Home
2016 Meets
2015 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL - A               HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 6/15/2017 07:38 AM
                  2017 RCSL WHBG vs CAML - Yards - 6/13/2017                   
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:13.47        1981 Whitesburg                                 
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 CAMELOT RECREATION ASSOCIATION  'A'                         1:42.76    7  
     1) Campos, MaKaela 8               2) Varmette, Eva 8                
     3) Mobley, Genevieve 8             4) Self, Mollie 8                 
  2 WHITESBURG TIDE  'A'                                        2:19.17  
     1) Morris, Clara 6                 2) Smith, Hayden 8                
     3) Alderson, Lena 7                4) Hester, Lauren 8               
 -- CAMELOT RECREATION ASSOCIATION  'B'                        X2:19.53  
     1) Messervy, Maisy 6               2) Cahue, Ava 8                   
     3) Craig, Abbey 8                  4) Burnham, Amelia 5              
 -- WHITESBURG TIDE  'B'                                       X2:27.25  
     1) Turnbull, Kate 7                2) Shea, Eleanor 6                
     3) Wilson, Pyper 7                 4) Cobert, Sabrina 7              
 -- CAMELOT RECREATION ASSOCIATION  'C'                        X3:01.10  
     1) Miller, Miranda 7               2) Borders, Ellie 5               
     3) Lindy, Anna 7                   4) Davenport, Audrey 7            
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:16.31        1982 Whitesburg                                 
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 WHITESBURG TIDE  'A'                                        1:34.86    7  
     1) Cooper, Walt 8                  2) Morris, Luke 8                 
     3) Thompson, Haiden 8              4) Shea, Luke 8                   
  2 CAMELOT RECREATION ASSOCIATION  'A'                         1:53.82  
     1) Heimbeck, Lukas 7               2) Roberts, Luke 8                
     3) Tripp, Jackson 7                4) Maples, Dylan 8                
 -- WHITESBURG TIDE  'B'                                            XDQ  
     1) Smith, Nolan 6                  2) Turnbull, Jack 6               
     3) Vinson, Jaxon 7                 4) Eiland, John 8                 
 -- CAMELOT RECREATION ASSOCIATION  'B'                             XDQ  
     1) Opiniano, Shade 6               2) Turner, Lucas 6                
     3) Campos, Joseph 6                4) Burnham, Joshua 4              
 
Event 3  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:17.35        1998 Piedmont                                   
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 CAMELOT RECREATION ASSOCIATION  'A'                         3:16.88    7  
     1) Warnick, Natalie 10             2) Miller, Taylor 10              
     3) Young, Keira 9                  4) Roden-Poppe, Dakota 9          
  2 WHITESBURG TIDE  'A'                                        4:58.72  
     1) Smith, Addison 9                2) Hawkins, Virginia L 10         
     3) Hopkins, Avery A 10             4) Stephens, Adalin 9             
 -- CAMELOT RECREATION ASSOCIATION  'B'                        X3:09.18  
     1) Messervy, Kate 9                2) Saller, Elsie 9                
     3) Owens, River 9                  4) Marley, Marley 9               
 -- CAMELOT RECREATION ASSOCIATION  'C'                        X4:35.01  
     1) Lowery, Sara Kate 9             2) Long, Hannah 9                 
     3) Ashton, Lareeta 9               4) Smith, Camdyn 10               
 
Event 4  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:15.90        1997 Jones Valley                               
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 CAMELOT RECREATION ASSOCIATION  'A'                         3:21.57    7  
     1) Borders, Will 10                2) Burnham, Nikolas 10            
     3) Lemke, Wilson R 9               4) Shipp, Zachary 10              
 -- WHITESBURG TIDE  'A'                                             DQ  
     1) Dickens, Gregory 10             2) Hopkins, Cole 8                
     3) Alderson, Christian 9           4) Ordonez, Axel 10               
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:05.19        1999 Piedmont                                   
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 CAMELOT RECREATION ASSOCIATION  'A'                         2:30.03    7  
     1) Hyde, Carly Jo 11               2) Roberts, Sofia 12              
     3) Hicks, Krysanne 11              4) Aiello, Elena 11               
  2 WHITESBURG TIDE  'A'                                        2:30.28  
     1) Butler, Avery 12                2) Thompson, Lillian 11           
     3) Shea, Bess 11                   4) Maurer, Sophie 11              
 -- CAMELOT RECREATION ASSOCIATION  'B'                             XDQ  
     1) Batrich, Maddie 11              2) Windsor, Madeline 12           
     3) Weaver, Rachel 12               4) Smith, Camdyn 10               
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:07.29        1999 Jones Valley, Johns Valley                 
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 CAMELOT RECREATION ASSOCIATION  'A'                         3:16.07    7  
     1) McNeal, Cole 11                 2) McNeil, Ryan 12                
     3) Ashton, Liam 11                 4) Bigelow, Davis 11              
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:01.47   6/17/2014 Piedmont, PIED                             
                         A Monk, A Schloss, M Monk, C Strankman            
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 WHITESBURG TIDE  'A'                                        2:29.82    7  
     1) Thompson, Maggie 13             2) Shea, Emma 12                  
     3) Jones, Alison 13                4) Zibas, Camille 14              
  2 CAMELOT RECREATION ASSOCIATION  'A'                         2:30.95  
     1) Graves, Belle 13                2) Burnham, Victoria 14           
     3) Bigelow, Quinn 13               4) Black, Anna 6                  
 
