Home
2016 Meets
2015 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL - A                HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 6/1/2017 12:40 AM
                     2017 MCST vs LILY - Yards - 5/31/2017                     
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LILY FLAGG  'A'                                        NT    1:41.13    7  
     1) Rorex, Avery 8                  2) Allan, Isabelle 7              
     3) Olsen, Emma 7                   4) Butler, Victoria 8             
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:03.85    1:55.78  
     1) Ham, Abby G 8                   2) Lowe, Katie K 8                
     3) Gindhart, Ella Kate K 7         4) O'Neill, Fanny L 6             
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       2:29.24   X2:32.63  
     1) Satterfield, Chloe I 7          2) Nelson, Clara 7                
     3) Rochowiak, Peyton G 7           4) Walker, Anna Rose R 7          
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LILY FLAGG  'A'                                   2:01.70    2:03.44    7  
     1) Threlkeld, Beck 8               2) Jordan, Jack 7                 
     3) Gray, Canaan 8                  4) Sapp, Casey 8                  
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:16.38    2:13.22  
     1) Plattsmier, Louis 8             2) Weglage, Brady 8               
     3) Bates, Jack H 8                 4) Amos, Dawson E 8               
 -- LILY FLAGG  'B'                                   2:34.91   X2:20.46  
     1) Broach, Matthew 5               2) Scarbrough, Mason 7            
     3) Wysock, Charlie 7               4) Gray, Joel 7                   
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                       3:00.43   X2:39.59  
     1) Johnson, Cody J 8               2) Ham, Jack G 8                  
     3) Nelson, Connor 8                4) O'Neal, Sutton L 8             
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       2:44.29   X3:09.33  
     1) Hutton, Kendall 8               2) Maynard, Reese A 6             
     3) Benson, Jaxon H 8               4) O'Neill, Athan E 8             
 -- LILY FLAGG  'C'                                   3:22.88        XDQ  
     1) Johnson, Collin 8               2) Johnson, Isaac 7               
     3) Nester, Owen 7                  4) Hull, Levi 7                   
 
Event 3  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LILY FLAGG  'A'                                   3:29.70    3:16.65    7  
     1) Jordan, Addie Jane 9            2) Wright, Liberty 10             
     3) Chua, Fletcher 10               4) Olsen, Rebecca 9               
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       3:58.05    3:43.93  
     1) Adams, Claire C 10              2) Taylor, Ellie S 9              
     3) Bukenya, Trish 10               4) Harmon, Lillian G 9            
 -- LILY FLAGG  'B'                                        NT        XDQ  
     1) Newby, Makinley 10              2) Butler, Charlotte 9            
     3) Bradley, Genevieve 9            4) Carlisle, Katherine 9          
 
Event 4  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LILY FLAGG  'A'                                   3:36.60    3:24.20    7  
     1) Vosahlik, Adam 10               2) Barnett, Parker 9              
     3) Broach, William 9               4) Marett, Aubrey 9               
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       3:27.38    3:37.27  
     1) Weglage, Jackson 9              2) O'Neill, Grattan F 10          
     3) Ham, Luke H 10                  4) Lowe, Julian M 10              
 -- LILY FLAGG  'B'                                   4:33.16   X4:16.14  
     1) Nester, James 10                2) Johnson, Luke 9                
     3) Gray, Eli 10                    4) O'Halloran, Eamon 9            
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                            NT        XDQ  
     1) Guerin, Owen F 9                2) Singleton, Marcus J 10         
     3) Castillo, Angel H 10            4) Porter III, Trey L 9           
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LILY FLAGG  'A'                                   2:36.77    2:23.21    7  
     1) Pleva, Cecilia 12               2) Chua, Catherine 12             
     3) Shattuck, Emily 12              4) Butler, Abigail 12             
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:37.69    2:28.52  
     1) Taylor, Devyn M 12              2) Black, Annie A 12              
     3) Pierce, Anna H 11               4) Culbreath, Haley N 11          
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       3:06.58   X2:52.22  
     1) Hewitt, Eve E 12                2) Askew, Izzy R 11               
     3) Rowell, Emily C 12              4) Kalfus, Mia S 12               
 -- LILY FLAGG  'B'                                   3:20.28   X2:56.94  
     1) Freeman, Sarah 11               2) Zeller, Sophia 12              
     3) Busk, Mia 12                    4) Swann, Emma 12                 
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LILY FLAGG  'A'                                   2:53.53    2:50.69    7  
     1) Carlisle, Jonah 11              2) Wysock, Noah 11                
     3) Barnett, Evan 12                4) Wood, Gabriel 11               
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                            NT    2:58.88  
     1) Maynard, Gavin B 12             2) O'Neill, Bram J 12             
     3) Amos, Andrew J 12               4) Musa, Yaya E 11                
 -- LILY FLAGG  'B'                                   3:35.26        XDQ  
     1) Freeman, Thomas 12              2) Taylor, Tyler 11               
     3) Wright, Noah 11                 4) Hull, Josiah 11                
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:20.92    2:20.20    7  
     1) Heeney, Nora M 14               2) Porter, Greta S 13             
     3) Orcutt, Colby C 13              4) Hoyt, Ashley 14                
  2 LILY FLAGG  'A'                                        NT    2:47.59  
     1) Pleva, Clare 13                 2) Vosahlik, Elizabeth 13         
     3) Busk, Olivia 14                 4) Houser, Paige 13               
 
