Home
2016 Meets
2015 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL - H               HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 7/16/2017 04:39 PM
                    2017 RCSL City Meet - 7/8/2017-7/9/2017                    
                                    Results                                    
 
Event 27  Girls 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mountain Springs Swim Team  'A'                   2:00.47    1:56.96   40  
     1) Garding, Madelene 17            2) Campbell, Devin 17             
     3) Weakley, Regan 17               4) York, Hannah 17                
  2 Jones Valley Recreation Assn.-US  'A'             2:03.67    2:00.74   34  
     1) Shepherd, Lindsey 17            2) Blevins, Emily 16              
     3) Strankman, Cole 16              4) Patz, Callie 15                
  3 Sherwood Swim Team  'A'                           2:04.27    2:01.24   32  
     1) Rinehart, Elise 16              2) Tarsitano, Christina 16        
     3) Holtcamp, Mackenzie L 16        4) Tomlin, Morgan 17              
  4 Greenwyche Gators  'A'                            2:03.28    2:01.29   30  
     1) Ferguson, Rebecca 15            2) Brown, Saylor 17               
     3) Ferguson, Emily 15              4) Wood, Delaney 17               
  5 Piedmont Piranhas  'A'                            2:07.29    2:02.18   28  
     1) Monk, Marybeth 15               2) Monk, Anna 16                  
     3) Schloss, Anna Kathryn 15        4) Walker, Betsy 15               
  6 Byrd Spring-SE  'A'                               2:07.46    2:02.59   26  
     1) Henderson, Sophia L 17          2) Hinely, Emma C 17              
     3) Northcutt, Ali E 16             4) Vasquez, Emily R 17            
  7 Sharon Johnston Swim Team  'A'                    2:05.94    2:03.45   24  
     1) Barrett, Emerson 16             2) Robinson, Isabelle 17          
     3) Cooper, Anna 17                 4) McDonald, Naomi 15             
  8 Monte Sano  'A'                                   2:10.96    2:06.47   22  
     1) Wistner, Abigail N 15           2) Rabban, Bella 15               
     3) Mathews, Rebecca 15             4) Scoggins, Sydney J 16          
  9 Mt. Carmel Hammerheads  'A'                       2:12.01    2:09.91   18  
     1) Bray, Christina L 17            2) Orcutt, Tori R 15              
     3) Culbreath, Rachel M 15          4) Maynard, Dakota 15             
 10 Redstone Arsenal Launchers  'A'                   2:13.90    2:12.92   14  
     1) Scott, Grace A 15               2) Mix, Samantha A 16             
     3) Pardew, Virginia 17             4) Wiggins, Teresa L 13           
 11 Lily Flagg  'A'                                   2:15.97    2:13.33   12  
     1) Schmuck, Amery 15               2) Chua, Rachel 16                
     3) Steckmesser, Brooke 17          4) Butler, Elise 15               
 12 Whitesburg Tide  'A'                              2:22.12    2:21.85   10  
     1) Smith, Kendall 17               2) Moffet, Victoria 15            
     3) Clinton, Sydney 16              4) Stinson, Emma G 17             
 13 Blossomwood Swim Team  'A'                        2:26.05    2:22.77    8  
     1) Gilbert, Mary 16                2) Janssen, Kelli 16              
     3) Cimino, Maddie 15               4) Hensley, Evey 15               
 14 Camelot Recreation Association  'A'               2:41.63    2:36.76    6  
     1) Naumcheff, Stevie 15            2) Kennedy, Jillian M 17          
     3) Jones, Morgan E 15              4) Reeves, Abby E 16              
 
Event 28  Boys 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mt. Carmel Hammerheads  'A'                       1:48.57    1:41.90   40  
     1) Sentell, Matthew M 17           2) Shen, Ming H 15                
     3) Worshek, Riley C 15             4) Amos, Carson P 15              
  2 Piedmont Piranhas  'A'                            1:48.31    1:43.98   34  
     1) Chance, Caleb 16                2) Nurre, Alexander 16            
     3) Werth, Benjamin 16              4) Schuetz, Neil 15               
  3 Mountain Springs Swim Team  'A'                   1:52.68    1:48.64   32  
     1) Vela, Evan 17                   2) Adams, Reece 15                
     3) Peffer, Gage 15                 4) Johnston, Sam 17               
  4 Sherwood Swim Team  'A'                           1:51.92    1:48.77   30  
     1) Williams, Caleb 16              2) Weis, Brandon 17               
     3) Mackey, Kaden 16                4) DeVaney, Collier 17            
  5 Blossomwood Swim Team  'A'                        1:52.28    1:50.89   28  
     1) Swing, Joe 16                   2) Darden, Will 17                
     3) Crawford, Will 17               4) Hensley, Ethan 17              
  6 Greenwyche Gators  'A'                            1:57.50    1:54.96   26  
     1) Shockley, Cal 16                2) Rogers, Jackson 15             
     3) Smith, Duncan 15                4) Judge, Joseph 17               
  7 Jones Valley Recreation Assn.-US  'A'             1:58.00    1:56.56   24  
     1) Phelps, Colin 17                2) Burns, Andrew 15               
     3) Jones, Alex 17                  4) Tao, Matthew 15                
  8 Redstone Arsenal Launchers  'A'                   1:56.87    1:56.81   22  
     1) Wiggins, Joshua E 16            2) Vander Schaaf, Reice P 16      
     3) Wiggins, Ethan A 17             4) Hinkle, James E 17             
  9 Whitesburg Tide  'A'                              2:05.59    1:57.20   18  
     1) Wilson, Reynolds 16             2) Rice, Rob 17                   
     3) Maurer, Jack 15                 4) Steadmon, Lync 15              
 10 Sharon Johnston Swim Team  'A'                    1:59.28    1:57.60   14  
     1) Quick, Tyler 17                 2) Bassler, Coleton 16            
     3) Hudson, Xavier 17               4) Davis, Wesley 15               
 11 Monte Sano  'A'                                   2:07.16    2:01.43   12  
     1) Klemm, Riley P 16               2) Bazzle, Jon-Michael 16         
     3) Huskey, Joshua 16               4) Barnes, Sam A 17               
 12 Hampton Cove Hurricanes  'A'                      2:08.53    2:13.41   10  
     1) Wright, Christopher T 15        2) Carter, Dan C 17               
     3) Carter, Brian R 13              4) Guy, Cameron B 15              
 13 Camelot Recreation Association  'A'               2:19.73    2:23.44    8  
     1) Sherman, Casey A 15             2) Bigelow, Wilson 15             
     3) Marsden, Joshua 15              4) Varmette, Pete 14              
 -- Lily Flagg  'A'                                   1:59.00         DQ  
     1) Hubbert, Benjamin 15            2) Butler, Ethan 16               
     3) Counts, Bryan 16                4) Carlton, Andrew 16             
 
