Home
2018 Meets
2017 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL - H               HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 6/20/2018 11:54 PM
                    2018 RCSL MCSTvsLILY-Yards - 6/20/2018                     
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LILY FLAGG  SWIM TEAM  'A'                        1:31.74    1:31.70    7  
     1) Robley, Lily Kate 7             2) Allan, Isabelle 8              
     3) Olsen, Emma 8                   4) Vosahlik, Julia 8              
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:33.77    1:46.57  
     1) Nelson, Ella G 8                2) Walker, Anna Rose R 8          
     3) Gindhart, Ella Kate K 8         4) Hall, Sulli M 7                
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       1:57.77   x1:57.81  
     1) Kornilova, Anna S 7             2) Taylor, Anna P 8               
     3) O'Neill, Fanny 7                4) Nelson, Clara E 8              
 -- LILY FLAGG  SWIM TEAM  'B'                        2:21.59   X2:08.28  
     1) Rye, Kallie 6                   2) Sturmfels, Josephine 7         
     3) Elmore, Joy Lynn 8              4) Wysock, Stella 6               
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                       2:48.96   x2:33.60  
     1) Rochowiak, Peyton G 8           2) Sims, Chloe E 7                
     3) Phillips, Evie 7                4) O'Neal, Molly M 6              
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:55.85    1:56.19    7  
     1) Ratz, Max H 8                   2) Lewis, Jackson C 8             
     3) Kern, CJ J 8                    4) Lowe, Ethan A 7                
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       2:42.33   x2:58.45  
     1) Hall, Rocco M 5                 2) Maynard, Jude E 6              
     3) Maynard, Reese A 7              4) O'Neill, Tyndale 5             
 -- LILY FLAGG  SWIM TEAM  'B'                        2:09.07        XDQ  
     1) Wysock, Charlie 8               2) Olsen, Bart 6                  
     3) Scarbrough, Mason 8             4) Lewis, Jack 8                  
 -- LILY FLAGG  SWIM TEAM  'A'                        1:40.44         DQ  
     1) Bradley, Thomas 8               2) Phelps, Cole 8                 
     3) Broach, Matthew 6               4) Jordan, Jack 8                 
 
Event 3  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       3:17.55    3:08.90    7  
     1) Ham, Abby G 9                   2) Taylor, Ellie S 10             
     3) Hall, Bailey R 10               4) Lowe, Katie K 9                
  2 LILY FLAGG  SWIM TEAM  'A'                        3:12.39    3:09.26  
     1) Young, Keira 10                 2) Rorex, Avery 9                 
     3) Olsen, Rebecca 10               4) Jordan, Addie Jane 10          
 -- LILY FLAGG  SWIM TEAM  'B'                        3:52.13   X3:40.14  
     1) Neumeyer, Marley 10             2) Bartley, Kamdyn 10             
     3) Elmore, Emma 10                 4) Bradley, Genevieve 10          
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       5:08.73   x4:33.06  
     1) Musa, Sira E 9                  2) Kern, Yzzy M 10                
     3) Tow, Madelyn 10                 4) Humphrey, Aalycia J 9          
 
Event 4  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       3:20.87    3:09.77    7  
     1) Tewalt, Sawyer C 10             2) Weglage, Jackson V 10          
     3) Guerin, Owen F 10               4) Amos, Dawson E 9               
  2 LILY FLAGG  SWIM TEAM  'A'                        3:16.87    3:11.65  
     1) Broach, William 10              2) Rye, Cody 9                    
     3) Marett, Aubry 10                4) Webb, Zack 9                   
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                            NT   x4:56.76  
     1) O'Neal, Sutton L 9              2) Ham, Jack G 9                  
     3) O'Neill, Athan 9                4) Johnson, Cody J 9              
 -- LILY FLAGG  SWIM TEAM  'B'                        3:56.27        XDQ  
     1) O'Halloran, Eamonn 10           2) Johnson, Luke 10               
     3) Sturmfels, Frank 9              4) Sudduth, Daniel 10             
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       4:15.34         DQ  
     1) Nelson, Connor M 9              2) Hutton, Kendall K 9            
     3) Weglage, Brady M 9              4) Barinaga, Connor H 10          
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LILY FLAGG  SWIM TEAM  'A'                        2:42.83    2:59.28    7  
     1) Newby, Makinley 11              2) Chua, Fletcher 11              
     3) Zajac, Sophia 11                4) Garner, Lauren 11              
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:39.43    3:00.46  
     1) Corbett, Alex K 11              2) Askew, Izzy R 12               
     3) Pierce, Anna H 12               4) Culbreath, Haley 12            
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       3:03.16    2:34.78    7  
     1) Lowe, Julian M 11               2) O'Neill, Grattan 11            
     3) Castillo, Angel H 11            4) Welcome, Jermaine L 12         
  2 LILY FLAGG  SWIM TEAM  'A'                        3:22.86    2:41.08  
     1) Nester, James 11                2) Taylor, Tyler 12               
     3) Wysock, Noah 12                 4) Vosahlik, Adam 11              
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LILY FLAGG  SWIM TEAM  'A'                        2:29.56    2:26.95    7  
     1) Shattuck, Emily 13              2) Busk, Mia 13                   
     3) Chua, Catherine 13              4) Vosahlik, Elizabeth 14         
 
Event 8  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:18.39    2:26.33    7  
     1) O'Neill, Bram 13                2) O'Neill, Hudson 14             
     3) Amos, Andrew J 13               4) Maynard, Gavin B 13            
 
