Home
2018 Meets
2017 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL - H                HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 7/3/2018 11:49 PM
                     2018 RCSL JVRAvsGREN-Yards - 7/3/2018                     
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:27.87    1:24.84    7  
     1) Daniel, Caroline 8              2) Kimball, Madelyn 8             
     3) Kent, Hadley 8                  4) Ludwig, Camila 8               
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:26.38    1:28.05  
     1) Spink, Allie 8                  2) Newlin, Anna Paige 7           
     3) Amos, Lola 8                    4) Bawcom, Madeline 8             
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             2:05.33   X1:52.28  
     1) Matheny, Olivia 8               2) Smith, Katie Bird 8            
     3) Steele, Sela 8                  4) Monroe, Bella Grace 8          
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'C'             1:58.51   X2:09.50  
     1) Baker, Greer 6                  2) Powell, Charlotte 7            
     3) Duckett, Caeli 7                4) Crawford, Cydney 7             
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:33.69    1:36.03    7  
     1) Ayres, Charles 8                2) Edmondson, Owen 8              
     3) Holmes, Fox 7                   4) Davenport, Davis 8             
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             2:08.47   X1:57.26  
     1) Newby, Luke 6                   2) Cochran, Graham 7              
     3) Sharpe, Ian 7                   4) Price, Lawson 8                
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'C'             2:45.50   X2:23.00  
     1) Parker, Jack 7                  2) Durham, Wyatt 7                
     3) Monroe, Tucker 7                4) Suber, Chapman 6               
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            2:16.86   X2:38.03  
     1) Wester, Luke 7                  2) Giminez, James 7               
     3) Jones, Hardin 7                 4) Fogarty, Henry 8               
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:39.04         DQ  
     1) Bedsole, Drew 7                 2) Suber, Wyatt 8                 
     3) Casperson, Charlie 7            4) Kostrzewa, Sam 7               
 
Event 3  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             2:34.40    2:36.45    7  
     1) Wade, Jenna Beth 9              2) Amos, Fin 10                   
     3) Thomas, Katherine 10            4) Bibb, Maret 10                 
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            3:21.79    3:07.01  
     1) Derrick, Emily 9                2) Daniel, Bella 10               
     3) Banks, Abby 9                   4) Hachem, Amina 9                
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             3:04.13   X3:12.03  
     1) Cost, Emma Kate 10              2) Johnson, Reese 9               
     3) Anderson, Ellie 10              4) Spink, Caitlyn 10              
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'C'             3:33.09   X3:36.34  
     1) Baker, Austill 10               2) Watkins, Mae 9                 
     3) Newby, Caroline 9               4) Crawford, Jacey 10             
 
Event 4  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:40.38    2:37.65    7  
     1) Shadinger, Austin 10            2) Freeman, Andrew 10             
     3) Johnson, Wesley 10              4) Hardy, William 9               
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             3:01.57    3:10.91  
     1) Patz, Micah 10                  2) Patz, Isaac 10                 
     3) Casperson, Ben 9                4) Cochran, Brooks 9              
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            3:40.08   X3:17.82  
     1) Kent, Farrell 10                2) Steber, Joseph 10              
     3) Smith, Gibson 10                4) Hardy, Benjamin 9              
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             3:41.30   X3:19.01  
     1) Foreman, Andrew 10              2) Newlin, Joseph 9               
     3) Paulus, Jensen 10               4) Kostrzewa, Charlie 9           
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                                 NT   X3:39.70  
     1) Green, Luke 9                   2) Lucas, Liam 10                 
     3) McCary, Thad 10                 4) Zupko, Wyatt 10                
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             2:08.46    2:12.63    7  
     1) King, Betsy 11                  2) Amos, Haynes 12                
     3) Dougherty, Grace 12             4) Kowalczyk, Angela 12           
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:17.84    2:17.25  
     1) Meyer, Macie 11                 2) Sawyer, Kat 11                 
     3) Scales, Amelia 11               4) Ayres, Caroline 11             
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            2:35.83   X2:34.00  
     1) Harrison, Reilly 11             2) Scott, Sydney 12               
     3) Brooks, Caroline 12             4) McCary, Addie 12               
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             2:46.88   X2:47.35  
     1) Still, Abigail 11               2) Tao, Madeline 11               
     3) Duckett, Claire 11              4) Barker, Ellis 12               
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                                 NT   X3:18.06  
     1) Keith, Caroline 12              2) Keith, Atkins E 11             
     3) Giminez, Isabella 9             4) Edmondson, Lucy 12             
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:08.80    2:09.72    7  
     1) Kimball, Mason 12               2) Freeman, Justin 12             
     3) Johnson, Bradford 12            4) Lunsford, Judd 11              
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             2:16.27    2:19.77  
     1) Neville, Will 12                2) Watkins, Thomas 12             
     3) Wade, Maverick 11               4) Bedsole, Luke 11               
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            2:41.52   X2:48.94  
     1) Whitmire, Daniel 12             2) Fogarty, Owen 12               
     3) McManus, Wright 12              4) Derrick, Andrew 11             
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                                 NT   X3:25.40  
     1) Smith, George 11                2) Higdon, AJ 12                  
     3) Lee, Paul 11                    4)                                
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             2:12.42    2:13.64    7  
     1) King, Mary Foster 13            2) Patz, Ansley 14                
     3) Kalange, Sydney 13              4) Bibb, Maddie 14                
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:24.08    2:24.06  
     1) Clary, Sydney 14                2) Smith, Corinne 13              
     3) Scales, Ansley 14               4) Houser, Michaela 13            
 
