Home
2018 Meets
2017 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL - H               HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 6/20/2018 11:39 PM
                   2018 RCSL BLOS vs JVRA-Yards - 6/20/2018                    
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:25.57    1:26.28    7  
     1) Krichev, Charlotte 7            2) Beddingfield, Blakely 7        
     3) McClung, Mary Ceil 8            4) Harwood, Emma 7                
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:30.42    1:29.39  
     1) Spink, Allie 8                  2) Newlin, Anna Paige 7           
     3) Amos, Lola 8                    4) Bawcom, Madeline 8             
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             1:50.84   X1:54.52  
     1) Walker, Meredith 8              2) Baker, Greer 6                 
     3) Taylor, Mary 7                  4) Duckett, Caeli 7               
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        1:43.88   X1:56.14  
     1) Donovan, Kylie 7                2) Wiley, Addison 7               
     3) Layne, Maggie Kate 8            4) Kelly, Rylee Grace 7           
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'C'             2:06.94   X1:56.44  
     1) Crawford, Cydney 7              2) Persaud, Maya 8                
     3) Monroe, Bella Grace 8           4) Powell, Charlotte 7            
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:22.09    1:23.27    7  
     1) Lehr, Charlie 7                 2) Paque, Knox 8                  
     3) Clark, Will 8                   4) Jackson, Peyton 8              
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:38.12    1:41.27  
     1) Bedsole, Drew 7                 2) Cole, Fisher 7                 
     3) Suber, Wyatt 8                  4) Kostrzewa, Charlie 8           
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X1:43.02  
     1) Whitehead, Brooks 8             2) Fierro, David 8                
     3) McElroy, Jacob 8                4) Lehr, Bennett 7                
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             1:55.65   X1:48.84  
     1) Cochran, Graham 7               2) Kruse, Griffin 8               
     3) Casperson, Charlie 7            4) Kostrzewa, Sam 7               
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X2:13.09  
     1) Mitchell, Tyler 8               2) Holt, Grayson 8                
     3) Leven, Max 8                    4) Caragianis, Noah 7             
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'C'             2:40.39   X2:45.50  
     1) Parker, Jack 7                  2) Durham, Wyatt 7                
     3) Kowalczyk, Jonathan 8           4) Monroe, Tucker 7               
 
Event 3  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             2:35.55    2:34.44    7  
     1) Wade, Jenna Beth 9              2) Amos, Fin 10                   
     3) Thomas, Katherine 10            4) Bibb, Maret 10                 
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:38.92    2:39.19  
     1) Krichev, Sophie 10              2) Paparella, Elle 9              
     3) Sanders, Sarah Collins 10       4) Holden, Sydney 9               
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        3:03.40   X3:09.94  
     1) Davenport, Allie 9              2) Fierro, Averee 10              
     3) Moody, Skye Marie 10            4) Langford, Ella 10              
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             3:07.40   X3:15.12  
     1) Cole, Campbell 9                2) Johnson, Reese 9               
     3) Anderson, Ellie 10              4) Watkins, Mae 9                 
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'C'             3:30.57   X3:46.58  
     1) Newby, Caroline 9               2) Spink, Caitlyn 10              
     3) Parsons, Alexa 9                4) Baker, Austill 10              
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X4:30.00  
     1) Agee, Lyla 10                   2) Kelly, Madi 9                  
     3) Craig, Benton 10                4) Brinkley, Lynn 9               
 
Event 4  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             3:05.46    2:58.19    7  
     1) Foreman, Andrew 10              2) Patz, Isaac 10                 
     3) Casperson, Ben 9                4) Patz, Micah 10                 
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        3:02.91    3:03.14  
     1) Simpson, Connor 9               2) Roberts, Bross 10              
     3) Goldmon, William 9              4) Malone, Van 10                 
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X3:42.17  
     1) Cook, Hugh 10                   2) Garnett, Luke 9                
     3) Lehr, Harrison 9                4) Johnston, Caleb 9              
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             3:42.27   X3:48.13  
     1) Newlin, Joseph 9                2) Walker, Andrew 9               
     3) Cochran, Brooks 9               4) Paulus, Jensen 10              
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             2:11.85    2:12.13    7  
     1) King, Betsy 11                  2) Amos, Haynes 12                
     3) Dougherty, Grace 12             4) Kowalczyk, Angela 12           
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:15.18    2:15.13  
     1) Rawls, Ava 12                   2) Fann, Josey 12                 
     3) Krichev, Audrey 12              4) Mullins, Anna Crawford 12      
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             2:46.64   X2:44.68  
     1) Still, Abigail 11               2) Baker, Macy 12                 
     3) Duckett, Claire 11              4) Barker, Ellis 12               
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        2:40.93   X2:55.77  
     1) Fierro, Brooke 12               2) Fleischmann, Maggie 12         
     3) Heritage, Preston 12            4) Heritage, Greer 12             
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             2:25.74    2:28.84    7  
     1) Bedsole, Luke 11                2) Watkins, Thomas 12             
     3) Wade, Maverick 11               4) Kruse, Tanner 12               
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:41.36    2:40.70  
     1) Johnston, Matthew 12            2) Bloom, Wyatt 12                
     3) Blankenship, Will 11            4) Campbell, Roan 12              
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        3:12.80   X3:50.38  
     1) Wilks, Jax 12                   2) Miniclier, John Alan 11        
     3) Brinkley, John Allen 11         4) Mitchell, Jack 12              
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:02.73    2:05.90    7  
     1) Yates, Madelyn 13               2) Paparella, Meg R 14            
     3) Waggoner, Stevey 14             4) Krichev, Julia 14              
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             2:15.63    2:13.13  
     1) King, Mary Foster 13            2) Patz, Ansley 14                
     3) Kalange, Sydney 13              4) Anderson, Lainey 14            
 
Event 8  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:56.54    2:04.90    7  
     1) Byrd, Will 13                   2) Berkey, Chase 14               
     3) Thomas, James-Hale 13           4) Bedsole, Chris 14              
 
