Home
2018 Meets
2017 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL - H                HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 6/7/2018 12:34 AM
                   2018 RCSL GRENvsSJST - meters - 6/6/2018                    
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            1:40.90    1:43.46    7  
     1) Kent, Hadley 8                  2) Kimball, Madelyn 8             
     3) Ludwig, Camila 8                4) Daniel, Caroline 8             
  2 Sharon Johnston Swim Team  'A'                         NT    2:17.65  
     1) Olszewski, Ameliah 8            2) Brooks, Molly 8                
     3) McDonald, Ellie 8               4) Seal, Kaylee 8                 
 -- Greenwyche Gators  'B'                            2:08.23   X2:08.25  
     1) Cole, Elin 8                    2) Smalley, Abbie 8               
     3) Derrick, Emily 8                4) Wells, Lane 7                  
 -- Greenwyche Gators  'C'                            3:34.42   X2:30.08  
     1) Wester, Audrey 7                2) Hachem, Amina 8                
     3) Hachem, Alia 8                  4) Haley, Elaina 7                
 -- Sharon Johnston Swim Team  'B'                         NT   X3:13.09  
     1) Williams, Cameron 8             2) Williams, Olivia 8             
     3) Swartz, Kaitlynn 8              4) Wells, Darbi 7                 
 -- Sharon Johnston Swim Team  'C'                         NT   X4:41.08  
     1) Rousseau, Jillian 7             2) Patch, Sarah 7                 
     3) Scruggs, Katie 7                4) Hall, Ryleigh 7                
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            1:52.09    1:42.13    7  
     1) Taylor, Hayes 8                 2) Ayres, Charles 7               
     3) Taylor, John Marshall 8         4) Edmondson, Owen 8              
  2 Sharon Johnston Swim Team  'A'                         NT    2:17.75  
     1) Murphy, Dawson 7                2) Wright, Reece 8                
     3) Kelley, Ben 8                   4) Wright, Abel 7                 
 -- Greenwyche Gators  'B'                            2:25.61   X2:07.28  
     1) Fogarty, Henry 8                2) Davenport, Davis 8             
     3) Wester, Luke 7                  4) Holmes, Fox 7                  
 -- Sharon Johnston Swim Team  'C'                         NT   X3:09.38  
     1) Holm, Danny John 8              2) Patterson, Kiptyn 7            
     3) Wallace, Houston 8              4) Wargo, James 7                 
 -- Sharon Johnston Swim Team  'B'                         NT   X3:11.22  
     1) Castor, Jaxon 8                 2) Caneer, Sam 8                  
     3) Clark, Emmett 7                 4) Ayers, Collin 8                
 
Event 3  Girls 9-10 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sharon Johnston Swim Team  'A'                         NT    3:10.53    7  
     1) Wyatt, Lyndsay 10               2) Caruso, Lexie 10               
     3) Andreani, Alyssa 9              4) Owen, Rylee 10                 
  2 Greenwyche Gators  'A'                            3:51.89    3:38.27  
     1) Brigance, Cecilia 9             2) Gibson, Lillie 10              
     3) Banks, Abby 9                   4) Daniel, Bella 10               
 -- Sharon Johnston Swim Team  'B'                         NT   X3:50.34  
     1) Wright, Haylee 10               2) Thomas, Molly 9                
     3) Carter, Rebecca 9               4) Bishop, Abby 9                 
 -- Sharon Johnston Swim Team  'C'                         NT   X4:26.22  
     1) Ancell, Hallie-Grace 10         2) Towers, Madelyn 10             
     3) Schaab, Eva 9                   4) Carlisle, Cayden 10            
 -- Greenwyche Gators  'B'                            5:34.19   X4:47.57  
     1) Schmitz, Laurel 10              2) Pitchford, Josie 9             
     3) Davenport, Lainey 10            4) Smith, Sara 9                  
 
Event 4  Boys 9-10 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            2:58.67    2:58.46    7  
     1) Shadinger, Austin 10            2) Freeman, Andrew 10             
     3) Johnson, Wesley 10              4) Hardy, William 9               
  2 Sharon Johnston Swim Team  'A'                         NT    3:46.58  
     1) Clark, Grady 9                  2) Tipton, Braden 10              
     3) Jacobs-EL, Azahri 10            4) Locke, Gavin 9                 
 -- Greenwyche Gators  'B'                            3:35.67   X3:27.81  
     1) Kent, Farrell 10                2) Lucas, Liam 10                 
     3) Hardy, Benjamin 9               4) Smith, Gibson 10               
 -- Sharon Johnston Swim Team  'B'                         NT   X4:40.39  
     1) Locke, Levi 9                   2) Applegate, Logan 10            
     3) Whaley, Zac 9                   4) Petrukhno, Alex 10             
 -- Sharon Johnston Swim Team  'C'                         NT   X5:16.82  
     1) Rousseau, Jackson 9             2) James, Landon 9                
     3) Simmons, Adam 9                 4) Musick, Jaden 10               
 
Event 5  Girls 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            2:37.25    2:33.60    7  
     1) Meyer, Macie 11                 2) Sawyer, Kat 11                 
     3) Ayres, Caroline 11              4) Scales, Amelia 11              
  2 Sharon Johnston Swim Team  'A'                    2:40.95    2:38.59  
     1) Owen, Bailey 12                 2) Bruce, Katie Wilson 12         
     3) Simmons, Alaina 11              4) Gaskin, Alayna 12              
 -- Greenwyche Gators  'B'                            2:50.55   X2:53.33  
     1) Harrison, Reilly 11             2) Scott, Sydney 12               
     3) Brooks, Caroline 12             4) McCary, Addie 12               
 -- Sharon Johnston Swim Team  'B'                    3:10.49   X3:15.62  
     1) McCrary, Akasha 11              2) Simmons, Maggie 11             
     3) Black, Jessica 11               4) Cleary, Erin 12                
 -- Sharon Johnston Swim Team  'C'                         NT   X4:34.34  
     1) Wargo, Sophie 11                2) Brooks, Jaycee 11              
     3) Mayes, Anna 11                  4) Boughton, Jayden 12            
 
Event 6  Boys 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            2:25.35    2:26.90    7  
     1) Lunsford, Judd 11               2) Freeman, Justin 12             
     3) Johnson, Bradford 12            4) Derrick, Andrew 11             
  2 Sharon Johnston Swim Team  'A'                         NT    2:40.57  
     1) McDonald, Bobby 11              2) Nulter, Dean 11                
     3) McDonald, Brock 12              4) Davis, William 12              
 -- Greenwyche Gators  'B'                            2:50.96   X2:52.78  
     1) Kimball, Mason 12               2) DeOrio, Tyler 11               
     3) McManus, Wright 12              4) Lee, Paul 11                   
 -- Sharon Johnston Swim Team  'B'                         NT   X3:19.07  
     1) Anderson, Wyatt 12              2) Kimbrell, Rogan 11             
     3) Goldsby, Jacob 12               4) Anderson, Franklin 12          
 -- Greenwyche Gators  'C'                            4:16.79   X3:28.15  
     1) Fogarty, Owen 12                2) Green, Henry 11                
     3) Bailey, Bobby 12                4) Smith, George 11               
 
