Home
2018 Meets
2017 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL - H               HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 6/28/2018 12:16 AM
                  2018 RCSL MTSP vs SHER - Yards - 6/27/2018                   
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           1:38.01    1:34.62    7  
     1) Lee, Sophie 8                   2) Whetstone, Addison 8           
     3) Clay, Avianna 7                 4) Cozzolino, Rylan 8             
  2 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             1:51.53    1:46.47  
     1) Dill, Sloan 8                   2) Overton, Maelle 7              
     3) Spadaro, Addison 7              4) Tidwell, Miriam 7              
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                           2:42.16   X2:24.66  
     1) Rush, Elizabeth 8               2) Merrell, Mary 6                
     3) Pelfrey, Adelyn 8               4) Glass, Lucy 6                  
 -- MOUNTAIN SPRINGS  'B'                                  NT   X2:26.78  
     1) Braden, Nora 7                  2) Meehan, Lorcan 8               
     3) Shearburn, Sophie 6             4) Tillery, Bea 7                 
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           1:39.60    1:39.27    7  
     1) Kyemba, Torin 8                 2) Jackson, Shaun 8               
     3) Johnson, Zachary 8              4) Lenahan, Garrett 8             
 -- MOUNTAIN SPRINGS  'B'                                  NT   X2:00.37  
     1) Graham, Jack 7                  2) Johnston, William A 7          
     3) Roberts, Jadon 7                4) Whitfield, Harris 7            
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                           2:34.16   X3:17.56  
     1) Clay, Eli 5                     2) Alferink, Michael 7            
     3) Buening, Tate 7                 4) Shaw, Reed 5                   
 -- MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             2:01.26         DQ  
     1) Argentina, Oliver 8             2) Ashley, Max 8                  
     3) Murphree, Bright 8              4) Rimes, Braden 8                
 
Event 3  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           3:09.08    3:04.40    7  
     1) Rush, Audrey 10                 2) Merrell, Kate 10               
     3) Troyer, Matilda 9               4) Cozelos, Josie 10              
  2 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             3:11.10    3:11.81  
     1) Bennett, Rowe 10                2) Somers, Madeleine 10           
     3) Marler, Katherine 9             4) Buzzetta, Mia 10               
 
Event 4  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           2:46.62    2:48.33    7  
     1) Detwiler, George 9              2) Cozelos, Aiden 9               
     3) Whetstone, Isaac 9              4) Troyer, Jacob 10               
  2 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             3:25.17    3:13.38  
     1) Holmes, Wesley 10               2) Retzke, Jefferson 9            
     3) Pendergrass, Charles 9          4) Cazier, Noah 10                
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                           3:43.90   X3:39.91  
     1) Bechen, Jon Luc 10              2) Lee, Salem 10                  
     3) Hunt, Chris 10                  4) Mosby, Walker 9                
 -- MOUNTAIN SPRINGS  'B'                                  NT   X4:20.16  
     1) Schmitt, Miles 9                2) Hulgan, Ryan 9                 
     3) Roberts, Nathan 10              4) Bailey, John 9                 
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             2:41.60    2:36.84    7  
     1) Walker, Molly 11                2) Retzke, Lillian 11             
     3) Roberts, Noah 12                4) Defiore, Ellie 12              
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           3:00.10    2:59.17  
     1) Maddox, Amelia 11               2) Detwiler, Jane 11              
     3) Whetstone, Savannah 11          4) Lenahan, Ainsley 11            
 -- MOUNTAIN SPRINGS  'B'                                  NT   X3:20.72  
     1) Tumminello, Cici 11             2) Cockrell, Cassidy 9            
     3) Tillery, Lucy 12                4) Cockrell, Collyns 11           
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             3:03.44    3:05.44    7  
     1) Engberg, Ethan 12               2) Cazier, William 12             
     3) Boyd, Matthew 12                4) Buzzetta, Jack 11              
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             2:17.03    2:24.15    7  
     1) Wilder, Walden 13               2) Cazier, Alexandra 14           
     3) Comulada, Gabriela 13           4) Hinton, Vivian 13              
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           2:45.40    3:06.92  
     1) McFadden, Emma 11               2) Detwiler, Evelyn 13            
     3) Kyemba, Sophia 13               4) Bechen, KT 13                  
 
Event 8  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             2:10.33    2:11.81    7  
     1) Bennett, Jamieson 14            2) Dillard, Andrew 13             
     3) Towry, Warren 13                4) Buzzetta, Charlie 13           
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           2:13.13    2:12.00  
     1) Johnson, Nathan 13              2) Daniel, Aiden 13               
     3) Purser, Hayden 13               4) Purser, Gibson 13              
 
