Home
2018 Meets
2017 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL - H                HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 7/4/2018 11:50 AM
                   2018 RCSL PIED vs MNSO - Yards - 7/3/2018                   
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MONTE SANO  'A'                                   1:32.54    1:34.40    7  
     1) Bains, Amelia K 8               2) Horvath, Marie 6               
     3) Baumgartner, Jenny 7            4) Lawrence, Molly Wu 7           
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:43.17    1:52.97  
     1) Killian, Addy 6                 2) Hamer, Brooke 8                
     3) Sieja, Payton 8                 4) Fleming, Meril 6               
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                                 NT   X2:06.44  
     1) Handley, Olivia 8               2) Evans, Elizabeth 7             
     3) Wessel, Molly 8                 4) Taylor, Savannah 8             
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MONTE SANO  'A'                                   1:22.30    1:24.88    7  
     1) Pfitzer, Wick 8                 2) Cantey, Waring 8               
     3) Quadrini, Tyler 8               4) Morgan, Stuart 8               
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:42.24    1:42.31  
     1) Hodges, Luke 7                  2) Hayles, Logan 8                
     3) Trefry, Weston 8                4) Schneider, Joshua 8            
 -- MONTE SANO  'B'                                   1:45.33   X1:43.74  
     1) Gotvald, Sebastion 8            2) Berkholtz, Joshua 8            
     3) Hicks, Thomas 8                 4) Cunha, Neil 7                  
 
Event 3  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MONTE SANO  'A'                                   3:12.64    3:01.93    7  
     1) Bothwell, Inde 9                2) Campbell, Abby 10              
     3) Williams, Lilly 10              4) Masterson, Molly 10            
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            3:11.99    3:09.28  
     1) Kennedy, Allison 10             2) Bostick, Adaline 10            
     3) Hodges, Caroline 9              4) McCloud, Caitlin 9             
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                                 NT   X3:49.34  
     1) Satterfeal, Kinsley 10          2) Neely, Caitlyn 9               
     3) Wessel, Anne 10                 4) Handley, Chloe 10              
 
Event 4  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            3:29.48    3:34.41    7  
     1) Schmitz, Wilson 9               2) Carroll, Preston 10            
     3) Sieja, Oliver 9                 4) Hesse, Oliver 9                
 -- MONTE SANO  'B'                                   4:01.63   X3:57.49  
     1) Ticola, Evan 10                 2) Evans, Matthew 10              
     3) Navarro, Felix 10               4) McMillion, Samuel J 9          
 -- MONTE SANO  'A'                                   2:58.40         DQ  
     1) Smith, Shane 10                 2) Horvath, Ben 9                 
     3) Baumgartner, Max T 10           4) Echols, Paul 10                
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MONTE SANO  'A'                                   2:44.32    2:43.35    7  
     1) Hicks, Taylor 12                2) Miller, Georgie 12             
     3) Evans, Alexandra 12             4) Smith, Nadia E 12              
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:30.35    2:31.34    7  
     1) Bostick, Braden 12              2) Elkins, Jack 12                
     3) Walker, Philip 12               4) Hopkins, Kemper 11             
  2 MONTE SANO  'A'                                   2:39.20    2:44.84  
     1) Keener, William W 11            2) Horvath, Lars 11               
     3) McMillion, Caleb J 11           4) Huskey, Alec 12                
 -- MONTE SANO  'B'                                   2:58.77   X3:25.29  
     1) Templeton, Hunter A 11          2) Templeton, Taylor D 12         
     3) Williams, Nate 11               4) Smith, Derek 11                
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MONTE SANO  'A'                                   2:34.50    2:34.85    7  
     1) Agee, Abigail 14                2) Howie, Maggie 14               
     3) Perry, Olivia 14                4) Craig, Alexis M 14             
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:19.28         DQ  
     1) McEniry, Katie 13               2) Werth, Adeline 13              
     3) Nurre, Jane 14                  4) Bender, Scout 14               
 
Event 8  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:19.27    2:17.59    7  
     1) Gaines, Xander 13               2) Hopkins, Fields 13             
     3) Jackson, Caden 14               4) Hesse, Fletcher 14             
  2 MONTE SANO  'A'                                   2:48.77    2:48.72  
     1) Lawrence, Jack Wu 13            2) Beranek, Jacob J 13            
     3) Navarro, Django 13              4) Kvach, Ben 13                  
 