Event 7  Girls 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sharon Johnston Swim Team  'A'                         NT    2:35.90    7  
     1) Griffin, Caitlyn 14             2) McCleary, Ella 13              
     3) McDonald, Savannah 14           4) Kimbrell, Mackenzie 13         
  2 Greenwyche Gators  'A'                            2:38.68    2:40.97  
     1) Clary, Sydney 14                2) Scales, Ansley 14              
     3) Houser, Michaela 13             4) Ayres, Anna 14                 
 -- Sharon Johnston Swim Team  'B'                         NT   X3:04.27  
     1) Ryan, Ashleigh 14               2) Wargo, Sarah 13                
     3) Nulter, Cali 14                 4) Marty, Madison 13              
 -- Sharon Johnston Swim Team  'C'                         NT   X3:23.08  
     1) Welzyn, Marianne 14             2) Viebrock, Cheyenne 14          
     3) Carroll, Abigail 14             4) Bott, Sara 13                  
 
Event 8  Boys 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            2:12.87    2:14.84    7  
     1) Hardy, Samuel 13                2) Kimball, Myles 14              
     3) Barlow, Bo 13                   4) Ziegler, William 14            
  2 Sharon Johnston Swim Team  'A'                         NT    2:25.57  
     1) Crisler, Reid 14                2) Sullivan, Colin 14             
     3) Driver, David 14                4) Campbell, Addison 13           
 
Event 9  Girls 15-17 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sharon Johnston Swim Team  'A'                         NT    2:21.31    7  
     1) Barrett, Emerson 17             2) Vickers, Olivia 15             
     3) McDonald, Naomi 16              4) Barrett, Isabella 15           
  2 Greenwyche Gators  'A'                            2:18.15    2:27.34  
     1) Coomer, Mary 17                 2) Ferguson, Rebecca 16           
     3) Ferguson, Emily 16              4) Wood, Delaney 17               
 -- Sharon Johnston Swim Team  'B'                         NT   X2:43.45  
     1) Bowar, Hailey 17                2) Bagdonas, Chloe 16             
     3) Blanshan, Faith 15              4) Boyd, Haley 16                 
 
Event 10  Boys 15-17 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            2:03.92    2:03.72    7  
     1) Shockley, Cal 17                2) Scott, Spencer 15              
     3) O'Neil, Stephen 15              4) Rogers, Jackson 16             
  2 Sharon Johnston Swim Team  'A'                         NT    2:15.89  
     1) Davis, Wesley 16                2) Bassler, Coleton 17            
     3) Erskine, Keyshawn 15            4) Lopresti, James 17             
 -- Sharon Johnston Swim Team  'B'                         NT   X2:34.96  
     1) Simmons, Evan 15                2) Wallis, Mason 15               
     3) Dockery, Chance 16              4) Broyles, Lawson 15             
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pitchford, Madeline        6 Gators                 36.38      31.78    5  
  2 Carter, Nicole             6 SJST                   33.00      37.45    3  
  3 Harrison, Addison          5 Gators                 49.40      38.45    1  
  4 Castor, Clarissa           6 SJST                   47.80      45.40  
  5 Macaulay, Breauna          6 SJST                   42.95      57.02  
  6 Jones, Evelyn              5 Gators                    NT    1:00.50  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Ludwig, Cydney             5 Gators                    NT     X58.51  
 -- Heaps, Vivian              5 Gators                    NT   X1:10.15  
 -- McDonald, Phoebe           5 SJST                      NT   X1:16.02  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Andreani, Reed             5 SJST                   41.39      33.97    5  
  2 Brigance, Ben              6 Gators                 49.01      35.44    3  
  3 Taylor, Win                5 Gators                 54.21      43.47    1  
  4 Tipton, Memphis            6 SJST                   48.82      54.07  
  5 Seal, Carson               6 SJST                   48.74      54.85  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Wood, Rowdy                5 SJST                   53.52     X45.77  
 -- Davis, Austin              6 SJST                   58.56     X56.96  
 -- Gillies, Jackson           6 SJST                 1:03.84   X1:09.65  
 -- Wright, Wyatt              4 SJST                 1:47.76   X1:32.06  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ludwig, Camila             8 Gators                 19.69      17.95    5  
  2 McDonald, Ellie            8 SJST                   20.15      18.72    3  
  3 Kimball, Madelyn           8 Gators                 20.95      19.53    1  
  4 Daniel, Caroline           8 Gators                 22.14      22.75  
  5 Olszewski, Ameliah         8 SJST                   30.90      30.57  
  6 Swartz, Kaitlynn           8 SJST                   33.40      34.78  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Hachem, Amina              8 Gators                 26.77     X23.25  
 -- Hachem, Alia               8 Gators                 30.53     X26.01  
 -- Cole, Elin                 8 Gators                 26.16     X26.16  
 -- Smalley, Abbie             8 Gators                 29.95     X27.34  
 -- Wells, Lane                7 Gators                 28.65     X27.35  
 -- Wester, Audrey             7 Gators                 34.52     X32.07  
 -- Williams, Cameron          8 SJST                   33.48     X34.88  
 -- Williams, Olivia           8 SJST                   37.20     X37.84  
 -- Tuck, Leigha               7 SJST                   44.58     X40.08  
 -- Scruggs, Katie             7 SJST                   34.15     X41.95  
 -- Wells, Darbi               7 SJST                   36.43     X45.21  
 -- Patch, Sarah               7 SJST                   44.49     X49.15  
 -- Bailey, Allie              7 Gators                 50.26     X50.19  
 -- Haley, Elaina              7 Gators                 40.03     X51.17  
 -- Hall, Ryleigh              7 SJST                   45.72     X51.52  
 -- Steele-Prince, Makayla     8 SJST                   49.18     X54.72  
 -- Shadinger, Isabelle        7 Gators                 51.40     X55.62  
 -- Brock, Bree-Anna           7 SJST                   48.60   X1:11.53  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Taylor, Hayes              8 Gators                 20.00      19.25    5  
  2 Edmondson, Owen            8 Gators                 21.63      20.21    3  
  3 Holmes, Fox                7 Gators                 21.77      21.78    1  
  4 Kelley, Ben                8 SJST                   22.00      23.76  
  5 Murphy, Dawson             7 SJST                   27.77      29.14  
  6 Wright, Abel               7 SJST                   29.42      29.37  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Davenport, Davis           8 Gators                 24.72     X25.32  
 -- Fogarty, Henry             8 Gators                 28.58     X26.82  
 -- Wester, Luke               7 Gators                 28.76     X27.43  
 -- Jones, Hardin              7 Gators                 36.16     X30.20  
 -- Patterson, Kiptyn          7 SJST                   33.30     X34.65  
 -- Holm, Danny John           8 SJST                   36.33     X35.90  
 -- Hillman, Landon            7 SJST                   45.43     X36.76  
 -- Petrukhno, Peter           7 SJST                   51.16     X39.50  
 -- Wargo, James               7 SJST                   37.62     X39.70  
 -- Wallace, Houston           8 SJST                   38.68     X40.10  
 -- Castor, Jaxon              8 SJST                   38.94     X41.02  
 -- Clark, Emmett              7 SJST                   32.65     X41.25  
 -- Escareno, Aiden            8 SJST                   51.99     X41.90  
 -- Bozeman, Caleb             8 SJST                   42.82     X42.59  
 -- Frasier, Tobin             8 SJST                   55.56     X44.15  
 -- Smalley, Nick              7 Gators               1:10.66     X47.41  
 -- Ayers, Collin              8 SJST                   41.76     X48.96  
 -- Petrukhno, Paul            7 SJST                   50.46     X49.81  
 -- Ayers, Tanner              7 SJST                   48.86     X49.83  
 -- Syler, Cameron             8 SJST                   48.44     X49.88  
 -- Smalley, Nate              7 Gators                 58.58   X1:01.62  
 