Event 33  Girls 15-17 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fulcher, Laura Kate       17 Stingrays              30.94      31.46  
  2 Black, Sarah              16 SJST                   34.40      33.93  
  3 Watwood, Breanna          16 SJST                   35.59      36.56  
  4 Bowar, Hailey             16 SJST                   35.56      36.70  
  5 Bowar, Heaven             15 SJST                   40.62      40.55  
 
Event 34  Boys 15-17 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Celeski, Noah R           17 Stingrays              28.09      26.80  
  2 Patton, Daniel            17 Stingrays              27.48      26.85  
  3 Riley, Samuel             16 Sherwood               27.43      27.79  
  4 Lopresti, James           16 SJST                   29.59      28.17  
  5 Medlin, Taylor            15 SJST                   28.38      28.31  
  6 Fulcher, Samual           15 Stingrays              31.97      30.57  
  7 Shook, Sam                15 Stingrays              30.12      30.82  
  8 Matteson, Tom             15 Stingrays              33.22      32.72  
  9 Ellett, Boots             17 Gators                 33.81      33.26  
 10 Walker, William           15 PIED                   35.23      33.96  
 11 Jackson, AJ               15 SJST                   33.23      33.97  
 12 Pant, Shreyas             15 Sherwood               35.77      34.42  
 
Event 39  Girls 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Weakley, Regan            17 Stingrays              24.45      24.37   20  
  2 Vasquez, Emily R          17 Byrd Spring-SE         25.64      25.53   17  
  3 Patz, Callie              15 JVRA-US                25.37      25.55   16  
  4 Strankman, Cole           16 JVRA-US                25.86      25.75   15  
  5 Shepherd, Lindsey         17 JVRA-US                26.35      26.02   14  
  6 Henderson, Sophia L       17 Byrd Spring-SE         26.31      26.06   13  
  7 Monk, Marybeth            15 PIED                   26.03      26.14   12  
  8 Culbreath, Rachel M       15 Hammerheads            26.08      26.31   11  
B - Final
  9 Ferguson, Emily           15 Gators                 26.37      26.37    9  
 10 Wood, Delaney             17 Gators                 26.63      26.56    7  
 11 Mathews, Rebecca          15 Makos                  26.54      26.61    6  
 12 Schloss, Anna Kathryn     15 PIED                   26.40      26.67    5  
 13 Rinehart, Elise           16 Sherwood               26.75      26.69    4  
 14 McDonald, Naomi           15 SJST                   26.72      26.84    3  
 15 Cimino, Maddie            15 Blossomwood            26.75      27.01    2  
 16 Schmuck, Amery            15 LFP                    26.52      27.45    1  
 
Event 39  Girls 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Weakley, Regan            17 Stingrays              25.13      24.45  
  2 Patz, Callie              15 JVRA-US                25.54      25.37  
  3 Vasquez, Emily R          17 Byrd Spring-SE         26.94      25.64  
  4 Strankman, Cole           16 JVRA-US                26.89      25.86  
  5 Monk, Marybeth            15 PIED                   26.35      26.03  
  6 Culbreath, Rachel M       15 Hammerheads            27.30      26.08  
  7 Henderson, Sophia L       17 Byrd Spring-SE         26.93      26.31  
  8 Shepherd, Lindsey         17 JVRA-US                26.95      26.35  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ferguson, Emily           15 Gators                 27.02      26.37  
 10 Schloss, Anna Kathryn     15 PIED                   27.44      26.40  
 11 Schmuck, Amery            15 LFP                    27.11      26.52  
 12 Mathews, Rebecca          15 Makos                  27.43      26.54  
 13 Wood, Delaney             17 Gators                 27.26      26.63  
 14 McDonald, Naomi           15 SJST                   27.68      26.72  
 15 Cimino, Maddie            15 Blossomwood            27.66      26.75  
 15 Rinehart, Elise           16 Sherwood               27.09      26.75  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Holtcamp, Mackenzie L     16 Sherwood               27.45      26.80  
 18 Scoggins, Sydney J        16 Makos                  27.67      27.00  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Garding, Madelene         17 Stingrays              27.59      27.15  
 20 Scott, Grace A            15 Launchers              28.85      27.36  
 21 Monk, Anna                16 PIED                   27.83      27.37  
 22 Barrett, Emerson          16 SJST                   28.63      27.44  
 23 Tarsitano, Christina      16 Sherwood               28.44      28.03  
 24 Cooper, Anna              17 SJST                   28.69      28.30  
 25 Northcutt, Ali E          16 Byrd Spring-SE         29.53      28.36  
 26 Moffet, Victoria          15 Tide                   29.47      28.48  
 27 Steckmesser, Brooke       17 LFP                    29.56      28.52  
 28 Byers, Sophie             17 Gators                 29.41      28.59  
 29 Mix, Samantha A           16 Launchers              28.87      28.81  
 30 Harrison, Kimberly A      15 HC Hurricanes          29.09      28.84  
 31 York, Hannah              17 Stingrays              28.13      28.86  
 32 Stinson, Emma G           17 Tide                   30.53      29.11  
 33 Masterson, Marianne E     16 Makos                  30.42      29.66  
 34 Janssen, Kelli            16 Blossomwood            31.01      29.94  
 35 Reeves, Abby E            16 Camelot                32.56      30.84  
 36 Maynard, Dakota           15 Hammerheads            32.45      31.57  
 37 Helton, Erin M            15 HC Hurricanes          31.88      31.98  
 38 Scully, Maisy             15 YMCA                   34.77      32.24  
 39 Pardew, Virginia          17 Launchers              33.51      32.30  
 40 Taylor, Alyssa B          17 Hammerheads            32.72      32.32  
 41 Clinton, Sydney           16 Tide                   32.58      32.33  
 42 Butler, Elise             15 LFP                    32.22      32.83  
 43 Mason, Nikki              17 Chapman                32.63      33.52  
 44 Lenoir, Victoria          16 Chapman                34.27      33.78  
 45 Gilbert, Mary             16 Blossomwood               NT      37.35  
 46 Kennedy, Jillian M        17 Camelot                37.29      38.61  
 47 Naumcheff, Stevie         15 Camelot                41.70      40.52  
 48 Robinson, Faith           15 YMCA                   48.53      45.70  
 
Event 40  Boys 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Chance, Caleb             16 PIED                   21.73      22.00   20  
  2 Mackey, Kaden             16 Sherwood               22.77      22.43   17  
  3 Vela, Evan                17 Stingrays              22.33      22.47   16  
  4 Worshek, Riley C          15 Hammerheads            22.76      22.78   15  
  5 Shen, Ming H              15 Hammerheads            23.17      22.80   14  
  6 Phelps, Colin             17 JVRA-US                22.96      22.90   13  
  7 Williams, Caleb           16 Sherwood               23.45      23.02   12  
  8 Johnston, Sam             17 Stingrays              23.23      23.27   11  
B - Final
  9 Vander Schaaf, Reice P    16 Launchers              24.17      23.72    9  
 10 Crawford, Will            17 Blossomwood            23.62      23.80    7  
 11 Peffer, Gage              15 Stingrays              23.80      23.94    6  
 12 Swing, Joe                16 Blossomwood            23.61      23.96    4.5
 12 Nurre, Alexander          16 PIED                   23.54      23.96    4.5
 14 Counts, Bryan             16 LFP                    23.70      24.04    3  
 15 Wiggins, Joshua E         16 Launchers              23.77      24.09    2  
 16 Shockley, Cal             16 Gators                 24.31      24.36    1  
 
