Home
2018 Meets
2017 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL - H               HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 6/14/2018 03:04 PM
                    2018 RCSL JVRAvsMTSP-Yards - 6/13/2018                     
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:32.70    1:39.01    7  
     1) Spink, Allie 8                  2) Newlin, Anna Paige 7           
     3) Amos, Lola 8                    4) Duckett, Caeli 7               
  2 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             1:51.53    1:58.84  
     1) Overton, Maelle 7               2) Braden, Nora 7                 
     3) Dill, Sloan 8                   4) Rimes, Cora 6                  
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'C'             2:32.69   X2:00.12  
     1) Monroe, Bella Grace 8           2) Persaud, Maya 8                
     3) Taylor, Mary 7                  4) Powell, Charlotte 7            
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             2:00.71   X2:10.23  
     1) Walker, Meredith 8              2) Steele, Sela 8                 
     3) Matheny, Olivia 8               4) Baker, Greer 6                 
 -- MOUNTAIN SPRINGS  'B'                                  NT   X2:17.00  
     1) Spadaro, Addison 7              2) Haymond, Sophie 8              
     3) Handley, Grace 8                4) Meehan, Lorcan 8               
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             2:01.26    2:01.28    7  
     1) Roberts, Jadon 7                2) Argentina, Oliver 8            
     3) Murphree, Bright 8              4) Johnston, William A 7          
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             1:55.70   X2:07.71  
     1) Cochran, Graham 7               2) Cole, Fisher 7                 
     3) Kowalczyk, Jonathan 8           4) Kruse, Griffin 8               
 -- MOUNTAIN SPRINGS  'B'                                  NT   X2:27.59  
     1) Cazier, Clayton 7               2) Pfeiffer, Gus 7                
     3) Rimes, Braden 8                 4) Ashley, Max 8                  
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'C'             2:40.39   X2:47.31  
     1) Parker, Jack 7                  2) Pearson, Porter 8              
     3) Newby, Luke 6                   4) Sharpe, Ian 7                  
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:33.46         DQ  
     1) Bedsole, Drew 7                 2) Kostrzewa, Sam 7               
     3) Kostrzewa, Charlie 8            4) Suber, Wyatt 8                 
 
Event 3  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             3:11.10    3:18.75    7  
     1) Bennett, Rowe 10                2) Buzzetta, Mia 10               
     3) Marler, Katherine 9             4) Somers, Madeleine 10           
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             3:07.65   X3:07.44  
     1) Cole, Campbell 9                2) Cost, Emma Kate 10             
     3) Anderson, Ellie 10              4) Watkins, Mae 9                 
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'C'             3:49.67   X3:30.19  
     1) Parsons, Alexa 9                2) Spink, Caitlyn 10              
     3) Johnson, Reese 9                4) Newby, Caroline 9              
 -- MOUNTAIN SPRINGS  'B'                                  NT   X4:09.27  
     1) Balch, Evelyn 10                2) Cockrell, Cassidy 9            
     3) Johnston, Norah 9               4) Handley, Ellis 6               
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             2:39.27         DQ  
     1) Wade, Jenna Beth 9              2) Amos, Fin 10                   
     3) Thomas, Katherine 10            4) Bibb, Maret 10                 
 
Event 4  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             3:07.64    3:07.58    7  
     1) Foreman, Andrew 10              2) Patz, Isaac 10                 
     3) Casperson, Ben 9                4) Patz, Micah 10                 
  2 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             3:25.17    3:54.41  
     1) Pendergrass, Charles 9          2) Roberts, Nathan 10             
     3) Retzke, Jefferson 9             4) Cazier, Noah 10                
 -- MOUNTAIN SPRINGS  'B'                                  NT   X3:32.33  
     1) Holmes, Wesley 10               2) Schmitt, Miles 9               
     3) Schroer, Keaton 10              4) Hulgan, Ryan 9                 
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             3:43.35   X3:47.62  
     1) Newlin, Joseph 9                2) Penter, Colton 9               
     3) Cochran, Brooks 9               4) Paulus, Jensen 10              
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             2:11.85    2:14.53    7  
     1) King, Betsy 11                  2) Amos, Haynes 12                
     3) Dougherty, Grace 12             4) Kowalczyk, Angela 12           
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             2:49.68   X3:05.46  
     1) Barker, Ellis 12                2) Tao, Madeline 11               
     3) Duckett, Claire 11              4) Sharpe, Julia 11               
 -- MOUNTAIN SPRINGS  'B'                                  NT   X3:29.69  
     1) Pommerenck, Meredith 11         2) Tumminello, Cici 11            
     3) Little, Campbell 12             4) Cockrell, Collyns 11           
 -- MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             2:41.60         DQ  
     1) Walker, Molly 11                2) Retzke, Lillian 11             
     3) Roberts, Noah 12                4) Schmitt, Avery 12              
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             3:57.37    3:03.44    7  
     1) Pendergrass, Matthew 12         2) Buzzetta, Jack 11              
     3) Engberg, Ethan 12               4) Cazier, William 12             
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             2:50.22         DQ  
     1) Wade, Maverick 11               2) Ocampo, Nicholas 11            
     3) Bedsole, Luke 11                4) Watkins, Thomas 12             
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             2:13.78    2:10.07    7  
     1) Bibb, Maddie 14                 2) King, Mary Foster 13           
     3) Kalange, Sydney 13              4) Cost, Caroline 13              
  2 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             2:17.03    2:19.58  
     1) Johnston, Emma 13               2) Wilder, Walden 13              
     3) Cazier, Alexandra 14            4) Comulada, Gabriela 13          
 
