Meet Results / Record Listing
(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)
Licensed to RCSL - H HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 6/20/2018 11:57 PM
2018 RCSL MNSOvsBYRD - meters - 6/20/2018
Results
Event 1 Girls 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Monte Sano 'A' 1:44.00 1:44.96 7
1) Bains, Amelia 8 2) Horvath, Marie 6
3) Baumgartner, Jenny 7 4) Roche, Evelyn 8
2 Byrd Spring-SE 'A' 2:02.11 2:32.16
1) Chudy, Cori 7 2) Miller, Miranda 8
3) Carrasquillo, Isabella 8 4) Stifflemire, Ivy 7
-- Monte Sano 'B' 2:38.67 X2:21.22
1) Causey, Anne Michael 7 2) Gullion, Rosie 8
3) Lawrence, Molly Wu 7 4) Navarro, Amara 8
Event 2 Boys 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Monte Sano 'A' 1:33.65 1:35.96 7
1) Gotvald, Sebastion 8 2) Cantey, Waring 8
3) Quadrini, Tyler 8 4) Pfitzer, Wick 8
2 Byrd Spring-SE 'A' 3:20.11 3:26.06
1) Durant, George 6 2) Miller, Aaron 6
3) Henriksen, CJ 8 4) Crews, Lucky 7
-- Monte Sano 'B' NT X2:25.15
1) Berkholtz, Joshua 8 2) Cunha, Gabriel 7
3) Cunha, Neil 7 4) Elam, Jack 8
Event 3 Girls 9-10 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Monte Sano 'A' 3:38.52 3:38.65 7
1) Masterson, Molly 10 2) Campbell, Abby 10
3) Bothwell, Inde 9 4) Williams, Lilly 10
2 Byrd Spring-SE 'A' 5:14.40 5:15.75
1) Lamey, Emma 9 2) Taylor, Clara 9
3) Cox, Maddie 9 4) Gordon, Jayden 7
-- Monte Sano 'B' NT X4:58.47
1) Gullion, Violet 10 2) Cantey, Lily 10
3) Davis, Harlee 10 4) Wright, Emma 9
Event 4 Boys 9-10 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Monte Sano 'A' 3:13.85 3:25.84 7
1) Baumgartner, Max 10 2) Horvath, Ben 9
3) Echols, Paul 10 4) McMillion, Samuel 9
2 Byrd Spring-SE 'A' 4:28.39 4:17.93
1) Ashburn, Evan 10 2) Smith, David 9
3) Stifflemire, Deisen 9 4) McNeil, Ben McNugget 9
Event 5 Girls 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Monte Sano 'A' 3:17.46 3:12.33 7
1) Cunha, Masie 11 2) Miller, Georgie 12
3) Evans, Alexandra 12 4) Smith, Nadia 12
2 Byrd Spring-SE 'A' NT 3:29.06
1) Lamey, Maggie 11 2) Raby, Catie Rose 12
3) Henriksen, Anna 10 4) Chudy, Allie 12
Event 6 Boys 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Monte Sano 'A' 3:00.91 3:04.38 7
1) McMillion, Caleb 11 2) Horvath, Lars 11
3) Huskey, Alec 12 4) Copeland, Jack 11
2 Byrd Spring-SE 'A' 3:19.95 3:15.53
1) Jones, Paul 11 2) Hill, Adam 11
3) Cox, Nick 11 4) Smith, Hoke 11
-- Monte Sano 'B' NT X3:33.64
1) Templeton, Hunter 11 2) Templeton, Taylor 12
3) Williams, Nate 11 4) Smith, Derek 11
Event 7 Girls 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Monte Sano 'A' 2:52.49 2:52.44 7
1) Agee, Abigail 14 2) Howie, Maggie 14
3) Copeland, Jordan 13 4) Stephens, Stella 13
Event 8 Boys 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Byrd Spring-SE 'A' 2:40.70 2:40.25 7
1) Noland, Jonathan 14 2) Durant, Timmy 14
3) Lawson, Jackson 14 4) Lindow, Gabe 13
2 Monte Sano 'A' NT 3:03.76
1) Lawrence, Jack Wu 13 2) Navarro, Django 13
3) Worthy, Will 13 4) Beranek, Jacob 13
