Home
2016 Meets
2015 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL - A               HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 6/24/2017 02:14 PM
                  2017 RCSL Sherwood Invitational - 6/24/2017                  
                                    Results                                    
 
Event 1  Mixed 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mackey, Kaden             16 Sherwood                       1:11.24   20  
 
Event 3  Girls 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lee, Sophie                7 Sherwood                         32.25   20  
  2 Baumgartner, Jenny         6 Makos                            32.50   17  
  3 Whetstone, Addison         7 Sherwood                         33.30   16  
  4 Schaab, Eva                8 SJST                             37.67   15  
  5 Shea, Eleanor              6 Tide                             38.05   14  
  6 Cole, Catherine            7 Sherwood                         41.29   13  
  7 Edwards, Skylar            6 Sherwood                         41.98   12  
  8 Pelfrey, Adelyn            7 Sherwood                         43.10   11  
  9 Marler, Katherine          8 Stingrays                        44.85    9  
 10 Cobert, Sabrina            7 Tide                             54.74    7  
 
Event 4  Boys 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Whetstone, Isaac           8 Sherwood                         20.23   20  
  2 Hardy, Benjamin            8 Gators                           21.27   17  
  3 Hardy, William             8 Gators                           23.34   16  
  4 Cozelos, Aiden             8 Sherwood                         24.70   15  
  5 Detwiler, George           8 Sherwood                         27.01   14  
  6 Shea, Luke                 8 Tide                             29.19   13  
  7 McCarver, Camden           8 SJST                             29.70   12  
  8 Quinn, Landon              7 Launchers                        31.02   11  
  9 Jackson, Shaun             7 Sherwood                         31.70    9  
 10 Parkinson, Oliver          7 Sherwood                         31.98    7  
 11 Clark, Grady               8 SJST                             39.55    6  
 12 Johnson, Zachary           7 Sherwood                         39.56    5  
 13 Kyemba, Torin              7 Sherwood                         41.53    4  
 14 Lenahan, Garrett           7 Sherwood                         44.64    3  
 
Event 5  Girls 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Whetstone, Savannah       10 Sherwood                         47.82   20  
  2 Owen, Rylee                9 SJST                             59.45   17  
  3 McGilton, Savannah         9 SJST                           1:05.25   16  
  4 Havin, Lizzy               9 Sherwood                       1:42.13   15  
 -- Cozelos, Josie             9 Sherwood                            DQ  
 
Event 6  Boys 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Baumgartner, Max T         9 Makos                            49.48   20  
  2 Hammer, Matthew           10 Sherwood                         58.06   17  
  3 Echols, Paul               9 Makos                          1:01.96   16  
  4 Williams, Nate            10 Makos                          1:13.74   15  
  5 Dzieciolowski, Johnny      9 Sherwood                       1:15.52   14  
  6 Smith, Shane               9 Makos                          1:33.47   13  
 -- Lee, Salem                 9 Sherwood                            DQ  
 
Event 7  Girls 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Shea, Bess                11 Tide                             44.17   20  
  2 Owen, Bailey              11 SJST                             44.44   17  
  3 St. John, Sophia C        11 Makos                            49.56   16  
  4 Kyemba, Sophia            12 Sherwood                         54.24   15  
  5 Detwiler, Evelyn          12 Sherwood                       1:00.98   14  
  6 Brock, Rebecca            11 SJST                           1:10.97   13  
 
Event 8  Boys 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Walker, Philip            11 PIED                             36.33   20  
  2 Purser, Hayden            12 Sherwood                         37.77   17  
  3 Hardy, Samuel             12 Gators                           38.37   16  
  4 Purser, Gibson            12 Sherwood                         38.51   15  
  5 Johnson, Nathan           12 Sherwood                         39.26   14  
  6 McManus, Wright           11 Gators                           43.26   13  
  7 Cozelos, Mason            12 Sherwood                         48.53   12  
 
Event 9  Girls 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
 -- Moore, Hayley             14 Sherwood                            DQ  
 
Event 10  Boys 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wallis, Mason             14 Launchers                        42.87   20  
  2 Amborski, Matthew         14 Sherwood                         43.53   17  
  3 Walker, Owen              13 PIED                           1:05.18   16  
 
