Home
2018 Meets
2017 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL - H                HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 6/7/2018 12:43 AM
                     2018 RCSL PIEDvsBYRD-Yards - 6/6/2018                     
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:40.79    1:40.26    7  
     1) CARRASQUILLO, ISABELLA T 8      2) RANDOLPH-BISHOP, KATIE L 8     
     3) GORDON, JAYDEN B 7              4) STIFFLEMIRE, IVY M 7           
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                                 NT    1:52.46  
     1) KILLIAN, ADDY 6                 2) POWELL, CAROLINE 8             
     3) WESSEL, MOLLY 8                 4) SIEJA, PAYTON 8                
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                                 NT    1:54.38    7  
     1) HAYLES, LOGAN 8                 2) SCHNEIDER, JOSHUA 8            
     3) TREFRY, WESTON 8                4) HODGES, LUKE 7                 
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:57.79    2:21.09  
     1) PARTAIN, WARREN S 8             2) SMITH, DAVID L 8               
     3) HENRIKSEN, CJ R 8               4) DURANT, GEORGE T 6             
 
Event 3  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                                 NT    3:05.64    7  
     1) MCCLOUD, CAITLIN 9              2) BOSTICK, ADALINE 10            
     3) HODGES, CAROLINE 9              4) KENNEDY, ALLISON 10            
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:39.38    4:05.53  
     1) TAYLOR, CLARA L 9               2) PARTAIN, SHELBY B 10           
     3) HENRIKSEN, ANNA S 10            4) COX, MADELINE R 9              
 
Event 4  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                                 NT    3:31.07    7  
     1) SCHMITZ, WILSON 9               2) CARROLL, PRESTON 10            
     3) SIEJA, OLIVER 9                 4) BROWN, OWEN 9                  
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               3:01.76    4:49.64  
     1) DITMER, SAMUEL E 9              2) THOMPSON, BENJAMIN C 9         
     3) STIFFLEMIRE, DEISEN K 9         4) MCNEIL, BEN R 9                
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:32.15    2:27.56    7  
     1) LOWE, CLAUDIA E 12              2) MILLER, TAYLOR C 11            
     3) RABY, CATIE R 12                4) JONES, KARA K 11               
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                                 NT    2:38.37    7  
     1) BOSTICK, BRADEN 12              2) ELKINS, JACK 12                
     3) WALKER, PHILIP 12               4) ALLPORT, CALEB 11              
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:56.65    2:55.69  
     1) LEEBERN, SETH D 11              2) HILL, ADAM A 11                
     3) SMITH, HOKE H 11                4) JONES, PAUL A 11               
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                                    NT   X3:34.97  
     1) BISHOP, LOGAN J 11              2) ADERHOLT, JACK G 12            
     3) COX, NICHOLAS R 11              4)                                
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:15.85    2:18.98    7  
     1) HENRIKSEN, EMMA M 13            2) WATERS, DEANNA C 14            
     3) CORNELIUS, JESSICA R 14         4) HINELY, MARY E 14              
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                                 NT    2:23.02  
     1) MCENIRY, KATIE 13               2) RUCH, DEVIN 14                 
     3) NURRE, JANE 14                  4) BENDER, SCOUT 14               
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                                    NT   X2:40.94  
     1) HENRIKSEN, AVA L 12             2) MCCLENDON, KAIDAN R 14         
     3) LECOMPTE, SAVANNAH M 14         4) LAMEY, MAGGIE R 11             
 
Event 8  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:20.82    2:22.14    7  
     1) NOLAND, JONATHAN W 14           2) DURANT, TIMMY P 14             
     3) BISHOP, MATTHEW F 13            4) LAWSON, JACKSON B 14           
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                               2:49.61   X3:01.40  
     1) LINDOW, GABE N 13               2) LAWSON, COLE B 13              
     3) SMITH, SAWYER B 13              4) LEEBERN, CADEN G 14            
 
Event 9  Girls 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:07.69    2:14.57    7  
     1) LINDOW, TESS M 15               2) FLINN, MADISON G 15            
     3) NORTHCUTT, ALI E 17             4) KELTON, LAUREL M 16            
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                               2:23.58   X2:26.75  
     1) NOLAND, RILEY M 15              2) FLINN, BAILEY N 15             
     3) AMIS, ABBY C 16                 4) LUTTRELL, TORRI E 17           
 