Event 8  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             2:05.74    2:07.84    7  
     1) Byrd, Will 13                   2) Kruse, Tanner 12               
     3) Thomas, James-Hale 13           4) Bedsole, Chris 14              
  2 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             2:11.00    2:10.33  
     1) Bennett, Jamieson 14            2) York, Peyton J 13              
     3) Peffer, Nolan 13                4) Buzzetta, Charlie 13           
 -- MOUNTAIN SPRINGS  'B'                                  NT   X2:35.34  
     1) Balch, Victor 13                2) Dillard, Andrew 13             
     3) Rainey, Lawson 13               4) Towry, Warren 13               
 
Event 9  Girls 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             2:09.57    2:11.03    7  
     1) Byrd, Maddie 15                 2) Graves, Virginia 15            
     3) Eichstaedt, Emily 16            4) Sharpe, Haley 15               
  2 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             2:13.83    2:15.95  
     1) Schaefer, Genevieve 15          2) York, Priscilla 16             
     3) Brandon, Sophie 15              4) Brandon, Claire 15             
 
Event 10  Boys 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'                  NT    1:57.51    7  
     1) Tao, Matthew 16                 2) Barraza, Chris 15              
     3) Theisen, Landon 15              4) Barker, Luke 16                
  2 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             1:59.97    1:58.01  
     1) Johnston, Drew 16               2) Garding, Nikolai 15            
     3) Peffer, Gage 16                 4) Adams, Reece 16                
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rimes, Cora                6 STINGRAYS              22.37      26.26    5  
  2 Baker, Greer               6 JVRA-US                28.90      26.28    3  
  3 Steele, Scarlett           6 JVRA-US                31.61      27.97    1  
  4 Johnson, Anne Butler       6 JVRA-US                33.72      28.69  
  5 Shearburn, Sophie          6 STINGRAYS              35.71      39.62  
  6 Handley, Ellis             6 STINGRAYS              33.69      39.69  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Paulus, Clara              6 JVRA-US                   NT     X37.09  
 -- Hulgan, Katherine          5 STINGRAYS              40.52     X39.32  
 -- Hinton, Alice              6 STINGRAYS              43.27     X39.58  
 -- Spink, Lily                5 JVRA-US                44.71     X40.03  
 -- Powell, Farris             5 JVRA-US                52.33     X45.02  
 -- Penter, Raelyn             6 JVRA-US                50.45     X45.84  
 -- Cook, Evelyn               6 JVRA-US                47.57     X46.93  
 -- Cook, Colette              5 JVRA-US                   NT   X1:00.51  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Newby, Luke                6 JVRA-US                28.91      29.14    5  
  2 Suber, Chapman             6 JVRA-US                30.63      30.58    3  
  3 Schrimsher, Rowan          6 STINGRAYS              34.76      33.96    1  
  4 Bawcom, Brennan            6 JVRA-US                   NT      34.94  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Cochran, Carter            6 JVRA-US                33.33     X32.44  
 -- Mullins, Connor            6 JVRA-US                33.62     X35.77  
 -- Newlin, Benjamin           5 JVRA-US                47.68     X47.53  
 -- Matheny, James             6 JVRA-US                52.36     X47.62  
 -- Crawford, Cade             5 JVRA-US              1:12.07     X52.68  
 -- Blackwell, Berkeley        6 JVRA-US              1:03.31     X56.50  
 -- Walker, Henry              5 JVRA-US                57.66   X1:01.10  
 -- Durham, Tucker             6 JVRA-US                   NT   X1:03.28  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dill, Sloan                8 STINGRAYS              18.45     J17.59    3  
  2 Amos, Lola                 8 JVRA-US                17.06     J17.76    5  
  3 Tidwell, Miriam            7 STINGRAYS              21.45     J23.72    1  
  4 Duckett, Caeli             7 JVRA-US                23.42      25.99  
  5 Powell, Charlotte          7 JVRA-US                27.70      26.50  
  6 Bailey, Mary               7 STINGRAYS              28.02      32.00  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Crawford, Cydney           7 JVRA-US                35.69     X26.81  
 -- Steele, Sela               8 JVRA-US                27.03     X27.28  
 -- Matheny, Olivia            8 JVRA-US                31.47     X31.55  
 -- Persaud, Maya              8 JVRA-US                31.14     X36.75  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kostrzewa, Charlie         8 JVRA-US                16.22      18.40    5  
  2 Kruse, Griffin             8 JVRA-US                20.24      20.10    3  
  3 Argentina, Oliver          8 STINGRAYS              19.77      21.52    1  
  4 Murphree, Bright           8 STINGRAYS              19.59      22.21  
  5 Cole, Fisher               7 JVRA-US                25.65      25.38  
  6 Johnston, William A        7 STINGRAYS              29.57      30.44  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kostrzewa, Sam             7 JVRA-US                   NT      21.06  
 -- Sharpe, Ian                7 JVRA-US                25.85     X25.96  
 -- Monroe, Tucker             7 JVRA-US                32.04     X28.44  
 -- Graham, Jack               7 STINGRAYS              27.92     X31.09  
 -- Durham, Wyatt              7 JVRA-US                33.44     X31.77  
 -- Kowalczyk, Jonathan        8 JVRA-US                32.87     X32.46  
 -- Parker, Jack               7 JVRA-US                29.08     X37.78  
 -- Webb, Nehemiah             7 JVRA-US                54.08     X50.81  
 -- Atkinson, Elias            8 STINGRAYS              58.46   X1:10.21  
 -- Stephens, Nealson          7 JVRA-US                59.74   X1:19.09  
 