Event 8  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:59.92    1:58.13    7  
     1) Hardy, Samuel 13                2) Kimball, Myles 14              
     3) Ziegler, William 14             4) Barlow, Bo 13                  
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             2:06.57    1:58.76  
     1) Byrd, Will 13                   2) Berkey, Chase 14               
     3) Thomas, James-Hale 13           4) Bedsole, Chris 14              
 
Event 9  Girls 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:57.91    2:00.32    7  
     1) Shepherd, Anna 15               2) Hamilton, Rebekah 15           
     3) Graves, Virginia 15             4) Patz, Callie 16                
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:12.04    2:14.18  
     1) Ferguson, Rebecca 16            2) Barlow, Hunter 16              
     3) Ferguson, Emily 16              4) Wood, Delaney 17               
 
Event 10  Boys 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:51.73    2:14.64    7  
     1) Shockley, Cal 17                2) Scott, Spencer 15              
     3) O'Neil, Stephen 15              4) Hardy, Jackson 15              
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baker, Greer               6 JVRA-US                24.24      22.66    5  
  2 Johnson, Anne Butler       6 JVRA-US                25.82      27.00    3  
  3 Powell, Farris             5 JVRA-US                39.71      31.20    1  
  4 Harrison, Addison          5 GATORS                 34.64      31.75  
  5 Heaps, Vivian              5 GATORS                 35.96      37.93  
  6 Ludwig, Cydney             5 GATORS                 44.44      51.26  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monroe, Clara              5 JVRA-US                   NT    1:10.97  
 -- Jones, Evelyn              5 GATORS                 46.44     X39.94  
 -- Spink, Lily                5 JVRA-US                40.03     X41.88  
 -- Penter, Raelyn             6 JVRA-US                42.20     X44.84  
 -- Lindgren, Charlotte        5 GATORS                 20.28     X55.02  
 -- Durham, Riley              4 JVRA-US              1:08.08   X1:15.95  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Newby, Luke                6 JVRA-US                24.89      26.69    5  
  2 Suber, Chapman             6 JVRA-US                25.95      28.03    3  
  3 Cochran, Carter            6 JVRA-US                30.70      30.76    1  
  4 Lindgren, Matthew          6 GATORS                 30.40      33.56  
  5 Craig, Nicholas            5 GATORS                 53.75    1:10.81  
  6 Sherk, Vance               4 GATORS                 50.75    1:48.02  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Mullins, Connor            6 JVRA-US                31.07     X32.07  
 -- Bawcom, Brennan            6 JVRA-US                33.02     X33.47  
 -- Matheny, James             6 JVRA-US                43.44     X41.22  
 -- Newlin, Benjamin           5 JVRA-US                42.06     X43.96  
 -- Blackwell, Berkeley        6 JVRA-US                56.50     X46.38  
 -- Crawford, Cade             6 JVRA-US                45.02     X49.89  
 -- Durham, Tucker             6 JVRA-US                56.70     X59.64  
 -- Craig, Zachary             5 GATORS               1:00.60   X1:09.63  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amos, Lola                 8 JVRA-US                16.81      16.09    5  
  2 Ludwig, Camila             8 GATORS                 16.11      16.63    3  
  3 Spink, Allie               8 JVRA-US                17.37      17.39    1  
  4 Kent, Hadley               8 GATORS                 18.82      20.03  
  5 Daniel, Caroline           8 GATORS                 19.95      21.70  
  6 Bawcom, Madeline           8 JVRA-US                21.50      22.16  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Duckett, Caeli             7 JVRA-US                23.42     X22.21  
 -- Powell, Charlotte          7 JVRA-US                24.72     X27.40  
 -- Shadinger, Isabelle        7 GATORS                 45.22     X28.22  
 -- Matheny, Olivia            8 JVRA-US                30.78     X29.16  
 -- Steele, Scarlett           7 JVRA-US                27.97     X30.15  
 -- Crawford, Cydney           7 JVRA-US                26.81     X31.13  
 -- Paulus, Clara              7 JVRA-US                35.71     X37.51  
 -- Pitchford, Madeleine       7 GATORS                 24.84     X47.38  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Casperson, Charlie         7 JVRA-US                19.07      18.33    5  
  2 Suber, Wyatt               8 JVRA-US                18.91      18.38    3  
  3 Kostrzewa, Sam             7 JVRA-US                17.97      18.75    1  
  4 Holmes, Fox                7 GATORS                 19.62      19.65  
  5 Edmondson, Owen            8 GATORS                 18.21      20.19  
  6 Fogarty, Henry             8 GATORS                    NT      24.40  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Price, Lawson              8 JVRA-US                22.46     X21.28  
 -- Wester, Luke               7 GATORS                 22.21     X23.27  
 -- Sharpe, Ian                7 JVRA-US                23.59     X23.51  
 -- Monroe, Tucker             7 JVRA-US                24.41     X25.22  
 -- Giminez, James             7 GATORS                 26.98     X25.84  
 -- Jones, Hardin              7 GATORS                 27.15     X29.01  
 -- Parker, Jack               7 JVRA-US                29.08     X33.14  
 -- Smalley, Nick              7 GATORS                 42.71     X47.96  
 -- Webb, Nehemiah             7 JVRA-US                50.81     X49.53  
 -- Stephens, Nealson          7 JVRA-US                52.13     X53.84  
 -- Smalley, Nate              7 GATORS                 49.50     X55.15  
 