Event 8  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:52.79   6/24/2015 Piedmont Piranhas, PIED                    
                         C Chance, A Nurre, E Wan, B Werth                 
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 WHITESBURG TIDE  'A'                                        2:07.80    7  
     1) Cobert, Xander 13               2) Harlow, Owen 14                
     3) Steadmon, Lync 14               4) Rooker, Austin 14              
  2 CAMELOT RECREATION ASSOCIATION  'A'                         2:49.33  
     1) Shipp, Alan 13                  2) Treen, Lake 11                 
     3) Varmette, Will 14               4) Lewis, Jes 13                  
 -- WHITESBURG TIDE  'B'                                       X2:23.47  
     1) Alderson, Samuel 14             2) Rooker, Matthew 13             
     3) Wilson, Walker 13               4) Harris, Caden 13               
 
Event 10  Boys 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:42.31   6/29/2016 Piedmont Piranhas                          
                         C Chance, A Nurre, A Smith, C Overbeek            
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 WHITESBURG TIDE  'A'                                        2:11.68    7  
     1) Jose, Garrett D 16              2) Rice, Rob 16                   
     3) Maurer, Jack 15                 4) Alderson, Jacob 13             
  2 CAMELOT RECREATION ASSOCIATION  'A'                         2:19.73  
     1) Sherman, Casey A 15             2) Bigelow, Wilson 15             
     3) Marsden, Joshua 15              4) Cleary, Aidan 15               
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   17.98        1998 Beth Anne Ashcraft, Whitesburg               
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Burnham, Amelia            5 CAMELOT                          25.91    5  
  2 Shea, Eleanor              6 TIDE                            J28.00    3  
  3 Salehi, Anna               6 CAMELOT                         J27.41    1  
  4 Morris, Clara              6 TIDE                             29.48  
  5 Messervy, Maisy            6 CAMELOT                          32.68  
  6 Hester, Penny              6 TIDE                             45.25  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Biles, Brooklyn            6 CAMELOT                         X36.70  
 -- Harris, Scarlet            5 CAMELOT                         X38.99  
 -- Salehi, Katherine          6 CAMELOT                         X43.30  
 -- Black, Anna                6 CAMELOT                         X48.36  
 -- Borders, Ellie             5 CAMELOT                         X49.21  
 -- McCraw, Claire             5 CAMELOT                         X56.96  
 -- Wilson, Coby               5 TIDE                          X1:04.30  
 -- Brown, Vera                5 TIDE                          X1:22.08  
 -- Broadway, Reese            6 TIDE                          X1:41.15  
 -- Lanwer, Tessa              6 CAMELOT                       X2:04.41  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   16.34        1999 Lucas Marin, Hampton Cove                    
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Craig, Dylan               5 CAMELOT                          31.60    5  
  2 Turnbull, Jack             6 TIDE                             32.51    3  
  3 Smith, Nolan               6 TIDE                             35.87    1  
  4 Self, Logan                6 CAMELOT                          38.43  
  5 Dickens, Ethan             6 TIDE                             42.30  
  6 Campos, Joseph             6 CAMELOT                          44.73  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Garner, Trip               6 TIDE                            X42.42  
 -- Turnbull, Thomas           4 TIDE                            X45.47  
 -- Rass, Jacob                6 CAMELOT                         X46.80  
 -- Brightwell, Jonas          6 CAMELOT                         X50.02  
 -- Young, Conner              5 CAMELOT                       X1:00.65  
 -- Osterc, Ethan              5 TIDE                          X1:03.34  
 -- Turner, Adler              5 CAMELOT                       X1:10.72  
 -- Stephens, Grady            5 TIDE                          X1:13.96  
 -- Rooker, Jackson            5 TIDE                          X1:16.31  
 -- Eiland, Max                6 TIDE                          X1:20.73  
 -- Nabors, Dalton             5 CAMELOT                       X1:38.84  
 -- Stanford, Cillian          5 CAMELOT                       X1:43.60  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   14.45        1981 Katherine Rhodes, Piedmont                   
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Self, Mollie               8 CAMELOT                          21.08    5  
  2 Varmette, Eva              8 CAMELOT                          25.28    3  
  3 Hester, Lauren             8 TIDE                             25.77    1  
  4 Smith, Hayden              8 TIDE                             28.25  
  5 Cahue, Ava                 8 CAMELOT                          28.51  
  6 Alderson, Lena             7 TIDE                             36.36  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
 -- Lanwer, Ella               8 CAMELOT                         X24.51  
 -- Davenport, Audrey          7 CAMELOT                         X26.39  
 -- Garner, Layne              8 TIDE                            X29.22  
 -- Wilson, Pyper              7 TIDE                            X31.29  
 -- Lindy, Anna                7 CAMELOT                         X32.80  
 -- Treen, Molly               8 CAMELOT                         X33.49  
 -- Craig, Abbey               8 CAMELOT                         X37.23  
 -- Miller, Miranda            7 CAMELOT                         X39.78  
 -- Cobert, Sabrina            7 TIDE                            X40.72  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   13.74        1979 David Allen, Whitesburg                      
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Roberts, Luke              8 CAMELOT                          18.67    5  
  2 Morris, Luke               8 TIDE                             20.35    3  
  3 Shea, Luke                 8 TIDE                             20.72    1  
  4 Thompson, Haiden           8 TIDE                             21.79  
  5 Maples, Dylan              8 CAMELOT                          25.00  
  6 Heimbeck, Lukas            7 CAMELOT                          26.17  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Brown, Felix               7 TIDE                            X31.49  
 -- Brown, Ambrose             8 TIDE                            X33.03  
 -- Vinson, Jaxon              7 TIDE                            X33.50  
 -- Eiland, John               8 TIDE                            X33.80  
 -- Cobert, Judah              8 TIDE                            X37.77  
 -- Saller, David              7 CAMELOT                         X45.79  
 -- Dickens, Noah              8 TIDE                          X1:00.66  
 