Event 11  Girls 15-17 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Pardew, Virginia          17 Launchers                        39.81   20  
  2 Bowar, Hailey             16 SJST                             56.07   17  
 
Event 12  Boys 15-17 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 DeVaney, Collier          17 Sherwood                         31.72   20  
  2 Amborski, Robert          17 Sherwood                         33.64   17  
 
Event 13  Mixed 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mackey, Kaden             16 Sherwood                       1:22.66   20  
  2 DeVaney, Collier          17 Sherwood                       1:25.64   17  
  3 Carlton, Andrew           16 LFP                            1:36.21   16  
  4 Cole, David               45 Sherwood                       1:40.09   15  
  5 Dzieciolowski, Kathy      40 Sherwood                       1:40.61   14  
  6 Johnson, Matt             32 Sherwood                       1:40.94   13  
  7 Dzieciolowski, John       43 Sherwood                       1:46.71   12  
  8 Kyemba, Sophia            12 Sherwood                       2:03.00   11  
  9 Wyatt, Lyndsay             9 SJST                           2:06.83    9  
 10 Jackson, AJ               15 SJST                           2:18.71    7  
 
Event 15  Girls 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Baumgartner, Jenny         6 Makos                            32.94   20  
  2 Whetstone, Addison         7 Sherwood                         33.39   17  
  3 Marler, Katherine          8 Stingrays                        36.41   16  
  4 Schaab, Eva                8 SJST                             40.84   15  
  5 Mackey, McKinley           7 Sherwood                         41.23   14  
  6 Lee, Sophie                7 Sherwood                         42.30   13  
  7 Cole, Catherine            7 Sherwood                         45.06   12  
  8 Havin, Anna                7 Sherwood                       1:08.85   11  
 -- Pelfrey, Adelyn            7 Sherwood                            DQ  
 -- Edwards, Skylar            6 Sherwood                            DQ  
 
Event 16  Boys 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Whetstone, Isaac           8 Sherwood                         23.63   20  
  2 Cozelos, Aiden             8 Sherwood                         27.09   17  
  3 Hardy, William             8 Gators                           27.46   16  
  4 Quinn, Landon              7 Launchers                        29.93   15  
  5 Hardy, Benjamin            8 Gators                           30.01   14  
  6 McCarver, Camden           8 SJST                             31.38   13  
  7 Parkinson, Oliver          7 Sherwood                         31.73   12  
  8 Davenport, Owen            8 Sherwood                         35.20   11  
  9 Detwiler, George           8 Sherwood                         35.44    9  
 10 Jackson, Shaun             7 Sherwood                         36.51    7  
 11 Clark, Grady               8 SJST                             37.88    6  
 12 Dzieciolowski, Charlie     6 Sherwood                         41.06    5  
 13 Kyemba, Torin              7 Sherwood                         43.73    4  
 14 Lenahan, Garrett           7 Sherwood                         50.39    3  
 15 Johnson, Zachary           7 Sherwood                         51.62    2  
 16 Cobert, Judah              8 Tide                             57.48    1  
 17 Buening, Tate              6 Sherwood                       1:01.85  
 
Event 17  Girls 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wyatt, Lyndsay             9 SJST                           1:04.46   20  
  2 Owen, Rylee                9 SJST                           1:05.08   17  
  3 Detwiler, Jane            10 Sherwood                       1:10.80   16  
  4 Lenahan, Ainsley          10 Sherwood                       1:15.03   15  
  5 Cozelos, Josie             9 Sherwood                       1:16.28   14  
  6 McGilton, Savannah         9 SJST                           1:20.27   13  
  7 Zechler, Zoe              10 Sherwood                       2:09.00   12  
 -- Havin, Lizzy               9 Sherwood                            DQ  
 
Event 18  Boys 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Baumgartner, Max T         9 Makos                            56.58   20  
  2 Smith, Vladimir           10 Launchers                        57.76   17  
  3 Smith, Derek              10 Makos                          1:01.91   16  
  4 Dzieciolowski, Johnny      9 Sherwood                       1:09.82   15  
  5 Hammer, Matthew           10 Sherwood                       1:09.89   14  
  6 Echols, Paul               9 Makos                          1:12.97   13  
 -- Lee, Salem                 9 Sherwood                            DQ  
 -- Williams, Nate            10 Makos                               DQ  
 