Event 9  Girls 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           2:10.11    2:12.29    7  
     1) Holtcamp, Mackenzie L 17        2) McComb, Meg Catherine 15       
     3) Rinehart, Elise 17              4) Moore, Hayley 15               
  2 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             2:13.83    2:15.78  
     1) Johnston, Emma 13               2) York, Priscilla 16             
     3) Brandon, Sophie 15              4) Brandon, Claire 15             
 
Event 10  Boys 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             1:58.01    1:59.32    7  
     1) Johnston, Drew 16               2) Adams, Reece 16                
     3) Peffer, Gage 16                 4) Walker, Charlie 15             
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           2:10.40    2:06.89  
     1) Riley, Samuel 17                2) Gunn, Nathan 17                
     3) Holtcamp, Mason S 15            4) Mackey, Kaden 17               
 -- MOUNTAIN SPRINGS  'B'                                  NT   X2:14.85  
     1) Garding, Nikolai 15             2) Shook, Sam 16                  
     3) Comulada, Gavin 15              4) Matteson, Tom 16               
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rimes, Cora                6 STINGRAYS              22.37      22.40    5  
  2 Rush, Charlotte            6 SHERWOOD               43.83      35.06    3  
  3 Merrell, Mary              6 SHERWOOD               39.08      36.46    1  
  4 Hinton, Alice              6 STINGRAYS              39.08      37.68  
  4 Glass, Lucy                6 SHERWOOD               38.80      37.68  
  6 Shearburn, Sophie          6 STINGRAYS              35.70      40.78  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Arthur, Sloan              6 STINGRAYS                 NT     X35.69  
 -- Lee, Stella                5 SHERWOOD               44.88     X40.04  
 -- Argentina, Stella          5 STINGRAYS                 NT     X54.17  
 -- O'Shea, Isabelle           6 SHERWOOD               47.58     X56.53  
 -- Martin, Ellie              6 STINGRAYS                 NT     X57.53  
 -- Spadaro, Emma              5 STINGRAYS            1:30.21   X1:06.00  
 -- Braden, Stella             4 STINGRAYS                 NT   X1:10.19  
 -- Martin, Adelaide           4 STINGRAYS                 NT   X1:10.28  
 -- Reagan, Stella             6 STINGRAYS                 NT   X1:10.28  
 -- Schrimsher, Adeline        6 STINGRAYS            1:21.78   X2:14.66  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schrimsher, Rowan          6 STINGRAYS              33.96      36.15    5  
  2 Clay, Eli                  5 SHERWOOD               38.91      37.88    3  
  3 Detwiler, Fritz            6 SHERWOOD                  NT      40.75    1  
  4 Shaw, Reed                 5 SHERWOOD               38.04      47.00  
  5 Whitfield, Ford            5 STINGRAYS              43.55      48.47  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Murphree, Quin             5 STINGRAYS                 NT      49.88  
 -- Roberts, Joshua            4 STINGRAYS                 NT     X58.03  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dill, Sloan                8 STINGRAYS              17.59      18.59    5  
  2 Whetstone, Addison         8 SHERWOOD               18.27      18.66    3  
  3 Clay, Avianna              7 SHERWOOD               22.18      21.65    1  
  4 Tidwell, Miriam            7 STINGRAYS              21.45      22.16  
  5 Pelfrey, Adelyn            8 SHERWOOD               25.18      22.50  
  6 Tillery, Bea               7 STINGRAYS              27.42      29.37  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Somers, Cora               7 STINGRAYS            1:09.34     X54.97  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Zachary           8 SHERWOOD               17.69      17.58    5  
  2 Argentina, Oliver          8 STINGRAYS              19.77      19.25    3  
  3 Rimes, Braden              8 STINGRAYS              20.60      19.59    1  
  4 Kyemba, Torin              8 SHERWOOD               25.91      22.41  
  5 Lenahan, Garrett           8 SHERWOOD               23.37      25.23  
  6 Graham, Jack               7 STINGRAYS              26.66      27.12  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Skinner, Johnny            8 STINGRAYS                 NT      38.66  
 -- Cazier, Clayton            7 STINGRAYS              33.56     X27.44  
 -- Buening, Tate              7 SHERWOOD               37.23     X35.07  
 -- Atkinson, Elias            8 STINGRAYS              58.46     X50.62  
 
Event 23  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Merrell, Kate             10 SHERWOOD               33.33      34.06    5  
  2 Buzzetta, Mia             10 STINGRAYS              39.16      39.65    3  
  3 Johnston, Norah            9 STINGRAYS              43.87      40.06    1  
  4 Rush, Audrey              10 SHERWOOD               39.50      42.19  
  5 Cozelos, Josie            10 SHERWOOD               47.66      50.03  
  6 Somers, Madeleine         10 STINGRAYS              57.56      50.59  
 
