Home
2018 Meets
2017 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL - H               HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 6/28/2018 12:13 AM
                  2018 RCSL BLOS vs GREN - Yards - 6/27/2018                   
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:28.17    1:27.69    7  
     1) Kent, Hadley 8                  2) Kimball, Madelyn 8             
     3) Ludwig, Camila 8                4) Daniel, Caroline 8             
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:25.57    1:28.13  
     1) Krichev, Charlotte 8            2) Beddingfield, Blakely 7        
     3) McClung, Mary Ceil 8            4) Harwood, Emma 7                
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        2:05.57   X1:50.15  
     1) Donovan, Kylie 7                2) Wiley, Addison 7               
     3) Hoskins, Hannah 8               4) Rowe, Sarah Grace 8            
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            2:33.55   X2:07.45  
     1) Wester, Audrey 7                2) Cole, Elin 8                   
     3) Wells, Lane 7                   4) Haley, Elaina 7                
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:22.79    1:19.60    7  
     1) Lehr, Charlie 7                 2) Jackson, Peyton 8              
     3) Clark, Will 8                   4) Paque, Knox 8                  
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:30.67    1:26.95  
     1) Taylor, Hayes 8                 2) Ayres, Charles 7               
     3) Holmes, Fox 7                   4) Edmondson, Owen 8              
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        1:38.68   X1:31.72  
     1) Lehr, Bennett 7                 2) Fierro, David 8                
     3) Whitehead, Brooks 8             4) Wilson, Parker 7               
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            2:00.66   X1:56.60  
     1) Davenport, Davis 8              2) Wester, Luke 7                 
     3) Taylor, John Marshall 8         4) Jones, Hardin 7                
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X2:12.06  
     1) Mitchell, Tyler 8               2) Leven, Max 8                   
     3) Holt, Grayson 8                 4) Caragianis, Noah 7             
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                                 NT   X3:05.09  
     1) Fogarty, Henry 8                2) Smalley, Nick 7                
     3) Smalley, Nate 7                 4) Taylor, Win 5                  
 
Event 3  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:38.85    2:37.90    7  
     1) Mackey, Story 9                 2) Krichev, Sophie 10             
     3) Sanders, Sarah Collins 10       4) Holden, Sydney 9               
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            3:12.17    3:03.91  
     1) Daniel, Bella 10                2) Gibson, Lillie 10              
     3) Banks, Abby 9                   4) Derrick, Emily 9               
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        3:02.11   X3:07.28  
     1) Moody, Skye Marie 10            2) Hodge, Mary Camille 10         
     3) Davenport, Allie 9              4) Langford, Ella 10              
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                        3:23.61   X3:23.78  
     1) Mullins, Mem 10                 2) Austin, Addi 10                
     3) Fierro, Averee 10               4) Vela, Natalia 10               
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            4:29.13   X4:01.45  
     1) Pitchford, Josie 9              2) Davenport, Lainey 10           
     3) Schmitz, Laurel 10              4) Brigance, Cecilia 9            
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                                 NT   X4:03.94  
     1) Hachem, Alia 9                  2) Smalley, Abbie 9               
     3) Giminez, Isabella 9             4) Hachem, Amina 9                
 
Event 4  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:42.25    2:42.20    7  
     1) Johnson, Wesley 10              2) Freeman, Andrew 10             
     3) Hardy, Benjamin 9               4) Hardy, William 9               
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:59.05    3:35.22  
     1) Roberts, Bross 10               2) Watson, Ben 10                 
     3) Goldmon, William 9              4) Simpson, Connor 9              
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        3:36.28   X3:05.82  
     1) Clark, Brackin 10               2) Garnett, Luke 9                
     3) Johnston, Caleb 9               4) Malone, Van 10                 
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                        3:58.83   X3:39.32  
     1) Lehr, Harrison 9                2) Harwood, Andrew 9              
     3) Livingston, Mason 10            4) Cook, Hugh 10                  
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:19.09    2:17.69    7  
     1) Meyer, Macie 11                 2) Sawyer, Kat 11                 
     3) Scales, Amelia 11               4) Ayres, Caroline 11             
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:14.52    2:29.14  
     1) Fierro, Brooke 12               2) Fann, Josey 12                 
     3) Mullins, Anna Crawford 12       4) Heritage, Greer 12             
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            2:38.01   X2:37.44  
     1) Keith, Caroline 12              2) Scott, Sydney 12               
     3) Brooks, Caroline 12             4) McCary, Addie 12               
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        2:37.49   X3:44.71  
     1) Fleischmann, Maggie 12          2) Hoskins, Heidi 12              
     3) Heritage, Preston 12            4) Watts, Amber 11                
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:08.80    2:08.27    7  
     1) Kimball, Mason 12               2) Freeman, Justin 12             
     3) Johnson, Bradford 12            4) Lunsford, Judd 11              
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:42.23    2:48.57  
     1) Johnston, Matthew 12            2) Bloom, Wyatt 12                
     3) Mackey, Cade 12                 4) Campbell, Roan 12              
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            2:40.22   X2:45.84  
     1) Lee, Paul 11                    2) DeOrio, Tyler 12               
     3) McManus, Wright 12              4) Derrick, Andrew 11             
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                                 NT   X3:19.77  
     1) Green, Henry 11                 2) Smith, George 11               
     3) Fogarty, Owen 12                4) Wells, Thomas 11               
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        3:09.86   X3:44.67  
     1) Mitchell, Jack 12               2) Wilks, Jax 12                  
     3) Smilie, James 11                4) Aboudonia, Raz 11              
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:01.68    2:05.52    7  
     1) Yates, Madelyn 13               2) Paparella, Meg 14              
     3) Groth, Payton 14                4) Krichev, Julia 14              
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:22.30    2:25.06  
     1) Clary, Sydney 14                2) Scales, Ansley 14              
     3) Houser, Michaela 13             4) Smith, Corinne 13              
 
Event 8  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:59.92    2:14.89    7  
     1) Hardy, Samuel 13                2) Kimball, Myles 14              
     3) Ziegler, William 14             4) Barlow, Bo 13                  
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                 NT   X2:47.21  
     1) Sawyer, Owen 13                 2) Whitmire, Todd 13              
     3) Van Beck, Chad 13               4)                                
 
