Home
2018 Meets
2017 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL - H               HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 6/20/2018 11:46 PM
                    2018 RCSL SJSTvsSHER-Yards - 6/20/2018                     
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           1:32.84    1:36.67    7  
     1) Lee, Sophie 8                   2) Olander, Anabel 8              
     3) Whetstone, Addison 8            4) Clay, Avianna 7                
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    1:51.72    1:59.12  
     1) Olszewski, Ameliah 8            2) Brooks, Molly 8                
     3) McDonald, Ellie 8               4) Williams, Olivia 8             
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                           2:37.35   X2:13.12  
     1) Glass, Lucy 6                   2) Cozzolino, Rylan 8             
     3) Pelfrey, Adelyn 8               4) Rush, Elizabeth 8              
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X2:40.96  
     1) Williams, Cameron 8             2) Johnson, Daisy 7               
     3) Scruggs, Katie 7                4) Tuck, Leigha 7                 
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X3:06.72  
     1) Wells, Darbi 7                  2) Patch, Sarah 7                 
     3) Rousseau, Jillian 7             4) Hall, Ryleigh 7                
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           1:39.75    1:43.77    7  
     1) Kyemba, Torin 8                 2) Jackson, Shaun 8               
     3) Johnson, Zachary 8              4) Lenahan, Garrett 8             
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    1:51.72    1:49.31  
     1) Nabors, Aiden 7                 2) Caneer, Sam 8                  
     3) Kelley, Ben 8                   4) Wright, Reece 8                
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X2:28.73  
     1) Castor, Jaxon 8                 2) Wright, Abel 7                 
     3) Murphy, Dawson 7                4) Ayers, Tanner 7                
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X2:41.09  
     1) Frasier, Tobin 8                2) Wargo, James 7                 
     3) Clark, Emmett 8                 4) Ayers, Collin 8                
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                           2:59.35   X3:03.37  
     1) Buening, Tate 7                 2) Ausmus, Kayleb 7               
     3) Alferink, Michael 7             4) Shaw, Reed 5                   
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'D'                         NT   x3:15.31  
     1) Hillman, Landon 7               2) Syler, Cameron 8               
     3) Grisham, Jonas 7                4) Escareno, Aiden 8              
 
Event 3  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    2:44.43    2:58.27    7  
     1) Wyatt, Lyndsay 10               2) Thomas, Molly 9                
     3) Owen, Rylee 10                  4) Andreani, Alyssa 9             
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           3:15.05    2:59.84  
     1) Rush, Audrey 10                 2) Troyer, Matilda 9              
     3) Merrell, Kate 10                4) Cozelos, Josie 10              
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X3:31.01  
     1) Wright, Haylee 10               2) Towers, Madelyn 10             
     3) Reynolds, Madison 9             4) Carter, Rebecca 9              
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X3:57.49  
     1) Carlisle, Cayden 10             2) Kirkham, Sarah 10              
     3) Bishop, Abby 9                  4) Bowen, Kalaiah 9               
 
Event 4  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           2:51.99    2:54.66    7  
     1) Cozelos, Aiden 9                2) Whetstone, Isaac 9             
     3) Troyer, Jacob 10                4) Bechen, Jon Luc 10             
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    3:15.27    3:28.59  
     1) Clark, Grady 9                  2) Tipton, Braden 10              
     3) Jacobs-EL, Azahri 10            4) McCarver, Camden 9             
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                           3:38.14   X3:33.98  
     1) Detwiler, George 9              2) Howard, Grant 10               
     3) Hunt, Chris 10                  4) Cozzolino, Brolin 10           
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X4:01.04  
     1) Simmons, Adam 9                 2) Applegate, Logan 10            
     3) Grisham, Hudson 9               4) Locke, Levi 9                  
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X4:02.91  
     1) Rousseau, Jackson 9             2) Dishon, Chad 9                 
     3) Whaley, Zac 9                   4) Sisk, Parker 9                 
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    2:22.65    2:25.98    7  
     1) Gaskin, Alayna 12               2) Bruce, Katie Wilson 12         
     3) Owen, Bailey 12                 4) Simmons, Alaina 11             
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           2:42.16    2:34.88  
     1) Laue, Abigail 12                2) Laue, Jaclyn 12                
     3) Whetstone, Savannah 11          4) Maddox, Amelia 11              
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X2:48.14  
     1) McCrary, Akasha 11              2) Mayes, Anna 11                 
     3) MacBlane, Caley 12              4) Simmons, Maggie 11             
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X3:24.79  
     1) Wargo, Sophie 11                2) Cleary, Erin 12                
     3) McGilton, Savannah 11           4) Brock, Rebecca 12              
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    2:29.04    3:54.62    7  
     1) McDonald, Bobby 11              2) Nulter, Dean 11                
     3) McDonald, Brock 12              4) Davis, William 12              
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X2:30.66  
     1) Anderson, Wyatt 12              2) Anderson, Nolan 12             
     3) Kimbrell, Rogan 11              4) Anderson, Franklin 12          
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    2:15.02    2:31.29    7  
     1) Kimbrell, Mackenzie 13          2) Nabors, Carlee 14              
     3) McDonald, Savannah 14           4) McCleary, Ella 13              
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           2:50.53    2:45.40  
     1) Howard, Shelby 13               2) Kyemba, Sophia 13              
     3) Detwiler, Evelyn 13             4) Bechen, KT 13                  
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X2:42.39  
     1) Welzyn, Marianne 14             2) Wargo, Sarah 13                
     3) Nulter, Cali 14                 4) Carroll, Abigail 14            
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X3:40.21  
     1) Marty, Madison 13               2) Viebrock, Cheyenne 14          
     3) Kirkham, Hannah 13              4) Bott, Sara 13                  
 
