Home
2018 Meets
2017 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL - H               HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 6/28/2018 12:07 AM
                    2018 RCSL JVRAvsSJST-Yards - 6/27/2018                     
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:27.89    1:31.72    7  
     1) Spink, Allie 8                  2) Newlin, Anna Paige 7           
     3) Amos, Lola 8                    4) Monroe, Bella Grace 8          
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    1:51.24    2:01.54  
     1) Olszewski, Ameliah 8            2) Brooks, Molly 8                
     3) McDonald, Ellie 8               4) Johnson, Daisy 7               
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'                  NT   X1:50.93  
     1) Steele, Sela 8                  2) Persaud, Maya 8                
     3) Taylor, Mary 7                  4) Bawcom, Madeline 8             
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'C'                  NT   X2:16.63  
     1) Crawford, Cydney 7              2) Smith, Katie Bird 8            
     3) Matheny, Olivia 8               4) Duckett, Caeli 7               
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X3:08.81  
     1) Rousseau, Jillian 7             2) Patch, Sarah 7                 
     3) Scruggs, Katie 7                4) Williams, Olivia 8             
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X3:37.68  
     1) Williams, Cameron 8             2) Brock, Bree-Anna 7             
     3) Tuck, Leigha 7                  4) Steele-Prince, Makayla 8       
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:37.48    1:40.69    7  
     1) Bedsole, Drew 7                 2) Cole, Fisher 7                 
     3) Suber, Wyatt 8                  4) Casperson, Charlie 7           
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    1:40.33    1:49.47  
     1) Nabors, Aiden 7                 2) Wright, Reece 8                
     3) Kelley, Ben 8                   4) Wright, Abel 7                 
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             1:40.52   X2:00.69  
     1) Cochran, Graham 7               2) Durham, Wyatt 7                
     3) Sharpe, Ian 7                   4) Kruse, Griffin 8               
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X2:27.35  
     1) Holm, Danny John 8              2) Patterson, Kiptyn 7            
     3) Clark, Emmett 8                 4) Ayers, Collin 8                
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'C'             1:50.94   X2:28.19  
     1) Parker, Jack 7                  2) Monroe, Tucker 7               
     3) Price, Lawson 8                 4) Suber, Chapman 6               
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X2:48.91  
     1) Castor, Jaxon 8                 2) Wargo, James 7                 
     3) Hillman, Landon 7               4) Ayers, Tanner 7                
 
Event 3  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             2:34.40    2:38.75    7  
     1) Wade, Jenna Beth 9              2) Amos, Fin 10                   
     3) Thomas, Katherine 10            4) Bibb, Maret 10                 
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    2:44.43    2:50.67  
     1) Wyatt, Lyndsay 10               2) Caruso, Lexie 10               
     3) Andreani, Alyssa 9              4) Owen, Rylee 10                 
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             3:01.06   X3:13.44  
     1) Cole, Campbell 9                2) Cost, Emma Kate 10             
     3) Anderson, Ellie 10              4) Spink, Caitlyn 10              
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X3:25.84  
     1) Towers, Madelyn 10              2) Thomas, Molly 9                
     3) Bishop, Abby 9                  4) Bowen, Kalaiah 9               
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X3:44.45  
     1) Kirkham, Sarah 10               2) Ancell, Hallie-Grace 10        
     3) Schaab, Eva 9                   4) Carlisle, Cayden 10            
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'C'             3:38.83   X3:46.18  
     1) Mullins, Skylar 9               2) Newby, Caroline 9              
     3) Johnson, Reese 9                4) Baker, Austill 10              
 
Event 4  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             2:59.57    3:10.25    7  
     1) Foreman, Andrew 10              2) Cochran, Brooks 9              
     3) Casperson, Ben 9                4) Patz, Micah 10                 
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    3:16.27    3:17.27  
     1) McCarver, Camden 9              2) Tipton, Braden 10              
     3) Locke, Gavin 9                  4) Jacobs-EL, Azahri 10           
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             3:42.28   X3:53.78  
     1) Newlin, Joseph 9                2) Penter, Colton 9               
     3) Patz, Isaac 10                  4) Paulus, Jensen 10              
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X4:22.47  
     1) Clark, Grady 9                  2) Applegate, Logan 10            
     3) Simmons, Adam 9                 4) Whaley, Zac 9                  
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X4:41.46  
     1) Musick, Jaden 10                2) James, Landon 9                
     3) Dishon, Chad 9                  4) Thompson, Cameron 10           
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             2:21.47    2:20.45    7  
     1) King, Betsy 11                  2) Kowalczyk, Angela 12           
     3) Amos, Haynes 12                 4) Duckett, Claire 11             
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    2:23.18    2:23.12  
     1) Gaskin, Alayna 12               2) Bruce, Katie Wilson 12         
     3) Owen, Bailey 12                 4) Simmons, Alaina 11             
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X2:50.69  
     1) Black, Jessica 11               2) McCrary, Akasha 11             
     3) MacBlane, Caley 12              4) Boughton, Jayden 12            
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X3:24.72  
     1) McGilton, Savannah 11           2) Mayes, Anna 11                 
     3) Simmons, Maggie 11              4) Brooks, Jaycee 11              
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    2:26.98    2:38.30    7  
     1) McDonald, Brock 12              2) McDonald, Bobby 11             
     3) Nulter, Dean 11                 4) Kimbrell, Rogan 11             
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             2:16.27    2:39.97  
     1) Bedsole, Luke 11                2) Watkins, Thomas 12             
     3) Wade, Maverick 11               4) Ocampo, Nicholas 11            
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X4:13.60  
     1) Davis, William 12               2) Zurinsky, Andrew 11            
     3) Williams, Spencer 11            4) Anderson, Franklin 12          
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    2:09.47    2:12.44    7  
     1) McDonald, Savannah 14           2) Nabors, Carlee 14              
     3) Griffin, Caitlyn 14             4) Kimbrell, Mackenzie 13         
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             2:16.02    2:17.15  
     1) Bibb, Maddie 14                 2) Patz, Ansley 14                
     3) Kalange, Sydney 13              4) Cost, Caroline 13              
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X3:11.97  
     1) Kirkham, Hannah 13              2) Viebrock, Cheyenne 14          
     3) Nulter, Cali 14                 4) Brock, Rebecca 12              
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X3:15.87  
     1) Welzyn, Marianne 14             2) Carroll, Abigail 14            
     3) Ryan, Ashleigh 14               4) Marty, Madison 13              
 
