         12 Makos                  30.45      30.88   15  
  5 Comulada, Gabriela        12 Stingrays              31.64      31.26   14  
  6 Chua, Catherine           12 LFP                    31.76      31.45   13  
  7 Shattuck, Emily           12 LFP                    31.80      31.56   12  
 -- Kalange, Sydney           12 JVRA-US                32.48         DQ  
B - Final
  9 Krichev, Audrey           11 Blossomwood            32.63      32.62    9  
 10 Houser, Michaela          12 Gators                 32.81      32.77    7  
 11 Cost, Caroline            12 JVRA-US                32.97      32.82    6  
 12 Reeves, Kate              12 Camelot                32.82      32.97    5  
 13 Taylor, Devyn K           12 Hammerheads            34.64      33.91    4  
 14 Henriksen, Emma M         12 Byrd Spring-SE         34.72      34.86    3  
 15 Bruce-Wilson, Katie       11 SJST                   35.39      34.89    2  
 16 Clark, Caroline           12 Sherwood               34.98      35.30    1  
 
Event 75  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Yates, Madelyn            12 Blossomwood            28.46      27.65  
  2 Roberts, Sofia            12 Camelot                32.05      30.25  
  3 Quadrini, Grace M         12 Makos                  31.96      30.45  
  4 King, Mary Foster         12 JVRA-US                31.71      30.73  
  5 Comulada, Gabriela        12 Stingrays              33.50      31.64  
  6 Chua, Catherine           12 LFP                    33.18      31.76  
  7 Shattuck, Emily           12 LFP                    32.63      31.80  
  8 Kalange, Sydney           12 JVRA-US                33.47      32.48  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Krichev, Audrey           11 Blossomwood            33.75      32.63  
 10 Houser, Michaela          12 Gators                 32.31      32.81  
 11 Reeves, Kate              12 Camelot                34.43      32.82  
 12 Cost, Caroline            12 JVRA-US                34.66      32.97  
 13 Taylor, Devyn K           12 Hammerheads            34.46      34.64  
 14 Henriksen, Emma M         12 Byrd Spring-SE         38.78      34.72  
 15 Clark, Caroline           12 Sherwood               35.87      34.98  
 16 Bruce-Wilson, Katie       11 SJST                   35.65      35.39  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Brooks, Caroline          11 Gators                 37.54      35.47  
 18 DeOrio, Madison           12 Gators                 40.05      35.74  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Hicks, Krysanne           11 Camelot                39.75      35.87  
 20 Neicamp, Allison G        12 HC Hurricanes          39.20      35.90  
 21 Rawls, Ava                11 Blossomwood            38.69      36.83  
 22 Spickard, Sarah           12 Sherwood               40.35      36.84  
 23 Thompson, Lillian         12 Tide                   41.09      36.91  
 24 Roberts, Noah             11 Stingrays              40.41      37.05  
 25 Brix, Samantha A          11 HC Hurricanes          40.08      37.42  
 26 Shea, Bess                11 Tide                   39.55      37.81  
 27 Keener, Clara E           12 Makos                  40.23      37.82  
 28 Werth, Adeline            12 PIED                   45.64      38.15  
 29 Henderson, Olivia W       11 Byrd Spring-SE         42.91      38.71  
 30 Black, Annie A            12 Hammerheads            39.07      38.78  
 31 McCleary, Ella            12 SJST                   40.53      38.94  
 32 Thompson, Allie R         12 Byrd Spring-SE         45.87      39.01  
 33 Johnston, Emma            12 Stingrays              43.85      39.63  
 34 Butler, Avery             12 Tide                   45.36      39.78  
 35 St. John, Sophia C        11 Makos                  44.65      40.05  
 36 Owen, Bailey              11 SJST                   40.04      40.22  
 37 Raby, Catie               11 YMCA                   43.63      40.77  