Event 26  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Whetstone, Isaac           9 SHERWOOD               32.68      33.89    5  
  2 Holmes, Wesley            10 STINGRAYS              51.16     J41.82    3  
  3 Lee, Salem                10 SHERWOOD               44.03     J41.66    1  
  4 Cazier, Noah              10 STINGRAYS              43.38      42.75  
  5 Hunt, Chris               10 SHERWOOD                  NT      43.59  
  6 Pendergrass, Charles       9 STINGRAYS              41.84      43.94  
 
Event 28  Boys 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Mosby, Walker              9 SHERWOOD               47.12     X49.28  
 -- Mosby, Trip               10 SHERWOOD               56.96     X50.94  
 -- Bailey, John               9 STINGRAYS            1:07.26   X1:09.25  
 -- Eubanks, Graham            9 SHERWOOD             1:28.80   X2:19.28  
 
Event 29  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roberts, Noah             12 STINGRAYS              31.06      30.72    5  
  2 Whetstone, Savannah       11 SHERWOOD               31.44      31.23    3  
  3 Walker, Molly             11 STINGRAYS              34.18      33.12    1  
  4 Defiore, Ellie            12 STINGRAYS              33.50      34.06  
  5 McFadden, Emma            11 SHERWOOD               48.52      41.19  
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McComb, Cade              12 SHERWOOD               27.22      27.63    5  
  2 Engberg, Ethan            12 STINGRAYS              31.29      30.35    3  
  3 Cazier, William           12 STINGRAYS                 NT      50.00    1  
 
Event 35  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Comulada, Gabriela        13 STINGRAYS              28.85      29.09    5  
  2 Wilder, Walden            13 STINGRAYS                 NT      29.66    3  
  3 Johnston, Emma            13 STINGRAYS              31.85      32.91    1  
  4 Detwiler, Evelyn          13 SHERWOOD               33.52      33.53  
  5 Kyemba, Sophia            13 SHERWOOD               35.75      34.41  
  6 Bechen, KT                13 SHERWOOD               39.39      38.38  
 
Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bennett, Jamieson         14 STINGRAYS              25.93      25.97    5  
  2 Johnson, Nathan           13 SHERWOOD               27.03      26.69    3  
  3 Purser, Gibson            13 SHERWOOD               29.40      28.84    1  
  4 Towry, Warren             13 STINGRAYS              32.01      30.00  
  5 Buzzetta, Charlie         13 STINGRAYS              29.90      30.84  
  6 Cozelos, Mason            13 SHERWOOD               33.50      33.44  
 
Event 41  Girls 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rinehart, Elise           17 SHERWOOD               27.31      27.25    5  
  2 York, Priscilla           16 STINGRAYS              33.08      29.19    3  
  3 Brandon, Sophie           15 STINGRAYS              30.03      29.53    1  
  4 Brandon, Claire           15 STINGRAYS              30.38      32.44  
  5 Moore, Hayley             15 SHERWOOD               33.73      33.56  
 
Event 44  Boys 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mackey, Kaden             17 SHERWOOD               24.23      22.97    5  
  2 Peffer, Gage              16 STINGRAYS              24.59     J24.78    3  
  3 Johnston, Drew            16 STINGRAYS              24.27     J24.75    1  
  4 Gunn, Nathan              17 SHERWOOD               28.74      27.69  
  5 Shook, Sam                16 STINGRAYS              29.83      28.22  
  6 Riley, Samuel             17 SHERWOOD                  NT      28.60  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Whetstone, Addison         8 SHERWOOD               25.36      24.05    5  
  2 Cozzolino, Rylan           8 SHERWOOD               37.50      24.50    3  
  3 Overton, Maelle            7 STINGRAYS              26.77      27.47    1  
  4 Lee, Sophie                8 SHERWOOD               31.25      29.84  
  5 Spadaro, Addison           7 STINGRAYS              32.46      36.14  
  6 Braden, Nora               7 STINGRAYS              43.26      43.66  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jackson, Shaun             8 SHERWOOD               25.04      24.09    5  
  2 Ashley, Max                8 STINGRAYS              30.13      25.65    3  
  3 Murphree, Bright           8 STINGRAYS              37.31      27.22    1  
  4 Kyemba, Torin              8 SHERWOOD               33.32      30.07  
  5 Johnston, William A        7 STINGRAYS              34.88      32.29  
  6 Alferink, Michael          7 SHERWOOD               45.52      45.97  
 
