Home
2018 Meets
2017 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL - H               HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 6/14/2018 03:25 PM
                    2018 RCSL BYRDvsLILY-Yards - 6/13/2018                     
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LILY FLAGG  SWIM TEAM  'A'                        1:40.39    1:31.34    7  
     1) Robley, Lily Kate 7             2) Allan, Isabelle 8              
     3) Olsen, Emma 8                   4) Vosahlik, Julia 8              
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:50.01    1:55.81  
     1) Carrasquillo, Isabella T 8      2) Miller, Miranda G 8            
     3) Gordon, Jayden B 7              4) Stifflemire, Ivy M 7           
 -- LILY FLAGG  SWIM TEAM  'B'                        2:28.25   X2:03.14  
     1) Biles, Brooklyn 7               2) Rye, Kallie 6                  
     3) Elmore, Joy Lynn 8              4) Sturmfels, Josephine 7         
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LILY FLAGG  SWIM TEAM  'A'                        1:57.80    1:45.53    7  
     1) Bradley, Thomas 8               2) Scarbrough, Mason 8            
     3) Broach, Matthew 6               4) Jordan, Jack 8                 
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:54.53    2:00.21  
     1) Partain, Warren S 8             2) Smith, David L 8               
     3) Henriksen, CJ R 8               4) Partain, Teddy T 5             
 -- LILY FLAGG  SWIM TEAM  'B'                        2:29.01   X2:49.76  
     1) Wysock, Charlie 8               2) Hull, Levi 8                   
     3) Olsen, Bart 6                   4) Hull, Jack 7                   
 
Event 3  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LILY FLAGG  SWIM TEAM  'A'                        3:20.63    3:11.00    7  
     1) Rorex, Avery 9                  2) Young, Keira 10                
     3) Olsen, Rebecca 10               4) Jordan, Addie Jane 10          
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               4:22.42    3:17.91  
     1) Henriksen, Anna S 10            2) Randolph-Bishop, Katie L 9     
     3) Partain, Shelby B 10            4) Taylor, Clara L 9              
 -- LILY FLAGG  SWIM TEAM  'B'                        4:11.69   X4:04.00  
     1) Neumeyer, Marley 10             2) Bartley, Kamdyn 10             
     3) Elmore, Emma 10                 4) Mikatarian, Holly 9            
 
Event 4  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LILY FLAGG  SWIM TEAM  'A'                        3:05.81    3:00.53    7  
     1) Broach, William 10              2) Johnson, Luke 10               
     3) Barnett, Parker 10              4) Marett, Aubry 10               
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               4:03.93    3:58.72  
     1) McNeil, Ben R 9                 2) Ashburn, Evan D 10             
     3) Thompson, Benjamin C 9          4) Stifflemire, Deisen K 9        
 -- LILY FLAGG  SWIM TEAM  'B'                        3:51.06   X3:33.44  
     1) Sturmfels, Frank 9              2) Rye, Cody 9                    
     3) Webb, Zack 9                    4) Sudduth, Daniel 10             
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:29.45    2:26.03    7  
     1) Lowe, Claudia E 12              2) Miller, Taylor C 11            
     3) Raby, Catie Rose R 12           4) Jones, Kara K 11               
  2 LILY FLAGG  SWIM TEAM  'A'                        2:56.07    2:34.37  
     1) Newby, Makinley 11              2) Chua, Fletcher 11              
     3) Zajac, Sophia 11                4) Garner, Lauren 11              
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:58.20    2:54.75    7  
     1) Leebern, Seth D 11              2) Hill, Adam A 11                
     3) Smith, Hoke H 11                4) Bishop, Logan J 11             
  2 LILY FLAGG  SWIM TEAM  'A'                        2:43.50    3:45.97  
     1) Wood, Gabriel 12                2) Nester, James 11               
     3) Scarbrough, Ben 11              4) Wright, Noah 12                
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:15.96    2:18.10    7  
     1) Henriksen, Emma M 13            2) Hinely, Mary E 14              
     3) Lecompte, Savannah M 14         4) Waters, Deanna C 14            
  2 LILY FLAGG  SWIM TEAM  'A'                             NT    2:23.66  
     1) Chua, Catherine 13              2) Vosahlik, Elizabeth 14         
     3) Busk, Mia 13                    4) Shattuck, Emily 13             
 
Event 8  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:19.33    2:18.65    7  
     1) Noland, Jonathan W 14           2) Durant, Timmy P 14             
     3) Bishop, Matthew F 13            4) Lawson, Jackson B 14           
  2 LILY FLAGG  SWIM TEAM  'A'                        3:05.75    2:47.72  
     1) Wright, Dylan 14                2) Wright, Cai 13                 
     3) Barnett, Evan 13                4) Wysock, Noah 12                
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                               2:47.85   X2:48.00  
     1) Lawson, Cole B 13               2) Smith, Sawyer B 13             
     3) Lindow, Gabe N 13               4) Leebern, Caden G 14            
 