Event 9  Girls 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:11.96    2:09.94    7  
     1) Monk, Marybeth 16               2) Monk, Anna 17                  
     3) Erbach, Lizzie 15               4) Archer, Jamie 15               
  2 MONTE SANO  'A'                                   2:18.58    2:17.28  
     1) Bledsoe, Leah 16                2) Rabban, Sophie 15              
     3) Masterson, Marianne E 17        4) Scoggins, Sydney J 17          
 
Event 10  Boys 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:46.85    1:47.37    7  
     1) Chance, Caleb 17                2) Nurre, Alexander 17            
     3) Werth, Benjamin 17              4) Carroll, Hayden 15             
  2 MONTE SANO  'A'                                   2:01.03    2:02.71  
     1) Klemm, Riley P 17               2) Perry, Quillan 15              
     3) Huskey, Joshua 17               4) Craig, Kieran M 15             
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Horvath, Marie             6 MAKOS                  25.81      21.80    5  
  2 Quadrini, Paige            6 MAKOS                  22.07      22.06    3  
  3 Fleming, Meril             6 PIED                   23.34      23.15    1  
  4 Pfitzer, Lily A            6 MAKOS                  23.87      23.64  
  5 Mooty, Liddie              6 PIED                   25.44      25.28  
  6 Sieja, Edith               6 PIED                   25.09      29.43  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Phillippe, Kaitlyn         6 MAKOS                  25.90     X25.06  
 -- Handley, Molly             6 PIED                   27.57     X25.44  
 -- Wessel, Kate               6 PIED                   26.72     X25.97  
 -- Berkholtz, Kate            6 MAKOS                  27.10     X27.96  
 -- Edmonson, Audrey           6 PIED                   31.03     X28.55  
 -- Jacobs, Stella             6 PIED                   30.72     X28.72  
 -- Hayles, Harper             5 PIED                   33.66     X29.22  
 -- Vayda, Arleigh             5 PIED                   35.65     X29.46  
 -- Neely, Jewel               6 PIED                   33.75     X31.41  
 -- Williams, Lucy             5 MAKOS                  32.83     X31.93  
 -- Brown, Shelby              6 MAKOS                  32.22     X32.09  
 -- Morgan, Audrey             6 MAKOS                  33.95     X32.55  
 -- Hunt, Carlie               6 MAKOS                  29.70     X32.65  
 -- Shores, Sarah              6 PIED                   34.87     X34.93  
 -- McMillion, Rachel C        6 MAKOS                  34.09     X35.00  
 -- Hunt, Peyton               4 MAKOS                  35.62     X37.49  
 -- Wessel, Caroline           6 PIED                   39.54     X37.87  
 -- Lawton, Lucky              6 MAKOS                  45.11     X37.90  
 -- Taylor, Emma Kate          6 PIED                   55.87     X46.66  
 -- Agee, Tori                 5 MAKOS                  56.01     X48.68  
 -- Farmer, Adelaide           6 MAKOS                  47.68     X54.17  
 -- Templeton, Peyton          5 MAKOS                1:38.99     X55.39  
 -- Schnieder, CC              6 PIED                 1:09.19   X1:02.56  
 -- McDowell, Caroline         4 PIED                      NT   X1:03.82  
 -- Wessel, Grace              3 PIED                   46.67   X1:07.97  
 -- Garrison, Harper           4 PIED                      NT   X1:22.78  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rymer, Bo                  6 PIED                   25.21      23.34    5  
  2 McCloud, Grant             6 PIED                   27.53      24.87    3  
  3 Cantey, Harry              6 MAKOS                  33.40      29.88    1  
  4 Bains, Owen J              6 MAKOS                  34.68      33.05  
  5 Hamer, Asa                 5 PIED                      NT      38.84  
  6 Phillippe, Jacob           5 MAKOS                  47.29      54.45  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Roseberry, Grant           6 PIED                      NT     X31.68  
 -- McDowell, William          6 PIED                   38.84     X32.16  
 -- Bludsworth, Ward           5 PIED                   43.06     X35.03  
 -- Neely, Judah               6 PIED                   51.16     X42.57  
 -- Causey, Thomas             5 MAKOS                  53.40     X44.45  
 -- Ticola, Owen               6 MAKOS                  48.62     X45.56  
 -- Mooty, Drew                4 PIED                   48.65     X45.78  
 -- Evans, Paul                4 PIED                 1:00.07     X46.33  
 -- Bishop, Reed               2 PIED                   44.26     X51.81  
 -- Gotvald, Nelson            5 MAKOS                1:10.64   X1:16.77  
 -- Gotvald, Graham            5 MAKOS                1:14.51   X1:27.36  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bains, Amelia K            8 MAKOS                  21.82      19.00    5  
  2 Killian, Addy              6 PIED                   20.78      19.71    3  
  3 Sieja, Payton              8 PIED                   22.81      23.06    1  
  4 Navarro, Amara             8 MAKOS                  27.30      25.11  
  5 Wessel, Molly              8 PIED                   25.12      26.16  
  6 Beck, Carrie               8 MAKOS                  28.06      29.49  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Taylor, Savannah           8 PIED                   27.10     X31.06  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quadrini, Tyler            8 MAKOS                  15.04      15.00    5  
  2 Trefry, Weston             8 PIED                   16.19      15.69    3  
  3 Hayles, Logan              8 PIED                   16.94      17.13    1  
  4 Elam, Jack                 8 MAKOS                  21.25      19.06  
  5 Hicks, Thomas              8 MAKOS                  20.11      23.87  
  6 Hodges, Luke               7 PIED                   25.76      26.22  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Cunha, Neil                7 MAKOS                  22.60     X23.79  
 -- Cunha, Gabriel             7 MAKOS                  27.41     X25.11  
 -- Erbach, Micah              8 PIED                   42.19     X37.69  
 