Event 10  Boys 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                                 NT    1:49.88    7  
     1) CHANCE, CALEB 17                2) NURRE, ALEXANDER 16            
     3) CARROLL, HAYDEN 15              4) GAINES, XANDER 13              
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:04.78    2:04.11  
     1) HILL, AARON M 15                2) FLINN, TAYLOR J 15             
     3) LAMEY, JOHNNY S 15              4) JONES, ADAM J 16               
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SIEJA, EDITH               6 PIED                      NT     J25.53    5  
  2 MOOTY, LIDDIE              6 PIED                      NT     J25.44    3  
  3 WESSEL, KATE               6 PIED                      NT      27.81    1  
  4 SMITH, ROSIE G             6 BYRD SPRING-SE         44.28      41.35  
  5 WEBBER, HAZEL M            5 BYRD SPRING-SE            NT      44.22  
  6 STILL, CHLOE E             6 BYRD SPRING-SE         45.31      44.81  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- HANDLEY, MOLLY             6 PIED                      NT     X29.32  
 -- JACOBS, STELLA             5 PIED                      NT     X33.77  
 -- SHORES, SARAH              6 PIED                      NT     X34.87  
 -- VAYDA, ARLEIGH             5 PIED                      NT     X37.21  
 -- HALES, HARPER              5 PIED                      NT     X37.84  
 -- NEELY, JEWEL               6 PIED                      NT     X40.59  
 -- WESSEL, CAROLINE           6 PIED                      NT     X41.63  
 -- HENRIKSEN, ELLA G          3 BYRD SPRING-SE         50.22     X57.28  
 -- TAYLOR, EMMA KATE          6 PIED                      NT   X1:04.39  
 -- SCHNIEDER, CC              6 PIED                      NT   X1:09.19  
 -- CONNER, RENIYAH N          6 BYRD SPRING-SE            NT   X1:25.56  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MCCLOUD, GRANT             6 PIED                      NT      28.25    5  
  2 RYMER, BO                  6 PIED                      NT      32.03    3  
  3 PARTAIN, TEDDY T           5 BYRD SPRING-SE         51.32      43.39    1  
  4 POWELL, JACKSON            6 PIED                      NT      45.27  
  5 DURANT, GEORGE T           6 BYRD SPRING-SE         40.09      49.45  
  6 MILLER, AARON R            6 BYRD SPRING-SE         52.82    1:01.44  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 HAMER, ASA                 5 PIED                      NT      34.46  
 -- POWELL, BRANDON            4 PIED                      NT     X43.43  
 -- BISHOP, REED               2 PIED                      NT     X44.26  
 -- BLUDSWORTH, WARD           5 PIED                      NT     X50.69  
 -- NEELY, JUDAH               6 PIED                      NT     X51.16  
 -- MOOTY, DREW                4 PIED                      NT     X53.19  
 -- EVANS, PAUL                4 PIED                      NT   X1:00.07  
 -- PARTAIN, THOMAS H          3 BYRD SPRING-SE            NT   X1:36.34  
 -- MCDOWELL, WILLIAM          6 PIED                      NT   X2:12.46  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GORDON, JAYDEN B           7 BYRD SPRING-SE         21.97      19.76    5  
  2 RANDOLPH-BISHOP, KATIE L   8 BYRD SPRING-SE         23.71      20.12    3  
  3 SIEJA, PAYTON              8 PIED                      NT     J23.21    1  
  4 KILLIAN, ADDY              6 PIED                      NT     J22.03  
  5 WESSEL, MOLLY              8 PIED                      NT      25.12  
  6 CARRASQUILLO, ISABELLA T   8 BYRD SPRING-SE         25.20      25.82  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HANDLEY, OLIVIA            8 PIED                      NT      31.52  
 -- JACOBS, MIA                7 PIED                      NT     X28.77  
 -- TAYLOR, SAVANNAH           8 PIED                      NT     X29.88  
 -- HAMER, BROOKE              8 PIED                      NT     X31.90  
 -- DITMER, ANNA E             7 BYRD SPRING-SE            NT     X41.22  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HENRIKSEN, CJ R            8 BYRD SPRING-SE         16.38      16.17    5  
  2 TREFRY, WESTON             8 PIED                      NT      16.19    3  
  3 HAYLES, LOGAN              8 PIED                      NT      17.52    1  
  4 PARTAIN, WARREN S          8 BYRD SPRING-SE         21.23      21.19  
  5 SMITH, DAVID L             8 BYRD SPRING-SE         28.21      26.19  
  6 HODGES, LUKE               7 PIED                      NT      26.27  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- MCCLENDON, RYLAN D         8 BYRD SPRING-SE            NT     X44.45  
 
Event 23  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HENRIKSEN, ANNA S         10 BYRD SPRING-SE         34.84      33.90    5  
  2 BOSTICK, ADALINE          10 PIED                      NT      37.26    3  
  3 KENNEDY, ALLISON          10 PIED                      NT      37.84    1  
  4 HODGES, CAROLINE           9 PIED                      NT      40.53  
  5 TAYLOR, CLARA L            9 BYRD SPRING-SE         46.00      44.41  
  6 PARTAIN, SHELBY B         10 BYRD SPRING-SE         45.00      46.56  
 