Event 9  Girls 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:58.94    2:03.26    7  
     1) Shepherd, Anna 15               2) Hamilton, Rebekah 15           
     3) Graves, Virginia 15             4) Patz, Callie 16                
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:24.67    2:32.20  
     1) McCann, Morgan 15               2) McKean, Morgan 15              
     3) Cimino, Maddie 16               4) Seymour, Taylor 16             
 
Event 10  Boys 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:58.73    1:56.40    7  
     1) Tao, Matthew 16                 2) Barraza, Chris 15              
     3) Theisen, Landon 15              4) Barker, Luke 16                
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:01.34    1:56.94  
     1) Cooper, Curtis 15               2) Banks, Sam 16                  
     3) Swing, Joe 17                   4) Cagle, Stephen 16              
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X2:25.13  
     1) Brown, Harrison 15              2) Batson, Cole 16                
     3) Jackson, Gabe 17                4) Blankenship, Nate 16           
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yates, Lauren              6 BLOSSOMWOOD            22.35      23.54    5  
  2 Baker, Greer               6 JVRA-US                26.28      24.27    3  
  3 Johnson, Anne Butler       6 JVRA-US                28.69      25.82    1  
  4 Clark, Lily                6 BLOSSOMWOOD            24.10      26.72  
  5 Davenport, Claire          6 BLOSSOMWOOD            24.18      26.78  
  6 Penter, Raelyn             6 JVRA-US                   NT      42.20  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Lowe, Landry               6 BLOSSOMWOOD            27.77     X25.34  
 -- Fierro, Mia                6 BLOSSOMWOOD            27.60     X27.91  
 -- Cooper, Caroline           6 BLOSSOMWOOD            32.08     X28.15  
 -- Holden, Harper             6 BLOSSOMWOOD            26.89     X28.40  
 -- Luhmann, Kylah             6 BLOSSOMWOOD            27.34     X32.81  
 -- Cosgrove, Madeline         5 BLOSSOMWOOD            37.51     X34.19  
 -- Collier, Charity           6 BLOSSOMWOOD            42.65     X38.89  
 -- Rowe, Alice                6 BLOSSOMWOOD          1:07.97     X39.13  
 -- Powell, Farris             5 JVRA-US                45.02     X39.71  
 -- Roberts, Bea               6 BLOSSOMWOOD            47.36     X42.22  
 -- Spink, Lily                5 JVRA-US                40.03     X43.41  
 -- Jackson, Anna Reed         4 BLOSSOMWOOD            59.21     X58.15  
 -- Collier, Faith             5 BLOSSOMWOOD            58.28   X1:02.13  
 -- Lehr, Francie              4 BLOSSOMWOOD          1:05.24   X1:02.84  
 -- Cowan, Mary Virginia       5 BLOSSOMWOOD          1:05.97   X1:06.78  
 -- Durham, Riley              4 JVRA-US                   NT   X1:08.08  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ferguson, James            6 BLOSSOMWOOD            25.16     J24.02    5  
  2 Paque, Maddox              6 BLOSSOMWOOD            25.73     J23.95    3  
  3 Newby, Luke                6 JVRA-US                28.91      25.14    1  
  4 Suber, Chapman             6 JVRA-US                30.58      25.95  
  5 Cochran, Carter            6 JVRA-US                32.44      30.70  
  6 Markow, Jack               6 BLOSSOMWOOD            30.86      31.09  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Simpson, Cole              6 BLOSSOMWOOD            32.21     X29.88  
 -- Mullins, Connor            6 JVRA-US                33.62     X32.33  
 -- Smilie, John David         6 BLOSSOMWOOD            32.75     X34.37  
 -- Bawcom, Brennan            6 JVRA-US                34.94     X35.53  
 -- Brinkley, Andy             6 BLOSSOMWOOD            36.81     X37.94  
 -- Roe, Bobby                 6 BLOSSOMWOOD            38.79     X38.65  
 -- Newlin, Benjamin           5 JVRA-US                47.53     X42.45  
 -- Robertson, James           6 BLOSSOMWOOD            44.63     X47.09  
 -- Walker, Henry              5 JVRA-US                57.66     X47.82  
 -- Treusdell, Knox            6 BLOSSOMWOOD            45.56     X48.62  
 -- Crawford, Cade             5 JVRA-US                52.68     X53.20  
 -- McElroy, Austin            5 BLOSSOMWOOD            55.65     X54.02  
 -- Howell, Walt               5 BLOSSOMWOOD          1:25.37     X56.03  
 -- Blackwell, Berkeley        6 JVRA-US                56.50   X1:00.57  
 -- Durham, Tucker             6 JVRA-US                56.70   X1:03.96  
 -- Thomas, George             5 BLOSSOMWOOD          1:41.39   X1:23.38  
 -- Zinser, Price              6 BLOSSOMWOOD               NT   X1:24.21  
 -- Taylor, John               5 JVRA-US                   NT   X1:38.20  
 -- Wester, Trip               4 BLOSSOMWOOD               NT   X2:21.00  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amos, Lola                 8 JVRA-US                17.06      16.88    5  
  2 Spink, Allie               8 JVRA-US                19.00      17.37    3  
  3 McClung, Mary Ceil         8 BLOSSOMWOOD            16.81      17.72    1  
  4 Krichev, Charlotte         7 BLOSSOMWOOD            18.17      18.33  
  5 Harwood, Emma              7 BLOSSOMWOOD            18.78      18.59  
  6 Bawcom, Madeline           8 JVRA-US                22.07      21.50  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Monroe, Bella Grace        8 JVRA-US                25.40     X22.83  
 -- Duckett, Caeli             7 JVRA-US                23.42     X23.83  
 -- Powell, Charlotte          7 JVRA-US                26.50     X24.72  
 -- Roe, Riley                 8 BLOSSOMWOOD            15.69     X25.43  
 -- Wiley, Addison             7 BLOSSOMWOOD            22.31     X26.34  
 -- Speaks, Emme               8 BLOSSOMWOOD            29.44     X27.64  
 -- Rowe, Sarah Grace          8 BLOSSOMWOOD            28.29     X28.22  
 -- Kelly, Rylee Grace         7 BLOSSOMWOOD            29.66     X28.37  
 -- Crawford, Cydney           7 JVRA-US                26.81     X31.77  
 -- Paulus, Clara              7 JVRA-US                37.09     X35.71  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Paque, Knox                8 BLOSSOMWOOD            15.69      16.77    5  
  2 Kostrzewa, Charlie         8 JVRA-US                16.22      16.85    3  
  3 Clark, Will                8 BLOSSOMWOOD            17.69      18.97    1  
  4 Casperson, Charlie         7 JVRA-US                19.83      19.07  
  5 Jackson, Peyton            8 BLOSSOMWOOD            18.56      19.19  
  6 Suber, Wyatt               8 JVRA-US                18.91      19.47  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Kostrzewa, Sam             7 JVRA-US                21.06     X17.97  
 -- Fierro, David              8 BLOSSOMWOOD            20.53     X20.66  
 -- Lehr, Bennett              7 BLOSSOMWOOD            19.40     X20.71  
 -- McElroy, Jacob             8 BLOSSOMWOOD            21.75     X22.94  
 -- Holt, Grayson              8 BLOSSOMWOOD            23.44     X23.63  
 -- Monroe, Tucker             7 JVRA-US                28.44     X24.41  
 -- Price, Lawson              8 JVRA-US                   NT     X24.90  
 -- Leven, Max                 8 BLOSSOMWOOD            22.47     X25.38  
 -- Durham, Wyatt              7 JVRA-US                31.77     X25.89  
 -- Kowalczyk, Jonathan        8 JVRA-US                32.46     X28.28  
 -- Caragianis, Noah           7 BLOSSOMWOOD            25.36     X28.84  
 -- Mitchell, Tyler            8 BLOSSOMWOOD            26.41     X29.90  
 -- Cosgrove, Michael          7 BLOSSOMWOOD            30.45     X32.56  
 -- Parker, Jack               7 JVRA-US                29.08     X34.62  
 -- Webb, Nehemiah             7 JVRA-US                50.81     X58.03  
 
