Home
2018 Meets
2017 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL - H                HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 7/4/2018 12:24 AM
                    2018 RCSL CHAPvVHCC - meters - 7/3/2018                    
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chapman Swim Team  'A'                            2:30.83    2:28.04    7  
     1) Hannah, Lucy 6                  2) White, Nola 8                  
     3) Hunt, Luara 8                   4) Malcomb, Emilia 8              
  2 Valley Hill Country Club-SE  'A'                  2:30.09    2:30.35  
     1) Sandora, Claire 6               2) Partlow, Jamie 7               
     3) Osborne, Bailey 7               4) Jamison, Molly 8               
 -- Valley Hill Country Club-SE  'B'                       NT   x3:11.75  
     1) Freeman, Elle 7                 2) Partlow, Kaley 8               
     3) Holtkamp, Elizabeth 8           4) Sandora, Kaitlyn 5             
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Valley Hill Country Club-SE  'A'                  1:36.89    2:04.80    7  
     1) Baker, Wyatt 8                  2) Carney, Garrison 8             
     3) Pearson, Whiddon 8              4) Whelchel, Easton 7             
 -- Valley Hill Country Club-SE  'B'                       NT   X2:32.10  
     1) Carter, Cooper 7                2) Moore, Bennett 7               
     3) Allen, Owen 7                   4) Hodge, Zane 7                  
 
Event 3  Girls 9-10 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Valley Hill Country Club-SE  'A'                  6:04.60    6:09.49    7  
     1) Graves, Riley 10                2) Jamison, Klare 9               
     3) Baker, Finley 10                4) Painter, Kaelyn 7              
 
Event 4  Boys 9-10 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Valley Hill Country Club-SE  'A'                  3:34.05    4:12.62    7  
     1) Bickel, Riggs 10                2) Carney, Cameron 10             
     3) Copeland, Porter 9              4) Weaver, Nash 9                 
 
Event 5  Girls 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Valley Hill Country Club-SE  'A'                  3:13.28    3:27.63    7  
     1) Carter, Sara 11                 2) Wilson, Kaylen 12              
     3) Brown, Virginia 12              4) Engel, Katelyn 11              
 
Event 6  Boys 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Valley Hill Country Club-SE  'A'                  3:19.18    3:47.38    7  
     1) Carney, Gavin 12                2) Pearson, Charles 11            
     3) Wilson, Tripp 9                 4) Copeland, Elijah 11            
 
Event 7  Girls 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chapman Swim Team  'A'                            3:34.32    3:57.43    7  
     1) White, Kaitlyn 14               2) Murley, Alyssa 11              
     3) Murley, Jamie 14                4) Pitts, Olivia 13               
 
Event 8  Boys 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chapman Swim Team  'A'                            3:24.72    3:27.10    7  
     1) Bryant, Gatlin 13               2) Weir, Will 13                  
     3) Weir, Walker 13                 4) Fratangelo, Cole 13            
 
Event 9  Girls 15-17 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Valley Hill Country Club-SE  'A'                  2:34.68    2:57.25    7  
     1) Engel, Judith 13                2) Schmuck, Amery 16              
     3) Schloss, Anna Kathryn 16        4) Mclelland, Paige 16            
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sandora, Claire            6 Valley Hill-SE            NT      30.09    5  
  2 Malcomb, Aria              6 Chapman                37.03      30.40    3  
  3 Sandora, Kaitlyn           5 Valley Hill-SE            NT      38.14    1  
  4 Holtcamp, Julia            6 Valley Hill-SE            NT      41.78  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pahl, Adeline              6 Valley Hill-SE            NT      54.01    5  
  2 Partlow, Emory             5 Valley Hill-SE            NT      59.22    3  
  3 Pahl, Gwendoline           4 Valley Hill-SE            NT    1:06.70    1  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Painter, Bryce             5 Valley Hill-SE            NT      27.59    5  
  2 Brown, Andrew              6 Valley Hill-SE            NT      29.59    3  
  3 Bickel, Deaglan            6 Valley Hill-SE            NT      32.36    1  
  4 Ingram, Jackson            6 Chapman                48.97      50.12  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jamison, Collin            6 Valley Hill-SE            NT      31.80    5  
  2 Moorer, Carter             4 Valley Hill-SE            NT      50.22    3  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jamison, Molly             8 Valley Hill-SE            NT      22.10    5  
  2 Osborne, Bailey            7 Valley Hill-SE            NT      24.78    3  
  3 Malcomb, Emilia            8 Chapman                30.56      29.51    1  
  4 Partlow, Jamie             7 Valley Hill-SE            NT      29.57  
  5 Hunt, Luara                8 Chapman                31.16      33.24  
  6 White, Nola                8 Chapman                53.53      35.43  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carney, Garrison           8 Valley Hill-SE            NT      20.51    5  
  2 Pearson, Whiddon           8 Valley Hill-SE            NT      21.40    3  
  3 Baker, Wyatt               8 Valley Hill-SE            NT      25.91    1  
 