 38 Laue, Jaclyn              11 Sherwood               46.57      40.87  
 39 Busk, Mia                 12 LFP                    46.67      41.97  
 40 Wical, Alexia             11 YMCA                   43.00      42.82  
 41 Brown, Virginia A         11 Valley Hill-SE         46.58      43.48  
 42 Amaral, Maira             12 HC Hurricanes          48.10      43.82  
 43 Skonieczny, Abby          11 Valley Hill-SE         48.44      44.77  
 44 Askew, Izzy R             11 Hammerheads            49.05      45.21  
 45 Engel, Judith             12 Valley Hill-SE         51.28      49.10  
 46 Plant, Sydney             11 Launchers              58.38      51.37  
 
Event 76  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Groves, Riley T           12 Launchers              27.37      28.12   20  
  2 Johnson, Bradford         11 Gators                 29.65      28.87   17  
  3 Barlow, Bo                12 Gators                 29.30      29.43   16  
  4 Byrd, Will                12 JVRA-US                31.19      30.87   15  
  5 McNeil, Ryan              12 Camelot                31.96      30.93   14  
  6 Thomas, James-Hale        12 JVRA-US                32.17      30.94   13  
  7 McDonald, Brock           11 SJST                   31.09      31.33   12  
  8 Walker, Philip            11 PIED                   32.03      32.00   11  
B - Final
  9 Hardy, Samuel             12 Gators                 32.23      31.09    9  
 10 Peffer, Nolan             12 Stingrays              32.53      32.97    7  
 11 Osterbauer, Matthew C     12 Tide                   34.93      33.03    6  
 12 Amos, Andrew J            12 Hammerheads            32.44      33.17    5  
 13 Bishop, Matthew F         12 Byrd Spring-SE         35.82      34.80    4  
 14 Johnson, Nathan           12 Sherwood               33.09      34.85    3  
 15 Purser, Hayden            12 Sherwood               34.20      35.00    2  
 16 Mathews, Elliot D         11 Makos                  35.35      36.18    1  
 
Event 76  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Groves, Riley T           12 Launchers              28.76      27.37  
  2 Barlow, Bo                12 Gators                 29.97      29.30  
  3 Johnson, Bradford         11 Gators                 29.88      29.65  
  4 McDonald, Brock           11 SJST                   33.56      31.09  
  5 Byrd, Will                12 JVRA-US                31.91      31.19  
  6 McNeil, Ryan              12 Camelot                34.65      31.96  
  7 Walker, Philip            11 PIED                   34.07      32.03  
  8 Thomas, James-Hale        12 JVRA-US                32.02      32.17  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Hardy, Samuel             12 Gators                 35.14      32.23  
 10 Amos, Andrew J            12 Hammerheads            34.38      32.44  
 11 Peffer, Nolan             12 Stingrays              33.56      32.53  
 12 Johnson, Nathan           12 Sherwood               34.41      33.09  
 13 Purser, Hayden            12 Sherwood               34.03      34.20  
 14 Osterbauer, Matthew C     12 Tide                   37.14      34.93  
 15 Mathews, Elliot D         11 Makos                  37.46      35.35  
 16 Bishop, Matthew F         12 Byrd Spring-SE         37.72      35.82  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Purser, Gibson            12 Sherwood               34.69      35.89  
 18 Gaines, Xander            12 PIED                   39.87      36.35  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Harrison, Caleb B         12 HC Hurricanes          40.51      36.46  
 20 Towry, Warren             12 Stingrays              35.78      36.62  
 21 Bryant, Gatlin            12 Chapman                40.43      37.19  
 22 Ashton, Liam              11 Camelot                38.20      37.31  
 23 Walker, Finn              12 YMCA                   41.87      39.09  
