Home
2018 Meets
2017 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL - H                HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 7/3/2018 11:59 PM
                       2018 RCSL BYRD vs MCST - 7/3/2018                       
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:39.11    1:46.28    7  
     1) Walker, Anna Rose R 8           2) Gindhart, Ella Kate K 8        
     3) O'Neill, Fanny 7                4) Hall, Sulli M 8                
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:07.99    2:09.00  
     1) Carrasquillo, Isabella T 8      2) Miller, Miranda G 8            
     3) Stifflemire, Ivy M 7            4) Smith, Rosie G 6               
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       2:29.14   X2:27.60  
     1) Rochowiak, Peyton G 8           2) Taylor, Anna P 8               
     3) Phillips, Evie 7                4) Martinez, Melia R 8            
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                            NT   X3:17.21  
     1) O'Neal, Molly M 6               2) Sims, Chloe E 7                
     3) Kornilova, Anna S 7             4) Bates, Caroline A 5            
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:52.37    1:56.95    7  
     1) Ratz, Max H 8                   2) Lewis, Jackson C 8             
     3) Kern, CJ J 8                    4) Johnson, Bobby 8               
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:12.13    2:37.75  
     1) Henriksen, CJ R 8               2) Partain, Warren S 8            
     3) Partain, Teddy T 5              4) Crews, Lucky D 7               
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       2:35.17   X3:03.78  
     1) Plattsmier, Liam 7              2) Lowe, Ethan A 7                
     3) Maynard, Reese A 7              4) Johnson, Toni 7                
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                            NT   X3:23.03  
     1) Kornilov, Kornei S 6            2) Maynard, Jude E 6              
     3) Hall, Rocco M 6                 4) O'Neill, Tyndale 5             
 
Event 3  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               3:17.33    3:17.97    7  
     1) Taylor, Clara L 9               2) Randolph-Bishop, Katie L 9     
     3) Henriksen, Anna S 10            4) Partain, Shelby B 10           
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       3:16.31    3:18.24  
     1) Ham, Abby G 9                   2) Taylor, Ellie S 10             
     3) Hall, Bailey R 10               4) Lowe, Katie K 9                
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                            NT   X4:03.16  
     1) Hensel, Ava Q 10                2) Brooks, AJ J 9                 
     3) Harmon, Lillian G 10            4) Tow, Madelyn 10                
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                            NT   X4:17.13  
     1) Kern, Yzzy M 10                 2) Carden, Madi L 10              
     3) Musa, Sira E 9                  4) Humphrey, Aalycia J 9          
 
Event 4  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       4:11.11        XDQ  
     1) Tewalt, Sawyer C 10             2) Johnson, Cody J 9              
     3) Bates, Jack H 9                 4) Barinaga, Connor H 10          
 -- BYRD SPRING-SE  'A'                               3:18.80         DQ  
     1) Ashburn, Evan D 10              2) Smith, David L 9               
     3) Stifflemire, Deisen K 9         4) Thompson, Benjamin C 9         
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       3:21.97         DQ  
     1) Plattsmier, Louis 9             2) Hutton, Kendall K 9            
     3) Guerin, Owen F 10               4) Amos, Dawson E 9               
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:37.29    2:34.40    7  
     1) Lowe, Claudia E 12              2) Jones, Kara K 11               
     3) Miller, Taylor C 11             4) Lamey, Maggie R 11             
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:41.57         DQ  
     1) Culbreath, Haley 12             2) Adams, Claire 11               
     3) Pierce, Anna H 12               4) Hicks, MaKayla A 12            
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:44.99    2:55.90    7  
     1) O'Neill, Grattan 11             2) Castillo, Angel H 11           
     3) Ham, Luke H 11                  4) Welcome, Jermaine L 12         
 -- BYRD SPRING-SE  'A'                               2:49.77         DQ  
     1) Leebern, Seth D 11              2) Hill, Adam A 11                
     3) Smith, Hoke H 11                4) Jones, Paul A 11               
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:23.26    2:21.00    7  
     1) Taylor, Devyn M 13              2) Rowell, Emily C 13             
     3) Hoyt, Ashley 14                 4) Porter, Greta S 14             
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:23.01    2:21.91  
     1) Henriksen, Emma M 13            2) Waters, Deanna C 14            
     3) Lecompte, Savannah M 14         4) McClendon, Kaidan R 14         
 
Event 8  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:18.71    2:17.63    7  
     1) Lindow, Gabe N 13               2) Durant, Timmy P 14             
     3) Bishop, Matthew F 13            4) Lawson, Jackson B 14           
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:20.34    2:20.50  
     1) O'Neill, Bram 13                2) O'Neill, Hudson 14             
     3) Amos, Andrew J 13               4) Maynard, Gavin B 13            
 
Event 9  Girls 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:09.42    2:07.28    7  
     1) Orcutt, Colby C 15              2) Orcutt, Tori R 16              
     3) Culbreath, Rachel 16            4) Heeney, Nora M 15              
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:11.56    2:09.03  
     1) Lindow, Tess M 15               2) Flinn, Bailey N 15             
     3) Northcutt, Ali E 17             4) Kelton, Laurel M 16            
 