Event 40  Boys 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Chance, Caleb             16 PIED                   22.43      21.73  
  2 Vela, Evan                17 Stingrays              23.81      22.33  
  3 Worshek, Riley C          15 Hammerheads            23.89      22.76  
  4 Mackey, Kaden             16 Sherwood               23.57      22.77  
  5 Phelps, Colin             17 JVRA-US                23.81      22.96  
  6 Shen, Ming H              15 Hammerheads            23.94      23.17  
  7 Johnston, Sam             17 Stingrays              24.03      23.23  
  8 Williams, Caleb           16 Sherwood               23.41      23.45  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Nurre, Alexander          16 PIED                   24.02      23.54  
 10 Swing, Joe                16 Blossomwood            24.21      23.61  
 11 Crawford, Will            17 Blossomwood            24.63      23.62  
 12 Counts, Bryan             16 LFP                    24.21      23.70  
 13 Wiggins, Joshua E         16 Launchers              24.74      23.77  
 14 Peffer, Gage              15 Stingrays              24.44      23.80  
 15 Vander Schaaf, Reice P    16 Launchers              24.79      24.17  
 16 Shockley, Cal             16 Gators                 24.59      24.31  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Amos, Carson P            15 Hammerheads            24.70      24.36  
 18 Smith, Duncan             15 Gators                 25.60      24.39  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Jones, Alex               17 JVRA-US                25.22      24.41  
 20 Quick, Tyler              17 SJST                   25.75      24.59  
 21 Butler, Ethan             16 LFP                    26.07      24.94  
 22 Weis, Brandon             17 Sherwood               26.19      24.96  
 23 Rogers, Jackson           15 Gators                    NT      25.22  
 24 Jones, Adam J             15 Byrd Spring-SE         25.78      25.26  
 25 Wilson, Reynolds          16 Tide                   26.50      25.84  
 26 Schuetz, Neil             15 PIED                   27.03      25.94  
 27 Hvizda, Thomas            17 YMCA                   27.71      26.15  
 28 Wright, Christopher T     15 HC Hurricanes          26.21      26.18  
 29 Klemm, Riley P            16 Makos                  26.48      26.51  
 30 Bassler, Coleton          16 SJST                   27.09      26.53  
 31 Davis, Wesley             15 SJST                   26.86      26.60  
 32 Carlton, Andrew           16 LFP                    27.79      27.03  
 33 White, Connor             17 Chapman                27.07      27.07  
 34 Robinson, Brandon         16 Launchers              27.65      27.22  
 35 Steadmon, Lync            15 Tide                      NT      27.68  
 35 Jose, Garrett D           16 Tide                   28.00      27.68  
 37 Burns, Andrew             15 JVRA-US                29.26      27.80  
 38 Bazzle, Jon-Michael       16 Makos                  28.48      27.91  
 39 Carter, Dan C             17 HC Hurricanes          29.47      28.30  
 40 Lenoir, James             15 Chapman                28.00      28.43  
 41 Huskey, Joshua            16 Makos                  28.83      28.47  
 42 Marsden, Joshua           15 Camelot                31.19      29.86  
 43 Sherman, Casey A          15 Camelot                31.94      29.90  
 44 Guy, Cameron B            15 HC Hurricanes          31.42      30.43  
 
Event 45  Girls 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Orcutt, Tori R            15 Hammerheads            33.68      32.40   20  
  2 Tarsitano, Christina      16 Sherwood               33.47      32.51   17  
  3 Campbell, Devin           17 Stingrays              33.91      33.73   16  
  4 Schloss, Anna Kathryn     15 PIED                   34.04      34.13   15  
  5 Schmuck, Amery            15 LFP                    34.36      34.15   14  
  6 Monk, Anna                16 PIED                   35.22      34.43   13  
  7 Rabban, Bella             15 Makos                  34.93      34.71   12  
  8 Ferguson, Emily           15 Gators                 34.68      34.79   11  
B - Final
  9 Mathews, Rebecca          15 Makos                  35.35      34.69    9  
 10 Garding, Madelene         17 Stingrays              36.35      35.50    7  
 11 York, Priscilla           15 Stingrays              35.57      35.53    6  
 12 Ferguson, Rebecca         15 Gators                 35.62      35.74    5  
 13 Janssen, Kelli            16 Blossomwood            35.84      36.18    4  
 14 Blevins, Emily            16 JVRA-US                36.11      36.64    3  
 15 Culbreath, Rachel M       15 Hammerheads            36.07      36.73    2  
 16 Steckmesser, Brooke       17 LFP                    36.71      36.86    1  
 
Event 45  Girls 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Tarsitano, Christina      16 Sherwood               34.29      33.47  
  2 Orcutt, Tori R            15 Hammerheads            34.76      33.68  
  3 Campbell, Devin           17 Stingrays              34.19      33.91  
  4 Schloss, Anna Kathryn     15 PIED                   35.47      34.04  
  5 Schmuck, Amery            15 LFP                    35.70      34.36  
  6 Ferguson, Emily           15 Gators                 35.56      34.68  
  7 Rabban, Bella             15 Makos                  35.71      34.93  
  8 Monk, Anna                16 PIED                   36.47      35.22  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Mathews, Rebecca          15 Makos                  36.04      35.35  
 10 York, Priscilla           15 Stingrays              36.22      35.57  
 11 Ferguson, Rebecca         15 Gators                 36.14      35.62  
 12 Janssen, Kelli            16 Blossomwood            37.51      35.84  
 13 Culbreath, Rachel M       15 Hammerheads            38.68      36.07  
 14 Blevins, Emily            16 JVRA-US                37.73      36.11  
 15 Garding, Madelene         17 Stingrays              36.16      36.35  
 16 Steckmesser, Brooke       17 LFP                    37.79      36.71  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Robinson, Isabelle        17 SJST                   36.61      36.84  
 18 Kowalczyk, Elizabeth      15 JVRA-US                37.81      36.92  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Scoggins, Sydney J        16 Makos                  38.22      37.37  
 20 Eichstaedt, Emily         15 JVRA-US                39.16      37.43  
 21 Brown, Saylor             17 Gators                 38.91      37.45  
 22 Hinely, Emma C            17 Byrd Spring-SE         37.43      37.56  
 23 Moffet, Victoria          15 Tide                   38.36      37.78  
 24 Northcutt, Ali E          16 Byrd Spring-SE         39.84      37.96  
 25 Mix, Samantha A           16 Launchers              38.21      38.28  
 26 Boyd, Haley               15 SJST                   39.76      38.78  
 27 Bray, Christina L         17 Hammerheads            40.25      39.24  
 28 Kelton, Laurel M          15 Byrd Spring-SE         42.12      39.44  
 29 Tomlin, Morgan            17 Sherwood               40.28      39.60  
 30 Bagdonas, Chloe           15 SJST                   40.65      40.24  
 31 Reeves, Abby E            16 Camelot                43.42      40.70  
 32 Walker, Betsy             15 PIED                   42.21      41.10  
 33 Helton, Erin M            15 HC Hurricanes          42.31      42.00  
 34 Chua, Rachel              16 LFP                    42.36      42.13  
 35 Lenoir, Victoria          16 Chapman                39.64      42.43  
 36 Stinson, Emma G           17 Tide                   43.05      43.06  
 37 Hensley, Evey             15 Blossomwood            47.69      44.24  
 38 Smith, Kendall            17 Tide                   42.93      44.62  
 38 Jones, Morgan E           15 Camelot                44.89      44.62  
 40 Kennedy, Jillian M        17 Camelot                45.71      46.94  
 41 Mason, Nikki              17 Chapman                49.80      47.18  
 42 Johnson, Tiffany P        15 Launchers              53.84      53.56  
 