Event 9  Girls 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:11.29    2:16.28    7  
     1) Lindow, Tess M 15               2) Flinn, Madison G 15            
     3) Kelton, Laurel M 16             4) Flinn, Bailey N 15             
  2 LILY FLAGG  SWIM TEAM  'A'                             NT    2:31.25  
     1) Chua, Rachel 17                 2) Jones, Haley 15                
     3) Lewis, Kathryn 17               4) Lewis, Sarah 16                
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                               2:25.30   X2:33.00  
     1) Cornelius, Jessica R 15         2) Thompson, Allie R 13           
     3) Noland, Riley M 15              4) Luttrell, Torri E 17           
 
Event 10  Boys 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:06.65    2:02.60    7  
     1) Hill, Aaron M 15                2) Flinn, Taylor J 15             
     3) Lamey, Johnny S 15              4) Lowe, Josh M 15                
  2 LILY FLAGG  SWIM TEAM  'A'                        2:24.93    2:12.59  
     1) Chua, CJ 15                     2) Rorex, John David 16           
     3) Carlton, Andrew 17              4) Wright, Jacob 15               
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rye, Kallie                6 LILY FLAGG             31.80      26.28    5  
  2 Smith, Rosie G             6 BYRD SPRING-SE         41.35      30.97    3  
  3 Wysock, Stella             6 LILY FLAGG             44.94      34.31    1  
  4 Webber, Hazel M            5 BYRD SPRING-SE         44.22      38.09  
  5 Allan, Nora                6 LILY FLAGG             48.65      38.78  
  6 Still, Chloe E             6 BYRD SPRING-SE         44.81      47.15  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Wright, Summer             6 LILY FLAGG                NT     X28.06  
 -- Nishida, Sophia            5 LILY FLAGG           1:03.69     X38.15  
 -- Mikatarian, Jessica        6 LILY FLAGG             51.35     X38.25  
 -- Conner, Lillyan N          6 BYRD SPRING-SE       1:25.56     X41.08  
 -- Scarbrough, Vivian         5 LILY FLAGG           1:10.02     X50.00  
 -- Henriksen, Ella G          3 BYRD SPRING-SE         57.28     X57.50  
 -- Allan, Audrey              4 LILY FLAGG           1:30.09   X1:07.83  
 -- Allan, Amelia              4 LILY FLAGG           1:17.48   X1:09.78  
 -- Rye, Whitney               4 LILY FLAGG                NT   X1:16.07  
 -- Neumeyer, Piper Grace      6 LILY FLAGG           1:26.45   X1:16.84  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Broach, Matthew            6 LILY FLAGG             24.14      23.53    5  
  2 Olsen, Bart                6 LILY FLAGG             25.95      28.44    3  
  3 Young, Connor              6 LILY FLAGG             48.45      36.03    1  
  4 Durant, George T           6 BYRD SPRING-SE         40.09      41.57  
  5 Partain, Teddy T           5 BYRD SPRING-SE         43.39      47.75  
  6 Miller, Aaron R            6 BYRD SPRING-SE         52.82      59.02  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Sturmfels, Oscar           5 LILY FLAGG                NT     X38.22  
 -- Scearce, Henry L           5 BYRD SPRING-SE            NT     X49.99  
 -- Jordan, Hudson             6 LILY FLAGG           1:23.17     X51.64  
 -- Taylor, Brenden            6 LILY FLAGG           1:23.50   X1:03.53  
 -- Partain, Thomas H          3 BYRD SPRING-SE       1:36.34   X1:05.59  
 -- Olsen, Luke                4 LILY FLAGG           1:15.68   X1:13.44  
 -- Still, Jackson R           4 BYRD SPRING-SE            NT   X1:35.71  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Olsen, Emma                8 LILY FLAGG             17.05      17.44    5  
  2 Gordon, Jayden B           7 BYRD SPRING-SE         19.76      19.50    3  
  3 Vosahlik, Julia            8 LILY FLAGG             20.13      19.83    1  
  4 Sturmfels, Josephine       7 LILY FLAGG             27.22      20.81  
  5 Stifflemire, Ivy M         7 BYRD SPRING-SE         22.66      23.72  
  6 Bishop, Kaylen G           7 BYRD SPRING-SE         36.44      30.90  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Elmore, Joy Lynn           8 LILY FLAGG             31.43     X26.50  
 -- Gooden, Nomi-Marie         8 LILY FLAGG             33.06     X26.88  
 -- King, Emma                 8 LILY FLAGG             47.70     X48.87  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henriksen, CJ R            8 BYRD SPRING-SE         16.17      16.75    5  
  2 Jordan, Jack               8 LILY FLAGG             20.62      20.75    3  
  3 Smith, David L             8 BYRD SPRING-SE         26.19      24.15    1  
  4 Scarbrough, Mason          8 LILY FLAGG             26.97      24.75  
  5 Wysock, Charlie            8 LILY FLAGG             30.18      26.69  
 -- Partain, Warren S          8 BYRD SPRING-SE         21.19         DQ  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Garner, Trip               7 LILY FLAGG             43.32     X30.22  
 -- Nester, Owen               8 LILY FLAGG             46.01     X30.40  
 -- Crews, Lucky D             7 BYRD SPRING-SE       1:25.91     X39.63  
 -- Hull, Jack                 7 LILY FLAGG             34.46     X44.78  
 