Event 23  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Daniel, Bella             10 Gators                 36.57      36.95    5  
  2 Owen, Rylee               10 SJST                   40.97      40.34    3  
  3 Andreani, Alyssa           9 SJST                   40.95      41.53    1  
  4 Banks, Abby                9 Gators                 46.65      45.75  
  5 Wright, Haylee            10 SJST                   44.07      47.83  
  6 Gibson, Lillie            10 Gators                 50.09      48.15  
 
Event 25  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Reynolds, Madison          9 SJST                      NT     X48.22  
 -- Bishop, Abby               9 SJST                   45.73     X49.63  
 -- Ancell, Hallie-Grace      10 SJST                   49.88     X50.63  
 -- Towers, Madelyn           10 SJST                   48.68     X52.76  
 -- McGilton, Savannah        10 SJST                   50.18     X53.06  
 -- Schaab, Eva                9 SJST                   57.14     X57.14  
 -- Bowen, Kalaiah             9 SJST                 1:02.91     X58.02  
 -- Smith, Sara                9 Gators               1:10.25     X58.94  
 -- Kirkham, Sarah            10 SJST                   59.24     X58.94  
 -- Butler, Whitney Blair      9 SJST                 1:01.45   X1:01.31  
 -- Schmitz, Laurel           10 Gators               1:00.69   X1:02.00  
 -- Hicks, Abbie               9 SJST                 1:08.78   X1:08.35  
 -- Wells, Rylee              10 SJST                 1:07.43   X1:09.07  
 -- Davenport, Lainey         10 Gators                 50.46   X1:11.96  
 -- Bragg, Scilia             10 SJST                 1:42.02   X1:50.07  
 
Event 26  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Freeman, Andrew           10 Gators                 37.84      37.09    5  
  2 Johnson, Wesley           10 Gators                 38.75      38.07    3  
  3 Shadinger, Austin         10 Gators                 39.58      38.82    1  
  4 Jacobs-EL, Azahri         10 SJST                   40.85      45.15  
  5 Tipton, Braden            10 SJST                   48.72      49.15  
  6 Locke, Levi                9 SJST                   51.18      50.87  
 
Event 28  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Smith, Gibson             10 Gators                 45.35     X44.34  
 -- McCary, Thad              10 Gators                 52.45     X46.02  
 -- Steber, Joseph            10 Gators                 46.11     X47.07  
 -- Kent, Farrell             10 Gators                 45.78     X47.77  
 -- Green, Luke                9 Gators                 50.19     X49.08  
 -- Lucas, Liam               10 Gators                 47.43     X49.43  
 -- Simmons, Adam              9 SJST                   58.03     X57.44  
 -- Musick, Jaden             10 SJST                 1:00.77   X1:01.19  
 -- Whaley, Zac                9 SJST                 1:05.60   X1:05.02  
 -- Sisk, Parker               9 SJST                      NT   X1:05.08  
 -- Rousseau, Jackson          9 SJST                 1:02.00   X1:06.96  
 -- Petrukhno, Alex           10 SJST                 1:05.26   X1:07.54  
 -- Oliver, Ian               10 SJST                 1:08.38   X1:07.63  
 -- James, Landon              9 SJST                 1:09.19   X1:22.19  
 
Event 29  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Meyer, Macie              11 Gators                 33.20      32.47    5  
  2 Ayres, Caroline           11 Gators                 32.80      32.65    3  
  3 Owen, Bailey              12 SJST                   34.01      34.08    1  
  4 Gaskin, Alayna            12 SJST                   33.48      34.25  
  5 Harrison, Reilly          11 Gators                 36.32      38.64  
  6 McCrary, Akasha           11 SJST                   37.03      39.84  
 
Event 31  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McCary, Addie             12 Gators                 37.12      37.84  
  2 Scott, Sydney             12 Gators                 39.45      38.87  
 -- Simmons, Maggie           11 SJST                   38.67     X39.66  
 -- Mayes, Anna               11 SJST                   45.31     X44.63  
 -- Cleary, Erin              12 SJST                   41.60     X45.31  
 -- Boughton, Jayden          12 SJST                   52.61     X45.52  
 -- Brock, Rebecca            12 SJST                   49.44     X48.95  
 -- Wargo, Sophie             11 SJST                   47.75     X49.70  
 -- Holm, Aynslie             11 SJST                   57.68     X55.88  
 -- Frasier, Lily             11 SJST                 1:14.48   X1:12.50  
 -- Bott, Jennifer            12 SJST                 1:15.75   X1:13.31  
 -- Scott, Kayla              11 SJST                 1:38.16   X1:44.78  
 
Event 32  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Bradford         12 Gators                 30.27      29.25    5  
  2 McDonald, Brock           12 SJST                   31.09      30.26    3  
  3 Freeman, Justin           12 Gators                 30.49      30.89    1  
  4 Lunsford, Judd            11 Gators                 33.94      34.07  
  5 Nulter, Dean              11 SJST                   38.35      41.47  
  6 Kimbrell, Rogan           11 SJST                   44.04      44.58  
 
Event 34  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Derrick, Andrew           11 Gators                 36.89     X36.46  
 -- McManus, Wright           12 Gators                 39.50     X38.19  
 -- Lee, Paul                 11 Gators                 41.09     X39.20  
 -- Bailey, Bobby             12 Gators                 41.89     X40.83  
 -- Fogarty, Owen             12 Gators                 43.41     X41.09  
 -- Green, Henry              11 Gators                 45.70     X45.44  
 -- Anderson, Wyatt           12 SJST                   46.14     X45.96  
 -- Anderson, Franklin        12 SJST                   43.88     X50.06  
 -- Smith, George             11 Gators                 51.65     X51.71  
 -- Zurinsky, Andrew          11 SJST                   57.10     X55.94  
 -- Anderson, Nolan           12 SJST                   53.01     X59.01  
 -- Wells, Thomas             11 Gators               1:03.50   X1:03.02  
 -- Williams, Spencer         11 SJST                 1:02.73   X1:03.43  
 