Event 25  Girls 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 SATTERFEAL, KINSLEY        9 PIED                      NT      48.15  
  2 HANDLEY, CHLOE            10 PIED                      NT      53.29  
  3 NEELY, CAITLYN             9 PIED                      NT      58.03  
 -- RIGBY, ANSLEY              9 PIED                      NT     X48.46  
 -- CLAYTON, MARLEE           10 PIED                      NT     X52.00  
 
Event 26  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SIEJA, OLIVER              9 PIED                      NT      39.85    5  
  2 STIFFLEMIRE, DEISEN K      9 BYRD SPRING-SE            NT      39.88    3  
  3 SCHMITZ, WILSON            9 PIED                      NT      40.94    1  
  4 THOMPSON, BENJAMIN C       9 BYRD SPRING-SE         41.79      41.53  
  5 CARROLL, PRESTON          10 PIED                      NT      45.47  
  6 DITMER, SAMUEL E           9 BYRD SPRING-SE            NT    1:36.09  
 
Event 29  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES, KARA K             11 BYRD SPRING-SE         32.11      32.63    5  
  2 RABY, CATIE R             12 BYRD SPRING-SE         34.58      34.06    3  
  3 BRANNON, AUDREY           12 PIED                      NT      36.08    1  
  4 HENRIKSEN, AVA L          12 BYRD SPRING-SE         34.64      36.28  
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 WALKER, PHILIP            12 PIED                      NT      27.31    5  
  2 BOSTICK, BRADEN           12 PIED                      NT      27.79    3  
  3 SMITH, HOKE H             11 BYRD SPRING-SE         35.74      34.46    1  
  4 ELKINS, JACK              12 PIED                      NT      37.37  
  5 JONES, PAUL A             11 BYRD SPRING-SE         39.93      39.91  
  6 ADERHOLT, JACK G          12 BYRD SPRING-SE         47.58      47.44  
 
Event 35  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 NURRE, JANE               14 PIED                      NT      28.25    5  
  2 MCENIRY, KATIE            13 PIED                      NT      28.88    3  
  3 WATERS, DEANNA C          14 BYRD SPRING-SE         28.22      29.55    1  
  4 BENDER, SCOUT             14 PIED                      NT      30.90  
  5 MCCLENDON, KAIDAN R       14 BYRD SPRING-SE         32.39      32.53  
  6 LECOMPTE, SAVANNAH M      14 BYRD SPRING-SE         30.91      33.22  
 
Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GAINES, XANDER            13 PIED                      NT      28.19    5  
  2 JACKSON, CADEN            14 PIED                      NT      29.26    3  
  3 BISHOP, MATTHEW F         13 BYRD SPRING-SE         30.71      30.18    1  
  4 WALKER, OWEN              14 PIED                      NT      33.44  
  5 SMITH, SAWYER B           13 BYRD SPRING-SE         36.72      35.71  
  6 LEEBERN, CADEN G          14 BYRD SPRING-SE         36.62      38.63  
 
Event 41  Girls 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MONK, MARYBETH            16 PIED                      NT      27.59    5  
  2 LINDOW, TESS M            15 BYRD SPRING-SE         26.87      27.78    3  
  3 MONK, ANNA                17 PIED                      NT      28.09    1  
  4 ERBACH, LIZZIE            15 PIED                      NT      28.53  
  5 KELTON, LAUREL M          16 BYRD SPRING-SE         29.36      30.47  
  6 LUTTRELL, TORRI E         17 BYRD SPRING-SE         33.36      34.81  
 
Event 44  Boys 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 CHANCE, CALEB             17 PIED                      NT      22.31    5  
  2 NURRE, ALEXANDER          16 PIED                      NT      24.35    3  
  3 JONES, ADAM J             16 BYRD SPRING-SE         25.26      25.19    1  
  4 CARROLL, HAYDEN           15 PIED                      NT      25.32  
  5 LAMEY, JOHNNY S           15 BYRD SPRING-SE         30.09      27.97  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 RANDOLPH-BISHOP, KATIE L   8 BYRD SPRING-SE         24.64      23.37    5  
  2 STIFFLEMIRE, IVY M         7 BYRD SPRING-SE            NT      36.25    3  
  3 MILLER, MIRNADA G          8 BYRD SPRING-SE         33.86      36.59    1  
  4 POWELL, CAROLINE           8 PIED                      NT      38.69  
  5 SIEJA, PAYTON              8 PIED                      NT      39.33  
  6 KILLIAN, ADDY              6 PIED                      NT      39.68  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAYLES, LOGAN              8 PIED                      NT      22.44    5  
  2 SMITH, DAVID L             8 BYRD SPRING-SE         31.87      28.61    3  
  3 PARTAIN, WARREN S          8 BYRD SPRING-SE         32.10      30.87    1  
  4 HODGES, LUKE               7 PIED                      NT      43.87  
  5 SCHNEIDER, JOSHUA          8 PIED                      NT      45.08  
 