Event 23  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henriksen, Anna S         10 BYRD SPRING-SE         33.90      33.72    5  
  2 Olsen, Rebecca            10 LILY FLAGG             39.33      39.66    3  
  3 Young, Keira              10 LILY FLAGG             40.99      39.81    1  
  4 Jordan, Addie Jane        10 LILY FLAGG             41.74      45.09  
  5 Partain, Shelby B         10 BYRD SPRING-SE         45.00      46.47  
  6 Randolph-Bishop, Katie L   9 BYRD SPRING-SE            NT      48.50  
 
Event 25  Girls 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Taylor, Kalen             10 LILY FLAGG                NT     X46.12  
 -- Bradley, Genevieve        10 LILY FLAGG                NT     X47.81  
 -- Sturmfels, Corah           9 LILY FLAGG                NT     X54.14  
 -- Garner, Layne              9 LILY FLAGG                NT   X1:01.53  
 -- Williams, Katie            9 LILY FLAGG           1:13.14   X1:01.94  
 
Event 26  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barnett, Parker           10 LILY FLAGG             32.43      31.45    5  
  2 Ashburn, Evan D           10 BYRD SPRING-SE         37.18      35.32    3  
  3 Marett, Aubry             10 LILY FLAGG             37.97      40.12    1  
  4 Webb, Zack                 9 LILY FLAGG             41.97      43.31  
  5 McNeil, Ben R              9 BYRD SPRING-SE            NT    1:24.27  
  6 Crews, Gideon A            9 BYRD SPRING-SE            NT    1:35.25  
 
Event 28  Boys 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Sudduth, Daniel           10 LILY FLAGG             42.68     X44.03  
 -- King, Alex                10 LILY FLAGG           2:09.39   X1:42.44  
 
Event 29  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chua, Fletcher            11 LILY FLAGG             31.94      31.10    5  
  2 Jones, Kara K             11 BYRD SPRING-SE         32.11      31.34    3  
  3 Zajac, Sophia             11 LILY FLAGG             32.32      34.06    1  
  4 Newby, Makinley           11 LILY FLAGG             36.73      36.00  
  5 Lowe, Claudia E           12 BYRD SPRING-SE         36.40      37.06  
  6 Lamey, Maggie R           11 BYRD SPRING-SE         46.43      39.26  
 
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garner, Lauren            11 LILY FLAGG                NT      42.91  
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wood, Gabriel             12 LILY FLAGG             34.63      34.38    5  
  2 Hill, Adam A              11 BYRD SPRING-SE         33.23      34.50    3  
  3 Leebern, Seth D           11 BYRD SPRING-SE         37.07      36.78    1  
  4 Wright, Noah              12 LILY FLAGG             42.80      37.66  
  5 Bishop, Logan J           11 BYRD SPRING-SE         41.57      42.44  
  6 Scarbrough, Ben           11 LILY FLAGG             29.06    1:08.59  
 
Event 34  Boys 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Hull, Josiah              12 LILY FLAGG             56.99     X39.65  
 -- Elmore, Nathan            11 LILY FLAGG             49.85     X48.28  
 -- Scearce, Landon L         11 BYRD SPRING-SE            NT   X1:20.09  
 
Event 35  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hinely, Mary E            14 BYRD SPRING-SE         28.13      29.06    5  
  2 Chua, Catherine           13 LILY FLAGG             31.49      29.25    3  
  3 Henriksen, Emma M         13 BYRD SPRING-SE         30.09      30.43    1  
  4 Vosahlik, Elizabeth       14 LILY FLAGG             31.50      31.09  
  5 Thompson, Allie R         13 BYRD SPRING-SE         33.02      33.71  
  6 Busk, Mia                 13 LILY FLAGG             50.00      46.16  
 
Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lawson, Jackson B         14 BYRD SPRING-SE         29.02      28.97    5  
  2 Barnett, Evan             13 LILY FLAGG             29.86      29.38    3  
  3 Wright, Dylan             14 LILY FLAGG             37.68      33.38    1  
  4 Leebern, Caden G          14 BYRD SPRING-SE         36.62      34.94  
  5 Lindow, Gabe N            13 BYRD SPRING-SE         33.79      34.99  
 
Event 41  Girls 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lindow, Tess M            15 BYRD SPRING-SE         26.87      27.22    5  
  2 Jones, Haley              15 LILY FLAGG             59.64      29.45    3  
  3 Noland, Riley M           15 BYRD SPRING-SE         32.27      32.66    1  
  4 Chua, Rachel              17 LILY FLAGG             34.18      33.81  
  5 Luttrell, Torri E         17 BYRD SPRING-SE         33.36      34.43  
 