Event 9 Girls 15-17 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Monte Sano 'A' 2:33.74 2:31.09 7
1) Bledsoe, Leah 16 2) Rabban, Bella 16
3) Scoggins, Sydney 17 4) Rabban, Sophie 15
2 Byrd Spring-SE 'A' 2:30.00 2:34.16
1) Cornelius, Jessica 15 2) Northcutt, Ali 17
3) Amis, Abby 17 4) Kelton, Laurel 16
Event 10 Boys 15-17 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Monte Sano 'A' 2:13.81 2:13.08 7
1) Klemm, Riley 17 2) Bazzle, Jon-Michael 17
3) Huskey, Joshua 17 4) Stephens, Henry 16
2 Byrd Spring-SE 'A' NT 2:25.62
1) Lamey, Johnny 15 2) Jones, Adam 16
3) Hill, Aaron 15 4) Smith, Sawyer 13
Event 11 Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Quadrini, Paige 6 Makos 26.78 25.07 5
2 Pfitzer, Lily 6 Makos 29.00 26.50 3
3 Horvath, Marie 6 Makos 28.99 28.65 1
4 Smith, Rosie 6 Byrd Spring-SE 34.38 39.62
5 Conner, Lillyan 6 Byrd Spring-SE 45.60 43.52
6 Webber, Hazel 5 Byrd Spring-SE 42.28 46.18
Event 13 Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
-- Phillippe, Kaitlyn 6 Makos 30.93 X28.75
-- Berkholtz, Kate 6 Makos 32.08 X31.94
-- Hunt, Carlie 6 Makos 32.97 X34.13
-- Williams, Lucy 5 Makos 37.63 X37.07
-- McMillion, Rachel 6 Makos 37.84 X37.86
-- Brown, Shelby 6 Makos 35.76 X39.14
-- Hunt, Peyton 4 Makos 46.00 X42.45
-- Still, Chloe 6 Byrd Spring-SE 49.74 X45.40
-- Lawton, Lucky 6 Makos 51.06 X50.07
-- Elam, Evelyn 5 Makos 1:06.12 X50.88
-- Campbell, Stella 5 Makos 1:18.06 X59.22
-- Henriksen, Ella 3 Byrd Spring-SE 55.74 X59.24
-- Agee, Tori 5 Makos 1:11.08 X1:02.17
-- Willauer, Ainslie 3 Makos NT X1:10.18
Event 14 Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Cantey, Harry 6 Makos 37.70 37.56 5
2 Bains, Owen 6 Makos 43.07 38.50 3
3 Durant, George 6 Byrd Spring-SE 46.14 52.75 1
4 Causey, Thomas 5 Makos 53.91 1:08.44
5 Miller, Aaron 6 Byrd Spring-SE 58.63 1:25.55
6 Still, Jackson 4 Byrd Spring-SE 1:46.24 2:30.90
Event 16 Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
-- Ticola, Owen 6 Makos 55.82 X1:00.90
-- Gotvald, Graham 5 Makos 1:26.17 X1:22.71
-- Rybacki, Alden 5 Byrd Spring-SE NT X1:38.50
-- Gotvald, Nelson 5 Makos NT X1:58.69
Event 17 Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Lawrence, Molly Wu 7 Makos 23.14 24.40 5
2 Roche, Evelyn 8 Makos 23.00 25.75 3
3 Stifflemire, Ivy 7 Byrd Spring-SE 25.15 25.91 1
4 Gullion, Rosie 8 Makos 29.54 27.43
5 Carrasquillo, Isabella 8 Byrd Spring-SE 27.97 29.63
6 Miller, Miranda 8 Byrd Spring-SE 41.47 34.44
Event 19 Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
-- Mullaney, Lucie 7 Makos 29.63 X24.51
-- Causey, Anne Michael 7 Makos 36.19 X45.50
Event 20 Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Quadrini, Tyler 8 Makos 17.09 16.69 5
2 Henriksen, CJ 8 Byrd Spring-SE 17.95 18.44 3
3 Pfitzer, Wick 8 Makos 21.01 20.31 1
4 Hicks, Thomas 8 Makos 21.91 22.32
5 Crews, Lucky 7 Byrd Spring-SE 43.99 52.48
Event 22 Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
-- Cunha, Neil 7 Makos 26.25 X25.09
-- Cunha, Gabriel 7 Makos 33.06 X30.72