Event 23  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krichev, Sophie           10 BLOSSOMWOOD            28.27      28.78    5  
  2 Thomas, Katherine         10 JVRA-US                32.29      32.95    3  
  3 Bibb, Maret               10 JVRA-US                33.94      33.07    1  
  4 Amos, Fin                 10 JVRA-US                34.49      33.59  
  5 Holden, Sydney             9 BLOSSOMWOOD            36.76      35.58  
  6 Sanders, Sarah Collins    10 BLOSSOMWOOD            34.87      39.78  
 
Event 25  Girls 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Spink, Caitlyn            10 JVRA-US                42.77     X36.15  
 -- Langford, Ella            10 BLOSSOMWOOD            38.07     X36.34  
 -- Fierro, Averee            10 BLOSSOMWOOD            41.81     X41.50  
 -- Baker, Austill            10 JVRA-US                42.88     X43.62  
 -- Craig, Benton             10 BLOSSOMWOOD            49.84     X45.19  
 -- Crawford, Jacey           10 JVRA-US                54.27     X45.46  
 -- Mullins, Skylar            9 JVRA-US                52.88     X45.57  
 -- Parsons, Alexa             9 JVRA-US                44.39     X46.81  
 -- Newby, Caroline            9 JVRA-US                46.85     X53.25  
 -- Agee, Lyla                10 BLOSSOMWOOD            51.18     X53.75  
 -- Grelier, Mary Frances      9 JVRA-US              1:07.08     X55.21  
 -- Wester, Julianna           9 BLOSSOMWOOD            58.84     X58.20  
 -- Parker, Allie Reid         9 JVRA-US              1:11.34   X1:02.44  
 -- Kelly, Madi                9 BLOSSOMWOOD          1:09.01   X1:05.95  
 -- Brinkley, Lynn             9 BLOSSOMWOOD          1:06.56   X1:06.59  
 
Event 26  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Patz, Micah               10 JVRA-US                38.19      36.21    5  
  2 Roberts, Bross            10 BLOSSOMWOOD            40.50      38.52    3  
  3 Simpson, Connor            9 BLOSSOMWOOD            38.85      39.46    1  
  4 Foreman, Andrew           10 JVRA-US                37.90      39.51  
  5 Cochran, Brooks            9 JVRA-US                39.64      41.52  
  6 Goldmon, William           9 BLOSSOMWOOD            39.97      42.09  
 
Event 28  Boys 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Cook, Hugh                10 BLOSSOMWOOD            46.70     X43.44  
 -- Paulus, Jensen            10 JVRA-US                43.07     X44.44  
 -- Penter, Colton             9 JVRA-US                45.19     X44.53  
 -- Newlin, Joseph             9 JVRA-US                51.39     X47.01  
 -- Lehr, Harrison             9 BLOSSOMWOOD            47.45     X48.18  
 -- Livingston, JT             9 BLOSSOMWOOD            45.97     X51.78  
 -- Johnston, Caleb            9 BLOSSOMWOOD            45.81     X52.71  
 -- Garnett, Luke              9 BLOSSOMWOOD            57.16     X55.12  
 -- Livingston, Mason         10 BLOSSOMWOOD            50.91     X55.88  
 -- Walker, Andrew             9 JVRA-US                49.22     X57.50  
 
Event 29  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dougherty, Grace          12 JVRA-US                27.05      27.25    5  
  2 Krichev, Audrey           12 BLOSSOMWOOD            28.81      28.47    3  
  3 Mullins, Anna Crawford    12 BLOSSOMWOOD            29.50      29.15    1  
  4 Kowalczyk, Angela         12 JVRA-US                28.54      30.58  
  5 King, Betsy               11 JVRA-US                31.09      31.32  
  6 Howell, Rowen             11 BLOSSOMWOOD            35.31      32.46  
 