Event 19  Girls 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Shea, Emma                12 Tide                             53.26   20  
  2 Kyemba, Sophia            12 Sherwood                         53.70   17  
  3 Owen, Bailey              11 SJST                             57.34   16  
  4 St. John, Sophia C        11 Makos                          1:03.05   15  
  5 Brock, Rebecca            11 SJST                           1:15.09   14  
 
Event 20  Boys 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Purser, Gibson            12 Sherwood                         43.00   20  
  2 Hardy, Samuel             12 Gators                           47.25   17  
  3 Purser, Hayden            12 Sherwood                         48.69   16  
  4 Rainey, Lawson            11 Stingrays                        51.05   15  
  5 Davenport, Luke           11 Sherwood                         56.32   14  
  6 Walker, Philip            11 PIED                             57.67   13  
  7 McManus, Wright           11 Gators                         1:02.50   12  
  8 Bowar, Dylan              12 SJST                           1:44.97   11  
 -- Cozelos, Mason            12 Sherwood                            DQ  
 
Event 21  Girls 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Griffin, Caitlyn          13 SJST                             49.50   20  
 
Event 22  Boys 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wallis, Mason             14 Launchers                        44.28   20  
  2 Amborski, Matthew         14 Sherwood                         50.70   17  
  3 Cole, Michael             13 Sherwood                       1:33.60   16  
 
Event 23  Girls 15-17 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mathews, Rebecca          15 Makos                            40.00   20  
  2 Walker, Betsy             15 PIED                             49.23   17  
 
Event 24  Boys 15-17 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Amborski, Robert          17 Sherwood                         41.28   20  
  2 Carlton, Andrew           16 LFP                              45.68   17  
 -- Jackson, AJ               15 SJST                                DQ  
 
Event 25  Mixed 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Purser, Shane             49 Sherwood                         14.58   20  
  2 Johnson, Matt             32 Sherwood                         14.68   17  
  3 Johnson, Nathan           12 Sherwood                         15.01  
  4 Lee, Hun                  39 Sherwood                         15.35   16  
  5 Purser, Gibson            12 Sherwood                         15.44   15  
  6 Purser, Hayden            12 Sherwood                         15.47   14  
  7 Dzieciolowski, Kathy      40 Sherwood                         16.53   13  
  8 Jackson, AJ               15 SJST                             17.00   12  
  9 Dzieciolowski, John       43 Sherwood                         17.44   11  
 10 Davenport, Luke           11 Sherwood                         17.54    9  
 11 Whetstone, Savannah       10 Sherwood                         18.04    7  
 12 Edwards, Jeanne           46 Sherwood                         18.53    6  
 13 Smith, Vladimir           10 Launchers                        20.09    5  
 14 DeVaney, Ieleen           49 Sherwood                         20.69    4  
 15 Shea, Luke                 8 Tide                             22.31    3  
 16 Havin, Jessica            30 Sherwood                         22.85    2  
 17 Hammer, Matthew           10 Sherwood                         22.87    1  
 18 Dzieciolowski, Johnny      9 Sherwood                         26.10  
 19 Dzieciolowski, Charlie     6 Sherwood                         28.06  
 20 Hammer, Jay               43 Sherwood                         30.01  
 21 Havin, Lizzy               9 Sherwood                         31.66  
 22 Bowar, Dylan              12 SJST                             40.65  
 23 Bowar, Christy            31 SJST                             40.67  
 24 Edwards, Skylar            6 Sherwood                         42.59  
 25 Havin, Anna                7 Sherwood                         47.88  
 26 Havin, Martin              4 Sherwood                       1:00.63  
 27 Dzieciolowski, Michael     4 Sherwood                       1:01.55  
 28 Havin, Scarlett            5 Sherwood                       1:18.76  
 29 Buening, Tate              6 Sherwood                       1:29.25  
 30 Buening, Kayla            30 Sherwood                       1:29.85  
 