Event 49  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bennett, Rowe             10 STINGRAYS              50.14      47.69    5  
  2 Marler, Katherine          9 STINGRAYS              57.38     J51.65    3  
  3 Troyer, Matilda            9 SHERWOOD               52.89     J53.23    1  
  4 Rush, Audrey              10 SHERWOOD               56.26     J55.15  
  5 Cockrell, Cassidy          9 STINGRAYS            1:02.18     J57.78  
  6 Cozelos, Josie            10 SHERWOOD             1:01.07     J48.94  
 
Event 50  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cozelos, Aiden             9 SHERWOOD               45.24      43.85    5  
  2 Whetstone, Isaac           9 SHERWOOD               42.75      43.97    3  
  3 Hulgan, Ryan               9 STINGRAYS            1:02.15      55.28    1  
  4 Retzke, Jefferson          9 STINGRAYS              56.70    1:04.47  
  5 Cozzolino, Brolin         10 SHERWOOD                  NT    1:04.69  
  6 Pendergrass, Charles       9 STINGRAYS            1:04.59    1:09.10  
 
Event 51  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roberts, Noah             12 STINGRAYS              42.27      43.15    5  
  2 Maddox, Amelia            11 SHERWOOD               49.95      45.69    3  
  3 Retzke, Lillian           11 STINGRAYS              45.78      45.78    1  
  4 Detwiler, Jane            11 SHERWOOD               52.39      53.53  
  5 Tumminello, Cici          11 STINGRAYS              55.71      54.53  
  6 Lenahan, Ainsley          11 SHERWOOD             1:01.39    1:01.97  
 
Event 52  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McComb, Cade              12 SHERWOOD               34.93      35.99    5  
  2 Engberg, Ethan            12 STINGRAYS                 NT      42.06    3  
  3 Cazier, William           12 STINGRAYS              54.69      54.97    1  
  4 Buzzetta, Jack            11 STINGRAYS              55.53      56.66  
 
Event 53  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilder, Walden            13 STINGRAYS              37.16      37.40    5  
  2 Comulada, Gabriela        13 STINGRAYS              39.27      38.93    3  
  3 Cazier, Alexandra         14 STINGRAYS              42.28      40.94    1  
  4 Kyemba, Sophia            13 SHERWOOD               46.14      45.36  
 
Event 54  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bennett, Jamieson         14 STINGRAYS              34.07      33.72    5  
  2 Purser, Gibson            13 SHERWOOD               35.27      36.66    3  
  3 Johnson, Nathan           13 SHERWOOD               39.99      39.03    1  
  4 Daniel, Aiden             13 SHERWOOD               38.90      39.38  
  5 Dillard, Andrew           13 STINGRAYS              39.31      39.66  
  6 Towry, Warren             13 STINGRAYS              51.60      47.25  
 
Event 55  Girls 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 York, Priscilla           16 STINGRAYS              36.73      36.19    5  
  2 McComb, Meg Catherine     15 SHERWOOD               43.87      40.59    3  
  3 Brandon, Claire           15 STINGRAYS              46.63      47.78    1  
 
Event 56  Boys 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Adams, Reece              16 STINGRAYS              34.84      33.91    5  
  2 Garding, Nikolai          15 STINGRAYS                 NT      34.84    3  
  3 Riley, Samuel             17 SHERWOOD                  NT      37.03    1  
  4 Holtcamp, Mason S         15 SHERWOOD               36.99      37.86  
  5 Comulada, Gavin           15 STINGRAYS              39.16      39.44  
  6 Amborski, Matthew         15 SHERWOOD               47.65      46.69  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           1:18.28    1:18.31    7  
     1) Whetstone, Addison W8           2) Cozzolino, Rylan W8            
     3) Jackson, Shaun M8               4) Johnson, Zachary M8            
  2 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             1:26.55    1:22.44  
     1) Dill, Sloan W8                  2) Argentina, Oliver M8           
     3) Tidwell, Miriam W7              4) Murphree, Bright M8            
 -- MOUNTAIN SPRINGS  'B'                                  NT   X1:30.38  
     1) Rimes, Braden M8                2) Rimes, Cora W6                 
     3) Ashley, Max M8                  4) Tillery, Bea W7                
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                                NT   X1:42.23  
     1) Lenahan, Garrett M8             2) Rush, Elizabeth W8             
     3) Kyemba, Torin M8                4) Clay, Avianna W7               
 -- MOUNTAIN SPRINGS  'C'                                  NT   X1:46.46  
     1) Graham, Jack M7                 2) Overton, Maelle W7             
     3) Johnston, William A M7          4) Braden, Nora W7                
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'C'                                NT   X2:03.84  
     1) Shaw, Reed M5                   2) Alferink, Michael M7           
     3) Pelfrey, Adelyn W8              4) Lee, Sophie W8                 
 