Event 46  Boys 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Shen, Ming H              15 Hammerheads            29.22      28.77   20  
  2 Nurre, Alexander          16 PIED                   29.44      29.31   17  
  3 Werth, Benjamin           16 PIED                   30.10      30.02   16  
  4 Darden, Will              17 Blossomwood            31.63      31.35   15  
  5 Rice, Rob                 17 Tide                   31.42      31.39   14  
  6 Sentell, Jack H           15 Hammerheads            32.13      31.71   13  
  7 Bassler, Coleton          16 SJST                   32.12      32.03   12  
  8 Weis, Brandon             17 Sherwood               32.04      32.37   11  
B - Final
  9 Shockley, Cal             16 Gators                 32.38      32.11    9  
 10 Vander Schaaf, Reice P    16 Launchers              32.15      32.30    7  
 11 Hudson, Neil D            16 Hammerheads            32.85      32.69    6  
 12 Jones, Adam J             15 Byrd Spring-SE         32.79      32.81    5  
 13 Maurer, Jack              15 Tide                   33.31      32.94    4  
 14 Butler, Ethan             16 LFP                    33.59      33.15    3  
 15 DeVaney, Collier          17 Sherwood               33.22      33.17    2  
 16 Bazzle, Jon-Michael       16 Makos                  33.41      33.49    1  
 
Event 46  Boys 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Shen, Ming H              15 Hammerheads            30.53      29.22  
  2 Nurre, Alexander          16 PIED                   28.34      29.44  
  3 Werth, Benjamin           16 PIED                   29.21      30.10  
  4 Rice, Rob                 17 Tide                   31.65      31.42  
  5 Darden, Will              17 Blossomwood            31.77      31.63  
  6 Weis, Brandon             17 Sherwood               32.81      32.04  
  7 Bassler, Coleton          16 SJST                   32.82      32.12  
  8 Sentell, Jack H           15 Hammerheads            35.32      32.13  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Vander Schaaf, Reice P    16 Launchers              34.18      32.15  
 10 Shockley, Cal             16 Gators                 33.40      32.38  
 11 Jones, Adam J             15 Byrd Spring-SE         32.85      32.79  
 12 Hudson, Neil D            16 Hammerheads            35.13      32.85  
 13 DeVaney, Collier          17 Sherwood               33.73      33.22  
 14 Maurer, Jack              15 Tide                   35.14      33.31  
 15 Bazzle, Jon-Michael       16 Makos                  34.97      33.41  
 16 Butler, Ethan             16 LFP                    32.41      33.59  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Adams, Reece              15 Stingrays              34.52      33.86  
 18 Rogers, Jackson           15 Gators                 35.48      33.88  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Bigelow, Wilson           15 Camelot                35.05      33.90  
 20 Johnston, Sam             17 Stingrays              34.85      34.08  
 21 Judge, Joseph             17 Gators                 36.72      34.26  
 22 Jones, Alex               17 JVRA-US                36.81      34.29  
 23 Amborski, Robert          17 Sherwood               35.33      34.38  
 24 Burns, Andrew             15 JVRA-US                35.38      34.88  
 25 Jose, Garrett D           16 Tide                   35.42      35.41  
 26 Schuetz, Neil             15 PIED                   36.54      35.55  
 27 Johnston, Drew            15 Stingrays              37.69      35.71  
 28 Lenoir, James             15 Chapman                38.21      35.95  
 29 Hvizda, Thomas            17 YMCA                   36.16      36.23  
 30 Carter, Dan C             17 HC Hurricanes          37.59      36.24  
 31 Davis, Wesley             15 SJST                   37.54      36.93  
 32 Hubbert, Benjamin         15 LFP                    37.30      37.43  
 33 Sherman, Casey A          15 Camelot                40.24      38.36  
 34 Wiggins, Ethan A          17 Launchers              41.03      38.43  
 35 White, Connor             17 Chapman                39.44      38.59  
 36 Hensley, Ethan            17 Blossomwood            39.81      39.19  
 37 Harbarger, Sam            17 Blossomwood               NT      39.32  
 38 Miller, Wyatt W           15 Makos                  41.17      39.66  
 39 Barnes, Sam A             17 Makos                  43.14      41.14  
 40 Marsden, Joshua           15 Camelot                48.27      45.28  
 41 Tao, Matthew              15 JVRA-US                50.34      47.83  
 -- Guy, Cameron B            15 HC Hurricanes          45.72         DQ  
 -- Counts, Bryan             16 LFP                    32.25         DQ  
 