Event 23  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bibb, Maret               10 JVRA-US                36.10      33.94    5  
  2 Amos, Fin                 10 JVRA-US                34.49      34.56    3  
  3 Wade, Jenna Beth           9 JVRA-US                36.04      35.95    1  
  4 Buzzetta, Mia             10 STINGRAYS              40.46      41.81  
  5 Marler, Katherine          9 STINGRAYS              43.38      42.16  
  6 Balch, Evelyn             10 STINGRAYS              41.47      45.76  
 
Event 25  Girls 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Johnson, Reese             9 JVRA-US                43.45     X42.38  
 -- Watkins, Mae               9 JVRA-US                38.15     X42.47  
 -- Spink, Caitlyn            10 JVRA-US                43.27     X42.77  
 -- Baker, Austill            10 JVRA-US                   NT     X42.88  
 -- Parsons, Alexa             9 JVRA-US                47.13     X44.39  
 -- Stephens, Mary Margaret    9 JVRA-US                58.78     X54.37  
 -- Parker, Allie Reid         9 JVRA-US              1:19.90   X1:11.34  
 
Event 26  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Foreman, Andrew           10 JVRA-US                37.90      40.45    5  
  2 Cochran, Brooks            9 JVRA-US                39.64      41.63    3  
  3 Pendergrass, Charles       9 STINGRAYS              43.20      41.84    1  
  4 Schroer, Keaton           10 STINGRAYS              41.12      42.77  
  5 Patz, Isaac               10 JVRA-US                39.95      43.12  
  6 Cazier, Noah              10 STINGRAYS              47.06      44.50  
 
Event 28  Boys 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Paulus, Jensen            10 JVRA-US                43.07     X44.71  
 -- Penter, Colton             9 JVRA-US                45.19     X46.24  
 -- Bailey, John               9 STINGRAYS            1:13.19   X1:08.46  
 
Event 29  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dougherty, Grace          12 JVRA-US                27.05      29.16    5  
  2 Kowalczyk, Angela         12 JVRA-US                28.54      30.33    3  
  3 Roberts, Noah             12 STINGRAYS              31.06      32.25    1  
  4 Barker, Ellis             12 JVRA-US                33.89      34.06  
  5 Walker, Molly             11 STINGRAYS              34.18      35.37  
  6 Cockrell, Collyns         11 STINGRAYS              35.63      40.26  
 
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Pommerenck, Meredith      11 STINGRAYS              49.96     X53.87  
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bedsole, Luke             11 JVRA-US                27.95      28.31    5  
  2 Engberg, Ethan            12 STINGRAYS                 NT      31.29    3  
  3 Wade, Maverick            11 JVRA-US                32.34      32.67    1  
  4 Kruse, Tanner             12 JVRA-US                34.38      34.56  
  5 Cazier, William           12 STINGRAYS              41.91      37.69  
  6 Schmitz, Christopher      11 STINGRAYS              51.75      52.47  
 
Event 35  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bibb, Maddie              14 JVRA-US                26.06      26.95    5  
  2 King, Mary Foster         13 JVRA-US                28.13      28.34    3  
  3 Anderson, Lainey          14 JVRA-US                29.05      28.97    1  
  4 Comulada, Gabriela        13 STINGRAYS              29.15      29.51  
  5 Johnston, Emma            13 STINGRAYS              32.03      31.85  
  6 Cazier, Alexandra         14 STINGRAYS              30.78      32.28  
 
Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bedsole, Chris            14 JVRA-US                23.42      23.72    5  
  2 Bennett, Jamieson         14 STINGRAYS              26.14      26.45    3  
  3 Thomas, James-Hale        13 JVRA-US                28.59      29.30    1  
  4 Peffer, Nolan             13 STINGRAYS              29.62     J29.37    1  
  5 Buzzetta, Charlie         13 STINGRAYS              29.90      30.65  
 
Event 41  Girls 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shepherd, Anna            15 JVRA-US                27.11      26.87    5  
  2 Strankman, Cole           17 JVRA-US                27.56      27.66    3  
  3 Eichstaedt, Emily         16 JVRA-US                28.83      29.19    1  
  4 Schaefer, Genevieve       15 STINGRAYS              29.19      29.65  
  5 Brandon, Claire           15 STINGRAYS              30.38      31.06  
  6 Brandon, Sophie           15 STINGRAYS              30.03      31.07  
 