Event 59  Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           2:24.31    2:26.04    7  
     1) Merrell, Kate W10               2) Rush, Audrey W10               
     3) Cozelos, Aiden M9               4) Troyer, Jacob M10              
  2 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             2:45.51    2:52.16  
     1) Buzzetta, Mia W10               2) Cazier, Noah M10               
     3) Marler, Katherine W9            4) Pendergrass, Charles M9        
 -- MOUNTAIN SPRINGS  'B'                                  NT   X3:00.44  
     1) Johnston, Norah W9              2) Retzke, Jefferson M9           
     3) Bennett, Rowe W10               4) Holmes, Wesley M10             
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                                NT   X3:19.78  
     1) Troyer, Matilda W9              2) Cozelos, Josie W10             
     3) Cozzolino, Brolin M10           4) Mosby, Trip M10                
 -- MOUNTAIN SPRINGS  'C'                                  NT   X3:37.06  
     1) Somers, Madeleine W10           2) Hulgan, Ryan M9                
     3) Roberts, Nathan M10             4) Cockrell, Cassidy W9           
 
Event 61  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           2:16.59    2:11.27    7  
     1) Whetstone, Savannah W11         2) Whetstone, Isaac M9            
     3) Detwiler, Jane W11              4) McComb, Cade M12               
  2 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             2:26.71    2:14.65  
     1) Roberts, Noah W12               2) Cazier, William M12            
     3) Defiore, Ellie W12              4) Engberg, Ethan M12             
 -- MOUNTAIN SPRINGS  'B'                                  NT   X2:32.44  
     1) Walker, Molly W11               2) Boyd, Matthew M12              
     3) Cockrell, Collyns W11           4) Buzzetta, Jack M11             
 
Event 63  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             1:57.68    1:58.32    7  
     1) Bennett, Jamieson M14           2) Cazier, Alexandra W14          
     3) Buzzetta, Charlie M13           4) Comulada, Gabriela W13         
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           2:09.92    2:08.61  
     1) Purser, Hayden M13              2) Kyemba, Sophia W13             
     3) Detwiler, Evelyn W13            4) Johnson, Nathan M13            
 -- MOUNTAIN SPRINGS  'B'                                  NT   X2:15.66  
     1) Johnston, Emma W13              2) Dillard, Andrew M13            
     3) Hinton, Vivian W13              4) Towry, Warren M13              
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                                NT   X2:23.53  
     1) Cozelos, Mason M13              2) Bechen, KT W13                 
     3) Maddox, Amelia W11              4) Daniel, Aiden M13              
 
Event 65  Mixed 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           1:43.99    1:45.11    7  
     1) Holtcamp, Mackenzie L W17       2) Rinehart, Elise W17            
     3) Holtcamp, Mason S M15           4) Mackey, Kaden M17              
  2 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             1:49.47    1:51.06  
     1) Johnston, Drew M16              2) Brandon, Sophie W15            
     3) Brandon, Claire W15             4) Peffer, Gage M16               
 -- MOUNTAIN SPRINGS  'B'                                  NT   X2:01.03  
     1) Adams, Reece M16                2) York, Priscilla W16            
     3) Wilder, Walden W13              4) Walker, Charlie M15            
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lee, Sophie                8 SHERWOOD               24.02      25.21    5  
  2 Dill, Sloan                8 STINGRAYS              23.38      27.31    3  
  3 Meehan, Lorcan             8 STINGRAYS              41.49      31.07    1  
  4 Pelfrey, Adelyn            8 SHERWOOD               29.25      31.75  
  5 Braden, Nora               7 STINGRAYS              27.53      32.03  
  6 Rush, Elizabeth            8 SHERWOOD               34.10      33.28  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Zachary           8 SHERWOOD               20.67      22.00    5  
  2 Argentina, Oliver          8 STINGRAYS              24.46      24.18    3  
  3 Jackson, Shaun             8 SHERWOOD               25.30      26.50    1  
  4 Whitfield, Harris          7 STINGRAYS              34.09      32.53  
  5 Roberts, Jadon             7 STINGRAYS              38.25      35.35  
  6 Lenahan, Garrett           8 SHERWOOD                  NT      36.60  
 