Event 23  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bostick, Adaline          10 PIED                   36.19      35.77    5  
  2 Masterson, Molly          10 MAKOS                  38.32      37.34    3  
  3 Kennedy, Allison          10 PIED                   37.84      38.31    1  
  4 Hodges, Caroline           9 PIED                   40.53      39.25  
  5 Williams, Lilly           10 MAKOS                  40.08      39.75  
  6 Bothwell, Inde             9 MAKOS                  40.21      40.19  
 
Event 25  Girls 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Satterfeal, Kinsley       10 PIED                   46.66     X46.53  
 -- Neely, Caitlyn             9 PIED                   55.33     X48.22  
 -- Clayton, Marlee           10 PIED                   49.07     X50.59  
 
Event 26  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baumgartner, Max T        10 MAKOS                  32.62      35.28    5  
  2 Sieja, Oliver              9 PIED                   38.69     J40.15    3  
  3 Horvath, Ben               9 MAKOS                  45.12     J40.08    1  
  4 Echols, Paul              10 MAKOS                  41.80      40.59  
  5 Schmitz, Wilson            9 PIED                   40.94     J49.28  
  6 Carroll, Preston          10 PIED                   45.47     J42.21  
 
Event 28  Boys 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Navarro, Felix            10 MAKOS                  48.95     X45.59  
 -- Gipson, Trent              9 PIED                 1:02.15     X51.68  
 -- Stanley, William A         9 MAKOS                  55.59     X55.11  
 -- Hesse, Oliver              9 PIED                   54.35     X55.78  
 -- Ticola, Evan              10 MAKOS                1:08.87   X1:14.06  
 
Event 29  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hicks, Taylor             12 MAKOS                  31.33      32.63    5  
  2 Evans, Alexandra          12 MAKOS                  33.90      35.40    3  
  3 Smith, Nadia E            12 MAKOS                  37.13      38.30    1  
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Walker, Philip            12 PIED                   26.65      26.66    5  
  2 Bostick, Braden           12 PIED                   27.79      28.44    3  
  3 McMillion, Caleb J        11 MAKOS                  33.01      33.44    1  
  4 Templeton, Taylor D       12 MAKOS                  48.55      37.04  
  5 Smith, Derek              11 MAKOS                  36.33      37.40  
  6 Elkins, Jack              12 PIED                   37.37      39.04  
 
Event 35  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nurre, Jane               14 PIED                   28.25      28.78    5  
  2 McEniry, Katie            13 PIED                   28.88      29.31    3  
  3 Howie, Maggie             14 MAKOS                  30.83      30.56    1  
  4 Bender, Scout             14 PIED                   30.90      31.62  
  5 Agee, Abigail             14 MAKOS                  32.68      33.43  
  6 Perry, Olivia             14 MAKOS                     NT      34.87  
 
Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gaines, Xander            13 PIED                   28.12      28.50    5  
  2 Hesse, Fletcher           14 PIED                   29.12      28.69    3  
  3 Jackson, Caden            14 PIED                   29.26      30.44    1  
  4 Lawrence, Jack Wu         13 MAKOS                     NT      35.80  
  5 Beranek, Jacob J          13 MAKOS                  38.44      39.34  
 