 24 Wood, Gabriel             11 LFP                    46.77      40.20  
 25 Johnston, Matthew         11 Blossomwood            41.95      40.26  
 26 Masterson, Aaron          12 Makos                  41.85      40.37  
 27 Huskey, Alec              11 Makos                  45.30      41.31  
 28 Bohan, John               12 Blossomwood            48.90      41.90  
 29 Lecompte, Tucker J        11 Byrd Spring-SE         48.69      43.59  
 30 Kennedy, Grady            11 PIED                      NT      44.12  
 31 Smith, Sawyer B           12 Byrd Spring-SE         42.69      44.36  
 32 Goldsby, Jacob            12 SJST                   45.21      44.43  
 33 Wysock, Noah              11 LFP                    52.01      44.85  
 34 Maynard, Gavin B          12 Hammerheads            48.87      44.94  
 35 McNeal, Cole              11 Camelot                55.23      45.08  
 36 Weir, Walker              12 Chapman                52.88      48.91  
 37 Watkins, Thomas           11 JVRA-US                57.18      49.13  
 38 Johnson, Luke             12 Stingrays                 NT      49.52  
 39 Scully, Alistair          12 YMCA                      NT      50.97  
 40 Weir, Will                12 Chapman                55.03      52.17  
 41 Taylor, Tyler             11 LFP                       NT      53.09  
 42 Smouse, Tyler J           11 HC Hurricanes          59.59      56.74  
 43 Taylor, Harrison R        11 Launchers              58.90      56.81  
 44 Anderson, Wyatt           11 SJST                      NT      58.40  
 45 Ordonez, Axel             11 Tide                 1:10.90    1:08.22  
 -- Mitchell, Jack            11 Blossomwood          1:10.50         DQ  
 -- Vasquez, Micah            12 YMCA                 1:00.53         DQ  
 
Event 81  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Yates, Madelyn            12 Blossomwood            30.41      30.01   20  
  2 King, Mary Foster         12 JVRA-US                31.40      31.07   17  
  3 Reeves, Kate              12 Camelot                32.29      32.08   16  
  4 Quadrini, Grace M         12 Makos                  33.12      33.09   15  
  5 Neicamp, Allison G        12 HC Hurricanes          33.92      34.03   14  
  6 Shattuck, Emily           12 LFP                    33.63      34.09   13  
  7 Henriksen, Emma M         12 Byrd Spring-SE         34.16      34.60   12  
  8 McEniry, Katherine G      12 PIED                   33.97      34.86   11  
B - Final
  9 Amos, Haynes              11 JVRA-US                34.39      33.83    9  
 10 Fann, Josey               11 Blossomwood            34.52      34.03    7  
 11 Kalange, Sydney           12 JVRA-US                34.46      34.30    6  
 12 Taylor, Devyn K           12 Hammerheads            34.90      34.97    5  
 13 Rawls, Ava                11 Blossomwood            37.63      36.54    4  
 14 Houser, Michaela          12 Gators                 35.87      36.93    3  
 15 Owen, Bailey              11 SJST                   37.52      37.96    2  
 16 Gaskin, Alayna            12 SJST                   37.18      38.12    1  
 
Event 81  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Yates, Madelyn            12 Blossomwood            32.19      30.41  
  2 King, Mary Foster         12 JVRA-US                32.17      31.40  
  3 Reeves, Kate              12 Camelot                33.45      32.29  
  4 Quadrini, Grace M         12 Makos                  34.23      33.12  
  5 Shattuck, Emily           12 LFP                    35.76      33.63  
  6 Neicamp, Allison G        12 HC Hurricanes          35.94      33.92  
  7 McEniry, Katherine G      12 PIED                   34.65      33.97  
  8 Henriksen, Emma M         12 Byrd Spring-SE         37.17      34.16  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Amos, Haynes              11 JVRA-US                34.71      34.39  
 10 Kalange, Sydney           12 JVRA-US                35.77      34.46  
