Home
2018 Meets
2017 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL - H               HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 6/13/2018 11:13 PM
                    2018 RCSL SJSTvsBLOS-Yards - 6/13/2018                     
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:39.78    1:33.95    7  
     1) Krichev, Charlotte 7            2) McClung, Mary Ceil 8           
     3) Layne, Maggie Kate 8            4) Beddingfield, Blakely 7        
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    2:03.46    1:47.68  
     1) Olszewski, Ameliah 8            2) Brooks, Molly 8                
     3) McDonald, Ellie 8               4) Seal, Kaylee 8                 
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X2:09.97  
     1) Hoskins, Hannah 7               2) Donovan, Kylie 7               
     3) Wiley, Addison 7                4) Kelly, Rylee Grace 7           
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X2:40.48  
     1) Rousseau, Jillian 7             2) Johnson, Daisy 7               
     3) Williams, Olivia 8              4) Tuck, Leigha 7                 
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X3:13.00  
     1) Williams, Cameron 8             2) Patch, Sarah 7                 
     3) Scruggs, Katie 7                4) Steele-Prince, Makayla 8       
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:22.09    1:44.67    7  
     1) Fierro, David 8                 2) Harwood, Andrew 8              
     3) Whitehead, Brooks 8             4) Leven, Max 8                   
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                         NT    1:51.72  
     1) Murphy, Dawson 7                2) Wright, Reece 8                
     3) Nabors, Aiden 7                 4) Grisham, Hudson 8              
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X2:21.21  
     1) Holm, Danny John 8              2) Caneer, Sam 8                  
     3) Wallace, Houston 8              4) Escareno, Aiden 8              
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X3:20.00  
     1) Syler, Cameron 8                2) Petrukhno, Peter 7             
     3) Hillman, Landon 7               4) Petrukhno, Paul 7              
 
Event 3  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:40.03    2:43.99    7  
     1) Mackey, Story 9                 2) Krichev, Sophie 10             
     3) Sanders, Sarah Collins 10       4) Mullins, Mem 10                
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    2:46.19    2:54.08  
     1) Wyatt, Lyndsay 10               2) Caruso, Lexie 10               
     3) Andreani, Alyssa 9              4) Owen, Rylee 10                 
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        3:03.58   X3:12.35  
     1) Moody, Skye Marie 10            2) Paparella, Elle 9              
     3) Fierro, Averee 10               4) Farrell, Hill 10               
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X3:29.58  
     1) Butler, Whitney Blair 9         2) Thomas, Molly 9                
     3) McGilton, Savannah 10           4) Schaab, Eva 9                  
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X3:31.00  
     1) Towers, Madelyn 10              2) Ancell, Hallie-Grace 10        
     3) Bishop, Abby 9                  4) Kirkham, Sarah 10              
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X4:29.53  
     1) Agee, Lyla 10                   2) Craig, Benton 10               
     3) Vela, Natalia 10                4) Raleigh, Sarah Medders 10      
 
Event 4  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                         NT    3:15.27    7  
     1) Clark, Grady 9                  2) Tipton, Braden 10              
     3) Jacobs-EL, Azahri 10            4) Locke, Levi 9                  
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X3:34.46  
     1) McCarver, Camden 9              2) Applegate, Logan 10            
     3) Locke, Gavin 9                  4) Simmons, Adam 9                
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        3:37.51   X3:56.39  
     1) Lehr, Harrison 9                2) Garnett, Luke 9                
     3) Livingston, JT 9                4) Clark, Brackin 10              
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X4:25.92  
     1) Rousseau, Jackson 9             2) Dishon, Chad 9                 
     3) Petrukhno, Alex 10              4) Thompson, Cameron 10           
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        3:04.94         DQ  
     1) Watson, Ben 10                  2) Simpson, Connor 9              
     3) Goldmon, William 9              4) Roberts, Bross 10              
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:16.77    2:18.40    7  
     1) Fann, Josey 12                  2) Howell, Rowen 11               
     3) Krichev, Audrey 12              4) Rawls, Ava 12                  
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    2:25.00    2:22.65  
     1) Owen, Bailey 12                 2) Bruce, Katie Wilson 12         
     3) Simmons, Alaina 11              4) Gaskin, Alayna 12              
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X2:57.40  
     1) McCrary, Akasha 11              2) Cleary, Erin 12                
     3) Black, Jessica 11               4) Boughton, Jayden 12            
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        2:47.26   X2:58.06  
     1) Heritage, Preston 12            2) Vela, Vanessa 11               
     3) Fierro, Brooke 12               4) Heritage, Greer 12             
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X3:10.06  
     1) Wargo, Sophie 11                2) Mayes, Anna 11                 
     3) Simmons, Maggie 11              4) Brock, Rebecca 12              
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                         NT    2:29.60    7  
     1) McDonald, Bobby 11              2) Nulter, Dean 11                
     3) McDonald, Brock 12              4) Davis, William 12              
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:42.45    3:28.27  
     1) Mackey, Cade 12                 2) Mitchell, Jack 12              
     3) Blankenship, Will 11            4) Aboudonia, Raz 11              
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X4:13.43  
     1) Williams, Spencer 11            2) Jacobs-EL, Amiri 11            
     3) Kimbrell, Rogan 11              4) Anderson, Franklin 12          
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:03.01    2:04.21    7  
     1) Krichev, Julia 14               2) Paparella, Meg R 13            
     3) Yates, Madelyn 13               4) Groth, Payton 14               
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    2:09.13    2:15.02  
     1) Kimbrell, Mackenzie 13          2) Nabors, Carlee 14              
     3) McDonald, Savannah 14           4) Griffin, Caitlyn 14            
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X2:35.11  
     1) Ryan, Ashleigh 14               2) Wargo, Sarah 13                
     3) Nulter, Cali 14                 4) Carroll, Abigail 14            
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X3:38.06  
     1) Welzyn, Marianne 14             2) Marty, Madison 13              
     3) Viebrock, Cheyenne 14           4) Bott, Sara 13                  
 
Event 8  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    2:13.40    2:10.91    7  
     1) Blanshan, Andrew 13             2) Crisler, Reid 14               
     3) Driver, David 14                4) Campbell, Addison 13           
 