Event 8  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:07.58    1:58.25    7  
     1) Amos, Ethan M 14                2) Pierce, Thomas J 14            
     3) Sentell, Jack H 14              4) O'Neill, Hudson P 13           
  2 LILY FLAGG  'A'                                   2:28.97    2:10.72  
     1) Chua, CJ 14                     2) Hubbert, Benjamin 14           
     3) Butler, Joshua 14               4) Andrews, Jake 13               
 
Event 9  Girls 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:15.30    2:12.01    7  
     1) James, Ella E 16                2) Orcutt, Tori R 15              
     3) Plattsmier, Morgan 16           4) Heeney, Adeline A 17           
  2 LILY FLAGG  'A'                                   2:17.75    2:15.97  
     1) Chua, Rachel 15                 2) Schmuck, Amery 15              
     3) Steckmesser, Brooke 17          4) Swann, Kaytlin 17              
 
Event 10  Boys 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:54.02    1:54.21    7  
     1) Sentell, Matthew M 17           2) Worshek, Riley C 15            
     3) Amos, Carson P 15               4) Barinaga, Cade C 17            
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wright, Summer             5 LFP                    37.58      30.02    5  
  2 O'Neill, Fanny L           6 HAMMERHEADS            30.66      35.41    3  
  3 Gray, Lillianna            6 LFP                  1:13.49      40.90    1  
  4 Wysock, Stella             5 LFP                  1:34.95    1:03.64  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Allan, Nora                5 LFP                       NT   X1:26.02  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Broach, Matthew            5 LFP                    38.14     J32.40    5  
  2 Butler, Phillip            6 LFP                    37.50     J32.28    3  
  3 Maynard, Reese A           6 HAMMERHEADS            39.82      39.65    1  
  4 Lowe, Ethan A              6 HAMMERHEADS            57.85      39.88  
  5 Olsen, Bart                5 LFP                    59.42      42.37  
  6 Plattsmier, Liam           6 HAMMERHEADS               NT      54.25  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Hull, Jack                 6 LFP                  1:22.12     X45.97  
 -- Maynard, Jude E            5 HAMMERHEADS          1:05.88     X59.52  
 -- Jordan, Hudson             5 LFP                       NT   X1:35.59  
 -- Freeman, Daniel            6 LFP                       NT   X1:58.69  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lowe, Katie K              8 HAMMERHEADS            17.57      16.96    5  
  2 Olsen, Emma                7 LFP                    19.77      17.46    3  
  3 Butler, Victoria           8 LFP                    25.41      21.09    1  
  4 Rorex, Avery               8 LFP                    27.08      21.64  
  5 Gindhart, Ella Kate K      7 HAMMERHEADS            19.25      21.76  
  6 Ham, Abby G                8 HAMMERHEADS            21.90      22.84  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Walker, Anna Rose R        7 HAMMERHEADS            31.16     X28.58  
 -- Nelson, Ella               7 HAMMERHEADS            48.52     X31.96  
 -- Freeman, Anna              8 LFP                    36.74     X35.03  
 -- Rochowiak, Peyton G        7 HAMMERHEADS            40.44     X41.89  
 -- Musa, Sira E               8 HAMMERHEADS            45.56     X49.63  
 -- Martinez, Melia R          7 HAMMERHEADS          1:27.71   X1:48.25  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amos, Dawson E             8 HAMMERHEADS            25.70      21.02    5  
  2 Threlkeld, Beck            8 LFP                    27.03      22.00    3  
  3 Jordan, Jack               7 LFP                    26.18      22.81    1  
  4 Sapp, Casey                8 LFP                    25.59      23.52  
  5 Benson, Jaxon H            8 HAMMERHEADS            32.90      31.97  
  6 O'Neill, Athan E           8 HAMMERHEADS            31.81      46.07  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Bradley, Thomas            7 LFP                       NT     X21.93  
 -- Nelson, Connor             8 HAMMERHEADS            33.53     X26.18  
 -- Gray, Joel                 7 LFP                    33.31     X28.47  
 -- Scarbrough, Mason          7 LFP                    36.57     X30.26  
 -- Johnson, Cody J            8 HAMMERHEADS            41.82     X31.41  
 -- Johnson, Collin            8 LFP                    39.82     X31.72  
 -- Hull, Levi                 7 LFP                    36.45     X32.49  
 -- O'Neal, Sutton L           8 HAMMERHEADS            37.03     X33.94  
 -- Nester, Owen               7 LFP                    33.36     X35.44  
 -- Shaneyfelt, Canyon         7 LFP                  1:06.67     X43.44  
 -- Lewis, Jack                7 LFP                    46.51     X43.58  
 -- Lewis, Jackson             7 HAMMERHEADS               NT     X47.78  
 -- Johnson, Isaac             7 LFP                    51.44     X53.89  
 -- Ham, Jack G                8 HAMMERHEADS            40.52     X54.28  
 
Event 23  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chua, Fletcher            10 LFP                    36.18      32.68    5  
  2 Bukenya, Trish            10 HAMMERHEADS            37.46      33.88    3  
  3 Wright, Liberty           10 LFP                    52.00      49.52    1  
  4 Jordan, Addie Jane         9 LFP                    53.51      52.20  
  5 Harmon, Lillian G          9 HAMMERHEADS            50.07      54.07  
  6 Spires, Hayden L          10 HAMMERHEADS               NT      59.15  
 
