Home
2016 Meets
2015 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL - A                HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 6/1/2017 12:41 AM
                    Greenwyche vs. Byrd Springs - 5/31/2017                    
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            2:05.21    1:51.34    7  
     1) Daniel, Caroline 7              2) Kimball, Madelyn 7             
     3) Banks, Abby 8                   4) Derrick, Emily 7               
  2 Byrd Spring-SE  'A'                               2:31.02    2:21.64  
     1) Cox, Madeline 8                 2) Randolph-Bishop, Katie 7       
     3) Henderson, Mary Anne 7          4) Gordon, Jayden 6               
 -- Greenwyche Gators  'C'                                 NT   X2:26.94  
     1) Brigance, Cecilia 8             2) Schreiber, Elena 7             
     3) Smith, Sara 8                   4) Herrington, Natalie 7          
 -- Greenwyche Gators  'B'                            2:15.16   X3:00.44  
     1) Cole, Elin 7                    2) Herrington, Amelia 7           
     3) Kent, Hadley 7                  4) Holtkamp, Elizabeth 7          
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byrd Spring-SE  'A'                               1:57.46    1:56.46    7  
     1) Stifflemire, Deisen 8           2) Thompson, Benjamin 8           
     3) Henriksen, CJ 7                 4) Partain, Warren 7              
  2 Greenwyche Gators  'A'                            1:44.48    2:11.25  
     1) Edmondson, Owen 7               2) Hardy, William 8               
     3) Taylor, Hayes 7                 4) Mokhtari, Zain 8               
 -- Greenwyche Gators  'B'                            2:24.73   X2:15.45  
     1) Green, Luke 8                   2) Ayres, Charles 6               
     3) Taylor, John Marshall 7         4) Fogarty, Henry 7               
 
Event 3  Girls 9-10 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            2:56.58    2:52.76    7  
     1) Meyer, Macie 10                 2) Sawyer, Kat 10                 
     3) Ayres, Caroline 10              4) Daniel, Bella 9                
  2 Byrd Spring-SE  'A'                                    NT    3:37.82  
     1) Henriksen, Anna 9               2) Partain, Shelby 9              
     3) Henderson, Ida 9                4) Jones, Kara 10                 
 -- Greenwyche Gators  'B'                                 NT   X3:40.70  
     1) Harrison, Reilly 10             2) Herrington, Evelyn 10          
     3) Scales, Amelia 10               4) Brown, Abigail 9               
 
Event 4  Boys 9-10 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            3:07.04    2:59.07    7  
     1) Brown, Nathan 10                2) DeOrio, Tyler 10               
     3) Lunsford, Judd 10               4) Freeman, Andrew 9              
  2 Byrd Spring-SE  'A'                               3:48.27    3:42.12  
     1) Leebern, Seth 10                2) Smith, Hoke 10                 
     3) Jones, Paul 10                  4) Hill, Adam 10                  
 -- Greenwyche Gators  'B'                                 NT   X4:09.64  
     1) Kent, Farrell 9                 2) Smith, Gibson 9                
     3) Smith, George 10                4) Green, Henry 10                
 -- Byrd Spring-SE  'B'                                    NT   X4:40.06  
     1) Cox, Nicholas 10                2) Bishop, Logan 10               
     3) Ashburn, Evan 9                 4)                                
 
Event 5  Girls 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            3:00.67    2:45.07    7  
     1) Smith, Corinne 12               2) DeOrio, Madison 12             
     3) Houser, Michaela 12             4) McCary, Addie 11               
  2 Byrd Spring-SE  'A'                               3:10.39    2:58.03  
     1) Henriksen, Emma 12              2) Lowe, Claudia 11               
     3) Henderson, Olivia 11            4) Henriksen, Ava 11              
 
Event 6  Boys 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            2:36.45    2:30.43    7  
     1) Hardy, Samuel 12                2) Freeman, Justin 11             
     3) Barlow, Bo 12                   4) Danner, Peyton 12              
  2 Byrd Spring-SE  'A'                               3:22.44    3:12.85  
     1) Lindow, Gabe 12                 2) Smith, Sawyer 12               
     3) Bishop, Matthew 12              4) Lawson, Cole 12                
 -- Greenwyche Gators  'B'                            2:59.81   X2:53.50  
     1) Kimball, Mason 11               2) Whitmire, Todd 12              
     3) McManus, Wright 11              4) Van Beck, Chad 12              
 -- Greenwyche Gators  'C'                                 NT   X3:38.52  
     1) Whitmire, Daniel 11             2)                                
     3) Sawyer, Owen 12                 4) Fogarty, Owen 11               
 
Event 7  Girls 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byrd Spring-SE  'A'                               2:24.07    2:25.57    7  
     1) Lindow, Tess 14                 2) Blasingame, Claire 14          
     3) Cornelius, Jessica 13           4) Flinn, Madison 14              
  2 Greenwyche Gators  'A'                            2:49.33    2:38.38  
     1) Rainey, Elizabeth 13            2) Ayres, Anna 13                 
     3) Scales, Ansley 13               4) Mokhtari, Farah 14             
 -- Byrd Spring-SE  'B'                                    NT   X2:52.00  
     1) Noland, Riley 14                2) Flinn, Bailey 14               
     3) Henderson, Cordelia 13          4)                                
 