 11 Fann, Josey               11 Blossomwood            37.02      34.52  
 12 Taylor, Devyn K           12 Hammerheads            35.56      34.90  
 13 Houser, Michaela          12 Gators                 36.64      35.87  
 14 Gaskin, Alayna            12 SJST                   39.57      37.18  
 15 Owen, Bailey              11 SJST                   38.71      37.52  
 16 Rawls, Ava                11 Blossomwood            39.15      37.63  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Pleva, Cecilia            12 LFP                    40.43      37.73  
 18 Smith, Corinne            12 Gators                 40.22      38.04  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Pierce, Anna H            11 Hammerheads            41.89      38.31  
 20 Butler, Avery             12 Tide                   39.94      38.34  
 21 Wical, Alexia             11 YMCA                   41.40      38.35  
 22 Hicks, Krysanne           11 Camelot                39.68      38.44  
 23 Johnston, Emma            12 Stingrays              40.24      38.72  
 24 Lowe, Claudia E           11 Byrd Spring-SE         42.47      38.79  
 25 Wang, Constance           12 Launchers              39.50      38.85  
 26 Brooks, Caroline          11 Gators                 40.37      38.95  
 27 Spickard, Sarah           12 Sherwood               40.72      39.50  
 28 Werth, Adeline            12 PIED                   41.58      39.57  
 29 Kimbrell, Mackenzie       12 SJST                   41.54      39.68  
 30 Parks, Isabella           12 PIED                   41.71      39.77  
 31 Wilder, Walden            12 Stingrays              42.34      39.89  
 32 Black, Annie A            12 Hammerheads            43.03      40.21  
 33 Laue, Abigail             11 Sherwood               44.95      40.34  
 34 Amaral, Maira             12 HC Hurricanes          41.65      41.16  
 35 Henriksen, Ava L          11 Byrd Spring-SE         46.90      41.22  
 36 Pham, Kathy               11 YMCA                   44.70      41.25  
 37 Maurer, Sophie            11 Tide                   41.86      41.46  
 38 Shea, Bess                11 Tide                   42.54      41.84  
 39 Raby, Catie               11 YMCA                   47.49      42.19  
 40 Hicks, Taylor             11 Makos                  42.12      42.26  
 41 Howard, Shelby            12 Sherwood               43.87      42.32  
 42 Brown, Virginia A         11 Valley Hill-SE         44.39      43.12  
 43 Roberts, Noah             11 Stingrays              45.62      43.17  
 44 Hyde, Carly Jo            11 Camelot                47.59      43.35  
 45 St. John, Sophia C        11 Makos                  46.58      45.11  
 46 Skonieczny, Abby          11 Valley Hill-SE         49.62      45.12  
 47 Zeller, Sophia            12 LFP                       NT      45.21  
 48 Rumney, Rebecca           11 Launchers              50.76      45.52  
 49 Guy, Shelby M             11 HC Hurricanes          50.62      48.59  
 50 Plant, Sydney             11 Launchers              57.82      49.95  
 51 Pitts, Olivia             12 Chapman              1:18.25    1:07.67  
 
Event 82  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Groves, Riley T           12 Launchers              28.54      28.19   20  
  2 Byrd, Will                12 JVRA-US                30.72      30.38   17  
  3 Neville, Will             11 HC Hurricanes          31.62      31.72   16  
  4 Hardy, Samuel             12 Gators                 32.61      31.92   15  
  5 Barlow, Bo                12 Gators                 32.31      32.04   14  
  6 Amos, Andrew J            12 Hammerheads            33.41      33.13   13  
  7 Osterbauer, Matthew C     12 Tide                   34.50      34.67   12  
  8 Walker, Philip            11 PIED                   34.33      35.30   11  
B - Final
  9 McDonald, Brock           11 SJST                   35.00      33.24    9  