Event 9  Girls 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                         NT    2:09.11    7  
     1) Barrett, Emerson 17             2) Robinson, Isabelle 17          
     3) McDonald, Naomi 16              4) Vickers, Olivia 15             
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:24.67    2:32.06  
     1) Cimino, Maddie 16               2) McKean, Morgan 15              
     3) McCann, Morgan 15               4) Seymour, Taylor 16             
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X2:36.29  
     1) Barrett, Isabella 15            2) Bagdonas, Chloe 16             
     3) Blanshan, Faith 15              4) Westbrook, Tori 16             
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X2:42.62  
     1) Black, Sarah 17                 2) Harwood, Colleen 15            
     3) Bowar, Hailey 17                4) Sampson, Lexi 15               
 
Event 10  Boys 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:01.85    2:01.45    7  
     1) Swing, Joe 17                   2) Banks, Sam 16                  
     3) Thurman, Reed 16                4) Cagle, Stephen 16              
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                         NT    2:10.27  
     1) Davis, Wesley 16                2) Erskine, Keyshawn 15           
     3) Simmons, Evan 15                4) Lopresti, James 17             
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X2:46.18  
     1) Ferguson, Ethan 16              2) Jackson, Robert 16             
     3) Dockery, Chance 16              4) Medlin, Taylor 16              
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X2:48.14  
     1) Cousins, Joseph 16              2) Wallis, Mason 15               
     3) Broyles, Lawson 15              4) Clary, Sean 16                 
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yates, Lauren              6 BLOSSOMWOOD            22.35      23.71    5  
  2 Clark, Lily                6 BLOSSOMWOOD            24.10      24.88    3  
  3 Carter, Nicole             6 SJST                   29.73      29.09    1  
  4 Macaulay, Breauna          6 SJST                   38.69      33.14  
  5 Luhmann, Kylah             6 BLOSSOMWOOD            27.34      35.40  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Collier, Faith             5 BLOSSOMWOOD            58.28     X11.44  
 -- Fierro, Mia                6 BLOSSOMWOOD            30.01     X27.60  
 -- Collier, Charity           6 BLOSSOMWOOD            42.65     X44.88  
 -- Roberts, Bea               6 BLOSSOMWOOD            56.25     X47.36  
 -- Langston, Ashlynn          6 BLOSSOMWOOD            56.91     X53.37  
 -- Lehr, Francie              4 BLOSSOMWOOD          1:06.40   X1:05.24  
 -- Cowan, Mary Virginia       5 BLOSSOMWOOD          2:21.14   X1:05.97  
 -- Langston, Avery            4 BLOSSOMWOOD          1:20.34   X1:15.99  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Paque, Maddox              6 BLOSSOMWOOD            25.73      27.29    5  
  2 Ferguson, James            6 BLOSSOMWOOD            25.16      28.72    3  
  3 Andreani, Reed             5 SJST                   30.60     J34.89    1  
  4 Markow, Jack               6 BLOSSOMWOOD            30.86     J35.50  
  5 Wood, Rowdy                5 SJST                   41.23     J34.86  
  6 Dishon, Dean               6 SJST                   38.68      40.32  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Smilie, John David         6 BLOSSOMWOOD            36.13     X32.75  
 -- Simpson, Cole              6 BLOSSOMWOOD            32.21     X35.50  
 -- Seal, Carson               6 SJST                   43.91     X37.36  
 -- Richardson, Jude           6 BLOSSOMWOOD            34.94     X41.43  
 -- Tipton, Memphis            6 SJST                   43.98     X47.24  
 -- Treusdell, Knox            6 BLOSSOMWOOD            45.56     X49.90  
 -- Helveston, Mac             6 BLOSSOMWOOD            45.43     X49.90  
 -- McElroy, Austin            5 BLOSSOMWOOD            55.65     X57.52  
 -- Wright, Wyatt              4 SJST                 1:22.94     X57.66  
 -- Wilson, Oliver             5 BLOSSOMWOOD            57.88     X58.92  
 -- Thompson, Cody             6 SJST                 1:00.50   X1:04.19  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McDonald, Ellie            8 SJST                   16.86     J17.07    5  
  2 McClung, Mary Ceil         8 BLOSSOMWOOD            16.81     J16.89    3  
  3 Krichev, Charlotte         7 BLOSSOMWOOD            18.53      18.17    1  
  4 Layne, Maggie Kate         8 BLOSSOMWOOD               NT      24.07  
  5 Seal, Kaylee               8 SJST                   30.03      25.89  
  6 Brooks, Molly              8 SJST                   26.47      27.74  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Hoskins, Hannah            7 BLOSSOMWOOD            21.28     X24.25  
 -- Wiley, Addison             7 BLOSSOMWOOD            22.31     X24.96  
 -- Roe, Riley                 8 BLOSSOMWOOD            15.69     X26.88  
 -- Williams, Olivia           8 SJST                   33.51     X27.66  
 -- Kelly, Rylee Grace         7 BLOSSOMWOOD            29.66     X29.94  
 -- Scruggs, Katie             7 SJST                   30.77     X30.10  
 -- Rousseau, Jillian          7 SJST                   31.38     X30.96  
 -- Speaks, Emme               8 BLOSSOMWOOD            29.44     X32.73  
 -- Tuck, Leigha               7 SJST                   36.11     X37.52  
 -- Patch, Sarah               7 SJST                   40.08     X40.42  
 -- Hall, Ryleigh              7 SJST                   41.19     X40.59  
 -- Steele-Prince, Makayla     8 SJST                   44.31     X41.77  
 -- Brock, Bree-Anna           7 SJST                   43.78     X52.61  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harwood, Andrew            8 BLOSSOMWOOD               NT      19.79    5  
  2 Fierro, David              8 BLOSSOMWOOD               NT      20.53    3  
  3 Whitehead, Brooks          8 BLOSSOMWOOD               NT      22.11    1  
  4 Grisham, Hudson            8 SJST                   24.12      22.42  
  5 Murphy, Dawson             7 SJST                   25.02      25.47  
  6 Patterson, Kiptyn          7 SJST                   30.00      26.42  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Caragianis, Noah           7 BLOSSOMWOOD               NT      25.36  
  2 Petrukhno, Peter           7 SJST                      NT      38.96  
  3 Hillman, Landon            7 SJST                      NT      39.06  
  4 Roe, Bobby                 6 BLOSSOMWOOD               NT      47.41  
 -- Leven, Max                 8 BLOSSOMWOOD            22.47     X23.66  
 -- Holm, Danny John           8 SJST                   32.34     X27.12  
 -- Clark, Emmett              7 SJST                   29.41     X27.54  
 -- Caneer, Sam                8 SJST                      NT     X28.11  
 -- Wargo, James               7 SJST                   33.89     X32.75  
 -- Bozeman, Caleb             8 SJST                   38.37     X34.11  
 -- Escareno, Aiden            8 SJST                   37.75     X35.24  
 -- Ayers, Collin              8 SJST                   37.62     X38.70  
 -- Wallace, Houston           8 SJST                   34.85     X40.15  
 -- Grisham, Jonas             7 SJST                   41.15     X40.59  
 -- Frasier, Tobin             8 SJST                   39.77     X42.60  
 -- Syler, Cameron             8 SJST                   43.64     X44.00  
 -- Petrukhno, Paul            7 SJST                   44.87     X55.18  
 -- Harwood, Samuel            8 SJST                      NT   X1:09.62  
 