Event 41  Girls 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monk, Anna                17 PIED                   28.09      28.37    5  
  2 Monk, Marybeth            16 PIED                   27.59      28.81    3  
  3 Erbach, Lizzie            15 PIED                   28.41      28.84    1  
  4 Scoggins, Sydney J        17 MAKOS                  29.30      29.16  
  5 Wistner, Abigail N        16 MAKOS                  31.54      31.54  
 
Event 44  Boys 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chance, Caleb             17 PIED                   22.31      22.75    5  
  2 Werth, Benjamin           17 PIED                   25.03      24.75    3  
  3 Nurre, Alexander          17 PIED                   24.17      24.94    1  
  4 Craig, Kieran M           15 MAKOS                  25.75      26.03  
  5 Perry, Quillan            15 MAKOS                  27.32      27.67  
  6 Huskey, Joshua            17 MAKOS                  28.14      27.78  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baumgartner, Jenny         7 MAKOS                  24.12      25.03    5  
  2 Lawrence, Molly Wu         7 MAKOS                     NT      34.89    3  
  3 Kernan, Samantha           8 MAKOS                  37.57      35.58    1  
  4 Handley, Olivia            8 PIED                      NT      41.34  
  5 Hamer, Brooke              8 PIED                   44.09      45.06  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hayles, Logan              8 PIED                   21.90      22.32    5  
  2 Cantey, Waring             8 MAKOS                  24.21      24.43    3  
  3 Morgan, Stuart             8 MAKOS                  24.21      24.75    1  
  4 Berkholtz, Joshua          8 MAKOS                  27.47      28.86  
  5 Schneider, Joshua          8 PIED                   45.08      43.25  
  6 McCloud, Grant             6 PIED                   39.87      43.82  
 
Event 49  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bostick, Adaline          10 PIED                   49.81      49.78    5  
  2 Campbell, Abby            10 MAKOS                  50.10      49.87    3  
  3 Gyorok, Ava                9 PIED                   57.82      53.87    1  
  4 Masterson, Molly          10 MAKOS                  54.27      55.48  
  5 McCloud, Caitlin           9 PIED                 1:05.34    1:06.56  
  6 Cantey, Lily              10 MAKOS                1:06.79    1:07.14  
 
Event 50  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Horvath, Ben               9 MAKOS                  47.65      49.00    5  
  2 Evans, Matthew            10 MAKOS                  54.74      52.00    3  
  3 McJunkins, Caleb          10 MAKOS                  55.77      58.66    1  
  4 Carroll, Preston          10 PIED                 1:09.69    1:11.06  
 -- Brown, Owen                9 PIED                 1:04.27         DQ  
 -- Allport, Benjamin          9 PIED                 1:14.15         DQ  
 
Event 51  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Evans, Alexandra          12 MAKOS                  45.79      46.53    5  
  2 Miller, Georgie           12 MAKOS                  46.59      47.17    3  
 -- Cunha, Masie              11 MAKOS                  50.96         DQ  
 
Event 52  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Huskey, Alec              12 MAKOS                  40.95      41.13    5  
  2 McMillion, Caleb J        11 MAKOS                  42.58      42.24    3  
  3 Horvath, Lars             11 MAKOS                  43.55      44.83    1  
  4 Elkins, Jack              12 PIED                   47.06      47.72  
 -- Allport, Caleb            11 PIED                   57.69         DQ  
 
Event 53  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Howie, Maggie             14 MAKOS                  38.42      38.21    5  
  2 Nurre, Jane               14 PIED                      NT      40.78    3  
  3 Bender, Scout             14 PIED                   40.50      41.71    1  
  4 Werth, Adeline            13 PIED                   44.22      46.06  
  5 Perry, Olivia             14 MAKOS                  45.89      46.50  
 
Event 54  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hopkins, Fields           13 PIED                   41.31      39.78    5  
  2 Jackson, Caden            14 PIED                   40.25      41.69    3  
  3 Navarro, Django           13 MAKOS                  44.34      43.03    1  
 
Event 55  Girls 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monk, Anna                17 PIED                   35.72      36.85    5  
  2 Masterson, Marianne E     17 MAKOS                  39.24      40.05    3  
  3 Rabban, Sophie            15 MAKOS                  39.03      40.18    1  
  4 Scoggins, Sydney J        17 MAKOS                  40.10      40.21  
  5 Archer, Jamie             15 PIED                   41.92      44.40  
  6 Ruch, Devin               15 PIED                   47.76      45.78  
 