Event 9  Girls 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                                 NT    2:16.82    7  
     1) Wood, Delaney 17                2) Coomer, Mary 17                
     3) Barlow, Hunter 16               4) Ayres, Anna 14                 
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:30.63    2:34.32  
     1) McCann, Morgan 15               2) McKean, Morgan 15              
     3) Cimino, Maddie 16               4) Huckaby, Sara Davey 16         
 
Event 10  Boys 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:51.73    1:52.40    7  
     1) Shockley, Cal 17                2) Scott, Spencer 15              
     3) O'Neil, Stephen 15              4) Hardy, Jackson 15              
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:58.55    1:54.71  
     1) Cooper, Curtis 15               2) Hyatt, Mike 14                 
     3) Swing, Joe 17                   4) Jackson, Gabe 17               
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        2:12.03   X2:12.65  
     1) Blankenship, Nate 16            2) Brown, Harrison 15             
     3) Thurman, Reed 16                4) Cagle, Stephen 16              
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                 NT   X2:15.44  
     1) Whitmire, John Bradley 15       2) Rogers, Jackson 16             
     3) Steber, Ben 16                  4) Rainey, Jed 16                 
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yates, Lauren              6 BLOSSOMWOOD            22.35      23.33    5  
  2 Clark, Lily                6 BLOSSOMWOOD            24.10      24.75    3  
  3 Davenport, Claire          6 BLOSSOMWOOD            24.18      29.41    1  
  4 Heaps, Vivian              5 GATORS                 45.96      35.96  
  5 Jones, Evelyn              5 GATORS                 49.90      46.44  
  6 Ludwig, Cydney             5 GATORS                 44.44      47.00  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Lowe, Landry               6 BLOSSOMWOOD            25.34     X21.44  
 -- Cooper, Caroline           6 BLOSSOMWOOD            28.15     X25.83  
 -- Fierro, Mia                6 BLOSSOMWOOD            27.60     X26.90  
 -- Holden, Harper             6 BLOSSOMWOOD            26.89     X28.56  
 -- Luhmann, Kylah             6 BLOSSOMWOOD            27.34     X30.39  
 -- Cosgrove, Madeline         5 BLOSSOMWOOD            34.19     X34.63  
 -- Roberts, Bea               6 BLOSSOMWOOD            42.22     X35.00  
 -- Rowe, Alice                6 BLOSSOMWOOD            39.13     X38.57  
 -- Collier, Charity           6 BLOSSOMWOOD            38.89     X41.43  
 -- Langston, Ashlynn          6 BLOSSOMWOOD            53.37     X43.03  
 -- Sherk, Vivian              6 GATORS                 50.45     X49.39  
 -- Lindgren, Charlotte        5 GATORS                 20.28     X51.10  
 -- Jackson, Anna Reed         4 BLOSSOMWOOD            58.15     X53.65  
 -- Langston, Avery            4 BLOSSOMWOOD          1:15.99     X56.95  
 -- Cowan, Mary Virginia       5 BLOSSOMWOOD          1:05.97     X59.75  
 -- Lehr, Francie              4 BLOSSOMWOOD          1:02.84   X1:00.07  
 -- Collier, Faith             5 BLOSSOMWOOD            58.28   X1:02.25  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ferguson, James            6 BLOSSOMWOOD            24.02      25.88    5  
  2 Paque, Maddox              6 BLOSSOMWOOD            23.95      26.51    3  
  3 Simpson, Cole              6 BLOSSOMWOOD            29.88      28.78    1  
  4 Lindgren, Matthew          6 GATORS                 36.23      30.40  
  5 Brigance, Ben              6 GATORS                 31.93      31.38  
  6 Taylor, Win                5 GATORS                 39.16      34.26  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Craig, Nicholas            5 GATORS                    NT      53.75  
  2 Craig, Zachary             5 GATORS                    NT    1:03.64  
 -- Roe, Bobby                 6 BLOSSOMWOOD            38.65     X29.77  
 -- Markow, Jack               6 BLOSSOMWOOD            30.86     X29.83  
 -- Smilie, John David         6 BLOSSOMWOOD            32.75     X31.76  
 -- Helveston, Mac             6 BLOSSOMWOOD            45.43     X34.64  
 -- Richardson, Jude           6 BLOSSOMWOOD            34.94     X40.50  
 -- McElroy, Austin            5 BLOSSOMWOOD            54.02     X42.09  
 -- Sherk, Vance               4 GATORS                 53.10     X50.75  
 -- Zinser, Price              6 BLOSSOMWOOD          1:24.21     X58.94  
 -- Wilson, Oliver             5 BLOSSOMWOOD            57.88   X1:00.81  
 -- Thomas, George             5 BLOSSOMWOOD          1:23.38   X1:18.87  
 -- Howell, Walt               5 BLOSSOMWOOD            56.03   X1:22.96  
 -- Wester, Trip               4 BLOSSOMWOOD          2:21.00   X1:41.28  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ludwig, Camila             8 GATORS                 16.14      16.11    5  
  2 Kimball, Madelyn           8 GATORS                 17.59      17.89    3  
  3 McClung, Mary Ceil         8 BLOSSOMWOOD            16.81      18.34    1  
  4 Krichev, Charlotte         8 BLOSSOMWOOD            18.17      18.69  
  5 Kent, Hadley               8 GATORS                 20.50      18.82  
  6 Beddingfield, Blakely      7 BLOSSOMWOOD            18.95      19.38  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Hoskins, Hannah            8 BLOSSOMWOOD            21.28     X24.27  
 -- Wells, Lane                7 GATORS                 24.16     X24.38  
 -- Pitchford, Madeleine       7 GATORS                 26.70     X24.84  
 -- Wiley, Addison             7 BLOSSOMWOOD            22.31     X25.87  
 -- Wester, Audrey             7 GATORS                 28.89     X27.15  
 -- Rowe, Sarah Grace          8 BLOSSOMWOOD            28.22     X27.83  
 -- Speaks, Emme               8 BLOSSOMWOOD            27.64     X31.34  
 -- Wester, Corrine            8 BLOSSOMWOOD            31.09     X31.50  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Taylor, Hayes              8 GATORS                 16.92      16.03    5  
  2 Paque, Knox                8 BLOSSOMWOOD            15.69      16.32    3  
  3 Edmondson, Owen            8 GATORS                 18.21     J18.31    1  
  4 Clark, Will                8 BLOSSOMWOOD            17.69     J17.88  
  5 Taylor, John Marshall      8 GATORS                 19.38     J18.01  
  6 Jackson, Peyton            8 BLOSSOMWOOD            18.56      19.21  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Lehr, Bennett              7 BLOSSOMWOOD            19.40     X18.95  
 -- Davenport, Davis           8 GATORS                 21.24     X19.81  
 -- Lowe, Robbins              8 BLOSSOMWOOD               NT     X20.50  
 -- Wilson, Parker             7 BLOSSOMWOOD            21.83     X21.84  
 -- Fierro, David              8 BLOSSOMWOOD            20.53     X22.02  
 -- Wester, Luke               7 GATORS                 24.15     X22.21  
 -- Holt, Grayson              8 BLOSSOMWOOD            23.44     X23.22  
 -- Leven, Max                 8 BLOSSOMWOOD            22.47     X24.22  
 -- McPhail, Graeme            7 BLOSSOMWOOD               NT     X26.65  
 -- Mitchell, Tyler            8 BLOSSOMWOOD            26.41     X26.94  
 -- Jones, Hardin              7 GATORS                 27.21     X27.15  
 -- Cosgrove, Michael          7 BLOSSOMWOOD            30.45     X30.81  
 -- Caragianis, Noah           7 BLOSSOMWOOD            25.36     X31.43  
 -- Treusdell, Knox            7 BLOSSOMWOOD            45.56     X37.50  
 -- Smalley, Nick              7 GATORS                 42.71     X42.82  
 -- Smalley, Nate              7 GATORS                 51.04     X49.50  
 