Event 8  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           2:13.13    2:18.66    7  
     1) Johnson, Nathan 13              2) Daniel, Aiden 13               
     3) Purser, Hayden 13               4) Purser, Gibson 13              
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    2:10.91    2:32.18  
     1) Goldsby, Jacob 12               2) Sullivan, Colin 14             
     3) Campbell, Addison 13            4) Blanshan, Andrew 13            
 
Event 9  Girls 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           1:58.85    2:01.41    7  
     1) Rinehart, Elise 17              2) Tarsitano, Christina 17        
     3) Holtcamp, Mackenzie L 17        4) McComb, Meg Catherine 15       
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    2:09.11    2:03.61  
     1) Barrett, Emerson 17             2) Vickers, Olivia 15             
     3) McDonald, Naomi 16              4) Westbrook, Tori 16             
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X2:22.80  
     1) Barrett, Isabella 15            2) Blanshan, Faith 15             
     3) Boyd, Haley 16                  4) Sampson, Lexi 15               
 
Event 10  Boys 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    2:10.27    1:59.39    7  
     1) Davis, Wesley 16                2) Bassler, Coleton 17            
     3) Erskine, Keyshawn 15            4) Simmons, Evan 15               
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           2:00.47    2:01.62  
     1) Williams, Caleb 17              2) Laue, Frederick 15             
     3) Holtcamp, Mason S 15            4) Amborski, Matthew 15           
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X2:25.84  
     1) Wallis, Mason 15                2) Clary, Sean 16                 
     3) Dockery, Chance 16              4) Broyles, Lawson 15             
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carter, Nicole             6 SJST                   29.09      31.41    5  
  2 Castor, Clarissa           6 SJST                   43.06     J34.31    3  
  3 Macaulay, Breauna          6 SJST                   33.14     J33.80    1  
  4 Glass, Lucy                6 SHERWOOD               39.64      38.80  
  5 Merrell, Mary              6 SHERWOOD               39.08      40.22  
  6 Lee, Stella                5 SHERWOOD               44.88      45.16  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Rush, Charlotte            6 SHERWOOD               49.85     X43.83  
 -- Brooks, Landri             5 SJST                      NT     X47.11  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Andreani, Reed             5 SJST                   34.89      31.52    5  
  2 Wood, Rowdy                5 SJST                   34.86      36.64    3  
  3 Dishon, Dean               6 SJST                   38.68      41.90    1  
  4 Clay, Eli                  5 SHERWOOD               38.91      44.57  
  5 Shaw, Reed                 5 SHERWOOD               38.04      45.06  
  6 Olander, Warren            5 SHERWOOD               42.43    1:34.09  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Cozzolino, Rocco           6 SHERWOOD                  NT     X23.22  
 -- Davis, Austin              6 SJST                   40.32     X38.71  
 -- Troyer, William            5 SHERWOOD               46.41     X46.55  
 -- Tipton, Memphis            6 SJST                   43.98     X47.09  
 -- Dishon, Peyton             5 SJST                   55.23     X49.17  
 -- Wright, Wyatt              4 SJST                   57.66     X49.70  
 -- Detwiler, Fritz            6 SHERWOOD               47.96     X58.44  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Whetstone, Addison         8 SHERWOOD               18.27      18.31    5  
  2 McDonald, Ellie            8 SJST                   17.07     J18.76    3  
  3 Olander, Anabel            8 SHERWOOD               19.39     J18.31    1  
  4 Cozzolino, Rylan           8 SHERWOOD               27.88      19.68  
  5 Olszewski, Ameliah         8 SJST                   27.84      23.91  
  6 Johnson, Daisy             7 SJST                   33.65      32.93  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Williams, Olivia           8 SJST                   27.66     X33.70  
 -- Williams, Cameron          8 SJST                   30.16     X34.03  
 -- Tuck, Leigha               7 SJST                   37.52     X35.34  
 -- Patch, Sarah               7 SJST                   40.08     X40.36  
 -- Steele-Prince, Makayla     8 SJST                   41.77     X42.73  
 -- Hall, Ryleigh              7 SJST                   40.59     X43.59  
 -- Brock, Bree-Anna           7 SJST                   43.78     X45.63  
 -- Hazlewood, Shaylah         8 SJST                   45.52     X49.36  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Zachary           8 SHERWOOD               18.95     J23.74    5  
  2 Jackson, Shaun             8 SHERWOOD               18.72     J19.73    3  
  3 Kelley, Ben                8 SJST                   19.82     J20.44    1  
  4 Nabors, Aiden              7 SJST                   20.30     J21.67  
  5 Murphy, Dawson             7 SJST                   25.02      23.94  
  6 Alferink, Michael          7 SHERWOOD               35.39      37.24  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Clark, Emmett              8 SJST                   27.54     X28.12  
 -- Hillman, Landon            7 SJST                   39.06     X32.71  
 -- Wargo, James               7 SJST                   32.75     X33.21  
 -- Castor, Jaxon              8 SJST                   35.08     X33.28  
 -- Ayers, Tanner              7 SJST                   44.02     X35.74  
 -- Syler, Cameron             8 SJST                   43.64     X36.68  
 -- Ayers, Collin              8 SJST                   37.62     X37.81  
 -- Escareno, Aiden            8 SJST                   35.24     X39.29  
 -- Wallace, Houston           8 SJST                   34.85     X41.79  
 -- Frasier, Tobin             8 SJST                   42.60     X42.88  
 -- Grisham, Jonas             7 SJST                   40.59     X44.97  
 