Event 8  Boys 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            2:36.98    2:20.95    7  
     1) O'Neil, Stephen 14              2) Scott, Spencer 14              
     3) Hardy, Jackson 14               4) Ziegler, William 13            
  2 Byrd Spring-SE  'A'                               2:28.40    2:27.39  
     1) Durant, Timmy 13                2) Lowe, Josh 14                  
     3) Hill, Aaron 14                  4) Lamey, Johnny 14               
 -- Byrd Spring-SE  'B'                               3:06.94   X3:01.77  
     1) Lawson, Jackson 13              2) Flinn, Taylor 14               
     3) Noland, Jonathan 13             4) Leebern, Caden 13              
 
Event 9  Girls 15-17 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byrd Spring-SE  'A'                               2:20.39    2:21.28    7  
     1) Vasquez, Emily 16               2) Blasingame, Renae 16           
     3) Henderson, Sophia 17            4) Kelton, Laurel 15              
  2 Greenwyche Gators  'A'                            2:28.30    2:21.69  
     1) Ferguson, Emily 15              2) Ferguson, Rebecca 15           
     3) Wood, Delaney 16                4) Brown, Saylor 17               
 -- Byrd Spring-SE  'B'                               2:33.94   X2:32.47  
     1) Fulton, Giselle 17              2) Hinely, Emma 17                
     3) Northcutt, Ali 16               4) Amis, Abby 15                  
 
Event 10  Boys 15-17 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            2:27.29    2:21.01    7  
     1) Smith, Duncan 15                2) Shockley, Cal 16               
     3) Rogers, Jackson 15              4) Scales, Gabe 15                
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gordon, Jayden             6 Byrd Spring-SE         32.40     J31.96    5  
  2 Stifflemire, Ivy           6 Byrd Spring-SE         41.00     J31.69    3  
  3 Wester, Audrey             6 Gators                 53.56      39.65    1  
  4 Bishop, Kaylen             6 Byrd Spring-SE         48.35      51.69  
  5 Harrison, Addison          4 Gators                    NT      59.34  
  6 Shadinger, Isabella        6 Gators               1:16.00    1:03.95  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Henriksen, Ella            2 Byrd Spring-SE            NT     X56.09  
 -- Smith, Rosie               5 Byrd Spring-SE            NT   X1:04.52  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holmes, Fox                6 Gators                 32.25      25.83    5  
  2 Ayres, Charles             6 Gators                 29.50      30.07    3  
  3 Jones, Hardin              6 Gators                 44.36      42.14    1  
  4 Henderson, Pio             5 Byrd Spring-SE       1:06.57      47.16  
  5 Durant, George             5 Byrd Spring-SE            NT    1:17.94  
  6 Partain, Teddy             4 Byrd Spring-SE       1:08.58    1:45.65  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Taylor, Win                4 Gators               1:28.00    1:14.77    5  
 -- Wester, Luke               6 Gators                 47.74     X34.91  
 -- Smalley, Nick              6 Gators               1:54.00   X1:29.40  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schreiber, Elena           7 Gators                 26.07      23.09    5  
  2 Kimball, Madelyn           7 Gators                 22.59      23.14    3  
  3 Derrick, Emily             7 Gators                 24.96      23.27    1  
  4 Henderson, Mary Anne       7 Byrd Spring-SE         29.99      25.82  
  5 Randolph-Bishop, Katie     7 Byrd Spring-SE         31.50      26.32  
  6 Cox, Madeline              8 Byrd Spring-SE         35.86      51.09  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Taylor, Clara              8 Byrd Spring-SE            NT     X29.09  
 -- Cole, Elin                 7 Gators                 33.62     X29.53  
 -- Brigance, Cecilia          8 Gators                 32.97     X31.07  
 -- Hachem, Amina              7 Gators                    NT     X35.41  
 -- Smalley, Abbie             7 Gators                 45.03     X35.78  
 -- Herrington, Natalie        7 Gators                    NT     X41.77  
 -- Hachem, Alia               7 Gators                    NT     X42.81  
 -- Herrington, Amelia         7 Gators                    NT     X51.33  
 -- Holtkamp, Elizabeth        7 Gators                    NT     X56.47  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hardy, William             8 Gators                 18.57      19.81    5  
  2 Henriksen, CJ              7 Byrd Spring-SE         20.02     J20.63    3  
  3 Thompson, Benjamin         8 Byrd Spring-SE         23.69     J20.57    1  
  4 Edmondson, Owen            7 Gators                 22.62      23.06  
  5 Stifflemire, Deisen        8 Byrd Spring-SE         23.93      23.40  
  6 Mokhtari, Zain             8 Gators                 24.50      27.45  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Green, Luke                8 Gators                 28.95     X22.14  
 -- Davenport, Davis           7 Gators                    NT     X24.72  
 -- Taylor, John Marshall      7 Gators                 26.03     X26.40  
 -- Fogarty, Henry             7 Gators                    NT     X31.09  
 -- Smith, David               7 Byrd Spring-SE            NT     X31.31  
 -- Jacobs, Matthew            8 Byrd Spring-SE            NT     X49.32  
 
Event 23  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ayres, Caroline           10 Gators                 36.00      35.06    5  
  2 Scales, Amelia            10 Gators                 39.51      39.03    3  
  3 Henderson, Ida             9 Byrd Spring-SE            NT      41.20    1  
  4 Daniel, Bella              9 Gators                 39.50      45.95  
  5 Lamey, Maggie             10 Byrd Spring-SE         54.70      58.33  
  6 Partain, Shelby            9 Byrd Spring-SE            NT    1:01.87  
 