Event 49  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BOSTICK, ADALINE          10 PIED                      NT      53.82    5  
  2 GYOROK, AVA                9 PIED                      NT      57.82    3  
  3 HODGES, CAROLINE           9 PIED                      NT    1:02.00    1  
  4 PARTAIN, SHELBY B         10 BYRD SPRING-SE       1:03.49    1:02.16  
  5 COX, MADELINE R            9 BYRD SPRING-SE            NT    2:01.21  
 
Event 50  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SIEJA, OLIVER              9 PIED                      NT      59.24    5  
  2 THOMPSON, BENJAMIN C       9 BYRD SPRING-SE       1:05.45    1:00.31    3  
  3 SCHMITZ, WILSON            9 PIED                      NT    1:01.60    1  
  4 ALLPORT, BENJAMIN          9 PIED                      NT    1:14.15  
  5 DITMER, SAMUEL E           9 BYRD SPRING-SE            NT    1:45.19  
  6 CREWS, GIDEON A            9 BYRD SPRING-SE            NT    2:04.22  
 
Event 51  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MILLER, TAYLOR C          11 BYRD SPRING-SE         43.95      42.24    5  
  2 BRANNON, AUDREY           12 PIED                      NT      46.34    3  
  3 LOWE, CLAUDIA E           12 BYRD SPRING-SE         46.65      46.38    1  
  4 LAMEY, MAGGIE R           11 BYRD SPRING-SE       1:11.87      59.85  
 
Event 52  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HILL, ADAM A              11 BYRD SPRING-SE         43.95      43.86    5  
  2 ELKINS, JACK              12 PIED                      NT      47.69    3  
  3 SMITH, HOKE H             11 BYRD SPRING-SE         51.09      50.60    1  
  4 BISHOP, LOGAN J           11 BYRD SPRING-SE       1:07.80      55.75  
  5 ALLPORT, CALEB            11 PIED                      NT      57.69  
 
Event 53  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MCENIRY, KATIE            13 PIED                      NT      39.52    5  
  2 HINELY, MARY E            14 BYRD SPRING-SE         40.90      40.22    3  
  3 BENDER, SCOUT             14 PIED                      NT      40.50    1  
  4 HENRIKSEN, EMMA M         13 BYRD SPRING-SE            NT      44.58  
  5 CORNELIUS, JESSICA R      14 BYRD SPRING-SE         43.59      44.72  
  6 RUCH, DEVIN               14 PIED                      NT      47.76  
 
Event 54  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 DURANT, TIMMY P           14 BYRD SPRING-SE         37.46      36.62    5  
  2 JACKSON, CADEN            14 PIED                      NT      40.25    3  
  3 SMITH, SAWYER B           13 BYRD SPRING-SE         43.49      45.15    1  
  4 NOLAND, JONATHAN W        14 BYRD SPRING-SE         46.55      45.41  
  5 WALKER, OWEN              14 PIED                      NT    1:01.77  
 
Event 55  Girls 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MONK, ANNA                17 PIED                      NT      35.91    5  
  2 NORTHCUTT, ALI E          17 BYRD SPRING-SE         37.12      40.40    3  
  3 FLINN, BAILEY N           15 BYRD SPRING-SE         38.62      40.44    1  
  4 FLINN, MADISON G          15 BYRD SPRING-SE         38.85      42.13  
 
Event 56  Boys 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 NURRE, ALEXANDER          16 PIED                      NT      28.50    5  
  2 JONES, ADAM J             16 BYRD SPRING-SE         32.79      32.37    3  
  3 FLINN, TAYLOR J           15 BYRD SPRING-SE         38.95      40.50    1  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:22.24    1:23.29    7  
     1) PARTAIN, WARREN S M8            2) STIFFLEMIRE, IVY M W7          
     3) GORDON, JAYDEN B W7             4) HENRIKSEN, CJ R M8             
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                                 NT    1:24.57  
     1) KILLIAN, ADDY W6                2) HAYLES, LOGAN M8               
     3) SIEJA, PAYTON W8                4) TREFRY, WESTON M8              
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                               1:57.21   X2:01.19  
     1) DURANT, GEORGE T M6             2) CARRASQUILLO, ISABELLA T W8    
     3) RANDOLPH-BISHOP, KATIE L W8     4) SMITH, DAVID L M8              
 -- BYRD SPRING-SE  'C'                                    NT   X2:55.00  
     1) MILLER, MIRNADA G W8            2) DITMER, ANNA E W7              
     3) MCCLENDON, RYLAN D M8           4) PARTAIN, TEDDY T M5            
 