Event 51  Mixed 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mountain Springs Swim Team  'A'                   1:38.66    1:34.95   40  
     1) Johnston, Sam M17               2) Campbell, Devin W17            
     3) Weakley, Regan W17              4) Vela, Evan M17                 
  2 Sherwood Swim Team  'A'                           1:41.52    1:36.80   34  
     1) Mackey, Kaden M16               2) Holtcamp, Mackenzie L W16      
     3) Rinehart, Elise W16             4) Williams, Caleb M16            
  3 Piedmont Piranhas  'A'                            1:40.24    1:37.67   32  
     1) Schloss, Anna Kathryn W15       2) Nurre, Alexander M16           
     3) Monk, Marybeth W15              4) Chance, Caleb M16              
  4 Jones Valley Recreation Assn.-US  'A'             1:41.46    1:38.12   30  
     1) Jones, Alex M17                 2) Strankman, Cole W16            
     3) Patz, Callie W15                4) Phelps, Colin M17              
  5 Mt. Carmel Hammerheads  'A'                       1:44.69    1:39.41   28  
     1) Culbreath, Rachel M W15         2) Orcutt, Tori R W15             
     3) Worshek, Riley C M15            4) Shen, Ming H M15               
  6 Blossomwood Swim Team  'A'                        1:43.44    1:40.44   26  
     1) Cimino, Maddie W15              2) Graves, Virginia W14           
     3) Crawford, Will M17              4) Swing, Joe M16                 
  7 Greenwyche Gators  'A'                            1:43.82    1:41.55   24  
     1) Wood, Delaney W17               2) Smith, Duncan M15              
     3) Ferguson, Emily W15             4) Shockley, Cal M16              
  8 Redstone Arsenal Launchers  'A'                   1:47.25    1:44.79   22  
     1) Vander Schaaf, Reice P M16      2) Scott, Grace A W15             
     3) Mix, Samantha A W16             4) Wiggins, Joshua E M16          
  9 Sharon Johnston Swim Team  'A'                    1:48.92    1:45.48   18  
     1) Davis, Wesley M15               2) Barrett, Emerson W16           
     3) McDonald, Naomi W15             4) Quick, Tyler M17               
 10 Byrd Spring-SE  'A'                               1:49.63    1:45.75   14  
     1) Jones, Adam J M15               2) Lawson, Jackson B M13          
     3) Henderson, Sophia L W17         4) Vasquez, Emily R W17           
 11 Lily Flagg  'A'                                   1:46.95    1:46.46   12  
     1) Butler, Ethan M16               2) Schmuck, Amery W15             
     3) Steckmesser, Brooke W17         4) Counts, Bryan M16              
 12 Monte Sano  'A'                                   1:50.06    1:48.79   10  
     1) Bazzle, Jon-Michael M16         2) Mathews, Rebecca W15           
     3) Scoggins, Sydney J W16          4) Klemm, Riley P M16             
 13 Whitesburg Tide  'A'                              1:52.98    1:49.53    8  
     1) Maurer, Jack M15                2) Stinson, Emma G W17            
     3) Moffet, Victoria W15            4) Wilson, Reynolds M16           
 14 Hampton Cove Hurricanes  'A'                      1:55.38    1:55.95    6  
     1) Harrison, Kimberly A W15        2) Helton, Erin M W15             
     3) Carter, Dan C M17               4) Wright, Christopher T M15      
 15 Chapman swim team  'A'                            2:01.97    2:05.75    4  
     1) Lenoir, James M15               2) Mason, Nikki W17               
     3) Lenoir, Victoria W16            4) White, Connor M17              
 16 Camelot Recreation Association  'A'               2:10.48    2:07.20    2  
     1) Reeves, Abby E W16              2) Jones, Morgan E W15            
     3) Sherman, Casey A M15            4) Marsden, Joshua M15            
 17 YMCA Seals  'A'                                   2:29.20    2:24.07  
     1) Scully, Alistair M12            2) Scully, Maisy W15              
     3) Hvizda, Thomas M17              4) Robinson, Faith W15            
 
Event 79  Girls 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Weakley, Regan            17 Stingrays              26.69      26.46   20  
  2 Campbell, Devin           17 Stingrays              27.92      27.31   17  
  3 Monk, Marybeth            15 PIED                   27.56      27.59   16  
  4 Ferguson, Emily           15 Gators                 27.94      27.77   15  
  5 Holtcamp, Mackenzie L     16 Sherwood               28.23      27.93   14  
  6 Rinehart, Elise           16 Sherwood               28.05      27.98   12.5
  6 Shepherd, Lindsey         17 JVRA-US                28.37      27.98   12.5
  8 Strankman, Cole           16 JVRA-US                28.22      28.19   11  
B - Final
  9 Patz, Callie              15 JVRA-US                28.74      28.65    9  
 10 Culbreath, Rachel M       15 Hammerheads            28.55      28.68    7  
 11 Vasquez, Emily R          17 Byrd Spring-SE         28.86      28.76    6  
 12 Orcutt, Tori R            15 Hammerheads            29.28      28.82    5  
 13 Cimino, Maddie            15 Blossomwood            28.46      28.86    4  
 14 Schloss, Anna Kathryn     15 PIED                   28.96      29.04    3  
 15 Henderson, Sophia L       17 Byrd Spring-SE         28.38      29.05    2  
 16 Ferguson, Rebecca         15 Gators                 29.08      29.24    1  
 
Event 79  Girls 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Weakley, Regan            17 Stingrays              27.81      26.69  
  2 Monk, Marybeth            15 PIED                   29.31      27.56  
  3 Campbell, Devin           17 Stingrays              27.97      27.92  
  4 Ferguson, Emily           15 Gators                 28.75      27.94  
  5 Rinehart, Elise           16 Sherwood               29.58      28.05  
  6 Strankman, Cole           16 JVRA-US                30.78      28.22  
  7 Holtcamp, Mackenzie L     16 Sherwood               29.90      28.23  
  8 Shepherd, Lindsey         17 JVRA-US                28.80      28.37  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Henderson, Sophia L       17 Byrd Spring-SE         29.15      28.38  
 10 Cimino, Maddie            15 Blossomwood            29.78      28.46  
 11 Culbreath, Rachel M       15 Hammerheads            29.81      28.55  
 12 Patz, Callie              15 JVRA-US                30.53      28.74  
 13 Vasquez, Emily R          17 Byrd Spring-SE         29.96      28.86  
 14 Schloss, Anna Kathryn     15 PIED                   30.71      28.96  
 15 Ferguson, Rebecca         15 Gators                 30.19      29.08  
 16 Orcutt, Tori R            15 Hammerheads            29.90      29.28  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Northcutt, Ali E          16 Byrd Spring-SE         32.53      29.40  
 18 Wood, Delaney             17 Gators                 30.76      29.68  
-------------------------------------------------------------------------
 19 McDonald, Naomi           15 SJST                   31.69      29.88  
 20 Mathews, Rebecca          15 Makos                  31.11      30.05  
 21 Steckmesser, Brooke       17 LFP                    31.49      30.23  
 22 Barrett, Emerson          16 SJST                   31.71      30.29  
 23 Cooper, Anna              17 SJST                   31.93      30.41  
 24 Scott, Grace A            15 Launchers              32.49      31.30  
 25 Tarsitano, Christina      16 Sherwood                  NT      31.84  
 26 Scoggins, Sydney J        16 Makos                  32.90      32.31  
 27 Harrison, Kimberly A      15 HC Hurricanes          33.68      32.34  
 28 Masterson, Marianne E     16 Makos                  35.03      32.82  
 29 Campbell, Sasha M         17 Launchers              33.06      32.90  
 30 Stinson, Emma G           17 Tide                   34.09      33.08  
 31 Bray, Christina L         17 Hammerheads            35.06      33.67  
 32 Clinton, Sydney           16 Tide                   34.48      33.87  
 33 Pardew, Virginia          17 Launchers              35.86      34.75  
 34 York, Hannah              17 Stingrays              37.00      36.04  
 35 Helton, Erin M            15 HC Hurricanes          38.25      36.79  
 36 Chua, Rachel              16 LFP                    36.66      37.17  
 37 Jones, Morgan E           15 Camelot                39.13      37.57  
 38 Shores, Camryn            17 PIED                   39.45      38.64  
 39 Lenoir, Victoria          16 Chapman                42.00      40.09  
 40 Butler, Elise             15 LFP                       NT      43.28  
 41 Scully, Maisy             15 YMCA                      NT      44.40  
 42 Naumcheff, Stevie         15 Camelot                48.68      46.69  
 43 Kennedy, Jillian M        17 Camelot                47.40      46.89  
 