Event 44  Boys 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hill, Aaron M             15 BYRD SPRING-SE         24.20      25.10    5  
  2 Chua, CJ                  15 LILY FLAGG             26.70      26.34    3  
  3 Lowe, Josh M              15 BYRD SPRING-SE         27.13      26.68    1  
  4 Carlton, Andrew           17 LILY FLAGG             32.85      31.46  
  5 Wright, Jacob             15 LILY FLAGG                NT      32.81  
  6 Flinn, Taylor J           15 BYRD SPRING-SE         33.51      33.52  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vosahlik, Julia            8 LILY FLAGG             30.71      30.97    5  
  2 Robley, Lily Kate          7 LILY FLAGG             36.64      32.34    3  
  3 Miller, Miranda G          8 BYRD SPRING-SE         33.86      37.94    1  
  4 Rye, Kallie                6 LILY FLAGG             41.26      39.38  
  5 Bishop, Kaylen G           7 BYRD SPRING-SE            NT      47.00  
  6 Henriksen, Ella G          3 BYRD SPRING-SE            NT      52.76  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bradley, Thomas            8 LILY FLAGG             33.05      26.00    5  
  2 Partain, Warren S          8 BYRD SPRING-SE         30.87     J29.97    3  
  3 Wysock, Charlie            8 LILY FLAGG             38.56     J29.94    1  
  4 Hull, Levi                 8 LILY FLAGG             35.78      37.71  
  5 McClendon, Rylan D         8 BYRD SPRING-SE            NT    1:02.19  
 
Event 49  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Randolph-Bishop, Katie L   9 BYRD SPRING-SE            NT      55.02    5  
  2 Rorex, Avery               9 LILY FLAGG           1:09.66      58.75    3  
  3 Elmore, Emma              10 LILY FLAGG           1:08.72    1:00.07    1  
  4 Partain, Shelby B         10 BYRD SPRING-SE       1:02.16    1:03.09  
  5 Taylor, Clara L            9 BYRD SPRING-SE       1:02.50    1:04.04  
 
Event 50  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barnett, Parker           10 LILY FLAGG             47.14      45.62    5  
  2 Ashburn, Evan D           10 BYRD SPRING-SE         54.50      52.41    3  
  3 Rye, Cody                  9 LILY FLAGG           1:00.71      54.40    1  
  4 Johnson, Luke             10 LILY FLAGG             56.56      54.47  
  5 Thompson, Benjamin C       9 BYRD SPRING-SE       1:00.31    1:02.77  
  6 McNeil, Ben R              9 BYRD SPRING-SE            NT    1:44.78  
 
Event 51  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chua, Fletcher            11 LILY FLAGG             40.15      39.93    5  
  2 Lowe, Claudia E           12 BYRD SPRING-SE         46.38      46.71    3  
  3 Raby, Catie Rose R        12 BYRD SPRING-SE         49.34      46.82    1  
  4 Zajac, Sophia             11 LILY FLAGG             51.07      49.56  
  5 Newby, Makinley           11 LILY FLAGG             51.66      51.50  
 -- Miller, Taylor C          11 BYRD SPRING-SE         42.24         DQ  
 
Event 52  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wysock, Noah              12 LILY FLAGG             43.69      40.91    5  
  2 Hill, Adam A              11 BYRD SPRING-SE         43.86      45.25    3  
  3 Taylor, Tyler             12 LILY FLAGG             55.24      46.06    1  
  4 Smith, Hoke H             11 BYRD SPRING-SE         50.60      47.32  
  5 Wright, Noah              12 LILY FLAGG             55.08      48.19  
  6 Aderholt, Jack G          12 BYRD SPRING-SE            NT    1:14.51  
 
Event 53  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chua, Catherine           13 LILY FLAGG             39.55      38.75    5  
  2 Hinely, Mary E            14 BYRD SPRING-SE         40.22      40.03    3  
  3 Waters, Deanna C          14 BYRD SPRING-SE         40.50      41.57    1  
  4 McClendon, Kaidan R       14 BYRD SPRING-SE         46.08      45.75  
  5 Vosahlik, Elizabeth       14 LILY FLAGG             47.35      46.62  
  6 Busk, Mia                 13 LILY FLAGG             56.76      53.72  
 
Event 54  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barnett, Evan             13 LILY FLAGG             36.83      36.56    5  
  2 Durant, Timmy P           14 BYRD SPRING-SE         36.62      36.84    3  
  3 Bishop, Matthew F         13 BYRD SPRING-SE         43.34      39.81    1  
  4 Smith, Sawyer B           13 BYRD SPRING-SE         43.49      44.40  
  5 Wright, Cai               13 LILY FLAGG           1:00.15      50.06  
 
Event 55  Girls 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Flinn, Bailey N           15 BYRD SPRING-SE         38.62      40.22    5  
  2 Flinn, Madison G          15 BYRD SPRING-SE         38.85      41.82    3  
  3 Chua, Rachel              17 LILY FLAGG             44.95      42.41    1  
  4 Jones, Haley              15 LILY FLAGG           1:00.15      42.88  
  5 Cornelius, Jessica R      15 BYRD SPRING-SE         43.59      45.38  
 