Event 35  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McDonald, Savannah        14 SJST                   29.04      30.46    5  
  2 Houser, Michaela          13 Gators                 31.35      32.32    3  
  3 Griffin, Caitlyn          14 SJST                   32.23      33.53    1  
  4 Scales, Ansley            14 Gators                 33.30      34.90  
  5 Clary, Sydney             14 Gators                 33.10      34.97  
  6 Carroll, Abigail          14 SJST                   36.84      37.31  
 
Event 37  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Ryan, Ashleigh            14 SJST                   34.69     X35.38  
 -- Welzyn, Marianne          14 SJST                   37.24     X40.13  
 -- Wargo, Sarah              13 SJST                   38.18     X40.38  
 -- Marty, Madison            13 SJST                   45.04     X44.77  
 -- Bott, Sara                13 SJST                   47.96     X50.82  
 
Event 38  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kimball, Myles            14 Gators                 29.27      27.21    5  
  2 Driver, David             14 SJST                   29.19      29.13    3  
  3 Hardy, Samuel             13 Gators                 30.59     J31.13    1  
  4 Crisler, Reid             14 SJST                   30.68     J31.08  
  5 Barlow, Bo                13 Gators                 30.54      31.47  
  6 Blanshan, Andrew          13 SJST                      NT      36.56  
 
Event 40  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Watkins, Lawrence         14 SJST                      NT      55.21  
 -- Van Beck, Chad            13 Gators                 35.00     X33.78  
 -- Sawyer, Owen              13 Gators                 37.26     X37.07  
 -- Hicks, Daniel             14 SJST                      NT     X47.38  
 -- Bowar, Dylan              13 SJST                 1:32.42   X1:24.01  
 
Event 41  Girls 15-17 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wood, Delaney             17 Gators                 29.48      30.71    5  
  2 Barrett, Emerson          17 SJST                   29.91      32.34    3  
  3 Barrett, Isabella         15 SJST                   33.03      33.43    1  
  4 Ferguson, Rebecca         16 Gators                 31.12      33.62  
  5 Boyd, Haley               16 SJST                   32.91      33.97  
  6 Coomer, Mary              17 Gators                 32.75      34.78  
 
Event 43  Girls 15-17 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Bowar, Hailey             17 SJST                   37.25     X38.96  
 -- Black, Sarah              17 SJST                   37.66     X39.46  
 -- Watwood, Breanna          17 SJST                   39.50     X41.84  
 -- Bowar, Heaven             16 SJST                   44.97     X44.64  
 -- Frazier, Shelby           15 SJST                   46.60     X50.32  
 
Event 44  Boys 15-17 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Erskine, Keyshawn         15 SJST                   25.80      26.76    5  
  2 O'Neil, Stephen           15 Gators                 25.63     J27.69    3  
  3 Shockley, Cal             17 Gators                 26.98     J27.47    1  
  4 Hardy, Jackson            15 Gators                 29.22      28.39  
  5 Bassler, Coleton          17 SJST                   29.34      29.70  
  6 Lopresti, James           17 SJST                   29.94      30.69  
 
Event 46  Boys 15-17 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Clary, Sean               16 SJST                   34.93     X32.78  
 -- Broyles, Lawson           15 SJST                   32.30     X34.03  
 -- Jackson, Robert           16 SJST                   36.89     X37.00  
 -- Ferguson, Ethan           16 SJST                   39.87     X39.08  
 -- Cousins, Joseph           16 SJST                   39.49     X41.00  
 -- Hudgens, Cavender         15 SJST                   40.96     X42.38  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kimball, Madelyn           8 Gators                 30.81      29.62    5  
  2 Derrick, Emily             8 Gators                 32.12      30.40    3  
  3 Daniel, Caroline           8 Gators                 34.33      34.78    1  
  4 Rousseau, Jillian          7 SJST                   46.99      47.19  
  5 Carter, Nicole             6 SJST                      NT      59.03  
  6 Seal, Kaylee               8 SJST                 1:00.55    1:03.82  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ayres, Charles             7 Gators                 30.77      29.70    5  
  2 Edmondson, Owen            8 Gators                 30.76      31.06    3  
  3 Taylor, John Marshall      8 Gators                 32.31     J34.37    1  
  4 Wright, Reece              8 SJST                   36.89     J34.00  
  5 Caneer, Sam                8 SJST                      NT      37.08  
  6 Kelley, Ben                8 SJST                   38.47      37.52  
 
Event 49  Girls 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Caruso, Lexie             10 SJST                   48.47      52.59    5  
  2 Thomas, Molly              9 SJST                   57.85    1:01.12    3  
  3 Gibson, Lillie            10 Gators               1:14.33    1:03.44    1  
  4 Carter, Rebecca            9 SJST                 1:10.60    1:09.02  
  5 Pitchford, Josie           9 Gators               1:15.28    1:13.71  
  6 Brigance, Cecilia          9 Gators               1:21.82    1:16.41  
 
Event 50  Boys 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Freeman, Andrew           10 Gators                 47.37      47.91    5  
  2 Shadinger, Austin         10 Gators                 51.57      50.71    3  
  3 Hardy, Benjamin            9 Gators                 56.90      56.89    1  
  4 Tipton, Braden            10 SJST                 1:01.26      58.65  
  5 Applegate, Logan          10 SJST                 1:15.09    1:10.38  
  6 Locke, Gavin               9 SJST                 1:15.01    1:11.90  
 
Event 51  Girls 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bruce, Katie Wilson       12 SJST                   43.03      41.82    5  
  2 Meyer, Macie              11 Gators                 45.62      42.71    3  
  3 Sawyer, Kat               11 Gators                 44.72      45.19    1  
  4 Brooks, Caroline          12 Gators                 47.91      51.22  
  5 Black, Jessica            11 SJST                   51.91      52.37  
  6 McCrary, Akasha           11 SJST                   54.13      55.00  
 
Event 52  Boys 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Freeman, Justin           12 Gators                 39.90      42.25    5  
  2 Kimball, Mason            12 Gators                 49.83      48.32    3  
  3 McDonald, Bobby           11 SJST                   47.41     J49.59    1  
  4 DeOrio, Tyler             11 Gators                 49.71     J49.50  
  5 Nulter, Dean              11 SJST                   52.19      52.78  
  6 Davis, William            12 SJST                   55.04      59.38  
 
Event 53  Girls 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McCleary, Ella            13 SJST                   45.57      45.22    5  
  2 Kimbrell, Mackenzie       13 SJST                   46.99      45.91    3  
  3 Scales, Ansley            14 Gators                 44.69      47.40    1  
  4 Ayres, Anna               14 Gators                 46.70      50.50  
  5 Griffin, Caitlyn          14 SJST                   47.62      50.87  
  6 Herring, Winnie           13 Gators                    NT      53.89  
 