Event 23  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ingram, Preslee           10 Chapman                54.37      49.39    5  
  2 Jamison, Klare             9 Valley Hill-SE            NT      50.10    3  
  3 Glouner, Madison           9 Chapman                58.89      54.85    1  
  4 Baker, Finley             10 Valley Hill-SE            NT      55.11  
  5 Painter, Kaelyn            7 Valley Hill-SE            NT    1:33.88  
 
Event 26  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carney, Cameron           10 Valley Hill-SE            NT      39.24    5  
  2 Bickel, Riggs             10 Valley Hill-SE            NT      53.81    3  
  3 Copeland, Porter           9 Valley Hill-SE            NT      54.70    1  
  4 Fratangelo, Gus           10 Chapman              1:07.91    1:04.51  
  5 Campbell, Casper           9 Chapman              1:10.72    1:05.44  
 
Event 29  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Virginia           12 Valley Hill-SE            NT      39.65    5  
  2 Carter, Sara              11 Valley Hill-SE            NT      44.04    3  
  3 Murley, Alyssa            11 Chapman                48.19      46.53    1  
  4 Engel, Katelyn            11 Valley Hill-SE            NT      49.44  
 
Event 32  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carney, Gavin             12 Valley Hill-SE            NT      35.66    5  
  2 Pearson, Charles          11 Valley Hill-SE            NT      43.97    3  
 
Event 35  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 White, Kaitlyn            14 Chapman                40.20      40.79    5  
  2 Murley, Jamie             14 Chapman                47.96      49.97    3  
  3 Pitts, Olivia             13 Chapman              1:04.34      59.88    1  
 
Event 38  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bryant, Gatlin            13 Chapman                36.59      35.71    5  
  2 Copeland, Preston         14 Valley Hill-SE            NT      35.72    3  
  3 Weir, Walker              13 Chapman                43.84      42.00    1  
  4 Fratangelo, Cole          13 Chapman                42.93      42.15  
  5 Bryan, Jack               13 Valley Hill-SE            NT      44.73  
 
Event 41  Girls 15-17 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schloss, Anna Kathryn     16 Valley Hill-SE            NT      31.65    5  
  2 Schmuck, Amery            16 Valley Hill-SE            NT      33.22    3  
  3 Bryant, Shelby            15 Chapman                32.95      35.00    1  
  4 Lenoir, Victoria          17 Chapman                38.40      38.56  
  5 Mclelland, Paige          16 Valley Hill-SE            NT      40.47  
 
Event 44  Boys 15-17 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lenoir, James             16 Chapman                29.95      29.86    5  
  2 Hope, Crawford            15 Valley Hill-SE            NT      31.79    3  
  3 Lehman, Robert            17 Valley Hill-SE            NT      33.22    1  
  4 Boucher, Mike             15 Chapman                35.19      33.98  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jamison, Molly             8 Valley Hill-SE            NT      34.78    5  
  2 Hunt, Luara                8 Chapman                37.45      38.98    3  
  3 White, Nola                8 Chapman                37.53      41.57    1  
  4 Osborne, Bailey            7 Valley Hill-SE            NT      45.09  
  5 Malcomb, Emilia            8 Chapman                   NT      45.53  
  6 Freeman, Elle              7 Valley Hill-SE            NT    1:04.65  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pearson, Whiddon           8 Valley Hill-SE            NT      27.96    5  
  2 Carney, Garrison           8 Valley Hill-SE            NT      28.50    3  
  3 Baker, Wyatt               8 Valley Hill-SE            NT      32.44    1  
 
Event 49  Girls 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baker, Finley             10 Valley Hill-SE            NT    1:05.89    5  
  2 Jamison, Klare             9 Valley Hill-SE            NT    1:13.56    3  
  3 Ingram, Preslee           10 Chapman              1:20.57    1:31.91    1  
  4 Glouner, Madison           9 Chapman              1:40.59    1:37.39  
 