Event 56  Boys 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lowe, Josh M              15 BYRD SPRING-SE         35.36      35.06    5  
  2 Flinn, Taylor J           15 BYRD SPRING-SE         38.95      38.72    3  
  3 Carlton, Andrew           17 LILY FLAGG             49.37      39.50    1  
  4 Lamey, Johnny S           15 BYRD SPRING-SE         45.53      40.77  
  5 Wright, Jacob             15 LILY FLAGG                NT      41.32  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:19.78    1:20.90    7  
     1) Partain, Warren S M8            2) Stifflemire, Ivy M W7          
     3) Gordon, Jayden B W7             4) Henriksen, CJ R M8             
  2 LILY FLAGG  SWIM TEAM  'A'                             NT    1:21.90  
     1) Vosahlik, Julia W8              2) Broach, Matthew M6             
     3) Jordan, Jack M8                 4) Olsen, Emma W8                 
 -- LILY FLAGG  SWIM TEAM  'B'                             NT   X1:39.08  
     1) Scarbrough, Mason M8            2) Sturmfels, Josephine W7        
     3) Allan, Isabelle W8              4) Olsen, Bart M6                 
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                               2:07.92   X2:05.06  
     1) Durant, George T M6             2) Bishop, Kaylen G W7            
     3) Carrasquillo, Isabella T W8     4) Smith, David L M8              
 -- BYRD SPRING-SE  'C'                               2:46.55   X2:47.81  
     1) McClendon, Rylan D M8           2) Smith, Rosie G W6              
     3) Miller, Miranda G W8            4) Crews, Lucky D M7              
 
Event 59  Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LILY FLAGG  SWIM TEAM  'A'                             NT    2:31.56    7  
     1) Marett, Aubry M10               2) Young, Keira W10               
     3) Olsen, Rebecca W10              4) Barnett, Parker M10            
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:35.37    2:33.50  
     1) Stifflemire, Deisen K M9        2) Taylor, Clara L W9             
     3) Henriksen, Anna S W10           4) Ashburn, Evan D M10            
 -- LILY FLAGG  SWIM TEAM  'B'                             NT   X3:01.60  
     1) Sturmfels, Frank M9             2) Elmore, Emma W10               
     3) Broach, William M10             4) Jordan, Addie Jane W10         
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                                    NT   X4:21.63  
     1) Lamey, Emma G W9                2) Cox, Maddie R W9               
     3) Thompson, Benjamin C M9         4) McNeil, Ben R M9               
 
Event 61  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:13.86    2:19.63    7  
     1) Smith, Hoke H M11               2) Raby, Catie Rose R W12         
     3) Jones, Kara K W11               4) Hill, Adam A M11               
  2 LILY FLAGG  SWIM TEAM  'A'                             NT    2:46.03  
     1) Chua, Fletcher W11              2) Zajac, Sophia W11              
     3) Wood, Gabriel M12               4) Scarbrough, Ben M11            
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                               2:27.87   X3:32.57  
     1) Aderholt, Jack G M12            2) Henriksen, Ava L W12           
     3) Lamey, Maggie R W11             4) Scearce, Landon L M11          
 
Event 63  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:54.56    1:59.06    7  
     1) Durant, Timmy P M14             2) Waters, Deanna C W14           
     3) Hinely, Mary E W14              4) Lawson, Jackson B M14          
  2 LILY FLAGG  SWIM TEAM  'A'                             NT    2:03.50  
     1) Chua, Catherine W13             2) Vosahlik, Elizabeth W14        
     3) Wright, Dylan M14               4) Barnett, Evan M13              
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                               2:03.17   X2:06.32  
     1) Noland, Jonathan W M14          2) Lecompte, Savannah M W14       
     3) Henriksen, Emma M W13           4) Bishop, Matthew F M13          
 -- BYRD SPRING-SE  'C'                               2:14.79   X2:15.14  
     1) Lawson, Cole B M13              2) Thompson, Allie R W13          
     3) McClendon, Kaidan R W14         4) Lindow, Gabe N M13             
 
Event 65  Mixed 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:47.56    1:51.00    7  
     1) Lowe, Josh M M15                2) Kelton, Laurel M W16           
     3) Lindow, Tess M W15              4) Hill, Aaron M M15              
  2 LILY FLAGG  SWIM TEAM  'A'                             NT    1:58.68  
     1) Carlton, Andrew M17             2) Jones, Haley W15               
     3) Chua, Rachel W17                4) Chua, CJ M15                   
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                               2:04.04   X2:05.10  
     1) Flinn, Taylor J M15             2) Flinn, Bailey N W15            
     3) Flinn, Madison G W15            4) Lamey, Johnny S M15            
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Robley, Lily Kate          7 LILY FLAGG             29.67      23.13    5  
  2 Gordon, Jayden B           7 BYRD SPRING-SE         27.39      27.38    3  
  3 Rye, Kallie                6 LILY FLAGG             35.68      31.09    1  
  4 Biles, Brooklyn            7 LILY FLAGG             37.36      35.56  
  5 Carrasquillo, Isabella T   8 BYRD SPRING-SE         31.22      35.66  
  6 Bishop, Kaylen G           7 BYRD SPRING-SE            NT      36.21  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henriksen, CJ R            8 BYRD SPRING-SE         23.63      22.75    5  
  2 Bradley, Thomas            8 LILY FLAGG             30.37      23.94    3  
  3 Jordan, Jack               8 LILY FLAGG             32.86      26.09    1  
  4 Partain, Warren S          8 BYRD SPRING-SE         24.53      28.65  
  5 Scarbrough, Mason          8 LILY FLAGG             37.18      36.84  
  6 McClendon, Rylan D         8 BYRD SPRING-SE            NT      46.46  
 