Event 56  Boys 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nurre, Alexander          17 PIED                   28.50      28.14    5  
  2 Werth, Benjamin           17 PIED                   30.90      30.53    3  
  3 Carroll, Hayden           15 PIED                   35.25      34.59    1  
  4 Perry, Quillan            15 MAKOS                  37.11      35.53  
  5 Craig, Kieran M           15 MAKOS                  35.97      35.72  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MONTE SANO  'A'                                   1:11.25    1:09.66    7  
     1) Morgan, Stuart M8               2) Baumgartner, Jenny W7          
     3) Bains, Amelia K W8              4) Quadrini, Tyler M8             
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:21.62    1:19.59  
     1) Hayles, Logan M8                2) Sieja, Payton W8               
     3) Killian, Addy W6                4) Trefry, Weston M8              
 -- MONTE SANO  'B'                                   1:55.22   X1:55.92  
     1) Cunha, Gabriel M7               2) Keener, Henry L M8             
     3) Causey, Anne Michael W7         4) Beck, Carrie W8                
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                                 NT   X2:00.15  
     1) Schneider, Joshua M8            2) Wessel, Molly W8               
     3) Taylor, Savannah W8             4) Hodges, Luke M7                
 
Event 59  Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MONTE SANO  'A'                                   2:32.82    2:31.21    7  
     1) Echols, Paul M10                2) Masterson, Molly W10           
     3) Williams, Lilly W10             4) Baumgartner, Max T M10         
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:36.58    2:33.93  
     1) Kennedy, Allison W10            2) Schmitz, Wilson M9             
     3) Sieja, Oliver M9                4) Bostick, Adaline W10           
 -- MONTE SANO  'B'                                   2:53.04   X2:53.49  
     1) Horvath, Ben M9                 2) Bothwell, Inde W9              
     3) Campbell, Abby W10              4) McJunkins, Caleb M10           
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                                 NT   X3:25.03  
     1) Wessel, Anne W10                2) Satterfeal, Kinsley W10        
     3) Hesse, Oliver M9                4) Brown, Owen M9                 
 -- MONTE SANO  'C'                                   3:27.18   X3:31.67  
     1) Stanley, William A M9           2) Cantey, Lily W10               
     3) Wright, Emma A W9               4) Evans, Matthew M10             
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'C'                                 NT   X3:53.28  
     1) Allport, Benjamin M9            2) Gipson, Trent M9               
     3) Rigby, Ansley W9                4) Neely, Caitlyn W9              
 
Event 61  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MONTE SANO  'A'                                   2:11.93    2:19.47    7  
     1) Huskey, Alec M12                2) Hicks, Taylor W12              
     3) Evans, Alexandra W12            4) McMillion, Caleb J M11         
 -- MONTE SANO  'B'                                   2:29.10   X2:34.52  
     1) Williams, Nate M11              2) Miller, Georgie W12            
     3) Cunha, Masie W11                4) Smith, Derek M11               
 
Event 63  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:55.00    1:57.97    7  
     1) Gaines, Xander M13              2) McEniry, Katie W13             
     3) Nurre, Jane W14                 4) Hesse, Fletcher M14            
  2 MONTE SANO  'A'                                   2:14.84    2:18.84  
     1) Beranek, Jacob J M13            2) Howie, Maggie W14              
     3) Agee, Abigail W14               4) Navarro, Django M13            
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                                 NT   X2:09.06  
     1) Hopkins, Fields M13             2) Bender, Scout W14              
     3) Werth, Adeline W13              4) Jackson, Caden M14             
 
Event 65  Mixed 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:43.78    1:48.16    7  
     1) Nurre, Alexander M17            2) Monk, Marybeth W16             
     3) Monk, Anna W17                  4) Chance, Caleb M17              
  2 MONTE SANO  'A'                                   1:52.27    1:55.53  
     1) Klemm, Riley P M17              2) Scoggins, Sydney J W17         
     3) Rabban, Sophie W15              4) Craig, Kieran M M15            
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                                 NT   X1:51.57  
     1) Carroll, Hayden M15             2) Erbach, Lizzie W15             
     3) Archer, Jamie W15               4) Werth, Benjamin M17            
 -- MONTE SANO  'B'                                   1:59.96   X2:00.79  
     1) Huskey, Joshua M17              2) Masterson, Marianne E W17      
     3) Wistner, Abigail N W16          4) Perry, Quillan M15             
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baumgartner, Jenny         7 MAKOS                  21.44      21.03    5  
  2 Killian, Addy              6 PIED                   22.31      26.15    3  
  3 Bains, Amelia K            8 MAKOS                  27.35      28.49    1  
  4 Causey, Anne Michael       7 MAKOS                     NT      30.03  
  5 Evans, Elizabeth           7 PIED                   31.18      31.69  
  6 Wessel, Molly              8 PIED                   29.44      37.56  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Trefry, Weston             8 PIED                   21.62      22.34    5  
  2 Gotvald, Sebastion         8 MAKOS                  24.61      24.32    3  
  3 Pfitzer, Wick              8 MAKOS                     NT      24.56    1  
  4 Hayles, Logan              8 PIED                   23.35      27.13  
  5 Hodges, Luke               7 PIED                      NT      33.15  
  6 Keener, Henry L            8 MAKOS                  39.25      34.78  
 