 10 McNeil, Ryan              12 Camelot                35.58      34.30    7  
 11 Freeman, Justin           11 Gators                 35.12      34.36    6  
 12 Thomas, James-Hale        12 JVRA-US                35.53      34.89    5  
 13 York, Peyton J            12 Stingrays              34.82      35.32    4  
 14 Barnett, Evan             12 LFP                    35.71      35.58    3  
 15 Gaines, Xander            12 PIED                   36.71      35.67    2  
 16 Peffer, Nolan             12 Stingrays              35.55      37.11    1  
 
Event 82  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Groves, Riley T           12 Launchers              28.40      28.54  
  2 Byrd, Will                12 JVRA-US                31.31      30.72  
  3 Neville, Will             11 HC Hurricanes          34.52      31.62  
  4 Barlow, Bo                12 Gators                 32.94      32.31  
  5 Hardy, Samuel             12 Gators                 33.87      32.61  
  6 Amos, Andrew J            12 Hammerheads            34.91      33.41  
  7 Walker, Philip            11 PIED                   34.97      34.33  
  8 Osterbauer, Matthew C     12 Tide                   36.61      34.50  
-------------------------------------------------------------------------
  9 York, Peyton J            12 Stingrays              36.58      34.82  
 10 McDonald, Brock           11 SJST                   36.10      35.00  
 11 Freeman, Justin           11 Gators                 35.98      35.12  
 12 Thomas, James-Hale        12 JVRA-US                35.69      35.53  
 13 Peffer, Nolan             12 Stingrays              36.56      35.55  
 14 McNeil, Ryan              12 Camelot                36.76      35.58  
 15 Barnett, Evan             12 LFP                    38.19      35.71  
 16 Gaines, Xander            12 PIED                   36.10      36.71  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Johnson, Nathan           12 Sherwood               38.77      37.25  
 18 Carney, Gavin M           11 Valley Hill-SE         40.70      37.75  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Baughn, Max               12 YMCA                      NT      38.93  
 20 Harrison, Caleb B         12 HC Hurricanes          42.10      38.96  
 21 Bohan, John               12 Blossomwood            42.60      39.01  
 22 Buzzetta, Charlie         12 Stingrays                 NT      40.04  
 23 Cozelos, Mason            12 Sherwood               45.16      40.15  
 24 Kruse, Tanner             12 JVRA-US                46.64      40.24  
 25 Bryant, Gatlin            12 Chapman                42.37      40.51  
 26 Bankowski, Brett          12 Blossomwood            43.99      40.61  
 27 Mathews, Elliot D         11 Makos                  41.01      40.73  
 28 Worthy, Will K            12 Makos                  45.77      40.86  
 29 Ashton, Liam              11 Camelot                41.68      40.92  
 30 Vasquez, Micah            12 YMCA                   45.97      41.23  
 31 Daniel, Aiden             12 Sherwood               45.59      42.65  
 32 Jacobsen, Carter          12 PIED                   42.63      42.84  
 33 Lawson, Cole B            12 Byrd Spring-SE         48.60      43.29  
 34 Cioppi, Alexander A       12 HC Hurricanes          46.90      43.40  
 35 Lecompte, Tucker J        11 Byrd Spring-SE         46.70      43.85  
 36 Wood, Gabriel             11 LFP                       NT      44.61  
 37 McNeal, Cole              11 Camelot                46.51      45.53  
 38 Scully, Alistair          12 YMCA                   48.20      46.51  
 39 Davis, William            11 SJST                   52.69      46.86  
 40 Hill, Adam A              11 Byrd Spring-SE         48.73      48.48  
 41 Goldsby, Jacob            12 SJST                   54.93      48.87  
 42 Beranek, Jacob J          12 Makos                  51.22      49.50  
 43 Fratangelo, Cole          12 Chapman                55.41      50.05  