Event 8  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:56.47    2:02.66    7  
     1) Byrd, Will 13                   2) Berkey, Chase 14               
     3) Thomas, James-Hale 13           4) Bedsole, Chris 14              
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    2:11.70    2:10.62  
     1) Crisler, Reid 14                2) Blanshan, Andrew 14            
     3) Driver, David 14                4) Campbell, Addison 13           
 
Event 9  Girls 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    2:03.35    2:05.38    7  
     1) Barrett, Emerson 17             2) Vickers, Olivia 15             
     3) McDonald, Naomi 16              4) Westbrook, Tori 16             
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             2:09.78    2:13.34  
     1) Byrd, Maddie 15                 2) Sharpe, Haley 15               
     3) Graves, Virginia 15             4) Eichstaedt, Emily 16           
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X2:18.69  
     1) Robinson, Isabelle 17           2) Bagdonas, Chloe 16             
     3) Barrett, Isabella 15            4) Boyd, Haley 16                 
 
Event 10  Boys 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    1:56.60    2:07.47    7  
     1) Simmons, Evan 15                2) Bassler, Coleton 17            
     3) Erskine, Keyshawn 15            4) Davis, Wesley 16               
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X2:18.72  
     1) Lopresti, James 17              2) Wallis, Mason 15               
     3) Dockery, Chance 16              4) Medlin, Taylor 16              
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baker, Greer               6 JVRA-US                24.27      24.24    5  
  2 Steele, Scarlett           6 JVRA-US                27.97      29.96    3  
  3 Johnson, Anne Butler       6 JVRA-US                25.82      30.64    1  
  4 Carter, Nicole             6 SJST                   29.09      32.54  
  5 Castor, Clarissa           6 SJST                   34.31      36.68  
  6 Brooks, Landri             6 SJST                   47.11      46.90  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Powell, Farris             5 JVRA-US                39.71     X41.46  
 -- Spink, Lily                5 JVRA-US                40.03     X45.01  
 -- Niemitz, Riley             5 JVRA-US                   NT     X47.45  
 -- Penter, Raelyn             6 JVRA-US                42.20     X47.84  
 -- Durham, Riley              4 JVRA-US              1:08.08   X1:40.15  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Newby, Luke                6 JVRA-US                25.14      24.89    5  
  2 Suber, Chapman             6 JVRA-US                25.95      29.45    3  
  3 Cochran, Carter            6 JVRA-US                30.70      34.06    1  
  4 Andreani, Reed             5 SJST                   31.52      35.01  
  5 Wood, Rowdy                5 SJST                   34.86      39.40  
  6 Davis, Austin              6 SJST                   38.71      41.09  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Mullins, Connor            6 JVRA-US                32.33     X31.07  
 -- Bawcom, Brennan            6 JVRA-US                34.94     X33.02  
 -- Newlin, Benjamin           5 JVRA-US                42.45     X42.06  
 -- Matheny, James             6 JVRA-US                47.62     X43.44  
 -- Crawford, Cade             6 JVRA-US                52.68     X45.02  
 -- Tipton, Memphis            6 SJST                   43.98     X47.47  
 -- Dishon, Peyton             5 SJST                   49.17     X51.40  
 -- Thompson, Cody             6 SJST                 1:00.50     X52.51  
 -- Dishon, Dean               6 SJST                   38.68     X54.67  
 -- Wright, Wyatt              4 SJST                   49.70     X57.29  
 -- Durham, Tucker             6 JVRA-US                56.70     X58.25  
 -- Blackwell, Berkeley        6 JVRA-US                56.50   X1:02.91  
 -- Taylor, John               5 JVRA-US              1:38.20   X1:31.65  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amos, Lola                 8 JVRA-US                16.88      16.81    5  
  2 McDonald, Ellie            8 SJST                   17.07      17.68    3  
  3 Spink, Allie               8 JVRA-US                17.37      18.31    1  
  4 Bawcom, Madeline           8 JVRA-US                21.50      22.27  
  5 Olszewski, Ameliah         8 SJST                   23.91      23.72  
  6 Scruggs, Katie             7 SJST                   30.10      30.50  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Duckett, Caeli             7 JVRA-US                23.42     X25.77  
 -- Powell, Charlotte          7 JVRA-US                24.72     X27.06  
 -- Crawford, Cydney           7 JVRA-US                26.81     X28.05  
 -- Matheny, Olivia            8 JVRA-US                31.47     X30.78  
 -- Williams, Cameron          8 SJST                   30.16     X33.47  
 -- Williams, Olivia           8 SJST                   27.66     X33.63  
 -- Rousseau, Jillian          7 SJST                   30.96     X34.06  
 -- Paulus, Clara              7 JVRA-US                35.71     X38.22  
 -- Tuck, Leigha               7 SJST                   35.34     X38.34  
 -- Wells, Darbi               7 SJST                   32.82     X38.50  
 -- Steele-Prince, Makayla     8 SJST                   41.77     X38.82  
 -- Hall, Ryleigh              7 SJST                   40.59     X41.55  
 -- Patch, Sarah               7 SJST                   40.08     X45.46  
 -- Brock, Bree-Anna           7 SJST                   43.78     X56.68  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kruse, Griffin             8 JVRA-US                20.10      18.63    5  
  2 Kelley, Ben                8 SJST                   19.82      20.44    3  
  3 Price, Lawson              8 JVRA-US                24.90      22.46    1  
  4 Monroe, Tucker             7 JVRA-US                24.41      25.21  
  5 Holm, Danny John           8 SJST                   27.12      26.58  
  6 Wright, Abel               7 SJST                   26.50      27.03  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Sharpe, Ian                7 JVRA-US                25.85     X23.59  
 -- Clark, Emmett              8 SJST                   27.54     X27.21  
 -- Patterson, Kiptyn          7 SJST                   26.42     X28.47  
 -- Durham, Wyatt              7 JVRA-US                25.89     X31.00  
 -- Ayers, Collin              8 SJST                   37.62     X33.32  
 -- Wargo, James               7 SJST                   32.75     X33.34  
 -- Hillman, Landon            7 SJST                   32.71     X35.63  
 -- Castor, Jaxon              8 SJST                   33.28     X36.15  
 -- Escareno, Aiden            8 SJST                   35.24     X37.26  
 -- Syler, Cameron             8 SJST                   36.68     X37.40  
 -- Grisham, Jonas             7 SJST                   40.59     X39.91  
 -- Wallace, Houston           8 SJST                   34.85     X41.07  
 -- Ayers, Tanner              7 SJST                   35.74     X41.27  
 -- Frasier, Tobin             8 SJST                   42.60     X42.96  
 -- Stephens, Nealson          7 JVRA-US                59.74     X52.13  
 -- Parker, Jack               7 JVRA-US                29.08     X52.59  
 