Event 25  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Herrington, Evelyn        10 Gators                    NT     X56.70  
 -- Gibson, Lillie             9 Gators                 55.59     X58.77  
 -- Schmitz, Laurel            9 Gators               1:10.53   X1:03.28  
 -- Brown, Abigail             9 Gators               1:03.75   X1:04.76  
 
Event 26  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lunsford, Judd            10 Gators                 34.72      35.46    5  
  2 DeOrio, Tyler             10 Gators                 40.07      38.57    3  
  3 Brown, Nathan             10 Gators                 40.62      38.76    1  
  4 Ashburn, Evan              9 Byrd Spring-SE            NT      41.89  
  5 Hill, Adam                10 Byrd Spring-SE         44.81      42.95  
  6 Leebern, Seth             10 Byrd Spring-SE         42.59      45.58  
 
Event 28  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Smith, Gibson              9 Gators                 50.02     X45.35  
 -- Kent, Farrell              9 Gators                 50.84     X48.27  
 -- Green, Henry              10 Gators                 52.52     X52.71  
 -- Smith, George             10 Gators                 52.47     X53.39  
 
Event 29  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Houser, Michaela          12 Gators                 32.81      34.07    5  
  2 DeOrio, Madison           12 Gators                 36.63      37.06    3  
  3 McCary, Addie             11 Gators                 40.14      38.71    1  
  4 Lowe, Claudia             11 Byrd Spring-SE         42.07      40.51  
  5 Henriksen, Ava            11 Byrd Spring-SE         44.18      42.56  
  6 Henderson, Olivia         11 Byrd Spring-SE         45.13      42.95  
 
Event 31  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Scott, Sydney             11 Gators                 43.84     X41.32  
 -- Edmondson, Lucy           11 Gators                 50.68     X42.33  
 
Event 32  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barlow, Bo                12 Gators                 31.47      31.90    5  
  2 Freeman, Justin           11 Gators                 32.21      32.34    3  
  3 Hardy, Samuel             12 Gators                 33.45      32.69    1  
  4 Bishop, Matthew           12 Byrd Spring-SE         38.15      34.71  
  5 Smith, Sawyer             12 Byrd Spring-SE         47.70      41.52  
  6 Aderholt, Jack            11 Byrd Spring-SE         59.33      58.99  
 
Event 34  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Danner, Peyton            12 Gators                 36.02     X35.00  
 -- Van Beck, Chad            12 Gators                 38.57     X39.65  
 -- Sawyer, Owen              12 Gators                 40.59     X41.87  
 -- Whitmire, Daniel          11 Gators                 51.00     X49.15  
 -- Fogarty, Owen             11 Gators                    NT     X50.27  
 
Event 35  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rainey, Elizabeth         13 Gators                 30.51      31.07    5  
  2 Flinn, Madison            14 Byrd Spring-SE         35.05      34.69    3  
  3 Flinn, Bailey             14 Byrd Spring-SE         35.21      34.78    1  
  4 Ayres, Anna               13 Gators                 38.22      37.27  
  5 Mokhtari, Farah           14 Gators                 38.81      37.78  
  6 Henderson, Cordelia       13 Byrd Spring-SE         40.66      38.64  
 
Event 38  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Neil, Stephen           14 Gators                 28.78      27.06    5  
  2 Lowe, Josh                14 Byrd Spring-SE         31.98      31.09    3  
  3 Hardy, Jackson            14 Gators                 32.32      32.09    1  
  4 Lamey, Johnny             14 Byrd Spring-SE         33.40      34.09  
  5 Durant, Timmy             13 Byrd Spring-SE         32.88      35.08  
  6 Brown, Stephen            13 Gators                 35.50      36.65  
 
Event 41  Girls 15-17 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vasquez, Emily            16 Byrd Spring-SE         29.39      29.90    5  
  2 Ferguson, Emily           15 Gators                 30.07      30.01    3  
  3 Wood, Delaney             16 Gators                 32.00      30.26    1  
  4 Northcutt, Ali            16 Byrd Spring-SE         31.95      32.78  
  5 Coomer, Mary              16 Gators                 39.95      34.13  
  6 Blasingame, Renae         16 Byrd Spring-SE         32.08      34.16  
 
Event 44  Boys 15-17 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shockley, Cal             16 Gators                 27.42      27.76    5  
  2 Jones, Adam               15 Byrd Spring-SE         29.76      29.77    3  
  3 Rainey, Jed               15 Gators                    NT      33.10    1  
  4 Scales, Gabe              15 Gators                 37.28      44.88  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Randolph-Bishop, Katie     7 Byrd Spring-SE         30.17      29.51    5  
  2 Banks, Abby                8 Gators                 37.94      34.08    3  
  3 Kimball, Madelyn           7 Gators                 34.01      35.20    1  
  4 Henderson, Mary Anne       7 Byrd Spring-SE         39.63      36.09  
  5 Smith, Sara                8 Gators                 37.02      38.25  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hardy, William             8 Gators                 30.57      30.69    5  
  2 Thompson, Benjamin         8 Byrd Spring-SE         34.55      30.84    3  
  3 Taylor, Hayes              7 Gators                 34.64      37.69    1  
  4 Partain, Warren            7 Byrd Spring-SE         40.61      38.06  
  5 Edmondson, Owen            7 Gators                 39.12      40.39  
 