Event 9  Girls 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:02.24    2:11.60    7  
     1) Orcutt, Colby C 15              2) Heeney, Nora M 15              
     3) Culbreath, Rachel 16            4) James, Ella E 17               
  2 LILY FLAGG  SWIM TEAM  'A'                        2:42.37    2:39.96  
     1) Lewis, Sarah 16                 2) Jones, Haley 15                
     3) Chua, Rachel 17                 4) Lewis, Kathryn 17              
 
Event 10  Boys 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:44.42    1:43.25    7  
     1) Sentell, Jack H 15              2) Worshek, Caleb D 17            
     3) Worshek, Riley C 16             4) Shen, Ming H 16                
  2 LILY FLAGG  SWIM TEAM  'A'                        2:12.59    2:05.37  
     1) Chua, CJ 15                     2) Rorex, John David 16           
     3) Hubbert, Benjamin 15            4) Marsden, Joshua 16             
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       2:00.64   x2:00.52  
     1) Amos, Carson P 16               2) Pierce, Thomas J 15            
     3) Hudson, Neil D 16               4) Menzel, Isaac 15               
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rye, Kallie                6 LILY FLAGG             26.28      26.13    5  
  2 Wysock, Stella             6 LILY FLAGG             34.31      34.65    3  
  3 Pittman, Emma Grace G      6 HAMMERHEADS            47.06      35.26    1  
  4 Nishida, Sophia            5 LILY FLAGG             38.15      40.23  
  5 O'Neal, Molly M            6 HAMMERHEADS            42.45      45.19  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Allan, Nora                6 LILY FLAGG             38.78     X38.45  
 -- Zajac, Natalia             6 LILY FLAGG             57.50     X43.16  
 -- Phelps, Anna               5 LILY FLAGG                NT     X48.94  
 -- Allan, Audrey              4 LILY FLAGG           1:07.83     X57.09  
 -- Scarbrough, Vivian         5 LILY FLAGG             50.00   X1:00.07  
 -- Neumeyer, Piper Grace      6 LILY FLAGG           1:16.84   X1:01.94  
 -- Talley, Adalyn             4 LILY FLAGG           1:12.07   X1:02.78  
 -- Talley, Raegan             6 LILY FLAGG           1:13.87   X1:04.07  
 -- Rye, Whitney               4 LILY FLAGG           1:16.07   X1:27.68  
 -- Allan, Amelia              4 LILY FLAGG           1:09.78   X1:45.82  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Broach, Matthew            6 LILY FLAGG             23.53      22.71    5  
  2 Olsen, Bart                6 LILY FLAGG             25.95      25.50    3  
  3 Young, Connor              6 LILY FLAGG             36.03      37.34    1  
  4 Kornilov, Kornei S         6 HAMMERHEADS               NT      38.14  
  5 Hall, Rocco M              5 HAMMERHEADS            36.60      39.96  
  6 Maynard, Jude E            6 HAMMERHEADS            44.19      45.71  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Sturmfels, Oscar           5 LILY FLAGG             38.22     X36.26  
 -- Dennis, Patrick            6 LILY FLAGG                NT     X41.41  
 -- Jordan, Hudson             6 LILY FLAGG             51.64     X49.21  
 -- O'Neill, Tyndale           5 HAMMERHEADS            52.02     X50.02  
 -- Spearing, Zachary          4 LILY FLAGG                NT     X56.43  
 -- Taylor, Brenden            6 LILY FLAGG           1:03.53   X1:04.46  
 -- Barrow, Theodore           5 LILY FLAGG           1:20.70   X1:10.50  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gindhart, Ella Kate K      8 HAMMERHEADS            16.46      16.38    5  
  2 Olsen, Emma                8 LILY FLAGG             17.05      16.75    3  
  3 Vosahlik, Julia            8 LILY FLAGG             19.83      19.15    1  
  4 Sturmfels, Josephine       7 LILY FLAGG             20.81      20.00  
  5 Hall, Sulli M              7 HAMMERHEADS            18.53      20.14  
  6 Walker, Anna Rose R        8 HAMMERHEADS            21.29      24.62  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Phillips, Evie             7 HAMMERHEADS            27.22     X28.00  
 -- Rochowiak, Peyton G        8 HAMMERHEADS            26.49     X28.26  
 -- Humphrey, Sadie A          7 HAMMERHEADS            33.92     X31.75  
 -- Barrow, Georgia            7 LILY FLAGG             47.48     X32.02  
 -- Sims, Chloe E              7 HAMMERHEADS            34.25     X34.78  
 -- Kornilova, Anna S          7 HAMMERHEADS            33.41     X35.08  
 -- Lyon, Kayla R              8 HAMMERHEADS            39.71     X40.58  
 -- Martinez, Melia R          8 HAMMERHEADS            46.29     X43.56  
 -- King, Emma                 8 LILY FLAGG             47.70     X53.93  
 -- Mauldin, Braelyn J         8 HAMMERHEADS            55.14   X1:14.89  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kern, CJ J                 8 HAMMERHEADS            18.72      18.22    5  
  2 Jordan, Jack               8 LILY FLAGG             20.62      18.75    3  
  3 Phelps, Cole               8 LILY FLAGG             24.05      23.84    1  
  4 Scarbrough, Mason          8 LILY FLAGG             24.75      25.41  
  5 Ratz, Max H                8 HAMMERHEADS            26.55      26.28  
  6 Lewis, Jackson C           8 HAMMERHEADS               NT      31.03  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Lewis, Jack                8 LILY FLAGG             30.09     X27.59  
 -- Nester, Owen               8 LILY FLAGG             30.40     X28.02  
 -- Garner, Trip               7 LILY FLAGG             30.22     X28.25  
 