Event 23 Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Henriksen, Anna 10 Byrd Spring-SE 37.43 38.28 5
2 Bothwell, Inde 9 Makos 45.90 44.63 3
3 Williams, Lilly 10 Makos 45.45 J45.03 1
4 Masterson, Molly 10 Makos 45.50 J44.89
5 Lamey, Emma 9 Byrd Spring-SE NT 1:16.59
6 Cox, Maddie 9 Byrd Spring-SE NT 1:30.44
Event 25 Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
-- Wright, Emma 9 Makos 1:06.37 X1:08.63
-- Gullion, Violet 10 Makos 1:14.16 X1:12.77
Event 26 Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Ashburn, Evan 10 Byrd Spring-SE 39.21 40.47 5
2 Stifflemire, Deisen 9 Byrd Spring-SE 44.27 45.25 3
3 Echols, Paul 10 Makos 46.97 47.83 1
4 McJunkins, Caleb 10 Makos 49.23 48.47
5 McMillion, Samuel 9 Makos 48.98 52.82
6 Smith, David 9 Byrd Spring-SE 1:01.09 1:02.72
Event 29 Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Raby, Catie Rose 12 Byrd Spring-SE 37.81 37.10 5
2 Evans, Alexandra 12 Makos 37.63 38.21 3
3 Cunha, Masie 11 Makos 42.21 41.19 1
4 Smith, Nadia 12 Makos 41.85 41.21
5 Lamey, Maggie 11 Byrd Spring-SE NT 49.09
6 Chudy, Allie 12 Byrd Spring-SE NT 52.57
Event 32 Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Huskey, Alec 12 Makos 38.84 37.40 5
2 Hill, Adam 11 Byrd Spring-SE 36.89 38.56 3
3 Horvath, Lars 11 Makos 40.09 42.28 1
4 Jones, Paul 11 Byrd Spring-SE 44.30 42.69
5 Smith, Derek 11 Makos 42.64 44.33
6 Cox, Nick 11 Byrd Spring-SE 56.92 52.78
Event 34 Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
-- Templeton, Hunter 11 Makos 55.20 X53.94
Event 35 Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Waters, Deanna 14 Byrd Spring-SE 31.32 32.53 5
2 Howie, Maggie 14 Makos 35.39 35.78 3
3 Agee, Abigail 14 Makos NT 36.64 1
4 Thompson, Allie 13 Byrd Spring-SE 36.65 36.78
5 Perry, Olivia 14 Makos 39.83 41.52
Event 38 Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Lawson, Jackson 14 Byrd Spring-SE 32.16 32.69 5
2 Noland, Jonathan 14 Byrd Spring-SE 35.51 34.35 3
3 Worthy, Will 13 Makos 35.85 36.65 1
4 Lindow, Gabe 13 Byrd Spring-SE 37.51 J37.35
5 Navarro, Django 13 Makos 37.50 J37.25
6 Beranek, Jacob 13 Makos 43.02 42.67
Event 41 Girls 15-17 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Scoggins, Sydney 17 Makos 33.44 32.52 5
2 Northcutt, Ali 17 Byrd Spring-SE 31.48 33.35 3
3 Kelton, Laurel 16 Byrd Spring-SE 32.59 33.69 1
4 Noland, Riley 15 Byrd Spring-SE 35.82 35.31
5 Wistner, Abigail 16 Makos 35.01 35.63
6 Naderi, Rose 16 Makos 37.81 36.59
Event 44 Boys 15-17 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Jones, Adam 16 Byrd Spring-SE 27.96 27.73 5
2 Hill, Aaron 15 Byrd Spring-SE 26.86 27.91 3
3 Stephens, Henry 16 Makos 29.14 28.84 1
4 Klemm, Riley 17 Makos 29.78 28.93
5 Lamey, Johnny 15 Byrd Spring-SE 31.05 30.52
6 Huskey, Joshua 17 Makos 31.71 31.24
Event 47 Girls 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Baumgartner, Jenny 7 Makos 26.88 28.13 5
2 Bains, Amelia 8 Makos 35.62 31.97 3
3 Roche, Evelyn 8 Makos 33.64 35.26 1
4 Miller, Miranda 8 Byrd Spring-SE 37.59 39.28