Event 25  Girls 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Carlisle, Katherine        9 LFP                       NT     X50.95  
 -- Taylor, Kalen              9 LFP                       NT     X52.15  
 -- O'Halloran, Finola         9 LFP                  1:14.41     X53.43  
 -- Newby, Makinley           10 LFP                  1:02.19     X54.20  
 -- Tow, Madelyn E             9 HAMMERHEADS          1:08.72     X55.34  
 -- Mitchell, Alyssa B         9 HAMMERHEADS          1:05.69     X58.44  
 -- Butler, Charlotte          9 LFP                       NT     X59.77  
 -- Freeman, Elizabeth        10 LFP                  1:06.28   X1:05.87  
 
Event 26  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barnett, Parker            9 LFP                    35.78      36.13    5  
  2 Ham, Luke H               10 HAMMERHEADS            41.28      38.59    3  
  3 Gray, Eli                 10 LFP                    48.74      40.88    1  
  4 Marett, Aubrey             9 LFP                    43.66      41.14  
  5 Lowe, Julian M            10 HAMMERHEADS            43.40      46.88  
  6 O'Neill, Grattan F        10 HAMMERHEADS            44.53      47.22  
 
Event 28  Boys 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- O'Halloran, Eamon          9 LFP                    55.63     X50.10  
 -- Porter III, Trey L         9 HAMMERHEADS               NT     X53.25  
 -- Singleton, Marcus J       10 HAMMERHEADS            54.88     X53.90  
 -- Nester, James             10 LFP                  1:04.81     X56.52  
 -- Castillo, Angel H         10 HAMMERHEADS            58.75     X57.71  
 -- Johnson, Micah            10 LFP                    56.31     X58.25  
 -- Williams, Joshua           9 LFP                  1:37.01   X1:25.63  
 -- Scarbrough, Ben           10 LFP                  1:14.67   X1:28.02  
 -- Barinaga, Connor H         9 HAMMERHEADS          2:47.44   X2:24.38  
 
Event 29  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Taylor, Devyn M           12 HAMMERHEADS            30.19      29.33    5  
  2 Chua, Catherine           12 LFP                    30.86      30.22    3  
  3 Shattuck, Emily           12 LFP                    29.62      30.31    1  
  4 Pierce, Anna H            11 HAMMERHEADS            34.10      30.82  
  5 Culbreath, Haley N        11 HAMMERHEADS            34.28      34.00  
  6 Butler, Abigail           12 LFP                    37.50      37.03  
 
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Kalfus, Mia S             12 HAMMERHEADS            36.59     X33.94  
 -- Zeller, Sophia            12 LFP                    38.14     X37.15  
 -- Arnold, Savanna D         11 HAMMERHEADS            43.00     X38.19  
 -- Swann, Emma               12 LFP                    42.64     X38.81  
 -- Busk, Mia                 12 LFP                    47.67     X45.51  
 -- Brown, Meredith           11 LFP                       NT     X47.27  
 -- Swann, Sarah              11 LFP                    48.36     X49.12  
 -- Hicks, MaKayla A          11 HAMMERHEADS               NT     X57.13  
 -- Showell, Amber D          11 HAMMERHEADS               NT   X1:00.96  
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amos, Andrew J            12 HAMMERHEADS            31.09      31.47    5  
  2 Barnett, Evan             12 LFP                    33.24      33.52    3  
  3 O'Neill, Bram J           12 HAMMERHEADS               NT      35.66    1  
  4 Maynard, Gavin B          12 HAMMERHEADS            37.53      36.06  
  5 Wood, Gabriel             11 LFP                    37.46      37.51  
  6 Wysock, Noah              11 LFP                    38.02      37.97  
 
Event 34  Boys 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Freeman, Thomas           12 LFP                    40.00     X39.14  
 -- Johnson, Eli              12 LFP                    55.14     X49.04  
 -- Hull, Josiah              11 LFP                    51.04     X51.21  
 -- Wright, Cai               12 LFP                       NT   X1:09.75  
 -- Barinaga, Jack            12 HAMMERHEADS          1:27.53   X1:17.90  
 
Event 35  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Orcutt, Colby C           13 HAMMERHEADS            30.19      30.25    5  
  2 Porter, Greta S           13 HAMMERHEADS            30.72      30.63    3  
  3 Heeney, Nora M            14 HAMMERHEADS            29.66      30.87    1  
  4 Busk, Olivia              14 LFP                    34.53      32.95  
  5 Vosahlik, Elizabeth       13 LFP                    36.32      34.43  
  6 Houser, Paige             13 LFP                       NT      39.62  
 
Event 37  Girls 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Harmon, ClaraBeth E       13 HAMMERHEADS            37.87     X38.50  
 
Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sentell, Jack H           14 HAMMERHEADS            26.01      25.63    5  
  2 Pierce, Thomas J          14 HAMMERHEADS            28.52      26.38    3  
  3 O'Neill, Hudson P         13 HAMMERHEADS            26.89      27.22    1  
  4 Hubbert, Benjamin         14 LFP                    32.05      29.38  
  5 Butler, Joshua            14 LFP                    31.65      30.09  
  6 Andrews, Jake             13 LFP                    33.50      31.27  
 
Event 40  Boys 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Wright, Jacob             14 LFP                    37.64     X34.47  
 -- Johnson, Reece W          14 HAMMERHEADS            33.61     X34.52  
 -- Maharaj, Andrew           13 HAMMERHEADS            48.07     X45.06  
 