Event 23  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lowe, Katie K              9 HAMMERHEADS            36.15      36.64    5  
  2 Olsen, Rebecca            10 LILY FLAGG             39.33      40.46    3  
  3 Young, Keira              10 LILY FLAGG             39.81      40.57    1  
  4 Taylor, Ellie S           10 HAMMERHEADS            44.49      44.46  
  5 Tow, Madelyn              10 HAMMERHEADS            42.94      45.83  
  6 Jordan, Addie Jane        10 LILY FLAGG             41.74      46.45  
 
Event 25  Girls 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Bradley, Genevieve        10 LILY FLAGG             47.81     X47.77  
 -- Sturmfels, Corah           9 LILY FLAGG             54.14     X54.53  
 -- Kern, Yzzy M              10 HAMMERHEADS            54.09     X55.27  
 -- Williams, Katie            9 LILY FLAGG           1:01.94   X1:00.21  
 -- Garner, Layne              9 LILY FLAGG           1:01.53   X1:03.01  
 -- Humphrey, Aalycia J        9 HAMMERHEADS          1:05.79   X1:06.34  
 -- Carden, Madi L            10 HAMMERHEADS          1:15.25   X1:08.14  
 -- Musa, Sira E               9 HAMMERHEADS          1:14.31   X1:13.65  
 -- Young, Allison E          10 HAMMERHEADS          1:08.57   X1:18.09  
 -- Zarilli, Caroline          9 LILY FLAGG           2:07.34   X1:20.90  
 
Event 26  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Guerin, Owen F            10 HAMMERHEADS            34.21      33.07    5  
  2 Weglage, Jackson V        10 HAMMERHEADS            38.76      39.72    3  
  3 Broach, William           10 LILY FLAGG             42.32      40.78    1  
  4 Marett, Aubry             10 LILY FLAGG             37.97      40.94  
  5 Amos, Dawson E             9 HAMMERHEADS            45.22      41.62  
  6 Webb, Zack                 9 LILY FLAGG             41.97      43.64  
 
Event 28  Boys 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Sudduth, Daniel           10 LILY FLAGG             42.68     X46.37  
 -- Barinaga, Connor H        10 HAMMERHEADS            53.91     X53.34  
 -- O'Neill, Athan             9 HAMMERHEADS            59.10     X53.53  
 -- O'Neal, Sutton L           9 HAMMERHEADS          1:00.18     X57.14  
 -- Knight, Quay E            10 HAMMERHEADS          1:09.19   X1:08.84  
 -- Castro, Alex               9 LILY FLAGG                NT   X1:19.09  
 -- Esparza, Lucas M           9 HAMMERHEADS          1:14.43   X1:19.43  
 
Event 29  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pierce, Anna H            12 HAMMERHEADS            29.57      28.88    5  
  2 Chua, Fletcher            11 LILY FLAGG             31.10      31.50    3  
  3 Culbreath, Haley          12 HAMMERHEADS            31.57      32.44    1  
  4 Zajac, Sophia             11 LILY FLAGG             32.32      33.38  
  5 Corbett, Alex K           11 HAMMERHEADS            35.74      34.06  
  6 Newby, Makinley           11 LILY FLAGG             36.00      37.53  
 
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Hicks, MaKayla A          12 HAMMERHEADS            39.41     X38.89  
 -- Showell, Amber D          12 HAMMERHEADS            47.83     X46.71  
 -- Spires, Hayden L          11 HAMMERHEADS            49.47     X51.15  
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Welcome, Jermaine L       12 HAMMERHEADS            33.75      36.52    5  
  2 Wysock, Noah              12 LILY FLAGG             45.22      36.70    3  
  3 Taylor, Tyler             12 LILY FLAGG             45.78      37.28    1  
  4 Lowe, Julian M            11 HAMMERHEADS            37.52      37.95  
  5 Vosahlik, Adam            11 LILY FLAGG             41.57      43.16  
  6 Musa, Yaya E              12 HAMMERHEADS            41.13      44.25  
 
Event 34  Boys 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Knight, Lamar             12 HAMMERHEADS          1:07.77   X1:04.97  
 
Event 35  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shattuck, Emily           13 LILY FLAGG             29.06      28.27    5  
  2 Taylor, Devyn K           13 HAMMERHEADS            28.15      28.32    3  
  3 Chua, Catherine           13 LILY FLAGG             29.25     J29.76    1  
  4 Hoyt, Ashley              14 HAMMERHEADS            29.77     J29.75  
  5 Vosahlik, Elizabeth       14 LILY FLAGG             31.09      30.23  
  6 Porter, Greta S           14 HAMMERHEADS            30.63      30.78  
 
Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Neill, Hudson           14 HAMMERHEADS            25.98      26.50    5  
  2 Schmuck, Landry           14 LILY FLAGG                NT      27.33    3  
  3 Amos, Andrew J            13 HAMMERHEADS            28.55      29.63    1  
  4 Maynard, Gavin B          13 HAMMERHEADS            32.58      34.27  
  5 Elmore, Caleb             13 LILY FLAGG             46.18      46.03  
 