Event 23  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Merrell, Kate             10 SHERWOOD               33.33      34.70    5  
  2 Andreani, Alyssa           9 SJST                   36.89      36.72    3  
  3 Wright, Haylee            10 SJST                   39.33      38.95    1  
  4 Rush, Audrey              10 SHERWOOD               44.68      40.18  
  5 Troyer, Matilda            9 SHERWOOD               40.03      40.77  
  6 Towers, Madelyn           10 SJST                   35.15      41.84  
 
Event 25  Girls 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Bishop, Abby               9 SJST                   40.15     X41.75  
 -- Carter, Rebecca            9 SJST                   44.14     X42.98  
 -- Bowen, Kalaiah             9 SJST                   44.37     X44.97  
 -- Reynolds, Madison          9 SJST                      NT     X46.64  
 -- Kirkham, Sarah            10 SJST                   53.37     X49.97  
 -- Jacobs-EL, Aznee          10 SJST                   47.17     X50.50  
 -- Wells, Rylee              10 SJST                 1:00.75     X55.15  
 -- Hicks, Abbie               9 SJST                   58.18   X1:02.20  
 
Event 26  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Whetstone, Isaac           9 SHERWOOD               33.32      33.88    5  
  2 Troyer, Jacob             10 SHERWOOD               34.75      34.96    3  
  3 Jacobs-EL, Azahri         10 SJST                   36.80      39.71    1  
  4 McCarver, Camden           9 SJST                   42.19      46.11  
  5 Clark, Grady               9 SJST                   43.48      48.71  
  6 Cozzolino, Brolin         10 SHERWOOD                  NT      51.72  
 
Event 28  Boys 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Locke, Levi                9 SJST                   46.11     X44.17  
 -- Bechen, Jon Luc           10 SHERWOOD               46.00     X47.26  
 -- Musick, Jaden             10 SJST                   54.75     X47.41  
 -- Sisk, Parker               9 SJST                      NT     X49.06  
 -- Mosby, Walker              9 SHERWOOD               56.96     X50.66  
 -- Simmons, Adam              9 SJST                   52.28     X51.05  
 -- Grisham, Hudson            9 SJST                      NT     X53.81  
 -- Applegate, Logan          10 SJST                   55.09     X54.81  
 -- Rousseau, Jackson          9 SJST                   55.86     X56.34  
 -- Mosby, Trip               10 SHERWOOD             1:03.98     X56.96  
 -- Dishon, Chad               9 SJST                   53.47     X58.01  
 -- Whaley, Zac                9 SJST                   59.10   X1:03.21  
 -- Eubanks, Graham            9 SHERWOOD             1:28.80   X1:37.61  
 
Event 29  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gaskin, Alayna            12 SJST                   30.16      30.44    5  
  2 Owen, Bailey              12 SJST                   30.64      30.47    3  
  3 Whetstone, Savannah       11 SHERWOOD               31.60      31.44    1  
  4 Simmons, Alaina           11 SJST                   34.32      33.90  
  5 Laue, Jaclyn              12 SHERWOOD               37.62      34.98  
  6 Detwiler, Jane            11 SHERWOOD               42.50      39.44  
 
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Simmons, Maggie           11 SJST                   34.84     X36.81  
 -- Mayes, Anna               11 SJST                   40.82     X41.51  
 -- Wargo, Sophie             11 SJST                   43.02     X41.74  
 -- Brock, Rebecca            12 SJST                   41.65     X43.91  
 -- McGilton, Savannah        11 SJST                   45.21     X45.57  
 -- Dobbins, Chloe            11 SJST                   57.57     X54.13  
 -- Frasier, Lily             11 SJST                   52.80     X54.34  
 -- Bott, Jennifer            12 SJST                 1:08.24     X59.85  
 -- Scott, Kaya               11 SJST                 1:28.43   X1:17.78  
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McDonald, Brock           12 SJST                   28.01      27.29    5  
  2 McComb, Cade              12 SHERWOOD               27.22      27.55    3  
  3 McDonald, Bobby           11 SJST                   30.56      32.15    1  
  4 Goldsby, Jacob            12 SJST                   37.25      33.40  
  5 Hammer, Matthew           11 SHERWOOD               39.48      42.51  
 
Event 34  Boys 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Anderson, Franklin        12 SJST                   39.53     X40.52  
 -- Anderson, Wyatt           12 SJST                   41.57     X43.93  
 -- Williams, Spencer         11 SJST                   54.65     X54.87  
 -- Anderson, Nolan           12 SJST                   47.76     X57.39  
 
Event 35  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nabors, Carlee            14 SJST                   28.02      29.42    5  
  2 McCleary, Ella            13 SJST                   32.36      32.75    3  
  3 Detwiler, Evelyn          13 SHERWOOD               36.68      33.52    1  
  4 Howard, Shelby            13 SHERWOOD               34.10      33.87  
  5 Wargo, Sarah              13 SJST                      NT      34.35  
  6 Bechen, KT                13 SHERWOOD               39.39      40.90  
 
Event 37  Girls 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Nulter, Cali              14 SJST                   36.20     X35.59  
 -- Carroll, Abigail          14 SJST                   33.19     X35.71  
 -- Viebrock, Cheyenne        14 SJST                   35.21     X36.44  
 -- Kirkham, Hannah           13 SJST                   40.28     X40.49  
 -- Marty, Madison            13 SJST                   39.59     X41.88  
 -- Bott, Sara                13 SJST                   43.09     X43.69  
 -- Harwood, Kaitlyn          13 SJST                 1:11.35   X1:14.15  
 
Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Nathan           13 SHERWOOD               27.59      27.03    5  
  2 Campbell, Addison         13 SJST                   28.60      28.75    3  
  3 Purser, Hayden            13 SHERWOOD               28.25      30.36    1  
  4 Sullivan, Colin           14 SJST                   29.67      32.50  
  5 Daniel, Aiden             13 SHERWOOD               33.31      33.57  
  6 Hicks, Daniel             14 SJST                      NT      41.01  
 
Event 40  Boys 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Watkins, Lawrence         14 SJST                      NT     X44.95  
 -- Bowar, Dylan              13 SJST                 1:23.26   X1:20.34  
 
Event 41  Girls 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vickers, Olivia           15 SJST                   26.74      26.71    5  
  2 Holtcamp, Mackenzie L     17 SHERWOOD               26.66      27.14    3  
  3 McDonald, Naomi           16 SJST                   26.72      27.77    1  
  4 Westbrook, Tori           16 SJST                   28.30      28.63  
  5 Moore, Hayley             15 SHERWOOD               35.32      33.73  
  6 Hammer, Emily             15 SHERWOOD               34.68      34.21  
 
Event 43  Girls 15-17 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Sampson, Lexi             15 SJST                   35.18     X35.55  
 -- Harwood, Colleen          15 SJST                   36.72     X35.99  
 -- Watwood, Breanna          17 SJST                   35.59     X37.04  
 -- Bowar, Heaven             16 SJST                   40.51     X39.67  
 -- Frazier, Shelby           15 SJST                   40.34     X43.56  
 
Event 44  Boys 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Erskine, Keyshawn         15 SJST                   23.24      24.17    5  
  2 Williams, Caleb           17 SHERWOOD               23.02      24.41    3  
  3 Holtcamp, Mason S         15 SHERWOOD               26.93      26.75    1  
  4 Bassler, Coleton          17 SJST                   26.43      27.00  
  5 Simmons, Evan             15 SJST                      NT      27.43  
  6 Amborski, Matthew         15 SHERWOOD               28.58      39.97  
 
Event 46  Boys 15-17 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clary, Sean               16 SJST                      NT      27.50  
 -- Medlin, Taylor            16 SJST                   28.11     X27.85  
 -- Jackson, Robert           16 SJST                   33.01     X32.57  
 -- Cousins, Joseph           16 SJST                   35.58     X34.77  
 -- Hudgens, Cavender         15 SJST                   35.09     X36.83  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Olander, Anabel            8 SHERWOOD               25.45      27.22    5  
  2 Clay, Avianna              7 SHERWOOD               38.82      33.75    3  
  3 Brooks, Molly              8 SJST                   36.28      40.86    1  
  4 Scruggs, Katie             7 SJST                   44.84      42.32  
  5 Rousseau, Jillian          7 SJST                   42.33      48.98  
  6 Rush, Elizabeth            8 SHERWOOD                  NT      53.22  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jackson, Shaun             8 SHERWOOD               25.04      26.69    5  
  2 Caneer, Sam                8 SJST                      NT      31.38    3  
  3 Wright, Reece              8 SJST                   33.23      31.98    1  
  4 Kyemba, Torin              8 SHERWOOD               34.65      33.32  
  5 Wright, Abel               7 SJST                   32.76      45.25  
  6 Ausmus, Kayleb             7 SHERWOOD               54.16      46.02  
 
Event 49  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Merrell, Kate             10 SHERWOOD               43.67      44.11    5  
  2 Wyatt, Lyndsay            10 SJST                   51.35      52.80    3  
  3 Troyer, Matilda            9 SHERWOOD               54.12      52.89    1  
  4 Thomas, Molly              9 SJST                   52.12      53.51  
  5 Cozelos, Josie            10 SHERWOOD             1:01.96    1:01.07  
 -- Towers, Madelyn           10 SJST                 1:03.27         DQ  
 
Event 50  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Whetstone, Isaac           9 SHERWOOD               42.75      43.38    5  
  2 Cozelos, Aiden             9 SHERWOOD               45.24      45.92    3  
  3 Tipton, Braden            10 SJST                   51.75      53.38    1  
  4 Howard, Grant             10 SHERWOOD               58.18      58.53  
  5 Jacobs-EL, Azahri         10 SJST                 1:03.94    1:11.13  
 -- Locke, Gavin               9 SJST                 1:07.58         DQ  
 
Event 51  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bruce, Katie Wilson       12 SJST                   38.77      40.24    5  
  2 Laue, Jaclyn              12 SHERWOOD               42.06      41.09    3  
  3 MacBlane, Caley           12 SJST                      NT      50.15    1  
  4 McCrary, Akasha           11 SJST                   48.77      50.38  
  5 McFadden, Emma            11 SHERWOOD             1:14.97      58.79  
  6 Lenahan, Ainsley          11 SHERWOOD             1:02.81    1:01.39  
 
Event 52  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McComb, Cade              12 SHERWOOD               35.46      34.93    5  
  2 McDonald, Bobby           11 SJST                   42.71      44.73    3  
  3 Nulter, Dean              11 SJST                   47.02      50.60    1  
  4 Hammer, Matthew           11 SHERWOOD               51.44      50.77  
  5 Kimbrell, Rogan           11 SJST                   56.01      54.77  
 
Event 53  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nabors, Carlee            14 SJST                   35.58      38.56    5  
  2 Kimbrell, Mackenzie       13 SJST                   42.33      42.00    3  
  3 Wargo, Sarah              13 SJST                   41.24      42.04    1  
  4 Kyemba, Sophia            13 SHERWOOD               46.14      46.55  
  5 Howard, Shelby            13 SHERWOOD               48.82      48.92  
  6 Detwiler, Evelyn          13 SHERWOOD               49.69      50.95  
 