Event 23  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   27.19    6/8/2011 Regan Weakley, Stingrays                     
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hopkins, Avery A          10 TIDE                             36.44    5  
  2 Miller, Taylor            10 CAMELOT                          40.66    3  
  3 Hawkins, Virginia L       10 TIDE                             40.86    1  
  4 Smith, Addison             9 TIDE                             41.44  
  4 Warnick, Natalie          10 CAMELOT                         J41.61  
  6 Roden-Poppe, Dakota        9 CAMELOT                          42.56  
 
Event 25  Girls 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Owens, River               9 CAMELOT                         X47.58  
 -- Smith, Camdyn             10 CAMELOT                         X47.84  
 -- Long, Hannah               9 CAMELOT                         X53.10  
 -- Saller, Elsie              9 CAMELOT                         X53.70  
 -- Lowery, Sara Kate          9 CAMELOT                         X55.59  
 -- Messervy, Kate             9 CAMELOT                         X56.61  
 -- Garner, Lauren            10 TIDE                          X1:01.23  
 -- Ashton, Lareeta            9 CAMELOT                       X1:05.10  
 -- Broadway, Summer           9 TIDE                          X1:31.69  
 
Event 26  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   27.61        1981 David Allen, Whitesburg                      
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Borders, Will             10 CAMELOT                          43.10    5  
  2 Shipp, Zachary            10 CAMELOT                          43.21    3  
  3 Dickens, Gregory          10 TIDE                             44.70    1  
  4 Alderson, Christian        9 TIDE                             46.61  
  5 Ordonez, Axel             10 TIDE                             52.64  
  6 Messervy, Jack            10 CAMELOT                          56.16  
 
Event 28  Boys 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Aiello, Nick               9 CAMELOT                       X1:11.32  
 
Event 29  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   25.37   6/26/2013 Regan Weakley, MTSP                          
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Thompson, Lillian         11 TIDE                             31.49    5  
  2 Shea, Bess                11 TIDE                             33.92    3  
  3 Maurer, Sophie            11 TIDE                             34.24    1  
  4 Aiello, Elena             11 CAMELOT                          34.75  
  5 Hyde, Carly Jo            11 CAMELOT                          35.88  
  6 Windsor, Madeline         12 CAMELOT                          40.66  
 
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Weaver, Rachel            12 CAMELOT                         X45.36  
 -- Thompson, Paige           11 TIDE                            X49.48  
 -- Batrich, Maddie           11 CAMELOT                         X56.91  
 -- Lowery, Reese             11 CAMELOT                         X56.97  
 -- Garner, Cate              11 TIDE                          X1:00.64  
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   25.20        1976 Keating Johns, Jones Valley                  
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Osterbauer, Matthew C     12 TIDE                             32.33    5  
  2 Ashton, Liam              11 CAMELOT                          35.06    3  
  3 McNeal, Cole              11 CAMELOT                          41.80    1  
  4 Bigelow, Davis            11 CAMELOT                          44.56  
 
Event 34  Boys 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Saller, Zechariah         11 CAMELOT                       X1:02.63  
 
Event 35  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   24.62   6/25/2014 Regan Weakley, MTSP                          
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Zibas, Camille            14 TIDE                             31.00    5  
  2 Bigelow, Quinn            13 CAMELOT                          31.91    3  
  3 Thompson, Maggie          13 TIDE                             33.22    1  
  4 Jones, Alison             13 TIDE                             34.12  
  5 Burnham, Victoria         14 CAMELOT                          36.48  
  6 Jones, Haley              14 CAMELOT                          37.31  
 
Event 37  Girls 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Jones, Sadie              13 CAMELOT                         X41.83  
 -- Thomas, Britney           13 CAMELOT                         X46.90  
 
Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   23.27        1979 Chris McCool, Piedmont                       
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Harlow, Owen              14 TIDE                             24.59    5  
  2 Rooker, Austin            14 TIDE                             27.94    3  
  3 Wilson, Walker            13 TIDE                             28.23    1  
  4 Varmette, Will            14 CAMELOT                          32.95  
  5 Lewis, Jes                13 CAMELOT                          39.00  
 
Event 40  Boys 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Alderson, Samuel          14 TIDE                            X31.99  
 -- Maurer, David             13 TIDE                            X37.39  
 -- Harris, Caden             13 TIDE                            X37.54  
 
Event 41  Girls 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   24.64    6/8/2016 Sarah Margaret Cimino, Blossomwood           
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Moffet, Victoria          15 TIDE                             29.95    5  
  2 Thompson, Kaelyn          16 TIDE                             34.18    3  
  3 Jones, Morgan E           15 CAMELOT                          34.79    1  
 