Event 41  Girls 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Culbreath, Rachel         16 HAMMERHEADS            26.08      28.44    5  
  2 Jones, Haley              15 LILY FLAGG             29.45      28.85    3  
  3 Heeney, Nora M            15 HAMMERHEADS            28.75      31.12    1  
 
Event 44  Boys 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shen, Ming H              16 HAMMERHEADS            22.80      23.94    5  
  2 Sentell, Jack H           15 HAMMERHEADS            25.52      25.15    3  
  3 Hubbert, Benjamin         15 LILY FLAGG             27.09      27.10    1  
  4 Chua, CJ                  15 LILY FLAGG             26.34      27.87  
  5 Menzel, Isaac             15 HAMMERHEADS            33.31      32.67  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gindhart, Ella Kate K      8 HAMMERHEADS            24.53      24.40    5  
  2 Olsen, Emma                8 LILY FLAGG             25.51      24.66    3  
  3 Vosahlik, Julia            8 LILY FLAGG             30.71      29.56    1  
  4 Sturmfels, Josephine       7 LILY FLAGG             33.78      32.12  
  5 Taylor, Anna P             8 HAMMERHEADS            32.63      36.50  
 -- Nelson, Ella G             8 HAMMERHEADS            30.18         DQ  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bradley, Thomas            8 LILY FLAGG             26.00      23.77    5  
  2 Olsen, Bart                6 LILY FLAGG             26.97      29.14    3  
  3 Scarbrough, Mason          8 LILY FLAGG             39.72      31.64    1  
  4 Maynard, Reese A           7 HAMMERHEADS            46.63      37.14  
  5 Lowe, Ethan A              7 HAMMERHEADS            53.13      49.64  
 -- Lewis, Jackson C           8 HAMMERHEADS            32.02         DQ  
 
Event 49  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Young, Keira              10 LILY FLAGG             54.96      53.40    5  
  2 Hall, Bailey R            10 HAMMERHEADS            55.77      57.53    3  
  3 Taylor, Ellie S           10 HAMMERHEADS            59.49      58.25    1  
  4 Rorex, Avery               9 LILY FLAGG             58.75      59.52  
  5 Bartley, Kamdyn           10 LILY FLAGG           1:08.11    1:05.41  
  6 Tow, Madelyn              10 HAMMERHEADS          1:09.76    1:08.25  
 
Event 50  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rye, Cody                  9 LILY FLAGG             54.40      53.52    5  
  2 Johnson, Luke             10 LILY FLAGG             54.47      56.13    3  
  3 Weglage, Jackson V        10 HAMMERHEADS            55.45      58.20    1  
  4 Sturmfels, Frank           9 LILY FLAGG           1:09.17      59.96  
  5 Hutton, Kendall K          9 HAMMERHEADS          1:08.70    1:01.44  
  6 Johnson, Cody J            9 HAMMERHEADS          1:08.94    1:10.71  
 
Event 51  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pierce, Anna H            12 HAMMERHEADS            38.06      37.93    5  
  2 Chua, Fletcher            11 LILY FLAGG             39.93      39.78    3  
  3 Corbett, Alex K           11 HAMMERHEADS            48.34      45.89    1  
  4 Zajac, Sophia             11 LILY FLAGG             49.56      47.71  
  5 Newby, Makinley           11 LILY FLAGG             51.50      50.32  
  6 Askew, Izzy R             12 HAMMERHEADS            49.33      52.02  
 
Event 52  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wysock, Noah              12 LILY FLAGG             40.91      43.27    5  
  2 Taylor, Tyler             12 LILY FLAGG             46.06      45.07    3  
  3 O'Neill, Grattan          11 HAMMERHEADS            48.63      49.75    1  
  4 Castillo, Angel H         11 HAMMERHEADS            50.67      52.65  
  5 Musa, Yaya E              12 HAMMERHEADS            54.53      54.88  
 -- Elmore, Nathan            11 LILY FLAGG           1:18.90         DQ  
 
Event 53  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chua, Catherine           13 LILY FLAGG             38.75      37.38    5  
  2 Porter, Greta S           14 HAMMERHEADS            36.33      39.66    3  
  3 Vosahlik, Elizabeth       14 LILY FLAGG             46.62      45.88    1  
  4 Busk, Mia                 13 LILY FLAGG             53.72      50.84  
 
Event 54  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schmuck, Landry           14 LILY FLAGG                NT      34.19    5  
  2 O'Neill, Hudson           14 HAMMERHEADS            35.69      37.94    3  
  3 Maynard, Gavin B          13 HAMMERHEADS            44.89      46.84    1  
 -- Elmore, Caleb             13 LILY FLAGG           1:10.60         DQ  
 
Event 55  Girls 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 James, Ella E             17 HAMMERHEADS            35.51      35.52    5  
  2 Chua, Rachel              17 LILY FLAGG             42.41      41.96    3  
  3 Heeney, Nora M            15 HAMMERHEADS            41.02      43.26    1  
  4 Lewis, Sarah              16 LILY FLAGG             58.44      54.00  
 