5 Conner, Lillyan 6 Byrd Spring-SE NT 1:01.71
6 Henriksen, Ella 3 Byrd Spring-SE 58.56 1:07.07
Event 48 Boys 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Cantey, Waring 8 Makos 27.34 26.87 5
2 Pfitzer, Wick 8 Makos 27.53 27.50 3
3 Berkholtz, Joshua 8 Makos 35.68 30.49 1
4 Crews, Lucky 7 Byrd Spring-SE NT 58.36
5 Miller, Aaron 6 Byrd Spring-SE NT 1:34.58
Event 49 Girls 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Campbell, Abby 10 Makos 55.61 57.08 5
2 Masterson, Molly 10 Makos 1:02.89 1:04.51 3
3 Taylor, Clara 9 Byrd Spring-SE 1:09.38 1:08.29 1
4 Davis, Harlee 10 Makos 1:13.12 1:09.46
5 Lamey, Emma 9 Byrd Spring-SE NT 1:35.95
6 Cox, Maddie 9 Byrd Spring-SE 2:14.54 2:49.62
Event 50 Boys 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Baumgartner, Max 10 Makos 48.75 50.78 5
2 Horvath, Ben 9 Makos 52.89 53.28 3
3 Ashburn, Evan 10 Byrd Spring-SE 58.18 1:02.84 1
4 McMillion, Samuel 9 Makos 1:02.76 1:05.72
5 Smith, David 9 Byrd Spring-SE 1:06.90 1:12.23
6 McNeil, Ben McNugget 9 Byrd Spring-SE 1:56.31 2:00.89
Event 51 Girls 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Evans, Alexandra 12 Makos 52.76 52.28 5
2 Miller, Georgie 12 Makos 51.71 53.15 3
3 Roche, Elise 12 Makos 58.18 56.60 1
4 Lamey, Maggie 11 Byrd Spring-SE 1:06.43 1:09.23
Event 52 Boys 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 McMillion, Caleb 11 Makos 47.41 47.26 5
2 Horvath, Lars 11 Makos 48.34 49.47 3
3 Templeton, Taylor 12 Makos 56.15 50.14 1
4 Hill, Adam 11 Byrd Spring-SE 48.68 51.78
5 Smith, Hoke 11 Byrd Spring-SE 52.53 56.37
6 Jones, Paul 11 Byrd Spring-SE 1:01.58 1:00.20
Event 53 Girls 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Howie, Maggie 14 Makos 42.99 44.37 5
2 Thompson, Allie 13 Byrd Spring-SE 51.88 50.88 3
3 Perry, Olivia 14 Makos 50.94 51.53 1
4 Stephens, Stella 13 Makos 53.39 54.38
Event 54 Boys 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Durant, Timmy 14 Byrd Spring-SE 40.65 40.96 5
2 Noland, Jonathan 14 Byrd Spring-SE 50.41 48.81 3
3 Smith, Sawyer 13 Byrd Spring-SE 48.27 49.38 1
4 Navarro, Django 13 Makos 49.22 49.65
Event 55 Girls 15-17 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Rabban, Bella 16 Makos 40.13 39.77 5
2 Masterson, Marianne 17 Makos 44.58 43.56 3
3 Rabban, Sophie 15 Makos 43.32 44.08 1
4 Kelton, Laurel 16 Byrd Spring-SE 43.78 46.87
5 Cornelius, Jessica 15 Byrd Spring-SE 48.38 50.32
6 Luttrell, Torri 17 Byrd Spring-SE 51.55 54.41
Event 56 Boys 15-17 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Jones, Adam 16 Byrd Spring-SE 35.93 36.04 5
2 Bazzle, Jon-Michael 17 Makos 38.69 37.37 3
3 Davis, Parker 15 Makos 51.13 40.95 1
4 Stephens, Henry 16 Makos 40.81 41.08
5 Lamey, Johnny 15 Byrd Spring-SE 45.25 46.27
Event 57 Mixed 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Monte Sano 'A' 1:19.24 1:22.85 7
1) Pfitzer, Wick M8 2) Baumgartner, Jenny W7
3) Roche, Evelyn W8 4) Quadrini, Tyler M8
2 Byrd Spring-SE 'A' 1:48.73 2:07.19
1) Crews, Lucky M7 2) Stifflemire, Ivy W7