Event 10  Boys 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:45.22    1:45.22    7  
     1) Amos, Carson P 16               2) Worshek, Caleb D 17            
     3) Worshek, Riley C 16             4) Shen, Ming H 16                
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:03.29    2:03.38  
     1) Hill, Aaron M 15                2) Flinn, Taylor J 15             
     3) Jones, Adam J 16                4) Lowe, Josh M 15                
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       1:53.88   X1:54.38  
     1) Sentell, Jack H 15              2) Pierce, Thomas J 15            
     3) Hudson, Neil D 17               4) Agena, Cody 17                 
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pittman, Emma Grace G      6 HAMMERHEADS            35.26      31.26    5  
  2 Conner, Lillyan N          6 BYRD SPRING-SE         34.63      33.28    3  
  3 Webber, Hazel M            5 BYRD SPRING-SE         37.50      38.91    1  
  4 O'Neal, Molly M            6 HAMMERHEADS            42.45      43.13  
  5 Bates, Caroline A          5 HAMMERHEADS          1:11.00    1:07.77  
 -- Smith, Rosie G             6 BYRD SPRING-SE         29.84         DQ  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Still, Chloe E             6 BYRD SPRING-SE         39.85     X39.07  
 -- Henriksen, Ella G          3 BYRD SPRING-SE         49.50     X48.65  
 -- Rybacki, Ava J             2 BYRD SPRING-SE            NT     X54.47  
 -- Knickelbein, Coralie C     4 BYRD SPRING-SE            NT     X59.16  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scearce, Henry L           5 BYRD SPRING-SE         40.66      31.28    5  
  2 Priest, Garrett T          6 HAMMERHEADS            34.49      31.60    3  
  3 Partain, Teddy T           5 BYRD SPRING-SE         37.37      33.66    1  
  4 Hall, Rocco M              6 HAMMERHEADS            36.60      37.66  
  5 Miller, Aaron R            6 BYRD SPRING-SE            NT      49.03  
  6 Kornilov, Kornei S         6 HAMMERHEADS            38.14      51.13  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Maynard, Jude E            6 HAMMERHEADS            42.37     X37.26  
 -- Ditmer, Benjamin E         5 BYRD SPRING-SE       1:04.16     X44.69  
 -- O'Neill, Tyndale           5 HAMMERHEADS            50.02     X54.97  
 -- Partain, Thomas H          3 BYRD SPRING-SE       1:01.46     X56.72  
 -- Still, Jackson R           4 BYRD SPRING-SE       1:15.84   X1:11.10  
 -- Rybacki, Alden J           5 BYRD SPRING-SE       1:28.74   X1:15.50  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gindhart, Ella Kate K      8 HAMMERHEADS            16.38      16.89    5  
  2 Hall, Sulli M              8 HAMMERHEADS            18.53      19.50    3  
  3 Carrasquillo, Isabella T   8 BYRD SPRING-SE         25.20      22.87    1  
  4 Stifflemire, Ivy M         7 BYRD SPRING-SE         22.78      24.28  
  5 O'Neill, Fanny             7 HAMMERHEADS            26.33      24.46  
  6 Chudy, Cori E              7 BYRD SPRING-SE         35.38      34.56  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Humphrey, Sadie A          7 HAMMERHEADS            28.88     X26.47  
 -- Rochowiak, Peyton G        8 HAMMERHEADS            26.49     X26.85  
 -- Phillips, Evie             7 HAMMERHEADS            27.22     X29.85  
 -- Sims, Chloe E              7 HAMMERHEADS            34.25     X33.15  
 -- Lyon, Kayla R              8 HAMMERHEADS            39.71     X33.38  
 -- Ditmer, Anna E             7 BYRD SPRING-SE         37.60     X38.66  
 -- Martinez, Melia R          8 HAMMERHEADS            42.76     X43.90  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kern, CJ J                 8 HAMMERHEADS            18.22      19.84    5  
  2 Johnson, Bobby             8 HAMMERHEADS            21.69      21.00    3  
  3 Partain, Warren S          8 BYRD SPRING-SE         21.19      21.47    1  
  4 Maynard, Reese A           7 HAMMERHEADS            29.38      25.00  
  5 McClendon, Rylan D         8 BYRD SPRING-SE         44.45      43.25  
  6 Crews, Lucky D             7 BYRD SPRING-SE         39.63      50.81  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Johnson, Toni              7 HAMMERHEADS            31.43     X35.00  
 -- Robinson, Sawyer L         7 HAMMERHEADS            42.05     X41.31  
 
Event 23  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lowe, Katie K              9 HAMMERHEADS            36.15      37.12    5  
  2 Harmon, Lillian G         10 HAMMERHEADS            46.10      40.91    3  
  3 Tow, Madelyn              10 HAMMERHEADS            42.94      43.47    1  
  4 Partain, Shelby B         10 BYRD SPRING-SE         45.51      46.87  
  5 Randolph-Bishop, Katie L   9 BYRD SPRING-SE         48.50      49.44  
 -- Taylor, Clara L            9 BYRD SPRING-SE         41.47         DQ  
 
Event 25  Girls 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Brooks, AJ J               9 HAMMERHEADS            52.77     X56.16  
 -- Kern, Yzzy M              10 HAMMERHEADS            54.09     X57.22  
 -- Carden, Madi L            10 HAMMERHEADS          1:08.14     X58.01  
 -- Young, Allison E          10 HAMMERHEADS          1:01.74   X1:00.91  
 -- Humphrey, Aalycia J        9 HAMMERHEADS          1:01.12   X1:01.58  
 -- Cox, Maddie R              9 BYRD SPRING-SE       1:21.48   X1:25.90  
 -- Mauldin, Braelyn J         9 HAMMERHEADS               NT   X2:01.81  
 