Event 23  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krichev, Sophie           10 BLOSSOMWOOD            28.27      28.51    5  
  2 Mackey, Story              9 BLOSSOMWOOD            35.29      35.87    3  
  3 Sanders, Sarah Collins    10 BLOSSOMWOOD            34.87      36.45    1  
  4 Banks, Abby                9 GATORS                 39.72      38.93  
  5 Gibson, Lillie            10 GATORS                 41.69      40.65  
  6 Derrick, Emily             9 GATORS                 45.72      45.26  
 
Event 25  Girls 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Langford, Ella            10 BLOSSOMWOOD            36.34     X35.63  
 -- Vela, Natalia             10 BLOSSOMWOOD            39.38     X37.02  
 -- Fierro, Averee            10 BLOSSOMWOOD            41.50     X39.87  
 -- Austin, Addi              10 BLOSSOMWOOD            43.81     X40.39  
 -- Mullins, Mem              10 BLOSSOMWOOD            39.78     X43.14  
 -- Davenport, Allie           9 BLOSSOMWOOD               NT     X43.27  
 -- Hodge, Mary Camille       10 BLOSSOMWOOD            45.76     X43.59  
 -- Hachem, Amina              9 GATORS                 49.62     X44.47  
 -- Craig, Benton             10 BLOSSOMWOOD            45.19     X44.83  
 -- Brigance, Cecilia          9 GATORS                 48.05     X47.41  
 -- Agee, Lyla                10 BLOSSOMWOOD            51.18     X50.20  
 -- Davenport, Lainey         10 GATORS                 59.91     X54.40  
 -- Smalley, Abbie             9 GATORS                 52.77     X54.90  
 -- Pitchford, Josie           9 GATORS                 59.99     X55.08  
 -- Hachem, Alia               9 GATORS                    NT     X56.77  
 -- Wester, Julianna           9 BLOSSOMWOOD            58.20     X58.97  
 -- Blankenship, MaeLi        10 BLOSSOMWOOD               NT   X1:41.27  
 
Event 26  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Freeman, Andrew           10 GATORS                 33.41      33.88    5  
  2 Johnson, Wesley           10 GATORS                 34.30      34.52    3  
  3 Hardy, William             9 GATORS                 35.07      35.08    1  
  4 Watson, Ben               10 BLOSSOMWOOD            37.25      35.59  
  5 Roberts, Bross            10 BLOSSOMWOOD            38.52      38.12  
  6 Simpson, Connor            9 BLOSSOMWOOD            38.85      40.63  
 
Event 28  Boys 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lucas, Liam               10 GATORS                    NT      41.93  
 -- McCary, Thad              10 GATORS                 41.46     X39.23  
 -- Steber, Joseph            10 GATORS                 42.41     X39.75  
 -- Malone, Van               10 BLOSSOMWOOD            41.62     X40.71  
 -- Clark, Brackin            10 BLOSSOMWOOD            40.09     X43.50  
 -- Cook, Hugh                10 BLOSSOMWOOD            43.44     X45.13  
 -- Lehr, Harrison             9 BLOSSOMWOOD            47.45     X45.75  
 -- Harwood, Andrew            9 BLOSSOMWOOD               NT     X46.95  
 -- Livingston, Mason         10 BLOSSOMWOOD            50.91     X50.96  
 -- Garnett, Luke              9 BLOSSOMWOOD            55.12     X53.12  
 -- Livingston, JT             9 BLOSSOMWOOD            45.97     X59.56  
 
Event 29  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Meyer, Macie              11 GATORS                 28.83      28.80    5  
  2 Ayres, Caroline           11 GATORS                 29.40      29.19    3  
  3 Mullins, Anna Crawford    12 BLOSSOMWOOD            29.15      29.47    1  
  4 Fann, Josey               12 BLOSSOMWOOD            30.63      30.78  
  5 Scales, Amelia            11 GATORS                 31.66      31.69  
  6 Heritage, Greer           12 BLOSSOMWOOD            32.77      32.83  
 