Event 44  Boys 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SC Yards:   21.69   6/22/2016 Cade Overbeek, PIED                          
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rice, Rob                 16 TIDE                             26.47    5  
  2 Cleary, Aidan             15 CAMELOT                          28.57    3  
  3 Jose, Garrett D           16 TIDE                             29.66    1  
  4 Marsden, Joshua           15 CAMELOT                          34.38  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   18.65        1984 Katherine Rhodes, Piedmont                   
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Varmette, Eva              8 CAMELOT                          28.12    5  
  2 Smith, Hayden              8 TIDE                             28.73    3  
  3 Mobley, Genevieve          8 CAMELOT                          29.64    1  
  4 Alderson, Lena             7 TIDE                             42.79  
  5 Morris, Clara              6 TIDE                             46.78  
 -- Campos, MaKaela            8 CAMELOT                             DQ  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   17.41        1997 Brian Chan, Randolph                         
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Morris, Luke               8 TIDE                             24.11    5  
  2 Cooper, Walt               8 TIDE                             25.51    3  
  3 Roberts, Luke              8 CAMELOT                          27.54    1  
  4 Tripp, Jackson             7 CAMELOT                          33.64  
  5 Hopkins, Cole              8 TIDE                             35.02  
  6 Heimbeck, Lukas            7 CAMELOT                          41.82  
 
Event 49  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   35.62   6/29/2011 Alison Hu, WHBG                              
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Miller, Taylor            10 CAMELOT                          48.94    5  
  2 Hawkins, Virginia L       10 TIDE                             49.72    3  
  3 Warnick, Natalie          10 CAMELOT                          53.11    1  
  4 Young, Keira               9 CAMELOT                        1:01.83  
 -- Stephens, Adalin           9 TIDE                                DQ  
 -- Smith, Addison             9 TIDE                                DQ  
 
Event 50  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   36.72        1999 Brian Chan, Jones Valley                     
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Burnham, Nikolas          10 CAMELOT                          46.81    5  
  2 Hawkins, Patrick           9 TIDE                           1:06.56    3  
  3 Aiello, Nick               9 CAMELOT                        1:10.23    1  
 -- Ordonez, Axel             10 TIDE                                DQ  
 -- Borders, Will             10 CAMELOT                             DQ  
 
Event 51  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   33.44        1981 Jana Korsch, Camelot                         
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Roberts, Sofia            12 CAMELOT                          35.84    5  
  2 Thompson, Lillian         11 TIDE                             42.32    3  
  3 Hicks, Krysanne           11 CAMELOT                          42.43    1  
  4 Maurer, Sophie            11 TIDE                             45.34  
  5 Shea, Emma                12 TIDE                             46.10  
  6 Hyde, Carly Jo            11 CAMELOT                          47.08  
 
Event 52  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   32.55        1985 Randy Johnson, Jones Valley                  
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 McNeil, Ryan              12 CAMELOT                          47.53    5  
  2 Treen, Lake               11 CAMELOT                          53.56    3  
  3 Meeks, Andrew             11 CAMELOT                        1:06.18    1  
 -- Wimberly, Seth            11 TIDE                                DQ  
 
Event 53  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   32.17    7/3/2012 Jesse Sabio, JVRA                            
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Zibas, Camille            14 TIDE                             41.25    5  
  2 Bigelow, Quinn            13 CAMELOT                          41.49    3  
  3 Jones, Alison             13 TIDE                             43.04    1  
  4 Graves, Belle             13 CAMELOT                          44.58  
  5 Burnham, Victoria         14 CAMELOT                          49.26  
  6 Sullivan, Emma C          14 TIDE                             58.43  
 
Event 54  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   29.37   6/22/2016 Alexander Nurre, PIED                        
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Harlow, Owen              14 TIDE                             31.80    5  
  2 Rooker, Austin            14 TIDE                             37.59    3  
  3 Alderson, Jacob           13 TIDE                             38.88    1  
  4 Varmette, Will            14 CAMELOT                          45.45  
  5 Shipp, Alan               13 CAMELOT                          48.54  
  6 Lewis, Jes                13 CAMELOT                          52.01  
 
Event 55  Girls 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   31.68        1986 Jana Korsch, Camelot                         
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Moffet, Victoria          15 TIDE                             38.86    5  
  2 Thompson, Kaelyn          16 TIDE                             41.88    3  
  3 Jones, Morgan E           15 CAMELOT                          45.23    1  
  4 Naumcheff, Stevie         15 CAMELOT                          50.13  
 