Event 23  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thomas, Katherine         10 JVRA-US                32.29      32.44    5  
  2 Daniel, Bella             10 GATORS                 32.95      33.03    3  
  3 Amos, Fin                 10 JVRA-US                33.59      33.69    1  
  4 Bibb, Maret               10 JVRA-US                33.07      34.88  
  5 Banks, Abby                9 GATORS                 38.93      40.02  
  6 Hachem, Amina              9 GATORS                 44.47      44.34  
 
Event 25  Girls 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Watkins, Mae               9 JVRA-US                38.15     X39.15  
 -- Spink, Caitlyn            10 JVRA-US                36.15     X43.08  
 -- Baker, Austill            10 JVRA-US                42.88     X43.76  
 -- Crawford, Jacey           10 JVRA-US                44.66     X47.21  
 -- Mullins, Skylar            9 JVRA-US                45.57     X47.32  
 -- Newby, Caroline            9 JVRA-US                46.85     X50.50  
 -- Smalley, Abbie             9 GATORS                 52.77     X52.22  
 -- Stephens, Mary Margaret    9 JVRA-US                53.44     X55.09  
 -- Hachem, Alia               9 GATORS                 56.77     X55.63  
 -- Parker, Allie Reid         9 JVRA-US              1:02.44   X1:19.53  
 
Event 26  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Wesley           10 GATORS                 34.30      33.02    5  
  2 Patz, Micah               10 JVRA-US                36.21      34.39    3  
  3 Freeman, Andrew           10 GATORS                 33.41      34.78    1  
  4 Hardy, William             9 GATORS                 35.07      35.70  
  5 Cochran, Brooks            9 JVRA-US                39.64      40.16  
  6 Foreman, Andrew           10 JVRA-US                37.90      41.13  
 
Event 28  Boys 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Kent, Farrell             10 GATORS                 41.24     X39.46  
 -- Smith, Gibson             10 GATORS                 39.95     X40.33  
 -- McCary, Thad              10 GATORS                 39.23     X40.38  
 -- Kostrzewa, Charlie         9 JVRA-US                   NT     X41.90  
 -- Lucas, Liam               10 GATORS                 41.93     X41.95  
 -- Green, Luke                9 GATORS                 41.47     X42.12  
 -- Steber, Joseph            10 GATORS                 39.75     X42.28  
 -- Penter, Colton             9 JVRA-US                44.53     X43.01  
 -- Kruse, Griffin             9 JVRA-US                   NT     X45.90  
 -- Newlin, Joseph             9 JVRA-US                47.01     X49.02  
 -- Kowalczyk, Jonathan        9 JVRA-US              1:03.12   X1:00.95  
 
Event 29  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dougherty, Grace          12 JVRA-US                27.05      28.01    5  
  2 Meyer, Macie              11 GATORS                 28.80      28.85    3  
  3 Ayres, Caroline           11 GATORS                 29.19      29.94    1  
  4 Kowalczyk, Angela         12 JVRA-US                28.54      30.31  
  5 Scales, Amelia            11 GATORS                 31.66      31.83  
  6 King, Betsy               11 JVRA-US                31.09      32.94  
 
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Barker, Ellis             12 JVRA-US                33.31     X33.08  
 -- McCary, Addie             12 GATORS                 33.60     X33.91  
 -- Harrison, Reilly          11 GATORS                 34.35     X34.59  
 -- Tao, Madeline             11 JVRA-US                35.13     X35.34  
 -- Edmondson, Lucy           12 GATORS                 35.40     X36.21  
 -- Keith, Caroline           12 GATORS                 34.97     X37.06  
 -- Sharpe, Julia             11 JVRA-US                40.54     X39.72  
 -- Keith, Atkins E           11 GATORS                 42.06     X43.28  
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Bradford         12 GATORS                 26.35      26.83    5  
  2 Neville, Will             12 JVRA-US                26.63      26.84    3  
  3 Freeman, Justin           12 GATORS                 27.63      28.14    0.5
  3 Bedsole, Luke             11 JVRA-US                27.83      28.14    0.5
  5 Derrick, Andrew           11 GATORS                 31.98      32.20  
  6 Wade, Maverick            11 JVRA-US                32.33      32.72  
 
Event 34  Boys 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Lee, Paul                 11 GATORS                 35.32     X33.88  
 -- McManus, Wright           12 GATORS                 34.41     X34.02  
 -- Fogarty, Owen             12 GATORS                 37.02     X38.14  
 -- Whitmire, Daniel          12 GATORS                 36.34     X38.25  
 -- Smith, George             11 GATORS                 43.03     X44.39  
 -- Higdon, AJ                12 GATORS                 45.39     X48.15  
 
Event 35  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bibb, Maddie              14 JVRA-US                26.06      26.89    5  
  2 Houser, Michaela          13 GATORS                 29.12      28.65    3  
  3 King, Mary Foster         13 JVRA-US                27.95      28.66    1  
  4 Clary, Sydney             14 GATORS                 30.37      30.21  
  5 Kalange, Sydney           13 JVRA-US                29.78      30.25  
  6 Scales, Ansley            14 GATORS                 30.37      30.52  
 
Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bedsole, Chris            14 JVRA-US                23.42      23.65    5  
  2 Kimball, Myles            14 GATORS                 24.18      24.71    3  
  3 Barlow, Bo                13 GATORS                 28.05      28.14    1  
  4 Hardy, Samuel             13 GATORS                 27.15      28.77  
  5 Thomas, James-Hale        13 JVRA-US                28.59      29.46  
  6 Berkey, Chase             14 JVRA-US                30.63      30.46  
 