Event 69  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kennedy, Allison          10 PIED                   43.25      44.16    5  
  2 Bostick, Adaline          10 PIED                   46.06      44.78    3  
  3 Bothwell, Inde             9 MAKOS                  47.38      46.53    1  
  4 Cantey, Lily              10 MAKOS                  52.73      53.49  
  5 Wessel, Anne              10 PIED                   54.63      54.60  
 -- Masterson, Molly          10 MAKOS                  51.48         DQ  
 
Event 70  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baumgartner, Max T        10 MAKOS                  37.01      39.31    5  
  2 Schmitz, Wilson            9 PIED                   50.28      46.97    3  
  3 Sieja, Oliver              9 PIED                   49.44      49.04    1  
  4 McJunkins, Caleb          10 MAKOS                  58.02      52.27  
  5 Smith, Shane              10 MAKOS                  52.54      57.39  
  6 Brown, Owen                9 PIED                 1:02.00    1:07.97  
 
Event 71  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hicks, Taylor             12 MAKOS                  40.09      41.69    5  
  2 Cunha, Masie              11 MAKOS                  46.41      49.27    3  
 
Event 72  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Walker, Philip            12 PIED                   32.16      32.75    5  
  2 Bostick, Braden           12 PIED                   34.53      34.44    3  
  3 Keener, William W         11 MAKOS                  43.55      45.09    1  
  4 Hopkins, Kemper           11 PIED                   51.47      50.16  
  5 Templeton, Hunter A       11 MAKOS                  53.77      55.74  
  6 Williams, Nate            11 MAKOS                  54.13      56.00  
 
Event 73  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McEniry, Katie            13 PIED                   31.66      33.68    5  
  2 Agee, Abigail             14 MAKOS                  38.57      38.13    3  
  3 Nurre, Jane               14 PIED                   38.53      39.97    1  
  4 Werth, Adeline            13 PIED                   38.78      40.75  
  5 Craig, Alexis M           14 MAKOS                  56.59      59.97  
 
Event 74  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gaines, Xander            13 PIED                   35.87      34.88    5  
  2 Hopkins, Fields           13 PIED                   37.28      36.78    3  
  3 Lawrence, Jack Wu         13 MAKOS                  45.14      41.51    1  
  4 Navarro, Django           13 MAKOS                  43.89      41.68  
  5 Beranek, Jacob J          13 MAKOS                  49.27      52.55  
 
Event 75  Girls 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monk, Marybeth            16 PIED                   31.32      31.12    5  
  2 Monk, Anna                17 PIED                   32.47      32.63    3  
  3 Erbach, Lizzie            15 PIED                   34.38      35.34    1  
  4 Bledsoe, Leah             16 MAKOS                  35.90      36.85  
  5 Scoggins, Sydney J        17 MAKOS                  37.73      37.86  
 -- Wistner, Abigail N        16 MAKOS                  38.23         DQ  
 
Event 76  Boys 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chance, Caleb             17 PIED                   25.19      25.31    5  
  2 Werth, Benjamin           17 PIED                   28.90      28.75    3  
  3 Klemm, Riley P            17 MAKOS                  29.12      30.13    1  
  4 Carroll, Hayden           15 PIED                   29.25      30.19  
  5 Huskey, Joshua            17 MAKOS                  35.19      34.57  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baumgartner, Jenny         7 MAKOS                  18.98      26.16    5  
  2 Killian, Addy              6 PIED                   29.40      29.18    3  
  3 Sieja, Payton              8 PIED                   25.06      30.12    1  
  4 Wessel, Molly              8 PIED                   28.55      32.31  
  5 Kernan, Samantha           8 MAKOS                  36.88      41.00  
  6 Navarro, Amara             8 MAKOS                     NT      42.38  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quadrini, Tyler            8 MAKOS                  15.88      15.95    5  
  2 Trefry, Weston             8 PIED                   18.94      19.13    3  
  3 Pfitzer, Wick              8 MAKOS                  23.85      23.93    1  
  4 Elam, Jack                 8 MAKOS                  27.33      24.82  
  5 Hodges, Luke               7 PIED                   33.51      32.75  
  6 Schneider, Joshua          8 PIED                      NT      34.97  
 