Event 56  Boys 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SC Yards:   27.72    6/2/2010 Cameron Conners, GREN                        
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rice, Rob                 16 TIDE                             32.57    5  
  2 Maurer, Jack              15 TIDE                             34.07    3  
  3 Jose, Garrett D           16 TIDE                             36.05    1  
  4 Bigelow, Wilson           15 CAMELOT                          36.30  
  5 Sherman, Casey A          15 CAMELOT                          42.69  
  6 Marsden, Joshua           15 CAMELOT                          48.27  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:05.41   6/27/2007 Blossomwood, BLOS                          
                         W Kretzchmar,B Thurman,R Roberts, S Cimino        
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 CAMELOT RECREATION ASSOCIATION  'A'                         1:30.01    7  
     1) Varmette, Eva W8                2) Heimbeck, Lukas M7             
     3) Self, Mollie W8                 4) Roberts, Luke M8               
  2 WHITESBURG TIDE  'A'                                        1:33.05  
     1) Thompson, Haiden M8             2) Smith, Hayden W8               
     3) Hester, Lauren W8               4) Shea, Luke M8                  
 -- WHITESBURG TIDE  'B'                                       X1:49.10  
     1) Vinson, Jaxon M7                2) Wilson, Pyper W7               
     3) Turnbull, Kate W7               4) Eiland, John M8                
 -- WHITESBURG TIDE  'C'                                       X1:49.10  
     1) Cooper, Walt M8                 2) Garner, Layne W8               
     3) Cobert, Sabrina W7              4) Turnbull, Jack M6              
 -- CAMELOT RECREATION ASSOCIATION  'C'                        X1:49.11  
     1) Self, Logan M6                  2) Miller, Miranda W7             
     3) Treen, Molly W8                 4) Campos, Joseph M6              
 -- CAMELOT RECREATION ASSOCIATION  'B'                             XDQ  
     1) Campos, MaKaela W8              2) Tripp, Jackson M7              
     3) Mobley, Genevieve W8            4) Maples, Dylan M8               
 
Event 59  Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:00.27        1983 Southeast YMCA                             
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 WHITESBURG TIDE  'A'                                        2:51.23    7  
     1) Hawkins, Virginia L W10         2) Morris, Luke M8                
     3) Alderson, Christian M9          4) Hopkins, Avery A W10           
  2 CAMELOT RECREATION ASSOCIATION  'A'                         2:52.53  
     1) Messervy, Jack M10              2) Warnick, Natalie W10           
     3) Miller, Taylor W10              4) Burnham, Nikolas M10           
 -- CAMELOT RECREATION ASSOCIATION  'B'                        X3:04.66  
     1) Roden-Poppe, Dakota W9          2) Young, Keira W9                
     3) Borders, Will M10               4) Shipp, Zachary M10             
 -- CAMELOT RECREATION ASSOCIATION  'C'                        X3:51.56  
     1) Aiello, Nick M9                 2) Lemke, Wilson R M9             
     3) Owens, River W9                 4) Saller, Elsie W9               
 
Event 61  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:50.42   6/18/2014 Piedmont Piranhas, Piedmont                
                         E Wan, A Schloss, A Nurre, M Monk                 
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 CAMELOT RECREATION ASSOCIATION  'A'                         2:13.86    7  
     1) Roberts, Sofia W12              2) Ashton, Liam M11               
     3) Aiello, Elena W11               4) McNeil, Ryan M12               
  2 WHITESBURG TIDE  'A'                                        2:36.43  
     1) Thompson, Lillian W11           2) Wimberly, Seth M11             
     3) Shea, Bess W11                  4) Osterbauer, Matthew C M12      
 -- CAMELOT RECREATION ASSOCIATION  'B'                        X2:43.79  
     1) Bigelow, Davis M11              2) McNeal, Cole M11               
     3) Hicks, Krysanne W11             4) Hyde, Carly Jo W11             
 -- CAMELOT RECREATION ASSOCIATION  'C'                        X3:20.94  
     1) Windsor, Madeline W12           2) Weaver, Rachel W12             
     3) Saller, Zechariah M11           4) Treen, Lake M11                
 
Event 63  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:42.31   6/12/2013 BYRD                                       
                         C Hui, M Northcutt, I Blasingame, S Vasquez       
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 WHITESBURG TIDE  'A'                                        1:58.96    7  
     1) Rooker, Austin M14              2) Jones, Alison W13              
     3) Zibas, Camille W14              4) Harlow, Owen M14               
  2 CAMELOT RECREATION ASSOCIATION  'A'                         2:16.28  
     1) Bigelow, Quinn W13              2) Varmette, Will M14             
     3) Lewis, Jes M13                  4) Jones, Haley W14               
 -- WHITESBURG TIDE  'B'                                       X2:12.53  
     1) Rooker, Matthew M13             2) Sullivan, Emma C W14           
     3) Thompson, Maggie W13            4) Steadmon, Lync M14             
 -- CAMELOT RECREATION ASSOCIATION  'B'                        X2:51.38  
     1) Shipp, Alan M13                 2) Meeks, Andrew M11              
     3) Lemke, AnnaBeth E W13           4) Burnham, Victoria W14          
 
Event 65  Mixed 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:37.69   6/24/2015 Byrd Springs                               
                         J Hinely, M Northcutt, C Hui, S Vasquez           
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 WHITESBURG TIDE  'A'                                        2:00.52    7  
     1) Maurer, Jack M15                2) Clinton, Sydney W16            
     3) Moffet, Victoria W15            4) Rice, Rob M16                  
  2 CAMELOT RECREATION ASSOCIATION  'A'                         2:19.08  
     1) Naumcheff, Stevie W15           2) Jones, Morgan E W15            
     3) Marsden, Joshua M15             4) Cleary, Aidan M15              
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   17.71        1981 Lori Harrison, Byrd Spring                   
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Self, Mollie               8 CAMELOT                          26.39    5  
  2 Mobley, Genevieve          8 CAMELOT                          27.77    3  
  3 Campos, MaKaela            8 CAMELOT                          29.45    1  
  4 Turnbull, Kate             7 TIDE                             32.47  
  5 Hester, Lauren             8 TIDE                             33.04  
  6 Morris, Clara              6 TIDE                             40.98  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   16.41   6/19/2013 Riley T. Groves, RSAL                        
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Cooper, Walt               8 TIDE                             25.96    5  
  2 Roberts, Luke              8 CAMELOT                          26.62    3  
  3 Thompson, Haiden           8 TIDE                             27.84    1  
  4 Shea, Luke                 8 TIDE                             28.25  
  5 Maples, Dylan              8 CAMELOT                          37.04  
  6 Turner, Lucas              6 CAMELOT                          43.50  
 