Event 44  Boys 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Theisen, Landon           15 JVRA-US                24.30      24.70    5  
  2 Johnston, Drew            16 STINGRAYS              24.27      24.88    3  
  3 Barraza, Chris            15 JVRA-US                25.09      25.24    1  
  4 Peffer, Gage              16 STINGRAYS              24.59      26.00  
  5 Adams, Reece              16 STINGRAYS              25.38      26.41  
  6 Tao, Matthew              16 JVRA-US                27.11      28.47  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Newlin, Anna Paige         7 JVRA-US                27.42      29.38    5  
  2 Smith, Katie Bird          8 JVRA-US                45.27      32.65    3  
  3 Walker, Meredith           8 JVRA-US                44.50      34.29    1  
  4 Haymond, Sophie            8 STINGRAYS              45.83      37.87  
  5 Spadaro, Addison           7 STINGRAYS              39.41      40.46  
  6 Meehan, Lorcan             8 STINGRAYS              44.45      43.29  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ashley, Max                8 STINGRAYS              30.13      30.78    5  
  2 Suber, Wyatt               8 JVRA-US                37.45      31.66    3  
  3 Cole, Fisher               7 JVRA-US                32.43      33.47    1  
  4 Roberts, Jadon             7 STINGRAYS              36.81      40.81  
  5 Pfeiffer, Gus              7 STINGRAYS              48.15      56.68  
 -- Kostrzewa, Sam             7 JVRA-US                26.94         DQ  
 
Event 49  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amos, Fin                 10 JVRA-US                43.35      42.84    5  
  2 Cost, Emma Kate           10 JVRA-US                49.30      49.19    3  
  3 Somers, Madeleine         10 STINGRAYS            1:00.09    1:02.02    1  
  4 Cockrell, Cassidy          9 STINGRAYS            1:02.18    1:02.79  
  5 Johnston, Norah            9 STINGRAYS            1:11.34    1:05.15  
  6 Newby, Caroline            9 JVRA-US              1:19.81    1:09.68  
 
Event 50  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cochran, Brooks            9 JVRA-US                52.32      51.95    5  
  2 Retzke, Jefferson          9 STINGRAYS            1:01.32      56.70    3  
  3 Newlin, Joseph             9 JVRA-US              1:02.56      58.66    1  
  4 Hulgan, Ryan               9 STINGRAYS            1:02.15    1:03.34  
  5 Walker, Andrew             9 JVRA-US                56.36    1:03.84  
  6 Pendergrass, Charles       9 STINGRAYS            1:07.47    1:04.59  
 
Event 51  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amos, Haynes              12 JVRA-US                35.31      35.90    5  
  2 Kowalczyk, Angela         12 JVRA-US                39.50      39.49    3  
  3 Roberts, Noah             12 STINGRAYS              42.27      43.70    1  
  4 Retzke, Lillian           11 STINGRAYS              45.78      46.83  
  5 Tao, Madeline             11 JVRA-US                53.47      49.94  
  6 Walker, Molly             11 STINGRAYS              51.89      52.66  
 
Event 52  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kruse, Tanner             12 JVRA-US                47.35      45.64    5  
  2 Watkins, Thomas           12 JVRA-US                55.49      45.89    3  
  3 Buzzetta, Jack            11 STINGRAYS              55.53      55.69    1  
  4 Schmitz, Christopher      11 STINGRAYS              55.97    1:00.24  
  5 Pendergrass, Matthew      12 STINGRAYS            1:13.37    1:03.88  
  6 Ocampo, Nicholas          11 JVRA-US              1:01.26    1:07.85  
 
Event 53  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilder, Walden            13 STINGRAYS              37.16      37.40    5  
  2 Comulada, Gabriela        13 STINGRAYS              40.75      40.09    3  
  3 Anderson, Lainey          14 JVRA-US                44.81      43.09    1  
  4 Patz, Ansley              14 JVRA-US                45.14      43.29  
  5 Cazier, Alexandra         14 STINGRAYS              42.28      45.79  
 
Event 54  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bennett, Jamieson         14 STINGRAYS              34.07      34.25    5  
  2 Byrd, Will                13 JVRA-US                35.05      35.03    3  
  3 Dillard, Andrew           13 STINGRAYS              39.31      39.71    1  
  4 Rainey, Lawson            13 STINGRAYS              39.69      40.63  
 
Event 55  Girls 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hamilton, Rebekah         15 JVRA-US                37.00      33.99    5  
  2 York, Priscilla           16 STINGRAYS              37.68      37.43    3  
  3 Graves, Virginia          15 JVRA-US                35.00      37.82    1  
  4 Schaefer, Genevieve       15 STINGRAYS              38.45      41.57  
  5 Sharpe, Haley             15 JVRA-US                40.86      41.93  
  6 Brandon, Claire           15 STINGRAYS              46.63      47.72  
 