Event 40  Boys 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Van Beck, Chad            13 GATORS                 30.43     X31.34  
 -- Sawyer, Owen              13 GATORS                 33.40     X33.91  
 -- Stephens, Julian          13 JVRA-US                45.72     X41.31  
 
Event 41  Girls 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hamilton, Rebekah         15 JVRA-US                25.39      25.09    5  
  2 Patz, Callie              16 JVRA-US                26.33      25.77    3  
  3 Shepherd, Anna            15 JVRA-US                   NT      26.62    1  
  4 Wood, Delaney             17 GATORS                 27.24      27.81  
  5 Ferguson, Emily           16 GATORS                 27.48      28.33  
  6 Barlow, Hunter            16 GATORS                 29.95      29.51  
 
Event 43  Girls 15-17 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Eichstaedt, Emily         16 JVRA-US                   NT     X28.44  
 -- Anderson, Lainey          15 JVRA-US                28.69     X29.65  
 -- Sharpe, Haley             15 JVRA-US                31.40     X31.15  
 
Event 44  Boys 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Neil, Stephen           15 GATORS                 23.59     J24.58    5  
  2 Theisen, Landon           15 JVRA-US                24.30     J24.00    3  
  3 Shockley, Cal             17 GATORS                 24.75     J24.56    1  
  4 Barraza, Chris            15 JVRA-US                25.09      25.20  
  5 Rogers, Jackson           16 GATORS                    NT      25.27  
  6 Barker, Luke              16 JVRA-US                25.19      25.40  
 
Event 46  Boys 15-17 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Steber, Ben               16 GATORS                 30.43     X36.15  
 -- Whitmire, John Bradley B  15 GATORS                 29.79     X38.08  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kimball, Madelyn           8 GATORS                 25.02     J24.62    5  
  2 Amos, Lola                 8 JVRA-US                24.57     J24.58    3  
  3 Newlin, Anna Paige         7 JVRA-US                26.72      26.70    1  
  4 Smith, Katie Bird          8 JVRA-US                32.65      28.64  
  5 Wester, Audrey             7 GATORS                    NT      32.75  
  6 Daniel, Caroline           8 GATORS                 30.08      33.45  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ayres, Charles             8 GATORS                 24.53      26.32    5  
  2 Edmondson, Owen            8 GATORS                 24.52     J26.32    3  
  3 Kostrzewa, Sam             7 JVRA-US                26.94      26.90    1  
  4 Suber, Wyatt               8 JVRA-US                30.69      28.26  
  5 Cochran, Graham            7 JVRA-US                36.13      33.53  
  6 Fogarty, Henry             8 GATORS                 31.56      34.21  
 
Event 49  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amos, Fin                 10 JVRA-US                42.56      42.13    5  
  2 Daniel, Bella             10 GATORS                 46.08      48.45    3  
  3 Cost, Emma Kate           10 JVRA-US                49.19      52.70    1  
  4 Johnson, Reese             9 JVRA-US                52.09      53.27  
  5 Banks, Abby                9 GATORS                 54.59      55.00  
  6 Pitchford, Josie           9 GATORS               1:03.71    1:00.50  
 
Event 50  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Freeman, Andrew           10 GATORS                 42.59      42.75    5  
  2 Shadinger, Austin         10 GATORS                 44.50      45.53    3  
  3 Cochran, Brooks            9 JVRA-US                49.59      47.08    1  
  4 Patz, Isaac               10 JVRA-US                48.27      48.50  
  5 Patz, Micah               10 JVRA-US                51.53      49.08  
  6 Hardy, Benjamin            9 GATORS                 51.25      49.33  
 
Event 51  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amos, Haynes              12 JVRA-US                35.14      35.01    5  
  2 Meyer, Macie              11 GATORS                 38.05      38.76    3  
  3 Kowalczyk, Angela         12 JVRA-US                39.49      40.63    1  
  4 Sawyer, Kat               11 GATORS                 40.29      40.81  
  5 Scott, Sydney             12 GATORS                 42.18      41.15  
  6 Still, Abigail            11 JVRA-US                49.27      45.22  
 
Event 52  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Freeman, Justin           12 GATORS                 36.63      35.53    5  
  2 Neville, Will             12 JVRA-US                35.00      37.15    3  
  3 Lunsford, Judd            11 GATORS                 40.16      39.97    1  
  4 Kimball, Mason            12 GATORS                 42.81      45.81  
  5 Watkins, Thomas           12 JVRA-US                45.32      46.00  
  6 Ocampo, Nicholas          11 JVRA-US              1:01.26    1:03.26  
 
Event 53  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bibb, Maddie              14 JVRA-US                40.33      39.33    5  
  2 Scales, Ansley            14 GATORS                 41.09      41.00    3  
  3 Smith, Corinne            13 GATORS                 42.19      42.39    1  
  4 Ayres, Anna K             14 GATORS                 43.43      42.66  
  5 Burns, Julia              14 JVRA-US                43.29      42.69  
  6 Patz, Ansley              14 JVRA-US                43.29      43.70  
 
Event 54  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kimball, Myles            14 GATORS                 30.41      30.89    5  
  2 Byrd, Will                13 JVRA-US                35.03      35.01    3  
  3 Berkey, Chase             14 JVRA-US                37.56      37.59    1  
  4 Hardy, Samuel             13 GATORS                 38.96      39.19  
  5 Whitmire, Todd            13 GATORS                 38.96     J39.19  
  6 Kruse, Tanner             13 JVRA-US                45.03      47.90  
 