Event 69  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   32.29    7/3/2012 Mary Beth Monk, Piedmont                     
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hopkins, Avery A          10 TIDE                             44.57    5  
  2 Roden-Poppe, Dakota        9 CAMELOT                          49.51    3  
  3 Warnick, Natalie          10 CAMELOT                          52.91    1  
  4 Hawkins, Virginia L       10 TIDE                             53.49  
  5 Young, Keira               9 CAMELOT                          53.65  
  6 Stephens, Adalin           9 TIDE                           1:09.59  
 
Event 70  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   32.21   6/17/2015 Riley T Groves, Launchers                    
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Burnham, Nikolas          10 CAMELOT                          47.45    5  
  2 Dickens, Gregory          10 TIDE                             50.22    3  
  3 Shipp, Zachary            10 CAMELOT                          54.46    1  
  4 Borders, Will             10 CAMELOT                          59.86  
  5 Hawkins, Patrick           9 TIDE                           1:14.74  
 -- Alderson, Christian        9 TIDE                                DQ  
 
Event 71  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   29.44   6/12/2013 Regan Weakley, MTSP                          
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Roberts, Sofia            12 CAMELOT                          37.01    5  
  2 Butler, Avery             12 TIDE                             39.76    3  
  3 Hicks, Krysanne           11 CAMELOT                          39.89    1  
  4 Shea, Bess                11 TIDE                             40.86  
  5 Insley, Bella             11 TIDE                             45.77  
  6 Hyde, Carly Jo            11 CAMELOT                          47.98  
 
Event 72  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   28.62   6/30/2010 Isaac DeVaney, JVRA                          
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 McNeil, Ryan              12 CAMELOT                          36.76    5  
  2 Osterbauer, Matthew C     12 TIDE                             37.09    3  
  3 Ashton, Liam              11 CAMELOT                          42.96    1  
 -- McNeal, Cole              11 CAMELOT                             DQ  
 
Event 73  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   28.57   6/19/2013 Sarah Margaret Cimino, BLOS                  
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Zibas, Camille            14 TIDE                             37.64    5  
  2 Thompson, Maggie          13 TIDE                             41.93    3  
  3 Burnham, Victoria         14 CAMELOT                          43.77    1  
  4 Lemke, AnnaBeth E         13 CAMELOT                          50.64  
 -- Sullivan, Emma C          14 TIDE                                DQ  
 -- Graves, Belle             13 CAMELOT                             DQ  
 
Event 74  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   27.10   6/29/2011 Chandler Espy, JVRA                          
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rooker, Austin            14 TIDE                             35.42    5  
  2 Cobert, Xander            13 TIDE                             36.08    3  
  3 Steadmon, Lync            14 TIDE                             36.23    1  
  4 Shipp, Alan               13 CAMELOT                          45.69  
  5 Lewis, Jes                13 CAMELOT                          47.71  
 
Event 75  Girls 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   27.09   6/22/2016 Sarah Margaret Cimino, Blossomwood           
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Moffet, Victoria          15 TIDE                             35.26    5  
  2 Jones, Morgan E           15 CAMELOT                          43.09    3  
  3 Naumcheff, Stevie         15 CAMELOT                          45.55    1  
 
Event 76  Boys 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SC Yards:   24.50        1983 Mark Shelton, Whitesburg                     
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Maurer, Jack              15 TIDE                             32.50    5  
  2 Sherman, Casey A          15 CAMELOT                          37.87    3  
  3 Cleary, Aidan             15 CAMELOT                          38.16    1  
  4 Jose, Garrett D           16 TIDE                             39.52  
  5 Bigelow, Wilson           15 CAMELOT                          40.60  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   16.16        1987 Lee Ann Gathings, Greenwyche                 
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Hayden              8 TIDE                             32.10    5  
  2 Wilson, Pyper              7 TIDE                             37.33    3  
  3 Alderson, Lena             7 TIDE                             51.93    1  
 -- Campos, MaKaela            8 CAMELOT                             DQ  
 -- Mobley, Genevieve          8 CAMELOT                             DQ  
 -- Self, Mollie               8 CAMELOT                             DQ  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   15.83   6/12/2013 Riley T. Groves, RSAL                        
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Thompson, Haiden           8 TIDE                             26.00    5  
  2 Shea, Luke                 8 TIDE                             28.69    3  
  3 Tripp, Jackson             7 CAMELOT                          30.29    1  
  4 Hopkins, Cole              8 TIDE                             30.93  
  5 Heimbeck, Lukas            7 CAMELOT                          40.50  
  6 Maples, Dylan              8 CAMELOT                          42.37  
 