Event 49  Girls 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sawyer, Kat               10 Gators                 50.46      47.22    5  
  2 Meyer, Macie              10 Gators                 50.37      47.70    3  
  3 Scales, Amelia            10 Gators                 56.90      53.21    1  
  4 Jones, Kara               10 Byrd Spring-SE       1:01.02      54.70  
  5 Henderson, Ida             9 Byrd Spring-SE         59.75      55.03  
  6 Partain, Shelby            9 Byrd Spring-SE            NT    1:20.78  
 
Event 50  Boys 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 DeOrio, Tyler             10 Gators                 51.39      49.72    5  
  2 Freeman, Andrew            9 Gators                 54.00      52.39    3  
  3 Hill, Adam                10 Byrd Spring-SE         59.50      55.38    1  
  4 Shadinger, Austin          9 Gators                 56.78      55.72  
  5 Jones, Paul               10 Byrd Spring-SE       1:18.99    1:13.44  
  6 Bishop, Logan             10 Byrd Spring-SE            NT    1:15.26  
 
Event 51  Girls 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 DeOrio, Madison           12 Gators                 50.22      48.65    5  
  2 Brooks, Caroline          11 Gators                 55.19      48.90    3  
  3 Smith, Corinne            12 Gators                 56.44      49.75    1  
  4 Henriksen, Emma           12 Byrd Spring-SE         58.75      50.85  
  5 Lowe, Claudia             11 Byrd Spring-SE         54.22      53.64  
  6 Henderson, Olivia         11 Byrd Spring-SE       1:00.91    1:02.84  
 
Event 52  Boys 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Freeman, Justin           11 Gators                 44.14      43.38    5  
  2 Whitmire, Todd            12 Gators                 50.47      46.33    3  
  3 Kimball, Mason            11 Gators                 54.94      51.06    1  
  4 Smith, Sawyer             12 Byrd Spring-SE         52.47      51.41  
  5 Lawson, Cole              12 Byrd Spring-SE       1:00.38    1:01.52  
  6 Lindow, Gabe              12 Byrd Spring-SE            NT    1:13.34  
 
Event 53  Girls 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blasingame, Claire        14 Byrd Spring-SE         36.52      38.19    5  
  2 Lindow, Tess              14 Byrd Spring-SE         40.06      39.21    3  
  3 Flinn, Bailey             14 Byrd Spring-SE         45.54      45.88    1  
  4 Rainey, Elizabeth         13 Gators                 47.81      47.10  
  5 Scales, Ansley            13 Gators                 47.75      47.82  
  6 Ayres, Anna               13 Gators                 51.59      49.44  
 
Event 54  Boys 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scott, Spencer            14 Gators                    NT      39.90    5  
  2 Lowe, Josh                14 Byrd Spring-SE         40.35      40.94    3  
  3 Durant, Timmy             13 Byrd Spring-SE         44.07      44.78    1  
  4 Flinn, Taylor             14 Byrd Spring-SE         46.41      45.18  
  5 Ziegler, William          13 Gators                 52.18      49.01  
  6 Brown, Stephen            13 Gators                 51.37      50.87  
 
Event 55  Girls 15-17 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ferguson, Emily           15 Gators                 40.57      39.47    5  
  2 Ferguson, Rebecca         15 Gators                 41.80      41.47    3  
  3 Blasingame, Renae         16 Byrd Spring-SE         39.99      43.18    1  
  4 Hinely, Emma              17 Byrd Spring-SE         40.78      43.53  
  5 Brown, Saylor             17 Gators                 47.22      45.28  
  6 Fulton, Giselle           17 Byrd Spring-SE         50.44      48.37  
 
Event 56  Boys 15-17 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shockley, Cal             16 Gators                 37.70      37.07    5  
  2 Jones, Adam               15 Byrd Spring-SE         37.70      38.59    3  
  3 Rogers, Jackson           15 Gators                 52.60      41.26    1  
  4 Smith, Duncan             15 Gators                 45.26      43.25  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                                 NT    1:32.83    7  
     1) Derrick, Emily W7               2) Edmondson, Owen M7             
     3) Kimball, Madelyn W7             4) Hardy, William M8              
  2 Byrd Spring-SE  'A'                               1:45.20    1:36.38  
     1) Thompson, Benjamin M8           2) Randolph-Bishop, Katie W7      
     3) Henderson, Mary Anne W7         4) Henriksen, CJ M7               
 -- Greenwyche Gators  'B'                                 NT   X1:45.81  
     1) Brigance, Cecilia W8            2) Mokhtari, Zain M8              
     3) Schreiber, Elena W7             4) Green, Luke M8                 
 -- Greenwyche Gators  'C'                                 NT   X2:08.33  
     1) Cole, Elin W7                   2) Taylor, John Marshall M7       
     3) Smith, Sara W8                  4) Fogarty, Henry M7              
 -- Byrd Spring-SE  'B'                               2:00.22   X2:14.02  
     1) Partain, Warren M7              2) Cox, Madeline W8               
     3) Gordon, Jayden W6               4) Stifflemire, Deisen M8         
 -- Byrd Spring-SE  'C'                               3:34.33   X2:18.22  
     1) Jacobs, Matthew M8              2) Carrasquillo, Isabella W7      
     3) Taylor, Clara W8                4) Smith, David M7                
 