Event 54  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Purser, Gibson            13 SHERWOOD               35.27      36.45    5  
  2 Daniel, Aiden             13 SHERWOOD               38.90      42.53    3  
  3 Blanshan, Andrew          13 SJST                   44.34      43.93    1  
  4 Sullivan, Colin           14 SJST                   44.55      47.36  
 
Event 55  Girls 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tarsitano, Christina      17 SHERWOOD               32.51      33.98    5  
  2 Vickers, Olivia           15 SJST                   34.11      34.43    3  
  3 Rinehart, Elise           17 SHERWOOD                  NT      39.31    1  
  4 Boyd, Haley               16 SJST                      NT      40.42  
  5 Bowar, Hailey             17 SJST                   42.81      43.32  
  6 Hammer, Emily             15 SHERWOOD               43.41      43.41  
 
Event 56  Boys 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Erskine, Keyshawn         15 SJST                   30.36      32.21    5  
  2 Bassler, Coleton          17 SJST                   32.03      32.81    3  
  3 Holtcamp, Mason S         15 SHERWOOD               37.07      36.99    1  
  4 Laue, Frederick           15 SHERWOOD               37.06      37.39  
  5 Wallis, Mason             15 SJST                      NT      37.97  
  6 Amborski, Matthew         15 SHERWOOD               45.75      47.65  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           1:13.91    1:18.28    7  
     1) Jackson, Shaun M8               2) Olander, Anabel W8             
     3) Johnson, Zachary M8             4) Whetstone, Addison W8          
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    1:33.58    1:25.32  
     1) Olszewski, Ameliah W8           2) Nabors, Aiden M7               
     3) Kelley, Ben M8                  4) McDonald, Ellie W8             
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                                NT   X1:30.78  
     1) Clay, Avianna W7                2) Kyemba, Torin M8               
     3) Lenahan, Garrett M8             4) Lee, Sophie W8                 
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'C'                                NT   X1:52.50  
     1) Cozzolino, Rylan W8             2) Shaw, Reed M5                  
     3) Alferink, Michael M7            4) Pelfrey, Adelyn W8             
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X2:33.91  
     1) Tuck, Leigha W7                 2) Escareno, Aiden M8             
     3) Castor, Jaxon M8                4) Wells, Darbi W7                
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X2:56.61  
     1) Brock, Bree-Anna W7             2) Syler, Cameron M8              
     3) Wallace, Houston M8             4) Steele-Prince, Makayla W8      
 
Event 59  Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           2:28.19    2:24.31    7  
     1) Merrell, Kate W10               2) Troyer, Matilda W9             
     3) Cozelos, Aiden M9               4) Whetstone, Isaac M9            
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    2:41.39    2:39.92  
     1) McCarver, Camden M9             2) Jacobs-EL, Azahri M10          
     3) Andreani, Alyssa W9             4) Owen, Rylee W10                
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X3:07.63  
     1) Bishop, Abby W9                 2) Locke, Levi M9                 
     3) Kirkham, Sarah W10              4) Musick, Jaden M10              
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                                NT   X3:24.50  
     1) Cozelos, Josie W10              2) Mosby, Walker M9               
     3) Mosby, Trip M10                 4) Rush, Audrey W10               
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X3:41.93  
     1) Grisham, Hudson M9              2) Wells, Rylee W10               
     3) Sisk, Parker M9                 4) Hicks, Abbie W9                
 
Event 61  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    2:02.64    2:06.28    7  
     1) McDonald, Bobby M11             2) Owen, Bailey W12               
     3) Bruce, Katie Wilson W12         4) McDonald, Brock M12            
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           2:06.92    2:16.59  
     1) Whetstone, Savannah W11         2) Hammer, Matthew M11            
     3) Laue, Abigail W12               4) McComb, Cade M12               
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X2:53.48  
     1) Nulter, Dean M11                2) Mayes, Anna W11                
     3) Locke, Levi M9                  4) McGilton, Savannah W11         
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X3:23.09  
     1) Anderson, Nolan M12             2) Cleary, Erin W12               
     3) Brock, Rebecca W12              4) Williams, Spencer M11          
 
Event 63  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    1:51.42    2:00.70    7  
     1) Campbell, Addison M13           2) Sullivan, Colin M14            
     3) Nabors, Carlee W14              4) McDonald, Savannah W14         
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           1:54.59    2:09.92  
     1) Purser, Hayden M13              2) Kyemba, Sophia W13             
     3) Howard, Shelby W13              4) Johnson, Nathan M13            
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                                NT   X2:19.32  
     1) Daniel, Aiden M13               2) Bechen, KT W13                 
     3) Detwiler, Evelyn W13            4) Purser, Gibson M13             
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X2:25.78  
     1) Blanshan, Andrew M13            2) Welzyn, Marianne W14           
     3) Wargo, Sarah W13                4) Anderson, Wyatt M12            
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X2:46.14  
     1) Anderson, Franklin M12          2) Kirkham, Hannah W13            
     3) Bott, Sara W13                  4) Hicks, Daniel M14              
 