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Barker, Ellis             12 JVRA-US                33.89     X33.31  
 -- Brinkley, Wini            12 BLOSSOMWOOD            34.57     X33.85  
 -- Heritage, Greer           12 BLOSSOMWOOD            32.77     X33.87  
 -- Still, Abigail            11 JVRA-US                33.33     X34.63  
 -- Tao, Madeline             11 JVRA-US                35.96     X35.13  
 -- Heritage, Preston         12 BLOSSOMWOOD            36.34     X36.14  
 -- Duckett, Claire           11 JVRA-US                35.86     X37.34  
 -- Fleischmann, Maggie       12 BLOSSOMWOOD            39.34     X39.66  
 -- Livingston, Emily Grace   12 BLOSSOMWOOD            40.50     X41.00  
 -- Watts, Amber              11 BLOSSOMWOOD            45.41     X44.50  
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bedsole, Luke             11 JVRA-US                27.95      27.83    5  
  2 Wade, Maverick            11 JVRA-US                32.34      32.33    3  
  3 Kruse, Tanner             12 JVRA-US                34.38      33.69    1  
  4 Campbell, Roan            12 BLOSSOMWOOD            35.09      33.96  
  5 Johnston, Matthew         12 BLOSSOMWOOD            34.52      36.95  
  6 Blankenship, Will         11 BLOSSOMWOOD            37.22      37.15  
 
Event 34  Boys 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Smilie, James             11 BLOSSOMWOOD            49.21     X43.44  
 -- Brinkley, John Allen      11 BLOSSOMWOOD            55.51     X48.03  
 -- Miniclier, John Alan      11 BLOSSOMWOOD            48.76     X50.88  
 -- Wilks, Jax                12 BLOSSOMWOOD          1:01.77     X52.08  
 
Event 35  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krichev, Julia            14 BLOSSOMWOOD            25.35      25.35    5  
  2 Yates, Madelyn            13 BLOSSOMWOOD            27.09      27.27    3  
  3 King, Mary Foster         13 JVRA-US                28.13      27.95    1  
  4 Anderson, Lainey          14 JVRA-US                28.97      28.69  
  5 Kalange, Sydney           13 JVRA-US                30.10      29.78  
  6 Waggoner, Stevey          14 BLOSSOMWOOD            32.82      30.46  
 
Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bedsole, Chris            14 JVRA-US                23.42      23.62    5  
  2 Bankowski, Clate          14 BLOSSOMWOOD               NT      28.26    3  
  3 Thomas, James-Hale        13 JVRA-US                28.59      29.25    1  
  4 Hyatt, Mike               14 BLOSSOMWOOD            28.40      29.44  
  5 Berkey, Chase             14 JVRA-US                30.63      32.14  
  6 Bohan, John               13 BLOSSOMWOOD            30.94      32.40  
 
Event 41  Girls 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Patz, Callie              16 JVRA-US                26.55      26.75    5  
  2 Strankman, Cole           17 JVRA-US                27.56      27.07    3  
  3 Cimino, Maddie            16 BLOSSOMWOOD            27.53      27.14    1  
  4 Eichstaedt, Emily         16 JVRA-US                28.83      28.64  
  5 Seymour, Taylor           16 BLOSSOMWOOD            34.78      35.94  
  6 McCann, Morgan            15 BLOSSOMWOOD            36.20      36.47  
 
Event 43  Girls 15-17 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Huckaby, Sara Davey       16 BLOSSOMWOOD            33.77     X33.70  
 -- White, Hannah             16 BLOSSOMWOOD               NT     X43.77  
 
Event 44  Boys 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Theisen, Landon           15 JVRA-US                24.30     J24.57    5  
  2 Swing, Joe                17 BLOSSOMWOOD            24.21     J24.43    3  
  3 Jackson, Gabe             17 BLOSSOMWOOD               NT      25.31    1  
  4 Tao, Matthew              16 JVRA-US                27.11     J27.19  
  5 Banks, Sam                16 BLOSSOMWOOD            26.57     J27.13  
 
Event 46  Boys 15-17 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Blankenship, Nate         16 BLOSSOMWOOD               NT     X28.50  
 -- Cagle, Stephen            16 BLOSSOMWOOD            28.12     X28.57  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amos, Lola                 8 JVRA-US                24.57      25.77    5  
  2 Newlin, Anna Paige         7 JVRA-US                27.42      26.72    3  
  3 McClung, Mary Ceil         8 BLOSSOMWOOD            25.16      28.40    1  
  4 Beddingfield, Blakely      7 BLOSSOMWOOD            27.00      29.03  
  5 Persaud, Maya              8 JVRA-US                   NT      30.56  
  6 Krichev, Charlotte         7 BLOSSOMWOOD            27.19      32.64  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Paque, Knox                8 BLOSSOMWOOD            21.75      22.76    5  
  2 Jackson, Peyton            8 BLOSSOMWOOD            24.35      26.53    3  
  3 Lehr, Charlie              7 BLOSSOMWOOD            27.71      26.84    1  
  4 Cole, Fisher               7 JVRA-US                32.43      30.90  
 -- Kruse, Griffin             8 JVRA-US                31.56         DQ  
 -- Casperson, Charlie         7 JVRA-US                32.09         DQ  
 
Event 49  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krichev, Sophie           10 BLOSSOMWOOD            38.81      40.33    5  
  2 Amos, Fin                 10 JVRA-US                42.84      42.56    3  
  3 Paparella, Elle            9 BLOSSOMWOOD            49.37      50.46    1  
  4 Johnson, Reese             9 JVRA-US                56.64      52.09  
  5 Watkins, Mae               9 JVRA-US                59.37      52.96  
  6 Davenport, Allie           9 BLOSSOMWOOD               NT    1:02.25  
 