Event 41  Girls 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schmuck, Amery            15 LFP                    28.35      27.40    5  
  2 James, Ella E             16 HAMMERHEADS            28.38      28.38    3  
  3 Steckmesser, Brooke       17 LFP                    30.30      29.56    1  
  4 Plattsmier, Morgan        16 HAMMERHEADS            30.84      32.27  
  5 Lewis, Kathryn            16 LFP                    31.25      32.37  
  6 Heeney, Adeline A         17 HAMMERHEADS            31.15      34.69  
 
Event 43  Girls 15-17 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Butler, Elise             15 LFP                    32.95     X32.22  
 -- Taylor, Alyssa B          17 HAMMERHEADS            33.07     X33.02  
 -- Maynard, Dakota           15 HAMMERHEADS            32.71     X33.44  
 
Event 44  Boys 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Counts, Bryan             16 LFP                    25.39      24.47    5  
  2 Amos, Carson P            15 HAMMERHEADS            25.32      24.70    3  
  3 Sentell, Matthew M        17 HAMMERHEADS            25.31      25.08    1  
  4 Butler, Ethan             16 LFP                    26.14      26.21  
  5 Hudson, Neil D            15 HAMMERHEADS            26.45      26.31  
 
Event 46  Boys 15-17 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Barinaga, Jesse W         15 HAMMERHEADS            36.34     X35.44  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Olsen, Emma                7 LFP                    32.84      27.15    5  
  2 Lowe, Katie K              8 HAMMERHEADS            32.72      28.88    3  
  3 Allan, Isabelle            7 LFP                    35.26      30.31    1  
  4 Gindhart, Ella Kate K      7 HAMMERHEADS            34.87      34.22  
  5 Nelson, Clara              7 HAMMERHEADS            37.09      47.28  
 -- Butler, Victoria           8 LFP                    37.81         DQ  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Threlkeld, Beck            8 LFP                    35.23      32.53    5  
  2 Gray, Canaan               8 LFP                    36.39      33.02    3  
  3 Weglage, Brady             8 HAMMERHEADS            43.16      44.90    1  
  4 Benson, Jaxon H            8 HAMMERHEADS            43.65    1:01.53  
 -- Sapp, Casey                8 LFP                    38.46         DQ  
 -- O'Neill, Athan E           8 HAMMERHEADS            45.85         DQ  
 
Event 49  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chua, Fletcher            10 LFP                    49.25      42.69    5  
  2 Bukenya, Trish            10 HAMMERHEADS            47.21      43.82    3  
  3 Olsen, Rebecca             9 LFP                  1:04.95    1:04.15    1  
  4 Taylor, Ellie S            9 HAMMERHEADS          1:14.28    1:05.69  
  5 Wright, Liberty           10 LFP                  1:06.89    1:05.71  
  6 Harmon, Lillian G          9 HAMMERHEADS          1:14.47    1:12.09  
 
Event 50  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barnett, Parker            9 LFP                    54.80      50.07    5  
  2 Ham, Luke H               10 HAMMERHEADS          1:00.45    1:01.51    3  
  3 Broach, William            9 LFP                  1:04.30    1:01.82    1  
  4 Johnson, Luke              9 LFP                  1:12.41    1:04.57  
  5 Lowe, Julian M            10 HAMMERHEADS          1:07.09    1:08.78  
  6 O'Neill, Grattan F        10 HAMMERHEADS            59.75    1:09.39  
 
Event 51  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chua, Catherine           12 LFP                    41.21      39.51    5  
  2 Pierce, Anna H            11 HAMMERHEADS            46.66      42.15    3  
  3 Black, Annie A            12 HAMMERHEADS            44.96      42.70    1  
  4 Pleva, Cecilia            12 LFP                    51.41      45.08  
  5 Askew, Izzy R             11 HAMMERHEADS            54.82      52.40  
 -- Butler, Abigail           12 LFP                    51.99         DQ  
 
Event 52  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barnett, Evan             12 LFP                    42.97      42.32    5  
  2 Wysock, Noah              11 LFP                    44.28      44.95    3  
  3 O'Neill, Bram J           12 HAMMERHEADS               NT      48.78    1  
  4 Taylor, Tyler             11 LFP                    48.93      51.18  
 -- Musa, Yaya E              11 HAMMERHEADS          1:25.53         DQ  
 
Event 53  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Porter, Greta S           13 HAMMERHEADS            40.69      39.76    5  
  2 Pleva, Clare              13 LFP                    54.29      43.62    3  
  3 Bukenya, Cathy            14 HAMMERHEADS            42.76      43.72    1  
  4 Busk, Olivia              14 LFP                    44.77      46.58  
  5 Rowell, Chloe I           14 HAMMERHEADS            49.20      49.47  
  6 Houser, Paige             13 LFP                       NT      56.12  
 
Event 54  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pierce, Thomas J          14 HAMMERHEADS            35.10      33.12    5  
  2 Chua, CJ                  14 LFP                    36.50      33.88    3  
  3 Amos, Ethan M             14 HAMMERHEADS            40.58      35.39    1  
  4 Hubbert, Benjamin         14 LFP                    42.41      38.58  
  5 Menzel, Isaac             13 HAMMERHEADS            43.14      41.31  
  6 Butler, Joshua            14 LFP                    43.53      42.07  
 