Event 56  Boys 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Worshek, Caleb D          17 HAMMERHEADS            29.59      29.25    5  
  2 Pierce, Thomas J          15 HAMMERHEADS            31.02      32.08    3  
  3 Rorex, John David         16 LILY FLAGG                NT      35.08    1  
  4 Chua, CJ                  15 LILY FLAGG             37.14      35.46  
  5 Hudson, Neil D            16 HAMMERHEADS            32.69      36.47  
  6 Hubbert, Benjamin         15 LILY FLAGG             42.86      36.85  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LILY FLAGG  SWIM TEAM  'A'                        1:21.90    1:19.71    7  
     1) Vosahlik, Julia W8              2) Broach, Matthew M6             
     3) Jordan, Jack M8                 4) Olsen, Emma W8                 
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:20.26    1:21.40  
     1) Hall, Sulli M W7                2) Ratz, Max H M8                 
     3) Kern, CJ J M8                   4) Gindhart, Ella Kate K W8       
 -- LILY FLAGG  SWIM TEAM  'B'                             NT   X1:38.87  
     1) Allan, Isabelle W8              2) Scarbrough, Mason M8           
     3) Phelps, Cole M8                 4) Sturmfels, Josephine W7        
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       1:40.32   x1:40.71  
     1) Nelson, Ella G W8               2) Maynard, Reese A M7            
     3) Lowe, Ethan A M7                4) Walker, Anna Rose R W8         
 -- LILY FLAGG  SWIM TEAM  'C'                             NT   X1:43.65  
     1) Olsen, Bart M6                  2) Wysock, Charlie M8             
     3) Robley, Lily Kate W7            4) Elmore, Joy Lynn W8            
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                       2:26.50   x2:17.76  
     1) O'Neill, Fanny W7               2) Robinson, Sawyer L M7          
     3) O'Neill, Tyndale M5             4) Nelson, Clara E W8             
 
Event 59  Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:32.05    2:36.16    7  
     1) Lowe, Katie K W9                2) Tow, Madelyn W10               
     3) Weglage, Jackson V M10          4) Guerin, Owen F M10             
  2 LILY FLAGG  SWIM TEAM  'A'                        2:31.56    2:41.63  
     1) Olsen, Rebecca W10              2) Webb, Zack M9                  
     3) Young, Keira W10                4) Marett, Aubry M10              
 -- LILY FLAGG  SWIM TEAM  'B'                             NT   X2:59.59  
     1) Broach, William M10             2) Taylor, Kalen W10              
     3) Sudduth, Daniel M10             4) Jordan, Addie Jane W10         
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       3:03.31   x3:03.70  
     1) Taylor, Ellie S W10             2) Tewalt, Sawyer C M10           
     3) Amos, Dawson E M9               4) Hall, Bailey R W10             
 -- LILY FLAGG  SWIM TEAM  'C'                             NT   X3:20.44  
     1) Johnson, Luke M10               2) Elmore, Emma W10               
     3) Bradley, Genevieve W10          4) Sturmfels, Frank M9            
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                       3:27.15   x3:34.84  
     1) Nelson, Connor M M9             2) Kern, Yzzy M W10               
     3) Barinaga, Connor H M10          4) Ham, Abby G W9                 
 
Event 61  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:11.90    2:19.01    7  
     1) Culbreath, Haley W12            2) Castillo, Angel H M11          
     3) Welcome, Jermaine L M12         4) Pierce, Anna H W12             
  2 LILY FLAGG  SWIM TEAM  'A'                        2:46.03    2:26.57  
     1) Zajac, Sophia W11               2) Wysock, Noah M12               
     3) Vosahlik, Adam M11              4) Chua, Fletcher W11             
 -- LILY FLAGG  SWIM TEAM  'B'                             NT   X2:45.82  
     1) Garner, Lauren W11              2) Nester, James M11              
     3) Taylor, Tyler M12               4) Newby, Makinley W11            
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       2:45.29   x2:46.46  
     1) Lowe, Julian M M11              2) O'Neill, Grattan M11           
     3) Adams, Claire W11               4) Hicks, MaKayla A W12           
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                       3:26.20   x3:34.65  
     1) Musa, Yaya E M12                2) Knight, Lamar M12              
     3) Spires, Hayden L W11            4) Showell, Amber D W12           
 
Event 63  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:52.45    1:58.59    7  
     1) Taylor, Devyn K W13             2) Hoyt, Ashley W14               
     3) Amos, Andrew J M13              4) O'Neill, Hudson M14            
  2 LILY FLAGG  SWIM TEAM  'A'                        2:03.50    2:04.22  
     1) Chua, Catherine W13             2) Schmuck, Landry M14            
     3) Elmore, Caleb M13               4) Shattuck, Emily W13            
 
Event 65  Mixed 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:38.64    1:41.59    7  
     1) Shen, Ming H M16                2) James, Ella E W17              
     3) Culbreath, Rachel W16           4) Worshek, Riley C M16           
  2 LILY FLAGG  SWIM TEAM  'A'                        1:58.68    1:54.46  
     1) Hubbert, Benjamin M15           2) Chua, Rachel W17               
     3) Jones, Haley W15                4) Chua, CJ M15                   
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       1:44.42   x1:52.69  
     1) Amos, Carson P M16              2) Porter, Greta S W14            
     3) Orcutt, Colby C W15             4) Worshek, Caleb D M17           
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gindhart, Ella Kate K      8 HAMMERHEADS            21.20      23.00    5  
  2 Robley, Lily Kate          7 LILY FLAGG             23.13      23.58    3  
  3 Allan, Isabelle            8 LILY FLAGG             30.03      27.25    1  
  4 Hall, Sulli M              7 HAMMERHEADS            25.13      28.22  
  5 Nelson, Clara E            8 HAMMERHEADS            30.88      29.44  
  6 Rye, Kallie                6 LILY FLAGG             31.09      31.88  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kern, CJ J                 8 HAMMERHEADS            23.76      25.12    5  
  2 Bradley, Thomas            8 LILY FLAGG             23.94      25.38    3  
  3 Jordan, Jack               8 LILY FLAGG             26.09      26.32    1  
  4 Ratz, Max H                8 HAMMERHEADS            32.01      30.20  
  5 Maynard, Reese A           7 HAMMERHEADS            36.95      35.26  
  6 Wysock, Charlie            8 LILY FLAGG             39.79      41.35  
 