Event 23  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krichev, Sophie           10 BLOSSOMWOOD            28.27      29.24    5  
  2 Sanders, Sarah Collins    10 BLOSSOMWOOD            39.19      34.87    3  
  3 Mackey, Story              9 BLOSSOMWOOD            37.19      35.29    1  
  4 Wright, Haylee            10 SJST                   39.70      39.33  
  5 Wyatt, Lyndsay            10 SJST                   37.46      40.14  
  6 Caruso, Lexie             10 SJST                   38.03      40.93  
 
Event 25  Girls 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Towers, Madelyn           10 SJST                   43.86     X35.15  
 -- Vela, Natalia             10 BLOSSOMWOOD            40.23     X39.38  
 -- Bishop, Abby               9 SJST                   41.20     X40.15  
 -- Mullins, Mem              10 BLOSSOMWOOD            39.78     X42.11  
 -- Farrell, Hill             10 BLOSSOMWOOD            45.37     X42.43  
 -- Ancell, Hallie-Grace      10 SJST                   44.94     X43.52  
 -- Austin, Addi              10 BLOSSOMWOOD            44.31     X43.81  
 -- Thomas, Molly              9 SJST                   43.35     X43.90  
 -- Bowen, Kalaiah             9 SJST                   52.27     X44.37  
 -- Jacobs-EL, Aznee          10 SJST                      NT     X47.17  
 -- McGilton, Savannah        10 SJST                   45.21     X47.60  
 -- Butler, Whitney Blair      9 SJST                   55.23     X49.64  
 -- Craig, Benton             10 BLOSSOMWOOD            49.84     X50.30  
 -- Schaab, Eva                9 SJST                   51.48     X51.25  
 -- Carlisle, Cayden          10 SJST                   50.37     X51.35  
 -- Kirkham, Sarah            10 SJST                   53.10     X55.92  
 -- Agee, Lyla                10 BLOSSOMWOOD            51.18     X56.54  
 -- Raleigh, Sarah Medders    10 BLOSSOMWOOD            49.78     X57.16  
 -- Hicks, Abbie               9 SJST                 1:01.58     X58.18  
 -- Wester, Julianna           9 BLOSSOMWOOD            59.09     X58.84  
 -- Bragg, Scilia             10 SJST                 1:31.91   X1:28.85  
 
Event 26  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Watson, Ben               10 BLOSSOMWOOD            37.64      37.25    5  
  2 Simpson, Connor            9 BLOSSOMWOOD            38.85      40.24    3  
  3 Goldmon, William           9 BLOSSOMWOOD            39.97      41.50    1  
  4 McCarver, Camden           9 SJST                      NT      42.19  
  5 Clark, Grady               9 SJST                   45.64      43.48  
  6 Locke, Gavin               9 SJST                   45.13      44.91  
 
Event 28  Boys 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Raleigh, Tripp            10 BLOSSOMWOOD            42.53     X45.14  
 -- Cook, Hugh                10 BLOSSOMWOOD            46.70     X51.00  
 -- Simmons, Adam              9 SJST                   51.75     X52.32  
 -- Petrukhno, Alex           10 SJST                   58.79     X56.88  
 -- Livingston, Mason         10 BLOSSOMWOOD            50.91     X57.07  
 -- Garnett, Luke              9 BLOSSOMWOOD            57.16     X58.44  
 -- Rousseau, Jackson          9 SJST                   55.86     X58.88  
 -- Livingston, JT             9 BLOSSOMWOOD            45.97     X59.48  
 -- Thompson, Cameron         10 SJST                 1:06.90   X1:10.97  
 
Event 29  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krichev, Audrey           12 BLOSSOMWOOD            28.81      28.88    5  
  2 Bruce, Katie Wilson       12 SJST                   29.37      30.13    3  
  3 Fann, Josey               12 BLOSSOMWOOD            30.75      30.63    1  
  4 Rawls, Ava                12 BLOSSOMWOOD            31.60      30.69  
  5 Simmons, Alaina           11 SJST                   34.32      34.63  
  6 Black, Jessica            11 SJST                   36.43      35.69  
 