Event 23  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thomas, Katherine         10 JVRA-US                32.29      32.84    5  
  2 Bibb, Maret               10 JVRA-US                33.07      33.26    3  
  3 Amos, Fin                 10 JVRA-US                33.59      33.85    1  
  4 Owen, Rylee               10 SJST                   36.91      38.76  
  5 Wyatt, Lyndsay            10 SJST                   37.46      41.38  
  6 Thomas, Molly              9 SJST                   43.35      44.77  
 
Event 25  Girls 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Watkins, Mae               9 JVRA-US                38.15     X40.07  
 -- Towers, Madelyn           10 SJST                   41.84     X41.19  
 -- Bishop, Abby               9 SJST                   40.15     X42.43  
 -- Parsons, Alexa             9 JVRA-US                44.39     X42.61  
 -- Baker, Austill            10 JVRA-US                42.88     X43.27  
 -- Bowen, Kalaiah             9 SJST                   44.37     X43.72  
 -- Crawford, Jacey           10 JVRA-US                45.46     X44.66  
 -- Carter, Rebecca            9 SJST                   42.98     X45.78  
 -- Ancell, Hallie-Grace      10 SJST                   43.52     X46.22  
 -- Mullins, Skylar            9 JVRA-US                45.57     X49.62  
 -- Butler, Whitney Blair      9 SJST                   49.64     X49.87  
 -- Newby, Caroline            9 JVRA-US                46.85     X50.78  
 -- Reynolds, Madison          9 SJST                   46.64     X51.44  
 -- Carlisle, Cayden          10 SJST                   50.37     X52.42  
 -- Grelier, Mary Frances      9 JVRA-US                55.21     X53.34  
 -- Stephens, Mary Margaret    9 JVRA-US                54.37     X53.44  
 -- Schaab, Eva                9 SJST                   51.25     X53.52  
 -- Kirkham, Sarah            10 SJST                   49.97     X54.09  
 -- Hicks, Abbie               9 SJST                   58.18     X56.94  
 -- Swartz, Kaitlynn           9 SJST                      NT   X1:05.40  
 -- Parker, Allie Reid         9 JVRA-US              1:02.44   X1:14.19  
 -- Bragg, Scilia             10 SJST                 1:28.85   X1:34.34  
 
Event 26  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Patz, Micah               10 JVRA-US                36.21      38.20    5  
  2 Jacobs-EL, Azahri         10 SJST                   39.71      40.19    3  
  3 Foreman, Andrew           10 JVRA-US                37.90      43.26    1  
  4 Paulus, Jensen            10 JVRA-US                43.07      44.37  
  5 Locke, Levi                9 SJST                   44.17      46.25  
  6 Tipton, Braden            10 SJST                   43.89      48.81  
 
Event 28  Boys 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Penter, Colton             9 JVRA-US                44.53     X44.99  
 -- Sisk, Parker               9 SJST                   49.06     X48.46  
 -- Musick, Jaden             10 SJST                   47.41     X49.47  
 -- Simmons, Adam              9 SJST                   51.05     X52.57  
 -- Applegate, Logan          10 SJST                   54.81     X54.17  
 -- Rousseau, Jackson          9 SJST                   55.86     X54.32  
 -- Grisham, Hudson            9 SJST                   53.81     X54.73  
 -- Dishon, Chad               9 SJST                   53.47     X55.94  
 -- Whaley, Zac                9 SJST                   59.10     X59.44  
 -- James, Landon              9 SJST                 1:02.33   X1:00.16  
 -- Kowalczyk, Jonathan        9 JVRA-US                   NT   X1:03.12  
 -- Thompson, Cameron         10 SJST                 1:06.90   X1:10.97  
 
Event 29  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amos, Haynes              12 JVRA-US                29.16      28.83    5  
  2 Kowalczyk, Angela         12 JVRA-US                28.54      30.28    3  
  3 Bruce, Katie Wilson       12 SJST                   29.37      30.56    1  
  4 McCrary, Akasha           11 SJST                   33.36      35.38  
  5 Black, Jessica            11 SJST                   35.69      37.22  
  6 Sharpe, Julia             11 JVRA-US                40.54      41.02  
 
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- MacBlane, Caley           12 SJST                   37.47     X34.58  
 -- Simmons, Maggie           11 SJST                   34.84     X37.57  
 -- Brooks, Jaycee            11 SJST                   40.40     X40.40  
 -- Boughton, Jayden          12 SJST                   38.60     X40.72  
 -- Wargo, Sophie             11 SJST                   41.74     X42.09  
 -- Brock, Rebecca            12 SJST                   41.65     X42.33  
 -- Mayes, Anna               11 SJST                   40.82     X42.81  
 -- Holm, Aynslie             11 SJST                   51.96     X49.60  
 -- McGilton, Savannah        11 SJST                   45.21     X50.19  
 -- Dobbins, Chloe            11 SJST                   54.13     X56.20  
 -- Frasier, Lily             11 SJST                   52.80     X59.63  
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McDonald, Brock           12 SJST                   27.29      28.27    5  
  2 Bedsole, Luke             11 JVRA-US                27.83      28.44    3  
  3 Wade, Maverick            11 JVRA-US                32.33      32.85    1  
  4 Davis, William            12 SJST                   35.46      35.50  
  5 Nulter, Dean              11 SJST                      NT      36.90  
  6 Ocampo, Nicholas          11 JVRA-US                   NT      49.27  
 