 44 Bredbenner, Seth          11 Launchers            1:04.62      56.70  
 45 Welcome, Jermaine L       11 Hammerheads          1:00.30      57.84  
 46 Heard, Kayden             11 Chapman              1:06.08      58.70  
 -- Wysock, Noah              11 LFP                    45.90         DQ  
 -- Johnston, Matthew         11 Blossomwood            43.52         DQ  
 
Event 87  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blossomwood Swim Team  'A'                        2:00.65    1:53.66   40  
     1) Krichev, Audrey 11              2) Rawls, Ava 11                  
     3) Mullins, Anna Crawford 11       4) Yates, Madelyn 12              
  2 Jones Valley Recreation Assn.-US  'A'             2:02.01    1:55.68   34  
     1) Cost, Caroline 12               2) Amos, Haynes 11                
     3) Kowalczyk, Angela 11            4) King, Mary Foster 12           
  3 Camelot Recreation Association  'A'               2:06.64    2:00.59   32  
     1) Roberts, Sofia 12               2) Aiello, Elena 11               
     3) Hicks, Krysanne 11              4) Reeves, Kate 12                
  4 Mt. Carmel Hammerheads  'A'                       2:06.63    2:07.58   30  
     1) Pierce, Anna H 11               2) Black, Annie A 12              
     3) Culbreath, Haley N 11           4) Taylor, Devyn K 12             
  5 Greenwyche Gators  'A'                            2:17.97    2:07.79   28  
     1) Brooks, Caroline 11             2) Smith, Corinne 12              
     3) DeOrio, Madison 12              4) Houser, Michaela 12            
  6 Lily Flagg  'A'                                   2:08.57    2:07.91   26  
     1) Chua, Catherine 12              2) Pleva, Cecilia 12              
     3) Zeller, Sophia 12               4) Shattuck, Emily 12             
  7 Monte Sano  'A'                                   2:24.74    2:08.75   24  
     1) Keener, Clara E 12              2) Hicks, Taylor 11               
     3) Evans, Alexandra 11             4) Quadrini, Grace M 12           
  8 Mountain Springs Swim Team  'A'                   2:09.78    2:10.02   22  
     1) Wilder, Walden 12               2) Roberts, Noah 11               
     3) Johnston, Emma 12               4) Comulada, Gabriela 12          
  9 Sharon Johnston Swim Team  'A'                    2:13.12    2:12.96   18  
     1) Owen, Bailey 11                 2) Kimbrell, Mackenzie 12         
     3) Bruce-Wilson, Katie 11          4) McCleary, Ella 12              
 10 Whitesburg Tide  'A'                              2:14.56    2:13.29   14  
     1) Shea, Bess 11                   2) Butler, Avery 12               
     3) Maurer, Sophie 11               4) Thompson, Lillian 12           
 11 Piedmont Piranhas  'A'                            2:17.13    2:14.48   12  
     1) Vaughn, Maddie 12               2) Honea, Catie 12                
     3) Parks, Isabella 12              4) McEniry, Katherine G 12        
 12 Byrd Spring-SE  'A'                               2:18.52    2:16.55   10  
     1) Thompson, Allie R 12            2) Lowe, Claudia E 11             
     3) Henriksen, Ava L 11             4) Henriksen, Emma M 12           
 13 Hampton Cove Hurricanes  'A'                      2:34.90    2:17.27    8  
     1) Amaral, Maira 12                2) Guy, Shelby M 11               
     3) Brix, Samantha A 11             4) Neicamp, Allison G 12          
 14 Sherwood Swim Team  'A'                           2:19.57    2:19.14    6  
     1) Kyemba, Sophia 12               2) Howard, Shelby 12              
     3) Spickard, Sarah 12              4) Clark, Caroline 12             
 15 YMCA Seals  'A'                                   2:33.04    2:23.98    4  
     1) Wical, Alexia 11                2) Denison, Abbie 12              
     3) Pham, Kathy 11                  4) Raby, Catie 11                 
 16 Valley Hill Country Club-SE  'A'                  2:38.59    2:33.89    2  