Event 69  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Merrell, Kate             10 SHERWOOD               39.80      38.71    5  
  2 Bennett, Rowe             10 STINGRAYS              46.87      46.44    3  
  3 Rush, Audrey              10 SHERWOOD               48.08      48.66    1  
  4 Troyer, Matilda            9 SHERWOOD               48.17      49.19  
  5 Buzzetta, Mia             10 STINGRAYS              49.78      50.38  
  6 Johnston, Norah            9 STINGRAYS              54.24      57.25  
 
Event 70  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Troyer, Jacob             10 SHERWOOD               43.79      41.22    5  
  2 Cozelos, Aiden             9 SHERWOOD               41.09      42.24    3  
  3 Holmes, Wesley            10 STINGRAYS              54.41      49.53    1  
  4 Bechen, Jon Luc           10 SHERWOOD             1:00.94      54.78  
  5 Schmitt, Miles             9 STINGRAYS            1:07.29    1:03.66  
  6 Roberts, Nathan           10 STINGRAYS            1:13.59    1:20.90  
 
Event 71  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Whetstone, Savannah       11 SHERWOOD               36.51      36.67    5  
  2 Walker, Molly             11 STINGRAYS              41.20      40.35    3  
  3 Retzke, Lillian           11 STINGRAYS              45.80      45.57    1  
  4 Lenahan, Ainsley          11 SHERWOOD             1:06.91      58.97  
  5 Tillery, Lucy             12 STINGRAYS            1:08.87    1:00.66  
 
Event 72  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McComb, Cade              12 SHERWOOD               31.63      35.12    5  
  2 Buzzetta, Jack            11 STINGRAYS              59.34      54.69    3  
  3 Boyd, Matthew             12 STINGRAYS            1:06.16      56.22    1  
  4 Cazier, William           12 STINGRAYS              55.10      56.66  
 
Event 73  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnston, Emma            13 STINGRAYS              37.74      37.66    5  
  2 Wilder, Walden            13 STINGRAYS              37.97      39.56    3  
  3 Harlow, Ella A            14 STINGRAYS              41.94      41.19    1  
 -- Bechen, KT                13 SHERWOOD                  NT         DQ  
 -- Detwiler, Evelyn          13 SHERWOOD               47.98         DQ  
 
Event 74  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Nathan           13 SHERWOOD               32.11      32.87    5  
  2 Bennett, Jamieson         14 STINGRAYS              34.03      33.12    3  
  3 Purser, Hayden            13 SHERWOOD               35.67      36.38    1  
  4 Buzzetta, Charlie         13 STINGRAYS              43.15      38.90  
  5 Cozelos, Mason            13 SHERWOOD                  NT      41.97  
 
Event 75  Girls 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rinehart, Elise           17 SHERWOOD               29.55      29.78    5  
  2 York, Priscilla           16 STINGRAYS              36.68      37.69    3  
  3 Brandon, Claire           15 STINGRAYS              37.34      39.00    1  
  4 Brandon, Sophie           15 STINGRAYS              39.03      41.31  
  5 Moore, Hayley             15 SHERWOOD               44.46      44.03  
 
Event 76  Boys 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holtcamp, Mason S         15 SHERWOOD               30.13      30.10    5  
  2 Adams, Reece              16 STINGRAYS              33.37      31.60    3  
  3 Gunn, Nathan              17 SHERWOOD                  NT      33.78    1  
  4 Walker, Charlie           15 STINGRAYS                 NT      35.15  
  5 Amborski, Matthew         15 SHERWOOD               41.59      40.78  
  6 Matteson, Tom             16 STINGRAYS              45.62      44.53  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Whetstone, Addison         8 SHERWOOD               20.90      22.04    5  
  2 Cozzolino, Rylan           8 SHERWOOD               38.74      24.53    3  
  3 Clay, Avianna              7 SHERWOOD               28.95      25.59    1  
  4 Dill, Sloan                8 STINGRAYS              22.37      27.00  
  5 Overton, Maelle            7 STINGRAYS              33.70      33.84  
  6 Spadaro, Addison           7 STINGRAYS              32.12      36.53  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Zachary           8 SHERWOOD               24.56     J23.90    5  
  2 Murphree, Bright           8 STINGRAYS              25.64     J24.97    3  
  3 Rimes, Braden              8 STINGRAYS              27.54     J23.96    0.5
  3 Jackson, Shaun             8 SHERWOOD               24.45     J25.43    0.5
  5 Argentina, Oliver          8 STINGRAYS              27.30      25.53  
  6 Lenahan, Garrett           8 SHERWOOD               35.20      53.13  
 