Event 69  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henriksen, Anna S         10 BYRD SPRING-SE         41.28      41.44    5  
  2 Young, Keira              10 LILY FLAGG             44.14      46.16    3  
  3 Neumeyer, Marley          10 LILY FLAGG           1:03.75      58.15    1  
  4 Lamey, Emma G              9 BYRD SPRING-SE            NT    1:12.45  
  5 Mikatarian, Holly          9 LILY FLAGG           1:18.10    1:14.93  
  6 Cox, Maddie R              9 BYRD SPRING-SE            NT    1:59.22  
 
Event 70  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ashburn, Evan D           10 BYRD SPRING-SE         47.28      46.97    5  
  2 Broach, William           10 LILY FLAGG             51.27      49.66    3  
  3 Stifflemire, Deisen K      9 BYRD SPRING-SE         55.54      56.58    1  
  4 Thompson, Benjamin C       9 BYRD SPRING-SE         54.46      58.09  
  5 Sturmfels, Frank           9 LILY FLAGG           1:04.21    1:02.58  
  6 Williams, Joshua          10 LILY FLAGG           1:18.02    1:08.72  
 
Event 71  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lowe, Claudia E           12 BYRD SPRING-SE         38.79      39.41    5  
  2 Raby, Catie Rose R        12 BYRD SPRING-SE         43.87      40.84    3  
  3 Newby, Makinley           11 LILY FLAGG             41.11      41.97    1  
  4 Henriksen, Ava L          12 BYRD SPRING-SE         41.22      44.03  
  5 Wright, Liberty           11 LILY FLAGG                NT    1:06.38  
 
Event 72  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wood, Gabriel             12 LILY FLAGG             44.77      43.91    5  
  2 Leebern, Seth D           11 BYRD SPRING-SE         48.27      46.68    3  
  3 Smith, Hoke H             11 BYRD SPRING-SE         52.49      52.97    1  
  4 Bishop, Logan J           11 BYRD SPRING-SE            NT      57.45  
  5 Nester, James             11 LILY FLAGG           1:06.05      59.19  
 
Event 73  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shattuck, Emily           13 LILY FLAGG                NT      32.50    5  
  2 Henriksen, Emma M         13 BYRD SPRING-SE         34.16      35.93    3  
  3 Waters, Deanna C          14 BYRD SPRING-SE         35.92      37.75    1  
  4 Lecompte, Savannah M      14 BYRD SPRING-SE         38.26      39.58  
  5 Busk, Mia                 13 LILY FLAGG             56.89      51.37  
 
Event 74  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lawson, Jackson B         14 BYRD SPRING-SE         36.78      39.88    5  
  2 Noland, Jonathan W        14 BYRD SPRING-SE         39.54      41.81    3  
  3 Wright, Dylan             14 LILY FLAGG             46.48      43.28    1  
  4 Lawson, Cole B            13 BYRD SPRING-SE         42.95      48.77  
  5 Wright, Cai               13 LILY FLAGG           1:19.35    1:03.53  
 
Event 75  Girls 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kelton, Laurel M          16 BYRD SPRING-SE         34.17      35.29    5  
  2 Jones, Haley              15 LILY FLAGG           1:19.35      36.22    3  
  3 Flinn, Bailey N           15 BYRD SPRING-SE         40.06      43.00    1  
  4 Luttrell, Torri E         17 BYRD SPRING-SE         45.12      46.13  
 
Event 76  Boys 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hill, Aaron M             15 BYRD SPRING-SE         28.05      29.25    5  
  2 Chua, CJ                  15 LILY FLAGG             33.02      30.62    3  
  3 Lamey, Johnny S           15 BYRD SPRING-SE         39.47      36.75    1  
  4 Wright, Jacob             15 LILY FLAGG                NT      40.62  
  5 Flinn, Taylor J           15 BYRD SPRING-SE         47.36      51.78  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Olsen, Emma                8 LILY FLAGG             21.57      19.75    5  
  2 Vosahlik, Julia            8 LILY FLAGG             26.54      23.07    3  
  3 Gordon, Jayden B           7 BYRD SPRING-SE         22.27      26.10    1  
  4 Allan, Isabelle            8 LILY FLAGG             35.56      29.25  
  5 Carrasquillo, Isabella T   8 BYRD SPRING-SE         36.45      35.75  
  6 Stifflemire, Ivy M         7 BYRD SPRING-SE         37.46      39.91  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henriksen, CJ R            8 BYRD SPRING-SE         21.30      24.57    5  
  2 Smith, David L             8 BYRD SPRING-SE         29.58      25.72    3  
  3 Jordan, Jack               8 LILY FLAGG             30.60     J29.03    1  
  4 Broach, Matthew            6 LILY FLAGG             31.17     J28.91  
  5 Scarbrough, Mason          8 LILY FLAGG             36.34      32.22  
 