Event 79  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   29.91    6/8/2011 Devin Campbell, Stingrays                    
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hopkins, Avery A          10 TIDE                             43.70    5  
  2 Smith, Addison             9 TIDE                             48.38    3  
  3 Miller, Taylor            10 CAMELOT                          51.52    1  
  4 Young, Keira               9 CAMELOT                          53.57  
  5 Roden-Poppe, Dakota        9 CAMELOT                          54.57  
 -- Stephens, Adalin           9 TIDE                                DQ  
 
Event 80  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   30.53   6/27/2007 Chandler Espy, JVRA                          
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Burnham, Nikolas          10 CAMELOT                          46.63    5  
  2 Shipp, Zachary            10 CAMELOT                          56.64    3  
  3 Lemke, Wilson R            9 CAMELOT                          59.75    1  
  4 Alderson, Christian        9 TIDE                           1:04.72  
 -- Dickens, Gregory          10 TIDE                                DQ  
 
Event 81  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   27.88   6/29/2011 Sarah Margaret Cimino, BLOS                  
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Roberts, Sofia            12 CAMELOT                          32.48    5  
  2 Hicks, Krysanne           11 CAMELOT                          39.75    3  
  3 Shea, Bess                11 TIDE                             40.61    1  
  4 Thompson, Lillian         11 TIDE                             41.90  
  5 Butler, Avery             12 TIDE                             43.79  
  6 Windsor, Madeline         12 CAMELOT                          54.42  
 
Event 82  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   27.97   6/29/2011 Cade Overbeek, PIED                          
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 McNeil, Ryan              12 CAMELOT                          36.03    5  
  2 Osterbauer, Matthew C     12 TIDE                             36.24    3  
  3 Ashton, Liam              11 CAMELOT                          38.20    1  
 -- McNeal, Cole              11 CAMELOT                             DQ  
 
Event 83  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   26.55   6/26/2013 Sarah Margaret Cimino, Blossomwood           
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bigelow, Quinn            13 CAMELOT                          35.89    5  
  2 Jones, Alison             13 TIDE                             38.55    3  
  3 Thompson, Maggie          13 TIDE                             41.81    1  
  4 Graves, Belle             13 CAMELOT                          42.13  
  5 Lemke, AnnaBeth E         13 CAMELOT                          44.57  
 
Event 84  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   25.67   6/29/2016 Riley Worshek, MCST                          
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Harlow, Owen              14 TIDE                             26.81    5  
  2 Wilson, Walker            13 TIDE                             33.16    3  
  3 Steadmon, Lync            14 TIDE                             33.23    1  
  4 Varmette, Will            14 CAMELOT                          41.33  
  5 Shipp, Alan               13 CAMELOT                          43.97  
 
Event 85  Girls 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   26.44   6/22/2016 Sarah Margaret Cimino, Blossomwood           
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Naumcheff, Stevie         15 CAMELOT                          51.63    5  
 
Event 86  Boys 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SC Yards:   23.52   6/18/2014 Zach S Harting, Launchers                    
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Maurer, Jack              15 TIDE                             30.15    5  
  2 Rice, Rob                 16 TIDE                             30.61    3  
  3 Marsden, Joshua           15 CAMELOT                          33.82    1  
  4 Bigelow, Wilson           15 CAMELOT                          37.65  
  5 Sherman, Casey A          15 CAMELOT                          43.53  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:09.30        1981 Whitesburg                                 
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 CAMELOT RECREATION ASSOCIATION  'A'                         1:43.77    7  
     1) Mobley, Genevieve 8             2) Campos, MaKaela 8              
     3) Messervy, Maisy 6               4) Self, Mollie 8                 
  2 WHITESBURG TIDE  'A'                                        1:52.90  
     1) Smith, Hayden 8                 2) Alderson, Lena 7               
     3) Shea, Eleanor 6                 4) Hester, Lauren 8               
 -- CAMELOT RECREATION ASSOCIATION  'B'                        X2:03.49  
     1) Biles, Brooklyn 6               2) Burnham, Amelia 5              
     3) Cahue, Ava 8                    4) Lindy, Anna 7                  
 -- WHITESBURG TIDE  'B'                                       X2:28.80  
     1) Hester, Penny 6                 2) Morris, Clara 6                
     3) Wilson, Pyper 7                 4) Cobert, Sabrina 7              
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:06.64        1995 Jones Valley                               
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 WHITESBURG TIDE  'A'                                        1:24.03    7  
     1) Thompson, Haiden 8              2) Hopkins, Cole 8                
     3) Morris, Luke 8                  4) Shea, Luke 8                   
  2 CAMELOT RECREATION ASSOCIATION  'A'                         1:39.35  
     1) Heimbeck, Lukas 7               2) Tripp, Jackson 7               
     3) Maples, Dylan 8                 4) Roberts, Luke 8                
 -- WHITESBURG TIDE  'B'                                       X2:37.90  
     1) Vinson, Jaxon 7                 2) Dickens, Ethan 6               
     3) Smith, Nolan 6                  4) Cobert, Judah 8                
 -- CAMELOT RECREATION ASSOCIATION  'B'                        x2:46.22  
     1) Craig, Dylan 5                  2) Campos, Joseph 6               
     3) Turner, Lucas 6                 4) Self, Logan 6                  
 -- CAMELOT RECREATION ASSOCIATION  'C'                        x3:44.68  
     1) Rass, Jacob 6                   2) Young, Conner 5                
     3) Brightwell, Jonas 6             4) Turner, Adler 5                
 