Event 79  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Merrell, Kate             10 SHERWOOD               41.58      41.08    5  
  2 Troyer, Matilda            9 SHERWOOD               49.67      53.53    3  
  3 Marler, Katherine          9 STINGRAYS              56.23      53.59    1  
  4 Buzzetta, Mia             10 STINGRAYS              58.03    1:00.94  
  5 Cozelos, Josie            10 SHERWOOD               58.96    1:01.13  
  6 Somers, Madeleine         10 STINGRAYS            1:04.81    1:07.69  
 
Event 80  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Troyer, Jacob             10 SHERWOOD               44.12      41.31    5  
  2 Detwiler, George           9 SHERWOOD               48.48      50.35    3  
  3 Pendergrass, Charles       9 STINGRAYS              50.92      54.91    1  
  4 Hunt, Chris               10 SHERWOOD               53.05      59.72  
  5 Retzke, Jefferson          9 STINGRAYS              57.96    1:02.25  
  6 Hulgan, Ryan               9 STINGRAYS            1:03.66    1:02.87  
 
Event 81  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roberts, Noah             12 STINGRAYS              34.07      36.09    5  
  2 Whetstone, Savannah       11 SHERWOOD               37.20      36.47    3  
  3 Defiore, Ellie            12 STINGRAYS              39.87      38.22    1  
  4 Detwiler, Jane            11 SHERWOOD               51.55      49.62  
  5 Tumminello, Cici          11 STINGRAYS              55.80      52.38  
  6 Maddox, Amelia            11 SHERWOOD               55.77      57.81  
 
Event 82  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Engberg, Ethan            12 STINGRAYS              41.12      38.47    5  
  2 Boyd, Matthew             12 STINGRAYS              51.09      50.21    3  
 
Event 83  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Comulada, Gabriela        13 STINGRAYS              31.76      31.94    5  
  2 Detwiler, Evelyn          13 SHERWOOD               41.51      41.03    3  
  3 Kyemba, Sophia            13 SHERWOOD               44.29      43.06    1  
  4 Hannah, Erin              13 STINGRAYS              48.50      47.54  
  5 Hinton, Vivian            13 STINGRAYS              53.93      48.34  
 
Event 84  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Towry, Warren             13 STINGRAYS              33.93      31.78    5  
  2 Purser, Hayden            13 SHERWOOD               32.72      31.82    3  
  3 Purser, Gibson            13 SHERWOOD               34.41      37.25    1  
  4 Cozelos, Mason            13 SHERWOOD                  NT      42.53  
  5 Buzzetta, Charlie         13 STINGRAYS              42.41      43.22  
 
Event 85  Girls 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rinehart, Elise           17 SHERWOOD               29.05      28.25    5  
  2 Brandon, Sophie           15 STINGRAYS              34.49      33.79    3  
  3 McComb, Meg Catherine     15 SHERWOOD               38.35      36.00    1  
 
Event 86  Boys 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mackey, Kaden             17 SHERWOOD               28.44      25.19    5  
  2 Peffer, Gage              16 STINGRAYS              27.37      27.31    3  
  3 Holtcamp, Mason S         15 SHERWOOD               28.43      28.49    1  
  4 Johnston, Drew            16 STINGRAYS              29.44      28.87  
  5 Comulada, Gavin           15 STINGRAYS              35.89      33.97  
  6 Amborski, Matthew         15 SHERWOOD               43.77      44.85  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           1:20.46    1:22.91    7  
     1) Cozzolino, Rylan 8              2) Clay, Avianna 7                
     3) Lee, Sophie 8                   4) Whetstone, Addison 8           
  2 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             1:37.74    1:35.31  
     1) Dill, Sloan 8                   2) Tillery, Bea 7                 
     3) Rimes, Cora 6                   4) Tidwell, Miriam 7              
 -- MOUNTAIN SPRINGS  'B'                                  NT   X1:47.88  
     1) Braden, Nora 7                  2) Spadaro, Addison 7             
     3) Meehan, Lorcan 8                4) Overton, Maelle 7              
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                           2:13.02   X2:18.88  
     1) Rush, Elizabeth 8               2) Merrell, Mary 6                
     3) Glass, Lucy 6                   4) Pelfrey, Adelyn 8              
 -- MOUNTAIN SPRINGS  'C'                                  NT   X2:55.18  
     1) Hulgan, Katherine 6             2) Hinton, Alice 6                
     3) Somers, Cora 7                  4) Shearburn, Sophie 6            
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             1:38.32    1:22.06    7  
     1) Murphree, Bright 8              2) Ashley, Max 8                  
     3) Rimes, Braden 8                 4) Argentina, Oliver 8            
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           1:23.00    1:32.89  
     1) Jackson, Shaun 8                2) Lenahan, Garrett 8             
     3) Kyemba, Torin 8                 4) Johnson, Zachary 8             
 -- MOUNTAIN SPRINGS  'B'                                  NT   X1:52.85  
     1) Graham, Jack 7                  2) Whitfield, Harris 7            
     3) Roberts, Jadon 7                4) Johnston, William A 7          
 -- MOUNTAIN SPRINGS  'C'                                  NT   X2:35.44  
     1) Cazier, Clayton 7               2) Whitfield, Ford 5              
     3) Skinner, Johnny 8               4) Schrimsher, Rowan 6            
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                           2:16.57   X2:46.84  
     1) Alferink, Michael 7             2) Shaw, Reed 5                   
     3) Buening, Tate 7                 4) Clay, Eli 5                    
 