Event 55  Girls 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hamilton, Rebekah         15 JVRA-US                33.99      34.89    5  
  2 Graves, Virginia          15 JVRA-US                35.00      37.21    3  
  3 Ferguson, Emily           16 GATORS                 35.76      37.46    1  
  4 Byrd, Maddie              15 JVRA-US                37.80      38.96  
  5 Ferguson, Rebecca         16 GATORS                 39.92      40.52  
  6 Barlow, Hunter            16 GATORS                 41.09      41.71  
 
Event 56  Boys 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Theisen, Landon           15 JVRA-US                31.82     J31.53    5  
  2 Barraza, Chris            15 JVRA-US                30.81     J31.25    3  
  3 Scott, Spencer            15 GATORS                 32.35      32.03    1  
  4 Rogers, Jackson           16 GATORS                 35.89      33.40  
  5 Hardy, Jackson            15 GATORS                 38.31      39.77  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:11.53    1:14.96    7  
     1) Edmondson, Owen M8              2) Holmes, Fox M7                 
     3) Kimball, Madelyn W8             4) Ludwig, Camila W8              
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:11.06    1:16.05  
     1) Spink, Allie W8                 2) Suber, Wyatt M8                
     3) Kostrzewa, Sam M7               4) Amos, Lola W8                  
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             1:25.86   X1:30.07  
     1) Bawcom, Madeline W8             2) Monroe, Bella Grace W8         
     3) Price, Lawson M8                4) Casperson, Charlie M7          
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'C'             1:40.53   X1:55.84  
     1) Duckett, Caeli W7               2) Durham, Wyatt M7               
     3) Crawford, Cydney W7             4) Monroe, Tucker M7              
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            1:30.29   X2:02.27  
     1) Davenport, Davis M8             2) Cole, Elin W8                  
     3) Pitchford, Madeleine W7         4) Wester, Luke M7                
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                            2:02.05   X2:21.63  
     1) Giminez, James M7               2) Wester, Audrey W7              
     3) Jones, Hardin M7                4) Haley, Elaina W7               
 
Event 59  Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             2:21.21    2:18.60    7  
     1) Bibb, Maret W10                 2) Casperson, Ben M9              
     3) Patz, Micah M10                 4) Thomas, Katherine W10          
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:21.15    2:22.08  
     1) Daniel, Bella W10               2) Freeman, Andrew M10            
     3) Banks, Abby W9                  4) Johnson, Wesley M10            
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             2:27.39   X2:35.84  
     1) Wade, Jenna Beth W9             2) Patz, Isaac M10                
     3) Foreman, Andrew M10             4) Amos, Fin W10                  
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'C'             2:40.46   X2:53.39  
     1) Watkins, Mae W9                 2) Cochran, Brooks M9             
     3) Paulus, Jensen M10              4) Spink, Caitlyn W10             
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                            3:12.19   X3:10.00  
     1) Davenport, Lainey W10           2) Green, Luke M9                 
     3) Kent, Farrell M10               4) Pitchford, Josie W9            
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            3:08.52   X3:19.81  
     1) Steber, Joseph M10              2) Smalley, Abbie W9              
     3) Hachem, Alia W9                 4) McCary, Thad M10               
 
Event 61  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:50.34    1:51.59    7  
     1) Dougherty, Grace W12            2) Amos, Haynes W12               
     3) Bedsole, Luke M11               4) Neville, Will M12              
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:51.97    1:53.98  
     1) Meyer, Macie W11                2) Freeman, Justin M12            
     3) Ayres, Caroline W11             4) Johnson, Bradford M12          
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            2:18.28   X2:24.19  
     1) Harrison, Reilly W11            2) Lee, Paul M11                  
     3) McManus, Wright M12             4) Sawyer, Kat W11                
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                            2:39.19   X2:51.71  
     1) Higdon, AJ M12                  2) Edmondson, Lucy W12            
     3) Keith, Atkins E W11             4) Whitmire, Daniel M12           
 
Event 63  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:46.02    1:47.13    7  
     1) Bibb, Maddie W14                2) Byrd, Will M13                 
     3) King, Mary Foster W13           4) Bedsole, Chris M14             
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:54.69    1:53.16  
     1) Hardy, Samuel M13               2) Houser, Michaela W13           
     3) Clary, Sydney W14               4) Barlow, Bo M13                 
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             2:01.47   X2:05.35  
     1) Kalange, Sydney W13             2) Thomas, James-Hale M13         
     3) Berkey, Chase M14               4) Cost, Caroline W13             
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                 NT   X2:15.22  
     1) Van Beck, Chad M13              2) Smith, Corinne W13             
     3) Ayres, Anna K W14               4) Sawyer, Owen M13               
 
Event 65  Mixed 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:41.11    1:41.18    7  
     1) Barraza, Chris M15              2) Patz, Callie W16               
     3) Hamilton, Rebekah W15           4) Theisen, Landon M15            
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:39.67    1:45.63  
     1) Kimball, Myles M14              2) Wood, Delaney W17              
     3) Ferguson, Emily W16             4) O'Neil, Stephen M15            
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            1:59.68   X2:04.88  
     1) Whitmire, John Bradley B M15    2) Ferguson, Rebecca W16          
     3) Coomer, Mary W17                4) Scott, Spencer M15             
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spink, Allie               8 JVRA-US                19.38      19.03    5  
  2 Ludwig, Camila             8 GATORS                 21.28      22.53    3  
  3 Kimball, Madelyn           8 GATORS                 20.59      22.66    1  
  4 Kent, Hadley               8 GATORS                 23.21      23.84  
  5 Monroe, Bella Grace        8 JVRA-US                29.35      26.87  
  6 Newlin, Anna Paige         7 JVRA-US                27.46      28.52  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Casperson, Charlie         7 JVRA-US                24.03      24.95    5  
  2 Bedsole, Drew              7 JVRA-US                24.69      25.57    3  
  3 Ayres, Charles             8 GATORS                 25.53      26.95    1  
  4 Fogarty, Henry             8 GATORS                 27.44      27.94  
  5 Holmes, Fox                7 GATORS                 28.16      27.97  
  6 Durham, Wyatt              7 JVRA-US                   NT      32.97  
 