Event 79  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Young, Keira              10 LILY FLAGG             47.03      45.47    5  
  2 Olsen, Rebecca            10 LILY FLAGG             48.90      47.76    3  
  3 Henriksen, Anna S         10 BYRD SPRING-SE         46.25      49.10    1  
  4 Taylor, Clara L            9 BYRD SPRING-SE         57.34      58.75  
  5 Elmore, Emma              10 LILY FLAGG           1:06.89      59.75  
  6 Randolph-Bishop, Katie L   9 BYRD SPRING-SE            NT    1:09.56  
 
Event 80  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barnett, Parker           10 LILY FLAGG             40.01      40.25    5  
  2 Stifflemire, Deisen K      9 BYRD SPRING-SE         51.32      50.28    3  
  3 Marett, Aubry             10 LILY FLAGG             55.63      50.84    1  
  4 Broach, William           10 LILY FLAGG             55.83      53.75  
  5 Thompson, Benjamin C       9 BYRD SPRING-SE         52.55    1:04.69  
  6 Crews, Gideon A            9 BYRD SPRING-SE            NT    2:45.28  
 
Event 81  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Miller, Taylor C          11 BYRD SPRING-SE         35.88      35.12    5  
  2 Chua, Fletcher            11 LILY FLAGG             38.64      35.57    3  
  3 Jones, Kara K             11 BYRD SPRING-SE         38.52      38.59    1  
  4 Zajac, Sophia             11 LILY FLAGG             39.83      38.88  
  5 Henriksen, Ava L          12 BYRD SPRING-SE         52.48      50.41  
 
Event 82  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wood, Gabriel             12 LILY FLAGG             45.69      44.51    5  
  2 Smith, Hoke H             11 BYRD SPRING-SE         44.50      45.69    3  
  3 Hill, Adam A              11 BYRD SPRING-SE         42.64      45.78    1  
  4 Wright, Noah              12 LILY FLAGG             58.30      50.00  
  5 Aderholt, Jack G          12 BYRD SPRING-SE       1:15.40    1:19.28  
 
Event 83  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shattuck, Emily           13 LILY FLAGG                NT     J32.59    5  
  2 Chua, Catherine           13 LILY FLAGG             34.14     J32.25    3  
  3 Lecompte, Savannah M      14 BYRD SPRING-SE         33.36      34.40    1  
  4 Vosahlik, Elizabeth       14 LILY FLAGG             40.17      37.07  
  5 Thompson, Allie R         13 BYRD SPRING-SE         39.01      39.16  
  6 McClendon, Kaidan R       14 BYRD SPRING-SE         42.97      45.50  
 
Event 84  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barnett, Evan             13 LILY FLAGG             32.94      33.10    5  
  2 Bishop, Matthew F         13 BYRD SPRING-SE         34.15     J33.10    3  
  3 Durant, Timmy P           14 BYRD SPRING-SE         34.63      36.72    1  
  4 Noland, Jonathan W        14 BYRD SPRING-SE         40.91      41.84  
  5 Wright, Dylan             14 LILY FLAGG             45.24      44.78  
  6 Wright, Cai               13 LILY FLAGG           1:19.79    1:12.91  
 
Event 85  Girls 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lindow, Tess M            15 BYRD SPRING-SE         30.42      30.62    5  
  2 Kelton, Laurel M          16 BYRD SPRING-SE         32.33      32.29    3  
  3 Noland, Riley M           15 BYRD SPRING-SE         35.52      38.28    1  
  4 Chua, Rachel              17 LILY FLAGG             42.92      38.34  
 
Event 86  Boys 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hill, Aaron M             15 BYRD SPRING-SE         26.38      27.68    5  
  2 Chua, CJ                  15 LILY FLAGG             30.93      28.47    3  
  3 Carlton, Andrew           17 LILY FLAGG             42.52      35.02    1  
  4 Lamey, Johnny S           15 BYRD SPRING-SE         32.52      35.12  
  5 Lowe, Josh M              15 BYRD SPRING-SE         33.94      39.89  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LILY FLAGG  SWIM TEAM  'A'                        1:28.27    1:24.81    7  
     1) Vosahlik, Julia 8               2) Sturmfels, Josephine 7         
     3) Allan, Isabelle 8               4) Olsen, Emma 8                  
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:44.06    1:48.88  
     1) Stifflemire, Ivy M 7            2) Bishop, Kaylen G 7             
     3) Carrasquillo, Isabella T 8      4) Gordon, Jayden B 7             
 -- LILY FLAGG  SWIM TEAM  'B'                        2:02.01   X1:49.46  
     1) Biles, Brooklyn 7               2) Rye, Kallie 6                  
     3) Elmore, Joy Lynn 8              4) Robley, Lily Kate 7            
 -- LILY FLAGG  SWIM TEAM  'C'                        2:54.35   X2:45.06  
     1) Wysock, Stella 6                2) Allan, Nora 6                  
     3) King, Emma 8                    4) Gooden, Nomi-Marie 8           
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LILY FLAGG  SWIM TEAM  'A'                        1:37.68    1:40.53    7  
     1) Broach, Matthew 6               2) Scarbrough, Mason 8            
     3) Olsen, Bart 6                   4) Jordan, Jack 8                 
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:43.64    1:47.41  
     1) Partain, Warren S 8             2) Partain, Teddy T 5             
     3) Smith, David L 8                4) Henriksen, CJ R 8              
 -- LILY FLAGG  SWIM TEAM  'B'                        2:09.54   x1:54.38  
     1) Hull, Levi 8                    2) Hull, Jack 7                   
     3) Bradley, Thomas 8               4) Wysock, Charlie 8              
 