Event 65  Mixed 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           1:36.80    1:43.99    7  
     1) Holtcamp, Mackenzie L W17       2) Holtcamp, Mason S M15          
     3) Rinehart, Elise W17             4) Williams, Caleb M17            
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    1:49.58    1:44.09  
     1) Vickers, Olivia W15             2) McDonald, Naomi W16            
     3) Bassler, Coleton M17            4) Erskine, Keyshawn M15          
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X1:58.81  
     1) Boyd, Haley W16                 2) Blanshan, Faith W15            
     3) Wallis, Mason M15               4) Medlin, Taylor M16             
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X2:10.25  
     1) Sampson, Lexi W15               2) Harwood, Colleen W15           
     3) Broyles, Lawson M15             4) Cleary, Erin W12               
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                                NT   X2:14.77  
     1) Laue, Frederick M15             2) Moore, Hayley W15              
     3) Hammer, Emily W15               4) Amborski, Matthew M15          
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Whetstone, Addison         8 SHERWOOD               22.18      20.05    5  
  2 McDonald, Ellie            8 SJST                   21.22      22.25    3  
  3 Olszewski, Ameliah         8 SJST                   28.82     J28.34    1  
  4 Lee, Sophie                8 SHERWOOD               24.02     J26.69  
  5 Pelfrey, Adelyn            8 SHERWOOD               30.68      30.15  
  6 Rousseau, Jillian          7 SJST                   35.52      37.23  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Zachary           8 SHERWOOD               20.67      21.85    5  
  2 Wright, Reece              8 SJST                   30.74      26.91    3  
  3 Nabors, Aiden              7 SJST                   25.50      27.39    1  
  4 Murphy, Dawson             7 SJST                   34.27      30.09  
  5 Lenahan, Garrett           8 SHERWOOD               33.06      33.32  
  6 Buening, Tate              7 SHERWOOD               44.21    1:04.54  
 
Event 69  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wyatt, Lyndsay            10 SJST                   42.11      43.71    5  
  2 Owen, Rylee               10 SJST                   44.53      45.24    3  
  3 Rush, Audrey              10 SHERWOOD               55.29      48.08    1  
  4 Troyer, Matilda            9 SHERWOOD               48.17      48.30  
  5 Wright, Haylee            10 SJST                   47.88      48.32  
  6 Cozelos, Josie            10 SHERWOOD             1:03.28    1:07.60  
 
Event 70  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Whetstone, Isaac           9 SHERWOOD               38.95      39.32    5  
  2 Detwiler, George           9 SHERWOOD               55.15      49.90    3  
  3 McCarver, Camden           9 SJST                   54.42      55.16    1  
  4 Locke, Gavin               9 SJST                   59.41      56.23  
  5 Clark, Grady               9 SJST                   53.75      58.22  
  6 Cozzolino, Brolin         10 SHERWOOD                  NT    1:03.67  
 
Event 71  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gaskin, Alayna            12 SJST                   35.02      34.76    5  
  2 Whetstone, Savannah       11 SHERWOOD               37.53      36.51    3  
  3 Simmons, Alaina           11 SJST                   39.36      39.17    1  
  4 Laue, Abigail             12 SHERWOOD               40.34      41.74  
  5 McCrary, Akasha           11 SJST                   43.17      43.18  
  6 Maddox, Amelia            11 SHERWOOD               49.68      46.59  
 
Event 72  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McDonald, Brock           12 SJST                   30.23      35.95    5  
  2 Kimbrell, Rogan           11 SJST                   46.47      48.13    3  
  3 Davis, William            12 SJST                   46.86      49.24    1  
  4 Hammer, Matthew           11 SHERWOOD               51.36      54.97  
 
Event 73  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McDonald, Savannah        14 SJST                   30.22      34.15    5  
  2 Kimbrell, Mackenzie       13 SJST                   38.55      38.02    3  
  3 Welzyn, Marianne          14 SJST                   39.79      39.56    1  
  4 Kyemba, Sophia            13 SHERWOOD               46.22      44.49  
  5 Detwiler, Evelyn          13 SHERWOOD               48.96      47.98  
 
Event 74  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Purser, Hayden            13 SHERWOOD               35.67      36.19    5  
  2 Blanshan, Andrew          13 SJST                   38.06      38.82    3  
  3 Purser, Gibson            13 SHERWOOD               37.24      39.04    1  
  4 Daniel, Aiden             13 SHERWOOD               42.65      46.84  
  5 Hicks, Daniel             14 SJST                      NT      58.46  
 
Event 75  Girls 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rinehart, Elise           17 SHERWOOD               29.19      29.80    5  
  2 Barrett, Emerson          17 SJST                   35.13      30.75    3  
  3 Barrett, Isabella         15 SJST                   33.48      32.85    1  
  4 McComb, Meg Catherine     15 SHERWOOD               34.34      33.61  
  5 Blanshan, Faith           15 SJST                      NT      35.19  
  6 Moore, Hayley             15 SHERWOOD               42.85      45.51  
 
Event 76  Boys 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Williams, Caleb           17 SHERWOOD               26.40      29.52    5  
  2 Holtcamp, Mason S         15 SHERWOOD               30.13      30.49    3  
  3 Davis, Wesley             16 SJST                   34.75      35.13    1  
  4 Wallis, Mason             15 SJST                   38.81      38.19  
  5 Amborski, Matthew         15 SHERWOOD               34.69      41.59  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McDonald, Ellie            8 SJST                   20.73      21.43    5  
  2 Whetstone, Addison         8 SHERWOOD               21.19      21.70    3  
  3 Lee, Sophie                8 SHERWOOD               26.44      25.71    1  
  4 Pelfrey, Adelyn            8 SHERWOOD               33.34      34.49  
  5 Johnson, Daisy             7 SJST                      NT      42.11  
  6 Scruggs, Katie             7 SJST                      NT      42.86  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kelley, Ben                8 SJST                   32.15      21.74    5  
  2 Jackson, Shaun             8 SHERWOOD               26.61     J27.13    3  
  3 Nabors, Aiden              7 SJST                   25.85     J26.42    1  
  4 Caneer, Sam                8 SJST                      NT      33.59  
  5 Kyemba, Torin              8 SHERWOOD               35.53      36.16  
  6 Ausmus, Kayleb             7 SHERWOOD                  NT      44.73  
 