Event 89  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:06.90        1997 Randolph                                   
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 CAMELOT RECREATION ASSOCIATION  'A'                         2:55.69    7  
     1) Roden-Poppe, Dakota 9           2) Young, Keira 9                 
     3) Warnick, Natalie 10             4) Miller, Taylor 10              
  2 WHITESBURG TIDE  'A'                                        3:04.73  
     1) Hawkins, Virginia L 10          2) Stephens, Adalin 9             
     3) Smith, Addison 9                4) Hopkins, Avery A 10            
 -- CAMELOT RECREATION ASSOCIATION  'B'                        X4:28.09  
     1) Ashton, Lareeta 9               2) Long, Hannah 9                 
     3) Lowery, Sara Kate 9             4) Marley, Marley 9               
 -- CAMELOT RECREATION ASSOCIATION  'C'                        X4:43.16  
     1) McCraw, Claire 5                2) Owens, River 9                 
     3) Saller, Elsie 9                 4) Smith, Camdyn 10               
 
Event 90  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   2:07.81        1997 Jones Valley                               
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 WHITESBURG TIDE  'A'                                        3:27.99    7  
     1) Cooper, Walt 8                  2) Hawkins, Patrick 9             
     3) Ordonez, Axel 10                4) Alderson, Christian 9          
 -- CAMELOT RECREATION ASSOCIATION  'A'                              DQ  
     1) Shipp, Zachary 10               2) Lemke, Wilson R 9              
     3) Borders, Will 10                4) Burnham, Nikolas 10            
 
Event 91  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:52.81   6/13/2012 Mountain Springs Swim Team                 
                         D Campbell, G Brandon, M Garding, R Weakley       
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 CAMELOT RECREATION ASSOCIATION  'A'                         2:15.30    7  
     1) Hicks, Krysanne 11              2) Hyde, Carly Jo 11              
     3) Aiello, Elena 11                4) Roberts, Sofia 12              
  2 WHITESBURG TIDE  'A'                                        2:18.00  
     1) Maurer, Sophie 11               2) Butler, Avery 12               
     3) Shea, Bess 11                   4) Thompson, Lillian 11           
 -- WHITESBURG TIDE  'B'                                       X2:56.11  
     1) Shea, Emma 12                   2) Insley, Bella 11               
     3) Thompson, Paige 11              4) Garner, Cate 11                
 -- CAMELOT RECREATION ASSOCIATION  'B'                        X3:27.43  
     1) Lowery, Reese 11                2) Weaver, Rachel 12              
     3) Messervy, Kate 9                4) Batrich, Maddie 11             
 
Event 92  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:54.36        1999 Jones Valley                               
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 CAMELOT RECREATION ASSOCIATION  'A'                         2:45.77    7  
     1) Ashton, Liam 11                 2) Bigelow, Davis 11              
     3) McNeal, Cole 11                 4) McNeil, Ryan 12                
 
Event 93  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:46.47    6/4/2014 Mountain Springs, MTSP                     
                         D Campbell, H York, M Garding, R Weakley          
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 CAMELOT RECREATION ASSOCIATION  'A'                         2:19.84    7  
     1) Bigelow, Quinn 13               2) Lemke, AnnaBeth E 13           
     3) Graves, Belle 13                4) Burnham, Victoria 14           
  2 WHITESBURG TIDE  'A'                                        2:20.07  
     1) Jones, Alison 13                2) Sullivan, Emma C 14            
     3) Thompson, Maggie 13             4) Zibas, Camille 14              
 -- CAMELOT RECREATION ASSOCIATION  'B'                        X3:19.49  
     1) Jones, Sadie 13                 2) Windsor, Madeline 12           
     3) Thomas, Britney 13              4)                                
 
Event 94  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:41.22    6/6/2012 Piedmont Piranhas                          
                         C Overbeek, A Smith, S Baldwin, J Herring         
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 WHITESBURG TIDE  'A'                                        2:13.71    7  
     1) Rooker, Austin 14               2) Wilson, Walker 13              
     3) Steadmon, Lync 14               4) Harlow, Owen 14                
  2 CAMELOT RECREATION ASSOCIATION  'A'                         2:38.09  
     1) Carpenter, Cale 11              2) Lewis, Jes 13                  
     3) Shipp, Alan 13                  4) Varmette, Will 14              
 -- WHITESBURG TIDE  'B'                                       X1:52.56  
     1) Alderson, Jacob 13              2) Harris, Caden 13               
     3) Alderson, Samuel 14             4) Cobert, Xander 13              
 
Event 96  Boys 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SC Yards:   1:32.25   6/30/2010 Whitesburg Tide, Whitesburg Tide           
                         C HOLDER, T Taylor, J ASHCRAFT, T Taylor          
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 WHITESBURG TIDE  'A'                                        1:55.27    7  
     1) Maurer, Jack 15                 2) Rooker, Matthew 13             
     3) Jose, Garrett D 16              4) Rice, Rob 16                   
  2 CAMELOT RECREATION ASSOCIATION  'A'                         1:59.12  
     1) Sherman, Casey A 15             2) Bigelow, Wilson 15             
     3) Marsden, Joshua 15              4) Cleary, Aidan 15               

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2017 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org