Event 69  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thomas, Katherine         10 JVRA-US                39.51      38.20    5  
  2 Bibb, Maret               10 JVRA-US                45.32      41.12    3  
  3 Daniel, Bella             10 GATORS                 40.79      43.54    1  
  4 Wade, Jenna Beth           9 JVRA-US                42.83      43.90  
  5 Derrick, Emily             9 GATORS               1:03.40      52.45  
  6 Schmitz, Laurel           10 GATORS               1:01.32    1:08.12  
 
Event 70  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shadinger, Austin         10 GATORS                 42.21      40.64    5  
  2 Johnson, Wesley           10 GATORS                 40.94      41.59    3  
  3 Freeman, Andrew           10 GATORS                 45.32     J46.32    1  
  4 Patz, Micah               10 JVRA-US                45.89     J45.95  
  5 Foreman, Andrew           10 JVRA-US                45.00      46.44  
  6 Casperson, Ben             9 JVRA-US                49.16      52.38  
 
Event 71  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dougherty, Grace          12 JVRA-US                31.00      31.03    5  
  2 Amos, Haynes              12 JVRA-US                32.78      33.08    3  
  3 Meyer, Macie              11 GATORS                 33.04      33.76    1  
  4 Ayres, Caroline           11 GATORS                 35.09      36.19  
  5 King, Betsy               11 JVRA-US                34.50      38.15  
  6 Scales, Amelia            11 GATORS                 38.26      38.97  
 
Event 72  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Bradford         12 GATORS                 31.43     J30.96    5  
  2 Neville, Will             12 JVRA-US                30.32     J30.81    3  
  3 Bedsole, Luke             11 JVRA-US                32.56      31.76    1  
  4 Lunsford, Judd            11 GATORS                 33.91      33.53  
  5 Kimball, Mason            12 GATORS                 34.06      33.93  
  6 Wade, Maverick            11 JVRA-US                37.49      40.38  
 
Event 73  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 King, Mary Foster         13 JVRA-US                30.77      30.45    5  
  2 Bibb, Maddie              14 JVRA-US                30.82      31.58    3  
  3 Cost, Caroline            13 JVRA-US                35.50      35.08    1  
  4 Houser, Michaela          13 GATORS                 36.82      36.82  
  5 Clary, Sydney             14 GATORS                 38.48      38.97  
  6 Smith, Corinne            13 GATORS                 39.58      39.77  
 
Event 74  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bedsole, Chris            14 JVRA-US                27.95      27.02    5  
  2 Kimball, Myles            14 GATORS                 29.05      28.00    3  
  3 Byrd, Will                13 JVRA-US                26.92      28.78    1  
  4 Barlow, Bo                13 GATORS                 34.25      33.75  
  5 Thomas, James-Hale        13 JVRA-US                33.31      34.75  
  6 Ziegler, William          14 GATORS                 36.16      35.69  
 
Event 75  Girls 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hamilton, Rebekah         15 JVRA-US                28.30      28.08    5  
  2 Shepherd, Anna            15 JVRA-US                29.32      29.96    3  
  3 Graves, Virginia          15 JVRA-US                31.22      30.96    1  
  4 Wood, Delaney             17 GATORS                 35.53      34.34  
  5 Ferguson, Rebecca         16 GATORS                 34.03      35.01  
  6 Coomer, Mary              17 GATORS                 35.63      36.71  
 
Event 76  Boys 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Neil, Stephen           15 GATORS                 28.28      28.31    5  
  2 Barraza, Chris            15 JVRA-US                29.40      28.65    3  
  3 Shockley, Cal             17 GATORS                 28.33      29.64    1  
  4 Rogers, Jackson           16 GATORS                 31.59      32.06  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amos, Lola                 8 JVRA-US                18.78      18.34    5  
  2 Ludwig, Camila             8 GATORS                 19.99      19.56    3  
  3 Spink, Allie               8 JVRA-US                21.90      22.56    1  
  4 Kimball, Madelyn           8 GATORS                 21.79      22.97  
  5 Kent, Hadley               8 GATORS                 23.42      25.26  
  6 Steele, Sela               8 JVRA-US                33.15      27.78  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Suber, Wyatt               8 JVRA-US                22.82      22.76    5  
  2 Casperson, Charlie         7 JVRA-US                25.69      22.89    3  
  3 Holmes, Fox                7 GATORS                 23.83      23.38    1  
  4 Bedsole, Drew              7 JVRA-US                25.69      23.87  
  5 Edmondson, Owen            8 GATORS                 27.69      31.70  
  6 Ayres, Charles             8 GATORS                 28.92      33.46  
 
Event 79  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thomas, Katherine         10 JVRA-US                35.94      37.95    5  
  2 Bibb, Maret               10 JVRA-US                40.79      42.18    3  
  3 Anderson, Ellie           10 JVRA-US                45.69      46.19    1  
  4 Banks, Abby                9 GATORS                 47.84      49.53  
  5 Giminez, Isabella          9 GATORS                 55.58      59.71  
  6 Derrick, Emily             9 GATORS               1:09.04    1:05.25  
 