Event 34  Boys 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Kimbrell, Rogan           11 SJST                   39.68     X39.21  
 -- Anderson, Franklin        12 SJST                   39.53     X40.35  
 -- Williams, Spencer         11 SJST                   54.65     X54.87  
 -- Zurinsky, Andrew          11 SJST                   51.44     X55.28  
 
Event 35  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bibb, Maddie              14 JVRA-US                26.06      27.14    5  
  2 McDonald, Savannah        14 SJST                   26.16      27.37    3  
  3 King, Mary Foster         13 JVRA-US                27.95      28.82    1  
  4 Griffin, Caitlyn          14 SJST                   29.04      29.81  
  5 Cost, Caroline            13 JVRA-US                29.61      31.07  
  6 Welzyn, Marianne          14 SJST                   33.55      35.50  
 
Event 37  Girls 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Carroll, Abigail          14 SJST                   33.19     X32.93  
 -- Viebrock, Cheyenne        14 SJST                   35.21     X35.32  
 -- Nulter, Cali              14 SJST                   35.59     X37.09  
 -- Kirkham, Hannah           13 SJST                   40.28     X41.22  
 -- Marty, Madison            13 SJST                   39.59     X41.44  
 -- Harwood, Kaitlyn          13 SJST                 1:11.35   X1:18.09  
 
Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bedsole, Chris            14 JVRA-US                23.42      23.52    5  
  2 Driver, David             14 SJST                   26.30      25.99    3  
  3 Crisler, Reid             14 SJST                   27.64      28.18    1  
  4 Thomas, James-Hale        13 JVRA-US                28.59      29.75  
  5 Blanshan, Andrew          14 SJST                   33.01      32.47  
  6 Kruse, Tanner             13 JVRA-US                33.69      33.01  
 
Event 40  Boys 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Watkins, Lawrence         14 SJST                   44.95     X46.31  
 -- Bowar, Dylan              13 SJST                 1:20.34   X1:14.90  
 
Event 41  Girls 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hamilton, Rebekah         15 JVRA-US                25.39      25.77    5  
  2 Patz, Callie              16 JVRA-US                26.55      26.33    3  
  3 Vickers, Olivia           15 SJST                   26.71      27.17    1  
  4 Strankman, Cole           17 JVRA-US                27.07      27.68  
  5 Barrett, Emerson          17 SJST                   26.95      28.97  
  6 Barrett, Isabella         15 SJST                      NT      29.97  
 
Event 43  Girls 15-17 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Westbrook, Tori           16 SJST                   28.61     X29.49  
 -- Boyd, Haley               16 SJST                   30.28     X31.06  
 -- Sampson, Lexi             15 SJST                   35.18     X35.20  
 -- Bowar, Hailey             17 SJST                   33.56     X35.47  
 -- Black, Sarah              17 SJST                   33.93     X35.64  
 -- Harwood, Colleen          15 SJST                   35.99     X35.69  
 -- Watwood, Breanna          17 SJST                   35.59     X36.33  
 -- Bowar, Heaven             16 SJST                   39.67     X38.90  
 
Event 44  Boys 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Theisen, Landon           15 JVRA-US                24.30      24.34    5  
  2 Erskine, Keyshawn         15 SJST                   23.24      24.49    3  
  3 Barker, Luke              16 JVRA-US                   NT      25.19    1  
  4 Bassler, Coleton          17 SJST                   26.43      27.03  
  5 Lopresti, James           17 SJST                   26.97      28.96  
 
Event 46  Boys 15-17 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Clary, Sean               16 SJST                   27.50     X27.76  
 -- Medlin, Taylor            16 SJST                   27.85     X28.90  
 -- Wallis, Mason             15 SJST                   29.25     X29.18  
 -- Jackson, Robert           16 SJST                   32.57     X32.83  
 -- Cousins, Joseph           16 SJST                   34.77     X33.56  
 -- Hudgens, Cavender         15 SJST                   35.09     X38.72  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Newlin, Anna Paige         7 JVRA-US                26.72      29.31    5  
  2 Persaud, Maya              8 JVRA-US                30.56      32.76    3  
  3 Smith, Katie Bird          8 JVRA-US                32.65      33.59    1  
  4 Olszewski, Ameliah         8 SJST                   46.98      36.25  
  5 Brooks, Molly              8 SJST                   36.28      38.23  
  6 Johnson, Daisy             7 SJST                   44.74      46.46  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Suber, Wyatt               8 JVRA-US                31.66      30.69    5  
  2 Cole, Fisher               7 JVRA-US                30.90      31.40    3  
  3 Wright, Reece              8 SJST                   31.98      32.82    1  
  4 Nabors, Aiden              7 SJST                   32.68      34.41  
  5 Cochran, Graham            7 JVRA-US                48.02      36.13  
  6 Wright, Abel               7 SJST                   32.76      44.34  
 
Event 49  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amos, Fin                 10 JVRA-US                42.56      42.95    5  
  2 Caruso, Lexie             10 SJST                   43.67      44.76    3  
  3 Johnson, Reese             9 JVRA-US                52.09      54.19    1  
  4 Andreani, Alyssa           9 SJST                      NT      54.58  
  5 Thomas, Molly              9 SJST                   52.12      56.50  
  6 Spink, Caitlyn            10 JVRA-US                59.83      59.30  
 
Event 50  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cochran, Brooks            9 JVRA-US                50.59      49.59    5  
  2 Patz, Isaac               10 JVRA-US                48.27      49.96    3  
  3 Tipton, Braden            10 SJST                   51.75      52.33    1  
  4 Newlin, Joseph             9 JVRA-US                58.66    1:00.23  
  5 McCarver, Camden           9 SJST                 1:08.20    1:00.97  
  6 Locke, Gavin               9 SJST                 1:07.58    1:05.85  
 