Event 50  Boys 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carney, Cameron           10 Valley Hill-SE            NT      55.09    5  
  2 Brown, Benjamin           10 Valley Hill-SE            NT    1:05.25    3  
  3 Brown, John Calvin         9 Valley Hill-SE            NT    1:27.44    1  
  4 Campbell, Casper           9 Chapman                   NT    1:38.18  
 
Event 51  Girls 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Kaylen            12 Valley Hill-SE            NT      50.38    5  
  2 Carter, Sara              11 Valley Hill-SE            NT      59.85    3  
  3 Murley, Alyssa            11 Chapman              1:05.00    1:04.68    1  
  4 Brown, Virginia           12 Valley Hill-SE            NT    1:04.79  
 
Event 52  Boys 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carney, Gavin             12 Valley Hill-SE            NT      51.88    5  
  2 Pearson, Charles          11 Valley Hill-SE            NT    1:05.53    3  
  3 Copeland, Elijah          11 Valley Hill-SE            NT    1:12.50    1  
 
Event 53  Girls 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Engel, Judith             13 Valley Hill-SE            NT      51.40    5  
  2 White, Kaitlyn            14 Chapman              1:00.93      58.90    3  
  3 Murley, Jamie             14 Chapman              1:05.42    1:04.97    1  
  4 Pitts, Olivia             13 Chapman              1:28.44    1:23.00  
 
Event 54  Boys 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bryant, Gatlin            13 Chapman                52.36      54.09    5  
  2 Weir, Will                13 Chapman              1:04.84    1:03.07    3  
  3 Weir, Walker              13 Chapman              1:04.50    1:04.74    1  
  4 Copeland, Preston         14 Valley Hill-SE            NT    1:05.25  
  5 Bryan, Jack               13 Valley Hill-SE            NT    1:08.22  
 
Event 55  Girls 15-17 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schloss, Anna Kathryn     16 Valley Hill-SE            NT      39.41    5  
  2 Schmuck, Amery            16 Valley Hill-SE            NT      40.22    3  
  3 Bryant, Shelby            15 Chapman                49.88      48.06    1  
  4 Lenoir, Victoria          17 Chapman                49.48      50.24  
 
Event 56  Boys 15-17 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lenoir, James             16 Chapman                40.14      41.38    5  
  2 Herring, Wylder           17 Valley Hill-SE            NT      47.76    3  
  3 Hope, Crawford            15 Valley Hill-SE            NT      47.94    1  
  4 Boucher, Mike             15 Chapman              1:16.37      59.70  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Valley Hill Country Club-SE  'A'                    50.57    1:42.63    7  
     1) Pearson, Whiddon M8             2) Partlow, Jamie W7              
     3) Jamison, Molly W8               4) Carney, Garrison M8            
 -- Valley Hill Country Club-SE  'C'                       NT   X2:21.73  
     1) Painter, Kaelyn W7              2) Cothren, Jax M7                
     3) Holtkamp, Elizabeth W8          4) Moore, Bennett M7              
 -- Valley Hill Country Club-SE  'B'                       NT   X2:35.90  
     1) Whelchel, Easton M7             2) Osborne, Bailey W7             
     3) Freeman, Elle W7                4) Carter, Cooper M7              
 
Event 59  Mixed 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Valley Hill Country Club-SE  'A'                  3:10.74    3:27.40    7  
     1) Carney, Cameron M10             2) Jamison, Klare W9              
     3) Baker, Finley W10               4) Copeland, Porter M9            
  2 Chapman Swim Team  'A'                            4:32.30    4:17.52  
     1) Campbell, Casper M9             2) Glouner, Madison W9            
     3) Ingram, Preslee W10             4) Fratangelo, Gus M10            
 -- Valley Hill Country Club-SE  'B'                       NT   X5:12.62  
     1) Bickel, Riggs M10               2) Brown, Benjamin M10            
     3) Graves, Riley W10               4) Partlow, Kaley W8              
 
Event 61  Mixed 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Valley Hill Country Club-SE  'A'                  2:40.05    2:49.69    7  
     1) Carney, Gavin M12               2) Brown, Virginia W12            
     3) Carter, Sara W11                4) Pearson, Charles M11           
 