Event 26  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Guerin, Owen F            10 HAMMERHEADS            33.07      37.19    5  
  2 Thompson, Benjamin C       9 BYRD SPRING-SE         41.53      41.03    3  
  3 Stifflemire, Deisen K      9 BYRD SPRING-SE         39.88      41.90    1  
  4 Amos, Dawson E             9 HAMMERHEADS            41.62      46.03  
  5 Tewalt, Sawyer C          10 HAMMERHEADS               NT      46.07  
  6 Smith, David L             9 BYRD SPRING-SE         55.04      54.03  
 
Event 28  Boys 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Hutton, Kendall K          9 HAMMERHEADS            50.30     X50.26  
 -- Barinaga, Connor H        10 HAMMERHEADS            53.34     X59.84  
 -- Ham, Jack G                9 HAMMERHEADS          1:04.29   X1:01.33  
 -- McNeil, Ben McNugget R     9 BYRD SPRING-SE       1:07.72   X1:08.75  
 -- O'Neill, Athan             9 HAMMERHEADS            53.53   X1:10.89  
 -- Knight, Quay E            10 HAMMERHEADS          1:08.84   X1:14.12  
 -- Crews, Gideon A            9 BYRD SPRING-SE       1:35.25   X1:28.47  
 -- Esparza, Lucas M           9 HAMMERHEADS          1:14.43   X1:32.39  
 -- Ditmer, Samuel E           9 BYRD SPRING-SE       1:36.09   X1:34.22  
 
Event 29  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pierce, Anna H            12 HAMMERHEADS            28.88      30.03    5  
  2 Culbreath, Haley          12 HAMMERHEADS            31.57      32.69    3  
  3 Miller, Taylor C          11 BYRD SPRING-SE         34.59      33.40    1  
  4 Lowe, Claudia E           12 BYRD SPRING-SE         37.06      35.75  
  5 Hicks, MaKayla A          12 HAMMERHEADS            38.89      45.07  
 
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Showell, Amber D          12 HAMMERHEADS            46.71     X46.20  
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Hoke H             11 BYRD SPRING-SE         34.46      33.72    5  
  2 Welcome, Jermaine L       12 HAMMERHEADS            33.75      33.94    3  
  3 Jones, Paul A             11 BYRD SPRING-SE         38.46      36.40    1  
  4 Ham, Luke H               11 HAMMERHEADS               NT      37.21  
  5 Lowe, Julian M            11 HAMMERHEADS            37.52      37.91  
 -- Leebern, Seth D           11 BYRD SPRING-SE         36.78         DQ  
 
Event 34  Boys 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Aderholt, Jack G          12 BYRD SPRING-SE         46.22     X49.16  
 -- Knight, Lamar             12 HAMMERHEADS          1:04.97     X59.58  
 -- Scearce, Landon L         11 BYRD SPRING-SE       1:20.09   X1:11.35  
 
Event 35  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Taylor, Devyn M           13 HAMMERHEADS            27.61      27.69    5  
  2 Hoyt, Ashley              14 HAMMERHEADS            29.75      29.81    3  
  3 Henriksen, Emma M         13 BYRD SPRING-SE         30.43      31.32    1  
  4 Porter, Greta S           14 HAMMERHEADS            30.78      31.38  
  5 McClendon, Kaidan R       14 BYRD SPRING-SE         32.39      31.75  
  6 Lecompte, Savannah M      14 BYRD SPRING-SE         31.27      32.21  
 
Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Neill, Hudson           14 HAMMERHEADS            26.11      27.16    5  
  2 Lawson, Jackson B         14 BYRD SPRING-SE         28.97      28.81    3  
  3 Amos, Andrew J            13 HAMMERHEADS            29.63      30.97    1  
  4 O'Neill, Bram             13 HAMMERHEADS            30.74      31.47  
  5 Smith, Sawyer B           13 BYRD SPRING-SE         35.71      32.91  
  6 Lindow, Gabe N            13 BYRD SPRING-SE         33.65      33.19  
 
Event 41  Girls 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Culbreath, Rachel         16 HAMMERHEADS            27.31      27.94    5  
  2 Northcutt, Ali E          17 BYRD SPRING-SE         30.05      29.82    3  
  3 Orcutt, Colby C           15 HAMMERHEADS            29.59     J30.28    1  
  4 Kelton, Laurel M          16 BYRD SPRING-SE         30.35     J30.12  
  5 Flinn, Bailey N           15 BYRD SPRING-SE         32.01      30.96  
  6 Rowell, Chloe I           15 HAMMERHEADS            31.63      31.64  
 
Event 44  Boys 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jones, Adam J             16 BYRD SPRING-SE         24.75      24.62    5  
  2 Pierce, Thomas J          15 HAMMERHEADS            24.55      24.72    3  
  3 Amos, Carson P            16 HAMMERHEADS            25.40      24.95    1  
  4 Hill, Aaron M             15 BYRD SPRING-SE         25.06     J25.47  
  5 Sentell, Jack H           15 HAMMERHEADS            25.15     J25.00  
  6 Lowe, Josh M              15 BYRD SPRING-SE         26.68      27.28  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gindhart, Ella Kate K      8 HAMMERHEADS            24.17      23.13    5  
  2 Taylor, Anna P             8 HAMMERHEADS            32.63      31.53    3  
  3 Smith, Rosie G             6 BYRD SPRING-SE            NT      47.81    1  
  4 Henriksen, Ella G          3 BYRD SPRING-SE         52.76      56.47  
 -- Conner, Lillyan N          6 BYRD SPRING-SE         46.57         DQ  
 -- Walker, Anna Rose R        8 HAMMERHEADS            34.19         DQ  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lewis, Jackson C           8 HAMMERHEADS            32.02      31.62    5  
  2 Partain, Warren S          8 BYRD SPRING-SE         29.97      34.25    3  
  3 Maynard, Reese A           7 HAMMERHEADS            37.14      43.63    1  
  4 Crews, Lucky D             7 BYRD SPRING-SE         51.72      47.15  
  5 Lowe, Ethan A              7 HAMMERHEADS            49.64      48.89  
 -- McClendon, Rylan D         8 BYRD SPRING-SE       1:02.19         DQ  
 