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- McCrary, Akasha           11 SJST                   33.36     X34.92  
 -- Cleary, Erin              12 SJST                   37.48     X36.61  
 -- Heritage, Preston         12 BLOSSOMWOOD            36.34     X36.94  
 -- MacBlane, Caley           12 SJST                      NT     X37.47  
 -- Boughton, Jayden          12 SJST                   41.01     X38.60  
 -- Brooks, Jaycee            11 SJST                   52.03     X40.40  
 -- Mayes, Anna               11 SJST                   40.21     X41.57  
 -- Livingston, Emily Grace   12 BLOSSOMWOOD            40.50     X43.09  
 -- Wargo, Sophie             11 SJST                   43.02     X43.42  
 -- Hoskins, Heidi            12 BLOSSOMWOOD            48.38     X46.93  
 -- Watts, Amber              11 BLOSSOMWOOD            45.41     X47.56  
 -- Vela, Vanessa             11 BLOSSOMWOOD            46.81     X48.06  
 -- Frasier, Lily             11 SJST                 1:05.32     X52.80  
 -- Holm, Aynslie             11 SJST                   50.34     X53.75  
 -- Bott, Jennifer            12 SJST                 1:06.05   X1:08.88  
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McDonald, Brock           12 SJST                   27.26      28.54    5  
  2 Davis, William            12 SJST                   34.18      35.46    3  
  3 Blankenship, Will         11 BLOSSOMWOOD            37.22      38.44    1  
  4 Mackey, Cade              12 BLOSSOMWOOD            37.06      38.96  
  5 Kimbrell, Rogan           11 SJST                      NT     J39.90  
  6 Mitchell, Jack            12 BLOSSOMWOOD            39.57     J39.82  
 
Event 34  Boys 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Anderson, Franklin        12 SJST                   39.53     X41.22  
 -- Abell, Christian          11 SJST                   54.77     X51.62  
 -- Zurinsky, Andrew          11 SJST                   50.40     X53.26  
 -- Williams, Spencer         11 SJST                   56.51     X54.65  
 
Event 35  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krichev, Julia            14 BLOSSOMWOOD            25.35      25.75    5  
  2 Groth, Payton             14 BLOSSOMWOOD            27.37      27.26    3  
  3 McDonald, Savannah        14 SJST                   26.16      27.59    1  
  4 Paparella, Meg R          13 BLOSSOMWOOD            30.77      29.63  
  5 Kimbrell, Mackenzie       13 SJST                   32.58      32.58  
  6 Wargo, Sarah              13 SJST                   34.40      34.85  
 
Event 37  Girls 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Welzyn, Marianne          14 SJST                      NT      34.93  
 -- Marty, Madison            13 SJST                   40.33     X39.59  
 -- Bott, Sara                13 SJST                   43.21     X43.09  
 -- Harwood, Kaitlyn          13 SJST                      NT   X1:11.35  
 
Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Driver, David             14 SJST                   26.24      26.84    5  
  2 Brown, Harrison           14 BLOSSOMWOOD            29.31      29.00    3  
  3 Campbell, Addison         13 SJST                   28.60      29.43    1  
  4 Bohan, John               13 BLOSSOMWOOD            30.94      31.73  
 
Event 40  Boys 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Bowar, Dylan              13 SJST                 1:15.68   X1:26.54  
 
Event 41  Girls 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vickers, Olivia           15 SJST                   26.74      26.81    5  
  2 Cimino, Maddie            16 BLOSSOMWOOD            27.53      27.71    3  
  3 McDonald, Naomi           16 SJST                   26.72      27.85    1  
  4 Blanshan, Faith           15 SJST                   28.85      28.84  
  5 Seymour, Taylor           16 BLOSSOMWOOD            35.84      34.78  
 
Event 43  Girls 15-17 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Black, Sarah              17 SJST                   33.93     X34.85  
 -- Sampson, Lexi             15 SJST                   35.18     X36.26  
 -- Watwood, Breanna          17 SJST                   35.59     X36.93  
 -- Frazier, Shelby           15 SJST                   41.98     X40.34  
 -- Bowar, Heaven             16 SJST                   40.22     X42.63  
 
Event 44  Boys 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Erskine, Keyshawn         15 SJST                   23.24      24.57    5  
  2 Swing, Joe                17 BLOSSOMWOOD            24.21      24.69    3  
  3 Simmons, Evan             15 SJST                   26.45      27.18    1  
  4 Davis, Wesley             16 SJST                   26.60      27.33  
  5 Banks, Sam                16 BLOSSOMWOOD            26.57      29.18  
  6 Thurman, Reed             16 BLOSSOMWOOD            29.19      30.00  
 
Event 46  Boys 15-17 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Lopresti, James           17 SJST                   26.97     X27.62  
 -- Medlin, Taylor            16 SJST                   28.11     X29.17  
 -- Clary, Sean               16 SJST                   29.53     X29.53  
 -- Dockery, Chance           16 SJST                   29.02     X29.86  
 -- Broyles, Lawson           15 SJST                   29.10     X30.17  
 -- Jackson, Robert           16 SJST                   33.23     X33.01  
 -- Hudgens, Cavender         15 SJST                   35.88     X35.09  
 -- Cousins, Joseph           16 SJST                   35.58     X35.78  
 -- Ferguson, Ethan           16 SJST                   35.21     X35.94  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McClung, Mary Ceil         8 BLOSSOMWOOD            25.16      28.28    5  
  2 McDonald, Ellie            8 SJST                   23.44     J28.81    3  
  3 Krichev, Charlotte         7 BLOSSOMWOOD            27.19     J28.53    1  
  4 Beddingfield, Blakely      7 BLOSSOMWOOD            27.00      30.18  
  5 Brooks, Molly              8 SJST                      NT      36.28  
  6 Johnson, Daisy             7 SJST                   45.78      44.74  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fierro, David              8 BLOSSOMWOOD               NT      29.62    5  
  2 Harwood, Andrew            8 BLOSSOMWOOD               NT      31.16    3  
  3 Wright, Abel               7 SJST                   50.22     J32.76    1  
  4 Nabors, Aiden              7 SJST                   35.02     J32.68  
  5 Mitchell, Tyler            8 BLOSSOMWOOD               NT      40.41  
  6 Wright, Reece              8 SJST                   30.63      44.85  
 
Event 49  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Caruso, Lexie             10 SJST                   43.67      44.47    5  
  2 Paparella, Elle            9 BLOSSOMWOOD            49.37      50.72    3  
  3 Fierro, Averee            10 BLOSSOMWOOD          1:00.15      56.41    1  
  4 Wright, Haylee            10 SJST                 1:00.51      58.11  
  5 Reynolds, Madison          9 SJST                 1:26.54    1:15.98  
 -- Krichev, Sophie           10 BLOSSOMWOOD            38.81         DQ  
 