Event 59  Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                                 NT    2:36.58    7  
     1) KENNEDY, ALLISON W10            2) SCHMITZ, WILSON M9             
     3) BOSTICK, ADALINE W10            4) SIEJA, OLIVER M9               
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:38.81    2:43.15  
     1) THOMPSON, BENJAMIN C M9         2) PARTAIN, SHELBY B W10          
     3) HENRIKSEN, ANNA S W10           4) STIFFLEMIRE, DEISEN K M9       
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                                    NT   X5:11.53  
     1) COX, MADELINE R W9              2) CREWS, GIDEON A M9             
     3) DITMER, SAMUEL E M9             4) TAYLOR, CLARA L W9             
 
Event 61  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:15.66    2:16.29    7  
     1) SMITH, HOKE H M11               2) RABY, CATIE R W12              
     3) JONES, KARA K W11               4) HILL, ADAM A M11               
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                                 NT    2:19.44  
     1)                                 2) WALKER, PHILIP M12             
     3) BOSTICK, BRADEN M12             4) WESSEL, ANNE W10               
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                               2:26.23   X2:28.06  
     1) JONES, PAUL A M11               2) HENRIKSEN, AVA L W12           
     3) MILLER, TAYLOR C W11            4) LEEBERN, SETH D M11            
 -- BYRD SPRING-SE  'C'                               2:51.98   X2:49.37  
     1) ADERHOLT, JACK G M12            2) LAMEY, MAGGIE R W11            
     3) LOWE, CLAUDIA E W12             4) BISHOP, LOGAN J M11            
 
Event 63  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                                 NT    1:58.59    7  
     1) MCENIRY, KATIE W13              2) WALKER, OWEN M14               
     3) NURRE, JANE W14                 4) GAINES, XANDER M13             
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:54.56    1:58.93  
     1) DURANT, TIMMY P M14             2) WATERS, DEANNA C W14           
     3) HINELY, MARY E W14              4) LAWSON, JACKSON B M14          
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                               2:03.31   X2:04.03  
     1) NOLAND, JONATHAN W M14          2) CORNELIUS, JESSICA R W14       
     3) HENRIKSEN, EMMA M W13           4) BISHOP, MATTHEW F M13          
 -- BYRD SPRING-SE  'C'                               2:12.68   X2:20.97  
     1) LAWSON, COLE B M13              2) MCCLENDON, KAIDAN R W14        
     3) LECOMPTE, SAVANNAH M W14        4) SMITH, SAWYER B M13            
 
Event 65  Mixed 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                                 NT    1:44.82    7  
     1) MONK, MARYBETH W16              2) NURRE, ALEXANDER M16           
     3) MONK, ANNA W17                  4) CHANCE, CALEB M17              
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:44.69    1:48.88  
     1) JONES, ADAM J M16               2) NORTHCUTT, ALI E W17           
     3) LINDOW, TESS M W15              4) HILL, AARON M M15              
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                               1:57.81   X2:01.87  
     1) LAMEY, JOHNNY S M15             2) FLINN, MADISON G W15           
     3) KELTON, LAUREL M W16            4) FLINN, BAILEY N W15            
 -- BYRD SPRING-SE  'C'                                    NT   X2:21.81  
     1) FLINN, TAYLOR J M15             2) LUTTRELL, TORRI E W17          
     3) NOLAND, RILEY M W15             4) LEEBERN, CADEN G M14           
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 KILLIAN, ADDY              6 PIED                      NT      26.84    5  
  2 GORDON, JAYDEN B           7 BYRD SPRING-SE         27.39      27.39    3  
  3 STIFFLEMIRE, IVY M         7 BYRD SPRING-SE         32.79     J31.53    1  
  4 EVANS, ELIZABETH           7 PIED                      NT     J31.18  
  5 CARRASQUILLO, ISABELLA T   8 BYRD SPRING-SE         31.22      33.78  
  6 POWELL, CAROLINE           8 PIED                      NT      34.31  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 TREFRY, WESTON             8 PIED                      NT      21.62    5  
  2 HENRIKSEN, CJ R            8 BYRD SPRING-SE         25.88      23.63    3  
  3 HAYLES, LOGAN              8 PIED                      NT      25.25    1  
  4 PARTAIN, WARREN S          8 BYRD SPRING-SE         24.53      29.55  
  5 DURANT, GEORGE T           6 BYRD SPRING-SE         57.16    1:14.47  
 