Event 49  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Taylor, Ellie S           10 HAMMERHEADS            55.86      54.81    5  
  2 Hall, Bailey R            10 HAMMERHEADS            55.77      55.83    3  
  3 Lowe, Katie K              9 HAMMERHEADS          1:07.72      59.72    1  
  4 Taylor, Clara L            9 BYRD SPRING-SE       1:01.13    1:01.31  
 -- Lamey, Emma G              9 BYRD SPRING-SE       1:26.44         DQ  
 -- Randolph-Bishop, Katie L   9 BYRD SPRING-SE         53.56         DQ  
 
Event 50  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ashburn, Evan D           10 BYRD SPRING-SE         52.16      57.44    5  
  2 Smith, David L             9 BYRD SPRING-SE       1:00.27      59.03    3  
  3 Thompson, Benjamin C       9 BYRD SPRING-SE       1:00.31      59.91    1  
  4 Johnson, Cody J            9 HAMMERHEADS          1:08.61    1:03.90  
  5 Amos, Dawson E             9 HAMMERHEADS          1:12.40    1:10.72  
 -- Bates, Jack H              9 HAMMERHEADS          1:18.00         DQ  
 
Event 51  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pierce, Anna H            12 HAMMERHEADS            37.93      39.22    5  
  2 Miller, Taylor C          11 BYRD SPRING-SE         42.24      41.47    3  
  3 Jones, Kara K             11 BYRD SPRING-SE         43.50      42.09    1  
  4 Lowe, Claudia E           12 BYRD SPRING-SE         46.38      45.81  
  5 Adams, Claire             11 HAMMERHEADS          1:14.02    1:06.22  
  6 Hicks, MaKayla A          12 HAMMERHEADS               NT    1:07.40  
 
Event 52  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hill, Adam A              11 BYRD SPRING-SE         43.57      43.81    5  
  2 Smith, Hoke H             11 BYRD SPRING-SE         47.32      47.43    3  
  3 O'Neill, Grattan          11 HAMMERHEADS            48.63      48.15    1  
  4 Castillo, Angel H         11 HAMMERHEADS            50.67      50.66  
  5 Leebern, Seth D           11 BYRD SPRING-SE            NT      51.28  
 
Event 53  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Waters, Deanna C          14 BYRD SPRING-SE         41.57      39.06    5  
  2 Hoyt, Ashley              14 HAMMERHEADS            40.58      39.84    3  
  3 Porter, Greta S           14 HAMMERHEADS            39.44      40.00    1  
  4 Rowell, Emily C           13 HAMMERHEADS            45.29      44.21  
  5 Thompson, Allie R         13 BYRD SPRING-SE         45.84      46.34  
  6 McClendon, Kaidan R       14 BYRD SPRING-SE         45.75      47.28  
 
Event 54  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Durant, Timmy P           14 BYRD SPRING-SE         36.62      36.13    5  
  2 O'Neill, Hudson           14 HAMMERHEADS            35.69      36.53    3  
  3 Bishop, Matthew F         13 BYRD SPRING-SE         39.69      38.65    1  
  4 O'Neill, Bram             13 HAMMERHEADS            43.15      43.41  
  5 Maynard, Gavin B          13 HAMMERHEADS            44.89      44.83  
  6 Smith, Sawyer B           13 BYRD SPRING-SE         41.44      44.97  
 
Event 55  Girls 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Orcutt, Tori R            16 HAMMERHEADS            33.81      33.50    5  
  2 Lindow, Tess M            15 BYRD SPRING-SE         35.84      34.81    3  
  3 Flinn, Bailey N           15 BYRD SPRING-SE         38.94     J39.90    1  
  4 Culbreath, Rachel         16 HAMMERHEADS            39.97     J39.87  
  5 Cornelius, Jessica R      15 BYRD SPRING-SE         44.72      45.66  
  6 Rowell, Chloe I           15 HAMMERHEADS            44.86      45.94  
 