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- McCary, Addie             12 GATORS                 34.08     X33.60  
 -- Keith, Caroline           12 GATORS                 35.28     X34.97  
 -- Edmondson, Lucy           12 GATORS                    NT     X35.40  
 -- Fierro, Brooke            12 BLOSSOMWOOD            35.59     X35.64  
 -- Fleischmann, Maggie       12 BLOSSOMWOOD            39.34     X38.26  
 -- Keith, Atkins             11 GATORS                 42.06     X42.59  
 -- Vela, Vanessa             11 BLOSSOMWOOD            46.81     X43.15  
 -- Watts, Amber              11 BLOSSOMWOOD            44.50     X45.01  
 -- Hoskins, Heidi            12 BLOSSOMWOOD            46.93     X47.02  
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Bradford         12 GATORS                 26.35      26.89    5  
  2 Freeman, Justin           12 GATORS                 27.83      27.63    3  
  3 Lunsford, Judd            11 GATORS                 29.96      30.22    1  
  4 Campbell, Roan            12 BLOSSOMWOOD            33.96      35.07  
  5 Johnston, Matthew         12 BLOSSOMWOOD            34.52      35.27  
  6 Bloom, Wyatt              12 BLOSSOMWOOD            37.47      36.69  
 
Event 34  Boys 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Derrick, Andrew           11 GATORS                 32.55     X31.98  
 -- McManus, Wright           12 GATORS                 34.41     X36.27  
 -- Lee, Paul                 11 GATORS                 35.32     X36.63  
 -- Whitmire, Daniel          12 GATORS                 36.34     X36.70  
 -- Fogarty, Owen             12 GATORS                 37.02     X37.32  
 -- Mitchell, Jack            12 BLOSSOMWOOD            39.57     X37.43  
 -- Wilks, Jax                12 BLOSSOMWOOD            52.08     X40.64  
 -- Smith, George             11 GATORS                 46.59     X43.03  
 -- Higdon, AJ                12 GATORS                 45.39     X45.67  
 -- Aboudonia, Raz            11 BLOSSOMWOOD            49.15     X47.21  
 -- Green, Henry              11 GATORS                 36.75     X48.91  
 -- Smilie, James             11 BLOSSOMWOOD            43.44     X49.02  
 -- Wells, Thomas             11 GATORS                 55.54     X54.07  
 
Event 35  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krichev, Julia            14 BLOSSOMWOOD            25.35      25.25    5  
  2 Yates, Madelyn            13 BLOSSOMWOOD            27.09      27.00    3  
  3 Groth, Payton             14 BLOSSOMWOOD            27.26      27.83    1  
  4 Houser, Michaela          13 GATORS                 29.12      30.19  
  5 Clary, Sydney             14 GATORS                 31.04      30.37  
  6 Scales, Ansley            14 GATORS                 30.37      31.20  
 
Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hardy, Samuel             13 GATORS                 27.56      27.15    5  
  2 Barlow, Bo                13 GATORS                 28.05      28.09    3  
  3 Ziegler, William          14 GATORS                 28.61      28.14    1  
  4 Hyatt, Mike               14 BLOSSOMWOOD            28.40      28.38  
  5 Bohan, John               13 BLOSSOMWOOD            30.94      31.09  
 
Event 40  Boys 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Van Beck, Chad            13 GATORS                 30.43     X32.37  
 -- Sawyer, Owen              13 GATORS                 33.40     X33.88  
 
Event 41  Girls 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wood, Delaney             17 GATORS                 27.67      27.24    5  
  2 Cimino, Maddie            16 BLOSSOMWOOD            27.14      27.89    3  
  3 Barlow, Hunter            16 GATORS                    NT      29.95    1  
  4 Coomer, Mary              17 GATORS                 31.33      31.28  
  5 Huckaby, Sara Davey       16 BLOSSOMWOOD            33.70      33.25  
  6 Seymour, Taylor           16 BLOSSOMWOOD            34.78      34.88  
 
Event 44  Boys 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Neil, Stephen           15 GATORS                 23.59      24.09    5  
  2 Swing, Joe                17 BLOSSOMWOOD            24.21      24.56    3  
  3 Cooper, Curtis            15 BLOSSOMWOOD            26.14      25.14    1  
  4 Jackson, Gabe             17 BLOSSOMWOOD            25.31      25.52  
  5 Hardy, Jackson            15 GATORS                 25.58      27.35  
  6 Steber, Ben               16 GATORS                    NT      30.43  
 
Event 46  Boys 15-17 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Cagle, Stephen            16 BLOSSOMWOOD            28.12     X28.13  
 -- Brown, Harrison           15 BLOSSOMWOOD            29.00     X29.51  
 -- Rainey, Jed               16 GATORS                    NT     X30.46  
 -- Whitmire, John Bradley    15 GATORS                 29.79     X30.71  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kimball, Madelyn           8 GATORS                 25.02      25.62    5  
  2 Cole, Elin                 8 GATORS                 29.90      28.90    3  
  3 McClung, Mary Ceil         8 BLOSSOMWOOD            25.16      29.69    1  
  4 Daniel, Caroline           8 GATORS                 30.93      30.08  
  5 Beddingfield, Blakely      7 BLOSSOMWOOD            27.00      30.64  
  6 Donovan, Kylie             7 BLOSSOMWOOD               NT      36.56  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Paque, Knox                8 BLOSSOMWOOD            21.75      23.27    5  
  2 Edmondson, Owen            8 GATORS                 27.84      24.52    3  
  3 Ayres, Charles             7 GATORS                 26.76      24.53    1  
  4 Jackson, Peyton            8 BLOSSOMWOOD            24.35      25.31  
  5 Lehr, Charlie              7 BLOSSOMWOOD            26.84      26.53  
  6 Holmes, Fox                7 GATORS                 33.87      28.95  
 
Event 49  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krichev, Sophie           10 BLOSSOMWOOD            38.81      39.59    5  
  2 Daniel, Bella             10 GATORS                 46.08      48.46    3  
  3 Paparella, Elle            9 BLOSSOMWOOD            49.37      49.63    1  
  4 Banks, Abby                9 GATORS               1:00.08      54.59  
  5 Gibson, Lillie            10 GATORS                 56.95      54.82  
  6 Moody, Skye Marie         10 BLOSSOMWOOD               NT      58.66  
 
Event 50  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Freeman, Andrew           10 GATORS                 42.59      43.20    5  
  2 Roberts, Bross            10 BLOSSOMWOOD            53.76      50.15    3  
  3 Hardy, Benjamin            9 GATORS                 51.25      51.40    1  
  4 Hardy, William             9 GATORS                 51.71      51.44  
  5 Watson, Ben               10 BLOSSOMWOOD            50.68      52.51  
  6 Simpson, Connor            9 BLOSSOMWOOD            52.63      58.14  
 