Event 27  Mixed 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Detwiler, Alicia          32 Sherwood                         35.63   20  
  2 Johnson, Matt             32 Sherwood                         36.28   17  
  3 Shea, Emma                12 Tide                             37.17   16  
  4 Shea, Bess                11 Tide                             37.28   15  
  5 Dzieciolowski, John       43 Sherwood                         38.11   14  
  6 Havin, Jessica            30 Sherwood                         46.52   13  
  7 Smith, Derek              10 Makos                            47.61   12  
  8 Echols, Paul               9 Makos                            54.23   11  
  9 Smith, Shane               9 Makos                          1:07.77    9  
 
Event 29  Mixed 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 DeVaney, Collier          17 Sherwood                       1:12.78   20  
  2 Mathews, Rebecca          15 Makos                          1:25.19   17  
  3 Purser, Gibson            12 Sherwood                       1:25.97   16  
  4 Hardy, Samuel             12 Gators                         1:26.10   15  
  5 Johnson, Nathan           12 Sherwood                       1:30.72   14  
  6 Walker, Philip            11 PIED                           1:31.94   13  
  7 Wallis, Mason             14 Launchers                      1:33.47   12  
  8 Cole, David               45 Sherwood                       1:34.38   11  
  9 Dzieciolowski, Kathy      40 Sherwood                       1:34.74    9  
 10 Pardew, Virginia          17 Launchers                      1:39.74    7  
 11 Whetstone, Savannah       10 Sherwood                       1:41.00    6  
 12 Whetstone, Isaac           8 Sherwood                       1:43.59    5  
 13 Baumgartner, Max T         9 Makos                          1:45.94    4  
 14 McManus, Wright           11 Gators                         1:49.35    3  
 15 DeVaney, Ieleen           49 Sherwood                       2:00.28    2  
 16 St. John, Sophia C        11 Makos                          2:03.72    1  
 17 Cozelos, Aiden             8 Sherwood                       2:09.88  
 18 Williams, Nate            10 Makos                          2:24.69  
 19 Whetstone, Addison         7 Sherwood                       2:34.01  
 20 Baumgartner, Jenny         6 Makos                          2:40.08  
 -- Kyemba, Torin              7 Sherwood                            DQ  
 
Event 31  Mixed 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 DeVaney, Collier          17 Sherwood                       1:18.51   20  
  2 Whetstone, Savannah       10 Sherwood                       1:38.45   17  
  3 Moore, Hayley             14 Sherwood                       1:59.65   16  
  4 Smith, Vladimir           10 Launchers                      2:13.64   15  
 
Event 33  Girls 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Whetstone, Addison         7 Sherwood                         27.74   20  
  2 Baumgartner, Jenny         6 Makos                            30.48   17  
  3 Shea, Eleanor              6 Tide                             31.96   16  
  4 Schaab, Eva                8 SJST                             34.35   15  
  5 Pelfrey, Adelyn            7 Sherwood                         39.19   14  
  6 Marler, Katherine          8 Stingrays                        40.73   13  
  7 Cole, Catherine            7 Sherwood                         46.09   12  
  8 Cobert, Sabrina            7 Tide                             48.98   11  
  9 Hunt, Carlie               5 Makos                            54.24    9  
 10 Havin, Anna                7 Sherwood                       1:21.21    7  
 
Event 34  Boys 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hardy, Benjamin            8 Gators                           25.59   20  
  2 Cozelos, Aiden             8 Sherwood                         25.90   17  
  3 Whetstone, Isaac           8 Sherwood                         27.74   16  
  4 Hardy, William             8 Gators                           28.96   15  
  5 Shea, Luke                 8 Tide                             29.02   14  
  6 Quinn, Landon              7 Launchers                        29.13   13  
  7 Casperson, Ben             8 JVRA-US                          29.65   12  
  8 McCarver, Camden           8 SJST                             29.66   11  
  9 Johnson, Zachary           7 Sherwood                         30.31    9  
 10 Kyemba, Torin              7 Sherwood                         31.04    7  
 11 Parkinson, Oliver          7 Sherwood                         31.13    6  
 12 Jackson, Shaun             7 Sherwood                         34.78    5  
 13 Clark, Grady               8 SJST                             35.10    4  
 14 Dzieciolowski, Charlie     6 Sherwood                         38.08    3  
 15 Cobert, Judah              8 Tide                             51.03    2  
 16 Lenahan, Garrett           7 Sherwood                         52.33    1  
 