Event 56  Boys 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Worshek, Caleb D          17 HAMMERHEADS            29.25      30.00    5  
  2 Shen, Ming H              16 HAMMERHEADS               NT      31.40    3  
  3 Jones, Adam J             16 BYRD SPRING-SE         32.37      32.43    1  
  4 Lowe, Josh M              15 BYRD SPRING-SE         35.06      35.72  
  5 Hudson, Neil D            17 HAMMERHEADS            36.47      37.22  
  6 Flinn, Taylor J           15 BYRD SPRING-SE         38.72      38.66  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:14.82    1:21.59    7  
     1) Kern, CJ J M8                   2) Johnson, Bobby M8              
     3) Hall, Sulli M W8                4) Gindhart, Ella Kate K W8       
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:25.34    1:30.90  
     1) Partain, Warren S M8            2) Carrasquillo, Isabella T W8    
     3) Stifflemire, Ivy M W7           4) Henriksen, CJ R M8             
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       1:40.31   X1:49.28  
     1) Ratz, Max H M8                  2) Lowe, Ethan A M7               
     3) O'Neill, Fanny W7               4) Walker, Anna Rose R W8         
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                       1:53.29   X1:58.20  
     1) Phillips, Evie W7               2) Lewis, Jackson C M8            
     3) Maynard, Reese A M7             4) Rochowiak, Peyton G W8         
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                               2:17.87   X2:53.03  
     1) Crews, Lucky D M7               2) Miller, Miranda G W8           
     3) Smith, Rosie G W6               4) Partain, Teddy T M5            
 -- BYRD SPRING-SE  'C'                               2:32.24   X2:58.22  
     1) McClendon, Rylan D M8           2) Chudy, Cori E W7               
     3) Ditmer, Anna E W7               4) Scearce, Henry L M5            
 
Event 59  Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:30.39    2:36.88    7  
     1) Stifflemire, Deisen K M9        2) Taylor, Clara L W9             
     3) Henriksen, Anna S W10           4) Ashburn, Evan D M10            
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:33.78    2:47.47  
     1) Lowe, Katie K W9                2) Tow, Madelyn W10               
     3) Amos, Dawson E M9               4) Guerin, Owen F M10             
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       3:03.10   X3:18.66  
     1) Hall, Bailey R W10              2) Tewalt, Sawyer C M10           
     3) Hutton, Kendall K M9            4) Taylor, Ellie S W10            
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                       3:14.79   X3:25.88  
     1) Harmon, Lillian G W10           2) Bates, Jack H M9               
     3) Ham, Jack G M9                  4) Ham, Abby G W9                 
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                               3:10.58   X3:29.19  
     1) Thompson, Benjamin C M9         2) Randolph-Bishop, Katie L W9    
     3) Partain, Shelby B W10           4) McNeil, Ben McNugget R M9      
 -- BYRD SPRING-SE  'C'                               5:00.77   X5:47.47  
     1) Crews, Gideon A M9              2) Cox, Maddie R W9               
     3) Lamey, Emma G W9                4) Ditmer, Samuel E M9            
 
Event 61  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:11.22    2:11.78    7  
     1) Culbreath, Haley W12            2) Castillo, Angel H M11          
     3) Welcome, Jermaine L M12         4) Pierce, Anna H W12             
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:13.03    2:13.28  
     1) Smith, Hoke H M11               2) Miller, Taylor C W11           
     3) Jones, Kara K W11               4) Hill, Adam A M11               
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       2:36.21   X2:50.18  
     1) Adams, Claire W11               2) O'Neill, Grattan M11           
     3) Hicks, MaKayla A W12            4) Lowe, Julian M M11             
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                               2:31.56   X2:52.50  
     1) Aderholt, Jack G M12            2) Lamey, Maggie R W11            
     3) Lowe, Claudia E W12             4) Leebern, Seth D M11            
 -- BYRD SPRING-SE  'C'                                    NT   X3:20.72  
     1) Chudy, Allie G W12              2) Scearce, Landon L M11          
     3) Cox, Nick R M11                 4)                                
 
Event 63  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:53.10    1:54.26    7  
     1) Taylor, Devyn M W13             2) Hoyt, Ashley W14               
     3) Amos, Andrew J M13              4) O'Neill, Hudson M14            
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:54.86    1:54.56  
     1) Lawson, Jackson B M14           2) Waters, Deanna C W14           
     3) Hinely, Mary E W14              4) Durant, Timmy P M14            
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                               2:04.54   X2:09.94  
     1) Lawson, Cole B M13              2) Lecompte, Savannah M W14       
     3) Henriksen, Emma M W13           4) Bishop, Matthew F M13          
 -- BYRD SPRING-SE  'C'                               2:14.88   X2:17.91  
     1) Leebern, Caden G M14            2) Thompson, Allie R W13          
     3) McClendon, Kaidan R W14         4) Smith, Sawyer B M13            
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                            NT   X2:21.54  
     1) Porter, Greta S W14             2) Rowell, Emily C W13            
     3) Maynard, Gavin B M13            4) O'Neill, Bram M13              
 
Event 65  Mixed 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:44.10    1:45.33    7  
     1) Worshek, Caleb D M17            2) Orcutt, Tori R W16             
     3) Culbreath, Rachel W16           4) Worshek, Riley C M16           
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:47.08    1:48.75  
     1) Hill, Aaron M M15               2) Northcutt, Ali E W17           
     3) Lindow, Tess M W15              4) Jones, Adam J M16              
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       1:51.23   X1:54.25  
     1) Pierce, Thomas J M15            2) Rowell, Chloe I W15            
     3) Heeney, Nora M W15              4) Shen, Ming H M16               
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                               2:02.55   X2:09.18  
     1) Flinn, Taylor J M15             2) Amis, Abby C W17               
     3) Cornelius, Jessica R W15        4) Lowe, Josh M M15               
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hall, Sulli M              8 HAMMERHEADS            26.19      24.50    5  
  2 Kornilova, Anna S          7 HAMMERHEADS            31.09      29.22    3  
  3 Carrasquillo, Isabella T   8 BYRD SPRING-SE         31.22      30.43    1  
  4 Walker, Anna Rose R        8 HAMMERHEADS            25.88      32.56  
  5 Stifflemire, Ivy M         7 BYRD SPRING-SE         31.53      38.72  
  6 Miller, Miranda G          8 BYRD SPRING-SE         37.29      45.31  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henriksen, CJ R            8 BYRD SPRING-SE         22.75      21.97    5  
  2 Kern, CJ J                 8 HAMMERHEADS            23.76      23.76    3  
  3 Lewis, Jackson C           8 HAMMERHEADS            39.81      38.32    1  
  4 Partain, Teddy T           5 BYRD SPRING-SE         47.19      47.22  
  5 Plattsmier, Liam           7 HAMMERHEADS            35.35      49.09  
  6 McClendon, Rylan D         8 BYRD SPRING-SE         46.46    1:04.03  
 