Event 69  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HENRIKSEN, ANNA S         10 BYRD SPRING-SE         41.42      41.28    5  
  2 KENNEDY, ALLISON          10 PIED                      NT      43.25    3  
  3 BOSTICK, ADALINE          10 PIED                      NT      46.90    1  
  4 WESSEL, ANNE              10 PIED                      NT      54.63  
  5 TAYLOR, CLARA L            9 BYRD SPRING-SE         59.07      57.03  
  6 PARTAIN, SHELBY B         10 BYRD SPRING-SE            NT    1:00.60  
 
Event 70  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SCHMITZ, WILSON            9 PIED                      NT      51.75    5  
  2 STIFFLEMIRE, DEISEN K      9 BYRD SPRING-SE            NT      55.54    3  
  3 BROWN, OWEN                9 PIED                      NT    1:02.00    1  
  4 CARROLL, PRESTON          10 PIED                      NT    1:06.90  
  5 MCNEIL, BEN R              9 BYRD SPRING-SE            NT    1:37.00  
  6 CREWS, GIDEON A            9 BYRD SPRING-SE            NT    1:49.36  
 
Event 71  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LOWE, CLAUDIA E           12 BYRD SPRING-SE         38.79      40.59    5  
  2 HENRIKSEN, AVA L          12 BYRD SPRING-SE         41.22      44.31    3  
  3 LAMEY, MAGGIE R           11 BYRD SPRING-SE       1:03.00      56.97    1  
 
Event 72  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 WALKER, PHILIP            12 PIED                      NT      33.13    5  
  2 BOSTICK, BRADEN           12 PIED                      NT      35.03    3  
  3 LEEBERN, SETH D           11 BYRD SPRING-SE         48.27      49.45    1  
  4 JONES, PAUL A             11 BYRD SPRING-SE         51.29      50.19  
  5 ELKINS, JACK              12 PIED                      NT      51.88  
  6 ADERHOLT, JACK G          12 BYRD SPRING-SE       1:19.61    1:14.85  
 
Event 73  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HENRIKSEN, EMMA M         13 BYRD SPRING-SE         34.16      36.70    5  
  2 NURRE, JANE               14 PIED                      NT      38.53    3  
  3 MCCLENDON, KAIDAN R       14 BYRD SPRING-SE         40.41      40.97    1  
  4 BENDER, SCOUT             14 PIED                      NT      46.67  
  5 RUCH, DEVIN               14 PIED                      NT      50.52  
 -- CORNELIUS, JESSICA R      14 BYRD SPRING-SE         34.85         DQ  
 
Event 74  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GAINES, XANDER            13 PIED                      NT      35.87    5  
  2 LAWSON, JACKSON B         14 BYRD SPRING-SE         36.78      39.41    3  
  3 NOLAND, JONATHAN W        14 BYRD SPRING-SE         39.54      43.69    1  
  4 LAWSON, COLE B            13 BYRD SPRING-SE         42.95      47.62  
  5 WALKER, OWEN              14 PIED                      NT      58.14  
 
Event 75  Girls 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MONK, MARYBETH            16 PIED                      NT      31.32    5  
  2 MONK, ANNA                17 PIED                      NT      33.32    3  
  3 ERBACH, LIZZIE            15 PIED                      NT      34.38    1  
  4 KELTON, LAUREL M          16 BYRD SPRING-SE         34.17      35.89  
  5 FLINN, MADISON G          15 BYRD SPRING-SE         35.36      36.94  
  6 AMIS, ABBY C              16 BYRD SPRING-SE         39.69      39.71  
 
Event 76  Boys 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 CHANCE, CALEB             17 PIED                      NT      25.19    5  
  2 CARROLL, HAYDEN           15 PIED                      NT      29.25    3  
  3 LAMEY, JOHNNY S           15 BYRD SPRING-SE         39.47      40.78    1  
  4 FLINN, TAYLOR J           15 BYRD SPRING-SE         47.36      50.88  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GORDON, JAYDEN B           7 BYRD SPRING-SE         22.27      26.55    5  
  2 WESSEL, MOLLY              8 PIED                      NT      28.94    3  
  3 SIEJA, PAYTON              8 PIED                      NT      30.36    1  
  4 CARRASQUILLO, ISABELLA T   8 BYRD SPRING-SE         40.22      36.45  
  5 STIFFLEMIRE, IVY M         7 BYRD SPRING-SE         43.00      37.46  
  6 POWELL, CAROLINE           8 PIED                      NT      44.33  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 TREFRY, WESTON             8 PIED                      NT      18.94    5  
  2 HENRIKSEN, CJ R            8 BYRD SPRING-SE         21.30      24.03    3  
  3 SMITH, DAVID L             8 BYRD SPRING-SE            NT      29.58    1  
  4 HODGES, LUKE               7 PIED                      NT      33.51  
 