Event 51  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Meyer, Macie              11 GATORS                 38.48      38.05    5  
  2 Fann, Josey               12 BLOSSOMWOOD            38.63      39.20    3  
  3 Sawyer, Kat               11 GATORS                 40.29      40.68    1  
  4 Scott, Sydney             12 GATORS                 42.18      42.59  
  5 Mullins, Anna Crawford    12 BLOSSOMWOOD            47.88      45.38  
  6 Heritage, Preston         12 BLOSSOMWOOD               NT      53.72  
 
Event 52  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Freeman, Justin           12 GATORS                 36.71      36.63    5  
  2 Lunsford, Judd            11 GATORS                 40.62      40.16    3  
  3 Bloom, Wyatt              12 BLOSSOMWOOD            40.72      40.96    1  
  4 Kimball, Mason            12 GATORS                 43.53      42.81  
  5 Mackey, Cade              12 BLOSSOMWOOD            49.65      51.26  
  6 Mitchell, Jack            12 BLOSSOMWOOD               NT      56.66  
 
Event 53  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yates, Madelyn            13 BLOSSOMWOOD            36.09      35.83    5  
  2 Paparella, Meg            14 BLOSSOMWOOD            36.88      37.76    3  
  3 Scales, Ansley            14 GATORS                 41.97      41.09    1  
  4 Smith, Corinne            13 GATORS                 42.91      42.19  
  5 Waggoner, Stevey          14 BLOSSOMWOOD            42.26      42.80  
  6 Ayres, Anna               14 GATORS                 43.43      43.50  
 
Event 54  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kimball, Myles            14 GATORS                 30.41      30.63    5  
  2 Hyatt, Mike               14 BLOSSOMWOOD            35.88      36.03    3  
  3 Hardy, Samuel             13 GATORS                 39.24      38.96    1  
  4 Whitmire, Todd            13 GATORS                 38.96      39.27  
  5 Bohan, John               13 BLOSSOMWOOD            46.36      46.32  
 
Event 55  Girls 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wood, Delaney             17 GATORS                    NT      40.20    5  
  2 Barlow, Hunter            16 GATORS                    NT      41.09    3  
  3 Coomer, Mary              17 GATORS                 42.81      43.76    1  
  4 McKean, Morgan            15 BLOSSOMWOOD            43.84      44.34  
  5 Seymour, Taylor           16 BLOSSOMWOOD            49.42      48.76  
  6 McCann, Morgan            15 BLOSSOMWOOD            46.72      52.58  
 
Event 56  Boys 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scott, Spencer            15 GATORS                 32.35      32.58    5  
  2 Shockley, Cal             17 GATORS                 31.98      33.16    3  
  3 Cooper, Curtis            15 BLOSSOMWOOD               NT      33.50    1  
  4 Rogers, Jackson           16 GATORS                 36.15      35.89  
  5 Jackson, Gabe             17 BLOSSOMWOOD            39.66      36.39  
  6 Banks, Sam                16 BLOSSOMWOOD            38.06      39.08  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:10.88    1:10.95    7  
     1) Clark, Will M8                  2) Krichev, Charlotte W8          
     3) McClung, Mary Ceil W8           4) Paque, Knox M8                 
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:08.86    1:12.07  
     1) Taylor, Hayes M8                2) Edmondson, Owen M8             
     3) Kimball, Madelyn W8             4) Ludwig, Camila W8              
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            1:19.45   X1:22.20  
     1) Holmes, Fox M7                  2) Kent, Hadley W8                
     3) Daniel, Caroline W8             4) Taylor, John Marshall M8       
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                            1:32.57   X1:34.45  
     1) Davenport, Davis M8             2) Pitchford, Madeleine W7        
     3) Cole, Elin W8                   4) Ayres, Charles M7              
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X1:43.82  
     1) Speaks, Emme W8                 2) Caragianis, Noah M7            
     3) Donovan, Kylie W7               4) Holt, Grayson M8               
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X1:56.26  
     1) Hoskins, Hannah W8              2) Wilson, Parker M7              
     3) Wiley, Addison W7               4) Leven, Max M8                  
 
Event 59  Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:20.38    2:23.01    7  
     1) Freeman, Andrew M10             2) Daniel, Bella W10              
     3) Banks, Abby W9                  4) Johnson, Wesley M10            
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:25.34    2:24.25  
     1) Sanders, Sarah Collins W10      2) Roberts, Bross M10             
     3) Watson, Ben M10                 4) Krichev, Sophie W10            
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X2:43.84  
     1) Vela, Natalia W10               2) Austin, Addi W10               
     3) Clark, Brackin M10              4) Malone, Van M10                
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            2:48.32   X2:51.65  
     1) Hardy, Benjamin M9              2) Brigance, Cecilia W9           
     3) Derrick, Emily W9               4) Hardy, William M9              
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                            3:07.01   X3:15.14  
     1) Steber, Joseph M10              2) Giminez, Isabella W9           
     3) Smalley, Abbie W9               4) McCary, Thad M10               
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X3:27.03  
     1) Hodge, Mary Camille W10         2) Craig, Benton W10              
     3) Livingston, JT M9               4) Garnett, Luke M9               
 
Event 61  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:52.41    2:01.39    7  
     1) Freeman, Justin M12             2) Ayres, Caroline W11            
     3) Meyer, Macie W11                4) Johnson, Bradford M12          
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:06.71    2:10.43  
     1) Johnston, Matthew M12           2) Campbell, Roan M12             
     3) Mullins, Anna Crawford W12      4) Krichev, Audrey W12            
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                            2:29.00   X2:33.69  
     1) Whitmire, Daniel M12            2) Edmondson, Lucy W12            
     3) Keith, Atkins W11               4) Fogarty, Owen M12              
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X2:37.90  
     1) Fleischmann, Maggie W12         2) Mitchell, Jack M12             
     3) Heritage, Preston W12           4) Smilie, James M11              
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            2:41.90   X2:47.21  
     1) Higdon, AJ M12                  2) McCary, Addie W12              
     3) Smith, George M11               4) Brooks, Caroline W12           
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X3:08.64  
     1) Aboudonia, Raz M11              2) Wilks, Jax M12                 
     3) Hoskins, Heidi W12              4) Vela, Vanessa W11              
 