Event 35  Girls 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wyatt, Lyndsay             9 SJST                             53.01   20  
  2 Owen, Rylee                9 SJST                             56.01   17  
  3 McGilton, Savannah         9 SJST                           1:00.60   16  
  4 Havin, Lizzy               9 Sherwood                       1:13.78   15  
  5 Lenahan, Ainsley          10 Sherwood                       1:18.35   14  
  6 Zechler, Zoe              10 Sherwood                       1:36.55   13  
 
Event 36  Boys 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Baumgartner, Max T         9 Makos                            49.27   20  
  2 Smith, Vladimir           10 Launchers                      1:00.59   17  
  3 Smith, Shane               9 Makos                          1:05.65   16  
  4 Echols, Paul               9 Makos                          1:06.28   15  
  5 Dzieciolowski, Johnny      9 Sherwood                       1:08.47   14  
  6 Lee, Salem                 9 Sherwood                       1:17.38   13  
  7 Williams, Nate            10 Makos                          1:24.27   12  
 
Event 37  Girls 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Owen, Bailey              11 SJST                             44.06   20  
  2 Shea, Bess                11 Tide                             48.19   17  
  3 Shea, Emma                12 Tide                             49.75   16  
  4 Brock, Rebecca            11 SJST                             58.62   15  
 
Event 38  Boys 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hardy, Samuel             12 Gators                           37.47   20  
  2 Walker, Philip            11 PIED                             41.18   17  
  3 Purser, Hayden            12 Sherwood                         44.25   16  
  4 Johnson, Nathan           12 Sherwood                         47.67   15  
  5 McManus, Wright           11 Gators                           52.73   14  
  6 Cozelos, Mason            12 Sherwood                         53.15   13  
 
Event 39  Girls 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Moore, Hayley             14 Sherwood                         55.47   20  
 
Event 40  Boys 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Cobert, Xander            13 Tide                             41.56   20  
  2 Amborski, Matthew         14 Sherwood                         44.13   17  
  3 Wallis, Mason             14 Launchers                        47.26   16  
  4 Cole, Michael             13 Sherwood                       1:05.69   15  
 
Event 41  Girls 15-17 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Pardew, Virginia          17 Launchers                        44.15   20  
  2 Bowar, Heaven             15 SJST                           1:06.90   17  
 
Event 42  Boys 15-17 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Amborski, Robert          17 Sherwood                         39.44   20  
 
Event 43  Mixed 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mackey, Kaden             16 Sherwood                       1:04.06   20  
  2 DeVaney, Collier          17 Sherwood                       1:06.86   17  
  3 Carlton, Andrew           16 LFP                            1:14.47   16  
  4 Griffin, Caitlyn          13 SJST                           1:18.59   15  
  5 Detwiler, Alicia          32 Sherwood                       1:20.20   14  
  6 Cole, David               45 Sherwood                       1:26.62   13  
  7 Bowar, Hailey             16 SJST                           1:34.63   12  
  8 Wyatt, Lyndsay             9 SJST                           1:42.83   11  
  9 Bowar, Heaven             15 SJST                           2:00.03    9  
 
Event 45  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Baumgartner, Jenny         6 Makos                            25.73   20  
  2 Shea, Eleanor              6 Tide                             28.52   17  
  3 Whetstone, Addison         7 Sherwood                         29.00   16  
  4 Mackey, McKinley           7 Sherwood                         29.44   15  
  5 Schaab, Eva                8 SJST                             29.47   14  
  6 Marler, Katherine          8 Stingrays                        31.50   13  
  7 Pelfrey, Adelyn            7 Sherwood                         34.04   12  
  8 Cole, Catherine            7 Sherwood                         38.23   11  
  9 Hunt, Carlie               5 Makos                            41.70    9  
 10 Cobert, Sabrina            7 Tide                             47.67    7  
 11 Havin, Anna                7 Sherwood                         51.65    6  
 