Event 80  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Wesley           10 GATORS                 40.51      39.69    5  
  2 Hardy, Benjamin            9 GATORS                 41.89      41.51    3  
  3 Shadinger, Austin         10 GATORS                 41.28      42.62    1  
  4 Paulus, Jensen            10 JVRA-US                   NT      54.76  
  5 Casperson, Ben             9 JVRA-US                47.77      56.03  
  6 Patz, Isaac               10 JVRA-US                55.07      57.02  
 
Event 81  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dougherty, Grace          12 JVRA-US                30.28      31.59    5  
  2 Amos, Haynes              12 JVRA-US                31.62      32.69    3  
  3 Ayres, Caroline           11 GATORS                 34.31      35.14    1  
  4 Kowalczyk, Angela         12 JVRA-US                35.28      35.72  
  5 Scales, Amelia            11 GATORS                 35.32      35.94  
  6 Brooks, Caroline          12 GATORS                 38.75      37.70  
 
Event 82  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Bradford         12 GATORS                 27.67      27.85    5  
  2 Bedsole, Luke             11 JVRA-US                30.21      29.90    3  
  3 Freeman, Justin           12 GATORS                 34.35      32.95    1  
  4 Lunsford, Judd            11 GATORS                 35.26      35.75  
  5 Wade, Maverick            11 JVRA-US                32.80      36.88  
  6 Watkins, Thomas           12 JVRA-US                44.72      52.18  
 
Event 83  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Houser, Michaela          13 GATORS                 31.60     J31.08    5  
  2 King, Mary Foster         13 JVRA-US                30.33     J30.83    3  
  3 Kalange, Sydney           13 JVRA-US                32.30      32.27    1  
  4 Clary, Sydney             14 GATORS                 35.03      33.82  
  5 Scales, Ansley            14 GATORS                 34.29      34.53  
  6 Cost, Caroline            13 JVRA-US                32.69      34.77  
 
Event 84  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bedsole, Chris            14 JVRA-US                25.99      26.57    5  
  2 Ziegler, William          14 GATORS                 29.01      29.28    3  
  3 Byrd, Will                13 JVRA-US                29.88      30.28    1  
  4 Barlow, Bo                13 GATORS                 29.81      30.50  
  5 Thomas, James-Hale        13 JVRA-US                28.05      31.33  
  6 Hardy, Samuel             13 GATORS                 31.20      31.58  
 
Event 85  Girls 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shepherd, Anna            15 JVRA-US                29.13      28.57    5  
  2 Graves, Virginia          15 JVRA-US                28.27      28.59    3  
  3 Ferguson, Emily           16 GATORS                 29.68      30.07    1  
  4 Strankman, Cole           17 JVRA-US                   NT      30.47  
  5 Wood, Delaney             17 GATORS                 31.02      31.44  
  6 Ferguson, Rebecca         16 GATORS                 32.01      35.39  
 
Event 86  Boys 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Neil, Stephen           15 GATORS                 25.47      26.09    5  
  2 Shockley, Cal             17 GATORS                 28.44      28.45    3  
  3 Theisen, Landon           15 JVRA-US                28.69      28.64    1  
  4 Hardy, Jackson            15 GATORS                 29.14      32.43  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:12.47    1:19.64    7  
     1) Daniel, Caroline 8              2) Kimball, Madelyn 8             
     3) Kent, Hadley 8                  4) Ludwig, Camila 8               
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:18.51    1:22.18  
     1) Spink, Allie 8                  2) Monroe, Bella Grace 8          
     3) Bawcom, Madeline 8              4) Amos, Lola 8                   
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             1:36.56   X1:51.14  
     1) Newlin, Anna Paige 7            2) Powell, Charlotte 7            
     3) Crawford, Cydney 7              4) Duckett, Caeli 7               
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'C'             1:54.79   X1:52.64  
     1) Steele, Sela 8                  2) Steele, Scarlett 7             
     3) Smith, Katie Bird 8             4) Matheny, Olivia 8              
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:18.41    1:23.52    7  
     1) Suber, Wyatt 8                  2) Bedsole, Drew 7                
     3) Casperson, Charlie 7            4) Kostrzewa, Sam 7               
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:18.84    1:27.84  
     1) Holmes, Fox 7                   2) Davenport, Davis 8             
     3) Ayres, Charles 8                4) Edmondson, Owen 8              
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             1:37.21   X1:49.53  
     1) Sharpe, Ian 7                   2) Durham, Wyatt 7                
     3) Monroe, Tucker 7                4) Price, Lawson 8                
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'C'             1:50.34   X2:15.08  
     1) Newby, Luke 6                   2) Parker, Jack 7                 
     3) Suber, Chapman 6                4) Cochran, Graham 7              
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            2:21.57   X2:24.59  
     1) Smalley, Nick 7                 2) Smalley, Nate 7                
     3) Fogarty, Henry 8                4) Wester, Luke 7                 
 