Event 69  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henriksen, Anna S         10 BYRD SPRING-SE         40.97      41.54    5  
  2 Hall, Bailey R            10 HAMMERHEADS            50.70      50.64    3  
  3 Taylor, Clara L            9 BYRD SPRING-SE         51.85      53.37    1  
  4 Hensel, Ava Q             10 HAMMERHEADS            56.06      56.14  
  5 Ham, Abby G                9 HAMMERHEADS            50.82      59.00  
  6 Partain, Shelby B         10 BYRD SPRING-SE       1:00.60    1:00.50  
 
Event 70  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Guerin, Owen F            10 HAMMERHEADS            36.67      39.81    5  
  2 Ashburn, Evan D           10 BYRD SPRING-SE         46.72      44.00    3  
  3 Stifflemire, Deisen K      9 BYRD SPRING-SE         54.71      59.84    1  
  4 Tewalt, Sawyer C          10 HAMMERHEADS            57.81    1:02.32  
  5 Johnson, Cody J            9 HAMMERHEADS               NT    1:17.00  
  6 Smith, David L             9 BYRD SPRING-SE            NT    1:17.31  
 
Event 71  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lowe, Claudia E           12 BYRD SPRING-SE         39.41      38.19    5  
  2 Jones, Kara K             11 BYRD SPRING-SE         40.31      38.94    3  
  3 Culbreath, Haley          12 HAMMERHEADS            39.71      39.06    1  
  4 Chudy, Allie G            12 BYRD SPRING-SE            NT      53.72  
  5 Adams, Claire             11 HAMMERHEADS            58.56      56.70  
  6 Hicks, MaKayla A          12 HAMMERHEADS               NT    1:31.40  
 
Event 72  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Welcome, Jermaine L       12 HAMMERHEADS            44.34      44.77    5  
  2 Castillo, Angel H         11 HAMMERHEADS            45.71      46.47    3  
  3 Jones, Paul A             11 BYRD SPRING-SE         49.83      48.35    1  
  4 Leebern, Seth D           11 BYRD SPRING-SE         46.68      48.44  
  5 Ham, Luke H               11 HAMMERHEADS            50.08      50.78  
  6 Cox, Nick R               11 BYRD SPRING-SE       1:04.88    1:03.41  
 
Event 73  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hinely, Mary E            14 BYRD SPRING-SE         35.33      34.13    5  
  2 Taylor, Devyn M           13 HAMMERHEADS            34.13      34.25    3  
  3 Henriksen, Emma M         13 BYRD SPRING-SE         35.69      37.75    1  
  4 Porter, Greta S           14 HAMMERHEADS            38.26      40.41  
  5 Rowell, Emily C           13 HAMMERHEADS            44.89      44.50  
  6 Waters, Deanna C          14 BYRD SPRING-SE            NT      45.84  
 
Event 74  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amos, Andrew J            13 HAMMERHEADS            34.18      35.38    5  
  2 O'Neill, Bram             13 HAMMERHEADS            37.56      38.34    3  
  3 Lindow, Gabe N            13 BYRD SPRING-SE         40.31      40.07    1  
  4 Maynard, Gavin B          13 HAMMERHEADS            39.48      40.57  
  5 Lawson, Cole B            13 BYRD SPRING-SE         43.60      44.62  
  6 Leebern, Caden G          14 BYRD SPRING-SE            NT      46.43  
 
Event 75  Girls 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lindow, Tess M            15 BYRD SPRING-SE         30.91      30.19    5  
  2 Orcutt, Tori R            16 HAMMERHEADS            32.67      31.31    3  
  3 Culbreath, Rachel         16 HAMMERHEADS            33.07      33.72    1  
  4 Kelton, Laurel M          16 BYRD SPRING-SE         34.91      35.63  
  5 Heeney, Nora M            15 HAMMERHEADS            37.18      38.97  
  6 Flinn, Bailey N           15 BYRD SPRING-SE         40.06      45.44  
 