Event 63  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:51.38    1:51.16    7  
     1) Bohan, John M13                 2) Hyatt, Mike M14                
     3) Yates, Madelyn W13              4) Krichev, Julia W14             
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:51.23    1:52.66  
     1) Hardy, Samuel M13               2) Scales, Ansley W14             
     3) Houser, Michaela W13            4) Kimball, Myles M14             
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                 NT   X2:09.52  
     1) Ziegler, William M14            2) Ayres, Anna W14                
     3) Clary, Sydney W14               4) Barlow, Bo M13                 
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                                 NT   X2:26.19  
     1) Sawyer, Owen M13                2) Herring, Winnie W13            
     3) Smith, Corinne W13              4) Whitmire, Todd M13             
 
Event 65  Mixed 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:47.47    1:44.64    7  
     1) Cimino, Maddie W16              2) Groth, Payton W14              
     3) Cooper, Curtis M15              4) Swing, Joe M17                 
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:47.34    1:47.47  
     1) Shockley, Cal M17               2) Coomer, Mary W17               
     3) Wood, Delaney W17               4) O'Neil, Stephen M15            
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kimball, Madelyn           8 GATORS                 22.20      20.59    5  
  2 Ludwig, Camila             8 GATORS                 22.77      21.28    3  
  3 Kent, Hadley               8 GATORS                 23.21      23.27    1  
  4 Krichev, Charlotte         8 BLOSSOMWOOD            21.69      23.33  
  5 Donovan, Kylie             7 BLOSSOMWOOD            24.97      26.20  
  6 Beddingfield, Blakely      7 BLOSSOMWOOD            25.59      26.39  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Taylor, Hayes              8 GATORS                 21.87      20.71    5  
  2 Lehr, Charlie              7 BLOSSOMWOOD            22.25      23.52    3  
  3 Clark, Will                8 BLOSSOMWOOD            24.01      23.90    1  
  4 Whitehead, Brooks          8 BLOSSOMWOOD            23.72      24.63  
  5 Ayres, Charles             7 GATORS                 26.36      25.53  
  6 Fogarty, Henry             8 GATORS                 27.53      27.44  
 
Event 69  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krichev, Sophie           10 BLOSSOMWOOD            34.72      35.43    5  
  2 Daniel, Bella             10 GATORS                 40.79      43.85    3  
  3 Mackey, Story              9 BLOSSOMWOOD            44.92     J44.46    1  
  4 Holden, Sydney             9 BLOSSOMWOOD               NT     J44.39  
  5 Gibson, Lillie            10 GATORS               1:02.36      57.09  
  6 Schmitz, Laurel           10 GATORS               1:01.63    1:01.32  
 
Event 70  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Wesley           10 GATORS                 40.94      42.23    5  
  2 Freeman, Andrew           10 GATORS                 45.34      45.32    3  
  3 Goldmon, William           9 BLOSSOMWOOD            45.84      45.41    1  
  4 Roberts, Bross            10 BLOSSOMWOOD            48.20      47.09  
  5 Hardy, Benjamin            9 GATORS                    NT      49.90  
  6 Simpson, Connor            9 BLOSSOMWOOD            48.95      50.69  
 
Event 71  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Meyer, Macie              11 GATORS                 34.08      33.04    5  
  2 Krichev, Audrey           12 BLOSSOMWOOD            34.57      33.50    3  
  3 Fann, Josey               12 BLOSSOMWOOD            35.17      34.82    1  
  4 Ayres, Caroline           11 GATORS                 35.09      35.68  
  5 Rawls, Ava                12 BLOSSOMWOOD            35.34      36.63  
  6 Scales, Amelia            11 GATORS                 38.96      38.26  
 
Event 72  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Bradford         12 GATORS                 31.43      32.46    5  
  2 Kimball, Mason            12 GATORS                 34.46      34.06    3  
  3 Freeman, Justin           12 GATORS                 34.04      34.20    1  
  4 Johnston, Matthew         12 BLOSSOMWOOD            43.52      42.46  
  5 Mackey, Cade              12 BLOSSOMWOOD               NT      52.51  
  6 Campbell, Roan            12 BLOSSOMWOOD            47.46      57.83  
 
Event 73  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krichev, Julia            14 BLOSSOMWOOD            29.40      29.69    5  
  2 Groth, Payton             14 BLOSSOMWOOD            32.38      34.95    3  
  3 Houser, Michaela          13 GATORS                 36.82      37.45    1  
  4 Waggoner, Stevey          14 BLOSSOMWOOD            39.00      38.78  
  5 Clary, Sydney             14 GATORS                 38.48      39.39  
  6 Smith, Corinne            13 GATORS                    NT      39.58  
 
Event 74  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kimball, Myles            14 GATORS                 29.05      29.25    5  
  2 Hardy, Samuel             13 GATORS                 32.45      33.38    3  
  3 Barlow, Bo                13 GATORS                 34.25      34.47    1  
  4 Bohan, John               13 BLOSSOMWOOD            38.90      38.69  
 
Event 75  Girls 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cimino, Maddie            16 BLOSSOMWOOD            30.64      31.78    5  
  2 Coomer, Mary              17 GATORS                 36.84      35.63    3  
  3 Barlow, Hunter            16 GATORS                    NT      37.58    1  
  4 McCann, Morgan            15 BLOSSOMWOOD            43.34      43.75  
 
Event 76  Boys 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Swing, Joe                17 BLOSSOMWOOD            27.61      27.14    5  
  2 O'Neil, Stephen           15 GATORS                 28.28      28.55    3  
  3 Shockley, Cal             17 GATORS                 28.33      28.75    1  
  4 Cooper, Curtis            15 BLOSSOMWOOD            28.58      28.97  
  5 Rogers, Jackson           16 GATORS                 31.59      33.00  
  6 Blankenship, Nate         16 BLOSSOMWOOD            35.65      35.82  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harwood, Emma              7 BLOSSOMWOOD            26.82      21.71    5  
  2 Krichev, Charlotte         8 BLOSSOMWOOD            24.65     J23.31    3  
  3 McClung, Mary Ceil         8 BLOSSOMWOOD            21.19     J23.26    1  
  4 Kent, Hadley               8 GATORS                 23.42      25.58  
  5 Daniel, Caroline           8 GATORS                 26.26      27.81  
 -- Ludwig, Camila             8 GATORS                 19.99         DQ  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Paque, Knox                8 BLOSSOMWOOD            19.95      19.40    5  
  2 Taylor, Hayes              8 GATORS                 25.48      20.27    3  
  3 Clark, Will                8 BLOSSOMWOOD            20.50      21.59    1  
  4 Whitehead, Brooks          8 BLOSSOMWOOD            22.10      22.53  
  5 Holmes, Fox                7 GATORS                 23.83      24.81  
  6 Edmondson, Owen            8 GATORS                 28.84      27.69  
 