Event 79  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Merrell, Kate             10 SHERWOOD               42.85      42.33    5  
  2 Andreani, Alyssa           9 SJST                   43.50      45.07    3  
  3 Owen, Rylee               10 SJST                   46.71      48.82    1  
  4 Thomas, Molly              9 SJST                      NT      58.26  
  5 Rush, Audrey              10 SHERWOOD                  NT      58.70  
  6 Cozelos, Josie            10 SHERWOOD               58.96    1:02.58  
 
Event 80  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Troyer, Jacob             10 SHERWOOD               44.12      45.05    5  
  2 Cozelos, Aiden             9 SHERWOOD               50.32      45.54    3  
  3 Hunt, Chris               10 SHERWOOD               58.81      53.05    1  
  4 Tipton, Braden            10 SJST                 1:07.00      55.11  
  5 McCarver, Camden           9 SJST                      NT      59.09  
  6 Jacobs-EL, Azahri         10 SJST                   48.58    1:03.91  
 
Event 81  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bruce, Katie Wilson       12 SJST                   32.17      35.45    5  
  2 Whetstone, Savannah       11 SHERWOOD               39.05      37.20    3  
  3 Owen, Bailey              12 SJST                   36.29      38.70    1  
  4 MacBlane, Caley           12 SJST                      NT      39.75  
  5 Laue, Abigail             12 SHERWOOD               46.17      44.41  
  6 Lenahan, Ainsley          11 SHERWOOD               59.26      58.14  
 
Event 82  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McDonald, Brock           12 SJST                   28.86      29.77    5  
  2 McComb, Cade              12 SHERWOOD               34.96      32.81    3  
  3 Goldsby, Jacob            12 SJST                   44.43      41.10    1  
  4 McDonald, Bobby           11 SJST                   38.53      42.10  
 
Event 83  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nabors, Carlee            14 SJST                      NT      32.29    5  
  2 McDonald, Savannah        14 SJST                   29.28      32.34    3  
  3 McCleary, Ella            13 SJST                   38.94      37.81    1  
  4 Kyemba, Sophia            13 SHERWOOD               48.93      44.29  
 -- Howard, Shelby            13 SHERWOOD               44.04         DQ  
 
Event 84  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Nathan           13 SHERWOOD               31.41      31.34    5  
  2 Purser, Hayden            13 SHERWOOD               32.72      35.58    3  
  3 Purser, Gibson            13 SHERWOOD               34.41      36.16    1  
  4 Blanshan, Andrew          13 SJST                   38.98      36.97  
  5 Sullivan, Colin           14 SJST                   42.69      42.21  
 -- Campbell, Addison         13 SJST                      NT         DQ  
 
Event 85  Girls 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holtcamp, Mackenzie L     17 SHERWOOD               27.82      28.65    5  
  2 McDonald, Naomi           16 SJST                   29.88      30.86    3  
  3 Barrett, Emerson          17 SJST                   30.29      32.33    1  
  4 Blanshan, Faith           15 SJST                   32.16      32.63  
  5 Hammer, Emily             15 SHERWOOD               36.70      36.76  
  6 McComb, Meg Catherine     15 SHERWOOD               38.92      38.35  
 
Event 86  Boys 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Erskine, Keyshawn         15 SJST                   24.80      26.25    5  
  2 Williams, Caleb           17 SHERWOOD               24.96      26.41    3  
  3 Simmons, Evan             15 SJST                   29.91      28.75    1  
  4 Laue, Frederick           15 SHERWOOD               31.41      33.09  
  5 Wallis, Mason             15 SJST                   34.27      34.70  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           1:20.17    1:22.14    7  
     1) Olander, Anabel 8               2) Clay, Avianna 7                
     3) Lee, Sophie 8                   4) Whetstone, Addison 8           
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    1:43.28    1:47.24  
     1) Olszewski, Ameliah 8            2) Brooks, Molly 8                
     3) Williams, Olivia 8              4) McDonald, Ellie 8              
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                                NT   X2:04.09  
     1) Pelfrey, Adelyn 8               2) Merrell, Mary 6                
     3) Rush, Elizabeth 8               4) Cozzolino, Rylan 8             
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X2:32.71  
     1) Williams, Cameron 8             2) Johnson, Daisy 7               
     3) Hall, Ryleigh 7                 4) Rousseau, Jillian 7            
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X3:04.22  
     1) Tuck, Leigha 7                  2) Brock, Bree-Anna 7             
     3) Steele-Prince, Makayla 8        4) Patch, Sarah 7                 
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           1:26.95      49.60    7  
     1) Johnson, Zachary 8              2) Kyemba, Torin 8                
     3) Lenahan, Garrett 8              4) Jackson, Shaun 8               
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    1:34.45    1:44.11  
     1) Wright, Reece 8                 2) Wright, Abel 7                 
     3) Nabors, Aiden 7                 4) Kelley, Ben 8                  
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X2:06.72  
     1) Holm, Danny John 8              2) Clark, Emmett 8                
     3) Hillman, Landon 7               4) Ayers, Tanner 7                
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'D'                         NT   x2:10.95  
     1) Escareno, Aiden 8               2) Murphy, Dawson 7               
     3) Frasier, Tobin 8                4) Syler, Cameron 8               
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                           2:33.33   X2:30.91  
     1) Buening, Tate 7                 2) Ausmus, Kayleb 7               
     3) Clay, Eli 5                     4) Alferink, Michael 7            
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X2:33.55  
     1) Castor, Jaxon 8                 2) Ayers, Collin 8                
     3) Wargo, James 7                  4) Wallace, Houston 8             
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'C'                           3:05.41   X3:08.30  
     1) Troyer, William 5               2) Cozzolino, Rocco 6             
     3) Detwiler, Fritz 6               4) Olander, Warren 5              
 