3) Gordon, Jayden W7 4) Henriksen, CJ M8
-- Monte Sano 'B' 1:32.86 X1:34.68
1) Elam, Jack M8 2) Lawrence, Molly Wu W7
3) Bains, Amelia W8 4) Hicks, Thomas M8
-- Monte Sano 'C' 2:04.31 X2:01.33
1) Mullaney, Lucie W7 2) Cunha, Neil M7
3) Cunha, Gabriel M7 4) Causey, Anne Michael W7
-- Byrd Spring-SE 'B' 2:37.83 X3:37.52
1) Conner, Lillyan W6 2) Webber, Hazel W5
3) Miller, Aaron M6 4) Durant, George M6
Event 59 Mixed 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Byrd Spring-SE 'A' 2:50.21 2:52.94 7
1) Stifflemire, Deisen M9 2) Taylor, Clara W9
3) Henriksen, Anna W10 4) Ashburn, Evan M10
2 Monte Sano 'A' 2:55.45 2:56.50
1) Echols, Paul M10 2) Williams, Lilly W10
3) Masterson, Molly W10 4) Baumgartner, Max M10
-- Monte Sano 'B' 4:32.67 X4:25.32
1) Smith, Shane M10 2) Gullion, Violet W10
3) Ticola, Evan M10 4) Davis, Harlee W10
-- Byrd Spring-SE 'B' NT X5:24.09
1) Smith, David M9 2) Crews, Gideon M9
3) Carrasquillo, Isabella W8 4) Cox, Maddie W9
Event 61 Mixed 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Monte Sano 'A' 2:31.70 2:34.95 7
1) Huskey, Alec M12 2) Evans, Alexandra W12
3) Miller, Georgie W12 4) McMillion, Caleb M11
2 Byrd Spring-SE 'A' 2:31.35 2:40.97
1) Smith, Hoke M11 2) Lamey, Maggie W11
3) Raby, Catie Rose W12 4) Hill, Adam M11
-- Monte Sano 'B' 3:20.20 X3:11.22
1) Mullaney, Maggie W12 2) Roche, Elise W12
3) Templeton, Hunter M11 4) Templeton, Taylor M12
-- Byrd Spring-SE 'B' NT X3:39.13
1) Jones, Paul M11 2) Aderholt, Jack M12
3) Chudy, Allie W12 4) Lamey, Emma W9
Event 63 Mixed 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Byrd Spring-SE 'A' 2:12.53 2:19.28 7
1) Durant, Timmy M14 2) Thompson, Allie W13
3) Waters, Deanna W14 4) Lawson, Jackson M14
2 Monte Sano 'A' 2:27.79 2:33.39
1) Navarro, Django M13 2) Howie, Maggie W14
3) Stephens, Stella W13 4) Worthy, Will M13
Event 65 Mixed 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Byrd Spring-SE 'A' 1:58.89 2:03.89 7
1) Jones, Adam M16 2) Kelton, Laurel W16
3) Northcutt, Ali W17 4) Hill, Aaron M15
2 Monte Sano 'A' 2:06.95 2:04.16
1) Klemm, Riley M17 2) Scoggins, Sydney W17
3) Rabban, Sophie W15 4) Stephens, Henry M16
-- Monte Sano 'B' NT X2:14.44
1) Perry, Quillan M15 2) Naderi, Rose W16
3) Masterson, Marianne W17 4) Bazzle, Jon-Michael M17
-- Byrd Spring-SE 'B' NT X2:27.28
1) Lamey, Johnny M15 2) Amis, Abby W17
3) Luttrell, Torri W17 4) Lawson, Cole M13
Event 67 Girls 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Baumgartner, Jenny 7 Makos 23.80 25.02 5
2 Gordon, Jayden 7 Byrd Spring-SE 30.39 28.72 3
3 Bains, Amelia 8 Makos 30.36 37.88 1
4 Navarro, Amara 8 Makos 41.50 44.75
5 Miller, Miranda 8 Byrd Spring-SE 41.39 45.94
6 Chudy, Cori 7 Byrd Spring-SE NT 50.68
Event 68 Boys 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Henriksen, CJ 8 Byrd Spring-SE 25.25 25.41 5
2 Pfitzer, Wick 8 Makos NT 26.82 3
3 Gotvald, Sebastion 8 Makos 27.67 27.32 1
4 Berkholtz, Joshua 8 Makos 35.40 36.72
5 Durant, George 6 Byrd Spring-SE 1:03.45 1:05.25