Event 59  Mixed 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                                 NT    2:32.20    7  
     1) Ayres, Caroline W10             2) Meyer, Macie W10               
     3) DeOrio, Tyler M10               4) Lunsford, Judd M10             
  2 Byrd Spring-SE  'A'                               2:55.08    2:54.44  
     1) Hill, Adam M10                  2) Henderson, Ida W9              
     3) Jones, Kara W10                 4) Leebern, Seth M10              
 -- Byrd Spring-SE  'B'                               3:39.51   X2:50.53  
     1) Ashburn, Evan M9                2) Henriksen, Anna W9             
     3) Jackson, Anna W10               4) Smith, Hoke M10                
 -- Greenwyche Gators  'B'                                 NT   X2:54.39  
     1) Sawyer, Kat W10                 2) Harrison, Reilly W10           
     3) Shadinger, Austin M9            4) Smith, Gibson M9               
 -- Byrd Spring-SE  'C'                                    NT   X3:49.09  
     1) Jones, Paul M10                 2) Bishop, Logan M10              
     3) Lamey, Maggie W10               4) Partain, Shelby W9             
 -- Greenwyche Gators  'C'                                 NT   X3:55.77  
     1) Schmitz, Laurel W9              2) Brown, Abigail W9              
     3) Smith, George M10               4) Kent, Farrell M9               
 
Event 61  Mixed 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                                 NT    2:19.82    7  
     1) Barlow, Bo M12                  2) DeOrio, Madison W12            
     3) Houser, Michaela W12            4) Freeman, Justin M11            
  2 Byrd Spring-SE  'A'                               2:38.36    2:40.33  
     1) Lawson, Cole M12                2) Lowe, Claudia W11              
     3) Henriksen, Emma W12             4) Bishop, Matthew M12            
 -- Greenwyche Gators  'B'                                 NT   X2:40.34  
     1) Danner, Peyton M12              2) Van Beck, Chad M12             
     3) Scott, Sydney W11               4) Edmondson, Lucy W11            
 -- Greenwyche Gators  'C'                                 NT   X2:50.52  
     1) Sawyer, Owen M12                2) Whitmire, Daniel M11           
     3) Brooks, Caroline W11            4) Smith, Corinne W12             
 -- Byrd Spring-SE  'B'                               3:11.71   X2:57.88  
     1) Lindow, Gabe M12                2) Henderson, Olivia W11          
     3) Henriksen, Ava W11              4) Smith, Sawyer M12              
 
Event 63  Mixed 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byrd Spring-SE  'A'                               1:59.46    2:04.39    7  
     1) Lowe, Josh M14                  2) Lindow, Tess W14               
     3) Blasingame, Claire W14          4) Hill, Aaron M14                
  2 Greenwyche Gators  'A'                                 NT    2:04.64  
     1) Scales, Ansley W13              2) Rainey, Elizabeth W13          
     3) Hardy, Jackson M14              4) O'Neil, Stephen M14            
 -- Byrd Spring-SE  'B'                               2:16.20   X2:23.10  
     1) Lawson, Jackson M13             2) Flinn, Madison W14             
     3) Cornelius, Jessica W13          4) Durant, Timmy M13              
 -- Greenwyche Gators  'B'                                 NT   X2:27.81  
     1) Whitmire, John Bradley M14      2) Brown, Stephen M13             
     3) Ellett, Tabory W13              4) Ayres, Anna W13                
 -- Byrd Spring-SE  'C'                               2:31.25   X2:37.71  
     1) Noland, Jonathan M13            2) Noland, Riley W14              
     3) Flinn, Bailey W14               4) Leebern, Caden M13             
 
Event 65  Mixed 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                                 NT    1:57.81    7  
     1) Smith, Duncan M15               2) Ferguson, Rebecca W15          
     3) Ferguson, Emily W15             4) Shockley, Cal M16              
  2 Byrd Spring-SE  'A'                                    NT    2:05.08  
     1) Jones, Adam M15                 2) Northcutt, Ali W16             
     3) Lamey, Johnny M14               4) Vasquez, Emily W16             
 -- Greenwyche Gators  'C'                                 NT   X2:12.53  
     1) Coomer, Mary W16                2) Rogers, Jackson M15            
     3) Rainey, Jed M15                 4) Wood, Delaney W16              
 -- Greenwyche Gators  'B'                                 NT   X2:25.95  
     1) Brown, Saylor W17               2) Scales, Gabe M15               
     3) Byers, Sophie W17               4) Steber, Ben M15                
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kimball, Madelyn           7 Gators                 29.78      28.10    5  
  2 Banks, Abby                8 Gators                 31.66      29.77    3  
  3 Daniel, Caroline           7 Gators                 31.56      31.37    1  
  4 Stifflemire, Ivy           6 Byrd Spring-SE            NT      36.40  
  5 Randolph-Bishop, Katie     7 Byrd Spring-SE         47.56      36.87  
  6 Cox, Madeline              8 Byrd Spring-SE         41.14      56.08  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hardy, William             8 Gators                 26.07      28.18    5  
  2 Henriksen, CJ              7 Byrd Spring-SE         30.53      30.66    3  
  3 Stifflemire, Deisen        8 Byrd Spring-SE         31.24      33.64    1  
  4 Taylor, Hayes              7 Gators                 36.33      34.77  
  5 Partain, Warren            7 Byrd Spring-SE         51.29      34.89  
  6 Edmondson, Owen            7 Gators                 45.94      47.76  
 