Event 55  Girls 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Orcutt, Tori R            15 HAMMERHEADS            36.32      34.76    5  
  2 Schmuck, Amery            15 LFP                    35.95      35.70    3  
  3 James, Ella E             16 HAMMERHEADS            36.62      36.28    1  
  4 Steckmesser, Brooke       17 LFP                    39.66      38.21  
  5 Bray, Christina L         17 HAMMERHEADS            40.70      40.25  
  6 Swann, Kaytlin            17 LFP                    42.63      41.73  
 
Event 56  Boys 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Worshek, Riley C          15 HAMMERHEADS            32.03      32.41    5  
  2 Counts, Bryan             16 LFP                    34.26      33.32    3  
  3 Butler, Ethan             16 LFP                    35.02      34.07    1  
  4 Hudson, Neil D            15 HAMMERHEADS            35.26      35.13  
  5 Barinaga, Cade C          17 HAMMERHEADS            36.57      36.50  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LILY FLAGG  'A'                                        NT    1:26.27    7  
     1) Gray, Canaan M8                 2) Butler, Victoria W8            
     3) Sapp, Casey M8                  4) Olsen, Emma W7                 
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:33.86    1:26.72  
     1) Gindhart, Ella Kate K W7        2) Plattsmier, Louis M8           
     3) Amos, Dawson E M8               4) Lowe, Katie K W8               
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       1:55.96   X2:13.06  
     1) Ham, Abby G W8                  2) Weglage, Brady M8              
     3) O'Neill, Athan E M8             4) O'Neill, Fanny L W6            
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                       2:41.80   X2:23.25  
     1) Nelson, Clara W7                2) Nelson, Connor M8              
     3) Nelson, Ella W7                 4) Ham, Jack G M8                 
 -- LILY FLAGG  'B'                                        NT   X2:28.65  
     1) Gray, Joel M7                   2) Wright, Summer W5              
     3) Nester, Owen M7                 4) Vosahlik, Julia W7             
 -- LILY FLAGG  'C'                                        NT   X2:40.72  
     1) Freeman, Anna W8                2) Williams, Katie W8             
     3) Johnson, Collin M8              4) Lewis, Jack M7                 
 
Event 59  Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LILY FLAGG  'A'                                        NT    2:36.96    7  
     1) Chua, Fletcher W10              2) Olsen, Rebecca W9              
     3) Broach, William M9              4) Barnett, Parker M9             
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:52.21    2:55.13  
     1) Ham, Luke H M10                 2) Lowe, Julian M M10             
     3) Harmon, Lillian G W9            4) Bukenya, Trish W10             
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                       3:34.51   X3:44.22  
     1) Singleton, Marcus J M10         2) Nyochembeng, Leanna F W10      
     3) Guerin, Owen F M9               4) Adams, Claire C W10            
 -- LILY FLAGG  'C'                                        NT   X3:54.59  
     1) Newby, Makinley W10             2) Bradley, Genevieve W9          
     3) O'Halloran, Eamon M9            4) Johnson, Luke M9               
 -- LILY FLAGG  'B'                                        NT   X4:23.58  
     1) Williams, Joshua M9             2) Johnson, Micah M10             
     3) O'Halloran, Finola W9           4) Butler, Charlotte W9           
 
Event 61  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:12.91    2:10.26    7  
     1) Taylor, Devyn M W12             2) Maynard, Gavin B M12           
     3) Pierce, Anna H W11              4) Amos, Andrew J M12             
  2 LILY FLAGG  'A'                                        NT    2:12.08  
     1) Chua, Catherine W12             2) Barnett, Evan M12              
     3) Wood, Gabriel M11               4) Shattuck, Emily W12            
 -- LILY FLAGG  'C'                                        NT   X2:58.24  
     1) Johnson, Eli M12                2) Busk, Mia W12                  
     3) Wright, Noah M11                4) Freeman, Sarah W11             
 -- LILY FLAGG  'B'                                        NT   X3:00.02  
     1) Swann, Sarah W11                2) Brown, Meredith W11            
     3) Taylor, Tyler M11               4) Carlisle, Jonah M11            
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                            NT   X3:19.20  
     1) Askew, Izzy R W11               2) Musa, Yaya E M11               
     3) Hicks, MaKayla A W11            4) O'Neill, Bram J M12            
 
Event 63  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:52.75    1:57.09    7  
     1) Heeney, Nora M W14              2) Orcutt, Colby C W13            
     3) O'Neill, Hudson P M13           4) Sentell, Jack H M14            
  2 LILY FLAGG  'A'                                        NT    2:03.75  
     1) Butler, Joshua M14              2) Pleva, Clare W13               
     3) Busk, Olivia W14                4) Chua, CJ M14                   
 -- LILY FLAGG  'B'                                        NT   X2:24.26  
     1) Wright, Jacob M14               2) Houser, Paige W13              
     3) Wright, Dylan M13               4) Vosahlik, Elizabeth W13        
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       2:18.32        XDQ  
     1) Menzel, Isaac M13               2) Johnson, Reece W M14           
     3) Rowell, Chloe I W14             4) Bukenya, Cathy W14             
 