Event 50  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Patz, Isaac               10 JVRA-US                49.88      48.27    5  
  2 Cochran, Brooks            9 JVRA-US                51.95      50.59    3  
  3 Patz, Micah               10 JVRA-US                52.66      51.53    1  
  4 Roberts, Bross            10 BLOSSOMWOOD            53.94      53.76  
  5 Garnett, Luke              9 BLOSSOMWOOD            59.90    1:00.70  
 -- Simpson, Connor            9 BLOSSOMWOOD            52.63         DQ  
 
Event 51  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amos, Haynes              12 JVRA-US                35.31      35.14    5  
  2 Fann, Josey               12 BLOSSOMWOOD            38.63      38.69    3  
  3 Krichev, Audrey           12 BLOSSOMWOOD            40.77      40.50    1  
  4 Howell, Rowen             11 BLOSSOMWOOD            39.59      40.88  
  5 Kowalczyk, Angela         12 JVRA-US                39.49      41.31  
  6 Baker, Macy               12 JVRA-US                42.74      42.32  
 
Event 52  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bloom, Wyatt              12 BLOSSOMWOOD            40.72      41.19    5  
  2 Kruse, Tanner             12 JVRA-US                45.64      45.03    3  
  3 Watkins, Thomas           12 JVRA-US                45.89      45.32    1  
  4 Blankenship, Will         11 BLOSSOMWOOD            56.55      52.21  
  5 Mitchell, Jack            12 BLOSSOMWOOD            55.06      58.00  
 
Event 53  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Paparella, Meg R          14 BLOSSOMWOOD            37.61      36.88    5  
  2 Waggoner, Stevey          14 BLOSSOMWOOD            42.47      42.26    3  
  3 Patz, Ansley              14 JVRA-US                43.29     J46.64    1  
  4 Burns, Julia              14 JVRA-US                45.47     J43.31  
 
Event 54  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byrd, Will                13 JVRA-US                35.03      35.88    5  
  2 Hyatt, Mike               14 BLOSSOMWOOD            36.44     J35.88    3  
  3 Berkey, Chase             14 JVRA-US                38.15      38.08    1  
  4 Bohan, John               13 BLOSSOMWOOD            46.36      48.25  
  5 Stephens, Julian          13 JVRA-US                45.72      53.57  
 
Event 55  Girls 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hamilton, Rebekah         15 JVRA-US                33.99      35.14    5  
  2 Graves, Virginia          15 JVRA-US                35.00      36.88    3  
  3 Byrd, Maddie              15 JVRA-US                37.80      39.82    1  
  4 McKean, Morgan            15 BLOSSOMWOOD            46.56      43.84  
  5 McCann, Morgan            15 BLOSSOMWOOD            46.72      52.38  
 
Event 56  Boys 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Theisen, Landon           15 JVRA-US                32.86      31.90    5  
  2 Barraza, Chris            15 JVRA-US                30.81      32.60    3  
  3 Jackson, Gabe             17 BLOSSOMWOOD               NT      39.66    1  
  4 Banks, Sam                16 BLOSSOMWOOD            38.06      40.64  
  5 Brown, Harrison           15 BLOSSOMWOOD            38.78      42.01  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:12.16    1:10.88    7  
     1) Clark, Will M8                  2) Krichev, Charlotte W7          
     3) McClung, Mary Ceil W8           4) Paque, Knox M8                 
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:11.19    1:12.12  
     1) Amos, Lola W8                   2) Spink, Allie W8                
     3) Suber, Wyatt M8                 4) Kostrzewa, Charlie M8          
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X1:25.57  
     1) Donovan, Kylie W7               2) Layne, Maggie Kate W8          
     3) Fierro, David M8                4) Lehr, Bennett M7               
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             1:25.42   X1:26.06  
     1) Kruse, Griffin M8               2) Duckett, Caeli W7              
     3) Bawcom, Madeline W8             4) Casperson, Charlie M7          
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'C'             1:36.59   X1:42.64  
     1) Bedsole, Drew M7                2) Monroe, Bella Grace W8         
     3) Crawford, Cydney W7             4) Kostrzewa, Sam M7              
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X1:48.57  
     1) Caragianis, Noah M7             2) Wiley, Addison W7              
     3) Speaks, Emme W8                 4) Leven, Max M8                  
 
Event 59  Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             2:22.32    2:25.00    7  
     1) Bibb, Maret W10                 2) Patz, Micah M10                
     3) Foreman, Andrew M10             4) Thomas, Katherine W10          
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:25.34    2:31.27  
     1) Goldmon, William M9             2) Simpson, Connor M9             
     3) Sanders, Sarah Collins W10      4) Krichev, Sophie W10            
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             2:30.03   X2:32.22  
     1) Wade, Jenna Beth W9             2) Patz, Isaac M10                
     3) Cochran, Brooks M9              4) Amos, Fin W10                  
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'C'                  NT   X3:09.75  
     1) Mullins, Skylar W9              2) Walker, Andrew M9              
     3) Penter, Colton M9               4) Anderson, Ellie W10            
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X3:12.46  
     1) Agee, Lyla W10                  2) Moody, Skye Marie W10          
     3) Livingston, Mason M10           4) Cook, Hugh M10                 
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X3:17.81  
     1) Craig, Benton W10               2) Fierro, Averee W10             
     3) Garnett, Luke M9                4) Harwood, Andrew M9             
 
Event 61  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:55.88    2:00.83    7  
     1) Bedsole, Luke M11               2) Wade, Maverick M11             
     3) Kowalczyk, Angela W12           4) Dougherty, Grace W12           
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:06.71    2:12.53  
     1) Johnston, Matthew M12           2) Blankenship, Will M11          
     3) Mullins, Anna Crawford W12      4) Krichev, Audrey W12            
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'                  NT   X2:13.53  
     1) King, Betsy W11                 2) Watkins, Thomas M12            
     3) Kruse, Tanner M12               4) Amos, Haynes W12               
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X2:43.16  
     1) Mitchell, Jack M12              2) Brinkley, John Allen M11       
     3) Heritage, Greer W12             4) Heritage, Preston W12          
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X3:07.00  
     1) Livingston, Emily Grace W12     2) Watts, Amber W11               
     3) Wilks, Jax M12                  4) Miniclier, John Alan M11       
 