Event 69  Girls 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Meyer, Macie              10 Gators                 43.96      41.28    5  
  2 Ayres, Caroline           10 Gators                 43.28      41.69    3  
  3 Harrison, Reilly          10 Gators                 48.27      49.01    1  
  4 Henriksen, Anna            9 Byrd Spring-SE            NT      51.16  
  5 Jackson, Anna             10 Byrd Spring-SE       1:00.18      52.51  
  6 Lamey, Maggie             10 Byrd Spring-SE            NT    1:10.15  
 
Event 70  Boys 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lunsford, Judd            10 Gators                 42.02      42.13    5  
  2 Brown, Nathan             10 Gators                 51.94      49.45    3  
  3 DeOrio, Tyler             10 Gators                 54.00      54.07    1  
  4 Leebern, Seth             10 Byrd Spring-SE         53.58    1:01.58  
  5 Smith, Hoke               10 Byrd Spring-SE       1:26.69    1:06.39  
  6 Jones, Paul               10 Byrd Spring-SE       1:24.82    1:09.33  
 
Event 71  Girls 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henriksen, Emma           12 Byrd Spring-SE         44.12      42.69    5  
  2 Houser, Michaela          12 Gators                 44.83      43.32    3  
  3 Smith, Corinne            12 Gators                 52.19      47.63    1  
  4 Lowe, Claudia             11 Byrd Spring-SE         46.45      50.33  
  5 DeOrio, Madison           12 Gators                 52.03      50.78  
  6 Henriksen, Ava            11 Byrd Spring-SE         53.48      55.45  
 
Event 72  Boys 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barlow, Bo                12 Gators                 41.88      38.27    5  
  2 Hardy, Samuel             12 Gators                 41.16      38.38    3  
  3 Freeman, Justin           11 Gators                 43.69      42.32    1  
  4 Bishop, Matthew           12 Byrd Spring-SE         51.98      49.07  
  5 Lawson, Cole              12 Byrd Spring-SE         53.91    1:04.77  
  6 Aderholt, Jack            11 Byrd Spring-SE       1:28.37    1:31.59  
 
Event 73  Girls 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rainey, Elizabeth         13 Gators                 39.34      38.01    5  
  2 Scales, Ansley            13 Gators                 44.96      42.95    3  
  3 Flinn, Madison            14 Byrd Spring-SE         46.05      43.89    1  
  4 Cornelius, Jessica        13 Byrd Spring-SE         38.78      44.06  
  5 Noland, Riley             14 Byrd Spring-SE         44.79      45.88  
  6 Ellett, Tabory            13 Gators                    NT      59.22  
 
Event 74  Boys 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Neil, Stephen           14 Gators                 36.41      33.07    5  
  2 Hill, Aaron               14 Byrd Spring-SE         32.35      34.22    3  
  3 Hardy, Jackson            14 Gators                 41.97      40.83    1  
  4 Ziegler, William          13 Gators                 44.27      42.37  
  5 Lawson, Jackson           13 Byrd Spring-SE         50.26      47.08  
 
Event 75  Girls 15-17 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ferguson, Rebecca         15 Gators                 38.31      35.20    5  
  2 Henderson, Sophia         17 Byrd Spring-SE         36.11      35.44    3  
  3 Kelton, Laurel            15 Byrd Spring-SE         38.84      41.01    1  
  4 McNeely, Emma             17 Gators                    NT      41.32  
  5 Northcutt, Ali            16 Byrd Spring-SE            NT      42.02  
  6 Byers, Sophie             17 Gators                 45.69      42.60  
 
Event 76  Boys 15-17 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Duncan             15 Gators                 36.34      34.45    5  
  2 Rogers, Jackson           15 Gators                 50.38      38.77    3  
  3 Scales, Gabe              15 Gators                 55.41      53.08    1  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Banks, Abby                8 Gators                 34.68      32.14    5  
  2 Henderson, Mary Anne       7 Byrd Spring-SE         47.31      32.84    3  
  3 Kent, Hadley               7 Gators                 38.45      36.84    1  
  4 Daniel, Caroline           7 Gators                 37.65      38.47  
  5 Stifflemire, Ivy           6 Byrd Spring-SE            NT      56.96  
  6 Gordon, Jayden             6 Byrd Spring-SE            NT      59.64  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thompson, Benjamin         8 Byrd Spring-SE         29.30     J30.69    5  
  2 Green, Luke                8 Gators                 40.55      29.46    3  
  3 Stifflemire, Deisen        8 Byrd Spring-SE         26.61     J27.22    1  
  4 Henriksen, CJ              7 Byrd Spring-SE         23.64      32.33  
  5 Ayres, Charles             6 Gators                 35.07      35.66  
  6 Taylor, Hayes              7 Gators                 38.38      38.51  
 
Event 79  Girls 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ayres, Caroline           10 Gators                 42.66      41.85    5  
  2 Meyer, Macie              10 Gators                 46.95      44.94    3  
  3 Scales, Amelia            10 Gators                 46.72      45.01    1  
  4 Jones, Kara               10 Byrd Spring-SE         49.83      49.94  
  5 Henderson, Ida             9 Byrd Spring-SE            NT      53.62  
  6 Henriksen, Anna            9 Byrd Spring-SE            NT      54.56  
 