Event 63  Mixed 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chapman Swim Team  'A'                            2:37.63    2:49.58    7  
     1) Fratangelo, Cole M13            2) Murley, Jamie W14              
     3) Bryant, Gatlin M13              4) White, Kaitlyn W14             
  2 Valley Hill Country Club-SE  'A'                  2:38.12    2:49.59  
     1) Bryan, Jack M13                 2) Wilson, Kaylen W12             
     3) Copeland, Preston M14           4) Engel, Judith W13              
 
Event 65  Mixed 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Valley Hill Country Club-SE  'A'                  2:09.20    2:12.04    7  
     1) Hope, Crawford M15              2) Schmuck, Amery W16             
     3) Herring, Wylder M17             4) Schloss, Anna Kathryn W16      
  2 Chapman Swim Team  'A'                            2:23.58    2:18.78  
     1) Boucher, Mike M15               2) Bryant, Shelby W15             
     3) Lenoir, Victoria W17            4) Lenoir, James M16              
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Partlow, Kaley             8 Valley Hill-SE            NT      32.53    5  
  2 Malcomb, Emilia            8 Chapman                39.04     J38.97    3  
  3 Partlow, Jamie             7 Valley Hill-SE            NT     J35.02    1  
  4 Malcomb, Aria              6 Chapman                   NT     J35.09  
  5 Holtkamp, Elizabeth        8 Valley Hill-SE            NT      41.87  
  6 White, Nola                8 Chapman                42.69      47.31  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pearson, Whiddon           8 Valley Hill-SE            NT      28.28    5  
  2 Carney, Garrison           8 Valley Hill-SE            NT      32.15    3  
  3 Cothren, Jax               7 Valley Hill-SE            NT      46.94    1  
  4 Ingram, Jackson            6 Chapman              1:28.04    1:41.13  
 
Event 69  Girls 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ingram, Preslee           10 Chapman              1:09.03    1:00.58    5  
  2 Baker, Finley             10 Valley Hill-SE            NT    1:05.77    3  
  3 Graves, Riley             10 Valley Hill-SE            NT    2:12.84    1  
 
Event 70  Boys 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bickel, Riggs             10 Valley Hill-SE            NT      58.64    5  
  2 Wilson, Tripp              9 Valley Hill-SE            NT    1:11.40    3  
  3 Campbell, Casper           9 Chapman              1:37.11    1:15.47    1  
  4 Copeland, Porter           9 Valley Hill-SE            NT    1:20.00  
  5 Fratangelo, Gus           10 Chapman              1:38.82    1:31.18  
 
Event 71  Girls 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Virginia           12 Valley Hill-SE            NT      51.51    5  
  2 Carter, Sara              11 Valley Hill-SE            NT      58.90    3  
  3 Engel, Katelyn            11 Valley Hill-SE            NT    1:05.53    1  
 
Event 72  Boys 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carney, Gavin             12 Valley Hill-SE            NT      37.10    5  
  2 Pearson, Charles          11 Valley Hill-SE            NT      50.62    3  
  3 Copeland, Elijah          11 Valley Hill-SE            NT      51.00    1  
 
Event 73  Girls 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 White, Kaitlyn            14 Chapman                53.82      53.66    5  
  2 Engel, Judith             13 Valley Hill-SE            NT    1:01.46    3  
  3 Pitts, Olivia             13 Chapman              1:35.89    1:27.10    1  
 
Event 74  Boys 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fratangelo, Cole          13 Chapman                58.44      56.09    5  
 
Event 75  Girls 15-17 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schmuck, Amery            16 Valley Hill-SE            NT      38.38    5  
  2 Lenoir, Victoria          17 Chapman                   NT     J50.84    3  
  3 Mclelland, Paige          16 Valley Hill-SE            NT     J50.31    1  
 
Event 76  Boys 15-17 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lenoir, James             16 Chapman                39.81      38.00    5  
  2 Crews, Cameron            16 Valley Hill-SE            NT      43.35    3  
  3 Boucher, Mike             15 Chapman                54.22      51.76    1  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jamison, Molly             8 Valley Hill-SE            NT      33.21    5  
  2 Osborne, Bailey            7 Valley Hill-SE            NT      41.83    3  
  3 Holtkamp, Elizabeth        8 Valley Hill-SE            NT      45.25    1  
  4 Hunt, Luara                8 Chapman                53.81      46.11  
  5 Malcomb, Aria              6 Chapman                48.44      50.69  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baker, Wyatt               8 Valley Hill-SE            NT      30.52    5  
  2 Hodge, Zane                7 Valley Hill-SE            NT      33.47    3  
  3 Carter, Cooper             7 Valley Hill-SE            NT      41.07    1  
 