Event 51  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amos, Haynes              12 JVRA-US                35.14      36.03    5  
  2 Bruce, Katie Wilson       12 SJST                   38.77      39.45    3  
  3 Kowalczyk, Angela         12 JVRA-US                39.49      40.20    1  
  4 Baker, Macy               12 JVRA-US                42.32      40.44  
  5 Gaskin, Alayna            12 SJST                   43.61      43.28  
  6 McCrary, Akasha           11 SJST                   48.77      47.53  
 
Event 52  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McDonald, Bobby           11 SJST                   42.71      45.77    5  
  2 Watkins, Thomas           12 JVRA-US                45.32      46.08    3  
  3 Nulter, Dean              11 SJST                   47.02      49.62    1  
  4 Davis, William            12 SJST                   49.59      50.31  
  5 Ocampo, Nicholas          11 JVRA-US              1:01.26    1:03.82  
 
Event 53  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nabors, Carlee            14 SJST                   35.58      36.70    5  
  2 Anderson, Lainey          14 JVRA-US                43.09      42.58    3  
  3 Kimbrell, Mackenzie       13 SJST                   42.00      43.19    1  
  4 Burns, Julia              14 JVRA-US                43.31      43.29  
  5 Patz, Ansley              14 JVRA-US                43.29      43.38  
  6 Griffin, Caitlyn          14 SJST                      NT      44.13  
 
Event 54  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byrd, Will                13 JVRA-US                35.03      36.52    5  
  2 Crisler, Reid             14 SJST                   37.38      37.54    3  
  3 Berkey, Chase             14 JVRA-US                38.08      37.56    1  
  4 Campbell, Addison         13 SJST                   42.00      41.31  
  5 Sullivan, Colin           14 SJST                   44.55      45.47  
  6 Stephens, Julian          13 JVRA-US                45.72      53.41  
 
Event 55  Girls 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hamilton, Rebekah         15 JVRA-US                33.99      34.09    5  
  2 Vickers, Olivia           15 SJST                   34.11      34.33    3  
  3 Graves, Virginia          15 JVRA-US                35.00      37.76    1  
  4 Robinson, Isabelle        17 SJST                   38.90      38.44  
  5 Sharpe, Haley             15 JVRA-US                40.86      41.09  
  6 Bagdonas, Chloe           16 SJST                   39.79      41.56  
 
Event 56  Boys 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Erskine, Keyshawn         15 SJST                   30.36      31.10    5  
  2 Theisen, Landon           15 JVRA-US                31.90      31.82    3  
  3 Bassler, Coleton          17 SJST                   32.03      32.84    1  
  4 Davis, Wesley             16 SJST                   40.16      39.20  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:12.23    1:15.75    7  
     1) Spink, Allie W8                 2) Casperson, Charlie M7          
     3) Suber, Wyatt M8                 4) Amos, Lola W8                  
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    1:25.32    1:25.16  
     1) Olszewski, Ameliah W8           2) Nabors, Aiden M7               
     3) Kelley, Ben M8                  4) McDonald, Ellie W8             
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             1:27.75   X1:27.32  
     1) Bawcom, Madeline W8             2) Bedsole, Drew M7               
     3) Monroe, Bella Grace W8          4) Kruse, Griffin M8              
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'C'                  NT   X1:41.33  
     1) Powell, Charlotte W7            2) Price, Lawson M8               
     3) Steele, Sela W8                 4) Cole, Fisher M7                
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X2:21.68  
     1) Hall, Ryleigh W7                2) Wright, Abel M7                
     3) Wallace, Houston M8             4) Hazlewood, Shaylah W8          
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X2:41.71  
     1) Rousseau, Jillian W7            2) Patterson, Kiptyn M7           
     3) Castor, Jaxon M8                4) Brock, Bree-Anna W7            
 
Event 59  Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             2:19.47    2:28.95    7  
     1) Bibb, Maret W10                 2) Foreman, Andrew M10            
     3) Patz, Micah M10                 4) Thomas, Katherine W10          
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    2:39.92    2:46.07  
     1) Jacobs-EL, Azahri M10           2) Locke, Levi M9                 
     3) Owen, Rylee W10                 4) Andreani, Alyssa W9            
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             2:29.13   X2:29.63  
     1) Wade, Jenna Beth W9             2) Patz, Isaac M10                
     3) Cochran, Brooks M9              4) Amos, Fin W10                  
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'C'             2:57.47   X2:55.71  
     1) Parsons, Alexa W9               2) Penter, Colton M9              
     3) Crawford, Jacey W10             4) Casperson, Ben M9              
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X3:26.78  
     1) Rousseau, Jackson M9            2) Ancell, Hallie-Grace W10       
     3) Carter, Rebecca W9              4) Whaley, Zac M9                 
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X3:50.76  
     1) Grisham, Hudson M9              2) Butler, Whitney Blair W9       
     3) Reynolds, Madison W9            4) Thompson, Cameron M10          
 
Event 61  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    2:02.64    2:00.34    7  
     1) Gaskin, Alayna W12              2) McDonald, Bobby M11            
     3) Bruce, Katie Wilson W12         4) McDonald, Brock M12            
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:57.86    2:00.59  
     1) Kowalczyk, Angela W12           2) Wade, Maverick M11             
     3) Amos, Haynes W12                4) Bedsole, Luke M11              
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'                  NT   X2:31.88  
     1) Still, Abigail W11              2) Ocampo, Nicholas M11           
     3) Watkins, Thomas M12             4) King, Betsy W11                
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X3:06.50  
     1) Brooks, Jaycee W11              2) Kimbrell, Rogan M11            
     3) Brock, Rebecca W12              4) Zurinsky, Andrew M11           
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X3:13.20  
     1) McGilton, Savannah W11          2) Wargo, Sophie W11              
     3) Williams, Spencer M11           4) Abell, Christian M11           
 