Event 79  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sanders, Sarah Collins    10 BLOSSOMWOOD            39.54      40.22    5  
  2 Mackey, Story              9 BLOSSOMWOOD            41.20      40.88    3  
  3 Holden, Sydney             9 BLOSSOMWOOD            44.56      43.63    1  
  4 Banks, Abby                9 GATORS                 48.71      47.84  
  5 Daniel, Bella             10 GATORS                 44.12      51.13  
  6 Giminez, Isabella          9 GATORS               1:00.39      55.58  
 
Event 80  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Wesley           10 GATORS                 40.57      40.51    5  
  2 Hardy, Benjamin            9 GATORS                 43.65      41.89    3  
  3 Goldmon, William           9 BLOSSOMWOOD            41.32      45.27    1  
  4 Watson, Ben               10 BLOSSOMWOOD            48.75      51.50  
  5 Johnston, Caleb            9 BLOSSOMWOOD          1:02.70      53.66  
  6 Hardy, William             9 GATORS                 47.66      57.28  
 
Event 81  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krichev, Audrey           12 BLOSSOMWOOD            31.40      31.75    5  
  2 Ayres, Caroline           11 GATORS                 34.31      34.76    3  
  3 Scales, Amelia            11 GATORS                 35.32      35.95    1  
  4 Rawls, Ava                12 BLOSSOMWOOD            32.48      36.31  
  5 Brooks, Caroline          12 GATORS                 38.93      38.75  
  6 Mullins, Anna Crawford    12 BLOSSOMWOOD            35.94      40.58  
 
Event 82  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Bradford         12 GATORS                 27.67      27.89    5  
  2 Lunsford, Judd            11 GATORS                 35.26      36.31    3  
  3 Kimball, Mason            12 GATORS                 36.50      37.27    1  
  4 Johnston, Matthew         12 BLOSSOMWOOD            40.83      41.69  
  5 Bloom, Wyatt              12 BLOSSOMWOOD            50.26      47.22  
  6 Mackey, Cade              12 BLOSSOMWOOD            46.47      49.00  
 
Event 83  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yates, Madelyn            13 BLOSSOMWOOD            28.46      28.51    5  
  2 Krichev, Julia            14 BLOSSOMWOOD               NT      30.13    3  
  3 Groth, Payton             14 BLOSSOMWOOD            30.00      30.52    1  
  4 Houser, Michaela          13 GATORS                 31.60      31.75  
  5 Scales, Ansley            14 GATORS                    NT      34.76  
  6 Clary, Sydney             14 GATORS                 35.44      35.03  
 
Event 84  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kimball, Myles            14 GATORS                 27.48      27.33    5  
  2 Ziegler, William          14 GATORS                 29.01      29.09    3  
  3 Barlow, Bo                13 GATORS                 29.81      30.38    1  
  4 Hyatt, Mike               14 BLOSSOMWOOD            32.16      30.89  
 
Event 85  Girls 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cimino, Maddie            16 BLOSSOMWOOD            29.75      30.12    5  
  2 Wood, Delaney             17 GATORS                 31.22      31.02    3  
  3 Seymour, Taylor           16 BLOSSOMWOOD               NT      43.94    1  
  4 McCann, Morgan            15 BLOSSOMWOOD            42.77      47.90  
 
Event 86  Boys 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Neil, Stephen           15 GATORS                 25.47      26.19    5  
  2 Swing, Joe                17 BLOSSOMWOOD            26.60      26.59    3  
  3 Shockley, Cal             17 GATORS                 28.44      29.47    1  
  4 Hardy, Jackson            15 GATORS                 29.14      30.40  
  5 Thurman, Reed             16 BLOSSOMWOOD            30.04      30.77  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:09.26    1:15.70    7  
     1) Krichev, Charlotte 8            2) Harwood, Emma 7                
     3) Beddingfield, Blakely 7         4) McClung, Mary Ceil 8           
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:14.18    1:22.20  
     1) Daniel, Caroline 8              2) Kent, Hadley 8                 
     3) Kimball, Madelyn 8              4) Ludwig, Camila 8               
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        1:20.36   X1:47.45  
     1) Donovan, Kylie 7                2) Wiley, Addison 7               
     3) Wester, Corrine 8               4) Rowe, Sarah Grace 8            
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                        1:20.40   X1:47.47  
     1) Clark, Lily 6                   2) Holden, Harper 6               
     3) Davenport, Claire 6             4) Yates, Lauren 6                
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            1:43.18   X1:48.84  
     1) Wells, Lane 7                   2) Wester, Audrey 7               
     3) Pitchford, Madeleine 7          4) Cole, Elin 8                   
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:11.34    1:13.52    7  
     1) Whitehead, Brooks 8             2) Jackson, Peyton 8              
     3) Clark, Will 8                   4) Paque, Knox 8                  
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:14.13    1:14.26  
     1) Edmondson, Owen 8               2) Taylor, John Marshall 8        
     3) Holmes, Fox 7                   4) Taylor, Hayes 8                
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        1:22.95   X1:23.40  
     1) Lehr, Bennett 7                 2) Wilson, Parker 7               
     3) Lehr, Charlie 7                 4) Fierro, David 8                
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            1:30.75   X1:29.88  
     1) Fogarty, Henry 8                2) Davenport, Davis 8             
     3) Wester, Luke 7                  4) Ayres, Charles 7               
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X1:50.93  
     1) Cosgrove, Michael 7             2) Caragianis, Noah 7             
     3) Mitchell, Tyler 8               4) Holt, Grayson 8                
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                            2:27.94   X2:56.47  
     1) Smalley, Nate 7                 2) Jones, Hardin 7                
     3) Smalley, Nick 7                 4) Taylor, Win 5                  
 