Event 69  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Olsen, Rebecca            10 LILY FLAGG             47.80      46.85    5  
  2 Hall, Bailey R            10 HAMMERHEADS            50.70      51.03    3  
  3 Lowe, Katie K              9 HAMMERHEADS            53.96      52.72    1  
  4 Ham, Abby G                9 HAMMERHEADS            50.82      54.15  
  5 Neumeyer, Marley          10 LILY FLAGG             58.15      54.32  
  6 Elmore, Emma              10 LILY FLAGG           1:10.40      56.45  
 
Event 70  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Guerin, Owen F            10 HAMMERHEADS            36.67      37.70    5  
  2 Broach, William           10 LILY FLAGG             49.66      51.28    3  
  3 Johnson, Luke             10 LILY FLAGG             58.68      54.31    1  
  4 O'Halloran, Eamonn        10 LILY FLAGG           1:09.95      54.33  
  5 Tewalt, Sawyer C          10 HAMMERHEADS          1:01.83      57.81  
  6 Nelson, Connor M           9 HAMMERHEADS            58.78    1:00.44  
 
Event 71  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Culbreath, Haley          12 HAMMERHEADS            42.07      39.71    5  
  2 Newby, Makinley           11 LILY FLAGG             41.11      40.40    3  
  3 Corbett, Alex K           11 HAMMERHEADS            44.90      43.69    1  
  4 Garner, Lauren            11 LILY FLAGG           1:03.02      57.13  
 -- Adams, Claire             11 HAMMERHEADS            58.56         DQ  
 
Event 72  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Welcome, Jermaine L       12 HAMMERHEADS            51.50      45.07    5  
  2 Castillo, Angel H         11 HAMMERHEADS            45.71      47.44    3  
  3 Nester, James             11 LILY FLAGG             59.19      50.41    1  
  4 Lowe, Julian M            11 HAMMERHEADS            52.63      50.84  
  5 Vosahlik, Adam            11 LILY FLAGG             53.05      53.09  
 -- Elmore, Nathan            11 LILY FLAGG           1:08.55         DQ  
 
Event 73  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shattuck, Emily           13 LILY FLAGG             32.50      32.77    5  
  2 Taylor, Devyn K           13 HAMMERHEADS            34.62      34.26    3  
  3 Hoyt, Ashley              14 HAMMERHEADS            35.84      37.96    1  
  4 Porter, Greta S           14 HAMMERHEADS            35.06      38.32  
  5 Vosahlik, Elizabeth       14 LILY FLAGG             41.72      40.59  
  6 Busk, Mia                 13 LILY FLAGG             51.37      55.19  
 
Event 74  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amos, Andrew J            13 HAMMERHEADS            33.13      35.58    5  
  2 O'Neill, Bram             13 HAMMERHEADS            37.68      37.56    3  
  3 Maynard, Gavin B          13 HAMMERHEADS            41.82      39.89    1  
  4 Elmore, Caleb             13 LILY FLAGG             56.99      52.63  
 
Event 75  Girls 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Culbreath, Rachel         16 HAMMERHEADS               NT      33.07    5  
  2 James, Ella E             17 HAMMERHEADS            33.33      33.75    3  
  3 Jones, Haley              15 LILY FLAGG             36.22      37.34    1  
 -- Lewis, Sarah              16 LILY FLAGG             47.69         DQ  
 
Event 76  Boys 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Worshek, Riley C          16 HAMMERHEADS            26.44     J27.41    5  
  2 Amos, Carson P            16 HAMMERHEADS            28.04     J26.94    3  
  3 Sentell, Jack H           15 HAMMERHEADS            27.48      28.25    1  
  4 Rorex, John David         16 LILY FLAGG                NT      36.89  
  5 Marsden, Joshua           16 LILY FLAGG             45.77      41.70  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Olsen, Emma                8 LILY FLAGG             19.75      21.22    5  
  2 Allan, Isabelle            8 LILY FLAGG             29.25      26.87    3  
  3 Hall, Sulli M              7 HAMMERHEADS            28.90      29.78    1  
  4 Walker, Anna Rose R        8 HAMMERHEADS            25.28      30.65  
  5 Elmore, Joy Lynn           8 LILY FLAGG             42.41      32.08  
  6 O'Neill, Fanny             7 HAMMERHEADS            30.52      36.28  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jordan, Jack               8 LILY FLAGG             29.03      26.03    5  
  2 Broach, Matthew            6 LILY FLAGG             28.91      28.59    3  
  3 Kern, CJ J                 8 HAMMERHEADS            30.13      30.02    1  
  4 Scarbrough, Mason          8 LILY FLAGG             32.22      34.88  
  5 Maynard, Reese A           7 HAMMERHEADS            40.09      38.75  
  6 Lewis, Jackson C           8 HAMMERHEADS            52.22      58.51  
 