Event 54  Boys 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kimball, Myles            14 Gators                 34.08      33.83    5  
  2 Hardy, Samuel             13 Gators                 43.47     J45.37    3  
  3 Campbell, Addison         13 SJST                   46.62     J45.33    1  
  4 Ziegler, William          14 Gators                 45.71      47.00  
  5 Blanshan, Andrew          13 SJST                   49.22      51.40  
 
Event 55  Girls 15-17 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vickers, Olivia           15 SJST                   37.86      39.08    5  
  2 Ferguson, Emily           16 Gators                 38.49      39.69    3  
  3 Ferguson, Rebecca         16 Gators                 39.54      44.31    1  
  4 Bagdonas, Chloe           16 SJST                   44.17      45.00  
  5 Boyd, Haley               16 SJST                   43.05      46.26  
  6 Coomer, Mary              17 Gators                 46.24      48.75  
 
Event 56  Boys 15-17 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Erskine, Keyshawn         15 SJST                   33.70      34.72    5  
  2 Shockley, Cal             17 Gators                 35.64      35.76    3  
  3 Scott, Spencer            15 Gators                 37.59      35.91    1  
  4 Bassler, Coleton          17 SJST                   35.55      36.71  
  5 Rogers, Jackson           16 Gators                 37.61      40.13  
  6 Wallis, Mason             15 SJST                   42.00      42.75  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            1:22.27    1:22.26    7  
     1) Edmondson, Owen M8              2) Taylor, Hayes M8               
     3) Kimball, Madelyn W8             4) Ludwig, Camila W8              
  2 Sharon Johnston Swim Team  'A'                         NT    1:39.45  
     1) Kelley, Ben M8                  2) Olszewski, Ameliah W8          
     3) Wright, Reece M8                4) McDonald, Ellie W8             
 -- Greenwyche Gators  'B'                            2:00.26   X2:07.69  
     1) Haley, Elaina W7                2) Ayres, Charles M7              
     3) Smalley, Abbie W8               4) Davenport, Davis M8            
 -- Greenwyche Gators  'C'                            2:29.70   X2:23.47  
     1) Wester, Audrey W7               2) Bailey, Allie W7               
     3) Jones, Hardin M7                4) Wester, Luke M7                
 -- Sharon Johnston Swim Team  'B'                         NT   X3:01.15  
     1) Castor, Jaxon M8                2) Syler, Cameron M8              
     3) Hazlewood, Shaylah W8           4) Pack, Gracie W7                
 -- Sharon Johnston Swim Team  'C'                         NT   X3:11.96  
     1) Wallace, Houston M8             2) Hillman, Landon M7             
     3) Tuck, Leigha W7                 4) Steele-Prince, Makayla W8      
 
Event 59  Mixed 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            2:39.81    2:39.52    7  
     1) Johnson, Wesley M10             2) Daniel, Bella W10              
     3) Banks, Abby W9                  4) Freeman, Andrew M10            
  2 Sharon Johnston Swim Team  'A'                         NT    2:58.28  
     1) Jacobs-EL, Azahri M10           2) Tipton, Braden M10             
     3) Owen, Rylee W10                 4) Andreani, Alyssa W9            
 -- Greenwyche Gators  'C'                                 NT   X3:30.53  
     1) Hachem, Amina W8                2) Wells, Charles M9              
     3) Steber, Joseph M10              4) Smith, Sara W9                 
 -- Sharon Johnston Swim Team  'C'                         NT   X3:52.75  
     1) Oliver, Ian M10                 2) Carlisle, Cayden W10           
     3) James, Landon M9                4) Butler, Whitney Blair W9       
 -- Greenwyche Gators  'B'                                 NT   X3:53.90  
     1) Hachem, Alia W8                 2) Pitchford, Josie W9            
     3) McCary, Thad M10                4) Green, Luke M9                 
 -- Sharon Johnston Swim Team  'B'                         NT   X4:05.00  
     1) Petrukhno, Alex M10             2) Kirkham, Sarah W10             
     3) Sisk, Parker M9                 4) McGilton, Savannah W10         
 
Event 61  Mixed 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            2:06.76    2:09.19    7  
     1) Freeman, Justin M12             2) Meyer, Macie W11               
     3) Ayres, Caroline W11             4) Johnson, Bradford M12          
  2 Sharon Johnston Swim Team  'A'                         NT    2:15.45  
     1) Gaskin, Alayna W12              2) McDonald, Bobby M11            
     3) Bruce, Katie Wilson W12         4) McDonald, Brock M12            
 -- Greenwyche Gators  'B'                            2:23.18   X2:26.97  
     1) Derrick, Andrew M11             2) Scales, Amelia W11             
     3) Harrison, Reilly W11            4) Lunsford, Judd M11             
 -- Greenwyche Gators  'C'                            2:30.67   X2:35.34  
     1) Kimball, Mason M12              2) DeOrio, Tyler M11              
     3) Brooks, Caroline W12            4) McCary, Addie W12              
 -- Sharon Johnston Swim Team  'B'                         NT   X3:30.14  
     1) Mayes, Anna W11                 2) Anderson, Franklin M12         
     3) Brock, Rebecca W12              4) Anderson, Nolan M12            
 -- Sharon Johnston Swim Team  'C'                         NT   X3:45.21  
     1) Bott, Jennifer W12              2) Zurinsky, Andrew M11           
     3) Frasier, Lily W11               4) Williams, Spencer M11          
 
Event 63  Mixed 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sharon Johnston Swim Team  'A'                         NT    2:04.09    7  
     1) Crisler, Reid M14               2) Griffin, Caitlyn W14           
     3) McDonald, Savannah W14          4) Driver, David M14              
  2 Greenwyche Gators  'A'                            2:04.31    2:06.31  
     1) Hardy, Samuel M13               2) Clary, Sydney W14              
     3) Houser, Michaela W13            4) Kimball, Myles M14             
 -- Sharon Johnston Swim Team  'B'                         NT   X2:29.16  
     1) Campbell, Addison M13           2) Wargo, Sarah W13               
     3) Welzyn, Marianne W14            4) Blanshan, Andrew M13           
 -- Greenwyche Gators  'B'                            2:10.93   X2:30.63  
     1) Herring, Winnie W13             2) Sawyer, Owen M13               
     3) Van Beck, Chad M13              4) Ayres, Anna W14                
 -- Sharon Johnston Swim Team  'C'                         NT   X2:56.13  
     1) Crutcher, Elijah M14            2) Marty, Madison W13             
     3) Hicks, Daniel M14               4) Viebrock, Cheyenne W14         
 