Event 63  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:48.88    1:47.06    7  
     1) Bibb, Maddie W14                2) Byrd, Will M13                 
     3) King, Mary Foster W13           4) Bedsole, Chris M14             
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    1:51.42    1:49.74  
     1) McDonald, Savannah W14          2) Nabors, Carlee W14             
     3) Crisler, Reid M14               4) Driver, David M14              
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             1:57.69   X2:02.28  
     1) Anderson, Lainey W14            2) Berkey, Chase M14              
     3) Kalange, Sydney W13             4) Thomas, James-Hale M13         
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X2:14.10  
     1) Campbell, Addison M13           2) Blanshan, Andrew M14           
     3) Welzyn, Marianne W14            4) Viebrock, Cheyenne W14         
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X2:42.38  
     1) Sullivan, Colin M14             2) Marty, Madison W13             
     3) Kirkham, Hannah W13             4) Watkins, Lawrence M14          
 
Event 65  Mixed 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:41.85    1:44.34    7  
     1) Theisen, Landon M15             2) Barker, Luke M16               
     3) Strankman, Cole W17             4) Hamilton, Rebekah W15          
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    1:44.09    1:47.80  
     1) McDonald, Naomi W16             2) Bassler, Coleton M17           
     3) Vickers, Olivia W15             4) Erskine, Keyshawn M15          
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X2:07.00  
     1) Clary, Sean M16                 2) Bagdonas, Chloe W16            
     3) Boyd, Haley W16                 4) Medlin, Taylor M16             
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X2:13.27  
     1) Bowar, Hailey W17               2) Wallis, Mason M15              
     3) Cousins, Joseph M16             4) Sampson, Lexi W15              
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spink, Allie               8 JVRA-US                20.89      19.38    5  
  2 McDonald, Ellie            8 SJST                   21.22      20.87    3  
  3 Olszewski, Ameliah         8 SJST                   28.34      26.60    1  
  4 Monroe, Bella Grace        8 JVRA-US                29.38      29.35  
  5 Newlin, Anna Paige         7 JVRA-US                27.46      31.28  
  6 Scruggs, Katie             7 SJST                   41.95      33.51  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Casperson, Charlie         7 JVRA-US                28.24      24.03    5  
  2 Bedsole, Drew              7 JVRA-US                24.69      27.70    3  
  3 Wright, Reece              8 SJST                      NT      29.81    1  
  4 Nabors, Aiden              7 SJST                   25.50      31.33  
  5 Cole, Fisher               7 JVRA-US                30.24      34.35  
  6 Holm, Danny John           8 SJST                   41.52      39.53  
 
Event 69  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thomas, Katherine         10 JVRA-US                39.51      40.81    5  
  2 Wyatt, Lyndsay            10 SJST                   42.11      44.63    3  
  3 Caruso, Lexie             10 SJST                   45.74      46.10    1  
  4 Wade, Jenna Beth           9 JVRA-US                42.83      46.45  
  5 Wright, Haylee            10 SJST                   47.88      47.45  
  6 Cole, Campbell             9 JVRA-US                50.03      49.86  
 
Event 70  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Patz, Micah               10 JVRA-US                45.89      45.90    5  
  2 Foreman, Andrew           10 JVRA-US                45.00      48.70    3  
  3 Casperson, Ben             9 JVRA-US                49.16      51.35    1  
  4 McCarver, Camden           9 SJST                   54.42      52.00  
  5 Locke, Levi                9 SJST                 1:05.11      57.12  
  6 Clark, Grady               9 SJST                   53.75    1:01.27  
 
Event 71  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gaskin, Alayna            12 SJST                   34.76      35.87    5  
  2 Owen, Bailey              12 SJST                   35.54      36.37    3  
  3 King, Betsy               11 JVRA-US                34.50      37.02    1  
  4 Simmons, Alaina           11 SJST                   39.17      39.19  
  5 Baker, Macy               12 JVRA-US                44.02      41.39  
  6 Still, Abigail            11 JVRA-US                45.57      41.51  
 
Event 72  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McDonald, Brock           12 SJST                   30.23      32.59    5  
  2 Bedsole, Luke             11 JVRA-US                32.56      33.03    3  
  3 McDonald, Bobby           11 SJST                   37.73      38.03    1  
  4 Wade, Maverick            11 JVRA-US                37.49      38.72  
  5 Watkins, Thomas           12 JVRA-US              1:02.51      44.89  
  6 Davis, William            12 SJST                      NT      49.07  
 
Event 73  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 King, Mary Foster         13 JVRA-US                31.02      30.77    5  
  2 Bibb, Maddie              14 JVRA-US                30.82      31.50    3  
  3 McDonald, Savannah        14 SJST                   30.22      32.15    1  
  4 Cost, Caroline            13 JVRA-US                35.87      35.50  
  5 Kimbrell, Mackenzie       13 SJST                   38.02      39.10  
  6 Welzyn, Marianne          14 SJST                   39.56      40.09  
 
Event 74  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bedsole, Chris            14 JVRA-US                27.95      28.28    5  
  2 Crisler, Reid             14 SJST                   31.52      31.37    3  
  3 Driver, David             14 SJST                   32.20      34.31    1  
  4 Thomas, James-Hale        13 JVRA-US                33.31      34.33  
  5 Sullivan, Colin           14 SJST                   41.56      42.59  
 -- Byrd, Will                13 JVRA-US                26.92         DQ  
 
Event 75  Girls 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shepherd, Anna            15 JVRA-US                29.58      29.32    5  
  2 Barrett, Emerson          17 SJST                   30.75      30.37    3  
  3 Patz, Callie              16 JVRA-US                31.22      32.19    1  
  4 Barrett, Isabella         15 SJST                   32.85      33.22  
  5 McDonald, Naomi           16 SJST                   33.35      33.84  
  6 Byrd, Maddie              15 JVRA-US                32.01      34.03  
 
Event 76  Boys 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Simmons, Evan             15 SJST                   32.80      33.11    5  
  2 Lopresti, James           17 SJST                      NT      36.03    3  
  3 Davis, Wesley             16 SJST                   34.75      36.81    1  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amos, Lola                 8 JVRA-US                18.78      20.46    5  
  2 McDonald, Ellie            8 SJST                   20.73      22.45    3  
  3 Taylor, Mary               7 JVRA-US                24.90      26.19    1  
  4 Steele, Sela               8 JVRA-US                36.15      33.15  
  5 Brooks, Molly              8 SJST                      NT      35.22  
  6 Johnson, Daisy             7 SJST                   42.11      45.28  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kelley, Ben                8 SJST                   21.74      24.26    5  
  2 Casperson, Charlie         7 JVRA-US                29.33      25.69    3  
  3 Bedsole, Drew              7 JVRA-US                26.31     J25.69    1  
  4 Wright, Reece              8 SJST                   36.80      33.06  
  5 Wright, Abel               7 SJST                   41.36      33.71  
 -- Suber, Wyatt               8 JVRA-US                22.82         DQ  
 