Event 65  Mixed 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:46.81    1:44.69    7  
     1) James, Ella E W16               2) Orcutt, Tori R W15             
     3) Sentell, Matthew M M17          4) Worshek, Riley C M15           
  2 LILY FLAGG  'A'                                        NT    1:47.82  
     1) Butler, Ethan M16               2) Schmuck, Amery W15             
     3) Steckmesser, Brooke W17         4) Counts, Bryan M16              
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       2:08.62   X2:09.07  
     1) Bray, Christina L W17           2) Maynard, Dakota W15            
     3) Barinaga, Jesse W M15           4) Barinaga, Cade C M17           
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ham, Abby G                8 HAMMERHEADS            29.20      28.06    5  
  2 Rorex, Avery               8 LFP                       NT      28.57    3  
  3 Allan, Isabelle            7 LFP                    40.16      35.26    1  
  4 Satterfield, Chloe I       7 HAMMERHEADS            40.83      38.33  
  5 Williams, Katie            8 LFP                    58.69      43.94  
  6 O'Neill, Fanny L           6 HAMMERHEADS            41.47      54.69  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gray, Canaan               8 LFP                    31.70      28.13    5  
  2 Amos, Dawson E             8 HAMMERHEADS            33.08     J29.83    3  
  3 Plattsmier, Louis          8 HAMMERHEADS            29.62     J29.76    1  
  4 Hutton, Kendall            8 HAMMERHEADS            34.31      34.19  
  5 Threlkeld, Beck            8 LFP                    29.35      34.83  
  6 Sapp, Casey                8 LFP                    38.29      38.03  
 
Event 69  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chua, Fletcher            10 LFP                    42.08      38.82    5  
  2 Olsen, Rebecca             9 LFP                    52.42      52.75    3  
  3 Jordan, Addie Jane         9 LFP                    57.32    1:01.04    1  
  4 Harmon, Lillian G          9 HAMMERHEADS          1:08.76    1:04.97  
  5 Adams, Claire C           10 HAMMERHEADS          1:04.40    1:10.08  
  6 Taylor, Ellie S            9 HAMMERHEADS          1:22.76    1:16.13  
 
Event 70  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barnett, Parker            9 LFP                    44.90      42.71    5  
  2 Weglage, Jackson           9 HAMMERHEADS            56.89      53.26    3  
  3 Guerin, Owen F             9 HAMMERHEADS               NT      53.96    1  
  4 Broach, William            9 LFP                    56.21      54.72  
  5 Lowe, Julian M            10 HAMMERHEADS          1:06.94    1:02.94  
 -- Vosahlik, Adam            10 LFP                  1:01.95         DQ  
 
Event 71  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Taylor, Devyn M           12 HAMMERHEADS            36.62      36.40    5  
  2 Pleva, Cecilia            12 LFP                    43.69      40.57    3  
  3 Hewitt, Eve E             12 HAMMERHEADS            44.74      42.46    1  
  4 Culbreath, Haley N        11 HAMMERHEADS            45.75      43.78  
  5 Freeman, Sarah            11 LFP                    45.63      44.56  
 -- Shattuck, Emily           12 LFP                    36.04         DQ  
 
Event 72  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barnett, Evan             12 LFP                    41.86      40.08    5  
  2 O'Neill, Bram J           12 HAMMERHEADS               NT      44.13    3  
  3 Maynard, Gavin B          12 HAMMERHEADS            44.69      44.82    1  
  4 Wright, Noah              11 LFP                    52.24      56.43  
 -- Amos, Andrew J            12 HAMMERHEADS            36.07         DQ  
 
Event 73  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Orcutt, Colby C           13 HAMMERHEADS            35.77      35.50    5  
  2 Heeney, Nora M            14 HAMMERHEADS            34.33      36.21    3  
  3 Hoyt, Ashley              14 HAMMERHEADS            41.08      36.72    1  
  4 Pleva, Clare              13 LFP                    49.34      44.08  
  5 Vosahlik, Elizabeth       13 LFP                    52.14      44.40  
  6 Houser, Paige             13 LFP                       NT      59.77  
 
Event 74  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sentell, Jack H           14 HAMMERHEADS            31.76      30.00    5  
  2 Chua, CJ                  14 LFP                    33.31      31.01    3  
  3 Amos, Ethan M             14 HAMMERHEADS            35.47      32.35    1  
  4 O'Neill, Hudson P         13 HAMMERHEADS            36.90      34.97  
  5 Hubbert, Benjamin         14 LFP                    39.71      36.25  
  6 Wright, Dylan             13 LFP                    43.53      44.50  
 
Event 75  Girls 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Orcutt, Tori R            15 HAMMERHEADS            33.12      32.65    5  
  2 James, Ella E             16 HAMMERHEADS            33.33      34.20    3  
  3 Steckmesser, Brooke       17 LFP                    37.44      37.09    1  
  4 Lewis, Sarah              15 LFP                    38.32      39.32  
  5 Chua, Rachel              15 LFP                    41.00      40.93  
  6 Heeney, Adeline A         17 HAMMERHEADS            36.78      41.69  
 
Event 76  Boys 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Worshek, Riley C          15 HAMMERHEADS            29.21      27.90    5  
  2 Sentell, Matthew M        17 HAMMERHEADS            28.27      28.09    3  
  3 Barinaga, Cade C          17 HAMMERHEADS            29.66      38.03    1  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Olsen, Emma                7 LFP                    25.81      23.89    5  
  2 Lowe, Katie K              8 HAMMERHEADS            29.77      25.72    3  
  3 Ham, Abby G                8 HAMMERHEADS            27.47      30.45    1  
  4 Butler, Victoria           8 LFP                    35.95      32.71  
  5 Gindhart, Ella Kate K      7 HAMMERHEADS            31.27      36.13  
  6 Allan, Isabelle            7 LFP                    44.16      38.76  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gray, Canaan               8 LFP                    27.71      27.00    5  
  2 Weglage, Brady             8 HAMMERHEADS            41.25      29.40    3  
  3 Bates, Jack H              8 HAMMERHEADS            37.90      40.14    1  
 -- Plattsmier, Louis          8 HAMMERHEADS            49.14         DQ  
 -- Jordan, Jack               7 LFP                    39.77         DQ  
 -- Wysock, Charlie            7 LFP                    38.80         DQ  
 