Event 79  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Young, Keira              10 LILY FLAGG             45.47      46.63    5  
  2 Lowe, Katie K              9 HAMMERHEADS          1:00.68      57.21    3  
  3 Elmore, Emma              10 LILY FLAGG             59.75      58.32    1  
  4 Ham, Abby G                9 HAMMERHEADS          1:09.08    1:04.77  
  5 Jordan, Addie Jane        10 LILY FLAGG           1:12.18    1:14.08  
 -- Hall, Bailey R            10 HAMMERHEADS            51.09         DQ  
 
Event 80  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Guerin, Owen F            10 HAMMERHEADS            41.42      41.69    5  
  2 Marett, Aubry             10 LILY FLAGG             50.84      51.02    3  
  3 Weglage, Brady M           9 HAMMERHEADS          1:10.90      54.56    1  
  4 Weglage, Jackson V        10 HAMMERHEADS            52.40      56.83  
  5 Webb, Zack                 9 LILY FLAGG           1:03.46    1:00.08  
 -- Sturmfels, Frank           9 LILY FLAGG           1:09.17         DQ  
 
Event 81  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pierce, Anna H            12 HAMMERHEADS            33.63      33.69    5  
  2 Chua, Fletcher            11 LILY FLAGG             35.57      37.46    3  
  3 Zajac, Sophia             11 LILY FLAGG             38.88      38.71    1  
  4 Culbreath, Haley          12 HAMMERHEADS            42.06      40.02  
  5 Askew, Izzy R             12 HAMMERHEADS            45.21      48.44  
  6 Garner, Lauren            11 LILY FLAGG           1:20.80    1:04.07  
 
Event 82  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wysock, Noah              12 LILY FLAGG             56.04      46.51    5  
  2 Castillo, Angel H         11 HAMMERHEADS            48.15      49.70    3  
  3 Vosahlik, Adam            11 LILY FLAGG             59.14      59.00    1  
  4 Lowe, Julian M            11 HAMMERHEADS            55.81    1:02.16  
  5 Elmore, Nathan            11 LILY FLAGG           1:17.09    1:03.65  
  6 O'Neill, Grattan          11 HAMMERHEADS          1:02.76    1:05.75  
 
Event 83  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shattuck, Emily           13 LILY FLAGG             32.59      31.50    5  
  2 Chua, Catherine           13 LILY FLAGG             32.25      32.03    3  
  3 Taylor, Devyn K           13 HAMMERHEADS            32.50      32.06    1  
  4 Hoyt, Ashley              14 HAMMERHEADS            33.06      34.03  
  5 Busk, Mia                 13 LILY FLAGG             59.09      47.28  
 
Event 84  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schmuck, Landry           14 LILY FLAGG                NT      29.31    5  
  2 O'Neill, Hudson           14 HAMMERHEADS            33.04      34.37    3  
  3 Amos, Andrew J            13 HAMMERHEADS            32.44      34.51    1  
  4 O'Neill, Bram             13 HAMMERHEADS            38.47      38.20  
 
Event 85  Girls 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Culbreath, Rachel         16 HAMMERHEADS            28.55      30.27    5  
  2 James, Ella E             17 HAMMERHEADS            30.76      30.44    3  
  3 Jones, Haley              15 LILY FLAGG             40.46      35.06    1  
  4 Chua, Rachel              17 LILY FLAGG             38.34      37.97  
  5 Lewis, Sarah              16 LILY FLAGG             50.82      45.89  
 
Event 86  Boys 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Worshek, Caleb D          17 HAMMERHEADS            27.90      26.14    5  
  2 Shen, Ming H              16 HAMMERHEADS            24.77      26.89    3  
  3 Amos, Carson P            16 HAMMERHEADS            27.17      26.90    1  
  4 Chua, CJ                  15 LILY FLAGG             28.47      30.72  
  5 Hubbert, Benjamin         15 LILY FLAGG             37.92      33.75  
  6 Rorex, John David         16 LILY FLAGG                NT      34.14  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LILY FLAGG  SWIM TEAM  'A'                        1:21.56    1:22.00    7  
     1) Vosahlik, Julia 8               2) Allan, Isabelle 8              
     3) Sturmfels, Josephine 7          4) Olsen, Emma 8                  
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:19.12    1:26.43  
     1) Hall, Sulli M 7                 2) Nelson, Ella G 8               
     3) Walker, Anna Rose R 8           4) Gindhart, Ella Kate K 8        
 -- LILY FLAGG  SWIM TEAM  'B'                        1:55.50   X1:48.97  
     1) Elmore, Joy Lynn 8              2) Barrow, Georgia 7              
     3) Robley, Lily Kate 7             4) Rye, Kallie 6                  
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       2:03.37   x1:57.03  
     1) O'Neill, Fanny 7                2) Phillips, Evie 7               
     3) Martinez, Melia R 8             4) Nelson, Clara E 8              
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                       2:55.83   x2:58.14  
     1) Mauldin, Braelyn J 8            2) Pittman, Emma Grace G 6        
     3) Humphrey, Sadie A 7             4) Lyon, Kayla R 8                
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LILY FLAGG  SWIM TEAM  'A'                        1:32.95    1:38.38    7  
     1) Broach, Matthew 6               2) Scarbrough, Mason 8            
     3) Phelps, Cole 8                  4) Jordan, Jack 8                 
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:33.77    1:44.32  
     1) Lewis, Jackson C 8              2) Ratz, Max H 8                  
     3) Lowe, Ethan A 7                 4) Kern, CJ J 8                   
 -- LILY FLAGG  SWIM TEAM  'C'                        2:17.11   X2:22.97  
     1) Bradley, Thomas 8               2) Render, Hosea 8                
     3) Young, Connor 6                 4) Nester, Owen 8                 
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       2:17.23   x2:33.25  
     1) Hall, Rocco M 5                 2) Maynard, Reese A 7             
     3) Kornilov, Kornei S 6            4) Maynard, Jude E 6              
 -- LILY FLAGG  SWIM TEAM  'B'                        1:52.95        XDQ  
     1) Wysock, Charlie 8               2) Garner, Trip 7                 
     3) Lewis, Jack 8                   4) Olsen, Bart 6                  
 