Event 79  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Williams, Lilly           10 MAKOS                  56.84      50.47    5  
  2 Hodges, Caroline           9 PIED                   56.40      54.59    3  
  3 Bothwell, Inde             9 MAKOS                  54.34      55.28    1  
  4 Kennedy, Allison          10 PIED                   53.26      56.59  
  5 Handley, Chloe            10 PIED                      NT    1:06.40  
  6 Wright, Emma A             9 MAKOS                1:21.36    1:16.18  
 
Event 80  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baumgartner, Max T        10 MAKOS                  36.41      37.25    5  
  2 Sieja, Oliver              9 PIED                   49.46      48.38    3  
  3 Echols, Paul              10 MAKOS                  45.86      54.87    1  
  4 McMillion, Samuel J        9 MAKOS                1:03.86    1:05.72  
  5 Schmitz, Wilson            9 PIED                 1:07.75    1:11.72  
  6 Carroll, Preston          10 PIED                 1:10.37    1:19.34  
 
Event 81  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hicks, Taylor             12 MAKOS                  41.79      40.29    5  
  2 Evans, Alexandra          12 MAKOS                  40.51      41.65    3  
  3 Miller, Georgie           12 MAKOS                  42.65      43.03    1  
 
Event 82  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Walker, Philip            12 PIED                   30.64      30.63    5  
  2 Bostick, Braden           12 PIED                   33.63      34.06    3  
  3 McMillion, Caleb J        11 MAKOS                  38.41      40.37    1  
  4 Huskey, Alec              12 MAKOS                  39.80      41.12  
  5 Hopkins, Kemper           11 PIED                   49.97      49.50  
  6 Keener, William W         11 MAKOS                  49.58      50.69  
 
Event 83  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McEniry, Katie            13 PIED                   32.41      32.19    5  
  2 Bender, Scout             14 PIED                   35.57      35.57    3  
  3 Perry, Olivia             14 MAKOS                     NT      41.00    1  
  4 Werth, Adeline            13 PIED                   41.69      42.50  
 
Event 84  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hesse, Fletcher           14 PIED                      NT      32.96    5  
  2 Gaines, Xander            13 PIED                   35.97      34.20    3  
  3 Jackson, Caden            14 PIED                      NT      35.34    1  
  4 Navarro, Django           13 MAKOS                  39.42      36.15  
  5 Beranek, Jacob J          13 MAKOS                  49.28      53.69  
 
Event 85  Girls 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monk, Marybeth            16 PIED                   30.18      29.97    5  
  2 Erbach, Lizzie            15 PIED                   30.63      32.56    3  
  3 Masterson, Marianne E     17 MAKOS                  34.35      33.37    1  
  4 Bledsoe, Leah             16 MAKOS                  34.35      34.79  
  5 Rabban, Sophie            15 MAKOS                  35.95      36.81  
  6 Archer, Jamie             15 PIED                   37.18      38.35  
 
Event 86  Boys 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chance, Caleb             17 PIED                   25.35      25.59    5  
  2 Nurre, Alexander          17 PIED                   26.62      26.72    3  
  3 Carroll, Hayden           15 PIED                   28.49      28.59    1  
  4 Klemm, Riley P            17 MAKOS                  29.69     J30.68  
  5 Huskey, Joshua            17 MAKOS                  29.05     J30.59  
  6 Perry, Quillan            15 MAKOS                  31.26      31.08  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MONTE SANO  'A'                                   1:26.29    1:29.25    7  
     1) Lawrence, Molly Wu 7            2) Bains, Amelia K 8              
     3) Kernan, Samantha 8              4) Baumgartner, Jenny 7           
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                                 NT   X1:51.88  
     1) Evans, Elizabeth 7              2) Hamer, Brooke 8                
     3) Fleming, Meril 6                4) Taylor, Savannah 8             
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:32.02         DQ  
     1) Sieja, Payton 8                 2) Wessel, Molly 8                
     3) Handley, Olivia 8               4) Killian, Addy 6                
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MONTE SANO  'A'                                   1:12.64    1:12.85    7  
     1) Morgan, Stuart 8                2) Pfitzer, Wick 8                
     3) Elam, Jack 8                    4) Quadrini, Tyler 8              
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:24.10    1:33.25  
     1) Hayles, Logan 8                 2) Hodges, Luke 7                 
     3) Schneider, Joshua 8             4) Trefry, Weston 8               
 -- MONTE SANO  'B'                                   1:36.97   X1:36.91  
     1) Gotvald, Sebastion 8            2) Cunha, Neil 7                  
     3) Cunha, Gabriel 7                4) Hicks, Thomas 8                
 