Event 79  Girls 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jamison, Klare             9 Valley Hill-SE            NT    1:12.27    5  
  2 Graves, Riley             10 Valley Hill-SE            NT    2:33.96    3  
 
Event 80  Boys 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Tripp              9 Valley Hill-SE            NT    1:02.79    5  
  2 Copeland, Porter           9 Valley Hill-SE            NT    1:19.34    3  
  3 Weaver, Nash               9 Valley Hill-SE            NT    1:20.21    1  
 
Event 81  Girls 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Kaylen            12 Valley Hill-SE            NT      53.00    5  
  2 Engel, Katelyn            11 Valley Hill-SE            NT    1:00.16    3  
  3 Murley, Alyssa            11 Chapman                   NT    1:00.84    1  
 
Event 82  Boys 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Copeland, Elijah          11 Valley Hill-SE            NT    1:12.37    5  
 
Event 83  Girls 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Engel, Judith             13 Valley Hill-SE            NT      52.63    5  
  2 Murley, Jamie             14 Chapman                59.28      58.17    3  
 
Event 84  Boys 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bryant, Gatlin            13 Chapman                45.85      45.24    5  
  2 Copeland, Preston         14 Valley Hill-SE            NT      47.28    3  
  3 Weir, Walker              13 Chapman                58.52      55.39    1  
  4 Weir, Will                13 Chapman              1:09.12    1:01.84  
 
Event 85  Girls 15-17 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bryant, Shelby            15 Chapman                36.69      36.94    5  
  2 Schloss, Anna Kathryn     16 Valley Hill-SE            NT      37.22    3  
  3 Mclelland, Paige          16 Valley Hill-SE            NT      44.09    1  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Valley Hill Country Club-SE  'A'                  2:02.90    2:18.61    7  
     1) Jamison, Molly 8                2) Osborne, Bailey 7              
     3) Partlow, Jamie 7                4) Freeman, Elle 7                
  2 Chapman Swim Team  'A'                            2:10.29    2:19.88  
     1) Malcomb, Emilia 8               2) Malcomb, Aria 6                
     3) Hunt, Luara 8                   4) Hannah, Lucy 6                 
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Valley Hill Country Club-SE  'A'                  1:30.15    1:51.51    7  
     1) Carney, Garrison 8              2) Pearson, Whiddon 8             
     3) Baker, Wyatt 8                  4) Carter, Cooper 7               
 -- Valley Hill Country Club-SE  'B'                       NT   X2:12.72  
     1) Allen, Owen 7                   2) Whelchel, Easton 7             
     3) Cothren, Jax 7                  4) Hodge, Zane 7                  
 
Event 90  Boys 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Valley Hill Country Club-SE  'A'                  3:08.57    3:45.65    7  
     1) Bickel, Riggs 10                2) Carney, Cameron 10             
     3) Weaver, Nash 9                  4) Copeland, Porter 9             
 
Event 91  Girls 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Valley Hill Country Club-SE  'A'                  2:51.53    3:15.06    7  
     1) Wilson, Kaylen 12               2) Brown, Virginia 12             
     3) Engel, Katelyn 11               4) Carter, Sara 11                
 
Event 92  Boys 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Valley Hill Country Club-SE  'A'                  2:44.86    3:11.31    7  
     1) Carney, Gavin 12                2) Copeland, Elijah 11            
     3) Pearson, Charles 11             4) Wilson, Tripp 9                
 
Event 93  Girls 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chapman Swim Team  'A'                            3:12.86    3:25.82    7  
     1) Ingram, Preslee 10              2) Murley, Jamie 14               
     3) Pitts, Olivia 13                4) White, Kaitlyn 14              
 
Event 94  Boys 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chapman Swim Team  'A'                            3:21.32    3:00.67    7  
     1) Fratangelo, Cole 13             2) Weir, Will 13                  
     3) Weir, Walker 13                 4) Bryant, Gatlin 13              
 
Event 95  Girls 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Valley Hill Country Club-SE  'A'                  2:21.43    2:46.82    7  
     1) Schloss, Anna Kathryn 16        2) Mclelland, Paige 16            
     3) Schmuck, Amery 16               4) Engel, Judith 13               

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2018 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org