Event 69 Girls 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Henriksen, Anna 10 Byrd Spring-SE 45.82 47.69 5
2 Bothwell, Inde 9 Makos 53.00 52.59 3
3 Taylor, Clara 9 Byrd Spring-SE 1:03.30 59.59 1
4 Cantey, Lily 10 Makos 1:02.75 1:01.49
5 Masterson, Molly 10 Makos 57.14 1:02.06
6 Lamey, Emma 9 Byrd Spring-SE 1:20.42 1:27.45
Event 70 Boys 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Baumgartner, Max 10 Makos 41.08 44.20 5
2 Ashburn, Evan 10 Byrd Spring-SE 52.14 54.50 3
3 Stifflemire, Deisen 9 Byrd Spring-SE 1:01.65 1:00.73 1
4 Smith, Shane 10 Makos 58.32 1:04.14
5 Ticola, Evan 10 Makos 1:37.25 1:31.93
6 Crews, Gideon 9 Byrd Spring-SE 2:01.39 1:46.19
Event 71 Girls 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Raby, Catie Rose 12 Byrd Spring-SE 45.33 43.56 5
2 Cunha, Masie 11 Makos 56.07 51.52 3
3 Mullaney, Maggie 12 Makos 55.74 53.63 1
4 Worthy, Emily 12 Makos 1:00.01 55.57
Event 72 Boys 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 McMillion, Caleb 11 Makos 46.40 48.33 5
2 Huskey, Alec 12 Makos 50.77 50.10 3
3 Jones, Paul 11 Byrd Spring-SE 55.71 55.31 1
4 Williams, Nate 11 Makos 1:00.08 1:09.84
5 Cox, Nick 11 Byrd Spring-SE 1:43.05 1:12.02
6 Aderholt, Jack 12 Byrd Spring-SE 1:23.08 1:20.63
Event 73 Girls 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Agee, Abigail 14 Makos 43.86 42.81 5
2 Waters, Deanna 14 Byrd Spring-SE 39.87 45.56 3
3 Perry, Olivia 14 Makos 54.18 51.03 1
4 Sheppard, Peyton 13 Makos 1:01.44 55.25
Event 74 Boys 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Lawson, Jackson 14 Byrd Spring-SE 40.83 42.37 5
2 Worthy, Will 13 Makos 44.64 43.82 3
3 Noland, Jonathan 14 Byrd Spring-SE 43.89 48.26 1
4 Lawrence, Jack Wu 13 Makos NT J50.10
5 Lawson, Cole 13 Byrd Spring-SE 47.67 J50.08
6 Beranek, Jacob 13 Makos 54.94 57.69
Event 75 Girls 15-17 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Kelton, Laurel 16 Byrd Spring-SE 37.93 38.75 5
2 Bledsoe, Leah 16 Makos 39.99 39.85 3
3 Scoggins, Sydney 17 Makos 42.19 41.88 1
4 Cornelius, Jessica 15 Byrd Spring-SE 38.78 42.66
5 Northcutt, Ali 17 Byrd Spring-SE 41.62 43.47
6 Wistner, Abigail 16 Makos 42.44 45.08
Event 76 Boys 15-17 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Hill, Aaron 15 Byrd Spring-SE 31.14 32.78 5
2 Klemm, Riley 17 Makos 33.73 33.08 3
3 Perry, Quillan 15 Makos 36.77 36.45 1
4 Stephens, Henry 16 Makos 40.82 38.49
5 Lamey, Johnny 15 Byrd Spring-SE 40.79 43.82
Event 77 Girls 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Baumgartner, Jenny 7 Makos 22.33 23.39 5
2 Gordon, Jayden 7 Byrd Spring-SE 24.72 28.72 3
3 Roche, Evelyn 8 Makos 33.85 34.23 1
4 Lawrence, Molly Wu 7 Makos 33.72 39.94
5 Carrasquillo, Isabella 8 Byrd Spring-SE 39.68 44.99
6 Stifflemire, Ivy 7 Byrd Spring-SE 41.58 46.57
Event 78 Boys 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Quadrini, Tyler 8 Makos 17.63 17.73 5
2 Henriksen, CJ 8 Byrd Spring-SE 23.64 28.88 3
3 Elam, Jack 8 Makos 30.98 30.34 1
4 Hicks, Thomas 8 Makos 34.02 35.52