Event 89  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LILY FLAGG  SWIM TEAM  'A'                        2:50.11    2:49.72    7  
     1) Young, Keira 10                 2) Elmore, Emma 10                
     3) Jordan, Addie Jane 10           4) Olsen, Rebecca 10              
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:23.83    2:57.66  
     1) Henriksen, Anna S 10            2) Partain, Shelby B 10           
     3) Taylor, Clara L 9               4) Randolph-Bishop, Katie L 9     
 -- LILY FLAGG  SWIM TEAM  'B'                        3:29.88   X3:38.50  
     1) Williams, Katie 9               2) Neumeyer, Marley 10            
     3) Mikatarian, Holly 9             4) Rorex, Avery 9                 
 
Event 90  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LILY FLAGG  SWIM TEAM  'A'                        2:34.69    2:41.28    7  
     1) Marett, Aubry 10                2) Broach, William 10             
     3) Webb, Zack 9                    4) Barnett, Parker 10             
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:37.52    3:37.91  
     1) Thompson, Benjamin C 9          2) Stifflemire, Deisen K 9        
     3) Ashburn, Evan D 10              4) Crews, Gideon A 9              
 -- LILY FLAGG  SWIM TEAM  'B'                        3:09.96   X3:21.63  
     1) Sturmfels, Frank 9              2) Rye, Cody 9                    
     3) Johnson, Luke 10                4) Sudduth, Daniel 10             
 
Event 91  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:15.40    2:19.34    7  
     1) Raby, Catie Rose R 12           2) Henriksen, Ava L 12            
     3) Miller, Taylor C 11             4) Jones, Kara K 11               
  2 LILY FLAGG  SWIM TEAM  'A'                        2:35.97    2:24.78  
     1) Zajac, Sophia 11                2) Wright, Liberty 11             
     3) Newby, Makinley 11              4) Chua, Fletcher 11              
 
Event 92  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LILY FLAGG  SWIM TEAM  'A'                        2:31.71    2:27.09    7  
     1) Wood, Gabriel 12                2) Wysock, Noah 12                
     3) Wright, Noah 12                 4) Taylor, Tyler 12               
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:26.33    2:27.66  
     1) Smith, Hoke H 11                2) Bishop, Logan J 11             
     3) Leebern, Seth D 11              4) Hill, Adam A 11                
 
Event 93  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:57.35    2:03.97    7  
     1) Waters, Deanna C 14             2) Lecompte, Savannah M 14        
     3) Henriksen, Emma M 13            4) Hinely, Mary E 14              
  2 LILY FLAGG  SWIM TEAM  'A'                             NT    2:15.16  
     1) Vosahlik, Elizabeth 14          2) Shattuck, Emily 13             
     3) Busk, Mia 13                    4) Chua, Catherine 13             
 
Event 94  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:00.38    2:00.87    7  
     1) Durant, Timmy P 14              2) Noland, Jonathan W 14          
     3) Bishop, Matthew F 13            4) Lawson, Jackson B 14           
  2 LILY FLAGG  SWIM TEAM  'A'                        2:53.37    3:07.91  
     1) Wright, Dylan 14                2) Wright, Cai 13                 
     3) Scarbrough, Ben 11              4) Barnett, Evan 13               
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                               2:21.71   X2:23.50  
     1) Lawson, Cole B 13               2) Leebern, Caden G 14            
     3) Smith, Sawyer B 13              4) Lindow, Gabe N 13              
 
Event 95  Girls 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:58.79    2:00.93    7  
     1) Kelton, Laurel M 16             2) Flinn, Bailey N 15             
     3) Flinn, Madison G 15             4) Lindow, Tess M 15              
  2 LILY FLAGG  SWIM TEAM  'A'                             NT    2:09.03  
     1) Chua, Rachel 17                 2) Jones, Haley 15                
     3) Lewis, Kathryn 17               4)                                
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                                    NT   X2:12.71  
     1) Noland, Riley M 15              2) Luttrell, Torri E 17           
     3) Cornelius, Jessica R 15         4) McClendon, Kaidan R 14         
 
Event 96  Boys 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:52.81    1:54.31    7  
     1) Lowe, Josh M 15                 2) Flinn, Taylor J 15             
     3) Lamey, Johnny S 15              4) Hill, Aaron M 15               
  2 LILY FLAGG  SWIM TEAM  'A'                             NT    2:02.91  
     1) Carlton, Andrew 17              2) Rorex, John David 16           
     3) Wright, Jacob 15                4) Chua, CJ 15                    

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2018 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org