Event 80  Boys 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lunsford, Judd            10 Gators                 42.51      42.14    5  
  2 Lee, Paul                 10 Gators                 53.56      49.63    3  
  3 Smith, Hoke               10 Byrd Spring-SE       1:03.90    1:02.40    1  
  4 Cox, Nicholas             10 Byrd Spring-SE            NT    1:05.64  
  5 Ashburn, Evan              9 Byrd Spring-SE            NT    1:09.15  
 -- Freeman, Andrew            9 Gators                 56.06         DQ  
 
Event 81  Girls 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Houser, Michaela          12 Gators                 38.12      38.09    5  
  2 Henriksen, Emma           12 Byrd Spring-SE         42.19      43.12    3  
  3 Brooks, Caroline          11 Gators                 46.22      44.50    1  
  4 Henderson, Olivia         11 Byrd Spring-SE         47.87      48.78  
  5 McCary, Addie             11 Gators                 48.00      52.07  
  6 Henriksen, Ava            11 Byrd Spring-SE       1:05.03      58.25  
 
Event 82  Boys 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barlow, Bo                12 Gators                 35.13      35.81    5  
  2 Hardy, Samuel             12 Gators                 41.44      39.00    3  
  3 Bishop, Matthew           12 Byrd Spring-SE         48.61      46.69    1  
  4 Lawson, Cole              12 Byrd Spring-SE       1:00.63    1:04.27  
  5 Lindow, Gabe              12 Byrd Spring-SE            NT    1:08.75  
 -- McManus, Wright           11 Gators                 43.90         DQ  
 
Event 83  Girls 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blasingame, Claire        14 Byrd Spring-SE         30.36      33.15    5  
  2 Scales, Ansley            13 Gators                 39.59      38.70    3  
  3 Cornelius, Jessica        13 Byrd Spring-SE         36.79      39.90    1  
  4 Ayres, Anna               13 Gators                    NT      43.70  
  5 Henderson, Cordelia       13 Byrd Spring-SE         47.82      47.47  
  6 Ellett, Tabory            13 Gators                    NT      51.89  
 
Event 84  Boys 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Neil, Stephen           14 Gators                 30.59      29.26    5  
  2 Hill, Aaron               14 Byrd Spring-SE         30.07      31.15    3  
  3 Ziegler, William          13 Gators                 37.20      35.09    1  
  4 Hardy, Jackson            14 Gators                 35.44      39.44  
  5 Lamey, Johnny             14 Byrd Spring-SE         43.81      44.44  
  6 Leebern, Caden            13 Byrd Spring-SE       1:05.00      56.82  
 
Event 85  Girls 15-17 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ferguson, Emily           15 Gators                 33.25      31.91    5  
  2 Wood, Delaney             16 Gators                 36.03      34.14    3  
  3 Ferguson, Rebecca         15 Gators                 34.83      34.43    1  
  4 Vasquez, Emily            16 Byrd Spring-SE         31.83      34.47  
  5 Henderson, Sophia         17 Byrd Spring-SE         33.79      34.63  
  6 Amis, Abby                15 Byrd Spring-SE         37.40      37.20  
 
Event 86  Boys 15-17 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shockley, Cal             16 Gators                 29.89      31.44    5  
  2 Smith, Duncan             15 Gators                 34.06      33.13    3  
  3 Jones, Adam               15 Byrd Spring-SE         33.63      34.28    1  
  4 Rogers, Jackson           15 Gators                 42.56      39.14  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            1:39.93    1:39.01    7  
     1) Schreiber, Elena 7              2) Banks, Abby 8                  
     3) Derrick, Emily 7                4) Kimball, Madelyn 7             
  2 Byrd Spring-SE  'A'                               2:09.75    2:33.00  
     1) Randolph-Bishop, Katie 7        2) Cox, Madeline 8                
     3) Gordon, Jayden 6                4) Henderson, Mary Anne 7         
 -- Greenwyche Gators  'B'                            2:00.40   X2:06.58  
     1) Kent, Hadley 7                  2) Brigance, Cecilia 8            
     3) Smith, Sara 8                   4) Daniel, Caroline 7             
 -- Greenwyche Gators  'C'                                 NT   X2:56.63  
     1) Cole, Elin 7                    2) Smalley, Abbie 7               
     3) Herrington, Natalie 7           4) Herrington, Amelia 7           
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byrd Spring-SE  'A'                               1:35.67    1:36.01    7  
     1) Thompson, Benjamin 8            2) Partain, Warren 7              
     3) Stifflemire, Deisen 8           4) Henriksen, CJ 7                
  2 Greenwyche Gators  'A'                            1:21.37    1:36.32  
     1) Mokhtari, Zain 8                2) Edmondson, Owen 7              
     3) Taylor, Hayes 7                 4) Hardy, William 8               
 -- Greenwyche Gators  'B'                            1:43.51   X1:54.89  
     1) Green, Luke 8                   2) Ayres, Charles 6               
     3) Taylor, John Marshall 7         4) Fogarty, Henry 7               
 
Event 89  Girls 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            2:33.01    2:39.59    7  
     1) Daniel, Bella 9                 2) Scales, Amelia 10              
     3) Meyer, Macie 10                 4) Ayres, Caroline 10             
  2 Byrd Spring-SE  'A'                               3:25.17    2:47.97  
     1) Henderson, Ida 9                2) Henriksen, Anna 9              
     3) Jackson, Anna 10                4) Jones, Kara 10                 
 -- Greenwyche Gators  'B'                            3:10.71   X3:46.43  
     1) Sawyer, Kat 10                  2) Herrington, Evelyn 10          
     3) Schmitz, Laurel 9               4) Gibson, Lillie 9               
 