Event 65  Mixed 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            1:51.36    1:56.21    7  
     1) Shockley, Cal M17               2) Wood, Delaney W17              
     3) Ferguson, Emily W16             4) O'Neil, Stephen M15            
  2 Sharon Johnston Swim Team  'A'                         NT    1:57.43  
     1) Vickers, Olivia W15             2) Bassler, Coleton M17           
     3) McDonald, Naomi W16             4) Erskine, Keyshawn M15          
 -- Greenwyche Gators  'B'                            2:07.91   X2:11.34  
     1) Steber, Ben M16                 2) Coomer, Mary W17               
     3) Ferguson, Rebecca W16           4) Scott, Spencer M15             
 -- Sharon Johnston Swim Team  'B'                         NT   X2:26.00  
     1) Medlin, Taylor M16              2) Bowar, Hailey W17              
     3) Broyles, Lawson M15             4) Harwood, Colleen W15           
 -- Sharon Johnston Swim Team  'C'                         NT   X2:53.64  
     1) Sampson, Lexi W15               2) Frazier, Shelby W15            
     3) Ferguson, Ethan M16             4) Hudgens, Cavender M15          
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McDonald, Ellie            8 SJST                   23.55      24.45    5  
  2 Ludwig, Camila             8 Gators                 26.65      25.27    3  
  3 Kent, Hadley               8 Gators                 25.76      26.45    1  
  4 Daniel, Caroline           8 Gators                 25.89      28.13  
  5 Olszewski, Ameliah         8 SJST                   37.66      34.50  
  6 Rousseau, Jillian          7 SJST                   39.43      34.64  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Taylor, Hayes              8 Gators                 24.28      25.09    5  
  2 Ayres, Charles             7 Gators                 29.26      31.32    3  
  3 Holmes, Fox                7 Gators                 31.26      33.25    1  
  4 Murphy, Dawson             7 SJST                   52.07      36.40  
  5 Wright, Abel               7 SJST                   41.49      36.94  
  6 Caneer, Sam                8 SJST                      NT      40.44  
 
Event 69  Girls 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Daniel, Bella             10 Gators                 53.03      47.77    5  
  2 Wright, Haylee            10 SJST                   53.15      54.77    3  
  3 Banks, Abby                9 Gators                 53.63      55.14    1  
  4 Thomas, Molly              9 SJST                 1:03.75    1:03.28  
  5 Carter, Rebecca            9 SJST                 1:03.84    1:07.33  
 -- Brigance, Cecilia          9 Gators               1:13.19         DQ  
 
Event 70  Boys 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Wesley           10 Gators                 46.64      45.44    5  
  2 Shadinger, Austin         10 Gators                 46.85      48.08    3  
  3 Freeman, Andrew           10 Gators                 51.51      50.97    1  
  4 Clark, Grady               9 SJST                 1:05.81    1:04.33  
  5 Jacobs-EL, Azahri         10 SJST                 1:01.82    1:08.88  
  6 Applegate, Logan          10 SJST                 1:09.59    1:08.89  
 
Event 71  Girls 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Meyer, Macie              11 Gators                 38.19      37.83    5  
  2 Gaskin, Alayna            12 SJST                   40.86      38.94    3  
  3 Ayres, Caroline           11 Gators                 39.56      38.95    1  
  4 Owen, Bailey              12 SJST                   40.26      40.64  
  5 Sawyer, Kat               11 Gators                 43.75      45.33  
  6 Simmons, Alaina           11 SJST                   43.69     J45.33  
 
Event 72  Boys 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Bradford         12 Gators                 35.52      35.01    5  
  2 Lunsford, Judd            11 Gators                 37.04      37.64    3  
  3 Kimball, Mason            12 Gators                 39.22      38.75    1  
  4 McDonald, Bobby           11 SJST                   42.81      41.88  
  5 Davis, William            12 SJST                   52.01      55.45  
  6 Goldsby, Jacob            12 SJST                   54.25      56.65  
 
Event 73  Girls 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McDonald, Savannah        14 SJST                   33.54      37.35    5  
  2 Houser, Michaela          13 Gators                 39.82      40.87    3  
  3 Clary, Sydney             14 Gators                 41.94     J44.57    1  
  4 Ayres, Anna               14 Gators                 46.12     J44.50  
  5 Nulter, Cali              14 SJST                   56.12      51.02  
 
Event 74  Boys 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Crisler, Reid             14 SJST                   35.82      35.95    5  
  2 Driver, David             14 SJST                   35.74      36.40    3  
  3 Hardy, Samuel             13 Gators                 35.43      36.82    1  
  4 Barlow, Bo                13 Gators                 35.56      38.02  
  5 Ziegler, William          14 Gators                 41.90      42.57  
  6 Blanshan, Andrew          13 SJST                   42.25      44.64  
 
Event 75  Girls 15-17 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barrett, Emerson          17 SJST                      NT      35.06    5  
  2 Ferguson, Emily           16 Gators                 33.30      35.83    3  
  3 McDonald, Naomi           16 SJST                      NT      37.38    1  
  4 Blanshan, Faith           15 SJST                      NT      38.08  
  5 Ferguson, Rebecca         16 Gators                 33.52      39.34  
  6 Wood, Delaney             17 Gators                 36.75      39.84  
 
Event 76  Boys 15-17 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Neil, Stephen           15 Gators                 30.08      31.77    5  
  2 Shockley, Cal             17 Gators                 30.68      32.06    3  
  3 Rogers, Jackson           16 Gators                 31.80      35.07    1  
  4 Simmons, Evan             15 SJST                      NT      36.20  
  5 Davis, Wesley             16 SJST                      NT      39.60  
  6 Lopresti, James           17 SJST                      NT      40.65  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McDonald, Ellie            8 SJST                   23.01      23.35    5  
  2 Kimball, Madelyn           8 Gators                 26.44      24.19    3  
  3 Ludwig, Camila             8 Gators                 22.19      24.33    1  
  4 Kent, Hadley               8 Gators                 28.38      26.00  
  5 Rousseau, Jillian          7 SJST                      NT      43.00  
  6 Seal, Kaylee               8 SJST                      NT      43.81  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Taylor, Hayes              8 Gators                 29.01      28.28    5  
  2 Taylor, John Marshall      8 Gators                 35.41      32.58    3  
  3 Kelley, Ben                8 SJST                   35.69      33.94    1  
  4 Edmondson, Owen            8 Gators                 32.01      36.13  
  5 Wright, Reece              8 SJST                   40.85      39.45  
  6 Murphy, Dawson             7 SJST                   45.92      48.15  
 
Event 79  Girls 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Daniel, Bella             10 Gators                 53.22      48.97    5  
  2 Owen, Rylee               10 SJST                   52.56      50.31    3  
  3 Andreani, Alyssa           9 SJST                   48.28      51.40    1  
  4 Banks, Abby                9 Gators                 54.07      58.83  
  5 Caruso, Lexie             10 SJST                   51.14    1:00.71  
  6 Gibson, Lillie            10 Gators               1:10.89    1:01.33  
 
Event 80  Boys 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Wesley           10 Gators                 44.50      45.71    5  
  2 Hardy, Benjamin            9 Gators                 49.00      50.91    3  
  3 Hardy, William             9 Gators                 52.90      56.09    1  
  4 Jacobs-EL, Azahri         10 SJST                   59.27    1:01.71  
  5 Clark, Grady               9 SJST                      NT    1:08.75  
  6 Locke, Gavin               9 SJST                      NT    1:13.53  
 