Event 63  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:53.78    1:51.38    7  
     1) Hyatt, Mike M14                 2) Bohan, John M13                
     3) Yates, Madelyn W13              4) Krichev, Julia W14             
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:49.11    1:52.51  
     1) King, Mary Foster W13           2) Anderson, Lainey W14           
     3) Thomas, James-Hale M13          4) Byrd, Will M13                 
 
Event 65  Mixed 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:43.82    1:43.72    7  
     1) Barraza, Chris M15              2) Strankman, Cole W17            
     3) Shepherd, Anna W15              4) Theisen, Landon M15            
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:48.78    1:47.47  
     1) Paparella, Meg R W14            2) Cimino, Maddie W16             
     3) Cooper, Curtis M15              4) Swing, Joe M17                 
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X2:20.95  
     1) White, Hannah W16               2) Seymour, Taylor W16            
     3) Brown, Harrison M15             4) Blankenship, Nate M16          
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spink, Allie               8 JVRA-US                20.90      20.89    5  
  2 Krichev, Charlotte         7 BLOSSOMWOOD            21.69      23.44    3  
  3 Newlin, Anna Paige         7 JVRA-US                28.77      27.46    1  
  4 Beddingfield, Blakely      7 BLOSSOMWOOD            25.59      28.21  
  5 Donovan, Kylie             7 BLOSSOMWOOD            24.97      28.94  
  6 Walker, Meredith           8 JVRA-US                29.08      29.27  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lehr, Charlie              7 BLOSSOMWOOD            23.07      22.25    5  
  2 Kostrzewa, Charlie         8 JVRA-US                22.85      23.40    3  
  3 Clark, Will                8 BLOSSOMWOOD            24.01      24.46    1  
  4 Bedsole, Drew              7 JVRA-US                26.38      24.69  
  5 Whitehead, Brooks          8 BLOSSOMWOOD            23.72      27.16  
  6 Cochran, Graham            7 JVRA-US                33.70      32.25  
 
Event 69  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krichev, Sophie           10 BLOSSOMWOOD            34.72      35.32    5  
  2 Thomas, Katherine         10 JVRA-US                39.51      39.58    3  
  3 Wade, Jenna Beth           9 JVRA-US                42.83      44.71    1  
  4 Moody, Skye Marie         10 BLOSSOMWOOD            48.88      48.01  
  5 Sanders, Sarah Collins    10 BLOSSOMWOOD            49.45      48.22  
  6 Cole, Campbell             9 JVRA-US                50.03      51.19  
 
Event 70  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Foreman, Andrew           10 JVRA-US                45.00      46.21    5  
  2 Goldmon, William           9 BLOSSOMWOOD            45.84      46.52    3  
  3 Patz, Micah               10 JVRA-US                45.89      47.63    1  
  4 Roberts, Bross            10 BLOSSOMWOOD            53.81      48.20  
  5 Simpson, Connor            9 BLOSSOMWOOD            51.40      48.95  
  6 Casperson, Ben             9 JVRA-US                49.28      49.16  
 
Event 71  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dougherty, Grace          12 JVRA-US                31.00      31.20    5  
  2 Amos, Haynes              12 JVRA-US                32.98      32.78    3  
  3 Fann, Josey               12 BLOSSOMWOOD            35.17      35.25    1  
  4 Rawls, Ava                12 BLOSSOMWOOD            35.34      36.70  
  5 King, Betsy               11 JVRA-US                34.50      38.56  
  6 Fierro, Brooke            12 BLOSSOMWOOD            45.50      42.06  
 
Event 72  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bedsole, Luke             11 JVRA-US                32.67      32.56    5  
  2 Wade, Maverick            11 JVRA-US                37.49      37.85    3  
  3 Kruse, Tanner             12 JVRA-US                41.74      45.06    1  
  4 Johnston, Matthew         12 BLOSSOMWOOD            43.52      45.58  
  5 Bloom, Wyatt              12 BLOSSOMWOOD            44.20      46.70  
  6 Campbell, Roan            12 BLOSSOMWOOD            47.62      47.46  
 
Event 73  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yates, Madelyn            13 BLOSSOMWOOD            31.07      29.45    5  
  2 Krichev, Julia            14 BLOSSOMWOOD            29.40      29.53    3  
  3 King, Mary Foster         13 JVRA-US                31.07      31.02    1  
  4 Kalange, Sydney           13 JVRA-US                34.19      33.93  
  5 Anderson, Lainey          14 JVRA-US                34.63      38.01  
 
Event 74  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bedsole, Chris            14 JVRA-US                27.95     J28.75    5  
  2 Byrd, Will                13 JVRA-US                26.92     J28.72    3  
  3 Thomas, James-Hale        13 JVRA-US                33.31      34.70    1  
  4 Bohan, John               13 BLOSSOMWOOD            38.90      39.66  
  5 Bankowski, Clate          14 BLOSSOMWOOD               NT      39.94  
 
Event 75  Girls 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shepherd, Anna            15 JVRA-US                30.13      29.58    5  
  2 Cimino, Maddie            16 BLOSSOMWOOD            30.64      30.76    3  
  3 Patz, Callie              16 JVRA-US                31.22      32.34    1  
  4 Byrd, Maddie              15 JVRA-US                32.01      34.19  
  5 McCann, Morgan            15 BLOSSOMWOOD            44.19      43.34  
  6 Seymour, Taylor           16 BLOSSOMWOOD            45.19      44.51  
 