Event 50  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Watson, Ben               10 BLOSSOMWOOD            52.63      50.68    5  
  2 Tipton, Braden            10 SJST                   52.84      51.75    3  
  3 Roberts, Bross            10 BLOSSOMWOOD            55.28      53.94    1  
  4 Simpson, Connor            9 BLOSSOMWOOD            52.63      58.00  
  5 Jacobs-EL, Azahri         10 SJST                 1:03.94    1:05.18  
  6 Locke, Levi                9 SJST                 1:22.13    1:16.64  
 
Event 51  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bruce, Katie Wilson       12 SJST                   37.68      39.20    5  
  2 Fann, Josey               12 BLOSSOMWOOD            38.63      39.38    3  
  3 Howell, Rowen             11 BLOSSOMWOOD            39.59      39.74    1  
  4 Gaskin, Alayna            12 SJST                   49.63      43.61  
  5 Heritage, Greer           12 BLOSSOMWOOD               NT      47.47  
  6 Simmons, Maggie           11 SJST                   49.85      50.87  
 
Event 52  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McDonald, Bobby           11 SJST                   42.71      45.59    5  
  2 Nulter, Dean              11 SJST                   47.02      49.51    3  
  3 Mackey, Cade              12 BLOSSOMWOOD            50.23      49.65    1  
  4 Davis, William            12 SJST                   48.61      50.00  
  5 Mitchell, Jack            12 BLOSSOMWOOD            55.06      57.96  
  6 Smilie, James             11 BLOSSOMWOOD          1:13.57    1:03.57  
 
Event 53  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yates, Madelyn            13 BLOSSOMWOOD            37.32      36.09    5  
  2 Nabors, Carlee            14 SJST                   35.58      36.53    3  
  3 Paparella, Meg R          13 BLOSSOMWOOD            37.78      37.61    1  
  4 Wargo, Sarah              13 SJST                   40.71      41.24  
 
Event 54  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Crisler, Reid             14 SJST                   38.15      37.38    5  
  2 Brown, Harrison           14 BLOSSOMWOOD            40.10      38.78    3  
  3 Blanshan, Andrew          13 SJST                   44.34     J49.53    1  
  4 Bohan, John               13 BLOSSOMWOOD            46.83     J46.36  
 
Event 55  Girls 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vickers, Olivia           15 SJST                   34.11      35.57    5  
  2 Robinson, Isabelle        17 SJST                   36.61      38.90    3  
  3 Bagdonas, Chloe           16 SJST                   39.79      39.98    1  
  4 McKean, Morgan            15 BLOSSOMWOOD            46.56      46.92  
  5 Seymour, Taylor           16 BLOSSOMWOOD               NT      49.42  
  6 McCann, Morgan            15 BLOSSOMWOOD            46.72      50.90  
 
Event 56  Boys 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Erskine, Keyshawn         15 SJST                   30.36      32.92    5  
  2 Batson, Cole              16 BLOSSOMWOOD               NT      38.22    3  
  3 Davis, Wesley             16 SJST                   36.93      40.16    1  
  4 Blankenship, Nate         16 BLOSSOMWOOD               NT      40.26  
  5 Cagle, Stephen            16 BLOSSOMWOOD               NT      41.38  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:12.16    1:16.82    7  
     1) Krichev, Charlotte W7           2) Clark, Will M8                 
     3) McClung, Mary Ceil W8           4) Whitehead, Brooks M8           
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                         NT    1:33.58  
     1) Brooks, Molly W8                2) Wright, Reece M8               
     3) Nabors, Aiden M7                4) McDonald, Ellie W8             
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X1:33.64  
     1) Leven, Max M8                   2) Fierro, David M8               
     3) Hoskins, Hannah W7              4) Layne, Maggie Kate W8          
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X1:56.91  
     1) Wiley, Addison W7               2) Wester, Corrine W8             
     3) Mitchell, Tyler M8              4) Caragianis, Noah M7            
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X3:01.52  
     1) Hall, Ryleigh W7                2) Syler, Cameron M8              
     3) Grisham, Jonas M7               4) Hazlewood, Shaylah W8          
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X3:29.88  
     1) Pack, Gracie W7                 2) Ayers, Collin M8               
     3) Frasier, Tobin M8               4) Brock, Bree-Anna W7            
 
Event 59  Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:25.34    2:26.98    7  
     1) Watson, Ben M10                 2) Simpson, Connor M9             
     3) Mackey, Story W9                4) Krichev, Sophie W10            
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                         NT    2:41.39  
     1) Tipton, Braden M10              2) Wyatt, Lyndsay W10             
     3) Jacobs-EL, Azahri M10           4) Owen, Rylee W10                
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X2:54.28  
     1) Clark, Brackin M10              2) Farrell, Hill W10              
     3) Mullins, Mem W10                4) Raleigh, Tripp M10             
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X3:23.76  
     1) Simmons, Adam M9                2) Bishop, Abby W9                
     3) Petrukhno, Alex M10             4) McGilton, Savannah W10         
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X3:36.81  
     1) Agee, Lyla W10                  2) Austin, Addi W10               
     3) Cook, Hugh M10                  4) Garnett, Luke M9               
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X3:40.90  
     1) Rousseau, Jackson M9            2) Schaab, Eva W9                 
     3) Thompson, Cameron M10           4) Carlisle, Cayden W10           
 
Event 61  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                         NT    2:02.64    7  
     1) McDonald, Bobby M11             2) Owen, Bailey W12               
     3) Bruce, Katie Wilson W12         4) McDonald, Brock M12            
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:06.71    2:20.01  
     1) Mackey, Cade M12                2) Blankenship, Will M11          
     3) Fann, Josey W12                 4) Krichev, Audrey W12            
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X2:36.91  
     1) Kimbrell, Rogan M11             2) McCrary, Akasha W11            
     3) Black, Jessica W11              4) Anderson, Franklin M12         
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X3:04.40  
     1) Aboudonia, Raz M11              2) Hoskins, Heidi W12             
     3) Mitchell, Jack M12              4) Livingston, Emily Grace W12    
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X3:36.43  
     1) Williams, Spencer M11           2) Holm, Aynslie W11              
     3) Brooks, Jaycee W11              4) Abell, Christian M11           
 