Event 79  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bibb, Maret               10 JVRA-US                41.33      40.79    5  
  2 Andreani, Alyssa           9 SJST                   43.50      45.67    3  
  3 Anderson, Ellie           10 JVRA-US                45.69      47.33    1  
  4 Cost, Emma Kate           10 JVRA-US                49.92      48.53  
  5 Owen, Rylee               10 SJST                   46.71      50.19  
  6 Wright, Haylee            10 SJST                      NT      51.78  
 
Event 80  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Casperson, Ben             9 JVRA-US                47.77      53.16    5  
  2 Cochran, Brooks            9 JVRA-US                53.64      53.40    3  
  3 Jacobs-EL, Azahri         10 SJST                   48.58      53.72    1  
  4 Patz, Isaac               10 JVRA-US                58.39      55.07  
  5 Locke, Gavin               9 SJST                   55.51      56.47  
  6 Clark, Grady               9 SJST                      NT    1:06.08  
 
Event 81  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amos, Haynes              12 JVRA-US                31.62      33.89    5  
  2 Kowalczyk, Angela         12 JVRA-US                39.40      35.28    3  
  3 Owen, Bailey              12 SJST                   36.29      36.84    1  
  4 Simmons, Alaina           11 SJST                   39.80      38.41  
  5 Black, Jessica            11 SJST                   41.11      42.06  
  6 Duckett, Claire           11 JVRA-US                44.44      42.12  
 
Event 82  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McDonald, Brock           12 SJST                   28.86      30.43    5  
  2 Bedsole, Luke             11 JVRA-US                30.21      31.41    3  
  3 Wade, Maverick            11 JVRA-US                32.80      37.09    1  
  4 McDonald, Bobby           11 SJST                   38.53      41.06  
  5 Nulter, Dean              11 SJST                   40.64      46.82  
  6 Watkins, Thomas           12 JVRA-US                44.72      59.54  
 
Event 83  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McDonald, Savannah        14 SJST                      NT      30.91    5  
  2 Anderson, Lainey          14 JVRA-US                30.64     J31.14    3  
  3 Nabors, Carlee            14 SJST                   29.16     J31.19    1  
  4 Bibb, Maddie              14 JVRA-US                31.57     J31.13  
  5 Kalange, Sydney           13 JVRA-US                32.30      33.07  
  6 Griffin, Caitlyn          14 SJST                   33.61      33.72  
 
Event 84  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bedsole, Chris            14 JVRA-US                25.99      26.25    5  
  2 Driver, David             14 SJST                   28.51      29.21    3  
  3 Byrd, Will                13 JVRA-US                30.27      29.88    1  
  4 Thomas, James-Hale        13 JVRA-US                28.05      32.09  
  5 Campbell, Addison         13 SJST                      NT      34.13  
  6 Blanshan, Andrew          14 SJST                   36.97      38.12  
 
Event 85  Girls 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Graves, Virginia          15 JVRA-US                28.27      29.28    5  
  2 Strankman, Cole           17 JVRA-US                29.18      30.78    3  
  3 McDonald, Naomi           16 SJST                   29.88     J31.25    1  
  4 Eichstaedt, Emily         16 JVRA-US                31.16     J31.19  
  5 Vickers, Olivia           15 SJST                   31.24      31.41  
  6 Robinson, Isabelle        17 SJST                      NT      35.03  
 
Event 86  Boys 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Erskine, Keyshawn         15 SJST                   24.80      26.11    5  
  2 Theisen, Landon           15 JVRA-US                28.69      29.76    3  
  3 Simmons, Evan             15 SJST                   28.75      31.13    1  
  4 Dockery, Chance           16 SJST                   33.16      33.88  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:18.58    1:29.14    7  
     1) Spink, Allie 8                  2) Monroe, Bella Grace 8          
     3) Bawcom, Madeline 8              4) Amos, Lola 8                   
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    1:33.34    1:52.03  
     1) Olszewski, Ameliah 8            2) Brooks, Molly 8                
     3) Johnson, Daisy 7                4) McDonald, Ellie 8              
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'C'                  NT   X2:01.11  
     1) Steele, Sela 8                  2) Smith, Katie Bird 8            
     3) Persaud, Maya 8                 4) Taylor, Mary 7                 
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'                  NT   X2:10.33  
     1) Duckett, Caeli 7                2) Newlin, Anna Paige 7           
     3) Powell, Charlotte 7             4) Crawford, Cydney 7             
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X2:28.54  
     1) Williams, Olivia 8              2) Williams, Cameron 8            
     3) Scruggs, Katie 7                4) Hall, Ryleigh 7                
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X2:51.39  
     1) Tuck, Leigha 7                  2) Wells, Darbi 7                 
     3) Steele-Prince, Makayla 8        4) Patch, Sarah 7                 
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:21.40    1:24.20    7  
     1) Casperson, Charlie 7            2) Bedsole, Drew 7                
     3) Kruse, Griffin 8                4) Suber, Wyatt 8                 
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    1:27.63    1:33.94  
     1) Nabors, Aiden 7                 2) Wright, Abel 7                 
     3) Wright, Reece 8                 4) Kelley, Ben 8                  
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             1:40.58   X1:45.96  
     1) Price, Lawson 8                 2) Durham, Wyatt 7                
     3) Cole, Fisher 7                  4) Monroe, Tucker 7               
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'C'             1:50.59   X2:03.74  
     1) Parker, Jack 7                  2) Cochran, Graham 7              
     3) Suber, Chapman 6                4) Newby, Luke 6                  
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X2:19.34  
     1) Patterson, Kiptyn 7             2) Clark, Emmett 8                
     3) Hillman, Landon 7               4) Syler, Cameron 8               
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X2:48.88  
     1) Escareno, Aiden 8               2) Frasier, Tobin 8               
     3) Wallace, Houston 8              4) Grisham, Jonas 7               
 