Event 56  Boys 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barraza, Chris            15 JVRA-US                30.81      31.47    5  
  2 Theisen, Landon           15 JVRA-US                32.86      33.32    3  
  3 Garding, Nikolai          15 STINGRAYS              35.03      36.70    1  
  4 Adams, Reece              16 STINGRAYS              34.84      37.03  
  5 Johnston, Drew            16 STINGRAYS              36.09      37.10  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:11.19    1:16.58    7  
     1) Amos, Lola W8                   2) Spink, Allie W8                
     3) Suber, Wyatt M8                 4) Kostrzewa, Charlie M8          
  2 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             1:26.55    1:29.91  
     1) Dill, Sloan W8                  2) Argentina, Oliver M8           
     3) Murphree, Bright M8             4) Rimes, Cora W6                 
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             1:25.56   X1:41.55  
     1) Bedsole, Drew M7                2) Duckett, Caeli W7              
     3) Baker, Greer W6                 4) Kruse, Griffin M8              
 -- MOUNTAIN SPRINGS  'C'                                  NT   X1:56.41  
     1) Haymond, Sophie W8              2) Roberts, Jadon M7              
     3) Johnston, William A M7          4) Handley, Grace W8              
 -- MOUNTAIN SPRINGS  'B'                                  NT   X2:05.53  
     1) Meehan, Lorcan W8               2) Cazier, Clayton M7             
     3) Braden, Nora W7                 4) Pfeiffer, Gus M7               
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'C'             2:02.19   X2:06.00  
     1) Smith, Katie Bird W8            2) Monroe, Tucker M7              
     3) Durham, Wyatt M7                4) Powell, Charlotte W7           
 
Event 59  Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             2:22.87    2:27.95    7  
     1) Amos, Fin W10                   2) Patz, Micah M10                
     3) Foreman, Andrew M10             4) Thomas, Katherine W10          
  2 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             2:53.48    2:56.96  
     1) Marler, Katherine W9            2) Pendergrass, Charles M9        
     3) Schroer, Keaton M10             4) Johnston, Norah W9             
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             2:34.85   X2:38.80  
     1) Bibb, Maret W10                 2) Paulus, Jensen M10             
     3) Cochran, Brooks M9              4) Wade, Jenna Beth W9            
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'C'             2:43.47   X2:43.34  
     1) Patz, Isaac M10                 2) Casperson, Ben M9              
     3) Cost, Emma Kate W10             4) Watkins, Mae W9                
 -- MOUNTAIN SPRINGS  'B'                                  NT   X2:45.51  
     1) Holmes, Wesley M10              2) Bennett, Rowe W10              
     3) Retzke, Jefferson M9            4) Buzzetta, Mia W10              
 -- MOUNTAIN SPRINGS  'C'                                  NT   X3:27.28  
     1) Roberts, Nathan M10             2) Cockrell, Cassidy W9           
     3) Hulgan, Ryan M9                 4) Balch, Evelyn W10              
 
Event 61  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:57.99    2:00.38    7  
     1) Bedsole, Luke M11               2) Wade, Maverick M11             
     3) Amos, Haynes W12                4) Kowalczyk, Angela W12          
  2 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             2:42.08    2:26.71  
     1) Roberts, Noah W12               2) Walker, Molly W11              
     3) Buzzetta, Jack M11              4) Engberg, Ethan M12             
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             2:19.36   X2:16.45  
     1) Barker, Ellis W12               2) Watkins, Thomas M12            
     3) Kruse, Tanner M12               4) King, Betsy W11                
 -- MOUNTAIN SPRINGS  'B'                                  NT   X2:41.23  
     1) Cockrell, Collyns W11           2) Cazier, William M12            
     3) Retzke, Lillian W11             4) Pendergrass, Matthew M12       
 -- MOUNTAIN SPRINGS  'C'                                  NT   X3:39.00  
     1) Little, Campbell W12            2) Schmitz, Christopher M11       
     3) Schmitt, Avery W12              4) Bailey, John M9                
 
Event 63  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:46.20    1:50.47    7  
     1) Bibb, Maddie W14                2) Thomas, James-Hale M13         
     3) King, Mary Foster W13           4) Bedsole, Chris M14             
  2 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             1:57.68    2:00.78  
     1) Buzzetta, Charlie M13           2) Comulada, Gabriela W13         
     3) Peffer, Nolan M13               4) Wilder, Walden W13             
 -- MOUNTAIN SPRINGS  'B'                                  NT   X2:16.50  
     1) Towry, Warren M13               2) Johnston, Emma W13             
     3) Cazier, Alexandra W14           4) Rainey, Lawson M13             
 -- MOUNTAIN SPRINGS  'C'                                  NT   X2:16.59  
     1) Harlow, Ella A W14              2) Dillard, Andrew M13            
     3) Hinton, Vivian W13              4) Bennett, Jamieson M14          
 
Event 65  Mixed 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:45.86    1:46.72    7  
     1) Patz, Callie W16                2) Tao, Matthew M16               
     3) Shepherd, Anna W15              4) Barraza, Chris M15             
  2 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             1:49.47    1:54.88  
     1) Johnston, Drew M16              2) Schaefer, Genevieve W15        
     3) Brandon, Sophie W15             4) Peffer, Gage M16               
 -- MOUNTAIN SPRINGS  'B'                                  NT   X2:03.05  
     1) Adams, Reece M16                2) York, Priscilla W16            
     3) Shook, Sam M16                  4) Brandon, Claire W15            
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spink, Allie               8 JVRA-US                23.18      20.90    5  
  2 Amos, Lola                 8 JVRA-US                22.83      21.84    3  
  3 Dill, Sloan                8 STINGRAYS              23.38      24.39    1  
  4 Monroe, Bella Grace        8 JVRA-US                34.40      29.38  
  5 Braden, Nora               7 STINGRAYS              27.53      31.00  
  6 Handley, Grace             8 STINGRAYS              31.96      37.47  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kostrzewa, Charlie         8 JVRA-US                   NT      22.85    5  
  2 Rimes, Braden              8 STINGRAYS              25.13      24.58    3  
  3 Argentina, Oliver          8 STINGRAYS              25.33      26.26    1  
  4 Bedsole, Drew              7 JVRA-US                26.38      28.01  
  5 Cochran, Graham            7 JVRA-US                33.70      34.27  
  6 Cazier, Clayton            7 STINGRAYS              42.25    1:01.63  
 