Event 89  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    2:37.04    2:40.13    7  
     1) Andreani, Alyssa 9              2) Wyatt, Lyndsay 10              
     3) Wright, Haylee 10               4) Owen, Rylee 10                 
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           2:46.36    2:48.47  
     1) Troyer, Matilda 9               2) Cozelos, Josie 10              
     3) Rush, Audrey 10                 4) Merrell, Kate 10               
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X3:08.66  
     1) Bishop, Abby 9                  2) Towers, Madelyn 10             
     3) Kirkham, Sarah 10               4) Carter, Rebecca 9              
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X3:23.91  
     1) Carlisle, Cayden 10             2) Reynolds, Madison 9            
     3) Bowen, Kalaiah 9                4) Jacobs-EL, Aznee 10            
 
Event 90  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           2:26.34    2:31.93    7  
     1) Cozelos, Aiden 9                2) Detwiler, George 9             
     3) Troyer, Jacob 10                4) Whetstone, Isaac 9             
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    2:57.77    2:56.93  
     1) Locke, Gavin 9                  2) McCarver, Camden 9             
     3) Tipton, Braden 10               4) Jacobs-EL, Azahri 10           
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                           3:15.24   X3:19.61  
     1) Howard, Grant 10                2) Cozzolino, Brolin 10           
     3) Hunt, Chris 10                  4) Bechen, Jon Luc 10             
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X3:40.06  
     1) Dishon, Chad 9                  2) Simmons, Adam 9                
     3) Sisk, Parker 9                  4) Grisham, Hudson 9              
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X3:47.63  
     1) Applegate, Logan 10             2) Rousseau, Jackson 9            
     3) Musick, Jaden 10                4) Whaley, Zac 9                  
 
Event 91  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    2:04.20    2:09.64    7  
     1) Simmons, Alaina 11              2) Gaskin, Alayna 12              
     3) Owen, Bailey 12                 4) Bruce, Katie Wilson 12         
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           2:23.89    2:25.40  
     1) Laue, Abigail 12                2) Detwiler, Jane 11              
     3) Laue, Jaclyn 12                 4) Whetstone, Savannah 11         
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X2:44.15  
     1) McCrary, Akasha 11              2) McGilton, Savannah 11          
     3) Simmons, Maggie 11              4) Brock, Rebecca 12              
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X3:14.98  
     1) Wargo, Sophie 11                2) Dobbins, Chloe 11              
     3) Holm, Aynslie 11                4) Frasier, Lily 11               
 
Event 92  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    2:14.53    2:24.87    7  
     1) Goldsby, Jacob 12               2) Kimbrell, Rogan 11             
     3) Nulter, Dean 11                 4) McDonald, Bobby 11             
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X3:30.83  
     1) Anderson, Wyatt 12              2) Anderson, Franklin 12          
     3) Williams, Spencer 11            4) Anderson, Nolan 12             
 
Event 93  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    1:59.96    2:03.66    7  
     1) Kimbrell, Mackenzie 13          2) McCleary, Ella 13              
     3) Nabors, Carlee 14               4) McDonald, Savannah 14          
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           2:24.41    2:29.09  
     1) Kyemba, Sophia 13               2) Bechen, KT 13                  
     3) Detwiler, Evelyn 13             4) Howard, Shelby 13              
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X2:30.64  
     1) Carroll, Abigail 14             2) Bott, Sara 13                  
     3) Welzyn, Marianne 14             4) Wargo, Sarah 13                
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X2:39.79  
     1) Marty, Madison 13               2) Nulter, Cali 14                
     3) Kirkham, Hannah 13              4) Viebrock, Cheyenne 14          
 
Event 94  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    1:53.88    1:57.28    7  
     1) Campbell, Addison 13            2) Sullivan, Colin 14             
     3) Blanshan, Andrew 13             4) McDonald, Brock 12             
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           1:58.55    1:57.87  
     1) Purser, Hayden 13               2) Daniel, Aiden 13               
     3) Purser, Gibson 13               4) Johnson, Nathan 13             
 
Event 95  Girls 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           1:50.21    1:50.20    7  
     1) Rinehart, Elise 17              2) McComb, Meg Catherine 15       
     3) Tarsitano, Christina 17         4) Holtcamp, Mackenzie L 17       
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    1:54.80    1:50.47  
     1) Blanshan, Faith 15              2) Barrett, Emerson 17            
     3) McDonald, Naomi 16              4) Vickers, Olivia 15             
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X2:09.54  
     1) Boyd, Haley 16                  2) Westbrook, Tori 16             
     3) Barrett, Isabella 15            4) Bowar, Heaven 16               
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X3:34.53  
     1) Bowar, Hailey 17                2) Sampson, Lexi 15               
     3) Harwood, Colleen 15             4) Frazier, Shelby 15             
 
Event 96  Boys 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    1:47.94    1:44.63    7  
     1) Simmons, Evan 15                2) Davis, Wesley 16               
     3) Bassler, Coleton 17             4) Erskine, Keyshawn 15           
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           1:48.05    1:48.05  
     1) Holtcamp, Mason S 15            2) Laue, Frederick 15             
     3) Amborski, Matthew 15            4) Williams, Caleb 17             
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X1:56.66  
     1) Clary, Sean 16                  2) Wallis, Mason 15               
     3) Medlin, Taylor 16               4) Broyles, Lawson 15             
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X2:12.14  
     1) Dockery, Chance 16              2) Cousins, Joseph 16             
     3) Ferguson, Ethan 16              4) Hudgens, Cavender 15           

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2018 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org