Event 89  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             2:14.90    2:24.76    7  
     1) Bibb, Maret 10                  2) Wade, Jenna Beth 9             
     3) Amos, Fin 10                    4) Thomas, Katherine 10           
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    2:26.24    2:40.77  
     1) Wright, Haylee 10               2) Wyatt, Lyndsay 10              
     3) Owen, Rylee 10                  4) Andreani, Alyssa 9             
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             2:38.96   X2:52.81  
     1) Watkins, Mae 9                  2) Anderson, Ellie 10             
     3) Cost, Emma Kate 10              4) Spink, Caitlyn 10              
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'C'             2:58.85   X3:00.51  
     1) Baker, Austill 10               2) Cole, Campbell 9               
     3) Parsons, Alexa 9                4) Newby, Caroline 9              
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X3:04.09  
     1) Towers, Madelyn 10              2) Bishop, Abby 9                 
     3) Thomas, Molly 9                 4) Carter, Rebecca 9              
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X3:34.88  
     1) Reynolds, Madison 9             2) Schaab, Eva 9                  
     3) Kirkham, Sarah 10               4) Butler, Whitney Blair 9        
 
Event 90  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             2:33.70    2:40.30    7  
     1) Foreman, Andrew 10              2) Patz, Isaac 10                 
     3) Cochran, Brooks 9               4) Patz, Micah 10                 
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    2:49.27    3:08.94  
     1) Locke, Levi 9                   2) Tipton, Braden 10              
     3) Locke, Gavin 9                  4) Jacobs-EL, Azahri 10           
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'B'             2:57.70   X3:02.32  
     1) Casperson, Ben 9                2) Newlin, Joseph 9               
     3) Penter, Colton 9                4) Paulus, Jensen 10              
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X3:28.18  
     1) Simmons, Adam 9                 2) Clark, Grady 9                 
     3) Applegate, Logan 10             4) Musick, Jaden 10               
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X3:43.38  
     1) Grisham, Hudson 9               2) Rousseau, Jackson 9            
     3) James, Landon 9                 4) Sisk, Parker 9                 
 
Event 91  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    2:03.36   J2:05.91    7  
     1) Gaskin, Alayna 12               2) Simmons, Alaina 11             
     3) Owen, Bailey 12                 4) Bruce, Katie Wilson 12         
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             2:01.62   J2:05.81  
     1) Amos, Haynes 12                 2) Baker, Macy 12                 
     3) King, Betsy 11                  4) Kowalczyk, Angela 12           
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X2:35.28  
     1) McCrary, Akasha 11              2) MacBlane, Caley 12             
     3) Brock, Rebecca 12               4) Black, Jessica 11              
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X2:52.51  
     1) Mayes, Anna 11                  2) Simmons, Maggie 11             
     3) Brooks, Jaycee 11               4) Wargo, Sophie 11               
 
Event 92  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    2:05.80    2:12.27    7  
     1) McDonald, Bobby 11              2) Davis, William 12              
     3) Nulter, Dean 11                 4) McDonald, Brock 12             
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             2:06.79    2:25.39  
     1) Wade, Maverick 11               2) Ocampo, Nicholas 11            
     3) Watkins, Thomas 12              4) Bedsole, Luke 11               
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X3:21.59  
     1) Zurinsky, Andrew 11             2) Kimbrell, Rogan 11             
     3) Anderson, Franklin 12           4) Williams, Spencer 11           
 
Event 93  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:52.31    1:57.34    7  
     1) King, Mary Foster 13            2) Cost, Caroline 13              
     3) Anderson, Lainey 14             4) Bibb, Maddie 14                
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    1:55.58    1:57.49  
     1) Nabors, Carlee 14               2) Ryan, Ashleigh 14              
     3) Griffin, Caitlyn 14             4) McDonald, Savannah 14          
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X2:26.28  
     1) Kimbrell, Mackenzie 13          2) Welzyn, Marianne 14            
     3) Nulter, Cali 14                 4) Carroll, Abigail 14            
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X2:50.58  
     1) Marty, Madison 13               2) Kirkham, Hannah 13             
     3) Boughton, Jayden 12             4) Viebrock, Cheyenne 14          
 
Event 94  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:54.09    1:53.03    7  
     1) Byrd, Will 13                   2) Thomas, James-Hale 13          
     3) Berkey, Chase 14                4) Bedsole, Chris 14              
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    1:52.21    1:53.91  
     1) Crisler, Reid 14                2) Blanshan, Andrew 14            
     3) Campbell, Addison 13            4) Driver, David 14               
 
Event 95  Girls 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.-US  'A'             1:45.88    1:45.52    7  
     1) Patz, Callie 16                 2) Strankman, Cole 17             
     3) Shepherd, Anna 15               4) Hamilton, Rebekah 15           
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    1:48.99    1:56.29  
     1) McDonald, Naomi 16              2) Westbrook, Tori 16             
     3) Barrett, Emerson 17             4) Vickers, Olivia 15             
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X2:17.75  
     1) Barrett, Isabella 15            2) Bagdonas, Chloe 16             
     3) Sampson, Lexi 15                4) Bowar, Hailey 17               
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X2:36.76  
     1) Black, Sarah 17                 2) Bowar, Heaven 16               
     3) Frazier, Shelby 15              4) Harwood, Colleen 15            
 
Event 96  Boys 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    1:43.09    1:52.07    7  
     1) Bassler, Coleton 17             2) Lopresti, James 17             
     3) Simmons, Evan 15                4) Erskine, Keyshawn 15           
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X1:58.44  
     1) Davis, Wesley 16                2) Clary, Sean 16                 
     3) Medlin, Taylor 16               4) Dockery, Chance 16             
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X2:16.13  
     1) Cousins, Joseph 16              2) Ferguson, Ethan 16             
     3) Hudgens, Cavender 15            4) Jackson, Robert 16             

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2018 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org