Event 69  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thomas, Katherine         10 JVRA-US                39.51      39.89    5  
  2 Wade, Jenna Beth           9 JVRA-US                43.88      42.83    3  
  3 Bennett, Rowe             10 STINGRAYS              57.91      46.87    1  
  4 Cole, Campbell             9 JVRA-US                50.11      50.03  
  5 Buzzetta, Mia             10 STINGRAYS              49.78      50.63  
  6 Marler, Katherine          9 STINGRAYS              57.53      58.67  
 
Event 70  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Patz, Micah               10 JVRA-US                47.13      45.89    5  
  2 Foreman, Andrew           10 JVRA-US                45.00      48.82    3  
  3 Casperson, Ben             9 JVRA-US                50.34      49.28    1  
  4 Holmes, Wesley            10 STINGRAYS              56.70      54.63  
  5 Schmitt, Miles             9 STINGRAYS            1:09.83    1:07.29  
  6 Roberts, Nathan           10 STINGRAYS            1:14.22    1:13.59  
 
Event 71  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dougherty, Grace          12 JVRA-US                31.00      31.77    5  
  2 Amos, Haynes              12 JVRA-US                34.40      32.98    3  
  3 Walker, Molly             11 STINGRAYS              41.20      43.28    1  
  4 Sharpe, Julia             11 JVRA-US                   NT      46.47  
  5 Tumminello, Cici          11 STINGRAYS              46.46      47.41  
  6 Schmitt, Avery            12 STINGRAYS              46.71      47.75  
 
Event 72  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bedsole, Luke             11 JVRA-US                32.67      33.94    5  
  2 Wade, Maverick            11 JVRA-US                38.54      37.49    3  
  3 Kruse, Tanner             12 JVRA-US                41.74      46.22    1  
  4 Cazier, William           12 STINGRAYS            1:08.69      55.10  
  5 Pendergrass, Matthew      12 STINGRAYS            1:02.08    1:02.34  
  6 Schmitz, Christopher      11 STINGRAYS            1:15.31    1:18.94  
 
Event 73  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 King, Mary Foster         13 JVRA-US                31.07      31.38    5  
  2 Bibb, Maddie              14 JVRA-US                30.82      31.41    3  
  3 Cost, Caroline            13 JVRA-US                36.02      35.87    1  
  4 Wilder, Walden            13 STINGRAYS              40.03      37.97  
  5 Johnston, Emma            13 STINGRAYS              39.12      38.58  
  6 Harlow, Ella A            14 STINGRAYS              46.13      41.94  
 
Event 74  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bedsole, Chris            14 JVRA-US                27.95      28.01    5  
  2 Byrd, Will                13 JVRA-US                26.92      29.50    3  
  3 Thomas, James-Hale        13 JVRA-US                33.95      33.31    1  
  4 Bennett, Jamieson         14 STINGRAYS              34.03      34.09  
  5 York, Peyton J            13 STINGRAYS              35.46      34.93  
  6 Peffer, Nolan             13 STINGRAYS              36.69      36.72  
 
Event 75  Girls 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hamilton, Rebekah         15 JVRA-US                28.30      28.71    5  
  2 Patz, Callie              16 JVRA-US                31.22      31.86    3  
  3 Byrd, Maddie              15 JVRA-US                32.01      34.10    1  
  4 York, Priscilla           16 STINGRAYS              37.65      37.18  
  5 Brandon, Sophie           15 STINGRAYS              39.81      39.03  
  6 Brandon, Claire           15 STINGRAYS              37.34      39.14  
 
Event 76  Boys 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barraza, Chris            15 JVRA-US                29.60      29.40    5  
  2 Garding, Nikolai          15 STINGRAYS              34.55      33.94    3  
  3 Tao, Matthew              16 JVRA-US                34.74      34.05    1  
  4 Shook, Sam                16 STINGRAYS              38.82      36.19  
  5 Walker, Charlie           15 STINGRAYS              36.04      37.67  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amos, Lola                 8 JVRA-US                20.03      20.81    5  
  2 Spink, Allie               8 JVRA-US                23.40      22.01    3  
  3 Dill, Sloan                8 STINGRAYS              22.37      25.75    1  
  4 Taylor, Mary               7 JVRA-US                   NT      27.19  
  5 Overton, Maelle            7 STINGRAYS              34.01      39.29  
  6 Haymond, Sophie            8 STINGRAYS              36.80      39.75  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kostrzewa, Charlie         8 JVRA-US                21.23      22.70    5  
  2 Suber, Wyatt               8 JVRA-US                24.45      23.09    3  
  3 Bedsole, Drew              7 JVRA-US                27.19      26.31    1  
  4 Argentina, Oliver          8 STINGRAYS              27.30      28.71  
  5 Rimes, Braden              8 STINGRAYS              30.77      29.72  
  6 Ashley, Max                8 STINGRAYS              43.25      34.88  
 