5 Crews, Lucky 7 Byrd Spring-SE NT 1:18.29
Event 79 Girls 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Henriksen, Anna 10 Byrd Spring-SE 51.34 56.18 5
2 Bothwell, Inde 9 Makos 1:00.32 1:03.18 3
3 Taylor, Clara 9 Byrd Spring-SE 1:03.65 1:08.76 1
4 Williams, Lilly 10 Makos 1:05.47 1:09.69
5 Cox, Maddie 9 Byrd Spring-SE 2:07.17 2:25.37
Event 80 Boys 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Baumgartner, Max 10 Makos 40.41 42.13 5
2 Stifflemire, Deisen 9 Byrd Spring-SE 55.81 57.46 3
3 Echols, Paul 10 Makos 50.90 1:05.72 1
4 Navarro, Felix 10 Makos 1:10.33 1:06.53
5 McNeil, Ben McNugget 9 Byrd Spring-SE 2:08.42 2:11.93
6 Crews, Gideon 9 Byrd Spring-SE 3:03.46 2:16.71
Event 81 Girls 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Raby, Catie Rose 12 Byrd Spring-SE 40.30 40.73 5
2 Evans, Alexandra 12 Makos 47.83 48.39 3
3 Miller, Georgie 12 Makos 47.34 48.52 1
4 Worthy, Emily 12 Makos 53.78 58.37
5 Lamey, Maggie 11 Byrd Spring-SE 1:03.24 1:03.27
Event 82 Boys 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 McMillion, Caleb 11 Makos 42.64 45.45 5
2 Hill, Adam 11 Byrd Spring-SE 47.33 47.31 3
3 Huskey, Alec 12 Makos 44.77 49.70 1
4 Smith, Hoke 11 Byrd Spring-SE 49.40 50.07
5 Copeland, Jack 11 Makos 48.28 51.74
6 Cox, Nick 11 Byrd Spring-SE 57.31 59.19
Event 83 Girls 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Waters, Deanna 14 Byrd Spring-SE 36.81 41.85 5
2 Thompson, Allie 13 Byrd Spring-SE 43.30 45.13 3
3 Copeland, Jordan 13 Makos 46.59 46.21 1
4 Stephens, Stella 13 Makos 48.28 53.97
Event 84 Boys 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Lawson, Jackson 14 Byrd Spring-SE 38.65 40.28 5
2 Worthy, Will 13 Makos 40.01 41.19 3
3 Smith, Sawyer 13 Byrd Spring-SE 45.43 49.37 1
4 Leebern, Caden 14 Byrd Spring-SE 56.82 50.08
Event 85 Girls 15-17 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Northcutt, Ali 17 Byrd Spring-SE 32.63 35.59 5
2 Bledsoe, Leah 16 Makos 39.69 38.13 3
3 Amis, Abby 17 Byrd Spring-SE 36.63 38.74 1
4 Masterson, Marianne 17 Makos 39.76 38.78
5 Scoggins, Sydney 17 Makos 39.03 39.63
6 Noland, Riley 15 Byrd Spring-SE 39.43 40.94
Event 86 Boys 15-17 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Hill, Aaron 15 Byrd Spring-SE 29.28 30.56 5
2 Jones, Adam 16 Byrd Spring-SE 31.49 31.79 3
3 Klemm, Riley 17 Makos 32.96 33.39 1
4 Huskey, Joshua 17 Makos 32.25 34.63
5 Perry, Quillan 15 Makos 35.75 34.70
Event 87 Girls 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Monte Sano 'A' 1:28.50 1:36.88 7
1) Roche, Evelyn 8 2) Lawrence, Molly Wu 7
3) Bains, Amelia 8 4) Baumgartner, Jenny 7
2 Byrd Spring-SE 'A' 1:49.14 2:17.69
1) Conner, Lillyan 6 2) Miller, Miranda 8
3) Carrasquillo, Isabella 8 4) Gordon, Jayden 7
-- Monte Sano 'B' 2:06.32 X2:18.12
1) Mullaney, Lucie 7 2) Navarro, Amara 8
3) Causey, Anne Michael 7 4) Gullion, Rosie 8
Event 88 Boys 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Monte Sano 'A' 1:23.60 1:25.81 7
1) Pfitzer, Wick 8 2) Hicks, Thomas 8