Event 63  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                         NT    1:51.42    7  
     1) Crisler, Reid M14               2) Nabors, Carlee W14             
     3) McDonald, Savannah W14          4) Driver, David M14              
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:53.78    1:55.83  
     1) Brown, Harrison M14             2) Bohan, John M13                
     3) Yates, Madelyn W13              4) Krichev, Julia W14             
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X2:30.03  
     1) Blanshan, Andrew M13            2) Marty, Madison W13             
     3) Bott, Sara W13                  4) Zurinsky, Andrew M11           
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X2:30.99  
     1) Campbell, Addison M13           2) Ryan, Ashleigh W14             
     3) Carroll, Abigail W14            4) Jacobs-EL, Amiri M11           
 
Event 65  Mixed 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                         NT    1:49.58    7  
     1) Simmons, Evan M15               2) McDonald, Naomi W16            
     3) Vickers, Olivia W15             4) Erskine, Keyshawn M15          
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:48.78    2:00.18  
     1) Banks, Sam M16                  2) Seymour, Taylor W16            
     3) Cimino, Maddie W16              4) Swing, Joe M17                 
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X2:12.81  
     1) Clary, Sean M16                 2) Boyd, Haley W16                
     3) Watwood, Breanna W17            4) Cousins, Joseph M16            
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X2:39.37  
     1) Ferguson, Ethan M16             2) Bowar, Heaven W16              
     3) Frazier, Shelby W15             4) Hudgens, Cavender M15          
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krichev, Charlotte         7 BLOSSOMWOOD            21.69      22.43    5  
  2 Beddingfield, Blakely      7 BLOSSOMWOOD            26.76      25.59    3  
  3 Donovan, Kylie             7 BLOSSOMWOOD            24.97     J29.53    1  
  4 Olszewski, Ameliah         8 SJST                   31.08     J28.82  
  5 Williams, Cameron          8 SJST                   36.61      35.34  
  6 Seal, Kaylee               8 SJST                   35.31      35.55  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clark, Will                8 BLOSSOMWOOD            24.01      24.09    5  
  2 Whitehead, Brooks          8 BLOSSOMWOOD            23.72      25.64    3  
  3 Grisham, Hudson            8 SJST                   34.77      28.06    1  
  4 Wright, Reece              8 SJST                   31.92      30.74  
  5 Fierro, David              8 BLOSSOMWOOD               NT      31.73  
  6 Murphy, Dawson             7 SJST                   32.79      34.27  
 
Event 69  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krichev, Sophie           10 BLOSSOMWOOD            34.72      35.54    5  
  2 Wyatt, Lyndsay            10 SJST                   42.11      44.01    3  
  3 Owen, Rylee               10 SJST                   48.19      44.53    1  
  4 Mackey, Story              9 BLOSSOMWOOD            44.92      47.33  
  5 Moody, Skye Marie         10 BLOSSOMWOOD            50.70      48.88  
  6 Andreani, Alyssa           9 SJST                   47.22      50.10  
 
Event 70  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Goldmon, William           9 BLOSSOMWOOD            45.84      48.09    5  
  2 Tipton, Braden            10 SJST                   53.26      51.89    3  
  3 Clark, Brackin            10 BLOSSOMWOOD            53.53      52.06    1  
  4 Clark, Grady               9 SJST                   57.95      53.75  
  5 McCarver, Camden           9 SJST                      NT      54.42  
  6 Lehr, Harrison             9 BLOSSOMWOOD            54.82      58.49  
 
Event 71  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krichev, Audrey           12 BLOSSOMWOOD            36.03      34.57    5  
  2 Fann, Josey               12 BLOSSOMWOOD            35.22     J35.17    3  
  3 Gaskin, Alayna            12 SJST                   35.08     J35.02    1  
  4 Rawls, Ava                12 BLOSSOMWOOD            36.21      35.34  
  4 Owen, Bailey              12 SJST                   36.27     J35.54  
  5 Black, Jessica            11 SJST                   40.04     J41.38  
 
Event 72  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McDonald, Brock           12 SJST                   30.23      33.86    5  
  2 McDonald, Bobby           11 SJST                   37.73      37.73    3  
  3 Blankenship, Will         11 BLOSSOMWOOD            50.72      47.90    1  
  4 Kimbrell, Rogan           11 SJST                      NT      47.93  
  5 Smilie, James             11 BLOSSOMWOOD          1:13.15    1:00.62  
  6 Aboudonia, Raz            11 BLOSSOMWOOD          1:12.16    1:05.57  
 
Event 73  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krichev, Julia            14 BLOSSOMWOOD            29.40      29.59    5  
  2 Yates, Madelyn            13 BLOSSOMWOOD            31.07      32.02    3  
  3 Groth, Payton             14 BLOSSOMWOOD            32.38      32.44    1  
  4 Griffin, Caitlyn          14 SJST                   37.21      35.36  
  5 Kimbrell, Mackenzie       13 SJST                   39.68      38.55  
 
Event 74  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Crisler, Reid             14 SJST                   32.27      31.52    5  
  2 Driver, David             14 SJST                   31.43      32.39    3  
  3 Bohan, John               13 BLOSSOMWOOD            41.47      38.90    1  
  4 Blanshan, Andrew          13 SJST                   38.06      39.57  
 
Event 75  Girls 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cimino, Maddie            16 BLOSSOMWOOD            30.64      31.01    5  
  2 McDonald, Naomi           16 SJST                   33.68      33.35    3  
  3 Barrett, Isabella         15 SJST                      NT      33.48    1  
  4 Barrett, Emerson          17 SJST                   31.59      35.13  
 