Event 90  Boys 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            2:36.61    2:39.70    7  
     1) DeOrio, Tyler 10                2) Freeman, Andrew 9              
     3) Brown, Nathan 10                4) Lunsford, Judd 10              
  2 Byrd Spring-SE  'A'                               3:09.42    3:10.12  
     1) Hill, Adam 10                   2) Jones, Paul 10                 
     3) Ashburn, Evan 9                 4) Leebern, Seth 10               
 -- Greenwyche Gators  'B'                            3:33.37   X3:10.70  
     1) Smith, Gibson 9                 2) Kent, Farrell 9                
     3) Lee, Paul 10                    4) Shadinger, Austin 9            
 -- Byrd Spring-SE  'B'                                    NT   x3:46.72  
     1) Cox, Nicholas 10                2) Bishop, Logan 10               
     3)                                 4) Smith, Hoke 10                 
 
Event 91  Girls 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            2:31.33    2:34.94    7  
     1) DeOrio, Madison 12              2) Brooks, Caroline 11            
     3) McCary, Addie 11                4) Houser, Michaela 12            
  2 Byrd Spring-SE  'A'                               2:46.86    2:49.40  
     1) Lowe, Claudia 11                2) Henderson, Olivia 11           
     3) Henriksen, Ava 11               4) Henriksen, Emma 12             
 
Event 92  Boys 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            2:17.03    2:15.59    7  
     1) Freeman, Justin 11              2) Hardy, Samuel 12               
     3) Danner, Peyton 12               4) Barlow, Bo 12                  
  2 Byrd Spring-SE  'A'                               3:03.21    2:53.63  
     1) Lawson, Cole 12                 2) Lindow, Gabe 12                
     3) Smith, Sawyer 12                4) Bishop, Matthew 12             
 -- Greenwyche Gators  'B'                            2:36.20   X2:39.77  
     1) McManus, Wright 11              2) Sawyer, Owen 12                
     3) Van Beck, Chad 12               4) Whitmire, Todd 12              
 -- Greenwyche Gators  'C'                                 NT   X3:05.81  
     1) Kimball, Mason 11               2) Whitmire, Daniel 11            
     3)                                 4) Fogarty, Owen 11               
 
Event 93  Girls 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byrd Spring-SE  'A'                               2:10.12    2:15.08    7  
     1) Lindow, Tess 14                 2) Flinn, Madison 14              
     3) Cornelius, Jessica 13           4) Blasingame, Claire 14          
  2 Greenwyche Gators  'A'                            2:22.73    2:21.84  
     1) Scales, Ansley 13               2) Mokhtari, Farah 14             
     3) Ayres, Anna 13                  4) Rainey, Elizabeth 13           
 -- Byrd Spring-SE  'B'                                    NT   X2:31.21  
     1) Flinn, Bailey 14                2) Henderson, Cordelia 13         
     3) Noland, Riley 14                4)                                
 
Event 94  Boys 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            2:18.84    2:07.46    7  
     1) Ziegler, William 13             2) Hardy, Jackson 14              
     3) Brown, Stephen 13               4) O'Neil, Stephen 14             
  2 Byrd Spring-SE  'A'                               2:05.54    2:08.03  
     1) Lowe, Josh 14                   2) Lamey, Johnny 14               
     3) Durant, Timmy 13                4) Hill, Aaron 14                 
 -- Byrd Spring-SE  'B'                               2:42.90   X2:37.25  
     1) Noland, Jonathan 13             2) Leebern, Caden 13              
     3) Flinn, Taylor 14                4) Lawson, Jackson 13             
 
Event 95  Girls 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            2:07.58    2:05.19    7  
     1) Ferguson, Rebecca 15            2) Brown, Saylor 17               
     3) Wood, Delaney 16                4) Ferguson, Emily 15             
  2 Byrd Spring-SE  'A'                               2:04.62    2:07.02  
     1) Henderson, Sophia 17            2) Northcutt, Ali 16              
     3) Blasingame, Renae 16            4) Vasquez, Emily 16              
 -- Byrd Spring-SE  'B'                                    NT   X2:17.83  
     1) Hinely, Emma 17                 2) Fulton, Giselle 17             
     3) Amis, Abby 15                   4) Kelton, Laurel 15              
 
Event 96  Boys 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            2:03.08    2:22.90    7  
     1) Smith, Duncan 15                2) Rogers, Jackson 15             
     3) Scales, Gabe 15                 4) Shockley, Cal 16               
 
Event 99  Mixed 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Snoddy, Carolyn           24 Dolphins                  NT      25.81  
  2 Rivetta, Maria            18 Dolphins                  NT      26.39  
  2 Chilton, Anna             19 Dolphins                  NT      26.39  
  4 Roth, Anna                16 Dolphins                  NT     x28.71  
  5 Hopkins, Martin           18 Dolphins                  NT     x29.26  
  6 Matus, Laura              17 Dolphins                  NT     x29.78  
  7 Bill, Lacy                24 Dolphins                  NT     x35.08  
  8 Hutto, Bailey             17 Dolphins                  NT     x49.93  
  9 Hulgan, Zack              22 Dolphins                  NT     x50.15  
 10 O'Hare, Sophie            17 Dolphins                  NT   x1:03.60  
 11 Anderson, Dana            24 Dolphins                  NT   x1:03.94  

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2017 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org