Event 81  Girls 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bruce, Katie Wilson       12 SJST                   35.71      37.15    5  
  2 Ayres, Caroline           11 Gators                 38.31      38.08    3  
  3 Scales, Amelia            11 Gators                 39.76      39.20    1  
  4 Simmons, Alaina           11 SJST                   44.18      42.94  
  5 Brooks, Caroline          12 Gators                 39.37      43.21  
  6 Black, Jessica            11 SJST                   45.63      48.27  
 
Event 82  Boys 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Bradford         12 Gators                 31.52      31.00    5  
  2 McDonald, Brock           12 SJST                   32.03      35.22    3  
  3 Freeman, Justin           12 Gators                 38.13      38.31    1  
  4 Lunsford, Judd            11 Gators                 38.52      39.15  
  5 Goldsby, Jacob            12 SJST                   49.32      46.51  
  6 Kimbrell, Rogan           11 SJST                 1:05.80      59.91  
 
Event 83  Girls 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McDonald, Savannah        14 SJST                   32.50      34.33    5  
  2 Houser, Michaela          13 Gators                 35.08      35.94    3  
  3 Scales, Ansley            14 Gators                 36.61      39.47    1  
  4 Clary, Sydney             14 Gators                 36.41      39.88  
  5 McCleary, Ella            13 SJST                   43.22      43.57  
  6 Nulter, Cali              14 SJST                   49.53      49.28  
 
Event 84  Boys 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kimball, Myles            14 Gators                 30.89      30.50    5  
  2 Driver, David             14 SJST                   32.70      31.56    3  
  3 Barlow, Bo                13 Gators                 32.52      33.77    1  
  4 Ziegler, William          14 Gators                 31.73      33.78  
  5 Crisler, Reid             14 SJST                   36.02      35.32  
  6 Campbell, Addison         13 SJST                      NT      37.70  
 
Event 85  Girls 15-17 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ferguson, Emily           16 Gators                 30.46      32.95    5  
  2 Vickers, Olivia           15 SJST                   34.68      34.69    3  
  3 McDonald, Naomi           16 SJST                   33.17      35.14    1  
  4 Wood, Delaney             17 Gators                 32.94      35.20  
  5 Blanshan, Faith           15 SJST                   36.85      36.45  
  6 Coomer, Mary              17 Gators                 36.57      40.25  
 
Event 86  Boys 15-17 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Neil, Stephen           15 Gators                 27.66     J29.20    5  
  2 Erskine, Keyshawn         15 SJST                   27.53     J29.12    3  
  3 Hardy, Jackson            15 Gators                 32.66      32.34    1  
  4 Simmons, Evan             15 SJST                   33.20      33.72  
  5 Steber, Ben               16 Gators                    NT      36.27  
  6 Davis, Wesley             16 SJST                   36.64      37.84  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            1:25.01    1:34.87    7  
     1) Kimball, Madelyn 8              2) Derrick, Emily 8               
     3) Daniel, Caroline 8              4) Ludwig, Camila 8               
  2 Sharon Johnston Swim Team  'A'                         NT    2:01.16  
     1) Seal, Kaylee 8                  2) Olszewski, Ameliah 8           
     3) Rousseau, Jillian 7             4) McDonald, Ellie 8              
 -- Greenwyche Gators  'B'                            1:47.51   X1:49.38  
     1) Wells, Lane 7                   2) Cole, Elin 8                   
     3) Smalley, Abbie 8                4) Kent, Hadley 8                 
 -- Greenwyche Gators  'C'                            2:38.96   X2:17.08  
     1) Hachem, Alia 8                  2) Wester, Audrey 7               
     3) Bailey, Allie 7                 4) Hachem, Amina 8                
 -- Sharon Johnston Swim Team  'B'                         NT   X2:33.51  
     1) Williams, Cameron 8             2) Swartz, Kaitlynn 8             
     3) Scruggs, Katie 7                4) Williams, Olivia 8             
 -- Sharon Johnston Swim Team  'C'                         NT   X3:30.65  
     1) Carter, Nicole 6                2) Patch, Sarah 7                 
     3) Brock, Bree-Anna 7              4) Tuck, Leigha 7                 
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            1:26.15    1:29.32    7  
     1) Edmondson, Owen 8               2) Taylor, John Marshall 8        
     3) Holmes, Fox 7                   4) Taylor, Hayes 8                
  2 Sharon Johnston Swim Team  'A'                         NT    1:59.58  
     1) Wright, Reece 8                 2) Murphy, Dawson 7               
     3) Wright, Abel 7                  4) Kelley, Ben 8                  
 -- Greenwyche Gators  'B'                            1:55.20   X1:55.39  
     1) Ayres, Charles 7                2) Wester, Luke 7                 
     3) Jones, Hardin 7                 4) Davenport, Davis 8             
 -- Sharon Johnston Swim Team  'B'                         NT   X2:42.39  
     1) Clark, Emmett 7                 2) Holm, Danny John 8             
     3) Patterson, Kiptyn 7             4) Wargo, James 7                 
 -- Sharon Johnston Swim Team  'C'                         NT   X3:18.22  
     1) Hillman, Landon 7               2) Ayers, Collin 8                
     3) Ayers, Tanner 7                 4) Bozeman, Caleb 8               
 
Event 89  Girls 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sharon Johnston Swim Team  'A'                         NT    2:57.59    7  
     1) Wright, Haylee 10               2) Caruso, Lexie 10               
     3) Owen, Rylee 10                  4) Andreani, Alyssa 9             
  2 Greenwyche Gators  'A'                            3:03.77    3:26.31  
     1) Banks, Abby 9                   2) Gibson, Lillie 10              
     3) Davenport, Lainey 10            4) Daniel, Bella 10               
 -- Sharon Johnston Swim Team  'B'                         NT   X3:35.88  
     1) Towers, Madelyn 10              2) Ancell, Hallie-Grace 10        
     3) Schaab, Eva 9                   4) McGilton, Savannah 10          
 -- Sharon Johnston Swim Team  'C'                         NT   X3:49.76  
     1) Bishop, Abby 9                  2) Kirkham, Sarah 10              
     3) Butler, Whitney Blair 9         4) Reynolds, Madison 9            
 -- Greenwyche Gators  'B'                            4:10.86   X4:04.87  
     1) Schmitz, Laurel 10              2) Smith, Sara 9                  
     3) Pitchford, Josie 9              4) Brigance, Cecilia 9            
 