Event 89  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           2:40.52    2:42.09    7  
     1) Rush, Audrey 10                 2) Cozelos, Josie 10              
     3) Troyer, Matilda 9               4) Merrell, Kate 10               
  2 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             2:51.34    2:48.53  
     1) Buzzetta, Mia 10                2) Bennett, Rowe 10               
     3) Johnston, Norah 9               4) Marler, Katherine 9            
 
Event 90  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           2:25.46    2:27.43    7  
     1) Cozelos, Aiden 9                2) Lee, Salem 10                  
     3) Troyer, Jacob 10                4) Whetstone, Isaac 9             
  2 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             2:55.72    2:56.03  
     1) Pendergrass, Charles 9          2) Retzke, Jefferson 9            
     3) Holmes, Wesley 10               4) Cazier, Noah 10                
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                           3:11.73   X3:19.81  
     1) Detwiler, George 9              2) Cozzolino, Brolin 10           
     3) Mosby, Walker 9                 4) Bechen, Jon Luc 10             
 -- MOUNTAIN SPRINGS  'B'                                  NT   X3:58.44  
     1) Roberts, Nathan 10              2) Bailey, John 9                 
     3) Schmitt, Miles 9                4) Hulgan, Ryan 9                 
 
Event 91  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             2:24.27    2:22.56    7  
     1) Roberts, Noah 12                2) Cockrell, Collyns 11           
     3) Walker, Molly 11                4) Defiore, Ellie 12              
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           2:34.52    2:53.87  
     1) Detwiler, Jane 11               2) McFadden, Emma 11              
     3) Maddox, Amelia 11               4) Whetstone, Savannah 11         
 -- MOUNTAIN SPRINGS  'B'                                  NT   X2:59.87  
     1) Tumminello, Cici 11             2) Tillery, Lucy 12               
     3) Somers, Madeleine 10            4) Retzke, Lillian 11             
 
Event 92  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             2:42.13    2:33.75    7  
     1) Engberg, Ethan 12               2) Buzzetta, Jack 11              
     3) Boyd, Matthew 12                4) Cazier, William 12             
 
Event 93  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             2:04.81    2:14.09    7  
     1) Hinton, Vivian 13               2) Johnston, Emma 13              
     3) Wilder, Walden 13               4) Cazier, Alexandra 14           
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           2:29.09    2:37.43  
     1) Kyemba, Sophia 13               2) Lenahan, Ainsley 11            
     3) Bechen, KT 13                   4) Detwiler, Evelyn 13            
 
Event 94  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             1:55.46    2:02.13    7  
     1) Bennett, Jamieson 14            2) Dillard, Andrew 13             
     3) Towry, Warren 13                4) Buzzetta, Charlie 13           
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           1:58.96    2:03.97  
     1) Purser, Hayden 13               2) Daniel, Aiden 13               
     3) Purser, Gibson 13               4) Johnson, Nathan 13             
 
Event 95  Girls 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           1:57.03    1:58.17    7  
     1) Rinehart, Elise 17              2) Moore, Hayley 15               
     3) McComb, Meg Catherine 15        4) Holtcamp, Mackenzie L 17       
  2 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                                  NT    1:59.37  
     1) York, Priscilla 16              2) Brandon, Sophie 15             
     3) Comulada, Gabriela 13           4) Brandon, Claire 15             
 
Event 96  Boys 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS  'A'                             1:41.64    1:40.81    7  
     1) Johnston, Drew 16               2) Walker, Charlie 15             
     3) Adams, Reece 16                 4) Peffer, Gage 16                
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           1:48.75    1:43.80  
     1) Holtcamp, Mason S 15            2) Riley, Samuel 17               
     3) Gunn, Nathan 17                 4) Mackey, Kaden 17               
 -- MOUNTAIN SPRINGS  'B'                                  NT   X1:56.99  
     1) Shook, Sam 16                   2) Comulada, Gavin 15             
     3) Matteson, Tom 16                4) Garding, Nikolai 15            

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2018 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org