3) Elam, Jack 8 4) Quadrini, Tyler 8
2 Byrd Spring-SE 'A' 2:37.42 3:38.57
1) Crews, Lucky 7 2) Miller, Aaron 6
3) Durant, George 6 4) Henriksen, CJ 8
-- Monte Sano 'B' 1:53.16 X1:59.02
1) Berkholtz, Joshua 8 2) Cunha, Neil 7
3) Cunha, Gabriel 7 4) Gotvald, Sebastion 8
Event 89 Girls 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Monte Sano 'A' 3:04.47 3:10.08 7
1) Masterson, Molly 10 2) Bothwell, Inde 9
3) Davis, Harlee 10 4) Williams, Lilly 10
2 Byrd Spring-SE 'A' NT 4:50.07
1) Henriksen, Anna 10 2) Lamey, Emma 9
3) Stifflemire, Ivy 7 4) Cox, Maddie 9
-- Monte Sano 'B' 4:06.34 X4:02.46
1) Cantey, Lily 10 2) Wright, Emma 9
3) Gullion, Violet 10 4) Campbell, Abby 10
Event 90 Boys 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Monte Sano 'A' 3:04.10 3:09.43 7
1) Echols, Paul 10 2) McJunkins, Caleb 10
3) Horvath, Ben 9 4) Baumgartner, Max 10
2 Byrd Spring-SE 'A' 3:58.11 3:59.69
1) Stifflemire, Deisen 9 2) McNeil, Ben McNugget 9
3) Smith, David 9 4) Ashburn, Evan 10
-- Monte Sano 'B' 4:10.33 X4:26.56
1) Navarro, Felix 10 2) Smith, Shane 10
3) Ticola, Evan 10 4) McMillion, Samuel 9
Event 91 Girls 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Monte Sano 'A' 2:40.28 2:45.75 7
1) Miller, Georgie 12 2) Smith, Nadia 12
3) Cunha, Masie 11 4) Evans, Alexandra 12
2 Byrd Spring-SE 'A' NT 3:05.28
1) Taylor, Clara 9 2) Raby, Catie Rose 12
3) Lamey, Maggie 11 4) Chudy, Allie 12
Event 92 Boys 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Monte Sano 'A' 2:36.97 2:43.89 7
1) Huskey, Alec 12 2) Horvath, Lars 11
3) Copeland, Jack 11 4) McMillion, Caleb 11
2 Byrd Spring-SE 'A' 2:52.10 2:59.97
1) Smith, Hoke 11 2) Aderholt, Jack 12
3) Jones, Paul 11 4) Hill, Adam 11
-- Monte Sano 'B' NT X3:18.56
1) Templeton, Taylor 12 2) Templeton, Hunter 11
3) Williams, Nate 11 4) Smith, Derek 11
Event 93 Girls 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Monte Sano 'A' 2:34.11 2:44.63 7
1) Stephens, Stella 13 2) Perry, Olivia 14
3) Copeland, Jordan 13 4) Howie, Maggie 14
-- Byrd Spring-SE 'A' NT DQ
1) Thompson, Allie 13 2) Waters, Deanna 14
Event 94 Boys 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Byrd Spring-SE 'A' 2:17.58 2:21.97 7
1) Durant, Timmy 14 2) Lindow, Gabe 13
3) Noland, Jonathan 14 4) Lawson, Jackson 14
2 Monte Sano 'A' 2:39.01 2:44.57
1) Navarro, Django 13 2) Lawrence, Jack Wu 13
3) Beranek, Jacob 13 4) Worthy, Will 13
Event 95 Girls 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Monte Sano 'A' 2:19.27 2:15.19 7
1) Rabban, Sophie 15 2) Rabban, Bella 16
3) Masterson, Marianne 17 4) Scoggins, Sydney 17
2 Byrd Spring-SE 'A' 2:13.90 2:20.53
1) Kelton, Laurel 16 2) Amis, Abby 17
3) Luttrell, Torri 17 4) Northcutt, Ali 17
Event 96 Boys 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Monte Sano 'A' 2:00.96 1:58.70 7
1) Klemm, Riley 17 2) Perry, Quillan 15
3) Huskey, Joshua 17 4) Stephens, Henry 16
2 Byrd Spring-SE 'A' NT 2:04.31
1) Hill, Aaron 15 2) Jones, Adam 16
3) Lamey, Johnny 15 4) Leebern, Caden 14
|