Event 79  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thomas, Katherine         10 JVRA-US                35.94      37.51    5  
  2 Bibb, Maret               10 JVRA-US                44.26      42.22    3  
  3 Anderson, Ellie           10 JVRA-US                50.09      50.03    1  
  4 Marler, Katherine          9 STINGRAYS            1:00.41      59.05  
  5 Buzzetta, Mia             10 STINGRAYS              58.03    1:00.52  
  6 Balch, Evelyn             10 STINGRAYS            1:09.89    1:06.25  
 
Event 80  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pendergrass, Charles       9 STINGRAYS              50.92      51.18    5  
  2 Schroer, Keaton           10 STINGRAYS              48.25      51.77    3  
  3 Casperson, Ben             9 JVRA-US                54.57      52.39    1  
  4 Cochran, Brooks            9 JVRA-US                59.46      58.38  
  5 Retzke, Jefferson          9 STINGRAYS              57.96    1:00.43  
 
Event 81  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amos, Haynes              12 JVRA-US                33.22      34.22    5  
  2 Roberts, Noah             12 STINGRAYS              34.07      37.26    3  
  3 King, Betsy               11 JVRA-US                38.92      40.05    1  
  4 Duckett, Claire           11 JVRA-US                47.48      44.44  
  5 Little, Campbell          12 STINGRAYS              55.03    1:04.34  
  6 Cockrell, Collyns         11 STINGRAYS                 NT    1:07.29  
 
Event 82  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bedsole, Luke             11 JVRA-US                30.42      30.97    5  
  2 Wade, Maverick            11 JVRA-US                32.80      36.27    3  
  3 Engberg, Ethan            12 STINGRAYS                 NT      41.12    1  
  4 Watkins, Thomas           12 JVRA-US                54.05      44.72  
  5 Cazier, William           12 STINGRAYS              55.00      50.96  
  6 Pendergrass, Matthew      12 STINGRAYS              59.26    1:05.37  
 
Event 83  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Anderson, Lainey          14 JVRA-US                30.64      31.21    5  
  2 Kalange, Sydney           13 JVRA-US                32.47      32.30    3  
  3 Comulada, Gabriela        13 STINGRAYS              32.37      32.78    1  
  4 Cost, Caroline            13 JVRA-US                32.69      34.54  
  5 Harlow, Ella A            14 STINGRAYS              39.81      44.63  
  6 Hinton, Vivian            13 STINGRAYS            1:01.61      53.93  
 
Event 84  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bedsole, Chris            14 JVRA-US                26.40      25.99    5  
  2 Byrd, Will                13 JVRA-US                30.58      30.38    3  
  3 Thomas, James-Hale        13 JVRA-US                28.05      30.99    1  
  4 Peffer, Nolan             13 STINGRAYS              31.97      32.50  
  5 Towry, Warren             13 STINGRAYS              34.21      33.93  
  6 Balch, Victor             13 STINGRAYS              49.22      47.37  
 
Event 85  Girls 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Graves, Virginia          15 JVRA-US                28.27      29.33    5  
  2 Strankman, Cole           17 JVRA-US                29.18      30.87    3  
  3 Eichstaedt, Emily         16 JVRA-US                31.16      31.38    1  
  4 Schaefer, Genevieve       15 STINGRAYS              33.46      33.03  
  5 Brandon, Sophie           15 STINGRAYS              34.49      36.27  
 
Event 86  Boys 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Peffer, Gage              16 STINGRAYS              27.37      28.64    5  
  2 Theisen, Landon           15 JVRA-US                35.09      28.69    3  
  3 Adams, Reece              16 STINGRAYS              27.25      28.71    1  
  4 Tao, Matthew              16 JVRA-US                37.06      29.65  
  5 Johnston, Drew            16 STINGRAYS              29.44      36.03  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:23.66    1:32.07    7  
     1) Spink, Allie 8                  2) Duckett, Caeli 7               
     3) Newlin, Anna Paige 7            4) Amos, Lola 8                   
  2 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             1:37.74    1:44.84  
     1) Dill, Sloan 8                   2) Rimes, Cora 6                  
     3) Overton, Maelle 7               4) Meehan, Lorcan 8               
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             1:49.14   X1:58.13  
     1) Monroe, Bella Grace 8           2) Powell, Charlotte 7            
     3) Steele, Sela 8                  4) Smith, Katie Bird 8            
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'C'             2:02.40   X2:10.38  
     1) Persaud, Maya 8                 2) Walker, Meredith 8             
     3) Taylor, Mary 7                  4) Matheny, Olivia 8              
 -- MOUNTAIN SPRINGS  'B'                                  NT   X2:10.86  
     1) Braden, Nora 7                  2) Haymond, Sophie 8              
     3) Handley, Grace 8                4) Handley, Ellis 6               
 -- MOUNTAIN SPRINGS  'C'                                  NT   X2:20.41  
     1) Shearburn, Sophie 6             2) Hinton, Alice 6                
     3) Spadaro, Addison 7              4) Bailey, Mary 7                 
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:18.69    1:23.15    7  
     1) Suber, Wyatt 8                  2) Kruse, Griffin 8               
     3) Bedsole, Drew 7                 4) Kostrzewa, Charlie 8           
  2 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             1:41.69    1:38.32  
     1) Argentina, Oliver 8             2) Murphree, Bright 8             
     3) Roberts, Jadon 7                4) Johnston, William A 7          
 -- MOUNTAIN SPRINGS  'B'                                  NT   X1:52.23  
     1) Ashley, Max 8                   2) Graham, Jack 7                 
     3) Pfeiffer, Gus 7                 4) Rimes, Braden 8                
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'C'             2:06.53   X2:15.97  
     1) Monroe, Tucker 7                2) Suber, Chapman 6               
     3) Cochran, Graham 7               4) Durham, Wyatt 7                
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             1:50.30   X2:30.53  
     1) Cole, Fisher 7                  2) Parker, Jack 7                 
     3) Sharpe, Ian 7                   4) Pearson, Porter 8              
 