Event 76  Boys 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Swing, Joe                17 BLOSSOMWOOD            27.61      27.94    5  
  2 Cooper, Curtis            15 BLOSSOMWOOD            29.72      28.58    3  
  3 Tao, Matthew              16 JVRA-US                34.05      34.41    1  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amos, Lola                 8 JVRA-US                20.03      18.78    5  
  2 Spink, Allie               8 JVRA-US                22.01      21.90    3  
  3 McClung, Mary Ceil         8 BLOSSOMWOOD            21.19      22.89    1  
  4 Layne, Maggie Kate         8 BLOSSOMWOOD            25.20      24.28  
  5 Taylor, Mary               7 JVRA-US                27.19      24.90  
  6 Harwood, Emma              7 BLOSSOMWOOD            26.82      30.52  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Paque, Knox                8 BLOSSOMWOOD            20.66      19.95    5  
  2 Clark, Will                8 BLOSSOMWOOD            20.50      22.20    3  
  3 Suber, Wyatt               8 JVRA-US                23.09      22.82    1  
  4 Kostrzewa, Charlie         8 JVRA-US                21.23      24.68  
  5 Whitehead, Brooks          8 BLOSSOMWOOD            22.10      25.00  
  6 Bedsole, Drew              7 JVRA-US                26.31      27.40  
 
Event 79  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thomas, Katherine         10 JVRA-US                35.94      36.57    5  
  2 Bibb, Maret               10 JVRA-US                42.22      41.33    3  
  3 Sanders, Sarah Collins    10 BLOSSOMWOOD            39.54      43.46    1  
  4 Holden, Sydney             9 BLOSSOMWOOD            45.44      44.56  
  5 Anderson, Ellie           10 JVRA-US                50.03      45.69  
  6 Davenport, Allie           9 BLOSSOMWOOD               NT      48.39  
 
Event 80  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Goldmon, William           9 BLOSSOMWOOD            41.32      44.82    5  
  2 Casperson, Ben             9 JVRA-US                52.39      47.77    3  
  3 Cochran, Brooks            9 JVRA-US                58.38      53.64    1  
  4 Patz, Isaac               10 JVRA-US              1:03.96      58.39  
  5 Malone, Van               10 BLOSSOMWOOD          1:03.28    1:03.00  
  6 Watson, Ben               10 BLOSSOMWOOD            48.75    1:14.71  
 
Event 81  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dougherty, Grace          12 JVRA-US                33.50      30.28    5  
  2 Krichev, Audrey           12 BLOSSOMWOOD            32.46      31.40    3  
  3 Amos, Haynes              12 JVRA-US                33.22      31.62    1  
  4 Rawls, Ava                12 BLOSSOMWOOD            32.48      34.78  
  5 Mullins, Anna Crawford    12 BLOSSOMWOOD            36.88      35.94  
  6 King, Betsy               11 JVRA-US                38.92      42.38  
 
Event 82  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bedsole, Luke             11 JVRA-US                30.42      30.21    5  
  2 Wade, Maverick            11 JVRA-US                32.80      35.64    3  
  3 Johnston, Matthew         12 BLOSSOMWOOD            41.38      40.83    1  
  4 Blankenship, Will         11 BLOSSOMWOOD            44.18      45.75  
  5 Campbell, Roan            12 BLOSSOMWOOD            53.32      50.65  
  6 Watkins, Thomas           12 JVRA-US                44.72      51.46  
 
Event 83  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yates, Madelyn            13 BLOSSOMWOOD            28.46      28.53    5  
  2 Krichev, Julia            14 BLOSSOMWOOD            29.60      29.75    3  
  3 King, Mary Foster         13 JVRA-US                30.33      31.06    1  
  4 Anderson, Lainey          14 JVRA-US                30.64      31.83  
  5 Kalange, Sydney           13 JVRA-US                32.30      32.45  
  6 Waggoner, Stevey          14 BLOSSOMWOOD            32.78      33.95  
 
Event 84  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bedsole, Chris            14 JVRA-US                25.99      26.02    5  
  2 Byrd, Will                13 JVRA-US                30.38      30.27    3  
  3 Thomas, James-Hale        13 JVRA-US                28.05      31.34    1  
  4 Hyatt, Mike               14 BLOSSOMWOOD            32.65      32.16  
  5 Bankowski, Clate          14 BLOSSOMWOOD               NT      34.71  
 
Event 85  Girls 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shepherd, Anna            15 JVRA-US                29.13      29.15    5  
  2 Cimino, Maddie            16 BLOSSOMWOOD            29.78      29.75    3  
  3 Strankman, Cole           17 JVRA-US                29.18      30.32    1  
  4 Eichstaedt, Emily         16 JVRA-US                31.16      31.76  
  5 Seymour, Taylor           16 BLOSSOMWOOD            45.50      46.13  
  6 McKean, Morgan            15 BLOSSOMWOOD            45.15      46.58  
 
Event 86  Boys 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Swing, Joe                17 BLOSSOMWOOD            26.83      26.60    5  
  2 Theisen, Landon           15 JVRA-US                28.69      29.20    3  
  3 Jackson, Gabe             17 BLOSSOMWOOD               NT      30.78    1  
  4 Thurman, Reed             16 BLOSSOMWOOD            30.04      31.15  
  5 Tao, Matthew              16 JVRA-US                29.65      33.84  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:09.45    1:14.64    7  
     1) Beddingfield, Blakely 7         2) Harwood, Emma 7                
     3) Krichev, Charlotte 7            4) McClung, Mary Ceil 8           
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:21.55    1:27.33  
     1) Spink, Allie 8                  2) Duckett, Caeli 7               
     3) Bawcom, Madeline 8              4) Amos, Lola 8                   
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X1:40.65  
     1) Donovan, Kylie 7                2) Kelly, Rylee Grace 7           
     3) Layne, Maggie Kate 8            4) Wiley, Addison 7               
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X1:50.56  
     1) Clark, Lily 6                   2) Holden, Harper 6               
     3) Davenport, Claire 6             4) Yates, Lauren 6                
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             1:42.89   X1:55.46  
     1) Monroe, Bella Grace 8           2) Powell, Charlotte 7            
     3) Crawford, Cydney 7              4) Newlin, Anna Paige 7           
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:11.34    1:16.13    7  
     1) Whitehead, Brooks 8             2) Jackson, Peyton 8              
     3) Clark, Will 8                   4) Paque, Knox 8                  
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:15.06    1:16.70  
     1) Suber, Wyatt 8                  2) Kruse, Griffin 8               
     3) Casperson, Charlie 7            4) Kostrzewa, Charlie 8           
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X1:26.78  
     1) Lehr, Bennett 7                 2) Lehr, Charlie 7                
     3) McElroy, Jacob 8                4) Fierro, David 8                
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             1:38.20   X1:35.88  
     1) Bedsole, Drew 7                 2) Monroe, Tucker 7               
     3) Cole, Fisher 7                  4) Kostrzewa, Sam 7               
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                        1:29.01   X1:50.31  
     1) Cosgrove, Michael 7             2) Holt, Grayson 8                
     3) Leven, Max 8                    4) Mitchell, Tyler 8              
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'C'             2:07.09   X2:02.78  
     1) Cochran, Graham 7               2) Durham, Wyatt 7                
     3) Cochran, Carter 6               4) Kowalczyk, Jonathan 8          
 