Event 76  Boys 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Swing, Joe                17 BLOSSOMWOOD            27.61      28.46    5  
  2 Simmons, Evan             15 SJST                   32.61      32.80    3  
  3 Davis, Wesley             16 SJST                   35.68      34.75    1  
  4 Blankenship, Nate         16 BLOSSOMWOOD               NT      35.65  
  5 Wallis, Mason             15 SJST                   40.60      38.81  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McDonald, Ellie            8 SJST                   20.73      21.56    5  
  2 McClung, Mary Ceil         8 BLOSSOMWOOD            21.19      21.72    3  
  3 Beddingfield, Blakely      7 BLOSSOMWOOD               NT      24.75    1  
  4 Layne, Maggie Kate         8 BLOSSOMWOOD            25.20      28.47  
  5 Olszewski, Ameliah         8 SJST                   39.43      35.18  
  6 Williams, Cameron          8 SJST                 1:01.70      39.80  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Whitehead, Brooks          8 BLOSSOMWOOD            22.10      25.25    5  
  2 Harwood, Andrew            8 BLOSSOMWOOD               NT      26.16    3  
  3 Nabors, Aiden              7 SJST                   25.85      27.55    1  
  4 Patterson, Kiptyn          7 SJST                      NT      34.40  
  5 Clark, Will                8 BLOSSOMWOOD            20.50      36.52  
  6 Wright, Abel               7 SJST                 1:09.20      41.36  
 
Event 79  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sanders, Sarah Collins    10 BLOSSOMWOOD            39.54      41.49    5  
  2 Mackey, Story              9 BLOSSOMWOOD            41.20      42.08    3  
  3 Owen, Rylee               10 SJST                   45.32      46.71    1  
  4 Andreani, Alyssa           9 SJST                   43.50      48.20  
  5 Fierro, Averee            10 BLOSSOMWOOD          1:00.07      57.47  
  6 Reynolds, Madison          9 SJST                   58.23      57.78  
 
Event 80  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Goldmon, William           9 BLOSSOMWOOD            41.32      45.10    5  
  2 Jacobs-EL, Azahri         10 SJST                   53.40      48.58    3  
  3 Watson, Ben               10 BLOSSOMWOOD            52.65      48.75    1  
  4 Locke, Gavin               9 SJST                   56.54      55.51  
  5 Simpson, Connor            9 BLOSSOMWOOD            58.94      57.66  
  6 Locke, Levi                9 SJST                 1:05.56    1:03.45  
 
Event 81  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krichev, Audrey           12 BLOSSOMWOOD            32.46     J32.65    5  
  2 Bruce, Katie Wilson       12 SJST                   32.17     J34.15    3  
  3 Rawls, Ava                12 BLOSSOMWOOD            35.63     J32.48    1  
  4 Owen, Bailey              12 SJST                   38.11      36.29  
  5 Simmons, Maggie           11 SJST                   48.52      46.40  
 
Event 82  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McDonald, Brock           12 SJST                   28.86      29.74    5  
  2 McDonald, Bobby           11 SJST                   38.53      44.12    3  
  3 Blankenship, Will         11 BLOSSOMWOOD            48.74      44.18    1  
  4 Nulter, Dean              11 SJST                   40.64      45.11  
  5 Mackey, Cade              12 BLOSSOMWOOD            46.47      52.18  
  6 Mitchell, Jack            12 BLOSSOMWOOD          1:10.50    1:01.97  
 
Event 83  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yates, Madelyn            13 BLOSSOMWOOD            28.46      29.17    5  
  2 Krichev, Julia            14 BLOSSOMWOOD            30.31      29.60    3  
  3 Groth, Payton             14 BLOSSOMWOOD            32.45      30.00    1  
  4 Nabors, Carlee            14 SJST                   29.16      31.29  
  5 Griffin, Caitlyn          14 SJST                      NT      33.61  
 
Event 84  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Driver, David             14 SJST                   28.43      28.51    5  
  2 Crisler, Reid             14 SJST                   31.82      31.46    3  
  3 Brown, Harrison           14 BLOSSOMWOOD            34.71      34.22    1  
 
Event 85  Girls 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cimino, Maddie            16 BLOSSOMWOOD            29.78      31.44    5  
  2 Blanshan, Faith           15 SJST                   32.84      32.16    3  
  3 Barrett, Isabella         15 SJST                   33.88      32.64    1  
  4 Barrett, Emerson          17 SJST                   30.29      35.28  
  5 McCann, Morgan            15 BLOSSOMWOOD            42.77      43.08  
  6 Seymour, Taylor           16 BLOSSOMWOOD               NT      45.50  
 
Event 86  Boys 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Erskine, Keyshawn         15 SJST                   24.80      26.63    5  
  2 Swing, Joe                17 BLOSSOMWOOD            26.83      26.83    3  
  3 Simmons, Evan             15 SJST                   29.91      30.28    1  
  4 Thurman, Reed             16 BLOSSOMWOOD            30.04      31.26  
  5 Banks, Sam                16 BLOSSOMWOOD               NT      32.71  
  6 Wallis, Mason             15 SJST                   34.24      34.27  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:09.81    1:23.00    7  
     1) McClung, Mary Ceil 8            2) Layne, Maggie Kate 8           
     3) Krichev, Charlotte 7            4) Beddingfield, Blakely 7        
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                         NT    1:43.28  
     1) Olszewski, Ameliah 8            2) Brooks, Molly 8                
     3) Seal, Kaylee 8                  4) McDonald, Ellie 8              
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X1:40.48  
     1) Clark, Lily 6                   2) Wiley, Addison 7               
     3) Hoskins, Hannah 7               4) Donovan, Kylie 7               
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X2:13.40  
     1) Rousseau, Jillian 7             2) Scruggs, Katie 7               
     3) Tuck, Leigha 7                  4) Johnson, Daisy 7               
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X2:54.17  
     1) Hall, Ryleigh 7                 2) Brock, Bree-Anna 7             
     3) Hazlewood, Shaylah 8            4) Steele-Prince, Makayla 8       
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:08.71    1:25.38    7  
     1) Whitehead, Brooks 8             2) Leven, Max 8                   
     3) Clark, Will 8                   4) Harwood, Andrew 8              
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                         NT    1:34.45  
     1) Grisham, Hudson 8               2) Wright, Reece 8                
     3) Murphy, Dawson 7                4) Nabors, Aiden 7                
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X1:51.98  
     1) Patterson, Kiptyn 7             2) Wright, Abel 7                 
     3) Caneer, Sam 8                   4) Holm, Danny John 8             
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X2:14.45  
     1) Wallace, Houston 8              2) Bozeman, Caleb 8               
     3) Wargo, James 7                  4) Clark, Emmett 7                
 