Event 80  Boys 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Vela, Evan                17 Stingrays              24.35      24.31   20  
  2 Chance, Caleb             16 PIED                   24.46      24.32   17  
  3 Worshek, Riley C          15 Hammerheads            24.61      24.56   16  
  4 Shen, Ming H              15 Hammerheads            25.07      24.77   15  
  5 Sentell, Matthew M        17 Hammerheads            25.04      24.87   14  
  6 Williams, Caleb           16 Sherwood               25.21      24.96   13  
  7 Jones, Alex               17 JVRA-US                25.20      25.06   12  
  8 Mackey, Kaden             16 Sherwood               25.34      25.44   11  
B - Final
  9 Phelps, Colin             17 JVRA-US                25.48      25.50    9  
 10 Peffer, Gage              15 Stingrays              25.43      25.58    7  
 11 Swing, Joe                16 Blossomwood            25.60      25.70    6  
 12 Counts, Bryan             16 LFP                    25.93      25.79    5  
 13 Wiggins, Joshua E         16 Launchers              25.59      25.83    4  
 14 Quick, Tyler              17 SJST                   25.83      25.86    3  
 15 Crawford, Will            17 Blossomwood            26.33      26.16    2  
 16 Nurre, Alexander          16 PIED                   26.34      26.33    1  
 
Event 80  Boys 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Vela, Evan                17 Stingrays              25.68      24.35  
  2 Chance, Caleb             16 PIED                   24.72      24.46  
  3 Worshek, Riley C          15 Hammerheads            25.57      24.61  
  4 Sentell, Matthew M        17 Hammerheads            26.18      25.04  
  5 Shen, Ming H              15 Hammerheads            25.87      25.07  
  6 Jones, Alex               17 JVRA-US                26.44      25.20  
  7 Williams, Caleb           16 Sherwood               26.09      25.21  
  8 Mackey, Kaden             16 Sherwood               26.34      25.34  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Peffer, Gage              15 Stingrays              26.66      25.43  
 10 Phelps, Colin             17 JVRA-US                26.68      25.48  
 11 Wiggins, Joshua E         16 Launchers              26.50      25.59  
 12 Swing, Joe                16 Blossomwood            26.83      25.60  
 13 Quick, Tyler              17 SJST                   28.09      25.83  
 14 Counts, Bryan             16 LFP                    26.74      25.93  
 15 Crawford, Will            17 Blossomwood            27.44      26.33  
 16 Nurre, Alexander          16 PIED                   26.94      26.34  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Werth, Benjamin           16 PIED                   28.16      26.64  
 18 Davis, Jackson M          17 HC Hurricanes          27.77      27.47  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Johnston, Sam             17 Stingrays              28.43      28.14  
 20 Jones, Adam J             15 Byrd Spring-SE         29.75      28.37  
 20 Smith, Duncan             15 Gators                 29.85      28.37  
 22 Maurer, Jack              15 Tide                   30.39      28.62  
 23 Thurman, Reed             15 Blossomwood            30.32      28.76  
 24 Wilson, Reynolds          16 Tide                   33.16      28.93  
 25 Rice, Rob                 17 Tide                   29.90      29.08  
 26 Wright, Christopher T     15 HC Hurricanes          30.55      29.12  
 27 Butler, Ethan             16 LFP                    31.61      29.14  
 28 Amborski, Robert          17 Sherwood               28.21      29.16  
 29 Klemm, Riley P            16 Makos                  31.23      29.48  
 30 Kennamer, Carson          17 Gators                 31.91      29.67  
 31 Robinson, Brandon         16 Launchers              30.44      29.69  
 32 Wiggins, Ethan A          17 Launchers              31.31      29.84  
 33 Link, Ethan               17 LFP                    33.41      30.87  
 34 Huskey, Joshua            16 Makos                  32.04      31.51  
 35 White, Connor             17 Chapman                33.64      31.71  
 36 Rainey, Jed               15 Gators                 32.76      32.23  
 37 Bigelow, Wilson           15 Camelot                35.88      32.73  
 38 Tao, Matthew              15 JVRA-US                37.06      32.97  
 39 Dockery, Chance           15 SJST                   33.16      33.27  
 40 Marsden, Joshua           15 Camelot                33.82      38.09  
 
Event 85  Girls 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Weakley, Regan            17 Stingrays              28.26      28.15   20  
  2 Campbell, Devin           17 Stingrays              28.98      28.54   17  
  3 Cimino, Maddie            15 Blossomwood            28.90      29.14   16  
  4 Rinehart, Elise           16 Sherwood               29.22      29.19   15  
  5 Monk, Marybeth            15 PIED                   28.78      29.24   14  
  6 Garding, Madelene         17 Stingrays              29.48      30.15   13  
  7 Vasquez, Emily R          17 Byrd Spring-SE         29.75      30.28   12  
  8 Henderson, Sophia L       17 Byrd Spring-SE         29.84      31.43   11  
B - Final
  9 Holtcamp, Mackenzie L     16 Sherwood               30.58      30.20    8  
  9 Ferguson, Rebecca         15 Gators                 30.38      30.20    8  
 11 Barrett, Emerson          16 SJST                   30.22      30.45    6  
 12 Shepherd, Lindsey         17 JVRA-US                30.95      30.68    5  
 13 Monk, Anna                16 PIED                   30.43      30.72    4  
 14 Patz, Callie              15 JVRA-US                30.64      30.80    3  
 15 Orcutt, Tori R            15 Hammerheads            30.71      31.12    2  
 16 Scott, Grace A            15 Launchers              31.36      31.29    1  
 