Event 79  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HENRIKSEN, ANNA S         10 BYRD SPRING-SE         46.25      47.71    5  
  2 KENNEDY, ALLISON          10 PIED                      NT      53.26    3  
  3 HODGES, CAROLINE           9 PIED                      NT      57.47    1  
  4 TAYLOR, CLARA L            9 BYRD SPRING-SE         57.34      59.75  
  5 MCCLOUD, CAITLIN           9 PIED                      NT    1:02.45  
  6 COX, MADELINE R            9 BYRD SPRING-SE            NT    1:54.57  
 
Event 80  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SIEJA, OLIVER              9 PIED                      NT      49.46    5  
  2 STIFFLEMIRE, DEISEN K      9 BYRD SPRING-SE            NT      51.32    3  
  3 THOMPSON, BENJAMIN C       9 BYRD SPRING-SE         52.55      59.52    1  
  4 CARROLL, PRESTON          10 PIED                      NT    1:10.37  
  5 BROWN, OWEN                9 PIED                      NT    1:20.52  
  6 MCNEIL, BEN R              9 BYRD SPRING-SE            NT    1:55.69  
 
Event 81  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 RABY, CATIE R             12 BYRD SPRING-SE         37.30      36.31    5  
  2 MILLER, TAYLOR C          11 BYRD SPRING-SE         35.88      39.03    3  
  3 JONES, KARA K             11 BYRD SPRING-SE         38.52      40.59    1  
  4 BRANNON, AUDREY           12 PIED                      NT      42.57  
 
Event 82  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 WALKER, PHILIP            12 PIED                      NT      30.64    5  
  2 BOSTICK, BRADEN           12 PIED                      NT      34.06    3  
  3 HILL, ADAM A              11 BYRD SPRING-SE         42.64      50.71    1  
  4 COX, NICHOLAS R           11 BYRD SPRING-SE         54.44      51.63  
  5 ALLPORT, CALEB            11 PIED                      NT    1:05.14  
  6 BISHOP, LOGAN J           11 BYRD SPRING-SE            NT    1:05.56  
 
Event 83  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MCENIRY, KATIE            13 PIED                      NT      32.41    5  
  2 NURRE, JANE               14 PIED                      NT      33.00    3  
  3 HINELY, MARY E            14 BYRD SPRING-SE         33.03      33.48    1  
  4 WATERS, DEANNA C          14 BYRD SPRING-SE         33.16      35.35  
  5 LECOMPTE, SAVANNAH M      14 BYRD SPRING-SE         33.36      36.37  
  6 RUCH, DEVIN               14 PIED                      NT      50.35  
 
Event 84  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JACKSON, CADEN            14 PIED                      NT      32.97    5  
  2 BISHOP, MATTHEW F         13 BYRD SPRING-SE         34.80      34.15    3  
  3 LAWSON, JACKSON B         14 BYRD SPRING-SE         34.82      35.87    1  
  4 DURANT, TIMMY P           14 BYRD SPRING-SE         34.63      36.05  
  5 GAINES, XANDER            13 PIED                      NT      37.03  
 
Event 85  Girls 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MONK, MARYBETH            16 PIED                      NT      30.50    5  
  2 LINDOW, TESS M            15 BYRD SPRING-SE         30.42      30.78    3  
  3 ERBACH, LIZZIE            15 PIED                      NT      31.20    1  
  4 NORTHCUTT, ALI E          17 BYRD SPRING-SE         29.40      31.36  
  5 NOLAND, RILEY M           15 BYRD SPRING-SE         35.52      37.09  
 