Event 46  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Whetstone, Isaac           8 Sherwood                         18.47   20  
  2 Cozelos, Aiden             8 Sherwood                         19.13   17  
  3 Hardy, William             8 Gators                           19.29   16  
  4 Hardy, Benjamin            8 Gators                           20.24   15  
  5 Quinn, Landon              7 Launchers                        21.20   14  
  6 Casperson, Ben             8 JVRA-US                          22.53   13  
  7 Shea, Luke                 8 Tide                             23.09   12  
  8 McCarver, Camden           8 SJST                             23.35   11  
  9 Jackson, Shaun             7 Sherwood                         25.45    9  
 10 Detwiler, George           8 Sherwood                         27.48    7  
 11 Parkinson, Oliver          7 Sherwood                         27.53    6  
 12 Johnson, Zachary           7 Sherwood                         28.05    5  
 13 Clark, Grady               8 SJST                             30.83    4  
 14 Davenport, Owen            8 Sherwood                         31.52    3  
 15 Kyemba, Torin              7 Sherwood                         32.14    2  
 16 Lenahan, Garrett           7 Sherwood                         32.42    1  
 17 Cobert, Judah              8 Tide                             40.63  
 18 Parkinson, Elijah          4 Sherwood                         58.66  
 19 Davenport, Hayes           5 Sherwood                       1:02.27  
 20 Buening, Tate              6 Sherwood                       1:17.95  
 21 Detwiler, Fritz            5 Sherwood                       1:21.35  
 
Event 47  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Whetstone, Savannah       10 Sherwood                         41.26   20  
  2 Owen, Rylee                9 SJST                             43.50   17  
  3 Wyatt, Lyndsay             9 SJST                             49.03   16  
  4 Detwiler, Jane            10 Sherwood                         53.35   15  
  5 McGilton, Savannah         9 SJST                             57.01   14  
  6 Cozelos, Josie             9 Sherwood                       1:03.63   13  
  7 Zechler, Zoe              10 Sherwood                       1:27.93   12  
 
Event 48  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Baumgartner, Max T         9 Makos                            42.61   20  
  2 Smith, Vladimir           10 Launchers                        51.03   17  
  3 Williams, Nate            10 Makos                            51.24   16  
 
Event 49  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Shea, Emma                12 Tide                             37.35   20  
  2 Shea, Bess                11 Tide                             37.50   17  
  3 Owen, Bailey              11 SJST                             37.56   16  
  4 Kyemba, Sophia            12 Sherwood                         39.61   15  
  5 Detwiler, Evelyn          12 Sherwood                         48.32   14  
  6 Brock, Rebecca            11 SJST                           1:01.28   13  
 
Event 50  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hardy, Samuel             12 Gators                           32.70   20  
  2 Walker, Philip            11 PIED                             32.77   17  
  3 Purser, Gibson            12 Sherwood                         33.59   16  
  4 Johnson, Nathan           12 Sherwood                         35.18   15  
  5 Purser, Hayden            12 Sherwood                         35.22   14  
  6 Davenport, Luke           11 Sherwood                         39.12   13  
  7 Rainey, Lawson            11 Stingrays                        43.45   12  
  8 McManus, Wright           11 Gators                           51.27   11  
  9 Bowar, Dylan              12 SJST                           1:32.43    9  
 
Event 51  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Griffin, Caitlyn          13 SJST                             34.50   20  
  2 Moore, Hayley             14 Sherwood                         46.09   17  
 
Event 52  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Amborski, Matthew         14 Sherwood                         32.77   20  
  2 Wallis, Mason             14 Launchers                        35.06   17  
  3 Cobert, Xander            13 Tide                             35.16   16  
  4 Walker, Owen              13 PIED                             38.73   15  
  5 Cole, Michael             13 Sherwood                         58.57   14  
 
Event 53  Girls 15-17 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Westbrook, Tori           15 SJST                             33.29   20  
  2 Walker, Betsy             15 PIED                             35.72   17  
  3 Pardew, Virginia          17 Launchers                        38.21   16  
  4 Bowar, Hailey             16 SJST                             42.67   15  
  5 Bowar, Heaven             15 SJST                             48.33   14  
 
Event 54  Boys 15-17 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mackey, Kaden             16 Sherwood                         26.56   20  
  2 Amborski, Robert          17 Sherwood                         29.37   17  
  3 Carlton, Andrew           16 LFP                              33.01   16  
  4 Jackson, AJ               15 SJST                             36.89   15  

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2017 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org