Event 90  Boys 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            2:36.12    2:41.32    7  
     1) Johnson, Wesley 10              2) Hardy, William 9               
     3) Shadinger, Austin 10            4) Freeman, Andrew 10             
  2 Sharon Johnston Swim Team  'A'                         NT    3:22.50  
     1) Tipton, Braden 10               2) Locke, Gavin 9                 
     3) Clark, Grady 9                  4) Jacobs-EL, Azahri 10           
 -- Greenwyche Gators  'B'                            3:07.83   X3:08.15  
     1) Kent, Farrell 10                2) Hardy, Benjamin 9              
     3) McCary, Thad 10                 4) Smith, Gibson 10               
 -- Greenwyche Gators  'C'                                 NT   X3:23.27  
     1) Wells, Charles 9                2) Lucas, Liam 10                 
     3) Steber, Joseph 10               4) Green, Luke 9                  
 -- Sharon Johnston Swim Team  'B'                         NT   X3:58.45  
     1) Locke, Levi 9                   2) Sisk, Parker 9                 
     3) Petrukhno, Alex 10              4) Whaley, Zac 9                  
 -- Sharon Johnston Swim Team  'C'                         NT   X4:31.71  
     1) Rousseau, Jackson 9             2) Oliver, Ian 10                 
     3) Musick, Jaden 10                4) Simmons, Adam 9                
 
Event 91  Girls 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            2:18.35    2:20.20    7  
     1) Meyer, Macie 11                 2) Harrison, Reilly 11            
     3) Scales, Amelia 11               4) Ayres, Caroline 11             
  2 Sharon Johnston Swim Team  'A'                         NT    2:20.60  
     1) Gaskin, Alayna 12               2) McCrary, Akasha 11             
     3) Owen, Bailey 12                 4) Bruce, Katie Wilson 12         
 -- Greenwyche Gators  'B'                            2:32.99   X2:39.95  
     1) Scott, Sydney 12                2) Sawyer, Kat 11                 
     3) Brooks, Caroline 12             4) McCary, Addie 12               
 -- Sharon Johnston Swim Team  'B'                         NT   X2:57.88  
     1) Simmons, Maggie 11              2) Cleary, Erin 12                
     3) Mayes, Anna 11                  4) Boughton, Jayden 12            
 -- Sharon Johnston Swim Team  'C'                         NT   X3:54.57  
     1) Wargo, Sophie 11                2) Brock, Rebecca 12              
     3) Holm, Aynslie 11                4) Bott, Jennifer 12              
 
Event 92  Boys 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            2:11.59    2:13.51    7  
     1) Freeman, Justin 12              2) Derrick, Andrew 11             
     3) Lunsford, Judd 11               4) Johnson, Bradford 12           
  2 Sharon Johnston Swim Team  'A'                         NT    2:24.53  
     1) Nulter, Dean 11                 2) Davis, William 12              
     3) McDonald, Bobby 11              4) McDonald, Brock 12             
 -- Greenwyche Gators  'B'                            2:36.11   X2:33.34  
     1) DeOrio, Tyler 11                2) Lee, Paul 11                   
     3) McManus, Wright 12              4) Kimball, Mason 12              
 -- Greenwyche Gators  'C'                            2:53.17   X3:09.32  
     1) Wells, Thomas 11                2) Fogarty, Owen 12               
     3) Bailey, Bobby 12                4) Higdon, AJ 12                  
 -- Sharon Johnston Swim Team  'B'                         NT   X3:18.77  
     1) Goldsby, Jacob 12               2) Kimbrell, Rogan 11             
     3) Anderson, Wyatt 12              4) Williams, Spencer 11           
 -- Sharon Johnston Swim Team  'C'                         NT   X4:03.57  
     1) Anderson, Franklin 12           2) Anderson, Nolan 12             
     3) Applegate, Logan 10             4) Zurinsky, Andrew 11            
 
Event 93  Girls 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sharon Johnston Swim Team  'A'                         NT    2:15.81    7  
     1) McCleary, Ella 13               2) Kimbrell, Mackenzie 13         
     3) Griffin, Caitlyn 14             4) McDonald, Savannah 14          
  2 Greenwyche Gators  'A'                            2:14.72    2:17.47  
     1) Clary, Sydney 14                2) Scales, Ansley 14              
     3) Ayres, Anna 14                  4) Houser, Michaela 13            
 
Event 94  Boys 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            2:01.24    2:01.70    7  
     1) Barlow, Bo 13                   2) Hardy, Samuel 13               
     3) Ziegler, William 14             4) Kimball, Myles 14              
  2 Sharon Johnston Swim Team  'A'                         NT    2:09.62  
     1) Campbell, Addison 13            2) Sullivan, Colin 14             
     3) Crisler, Reid 14                4) Driver, David 14               
 
Event 95  Girls 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sharon Johnston Swim Team  'A'                         NT    2:05.41    7  
     1) Barrett, Emerson 17             2) Barrett, Isabella 15           
     3) McDonald, Naomi 16              4) Vickers, Olivia 15             
  2 Greenwyche Gators  'A'                            2:02.62    2:08.90  
     1) Ferguson, Rebecca 16            2) Wood, Delaney 17               
     3) Coomer, Mary 17                 4) Ferguson, Emily 16             
 -- Sharon Johnston Swim Team  'B'                         NT   X2:35.97  
     1) Blanshan, Faith 15              2) Watwood, Breanna 17            
     3) Black, Sarah 17                 4) Bowar, Hailey 17               
 -- Sharon Johnston Swim Team  'C'                         NT   X3:02.03  
     1) Sampson, Lexi 15                2) Harwood, Colleen 15            
     3) Frazier, Shelby 15              4) Bowar, Heaven 16               
 
Event 96  Boys 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenwyche Gators  'A'                            1:49.82    1:51.21    7  
     1) Shockley, Cal 17                2) Rogers, Jackson 16             
     3) Hardy, Jackson 15               4) O'Neil, Stephen 15             
  2 Sharon Johnston Swim Team  'A'                         NT    1:59.46  
     1) Simmons, Evan 15                2) Lopresti, James 17             
     3) Bassler, Coleton 17             4) Erskine, Keyshawn 15           
 -- Sharon Johnston Swim Team  'B'                         NT   X2:17.01  
     1) Wallis, Mason 15                2) Dockery, Chance 16             
     3) Broyles, Lawson 15              4) Medlin, Taylor 16              
 -- Sharon Johnston Swim Team  'C'                         NT   X2:33.57  
     1) Clary, Sean 16                  2) Cousins, Joseph 16             
     3) Ferguson, Ethan 16              4) Jackson, Robert 16             
 
Event 99  Mixed 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bowar, Dylan              13 SJST                      NT      35.97  
 -- Hladky, Cami              19 Gators                 25.15     X24.56  
 -- Zirnstein, Nathan         21 Gators                 25.90     X25.10  
 -- Matus, Laura              18 Gators                 26.67     X27.62  
 -- Hopkins, Martin           19 Gators                 27.44     X30.08  
 -- Roth, Anna                17 Gators                 28.71     X30.37  
 -- Chilton, Anna             20 Gators                 26.39     X32.71  
 -- Holsclaw, Piper           16 Gators                    NT     X34.25  
 -- Hutto, Bailey             18 Gators                 30.25     X46.03  
 -- Hulgan, Zack              23 Gators                 47.63     X57.95  
 -- O'Hare, Sophie            18 Gators                 59.00   X1:04.07  
 -- Denney, Nathan            12 Gators                    NT   X1:34.40  

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2018 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org