Event 79  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bukenya, Trish            10 HAMMERHEADS            49.31      43.25    5  
  2 Olsen, Rebecca             9 LFP                    56.41      58.41    3  
  3 Taylor, Ellie S            9 HAMMERHEADS          1:26.45    1:14.00    1  
 -- Jordan, Addie Jane         9 LFP                  1:24.65         DQ  
 -- Bradley, Genevieve         9 LFP                       NT         DQ  
 
Event 80  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ham, Luke H               10 HAMMERHEADS            47.34      51.32    5  
  2 Marett, Aubrey             9 LFP                  1:04.82      54.85    3  
  3 Broach, William            9 LFP                    56.19      56.75    1  
  4 Weglage, Jackson           9 HAMMERHEADS          1:21.40    1:07.03  
  5 O'Neill, Grattan F        10 HAMMERHEADS          1:12.62    1:17.20  
  6 Vosahlik, Adam            10 LFP                  1:04.07    1:18.14  
 
Event 81  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shattuck, Emily           12 LFP                    34.37      32.63    5  
  2 Chua, Catherine           12 LFP                    37.02      33.95    3  
  3 Taylor, Devyn M           12 HAMMERHEADS            38.84      35.07    1  
  4 Black, Annie A            12 HAMMERHEADS            41.63      40.69  
  5 Rowell, Emily C           12 HAMMERHEADS            50.43      51.19  
  6 Butler, Abigail           12 LFP                    50.11      55.23  
 
Event 82  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amos, Andrew J            12 HAMMERHEADS            38.37      36.26    5  
  2 Wood, Gabriel             11 LFP                    50.78      48.09    3  
  3 Wright, Noah              11 LFP                    51.98      48.64    1  
  4 Maynard, Gavin B          12 HAMMERHEADS            50.28      48.87  
  5 Wysock, Noah              11 LFP                    54.30      52.01  
 
Event 83  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Orcutt, Colby C           13 HAMMERHEADS            34.69      33.44    5  
  2 Hoyt, Ashley              14 HAMMERHEADS            35.78      34.63    3  
  3 Heeney, Nora M            14 HAMMERHEADS            33.68      35.27    1  
  4 Pleva, Clare              13 LFP                       NT      38.22  
  5 Busk, Olivia              14 LFP                    40.65      38.94  
  6 Vosahlik, Elizabeth       13 LFP                    45.95      42.39  
 
Event 84  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sentell, Jack H           14 HAMMERHEADS            30.12      28.07    5  
  2 Pierce, Thomas J          14 HAMMERHEADS            33.64      28.71    3  
  3 Chua, CJ                  14 LFP                    33.17      30.07    1  
  4 Amos, Ethan M             14 HAMMERHEADS            34.13      31.94  
  5 Butler, Joshua            14 LFP                    39.75      37.45  
 -- Olmsted, Trever           13 LFP                    41.97         DQ  
 
Event 85  Girls 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Orcutt, Tori R            15 HAMMERHEADS            31.08      30.76    5  
  2 Schmuck, Amery            15 LFP                    32.86      31.65    3  
  3 Plattsmier, Morgan        16 HAMMERHEADS            34.49      34.78    1  
  4 Bray, Christina L         17 HAMMERHEADS            35.27      35.06  
  5 Chua, Rachel              15 LFP                    38.42      37.39  
  6 Lewis, Kathryn            16 LFP                    39.70      37.62  
 
Event 86  Boys 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Worshek, Riley C          15 HAMMERHEADS            25.67      25.81    5  
  2 Sentell, Matthew M        17 HAMMERHEADS            27.01      27.06    3  
  3 Amos, Carson P            15 HAMMERHEADS            27.79      27.18    1  
  4 Counts, Bryan             16 LFP                    27.77      27.50  
  5 Butler, Ethan             16 LFP                    33.23      33.18  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LILY FLAGG  'A'                                   1:41.59    1:45.70    7  
     1) Butler, Victoria 8              2) Rorex, Avery 8                 
     3) Allan, Isabelle 7               4) Olsen, Emma 7                  
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:29.38    1:48.27  
     1) Gindhart, Ella Kate K 7         2) O'Neill, Fanny L 6             
     3) Ham, Abby G 8                   4) Lowe, Katie K 8                
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       2:46.85   X2:28.50  
     1) Rochowiak, Peyton G 7           2) Nelson, Ella 7                 
     3) Musa, Sira E 8                  4) Nelson, Clara 7                
 -- LILY FLAGG  'B'                                        NT   X2:34.01  
     1) Wright, Summer 5                2) Vosahlik, Julia 7              
     3) Williams, Katie 8               4) Freeman, Anna 8                
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LILY FLAGG  'A'                                   1:40.21    1:40.53    7  
     1) Sapp, Casey 8                   2) Jordan, Jack 7                 
     3) Threlkeld, Beck 8               4) Gray, Canaan 8                 
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       2:12.54   X2:03.58  
     1) Benson, Jaxon H 8               2) Nelson, Connor 8               
     3) Bates, Jack H 8                 4) Hutton, Kendall 8              
 -- LILY FLAGG  'B'                                        NT   X2:05.84  
     1) Bradley, Thomas 7               2) Johnson, Collin 8              
     3) Hull, Levi 7                    4) Wysock, Charlie 7              
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                       2:39.19   X2:39.44  
     1) Maynard, Reese A 6              2) Johnson, Cody J 8              
     3) Ham, Jack G 8                   4) O'Neal, Sutton L 8             
 -- LILY FLAGG  'C'                                        NT   X3:02.38  
     1) Lewis, Jack 7                   2) Nester, Owen 7                 
     3) Johnson, Isaac 7                4) Scarbrough, Mason 7            
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:00.44         DQ  
     1) Plattsmier, Louis 8             2) O'Neill, Athan E 8             
     3) Weglage, Brady 8                4) Amos, Dawson E 8               
 