Event 89  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             2:16.67    2:18.75    7  
     1) Bibb, Maret 10                  2) Wade, Jenna Beth 9             
     3) Amos, Fin 10                    4) Thomas, Katherine 10           
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:15.19    2:20.70  
     1) Sanders, Sarah Collins 10       2) Holden, Sydney 9               
     3) Langford, Ella 10               4) Krichev, Sophie 10             
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             2:45.58   X2:56.84  
     1) Anderson, Ellie 10              2) Spink, Caitlyn 10              
     3) Johnson, Reese 9                4) Watkins, Mae 9                 
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        2:34.82   X3:01.41  
     1) Davenport, Allie 9              2) Kelly, Madi 9                  
     3) Craig, Benton 10                4) Paparella, Elle 9              
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'C'             2:54.28   X3:04.32  
     1) Baker, Austill 10               2) Cole, Campbell 9               
     3) Parsons, Alexa 9                4) Crawford, Jacey 10             
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X3:14.62  
     1) Moody, Skye Marie 10            2) Agee, Lyla 10                  
     3) Fierro, Averee 10               4) Wester, Julianna 9             
 
Event 90  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             2:35.68    2:40.38    7  
     1) Patz, Micah 10                  2) Patz, Isaac 10                 
     3) Cochran, Brooks 9               4) Foreman, Andrew 10             
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:36.16    2:41.80  
     1) Simpson, Connor 9               2) Roberts, Bross 10              
     3) Goldmon, William 9              4) Watson, Ben 10                 
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             3:02.74   X2:57.77  
     1) Casperson, Ben 9                2) Newlin, Joseph 9               
     3) Penter, Colton 9                4) Paulus, Jensen 10              
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        2:50.05   X3:14.32  
     1) Harwood, Andrew 9               2) Johnston, Caleb 9              
     3) Garnett, Luke 9                 4) Malone, Van 10                 
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                        3:11.03   X3:17.19  
     1) Cook, Hugh 10                   2) Livingston, Mason 10           
     3) Lehr, Harrison 9                4) Livingston, JT 9               
 
Event 91  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:55.84    2:01.68    7  
     1) Kowalczyk, Angela 12            2) King, Betsy 11                 
     3) Amos, Haynes 12                 4) Dougherty, Grace 12            
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:59.63    2:03.09  
     1) Mullins, Anna Crawford 12       2) Rawls, Ava 12                  
     3) Fann, Josey 12                  4) Krichev, Audrey 12             
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        2:18.24   X2:20.04  
     1) Brinkley, Wini 12               2) Fierro, Brooke 12              
     3) Heritage, Preston 12            4) Heritage, Greer 12             
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             2:19.04   X2:23.63  
     1) Still, Abigail 11               2) Duckett, Claire 11             
     3) Barker, Ellis 12                4) Tao, Madeline 11               
 
Event 92  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             2:14.67    2:13.39    7  
     1) Wade, Maverick 11               2) Watkins, Thomas 12             
     3) Kruse, Tanner 12                4) Bedsole, Luke 11               
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:20.48    2:28.28  
     1) Johnston, Matthew 12            2) Blankenship, Will 11           
     3) Campbell, Roan 12               4) Bloom, Wyatt 12                
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        2:39.20   X3:12.19  
     1) Wilks, Jax 12                   2) Miniclier, John Alan 11        
     3) Mitchell, Jack 12               4) Brinkley, John Allen 11        
 
Event 93  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:49.33    1:53.53    7  
     1) Waggoner, Stevey 14             2) Paparella, Meg R 14            
     3) Yates, Madelyn 13               4) Krichev, Julia 14              
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:57.83    1:59.90  
     1) Anderson, Lainey 14             2) Patz, Ansley 14                
     3) Kalange, Sydney 13              4) King, Mary Foster 13           
 
Event 94  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:54.09    2:11.77    7  
     1) Stephens, Julian 13             2) Berkey, Chase 14               
     3) Byrd, Will 13                   4) Bedsole, Chris 14              
 
Event 95  Girls 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:49.81    1:53.35    7  
     1) Shepherd, Anna 15               2) Eichstaedt, Emily 16           
     3) Strankman, Cole 17              4) Patz, Callie 16                
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:06.06    2:14.51  
     1) Seymour, Taylor 16              2) Huckaby, Sara Davey 16         
     3) McCann, Morgan 15               4) Cimino, Maddie 16              
 
Event 96  Boys 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:45.04    1:44.63    7  
     1) Jackson, Gabe 17                2) Banks, Sam 16                  
     3) Cooper, Curtis 15               4) Swing, Joe 17                  
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:45.76    1:45.39  
     1) Barraza, Chris 15               2) Barker, Luke 16                
     3) Tao, Matthew 16                 4) Theisen, Landon 15             
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X2:10.96  
     1) Brown, Harrison 15              2) Cagle, Stephen 16              
     3) Blankenship, Nate 16            4) Batson, Cole 16                

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2018 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org