Event 85  Girls 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Weakley, Regan            17 Stingrays              29.72      28.26  
  2 Monk, Marybeth            15 PIED                   29.68      28.78  
  3 Cimino, Maddie            15 Blossomwood            30.64      28.90  
  4 Campbell, Devin           17 Stingrays              29.41      28.98  
  5 Rinehart, Elise           16 Sherwood               30.36      29.22  
  6 Garding, Madelene         17 Stingrays              30.34      29.48  
  7 Vasquez, Emily R          17 Byrd Spring-SE         31.72      29.75  
  8 Henderson, Sophia L       17 Byrd Spring-SE         30.56      29.84  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Barrett, Emerson          16 SJST                   30.56      30.22  
 10 Ferguson, Rebecca         15 Gators                 31.66      30.38  
 11 Monk, Anna                16 PIED                   32.42      30.43  
 12 Holtcamp, Mackenzie L     16 Sherwood               32.96      30.58  
 13 Patz, Callie              15 JVRA-US                32.47      30.64  
 14 Orcutt, Tori R            15 Hammerheads            32.65      30.71  
 15 Shepherd, Lindsey         17 JVRA-US                31.16      30.95  
 16 Scott, Grace A            15 Launchers              32.32      31.36  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Schmuck, Amery            15 LFP                    32.93      31.42  
 18 Harrison, Kimberly A      15 HC Hurricanes          32.89      31.81  
-------------------------------------------------------------------------
 19 McDonald, Naomi           15 SJST                   32.95      31.86  
 20 Cooper, Anna              17 SJST                   32.43      31.87  
 21 Strankman, Cole           16 JVRA-US                33.72      32.04  
 22 Moffet, Victoria          15 Tide                   34.66      32.85  
 23 Wood, Delaney             17 Gators                 37.02      33.38  
 24 Mix, Samantha A           16 Launchers              34.62      33.79  
 25 Kelton, Laurel M          15 Byrd Spring-SE         35.87      34.17  
 26 Wistner, Abigail N        15 Makos                  36.47      34.20  
 27 Coomer, Mary              16 Gators                 36.03      34.95  
 28 Reeves, Abby E            16 Camelot                39.41      35.94  
 29 Campbell, Sasha M         17 Launchers              35.53      36.28  
 30 Bray, Christina L         17 Hammerheads            37.56      36.99  
 31 Bledsoe, Leah             15 Makos                  38.23      38.01  
 32 Tomlin, Morgan            17 Sherwood               40.61      38.52  
 33 Jones, Morgan E           15 Camelot                39.88      39.07  
 34 Heeney, Adeline A         17 Hammerheads            39.27      39.14  
 35 Mason, Nikki              17 Chapman                39.72      39.29  
 36 Chua, Rachel              16 LFP                    40.93      39.43  
 37 Clinton, Sydney           16 Tide                   41.72      41.33  
 38 Gilbert, Mary             16 Blossomwood            44.19      41.56  
 39 Butler, Elise             15 LFP                    44.25      42.40  
 40 Scully, Maisy             15 YMCA                      NT      43.41  
 41 Naderi, Rose              15 Makos                  47.90      43.48  
 42 Naumcheff, Stevie         15 Camelot                44.23      44.05  
 43 Robinson, Faith           15 YMCA                   54.16      53.17  
 -- Shores, Camryn            17 PIED                   48.03         DQ  
 
Event 86  Boys 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Chance, Caleb             16 PIED                   24.83      24.73   20  
  2 Vela, Evan                17 Stingrays              25.90      26.13   17  
  3 Williams, Caleb           16 Sherwood               26.41      26.40   16  
  4 Sentell, Matthew M        17 Hammerheads            26.25      26.50   15  
  5 Swing, Joe                16 Blossomwood            26.49      26.62   14  
  6 Worshek, Riley C          15 Hammerheads            26.44      26.70   13  
  7 Sentell, Jack H           15 Hammerheads            27.81      27.48   12  
  8 Wiggins, Joshua E         16 Launchers              27.72      27.56   11  
B - Final
  9 Werth, Benjamin           16 PIED                   28.06      27.54    9  
 10 Shockley, Cal             16 Gators                 28.03      27.64    7  
 11 Quick, Tyler              17 SJST                   28.27      28.39    6  
 12 Phelps, Colin             17 JVRA-US                29.22      28.45    5  
 13 Rogers, Jackson           15 Gators                 28.88      28.65    4  
 14 DeVaney, Collier          17 Sherwood               29.05      28.67    2.5
 14 Smith, Duncan             15 Gators                 29.65      28.67    2.5
 16 Crawford, Will            17 Blossomwood            29.46      28.88    1  
 
Event 86  Boys 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Chance, Caleb             16 PIED                   25.51      24.83  
  2 Vela, Evan                17 Stingrays              27.47      25.90  
  3 Sentell, Matthew M        17 Hammerheads            27.77      26.25  
  4 Williams, Caleb           16 Sherwood               27.65      26.41  
  5 Worshek, Riley C          15 Hammerheads            27.75      26.44  
  6 Swing, Joe                16 Blossomwood            27.61      26.49  
  7 Wiggins, Joshua E         16 Launchers              28.71      27.72  
  8 Sentell, Jack H           15 Hammerheads            30.00      27.81  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Shockley, Cal             16 Gators                 28.53      28.03  
 10 Werth, Benjamin           16 PIED                   28.28      28.06  
 11 Quick, Tyler              17 SJST                   29.03      28.27  
 12 Rogers, Jackson           15 Gators                 32.75      28.88  
 13 DeVaney, Collier          17 Sherwood               29.92      29.05  
 14 Phelps, Colin             17 JVRA-US                28.83      29.22  
 15 Crawford, Will            17 Blossomwood            30.96      29.46  
 16 Smith, Duncan             15 Gators                 31.04      29.65  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Maurer, Jack              15 Tide                   32.04      30.07  
 18 Wright, Christopher T     15 HC Hurricanes          30.69      30.29  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Klemm, Riley P            16 Makos                  30.70      30.36  
 20 Vander Schaaf, Reice P    16 Launchers              31.18      30.93  
 21 Johnston, Drew            15 Stingrays              34.17      31.08  
 22 Wilson, Reynolds          16 Tide                   33.00      31.41  
 23 Amborski, Robert          17 Sherwood               32.14      31.44  
 24 Hinkle, James E           17 Launchers              33.12      31.56  
 25 Adams, Reece              15 Stingrays              32.58      33.33  
 26 Lenoir, James             15 Chapman                35.91      33.34  
 27 Bigelow, Wilson           15 Camelot                36.94      33.40  
 28 Davis, Wesley             15 SJST                   33.18      33.57  
 29 Harbarger, Sam            17 Blossomwood            35.84      33.67  
 30 Hvizda, Thomas            17 YMCA                   33.65      33.70  
 31 Davis, Jackson M          17 HC Hurricanes          44.94      34.01  
 32 Schuetz, Neil             15 PIED                   28.70      34.05  
 33 Tao, Matthew              15 JVRA-US                35.69      34.17  
 34 Steadmon, Lync            15 Tide                   36.40      34.57  
 35 Sherman, Casey A          15 Camelot                36.99      35.00  
 36 Huskey, Joshua            16 Makos                  37.28      35.19  
 37 Burns, Andrew             15 JVRA-US                38.13      36.34  
 38 Barnes, Matthew           15 Makos                  41.73      38.99  
 39 Carlton, Andrew           16 LFP                    40.85      39.38  
 40 Guy, Cameron B            15 HC Hurricanes          39.76      39.75  
 