Event 89  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LILY FLAGG  'A'                                   3:02.06    3:10.63    7  
     1) Olsen, Rebecca 9                2) Wright, Liberty 10             
     3) Jordan, Addie Jane 9            4) Chua, Fletcher 10              
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       3:16.58    3:34.22  
     1) Harmon, Lillian G 9             2) Adams, Claire C 10             
     3) Taylor, Ellie S 9               4) Bukenya, Trish 10              
 -- LILY FLAGG  'B'                                        NT        XDQ  
     1) Taylor, Kalen 9                 2) O'Halloran, Finola 9           
     3) Freeman, Elizabeth 10           4) Carlisle, Katherine 9          
 
Event 90  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LILY FLAGG  'A'                                   2:50.22    2:49.13    7  
     1) Broach, William 9               2) Marett, Aubrey 9               
     3) Gray, Eli 10                    4) Barnett, Parker 9              
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:57.40    3:09.53  
     1) Lowe, Julian M 10               2) Weglage, Jackson 9             
     3) O'Neill, Grattan F 10           4) Ham, Luke H 10                 
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                            NT   X3:28.83  
     1) Singleton, Marcus J 10          2) Porter III, Trey L 9           
     3) Castillo, Angel H 10            4) Guerin, Owen F 9               
 -- LILY FLAGG  'C'                                        NT   X3:50.64  
     1) Vosahlik, Adam 10               2) O'Halloran, Eamon 9            
     3) Johnson, Micah 10               4) Johnson, Luke 9                
 
Event 91  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:13.04    2:10.87    7  
     1) Pierce, Anna H 11               2) Black, Annie A 12              
     3) Culbreath, Haley N 11           4) Taylor, Devyn M 12             
  2 LILY FLAGG  'A'                                   2:15.72    2:14.45  
     1) Chua, Catherine 12              2) Butler, Abigail 12             
     3) Pleva, Cecilia 12               4) Shattuck, Emily 12             
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       2:31.50   X2:33.90  
     1) Kalfus, Mia S 12                2) Askew, Izzy R 11               
     3) Rowell, Emily C 12              4) Hewitt, Eve E 12               
 -- LILY FLAGG  'B'                                        NT   X3:05.76  
     1) Swann, Emma 12                  2) Zeller, Sophia 12              
     3) Brown, Meredith 11              4) Swann, Sarah 11                
 
Event 92  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LILY FLAGG  'A'                                   2:28.72    2:34.53    7  
     1) Wood, Gabriel 11                2) Wysock, Noah 11                
     3) Freeman, Thomas 12              4) Barnett, Evan 12               
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                            NT    2:41.52  
     1) Maynard, Gavin B 12             2) O'Neill, Bram J 12             
     3) Musa, Yaya E 11                 4) Amos, Andrew J 12              
 
Event 93  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:01.77    2:04.47    7  
     1) Orcutt, Colby C 13              2) Hoyt, Ashley 14                
     3) Porter, Greta S 13              4) Heeney, Nora M 14              
  2 LILY FLAGG  'A'                                        NT    2:25.52  
     1) Pleva, Clare 13                 2) Houser, Paige 13               
     3) Vosahlik, Elizabeth 13          4) Busk, Olivia 14                
 
Event 94  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:50.68    1:53.17    7  
     1) O'Neill, Hudson P 13            2) Amos, Ethan M 14               
     3) Pierce, Thomas J 14             4) Sentell, Jack H 14             
  2 LILY FLAGG  'A'                                   2:05.82    2:00.00  
     1) Butler, Joshua 14               2) Hubbert, Benjamin 14           
     3) Andrews, Jake 13                4) Chua, CJ 14                    
 
Event 95  Girls 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:59.28    2:01.96    7  
     1) Orcutt, Tori R 15               2) Bray, Christina L 17           
     3) Plattsmier, Morgan 16           4) James, Ella E 16               
  2 LILY FLAGG  'A'                                   2:02.85    2:02.90  
     1) Steckmesser, Brooke 17          2) Chua, Rachel 15                
     3) Butler, Elise 15                4) Schmuck, Amery 15              
 
Event 96  Boys 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:41.29    1:46.08    7  
     1) Sentell, Matthew M 17           2) Hudson, Neil D 15              
     3) Amos, Carson P 15               4) Worshek, Riley C 15            

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2017 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org