     1) Engel, Judith 12                2) Skonieczny, Abby 11            
     3) Terry, Emma 12                  4) Brown, Virginia A 11           
 
Event 88  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            1:54.16    1:53.14   40  
     1) Barlow, Bo 12                   2) Hardy, Samuel 12               
     3) Johnson, Bradford 11            4) Freeman, Justin 11             
  2 Sherwood Swim Team  'A'                           2:04.06    2:00.44   34  
     1) Purser, Gibson 12               2) Cozelos, Mason 12              
     3) Johnson, Nathan 12              4) Purser, Hayden 12              
  3 Mountain Springs Swim Team  'A'                   2:04.85    2:02.47   32  
     1) Peffer, Nolan 12                2) Towry, Warren 12               
     3) Buzzetta, Charlie 12            4) York, Peyton J 12              
  4 Piedmont Piranhas  'A'                            2:08.40    2:05.31   30  
     1) Jacobsen, Carter 12             2) Gaines, Xander 12              
     3) Kennedy, Grady 11               4) Walker, Philip 11              
  5 Jones Valley Recreation Assn.-US  'A'             2:04.71    2:05.43   28  
     1) Thomas, James-Hale 12           2) Watkins, Thomas 11             
     3) Kruse, Tanner 12                4) Byrd, Will 12                  
  6 Hampton Cove Hurricanes  'A'                      2:21.18    2:14.79   26  
     1) Harrison, Caleb B 12            2) Smouse, Tyler J 11             
     3) Cioppi, Alexander A 12          4) Neville, Will 11               
  7 Blossomwood Swim Team  'A'                        2:22.03    2:17.52   24  
     1) Bohan, John 12                  2) Mitchell, Jack 11              
     3) Johnston, Matthew 11            4) Bankowski, Brett 12            
  8 Monte Sano  'A'                                   2:18.77    2:18.70   22  
     1) Masterson, Aaron 12             2) Huskey, Alec 11                
     3) Worthy, Will K 12               4) Mathews, Elliot D 11           
  9 YMCA Seals  'A'                                   2:35.60    2:21.10   18  
     1) Walker, Finn 12                 2) Scully, Alistair 12            
     3) Vasquez, Micah 12               4) Baughn, Max 12                 
 10 Lily Flagg  'A'                                   2:23.38    2:21.62   14  
     1) Wood, Gabriel 11                2) Wysock, Noah 11                
     3) Taylor, Tyler 11                4) Barnett, Evan 12               
 11 Sharon Johnston Swim Team  'A'                    2:26.19    2:21.73   12  
     1) Anderson, Wyatt 11              2) Davis, William 11              
     3) Goldsby, Jacob 12               4) McDonald, Brock 11             
 12 Byrd Spring-SE  'A'                               2:19.39    2:21.79   10  
     1) Lecompte, Tucker J 11           2) Smith, Sawyer B 12             
     3) Hill, Adam A 11                 4) Bishop, Matthew F 12           
 13 Camelot Recreation Association  'A'               2:28.25    2:34.61    8  
     1) McNeal, Cole 11                 2) Carpenter, Cale 11             
     3) Ashton, Liam 11                 4) McNeil, Ryan 12                
 14 Chapman swim team  'A'                            2:35.86    2:38.19    6  
     1) Weir, Walker 12                 2) Weir, Will 12                  
     3) Fratangelo, Cole 12             4) Bryant, Gatlin 12              
 -- Whitesburg Tide  'A'                              3:00.14    2:08.97  
     1) Borchers, Lucien 11             2) Wimberly, Seth 11              
     3) Ordonez, Axel 11                4) Osterbauer, Matthew C 12       
 
Event 201  Girls 11-12 50 Yard Freestyle Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries - Swim-off
  1 Houser, Michaela          12 Gators                    NT      28.24  
  2 Mullins, Anna Crawford    11 Blossomwood               NT      29.19  

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2017 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org