Event 76  Boys 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amos, Carson P            16 HAMMERHEADS            26.94      28.27    5  
  2 Hill, Aaron M             15 BYRD SPRING-SE         29.25      28.91    3  
  3 Sentell, Jack H           15 HAMMERHEADS            28.25      29.41    1  
  4 Agena, Cody               17 HAMMERHEADS               NT      32.27  
  5 Lowe, Josh M              15 BYRD SPRING-SE         42.46      37.81  
  6 Flinn, Taylor J           15 BYRD SPRING-SE         48.65      54.55  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gindhart, Ella Kate K      8 HAMMERHEADS            21.00      19.50    5  
  2 Walker, Anna Rose R        8 HAMMERHEADS            25.28      31.91    3  
  3 Carrasquillo, Isabella T   8 BYRD SPRING-SE         35.75      32.65    1  
  4 Stifflemire, Ivy M         7 BYRD SPRING-SE         33.07      35.06  
  5 O'Neill, Fanny             7 HAMMERHEADS            30.52      35.27  
  6 Miller, Miranda G          8 BYRD SPRING-SE         45.62      45.13  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henriksen, CJ R            8 BYRD SPRING-SE         21.97      25.44    5  
  2 Kern, CJ J                 8 HAMMERHEADS            28.46      27.16    3  
  3 Partain, Warren S          8 BYRD SPRING-SE         33.96      30.18    1  
  4 Maynard, Reese A           7 HAMMERHEADS            38.75      37.90  
  5 Ratz, Max H                8 HAMMERHEADS               NT      39.90  
  6 Partain, Teddy T           5 BYRD SPRING-SE         39.78      44.09  
 
Event 79  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henriksen, Anna S         10 BYRD SPRING-SE         46.41      48.00    5  
  2 Hall, Bailey R            10 HAMMERHEADS            49.68      54.25    3  
  3 Lowe, Katie K              9 HAMMERHEADS            57.21      56.66    1  
  4 Randolph-Bishop, Katie L   9 BYRD SPRING-SE       1:03.34    1:08.59  
  5 Ham, Abby G                9 HAMMERHEADS          1:04.77    1:09.83  
  6 Partain, Shelby B         10 BYRD SPRING-SE       1:02.68    1:09.88  
 
Event 80  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Guerin, Owen F            10 HAMMERHEADS            41.40      45.58    5  
  2 Stifflemire, Deisen K      9 BYRD SPRING-SE         50.28      53.25    3  
  3 Thompson, Benjamin C       9 BYRD SPRING-SE         52.55      56.82    1  
  4 Ashburn, Evan D           10 BYRD SPRING-SE            NT    1:03.38  
  5 Tewalt, Sawyer C          10 HAMMERHEADS               NT    1:09.97  
  6 Amos, Dawson E             9 HAMMERHEADS          1:19.44    1:25.31  
 
Event 81  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pierce, Anna H            12 HAMMERHEADS            33.63      33.56    5  
  2 Miller, Taylor C          11 BYRD SPRING-SE         35.12      36.28    3  
  3 Jones, Kara K             11 BYRD SPRING-SE         38.59      37.94    1  
  4 Culbreath, Haley          12 HAMMERHEADS            40.02      41.68  
  5 Lamey, Maggie R           11 BYRD SPRING-SE         57.00      56.50  
 
Event 82  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Hoke H             11 BYRD SPRING-SE         41.06      40.72    5  
  2 Hill, Adam A              11 BYRD SPRING-SE         42.62      45.44    3  
  3 Castillo, Angel H         11 HAMMERHEADS            48.15      48.94    1  
  4 Ham, Luke H               11 HAMMERHEADS            45.08      50.33  
  5 Jones, Paul A             11 BYRD SPRING-SE         51.53      52.82  
  6 Lowe, Julian M            11 HAMMERHEADS            53.44      56.07  
 
Event 83  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Taylor, Devyn M           13 HAMMERHEADS            31.83      32.16    5  
  2 Hoyt, Ashley              14 HAMMERHEADS            33.06      33.06    3  
  3 Hinely, Mary E            14 BYRD SPRING-SE            NT      34.66    1  
  4 Henriksen, Emma M         13 BYRD SPRING-SE         38.59      40.09  
  5 Waters, Deanna C          14 BYRD SPRING-SE         35.35      40.34  
  6 Rowell, Emily C           13 HAMMERHEADS            45.18      47.90  
 
Event 84  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bishop, Matthew F         13 BYRD SPRING-SE         32.81      32.40    5  
  2 O'Neill, Hudson           14 HAMMERHEADS            33.04      32.46    3  
  3 Lawson, Jackson B         14 BYRD SPRING-SE         34.22      33.34    1  
  4 Amos, Andrew J            13 HAMMERHEADS            34.51      34.81  
  5 Durant, Timmy P           14 BYRD SPRING-SE         34.63      38.07  
  6 Maynard, Gavin B          13 HAMMERHEADS            44.21      45.08  
 
Event 85  Girls 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Orcutt, Tori R            16 HAMMERHEADS            29.91      30.59    5  
  2 Northcutt, Ali E          17 BYRD SPRING-SE         31.36      31.72    3  
  3 Orcutt, Colby C           15 HAMMERHEADS            33.36      32.04    1  
  4 Kelton, Laurel M          16 BYRD SPRING-SE         32.29      33.53  
  5 Amis, Abby C              17 BYRD SPRING-SE         33.16      34.78  
  6 Heeney, Nora M            15 HAMMERHEADS            35.38      37.06  
 