Event 89  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:47.60    2:50.27    7  
     1) Tow, Madelyn 10                 2) Taylor, Ellie S 10             
     3) Hall, Bailey R 10               4) Lowe, Katie K 9                
 -- LILY FLAGG  SWIM TEAM  'B'                        3:14.24   X3:22.25  
     1) Elmore, Emma 10                 2) Bartley, Kamdyn 10             
     3) Sturmfels, Corah 9              4) Bradley, Genevieve 10          
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       4:03.31   x4:17.71  
     1) Kern, Yzzy M 10                 2) Young, Allison E 10            
     3) Carden, Madi L 10               4) Ham, Abby G 9                  
 -- LILY FLAGG  SWIM TEAM  'A'                        2:47.00         DQ  
     1) Young, Keira 10                 2) Rorex, Avery 9                 
     3) Jordan, Addie Jane 10           4) Olsen, Rebecca 10              
 
Event 90  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:47.76    2:53.12    7  
     1) Weglage, Jackson V 10           2) Tewalt, Sawyer C 10            
     3) Amos, Dawson E 9                4) Guerin, Owen F 10              
  2 LILY FLAGG  SWIM TEAM  'A'                        2:44.94    2:53.63  
     1) Webb, Zack 9                    2) Sudduth, Daniel 10             
     3) Broach, William 10              4) Marett, Aubry 10               
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       3:39.15   x3:49.89  
     1) Barinaga, Connor H 10           2) Johnson, Cody J 9              
     3) Hutton, Kendall K 9             4) Nelson, Connor M 9             
 -- LILY FLAGG  SWIM TEAM  'B'                        3:22.50        XDQ  
     1) Johnson, Luke 10                2) O'Halloran, Eamonn 10          
     3) Rye, Cody 9                     4) Sturmfels, Frank 9             
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                       4:25.98         DQ  
     1) O'Neal, Sutton L 9              2) Esparza, Lucas M 9             
     3) Knight, Quay E 10               4) Weglage, Brady M 9             
 
Event 91  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:15.66    2:18.08    7  
     1) Culbreath, Haley 12             2) Askew, Izzy R 12               
     3) Corbett, Alex K 11              4) Pierce, Anna H 12              
  2 LILY FLAGG  SWIM TEAM  'A'                        2:22.33    2:30.71  
     1) Zajac, Sophia 11                2) Garner, Lauren 11              
     3) Newby, Makinley 11              4) Chua, Fletcher 11              
 
Event 92  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:29.30    2:34.06    7  
     1) Castillo, Angel H 11            2) O'Neill, Grattan 11            
     3) Lowe, Julian M 11               4) Welcome, Jermaine L 12         
  2 LILY FLAGG  SWIM TEAM  'A'                        3:00.85    2:45.32  
     1) Wysock, Noah 12                 2) Nester, James 11               
     3) Taylor, Tyler 12                4) Vosahlik, Adam 11              
 
Event 93  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:07.96    2:11.08    7  
     1) Hoyt, Ashley 14                 2) Hicks, MaKayla A 12            
     3) Porter, Greta S 14              4) Taylor, Devyn K 13             
  2 LILY FLAGG  SWIM TEAM  'A'                        2:15.56    2:16.65  
     1) Chua, Catherine 13              2) Busk, Mia 13                   
     3) Vosahlik, Elizabeth 14          4) Shattuck, Emily 13             
 
Event 94  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:57.85    2:05.47    7  
     1) Amos, Andrew J 13               2) Maynard, Gavin B 13            
     3) O'Neill, Bram 13                4) O'Neill, Hudson 14             
 
Event 95  Girls 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- LILY FLAGG  SWIM TEAM  'A'                        2:15.58   X2:10.88  
     1) Lewis, Kathryn 17               2) Lewis, Sarah 16                
     3) Chua, Rachel 17                 4) Jones, Haley 15                
 
Event 96  Boys 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:33.79    1:34.34    7  
     1) Shen, Ming H 16                 2) Amos, Carson P 16              
     3) Worshek, Caleb D 17             4) Worshek, Riley C 16            
  2 LILY FLAGG  SWIM TEAM  'A'                        2:02.91    1:55.89  
     1) Hubbert, Benjamin 15            2) Rorex, John David 16           
     3) Marsden, Joshua 16              4) Chua, CJ 15                    
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       1:50.51   x1:50.96  
     1) Sentell, Jack H 15              2) Menzel, Isaac 15               
     3) Hudson, Neil D 16               4) Pierce, Thomas J 15            

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2018 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org