Event 91  Girls 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jones Valley Recreation Assn.-US  'A'             1:48.77    1:43.37   40  
     1) Strankman, Cole 16              2) Eichstaedt, Emily 15           
     3) Shepherd, Lindsey 17            4) Patz, Callie 15                
  2 Mountain Springs Swim Team  'A'                   1:46.63    1:44.56   34  
     1) Campbell, Devin 17              2) York, Hannah 17                
     3) Garding, Madelene 17            4) Weakley, Regan 17              
  3 Greenwyche Gators  'A'                            1:50.01    1:47.91   32  
     1) Byers, Sophie 17                2) Wood, Delaney 17               
     3) Ferguson, Rebecca 15            4) Ferguson, Emily 15             
  4 Piedmont Piranhas  'A'                            1:52.06    1:48.56   30  
     1) Schloss, Anna Kathryn 15        2) Walker, Betsy 15               
     3) Monk, Anna 16                   4) Monk, Marybeth 15              
  5 Byrd Spring-SE  'A'                               1:54.15    1:49.02   28  
     1) Vasquez, Emily R 17             2) Kelton, Laurel M 15            
     3) Northcutt, Ali E 16             4) Henderson, Sophia L 17         
  6 Sherwood Swim Team  'A'                           1:52.53    1:50.44   26  
     1) Holtcamp, Mackenzie L 16        2) Tomlin, Morgan 17              
     3) Tarsitano, Christina 16         4) Rinehart, Elise 16             
  7 Sharon Johnston Swim Team  'A'                    1:54.60    1:52.29   24  
     1) Robinson, Isabelle 17           2) Cooper, Anna 17                
     3) Barrett, Emerson 16             4) McDonald, Naomi 15             
  8 Monte Sano  'A'                                   1:56.28    1:53.25   22  
     1) Scoggins, Sydney J 16           2) Masterson, Marianne E 16       
     3) Rabban, Bella 15                4) Mathews, Rebecca 15            
  9 Mt. Carmel Hammerheads  'A'                       2:01.96    1:57.07   18  
     1) Maynard, Dakota 15              2) Taylor, Alyssa B 17            
     3) Culbreath, Rachel M 15          4) Orcutt, Tori R 15              
 10 Redstone Arsenal Launchers  'A'                   1:34.86    2:00.94   14  
     1) Mix, Samantha A 16              2) Campbell, Sasha M 17           
     3) Pardew, Virginia 17             4) Scott, Grace A 15              
 11 Lily Flagg  'A'                                   2:01.85    2:01.51   12  
     1) Steckmesser, Brooke 17          2) Butler, Elise 15               
     3) Chua, Rachel 16                 4) Schmuck, Amery 15              
 12 Blossomwood Swim Team  'A'                        2:13.13    2:10.39   10  
     1) Janssen, Kelli 16               2) Hensley, Evey 15               
     3) Gilbert, Mary 16                4) Cimino, Maddie 15              
 13 Whitesburg Tide  'A'                              2:15.56    2:11.68    8  
     1) Stinson, Emma G 17              2) Sullivan, Emma C 14            
     3) Clinton, Sydney 16              4) Moffet, Victoria 15            
 14 Camelot Recreation Association  'A'               2:26.34    2:28.45    6  
     1) Jones, Morgan E 15              2) Naumcheff, Stevie 15           
     3) Kennedy, Jillian M 17           4) Reeves, Abby E 16              
 
Event 92  Boys 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mt. Carmel Hammerheads  'A'                       1:37.40    1:31.97   40  
     1) Shen, Ming H 15                 2) Sentell, Matthew M 17          
     3) Amos, Carson P 15               4) Worshek, Riley C 15            
  2 Piedmont Piranhas  'A'                            1:39.41    1:33.58   34  
     1) Werth, Benjamin 16              2) Schuetz, Neil 15               
     3) Nurre, Alexander 16             4) Chance, Caleb 16               
  3 Mountain Springs Swim Team  'A'                   1:37.78    1:34.87   32  
     1) Johnston, Sam 17                2) Peffer, Gage 15                
     3) Johnston, Drew 15               4) Vela, Evan 17                  
  4 Greenwyche Gators  'A'                            1:42.67    1:38.78   30  
     1) Kennamer, Carson 17             2) Rogers, Jackson 15             
     3) Smith, Duncan 15                4) Shockley, Cal 16               
  5 Sherwood Swim Team  'A'                           1:38.34    1:39.03   28  
     1) DeVaney, Collier 17             2) Amborski, Robert 17            
     3) Weis, Brandon 17                4) Mackey, Kaden 16               
  6 Redstone Arsenal Launchers  'A'                   1:39.01    1:40.98   26  
     1) Wiggins, Joshua E 16            2) Robinson, Brandon 16           
     3) Wiggins, Ethan A 17             4) Vander Schaaf, Reice P 16      
  7 Blossomwood Swim Team  'A'                        1:43.16    1:41.35   24  
     1) Hensley, Ethan 17               2) Thurman, Reed 15               
     3) Crawford, Will 17               4) Swing, Joe 16                  
  8 Jones Valley Recreation Assn.-US  'A'             1:45.50    1:42.21   22  
     1) Jones, Alex 17                  2) Tao, Matthew 15                
     3) Burns, Andrew 15                4) Phelps, Colin 17               
  9 Whitesburg Tide  'A'                              1:45.98    1:43.41   18  
     1) Maurer, Jack 15                 2) Jose, Garrett D 16             
     3) Wilson, Reynolds 16             4) Rice, Rob 17                   
 10 Sharon Johnston Swim Team  'A'                    1:48.08    1:44.62   14  
     1) Bassler, Coleton 16             2) Medlin, Taylor 15              
     3) Davis, Wesley 15                4) Quick, Tyler 17                
 11 Lily Flagg  'A'                                   1:47.42    1:44.65   12  
     1) Butler, Ethan 16                2) Carlton, Andrew 16             
     3) Link, Ethan 17                  4) Counts, Bryan 16               
 12 Hampton Cove Hurricanes  'A'                      1:55.19    1:49.90   10  
     1) Davis, Jackson M 17             2) Guy, Cameron B 15              
     3) Carter, Dan C 17                4) Wright, Christopher T 15       
 13 Monte Sano  'A'                                   1:52.68    1:52.30    8  
     1) Barnes, Sam A 17                2) Huskey, Joshua 16              
     3) Miller, Wyatt W 15              4) Klemm, Riley P 16              
 14 Camelot Recreation Association  'A'               1:59.12    2:07.65    6  
     1) Bigelow, Wilson 15              2) Cahue, Alex 14                 
     3) Sherman, Casey A 15             4) Marsden, Joshua 15             

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2017 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org