Event 89  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:20.29    2:31.94    7  
     1) Sanders, Sarah Collins 10       2) Mullins, Mem 10                
     3) Mackey, Story 9                 4) Krichev, Sophie 10             
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                         NT    2:37.04  
     1) Andreani, Alyssa 9              2) Caruso, Lexie 10               
     3) Wyatt, Lyndsay 10               4) Owen, Rylee 10                 
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X3:01.12  
     1) Raleigh, Sarah Medders 10       2) Paparella, Elle 9              
     3) Moody, Skye Marie 10            4) Fierro, Averee 10              
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X3:02.37  
     1) Reynolds, Madison 9             2) Thomas, Molly 9                
     3) Ancell, Hallie-Grace 10         4) Wright, Haylee 10              
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        2:35.43   X3:04.58  
     1) Craig, Benton 10                2) Farrell, Hill 10               
     3) Vela, Natalia 10                4) Austin, Addi 10                
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X3:32.00  
     1) Towers, Madelyn 10              2) McGilton, Savannah 10          
     3) Kirkham, Sarah 10               4) Bowen, Kalaiah 9               
 
Event 90  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:36.55    2:49.38    7  
     1) Simpson, Connor 9               2) Roberts, Bross 10              
     3) Goldmon, William 9              4) Watson, Ben 10                 
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                         NT    2:57.77  
     1) Tipton, Braden 10               2) Locke, Levi 9                  
     3) Clark, Grady 9                  4) Jacobs-EL, Azahri 10           
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        2:50.05   X3:10.08  
     1) Livingston, Mason 10            2) Cook, Hugh 10                  
     3) Raleigh, Tripp 10               4) Clark, Brackin 10              
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X3:26.59  
     1) Simmons, Adam 9                 2) Locke, Gavin 9                 
     3) McCarver, Camden 9              4) Rousseau, Jackson 9            
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X4:12.98  
     1) Dishon, Chad 9                  2) Applegate, Logan 10            
     3) Petrukhno, Alex 10              4) Thompson, Cameron 10           
 
Event 91  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                         NT    2:04.20    7  
     1) Gaskin, Alayna 12               2) Simmons, Alaina 11             
     3) Owen, Bailey 12                 4) Bruce, Katie Wilson 12         
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:00.66    2:04.69  
     1) Howell, Rowen 11                2) Rawls, Ava 12                  
     3) Fann, Josey 12                  4) Krichev, Audrey 12             
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X2:28.79  
     1) McCrary, Akasha 11              2) Simmons, Maggie 11             
     3) Cleary, Erin 12                 4) Mayes, Anna 11                 
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X2:55.50  
     1) Fierro, Brooke 12               2) Livingston, Emily Grace 12     
     3) Vela, Vanessa 11                4) Hoskins, Heidi 12              
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X3:02.63  
     1) Boughton, Jayden 12             2) Wargo, Sophie 11               
     3) Brock, Rebecca 12               4) Holm, Aynslie 11               
 
Event 92  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                         NT    2:14.53    7  
     1) Kimbrell, Rogan 11              2) Davis, William 12              
     3) McDonald, Bobby 11              4) McDonald, Brock 12             
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:19.40    2:53.53  
     1) Aboudonia, Raz 11               2) Mackey, Cade 12                
     3) Mitchell, Jack 12               4) Blankenship, Will 11           
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X3:12.85  
     1) Nulter, Dean 11                 2) Jacobs-EL, Amiri 11            
     3) Williams, Spencer 11            4) Zurinsky, Andrew 11            
 
Event 93  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:50.58    1:50.75    7  
     1) Yates, Madelyn 13               2) Paparella, Meg R 13            
     3) Groth, Payton 14                4) Krichev, Julia 14              
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                         NT    1:59.96  
     1) Griffin, Caitlyn 14             2) Nabors, Carlee 14              
     3) Ryan, Ashleigh 14               4) McDonald, Savannah 14          
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X2:16.16  
     1) Kimbrell, Mackenzie 13          2) Carroll, Abigail 14            
     3) Welzyn, Marianne 14             4) Nulter, Cali 14                
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X2:48.61  
     1) Viebrock, Cheyenne 14           2) Bott, Sara 13                  
     3) Marty, Madison 13               4) Wargo, Sarah 13                
 
Event 94  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                         NT    1:53.88    7  
     1) Campbell, Addison 13            2) Blanshan, Andrew 13            
     3) Crisler, Reid 14                4) Driver, David 14               
 
Event 95  Girls 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                         NT    1:54.80    7  
     1) Barrett, Emerson 17             2) Westbrook, Tori 16             
     3) McDonald, Naomi 16              4) Vickers, Olivia 15             
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:06.06    2:19.92  
     1) Seymour, Taylor 16              2) Huckaby, Sara Davey 16         
     3) McCann, Morgan 15               4) Cimino, Maddie 16              
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X2:13.92  
     1) Robinson, Isabelle 17           2) Boyd, Haley 16                 
     3) Black, Sarah 17                 4) Bowar, Hailey 17               
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X2:39.61  
     1) Sampson, Lexi 15                2) Watwood, Breanna 17            
     3) Frazier, Shelby 15              4) Bowar, Heaven 16               
 
Event 96  Boys 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:43.16    1:46.42    7  
     1) Banks, Sam 16                   2) Swing, Joe 17                  
     3) Thurman, Reed 16                4) Cagle, Stephen 16              
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                         NT    1:47.94  
     1) Davis, Wesley 16                2) Lopresti, James 17             
     3) Simmons, Evan 15                4) Erskine, Keyshawn 15           
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X1:57.87  
     1) Medlin, Taylor 16               2) Broyles, Lawson 15             
     3) Wallis, Mason 15                4) Clary, Sean 16                 
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X2:17.13  
     1) Dockery, Chance 16              2) Cousins, Joseph 16             
     3) Ferguson, Ethan 16              4) Hudgens, Cavender 15           

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2018 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org