Event 86  Boys 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 CHANCE, CALEB             17 PIED                      NT      25.44    5  
  2 NURRE, ALEXANDER          16 PIED                      NT      27.75    3  
  3 CARROLL, HAYDEN           15 PIED                      NT      28.49    1  
  4 JONES, ADAM J             16 BYRD SPRING-SE         28.37      28.91  
  5 LAMEY, JOHNNY S           15 BYRD SPRING-SE         32.52      32.66  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:33.54    1:36.52    7  
     1) STIFFLEMIRE, IVY M 7            2) CARRASQUILLO, ISABELLA T 8     
     3) RANDOLPH-BISHOP, KATIE L 8      4) GORDON, JAYDEN B 7             
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                                 NT    1:48.94  
     1) SIEJA, PAYTON 8                 2) WESSEL, MOLLY 8                
     3) POWELL, CAROLINE 8              4) KILLIAN, ADDY 6                
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                                    NT   X3:27.28  
     1) HENRIKSEN, ELLA G 3             2) DITMER, ANNA E 7               
     3) MILLER, MIRNADA G 8             4) SMITH, ROSIE G 6               
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:45.91    2:01.03    7  
     1) PARTAIN, WARREN S 8             2) DURANT, GEORGE T 6             
     3) SMITH, DAVID L 8                4) HENRIKSEN, CJ R 8              
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'A'                                 NT         DQ  
     1) HAYLES, LOGAN 8                 2) SCHNEIDER, JOSHUA 8            
     3) HODGES, LUKE 7                  4) TREFRY, WESTON 8               
 
Event 89  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                                 NT    2:42.02    7  
     1) BOSTICK, ADALINE 10             2) HODGES, CAROLINE 9             
     3) MCCLOUD, CAITLIN 9              4) KENNEDY, ALLISON 10            
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:23.83    3:59.95  
     1) HENRIKSEN, ANNA S 10            2) COX, MADELINE R 9              
     3) PARTAIN, SHELBY B 10            4) TAYLOR, CLARA L 9              
 
Event 90  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                                 NT    2:55.47    7  
     1) SCHMITZ, WILSON 9               2) CARROLL, PRESTON 10            
     3) BROWN, OWEN 9                   4) SIEJA, OLIVER 9                
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:34.96    4:26.11  
     1) THOMPSON, BENJAMIN C 9          2) STIFFLEMIRE, DEISEN K 9        
     3) CREWS, GIDEON A 9               4) MCNEIL, BEN R 9                
 
Event 91  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:15.92    2:20.36    7  
     1) RABY, CATIE R 12                2) HENRIKSEN, AVA L 12            
     3) MILLER, TAYLOR C 11             4) JONES, KARA K 11               
 
Event 92  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                                 NT    2:22.22    7  
     1) BOSTICK, BRADEN 12              2) ELKINS, JACK 12                
     3) ALLPORT, CALEB 11               4) WALKER, PHILIP 12              
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:25.97    2:28.62  
     1) SMITH, HOKE H 11                2) JONES, PAUL A 11               
     3) LEEBERN, SETH D 11              4) HILL, ADAM A 11                
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                                    NT   X3:09.43  
     1) BISHOP, LOGAN J 11              2) ADERHOLT, JACK G 12            
     3) COX, NICHOLAS R 11              4)                                
 
Event 93  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:56.96    2:03.29    7  
     1) WATERS, DEANNA C 14             2) CORNELIUS, JESSICA R 14        
     3) HENRIKSEN, EMMA M 13            4) HINELY, MARY E 14              
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                                 NT    2:06.19  
     1) NURRE, JANE 14                  2) BENDER, SCOUT 14               
     3) RUCH, DEVIN 14                  4) MCENIRY, KATIE 13              
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                                    NT   X2:15.50  
     1) LECOMPTE, SAVANNAH M 14         2) MCCLENDON, KAIDAN R 14         
     3) LOWE, CLAUDIA E 12              4) LAMEY, MAGGIE R 11             
 
Event 94  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:00.91    2:06.39    7  
     1) DURANT, TIMMY P 14              2) NOLAND, JONATHAN W 14          
     3) BISHOP, MATTHEW F 13            4) LAWSON, JACKSON B 14           
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                               2:22.72   X2:45.66  
     1) LAWSON, COLE B 13               2) SMITH, SAWYER B 13             
     3) LEEBERN, CADEN G 14             4) LINDOW, GABE N 13              
 
Event 95  Girls 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:55.82    2:07.78    7  
     1) NORTHCUTT, ALI E 17             2) FLINN, MADISON G 15            
     3) KELTON, LAUREL M 16             4) LINDOW, TESS M 15              
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                               2:08.59   X2:12.50  
     1) AMIS, ABBY C 16                 2) LUTTRELL, TORRI E 17           
     3) NOLAND, RILEY M 15              4) FLINN, BAILEY N 15             
 
Event 96  Boys 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                                 NT    1:48.15    7  
     1) CARROLL, HAYDEN 15              2) NURRE, ALEXANDER 16            
     3) WALKER, OWEN 14                 4) CHANCE, CALEB 17               
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:46.68    1:49.39  
     1) JONES, ADAM J 16                2) LAMEY, JOHNNY S 15             
     3) FLINN, TAYLOR J 15              4) HILL, AARON M 15               

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2018 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org