Event 89  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:14.01    2:24.75    7  
     1) Sanders, Sarah Collins 10       2) Holden, Sydney 9               
     3) Mackey, Story 9                 4) Krichev, Sophie 10             
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:40.08    2:47.06  
     1) Banks, Abby 9                   2) Derrick, Emily 9               
     3) Gibson, Lillie 10               4) Daniel, Bella 10               
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X2:55.57  
     1) Langford, Ella 10               2) Craig, Benton 10               
     3) Mullins, Mem 10                 4) Davenport, Allie 9             
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X3:21.72  
     1) Wester, Julianna 9              2) Agee, Lyla 10                  
     3) Hodge, Mary Camille 10          4) Austin, Addi 10                
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            3:21.75   X3:29.07  
     1) Smalley, Abbie 9                2) Hachem, Amina 9                
     3) Giminez, Isabella 9             4) Brigance, Cecilia 9            
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                                 NT   X3:47.77  
     1) Pitchford, Josie 9              2) Davenport, Lainey 10           
     3) Hachem, Alia 9                  4) Schmitz, Laurel 10             
 
Event 90  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:22.26    2:32.13    7  
     1) Johnson, Wesley 10              2) Hardy, Benjamin 9              
     3) Hardy, William 9                4) Freeman, Andrew 10             
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:34.59    2:45.26  
     1) Roberts, Bross 10               2) Goldmon, William 9             
     3) Simpson, Connor 9               4) Watson, Ben 10                 
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            2:45.06   x2:53.13  
     1) Kent, Farrell 10                2) Steber, Joseph 10              
     3) McCary, Thad 10                 4)                                
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X2:58.25  
     1) Clark, Brackin 10               2) Malone, Van 10                 
     3) Cook, Hugh 10                   4) Johnston, Caleb 9              
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X3:29.19  
     1) Livingston, JT 9                2) Lehr, Harrison 9               
     3) Livingston, Mason 10            4) Harwood, Andrew 9              
 
Event 91  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:58.94   J2:00.71    7  
     1) Mullins, Anna Crawford 12       2) Rawls, Ava 12                  
     3) Fann, Josey 12                  4) Krichev, Audrey 12             
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:04.09   J2:00.70  
     1) Ayres, Caroline 11              2) Sawyer, Kat 11                 
     3) Scales, Amelia 11               4) Meyer, Macie 11                
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            2:26.44   X2:33.21  
     1) Scott, Sydney 12                2) Edmondson, Lucy 12             
     3) Keith, Caroline 12              4) Keith, Atkins 11               
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X2:57.65  
     1) Watts, Amber 11                 2) Hoskins, Heidi 12              
     3) Vela, Vanessa 11                4) Fleischmann, Maggie 12         
 
Event 92  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:56.69    1:55.96    7  
     1) Freeman, Justin 12              2) Derrick, Andrew 11             
     3) Lunsford, Judd 11               4) Johnson, Bradford 12           
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:21.89    2:29.38  
     1) Campbell, Roan 12               2) Johnston, Matthew 12           
     3) Mackey, Cade 12                 4) Bloom, Wyatt 12                
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            2:17.26   X2:22.14  
     1) Lee, Paul 11                    2) DeOrio, Tyler 12               
     3) McManus, Wright 12              4) Kimball, Mason 12              
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                            2:54.02   X3:05.87  
     1) Green, Henry 11                 2) Wells, Thomas 11               
     3) Higdon, AJ 12                   4) Whitmire, Daniel 12            
 
Event 93  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:50.75    1:52.07    7  
     1) Groth, Payton 14                2) Paparella, Meg 14              
     3) Yates, Madelyn 13               4) Krichev, Julia 14              
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                                 NT    2:09.63  
     1) Clary, Sydney 14                2) Scales, Ansley 14              
     3) Ayres, Anna 14                  4) Houser, Michaela 13            
 
Event 94  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:48.40    2:12.59    7  
     1) Hardy, Samuel 13                2) Barlow, Bo 13                  
     3) Ziegler, William 14             4) Kimball, Myles 14              
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                 NT   X2:19.84  
     1) Sawyer, Owen 13                 2) Whitmire, Todd 13              
     3) Van Beck, Chad 13               4)                                
 
Event 95  Girls 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                                 NT    2:04.69    7  
     1) Barlow, Hunter 16               2) Coomer, Mary 17                
     3) Smith, Corinne 13               4) Wood, Delaney 17               
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:13.13    2:16.82  
     1) McCann, Morgan 15               2) Huckaby, Sara Davey 16         
     3) Seymour, Taylor 16              4) Cimino, Maddie 16              
 
Event 96  Boys 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:42.24    1:41.52    7  
     1) Hardy, Jackson 15               2) Shockley, Cal 17               
     3) Rogers, Jackson 16              4) O'Neil, Stephen 15             
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:42.23    1:49.82  
     1) Banks, Sam 16                   2) Thurman, Reed 16               
     3) Jackson, Gabe 17                4) Swing, Joe 17                  
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                 NT   X1:56.66  
     1) Rainey, Jed 16                  2) Whitmire, John Bradley 15      
     3) Steber, Ben 16                  4) Scott, Spencer 15              
 
Event 99  Mixed 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Snoddy, Carolyn           25 GATORS                 22.77     X20.84  
 -- Zirnstein, Nathan         21 GATORS                 22.59     X23.16  
 -- Hladky, Cami              19 GATORS                 25.14     X24.45  
 -- Matus, Laura              18 GATORS                 25.68     X28.19  
 -- Hopkins, Martin           19 GATORS                 30.43     X28.71  
 -- Roth, Anna                17 GATORS                 29.40     X30.01  
 -- Holsclaw, Piper           16 GATORS                 30.95     X30.25  
 -- Hulgan, Zack              23 GATORS                 51.30     X39.14  
 -- Hutto, Bailey             18 GATORS                    NT     X49.72  
 -- O'Hare, Sophie            18 GATORS                    NT     X53.84  
 -- Mohlere, Sarah            18 GATORS                    NT   X1:02.82  

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2018 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org