Event 89  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             2:18.92    2:25.20    7  
     1) Amos, Fin 10                    2) Bibb, Maret 10                 
     3) Wade, Jenna Beth 9              4) Thomas, Katherine 10           
  2 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             2:51.34    2:55.18  
     1) Buzzetta, Mia 10                2) Marler, Katherine 9            
     3) Bennett, Rowe 10                4) Balch, Evelyn 10               
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             2:47.15   X2:51.13  
     1) Cost, Emma Kate 10              2) Spink, Caitlyn 10              
     3) Watkins, Mae 9                  4) Anderson, Ellie 10             
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'C'             3:02.16   X3:08.97  
     1) Cole, Campbell 9                2) Baker, Austill 10              
     3) Newby, Caroline 9               4) Johnson, Reese 9               
 
Event 90  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             2:35.68    2:43.57    7  
     1) Patz, Micah 10                  2) Patz, Isaac 10                 
     3) Cochran, Brooks 9               4) Foreman, Andrew 10             
  2 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             3:07.92    2:55.72  
     1) Cazier, Noah 10                 2) Schroer, Keaton 10             
     3) Pendergrass, Charles 9          4) Holmes, Wesley 10              
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             3:08.87   X3:20.61  
     1) Newlin, Joseph 9                2) Walker, Andrew 9               
     3) Penter, Colton 9                4) Paulus, Jensen 10              
 -- MOUNTAIN SPRINGS  'B'                                  NT   X3:42.27  
     1) Retzke, Jefferson 9             2) Roberts, Nathan 10             
     3) Hulgan, Ryan 9                  4) Schmitt, Miles 9               
 
Event 91  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:55.84    2:06.07    7  
     1) Kowalczyk, Angela 12            2) King, Betsy 11                 
     3) Amos, Haynes 12                 4) Dougherty, Grace 12            
  2 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             2:24.27    2:29.56  
     1) Cockrell, Collyns 11            2) Walker, Molly 11               
     3) Retzke, Lillian 11              4) Roberts, Noah 12               
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             2:23.12   X2:35.80  
     1) Sharpe, Julia 11                2) Duckett, Claire 11             
     3) Barker, Ellis 12                4) Tao, Madeline 11               
 
Event 92  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             2:01.30    2:33.71    7  
     1) Kruse, Tanner 12                2) Ocampo, Nicholas 11            
     3) Watkins, Thomas 12              4) Wade, Maverick 11              
  2 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                                  NT    2:42.13  
     1) Pendergrass, Matthew 12         2) Engberg, Ethan 12              
     3) Cazier, William 12              4) Buzzetta, Jack 11              
 
Event 93  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:53.90    1:57.82    7  
     1) King, Mary Foster 13            2) Cost, Caroline 13              
     3) Kalange, Sydney 13              4) Bibb, Maddie 14                
  2 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             2:08.35    2:04.81  
     1) Wilder, Walden 13               2) Johnston, Emma 13              
     3) Cazier, Alexandra 14            4) Comulada, Gabriela 13          
 
Event 94  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:51.41    1:50.56    7  
     1) Byrd, Will 13                   2) Bedsole, Luke 11               
     3) Thomas, James-Hale 13           4) Bedsole, Chris 14              
  2 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             1:55.46    1:55.51  
     1) Buzzetta, Charlie 13            2) Peffer, Nolan 13               
     3) York, Peyton J 13               4) Bennett, Jamieson 14           
 -- MOUNTAIN SPRINGS  'B'                                  NT   X2:18.57  
     1) Towry, Warren 13                2) Rainey, Lawson 13              
     3) Dillard, Andrew 13              4) Balch, Victor 13               
 
Event 95  Girls 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:46.61    1:47.03    7  
     1) Patz, Callie 16                 2) Strankman, Cole 17             
     3) Shepherd, Anna 15               4) Hamilton, Rebekah 15           
  2 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             2:01.74    2:04.56  
     1) Schaefer, Genevieve 15          2) Brandon, Sophie 15             
     3) Brandon, Claire 15              4) York, Priscilla 16             
 
Event 96  Boys 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             1:46.17    1:41.64    7  
     1) Peffer, Gage 16                 2) Adams, Reece 16                
     3) Walker, Charlie 15              4) Johnston, Drew 16              
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'                  NT    1:46.27  
     1) Barraza, Chris 15               2) Barker, Luke 16                
     3) Tao, Matthew 16                 4) Theisen, Landon 15             

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2018 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org