Event 89  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             2:14.90    2:30.64    7  
     1) Bibb, Maret 10                  2) Wade, Jenna Beth 9             
     3) Amos, Fin 10                    4) Thomas, Katherine 10           
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:41.61    2:51.70  
     1) Banks, Abby 9                   2) Derrick, Emily 9               
     3) Hachem, Amina 9                 4) Daniel, Bella 10               
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             2:38.96   X2:45.33  
     1) Watkins, Mae 9                  2) Anderson, Ellie 10             
     3) Cost, Emma Kate 10              4) Spink, Caitlyn 10              
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'C'             2:55.49   X3:17.59  
     1) Baker, Austill 10               2) Mullins, Skylar 9              
     3) Crawford, Jacey 10              4) Johnson, Reese 9               
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            3:37.04   X3:52.89  
     1) Smalley, Abbie 9                2) Smith, Sara 9                  
     3) Davenport, Lainey 10            4) Hachem, Alia 9                 
 
Event 90  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:17.75    2:24.76    7  
     1) Freeman, Andrew 10              2) Hardy, William 9               
     3) Shadinger, Austin 10            4) Johnson, Wesley 10             
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             2:38.89    2:34.69  
     1) Cochran, Brooks 9               2) Casperson, Ben 9               
     3) Patz, Isaac 10                  4) Patz, Micah 10                 
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                                 NT   X2:50.76  
     1) Kent, Farrell 10                2) Green, Luke 9                  
     3) Lucas, Liam 10                  4)                                
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            2:38.41   X2:51.18  
     1) Hardy, Benjamin 9               2) Smith, Gibson 10               
     3) Steber, Joseph 10               4) McCary, Thad 10                
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             2:52.51   X3:04.96  
     1) Paulus, Jensen 10               2) Newlin, Joseph 9               
     3) Penter, Colton 9                4) Foreman, Andrew 10             
 
Event 91  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:55.51    1:58.83    7  
     1) Kowalczyk, Angela 12            2) King, Betsy 11                 
     3) Amos, Haynes 12                 4) Dougherty, Grace 12            
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:03.85    2:03.94  
     1) Meyer, Macie 11                 2) Sawyer, Kat 11                 
     3) Scales, Amelia 11               4) Ayres, Caroline 11             
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            2:17.94   X2:26.76  
     1) Harrison, Reilly 11             2) Keith, Caroline 12             
     3) Scott, Sydney 12                4) McCary, Addie 12               
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             2:24.84   X2:27.14  
     1) Barker, Ellis 12                2) Tao, Madeline 11               
     3) Sharpe, Julia 11                4) Duckett, Claire 11             
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                            2:28.32   X2:48.06  
     1) Keith, Atkins E 11              2) Brooks, Caroline 12            
     3) Edmondson, Lucy 12              4)                                
 
Event 92  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:55.92    1:57.57    7  
     1) Freeman, Justin 12              2) Derrick, Andrew 11             
     3) Lunsford, Judd 11               4) Johnson, Bradford 12           
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             2:06.79    2:00.20  
     1) Bedsole, Luke 11                2) Watkins, Thomas 12             
     3) Wade, Maverick 11               4) Neville, Will 12               
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            2:19.65   X2:24.77  
     1) McManus, Wright 12              2) Whitmire, Daniel 12            
     3) Lee, Paul 11                    4) Kimball, Mason 12              
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                            2:42.19   X2:54.44  
     1) Fogarty, Owen 12                2) Higdon, AJ 12                  
     3) Smith, George 11                4)                                
 
Event 93  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:53.40    1:56.15    7  
     1) King, Mary Foster 13            2) Kalange, Sydney 13             
     3) Cost, Caroline 13               4) Bibb, Maddie 14                
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:57.48    2:05.21  
     1) Houser, Michaela 13             2) Smith, Corinne 13              
     3) Clary, Sydney 14                4) Scales, Ansley 14              
 
Event 94  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:52.87    1:51.50    7  
     1) Hardy, Samuel 13                2) Ziegler, William 14            
     3) Barlow, Bo 13                   4) Kimball, Myles 14              
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             2:03.68    2:02.63  
     1) Byrd, Will 13                   2) Kruse, Tanner 13               
     3) Berkey, Chase 14                4) Thomas, James-Hale 13          
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                 NT   X2:15.35  
     1) Sawyer, Owen 13                 2) Whitmire, Todd 13              
     3) Van Beck, Chad 13               4)                                
 
Event 95  Girls 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:45.66    1:44.76    7  
     1) Patz, Callie 16                 2) Strankman, Cole 17             
     3) Shepherd, Anna 15               4) Hamilton, Rebekah 15           
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:54.96    1:59.66  
     1) Wood, Delaney 17                2) Barlow, Hunter 16              
     3) Ferguson, Rebecca 16            4) Ferguson, Emily 16             
 
Event 96  Boys 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:38.00    1:38.95    7  
     1) Theisen, Landon 15              2) Barker, Luke 16                
     3) Barraza, Chris 15               4) Bedsole, Chris 14              
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:43.71    1:41.13  
     1) Hardy, Jackson 15               2) Rogers, Jackson 16             
     3) O'Neil, Stephen 15              4) Shockley, Cal 17               
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            1:59.00   X1:56.26  
     1) Whitmire, John Bradley B 15     2) Rainey, Jed 16                 
     3) Steber, Ben 16                  4) Scott, Spencer 15              
 
Event 99  Mixed 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Hladky, Cami              19 GATORS                 25.14     X25.76  
 -- Holsclaw, Piper           16 GATORS                 30.95     X28.53  
 -- Hopkins, Martin           19 GATORS                 30.43     X33.96  
 -- O'Hare, Sophie            18 GATORS                    NT     X46.20  
 -- Hulgan, Zack              23 GATORS                 51.30     X57.93  
 -- Hutto, Bailey             18 GATORS                    NT     X59.27  
 -- Mohlere, Sarah            18 GATORS                    NT   X1:01.13  

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2018 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org