Event 86  Boys 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Worshek, Riley C          16 HAMMERHEADS            25.09      25.47    5  
  2 Hill, Aaron M             15 BYRD SPRING-SE         27.22      27.19    3  
  3 Sentell, Jack H           15 HAMMERHEADS            27.39      27.31    1  
  4 Hudson, Neil D            17 HAMMERHEADS            29.15      28.34  
  5 Jones, Adam J             16 BYRD SPRING-SE         28.64      29.31  
  6 Flinn, Taylor J           15 BYRD SPRING-SE         38.88      39.91  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:22.53    1:30.93    7  
     1) Hall, Sulli M 8                 2) O'Neill, Fanny 7               
     3) Walker, Anna Rose R 8           4) Gindhart, Ella Kate K 8        
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:48.85    2:06.65  
     1) Carrasquillo, Isabella T 8      2) Miller, Miranda G 8            
     3) Smith, Rosie G 6                4) Stifflemire, Ivy M 7           
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       1:52.72   X2:10.72  
     1) Phillips, Evie 7                2) Kornilova, Anna S 7            
     3) Humphrey, Sadie A 7             4) Rochowiak, Peyton G 8          
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                       2:21.11   X2:21.72  
     1) Sims, Chloe E 7                 2) Lyon, Kayla R 8                
     3) Pittman, Emma Grace G 6         4) Taylor, Anna P 8               
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:32.59    1:40.89    7  
     1) Johnson, Bobby 8                2) Lowe, Ethan A 7                
     3) Ratz, Max H 8                   4) Kern, CJ J 8                   
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:54.36    2:19.03  
     1) Partain, Warren S 8             2) Crews, Lucky D 7               
     3) Partain, Teddy T 5              4) Henriksen, CJ R 8              
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       2:05.50   X2:15.79  
     1) Lewis, Jackson C 8              2) Priest, Garrett T 6            
     3) Johnson, Toni 7                 4) Maynard, Reese A 7             
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                       2:41.55   X2:48.00  
     1) Kornilov, Kornei S 6            2) Robinson, Sawyer L 7           
     3) Maynard, Jude E 6               4) Hall, Rocco M 6                
 
Event 89  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:46.57    2:52.52    7  
     1) Tow, Madelyn 10                 2) Hall, Bailey R 10              
     3) Taylor, Ellie S 10              4) Lowe, Katie K 9                
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:49.20    3:01.57  
     1) Taylor, Clara L 9               2) Randolph-Bishop, Katie L 9     
     3) Partain, Shelby B 10            4) Henriksen, Anna S 10           
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       3:14.75   X3:26.62  
     1) Harmon, Lillian G 10            2) Brooks, AJ J 9                 
     3) Hensel, Ava Q 10                4) Ham, Abby G 9                  
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                       4:05.09   X4:00.29  
     1) Humphrey, Aalycia J 9           2) Carden, Madi L 10              
     3) Young, Allison E 10             4) Kern, Yzzy M 10                
 
Event 90  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:51.77    2:59.38    7  
     1) Stifflemire, Deisen K 9         2) Smith, David L 9               
     3) Thompson, Benjamin C 9          4) Ashburn, Evan D 10             
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:50.32    3:00.22  
     1) Amos, Dawson E 9                2) Tewalt, Sawyer C 10            
     3) Hutton, Kendall K 9             4) Guerin, Owen F 10              
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       3:56.79   X4:43.10  
     1) Bates, Jack H 9                 2) O'Neill, Athan 9               
     3) Esparza, Lucas M 9              4) Johnson, Cody J 9              
 
Event 91  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:22.25    2:23.94    7  
     1) Miller, Taylor C 11             2) Lamey, Maggie R 11             
     3) Lowe, Claudia E 12              4) Jones, Kara K 11               
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:18.13    2:30.76  
     1) Culbreath, Haley 12             2) Hicks, MaKayla A 12            
     3) Showell, Amber D 12             4) Pierce, Anna H 12              
 
Event 92  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:22.34    2:20.57    7  
     1) Smith, Hoke H 11                2) Jones, Paul A 11               
     3) Leebern, Seth D 11              4) Hill, Adam A 11                
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:29.30    2:23.46  
     1) Castillo, Angel H 11            2) O'Neill, Grattan 11            
     3) Lowe, Julian M 11               4) Welcome, Jermaine L 12         
 
Event 93  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:59.34    2:03.22    7  
     1) Waters, Deanna C 14             2) Lecompte, Savannah M 14        
     3) Henriksen, Emma M 13            4) Hinely, Mary E 14              
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                            NT    2:03.88  
     1) Hoyt, Ashley 14                 2) Rowell, Emily C 13             
     3) Porter, Greta S 14              4) Taylor, Devyn M 13             
 
Event 94  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:00.06    2:00.41    7  
     1) Lawson, Jackson B 14            2) Lindow, Gabe N 13              
     3) Bishop, Matthew F 13            4) Durant, Timmy P 14             
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:59.05    2:01.47  
     1) Amos, Andrew J 13               2) Maynard, Gavin B 13            
     3) O'Neill, Bram 13                4) O'Neill, Hudson 14             
 
Event 95  Girls 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:59.64    1:56.96    7  
     1) Orcutt, Colby C 15              2) Orcutt, Tori R 16              
     3) Heeney, Nora M 15               4) Culbreath, Rachel 16           
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:59.63    1:58.94  
     1) Northcutt, Ali E 17             2) Flinn, Bailey N 15             
     3) Kelton, Laurel M 16             4) Lindow, Tess M 15              
 
Event 96  Boys 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:35.69    1:35.69    7  
     1) Worshek, Caleb D 17             2) Pierce, Thomas J 15            
     3) Shen, Ming H 16                 4) Worshek, Riley C 16            
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:50.00    1:56.22  
     1) Hill, Aaron M 15                2) Flinn, Taylor J 15             
     3) Lowe, Josh M 15                 4) Jones, Adam J 16               
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       1:43.45   X2:06.41  
     1) Amos, Carson P 16               2) Hudson, Neil D 17              
     3) Agena, Cody 17                  4) Sentell, Jack H 15             

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2018 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org