Event 89  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:37.09    2:43.25    7  
     1) Kennedy, Allison 10             2) McCloud, Caitlin 9             
     3) Hodges, Caroline 9              4) Bostick, Adaline 10            
  2 MONTE SANO  'A'                                   2:43.43    2:44.78  
     1) Williams, Lilly 10              2) Bothwell, Inde 9               
     3) Campbell, Abby 10               4) Masterson, Molly 10            
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                                 NT   X3:21.72  
     1) Clayton, Marlee 10              2) Gyorok, Ava 9                  
     3) Handley, Chloe 10               4) Rigby, Ansley 9                
 
Event 90  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MONTE SANO  'A'                                   2:42.43    2:49.06    7  
     1) Echols, Paul 10                 2) McJunkins, Caleb 10            
     3) Horvath, Ben 9                  4) Baumgartner, Max T 10          
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:59.45    3:02.69  
     1) Schmitz, Wilson 9               2) Hesse, Oliver 9                
     3) Carroll, Preston 10             4) Sieja, Oliver 9                
 -- MONTE SANO  'B'                                   3:25.20   X3:26.42  
     1) McMillion, Samuel J 9           2) Navarro, Felix 10              
     3) Smith, Shane 10                 4) Stanley, William A 9           
 
Event 91  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MONTE SANO  'A'                                   2:17.13    2:24.69    7  
     1) Evans, Alexandra 12             2) Miller, Georgie 12             
     3) Smith, Nadia E 12               4) Hicks, Taylor 12               
 
Event 92  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:09.93    2:16.00    7  
     1) Bostick, Braden 12              2) Hopkins, Kemper 11             
     3) Elkins, Jack 12                 4) Walker, Philip 12              
  2 MONTE SANO  'A'                                   2:19.72    2:28.35  
     1) Huskey, Alec 12                 2) Smith, Derek 11                
     3) Keener, William W 11            4) McMillion, Caleb J 11          
 -- MONTE SANO  'B'                                   2:55.33   X2:59.77  
     1) Horvath, Lars 11                2) Williams, Nate 11              
     3) Templeton, Taylor D 12          4) Templeton, Hunter A 11         
 
Event 93  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:06.19    2:07.15    7  
     1) McEniry, Katie 13               2) Bender, Scout 14               
     3) Werth, Adeline 13               4) Nurre, Jane 14                 
  2 MONTE SANO  'A'                                        NT    2:23.19  
     1) Agee, Abigail 14                2) Perry, Olivia 14               
     3) Craig, Alexis M 14              4) Howie, Maggie 14               
 
Event 94  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:56.13    2:02.15    7  
     1) Hesse, Fletcher 14              2) Hopkins, Fields 13             
     3) Jackson, Caden 14               4) Gaines, Xander 13              
  2 MONTE SANO  'A'                                   2:25.35    2:40.22  
     1) Beranek, Jacob J 13             2) Lawrence, Jack Wu 13           
     3) Kvach, Ben 13                   4) Navarro, Django 13             
 
Event 95  Girls 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:57.25    2:00.81    7  
     1) Monk, Anna 17                   2) Erbach, Lizzie 15              
     3) Archer, Jamie 15                4) Monk, Marybeth 16              
  2 MONTE SANO  'A'                                   2:04.55    2:04.55  
     1) Rabban, Sophie 15               2) Bledsoe, Leah 16               
     3) Masterson, Marianne E 17        4) Scoggins, Sydney J 17          
 
Event 96  Boys 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:36.83    1:35.63    7  
     1) Nurre, Alexander 17             2) Carroll, Hayden 15             
     3) Werth, Benjamin 17              4) Chance, Caleb 17               
  2 MONTE SANO  'A'                                   1:47.27    1:49.84  
     1) Klemm, Riley P 17               2) Perry, Quillan 15              
     3) Huskey, Joshua 17               4) Craig, Kieran M 15             

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2018 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org